LXV7_fol_173

-«

L

g.

-

sl

"

j

.,.

MLHUBONVICUS

D.G

R. DUX WIRTEMB

ERGLE TECCLZA-

OMPELG

ARDI

QUE COMESM

JSDYNASTA

HEIDENHEMII,

UNIVERS$

ITAT

I$ TUBINGENSIS

f

»»

5

z.

MR

7

-

- Civibus Suis Salutem.,

*

d

z

EC

(2

R&

A

PA

/S

Z

Fftinatos aliorum n;Iorbis mortique coercendz,

äfcu!aþii Pofleros, CMedicorum filios,

à panolethria carni

C

AO cxemerunt, ZEqué mortales funt, ac quibus contra morte

m medicinam -faciunt.

$ DEUS & Natura uüspia'm'

l///

z.

mala temporum cunca leto finiunt.

Nam & ilii languent, ut omnes, ab

uno pomi efu: convalef

cunt, cum

z

z

6?

L

z

nere, quod-indicimus hodie, 4r£e mede

Tum enim morfem denique iscolumitatem fui cu

m Socrate vocant.

Docet rem periuctuofo fané Acade

mi

z Suisque fu-

z

ZA

[2

ndi, ac berbarum Peritia oppido P'ir Clarus , D N.

C

at

-

[Z

4c M edicina DoBor, Hujusque in Acad

emia nofra Profeffor dudum optim? AMervitus,Faculta

JOANNES CONRADIIS B ROTBEQUIU

S, Philofophig

À

L

z

ico communi ifti legi affcripfit.

ti p. 1. Decanus ; quem mors repentina »o&e abbinc terti

Z

—

Quod fi Pozorare Adedicum facrze literze jubent ;

Craecis autem , ut Herculem non laudare ftultum ,

4 cafu apople-

—

a

27,

Z

EE

nempe & hunc morborum,

ut monftrorum, domitorem, impium credebatur: fraud

are irum, tantopeve

ita, AMedicum ni laudares i

r

commemorationis juftz noviffimo, impiiffimum fane forct.

, quoad viveret, laudatum,

laude fupremá, ac honore

Natum ergo Tubingz /4»zo Chrifli

Salvatoris 7MM DCX X die x xvit

gufini memoria facrum in faftis habet; Patre

cognomine, JOANNE CONRADO EROT

1. Augufti, quem Divi Ag-

ac "atre BARBARA NORDLINGERIA , Honeffis Paventibus , fons ill

ico divinze regenerationis , ipfo Zfczlapii

BEQUIO, Stipendii noftri Iwft

ris Theologici Procuratore,

ad aufpicata quzevis fidei ac virtutum ftudia Chrifto, Saluti ipfi

fonte celebrior acfalubrior,

à congenitis peccati fordibus

, confecrat, inauguratque.

Educationis porró, fa&ze à teneris, docume

nta omnis, q

abluit, atque

nifi verz pietat& honeftisque ftudiis , ac proinde glori

* divinz, publicisque ufibus, in foli

dum deftinata,

initi

ux infequebatur, mox zetas dedit; non

notá ex vicinia arce, pucr haufit; ubi, Bebenhu

anaetum Quaefturze Przefe&tum agens, Pa

ter domefticum filio Przce

Literarum quidem prima feminia &

amenta privatim , Rofecce nem

pe,

F. 5

ptorém M. MA

TTHIAM KAUFFELINUM

, in finitima

deinceps Jefingenfium Parochia defun&um, juserat : nec fcgniter ad majora indies fcient

larum au

menta capeffenda

praeparatum , tametíi inter-

erumnás, mox Tubingam huc, in fchola primó triviali, quxe Anatolica eft; indeque per Academia f«

graviflimas temporum calamitates &

fi Profeffores , Claro nomine omnes , filemus, privatze inform

pta ac vireta, publicé privatimque erudiendur

n, mittit.

