
per Gtil.

7, H
à Fanten,

gons le

Ingri,
,de teils

s My.
gi des

.; Mre-

yimu let

e,h lus
,tes e ⸗

Clg. !

l.

Nummi antiqui in Folio. 179
rum ex antiquis numismatibus reſtitutæ, Brag.
Flandr. 1563. 2 vol. cum ſig. 1. c.

2881 Hub. Goltzii Græcia five Hiſt. urb & Populorum

Græciæ ex antiq numismatibus reſtitutæ, Ibid. 1581
cuin ſig. V. 6.
2882 Hub Goltzii Faſti Magiſtratuum & triumpho-
rum Romanorum ab urbe condita ad Auguſti obi-⸗
tum ex antiquis tam numismatum quam marmo-
rum monumentis reſtituti, Ilid. 1566 cum ſig. v. c.
288 3 Hub: Goltzii vivæ omnium fere Imperatorum ima-
gines, à Jul: Cæſare uſque ad Car. V. & F'erdin ejus
Fratrem ex antiquis veterum numismatis; Auzve
1558 cum ſig. v. c.
2884 Hub Goltzii Theſaurus rei Antiquariæ uberrimus.
Ibid. 1648 v. 6.
2885 Hub: Goltzii opera omnia, Editio ultima cura And-
Schotti, Autv. ex Offieina Plantin 1644. 5 vol. I. g.
2886 L: Begeri Theſaurus Brandenburgicus ſeleétus, ſi-
ve Gemmarum & Numismatum Græcorum in Ci-
melarchio Eleéct. Brand. elegant. ſeries, Comment.
illuſtr. Colon. March. 1696. 3 vol. cum ſig. v. g.
2887 L: Begeri Examen dubiorum quorundam I. an
Cicero Proconſul Aſiæ appellari poſſit. II. an Qui⸗
rinus Memmii cognomen ſit? Et nomina Tribuum,
Nominibus Romanorum adjecta, etiam cognomi⸗-
num formam admittant. III. An Corona Iſthmia-
ca ex Selini ſemine? An ex foliis plexa fuerit. IV.
An hemiſtychium ſtatii, nec adhuc implere tia-
ram, Paſchalius recte pro munera Regia obire
ſumſerit, acc. Conjectura in Locum Lycophra:
nis, Parergon, Berol. 1704 cum fig. æn.
2888 L: Begeri Colloquii quarundam de tribus primis
Theſauri Antiquit. Græcar. volum. Iid. 1702 cum
Jig. aneis.
2889 L.: Begeri Theſaurus Gemmarum & Numismatum.
quæ in Cimeliarchio Elect Palatino ære expreſſa;
Commentariis illuſt. Heidelb. 1685 cum ſig. an. l. g.
2890 L: Begeri Numismata Pontifitum Romanorum
Cimeliarchi Brandenburg. ære expreſſa & illuſtrata
Berol: 1704 l. g.
2891 L: Begeri Hercules Ethnicorum, ex variis antiqui⸗-
tatum reliquiis delineatus, additis in fine moder-
nis quibusdam ejusd. Argumenti Picturis, Nid.

1705 l. g.
2„2 2992

180 Nummi antiqui in Folio.
2892 L: Begeri Regum & Imperatorum Romanorum

Numismata aurea, Argent. & Frea à Romulo

uſque ad juſtinianum ære expreſſa Comment. il-
luſtrat, Berol 1700 I. g.
2993 L: Annei Flori Rerum Roman Libri duo cum
Comment & notis variorum atque multis figuris
æneis curante Laur: Begero, Ilid. 1704 . g
[L. Begeri Disquifitio antiquaria de Nummis
Cretenſium ſerpentiferis, Berol. 1702 cum
ſig. aweis l. g.
L: Begeri Ulyſſes Syrenes præterfectus ex deli-
neatione Pighiana deſumpt. & illuſtrat. Berol.
17031. g cam ſig aneis.
2²94 3L. Begeri Poenæ Infernales, Ixiones, Siſyphi,
Oeni & Danaidum ex Delineatione Pighiana
deſumptæ & Dialogo illuſt. Berol. 17031 g. cf.an.
L: Begeri Alceſtis pro Marito moriens & vitæ
ab Hercule reſtituta ex MSS. Pighiano edit.
& Dialogo illuſtr. Berol. 170¾ l. g. c. fig. an.
2895 L. Begeri Lucernæ veterum ſepulchrales Iconicæ,
Xre expr. & Comm. illuſtr. Berol. 1702. l. g. 3
tomi I vol.
2896 D. Begeri Spicilegium antiquitatis, Berol. 1692 l. g.
enm ſig. neis.
2897 Proſp. Pariſii Rara Magnæ Græciæ Numiſmata,
cum enumeratione Sanctorum Pontificum, Im-
peratorum, Regum, Ducum, Marchionum, Co-
mitum, Baronum, Familiarumque IIluſtrium, ex
Calabria, Sicilia, regnoq. Neapolitano, origi-
nem ſuam trahentium; & ipſis magnæ Græciæ ta-
bulis, inter ſe diviſis, 1683 cum ſig I. g.
2898 Cl. Menetreji expoſitio ſimbolicæ Dianæ Ephi-
ſiæ Statuæ; acceſ. Luc. Holſteni Epiſt. ad Fr⸗
Barbarinum de Fulcris, ſeu verubus Dianæ Ephe-
ſiæ ſimulacro appoſitis, J. Pet: Bellorii notæ in
Numiſmata tum Epheſia tum aliarum urbium A-
pibus infignita, Romæ 1688 cum ſig: I. g.
2899 jo: Vaillant Hiſtoria Ptolomeorum Fgypti Re-
gom ad ſidem numismatum accommodata, Amſt.
1701. l. g.
2900 Jo: Foy Vaillant numismata rea Imperatorum
Auguſt. & Cæſarum in Coloniis Municipiis &
urbibus ſure Latio donatis, Pariſ. 1688. 2 vol⸗
k. g. c. ig. anz.

2901

19el .

4901]

290; F

— — — =

2004

— — —

2905

1

1905

.

