C ILuid. 1561 l. g.
712I Dicta poetarum, quæ apud Jo. Stobæum extant,
emendata & latino carmine reddita ab Hugone
Grotio. Item Plutarchi & Baſilii Magni de uſn
græcorum poetarum libelli, Pariſ. 1623 l. g.

Latini antiqui.

712² COrdas ommiam veterum poetarum latinorum

in §. libros diſtinckum, in quo continentue
omnia ipſorum opera, ſeu fragmenta quæ repe-
riuntur, cui præfixa eſt uniuscuſusque poetæ vita⸗
. Aureliæ Allobr. 1640 2 vol. l. g.
7123 Sententioſa poetarum vetuſtiſſimorum, quæ ſuper-
ſunt opera;: Pariſ. 1553 l. g.

7124

71 ,0..

1124 M.
171/*
1126 ſon
lut
run
ſert
caſt
161.
7147 M.
tus
7128 Te
1129..
(ent

elp
erp

eo
nizi
6oi
Cen
e
8
lu
7132 . .

&n
lLor
7113. .
ex
col

bri dao ,

tophero

m Dois:

tüs 1555

matum ,

cui gl.

te dirna
n ſcholls

mettis

Wwerhioni⸗
N. 1726

pus gui⸗
ana pOe

quanmtita⸗

poenm.

dialeci
Ab eol.

extant;

Hogone
de NfDn

, -.

unorum
inento⸗
us leye⸗
ete VItd;
1 ſoper:

124

Eaatini autiqui in Quarto. 519

7124 M: Accius Plautus, Venet. 1495 7.g9.

7125 - ejusd. Com: 20. ſoperſtites cum commentar.
Wirtenh: 1612 l. g. II

7126 Joh: Philiopi Parei electa Plautina; in quibus ve-

lut theſauro quodam antiquitatis, quidquid eſt re-
rum memorabilium, rituumque Romanorum re-
fertur. Varii item authores qua græci qua latini .
Pachm illuſtrantur & explicantur, Neapoli Nemein os
1617 l. g. HU
7127 M: Accius Plautus ab Dionyſ. Lambino emenda-
tus, atque comment. explicatus, Genevæ 1622 1. g.
7128 Terentii Vulgaria in Theutonicam linguam tradu-
Ga, Davent. 1490 l. K.
7129 —— ejusd: Comœd: cum ſccinctis Jodoci Badii Aſ-
cenſii explanationibus, Pariſ. 1503 l. 2g.
713z0 -- ejusd: Com: à Guidone juvenale familiariter
ceezphnatæ, & à Jacobo Badio Aſcenſio una cum
explanationibus annotatæ, atque recognitæ, Lugd.
1509 l. g. S
7131 2- ejusd: Comed: cum commentariis Donati, &
Guidonis juvenalis ac expoſitione Jodoci Badii Aſ-
cenſu, argumentis Taurapis Melchinenſis ac deni-
que Pauli Malleoti interpretatione, annotamentis
& in ſingulas ſcenas præludiis & Epitomatibus 3
Lugd. 1526 l. g.
7132 - - ejusd: Com: 6. ex diverſis antiquis exemplar.
emendatæ, & cum comment: Adriani Barlandi 5
Lovanii 1530 v. c. SSJ”JMVͦð
7133 - - ejusd: Com: 6., tum ex Donati comment. tum
ex optimorum, præſertim veterum, ex emplarium
collatione, Pariſ. 1541 l. g.
7134 - - ejusd. Com:, Ibid. 1545 g. t. d.

7135 - . ejusd: Com: 6. cum argumentis ex Donato .

Ibid. 1559 l. S.
7136 - - ejusde idem liber, in quem triplex edita eſt P:
Anteſignani Rapiſtagnenſis commentatio, Lugd:
1560 l. g.
7137 — ejusd: Terentii Com: , & in eas Elii Donati,
& Eugraphii commentaria, Francof. 1602 l. g.
7138 - - ejusd: liber idem, Pariſ. 162 3q v. c.
7139 - -= ejusd: Com: cum variis lectionibus & commen-
tariis, Cantabr. 1701 l. g. 1
74 0 - - ejusd: Com: ad exemplar. Farnianum cum no-
tis , Lond,: 1724 l. g.

7141

5206 Lalini antiqui in Auarto.
7141 P: Terentii Afri com: 6. commentatio perpetuo
illuſtratæ, & cum obſervationibus interpretum ve-
tuſtiorum, & notis varior. cura Weſterhovii, Hagæ
Com. 1726 3 vol. ch. m. c. . ðèð
7142 Terentii Com:, Phædri Fabulæ Fſopicæ, Publii
Syri & aliorum veterum ſententiæ cum notis Gab:
Faerni & Rich: Bentleii, Cautabr. 1726 c. .
7143 T: Lucretius Carus de rerum natura libri 6. Venet.
1495 c. t. d.
7144 ‧ ejusd: libri 6. emendati, Lid. 1500 l. g.
7145 –— ejosd. lib. 6. cum Dionyſii Lambini comment.
illuſtrati, Lutetiæ 1570 t. g.
7146 -—— ejusd: lib. 6. cum paraphraſtica explanatione &
animadverſionibus D: Joan: Nardii, Flor: 1647 l. g.

7147 - — ejusd: libri 6. cum conjecturis & ewendationi-⸗

bus Tan: Fabri, Salmurii 1662 l. g.

.

