LXV6a_fol_225

"AT

»RECTOR

UNIVERSITATIS

— TUBINGENSIS

Is

w

um

m

7

VR

z ——

'T'erum funüs indicere vobis jabemur, Cives, neque vulgare illud, quin &primi

HU

ZÉ

2

Y

Y

ceriis unum , patriz , ecclefiz,noftrz Academiz, orbí univerfolicerario;noftra

"

——

'Theologorum quam maxime ordini, bonis denique & cordatioribus quibus:

—

—

|

[

L m

cunque petquam trííte, perquam acerbum, perquam luctuofum.. Jacturam pet

hofce dies fecimus haud fane párvi pendendam, nec temere negligendam,

"

N

1

N

[

[ed omai attentione feríaque meditatione diguiffimam, eo quippe graviorem;

N

quo mínus facile, quam quidem velíniquis, vel imperitis rerum z(timatori»

bus videri poffit, refarciendam. — Virum amifimus, de gtaviífimis functionibus irimortaliter

meritum, Acadetniz noftre fingulare decus atque ornamentum, ftellam prirh magpitudinis,

cui itaque non ex recepto tantum more Academico, fed multis titulis pullatas haíce paginas

dicamus, atque e tabula publica inter communem lu&um moeroremque füfpendimus.

autem ille (fed FUIT prohdolor!) Pir $um Reverendus, Digniffmus atque Excellentiffimus ,

CHRISTIANUS EBERHARDUS W'EISMANNUS,.55. Tbeol. apud. nos D.&9

pub. Ord. profundiffiiaus, perquecomplura aimor: nluftira famigeratiffimus, &ccl. Decauus 8 Ill Stipen-

dii Thbeologici Superáttendeus graviffirus. Cujusin hon

orem perennemque memoriam, (ive fenium

ejus prorfus venerabile , five munerum dign

itates, five edecumatam eruditiogem cum pietate

m fpe&emus, multa'in medium proferri poífent ac-

agendique prudentia ac fapientia éonjundta

Cui veró Vir optimus idernque nunc B. curricu-

ue accumulari, huc apprime facientia.

lum vitz füz atque extantia in eo Divinz providentiz veftigia quam luculentiffima ipfemet

literis configaaverit, ab omni pompa faftuque hurnano lohg? alieniflimus, atque ita inzdibus

nos é fchedis ejus taritifper fapiemus, ea tantum conceptis verbis (ti-

facris przlegi jufferit ,

loque recitativo enarraturi ,

quz àd mánus nobis fuppeditare vel- neceffarium ipfimet. vifum

fuit, velfaltem allubuit, I

tà namque ille in MSC, — 7Mein D. C: E. W^. Lebenslauff, viie et

nach nieineia Tod an flatt eiues andern gevvobulichen folle Abgelefen vverden. « Pergit dein :: Creato-

jus aiundi afpexi A. MDCLXXVII, d. 2. Sept

L

ris mei atque Patris coel;(tis gratia lucem hu

E

L

x

"

-R

*

WEISMA NNUS,

f Domin. XII. Trinit. Hirfovii, B, mei

^

Parentes erant DN. ERY C U $

, poftea Specialis Superatte

ndens W/aiblingz,

t, t. Preceptot &-Ecclefiaftes in dicto coenobio

eriore liocloco Eccletiz

Kirchhemii àd Teccam, Narting

$

& Stuttgardiz,

Antiítes porró in poft

due Confiftorialis,

Abbzs denique Coenobii Mulifonta

n

i & 'Generalis Superat-

Cathedralis ac

q

B. Mater fuit DN. M Á-

tendens , fato füo A.

MDGCCXVII. ibidem pié ac placide fun&tus.

Theologi de Ecclefia, optimé meriti ,.

DN.

M. Tobie CANSTETTERI,

RIAELISABETH A,

is quondam aulici atque Confi-

Spec. Superiat.

