LXV6c_fol_29

a .

/ *

PRORECTOR

ACADEMI E

EBERHARDIN/E CAROLINä

L.

$.

i per longam annorum feriem maxima cum voluptate atque utilitate noftrá

Qu

falvus laetusque rebus noftris interfuit, easque mirifice exornavit, anno

abhinc & dimidio labare viribus metumque nobis excitare coepit

graviorem fubins

de, ac tandem fpe vitae omni przeclufa cum. fummo omnium dolore commutatum $

nunc eheu! mortis, quicquid e terra natum eft sequa lege fibi fubjicientis vi&is

sma ad publicos lu&us vocat,

Cives! neque apud Suos tantum & Academiam

noftram , fed Patriam & rem publicam litterariam univerfam triftiffimum Sui defi»

derium relinquit Vir magnz do&rinze ac famze, Perilluftris €? Magnificus DN. GO;

DOFREDVS DANIEL. HOF FMAN N .Jurium €9 Philofophie D.

Sereniffimo. Duci mofiro a. Confiliis intimis , Sacri Cæ/am Palatii Comes , Quris pubs

lici €9 feudalis Profeffor publicus ordinarius, atque Ill. ICtorum. Ordimis Senior, €$

. t. Decanus ,. fupremi : Hppellationum.| Tribunalis Wurtenlmom J/efor cum prime

voto : Coll:gzz lllufiris Adfeffor primariu: , St/pendiorum. Martiniani 67 F;klmam alio«

rumque AAdminifirator, Zcademie Ducalis I'ürtenbergice. artium , " Societatumque litte«

rariarum. Erfordine , Monahienfis , .Duuburgmf:, Lipfenfis, genenfum, fodalir. Curà

temporis angufia non permittat, ut tarti Viri, fingulari elogio digniffimi , vitze ra-

tiones, in quibus defcribendis jam alii funt veríati, qui ICtorum noftri zevi celebrio*

rum nobis dederunt vitas

plenius perfequamur, atque omnem 'meritorum illius la«

te patentium vim explicemus , more confueto redigenda funt in compendium, quie

bus vitz Viri defideratifimi ortum, progreffum ac finem infignire voluit divina pro-

vndentla

In hanc lucem editus eft in hacVrbe d. X!X. Maji A. MDCCXIX. Pa-

tre, Piro guondam .Exyer.. atque..Excell. Dn. DANIELE HOFFMANNO, JMedicine

apud mos. D UPPU celeberrimo , præ&antlfüml Theologi, 5. D. GODOFREDÍ

ï

HOFFMANNI, Filio; matre, &; Dna, REGINA DOROTHEA , celebratlfüml Viri,

b. D. €$ JMedicine Profeforir. Ordinarii, ELUE CAMERARII

Filia.

Parcimus

omnino luculentius defcribendis Viri beati natalibus , .quo magis proprus exfplende»

fcebat virtutibus, & de gentis Hoffmannie fplendore ac metitis dudum inter omnes

conítat; iisque etiam , qui paulo pleniorem hujus rei notitiam defiderant , partini

Programma. Profefforium d. d. XVIII. Jan. MDCCXLIL. partim Collegionir nove Ímás

ginum Haidiang , que ugufle P'indel. 1257. prodm:, Sémicenturia 1. poterit fatisface-

E

re, id commernorantes unicum , primum Familizx hujus in Wurtenbergxca Satorem ,

Nottri Proavum , fuiffe Dn. GEORGIVM HOFFMANNVM, tempore divi Ducis EBER-

)

HARD[ Ill a Conülus c*(pedltmnum & Ill. Co.:üfïoxn Ducalis Secretanum ejusqué

Parentem, pariter GEORGIVM, H:r/clzlm ga Silefum, tuendze doCtrinse evangelicae

vitam devoviffe, Felicioris i ingenii igniculis, mature. elicitis, in Schola hac anatoli-

ca, cui b. FERBERVS Rettor przefuit, accedente privata quorundam inftitutione , in«

ter quos b. Canc. D. REvssivs, tunc temporis Magiffer. repetens in Seminario Ducali

theologzco, maathematum prima elementa inftillans, filentio haudquaquam praetereun-

dus & ipfius Patris atque inprimis Avi materni aüxilio, ea fübdita funt nutrimen-