2907

— — — — ——MNq

„ — –⏑ä

4908

—

Pog

2l

2
—
◻
— — —– — —— — —. — — —

„
——
—
—
— ———

manorum
KRomulo
ment. il-

duo cum
is figuris
Nummis
1702

er deli-
lrat. horl.

diſyphi,
Pighiana
geſen
85 & Vite

lano edit.

, ſo, An.
lconicæ,
1. . g. 3

169 11,.

miſimata,
im, Im-
nom. Co.
iriom, er
10; ollpl-
reciz lu⸗

dr Eyi.
ſt. ad Fr:
nr Epbe-
note In
biam A:

ppti
. Auß.

deratoton

icipiis
88.2 M.

1h0l

NMℳ!eluBaummi antiqui in Folioo. 181
2901I J.: Vaillant Nummi antiqui familiarum Romano-
rum, Amſt. 1703. 2 vol. l. g.
2902 ]: Vaillant Numiſmata Imperatorum Auguſtar.
. & Cælarum, Amſt. 1700 l. g.
2903 Familiæz Romanæz in antiquis numismatibus ab
urbe condita, ad Tempora D. Auguſti ex Bibl. F:
Urfini, Car. Patin- reſtituit, Recognovit, auxit
Pariſ. 166 3. ſig. l. g.
2904 Imperatorum Romanorum Numismata ex ære
mediæ & minimæ formæ deſcripta & enarrata per
Car. Patinum, Pariſ. 1697 cum ſig. l. g.
2905 Banduri Numiſmata Imperatorum Romanorum à
Trajano Decio ad Palæologos Auguſtos, acceſſit
Bibliotheca nummaria, ſeu autorum qui de re
nummaria ſcripſerunt recenſio, Pariſ. 1718. 2
vol. ech. m.
2906 Antonii Auguſtini Antiquitatum Romanarum Hiſ-
pPanarumque in nummis veterum Dialogi XI.
Antv’ 1617 l. g.
2907 Caroli Ducis Croyani & Arſchotani Regum &
Imperatorum Romanorum Numismata aurea, ar-
gentea & ærea à Romulo & Jul. Cæſare uſque
ad Juſtinianum Aug. cum Ant. Auguſtini Anti-
quit. Roman., Hiſpanarumque in nummis vete-
rum Dialogis, Autv. 1654 cum TIabulis Numismaticis
ari inciſis à Jacobo Biao l. g.
2908 Adolphi Occoni numismata Imperat. Romano-
rum à Pompejo Magno ad Heraclium ex Editio-
ne Mediobarbi, Mediol. 1683 l. g.
2909 Hiſtoria Auguſta Impp. Romanorum à julio Cæ-
ſare usque ad joſephum Imp. Alnſt. 1710. cum
Jig. aneis l. g.
2910 Numismata antiqua Impp. Roman., æri inciſa o-
lio magno. v.
2911 Effigies Imperatorum Roman. ex Antiquis Nu-
mismatibus quæ in Theſauro Chriſtinæ KReginæ
Sueciæ adſervantur, a jJulio Cæſare ad præſens
tempus, Iraj: Bat. 1695 v.
2912 Imagines & Elogia viror. illuſt. & erudit ex anti-
quis lapidibus & numismat. expreſſa cum annotat.
ex Biblioth Fulvi Urſini, Romæ 1570 l. g.
2913 Cimeliarchium ſen Theſaurus nummorum tam an.
tiquiſſimorum quam modernorum, aureorum ar-
genteorum & gheorum, Seren. Princ. ac Dom.
7. 3 .

182 Nummi antiqui in Folio.
D: Frederic. Aug: Duc. Wurtembergiæ quod
proſtat Neoſtadi ad Cocharum. Stuttg. 1709. l. g.
2914 Abr. Gorlæi Theſaurus Numismatum Romano-
rum ſive nummi aurei, argentei, ærei, Familias
Romanas Spectantes uſque ad obitum Augu-
ſti; acceſſ. Tipi eorundem nummorum quos Ful-
vius Urſinus omiſit, aut aliter edidit, Amſt. 1608
cum ſig. l. g.
2915 Numismata Moduli maximi ex Cimeliarcho Lu-
dovici XIV. Regis Franc. ordine numism: excu-
ſi, Eleath. 1704 l. g.
P: Petavii antiquariæ ſupellectilis Portiuncula,
Pariſ. 1610 cum ſig.
Pe. Petavii veterum nummorum FNAPICMA „
2916 Lid. 1640 cum ſig.
P: Petavii de nithardo Caroli Magni nepote, ac
tota ejusdem nithardi profapia, Teid. 16133
c. t. dryaur.
2917 Fulvii Urſini familiz Romanæ, quæ reperiuntur
in antiquis numismatibus ab urbe condita ad tem-
pora divi Auguſtini, Romæ 1577 l. g.
2918 Cfaud: Chifletius de antiquo nummo & præcipue
Romano, continens Cheiragogiam ad rem num-
mar. potiſſ. veteram Romanam, Hamb. 167 8 l. g.
2919 Francisci Noris Diſſertatio de duobus nummis
Diocletianĩ & Licinii, Patavii 1676 l. g.
2920 Fr: Blanchini de Nummo & gnomone Clementi-
no diſſertatio, Romæ 1703
2921 Dialogi d'Antonio Agoſtini intorno alle Medaglie, in⸗
ſerittioni & altre antichita, Roma 16 50 con fig. l. g.
2922 Della Hebrnica Medaglia detta Maghben David & A-
braam dechiaratioue di D. Ang. Gabriello, Milano 1617
2913 Moria Auguſta da Giulo Ceſare a Coſtantino il magno
illuſtr. con la verita dell' autiche WMedaglie da Hanc:
Angeloni, Roma 1685 con fig.
2924 Monuete de tutti i Ceſari in oro, argento, &c. raccolti
nel Farneſe muſeo e publicati colle loro congrue Inter-
pretazioui compoſto dal Padre Paolo Pedraußt, Parma
1694. 1717. 7 vol. l. g.
2925 Maſeo Cospiano anueſſo a quello del Uliſe Aldrovandi,
con la deſcrizzione di Lorenzo Legati, Bolog. 1677 v.
2926 Mouete del Regne di Napoli da Roggiero primo Rè ſins
all' Carolo VI. Imp. Rom. raccolte & ſpiegate da D.
Ceſare Antonio Vergara, Rema 1716 con hig. c. t.
2927

2 qudd
g. lg.