*: Brackenbesienfi

s filia, neptis atditem concionator

DN. D. C

iflopbori Z EL LE RI, cu

jus fam

ilia in noftra hac patría rádicés

*

liarii Eeclefiaftici ,

tO

d

Cum dei

n optimi -Parerites ^mei faero

long? lateque egit ,

atque bráchia mirificé explicui

fmatis fonti me tra

derent, meminerunt iaprimi

s ultimorum

verborum Evangelii ipfo die

bapti

fteà quogüe tánquam fymbolo aliquo ac

fhéo nata

li explicati; Bene

fécit ómnia? quibus po

a óccafione mihi benedixerunt,

Deo fit laus,

quihoram verborum per unt-

teífera quavis dat

plémentum.

Cujus quidem primum ftatim

verfum vitz meaz

decurfum feliciffimur dedit com

obíequium ergá

d à teneris jam unguiculis rever

.

*

entiam divini fui nominis,

fuit fpecimen, quo

.

ngenetavit ;quoties horum memini, tot

ies przdico

parentes, ahps

que pios motüs animo meo 1

.

De donis;

amorem Dei ovt

culam füàm maturé quarentis

& ad gregem füuum perducentis.

libus -

multa dicere eo minus attinet,

quod

uz divin

3 bonitas mihi conceíht , natura

mino fan&tificentur, füumque fcopum

illis, quantumvis egreg

iis; boni nihil effici

tür; ni(i Do

imeé inetiof ,

culpamque a DEO deprecor,

fi quid hujus ne-

attingant :

oC ego quo

que pede

né fui immemor.

Primum vitz

, eun

dem laudo àc celebro ;

fi forte officii mei non pla

:

glexi

arentum im

€

iorum tranfegi ,

eorundem fub cura, gravitate &

mee

duodecennium in zdibus p

accedente privato

amore intermixta,

nec non füb f

deliinftitutione publicorum Preceptorum;

ea fatis adhuc te-

quibus jun&is tantum addifcere

m, quantum etas m

opti

mi Parentis labore,

animx quoque füum nunquam defuit

nera capere poterat.

Quo

d autem potiffimüm duco ,

fan&ioris Spiritus difciplina atqu

& À levitatibus juvenilibus, quan-

abulum, prafente femper

yicer me

dehortante. Erant hzc pri-

tumi duidem &tas nondum c

onfirmataferre poterat, gra

s neceffaria , quod fingulari prov

identia di

vinà factum eft, utanno etatis meoé

u

mordia eo magi

Sripendium , quod Ti

fferniticum vocant, re-

duodecimo huc Tubinga

m translatus, atqué in

Quanquam enim au

dax ac temerar

ium videri poterat;

adolefcentulum ztatis

cepcus fuerim.

e, nolebant tarhen optirni Parente

$ occafio-

adhuc rninus exercitatz

peregrinze aurz cornmitter

tem adeo tum capillatam, po

fthac forte calvam fu

$

turam, dimittere, Deó de catero confifi;

marüm Pa

ftorem mé ovicu

lam füam folicité cu(toditurum,

.

f»eque certiffima freti,füpremum anl

$

c inftitutum promoventibus.

Pri-

id quod fàne fecit,

variis ad hoc ufus 1

nirümentis, pium ho

mei nacu majori

& FRIDERICI CHRISTO-

mo loco referri huc mer

L

*

etur infpetio frattis

L

fun&us ibidem in Domino

PHORI, qui Specialis

B

Superint. Kirchh

emi

i ad Teccam munere

D

lanter hic me o

bfervavit, at

ue ad ingenerandam

inihi venerationem erga

obdormivit.

Vigi

vice infüper-fedara & folitariz, fugam a malo

füperiores;

amorem difciplinz boniqu

é ordinis ;

bus, poft Deumi p

lurimüm adjuvit 5 conferentibus huc fuam

& pravis qui

buscunque focietati

tem neque forte invenuftam

uoque operam

haud paucis aliis,

qui juventutem meam innocen

lantes deerant, malevoli atque

$

invidi, multa in me machi-

deamabant: quamvis neque petu

ius cefferunt. commodum.

