LXV6_fol_009

i

/£ HEIDELBERGENSIS

-ACADEMI

PRORECTOR

EOmKnibus Jürifdi&ioni Academice fubjc&is

9.

m

SSS

( -

| D quod fuit,idemquod futurum, 65' d quod ft, idem e[l quod fiet , neque quidquam eff novoi fb Sole , Solomönis fäpicntiffiymlum eft

al

Pa

O

(

j p

&

—

effaum. . Nimirum arbitro , Eloquenaüz Romanz Prattite, Hac praflans ila eft €5 drvina þzþi;ntia, perceptas penttus €9' per-

X

A

'ï* tratlatas humanasves babere , mibil admirari cum acciderit 5 nibil antaquam evenertt , non evvenire po[fe arbitrari.

Siquidem,

VN

s

Te(ci

xXxïX

7A

M

nibil tam obtundit elevoatá, agritudinem , €9' dolorem miauit , quàm perpetua in omni "vtta cogitatio ,nibil effe quod. accidere non

À

RT

RA

?7

KM

H

poffít s quam medstatio conditionis bumana s quam «vitilex commentatiod, parendi. .. Hacc meditatio impracfens fit noftra, cum

NNS

X

N

r EM

.

Y

dÀ

1

! ordin. "u)ufvi.s æt'atis iExufc'luc,fæmin.ci cumpnmis funtra efferri cernimus, & illa quidem inopinata plgo;fus & 1mprovifa us, qui

* fugaciíumie vitze incertitudinem minus anxie commentantur. . Illaintér deducetur hac ipsa die, horá primà, Honefüffima Matrona

CDULA

SOPHIA Clariffimi Ds. M. STEPHANI GERLACI Antiqüitatis Ecclefiafticae Profefforis Publici , Collegz noftri Amanuf-

fimi

ié defun&ta Conjux, cujus origo , vitxque curíus recenfione dignus laud immerito cenfctur. NataillaVII. Octobris Anno M DC XXVIILin

fami

l

iànotiffimà , Parente DN. SIGMUNDO HAFNERO , Clarffimi Jurifconfulu & imperialis Camerz Spirenfis Advocati unico filio;

Matre SOPHIA FELICITATE Ampliffimi Viri DN. REINHARTI Cancellari Sereniffimi Ducis Würtembergenfis , Filià; adhuc fuper-

ftite , illo dudum defun&o: facris Chrift initiata , inter amicos propinqiofque pic honeftéque educata , multis , inde ab incunabulis , adverfi-

tatibus tolerandis adfüeta, commodé cum omnibus vivere didicit , nemni non grata atque accepta, benigna erga paupercs atque afflictos , mo-

ribus fuavis ; probitate vitz commendata , In Deum ejuíque cultum devota.

Nupfit triftiffimo nunc Marito , die XV. Junii Anno 76 ; £.

Spirz, Tantillum temporis fpacium tam jucunde cum codem tranícgit utacerrimum fuperftci reliquerit defiderium.

O&uduo abhinc ipfis Cal.

Enixa

Apr. decumbere cpit pleuritide infeftata , pofteaquam eàdem die, ardent in Chriftum Salvatorem cultu-, S. Caenà publicé fuiffet ufa.

- deinceps infantem femellam , Carga&iNAM quaz mox à facro lavacro, fatis iterum conceffit , accedentibus aliis gravioribus incommodis,

*

"

^

vitam hanc temporalem cum aternà, nudius tertius horà IV. matutinà placidé commutavit.

ua

A

*

.

Hzc in lu&um fqualoremque morte f

maritum nunc conycit , nec putamus e

ff , qui non ex animo cum eodem doleat , id

^funus deducentium freanencià luculenter appargbit.

Quare & Vos Cives Academici , in domum luctus frequentes convenite , fupremum hu-

manitatis officium reddendo , fenfü humanitatis vos pollere teftatum redcites fubinde illud cogitantes , (lnopinam & vobis , plantarum ad inftar

florefcentium füccrefcentibus , falce fuà imminere Mortem. Tcla fepe vifa , caut& previfa, minüs nocent , fic Mors ; quam fxpe meditati ve-

nientem cxci'pictis fortiüs , nec ut ignotam hornidius avcrfabimini,oculis cottidi: veftris bbvcrfantcm, Die 7. Aprilis A&no cl» 1?c LIX.

asssl

L]

Tjps E GIDI I ALTER I, *c-;fmdem,;æ T)ïrpgraþhi. :

A

m»

»äk

d

7 12;

(

üxx

m

.