7148 - ejusde libri 6. ac etiam variæ lectiones, Lond:

1712 4. g.
7149 T. Lucretii Cari de rerum natura libri 6. cum no-
tis integris Dionyſii Lambini, Oberti Gifanii, Ta-
naquilli Fabri, Thomæ Creech, & ſelectis jo: Ba-
ptiſtæ Pii aliorumque, curante Sigb: Havercampio,
Lugde Bat: 1725 2 vol. cum ſig. an ch. m. l. g-
7y150 C: Valerius Catullus, Albius Tibullus & Sextus
Aurelius Propertius, cum obſervationibus Jo: An-
tonii Vuſpii Bergomenſis, Patavii 1711 v. c.
7151 Alex: Guarini in Catullum Veronenſem per Bap-

tiſtam Patrem emendatum, ine loco nec anno im-

7152 —- ejusd: Catulli lib. alter, & in eum Iſaaci Voſ-⸗
ſii obſervationes, Lngd. Bat 1684 l. g.
7153 Catulli Tibulli & Propertii opera „cum lectionibus
variis, Cantabr: 1702 l. g.
7154 -—- eorund: alia editio, Latet. Pariſ. 172 3 l. g.
7155 Albii Tibulli quæ extant, cum notis & variarum
lectionum libello, Amſt. 1708 l. g. ßMDU
7156 Aurelii Propertii elegiarum libri 4. cum notis, Ibid.
1702 l. g.
7157 - — ejusd. idem liber, Ibid. 1727 l. g.
7158 P: ersili Maronis Bucolica cum commento;
Pariſ.
7159 -— cjusdem Georgica cum commento, HMid. Fue
7166

7162 ..

111
7107.

7160..

716 1.

tie

.lt
00
42
Vii
164 F
din
I
ſin
ſer
ſer

1s
716 En
An
ibt vi
c
8.
hei⸗
We
71ed T.
00
Ror
7169 Vi⸗
E
110 C⸗
e
in e
Ur
ex
702 l
717; V

e
den

e He

Eßn

perpetuo

tetum ve-
Orii, Hge

1e, Podli
notis Gab:

..t.
i 6. Vut.

commmment.

nationed

1647 b

es,L

com no-
famnii, Ta-
is ſo ba⸗
ercammpi,

Senms
1sſo: Au⸗

h. .

nci Vo.

eCtionidi⸗

3

otis

N
16s

VdAE

Latini antiqui in Quarto. 521
7169 -- ejusd: Bucolica, Georgica & Æäneidos lib. 12
cum commento Vener. 1507 c. k.
7161 - - ejusd: Virgilii opuſcula cum familiati expoſi-
tione, Porce 15i0 l. g.
7162 - - ejusd: Virgilii Bucolica, Georgica, Eneis 5
cum Servii commentariis, ac etiam Probi in Bu-⸗
colica & Georgica comment Vener. 1520 l. g.
7163 - — ejusd. Bucolica, Georgica & neis, cum Ser-
vii Mauri Honorati expoſitione, Baſil 1534 l. g.
7164 Francisci Campani quæſt. Virgiliana, per quam
diligentiſf Poeta negligentiæ, quam Tucca & Va=
rus, ac cæteri hactenus objecerunt, abſolvitur, &
ſine qua malta in divina Eneide ad hanc diem ob-
ſcurifſima loca, ſed in ſecundo præſertim & in
ſexto ineellisi non poſſunt, Mediolani apud Calvun’
183540 l. g. .
7165 Enarrationes in primos 4. libros Eneidos Virgilii;
Antv. 1544 l. .
7166 Virgilii Bucolica, Georgica & Eneis, cum veris
ommmen. Tib: Donati, & Servii Honorati, Baſ-
1551 g.
7167 - - ejusd: opera omn'a Bucolica, Georgica, E-
neis, Ciris & Culex, cum comment. Frid: Laub-
manni, 1618 g. =
7168 Tarq: Gallutii Sabini Virgilianæ vindicationes, &
comment. 3. de Tragœdia, Comœdia, Elegia ,
Roma 1621 l. g.
7169 Virgilii opera, cum vecerum omnium comment.
. & ſelectis recentiorum notis, 1646 7. g.
7170 Clavis anterioris Eneidos; Itinera Eneæ, notis &
tapulis reſerans, opera M. Joſephi Seizii, Hale
Suevoram 1657 l. g.
7171 Seb: de Matienzo Burgenſis commentat. ſelectæ
Ethicæ, Polit. in P: Virgilii Maronis Eneiden,
ex inrerkretidus & Neotericis & Antiquis Donato
præſertim, Lagd. 1662 l. g.
7172 Vitgiin Bucolica, Georgica & Eneis, Cantabrigie
1701 l. g.
7173 P: Virgilii Maronis opera cum integris comment.
Servii, Philargyrii, Pierii, & cum Scaligeri & Lin-
denbrogi notis, cura Masvicii, Leov: 1717 2 vol.
7174 Horatius de Arte poetica ad Piſones, Kns loco uecg
anno impreſ. I. g.

VV= 7175

522 Latini ant iui in Quart
7¹75 “ ejusd Sermonucm ſea darprarum libri, Epiſt &
Odaæ, ſine loco nec anno impreſſ. c. t. d.
7176 ejusd: Epiſtol: familiare Commento à TodocH
adio Aſcenſio auctum & recognitum, cum Phi-
lippi Beroaldi ac Angeli Politiani annotat. na lycd
vec anno impreſſ. . g.
7177 . ejusd: Ars poetica ad P. Rami Dialeciicam
Rhetoricam reſoluta, Baſil I. g— „I
2173 — ejusd: Sermones, ſeu Satyræ cum commemo:
& Acronis interpretatione, 5 ne loco mpreſ. ber Nir
colaum wol 1499.1 g.
ſ . ejusd. odarum, ſive carminum libri 4.
. ejusd: Sermonum, ſive Satyzarnm libri 2. 3
cum annotat. nonnullis in calce.
1175 1 elusd: Epodon liber. .
1. ejusd: de arte poetica.
I- -Item ejusd: Epiſtolarum libri⸗ 2., acvita Ho-
ratii per Petrum Crinitum, Argent. 1515 1. g.
71 80 -- ejusd: Sermonum libri 2. cum annotat. non-⸗
nullis in calce adjunctis, Antv: 1525 l. g.
7181 -— eſusd: oda emendatæ, cum breviusculis argu-
mentis, Parif’ 1526 c. t. d.
71⁸82 . Inn ejusd: artem boeticam Jani Parpaſi iConſen-
tiini comment. ,ſtudio Bernardini Martyrani, Nea-
vpoli 1531 1 g
713; - - ejnsd: Ars poetica cum trium doctiſſ morom
comment. & Glareani annotationibus . Marihi is
1533 1. g.—
ſuper ejusd: arte poetica Fomponius: Giuri.
Eus⸗ =l CNIC
7184 E ejusd: legis poeticæ epilogus: . Rone 1541
I.

