841 Jo. Joa. Bechers politiſcher Diſcours von den

Urſachen des Auf⸗ und Abnehmens der Staͤdte,
Läander und Republiquen, Frf. 678
842 Eiusd. gruͤndliche Anleitung zur Stadt Wirth⸗
ſchaft und Policey der deutſchen Staaten, welche
durch Zincken mit Anmerckungen, neuen Prde⸗
uͤcken

½ 65
ſtuͤcken von der Stadt⸗ Policey⸗ und Caͤmmerey⸗
. Manufactur⸗ Commercien und Haus haltungs⸗
4 weſens, vermehret iſt, Frf. 75 4 H
843 D. Jac. Marpergers Beſchreibung der Meſſen
und Jahrmaͤrckte, Leipz 710
844 Eiusd. in Natur⸗ und Kunſt⸗Sachen neueroͤf⸗
neltes Kaufmanns Magazin Hamb 70
845 Eiusd. Beſchreibung des Hanfs und Flachs und
der daraus verfertigten Manufacturen, Leipz. 710
846 Eiusd. Beſchreibung des Tuchmacher Hand⸗

1

wercks und den Tuͤchenn, Dresd.
847 Sr Friſti Ceremoniel der Beutler, Leipz 712.
2) Eiusd. Ceremoniel der Boͤttger. 3) der Buch⸗
binder, Leipz 728. 4) der Buͤchſenmacher, Leipz.
712. 5) der Drechsler. 6) der Fleiſchhauer,
Leipz. 715. 7) der Guͤrtler, Leipz. 715 8 )der
Hutmacher, 710 8) des Filtzhuts Plage, 710.
9) der Kannengieſſer, Leipz 71 10) der Kirſch⸗
1 ner, 734. 11) der Meſſerſchmiede. 12) der
Riemer 715 13) der Schneider, 708. 149) der
Schyuſter, 707. 15) der Seiler, 734 16 der
Tiſchler 712. 17) der Trompeter und Paucker
Ceremoniel und Privilegia. 18) der Toͤpfer. 19)
der Weißgerber. ”M
948 G. Zinckens Anfangs⸗Gruͤnde der Cameral⸗
Wiſſen ſchaft, worinnen deſſen Grund Riß weiter
ausgefuͤhret wird, 2 Theile, Leip; 755
. 849 Leutmanns Vulcanus famulans oder ſonder⸗
bare Feuer⸗Rutzungen, 720. nebſt den Kupfern,
in 2 Bandgen. 4 “
IN D UODECIMO ET OCTAVO.
850 Ottonis Heurnii barbaricae philoſophiae anti-
quitatum, libri duo. 1I) chaldaicus. 2) Indicus
ex offic. Plant. 600 .
85] Giornale de letterati d'Italia, von Anno 1710
bis 1724. 36 Tomi, in 20 Pergament Banden.
, E 852

M%M à $£

852 J. F. Iugleri bibliotheca hiſtoriae litterariae
ſelecta olim titulo introduétionis in notitiam rei
litterariae et vſum bibliothecarum inſignita, cu-
ius primas lineas duxit B. G. otruuius, Ien. 754.
8uo mai. 2 OW
853 B. G. Struuii introductio in notitiam rei litte-
rariae et vſum bibliothecarum cura I. Ch. Fiſcli-
neri, Frf. 754. gr. 8uo.
154 lIo. Wolieri homonymoſcopia hiſtorico-philo-
gaidco-critica, Hamb. 6097
855 Seb. Gott. Starkii Pecimen ſapientiae Indo-
rum veterum, Berol. 697

856 M. D. Omeiſii ethica pythagorica, Altorf. 603

857 Eiusd. Ethica Platonica, Altorf. 696. 2) El.
compendium ethicum, Altorf. 600ag
858 I. Iac. Sirbii Pythagoras intra Pythagoras in-
tra ſindonem noſcendus, fiue hiſtorica in phyſi-
cam Pythagoream introducétio, len. 702
859 lo. Scheſfferi de natura et conſtitutione philo-
ſophiae Italicae ſ. Pythagoricae, liber fingularis,
Wtemb. 701 .
860 Hiſtoria philoſophica doétrinae de ideis, qua
tum veterum in primis Graecorum tum recen-
tiorum philoſophorum placita enarrantur, Aug.
Vind. 723
86r lo. Fr. Buäddei compendium hlſtoriae philo-
ſophiae obſeruationibns illuſtratum cum praef.
I. G. W'alchii, Hal. 1r
862 Eiusd. analeéta hiſtoriae philofophicae, edit.
2. Hal. Sax. 724
863 I. Frant. Buddei introd. ad hiſtoriam philo-
ſophiae Ebraeorum cum diſſert. de haereſi Vo-
lantiniana, Hal. Sax. 720 “S
864 Ad. Tribbechonii de doctoribus ſcholaſticis et
corrupta per eos diuinarum humanarumque
rerum ſcientia liber, cum praefat. Heumanni,

Ien. 779 4
H 765

)