Defervierunt tum , Pullicos

rum coetu Inclytos, in Familia 4ffises, habiturus erat

ationt HENRICUS SCHMI DIUS,

acBALTHAS

AR RAITH; quos ipfos póft in Aca

demia CoJl

- Acidemiz fimul Albo nomen inferuiffet,

quod 40 X X X III. menfe Novembri fa&um

egas , 6 Theologo-

ftis ftudiorum praemiis accefferunt: puta Subfidium in ft

ex Stipendio Fickleriano; Prima aut

P4

, pede maturo ac feftino

beneficia cum ju-

'Eitivà fuuhtum.

em Pbilofophie Laurea, auí

picale pro egregiis literaturze melioris

ciminibus redhoftfimentum, 4zao XXXFI. Promotionez

H

[

Difriplinas interim Pbilofópbicas, atque Ipter e

, in publico editis, Spe-

indies ftudio excoluifft ; quarum

.,gi:xm inprimts, pro

gregio rein Medicam facientitim ad perfuadendu

as, Phyfcam, cum Philologig quodam

fatellitio, cum folertiori

uendam culturz apicem poftea pc:

lüXIt

rettà Galezi ca

i

m adjumento , commendatam fi

bi enixiüs habuit, atque ad infignem

$

(9)

rmando, quo de numero FR1) E

n

I^

ICUM JACOBU

X miittiam , haud gregarii diu nomen futurus, 4z

5^ nimirum X X X7LI. fubiit;

nec aliorum infifnul ftudia & mores

M 4 REISCHACH IN NUSSDORFEF,

Frun Nobilem , Forefti dehinc 5

fuos urgete & augere profe&us, cum 4oceudo 4ij

5

neglexit.

Quanquam confimilem

tut gardidti Magiffrum

» allegare licet,

SERENISSIMO BRÜNSVICENSIUM

Pen

AF

I

lüm

ST

paulló póft, eamque IHluffrem,

quá ad moderanda PRIN CIPIU

M FILIORUM ftudia à

EBURGENSIUM DUCE, ALIGII

O, &c. vocabatur, Spartam,

quà erat, modeftiá, declinavit

invigilaturus, à fe deprecatus eft.

gebantur eo tempore tes Germanize,

cumque his Suevia noftra, cladibus DBellonze,

, patrizeque commodis acriüs

infiftere nihilo minus ceptum femel literarum ac Medicinz call

paffim fat, ultraque morem &

modum confpicuis. At ille»

em tantó alacriüs, palmxque

inftar, quó premeretur magi

s, magis ad virtutem omnem, & laudem eniti.

reptá undique occafione, quá liceret, in pablicum lucemque progreffus, jamvenà fe faventior

is M4ufe commendabat ; ja

Tgitur, ar.

admitteret ,obibat ; jam aliis ad acquirenda publicorum tyrociziorum elogia viam fternebat.

m Difputandi munia in Auditoriis, quantum pubi

1ca calamitas

palods Conjugio Indiffolubili, pertinct. — Quam Difputatio Aftrologo- /Medica de Movbis Anniv

Quó habita die Raj baelie,

4unno 4 DC XL. Anniverfaria Facultatis fuze Ovatio, de Y'aveo

UE

erfariis, juxta Hippocratem

enumeratis, Auno /M DC XLI. Prefde JOHANNE GERHA

Med. D. ac Prof. fequebatur; quà,longüm quae jam inter fremitus Martios fi

luerat, Cathedram Medicam confcender

RDO,

rite prenfaturus, merita eà illuftrta adornare, Examinibus fe Privatis atq

ue Publicis coram Co

e primus, & exornare vifus.

Unde, Supremum Facultatir Brabeunt,

llegio fubjicere , Inauguraleg DE C ATH

ARRO SUFFOCATIVO, fub umbone ,

CAROLI BARDILI, Pbilof. ac Medicing Do&oris P. P. &2 Arcbiatri W'irtembergici,

mox Soceri futari, confcriptam defendere ; at

que ita DoBoralem fim

cimo nempe Augufti, Anno M DC XLVT. celebraré denique Feffivitatem, fatis undique c

onfpirantibus, inftituit.

ul, ac Toralem uno die, De-

ndam.

Sementim ha&enus dixeris laborum, tot

d

einceps , poft Do&toreum ;

Gradum, Honoribus, ac ZHuneribus publicis ceu meffe quadam, compenfandam ac corona

Quz inter munera PA

yficatum ei Oppidanum , Immediata

Im

prima detulit. — Quem triennio cum infigni fun&ione , curisque zegrorum , ornaffzt, nequicquam

ob

perii Civitas, Efslinga ,

latá ei apud Sereui,

mum Ducen LEOPOLDUM FRI

DERICUM, 24on-

pelgardicum, Arcbiatri ftatione honorificá, ad Academie noffra munia , fa mamque augendam, à SER