ta, quz videbantur fufficere, ut Nofter jam MDCCXXXII. numero civium academi-

corum adfcribi, & Philofophorum Scholas frequentare poffe

Audivit in his fum-

CREILINGIVM , ROESLFRVM MAI«4

1Tnum BILFINGERVM , 1n Patriam vix revocatum ,

CHELIVM, CANZIVM, HALLWACHSIVM , Viros beatos, & pia pofterorum recordationg

digniffimos. —Inde ad Jurisconfultorum fefe contulit fübfellia , Virorum celeberrimo-

rum ,

b. D. c8RisTOoPH. FRi1D. HARPPRECHTII ,

HILLERI, MOEGLINGII , HELFFER!-

€uir, SCHOEPFFII, lectiones, quibus &. Cane. D. PFAFFII füper Jure ecclefiaflico ac«

cefz

cefferunt , m,amph(kmos ufus- convertens, :cumque privata repetitione atque exercita»

tione ftrenue coniubgens , ut habita MDCCXXXVIII. Oratione publica in memoriam

lvonis Carnolinfis, confentiente Ill. ICtorum Ordine quotauris olim infttui folita, de-

fenfisque fequenti anno, fub praeíidio Zarpprechtiauo , Ob[zrvationibus juridicis mifcel-

lis, proprio Marte conícriptis, a Supremo , quod hic congregatur, Zpyellationum. Tri-

bunali in namerum Zdvocatorum cooptaretur , tandem MDCCXL. ab lil. ICtorum Or-

dine confuetis examinibus felicifime fuperatis, atque erudita Diff. de imdependentia

eJuris circa Sacra Statuum Ordinwngue Imperii, gerinanici evangelicorum intuitu Impera-

lorir £2 Imperii , füb. praefidio -Ffelfferichiano, publice & maxima cum laude defenía,

Licentiati in utrogue ;jure honore ac titulo condecoratus. . Curfu academico ad finem

tam laudabilem.perduGo , pofteaquam per aliquod tempus caufarum Patronum ege-

rat, docttinze amphfïcandæ animique ad optima quzque formandi caufa ad exteros

iter ingreffus eft; cujus pracipuas rationes e di&to Programmate Profe//. bteviter fum-

matimque repeteinus.

Et primo quidem HEIDELBERGAM petiit, deinde MANHEMIVN,

DARMSTADIVM & FRANKOFVRTVM perrexit, & WEZLARIAM pervenit , in quo augufto

Adiit GIESSAM;

Themidos Germanize templo aliquam iftius zeftatis partem tranfegit

in qua Academia & b. 1, B. de sENKENBERG fingularem -Fautorem Hofpitemque hu-

maniffimum expertus eft, & Do/ffori; [egentis poteftatem confecutus, fcriptis atque ex

cathedra defenfis tam Pofitionibur jJuri« mífcellaseit, quam Diff. de J/oto Evangclico-

yum communt.

Abiit mARBvRGVM , fummis Viris, P. worrrro & cRAMERO, ioprimis

innotefcens, deinde cASSELLAS, GOETTINGAM, GOTHAM

ERFORDIVM

VINA

Hag.

Hywes

M 5

JENAM, HALAM, ubi fefe aliquandiu continuit, Virorum praeftantiffimorum

LVDEWI-

GII, BOEHMERI

HEINEccIi, fama allectus

Inde zipstaw invifit, & per wiTTEBER-

GAM, HELMSTADIVM, GVELPHERBYTVM, BRVNSVICVM, HANNOVERAM, Uubi in comita-

tum Legati Würtenbergici ad Aulam Britannicam, r. . d& HELLER, veniendi oc-

cafionem na&us eft, osNasRvGvM & MONASTERIVM iter in Jelgium direxit

Vifis

AMSTELODAMI, HARLEMI, LVGDVNI, HAGZE COMITVM

DELPHIS, ROTERODAMI; TRAJE

cTr, rebus omnibus notatu dignis, atque in' ufus converfis Virorum celeberrimorum

colloquiis, Germaniam tepetere conítituit ,

hocque in itinere NOVIOMAGO , CLIViE :