.

o u

nati, qui& vero vertente

ità fummo r

erurm moderatore iri meum pot

leberrimi

uorum in-

borata àc ptomota fuere

3 Do&oribus t. t. ce

qu

Stüdia meà Academica ro

n privata et

iam diligentia; nequé

fticutiones ordine non interrupt

o avide haufi . acceflit tame

ltiplici eaqué fele&a lectio

ne multa colligerem, qux deinceps

deeran

.

t mihi ócéafiones, ut é tnu

ili

difcernere integrum fuit : Omrie

maturi

ori fa&o in ordinem rel

igere atq

ue pretiofum à v

difciplina Sp

iritus S. qui verum.

fal(o ,

(olidum fuperficiatio , neceffa-

taen punétum hic tulit

fideliter. docuit. ,

&

fane meminiffe me puto certi

riumi füpervacaneo àntep

oneré. trne

di. quà Deus mi

hi hoc ipfo la

bore Occupato benedi&tionem fuüam

cüjusdam temporis perio

bus à

d teligionem fpeCtantibus varii es-

lané luculentam affudit.

Cum €o ipfo tempore inre

Deus hic quoque rni

hi profpexi

t, atque noxium quodvis procul à me

fent animorum 1notus,

mavit,

non tamen absque omnibus prorfus

etfe juffit , borium aute

m atque falutare i mé confir

r hoc temporis fpatium gradus emen

füs,juffu ac przvia vocatione

tentationibus. Confüetos pe

fficiis functus fui, & quidem A. 1702-

ad munus Diaconi Calvenfis

füperiorum me

orum variis o

ffam in animos homi

num inveni,atquefre

quentibus catechi(ationibus

vocatus,faventeDEO,ingre

ro

borandi dulcem nactus fi

occafionem,A.1705.

tumjuventutem i

nítituendi,tum adultiores cór

lfü, ex rationibus ta-

;EBERHARDUS LUD

OVICUS proprio impu

Sereniffimus Princep

(acellanum aulicum me conftituit, atq

ué intus quidem

haud parum reluctan-

men mihi ignotis

íto officio neque có

gritionem , neque

eri habuit , quo

quidem in ge

tem , aft obíequentem taro

dicendo li

bertatem defuiffe mihi ex

iftimo, unicum autem de-

fidem , neque

animum atque in

irur, Quapropter ad murius

erat mihi, & tale quidem

,quod in aulis Prin

cip

uin neceffario requir

t Ecclefiaftis in temp

lo cathedrali translatus fui,

Profefforis in I!

.

luftri Gymnafio Ducali, nec no

dq*m

nullo meo detri

mento, quin multo potius commo

do,nec Qne'luculcnti

firgis Diyinæ provi

tix

x

unere perftitiffem,

modüm contigerunt , mih

.

i, i inpriori m

tize VCR'igiisk, üäuidcm varia poft

lici muner

e quatuordecim

annos tranfegi , ab

In hoc ipfo dup

dinaria eaque pri-

fioxe forfi

tan infigpiter futura.

(atis commodé ac tran

quillé, nulla quippe or

oluit Diviná pro-

À. fcil. 1707. usque a

d A. 1721.

fpatium experiri

mé v

Varia

per hoc temporis

odum : multiplices

vata animarum cura oneratus.

^

artem tranquilla &

(edentaria comm

noea.