-7

E

7

"3 22 2

E

E d

BP

ö&w

L

-— CA

4,

A

W&

uN

X

17

. ^

^ i

prh.m À

äxx

XXX)

Cez a

Ve/^

z

Xl —

M

é

(

C EM

^

4

daecu ts

Z

T

—

- ACADEMI

/£ HEIDELBERGENSI

X

PRORECTOR

L

W

N-

-

UOm-nibus ]ürifdi&ioni A-cademicæ' fubje&is

19

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

—

5.

18

( -

OWJ D quod fuit, idem.qubd futurum, €5* ;d äuad ü't, idem ?ä quodfiet , heqap quidquam eft noui fub Sole, Solonäoni& fapiei - -

d)

d

i

* G effatum.

"i

J 2j

(

s

*

. Nimirum arbitro , Eloquentiz Romanz Prafüte, Hac prafflans illa eff €9' drvinafapientta , perceptasp -

d

«

pX

—

F.

D

E

tratlatas humanasres babere s nibil admirari cum acciderit 5 nibil antequam evenerit , non evenire polfe arbitrart.

S-

As

i04

(

EUA

-

u)

N

«

nibil tam obtundit eleuatd, agritudinem , C9' dolorem miauitt , quam perpetua n omni Utta cogitatio ,nibil effe quod *

O Baavce Q

16

'-*-(-'þ

Z

W

M

e]

pofítt s qugïm meditatio conditionir bumana s quam «vits lex commentatioq, parendi. .. Hec meditatio impraeíens fj

S

"

$A

P

E.

u

ab

1

ordin. fu)ufvi.s ægatis i"cxufq'uc, fæmigci cugnpnmis fun«ra efferri cernimus, & illa quidem inopinata prorfus & impr- :

ï

15

- fugacifumi vit incertitudinem minüs anxié commentantur. — Illainter deducetur hac ipsà dic, horà primà, Honcftif

£

|

ï

lä

HH

|

:

H

;

g

Focus

J ENN

cöRDULA

SOPHIA Clariffimi Ds. M. STEPHANI GERLACI Antiquitatis Ecclefiaftice Profefforis Publici , College nc -

fimi

N

ié defuncta Conjux, cujus origo , vitzque curíus recenfione dignus laud immeritó cenfetur. NataillaVII. O&obris Anno M D.-

fami

l

iànotiffimà , Parenee DN. SIGMUNDO HAFNERO , Clar(fimi Jurifconfüla & lmperialis Camerz Spirenfis Advocati

.

Matre SOPHIA FELICITATE Ampliffimi Viri DN. REINHARTI Cancellarii Sereniffimi Ducis Würtembergenfis , Filià; -

ftite , illo dudum defun&o : facris Chrifü initiata , inter amicos-propinqlo.f'quc pi€ honeftéque educata , multis , inde ab incunabt ,

12

catibus tolerandis adfueta, commodé cum omnibus vivere didicit , nemni non grata atque accc

pta, benigna erga pauperes atque a

ribus füavis ; probitate vitz commendata , In Deum cjufque cultum dev»ta.

Nupfit triftiffimo nunc Marito , die XV. Tunii —

'O€tuduo abk

11

Spirz, Tantillum temporis fpacium tam jucunde cum codem tranfcgit, utacerrimum füperftit reliquerit defiderium.

Apr. decumbere czpit pleuriide infeftata , pofteaquam càdem die, ardenii in Chriftum Salvatorem cultu-, S. Caenà publicé fuiffet u -

10

. deinceps infantem fzmellam , CarHaRiNAM qua mox à facro lavacro, fatis iterum conceffit , accedentibus ali

E

E

is/ gravioribus

ï

vitamhanc temporalem cum aterna, nudius tertius horà IV. matutinà pïagidö commuütavit, -

;

,

e

ua

^

Hzc in lu&um fífqualoremque morte fi

maritum nunc conjyécit , néc pqtamus €

ffe , qui non ex ahimo, cum eodem -

funus deducentium freanentià luculenter appargbit.

Quare & Vos Cives Academici , in domum luctus frequentes convenite , fu

E

manitatis officium reddendo , fenfu humanitatis vos pollere teftatum redcites fubinde illud cogitantes , 'lnopinam & vobis , plantai z

florefcentium füccreícentibus , falce fuà imminere Mortem. Tela (zpe vifa , caut& pravifa, minüs nocent , fic Mors ; quam fx e

ä

nientem excipietis fortiüs , nec ut ignotam horridius avcrfabimini,o;ulis cottidif: veftris *obvcrfantcn?, Die 7. Aprilis Apno cIo 1 :

Bu

qs

&

! qj,lþis, ERGIDI Iv A LTER I, «Mmdemü T)j'þog/mphi. :

me.

ls

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

P