OaOD-

Familias
Augo⸗
uos Ful-
. 108

cho Lu-
m: excu⸗

juncula,
PICMA »

d. 16013

eriuntur
ad tem⸗

prrcſpoe
pum⸗
165 1t
numms

lemenli-

lie, in
fg. 1⸗
10 161
1 mag
Raut:

,. erol 4
ge Iytef-
Parins

ovuli⸗ 5
1677 .
91 ſns
eds D.

t.
igi.

Nummi autiqui in Folio. 183
2927 II Regno di Napoli e di Calabria deſeritta con medaglie
da Marco Meyer, Lione 17171g.
2928 Commentaires Hiſtoriques, contenans l'Hiſtoire generale
dges Empercurs, Imperatrices, Ceſars & TLyrans de
l'Empire Romain par Fean Iriſtan, Paris 1644 3 vol.
l. g. avec fig.
2929 Le méme Livre en un vol. Paris 16 35 avec fig. I. g.
ch- max.
2930 Hiſteire des Empereurz Romains dapuis Jales Ceſar juſ-
ZIyn'dà Poſtumus, repreſentée par leurs Medailles d'angent
qu'ils ont fuit hattre de leurs temps, Patis 1645 I. g.
2931 Medailles, Monnoyes & monumens antiques d'Impera-
trices Romaines du Sienr Meneſtrier, Dijon 1625
2932 Oeavres d'Eliſabeth Sophie Cheron, conſiſt. en pluſieurs
NJeſſcins de Cornalines & Medaillons Hiſtoriques, & c.
de l'Autiguité, très bien gravé en taille douce,
Paris 1. g.

Nummi recentiores.

gantiorum quæ diverſi Imp. Reges, Princi-
pes, Comites, Respublicæ div. ob Cau-
ſas ab anno 1500 ad ann. uſque 1600 cudi fece-
runt concinnata & hiſtorica narratione illuſtrata,
Argentor. 1620 rum fig. I. g.

2933 J Jac. Luckii Sylloge Numismatum Elee

2934 Theſaurus Numismatum modernorum hujus ſecu-

li, ab anno 1700 ad annum 1709. Lat. & Germ.
Nurnh. 1710 cum fig. l. g.
2935 Philippi Bonanni Numismata Pontificum Roma-
nor: quæ à Tempore Martini V. uſque ad annum
1699 prodiere, Roma 1699. 2 vol. ch. max. l. g.

2936 Philippi Bonanni Numismata ſummorum Ponti-

ficum Templi Vaticani Fabricam indicantia, Chro-
nologica ejusd. Fabricæ narratione & multiplici
eruditione explicati, &c. Romæ 1696 cum ſig.
ære inciſis.

2937 Cl. Du Molinet Hiſtoria ſummornm Pontificum

à Martino V. ad Innocentium XI. per eorum nu-

mismata, ab anno 1417 ad ann. 1678. Lut. 5679
cum ſig. l.

2931 La France Metallique, contenant les adtions cebres

tant Palbligues Jue pPrivées des Reis & des Reiues, ze-
marqubes

184 Nummi recentiores in Folio.
mar quées en leurs medailles d'or, d'argent & de bron-
ze, par Jae. De Bie. Paris 165356 avec fig. v.
2939 Les vrais Portraits des Rois de France, ti ez de ce qui
nons zeſte de leurs monuiens, Sceaux, Medailles, ou

autres Effigies, par Jac:de Bie, Paris 1636 av. fig. v.
2940 Les Familles de la France iluſtrées par les monamens

des Medailles anciennes & modernes, par Jag. de Bie,
Paris 16 366 avVec fig. v.
2941 Hiſtoire du Roi Louis le Grand par les Medailles, Em-
blemes, Diviſes, Jettons, Iuſcriptions, Armoires O&
autres monumens publics, recneillies &' expliquez par
C. F. Meneſtrier Paris 1691 cum fig. 1. g.
2942 Hiſtoire du Regne da Roi Louis le Grand par les Me-
ailles, Emblemes, Diviſes, Jettons, Inſeriptions ,
Armories & autres monamens publies, magnifiquemens
gravés en taille douce, recueillies & eapliqués par le
Pere Claude Frang. Meneſtrier, Paris 1700 J. g.
294 3 Medailles du Regne du Roi Louis XV. depuis le com-
mencement juſqu'au 1727 l. g. 6,
2944 Recherches curieuſes des Monnoyes de France depuis le
commencement de la Monarchie par C. Bouterove. Pa-
ris 1666 avec quantité fig. gr. pap. I. g.
2945 Häiſtoire Metalique de la Republique de Hollande, par
Bizot, Paris 1687 1. g.

Gemmæä2; & Marmora.

O: Mart: ab Ebermayer Gemmarum affabre
J ſculptarum Theſaurus, digefſit & recen-
ſuit o: Jac: Bayerus. Norimb. 1720 fig.
2946 Io: Mart ab Ebermayer Capita Deorum & il-
luſtr. Hominum pace Bellique artibus clariſſi-

morum nec non Hierogliphica, Abraxea &

amuleta quædam in gemmis. Francof & Lip-
lie 1721. cum fig. æaneis l. g.
2947 Gemmæ antiquæ cælatæ, ad ipſas Gemmas, aut
earum ectypos delineat. & æri inciſ. per Bern: Pi-

cart cum Comment. Philippi de Boſch in ling.
Gall. tranfl. à M. de Limiers, Amſt. 1724 ch. m l.g.
2948 Prodromus Iconicus ſculptilium gemmarum Baſi-
lidiani, Amulectici, atque Talismanni generis,
ex muſæo Ant. Capelli, Venet. 1702 cum fig. l. g.
28949

de hyot-
y.
de le ui
es,
7. fig.y.
onas mens

debie,

t, En-
nwiret O

inex par
bs Me-

iptiont,
fguemmen⸗
par le

lig.