Ingens €

vita maximam p

cum triftiffimis

(equelis conjun&tas 2

firx révo

lutionibu

s exortas afflidtiones ,

nifi quo

d fortein fuggeltu la-

variis patriz no

ition aliunde me noverant,

immeritüm amor

em multorum , qu

f(todiam à variis mundi h

o(tilitati

bus fapius Va dé mi-

audivérant: cu

lefiatticim

embris ii commue

cro me viderant atque

ventüsChri

ftiani ànonnul

lis minifterii Ecc

hipropinqui

s: uíum con

nimarum curam

Ífpe

&aptibus

fingulis hebdomá-

nem zdificat

ionem etiam in r

ebus ad ipfam a

qui majorem

L

in partibus

nal

ius cujusdam ,

c

ingr

atiam. nonnullorum,

imez anni

s per Varios

tibus inftituti , nec no

Itiplices in

florentiffimis vitz

tate

m feGtabantur : mu

Labor

ibus mei

s Gymnafticis

Chriftianifmi gravi

eneris

infirmitates infecuta

*

$ exercitationes.

es incubui, pe£-

morbos variique g

nter varia

s nubili ac

fereni mütation

de & fedulicate , licet 1

ad illud ufque tem

pus; quo conti-

omhni, qua potul,

e Dei , fort

é mea coniten

tus ac tranquillus,

oque

fuperiorum

zens ita in nomin

Fácultate Tubin

enfi Théologica loco. ego qu

m

aliquo in

à

j

iisidü cenfum venir

em. À. Y721, 8

d Profeffio-

gir,ut vacuo tü

lacito unà cum nonn

ullis

onem

'Theol. Or-

meoruim nutu ac p

s. tmufius ,

Á. 172

6, autem a

d Profeffi

nem Theol, Extraor

db

nec non Paftori

$

io fcil. ad

Pro

feffionem Ordin.

binam mutati

onc

m tertià excepit, VOCat

tis in lllu

(tri. Stip. Theologico

din, Vocatus ;; quam

us Superintenden

[ecuhdam , Décan

atum

Eccle(iz nec non mun

hi(ce fun&ionibus perq

uam arduis mecum ré-

R

infecuta.

Quod

fijam in gerendis

implen

dam

debitam fidei mene

À. 1139.

"

humeri ad portandu

m hoc onus &

ales requirantür

Deo humilit

erme pr

Á

oftetno ; quod fi autem

cogito , qu

müulrum autem

mihi defit, coram

[e. neque adeó rigidum

füram, quam

fo. odo eundem ta

L

jenca. fua- diftribuif

pariter mente re

volvo, divet

fpe denuo eri

gOf',

fore, ucbenigniffimus

ut qui métere Ve

lic, ubi non fevit ,

$ neglexer

im;patiénter

ferat megeque

e(fe exatorem ;

i fortealiquid nequ

éfciens neque volen

uré meze na-

hic pater me, ficub

fidens, éüm viam a

danimos eorüm; qui.e

on mindu$ con

tia. infinities plus

effe&urun ,

infirmitáti indulgéat 5 n

uürum , fuaque gra

a (ollicitudine, quot

Db

&enus traditi

fuerunt,

:

ipfummet fibi apert

*

Novit fané is ; qua cura ;

qu

me fier) un

quam potuit.

is feminarik

E

:

Theol. fun&us tue-

quàm quidem pét

xietates müneré

Superint

endentis Duca

ire& mex: defecerunt,

A

quantasque int

er àn

d ii animo femper

getfi, ub v

er(üm ho

c corpus, quo

profperis r

2

erum [piritualium

rim, atque univ

Paftori ca

lidiffimis votis

Cömmendaveri'm, de

Urinàm v

€

er

ib Supremum ià

füpremo àni

marum

dver(is ex anim

o contri(tatus.

Tg

ense latat

us ; de à

fcribo ; tampoft obitu

i meum largirer ex al-

fücceffibus imp

corpori,

tum nuüc,cüm hec

Quod fi jam Deus pet

Ccclis Numehn

huic

.

fui gloriam, ceu de qua

unicé agitur.

to benedicat , in D

ivini nominis

Gné-.. & modo

quidem pl

ané exi-

eam oinià bene

inecum fecit, idem

n t. t. AGNE-

waiveríam vitàm m

e mihi adjunxit

fidiffimam , Virginet

ro

badiffimt,. B.

