LXV6c_fol_51

ä

. PRORECTOR

" ACADEMU/E

EBERHARDINO-CAROLINJE

L,

S.

j

agnorum Virorum, non feliciori quadam nafcendi forte aliisve reram exe

ternarum auxiliis faventioribus, fed fuis ipforum meritis & generofa pro-

priarum animi virium contentione ad fummos , quibus potiri poterant, honores

evectorum quo ratior eft in quibuscunque Civitatibus adparitio, eo pretiofiora funt

Dei infinite boni ac providi dona, eo major ipfis viventibus debetur reverentia,

eo gravior eft eorum in ipfa etiam fenectute extinctorum ja&ura, eo fanctior ac

perennior memoria.

Sentitis jam, Cives, & graviffime fentitis triftifbmum . ad-

locutionis noftrae argumentum , mortem Viri inter magnos, quos Würtenbergia

tulit, merito referendi, quem in Scholis. noftris monafticis, e quibus jam pro-

dierunt tot praeftantiffimiViri, enutritum atque formatum Dania auxit ornavitque,

ac tandem Sereniffimi Ducis ac Domini noftri, CAROLL, au&oritate revocatum

dulcilfima Patria & hzaec potifümum Academia penitus fuum effe voluit , foyit;

fufpexit, coronavit, Theologi celebratiffimi, //iri quondam /lIlufiris &$. /Magnifici ,

£

px JEREMIAS FRIDERICI REVS

»

lL, /S. Theologie DoBori; &2

Profeffóris. primarii, Zcademig hujur Caucellarii, Ecclefie Tubingenfis Prepofiti ,

Sereni fimi Ducis Confiliarii €3 Zbbatis Laureacenfis , Theologorum Ordinis h. t. De-

cani, cujus ja&uram ?egre fert Serenillimus Princeps noíter, qui in ejus fide,

dexteritate ac prudentia fingularem pofuit fiduciam , dolet Patria & Ecclefia,

quz fru&us ex eo percepit uberrimos, luget hzec litterarum Vniverfitas, quae

íummis ejus meritis per viginti annos lztata fuit, & cui anni jubilaris initia non

potuerunt evenire magis fatalia ac funefta, deplorat Familia, quze & prazefidium

& dulce decus fuum amifit.

Si uuquam, hic certe pietatis & obfervantize ratio

expofcit, ut more apud nos recepto in vita venerandi fenis, ad zeterna praemia

evocati, quantum paginz hujus limites permittunt, defcribenda verfemur.

Vi-

tze lucem. adfpexit Horrhemit, Przefeurae Vayhingenfis, die VÍil. Dec. anni MDCC.

Patre, Jiro quondam Nobiliffmo Dexterrimogue , D. AVGVSTO . REVSSIO;

ejus loci Profe&o; matre, DNA SVSANNA REGINA, nata OSTERTAGIA. Ea

füit optimorum Parentum a tenera Filii zetate cura, ut primis litterarum elementis

& religionis chriftianze przeceptis probe imbueretur. Litterarum etiam ftudiis ob

ingeni

i ere&ioris figna mature fe manifeftantia deftinatus, Scholisque patriis Vay-

hingenfi

& Vracenfi traditus, perrexit in hoc tramite tam feliciter, ut A.MDCCXVI,

Alumnorum ducalium Monalterii Denkendorfini, quod ex cineribus

jn numerum

Hirfaugienfis vix prodierat,clementiffime reciperetur, primumque inter commili-

tones locum obtineret.

Cujus quidem commorationis , eum inprimis frucum

eximium per omnem vitam grato in Deum animo przedicavit Vir beatus, quem

ex do&rina & vita preeftantiffimi Theologi, cujus memoria apud nos nunquam

intercidét, b. pENGELII, qui eo tempore cum b. ANDREA CHRISTO-

PHORO ZELLERoO, Proceptor monaíticus fuit, percipere poterat, & quo

effe&um fuit, ut, preter indefeffam ingenii culturam ad res utiles adpli-

catam , juvenilis animus, intimo divinze religionis noftrae fenfuü mature ani*

Neque minus fructuofus atque ex-

matus, pure & cafte ad Deum accederet.

