rum, Pariſ. 1550 / g. ßM

m Ciceronis

502 Latinj antiqui & recent. in Quarto.
6846 - -⸗ Ejusd. Ciceronis Lælius, ſive de Amfcitia
cum Xiſti Betauleii comment. Erasmi & aliorum
auaonnotationibus, Pariſ. 1550 1. g.
6847 –— ejusd. Paradoxa ad Marc. Brutum cum an-
notationibus Latomi, lbid. 1550 v
6848 - - ejusd Ciceronis ato major, ſeu de Senectu-
te, Dialogus ad T: Pomponium Atticum, cum
comment. Xyſti Betuleii & Erasmi Roterodami,
ac, annotationibus Petri Balduini; Adjecta eſt Chro“
Dologia in z. libros, de officiis, amicitia, ſenec-
tute, Xyſto Betuleio autore, Ibid. 1550 1. g

6849 Ejusd. Ciceronis de Oratore ad C Miatrem

Dialogi 3 3. Lutetia 1550 l g.
6850 - - ejusd. Ciceronis ad C. Trebatium Topica cum
comment. Lugd. 1550 l. g.
6851 - — ejusd Somnium Scipionis ex libro de Repu-
blica ſexto, cum annotat. Erasmi, ſcholiis Oliva-
rii, prælectionibus Rami, & cujusd. viri comment.
Pariſ 1550 l. g.
6852 Audomari Talæi in Lucullum QCiceronis comment.
ITbid. 1550 l. g.
6853 Ciceronis de optimo genere oratorum iiber , lbid.
1551 c. t. d.
68 4 -ejusd. officiorum lib. 3 argurentis & annotat.
illuſtrati, Ibid. 1551 ct. 5
69855 - - ejusd. de legibus libri 3: cum commentariis,
Iid. 1552 l. g.
6856 — ejusd. de Fato liber, cum Adriani Turnebi
comment. Ibid. 1552 7v.
6957 Antonii Goveani in M. T. Ciceronis libros de le-
gibus annotationes, Tbid. 1552 v.
6858 -—- ejusd, de oratore ad Q. Fratrem Dialogi 3
cum explicationibus Talæi, Ibid. 1553 g.
6859 =⸗ ejusd: de Divinatione lib. 2. Ikid 1553 l. g.
6860 -- ejusd. Ciceronis Topica ad Trebatium cum
enarrationibus Latomi, & Melanchtonis ac Chri-
ſtophori Hegendorph. Scholiis, Pariſ. 1554 l. g.
6861 - -⸗ ejusd. de petitione Conſulatus ad M:
Fratrem Liber cum annotationibus eodegarii⸗
ITbid. 1554 v.
6862 - - ejusd. de Legibus Petri Rami Prælecionibus
illuſtratus, Lutetiæ 1554 1 g.
6863 Adr: Turnebi Apologiæ adverſus quorundam ca-
iumnias

686 5.
6866 Loc

le
lunn
lid.

65864. .

V.
15
an

plic⸗
696, Ko

Ne 0
6868.

1
e 69. er⸗
T.
en
68,0 704
com
ſcho
An Men
bie
VaA

0
6:

to.

Amicitit s

aliorum

cüm an-

Senectl .

um, cum
terodami,
aeſt chro⸗
a, ſenee
1 g.
Fratrem

opica cum

de Repu⸗

ſis Oliya-

Inment.

ek; Ni.

annotat,

nentariss,

Turpebi

0⁵ e le⸗

ialogi

4
3 l 4.

im cum

ie Chri-
4140
odegarij⸗
gionibos

dam 44.
jumnias

Latini antiqui & recent. in Quarlo. 503.
luimnias ad librum primnm Ciceronis de Legibus,

6864 . ejusd. de ſnibus bonorum & malorum Libri

V. cum argumentis & annotationibus, Pariſiis
6865 - ejusd Orationes Philippicæ in M: Antonium
cum annotationibus, Iid. 1555 v.

6866 Loci Libri II. de oratore ab Adr. Turnebo ex-

pPlicati, Ilid. 1555 , g. OUMD
6867 Kolandi Petreii in M. T: Ciceronis orationem
pro P- Sextio commentarius, Lutetiæ 1555 1. g.

6868 – ejusd. Liber de officiis. cum comment. di-
7 verſorum, Pariſ. 155 I. g. ”
6869 -—— ejusd. Lælius ſive de Amicjtia Dialogns ad
TI: Pomponium Atticum, cum Xiſti Betuleii com-
mentariis, ac Erasmi & aliorum annotationibus
Ilid. 1556 l. g.
6879 -—- ejusd: Tusculanarum quæſtionum Libri V.
cum comment. Georgii Vallæ, Phil Beroaldi,
& Joach: Camerarii, & cum variis lectionibus &
ſcholiis Erasmi Roterod. Jani Pagnini & Pauli
Manutii illuſtrati, Pariſ. 1556 1. g.
6371 . ejusd. ſomnium Scipionis ex libro de Repu-
blica ſexto, cum annotat. Erasmi, ſcholiis Oli-
varii, præ lectionibus Rami, & cujusdam viri
Copmmentariis, Ibid. 1556 c. t.
6 872 ejusd. de natura Deorum ad Marcum Bru-
tum Lib. 3. Lbid. 1556 l. g. .
687 3 Ejusd. Ciceronis de Partitionibus oratorſiis
Dialogus, cum jacobi Strebæi commentariis, ad-
jecti funt in easdem partitiones oan Sturmii Dia-
logi, lbid. 15565 l. g.
6874 - . ejusd. Paradoxa cum Sylvii & aliorum com-
ment. & annotationibus Laromi, Ibid. 1556 l. g.
6875 ejnsd Ciceronis de legibus lib: 3 cum ſcholiis,
ac etiam aunotationibus Antonii Goveani, Pariſ.
1557 v. d
6876 - —ejusd. de legibus lib. 3. cum commentariis,
Tbid. 1557 l. g.
577 -— ejusd, officiorum lib. 3 Luteriæ 1557 1. g.
6878 — ejusd. ad M. Filium de oſſiciis lib. III. cum
argumentis & annotationibus Erasmi Roterodami
ac Xyſti Betuleii & aliorum commentatiis, Pariſ.
4553 l. g. .
3 88)79