ENISSIMO PARENTE

DIVO EBERHARDO

; £lor. mem. huc inde

revocatus eft. Quippe, qui 44nzo etiam 24 DC IIL. LeGionem Aftronomicam Extraordinariam obie

rat

ad Ordinariam Pbyfice Profefronem Anuno 7M DC LII. fu

ite

cum qua 4n:o 74 DC LIV. In[pettio & Adminiftratio Stipendii Hocbmanniani coincidit, Unde,

in Senatum Scbole Anno 7M

vocatus & promotus:

acquirit ; cui fingulare, gefto i» fextam & decimam vicem Decanatau,

DC LF. cooptatus, /4edicam Profeffon

em Anno 74 DC LVII,

in alteram veró ReBoratu, ornamentum fuit ;

teltante rem Le&ionum Publ

giorum Privatorum, affiduitate fingulari & induftri4,

Et vitam Íe , € artem

nt olim.

icarum , Difputationum item, ac Colle-

quiffz pro viribus Beatus ha&enus BROTBEQUIUM, publicé conftat.

, fan&& confervaturos , ex juramento Hippocratico Medici juraba

In neutram fane partem deli-

Hinc enim pun&a tot quoque encomiorum

, tot defideriorum,

qua vivus, defun&tusque habet, ori

i-

nem ducunt. Inter alia coronarum genera eximia erat Querciza , qux ob Cive

m Servatum dabatur.

uot veró fertis ac ftemmatibus exorn

mus, fi de numero fofpitum ab o redditorum ponere calculum velimus ?

Nec proinde gratia quoque ,

andum Profeffovic tumulum autüm

abi-

b

contigit, fileri meretur. — Quam enim numerofa hujus

& benedi&io, quz fingularis Profeffo

ri Gratiofo

, etiam ex conjugio, coelitus

,quàm locata etiam profper?,

&ex voto promota, pi

gnora! Numerum quidem fi fpe&es , vsdenarium ha

autem Filiarum, $ quibus Biyos ex utroque fexu ad cocleftia fibi praemifit :

fin elocationem, ac promotio

nem; Filiorum n

atu Major, M. GEOR GIUS

bes, Filiorum quatuor; feptem

genfis pronunc Ecclefie Diaconus, Fili4que Abbatis Venerandi, DN, JOHA

CONRADUS; "M esin-

NNIS CONRADI ZELLERI, Confil

iarii W'irtembergi

ci, ac .Generalis Sup

erintendentis Bebenbufani ,

——

Ordinum Provincialium Secretiori Conventu Primatis, Conjuge felix : AMaxima

autem zatu Filia, REGINA MA GDALENA, DN.

Jur. U. D. ac Profeffori Iluftris noftvi Collegii Polifices , Hiftoriarum, & Elo

quentie , denu

JOANNI ULRICO PREGIZE

U xor

RO,

ptat Aitera porrà SIBYLLA AGNES,

JOANNIS JOACHIMI BA-

DERI, Liberi & Immediati Ordinis Equeftrit Suevici ad Nicrum, Sylvam Hercyniam, Ovte

naviatque , Secretarii :

& Tertia tandem, MARIA D

OROTHEA, M. ERNESTO

CONRADO REINHAR'TO, Herrenbergenfium Diacono

, jun&a nuper, & de patria bene merentur ;

nec familias male,

bus cft Filiabus intelligendum, condecorant. Nam fuperfte Ternio, Filius nempe natu Minimus

etiam Neptium Ternione , quod de

Binis natu Majori-

,DAVID, Filixque, CHRI

STINA & SUSANNA

; in fpem füturam haud

indecorà adolefcunt. — Ex his omnibus uti oble&amentum non leve fübinde BEATUS capiebat

:

ita non ni(i lu&tum fingulis acetbiorem, ac defiderium fui re

item Marftiffima, in Socerir & Gererie, in Propinqui cxteris & Neceffarii,

atque in Scbola inprimis univetfa videmus.

liquit.

Quale in 7idua,

confecutus. Theologix quidem licet ex officio deditus non effet , veri tam

Vitam, à pietate'inprimis commendabilem H

fimilis exitus eft

en Theologi multa peregit, meditando, orand

o

fcribendo; quorum pars lucem adfpicit

paullatim fe prxparavit; non omninó firmá dé c*tero corporis habitudine.