870 I. B.

Q & ς e

865 C. Aug. Heumanni conſpeétus reipublicae lit-

terariae, Hannou. 3
866 Einsd. acta philoſophorum, 18 Stuͤcke, Hai.
715-—723. in 3 Baͤnden. =
867 I. Aib. Fabricii bibliotheca latina, Tom. I,
cum nouo ſupplemento, edit. 4. Hamb. 712 et
Tomus III. welcher vorne und hinden defect.
868 Iac. Brucheri inſtitutiones hiſtoriae philoſo-
phiae, edit. 2. Lipfſ. 756 HW
869 Ei. bibliotheca iuris ſelecta cum bibliotheca
ſtudioſorum, edit. IV. Ien. v7 4gaa
Menckenii declam, de Charlataneria eru-
ditorum, Amſt. 724
871 M. Zeilleri hiſtorici, chronologi et geographz
celebres, Vlmae 652 2
872 C. C. Sandii bibliotheca Antitrinitariorum,
Freiſt. O84 .
873 KRohb. Coci Angli cenfura quorundam ſcripto⸗=
rum, quae ab nominibus ſanétorum et veterum,
auétorum citari ſolent, edit. II. Helmſt. 655
3874 Saavedrä gelehrte Republic, nebſt Mayans
Lobrede uͤber dieſe mit Kappens Vorrede Lpz. 748
v I. Henr. MWaji vita Io. Reuchlini Phorcenſis,
rf. 687. 2) epiſtolar. obſcurorum virorum ad
Ortuinum Gratium volumina II. Frf. 624. 3) con -
ciliabulum theologiſtarum aduerſus Germaniae
et bon. litter. ſtudioſos.
876 Vitae ſeleéctae quorundum eruditiſſimorum ac
illuſtrium virorum vt et Helen. Cornarae et Caſ-
ſandrae fidelis, Wratisl. 711
877 Leben einiger wohlverdienten Daͤnen von Tycho
Hoffmanno dargeſtellet, 741. 2) Leben Dr.
Adami Thracigeri nebſt Beylagen, Hamb. 722.
) Leben des beruͤhmten Alberti Crantzit nebſt
inem Defenſorio eccleſiae und einem heiligen
Calender, Hamb. 722. 4) Leben des gelehrten
Aueã Holſteinii, Hamb. 72;3. 5) Leben der be⸗
“ K à ruͤhm⸗

68 2 *
ruͤhmten Lindenbrogiorum, nebſt einer Nach⸗
richt vom Leben Elmenhorſtii, Moͤrſü, Putſchii
und Dali, Hamb 723. 6) Nachricht von dem H.
Ritter Georgio und vom Geſtifte St. Jürgens
bey Hamburg, Hamb. 722 2 P
878 J. J. Moſers Lexicon der itztlebenden Rechts⸗
geelehr ten in und um Oeutſchland, edit. 2 Zuͤll 739
879 Ant. Paullini d. i. Joh. Jac. Schmauſſens
curieuſes Buͤcher⸗ und Staats⸗Cabinet, 48 Ein⸗
gäange, Coͤlln und Frf. 711⸗717. 4 Baͤnde davon.
880 Einsd. hiſtoriſches Staats⸗und Helden⸗Cabi⸗
net. 3 Eroͤfnungen, Halle 718. 1 Band davon
881 Bibliotheque Italique ou hiſtoire litteraire de l'lta-
Alie lanv. 728 752. 3 Baͤnde davon.
882 J. P. Micerons Nachrichten von den Bege⸗
benheiten und Schriften beruͤhmter Gelehrten mit
einigen Zuſaͤtzen herausgegeben von Baumgar⸗
ten, 14 Theile, Halle 749-756 in 7 Banden.
883 Nacheichten von einer halliſchen Bibliotheck,
48 Stuͤcke in 4 Baͤnden, Halle 748⸗751 .
884 S. J. Baumgartens Nachrichten von merk⸗
wuͤrdigen Buͤchern, Halle 752⸗756. in 5 Baͤnden.
885 Leipziger neue Zeitungen von gelehrten Sachen
vom Jahr 715 bis 738 in 24 Baͤnden.
886 Haͤlliſche neue Bioliotheck oder Nachricht und
Urtheile von neuen Buͤchern, 60 Stuͤcke nebſt 10
Nachleſen 709 bis 717. in 7 Baͤnden. “
887 Haͤlliſche vermiſchte Bibliothec oder zulaͤngli⸗
che Nachrichten und unparteiiſche Gutachten von
neuen Buͤchern, 12 Stuͤcke, Halle 718. in 1 Band.
868 Häalliſche abgeſonderte Bibliotbee oder zulaͤng⸗
litche Nachrichten und unparteiiſche Gutachten von
neuen Buͤchern 13 Stuͤcke, Halle 718. 1 Band
3889 C. Thomaſii freymuthige luſtige und ernſthaf⸗
te jedoch Vernunft und Geſetzmaͤßige Gedancken
oder Monathsgeſpraͤche uͤber neue Buͤcher des es

5
34

2 69

und 699. Jahrs bis den Monath Maͤrtz 690. 1
Band davon. .
899 Tenzels monatliche Unterrehungen einiger gu⸗
ten Freunde vom Januario 689 bis 698. in 10
Bänden. 8
891 W. . Tenzels curieuſe Bibliothec 704. 705.
und 706. Franckf. und Leipz 3 Bande.
892 Schelbornii amoenitates litterariae, quibus variae
obſeruationes, ſeripta item quaedam anecdota ét ra-
riora opuſcula exbibentur, Tomi XIV. Pref et Lipf.
725 -731. in 7 Baͤnden.
89;3 Cb. Ang. Henmanni poecile fiue epiſtolae miſcel-
laneae ad litteratiſmſimos acui noſtri viros, Tom. III.
Hal. 722-732 l
894 I. G. Kranſßii noua litteraria anni 718 -723. in
fſupplem. actorum erudit. Lipſ in 2 Baͤnden.
895 Roͤthiger Beytrag zu den neuen Zeitungen von
gelehrten Sachen oder Auszuͤge aus den gelehr⸗
ten Monathsſchriften, welche in neuen Zeitungen
von gelehrten Sachen nicht Platz hatten, 3 Thei⸗
996 Keimanns erſte Linien von der hiſtoria littera-
ria der Deutſchen, Halle 713. 2) Eiusd. Einlei⸗
leitung in die hiſtoriam litterariam antediluuianam,
Halle 727. 3) Eiusd. Verſuch einer Critique uͤber
Bayls Dictionaire, Halle 71I. 4) Eiutd. introd.
in hiſtoriam vocabulorum liunguae latinae, Hal 71 39
897 J. Fr. KReimanns Verſuch einer Einleitung in
die hiſtoriam litterariam insgemein und der Deut⸗
ſchen inſonderheit in 6 Tom. verfaſſet, Halle 713.
in 5 Baͤnden. “
898 Dan. Eb. Baringiüi notitia ſeriptorum rerum Brun-
ſuic. ac Luncburg. Hanou. 729 .
899 Burc Gorth. Sirnnii Bibliotheca Saxonica, ſeri-
ptores rerum Saxonicarum, Miſnienſium, Thurin-
gicarum et reliquar. prouinc. exhibens, Hal. 736
900 lo. Maßoni hiſtoriae litterariae inethodo chrono-
l P z3 logica

