LXV6d_fol_149

Eu O

-

^

i

BEOSTUO

?

UNI

TIS TUBINGENSIS

"

1 2

VERSITA

LE5

aT

U.W

P

v -

d

)

les þerehldinus ;

. smenfis hujus Septembris duodwi&&nuä, in memo-

/Ii

N

CO

ri-ginta cum Auguf)tæ

p

ï

C

l riam nobis revocat illum diem, qui ante annos hos duos & t

Q

Domui Wirtembergice, tum univerfo Principatui lxtiffimu

s aufpicatisfimusque

!

a

À

M»

quo in connu

bio haud

IN

LNES

A L

illuxiffe vifus eft. ^ Nimirum integri tunc triennil ,

a -P(./ J

: A

infeecundo conjunctiffime vixerant. Auguíti Parentes ,

GUILIELMUS LU-

?.

& MAGDALENA

NV D

B

: 4

DoviCus

loriofz memoriz Dux Wirtembergicus,

.

SIBYLLA, nata Princeps Haffiaca, eventus tandem voti

srefpondit, cum Rel-

hss

v*

Mp

publice bono nafceretur. Princeps luventutis Paternarumque regionum Heres

EBERHARDUS LUDOVICUS, Dominus atque Princeps nofter longe

eftis gratiæ

cicmentifümus.

Prodierat tunc fane in lucem hanc vitalem Augufta prolcs velut Itis, cocl

uz non jam €

minus, fed

Pacisque nuncia

, in ipfà tempeftate belli Gallici ad füperiorem Khenum ,

cominus Patriz quoque tetras tencbras & c

aligihem videbatur obductura.

z

Prodierat, inquam, vclut

Enimvero exfultatio illa &

Phosphorus aliquis novum redditurus diem,

& tanquam 5ol oriens.

pietas non fexti tantüm fupra feptuagefimu

m anni p

ropria exiftimari debet, fed anniverfaria omnino,

- cum caufà non una fit;

quz ifítam. nobis pictatem indicit.

& qua proinde ad nos quoque pertineat ,

Rei autem facre ac literariz inprimiis nacrum Principem fupe;ioru

m annorum fingularis in hanc Mufa-

*

(S

ant,in qui

bus merito devotiffima & grati(ïïma

rum fedem munificentiz atque gratiz docamenta prob

mente non fine praccipua ob!

ect

w

atione. numerari debet ,

quod publicas difputationes & magifter? Phi-

d

incipe curà feper adiuc ei

lofophici folennia nuper augufta fua praícntia illuftraret, — Digna emm Pr

1

vifa cft, facrorum tueri jüra, idque idi przcipuis curis ib urar, ais

snsidia16 , n eMufzx noftra

inter calamitates bellicas egentes fatiscerent; fed tanquam

fuas alumnas liberalfiimie'tovit, & proxidit;

nde revivifceret, novoque aufpicio in dies cxaugeretur. Superfíedemus

ut priftina Academiz fama fubi

.

hzc & alia commemorare meti

ta regiminisque acta precipua, & facro ea filentio co magis vencramur;

uod Zir Nobiliffgaus Con[altiffimus atque Exee

llentifimus, DN. STEPHANUS CHRISTOPHORUS

HARPPRECHTUS, J. U. D. €9 Pr

ofefJor Extraordinarius, Sercnisfmique Principis Hobem.olleram Confiliarius

, Collega nofter

honorandus, hanc operam occupavit. ls enim non tantum Au-

a Aulicus eMeriti[femus

h

rcem

bergicz incunabula, dignitates ac przrogativas, una cum juribus ac meritis prae-

gu&æ Domus Vi

cipuis majorum;

in rem publicam , fàcram atque litcrariam ex hiftoria patria, in qua omnem paginam

faciunt,

brcvi eaque vernacula oratione repetet,

E

fed & pracipue Sereniffimi Principis noftri, cujus na-

tivitati Sacer feftusque

dies eft, fingularia clogia edifferet. . Noftrum interim fuit, CIVES, diem, in

uem Votiva hac pietas con

ftituta cft, folenni ritu Vobis indicere, & Excellentiffimi Oratoris inftitu-

tum, quoad potuimus, provchere,

Sed pratterea Veftrum eíft juxta nobiscum in communis pictatis

partem focietatemque devotiffima mente venire,

& Natalem Principis Nuttitii, Hora IX. matutina ; in

o officio frequentare. Votorum noftrorum fümma perpetuaq;

Aula Theologorum Nova, celeberrim

formula, omnia complexa ,eít , &

- erit :

SALVS PRINCIPIS, SALVS AVGVSTJE DOMVS

WIRTEMBERGICE. Tuoi

gitur aufpicio, PRINCEPS CLEMENTISSIME, tuz curz ac

ritas, quicquid Augufta Domus Wirtembergica fplendoris,

difpofitioni, tuoque exemplo debeat pofte

,Rcsp.ublica , facra & literaria ;

yiggris ac fa

lutis habitura deinceps cfc! P.P. fub f;z'do Relor. D XVL

Scptämïr, An. cIJ Iccnx.