4

7¹85 Fr: Phftippi Pedimontii Ecphrafis § in Horat- artem
pgoeticam, Venet: apud Aldam 1546 1 g. –
7186 ½ ejusd: de arte poetica Jacobi Griſoli interpret.
erxplicatus, Florentiæ 1550 c. t. d
7187 - ejusd: Garmina, Epodon, de arte poetica, E-=
Pitoiafum: Sermonum, cum ſcholiis Parij. 155
c. t. 4.

7188 -In ejusd: poeticam, Achillis Statii Luſt kant

commentarii „ Antve 1§ 53
7199 Fr: Luiſfini in libr. Horatii de arte poedfa oom.
ment. uats At AAν1ââöz5 l .. en

S

g

—,

i5t
7191

71e;

e
7151

n⸗

Epc

ſocoe
cum bhi⸗
e hoet
eam &

mmento,
MNi

4
lhti 12,

PVaH.
5 1. g⸗
a. non⸗
butr⸗

cate

Tmowm
bunſi 15

5 Giuti⸗
e et
t. atteſh
nemet⸗

tica E.
. 1653

Laltant

4 uun.

,9

ranis Antijui , Qubrto, 523

190 Horatius: ex fide oe athoritate 10. librorum
manulfcriptotum opera Dionyfi ambini, emen-

datus; ab- eodem de comment i aſtratus 1agd:
1561. 2 vol 1. d illuſttatus, Lag

8

ns: 22 In primum Spilofarum ejusd: philiberti Lau-

donati Hedui commentarius, Poriſ. 1562 1. n
ejusd: de arte poetica liber ad Pifones, cum
Icholis brevibus, ſed eruditis, bariſ. 1562

492² . eſusd: epiſtolarum lib. 2. cum iisdem ſcho-

Hiis, Ibid. 1566 7.8 17.

7193 G Horatins Flaccos dum Dion: Lambini com-

–

mentariis; adj. Jo. Mich: rded in quatuor libros
carminum atque in libr. odon explicationegs
Venet. ds e,, 1566 Fol eaur. e. 2. . SS
7194 Idem liber, cjusd: edik. 2 vol. . gN. 2
7135 Aldi Manutii in Horatii arte POet. commentar.
Venet: apud Aldum 1576 J. Fg.
7196 .In ejusd: odam fecundam Garminum commen-
tatio Hugotini Martelli, PFloventie 1579 c. t.
21 11, „ Idem Horatius, ex antfquſfſimis 11. b. MS.
£ Schedis aliquot emendatus, & plurimis locis
coyum Winment. antiquis espurgatus, Opera Jacobi
Cruquii Meſſenii; Item ejn d: in cundem enarra-
tiones, Obtervationes S Pri. lectiones, Aurtverp:
1579 1. 2*
. e ſ ejusd: Horatij carmina cum ſcholiis, comm:
. atque argumentis, Pari. 155 ½
7193 jusd: epiſtolarum liber primus cum ſcholiis,
La oinment atque Atgumentis, Yid. 1584 – 2.
5199 ejusd: epiſtolarum Rbri t. & in eas prælectio-
e⸗ methodieæ, quibus artis logicæ analyſis & mo⸗
ralis dééctrin: ratio illuſtratur Per Glaudium Mi⸗
nonem, Tbid. 1584 l.
7200 - . In. ejusd. Carmin atque Epodos comment.
. Bern: Parthenii, Venet.: 1584 1 g.
5201 — ejusd: epiſtolarum Iiber Primus, oholiis ali-
quot emendatus comment: antiquis expurga tus 2
disk argümentis duqe & ſchofis iloſtratus „ Spad
ar 586 1. g
ſid ejusd. Horatii poemata cum pataphih, Fer
A i / vSeici Ceruti, Perene 593 G
7202 D Ejüsd. Serthonu , ſiye Satyrarum lber pri-⸗
mus, cum parap a, Wia. 1558 5
Le VVYV z Ejusd:

Latini antiqui in Quarto.
4 „Ejusd: epiſtolarum libri; cum paraphrafi.
ejusd: de arte poetica, cum paraphraſi Fede.
rici Ceruti, Ilid. 1588 c. z. ðè
720 3 – * In ejusd. Satyras, atque epiſtolas Angeli Pa-
gnonii præfatio, & in primam Satyram comment.
Bononiæ 1591 l. g.
7204 –—- In eund: Dionyſii Lambini Monſtrolienſis com-
mentaria, Franccfe y9s g
720 5 -- ejusd: liber idem, Lagd,: Bat: 1597 h. g.

52²4

„*

=

72 06 – -In ejusd: poemata omnia, Eilhardi Lubini pa-

raphraſis ſcholaſtica nova, Roſtochi 1599 l. g
L. opere d'Oratio, commentate da Giovanni Fabrini;
in lingua Toscana. =
7207 — -= obſervationes in Horatium à Philippo Venutio col-
lecæ, Venet: 1599 1.g
7208 -– - In eundem Dionyfii Lambini commentarius;
Ajjur. Allobr. 1605 lJ. g. dq.
7209 Horatius cum erudito Lævini Torrentii comment.
Item Petri Nannii Alcmariani in artem poeticam,
Autv: 1608 l. g.
7 21 e -- cum comment: & enarrationibus commenta-
toris veteris, & Jacobi Cruquii Meſſenii, lLbid.
I5II L g.
7211 -- Idem emendatus & erxplicatus paraphraſi nova
ſcholaſtica Eilhardi Lubini, Francof: 1612 l. g.
7212 Commentatius de laudibus vitz ruſticæz in 2z.
oratii odem, e libro Epodon; autore Blaſito Ber-
nardi, Flor: 1613 v.
7213 Horatii emblemata, imaginibus in æs inciſis, notis-
que illuſtrata, ſtudio Othonis Væni, Brux: 1683
7. 9
72 14 - ejusd: opera, cum variis lectionibus, Cautabr.
1699 l. g.
7215 -- ejusd: opera, cum notis Brouckhuſii, Amſt.
c. t. d.