70 * 2
logica digeſtae ſpecimen I. Horatii vitam comple-
QAens. 2) Eiusd, vita Ouidii Naſonis Amſt. 708.
3) Eiusd. vita Plinii ſecundi, ibid. 711 Sðð
901 lo Molleri iſagoge ad hiſtoriam Cherſoneſi Cim-
Pricaec, Hamb 691. 2) Eiusd. Iſagoge ad hiſto-
riam Cherſoneſi Cimbricae eccleſ. et litt. Lipſ. 692
902 Von der Halliſchen vermiſchten Bibliotheca das
1zte bis 21 Stuͤcke, Halle 719. das 20te Stuͤck
iſt beſchaͤdiget. 2
963 Bibliotheca Lubecenſis Vol. V. VI. VII. VIII. IX.
X. XI et XII Lubec. 727-32. in zwey Baͤnden.
904 Hamburgiſche Bibliotheca- hiſtorica der ſtudiren⸗
den Jugend zum beſten zuſammen getragen, Cen-
turiae X. Leipz 615 729 in 12mo. in 4 Banden.
905 Jac. Bruckers kurze Fragen aus der philoſo⸗
phiſchen Hiſtorie von Anfang der Welt bis auf
die Geburt Chriſti und von dieſer bis auf unſre
Zeiten, mit Anmerkungen erlautert, 7 Theile,
Ulm 731⸗35. in 12 mo. in 7 Baͤnden.
906 Eiusd. neue Zuſaͤtze verſchiedener Vermehrun⸗
gen, Erläuterungen und Verbeſſerungen zu den
kurzen Fragen aus der philoſophiſchen Hiſtorie⸗
Ulm 737
907 Eiusd Auszug aus den kurzen Fragen aus der
philoſophiſchen Hiſtorie von Anfang der Welt bis
auf unſere Zeiten zum Gebrauch der Anfaͤnger,
Ulm 736
IN QVARTO.
908 lJac Thomaſti exerc. de Stoica mundi exuſtione
cum aliis diſſertationibus, Lipſ 676
909 Ge Stampelii hiſtoria ſeholaſtica, Lub 616
910 G. lIoa. Voſſius de philoſophorum ſectis cum con-
tinuatione et ſupplementis Ryſſel, Lipſ. 600
911 Aut. Reiſeri Index manuſcriptorum bibliothecae
Auguſtanae. 677956
912 G. Stollens Hiſtorie der heidn. Moral, Jen.
7¹4 913

913 Eiusd. aufrichtige Nachricht von Leben, Schrif⸗
ten und Lehren der Kerchenvaͤter der erſten 4 Jahr⸗
bunderte nach Chriſti Geburt, Jen. 7 ;ʒ
914 Anſelmi Bandurn bibliotheca nnmmaria, cui Fa-
brieius diſſertationes virorum doctorum praemiſit.
Hamb. 719
915 David Czvittingeri ſpecimen Hungariae litteratae
virorum natione Hungarorum, Dalmatarum etc. vi-
tas etc. ſcripta exhibens cum bibliothaca ſcriptorum
de rebus Hungaricis, Fref 711
910 Gottl. Stollens Anleitung zur Hiſtorie der
Gelahrheit in 3 Theilen, Jen 735. 2) Eiusd.
ganz neue Zuſaͤtze und Ausbeſſerungen der Hiſtorie
Dder philoſophiſchen Gelahrbeit, Jena 736
917 Dan. Ge. Worbofi Polyhiſtor litterarius, philos
ſophicus et practicus, edit. 2. Lubec. 714a
918 JI. A. Fuabricii Bibliographia antiq. Hamb. 713
919 Einsd. Bibliotheca latina mediae et inſimae acta-
tis cum ſupplemento Schoettgenii Tomi. VI. Pat. 254
920 I. A. Fabricii bibliotheca graeca, Volum. XIV.
Hamb. 718-728. 5 Baͤnde davon.
921 Ger. Io. Voſſii de hiſtoricis latinis libri III. editio
altera, Lugd. Bat. 651. 2) Einsd de hiſtoricis
graeccis libri IV. edit altera, Lugd Bat 650
922 Mart. Hankii de Romanarum rerum ſcriptoribus
liber, Lipſ. 669. 2) C. O. Rechenberg merita Sa-
vonum ſub auſp. Marchionum Misniae in S, R Im-
perium et domum auſtriacam, Lipi 713. 3) Vin-
diciae libertatis antiquae Saxonicae, Lemgo. 2) lo.
Cuſp Rberti Leorinum eruditum, Wratisl. 714. 5)
I. C. Boehmeri orationes tres, Helmſt 715. 6) Eiusd.
de feliciſſimis anni huius (1703) expeditionibus vi-
Ctoriisque a Gallis reportatis.
IN FOLIO.
923 lo. Alb. Fabricii bibliotheca eccleſiaſtiea, in qua
coutinentur mult, ſcript. eccleſiaſt. Hamb. 719
924

1

4

2 & *
924 Herm. von der Hards hiſtoria litteraria Reforma=
tionis in honorem lubilaci 30. MCCXVII. con-

ſtans quinque partibus Pref 717
9 ² Miebabl Herizi, bibliotheca Germanica, fiue no-
titia ſcriptorum rerum Germanicarum quatuor par-
tibus abfoluta, Erfurt 69
926 Bibliotheca Vffenbachiana Mssta ſ. catalogus et re-
cenſio menuferiptorum codicum qui in bihbliothe-
ca Zaib- (onur. ab Wenbach Traicéli id Moenum
adſeruautur. Hal.720 D õä

