LXV6d_fol_107

MdSCIORK

UNIVERSITATIS TUBINGENSIS,

;

Led. B4l.

2

"— d

G/;

g

Llas edere ac frequentare haGenus Divinz Benigaitatis laudes*,

[

M

A

plaufusque & gratatus, füper incolumitate Academicá, cladibus

ü,/!æ-

Z N ZA

A*

2 Z5

£4

fuis haud parum refpirante , licuit : Augeri nunc & multiplicari

vv

W

2* IlOVIS TET

um argumentis comperimur ; tanto feliciores in hoc,

(K

O

2 7

(

quanto funt graviores, quiczcteroquin nos adhuc premunt& gra-

vanttemporumterrores &angores. Rediit enim nuperàpere-

grinatione ampla & fru&uofa Vir Nobilisfmus €9' Excellentisfinus , DN-.ELIAS

CAMERAR IU S.Medicinz Do&or,Acadepis LEOPOLDINO-C.ESARE £,

INatura Curiofórum Colega , dictus Hgc T on l. Civitatis €9 "Prefetura Tubingenfis Pbyficue Ex-

traordinariu ; UinoQuc hoc reditu nefzio quot & quanta honorum gaudiorumQue

fibi pariter ac nobis myrmeciaattulit. Quantum enim hoc, quod T;aram primó

illam perbene meritam inter nos accipere & manu Parentis Honoratisfimi voluit ,

quam alibi poterat! Quam Pazzgyrin eApollineam quod amplificare & condecorare

etiam Hilaris Hymenei iuttinuerit , eo ipfo Civitati pariter & Academiz univerfz

campum ingentem jucunditatis aperuit. Quantum & hoc, quod fimul orna-

mento tam infigni fuit exornatus, nomen Ordisi Profefforio nempe Profefor Medici-

sss

nz Extraordinariu: , de lubitu Serenisfimi "Principi ac Domini Dn. FRIDERICI C A-

R Q LI,S. Duci Wirtembergia €9! T ecc. Admintfiratori , ac T utoris Supr. $. C«far. Maj. Equitatus

General. Principis ac Domini noflri Clementisfimi Ynferuit ; in quo cum 2D»wo; jam Ordinerios ;

Profeffoves Patrem Fratrem2,, radiare materalmaAcademialuce prz'fignivideat, quan-

tam non acceflionem felicitatis & augendz celebritatis incentivum, putabimus!

Sed & illud Nove Academia , tam ZAugufta €5' iäxu/lrh; nomen fplendidum & decus addi-

tum tituli elogium, in majora nos meritó gaudia provocat; non fine omine au-

fpicato, cum Hedtere hoc novo novam Zfcademie, quà fofpitetur, falurem && incolumi-

tatem oriundam effe.. Cum igitur, (qqod felix fauftumque fit!) i» die» DEO vol.cra-

[linum , hora IX. antemeridiana Orationem Ipauguralem pralaudatas D.N. Profeffor ede-

repro more ín publicum, ficjue laborum Academicorum initium facere vel:t: Et

Serenisfmus. Princeps ac Domini , Ds.EBERHARDUS LUDOVICLUS, Dux

W'irtemb. €9' T'ecc. E9c. Princeps Flareditartus , Princeps ac Dominus nofler Clementüfrmus , luflrem

Legatum, A&ui huic clementiffime deftinaverit, omnes, quotquot funt, propenfio-

ne oPtatä, Macenates , Fautorts , 9. Amicos , €O, quà decet, veneratione, ac promiffo

mutui invitamus,in talionem przfertim debitam, nunquam non promtiac para-

tifuturi. Erit Materies Orationis de Non - Entibue Medica. — Optemus, inter vora, qua

fundimus, awfpicatisfima , pro Novwi Anni Solenibus ; cum fit Medici boni & accurati, Mor-

bos tollere , üt non frnt , pleno numero DN. Profefori ccelitus hoc contingat. Die Fefto

as ÁNNO XpiStyprías M DC XCI II-

Epiphani

E THBINGE,TyPiS GEoncG -HNRici Rersl.

4

E

J

b

a,

st

E

[

E

i

g

?

Ü

*

j

f'x

—

E

- -

À

L u — anutii

T

P

s

i w

*X

E!

i

5

«

:

2

*

La

í

LES

*

Z

ss

&

&

—

-

ru3ty

E

;

À

2

xs

2v

z

ass

J

-

um 2 i M

"^f

EM

.

sd

z

A

E

ay

-

[

i.