qgtatps fuit vi

tv juvenilis curfus in Monafterio Mulifontano füb rmoderamine

b. Prae-

f

b. Preefulis, jox. nav. scuMfDLINI, & tunc temporis Praeceptorum b. joH.CHRIST

LANGII & b. JoH. cHRisTOPH. sPEIDELII, MDCCXIX. lztüiífiüne continuatus , do-

nec tandem MDCCXXI. in hac litterarum Vniverfitate ,' & quidem Seminario du-

cali theologico, novum ingrederetur curriculum. — Philofophize hic, atque inpri-

mis Leibnitio-Wolffianze , ea zetate lucis fuze radios in Würtenbergia primum dií-

pergenti, & Mathematum ftudio pro eo, quo pollebat, fingulari ingenii acumine

itaÍe dedit, ut in his litteris emineret omnino, & Virorum celeberrimorum, quos

habebat Praceptores , b. joH. CONR. CREILINGII, GEORG. BERNH. BILFINGERI,

joH. EBERH. ROESLERI, JOH. CHRIST. KLEMMII, CHRIST. HAGMAJERI , adfenfum

& laudes mereretur, fcripta etiam & fub preefidio ultimi publice defenfa Differta-

tione, .de principio rationis fufficientit, MDCCXXIII. fummis in Philofophia hono-

zibus infignitus.

Inde fanctioris doCtrinze ftudio totum fe tradere ccepit, fedulus

audire eximios ejus zetatis Theologos, inter quos maxime commemorandi veniunt

b. CHRISTOPH. MATTH. PFAFFIYS, GODOFR. HOFFMANNVS, CHRIST. EBERH. WEISS-

MANNVS, ex ipfis facris fontibus dulcius haurire aquas, morum innocentize & virtutis

!

«hriítianze exemplo prvelucere aliis , animum indies cccleíti veritate pafcere magis &

confirmare. Interjecto aliquot annorüm fpatio ab Illuítri Confifterio Ducali ad exa-

men vocatus, hocque cum laudefuperato Ill. Comitibus pg GRJEVENIZ Stuttzardize

Prceptor datus fuit, qua deftinatione honorifice expleta, cum jam MDCCXXVII.

:;

fub Przefidio Pfaffiano Z'indicias fanitatis divine contra predeterminationem Dei ad

geceütà phyficam publice defendiffet, MDCCXXIX. Magi(tri repetentis in Seminario,

quod hic floret, theologico munere otnatus eft, in quo novam atque a communi lege

alienam vitze fcenam ipfi aperuit Deus.

Accidit enim MDCCXXXII. ut nihil ipfe

qoliens & efficiens a Potentiffimo Danorum Rege, CHRISTIANO VI. glorioíze

xnemorim, cui a fummo quodat Vito ex ingenii, do&rinze & vitze ratione valde

commendatus fuerat , ad füfcipiendum munus.perhonorificum Profefforis Theologic

ordinarii in Academia Hafnienfi & regii Concionatoris aulici evocaretur. Quo in-

opinatior erat hic cafus, quo gravior officii adeundi ratio, quo florentior adhuc

vocati zttas, quo modeftius de fe ipfo judicium, eo major ab eo poterat eífe me-

tus, & certior ejus declinatio.

Sed paruit Dei nutui, atque in hujus viribus &

auxiliis confifus Hafniam eo ipfo anno profe&us eft. Neque etiam fefellit eum fpes in

fupremo rerum humanarum moderatore collocata. Adeo enim optimi Regis, qui

pietatem ac religionem fceptri fui ornamentum effe voluit , totiusque regize Familize

favorem & gratiam efficacem fenfit , ut quoscunque etiam hoftiles animos, extranei

merita àb initio vellicantes, eo patientius ferre, & in eimnibus officii partibus, non

fine fru&u praeclare adminiítratis, eo alacrius pergendo fedare poífet. —Pientiffi-

mo Rege fatis fan&o FRIDERICVM V. fuccefforem zeque expertus eft faventem

& gratiofum, cujus fumma voluntate MDCCXLIX. fa&um eft, ut in locum b.

coNRADI:, Adfefforis in fupremo, quod Rendsburgi eft, Confiftorio ecclefia(tico

& Superintendentis Generalis Ducatuum Slesvicenfis & Holfati, fufficeretur. Lt

hic animo fuit obfequente , imperterrito , tranquillo, Deo res fuas omnes coni-

mittens, fauftis etiam eventibus in graviffimo hoc munere, cui füumma cum fide

ac diligentia praefuit, ornatas. Quem Ecclefiw & reipublicz litterarizte hucus-

que exhibuimus viventem , nunc & in Familia fiftemus Maritum ac Patrem.