—
8

IN OGh e
927 lo. Cbör. Eunigit orationes procerum Europae,
ceorumque minilirorum ac legatorum, bartes tres,
Lipſ 613. in 3 Banden. —
92 Joh. Ch. Lünigs angenehmer Vorrath von
wohl ſtiliſirten Schreiben welche groſſe Herren
von 713 bis 737 an einander abgelaſſen, zte Edi⸗ ”õ
tion, Leipz. 7373 .
920 Groſſer Herren, vornehmer Miniſter und an⸗
derer beruͤhmten Manner gehaltene Reden, 1
Band davon.
930 J C. Aünigs deutſche Reichs Canzley, wor⸗
innen auserleſene Briefe von 648 bis 714. groſ⸗
ſer Herren geſammlet, Leipz 714. 8 Thelle in 8
931 Der neuſproſſende deutſche Palmbaum, oder
ausf h licher Bexricht von der Fruchtbringen den
Geſellſchaft, Nurb. “”ùẽUẽE
932 Benj. Meukirchs Anweiſung zu deutſchen
Briefen, gte Auflage, Nuͤrnb 746
933 Geſammlete Trauer⸗Reden, welche bey Todes
Gefaͤllen vornehmer Perſonen gehalten worden.

Chemnitz 735
934 Meiſter ſtuͤcke moraliſcher Abhandlungen, ute
und 2te Sammlung, Gottingen

—

—

2 * 73
D IN QVARTO.

935 Schatzlammer unterſchiedener Frauer⸗ Reden
und Abdanckungen, BreslabaI
936 Eman. Theſauri iche⸗ argutae et ingeaiolie d iclio.
nis, Colon. 714, ette 1

IN FOLIO.

937 Martin Zeillers epiſtoliſche Schatz Cammer
beſtehend aus 700 Send⸗ Sehreibea, bherausgege⸗
ben von Hermann, uim 683 . bne

LIBRI GRAEGI ET LArINI
IN DVODEC ET SEXTO.

38 Homer: pera, quae exſtant, omnia graece et et
tiue. Gracca ad principem H. Stephani ex latinis
cditis ſelecla ſunt optima curantibus le. Henr. Le-
derlino et Sreph. Berglero, AmIitel 707
939 Ariſtophanis comoediae vndecim graece et ltine,
vt et fragmenta eorum, quae omiſſae ſunt cum emen-
dationibus. raecipue Naligeri, Tomi duo, Amſt.
670,. 2 Bä dgen

15

940 Pindar: Olympis, Pytbia, Nemea, Ihmis ccte

rorum oclo lyricorum carmina omnia graece et lati-
ne Ao 560 ex officina Stephani. Das letztere Blat
iſt etwas ſchadhaft.
941 Hippocratis Coi aphoriſmi gracce et latine cum
hiſtoriis obſeruationibusque a I. Heuynio, edit. 2.
Lugd Bat. 633
942² Antonini Liberalis metamorphoſes ſ. lramsforma.
tionum congeries, interprete Xylandro, cum notis
Munckeri, Amſtel. 670
94 3 Aphorifmi Hippobratis accurante Theodoro Tane⸗
nio ah Almeloneen, Lugd. Bat. 732
944 TLbeopbholi Paraphraſit 5 gracca in iuris ciuilis inſti-
tut. cum latina Iac. Curtii interpret. cum notis. 610
945. Noundh feſtamentunn eum, Acceſſit prolo-

gus

74 2 &ι% *$%

gus in epiſtolas S. apoſtoli Paulli ex antiquiſſimo Met.
Argent. 660 MU 5
946 Nouum teſtamentum vt ex bibliotheca Regia anno
546. per Robert. Stephanum excuſum fuit, Frf. 600
947 Nouum teſtamentum graecum ex Regiir aliisque
optimis editionibus cum cura expreſſum, Amſtel. ex
ofſic Elzeveriana 670
948 Diuini Platonis opera omnia, quae exſtant ex la-
tina Marſilii Ficini verſionie, nunc multo accuratius
emendata, Tomi tres 592. in 3 Baͤnden.
949 Tbu ididis de bello Peloponnectiaco libri octo. Ii-
dem latine ex interpretatione Laur. Vallae ab Hen-
rico Stenbano recognita, Prf. 594
Puclidis elementorum ſex priores libri recogniti
opera Melder, Lugd Bat 67
951 Pauſaniae decem regionum veteris Graeciae deſcri-
ptio, totidem libris comprehenſa Nomulo Amaſaeo
interprete, Tomi duo, Lugd 568
952 Philoſophorum ſententiae de fato et de eo, quod
in noſtra eſt poteſtate, collectae partim et de Grae-
co verſae per Hugonem Grot um, 648
953 lac. Hugues artificium trauſitionum Col. 65 4
954 lac. Bongarſii et Lingelshemii epiſtolae, Arg 660
95S Hugoni Grotii epiſtolae ad Gallos edit II. Lugd.
Bat. ex officina Elſeuer 650
56 M. Iulli Ciceronis rhetorici libri cum optimis
exemplaribus eollati, Amſtel. 65
957 Eiusd. philoſophicorum tomus IHet II cum opti-
mits ac poſtremis exemplaribus acurate coll Amſt 659
5 8 M. I. Cieronis orationum tomi tres, Amſt. 65%
in 3 Baͤndgen.
95 Eiued. epiſtolarum ad familiares libri X VI. ad opti-
ma editiones collati, Amſt. 659
960 Eiusd. de officiis libri tres etc. Amſt. 656
961 Eiusd. de officiis libri tres etc. Amſtel. ex offici-
na Elzeueriana 66
962 Titi Liui biſtoriarum libri Xl-V. Amſt. 633 .
96 3

