LXV6d_fol_222

RECTOXK

UNIVERSITATIS TUBINGENSIS

E

L. 4.

CA COA Fs

C

"

d E

o

E.

5

luxit hodie; quod feiix [it & fauftum, fidus natale SERENISS IMI PRIN-

vl

?*

27

CIPIS ac DOMINL DOMINI GAROLI ALEXANDRI,

3

R

?

;.

i

6

Y

,DUCIS VIRTEMBERGLE AC TECCUE ,. COMITIS MONTISPELI-

(60&

£

3

We9

)

j

GARDI, DYNAST/ZE HEIDENHEMII, EQUITIS AUREI VELLERIS, AU-

ï'æ—

o d ^ Qu o

v2

N A.

2 GUSTISSIMOIMPERATORI CAROLO SEXTO AB ARCANIS

l&ONSI

'I IS

EJUSDEM QUE CAMPI MARESCHALLI GENERALIS, SACRI porró RO-

MANO-GERMANICI IMPERII GENERALIS CAMPI MARESCHALLI LOCUM TE-

NENTIS, SUPREMI COPIARUM IN SERVIA DUCIS PR/ESIDISQUE COLLEGH

REGNUM HOC ADMINISTRANTIS ET CHILIARCH/E PEDITUM AUGUSTISSI-

MO IMPERATORI MILITANTIUM, DOMINI AC PRINCIPIS NOSTRI LONGE

CLEMENTISSIMI. Par eft, Czves , jubetque pietas, qnam SERENISSIMO PRIN-

CIPI, DOMINO NOSTRO Mufz noftrz Tubingenfes debent, ut communi lxtitiz,

quae univerfam hanc regionem , dulciffimam patriam noítram -pervadit, & Academia

- hac noftra fua immifceat jubila, MAGNOQUE noltro . ARO LO ALE-

XANDRO, in QJO omnem poft DEum ífpem meliorum , quz anhelat & ipfa,

temporum repofitam gaudet, fauftum AD MULTOS SEROSQUE ANNOS, pro-

fperum, aufpicatum & ex omni parte fcliciffimum regimen imperiumque adprecetur.

VIVAT itaque, quod duplicatis repeuitisque ex imo pe&orum noftrum votis pié con-

tendimus, & à fummo rerum humanarum ARBITRO , DEO precamur, FLORE-

AT, VIGEAT, SERENISSIMUS NOSTER PRINCEPS AC DOMINUS, CARO-

LUS ALEXANDER. Secundet, profperet, beet, augeat, ornet DEUS OPTI-

Íimae.

MUS MAXIMUS, IPSO Imperante, res noftras, egregiumque publicum patriz dulci-

Sed & confervec IDEM SUMMUM NUMEN ífub TANTO PRINCIPE

noftram hanc Academiam, Mufas noftras Tubingeníes, easque ab omni calamitate,;

quam aflli&a proh dolor! minantur tempora, immunem pro gratià fuà preftet ! Ex-

primet hac vora, has preces noftras craftinum in diem, horá nonà, in Auditorio

uridico, communis lztitize noftre , quam agimus , Interpres, Academiz noftre

Cancellarius D. CHRISTOPHORUS MATTHJEUS PFAFFIUS atque regimen ha-

rum terrarum nuper cceptum SERENISSIMO PRINCIPI ac HERO Noftro pié gra-

tulabitur,

Quod ipfum cüm & przfíente SPLENDIDISSIMO SERENISSIMI PRIN-

CIPIS NOSTRI DOMINO LEGATO fa&urus fit Orator nofter, non dubitamus,

omnes, quos Civitas noftra literaria comple&itur , quos patriz amor animat, queis

devota & pia erga SERENISSIMUM PRINCIPEM menseft, folennitati huic noftrae

fÍponte adfuturos & in partem lzetitize votorumque noftrorum venturos efle. Perfcripii-

mus d. X XIV. J—an. A. MDCCXXXIV. Sig/illoque noftro Re&orali munivimus.

TUBING.£, Tvris ANTONII HEN'RICI ROEBELII.