Hafnie, cum per plures annos in coelibatu vixiffet, non fine fingulari Dei pro-

x

videntia tandem MDCCXL. fortunato jun&us fuit connubio D. CLAR/E

CATHARINJE, nate nE CREVZ, .Norimbergenfi, cujus illuftris atque

omnibus fexus fui virtutibus condecóratee Matronz obitam MDCCLXVIII. fecu-

tum publice ex hac tabula indiximus, ejusque laudes ea, quae tam rei veritati

quam obfervantize noftro confentanea erat, ratione expreffimus. . Septem libero-

rum fecundum fuit hoc matrimonium , quorum trium, & Filiarum quidem,

morte admodum praematura extin&tarum, quo juftius erat defiderium, eo impen-

fior ex vita & falute quatuor füperftitum effe poterat beate defun&i lwtitia, &

prefentius in ipfa Senectute folatium. — Sunt autem hi, Premobilifiímà DwaA,

CHARLOTTA AMALIA, in tori feliciffdi Sociám MDCCLXXV. adfcita

ab Excell. Viro, Dw. GOTTLOB CHRISTIANO STORRIO, Philo-

fephie apud mos Profrfore publico extraordinario, quo optimum Parentem te-

nerrimo amore complexa ea fide ac pietate, poft fata potil[mum beatze Matris,

vuram illius reique domefticae omnis geffit, ut divinze in graviffimo hoc lu&u

confolationis, &. gratiofee tam in hoc quam füturo zvo remunerationis polfit

NVS

ei?'e certiflima; Zir Exeell. atque Exyerientiffmus , Ds. CHRISTIA

F Rl-'

FRIDERICVS REVSSIVS, 'Medicin;e Dotlor —LSS' Profeffor publicus extra«

ordinariur, cum. Premobilif. DNA ROSINA DOROTHEA, b. Dx. FER-

DINANDI CHRISTOPH, OETINGERLI, Jldicine in hac Zlcademia Do-

&oris €9 Profefforis celeberrimi, unica Filia in Letiffimo matrimonio vivens, e

quo amoeniffimum Nepotem, JEREMIAM FRIDERICVM, exofculatus eft

venerabilis fenex ; 'emerabilis €9 preclarifV. D. JEREMIAS DAVID,

Philofophie Magifler €9. Academie hujus Sub- Bibliothecarius ;; Clariffimur €$. Do-

&if. Dx. AVGVSTVS CHRISTIANVS, Philofophie Magifler €$ Medi-

cine Cultor ; qui finguli tenerioris animi paterni adfectus tam vivida tamque

cumulata experti fant documenta, ut eorum defiderio cariffimi Capitis non ef-

fe pudorem aut modum ullum, ab unoquoque, qui rerum humanarum conditio-

ne tangitur, facile intelligi poffit ac fentiri. Sed ad id jam nobis properandum

eít, quod ex reliquo vitz curriculo ad nos proxime fpectat, & quo tot tantis-

que Viri beati meritis in hac litterarum univerfitate & Ecclefia patria coronis

—

impofita fuit longe exoptatiffima. Diu quidem, nec fine gloria, fufpeximus Ci-

vem noftrum , optimse zetatis quascunque virtutes in terris. Danicis exferentem

& publicis ufibus adcommodantem. At non potuit non in plurimorum animis

latere ardentius ejus defiderium , ut patriis inferviret commodis.

Quod tandem

MDCCLVII. Sereniffimi Ducis ac Domini noftri, CAROLL, benigna & pro-

2

vida cura expletum fuit.

Hoc enim anno,

pofteaquam fummus Theologus,

b. CHRISTOPH, MATTH. PFAFFIVS, Cancellariur, ad Mufas Gieffen-

fes difcefferat,. de fubftituende REVSSIO noftro ferio cogitavit Sereniflimus

Princeps, eumque a Potentiffimo Danorum Rege, FRIDERICO V. litteris ex-

Quee revocatio, cui Rex zegrius adfentiebat, repeti omnino debuit, &

petiit.