„W 75
963 Titi Liuii hiſtoriarum libri ex recenfione I. F.
Grononi, Lugd Bat ex offic. Elzeuer 645
964 I. F. Gronouiti ad Liuii Patanin, libros ſuperſti-
tes notae cum Bullialdi opiſtola, Lugd. Bat. ex offic.
Elxeu. 645 ”l
965 C. Corn. Tacirus ex Lipſii accuratiſſima editione,
Lugd Bat. ex offic. Elzeu. 93 4
966 Corn. Tacin opera, quae exſtant, ex recenſione et
cum animaduerſion. Th'éodori Ryki’. Lugd. Bat. 677
967 C. Panii Sicundi hiſtoriae mundi libri XXXVII.
Tomi tres 603 in 3 Bandgen.
968⁸8 L. Annaei Genecae philoſophi opera omnia ex Li-
pſii emendatione et M Annaei Senecue Rhetoris quae
exſtant ex Schotti recenſione, Lugd. Bat. ex offic.
Elzeu 640 .
969 lo. Fred Gronouii ad L. et M. Annaeos Senecas
notae, Lugd. Bat. cx officin. Elzeu. 6.
70 Iuſtini in hiſtorias Trogi Pompeii epitomarum
libri XLIV. cum notis et recenſione Haaci Voſſii,
Lubec. 702
97¹ B Curtii de rebus geſtis Alexandri M. libri,
Baſil. 72
972 ,7ad Nepos de vitis excell. Imperatorum illuſt.
a Ch. Cellario et cum notis M. A. S. Lipſ. 720
973 C. Iulii Caeſaris quae exſtant ex emend. Scaligeni.
974 Luc. Annaei Flori rerum Romanarum libri qua-
tuor cum notis Iunckeri, Lipſ. 704
975 Caii Criſp. Saluſtii opera quae exſtant ex noua re-
enſſone to. Philipgp Parei ecum notis Dan. Parei,
Fref. =òU
976 Can Peroni Tranquilli quae cxſtant et in cum M.
Z. Boabornii notae, Lugd. Bat. 645
977 M. LVelleius Paterculus cum notis Gerh. Yoſii,
PFref. 687
978 L. Apulei opera omnia quae exſtant per Vulcanium
ex officina Plantiniana. 600
979 Sylloge ſtratagematum ſ. aſtutiae militaris nudho.
tibus

7 * k S
ribus Flau. Vegetis Renaio et dext. Il. Tye romino.
Francof. 602 4R
990 LValerii Maximi dictorum fadbrumque memora-
bilium lib. IX. cum Lipſii motis, Amſtel. 647
9981 Sexti Inlii Frontini ſiratagematum libri Iv. cum
notis Tinmulii, Lugd. Bat. 675
9982 duli Gellii noctes Atticae, Amſt. 666
98 3 Pomponit Melae de ſitu orbis libri III. 24 vete⸗
rum exeimnplarium ſidem caſtigati, Lugd. Bat. 743
98⁴ Notitia dignitatum lmperii Romani ex recenſio-
ne Philipp L'ahe, Pariſ.
99⁵ Aethici cosmographia Amnmionii Auguſti itinera-
rium prouinciarum ex Bibliotheca Pinboei cum ſcho-
lis uimleri, Baſil.
986 Magni Aurelii Ca odori variarum libri VI. Vien.
nae. 702 .
987 M. Acci Pauli Comici fabulae ſuperſlites XX. ex
recenſ. Donſica, Francof. 5989 4 .
988 Q. Hor. Flaccus cum ſcholiis Bondi, Amſt. 682
9989 Horatius E- laccus cum Rurtgetfii venuſianis le-
Cionibus, Trai. 699
990 Q. Horatü Flacci Poemata. obſeruationibus Bent.
9oei aliorumque emendata, Hamb. 73
991 P. Virgilii Maronie opera ex recenſione Heinſ 1
cum notis Farnabii, 712
N992. 993 P. Ouidi Naſonis opera ad exeinplar Heinfii et
õ caſtigata cum praef. Walchii, Lipſ. 115
in 3 Lomis.
994 P. Ouidii Naſonis metamorphoicsn ibrixV. eum
annotis Th. Farnabii, Amſt.
995 D. Iun. Inuenalis et Auli Perſtiüi FP arci ſatyrae
cum annot. . Farnabii, Roterd. 722
996 M. Val. Martialie epigrammatà cum notis Th.
Farnabii, Amſt. 670
997 C. Ealenit Flacci argonautica cum praet. Burmer. 4
ni, Lugd. Bat. 724 ê

1

. 5

Er 77
8. L. et M. Annaei Senecae tragoediae cum notis 7.
Farnabii, Amſt. 676
999 M. Annaei Lucani pharſalia, ſiue de bello cinili
Caeſaris et Pompeii libri X. ex editione Groti cum
eiusd' et Thomae Farnabii notis, Amſt, 714
1000 Catulluy, Tibullus; Proportius ex recenfione

Scaligeri, Lugd. 60)
1001 Phaedri fabulae et P. Syri mimi cum notis 7u:
naq. Fabri, Salmuri 66464
1002 Phaedyi Aug liberti fabularum Aeſopicsrum li-
bri V. cum notis HMoogſtratoni, Amſt. 711—
100; Opera Claudiani quatenus exſtant notis Dan.
Haartnaccii illuſtrata, Lubec. 790977.—
1004 Auctores Vei venatoriae antiqui cum commenta-
riis Iani Elhitii, Lugd. Bat. apud Elſeu. 653 =WOYUD
1005 M. Acci Plauti comoediae ſuperſtites ſex aceaeu.
ratiſſime editae, Amſt. apud Elzeu. 652
1006 P. Papini Statii opera, ex recenſ. et notis I.
F. Gronouii, Amſt. apud, Elzeuir: 65;3
1007 Aur. Prud.' (lementis opera, Amſt. 631
1008 Hiſtoriae Romanae epitomae. Acceſſit tracſtus
de menſuris et ponderibus, Amſt. 625
1009 Liber Aemilhi Probi ſ. Corn. Nepotis, Anguſt
Munat. 664

1010 Caius Suetonius cum annot. diuerſ. Amſt. 631
1011 Sulpicti Seueri opera omnia cum notis Ioanstis
Vorſzi, Berlin 669 S D
I012 C. Silii Iialici de bello Punico ſecundo libri XVII.
ex recenſione Cbriſt. Cellarn, Lipf. 6056 —
1013 Flores et ſententiae ex optimis auctoribus claſ-
ſicis in vſum iuuentutis collectae, Amſt. 713
1014 Electa Plautina et Terentiana per Rem. Neubu-
hium, Amſt. 6466
IOIS Lamberti Bos de vocibus, quae in ſermone Grae-
co per ellipſin ſupprimuntur, edit. 4. cum additio-
nibus Schottgenn, Lipfſ. 728
1016 Vocabularium Graccum, Hal. 743