594 Latini antiqui & recent in Quario.
6879 Bern: Lauredani in M:⸗ L: Ciceronis orationes
de lege agraria contra P: Servil Rullum, com-
mentar. Veuet apud Mannt. 1558 c ꝛ. fol. deaur.
6830 M.: T: Ciceronis oratio pro L: Cornelio Bal-

bo, cum argumento Antonii Goveaui, Lage-

1560 n L
6881 - ejusd in L. Catilinam orationes invectivæ &
cContra Catilinæ in Ciceronem responſiones 2.
cum argumentis Francisci Sylvii, Lagd 1560 g.
6882 — ejusd: de Lege Agraria in L. Servilium ora-
tiones 3 Lugd 1560 1 4½
688 3; -- ejusd. pro quintio Lugd 1560 g.
6884 - ejusd Lusculanarum Quæſtionum Libri V.
cum coment Georgii Vallæ, Phihppi Beroaldi,
& oachimi Camerarii ac cum variis Lectionibus
& ſcholiis Erasmi Roterodami, ſani Pagnini, &
pPrauli Manutii illuſtrati, Parif, 1562 l. g.
6885 - ejusd de oratore ad C fratrem libri 3 cum
comment. Jacobi Lodoici, Leodegarii à cuercu
& cujusdam incerti autoris; itemque ſcholiis Phi-
llpppi Melanchtonis, Pariſ. 1563 l. g.
6886 –— ejusd: Liber idem, Pariſ. 1564 l. g.
6887 ejusd: epiſtola ad Q Frattem Aſiæ Propræ-
torem; de Provincia recte adminiſtranda, & in
eam commmentarius, Lugd. 1564 % g
6888 ejusd oratio pro ſexto Roscio Amerino cum Syl-
vii argumento, Iid. 1566 OUYUMWUqWÿ
6889 Epiſtolæ 2 una Q Ciceronis ad M: Tullium de
petitione conſulatus; altera M: T: Ciceronis ad C
Ciceronem fratrem de ratione bené gerendæ Pro-
vinciæ cum notis Lagd 1564 g.

6890 Petri Rami prælectiones in Ciceronis orationes 9.

conſulares; una cum ipfius vita per IOannem Tho-
mam, Baſileæ 1575 1 g.

6891 Adr: Turnebi comment. in M: T: Ciceronis ora⸗

tiones 3. de Lege Agraria Pariſ. 1576 l. g.
6892 Omnia M: T. Ciceronis opera, cum annotationi-
bus illuſtrata, per Andr: Patritiaom , Venet. 1578

7 g.
6893 CKeronis Lælius, ſive de Amicitia, cum Xyſti
Betuli, Erasmi & aliorum comment. & annotat.
Lugd. 1579 c t. d. .—
6894 — ejusd. oratio pro T. An. Milone, Atv. 1582

689 5

t. g.

oratſones

n, com⸗
fol. deuny.
eio bal.
8 Lugd

ective
Ones 2.5
660/ g.
um ora⸗

Libi V.
Zerdaldl,
Aonibus
nini,
cum

cnercll
lis Phi-

Propfe:
4, & in
cut Fl⸗

ſom
nis 14 C.

æ Plo;

ſones .
n ThO.

nis ol⸗
.
YGtationt.

m Xi

, 582

66

Patini antiqui & recent. in Quarto. 505
6895 -— ejusd Analys dialectica per Joan: Piscatorem;
Menetum 1682 l9
6396 —. eſusd de partitionibus orationis Dialogus, cum
commentariis, Par'j. 1585 I. g
6897 — ejusd: Ciceronis ad C: Trebatinum Topica ,„
cum argumentis Talær, & annotat doctiſſimorum
virorum, Lug. §58S v.
6898 M. Amonii Majoragii comment. in Dialogum,
ſeu librum primum de oratore ad Q. Fratrem
M: T: iceronis, Venet 1587 c t. d.
6899 Ars oratoria e Ariſt Quint: (ic: præceptis ex-=
Poſita; à oanne Pelliciolio, Bergomi 1599 l. g.

6900 Narrationes, ſententiæ, ſimilia ex libris M: Te

Ciceronis, collectore Simone Piechovio, Zamosci
1611 l. g.
6901 M: Lulli Ciceranis opera omnia emendata ſtudio
Gulielmii & jani Gruteri, cum eofum notis inte-
gris, Lugd. But. 692 2 vol. V. c.
6902 M: Fabi Quintiliani Declamationes, Editio anti-
ZJua ſene loco nec auno impreſſ. 1. g.
6903 - - ejusdem idem liber, 1500 7 g.
6904 — ejusd. Inſtitutionum oratoriar libri 12., cum
novendecim ſive ejusd. five alterius declamationis
bus, 1520 / g. 1 V
6905 - ejusd libri alia editio; Pariſ 1538 l. g.
6906 - - ejusd de inſtitutione oratoria libri XII. cum
comment. Ibid. 1541 r. 1t.

690b7 — ejusd de inſtitutione oratoria ad Marcellum

Viétorium lib 12. Ibid 1542 c. t. d.
6908 Idem liber, Tbid 1544 1l. g.
6909 M: Fabii Quintiliani de oratoria inſtitutione lib. 12
cum argumentis Petri Gallandii elucidati , lbid.
6910 Idem liber, cum iisdem argumentis ejusd. auto-
ris Ibigd 545 c z.