le cof⸗

lpuir l

ove. ba⸗

de, P

Cemmæ & marmora in Folli. 185
2949 Fort: Liceti ti eroglyphica . ſive antiqua ſchema-
ta gemmarum annularium, Pasaon soyz 1 g.
2950 Fort: Liceti de Lucernis antiquorum reconditis lib.
VI Uiin,: 16‧2 rum fig. g.
2951 Jacobi ſe Roy Achates Tiberianus S. Gemma Cæ-
ſarea antiquitate argumento, arte, Hiſtoria pror-
ſus incomparabilis D: Auguſti Apotheoſin Imp.
Cafſ Tiberiij, Auguſtæque juliæ Domus ſeriem &
Iconas, Genteſque Bello captas repræſentans an-
te annos prope 1700 cælata Amſt. 108 3 l. g.
29 52 Marmora Felfinea, innumeris non ſolum inſerip-
tionibus exteris, huc uſque ineditis, ſed etiam
quam plurimus doctiſſimorum virorum expoſitio-
nibus roborata & aucta, per Car. Cæſ. Malvaſia,
Bonon. 1690 cum fig .
2953 Jo: Bapt. Ferretii Muſæ Lapidariæ antiquorum in
in marmoribus Carmina, Verong 1672 1 g.
2954 Marmora Oxonienſa, ex Arundellianis, Selde-
nianis, aliisque conflata cum comment. Humph.
Prideaux, acceſ. Sertorii Urſ. de notis Koma-
norum commentarius, Oxon. e th. Scheld. 1676 l. g.

Inſcriptiones.

Romani, apud Commelin 1607. 2 vol. l. g.
2956 * Tbh. Reinefſii ſyntagma inſcriptionum antiqua-
rum cum primis quarum omiſſa in Gruteri opere,
2957 Petri Appiani Inſcriptiones SS. vetuſtatis, non
ſolum, Romanæ ſed totius fere orbis terra, ma-
rique conquiſitæ, Ingolſt. 1534 l. g.
2958 Inſcriptionum Antiquarum quæ paſſim per Euro-
ropam, liber acceſſit auéctarium à Juſio, Lipſio,
Lugd. Bat. ex Offic. Plantiniana 1588
2959 ſo: Bapt Urſi Inſcriptiones, NMeapo. 1643 l. g.
2960 Epigramata & Monumenta antiquæ urbis Romæ
à jac: Mazochio Collectæ, Romæ 1521l. g.
2961 Epigrammata reperta per Ilyricum à Cyriaco An-
conitano apud Liburniam, l. g.
2962 Infſcriptiones antiquæ Baſilicæ S Pauli ad viam
oſtienſen, Romæ 1654 h. g.
2963 Raphaelis Fabretti iafetiptionum Antiquar. quæ
8 i

2955 Teh Gruteri inſeriptiones antiquæ totius urbis

186 lVſeriptiones in Folio.
in &dibus Paternis aflervantur explicatio & addida-
mentum; Romæ 1699lg.
2964 Notæ Romanorum veterum quibus Litera ver-
bum tacit Erutæ à jano Grutero, Lugd. Bat. 160 3 12%.
2965 O6ctav. Boldonii Epigraphica ſive elogia, inſcrip-
tionesque, ubi de inſcribendis tabulis, ſymbolis,
CcClypeis, trophæis; obeliſcis, Aris, &c. diſſer ta-
tur, Ange Peruf. 1660 v. c.

HISTORIA GRCA.

7

2966 L rsdoin; Lat. verſus à Laur. Valla,; Ven:
per Jac: Rubeum 1474 c. f.
2967 Herodotus, græcè, Venet, apud Aldam 1501 c. k.
2y68 Herodotus Lat verſus à Laur Valla ab H: Steph:
recognitæ ex Cteſia excerptæ Hiſtoriæ, Icones qua-
rund memorab. ſtructurar. & Apologia H. Stephe
pro Herodoto, Pariſ. up. H. Stephe 1566 I. g. deaur.
2969 Herodotus, græcè, cura Joach: Camerarii, Baſil.
2970 Herodoti & Cteſiæ quædam, geæcè cum verſ. lat.
Laur: Vallæ, Pariſ. abad f. Steph. 1570 l. g.
2971 Herodotus gr. & lat. cum Inteèrpr lat. Laur Vallæ
cum Comm. & Annot. variorum & jacobi Grono-
vii, adjunctis aliis tractat. ad Herodot. pertin.
Lugd Bat. 1715 ch. m. l. g. .
2972 Herodoti Halicarnaflei Hiſtor. Dibri lX. & narra-
tio de vita Homeri græcè cum Int. lat. Vallæ ab
H: Steph: recognita & ſpicilegio F: Sylburgi ac alia.
Fraucf. apnd Wechel. 1608 g.

297 3 Herodotus gr. & lat. cum GComm. varior. cura

Thomæ Gale, Lond. 1679 l. g. .
2974 Les neuf Livres des Hiſtoires d Herodote;, traduit par
Pieree Saliat, Paris 1556 l. g.
2975 Hifßtoire d'Herodote par P. du Ryer; Patis 1658 grand
papier lIg. . .
2976 Thucydides latine verſus à Laur. Valla, Editio per
antiqus ſine loco nec anno Impr. c. t.

2977 Thucydides græcè, Veuet, apud Aldam 1502 l. g.

2978 Scholia in Thucydidem, græcè, Venet. op. Aldum
1503 l. g. èð
2979 Thucydides cum Comm. antiquis ex Emend. An-
tomii Francini, Florent: apud Bern: Juntam 1506 . g.
2980

2904
iin
1
2985)
2996)

Hiſtoria Grælca in Polio. 187
29 0 Thucydides græcè, cum Scholiis antiquis & unch:
Camerarii Comm. & annotat. Baſit. 1540 lI. g
2981 Thucydides de bello Peloponeſiaco, giacs, . cum
Int. lat. Laur. Vallæ ab H: Steph: recognita, &