Quam & feptennio antehac adeo imbecillem

fuit expertus ,

; interque ea morti

enimveró, quem de catbedra olim, ac Difputatione Inaugurali , facundus vicerat,

ut non nifi miraculo morbum vinceret,

Sed

membrorum carnificem ultimum , Catbarrum , cum pe

r

radus quafi nudius quartus circa Septimam ve-

fpertinam impeteret ipfum, nequic

uam vi&turus; ad iteratum, fortiorem

ue ejus incurfum, i&umque, inter divinas laudes,

animæque Re

4

emtori fno committ

Pfalmis 103. & 31. paftus nuper a

1

modum falutari Ceense.Dominicoe epu

!

o, placidá expiratione fuüccubuit.

enda devota fufpiria, ex

LÀ

Cujus exuviis, inhumandis à Prisa pomeridiana

,quid officii,

quid hono-

ris noviffimi, CIVES, debeatis, memores, pia ad beatam ivJ9wraciar à Profeffo:

*t haud inviti veftigialegetis. P. P. fub Ke&oratus Sigilló ,

demix Jubilxo, MDC LXXVII.

,

Die Fc(h-) Matthiz: Apoftoli,

Anrno Aca;

—

*

*M*M

Tubingz, Typis JOHANNnHEleqx R zisl,

ao

—

T

j

L

lh.

E

L

Á

^

V

s

Ü

P

*

A UDOVICUS.

DO

R. DUX VIRTEMB

ERGLE TECCLA-

QUP COMESMOMPELG

ARDI

£DYNASTA

HEIDENHEMII,

UNIVERS$

ITATI$ TUBINGENSIS.

Z

M Z

,»».

a

A

MC RN

d

a )

z

. Givibus Suis Salutem.,.

nv p w

&z

Fftinatos ali

ä

«

r

:

orum :üorbis ; mortique coercendz,

.b

"

r

N

exemerunt,

AE

äfcu!apfi Pofleros, CMedicarim filjos, à panolethria carni

!

Es

j

A

é-

D ,

-

qué mortales funt, ac quibus contra morte

m medicinam -faciunt.

Nam & ilii languent, ut omnes, ab un

mala temporur

n cun&a leto finiunt.

'Tum enim mortem denique incolumitatem fui cu

m Socrate vocant.

3

,

ESO x

/4VG€

-

nere, quod indicimus hodie, Ar/e mede

Docet rem periuctul

x

A

;

ndi, ac berbarum Peritia oppidb Pir Clarus , D N. JOANNES C

ONRADUS BR

C

.

z

p

4C M edicina Dolor , Hujusque in Acad

emia nofira Profeffor dudum optimà Meritus,Facultatis

ä

A

A

D

2

ico communi ifti legi affcripfit,

Quod fi Pozorare Aedicum factze literae jubent ;

P. *. Decanus ; quem mors repentina

Y

3

'?

La

n

nempe & hunc morborum, ut mo

Cracis autem , ut Herculem non laudare ftu-

C

A

eeebeb3

nftrorum, domitorém, impium credebatur : fraud

are FZirum, tantopere

, quoad viveret, laudi

6l

j Commemorationis juftz noviffimo,

impiiffimum fane foret.

Natum ergo Tubingz 4»so Chrifti

Euroskala Offset

guftini memoria facrum in faftis hal

2

Salvatoris 74 DC .X X. diel.

X

ac Zatre BARBARA. NORDLINGERIA , Honeftis Paventibi

et; Patrecognomine, JOYNNE CONRADO BROT

BE

QUIO, Sripendii noftr

^ fons illico divinz regenerationis ,lpfo ZEfculapii fonte celebrior

acfalubrior, à congenitil,

ad aufpicata quzevis fidei ac virtutum ftudia Chrifto, Salu;; ipfi

confecrat, inauguratque.

ä

nifi verze pietat& honeftisque ftudiis , ac proinde

Educationis porró, fa&ze à teneris, docume

nta omnis, quze infz^

W

notá ex vicinia arce, pu«r haufit; ubi,

Bebenhufanze t

glorix divinz, publicisque ufibus, in foli

dum deftinata,

Literarum quidem prima feminia & initiame

um Quafturze Prafettum agens, Pater domefticum fil

ioPreceptorem M. MATTHIAM KAL

m

deinceps Jefingenfium Parochia defun&um, junxerat ;

nec fegniter ad majora indies fcientiarum au

ux Anat

gnicnta

capeffenda praeparatum , tametíi inter gravifli;