7216 - - opera, cum notis & emendationibus Richardi

Bentleii, Cantabr. 1711 lI. g.
7217 Q: Horatius Flaccus, cum notis atque emendatio-
Ulbas Richardi Bentleii, Amſt. 1713 2 vol. ch. m.
* g.

7²ꝝ18 Donati grammatici fabularum breviatio Ovidii Na-

ſonis; &ũ de Chao in quatuor elementa diviſio „,
se loco wec anno impreſ. edit. antig. c. t.
7219

“
“

taſl.
IPFede.

eli Pa-
mipent.

iscoth⸗
binipa⸗
F

ubrini ,

tio ele.

arius „

nmnent.

eticam,

menta⸗
lid:
n0Và
, ⸗
in 2².
10 Per⸗

potſs⸗
„1683

antalr.
Amſt.
Gchardi

ndatio⸗
tb.

Gi N-

riio

1219

Latini amiqui in Quarto. 525
7219 Ovidii Heroidum epiſtolarum, cum commentarlis
liber, ſeu epiſtola Saphus, cum enarrationibus; &
liber in ibin, cum interpretibus, ſne loco nec anno
impreſſ. Ng. D
7²2 0- ejusd: 15. Metamorphoſeos libri, cum comme
una cum annotat. Raphaelis Regii, Lugd 15061 g.
7221 - — ejusd: Ovidii Metamorphoſis moraliter à Ma-
giſtro Thoma Walleys explanata, 1511 I. g.
7222 ejusd, de arte amandi, & de remedio amoris,
una cum Bartholomei Merulæ Mantuani interpre-
tatione, ac Guillelmi Rameſei annotationibus 8
Lugd 1526 l g.
7223 - - cjusd: libri de Ponto, cum comment: Barthe
Merulæ, Tuscalani 1526 l. g.
7²24 -- ejusd: Triſtium libri, cum comment: Barthe
Merulæ, Ilid 1526 J. g.
7225 —- ejusd. liber idem figuris ornati, commentat.
Antonio Conſtantio e Paulo Marſo, Iid 1527 1. g.
ſ-- ejusd. Heroides epiſtolæ, cum interpretibus
Hubertino Creſcentinate & Jano Prrahaſio

7226 4 -ejusd: Sapho cum Domitio, & Ibis cum

Chriſtophoro Zaroto, cum enarrationibus jo-
doci Badii Aſcenſii, & annotationibus joan-
Baptiſtæ Egnatii, Venet. 1574 c. t. d.
7²²27 P: Ovidii Naſonis opera omnia, cum integris Ja-
cobi Micylli, Herculis Ciofani, Danielis & Ni-
colai Heinſiorum, & excerptis aliorum notis, qui-
bus ſuas adjecit Petrus Burmannus, Amſi. 1727
4 vol. ch. m. l. g.
722²8 Fabulæ & vita Eſopi, cum fabulis Avieni, Alfon-
ſii,Poggii Florentini & aliorum, cum optimo com-
mento, Antv: 1486 c t.

7229 Eſopi fabulæ cum ſuis moraliſationibus , Impreſſ.

bper Ger: Leeuw 1488 1 g
7230 Eſopus moraliſatus cum bono commento, iterum
text. de novo emendatus cum gloſa interliniari ,
Daventr 1502 I. g.
7²31 Pſopi Phrygis vita & fabulæ, plures & emenda-
tiores ex vetuſtiſſ. codice biblioth: Regiæ, Luter.
7232 Phædri Aug.: Liberti fabulæ Eſopice, cum notis
Niccoſlai Rigaltii, 1617 7. g. d.
7233 Phæzdri fabulæ, cum notis & animadverſionibus Ta-
paguilli Fabri, Salmnrii 1657 1. g.
VVrVV 3 7²34

4

526 Laltini antiqui z, gumte.
72,4 Phædri Angufi Liberti Fabalarum Eſopiarum 11.

ri 5. cum hovo commento Petri Bürmanni, Leide R

1
12f4 l ¹*

1727 ch. u l. g.
7235 L: Ann: Senecæ Tiagcecie A Fine Peo nee anno n.

4 82 De 2042 ẽðẽ
ce e. 6

7236 . ejusd- lib. idem eum commhent; Vaner. 149 %
g.
72 , Pern Pjnciami n oinmis Sencz feripta erlſeeſone⸗

utiliffimæ, Eia 1536 l. g e
7238. 9 ¹ ejusd: Trag: r0, cum ampliſſimis 4ver ſariis
qux loco comment: eſſe poſſant. Ant9: 15 76 l. g.
2239 Ann: Senecæ Trag: cum notis integris Jean: Fre-
derici Gronovii, & ſe ectis⸗ uſti Lipfii, 1, M. Ant:
Del Rii & aliis cura- Schroderi, Di phn 1228 h.

, * 202— GKIE2 5 0 93 —
A. Flacci Perſii Säye 6 chm Bomſ SCipionis
Perrarii; Sne Nocs vee nnno inprß. 1. 8
ej Gsd- ib idem eum⸗ comfmiento“ Ia. ſine
anmo l. g. 1. 10 bie E bee⸗
7242 ejasc. be ſdein eum commento 1498

U 16 01 10 Q1 ir. asE. Der
aze line Pegenneeindn , n binan.
uIsOmei nptetpretatione, Phr S.
7244 eusd: lib idem, Dventzie Ffo bag E
1145 ejus: Hib, idem, Paziſ. 15 0% I ge e g.
2 467 —ejuse. Saſyræ 6 Joanne Murtheli Ghsluſt,
cum indiee & annotatione“ Varietatis dqux eſt in
LQLarmine Petſiade, HWid 1531 l, g.
7247 — ejusd: Satyræ. 6. Tbid. 1544 1. g. We
7244 . ejosd Sarytæ 6 cum ejasdam viti commem:

7245 Ant: oquelintin Perfe Satyiis eointmentarin us, aic

1555 l. g. Oilali
72 0 Perſi Satyrarum ibet ab Elia Vineto Santone
enendärae coſus annotat. una cüm Annæi Coôr.
nuri ommentario, e; expreſtæ funt, Pidavii 1560
1. .
yr 6. ejus: Saryrx 6. à Niodemoe- Friſchilino, 1pa *
raphraſi luculemts illuſtratæ, & Valentini Vollſci⸗
Engentini Eoquelin comment. explicatg;, Baſ.
732* = - ejusd: Satpkx. cum commentariis, MGes
sribudatür Lutetie 1601 1. s. .

irumn I.
ni, Leil⸗

ee nuo in

nen. 1492

ſigeriones

DAverlaräs

75 l. g.
loan Ete

M: Abt:

6 113

aßion
l. ſue

mBritun⸗

Golale,

1e el in

ag

t, Ri.