&(titit i .co7

o meO ; Ífpo

x m

nfam quipp

AM, Viri bonis

quibuscünque p

.

mio pr

1

AM natam

BADERI

dvocati ;

D

& autem matris

TEM

CHRIST

d

s Provincialiu

f Secretavii atque A

Du. 3ob. $oách:

BA

DERT,

— étatiu

hiosque ad ingta

ve

fcens fenium usque gratia

üuieBR ODBE

Qu

iA E filiam,

beneficiafua tüm corporls;

B. zenetis Sibyllé;

benigne idem nec fap

ienter minus

(ua clementer confer

vavit, Quam

dmutuum

; at folidum a

djürentum preeparare.vo-

itus inte

r nos fuerit, hosqué a

iffima Divini nominis c&-

tum animi part

tio;

non tamen fine ardent

luerx, hoc qui

dem fan&o pr

emimus filen

ium noftru

m etiatri ápu

d homines,

quibuscum vet-

de cztero con

&fi, conjug

ffe transactum.

Equidem

lebratione, Ípe.

inni melioris exem

pli feintillis fui

"fandum not

i5 fuit,

non absque o

hoc ipío autem nos

[

on(anguineis àc propinquis

t fapien

$ Dei

cohfilium,

noftrüm jus conceffit, Quo-

prolem no

bis negavi

illisque propi

us qu

oddam ad amorem

uin idem fiat in termino vi-

noftris benefatto

rés €

legit;

liter v

ix poffe videtur,

q

admodum diít

amus, fieria

od omnibus votis eXOpto

mihi füperfuerit,

niam annis haud

meà

dile&iffima, id qu

ururnam,

tz:

àod fi tam

en cofijux

Pater füam mihi compr

obata

m fidem, di

multipli-

illi benigni

ffimus i

n Codis

viduitate inprim

is tolerabili divi-

rependat

ia

m omni

benedi&ionis genere;

Qux porró

cem, folidam atque exim

-

& in beata sternitate

denuo conjungat.

,.

nos

deniqu

(cire defiderat, ha

ud equidem

pique folatii plena

h

omines vive.n

dí ratio fuerit, i quis

alis exempli

qualisve mea intér

*

& mente mea longé

alieniffimam

orzíumo, me per j

actationem aliquam

e offendiculo un

.

quam fuiflem,

& hoc do

lerem ,

:

fi cui

uam Íciens volensqu

(cienti

z folicite exegif-

loco fiftere , fed

&rina,tum in m

oribus ,

ad dictamen con

peque rationes mea

s tum in do

j

.

*

quz falutem «

ternam proxime at-

laxa hodierni

feculi pri

ncipia in rebus,

$

otuij certus, prg-

(em. Levia atque

nvi

&ione approb

are nunquam p

L

tingunt, pro me

atum pet

fuafione tum co

*

(fedeftabilem , nec mu

lto diutiu

*

s tolerandüm.

itiani

(mi ftatum t

n oculisDei e

tio, cum ardentilfi

tnis VÓ-

fentem Chr

ftrum Ecclefiafticum mea e

(to admont

tima itaque hzcad

ccecum i10o

be exploret, atqu

e itafegerat, ut dé

libecin recam feria a

nimum fuum pro

] infcius lfíe-

tisconjun

&a,ut qui

at.

Quod & quempiam v€

rim

& nunc & poft

þ.mc vitam certu

s effe que

*

L^

gragia Pei

rim ; deprecor hanc culpam ex animo : . (i

quis fe lzfum à me f

informatus,

precor Deum ut fcrupulum illi

eximat.

altem putaverit,

nondum re&é

a&tam effe i

Mihi anemine

prorfus,nulloque modo,ullam

njuriam, equidem haud dixeri

m, hoc

unicum tàámen

in votis habéo

maculam ea

déem facilitate vel de!