Addide⸗

kra Ver“

11⁰
ht Comm. illuſtr. Por'ſ. apud H. Stepb: 1588 . g.
mpoßs, 2982 Thucydides græcè, cum Interpr. lat. Laur. Vallæ
Clerta- ab H: Stephano recogn. ejusque & milii Portæ
Comm. Francof, apua Wechel. 1594 l. g.
2983 Thucydides gr. & lat. cum Comment. var. ſtudio
Hudſon, Ooniæ e Iheatro Sbeldon 1696 ch. m.! g.
2994 Hiſtoire de Ibucydide de la Guerre du Peioponeſe con ti-
nuée par Aenophon & zrad. en Frang. par Perr Ot d'A⸗=
nur: blancourt, Paris 1662 J. g.
5 . 2985 Xenophontis opera lat Mediolani 1467 c. .
2986 Xenophontis opera latine, Bonon: apud Bened. Hec-
6.1. . 1 torein 1502 L. g.
ll Sient⸗ 292987 Xenophontis omiſſa quæ & græca geſta appellan-
ne⸗ n. tur, Georgii Gemiſti, qui & Pletho dicitur, de iis
Stene. . qui poſt pugnam ad Mantineam geſta ſunt Hero-
uun. diani Hiſtor. Libri VIII. & Enerratiunculæ in Thu-
i . cydidem, Venet. apud Aldum 1503 l. g.

3 ſet 2988 Xenophontis opera græcè, FHorent. apud Jonaas
jverl. lat. 1527 l. g.

. lle 2989 XKenophontis de Cyri minoris expeditione Libri
un Vi VII. lat. verſi à Romulo Amaſæo, Bon: 1533 g.
G610n0. 2990 Xenophontis omnia quæ extant opera græcé, cum
te ertih. annot. & var. lect. H: Stephani, Poriſ- apua II. Sze-
phanum 1561 l. g.
8 nuen 2991 Xenophontis opera omnia græcè, cum annotat. &
Valle var. lect. H: Stephani, Pariſ. apud II: Stephanum
giacd. 1581 lJ. g.
22892 Xenophontis opera omnia gr. & lat, cum annot.
okt. CIad vaciorum & Joh: Leunclavii, Francef. puds Wielel.
1596. 2 tom. I vol. l. g.
2993 Xenophontis opera omnia gr. & lat. cum annot.
varior. & Joh: Leunclavii, Pariſ. apud A: Stephanum
658gronn 162 §. 2 t0m. I vol. v. c.
292994 Diodorus Siculus lat. verſus à Poggio Florent.
Eltioher Lenet: per Andr: Jace Catbarenſem 1476 c. t.

2995 Diodorus Siculus à Poggio Florent. latine verſus
una cum Cornelio Tacito de Moribus Germano-⸗

9 .
. Auun rum, Veuet: per Ihom: Alexand. 1481 g. t.
. 2996 Diodorus Siculus curame Bart: Merula, LP'enet. prrs
end. An Jobe de Iridino 1426 c. 1.
zob l⸗ A 2 2997

1930

188 Hiſtoria Græca in Folio.
2997 Diodori Siculi Libri XV. graæce. Pariſ. apud H-
Stephanaum 1559 l. g.
2998 Diodori Siculi Bibliothecæ Hiſtoricæ Libri XV.
græcè, cum Imerpr. latina, Comm & notis Cura
Laurentii Rhodomani, Hanov. ap. Wech. 1604 c.
2999 Georgii Gemiſti ex Diodoro & Plutarcho de iis
quæ poitpugnam ad Manticam geſta ſunt Tractat.
Item Herodiani à Maroi Principatu Hiſtor Libri
VIII & narratiunculæz aitiquæ in Thucydidem
omnia græcè, Venet: apud aldum 1503 l. g.
3000 Juſtini Hiſtoriæ, Venet: Lyp: Nic: Zenſon 1470 c. t.
300 Juſtinuus Mediolani 1474 in ſine legitur:
Hiſtorias veteres peregrinaque geſta revolvo
Juſtinus Lege me ſum Trogus ipſe brevis
Quem manus Antonii Zarotho Sanguine creti
Imprefſit ſollers: Inſubribuſque dedit. c. z.
3002 Juſtinus, LVenet.: per Phil. Condam Petri 1479 c. t.
3003 Juſtinus, Editio antigua ſine loco nec anno Impreſ l. g.
3004 Juſtini Hiſtoriæ, ne loco & anno l. g.
3005 Juſtinas Venetiis 497 l. g.
3006 luſtinus, Venet: per 6: de Zanis 1 503 l. g.
3007 Juſtinus & Flori epitome. abſque imprefßf. loco &&α
tempore, in ſine legitur.
Aurea Juſtini Lucique Epithomata Flori.
HKre tibi modico candide lector eme
Contrahit iſte Titi, & c. c. t.
3008 Juſtinus, Pariſ. 1510 l. g.
40π% Arianus pe Rebus geſtis Alexandri Regis, quem
Latine donavit Barth: Facius, Piſauri ber Hier.
de Soncino 1508
3010 Arrianus de Expeditione Alexandri Magni, cum
Int. Lat. Bonav. Valcanii, &c. gr. lat Pariſ.
ap H. Stepanum 1575 g.
3011 Arriani Ponti Euxini & Maris Erythræi Periplus,
coum Comm verl. lat. & Scholiis Guil. Stukii,
gr. lat Lugd. 1577 J. g.
3012 Arrianus de Expeditione Alexandri & Hiſtoria In-
dica cum verſ Bonav. Vulcanii & Comm. var.
Curante Jac. Gronovio, Lagd. Beat. 1704. l. g.
ch. maæ.
3013 Curtius, L)p: Pindelivi Spirenſis circa aunum 1470 G.
ut credibile Editio prima c. t.
3014 Curtius, Verong 1491 l. g.
3015 Curtius, Venet: per Job. de Tridino 1494 l. g.

3316

apud H

otis Cura
1604 c.
o de is
TLractat.
r Libri
neydidem

5.
k470 (. te

olv.
revis
e cleti
. (. 1.
79 6. t.

npre g.
. leo &

Ni.

ber Hur.
Ccunmn

gni, 4
lat Parij.