Lantone
zi o0.

zoff 1560

o⸗ .
aſch

4

Cheut

Datintantigui in Marto. zey

neDi Janii Jugenalis Sat yra um lib 5.

1

lyſi, & comment. Eilhardi Lubin, . flangvie
I603 HL. tañ
5254 ejosd: Satytæ 16 cum veteris ſcholiaſtæ „
Joan: Britannici comment. Laketiæ I61 3 b g.

7253 4 Flacci Petſii Satyrarum lib unus cam Ana-

15

5 ſſ ejusd: Satyrarom liber „Cum cmendaltionibus

& comment. Theod: Marciliũ Bardſ. 163
725 5 Jog,; UGrirannici i interpkctatio Satyratum Perui;

8 A 8 Ihid ℳ K.n e

7256 2- ejusd: lib. idem veterum ſcholiis & Doeto
rum comment; illuſtratus, Ultraji 1685 b. 6.
225, Auli Perſii Flacci Satyrarum liber, cnm ejus vſta,
vetere ſcholiaſte, & llaaci Calanbontuotihe, Lugds
Bat. 1695 v. c.
7286 Marci Ann. Lucani Cordubenſis 5 Pharſalſa ſeu
pelli civilis libri; 3 Sulpitiana mierprctation ex Pla-
nati, ſane loco imprey 1509 I. g
7259 —= Idem liber, cum ſcholiis Joannis Sulokii, 5 &

—annotat. jacobi Micylli, Francof: 15 51l

7260 M: Annæi Lucçani Phar ſalia, ſive belli civilis libri
10. cum ſcholiaſte & notis integris Henr: Glarea-
ni, Jacobi Micylli, Joach. Camerarii, Iugonis
Grotii, & Lugd. Bat 1728 z vol Iegn
7261 Dausqueius Sanctomarius in-C: Silii Tralici Puni-
ca, ſeu de bello punico lecundo libros ize baß.
1618. 1 g. —
762 C: Silii Italici Punicorum libri 7 cum excerptis
ex Francisci Modii novantiquis lectionibus „ &
Calp: Barthii adverſariis ,„ tum Danielis Heinſii
crepundiis Silianis, & poſtumis notis Nic: He nſii
& aliorum curante Drakenborgſo, rcj. ad Rlenaum
8 170 chem l. g. .
726; P: Papini Statii Achilleidos libri 2 Item vita au-
thoris à Betro Crinito deſcripta, Argens: 15127 1g⸗=
7264 Papini Surculi Statii opera quæ extant, Placidi
Pe amii in Thebaida & Achilleida commentar.
Pariſ. 1600 1g. d. H
72²65 Fed: Morelli commentationes „. * conjectanea in
Papini Surculi Statii Sylvas, Lutetiæ 1602. 1. 8.
7266. P: S: Statii opera cum obſervatiomibus „ac comm:
tam veterum Mhamtescntiorum intetpfetum R.
V1615 v., g. MUD

W

528 Latini antiqui in Quarto.

7267 Caſp: Barthii ad P: Papinii Statii Thebaidem ani- M

madverſiones, Lipſiæ 1664 2 vol. e. t.
7268 C: Valerii Flacci Setini Baldi Argonauticon lib. 8.
cum notis integris Ludovici Carrionis, Laurentii

Balbi, Juſti Zinzerlingi, Chriſtophori Bulæi, Ge-

rardi Voſſii & Nicolai Heinſu, & ſelectis .Ægidii
Maſſerii, Joannis Bapt. Pii, Joannis Weitzii, &
aliorum, Leidæ 1724 ch. m. l. g.
7269 D: Junii Juvenalis Satyræ 15. Swolæ ſine auno l. g.
727 ejusd: familiare commentum cum Ant: Man-
cinelli explanatione, Lugd. 1507 0g.
7277 — ejusd: Satyrarum lib. 5. Paraphrafi illuſtrati à
Federico Ceruto, Auge Vind- 1599 l.g.
I-ejusd: Satyræ 16. cum comment. diverſorum,
Parjiſ. 16 4 =
:-ejusd: Satyræ cum commentationibus, obſer-
vationibus & Paralipomena Bernardi Autumni,
7272 ₰lois.
1. . Index omnium ferè vocabulorum, quæ in
omnibus Juvenalis Satyris reperiuntut, una
cum rerum epithetorum, ac Phraſium ſingu-
larium annotatione, Ibid.
I.- ejusd: Satyræ comment: Domitii Calderini
C inluſtratæ, Lbid. 1. g.
727 Titi Calphurnii Siculi Bucolicum carmen, Jine loco
nec anno impreſſ. ce t.
7274 Auſonii Burdigalenſis opera, Parmeæ 1499 c. ?. d.
7275 Auſonii Burdigalenſis omni'a opera, cum literis
Symachi, & Pontii Paulini ad eum ſcriptis, ac
etiam cum Ciceronis, Sulpitiæ, aliorumque quo-
rundam veterum carminibus nonnullis, Bardigalæ
1590 l. g. .
7276 Claudianus de Raptu Proſerpinæ, cum JIani Parra-
ſii comment Pariſ 1511 I. g.
7277 ejusd: idem liber, Coloniæ 15 20 J. g.
7278 - — eſusd: liber idem, Busciducis 1536 l. g.
7279 Jani Parrafii in Claudiani de Kaptu Proſerpinæ li-
bros commentarius, Baſileæ 1539 l. g.
7280% Claudiani opera emendata & auéta, cum annotat.
perpetuis St. Claverii, Pariſ 1602 l. g.
7281 Claudius Rutilius de Laudibus Urbis, Etruriæ &
Italiæ, ſine loco nec anno impreſſ. l. g. d.
7282 Florilegium Epigrammatum e lib. 14. M: Valer:
Martialis ſelectorum, & græcis verſibus ejusde.
generis

gehe
on
2108; M.
ma

151
7285..
Che

t
2286 . .
Ees
718, 8

169
7205 G.
poſt
7199 C. l
R

0 bet

P
zugn
7292 4
inte
Ne

7993 Rei
not

lidem ani-

joon lib. 9.
„Laurentii
Bulej 1 6e⸗
lis Epidii
feitzii, &

ao h h⸗
. Man-⸗

floltrati 3
Ferſorom,

68, oblet⸗
Autumni,

. ux in
e, una

umng .
Cilderii

1, Mnruen

.1..

jteris

niPrt-

, .
tpine l⸗

e quo⸗
Porigol

Latini autiqni in Quarto. 5§29
generis expreſſorum, à Fed: Morello, cum nota-
tionibus ſtue loco nee anno impref 1 g.