»

*

/^

D

iers

3

ï:x

LA

ä

,F

*

O

ï -

-

—

BEXEN£GIoRAX

UNIVERSITATIS TUBINGENSIS,

Led. $al.

w d

22

E

Y u

Llas edere acfrequentare ha&enus Divin« Benigaitatis laudes*,

us

Z

G

i

2

x

plaufüsque & gratatus, fuper incolumitate Academicá, cladibus

s

p

S

E 5

z fuis haud parüm refpirante , licuit : Augeri nunc & multiplicari

u

E Q^

cac

u

novis rerum argumentis comperimur ; tanto feliciores in h:

0'"'»

*æþ//c.)/

quantoó fünt graviores, quiczteroquin nos adhuc premunt &

vanttempornmterrores &angores. Rediit enim nuperàpc

grinatione ..ampïa & fru&tuofa Vir Nobilisfmus €9' Excellentisfmus , D) N- ELI^

CAMERARIUS

Medicinz Do&or, 4cademis LEO P OLDINO-C.ESAR.

NNatura Curiofórum Collega , dicius

Hzcron lll. Civitatis €9 Prafetura Tubingenfis Pbyfuws

traordinariu ; noque hoc reditu nefcio quot & quanta honorum gaudiorum.

fibi pariter ac nobis myrmecia attulit.

Quantum enim hoc, quod Tiaram pr -

D

VierFarbSelector Standard * - Euroskala Offset

illam perbene merita

m inter nos :accipcfe eé man

u Parentis Honoratisfimi volu

dam Panegyrin eZfpollineam quod amplificare & condeco:

P

quam alibi pOteratï

1

etiam Hilariji Hymeneit iü

ftinuerit, eo ipfo Civitati pariter & Academiz univc

tis aperuit.. Quantum & hoc, quod fimul o-

E

campum ingentem jucundita

É

mento tam infigni fuit exornatus

T

P/

nomen Ordini Erofefforioyn&cmpe Profe]'arMctg

O Baane Q

d

ng Extraordinariut , d€

Jubitu Serent

$

yfimi "Principit ac Domini Dn. FRIDERTICI(

€9 T ecc. Adminiflratorà , ac Tutorit Supr. $. Cafar. Maj. Equi

D

ROLL, Du«is Wirtembergia.

EEEE

Focus

General. Principa ac Domini nof?

ri Clementisfimi inferuit ; in quo cum Dwo; jam Ordim .

m4,radiare materalmaAcademialuce prz'fignivideat, q!

N

E

Profe[fores Patrem Fratre

ä

tam non acceffionem

felicitatis & augendz celebritatis incentivum, putabir

z

Sed & illud Nov« Academia,

tam Angufla € illufra ; nomen fplendidum & decus a-

: M

-

*

tum tituli elogium, i

n majora nos merito gaudia provocat; non fine ominc:

p

fpicato, cum £eZere hoc novo novam 4feademis;

quà fofpitetur , /alutem €9' inco

L-

E

T

tatin oriundam effe. Cum igitur, (quod felix fauftumquefit!) i» die» DEO Vo.

flinum , hora IX. antemeridiana O

rationem /nauguralem pralaudatus DIN. Proftffor -

a

borum Academicorum initium facere vel 1.

E

repro more in publicum, ficque

Serenisfimue Princeps ac Domi

n14 ) ]:)Iq)

EBERHARDUS LUDOVICUS,

Wirtemb.€9 Tecc. €9c. Princeps

Hareditarius , Princeps ac Dominus nofler Clementu[imus , lu-

ement

Legatum A&ui huiccl

iffime deftinaverit, omnes, quotquot funt, propei

ne 0ptatä, Mucenates ;

Fautorts , £8 Amicos, €0 , quà decet, veneratione, ac pror

E

—

mutui invitamus,in ta

lionem przefertim debitam, nunquam non promtiac r

tifuturi. Erit Mareries Orationis de Non -

Eutibut Medici.

Optemus, inter vor«-

lenibus

; cum fit Mici boni& accurati, -

fundimus, awicatisfima,

pro Novi Anni $o

bos tollere, ut 2on fint , p

leno numero

DN.

Profeffori coelitus hoc contingat. Die I

3

;

as ANNO xg:s'oyan'uc M DC XCIII'

ä

l5

Epiphani

— "usixGa, Lypis GeogG - HeNR1GI RzrslI.

4

x

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1

d*