Perßlie,
1. Stukii⸗

noal.

n 1470 6

gi

Hiſtoria Græta in Lolio. 189
3016 Curtius curante B. Merula, Venet. Lyp. JZob: de
Iridino 1496 L. g.
3017 Q Curtius de Rebus geſtis Alexandri Magni, Za-
binuge 1513 1 g.
3018 Math. Baderi Comment. in Curtium, Col. Agripp.
1623 l. g.
3019 LHiſtoire des Succeſſenrs d'Alexandre le Grand, ex-
traite de Diod Sicilien: & quelqu'nnes des vies écri-
zes par Pluturqus, trade par Claude de Seyſſel, Paris
15301. g.
3020 Archæologia græca, ſive veterum Græcorum,
præcipue vero Atbenienſium ritus civiles, reli-
gioſi, Militares & Domeſtici, fuſius explicati
per Jo: Potterum Lagd Bat 1702 ch. maj l. g.
3021 Atene Attica, deseritta da ſuoi Principii ſino all' aquis-
to fatto dall' Armi Venete nel 16 87, colia relazione de
Juoi Ré, Principi, Arconti e Tiranni di Francesco Fa-
neili. Venezia 1707 con fig. 1. g.
3022 Hiſtoire de la Decadence de l'Empire Grec & établiſſe-
ment de celui des lIures par Chaldondile Athenien, trad.
par Viguere, continué & augm. par Artus Ihomas;
Paris 1620 avec quantité de fig. en taille douce v. c.
3023 Hiſtoire Grecque on ſe voit tout ce qui eſt arrivé per-
mi les Grecs, aux Guerres qui ont eueés entr'enzg, on
contre les Etrangers, juſques à l'anéantiſſement de leur
grandeur & de leur liberté, par Pierre de Marcaſſus
Paris 1647 I. g,
3024 Moria di Iroja di Gaido Gaid. di Cholonna, Milano
148 per Ant: de Alexandria della Paglia, l. g.
3025 Guid: de Columpna hiſtoria diſtructionis Projæ,
absigae anvo & loco Editio vetus, l. g.

HISTORIE ROMANAX SCRIPTO-
RES GRAECGI ET LATINI AN-
TICQUI ET RECENTIORES.

3026 Poeius ex verſione Nicolai Perotti, Ven: TLyp:

Bernard. Veneti 1498 l. g.

3027 Polybü Hiſtoriarum quæ ſuperſunt Libri cum

Comm. & verſione lat Iſaaci Caſauboni cui acc.
Bneæ Comment. de toleranda obſidione cum verſ.
Aa 3

X

190% Hiſtoriæ Romangz, &. in Folio.
& notis Caſaubonii gr. lat. Hancof. apud Wechel.
1609 v. c.
3028 Polybii Hiſtoriarum Libri V. priores Int. Nicol.
Perotto & Epitome ſequentium uſque ad Decimum
ſept. Int. W: Mulſculo gr. lat Baſil. 1549 l. g.

3029 Les cing premiers Livres des Eiſtoires de Polybe, Lion

chez de Tournes 1558 l. g.
3030 Dionyfſius Halicarnaſſeus lat. Tarviſti per Bern. Ce-
lerium de Luere I1480 c. t. deaur.
3031 Dionyſius Halicarnaſſeus lat. Pariſ1529 l. g.
3032 Dionyſii Halicarnaſſei antiquitate: Rom. græcè e
Bibl. Regia, Pariſ. apud Robe Steph. 1546 l. g.
3033 Dionyſius Halicarnaſſeus de Compoſitione, ſeu
Orationis partium collatione, artis Rhetoricæ Ca-
pita, & quo genere dicendi ſit uſus Thucydides,
græcè, Lutet. apud Robe Steph. 1547 l. g.
3934 Dionyſi Halic. opera omnia gr. & lat. cum Comm:
cura Frid: Sylburgi, Francof. ap. Weebel. 1686 l. g.
3035 Dionyfii Halic. opera, quæ extant omnia, & hi-
ſtorica & rhetorica; additis fragmentis quibus-
dam cum Glareani chronologia opera Prid. Syl-
burgii Lipſ. 1691 SM
3036 Dionyſü Halicarn. Antiquitatum Romanarum,
Rbhetor. & Critic. Libri quotquot ſuperſunt, gr. &
lat: cum Comm: varior. ſtudio oh: Hudſoni, Oo-
niaæ e Iheatro Sbeldoniauo 1704. 2 vol. I. g.
3037 Dionyſ. Romanar. Hiſtoriar. Libri XXIII. ex
Bibl: Regia, Parif. ex T)p: Rob: Stephani 1546 I. g. d.
3038 Joh: Xiphilini Excerptæ Hiſt: e Dione cum Inter-
pret: Guil: Blanci recogn: à Guil: Xylandro & H:
Stephani in Xiphilinam fpicilegium, Pariſ:è ex Iope
H: Steph: 1592 gr: lat: l. g.
3039 Appianus Alexand: ex trad: P: Candidi, Venet: per
Beru: Pidorem & Erhbard Ratold 1477. 2 vol. c. t. d.
3040 Appianus Alexand: latine verſ. Venet: 1500 l. g.
3041 Appianus Alexand: latine, Pariſ. apud Vaſevſan
1538 7 g. .
3042 Appianus Alexand: græcè ex Biblioth: Regia;
Parif. apud Carol: Stepbhanum 1§S§I I. K.
3043 Appianus Alexand: lat. verſ. Batil. 1554 J. g. d.
3044 Appian: Alexand: Hiſtor: Rom: cum annotat: H⸗
Stephani, gr. lat. Pariſ. apud H. Stephe 1592 l. g-
3045 Appian Alexandrin des Gaerres des Romains, traduis
du Grez bar Odet Philippe des Mares „ Paris 1660
ch. m. 1. §.: 3046

1047 Liin
3048 Li.
3049 Piy
Ver
305% Li
30 1 Li
de⸗
30 2 Li⸗
3053 Lir
3054 Lil
3055 L

4,
3056 Bi⸗

15
3057 Li
die
30 Ca
305 Li

1ſe
3000 Lj
4
2061 P.
3092 L.
1oe3 l
V.
305 l.

a.
3065 TP
Fr
en
40
1066 h,
3067 D.
I.
30a8 D
106) he

n⸗
e
30)0

1.
4 Mechul.

t. Nicol.