2283 M: Valerii Martialis Kenia & Apophoreta, Er-

furdiaæ 1508 l g.
7284 -— - ejusd Epigrammata, eum interpretatione Oth-
mari z ac ejusd Othmari Syllabon ad lectores, Arg:
1515 l. g. M
7285 — ejusd: lib idem, cum commentariis Domitii
ſhalderini „atque Georgii Merulæ, Lagd. 1522

7286 -— ejusd: Epigrammatum lib. 15 Laurentii Rami-

res novis comment. illuſtrati, Parif 1007 g.

7287 Balth: Bonifacii conjecturæ in Martialem, Veuet.

728⁸ G: Enni Fragmenta ab Hieronymo Columna diſ-
poſita & explicata, Amſt. 1707 l. g. .
72⁸9 C: Lucilii Suefſani Satyrarum quæ ſuperſunt Reli-
ð Aeiæ; cum notis Francisci Jani, Lugd. Bet. 1597

&g. .
7290 Petronii Arbitri Satyricon, Fraucof. 1629 l. .
[T: Petronii Arbitri Satyricon
Commwenta Julephi Antonii Gonfali de Salas in
ejusd. Satiricon.
7291 Ejusd: T: Petroni Arbitri ſiren Latina, ſive om-
nium puriſſimarum vocum promptuarium, ſine
. loco impreſ 1643 g.
7292 T: Petroni Arbitri Satyricon quæ ſuperſunt cum
integris doctorum virorum commentariis, & notis
Nic: Heinſi & Guilielmi Goeſii, Iraj. ad Rheue
1709 ch. m. l. g.
7293 Rei Venaticæ ſcriptores. & Bucolici antiqui, cum
notis integris Roberti Titii, Hug: Marteli, Caſp:
Barthij, jani Vlitii, & commentario Diomedis
Guidalotti, & B: Aſcenſii, Hagæ Com. 172 8. 2 vol.
ch. m. l. g. .
7294 Prudentius Pſichomachia, ſive de conflidtu virtu-
tum & viciorum, ine loco nec anno impreſſ. edit.
antiq. l. g. L
[Aur: Prudentii opera poetica, Vinet. apud aldum
150 1 †

7295 Proſperi Aquitan. epigrammata ſuper Auguſtini

ſententias.
Jo: Damaſceni quædam opera poet. gr. & lat.
XXX 7295

30 Latini antiqui in Quarto.
7296 Sedulii Paſchale cum commento Antonii Nebriſ-
ſenſis, Lugd. 1512 1 g.
7297 Poetarum veterum Eccleſi aſticorum opera chriſ-
tiana & operum reliquiæ, ſeu Theſaurus Catholicæ
& Orthodoxæ Eccleſiæ, collectus, emendatus,
digeſtus & commentario illuſtratus ſtudio G: Fa-
bricii, Baſil. 1564 l. g.

Latini rerentiopes.

7193 M Antonii Sabellic: Rerum Venetarum

Panegyricus, Carmina, de Italiæ tumul-

tu, & de domus deflagatione, de inventoribus
artium, Dialogus de lat, linguæ reparatione, car-
mina de intemerata virgine Maria, in naufragan-
tem Divi Petri Cymbam; acc Petri de Ponte
Eyisgrammn de de caſta & inceſta Poeſi, Pariſ 1513

7299 Hier: Faletus 6 bello Sicambrico & ejusd. alia
poëtata, Venet. apud Aldum 1557 l. g.
7300 Fr: Petrarchæ rerum memorandarum liber, ſine
loco nec anno impreſſ Editio antiqua c. t.

7301 Domitii Marini Carmina, Venet. apud Aldum 1550

c. 4
7302 le⸗ Taurelli exquiſ tior patronymia Ibid. 1565

7303 he⸗ Sylvii de duobus Amantibus Eurialo & Lu-
etie opusculum, Editio perantiqua ſine loco & anno
C. t
7304 Theſei Poemata, cum figuris, Vinegis 1529 c. z.
7305 Poëmata, ſtudio & labore Thomæ Hatcheri,
Lonud. 1567 l. g.
7306 Domiduca Oxonienſis, ſive Muſæ Academicæ ,
Oxoniæ 1662 l. g.
7307 Johannis Parkhurſti Ludrica, five Epigrammata
juvenilia, Lond. 1573 g.
308 M: Antonii Tritonii Utinenſis Mythologia, in qua
hæc continentur: Diſputatio de fabula & fabulari
ſermone. Fabuloſa exempla ex Ovidiana Meta-
morphoſi. Epitome in Ovidii Metamorph. libros,
Bononiæ 1560 l. g.