69 11 - -ejusd. Quintil de inſtitutione oratoria lib. 12.

cumf comment. Ibid. (554 v. c.
6912 - - ejusd. idem liber, cum comment. Ibid. 1556
e. 7. . . . .„ .35
6973 - ejusd. Declamationes 137 cum ſcholiis illu-
ſtratæ, Lid 1563 l. g

6914 ejusd: Declamationes & Inſtitutiones oratoriæ

ex editione Ulrici Obrechti, Argent: 1698 2 vol.
l. g.
8S8 6915

506 Eatini antigui & recent. in Quaro.

56915 - eſusd De lamationes & iInſtitutiones oratoriæ,
cum notis variotum & P: Burmanni, Lugd Bat.
1720. 2 vol ch. m. l. g. 5
6916 C. Plinii ſecundi Novocomenſis panegyricus Tra-
jano Auguſto dictus ſine loco impreſſ. 1476 c. t.
6917 C: Plinii Panegyriei, Baſil. 1520 l. g.

6918 Philippi Beroaldi Bononienſis annotationes in eom-

mentarios Servii Virgiliani, Flor: 14890 c t. d.
6919 - ejusd. comment. quæſt. Tuſculanarum, ſine
loco nec anno impreſſ. l. g.
6920 Philippi Beroaldi orationes, quamplures apen-
QSiculæ, Bononiæg 1491 c. t.
692e Gratii Daventrienſis orationes quodlibeticæ, Col.
3508 l. g.

6921 Orationes diver ſorum Autorum, Romæ 1586 l. g.

6922 Auguſti Junioris orationes, Inbinga 1598 1. g
6923 Petri Scholirii Sermonum familiariam libri 3.
comment illuſtrati ſtudio Alberti le Roy, Hermo-
poli 1683 1. g.
6924 Romuli Amaſeæi orationes, Dononi 1564 l. g.
6925 Archithrenius ſumma diligentia recognitus, 1517
6926 Paranæticorum veterum pars I cum notis M. Gol-
„daſti, Inſulæ 16041 g. 4
6927 Viéet: Fauſti orationes quinque, Venet: apud Alduns
1551 c. t.
6928 Bern Parthenii pro lingua latina oratio, Ven: apud
Aldum 1545 c. t. G.
6929 Declamationes aliquot Erasmi Roterodami; videl.
querimonia pacis undique profligatæ: conſo latoria
de morte filii: exhortatoria ad matrimoniom, &
eS nius artis medicæ cum cæteris adjectis, Lov.
1518 J.

6930 Juſti à Mransfeld Allocutiones & programmata va-

rii generis, Gottingæ 704 l1. g.
69 31 Vincentii Pimpinelli oratio, Angaſtæ 1530
693ʒ2 Theodori Schrevelii diatribæ ſcholaſticæ, ſive ora-
tiones continentes potiffimum ea, quæ ad laudem
& eoimmendationem ſcholarum ſpectant „ Lugd.
Bat. 1643 1
6933 M: Juſtini Wezelii, Norimbergenſis orationes 2.

I. de mira hominum diverſtate in dijudicande
Gymnaſiorum pretio , 2. de genuino Gymnaſio-

rum

o.
oratorie;

Lugo. Bot.

ficns Tra-
47 l. 1.

es in eomn⸗
1,f.
UN ſue

Dres ape

eict, C).

8l.6.
1 libri 5⸗
, Rermo⸗

g.

s, 151
/An
Vn: nus

ſOlatOA

om, &

echb, L.

nlatt .

0
ſneſc
Alaudem
6949 ſtitutione, TIbid. 1566
ationes 6 S
uGicaN O
inmo.
Ium

Eatini antiqui & recent. in Quarte, 50
rum à chrittianis conſtitutorum ſcopo „ Worimbe
1705 l. g. .
6934 Jo: Lucidi Catanei Mantuani oratio funebris,
Mantuz 1484 l. g.
6935 Pie ſorum orationes diverſæ ſine loco nee anno ime
Ppreſf. 1. g. S H”M
6936 Alberti Voget oratio de Natalibus ad Aram Jeho-⸗
VæX non factis, Medioburgi Zelandorum 122 1 g.

6937 Manipulus orationum ab eruditis viris Polonicæ

Nationis, &c. Romæ 1539 l. g.

6938 Jacobi Grifoli orationes variæ, variis in Locis

habit æ. Venet 1559 l. 5.
6939 Zenobii Bonaccurfii oratoris inſtitutio, vel de arte
Rhetorica Libri IV. Iurviſti 1603 l. g.
6940 Enex Silvi Tract. editus ad Regem Bohemiæ La-
qiſlaum ſine loco nec anno impreſj. edit., antig I. g.
6941 Orationes Clarorum hominum vel honoris of⸗
ficiique cauſa ad Principes, vel in funere de vir⸗
tutibus eorum habitæz Venet 1553 l. g.
6942 Polemonis Himerii, & aliorum quorundam de-
clamationes 1567 . g.
6943 Petri Nannii Alcmariani orationes 3. I. in Geor-
gica Virgilii, 2. in oratorem Ciceronis, 3 in T.
Livium, Lovanii 1545 l. g.
6944 Antonii Mancinelli Sermonum Decas, Rome
1703 1 g.
6945 Gregorii Palamæ orationes 2 judiciales Mentis cor=
pus accuſantis, & corporis contra ſe deſendentis
itemque judicum ſententia, Pariſ. 1553 l. g.
6946 P: Gallandi contra novam Academiam bPetrti Ra-
mi oratio, Latetiæ 1551 l. g.
6947 Roberti Britanni Atrebatis de fælicitate noſtrorum
temporum, oratio, Pariſ. 1540 l. g.
6948 Johannis Caſpati Khunii orationes panegyricæ, An.
gent. 1712 fl. g. 2
[Dionyſii Lambini Monſtrolienſis oratio de laudi=
bus litterarum ac etiam de Philoſophiæz Mo-
ralis laudibus, oratio altera, Lutetiæ 1564
Ejusd. oratio de rationis principatu & reca in-

Ejusd. de Philoſophia cum arte dicendi conjun-
genda, oratio, Ihid. 15 66
Fjusd oratio altera, Ibid. 1570
Ejusd, orationes 2. Pariſ. 1563 l. g.
858 2 6950