Decitnum

lg.
Ne, Lion

Pern: (e⸗

1.
gracé e
6.
ne, ſen
Drice Ca-
neyices,

nComm:
1686 ..
1, bi⸗

guibs

id: Oyl⸗

Inarum,

Nt . gt.
Ohi, O⸗

III. e

616 4.
m lnter-
dros 1.

er :

ſenet
Ol t. 1.6.
0 lg-

Nc

Regis

HMiſtoriæ Romanæ; &. in Folio. 191
346 Herodiani Hiſtoriatum Libri VIII. Ang: Politia-
no Interpr. ; Bon: per Plutonem de Benedictis I1493 c.t.
3047 Livius, Venet. per Vindelin. Spizenſen 1470 l. g.
3048 Livius, Mediolani Dp. Zarothbi 1480 c. 2.
3049 Livius, ex recognitione Lucæ, Iaruiſti Lype Johe
Vercellenſis 1595 c. t.
305°% Livius, Mediolani per Uldericum Scincenzeler 1495 l. g.

3051 Livias, Venet. per Phil. Pincianum 1495 c. f.

deaur. cum ſig.
3052 Livius, Venet: per Bart. de Zanis 1498 l. g.
3053 Livius, Venet. 1501 lJ. g. MU
3054 Livius, Venet: 1506 l. g. cum ſig.
3055 Livii Hiſtoriv, cum L: Flori Epitome, Mogun’.
apud Zob: Scheffer 1518
3856 Livii Hiſtoriz cum Comment. variorum & aliis
opusculis ad illum pertinent. Lutetiæ apud Vascoſan
1552 l. g.

057 Livii Hiſtoriæz emendatæz & cum Scholiis Caroli

Sigonii, Venet: apud Aldum 1555 l. g. denur lav. &s 7.
3058 Qaroli Sigonii in Livium, Venet. apud Aldum 155l.g.
3059 Livius, cum doctiſſ. viror. Lucubrat. Francof:
1598 v. c. cum ſig. .K
3060 Livius, cum Scholiis Car: Sigonii, Venet: apud
Aldum 1572 l. g.
3061 Livius, cum Comm: varior: Pariſiis 1573 l. g.
3092 Livii Hiſtor:, Venet. abud Aldum 1521 l. g.
3063 Livii Hiſtor: Rom: cum Caroli Sigonii Schôliis,
Venet. apud Aldum 1592 lJ. g.
3054 Livius, cum Comment. & notis varior. curante
Jano Grutero, Pariſ. 1625 l. g. .
3065 Liti Livii Patavini Libri omnes ſuperſtites à
Francisco Modio ad MSS. Codices recogn. &
emendati cum notis criticis Jani Gruteri, Francef.
ad M: 1I628 v. c.
3066 Deche di Lito Livio vulgare Moriute, Venetia 15III. g.
3067 Deche di Iito Livio, trade da Jac. Nardi, Vinezia
1547 1. g. d.
3068 Deche di Iuo Livio trad: di Nasdi, Vinezia 15621. g.
3069 Les Decades de Tite-Live trad: en Frantois avec des
annotations & figures pour l'intelligence de l'antiquité
Romaine, par Vigenere, Paris 1617. 2 vol. v. C.
3070 Florus de Rebus geſtis Romanorum cum annot-
Joh: Camertis & alia, Baſil: 1532 l. g.
H 3071

192 Hiſtoriz Romanæ, &. in Folio.
3071 Luc: Ann: Flori epitomata quatuor cum annota-
tionibus manuſcriptis in margine, Lipſiæ 1512
3072 Cælſaris Comment: Romæ per Conz: Sechweynhe α²
Arnolt.: Panunarz 469 Impr. in Membranis l. g.
3073 Cæſaris Comment: Komeæ per Conr: Schweyubeim CG
Arnoid Punnarz 1469 c. 2.
3074 Cæſaris Comment: Venet: apud N. Jenſon 1471 c. t.
3075 Cæſaris Comment: L5b. Ant: Zarothi 1427 c. t.
3076 Cæſaris Comment. Mediols Iyp: Pbhilippi de Lavagnia
14798 c. t. deaur.
3077 Cæſaris Comment: Venet: per Oc: Scotum 1482 c. t.
3078 C: julii Cæſaris commentarii de bello Gallico, Ci-
vili, Alexandrino, Africana & Hiſpano, curante
Raymundo Marliano, Veuet: per Ibeodorum de Re-
gazonibus de Aſula 490
3079 Cæſaris Comment: Venet: per Phil: de Pinciis I494 l. g.
3080 Cæſaris Comment: Venet: 1517 k. g.
3084 Cæſaris Comment: Pariſs apud Vaſeoſan 1543 l. g.
3082 C: Julii Cæſaris Comment: curante Joh: Roſſeto,
Lauſang 1571 l. g.
308 3 Cæfaris Comment: cum Scholiis F: Hottomanni,
F: Urſini & Aldi Manutii, Lagd: I1 5174 1g.
3084 Cæſaris Comment: cum Hirtio & Comment. Gla-
reani, Hottomanni, F: Urſini & Aldi Manutii;
cura Jac: Stradeæ, Francof. 1575 l. g.
3085 Cæſaris Comment. cum Comment: varior. cura
M. Z. Boxhornii, Lagd. Bat Iyp. Elzevier 1635.
cum ſig. v. c.
3086 C: Julii Cæſaris quæ extant, accurate cum libris edi-
tis & MS. optimis collata recognita & correcta,
acc. annotationes Samuel Clarke, Loud. 1712 cum
fg aueis l. g. folio magno
30987 Les Commentaires de J.e Ceſar de la verſion de Blaiſe
de Vigenaire, Paris 1589 1 g
3088 La Guerre des Suiſſes trad. du premier Livre des Com-
mentaires de Jule Ceſar par Louis AIV. Roi de France
& de Navarre, Paris de l'lImprimerie Royale 16 ½1t
avec fig. en taille douce. .
3089 Saluſtius, ſine loco Impreſſtonis 1470 c. t.
3090 Saluſtii bellum Catilinarium ac ſugurthinum, Ven:
opere Magiſtri Philippi Petri Magna 1478 c. t

3091 Saluſtii opera cum Comment: Laur: Vallæ, Romæ

per Pomponium emendata & Brixiæz per Joann:
Britann:

5
Bii⸗
Iup
3092 Jalr

3093 Jal⸗

1497
3094 Jal
309 Fal
3095 C.
jog
Ci⸗

0
309) de
1o
3098 8,
30990 C.
ſ4

4

.
m aunott?
112
veynh⸗ α
1. g.

zubeim &.