7309 Muſæ Cantabrigienſes, Cantabr. 1639 l. g. d.
— 73ʒ10

Nebriſ⸗

a chri⸗
Catholice
endatus,
o 6G: Fa-

enetärum

e tommul⸗
entotibus
one, cat⸗
Aufragan-
de Ponte

1513

180. ali

e ; lue

lum 1550

. 1565
1o Do-

AσvN76αα

9 ,.
atcherl;

lenick,

, in ne
fabolalli
na Mela
h. libroe

310

73¹⁹

Datini recent. in Quarto. 3 1r

7z310 Fauſtus de influentia Syderum Livia de morali-

bus, intellectualibusque virtutibus, ac Elegiæ,
7311 Fauſti Emuncta Bucolica, 1515 l. ˖g.
7312 Oppoſitorum quæ Auguſtinus Gambarellius e Plau-
. to, Terentio, Cæſare & Cicerone collegit, liber;
Mediolani ioos l. g.
7313 Alex: Sperelli Paradoxa moralia à tranſlatore Lu-
dovico Voltolini, Francof. ad Mæn. 1698. 2 vol.
[⸗Egidii Menagii Miſcellanea, Pariſ. 1652
Marci Licini vita Gargilii Mamurræ Paraſito-
pædagogi.
7314 ) Oiſcours ſur la 3me. Comedie de Terence, intitulée
Heautontimorumenos, contre ceux qui penſent qu'-
elle n'eſt pas daus les regles anciennes du poëme
dramatique, 1 g.
7315 Joan- Ludovici Guezii Balzacii carminum lib. 3. &£
Epiſt. ſelectæ, Pariſ. 16 1 g.
7316 Fr. Mommorencii Poëtica canticorum ſacrorum
expoſitio, Duaci 1629 v. c. “
[Fr: le Picard Caletenſi, de obitu Adr: Turne-
bi Nænia, Pariſ. 1565
Jean Guerſent. G., complainte ſur la mort du möme
Ibid.
7317 Joan: Paſſeratii Elegia in ipſius obitum, Ilid.
4 iusd: Eumulus à doctis quibusdam viris, e gr.
lat. & gall. carmine excitatus, Ihid.
Epiſtola, quæ vere exponit obitum ejusd. Tid.
,Hymne de la Paix par J: Paſſerat Troyen, aver le
. commentaire de M. A. Ibid. 1 563 V.
7318 Pauli Siberi Scedaſus, ſeu hiſtoria de filiabus
Scedaſi, ex Pauſania in Boéoticis, NXenophonte
lib. 6, rerum atticarum, & Plutarcho in Pelopide,
ac amatoriis natrationibus, carmine elegiaco ſcri-
pta, 1570 g.
[Salomonis Trenzeli Epigrammatum libelli 4.
Pragæ 1588
Ejvz/ veris & juventutis jueunda comparatio,
lbid.
Elusd. Parentatio in funere D: Guilielmi ab Op-
peridore, 7 g.
7320 Th: Voluſerii Poëmata ſacra, cum aliis opuſculis,
Lond. 1619 l. g.
XXXZ 7321

532 Latini recent. in Quarto.

7321 Abr: Aureli Jobus, ſive de patientia iiber poeties
metaphraſi explicatus, Lond. 16 2 l. g.
73z22 Mart: Antonii del Rü ſymagma Trag: lat. in 3.
part diſtinctum, Antv. 593 l. g.ℳ.
7323 Alex: Hegi Gymnaſi archæ carmina & gravia, &
elegant'a, cum ceteris ejus opuſculis, „Dav: 1503
I. Oe⸗
„324 Dominici Mancini libellus de 4 virtutibus, & om-
Rileus officiis ad bené beateque vivendum, Parif.
14858 l. g.
7325 Venceflai Clementis à Lybeo-Monte, Trinoban-
tiados Auguſtæ, ſive Londini lib. 6. ne loco nec
aunno impreſſ. l. g.
7326 Gabr: Naudæi Lamulus, complectens elogia, epi-
taphia, carmina tum latina, tum gallica variorum
virorum, Pariſ. 2659 l. g.
7327 Fr. Hieronymi Saxli, Mariæ Laudes, ſeu Hiſtorico
postica ejus puriſmæ vitæ deſeriptio, Mediolani
1719 part I l. g.
731 8 - = ejusd. part. 2. Ibid. 1924 l. g.
7329 Bapt: Mantuani, Faſtorum lib. 12, quibus præmit-
titur Carmen ad julium 2. Pont. Marx. carmen
ad Leonem X. Pont. Max Vita Autoris à ſe ip-
ſo deſcripta carmine elegiaco; item & alia quæ-
pialn, Argent. 15 18 l. g.
7330 - — ejusd Parthenice tertia Divarum, Margaritæ,
Agates, Luciæ & Apolloniæ agones continens;
Jline loco nec anno impreſf. g.
73 31 ‧ - ejusd: in præconium Rob: Sanſevetinatis pane-
gyricum carmen, Dav. 1500 l. g.

7332 — . ejusd: Bucolica ſeu adoleſcentia in 10. eglogas
diviſa, à Badio Aſcenſio expoſita „ Pariſtis 1502

J. g.:
7333 -ejusd: de Mundi Ccalamitatibus; ac etiam con-
tra poëtas impudicè loquentes opusculum, Davent.
1492 7 g.

7333 ejusd: divinum ſecundæ Parthenices opus, §.
Virginis Catherinæ paſſionem heroico carmine il-

luſtrans, ſie loco nec anno impreſ. edit. antig. 2 vol.
l. g.
7335 —— ejusde aureum poëma de calamitatibus tempo-
rum; ſeu contra peecatorum monſtra, ſine loco nee
gns impreſſ. edit. ontig. l. g.

7336

— — –- — —

— —

er etica

lit. in 3.

ravia, &
en: 150

6,5 On⸗
,Parj.

rinoban⸗
e loeo nes

Fariorun-

Bilorico

MMeciolad

prrmit⸗
CALMen
4 ſe io⸗
lia qus⸗

Argaritk,
Ninens;

is pane:

eglogas
150?7

mine .

lempo
eleo

116

Latini necent. in Quarto. 53 3

7336 - — ejusd: opus divinum de puriſſima Virg. Maria.

Item ejusd: opuſculum elegiacum; in quo horta-
tur poeëtas, ut lascivis ſpuriisque carminibus reli-
ctis divinam poëſim, pudicis, & noſtræ fidei ſa-
cris rebus applicare conentur, Ene loco ner anno im-

breſſ. c. 1

27337 ejusd: opus inſigne: vitam & martyrium §.