508 Latini antiqui & recent. in Quarto.
6950 Chriſtophori atthæi faffi oratio inauguralis de
Univerſitatibus Scholaſticis emendandis, Iubingæ
695 Mathæi Galeni Veſtcappellii funebres orationes 32.
Dilinga 1soi à g.“
6952 Auguſtini Dathi orationes cum annotamentis;
Par/ 1514 1. g.
ſJoachimi Perionii oratio iun jacobum Lodoicum
Strebgum, qua ejus calumniis & convitiis
6953 reſpondet.
Ejusd. orationes 2 pro Ariſtotele in betrum Ra-
mum, Pariſ 1SS1 l g
6954 Theodorici Schnepffii oratio de vita & morte D:
Chrikophori Ducis Wirtenbergici; ac etiam Epi-
cedia & carmina doctſlimorum virorum, Iubingæ
1570 1 g.
6955 Selectiſſimarum orationum & conſultationum de
bello Turcico variorum & diverſorum autorum vo-
Iumina, 156 1. g. 5,
6956 Panegyricus die natali Academiæz Theodoſianæ
Paderbornenſis à Collegio Societatis eiu in 3 Li-
bros diviſas, Paderbornæ 1666 l g.
Panegyricon Joannis grandis.
6957 Diſcerptatio oratorum duorum Regum Romani,
ſcil & Franci., ſine loco nec anno impreſſ u.
6958 Flores Grammaticæ, ſive Florifto, cum Com-
ment., ſine loco sec anno impreſt I g.

6959 Joannis Pedionei Conſtantini de claris oratoribus

ibri 3 ejusd. Elegiæ 2. Ingelſtadit 1546 l. g.
6960 Oratio de poeticæ & Mutarum triumpho, Romæ
1518 1. g.

6961 Paganini Gaudentii Chartæ palantes, in quibus

Oratoria & poetica ſic exercentur Florentia 16381 g.
6962 Oratoriæ faculratis breve compendium ex Gicero-⸗
ne & Quintiliano, per Nicolaum Gulonium col-
lectum, Pariſ 1558 c. t. d
6963 Gerardi joannnis Voſſii commentariorum Rheto-
ricorum, ſive oratoriarum inſtitutionum 2 vol.
Lugd: Bat 1643 l. g.
694 Bibliotheca Rethorum, præcepta & exempla com-
plectens, autore P: Gab: Franc: le Jay, Pariſ.
1725. 2 vol. l. g.
6965 Ex Platonis Timæo particula Ciceronis de ni⸗
verſi-

L.

Ver

jo⸗
6956 Ar
Ppor
dr⸗
6957 I4
Pa
696 Er,

tio
6969
ho ſo
15.
6971 Ge

O⸗
69)2 De
the

1
“ 09 O

01

pn
6974 G
1

ijj

E

697 4
he

1
60,8 4

6979 P.
ti
6he p
1
699, .

1
692

o.
ngurafis de
is, 1 ubnge
rationes 3.

otamentis,

Lodoicam

convitiis

Petrucn Ra-

monte D:
etiam Bpi-

n, Tubing

ionum e

orum vo⸗

eodofanæ

kin 3 Li.

eſ 2. .

.
10, Roteé

11618 g.

y Cice0

Rhelo⸗

plcon⸗
4 Porj.

le Un.

gelli

Latini antiqui & recent. in Quarto. 509
verſitate libro reſpondens, cum obſervationibus
Joachimi Perionii, Ibid 1540 ! g.
6966 Auguiini Senenſis de variis loquendi regulis ſine
poëtarum præceptis Traét. ſine loco nec auno im-
preſſ. edit. antiq. 1. g. H
6967 Laurentii Vallæz Romani de Dialeética Lib: 3.
pariſ. 1530 c. t.
6968 Emanuelis Theſauri Idea argutæ & ingenioſæ dic-
tionis ex principiis Ariſtotelicis, Coloniæz 512 41 g.
Juſti Vulteii Werterani oratio lugubris.
Feis Pagani oratio funebris, carmine beroice
6969 conſcripta.
(uſti Vulteii Epicedium, Marpurgi 1562 1. g
6970 Joan.: Caſelii pro arte poetarum oratio, Roſtochis
1569 1. g.
6971 Gerardi Bucoldiani de inventione & amplificatione
Oratoria; ſeu uſu locorum lib 3. Lagd. 1534 1 g.
6972 Danielis Hartnaccii nobile ſemeſtre, ſive Hypo-
theſium aliquot oratoriarum ſpecimen, Alouæ 1685
.

6973 Octavii Boldoni extemporalium rhetoricorum pars

Oratoria complectens præfationes & gratias ad diſ-
putandum de quaque ſcientia, Romæ 1674 J. g.
6974 Gottfried Polycarpi Muller idea eloquentiæ non-
antiquæ, Liſiæ 1717 Jl. g.
Joannis Guilielmi Bergeri de naturali pulchritu-
6975 dine orationes, Lipſiæ 1720
Chreſtomathia Longini, Ibid. 1722; 0 S
Panegyricus Sacræ Majeſt. Carolinæ devotus „
CVid 1220 l. g.

6976 Jo: Guilielmi Bergeri de oratione morata, & aljis

materiis, diſſertationes variæx, Wiutenb: 1712 1. J.
6977 Apollonii Alexandrini de ſyntaxi, ſeu conſtructio-
ne orationis libti 4. cum annotationibus, Francof.
1590 J. g.
6978 Audomari TLalæi rhetorica, Pariſ 1549 l. g.
6979 Francisci Bernardini Ferrarii de veterum acclama-
ti'onibus, & plauſu lib 27: Mediolani 1627 1. g.
69 8% Francisci Robortelli de artificio dicendi, Bononia
15671 g.
698: P: Rutilii Lupi de figuris ſententiarum ac verbo-
rum lib. 2. Pariſ. 1530 I. g.
6982 Minoris Donati de 8. partibus orationis compen-
88S 3 dioſa

510 Latini antiqui & recent. in Quarta.
dioſa interpretatio per joannem Blogovienſem re-
collecta, 1510 J. g. M
6983 Hermanni Buſchii Paſiphili in artem Donati de 8.
partibas orationis commentariis, Col. 1589 I. g.