Cco

AN MM

NT

LVENTIE, NASSOVIO,

VESALIE, DVISBVRGO ,

DUSSELDORFIO COLONUE; BONNZE,

acidulis thermisque. Em/en/ibur, Schwalb(uenfbu:, lWisbadeufibus , atque MoGvNTUE

perluftrandis majorem minoremve moram impendit, & raaskorvnrVM lubentifime

fepetiit, Ele&ioni Auguftiffimi Imperatotis in ea Vrbe tunc temporis inftanti adfutu-

rfus. Sed divino nutu citius in Patria diligentize & publicorum fpccxmmum juveni-

lem zetatem fuperantium , prima retulit prremia, fub finem A. MDCCXLI. in eandem

revocatus, atque a Patre Patrige S'urium Profeffor publ. extraord. in hac Academia

clementifime conftitutus, quod etiam munus ftatim fub initium A. MDCCXLII. ex

legibus academicis tam Diff. de. plural;iate Suffragierum in |.Ele&lione. Imperatoris ;

quam Oratione , de fundamento fu/pen/ionis fuffrasii eleiloralis: Bohemici, feliciter au-

fpicatus 'eft. Et jam ea!fefe apetit vitze fcena, e qua fubfequentes tam leet?e tani-

que honotifice Noftro fuerunt edu&e.

Au&a enim fübinde & expromta do&rinze

copia, fama Scriptis adquifita, comprobata tam Lecionibus frequentiffimis , quam

Confiliis, Refponfis, Deductionibus, fumma dexteritate fide ac diligentia, non po-

tuit non fic innotefcere ac probari magno meritorum zeflimatori , Sereniffmo Duci

ac Domino nofiro, CAROLO, quin fümmam tanti Principis [ibi conciliaret be-

nevolentiam, & per varios gradus ad ampliffimos honores tandem eveheretur. Hinc

MDCCXLII. obtinuit Profz/iienem Collegii lluftris ordinariam : MDCCXLVIL. facta

Senatus academici electione munus Profezforis J uris. gublici ac Jeudalis in hac Aca-

demia ordinarii, €9 Confiliarii Ducalis, mitra DoGorali fimul infigaitus; MDCCLXVIiT.

"Affzfforis adjun?i , & fequenti anno, a&'ualu in fupremo Appel!atzonum Tribunali, cum

grimo voto , nec non Profefforis primarii in Collegio illufri; MDCCLXXIII. tandem

fplendxdo Confiliarii .Ducalis intimi titulo exornatus. Interea quoque extra Patriam

vario mOdo honoratus fuit, nec tantum a focietatibus ]itterariis fuperius indicatis

Á

1

li

,

in numerum. Sodalium cooptatus, fed & ad ampliffima munera diverfo tempore vo-

catu

Comitis Palatini dignitate MDCCLII. ornatus, atque ab ipfo divo Imperato-

ze, FRANCISCO I. nummo aureo gratiofiffime donatus

A publicis vitze rationibus

pergmmus ad privatas ac domefticas

Quatuor iniit conjugia Nofter, quorum tria

priora nimis cito abrupit fatalis rerum feries

primum, MDCCXLII.. cum b. Dna

WILHELMINA TABITHA, b. Dn. JOH. HARPPRECHTII, 3. U. L..fupremi Z4p-

gellationum "Tribunalir, ut & Ordinum provincialium [ecretioris Confeffur ZAffzfforis, nec

non Confulis Tubingenfit, & TABITH/E MARGARET/E, nate FROMMANNLE

unica Filia, magni olim ICti, FERDIN. CHRISTOPH. HARPPRECHTII, Nepte',

e qua unicum fufcepit Filium, qui Parenti in magnum decus ac folatium ceffit, quem

falvum lztamur & Collegam veneramur, Virum Ill.ac cel. jatn graviffime afflitum ,

Dn. JOH. DANIELEM HOFFMANNVM, Jjurium D. €9 P. P. O. e cujus fauftiffi-

mo connubio cum Dna, HENRICA, Viri Ill. b. Da. LVDOV. CHRISTOPH. VISCHE-

RI, Ser. Ducis. Confiliarii intimi , & b. Dnee, MARUE ELISABET/E, n. SCHWEI-

ZERUE, Filia, Neptem ac Nepotem vidit , illa fola, WILHELM. HENRICA , amoe-

niffima Virgine, füperftite; alterum MDCCXLIV. cum b. Dna, MARIA FRIDERI-

CA, b. D. BVRKHARDI DAV. MAVCHARTI

Ser. Ducis Zirchiatrài 69 Medicine

apud nor P. P. O. ampliffima fama confpicui, & Dn. ANN/E MARUE, n.ZELLERLE

Filia, cum prole, CHRISTOPH. DAVIDE, nimis mature extin&a; tertium, MDCCL.