1017

72282
1017 Eracti de verb/ ac rer. copia lib. II. Ien. 512
IOI Theſaurus elegantiarum Aldi Manutii ab aliis
auctus et emendatus, Colon. 702
1019 Ge. Vogçelmant elegantiae latini ſerm. Lipi 711
1020 Chr. Arnoldi linguae latinae ornatus. Norib 715
1021 Gr. Guntheri latinitatis reſtitutae partes duo cum
diſſert God. Eockerodt, len 717 2 Baͤnde.
1022 C. Cellarii curae poſteriores de barbariſinis et
idiotiſmis ſermonis latini, Icn. 687. Emsd. anti-
barbarus, len. 69 5
102;3 Dcſid. Erasmi adagiorum epitome recognita,
Lipſ. 696 =
1024 Emsd. apophthegmatum ex optimis vtriusque
linguae ſeriptoribus collect. libri octo, Amſt. 671
1025 Eiusd. colloquia nunc emendatiora, Amſt. 662
ex ofſiein. Elzeuer. .
IO26 Erasmi, Lipfi er Schraderi ratio epiſtolas lati-
nas accurate ſeribendi, curante Draugeld, Oſte-
rod, 692 .
1027 Mier. Drexelii aurifodina artium et fcientiarum
omnium excerpendi ſollertia, Antw. 642
1028 C. Ad. Ruperti Mercurius epiſt. Norib. 682
1029 H. Sehaeuii mythologia deorum ac heroum, Ste-
tin 68
1030 Sylloge aenigmatum et griphorum conuiualium
ex recenſ. Reusneri, Fref. 602
1031 Dominici Baudii amores edente Petro Scriueri?
Lugd. Bat, 638
103ʒ2 Marcelli Palingenii zodiacus vitae, Baſil. 621
1033 lac. Balde Solatium podagricorum, Monach. 661
10 34 Ge. Buchanani poemata, quae cxſtant, Lugd.
B6Bct. ex offic. Elzevir. 628
1035 Epulum paraſiticum, cuius inſtructores recen-
ſentur ibid. Norimb. 665⁰. 2) Antidoti melancho-
liae ſecunda pars, Prf. 670
1036 Marth. Tympii menſa theologo-philoſ. ſeu con-
uiuiorum pulpamenta et condimenta Iuauiſ. an. 9
HD 1037

1937 Oth. Melandri iocorum atque ſeriorum tum no-
uorum tum ſelectorum atque memorabilium centu-
riae aliquot, Lomi II. Norimb 644
1038 Diſſertationum ludicrarum et amoenitatum ſcri-
ptores varii, Bat 644
1039 lidem diſſertationum ludicrarum et amoenitatum
cript. varii, Lugd. Bat. 638. der Titel mangelt.
1040 Laus Alini tertia parte auctior, Lugd. Bat. ex
offic Elzevir. 629 =
1041 H'g. Grotim et aliorum de omni genere ſludio-
rum recte inſtit, diſſert. Lugd. Bat. 63 5½

I0O42 Nugae venales ſiue theſaurus ridendi et iocandi

ad patres melanchol. conſcriptos 642. 2) crepun-
dia poetica ſomniata. 642. 3) Laus vlulae.
1043 G. I. AGi et aliorum de ſiud rat. opuſe VlIt 6 51
1044 Pohdor. LVergilins et Jex. Sardus de rerum in-
uentoribus, Neomag. 671 H
I045 PElegantiores pracſtantium virorum fſatyr. Lugd,
Bat. 655
1046 Hil. Drudonis practica artis amandi inſigni et
iucundiſſima hiſtoria oſtenſa, Vrſell. 600
1047 Toan Oweni epigrammata, Lugd. Bat. 628
IN OCTAVO.
1048 Natalis Comitis mythologiae libri decem, einsd.
libri IV de venatione, aecceſſit Linocerii Muiarum
mythologia, Gen. 653. 2) Iuſti Lipfii de conſtan-
tia libri dquo, egit 6. Norimb 594
1049 lIaz. Gurtheri de offic. domus Aug. lib. III. Lipſ.
1050 Nic. Cauſſinu, de ſymbolica Aegyptiorum ſapien-
tia, in qua ſymbola, aenigmata, emblemata etc,
explicantur, Colon. 654 :
105 1 Eranc. Pomey pantheum mythicum, Fref. 713
cum ſiguris.
1052 Perr. Periti de Amazonibus diſſert, ed II. Amſt.
6287. 2) Einsd. de Sybillis libri tres, Lipſ 686
10⁶3 Aonn Palearii opera cx recenſione Hallbaueri,
len. 728 1054

80 er
1054 Dominit: Bauni orationes, quse exſiant dume⸗,
edit. IV. Lugd Bat. 62,5 “
1055 Einsd. poemitum nonz ſeditio, tertia parte nunc 4
Nocupletata, Lugd. Bat. 616
105 Aonronii Schon theſaurus Ciceronianus ngune
ltinge, Argent 61⁸
1057 bheoph. Golii grunmmatic: latina, Argeut. 702
1055 Tenſi rpurac et impurae latiuitatis colle danea,
rr e Melanchthonis grammatica Iatinn, Gosl! 648
1060 Hranc. Sanckii Minerva, ſeu de caufis linguge
latinae commentarius, Edit IV. Amſt. 744
1061 Aut. Söhori phraſts lingune latinac, Tub. 717
1002 1 TE6αοττres virgiliana, h e phraſes, cpitheta,
deſeriptiones et ſimilitudines libri V Gorlié.
106; Birth. Feindhi phraſedlogia Plhitino“ I erenthr-
na, Hamb 698
1064 G6. Eih. Bonati excerpta formularum loquen-
di ad otnatum et copiam latinde linguae Bertincn- —1
tium, Oſnab. 69 2
10605 Heorat Turlelint Rom. de particulis atimae ora-
tionis libellus recognitus a T o eN et Schwpa, gio,
Libi 719
1066 Ge. Diet. Bobm: Commenfarius de particulis der
deutſchen und lateiniſchen Sprache mit Heu⸗
manns Vorrede Ff 718
1067 lo Henr. Erneſtt, wſurkata 4 Curtio in partirulis
latinitas, et cum Corneliana dictione coll Lipf 710
B 1068 o Vorſtins de latinitate falſo ſuſpe ta et nierit
ſuſpecta. Lipf. 722
1069 Anfoni Bepmae de differentis verborum lbri I.
ex recenſione Rebteri, Lipf 741
1070 Dan Vécbner,; hellenolexias ſine birellelihmigree.
cO-latini libri II cum praef Heuſingeni.
1071 olſp. Srhon eders apparatus elouenenne cum
praef. &Allari, Pref. 724 ”Mä “”M
1072 Laurentii Failnt de uus: lat. elegantia, Col „51
1073