Alumnorum Sereniffimi Principis fides data urgeri, ut res optatum fortiretur

effetum , & Nofter Patri; atque huic Academic tandem redderetur.: ]Ipfe

etiam , cum vinceret amor Patrie, & magis adhuc divina voluntas, ex tot

fignis manifefta, promtum przftitit obfequium , atque agpliffina ea munera,

rimum indicata, eodem animi habitu, hoc eft, fiducie in Deum pleniffimo,

adgreffus eft, quem per omnes fervarat vitze fuze periodos. Ex eó tempore tot

bona a Noftro in nos profe&a, quot enumerandis & ponderandis plane impares

nos eífe profitemur; fru&us ex illius ingenio, doctrina, diligentia, fide, confpi-

cui fa&i, Sereniffimo DVCI noftro gratiffimi, Patrie, Academiz, Kcclefiz ,

reipublicze litterarie utiliffimi, quibuscunque hominibus ingenuis jucundiffimi ,

ab exteris non minus quam conterraneis agniti & laudati. '"Vir fuit, ut paucif-

fimis lineis aliquam . ejus adumbremus imaginem, vividi & acris ingenii,

diligentiae indefeffe, quam .& firmior corporis habitus fuftulit, a prima ju-

ventute adfueti; unde felicior in litteris progreffus, folidior do&rina, &, li-

cet multiplex, tamen bene ordinata.

Accelfit naturalis quzedam dicendi &

eloquendi facultas, quze cum folida rerum cognitione conjuncta non potuit non

efficere Oratorem illum , qui in Sermonibus academicis & facris toties nos-ad fe

attraxit, gravem , copiofum, facilem , in quo rem przvifam verba fequebantur

non invita. : Philofophize & Mathematum ftudio juvenile ingenium fubigens , prze-

ter lucem & ordinem , vim fibi comparavit, profequendi cogitata, & rerum füb-

tilius tenendi diferimina , qua in recitationibus academicis auditores, quorum

majorem femper habebat numerum , & in difputationibus publicis refpondentes

attentos reddidit atque exercuit. Utramque vim & cosgitandi & dicendi Scriptis

quoque fuis expreffit, in .Defzriptione Zlcademie hujur Boeckiana. enumeratis, qui-

bus ex eo tempore adjungendze fuünt binze Differtationes, de liberali , fimul vero

etiam retla , dilla

T. de mortis Chriflü vi €$ effeu interpretandi | atione ;

MDCCLXXIV. & LXXV. hic edit:», nec non Diff. füb finem a

nni elapfi evul-

gata, de re&la. ratione interpretandi: dila .N. T. de malis Syiritib

üf.

De animi

ejus chara&tere & vitee conformatione qu» dicenda funt, ex unico illo. fonte ,

quem fupra jam aperuimus, facile derivantur. Occultum cum Deo commercium

mature quorens , & vitze ftudens fan&imonize litterarum ftudii rationem & res

fuas omnes in przclariffimum hunc finem direxit, rerum ad:veram Salutem

pertinentium cognitione fubinde au&a, & convi&tione firmata. Unde vitz chri-

füanze, & cognitionis veritatis ad eure/2uey in prazele&ionibus academicis qua-

vis data occafione commendatio, atque in Sermonibus facris amplifícandze Dei

civitatis per Chriftum ere&w vividus ardor; umde in omnibus graviffimi officii

mmif-

paytibgs fumuma folertia & fides, Sereniffimo PRINCIPI no&ro, -cujus Co

arius

l

Vs

farius erat perpetuu

s, fic p

robata; ut fingularibus gratizc Ejus infigniretur do-

cumentis, & d. XX

IIl..Nov. MDCCLXX. ex ipfo Optimi Principis ore. dulciffi-

mo boni Civir elogio publice condecoraretur ; unde animus in Deo firmiter

confifus , rerum mundanarum , que ab officii ratione alienve erant, prorfus in-

curius, in Deum gratiffimus, beneficiorum magis acceptorum, quam rerum ad-

verfarum fuperatarum memor; frous mitis & ferena , comis fermo, fuga often-

tationis, Amicorum ftüdium integerrimum , Suorum cura tenerrima, atque

omnes e2 virtutes, quz»e veri nominis Theologum efficiunt. Eheu, quam grave

nobis eft, in ultimis jam vitze Ejus laudatiffimze rationibus verfari* Qui omnium

in admirationem Senecutem admodum vegetam egerat, inde ab anni initio ad-

etitus & virium quandam imminutionem perfentiicere coepit, cum nullo tamen

moleftiori fymptomate conjuncam. Die VIl. menfis elapfi mane frigore correp-

tus, cum vertigine & fpasmodica refpirandi difficultate, confuluit optimum Fi-

lium, Exc. atque. Exp. Dn. D. REVSSIVM, qui nafcenti morbo mox medica-

mentis obviam ire laboravit.