-

x

UAR LE

GIIMENGIGTGDERER

dq'OUBING AE,

B Typis Hiosi Fm-nggn.

P

s

Y

TE

-

Cs

"

E

p

E

$1

a

'ead

el

p

*

Á

[

|:

[

*

[

"

d

1l

54

a

as

A

N

*

g

1

*

&

A

;2

^

[

[

s

Es

d

:

1

:

-

SUBO. ET

Avb

TIS TUBINGENSIS

UNIVERSITA

1.

Ls

-

P

D - f.v

Ies perehdinus , menfis hujus Septembris duodevicenus, in memo-

las

I

(

a(

N

C

riam nobis revocat illum diem, qui antc annos hos duos & triginta cum Augufte

ï

N

Domui Wirtembergice, tum univerfo Principatui lxtiffimus aufpicatisíimusque

j

f

$

!

illuxiffe vifus cft. — Nimirum integri tunc triennii, quo 1m connubio haud

infoecundo conjunctiffime vixerant. Augufti Parentes , GUILIELMUS LU-

/la

21

d

FOW

DOVICUS eloriofz memoriz Dux Wirtembergicus; € MAGDALENA

Q

SIBYLLA, nata Princeps Haffiaca, eventus candem votis refpondit, cum Ret-

9 d

Áy,

s

O AE

f';

at

ublice bono nafceretur Princeps Juventutis Paternarumque regionu*

EBERHARDUS LUDOVICUS, Dominus atque Princeps noft

cïemcntifïïmus.

Prodierat ctunc fane in Jucem hanc vitalem Augu&a proles velut Iris, coclef.-

llici ad füperiorem Khenum , que non jam em-

Pacisque nuncia, in ipfà tempceftate bclli Ga

Prodierat, inqua

cominus Patriz quoque tetras tencbras & caliginem videbatur obductura.

Phosphorus aliquis. novum redditurus dicm, & tanquam Sol oriens.

Enimvero exfultat-

pietas non fexti

tantüm füpra feptuagefimum anni propria exiftimari debct, fed anniverfaria

qua iftam. nobis pictater "

3

& qua proinde ad nos quoque pertineat, cum cauía non una fit,

-

Rciautem facra ac literaria inprimis natum Principem fuperiorum annorum fingularis in hai .

rum fedem munificentiz atque gratiz documenta probant, in quibus merito devodifima & £

»

P(Q'

VierFarbSelector Standard * - Euroskala Offset

«bur

mente non fine pracipua ob!

A

atione. numerari debet, quod publicas difputationes & magit-

incipe curá fegiper

-

lofophici folennia nuper augufta fua praícntia illuftraret,

4 Digna enim Tr

?

1

c-«;g;.fnxlö ; neMuí

vifa cft, facrorum tueri jura, idque iB praecipuis curis ib

?

Furáiv ais

D yr t

fatiscerent, fed tanquam fuas alumnas liberal/iiimie'tovit, & .

i

inter calamitates bellicas egentes

ut priftina Academia fama fübinde rcvivifceret, novoque aufpicio in dies cxaugeretur. — Supci

—

hzc & alia commemorare merita regiminisque acta precipua, & facro ca filentio co magis vei

g

aod r Noliliffisuus Confultifffmus atque Excellentiffimus, DN. STEPHANUS CHRISTOPE

"

FHH

HARPPRECHTUS, . U. D. eg Profe[Jor Extraordinarius, Yercnisfimique Principis Hobenz.olleram C |

L LELEDHE.

Ta

ä

—

eInalicns e9Meritiffimus, Collega nofter honorandus, hanc operam occupavit. Is enim non tar.-

gui]cæ Domus Wirtembergicz incunabula, dignitates ac prerogativas, una cum juribus ac me

E

ä

cipuis majorum]in rem publicam , fàcram atque literariam ex hiftoria patria, in qua omnem -

faciunt, brevi caque vernacula oratione repetet, fed & pracipue Sereniffimi Princi

pis noftri, «

tivitati Sacer feftusque dies eft, fingularia clogia edifferet. Noftrum interim fuit, CIVES, -

E

uem Votiva hzc pretas conftituta cft, folenni ritu Vobis indicere, & Exccllentiffimi Orator *

12

tum, quoad potuimus, provchere, Sed praterea Veftrum eít juxta nobiscum in communis

artem focietatemque devotiífima mente venire, & Natalem Principis Nutritii, Hora IX. mat -

11

Aula Theol

celeberrimo officio frequentare. "Votorum noftrorum fümma p«

n

oggrum Nova,

formula, omnia complexa ,e

ft;,& erie: SALVS PRINCIPIS; SALVS AVGVSTJET.

10

WIRTEMBERGICE. Tuo igituraufpicio; PRINCEPS CLEMENTISSIME, tuz-

difpofitioni, tuoque exemplo debeat pofteritas, quicquid Augufta Domus Wirtembergica fj

L

Respublica, facra & literaria, vi

ggns ac falucis habitura deinceps cQ! P.P. fub ffg'll«: Rclor.

E

'.S'eptcml.:hr.. An. cb Dccux.

D

TOBING AE,

—Typs Hios»: FAAxck1D

ä

: É

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

d*