nec diaetae fatis, nec corporis corrupti vitiofique ratione

habita

Interea creuit in dies tumor dolorque, et phlegmone

latius fe diffudit

Acceffit d. XXV. febris cum horronbus,

aeftu

XXI

aefti: déin,, fiti-et-cephalalgid, fubinde etiam deliris. Sed

ne tuni quidem difcriminis aliqua copitatio mentem aegroti

Óubiit, neque'queniquam aduocari voluit, qui contilio

iuuaret:' contra ipfe multa malo, fed alia omnia, quam

Morbi fic fenfim vis

quae legitima effént, oppofuit.

adeo eft: aucta, .vt quae tormenta ciebat, tolerari non

poffe ipfe fateretur.' Die demum XXVII. arceffitus eft

Vir peritiffimus Nefslerus, qui, qua pollet dexteritate et

indefeffa opera, phlebotomia, apto epithemate, medicina

conueniente coércere inflammationem , ac fopire febrim

(tuduit.

Tandem die XXIX. et ipfe acceffi, . collatisque

cum Nefslero ftudiis, quae ars fuggerebat, vel potius

quae artis auxilia aegrotus ipfe non renuebat, fed eheu!

fruftra vterque tentaummus. — Nec enim iam in crus folum

femurque proferpferat, in gaángraenam praecipiti gradu

ruens, inflammatio ; fed intrinfecus etiam alteque vifce-

ribus infidens, ipfa te&o quidem igne, at celeri illo,

exurebat.

Quid plura? Impar fuit ars morbo - cui

fuccubuit vir longiori vita dignifïïmus primo diluculo d.

XXXI. Maii.,,

Haud improbabile fortaffe videatur, potuiffe eum, fi

obtemperare medicorum experientiae, quam fuae demon-

ftrationi maluiffet, nec tam incertam in alieno corpore et

fallacem medicae artis operam putaflet, ex morbo con-

ualefcere, vitamque in annos aliquot protrahere.

At

quemadmodum a principiis parum certis duceretur huius-

modi opinio: ita verius nos, aliter vifum fuiffe credimus

vitae arbitro, Deo. Funus honorifico apparatu celebratum

eft die primo Pentecoftes hora VI. pomeridiana; comi-

tantibus, quos fua in optimum dod&orem, tanquam

F

patrem,

XXII

patrem; pietas in pattem: luctüs conuocauerát, Chriftianei

ciuibus: qui etiam, quam carus fibi fuerit PROFIVS,

alis pii moeroris. fignis declararunt. MOrtales exuuiáe

€oemeterio--maióri, iuxtaà vefpillonis hortum,. quo loco

ipfe.ante fepultum voluit .Cafparis fui corpusculum, man-

datae funt.

Nos afflictiffimae familiae, quae. inter. eas,

quas Chriftianeum coniungit, prima . cafus huiusmodi

cladisque acerbitatem . perfenfit, ab immortali Deo ea

folatia, quibus noftris pofthac in fimili. luctu fübuentum

cupimus; comprecati, memoriam VIRI, pro collegii

humanitatisque officio, amice conferuabimus.

|

7

—— /"/4"

( 7

TLT

yi

N

;*

Kl

)

J

T

- $

P

:

3&

N

W )

p

i

Z PT

——

x

2

ï/;

//

A

N

J ll

N

703

»r

J

2

)','L

£

::3

A

U

]

-

"

s

$

e

x

—

v

3

3

E.

L.

—

———»———————

-

L

—

—

E * N

m

E

m

"m

L

"

ds

-

co-- iF m 0R

x

i

tD R

i

d

a

s

MAm

Wiv e N M

E ll

A

as

w

ss

p

-—

I

LL

s

PXTIC P H Eo E

Ka

d

-

a

*

mer:

n

2

gt

XONOMSGGA B M ag s ii

EEE

Es

M

r

y»

3

"

j

E

?

P

"

Y

*

:

d o

A

P E

T

*

At

E ]

--

d

*

-

v

E.

3

.

1

WW»S. à

1

4*

E

l

a

g

^

n d

&

S-

m

.W

-

Ir

"

E

p

j

à

*

s

3

W

of

J

—

z

u

i

at

M*

33

-

g

--

*vy

p

4

M

a

d.

"Y

p

"

pR

rE

W-

p

; A

Wi

,U

p

*

s52 DN

u*

"

E

i

5l

TU

d

lj r

r

j2

TT

"

i

-

Ri

e

MEMORIAM

D 6 J

SZMME REFERENDI AMPLISSIMI

ATQVE DOCTISSIMTI

:,'

GODOFREDI PROFE

S. $. IHEOLOGIAE DOCTORIS

PHILOSOPHIAE ET MATHESEOS PROFESSORIS

PVBL. ORDINARII

:

CHRISTIAN -I| ACAD. H. T. DIRECTORIS

—

|

h XXXI

MAII cI:» Io CULXX

|

Q R S T U V

ä

|

REBVS HVMANIS EXEMTI

I

O

PVBLICE COMMENDAT

|

ä

|

|

9/&&&&78 CHRISTEIANWVS ääNääCï

I

]

ELOQ. ET POES P. P

J K L M N

[ TTTE I TT R

|

l

|

|

SEIEOTON dR

6b

OXsJGJY 4wG366o762,0,0/ J

|

l

EER UNNBEN E

E F G H

J

x

Xæ Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH. www.yxvmaster.com