cum b. Dna, MARIA FRIDERICA, b. Dni JOH. FRID. SALZMANNI, Ordinis eque«

dfiris immesdiati Craichgovienfir Syndici, & Dnze ; SVSANNJE MARUE, n. FABRICUE,

Filia, pariter cum progenie, EBERHARD. FRID. WILHELMINA , przematuris fatis

cedente ; quartum denique longe fortunatiffimum & magis durabile MDCCLIV. cum ve-

neranda Matrona Dna, MARIA CHRISTIANA, .». Dni THEOPH. CHRISTIANI LAN-

GII, Nurtingenfium Archigrammatei , & b. ELISABETJE MARLE, n. BILFINGERUE,

Filia, 5. Dn. 1on, enrr. Row1Gtr, Ser. Duci a Confliis Camere E vedituum. Ducalium

Quefloris Üracenfis, Vidua, nunc ex tot annorum lxtilfimo decuríu alterius: Mariti

dulciffimi morte finito in fummum lu&um conjecta.-

Bigz filiorum illud foecundum

fuit

quorum. natu majorem colimus fuperftütem, Zirum Con[uitifr. atque Excell

Dn. CHRISTIANUM GoDGFR. HOFFMANNUM, jgurium D. €9 Prof. Publ. Extraord.

e cujus exoptatis rerum fücceíffibus optimi Patris lztitia non potuit ad. majorem

adícendere gradum, quaim cum is anno fuperiori, ipfa'ejus natali die, in tori fo-

ceiam fibi adícifceret Dnam CHRISTIANAM

FRIDERICAM , Cen/ulti/s.

DNRE

JOH. FRID. HOFFMANNI, /upremi "dAppellationum | Tribunalis Ordmumque grovincialiuns

fücretioris. Confzffus Affofforit, nec non Coufulis Stuttgardiani, & Dn. JOHANN/E

CHRISTIAN/E, n. BREGLE , Filiam le&iffimam , & menfe Martio hujus anni dul«

ciffimum Nepotem, CHRISTIANUM FRID. DANIELEM, quem Deus fervet! in

amplexus Avi decumbentis tradere poffet.

O triftem vero, nec prorfas improvifum,

tam diu ex communibus omnium votis profperrime fluentium exitum, divino defi-

nitum confilio! Percipite hunc, cives lugentes! Verbis. Exper. & Excell. pN. p.

DIEZII, in quorum vim plane confenfit ven. Collega nofter, cel. p. peGERus, ad

levandum zegrotum optima quzeque artis remedia pariter diligentiffime conquirens:

B. defun&us vite [edentarie, . fü quis unquam , adfiriur a longo tempore moleftio-

ribur gedum oedematibus laboravit, multisque: catarrhalibus: defluxionibus obn»xiur fuit.

Inde ab anno Cj dimidio tuffis graviffma ipfum quoque decubitum. demegamr. infeflavit,

atque fucceffive /zydrap: tam afcites quam. anafarca acce[Jit, magis maguqu: vlvravefum'

variaque ratione periculum minitaus; effefum. tamen. efl, ut res - ejus iterum in melius

vergemut, aique ip[e priori ceflate C9 auiwmmo won folum domi fed €9 extra eder nego-

tiis varits vacaret.

Praterlapfa hieme tu/f/s gravior denuo rediit, nulla ratione mitiganda,

vires fucce[ve magis labefa&labantur, febrmlla lenta. jungebatur , inceffusque ob infirmita-

Subintrabant auteri frequen-

tem fingularem ad lumbos difficilis, quin impoffibilis fiebat.

tiur fäbre: inflammatorie, Nofirun: multum fatigantes, pl:rumqu: tamrm novo materie

fmofe b ped:bm' oedematofís efluxu felicius jïmtæ.

d htie

Inte has ires. feptimanas tutu infultus. inflammatorius mtejhua petnt

multumque

"mecotii facefebat, fuperabatur tamen, ut. Nofler praterlapfo die Saturni -con[effui inclytee

Facullatis fuis in edibus congregatee intereffet, attamen eadem molie pejus iterum. habuit ,

fequentique die magis febricitavit, atque pofividie materiam putridulam fanguinem corruptum

teflantem euomuit, vires evanuerunt , accejfitque die. Mercurii jam matutino tempore — [opor

Jtnfuumque obuubilatio, umde non amplius rediit, placide die XXXI. Zugufti hora ma-

iulina tertia €9 dimidia obdormifcens.