11471 c t.
7 c.1.
Lavggent

1482 cit⸗

llico, Ci.

, cbrante
en de Re⸗

11494 4.

43 g.
Rolſſeto⸗

channi,

.
ent. Gle⸗
Manutit;

or. u
er 10 5.

bbrisedi⸗
orrecka,
12 cuN

bli’

Com-
Fouce
ſe 16 1

n; en:
.
Komz
ſoann:
fiann:

Pi iſoriæ Romanæ, Gr. in Folio. 193
Britann: reviſa, Editio per antiqua ſine loco & auno
Impreſſionis l. g.
3692 Saluſtius, Venet. z)p. Phil: Pincii 1491 l. g
3093 Saluſtius cum Comment. Brixia 19 5. Britannicorum
1495 c. 7. L
3094 Saluſtius cum Camment: Var. Venet. 1502 l. g.

30 5 Saloſtius cum Comment: var. Venets 1521 l. g.

396 C: Saloſtius de conjuratione Catilinæ & de bello
Jugurthino, in M. T. Ciceronem Oratio, M. T.
Ciceronis ad Saluſtium reſponſio; ejuſdem QOice
ronis in L Catilinam Orationes V. L. Catjhlinæ
in M. T. Ciceronein Orationes reſponſivæ duæ;
P: Latronis declatnatio in L Catilinam; fragmen-
ta quædam ex libris hiſtoriarum Salluſtii cum ad-
not: Jo: Badii, L. Vallæ, JIo: Chryſoſtomi Sol-
di, Marliani, Fr: Sylvii, Jac. Crucii, Veuci:

Jo: Gryph. 1556

3097 Saluſtii opera omnia cum Comm. mult. doctiſſ. vi-

ror. Baſil. 1564 1g.
3098 Saluſtius cum Comin: J: Badii, L. Vallæ, Soldi,
Marliani, & aliorum, Venet: 1565 l. g

3099 C: Taciti Apnales Editio prima per Spisz am Impreſ-

Qa 1468 ſécundusm opinionem varior, vide Maittaire
ann. Dp et. deaur.
[Cornelii Taciti hiſtor. Aug actionum Diurna-
lium.
Ejusdem Dialogus an ſui ſæculi Oratores anti-
2100 3 quioribus & quare congedant.
Julii Agricolæ vita per Cornelium Tacitum ejus
Generum caſtigatiſſime compoſita.
Inſigni Pictura in fronte JGecoratum.

3101 C. Taciti Hiſtor. Auguſt. Vemt. ter Phil. Pincium

1497 l. g.
3102 Annib: Scoti in Comm: in Tacitum ‚Romaæ I5 89lg.
3103 Corn: Taciti & Velleii Paterculi ſeripta quæ ex-
ſtant cum Alciadi, Rhenani & aliorum comm.
Pariſ. 1608
3104 Corn. Taciti opera cum comm. Lud: Dorleans D
Pariſ. 1622 l. g.
3105 Les Oeuvres de Corneille Iacite traduit en Francois ,
Paris 1782 I. g.
3 106 Les Oeuvres de C. Tacite par L. le Maittre, Paris
16 36 avec fig. grand pap I g.
3107 Suetonius, Venet per Nicol. Zenſon 1471 c. t.

3108 Suetonius, Romæ per Conrad. Sebweynubeim & Arnold

Pannarz 1472 c,t. B h 3109

194 Hiſtoriæ Romanæ, &t. in Eblio.
3109 Suetonius cum comm: Sabellici „ Venet. per B. de
Tortig 1490 v. c.
3110 Suetonius cum comm: M: A. Sabellici, Mediol. per
Udalr. Scinzenzeler 1491 l. g.
311I Suetonius cum comm. Ph: Beroaldi & M. A. Sa-
bellici, Venet: per Simon Bevilaquam 1496 l. g.
3112 Suetonius cum comm. Beroaldi & Sabellici, enet:
per Joh. Rubeum 1506 cum ſig. l. g. deaur.
32113 Suetonius cum comm: Phil: Beroaldi, Bonon: per
Bened. Hectorem 1506 l. g.
3114 Suetônius cum comm. P: Beroaldi & Sabellici,
Pariſ 1512 lJ. g.
3115 C: Suetonii Tranq. de XII. Cæſaribus Libri VIII.
ejusd. de illuſtr. Grammaticis & de claris Rheto-
ribus curante & cum animadverſ. Iſaaci Caſaubo-
ni &ũ aliorum, bariſ. 1I510 l. g.
3116 Lucan, Suetone & Saluſte en Frangois, Paris 1 500
chez Verard „ en Lettres Gothiques 1. g.
3117 Ammianus Marcellinus, Romæ Dp. Georgii Saelſel
E& Barth. Golſeh 1424 c 2.
3118 Ammianus Marcelliinus, Bonon. 1517 1. g
3119 Ammiani Marceellini Rerum geſtar. 1 XVII.
emend. notis & obſerv. illuſtrati à F. Linden-
brogio & duobus Valeſiis, acc. excerpta vetera de
Geſtis Conſtantini & Regum Italiæ, Pariſ. 16811 g.
3120 Ammiani Marcellini Rerum Geſtarum Libri XVII.
emendati, notis & obſervation, Illuſtr. à Fr. Lin-
denborgio & duob. Valeſiis acc. Excerpta vetefa
de Geſtis Conſtantini de Regum Italiæz, omnia
curavit Jacobus Gronovius, Lugd: Bat. 1693 ch.
max. l. g. c. fF. æan.
3121 Eutropii de Geſtis Romanorum Libri XVII. cum
Nicol. Maillard append. Pariſ. 1512 Ilg
