LXV10a_fol_138

DECANUS

"4

COLLEGIUM?ACULTATIS f

IHEOLOGIC/E

B. ia

pX X

Y

z

A2

w

N

P AA

[*

4

:

Gregié Gregorius Nazianzenus: 4 rifariam A poftolis datus e$t S piritus , Prouf

22

A

7 4

A

L

tpfórum captus ferebaty tribusq, temporibur: nempe anteduam Cbriflus per pafftonem glorificaretur; poff-

gï

E

A

quam refuarrectione glorificatus eff pofl. ejuue im colum afcenfum [ive veffatutionem , five quo alio nomine

)

ZA

,

Q Aff

e

M

res ea fit appellanda. — FÍoc autern per[picue offendit tum prima illa morborum Sp

irituumque depulfioy

?

LE Vr o

H

4

x fcil. non absque Spirita fiebat s tum tlla poft confettum Salutà noffra negotium injufflatio, qua drvi-

æ(/;

SS

nioris procul dubto In[birationis Spectimen babebat. tum pollremó pra[ens tgnearum lnguarum diruifo

gm -&tia olen

nifefto celebramus. — Verum primo quidem ob[émrà : [ecundó exprefatus: munc veró perfedlis: ut qui non

jam Operatione fola prafers fit, ut antea fed (ablantiali ut ffc loquar, tmodo adfit ac fmul ver[etur.. Decebat enim ut,cum

Filius corporcam nobücum confuetudinem babuilfet, Spivitus quoque corporeo nobücum modo wver(aretur €9' corporeo modo

sp[e cerneretur : €9 cum Chriffus ad fefe vevver[na e[fet, ille ad nos defCenderets tta quidem, ut €9 tanquam Dominus *veni-

ret,€9 tanquam D E O nequaquam oppofitur, mitteretur. nec tantum Apoftolis datus eft Spiritus ille, cum Orbis refor-

mandus,utinftar Aviscujusdamfoveret fibifappofitosad primevaz Creationis Exemplum,tanquam lgnis coelitus demiffüs

animaret meticulofos, ferenaret mentem , inflammaret affe&tus, tanquam ventus propelleret ad extremos Mundi fines

vel pede invias vias etiam quzrente , vel fono fopitos fomno impietatis excitante, fed & delapíüus eft in alios inferioris

.

Atatus & conditionis homines & adhucdum füucceílive fe promovet , ac per gradu

TR am cpee ;

- — AUAX KOXx--

s opes fuas

—

T

n mentibus fidelium

-

exp

---

li-

«qui jiibcobaci, ccocrmarma cornup

TEEc—r-3 p»rriaca azptcatc Ob(i(fi[ us Iï(icjlllïörilalJS; glllfi(;lglrgl

ararc,c«uod candqiuanaparsprcciiin amnccccfílunaà folvelbacuuggcnditori,.ucfíidcesficrcec rxcloaxic

1z&ra€ c -Xclaics pigerirairam., —5v riailoc»luixxaà, *qxaio cl ix3 *e:. daatoacuax — 4

«A-Y3x1i3x»x1.

1315-

Sunaimniz pertfolveind.a- ,«uo«d dceiigqiuc Sponfus Spomniífa & vicififirxa c»xlhibcbar s; pignuus.de f£ururis xox3ipcus factae fponiio-

—— —— .9.4/4"1— z r d

111S Cr311123

quzafo Spiricns ille coclicus i 110s dcícciidcens,quaraa €obíes pacis curaI»5»x:c»5»,dce quo(:lury fo

(L( »XXAYAis- qucm-

z0s22cyw4€ pprg?2494

J'UMEPL upasepsem —

^

r rP

MR rR u spz

o aTA rÁ K* gpemces mbpeutesm ceremrzü ob/r«

m

hs ,.,'Aj/,r()(:('l,,.f(14.-..1 r1 li(.l(-ju II-';*)IV' ,?'r;,'fli..f iAITVI?V()*i (!in'ur.-;, «lec (.lll,(,). ', Xa

des udaurifolesrzt: fic FOetes F'alteappa feevas22a cAlcclag pyeucin, S92cfsac cuv-

« Y O1Xy as

* w 7042

*5c»liaix3 3* fxxturat?*;

Ms

— —— focalbeo tr—

E ——

w—

—

w————

—

- 4erc^ »['r'//'t vt OD/FPo " ls "

—

t

-

. um m

"P — —

-

sJ nemcpdtprer . t'/'lr'tfu;-":/);;;-;-4;.7»-,&/.).

—

"—— —

recs eox f& -gpeefHs

" /(,;[. rrorR od scyeew ^ 4 t J ebosr

£eorrn sf.u poy?