6984 Audomari Talai opera elegantioris methodicæ Phi-

loſophiæ ſtudioſis perneceſſaria, Baſil. 1575 l. g.
Itali.

6985 I M. I: Cicerone de gli Offci dela Amicitia, della
D Vecchiezza, e della Paradoſſe tradotte per un
Vinitiano, Vinegia 1528 1g
6986 Le Eilippiehe di Cicerone eontra M. Antonio, Vinegia
preſſo Aldo 1556 Ig.
69⁸7 L'Orationi di M.: I: Cicerone, tradotte da M. Lodovi-
co Dolee, con la vita dell' autore, e con uv breve dis-
corſo in materia di rbetorica, Vinegia 1562. 3 vol.
I. g.
698 I1 Dialogo della partitione oratoria di M: T. Cicerone,
da Oratio Toscanelta, Ibid. 1567 l. g.
6989 Proſe di Dante Alighieri e di M. Gio: Boccacci, Fi-
renze 1723q I. g.
6990 Le proſe di M Pietro Bembo „ nelle quali ſi ragione
della vo gar lingoan, Napoli 1714 2 vol I. g.
6991 Orazioni & altre proſe del &. Giovani Batiſta di Lo-
renzo Strozzi, Roma 1615 l. g.
6992 Capitolo del Gioco della primiera, col' comento di M
Pietro Paulo du San Chirico, Roma :526 I g
6993 Dell' arte oratoria di M. Francesco Sanſovino libri 3.
Venet: 1569 1. g.
6994 Preoſe Toscane di Auton: Maria Salvini, Firenze 1715
6995 e ou di M Alberto Lollio, Ferrara 1563 1. g.
6995 Orationi Militari raccolte per M. Remigio Fiorentine
da tutti gli biſtorici greci e latini, antichi e moderni;
con gli argomenti, ebe dichiarauo l'occaſioni, per le-
quali elle foron fatte, Vinegia 1585 J. g.
6997 Retorica di Ser. Brunetto, Roma 1546 l. g.
699⁸ L'arte del Dire di Mannelli, Roma 1671 I. g.
6999 L.Antierusca avero il Paragone dell' Italianu lingae
Paolo Beni, Padoua 1613 I. g.
7000 Del Harler Senatorio di Cornelio Frangipane, Venetia
1619 I. g.

7005

„dol ð
79001 Pf0
700 Der

eit
15
704 le
700 Di
tat
V
7006 —
7807 0

a.
enſemm 1.

Onati deß.

99 l g.
odieæ Phi=

75 bh⸗

tia, Eelte

Uite hef un

Vinegi
. Locovi⸗
No AIt⸗

Cicerone,

, Fi-

6 raguv/

6 a⸗
24 ℳ.
1.
nze 1714

1. .

PorenH

80drM;
per l⸗

ſe⸗ 4

Febetls

001

Itali in Quarto. 5II

7601 pittare del Deui, Padoua 1564 1. g.

7002 Preſe di Giovanni Ciampoli, Roma 1649 I. g.

70o3 Della Retorica Dicci Dialogbi di M. Hraucesco Patri-

cis, neili quali ſi favella dell' arte oratoria, Venetia
1562 1. g.
7004 La Rbetorica di M. Bartolomeo Cavalcanti, diviſa in
7 librs, Venetia 1569 l. g.
7005 Diverſe orationi da molti haomini illuſtri, can un trat-
tato dell' arte oratoria, per M Franceseo Sanſoving;
Venetia 1569 1 g

700 — I medeſimo libro V Ibid 1584 I. g.

7007 Orationi de Speron speroni, Venetia 1596 v. c.
Galli.

7008 Es Philippiques de Demoſthene avec des Remar-
gques, Haye 1201 l. g
7009 Les Philippiques de Ciceron, Pariſ. 1639 1. g.

7010 Quintilien de l'inſtitution de 'Orateur, avec les notes

biſtoriques & litterales, ou les mots, Barbares, Grecs,
anciens, & les plus dificiles paſſages ſont expliqués,
par M M D. P. Paris 166 3 l. g.
7010 Quintilien de l'inſtitution de l'orateur tradait par M.
Gedoyn, Ibid. 1718 1. g
7211 Des cauſes de la corruption de l'Eloquence, Dialogue,
attribué par quelques uns à Iucite, Gc. par autres à
Queintilien, Paris 1630 l. g.
7012 Kecueil des Harangues pronoucées par Meßfkeurs de l'A-
cademie Frantoiſe dans leurs Keceptions, & en d'au-
tres occaſions diſferentes, depuis 'établiſement de l'Aca-
demie juſques d preſent, Paris 1698 l. g.
7013 la⸗ dugee Heroiques des bommes illuſtres, Paris
1643 1. g.
7014 Le Treſor des Hurangues & des Remonſtrances faites
auax ouvertures du Parlement, par M. L. G: Paris
L665 1. g.
7015 Panegyrique d læ Reine de Suede, par E. Spanhbeim,
Geneve 1652 I. g d.
7016 Paneg)rique ſur le ſujet du Philoſophe indißferent, Pa-
ris 1641 I g.
7017 Oraiſon funebre ſur ſèn Alteſſe le Prince d'Orauge, era-
duite de la Latine, Jaite en 'Cniver ſité de Leyde, par
F: Spanbeimn, Leyde 1647 I. g. m. L
7018

512.
70:8

7019
7020

7021

7022²

7023
7024
7025
7026
7027
7029
70²9
703°

7031

4

Galli in Quarto.
Recueil des oraiſons junebries de quelques Princes & Prin-
ceſſes de France prononcées por les plus famenæ orateurs
M. Benigne Boſſuet, l'Abbé Anſelme, le P. Bourdaloue
G&. enrichies des vignettes de la façon des meilleurs gra-
veurg, Paris 1692 ch. m d. 1. g.
L.a Rbhetorique Fraucoiſe de René Bary, Paris 1653 I. g.
Oraiſon funehre de Henry de la Tour-d'Auvergne, par
Clande François Meneſtrier, Paris 1676 1. g.
Les ſemmeè illuſtres, ou les Harangues herozques de M.
de Scudery, Rouen 1655 l. g.