€at, velemendet

,

ut Deus hanc

Quotquotmihi , in officiomeo

» quanta egoin oblivionem d

ed

vera dicenti ,

i univerfam,

idem poft meu

m quóque obitumé fo

cum viverem, fidem adhibere detre

Carunt, hos

pore exc

igct,ï

convincat , conyertat. Mih

i autem ex hoc

mundo abiturienti comitem addac :

nifericordiam

cum omnibus theíauris in

gratia mihi donatis iisde

filio amoris ex

defuncti

mquein zternum perennatu

ris.-- Hucusque pertingunt

Verba B. no(tri

gravia fane

atque Viro fà

piente

Chrift

lano

]

fima,

quibus vel tantillum velle fa

peraddere

Theologiz denique

Do&ore dignif:

» prefertim ,.

rtim

cum id paginz vere

tundem effet, ac foli lucem affun

dere.

t anguília, tan.

Quod jam valetudinem noftri

& ultima medica fpectat , illa

quidem adve

per annos adolefcentiz ac juventu

tis ufüs , febribusque tu

rÍa frequ'enter

laceis, aliquando etiam continuis

m intermittentibus

, tum eryfipe-

auderet minime,

ácutis. eft exagit

atus, ut longas inchoare

L

Ipes.jam tum

Accidit tamen, ut fuperäto

quadragefimo atatis anno fanir

as aliq

ret, vires enim fübfequent

ibus annis reftaurari,(ani

tatem obfirmar

1 morbis

panfb firmior affulge-

fenfit, tanto letior , qu

anto hinc facilius at

querarius fübjici per«

que plenius gravi

fuo defungi officio valuit

* Obrepfere poftha

€ quidem fübinde varia

incommoda,

ditos atque hypoch

ond

riacos vexare folent

& maxime , qux vitz (edentariz de-

mala

paffi:

catarrhales ac eryfipelacez

hoc ipfo menfe infefti

m quoque defluxiones rhevmatice

Imo

&tate Ingràvefcente

ores Ipfi

ac alio cempore.

acuta conflictatus eft

femel iterumque non

modo. cum tu

»)

non Íine. vitze diícrimine

?

fed. ab

ffi. & febre. catarrhali

am, prefertim à.mot

aliquot. etiam

annis retinuit dyfpnos-

mittentem,

u corporlis, & pulfam, zque

fub ftatu. fano

; 3C morbofo , inter-

Annus fere agifdr,

ex quo in gravem incidir a

tempeftive remediis fü

ccellive,

EO benedicen

pople&icum infültum ;A Unde tamen adhibitis

E

t€, vires ita recepit animi Corporisque , ut

;

nullas hinc fenferit reliquias,

Abhinc aliquot vero feptimanis tuffi catartha

uzt

!i coe

pit moleftari cum intercurrentibus fe.

brilibus fymptomatibus, q

t

amen primum tanti non

fecit

anz parum videbantur turbari

donecinval

efcente ac increbe

quod functiones oeconomiz hu-

Ícente non modo tuffi

fed etiam

viribus magis magisque deficientibus

& fomnol

füperveniente, graviora metuens le&liffima Ipfi

enta capltis türbatione fübito ante fextiduum

us conjux Medicum. judicaret accerfendum :

- Is vero ftatim animadvertens triftem mixt

uram ftatus ..ex. immi

& ftafi fanguinis pulimonum inflammatoria pro

nenti apoplexiz .recidiva

peravit ad efficaciffim

a quzque remedia.

Sanguinem venzfectione pedis revulfori

a invitare aliorfum,

& revulfionem ad

Juvare ,. & langu

tare€ naturam

copia. minueré : Veficatoriis

entem g:xci

C

Clys

mate alvum referare ac ffi-

mulare : Internis refolventibus ,

diapnoicis

analepticis

dizta

2

& re

tiopibus refpondente , pro viribu

gimine prioribus indiza-

$ pugnare cospit ,. fed nihil

nifi ali

quantillam fymptomatam

mnitigationem obtinere & plena

riam apoplexiz eru

ptionem impedir

e valuit.

