LXV6d_fol_141a
author: Jäger, Johann Wolfgang

E

i J OH. WOLXFGAKNG.V JAGER, D.

s

i-]

CANCELLARILIS

P

UNIVERSITATIS TUBINGENSIS.

Lectoribus $alutem,

AT

Uanta hodic tempeftas Ecclefias noftras p

er aeftus & flu&us recipro-

(ententiarum turbet, ac

laceret;tam

N

:

cos variantium opinionum &

-*

Ip/Anotum cít, ut vanus labor foret, multa hic v

erba infurnere. Mira res!

:»»

Senecta, tantus cft Novitaus

in deliquio mundi, & decrepita ejus

inre Rc!igiomsantiquifïima, pruritus , ut major à pri

ma orbis juventa , ad hoc

uec omne

füb velo & fuco pietatis.

usque ejus delirans 5enium non fucrit. lIdq

Nulius pul-

PIETATE verà & fincera nihil eft (an&tius: INihil D EO grauus.

chrior eft Ecclefiz verz character. Nulla nitidior veri Chriftiani nota..

d-

ledi&us fit omnis ejus vel Ofor, vel Perfecutor.. Sed parmaledictio, juxta,

nfententiam.Gal. 1. v. 8. ferit omnem;qui fub

Definitivam Pauli &peremtoria:

cjusfchemate, fpurias doctrinas, d

amnatos dudum errores, fectas , hereícs , &

utar, introducere fata-

quicquid eft ex Infernali veneno, uc Poiretii verbo

àntem hodie Libertini

(mum , Enthufia-

git. Interilla venena numero grafl

bapufmunm,re

diviva deta-

Tiioi235 Chiliaímam, Quakeriimum , fübtilem ÀAna

('1

ET

oribu

C

ulta dogmata-

luas-

lute Diabolorum , pridem aliàs cum fuis Áuct

Controverfiarum , €go uG

re cum Canccellarii officio , connexa fit prof.flio

fpartz; etiam huicpro viribus fatisfaciam, Coiicgium apcrire decrevt

PRIVATO-PUBLICUM:

nify

drcli-Epifcepi Cam. in Gallia Fenelo

[

Ubi non faltem. pradictas Sedtas , fed &

;j 31

i 3t

A

i

& il

(»ania; Socictatis Phila-

«Petruccii Cardinalis && Molino[it in italia ; ïf'icdrzq,mz,iiö( Lope;

.

t& & "Poirettil

n Eollandia Principia

& Niy&eria (ub in-

dClpthæ in Á nglia s Baurrignaæ

fum. Placidé tamen & ex genio charitatis.

QUdav

cudem examinis vocaturus

oribus

dicta. Notabo, qua male.

Omnia appenturus

bo,qua bené ab his doct

od fallere nequit.

ad Stateram Divinam ,

VERBUM videlicec DEI,

INon cenfemus , inutilem

hunc fore laborem, tum pro

T

heologiz, tum pro

aliarum facultatum Studiofis.

Scire enim omnium intereft,; qu& turbo

:

Íed & Romanam ac Reformatam Ecc

eflam. Item,

jam vexent non noftram tantum,

Ubi.

f

da. Quis

in quam inquieto pelago navigemus.

y

rtes & naufragia umen

ftram in tranquilloö( tuto collocare

portus, qui fidem, fpem, imóanimam no

alete».

P

ppSRSMENMCEUE M qrgrarseeseeUNSmD

-

p oflit.

mmm—w—'

TU21NGZA,

m

tacis JOH. CUNRADI EITELI, MDCCIY,

--

E

[:d

d

L2

E!

d

!

Ls

-

"

LE

-

-

m

-

b

-

"

AT

us

i Fs

as

-

*

j

WheerAA L m

^

-

s

pI

g

4

f

d

R

j

*

3

N

^

-

. JOH. WOLFGANG.. JAGER,; D.

ab

CANCELLARILIS

?

-1 UNIVERSITATIS TUBINGENSIS.

Leioribus $alutem,

E

Uanta hodic tempeftas Ecclefias noftras per acftus & flu&tus recipro-

2*

cos variantium opinionum & fententiarum turbcet, aclaceret ; tam

w

,

^

notum eft, ut vanus labor foret, multa hic verba infüruere. Mira rcs'

in dqliquio mundi, & decrepita ejus Senecta, tantus €

"d

£

in rc Religionisantiquiffima, pruritus , ut majorà prima orbis juv -

-

X

usque ejus deliraus 5enium non fücrit. Idque omnefüb velo &f.

PIETATE verà & fincera nihil eft (anctius: Nihil D EO grauus.

l-

X

chrior eft Ecclefie verz character. Nulla nitidior veri Chriftian.

ledictus fit omnis ejus vel Ofor, vel Perfecutor..- Sed par malec*

W

9

Definitivam Pauli & peremtoriam fententiam, Gal. r.v. 8. ferit om-

T

VierFarbSelector Standard * - E kala Offset

ejusfchemate, fpurias doctrinas, damnatos dudum errores, 1cctas .

18

uicquid eft ex Infernali veneno, ut Poiretii verbo utar, 1ntroc

git.. Inter illa venena numero graffàntem hod

ie Libertinilmum

17

uakcrumum ,fobtilem Anabgpufinuni, rec

g

16

lute Diabolorum , pridem aliàs cu;

n fuis Auctoribusepulta dognti

*

re cum Cancellarii officio, connexa fit prof.flio Concroveriiaru- .

H-EH

EHHHHH

ä

15

fparta ctiam huic pro vitibus fatisfaciam, Co!icgium aperirc Gecr-

PRIVATO-PUBLICUM:

14

J FENN

Ubi non fültem. pra:dictas 5ectas ,

fed & - Epifepi Cam. in Q

T

A À

[

——

ifrvania; Socit

CPoruccii Cardinalis & Molinofii n Wtalia ; Vedriques;i& Lopefii 1

Poraiiin Hollandia Principia & Myf.

delphica in Anglia: Bowrignosis &

cudem examinis vocaturus fum.

Placidé tamen & ex gcnio Chat:lt—

ES

ibus didta. Notabo, qua mal&.

QOmnia.

bo,quaz bené ab his doctor

-

ad Stateram Divinam , V

ERBUM videlicec DEI, quod fall.

iNon cenfemus , inutilem hunc fore laborem, tum pro

he

OlO8;. -

;

?

(

aliarum facultatum Studiofis.

Scire enim omnium intcre

& Romanam qC "Reformatam Ecclc

jam vexent non noftram tantum, fec

in quam inquicto pelago navigemus.

Ubi fyrtes & naufragiatimc

ftram m!;ranquillo & tutc-

portus, qui fidem, fpem, imóanimam no

alete-.

P

gEUMUSEEUSSLEUL E qucmextieut

p oflit.

TUS21NGZ,

taci JOH. CUNRADI EITELI, MDCCIY,

ä

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

*