P O E T T.
Græci.

Nthologia Græca, cum majusculis litteris „
ahsqjue anno & loco empreſſ. elegantiſſ. exempl.
optimè conſer va! um. .
Miſcellanea Græcçorum aliquot ſcriptorum carmi-
na, cum verſione latina, & notis, Lond 1722 ch.
m. g.
Porphirii Philoſophi homericarum quæſtionum li-
ber: ac etiam de Nympharum antro in Odyſſea
opusculum, Romæ 1518 c t. d.
Homeri ſpeculum heroicum i. e., argumenta 24.
cum figuris & tabulis demonitrativis, Venet: 1526
& t. 2.
Homeri IIias & Ulyſſea, cum interpretatione,
Boſ: 1535 l. g.

— Ejusd: Odyſſeæ lib. 8 Franciſco Florido

Sabino interprete, Lutetiæ 1545 1 g.
— Eusd: ſententiv, cum argumentis per
Boet'um KRordabuſanum, Lov: 1555 1g. .
Med tationes in librum primum lliados Homeri;
autore N. Girardo, Pari 1566
Nactes ſolitariæ, five de iis, quæ ſcientificè ſcri=
pta ſunt ab Homero in Odyſſea liber Gngularis in
70 Ccolloquia diſtributus: autore oanne Baptiſta
Perſona, Venet: 161 ¾ l. g.
Homerti ſpeculum heroicum, id eſt argumenta 24
cum fig & tabulis demonſtrativis, Irajecti Batave-

rum 1613 l. g.

7°32

“l

7939 Eu
inte
ſen
70 9 M,
dal
7040 N
7 1..
7042 A
.
7043.
7044..
1
7d45 85
tus
7066 4

dh

48

1.
704.
7050.

ler ki.
ar orateurt
bourdoloue
eileurs 6

816631 g.
lergne, af

.
Hues .

itteris 5
erimpl.

mcarmi⸗
ran ch.

onum li⸗
10feaa

jenta 24

get: I). 26
gtione 5
Plotido⸗

ntis pet

otneri

jce ſeli⸗
Olaris in
Baptitts

entt 4
Hotun-

032

SCalli in Quarto. 513
7032 M: Wolfgangi Seberi Argus Homericus, ſive In
dex vocabulorum in omnia Homeri poemata, Amſt.
1649 l. 29. ⸗R
7033 Homeri Ilias & Uliſſea, & in easdem ſcholia, fi-
ve interpretatio Didymi, cum latina verſione „
Amſt. 1656 l. g. l
7034 -- ejusd. Gnomologia duplici Parallelismo illu-
ſtrata, per Jacobum Duportum, Cantabrigie 1660

70 5 - ejusd. Ilias & Odyſſea, cum veteribus ſcholiis,
quæ vulgo appellantur Didymi, cum notis, inter-
pretatione latina, lectionibus variis, annotationibus
& emendat. variorum, Lid. 1689 l. 2g.
7036 -- ejusd. IHias & Odyſſea, cum ſcholiis, ſive in-
terpretatione veterum curante Barneſio, Iid. 171E
2 vg. . k gg. —
7037 Euripidis Medea, Hippolytus, Alceſtis & Andro-
mache, gr. cum litteris wajusculis, Editio antigna
ſine anno & loco impreſſ. c. .
738 Euripidis Tragœdiæz cum latina Gulielmi Canteri
interpretat. & ſcholiis do arum virorum ab Ar-
ſenio Monembaſiæ, 1602. 3 vol. I. g.
703ʒ9 Mich. Neandri Ariſtologia Euripidea græco-latina
Baßl: t. 2.
7040 fſchyli Tragœdiæ 7. cum ſcholiis’, 1557 l. g.
7041 - - - - - ſeptem Thebanæz, Lutetig 1585 1g.
7042 Ariſtophanis facetifſimi Comœdiæ II. Baſil. 1532

7043 - - ejusd: Ranæ, ne loco nec anno impreſſ. lI. g.
7044 - ejusd: Plutus, cum commentariis „ Pariſiie
1549 l. g.
7045 - - ejusde Liber idem, in linguam latinam tranfſla-
tus, Parmæ 15011 l. g.
7046 gidii Bourdini ſcholia in Ariſtophanis Thesmo-
phor. gr. Sirt l. g.

ðð Pindari Olympia, Nemea, Pythia, Iithmia, Han-

7048 - - ejusd. liber idem, cum ſcholiis, Salmurii 1620
7049 - = ejusd: liber idem, Pari 1558 l. g.
7050 -- ejusd: Nemea, cum ſcholiis, ſine loco nec anuo
impreſſ. l. g.
705I „⸗ ejusd. liber idem, cum comment. 1616 l. g.
Ttt 752

514 Calli in Warto.
7052 - - ejusd: liber idem, cum interpretatione latina ;
13599 l. g. .
7053 Francisci
7054 in eund: Pindarum commentarii abſolutiſſimi
1587 l. g.
7055 Sophoclis Tragœdiæ 7. cum interpretat. vetuſtis,
PFPlorentiæ 1522 c. t. d.
7056 - - ejusd: Tragici Ajax Flagelifer, Callimachi
Chyrenæzi Hymni in Jovem & Apollinem; Joanne
Lonicero interprete, Baſileæ 1533 l. g.
7057 — ejusd. Trag: 7. Pariſ. 1553 l. g.
7058 - — ejusd: Trag: 7. cum interprctat. vetuſtis, Fran-
cof. 1555 l. g. . .—
goSy -= ejusd: Trag: 7. cum omnibus græcis ſcholiis;
& cum latinis oach: Camerarii, ſine loco impreſſ.
1568 l. g. .
706o Sophoclis Trag: Philoctetes, Lutetiæ 153 l. g.
7061 --= ejusd. Trag: 7. una cum omnibus græcis ſcho-
liis & latina Viti, Winſemii interpretatione, Rne
loco impreſſ. 1. g.
7062 Commentarii in 7. Trag: Sophoclis, Rne loco
nec anno impreſſ. c. t.
(Joſephi Scaligeri Lycophronis Chalcidenſis Ale-
. xandra, obſcurum & oporoſum poema, Lat:
1584

Porti Cretenſis commentarii in eund.