7

à * sr

1073 Thom. Linacri de emendata ſtructura latini ſer-

monis libri VI. Col. 64 3. 2) Lucii Annaei denecae
ad Lucilium flores, Mogunt. 559
1074 Schurzfleiſchii orthographia Romanz cum ortho-
graphia Noriſiana, Witemb. 707
1075 G. H. Nieupoort hiſtoria reipubl. et imperii Ro-
manorum ab vrbe condita ad ann. vrbis DCCXXVII.
Tomi II. Trai. ad Rh. 72 3. 2 Bäaͤnde.
1076 Eiusd. Rituum, qui olim apud Romanos obti-
nuerunt, ſuccincécta explic. edit. 2. Trai. ad Rh. 72 3
1077 Alexandri ab Alexandro genialium dierum libri
ſex. Fref. 626
1078 Iuſti Lipfi opera omnia, Veſaliae 675. Tomi
IV. 8 mai in 4 Baͤnden.

1079 Corueliu Nepos annotationibus Bofi . „. Erneſti

et Bocecleri illuſiratus, Ien. 675

1080 Cornelius Nepos cum Rechenbergii et Stubeli

praef. Fref. 721
1081 Cornelii Nepotis vitae excell. Imperatorum cum
ſelectis notis curante, Augull- Van Staueren, Lugd.
Bat. 734
1082 Iuſtini hiſtoriae Phihppicse. cum m perpuleris com⸗
mentariis, curante Abr. Gronouio, Lugd. Bat 71¹9

1083 L. Annuei Flori Epitome rerum Roman, cum in-

tegris Salmaſii, Freinshemii, Graeuii et aliorum
nmmacluecſonibui cum annot. Corl Andr. Duckeri.
Lugd. Bat. 722 .
1084 Ch. Ad. Rnuperti obſeruationes ad L. Ann. Flo-
ri rerum Romanarum lib. IV. Norimb. 1660
1085 Velleii Paterculi hiſt. Rom. cum annot. Boecleri,
Argent. 663. 2) Cornel. Nepost cum Bocecleri notis,
Lipſ. 662
1086 VUelleine Paterculus euem jutegris ſcholiis, notis,
variis lectionibus et animaduerſionibus doctorum,
cuürante Petr. Burmanno, Lugd., Bat. 1719

10987 Ch. Ad. Ruperti Profeſſoris Altorphini obſerus-

tiones ad Salullium, Norimb. 671
F 1088

82 £☛
1098 Eiusd. difſertationes mixtae ad Valerii Maximi
exemplorum memorabilium lib. IX. Norib.
1089 Eutropii breuiarium hiſtoriae Romanae cum me-
taphraſi 62
Glareani, Fabrorum, Hearnii et aliorum cum Sexti
Ruſi breuiario etc., ex recenſ. Hauercampi, Lugd.
Bat. 729

1090 Hiſioriae Auguſtae ſeriptores ſex cum notis VIr.

Obrechti, Argent. 677

1091 Duodecim panegyrici veteres ex ſaeculo a Dio-

cletiano ad Theodoſium ſuperſtites ex recenſ. Cella-

rii, Hal. 703
1I092 Pomponii Melae de ſitu orbis libri III. cum notis
integris Barbari Oliuarii, Noni, bintiani, Ciac-

conii, Schotti, Voſſii, Gronouii etc. curante Abr.

Gronouio, Lugd Bat 722 V
1093 Greneniornm, Hagenbuchii aliorumque varia geo-
graphica, Lugd. Bat. 79
1094 loan Roae comm, in reliquias academic, quae-
ſtionum TLullii Ciceronis et eiusden quinque libr.
de finibus, Francof 571
1095 Flori rerum a Romanis geſtarum libri IV. a lo.
Stadio emendati, cum Stadii commentario in eosd.
edit. 2. 605
1096 Ant. Schonbouii dignitates adminiſtrationesque,
uas Romani in prouinciis orientis et occidentis ha-
buere, Baſil. etwas beſchaͤdiget. .
1097 Rutilii Claudi itinerarium cum Graeuii et ab Al-
meloueens animaduerſionibus, Alt. 7g1
4098 Valerii Martinlis epigrammata paraphraſi et no-
tis variorum ſelectiſſimis, numismatibus exornauit
Lud. Smiqs, Amſtel. 70
1099 Theodori Ianſonii ab Almeloueen faétorum Roma-
norum conſularium libri duo cum praefectis vrbis
Romae et Conſtantinopolis, Amſtel. 740
1IIOO Valerii Martialss epigrammata cum notis Farna-
bii et variorum accurr. Schreuelio, Lugd. Bat. 656

raeca Pacanii cum integris notis Vineti,

””õ

4
””õä
1

IIOI. Mungni Anſonii opera. Tollius recenſuit et inte-

gris notis Scaligeri, Mariaui, Accurſii, Freheri etc.