O r at um

—-—ron m r IT r um

mxegroFcra B p op/ s M rmre

D sss d w r

P

" onzrortis porocts

k i

Losabso frasffosruntsecorses Apecrrracrs foon Pb r .

—— /,,,,/, eraO r eeRES t t t d Dd (/l'vr/l:)

od a

um m t us

w yuw Suer

—e—- at

J (,),)c

---

2rsze t

LITLPIDP

Ke-g

- Ferzres Fa

d dfà - rmn

k o-teon m l tali/Foursessuals ves /T€ dodnrasmer

L€—rtaatt gt /,IJI.,("'I' )/'/c wercc 7 fec rartcdosc u/»,*(/t)/l

4&K cxremmmremr-

MO ccumbbuw muREPPE FuÁ » CF PX

As

-7

c

A—— 4 — M —

-— -

B.

— —À l m

——

——

t o r

»

rl n

/.

I u

—

i r n

u

od o .;r.f//? — n n

-

V

—— M

s

— —— T m m m a m a TR a

P

d

"m m CT uunp R mAMOI

—

«

-

-

:

EUFVL

x

-l

P

"

z

l.llï—-

E

x —— x a .s;—!-x;, z

z-

-

1'14 - :—1—.-

—

nkell

tanter Spiricum

&« in cordibusnoftris, voce d Syris&t Bhicenicibus per trrercatoreei

—— trähslatä, quam

Scriptura aptat obfidibus, fidejufforibus, quà defignant eruditi pignus, Symbolum; quod in *eev« dabatur ei fodalium,

qui Jubebatur coenam comparare, quod tanquam pars precii in anteceffum folvebatur venditori, ut fides fieret reliquz

Summz perfolvendz , quod denique Sponfus Sponfz & viciffim exhibebat in pignus de futuris nuptiis fa&z fpontio-

nis: Quis enim quafo Spiritus ille coelitus in nos defcendens,quam Obfes pacis cum DEO, de quo Chryfoftomus: quem-

admodum fi bellusn inter fe gentes aliqua gerant obfides dari folent: fic Dete Filium fum dedit pacis,induciarumque pignus

€5' Spiritum [anttum,qui ab ipfó procedu? quam fidejuffor gratia in nos diffufie, de quo Hieronymus : $$ Arrbabo tan-

tur, quanta ipfa po[efGio ? quam pignus de ftatu adoptionis, quo pii in hác vità gaudent? quam Symbolum in futuram

ceenam, deliciarumque cceleftium apparatum? quam pars noflrz Beatitudinis & primitie Meffis, quam expectamus?

quam denique prolufio qgædam illius fuavitatis, quam defiderat Sponfa Chrifli in his terris, ambiunt omnes & finguli;

qui ad nuptias agni vocati.

Optume Auguftinus : Z4rrba mon reddttur , fed tanquam pars pretii manet. ei, cui totam»

deinde pretium folvitur, unde Spiritus S.,qui per gratiam [anctificantem donatur melinse Arrba,quam pignus "vocatur, quia

anorienti juflo oita aternatanquam pretium foluitur gratta [anttificans non aufertur,(ed impletur. — Elegithoc Argumen-

cum fibi occafione inflantis Feftivitatis Veneralili €9' Preflantifftmurs Vir Juvenis CHRISTIANUS PHILIPPUS

LEUTWEIN,WWertbemia Francus $.T beol. Stadioftus indefe[fae , L. B. a Polbeun fludzorum Prafectur, accenfusquip-

pe hoc Spiritu,quod Apoftoli quondam fecerunt pio mentis conatu zmulanter exprimere intendit, & quemadmodum

ipfi charifmata acceperunt ut aliis quoque communicarent, Lucem coeleftem,ut tenebras diffiparent & coecos illumi-

narent, vim illam fupernam;ut mortales DEO neGerent; fic utut non paffibus zquis in eandem cum illisMetamSco-

pumque contendit, QuotquotigiturSalutis zternz cupidi,& quanta certitudo fit Chriftianorum circa Coronam glo^

riz, pro qua hic decertamusfcire avetis, nec non aver(amini Scyllam fecuritatis, Charybdin diffidentiz, remigantesinter

utrumque extremum ad portum Felicitatis Zje fwrij quinto, borá noná antemeridiana ad majus Auditorium, quod

Aula theologica vocatur, frequentes convolate, & de Spiritu Arrhabone, quem accepiftis in primordio vitz adhucà ma-

tre rubentes per lavacrum aquz differentem faventer, attenté & patienter audite, — Exaratum Tubinga jt. Maji Anno

M DC LXXIV.

d »pi ]a/mnn—ämrici Retfi.

-

E

i

rA

»

»

$

*

ru.

t

M

r

o

-

$x

p*€r s* -9

$

m«.