Unde febri inflammatoria i

nvalefcente, viribu

S autem

tenacioris atque picei quaíi mu

ci minime füfficientibus

penitus proftratis & cxfcrea:ibni

quidem, fed longiore tamen vi

ta digniflimus,

; placide animam efflavit Vir Senex

Nos Viro de tot gravií[imis muneribus

egregie merito

poft peractum paucfï!ïjmis cohicét-

füm fenium , poft exantlatos tot]

abores, poft fu

peratam denique omnem morbi vim

&ternam

requiem atque brabeum.omnibu

s fidelib

us Dei fervis de(tinatum

atque rcpofitum ex animo

gratulamur, memoriam Ejus perpetuam

in.animis no(tris fervaturi

univer(z Familie Weismanuiane

»; & quoquotaliz .cum hac cognexe

; Mattiffime DN. Vidug,

fünt,

omne folatii genus

'é plenitudine Divinz gratiz ap

precamur ; nofílros a

utem Cives in comitan

tia funere, quod horis hisfe p

omeridianis deducetu

do magna frequen-

r, haudfegnes futuros

» prorfus multisque

ex rationibus confidimus, — Tub. d, XXV May,

A.. MDCCXFVIL

VET E

Typis, GEORG

Il FRIDE

Vtïlä MEZII, Vidua,

A

L

&

/

j

"

AT

. REC

Euroskala Offset

l25

UNIVERSI]

R

19

VierFarbSelector Standard *

-. (TUBINGE

18

5

17

120

O Baavce Q

16

15

Focus

N

14

i«]

J CENN

I5

M

13

|15

12

-

11

—— ——

p

—

—

N

—

m

T,efïufn Fuhüs iadicére vobis jJubemur, Cives, el"

z

10

Z

x

ceriis unum , patriz , ecclefiz,noftre Academi -

N

Theologorum quam maxime ordini, bonis c

—

j

[

7

)

cunque petquam trifte, perquam acerbum, pe

V

H

Ü

//

1

-hofce dies. fecimus haud fane parvi penden-

Nl

N

(ed omni atrentione feriaque meditatione dig

E-]

32 K

-

quo mínus facile, quam quidem velíniquis;

bus videri poffit, refarciendam. — Virum amifimus, de gtavi

meritum,

Academiz noftrz fingulare decus atque ornamentu!

cui itaque non ex rece

pto tàntum more Académico, fed mu-

dicamus, atque e

tabula

publica inter commuriem lu&tum r

aucem ille (fed FUI

rohdolor!) Zir Sunimi? Reverendus, Dign .

S EBERHARDUS W'EISMANNU

1

CHRISTIANU

i

pub. Ord. profun

diffiiaus, perquecomplura aimorz mluftra famigerati|

dii Tbeologici Superattendens graviffimus. Cuj

usin honorem peren -

ejus prorfus venerabile , (ive munerum di

gnitates, five edecut

agendique prudentia ac fapientia c

orijunctam fpectemus , muit—

Que accumulari, huc apprime facientia. -

Cuim veró Vir opt

E NS HEES N o

p

lum vitz füz atque extantia in co

Divine providentiz veftigil .

4

1

literis confignaverit, ab omni pompa

faftuque hurnaro longe

|

|

& fchedis ejus taritifper fapiemus

?

facris pradlegi jufferit, nos

"

loque recitativo enarraturi

quz áàd manus n

obis füppeditar

fuit, velíaltem allubuit, Ità namqueille in MSC, — Mein L

vvobuliches folle abgelefen

nach wieineri Tod an flatt eines andern ge

]

hujus miundi afpexi

.Xv

[

ris mei atqug Patris coel;üis gratia lucem

2

D»

E

&

»

W Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1