Interjecis aliquot diebus, crefcente prohdolor!

morbo, in confilium przterea vocati funt P'ri Exc. atque Exp. Dmi DD.

SIGWARTVS & STORRIVS, per litteras quoque communicatum fuit cum

b. defun&i unico Fratre fuperftite, Z"ro lllufiri atque . Experientiffimo, D. D.

ALBR. RICH. REVSSIO, Sereniffimi Ducis Confiliario €9 primo Zirehiatro, qui

ipfe,

ex brachi fra&i infortunio le&o adfixus, adeffe non potuit, & quem

Deus in tanto lu&u

, omnibus folatii fui proefidiis munitum , mox Suis reddat

incolumem , atque.ad feros usque annos, confervet! Febris catarrhalis putredi-

nofa, fpasmodico afthmate & miliari recidivante ftipata, qualem fe morbus

oftendit, remediis adhibitis cedere vifa fuit, eruptione miliarium fac&ta refpiratio

ari, ut de virium quodam

liberior reddi, atque his exficcatis omnia indies lev

reditu ipfe etiam aeger betaretur, & per aliq

uot dies unam alteramve horam

extra le&um degere atque in cubiculo deambulare poffet, At pulfus iutermif-

fiones, ab initio morbi notabiles, necdum fuperatee, non finebant latentis mali

abjicere fufpicion

eni.

Et evenit, eheu! quo pejus metui non poterat. .Die

enim IV. Mart.

fimili fere modo, quo naícente morbo, afthmate fpasmodico

CO

rreptus fuit, atque infequenti die nova miliarium eru

ptione obrutus, cui nova

rorfus obftacula oborta ex materia tranfpirabili fübito vifcida reddita, fra&tis-

Exanthe-

que ex gravifli

mo morbo, & ipfa etiam Senii conditione, viribus.

mata impedita,

& plane retrogreffa, mox peffimum [ibi adíciverunt malorum

fufllaminationem , vomitu-

confortium, omnium excretionum, antea liberarum,

ritiones, tremorem artuum, deliria, tandem convulfiones, quz» vitze tam prze-

clare geftx die hujus menfis VL. inter horam meridianarn XIl. & l. finem fe-

cerunt. Per totum morbi decurfum animum fervavit Sui fimilem, ferenum, in

optima Dei voluntate adq

uiefcentem , fpei in melioris vit?e perennia Bona pro-

ex facris Suorum aliorumque Amicorum adloquiiss &

fpicientis pleniffimum ,

recibus ltitiam capientem , quem etiam tandem , junGis meis, Prorecoris,

rorfus finszularis & Collegz longe defideratiffimi jacturam ipfe

qui Fautoris p

ta

t M

ue' fufpirüs ,

Senex lugeo,

& Dignif.. Dni Diac. BENGELIIL, precibus a

Deo placide reddidit, fempiterni

s gaudiis perfundendum.

Deus Opt. Max. qui

tantum Virum excitavit, infiruxit, direxit, atque ad letifümam vitee metam

P

erduxit, Patrie, Ecclefi;e & Academis noftre fic profpiciat clementiffime, ut;

REVSSII noftri fimiles fint, nunquam deficiant Theologi! Erisat llluftrem

qui

efficaciflime, omni Bonorum & terre-

Familiam

, in fummo luc&tu conftitutam ,

firium & coleftiium genere adfuentem reddat,

&, Spiritu cariffimi Patris &

animatam, ad extremos dierum terminos florentiflimam

Capitis nunquam non

effe jub

eat! In vobis,

Cives, hortandis & monendis, ut in funere hora pome-

ridiana

]l. hodie deducendo modefti, ferii ac frequentiffimi compareatis, füper-

j

federe nos opera poffe prorfus exiftimamus, cum tanti Viri auttoritas, virtus,

merita ,

communem efficiant. Ju&um ; eo folemnius externis etiam fignis decla-

ffe poteft Sereniffimi PRINCIPIS noftri attentio

randum , quo certior nobis e

clementiffima , qui, merita beate defuün&i jufta lance ponderans, litteris ad Con-

um intimum , Dn. D. HOFFMANNVM, heri gratiofiffime datis voluit,

filiarium . fu

ut hic Sum

mo Ipfius nomine exequiis interfit.