Sic gravem omnino ja&utam fecimus Viri, inter maxima ornamenta noftra me-

D

rito relati, cui fumma erat iugenii przeftantia ac facilitas, liquidiffimum eloquium,

multa leCio, ampli(fima do&rins? copia, incredibilis labor , acerrimum atque ad ex-

tremum virium perdurans quarumcunque officii partium preclare explendarum ftu-

dium.

Teftatur eam ingenii, do&trinze ac diligentioe laudem ingens fcriptorum multi-

tudo, in defcriptione Academice JBgckiana uíque ad A. 1774. complete enumerato-

rum, quibus ad omnes fere Jurisprudentize partes illuftrandas, atque inprimis ad

amplificandos fcientize jJurir publici germanici fines preeclariffimam | contulit operam ;

confirmat difcipulorum, in ampliffimis etiam dignitatibus conftitutorum , grex nume-

rofiffimus; loquuntur communia Virorum eruditorum tam Patrize quam exterorum ju«-

NIITTENOPPTREPETSSNISSSN

dicia. Quanta cum dexteritate ac folicitudine in reliquis officit partibus fuerit verfatus;

qui przeter commemorata munera , ProreZoratum academicum fexies, Decanatum. Fa-

-eultatir undecies ,. fupremam Deputaturam bis adminiftravit, luculentiffime demonftrat

Sereniffimi Ducis ac. Domini noftri, CAROLL quem MDCCLXVII. ReZorem 44cade-

wiie hujus Magnificentif/mum publice renuntiandi clementiffimam na&us éft poteftatem

fingularis atque evidentiffimis fignis comprobata gratia; teftatur univerfus Senatus

Academicus & Jurisconfuültorum Ordo, qui uterque fimul humanifimum & quavis

occafione oblata officiofifimnum Collegam & Amicum defiderat lugetque; cum do«

lore declarat Z4//ef/orum fupremi Zdppellationum | Tribunalis , jam congregatorum; per-

illuflre Concilium. Qualem Suis per omnem vitam fe przebuerit, adeo cognitum per-

fpe&umque eífe arbitramur omnibus, ut qui eorum lacrymas ex tanti preefidii at-

que ornamenti ja&ura largiffime confpexerit fluentes, etiam juftiffine atque ex in-

timo animi aíffe&u has fluere; nemini in aliquam dubitationem venire poffit, ' Qui-

bus armis denique adverfus mortis, non imminentis tantum fed & e longinguo ad-

venientt

naturalem metum fefe inftruxerit, non poteft non homini chrifliano jucun-

da & falutaris effe recordatio, & letiffimus teítis eft, qui pia exhortatione & confola-

tione fzepius: przefto fuit Noftro, Magnif. Academive noftrz? Cancellarius

D.

SARTO*s

RIUS

ï

Plena jam ab initio morbi in optima Dei voluntate requies, magna dolorum

patientia, facilis rerum terreftrium oblivio, hilaris ex hoc diverforio difceffus, me-

lioris vitae & perennis habitationis fpes, do&rinse chriftiamee principiis & divini ver-

bi promiffionibus innixa, coronaruut Viri beati finem, qui omnibus notus noluit fibi

ipfi mori ignotus. Ex hoc potiffimum forte folatium derivandum eft illuftri Fami-

lie lugenti, quod ut Deus Opt. Max. in méefiiffima Vidua, de Noftro valente non

muünus quam ?zegrotante tam eximie merita, ip venerando Collega Noftro & Optimo

ejus Fratre; in dilectiffima Viri beati Sorore, Dria FROMMANNIA , quam ipfam graviori

corporis moleftia denuo affectam fuiffe maximopere dolemus, reliquisque omribus

confanguineis & affinibus cfficaciffimum: effe jubeat;

gentemque hanc univerfam

dudum florentiffimam. luculentiffimis benevolentize fuz fignis ad feram ufque* pofï;e.

tfitatem exornare velit, integerrime precamur.