7063 Ejusd Lycophronis Caſſandra, jambico carmine

tranſflata, Ibid.
Ejusd. Lycophronis Caſſandra, & c. ex offcina San-
cCandreana 1500 l. g.
7054 Lycophronis Chalcidenſis Alexandra, cum eru-
ditiſſimis Iſacii LTzezis comment. interpretatione
verſuum latina, ad verbum, Gulielmi Canteri, &
ejusd. annotationibus; nec non Epitome Caſſandræ
græco latina, carmine Anacreontico, 1601 l. g.

7065 Apollonii Argonautica, in pergameno, cum ſcho-
liis & textu majusculis litteris, græcè, Florent.

1496 egregiam exemplar. c t. 5
7066 Idem liber, abi prima plagula manuſcripta eſt. c. t.
7067 Apollonii Rhodii Argonauticon lib. 4. cum anno-
tationibus Henrici Stephani, 1574 J. g. —
7068 Orphei poetæ Argonauticon græcum, cum inter-
pretat. latina, Baſileg 1523 l. g. “
77068

e Atina;

in eund.
ſolutilimi
vetuſtis,

: loanne

lis, Fto.

ſcholis,
0 impreß⸗

.

ecis ſcho⸗
one, ſye

ſe leo

enſis Ale-
ea, lut.

ocarmmine
tim den.

cumm eru-
Nretntiote
Pantet!,
Caſlanda
1601 ,. 4.
cuin ſeho·
, Flonunt.
re
umm ann⸗

um tel“

170ts

Galli in Quarto.

2706 Oppiani de Venatione lib. 4. Joan. Bodino es

interpretis, Latetiæ 1555 l. g. DZ
7069 - - ejusd: de Piſcatu libri 5. ac de venetione li-
bri 4. Ihid. l. g. .
7070 - - ejusd: Alieuticon, ſive de Piſcibus libri 5.
græco traduécti, Argent. 1534 l. g. K’
7071 Anacreontis opera græcé, cum latina verſione &
notis, Londini 172 5 c. t.
7072 - - ejusd- odæ, Lutetiæ 1554 l. g.
7073 Eithardi Lubini Florilegium hoc eſt veterum græ-
corum poetarum Epigrammata comprehenſa libris
7. gr. lat. ypis Commelin: 1604 l. g.
7074 Zenobii Epitome proverbiorum Tarrbæi & Didy-
mi, &c. gr. Florenz. 1497 l. g.
7075 Sententiæ verſibus comprehenſæ; item Muſæus de
Herone & Leandro, gr. cum litteris majusculis,
ſene anno & loco edit. c. t. MM
7976 I'ryphiodori Egyptii liber de Ilii excidio: cum du-
plici interpretatione, & notis ad græcum textum,
autore Nicodemo Friſchlino, Francof. 1588 l. g.
[Sibyllinorum oraculorum lib. 8.
7077 ] Lactantii excerpta de his teſtimonia, cum annot.
per Kyſtum Betuleium, Baſil. 1545 l. g.
7078 Carmina Sibyllina, gr. Pariſ. apud viduanm Guil
Morellii 1566 c. t.

prete. Item comment. varius & multiplex ejusd.

7079 Serv: Gallæi Sibyllina oracula gr. & lat. Amſt. 16 99

ch m. l. g.
7080 Servatii Gallæi Diff. de Sibyllis earumque oracu-
lis, Amſt. 1689 c. f. au. l. g.

7081 Georgii Piſidæ opus ſex dierum, fſive mundi opi-

ficium; ejusd: poéëmation de vanitate vitz, om-
nia primum gr. & lat. verbis expreſſa per Fed: Mo-⸗
rellum, Lutetiæg 1584 l. g.
[Georgi Piſidæ opus 6. dierum, ſeu mundi opi-
ficium.

782 Ejusd: Senarii de vanitate vitæ, omnia gr. & lat.

verſibus expreſſa per Fed. Morellum , Lutetia
1585 lJ. g.

708 3 Molchi, Bionis, Theocriti Idyllia aliquot, latinè

ab Henr: Stephano, Venet. ap. Aldum 1555 l. g.

7084 Moſchi Siculi & Bionis Smyrnæi Idyllia, doctifſi-

morum virorum ſcholiis illuſtrata, Brugis Flandro-
rum 1565 l. g.
Ttt 2 708

516 GEGraæti in Quarto.
7085 Davidis Whitfordi Muiæi, Moſchi & Bionis,
quæ extant omnia, quibus acceſſere quædam ſelec-
tiora Theocriti Eidyllia, Lond. 1659 l. g.
57096 Marci Manilii Aſtronomicon, Romæ I710 c. z. d.
7087 Arati Phænomena cum ſcholiis Theonis & Leon-
glus ac Sphæra, &c. gr. Pariſ. apud Morell. 1559
7038 Demetrius Triclinus de metris, quibus uſus eſt
Sophocles, ejusdem ſcholia, gr. Pariſ apud Iurneb.

7

1553 l. g.