P. P. S. S. R. 4. n. IX. Manr. MDCCLXXVII.

L -

—-———D,

L———

TVBIN G £

uY R.5

FVESIANIS.

t

p

NU EEE

Z

- PRORECTO:

Y

ACADEMLE | .

X

EBERHARDINO.CARO!

W

19

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

18

j

L,

S.

€ X

]ä

)

17

agnorum Virorum, non feliciori quadam nafcendi forté

ternarum auxiliis faventioribus, fed fuis ipforum mers

g

16

priarum animi virium contentione ad fummos , quibus potinJ

evectorum quo rarior eft in quibuscunque Civitatibus adparitio| -

ä

E

[

]

]

Dei infinite boni ac providi dona, eo major ipfis viventibus |-

15

eo gravior eft eorum in ipfa etiam fenectute extinctorum jact-

perennior memoria.

Llp—- [HHBI

Iää

Sentitis jam, Cives, & graviffime fenti-

locutionis nofirze argumentum , mortem Viri inter magnos, |

tulit, merito referendi, quem in Scholis. noftris monafticis,

»

14

dierunt tot praeftantiffimiViri, enutritum atque formatum Dan

ä.»

ä

ac tandem Sereniffimi Ducis ac Domini noftri; CAROLI, au

13

dulcillima Patria & hsec potiffnum Academia penitus fuun

fufpexit, coronavit, Theologi celebratiffimi, //iri quondam 4

/

jg

Dx JEREMLE FRIDERICI REVSSIL, ;5

:

12

Profelfóris primarti, Academig hujur Caucellarii, Ecclefig Tu

Sereniffimi Ducis Confiliarii € Abbatis Laurcacenfis ,. Theologoru —

cani, cujus jaCuram zegre fert Serenitlimus Princeps noiter

11

dexteritate ac prudentia fingularem pofuit fiduciam , dolet

qua fru&us ex eo percepit uberrimos, luget hzc litterarum

fummis ejus meritis per viginti annos lztata fuit, & cui anni

10

potuerunt evenire magis fatalia ac fünefta, deplorat Familia,

& dulce decus fuum amifit.

Si unquam, hic certe pietatis d

expofcit, ut more apud nos recepto in vita venerandi fenis,

evocati, quantum paginae hujus limites permittunt, defcriben

tz lucem adípexit Horrhemii, PrzefeGurae Vayhingenfis, die Vlj;

l

Patre, /Zirà quondam Nobiliffimo Dexterrimoque , DN. AVG!

ejus loci Przefe&o; matre, DNA SVSANNA REGINA, nata O!

fuit optimorum Parentum a tenera Filii zetate cura, ut primis lii-

& religionis chriftianze przeceptis probe imbueretur. Litterarui

ingenii ere&ioris figna mature fe manifeftantia deftinatus, Sche

hingenfi.& Vracenfi traditus, perrexit in hoc tramite tam felicite f

in numerum Alumnorum ducalium Monalterii Denkendorfini , |'

Hirfaugienfis vix prodierat,clementiífime reciperetur, primumiz

tones locum obtineret.

Cujus quidem commorationis , eumn|

eximium per omnem vitam grato in Deum animo przedicavi

p

ex do&rina & vita przftantiflimi Theologi, cujus memoria .a

ä

intercidet, b. pgNGErLI:, qui eo tempore cum b. AND

.. .1

PHORO ZELLERO, Proceptor monafticus fuit, perciper"

effe&um fuit, ut, proter indefeffam ingenii culturam ad

catam , juvenilis animus, intimo divinz religionis noftra |-

P

matus, pure & cafte ad Deum accederet.

Neque minus frü. —

optatus fuit vite juvenilis curfus in MonaPcerio- Mulifontanc -

2

w Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1