Veftrum jam erit, Cives! pompze funebri, . hodie hora fecunda pomeridiana ex

cdibus b, defun&ti deducendze frequenter -modefteque intereffe, atque ulteriori-exhor-

tatione eo. magis nos fuperfedere poffe, perfuafiffimi fumus; quo dignior eft meri-

torum tam przftantis Viri memoria; quo.major fplendidiffimze Familize Ingenti de-

betur reverentia, & quo. pretiofior effe debet occafió, ex fuüncribus Virorum prae

clare meritoram. animum. perennis vitae defiderio flagrantem pafnendl fru&æbus in

extremo vitze noftrae termino cum efficacia profuturis.

"

-

P. P. S. S. R. a. d. II. Sept. MDCCLXXX.

PFVBING.ZJA

TYPIS

FVESIANIS,

G .

Z65 -

j

iS

PRORECT^n

Z

Vl,

ACADEM:L

D

Y

EBERHARDIN.JE - CA.

2

Euroskala Offset

|-

L.

$.

E

T

X

»

i per longam annorum feriem maxima cum voli

C

(3*

falvus letusque rebus noftris interfuit, easqui

S

W

abhinc & dimidio labare viribus metumque nobis excita

de, ac tandem fpe vitae omni przclufa cum. fummo on-

nunc eheu! mortis

R

19

quicquid e terra natum eft», 3equa

VierFarbSelector Standard *

ma ad publicos luctus vocat

Cives! neque apud S|

noftram , fed Patriam & rem publicam litterariam univ

18

derium relinquit Vir magnae do&rinz ac famze, Perillu/

ä

DOFREDVS DANIEL HOFFMANN,.-

17

*

Sereniffimo Duci noffro a. Confiliis intimis, Sacri C'æ/aret

lici €9 feudalis Profeffor publicus ordinarius, atque Ill i&

O Baane Q

16

. Deanus, fupremi Jippellationum. | Tribunalis. IP'ürtà -

voto Collegii Ilufris Affeffor primariu: , St'yendiorum V..

"

rumque Adminifirator, Academie Ducalis Würtenbergic£ -

15

rariarum. Erfordine , Monazhienfis , Duisbureenfis , Lipf "']

Focus

ä

tempons anguítia non permittat, ut tarti Viri, lmgulan

14

tiones, in quibus defcribendis jam alii funt verfati, qu o

J FENN

rum nobis dederunt vitas, plenius perfequamur, atque |

te patentium vim explicemus ; more confueto redlgenda—

13

bus vitze Viri defideratiffmi ortum progreffum ac finem *

71

videntia

In hanc lucem editus eft in hac Vrbe d. X*

|

12

tre, iro quondam .Exyper. atque. Excell. Dn. DANIELE :

apud nos. D. €9 P. P. O. celeberrimo , proeftantiffimi Thel-

11

HOFFMANNI, Filio; matre, 5 Dna, REGINA DOROT

b. D. €4 Medicine Profefforit: Ordinarii

ELUE CAME-

omnino luculentius defcribendis Viri beati natalibus

quc

10

fcebat virtutibus, & de gentis Hoffinannie fplendore ac

conítat; iisque etiam , qui paulo pleniorem hujus rei "

Programma. Profefforium. d. d. XVIII. Jan. MDCCXLII. ]^

ginum Haidiane , quve Zugufle P'indel. 1757. prodiit, Sm

re, id commerorantes unicum , primum Familize hujus

Nottri Proayum , fuiffe Dn. GEORGIVM HOFFMANNVM

HARDI IIL. a Confiliis expeditionum & Ill. Confitorii DU-

Parentem, pariter GEORGIVM, Zir/chberga Silefum ,

vitam devoviffe, Felicioris ingenii igniculis, mature ellc s

ca, cui b. rERBERVS Re&or profuit , accedente privata q

ter quos b. Canc. D. REvssIvs, tunc temporis Magiffer rj*

theologico, mathematum prima elementa inftillans, filenti

dus, & ipfius Patris atque inprimis Avi materni auxilio

ä

ta, quze videbantur fufficere, ut Nofter jam MDCCXXXI;

corum adfcribi, & Philofophorum Scholas frequentare pc

mum BILFINGERVM, in Patriam vix revocatum

CREITLIA

CHELIVM, CANZIVM, HALLWACHSIVM , Viros beatos. & |

digniffimos.

]

Inde ad Jurisconfultorum fefe contulit fubfe

rum,

b. D. CHRISTOPH. FR1D. HARPPRECHTII ,

HILLERI ;

€üII, SCHOEPFFII, lectiones, quibus £. Cane. D. PrarFI

2

pes

w Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1