19

zrumnás, mox Tubisgam huc, in fchola pimó triviali, q

olica eft; indeque per Academia fepta ac

vireta,

public? privatimque erudiendum, mittit

VierFarbSelector Standard *

fi Profeffores, Claro nomine omna, filemus, privatz informationi H

ENRICUS SCHMIDIUS, ac BALTH

rum ccetu Inclytos, in Familia A4ffines, habiturus erat

ASAR RAITH;

quos ipfos póft in AB

Acidemisx fimul albo nomen inferuiffet, q

uod 4Azzo XXXIII, men

fe Novembri fa&um, pede matu

18

ftis ftudiorum praemiis accefferunt: puta Subfidium in fti

idiis ex Sripenlio Fickleriano; Prima autem P bilofi

ophie Laurea,

ciminibus redhoftimentum, m X X X Pyomo:

ione ZEitivà fumtum.

aufpicale pro egregiis literaturae ni-

indies ftudio excoluiffet ; quamum vh:

Difriplinas interim P bilofapbicas,

atque ipter eas, Piyficam, cum Philologie qu

giam inprimis pro

gregio rein Medicam facientitim ad perfuade

ndum adjumento , commendatam fibi enixi.-

1

—

quendam cultura: apicem poftea perlixit: re&kà Galeg; at

* muitiam , haud gregarii diu nomen futurus

formando, quo de numero FRIOERTCIIM 1AÀ

cCOBUM 4 REISCHACH IN NUSSDOR

, Anu^ nimirum X X X7III. fubiit; nec alii

fuos urgere & augere profe&us, cum 4oseudo difc

FF, Zirum Nobile

m , Forefti dehinc Stutgardie

, neglexit.

Quanquam confimilem

paulló póft, eamque IHlufirem, quá ad moderanda PRINCIP-

SERENISSIMO BRUNSVICENSIIM AC Ll

NEDBURGENSIUM DUCE, A(IGII

ä

16

invigilaturus, à fe deprecatus eft.

gebant

STO, &c. vocabatur, Spartam,

quà erat, modeftiá, declinavit -

ä

ureo tempore res Germaniz, cumque his Suevia noftra,

cladibus Bellonze, paffim fat, ultraque morem & -

infiftere nihilo minus cceptum femel liter

arum ac Medicinz callem t

antó alacriüs, palmzcque inftar, qu

reptá undique occafione, quà liceret , in pablicum lucem

Ó premeretur magis, magis ad virtutem omnem,

15

admitteret ,obibat ; jam aliis ad acquirenda publ

que progreffus, jamvená fe faventioris A£ufe c

ommendabat ; jam DifPutandi munia in Auditoriii

I:-ä

icorum ryrociniorum elogia viam fternebat.

Quó habita die Rapbaelie, Auno MM DC XL, Anniverfaria Facull ..

païmï: Conjugio Indiffolubili, pertinet.

Quam Difputatio Aftrologo-7Medica de Morbis Annive

rfa

ZMed. D. ac Prof. fequebatur; quà, longü

l

m quzx jam inter fremitus M

riis, juxta Hippocratem enumeratis, Auno M DC XLI. Prefidi

14

artios filuerat, Cathedra:

n Medicam confcendere primus, &exornarevifus. Unde, *

ä

zite prenfaturus, werita eó illuftria adornare, Examinibus fe

Privatis atque Publicis coram Collegio fübjicere , Inauguralem DE CATH

ARRO SUFE

CAROLI BARDILI, Pbilof. ac Medicine Doforis P. P

: & Archiatri W'irtembergici, mox Soceri futuri,

confcriptam defendere ; atque ita DoZoralem [

13

cimo nempe Zugufi, Anuo 74 DC XLFT. celebrare deni

.

que Feffivitatem, fatis undique confpirantibus,

inftituit. Sementim ha&enus dixeris laborum, to£

Gradum, Hozoribus, ac 7Muneribus publicis ceu melfe qua

dam, compenfandam ac coronandam.

prima detulit.

Quem triennio cum infig

ux inter munera Piyficatum ei Oppidanum , Immediág

ni fun&ione , curisque zegrorum , ornaffet, nequicquam ob

ad

latà ei apud Sereziffmun Duceems LEOPOLDUM lE

12

pelgardicum, Arcbiatri ftationé honorificá

Academie noftra munia , fa mamque augendam, à SER

ENISSIMO PARENTE, DIVO EBERH :

revocatus eft.