[Theocriti Bucolica, per Phileticum & græco tra-

duéta:
70⁸9 Heſiodi Ascræi Georgica per Nicolaum de Valle
é græco in latinum converſa.
IEjusd: Theogonia per Boninum Mombritium, e
ræco in latinum converſa, ſine loco nec anne
impreſſ. c t.

eeen

Phi
ol Ce

7090 Heſiodi Ascræi opera & dies, Theogonia, Scutum

Herculis, omnia cum multis, optimisque expo⸗
ſitionibus, Venet. 1537 l. g.
7091 Theocriti Idyllia 36 Epigrammata 19. ac Bipennis
& Ala, Pariſ. 1561 I. g. *
7092 Dan: Heinſii, Heſidi Ascræi quz extant, cum
Aræcis ſcholiis; item notis, emendationibus & ob⸗
ſervationibus, Plantiniæ 1603 l. g.
7093 - -ejusd. Theocriti. Moſchi, Bionis, Simmii quæ
extant cum græcis ſcholiis, notis & lectionibus ,
1604 lJ. g.
7094 Hieroclis opusculum, ſine loco impreſſ. 1474 c. t.
7095 Hieroclis in aureos verſlus Pythagoræ opusculum,
Roma 14933 c. 2.
7096 Michaelis Neandri opus aureum & ſcholaſticum,
in quo continentur Pythagoræ carmina aurea, Pho-
cyjlidis, Theognidis & aliorum poëmata, &c. Lip/
1577 2 vol. l. g.

797 Theognidis Megarenſis ſententiæ Elegiacæ, cum

ſcholiis Eliæ Vineti Santoni & latina e græcorum
regione ad verbum interpretat. Pariſ. 1543 l. g.
7098 Sententiæ Theognidis, Phocylidis, & 15 aliorum
poëtarum antiquiſſ. Pariſ. apud Iurneb: 1553 l. .
7099 Callimachi Hymni, cum litteris majusculis & ſcho-
liaſte, gr. ſine anuo & loco edit. c. t.
7100 Callimachi Cyrenæi Hymni, cum ſcholiis & ſen-
ten-

& Bionis
dam ſelec-

.
10 e. k. g.
6s & Leon-

Lrell. 15569

1s vſas et
pud lumib,

4

graco tla⸗

nee AuRN

4, Jcdtaln
goe e

Bioennis

ihus b

ionibos

374 l.l.

usCÜHIAI..

aſticum,
Urea, Pho.

e. /6½%

e; cum
trcu
8 H
diorum
81

&len⸗
e „

ten

Eræti in Quarto. 517

fentiis ex diverfis poëtis oratoribusque, ac philoſo-

phis collectæ, Baſl. 1532 k. g.

71 oI Callimachi Cyrenæi Hymni, cum ſuis ſcholiis gr.

& Epigrammata, & Henrici Steph: partim emen-
dationes, partim annotationes, 1577 1. g.
(Gregor: Epiſc: Nazianzeni carmina gr. & lat.
Venet. apud Aldum 1504
7102 Ejusd: carmina quædam heroica & elegia tantum
gr. c. ?.
7103 Nonni Panopolitæ Dionyſiaca, cum le ſionibus &
conjecuris Gerardi Falkenburgii Noviomagi, Antv.
1569 1. g.
7104 Nonni P olitani converſio Evangelii ſecundum
Joannem græcis verſibus conſcripta nunc primum
ad verbum latina facta, multisque in locis emen-
data, per joannem Bordatum Bituricum, Pariſ.
7105 Joan nis Gemiſtii græci Protrepticon & Pronoſticon,
Anconæ 1516 I. g. .
Nicandri Theriaca interprete Jo: Gorræo Pari=
ſienſi, Pariſ. 15 57
Eiudt interpretis in Alexipharmaca præfatio „
aomnem de venenis diſputationem complec⸗
7106 tens & annotationes, Ibid.
In Nicandri Theriaca ſcholia autoris incerti.
In ejusd: Alexipharmaca diverſorum autorum
ſcholia, Ibid. I. g.
7107 Ariſtotelis de poetica liber lat., analytica metho-
do illuſtratus, Lond, 1623 1. g. S“
7108⁸ Federici jamotii varia poemata gr. & lat., Antv.
1593 ch. m. I. g.

7109 joan: Læzii Rupellani amicitia exulans, ſex Cyri

Theod: Prodromo poetæ græci; ejusd: de Pace
carmen, Pariſ. 1559 1. g. “
7110 Mart: Cruſii poematum græcorum libri duo. Ad-
dita eregione partim ipſius converſione, partim
Leonardi Engelharti, partim Erhardi Cellii, car-
mine latino. Ejusd: Martini Cruſii orationum li⸗
ber unus, Baſil. I. g.
ſ[Tetraſticha gr. & lat. verſibus expreſſa, authore
Plorente Chriſtiano, Lutetiæ 1584
7III Vidi Fabri Pibracii præcepta moralia, heroicis
verſibus expreſſa ab Aug: Prævotio, Nid. 1 g.
Tit 3 7¹12

518 Graæci in Quarto. SW
71I2 Joann: Cottuni Epigrammata græca, libri duo 2
cum ejusd: verſione latina, Patavii 1653 I. g.
[Epithalamlon græcè ſcriptum à M: Chriſtophoroe
Scillingo, Wittenb. 1520
7II3Z Epithalamium per Johannem Brantium Duis-
burgen ſcriptum, I. g.
7114 Petri Cortonæzi varia carmina græca, Venetüs 1555
l. g. 4
7115 Dan: Heinſii Peplus græcorum epigrammatum :»
Lugd. Bat. 1613 V. .
7116 T: Proſperi Martinengii poemata diverſa, cum gr.
tum latina, quæ quidem magna ex parte divina
ſunt & ſacra, Romæ 1582 l. g.
71I7 Hephæſtionis Enchiridion de metris, cum ſcholiis
gr. Pariſ- apud Iurueh. 1553 l. g.

711⁸ Hephæſtionis Alexandrini enchiridion de metris &

poemate, cum ſcholiis antiquis & animadverſioni-
bus Joannis Cornelii de Pauw, Traj: ad Rh: 1726
ch. m. l. g.

7119 Gnomon KRenati Guillonii Vindocinenſis, opus qui-

dem perneceflarium volentibus rimari arcana poe-
tarum omnium græcorum, quantum ad quantita-
tem ſyllabarum & figuras, libertatesque poema-
tis graci attinet, Pariſ. 1556 l. g.

[De generibus carminum græcor: Renato Guillo-

nio Vindo auctote, Pariſ. 1560

7120 ³⁹De Dialectis verborum, & nominum dialecti.

Ccommunes cum verhis habentium. Ab eod.