J

pos

Mu

^i

n

-

EOE

L2 d

D

RECIOR

UNIVERSITATIS TUBINGENSIS

L. 4

:

OE Bs

,

:

*

3

2

/;

Vg

]

uxit hodie; quod feiix fit & fauftum, fidus natale SERENIS SI.MI PRIN-

UH

/7

b ]

A a

(?/

C

IPIS ac DOMINIL DOMINI GAROLI ALEXANDRI,

Y

DUCIS WIRTEMBERGL£E AC TECCUE ,. COMITIS MONTISPELI-

m

A

o

Á

E

e

t

$59

[^]

s

2 22

GARDI, DYNAST/E HEIDENHEMII, EQUITIS AUREI VELLERIS, AU-

IS

7 GUSTISSIMOIMPERATORI CAROLO SEXTO AB ARCANIS

ONS

EJUSDEM QUE CAMPI MARESCHALLI GENERALIS, SACRI pez-^ .

MANO-GERMANICIIMPERII GENERALIS CAMPI MARESCHALLI LOC'

-

£

NENTIS, SUPREMI COPIARUM IN SERVIA DUCIS PR/ESIDISQUE CO.

REGNUM HOC ADMINISTRANTIS ET CHILIARCH/E PEDITUM AUGU

MO IMPERATORI MILITANTIUM, DOMINI AC PRINCIPIS NOSTRI L

-

Y

CLEMENTISSIMI. Par eft, Czves , jubetque pietas, qnam. SERENISSIMC-

-

X

CIPL, DOMINO NOSTRO Mufz noftrz Tubingenfes debent, ut commun

—

Es

quz univeríam hanc regionem , dulciflimam patriam noftram -pervadit, & A

h

W

tc

E

— hzec noftra fua immifceat jubila, MAGNOQUE noftro C ARO LO ]

E

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

X ANDRQ, in QUO omnem poft DEum fpem meliorum , quz anhelat

Q

E

temporum repofitam gaudet, fauftum AD MULTOS SERQSQJE ANNC.

i

fperum, aufpicatum & ex omni parte fcliciffimum regimen imperiumque adj-

VIVAT itaque, quod duplicatis repetitisque ex imo pe&orum noftrum votis *

—

tendimus, & à fummo rerum humanarum ARBITRO , DEO precamur, F.

EHHHHHHHHHHHH

FHHHHHHHHHHHH

——

AT, VIGEAT, SERENISSIMUS NOSTER PRINCEPS AC DOMINUS, C

D

LUS ALEXANDER. Secundet, profperet, beet, augeat, ornet DEUS

N Focus O Bala

ä

-

MUS MAXIMLS, IPSO Imperante, res noflras, egregiumque publicum patria.

Ífimae.

sed & coüfervec IDEM SUMMUM NUMEN fub TANTO PR:

M

D

L

noftram hanc Academiam, Mufas noítras Tubingenfes, easque ab omni cal:s

quam aftli&a proh dolor! minantur tempora, immunem pro gratià fuà pFæf)ce'—

K

-

primet haec vota, has preces noflras craftinum in diem, horà nonà, in A

uridico , communis ltitixz noftre , quam agimus , Interpres, Academia.

J

P

Cancellarius D. CHRISTOPHORUS MATTH/EUS PFAFFIUS atque regii

I

rum terrarum nuper ceptum SERENISSIMO PRINCIPI ac HERO Noftro -

tulabitur,

Quod ipfum càüm & prefente SPLENDIDISSIMO SERENISSIM *

CIPIS NOSTRI DOMINO L;EGATO fa&urus fit Orator nofter, non dub

omnes, quos Civitas noftra literaria comple&itur , quos patriz amor animat

G

devota & pia errzai SERENISSIMUM PRINCIPEM menseft, folennitati hui

F

6

fÍponte adfuturos & in partem latitiae votorumque noftrorum venturos effe. P«

mus d. XXIV. Tan. A. MDCCXXXIV. Sigilloque noftro Re&orali munivi.

E

5

[

4

TUBINGA£, Txns ANTONII HENRICI ROEBELII.

H m H

D

l

3

C

B

2

A

1

ü Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com