Quippe, qui 447zo etiam 4

DC IIL. LeGionem Aftronomicam Extraordinariam obie

rat, ad Ordinariam Pbyfica Profeffonem Anuo 7M DC LI-

cum qua /752o A DC LIF; Infpe&io 8 Adn

iniftratio Stipendii Hotbmanniani coincidit, Unde,

in Senatum Scbole Anuo MM DC L^. cooptatus, Z edicam P|

11

acquirit 5 cui fingulare, gefto i» fextam & dec

imam vicem Decanatu, in alteram veró Re&or

afu, ornamentum fuit ;

giorum Privatorum, af iduitate fingulari & induftriá, — Et vitap fz , € artem

teitante rem Le&ionum Publicarum , Di.

, fantie confervaturos , ex jurament

o Hippocratico Medici jurabant olim.

j

quiffe pro viribus Beatus ha&enus BROTBEQUIUM, public? conftat.

Hinc enim pun&a tot

10

nem ducunt.

Inter alia coronarum genera eximia erat

Quercina , qux ob Civem Servatum dabatur.

-quoque encomiorum , tot defideriorum, qux vivus

mus, fi de numero fofpitum ab «o redditorum ponere c

Quot veró fertis ac ftemmatibus exornandum PI-

alculum velimus? « Nec proinde gratia quoque ,

& benedi&io, quze fingularis Profeffori Gratiofo

contigit, fileri meretur.

Quam enim numerofa hujus

,quàm locata etiam profperé, & ex voto promota

autem Filiarum, $ quibus Binos ex utroque fexu ad c

celeftia fibi praemifit: fin elocationem , ac

» pignora! Numerum quidem fi fpe&es , updenarium h —

promotionem ; Filiorum natu MMajor, M. GEO R GIUS

ä

genfis pronunc Ecclefrz Diaconus , Filidque Abbatis Fenerandi, DN, JOHANNIS CONRA

DI ZELLERT, Confliarii W'irtembergici, ac Generalis |g

Ordinum Provincialium Secretiori Conventu Primatis , Conjuge fclix: 7Maxima autem natu Filia,

Jur.U. D. ac Profeffori Hluftris noftri Collegii Polifice j

REGINA MAGDALENA, DN. JOANNI UL.

Hifforiarum , & Eloquentia , denupta:

4ltera porr SIBYLLA AGNES, üxor JOAN|

—

DERI, Liberi & Imnediati Ordinis Equefiris Suevici ad. Nicrum,

Sylvam Hercyniam, Ortenaviam

que , Secretarii :

& Tertia tandem, MARIA DOROT-

CONRADO REINHARTO, Herrenbergenfium Diacono

7

, jun&a nuper, & de patria bene merentur ;

nec familias male, ctiam Neptium Ternuione |

bus eft Filiabus intelligendum, condecorant.

Nam fuperfte Ternio, Filius nempe natu Minimus

,DAVID, Filixque, CHRISTINA & SUSANPN.

indecorà adolefcunt.

Ex his omnibus uti obl

e&amentum non leve fub

inde BEATUS capieba

item Moftiffima, in Socerz & Generíe, in Propinquis caeteris & Nec

t: ita non nifi lu&um fingulis acetbiorem, ac defiderium fui!

effariis, atquein Scbola inprimis univerfa videmus.

Vitam, à pietate'inprimis comme

6

confecutus. — Theologiz quidem licet ex ofïïcï'o deditus non effet ,

v

eri tamen Tbeologi multa peregit,

meditando, orando, fcribe

p'auïlatïm fc praeparavit; non omninó firmá de cxtero corporis habi

tudine. .Quam & feptennio antehac adeo imbecillem fuit ex

ndo; quoruin pars lucem ^

pertus, nt non nifi mirac

enimveró, quem de catbedra olim, ac Difputatione Inaugurali ,

facundus vicerat, membrorum carnificem ultimum ; Catbaryum ,

cum pgr

radus quafi sud|-

5

fpertinam impeteret ipfum, nequic

uam vi&urus; ad iter

atum, fortioremque ejus incurfum, i&umque, inter divinas laudes, anim

4

emtori Íno comi

Pfalmis 103. & 21. paftus nuper a

!

modum falutari Ceen

xque Re

*c.Dominics epulo, placidá expiratione fuccubuit.

Cujus exuviis, inhumandis à Priga pomevidia «

ris noviffimi, CIVES, debeatis, memores,

pia ad beatam ivJuyaciar à Profeffore haud inviti veftigia legetis.

4

demix Jubilzo, M DC LXXVII.

P4

P. P. lub KeGoratus Sigilló, Die Fcff(.) Mi

Ó

C HROPPBos cRE REU st p gt stl ia n

*

3

Tubingz, Typis ]OHANN«HENR'ICAI Rzisl,

—

2

w Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1