"-

ial

m

x

»

^

n

m

-

a

»

3

atl

a

PT.

c€1

"

w

Y

M

vt

g

$9.

svTecratpenm

m

I

:

—

u iE

A

ii

:

LE oi:

RW IN

INDPNIERDENDARELZUAU : D EVTW DN w gporsememge

—

—

us

--

——X

TE

m

NUA

EEE

rP

2

v.

-

"

-

—

-

E

"

ll!IlIllllII!IIHIH1I!IHIIIIIl!llllllH!!IIIH1III!IHIIIIlI!HI1IIHI.!1IIlllllïlIlIIIH!!IHHIIII'IIIIIHII!IHH TU

HH1HHJHH;;HH4HH5HHIGH-',-'HBHIleHJHIQ'IHZHHJI1lH!ISIL'LHLBHI

19 20 21

22 20 23 298 20 . 27 28 29 30 31

3

DECAN

us

OLLEGIUM Eg ACULTATIS

IHEOLOGIC/

D la m

SL i*

N!/

v

*'

222

Gregié Grregorius Nazianzenus: 77'1']('472'4772 A pq/loliS datus e$1 . piriius , prout

*

J

.

Z

/9

À

(

tpfórum captus ferebaty tribusa, temporibus: nempe anteduam Cbriflus per pafüonem glorificaretur; poft-

5

2

z

quam refurrectione glorificatua eft s poft ejus im ceelum afcenfum [froe reflatuttonem s firve quo alio nomine

;

Y

LY

^

d

res ea fit appellanda. — Hoc autem per[picue offendit tum prima tlla morborum Spirituumque depulfio,

25

C d.

£

A

[5

Y5

r5 u

tut fcil. mon absque Spiritu fiebats tum illa poft confetium Salutà noflra negotium injuffatio; qua divui-

-

R3

nioris procul dubto In[pirationis Spectimen babebat. tum pollremó prafens tgnearum linguarum divoifía

mifefto celebramus.

Verum primo quidem obfcuré : fecundó expre

fe

perfectuis : ut qui non

gm -e/tia /olm

I

]

|

C Jq L

18 XETSSEPUNE L. PURI Fsl

"

!

17.

Z

i

Jam Oper

IIS

|

I

nhcbat enim utycum

Filius cor.

9' corporeo modo

ipfe cernei

Ü

Domainus *vent-

A

B

a

"

"

Focus

O Batance Q

R

S

E

U

V

ret,€9 tai

um Otbis refor-

mandus,u

coelitus demiffüus

animaret

nos Mundi fines

vel pede :

1

2

3

4

5

6

10

11

12

13

— -

.a:-q—ng-—&gæ

,N Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

uH

Y

z

1

alios inferioris

U ADENERE.

mpoc-cc Cf ficdibir-

*ox-

«

E

zcfc—J]rificori]loras» cLp*4 —Eb—dxgaR

TIIck YUX jpoca

^** Ep»x— —

-

UYT

E

lj-' rz

at

-a

c;:—)lïii;;; .lk—-;l.v. ;:-l-):;c-l.l--r

Vku:FarbSel—ector Standard* - E.u-rgsl:ala Offset

——*

— -a ciat-

REl EL

"P N

ET

Es

*X1135-

Cyrf1r131121-2x PCI*I()I&'(-I)Q-I..:f :IU()(i

(iclliql 1xc Sppot:! af

1r«. cpjxxccR *ta*£6I

[5 -

Sponmnfa & vicifXirxa echait»ek»a: àxa poigmravis cde — £a

fL—cc £X5cxai$ic»—

33 xX

c-

———ÁÀÀ — — M o I h- rP

Qri:s €r311212 Cqurzcfíc Spiricri

s 13]11c c«cx-Iscuass 312 11€

»s «dcícciandcns,quarC€obíces pacis ciinaà E»EX2€5,«c c

doyuodens cdomuos f obecr

mfeue FUnitrassema f/aetamtm

Zzxr ,)(:(::Lt,. .nrlf-cf*iarlæmqpcc P La

;L';; )-E ';.llïï:' ; f«

T

»ftozixaxaàs- eytec r

g ,. m r ruw zf

a m n o m n M rE r sPm

4 E opremaes — o rauam r

xuer x

Ó

*

Lj

'

"

'-I:' :

f

€Te 3246 T«

'

L

hod

-

a

1

* --

- '/;(: 1;):

*

L

..l.'..'-. »fíl-—

«

æ L

«,lc:

L

R

L

H

— —— o om lo

L

*

&

*tx

-

- —

A X

--

«yry-

*^CX-£02IRoxgX

,

«(,',(:I.t

i OE

m r t

i

-

3

"-

-

d MM EE

-

m

Lj

'

"

£:*

nO— M

L

.

E

m 1 L ..'

x*

*

L

-

-»«- C l—-t *

A

*

ii — i m nl dlisnsdib. s