IIOZ Priuilegium veneris ex edit. Pithoei cum I ipſit,

Salmafii notis et Riuini comment. Auſonii Cupido
SS

cruci affixus, Hagae Comit y12
IIO3 S. Iul. Frontini libri IV. ſirzatagematicon cum
notis Modii, Sterrechii, Scriueri et Tennulii, cu-
rante Qudendorpio, Lugd Bat 7z14 —
IIOA Flouii Auian, Fabulae cum commentariis Albini
ſcholiaſtae veteris et notis Neueleti et Barthii recenſ.
Cannegieſer, Amſtel. 731 ðUYWJVD

IIOS Dionyſii Catonit diſticha de moribus ad filium

cum multorum ſcholiis, curante Arntzenio „ Trai.
ad Rh. 7353 B
1106 OQ. Jepr. Plorentis Tertullianus liber de pallio,
ex recenſ. Cl. Salmaſi, Lugd. Bat. 656 Sèð

1107 Q. J. F. Tertulliani presbyt. Apologeticus ad ce-

dices Mstos emendatus eum commentario, ſtudio
Hauercampi, Lugd. Bat. 718
1108 Caeciin Lactanzi opera omnia cum Cellarii et
multorum doctorum notis illuſtrata, ex recenſione
Bünemanni, Lipi. 739

1109 Caecili Lactantii opera omnia ab Heumanno

emendata et illuſtrata cum annot. Thomaſii et Cel-
larii, Goetting. 766
IIIO Boethii conſolationis philoſophicae libri V. eiusd.
opuſcüla ſacra cum notis Bernartii, Spitzmianni et

Vallini eum Bertii praef Lugd. Bat. 671
IIII I. Lucretti Cani de rerum natura libri VI. cum

notis Lambini, Pref ggz DM
1112 Virgilii Maroni, Copa cum Weitzil commenta-
riolo? Fref. 642

1113 Vibius Soqueſter. de fluminibus, fontibus, lacu-
nis, nemoribus, paludibus etc. quorum apud poeo-

tas mentio fit ex recenſ,. Heſſelii, Roterd. 711I
III4 Pedonis Atbinouani elegiae III. et fragmenta cum
F 2 ðD inter-

—

4

“
s *
interpret. et notis Scaligeri, Lindenbruchii, Hein-
ſi, Goralli et aliorum, Amſt 703. 2) Cornelii Se-
ueri Aetna et quae ſuperſunt fragmenta cum notis
proxime nominatorum, Amſtel. 70;
1115 Plinii Caecil Secundi epiſtelarum libri decem.
Eiuid. gratiarum actio ſiue Panegyricus cum adno-
tat. Gesneri, Lipſ. 739
1I16 Dittys dre nſ, de bello Traiano libri VI. cum
notis Merceri, Barthii et aliorum, Arg. 691
II17 Cenſorinus de die natali ex recenſ Lindenbrogii.
Cantabrigiae, 695
1118 Ouidii Naſonis opera omnia in tres tomos diuiſa
cum notis Fleinſii ſtudio Cuippingii, Amſtel 702.
in III Tomis und 3 Banden.
1119 Eiusd. metamorphoſeon! libri Xv. cum notis Hel-
uetii, Londin. 708
1119 Eiusd. Epiſtolarum heroidum Hiber cum notis lo.
Minellii, Fref. 702
1121 O. Horatii l'lacci odarum libri quinque, ſermo⸗
num ſ. ſatyrarum libri II. epiſtolzrum libri totidem
et de arte poetica lib. cum notis Ed. à Zurch. Har-
lem. in 2 Baͤnden.
II22 Horatii Flacci Eclogae Vn cum ſcholiis ex re-
cenſ. Baxter et Gesneri, Lipfſ. 75⁵2
1123 Cai. Suetonius Tranquillus ex recenſione Ouden.
Qdorpii et Graeuii, Gronouii et Duckeri adnotat.
Lugd. Bat. 751
1124 Tut. Petronii Arbirri ſatyricou cum fragmentis
albe Graecae recuperatis an. 688 Läpf. 731. 2 Di⸗
uerſorum poetarum in Priapum luſus illuſtrati com-
mentariis aliorum, Patauii 166 4
1125 Tit. Petronii Arbitri ſatyricor cum fragmento
Tragurii reperto. Accedunt diuerſorum poetarum
luſus in Priapum, Peruigilium veneris ete. concin-
nante Hadrianide, Amſt. 69
1126 Oataleéta V'rgilii et aliorum poetarum latinorum
veter. poematia cum comm. Scaligeri, Lugd. Bat.
e1/ 1127

2 &% 85

1I127 HMhkini quae hodie exſtant, accurante Io. Schef-
fero cum Munckeri in fabulac Hygini annotationi-
bus, Hamb. 67 4 ðJU
1128 Pauli Diaconi hiſtoriae miſcellae aàa Landulpho
Sagaci auétae productaeque ad imperium Leonis V.
1. c. ad ann. Ch DCCCVI, libri XXIV. Bafl. 519
1129 lornandes de Getarum ſiue Gothorum origine
et rebus geſtis. 2) de litteris et lingua Getarum,
Lugd. Bat. 595. 3) Pauli Marnefridi de geſftis
Lougobardorum libri VI. Lugd. Bat. 59G
1130 D. Fulberti opera varia cum notis Car. de Vil-
liers, Pariſ. 60989 JUMUDẽ
11I31 . Nic. Naueleti Fabulae variorum auétorum
nempe Aeſopi, Aphthonii Soph Gabriae Fab. Bar-
bar fab. Gracc., latin et aliorum fabulae, Frf. 660
1132 M. Accii Plauti eomoediae. Accedit comment.

.

7

Ex pariorum notis et obſeruatiomibus ex recenſione I.

Fr. Gronouii, Amſtel 674
II33 Phil Parei lexic. Plautin, edit. II. Hanou. 634
11I34 Freculphi Epiſcop. Lexou, chronicorum libri duo,
Genev. 597 “
1135 rgeli diſpufatonum aduerſus gentes libri ſe-
ptem. M. Minurit Felic
Arnobii lib. VII animaduerſ, baris 605