Catherinæ Virg Martyrisque complectens, Pariſ.
7338 — — ejusd: carmen panegyricum in Robertum San-
ſeverinatem; ſomnium Romanum, de cæde &
exitu ejusd. Elegia de morte contemnenda de in-
tepro caſtigata. Varia ad Falconem Sinibaldum
Epigrammata. Carmen Saphicum in divum Alber-=
tum, & carmen elegiacum in divi Ludov. Bonon:
vitam, tranfitum ac miracula, cum commento;
Paariſ i5o6 1 g.
7339 - ejusd: Parthenice Mariana ab jodoco Badio
Aſcenßo explanata ; ac etiam ejusd. Apologeti-
con, & carmen votivum ad divam Virg: cum ſuis
elucidatiunculis, Tbid. 1502 l. g.
7340 Olai Borrichii diflertationes de poëtis, Francof.
7341 Joachimi Vadiani Helvetii de poëtica & carminis
ratione, Viennz 1S18 l g. l
7342 Rob. Titin Burgenfis comment. in Bucolica M.
Aurelii Olympii Nemeſiani, Hor. 1590 l. g.
7343 Diſſertatin Peripatetica de Epico carmine, autore
Petro Mambruno Averno, Pariſ 1652 ch. m. I. g.
[Fr: Caſp: Hagen de Poetarum Dimopathia, Wit-
l
Jo: Chr: Blum de principibus poetis, I ipſ. 1709
Jo: Heinr: Erneſti officia Curtii ſentent'oſa cum
3 tranſlatione rochaica, Tbid. 1212
7344 Juſt: Gotth: Rabener de naturalibus & philoſophi-
cis poeſeos ſubſidiis, Ibid. 1714. Item Chr:
GSotitl: Schwarze de poetis cyclicis, Alorfit
1714 4
lo: Aug: Faſchii Ilias Italica & Odyſſea Britanni-
ca, ſub nomine Princ: Eugenii & Joh: Duc:
L Marlboroughii, ZJeuæ 1715 1 g. M
7345 Faces Auguſtæ, ſive poematia, à Caſpare Barlæo
& . Cornelio Boyo, Dordraci 1643 l. g.
XXX 3 22346

534

734⁶ Venationis cervinæ, capreolinæ, aprugnæ & lupi-

7347
7348

7349

73⁵0
7351

7352
7353
7254
7355
73 ⁵6
7357

7353
7359
7360

1

Laini recent. in Qarto.

næ leges; autore lac: Savary Cadomeniũ . Cadomi
1659 1 g.
Arnaldi Bohyræi Elegiæ, 1olaſe 1618 1. 2g.

Poetica jacobi Gaddi corona e ſelectis Poematiis,

notis, allegoriis contexta, Bononiæ 1637 I. g.
Sacellum Gregorianum Laurentii Frizolii, Roma
1682 v.
Francisci Inſulani poemata. pariſ.1576 l. g.

Conſt: Rodocanacidis floridæ fententiæ verſi bus

Rythmicis conſcriptæ, Amſt.iat l g.
FuRii ontanæ Delphinis carminum lib. 3. Venet.
1582 l. g.
Ludovico Magno carmen panegyricum , Pariſ.
1680 1 g.
Sacra Rhemenſia, Ludovico 13. Galliarum Regi .
Picavii 1611 l. g.

Theod: Bezæ Vezelii poëmata varia;, cum figuris,

1597 l. g.
Leonis Bacovii Delphinus, ſen de prima Principis
inſtitutione lib 6. Toloſæ 1670 l. g.
Antiquorum & celeberrimorum interlocutio poë
tarum, eorumque mira præſcientia, ad ſempiter-

nam palmæ victricis memoriam quam Ludovicus

magnus de Hollandis, Allemanis & Hiſpanis re-

portavit, Avenione 1680 l. g.

Germ: Audeberti Parthenope & Roma „ Pariſ.
1585 l. g.
1* Andr: Reſendii Epiſtolæ tres carmine ; Item
epiſtola proſa oratione, Ebora 1570 1g.
Specimen diſſertationis hiſtorico-criticæ de poëtis

Germanicis hujus ſeculi præcipuis, 1706 l. g.

7361
7362
7363

7364

Henningii Cunradini Gambrivii Epigrammatum
Hiſtoricus liber, Antv. 1581 l. g.
Renati Rapini Hortorum lib 4, cum diſput. de
cultura Hortenſi, Pariſ. 16 65 chb. m. g.
Sim: le Boſſu carmina, Pariſ 1662 ch. m. I. g.
[Vita Dionyſii Areopagitæ libr. 3.
Ourgari⸗ cum exhortatione pro expeditione
contra infideles, liber unus.
Cæcilia, liber unus.
Georgius, liber unus.
Panegyricus Brixia dictus, liber unus.

Syiwaom lib. duo, / ne loco nec anno impr. cb. m.l. g

736⁶5

16

7360

4
7367
7308

7369

73702

7
7372

7174

7575
73,6
7

757 8

719

lopi⸗
Gdonu

natiis,

Roma

rhus
Henet.
Pariſ.
kegi 5
4 U is 5
neipis
9 hoe⸗
npiter⸗
ovicus
dis Ie⸗
Purj.

ſtem

poetis

3
Datum
Ut. de

⸗

Gitione⸗

Latini retent. in Quarto. 357
7365 Joannis Maſlolæi Hercules Gallicus, Pariſ. 1646
ch. m. ec t d.
7366 Thr Cera Jeſus puer, ſeu poẽma, Meædiol. 1690
ch m l g.
7367 Bart: Latomi Bombarda & Elegiacon 1536 J. g.
7368 Aug: Maierii de laudibus Alberti 5§. Boiorum Du-
cis, Iagolſt. 1532 4 .
Renati Bonini Naſus poëmatium, Pariſ 1608
Joan: Gordonii Britanni-Scoti Echo; ſeu Dia-
logus de inſtitutione Principis, Ikid. 1603
7369 Nic: Blonſardii Armorici Juſtitiæ in terras ad-
ventus, ortusque & ſeries ſegum, Ilid., 1606
Jo: Bonyolii Francoparnaſſus, Ilid. 1607
Panegyricus unus, & etiam Poliorceticon ſive
Ambiani expugnatio, I. g.
[Gail: Blanci Albienſis Epigrammata.
Ejusd: Anagrammata & Epigrammata, Romæ
7370 4 1586
