doxa cum comm: varior. Ibid. 1606 l.g.
3965 Cicero de Divina natura, & Divinatione, cum
comm: Petri Marſi, Iid. 1508 l. g.
3966 Ciceronis Quæſtiones Fuſculanæ, Ibid: 1508 l. g.
3967 Ciceronis Rhetorica, cum interpretatione varior.
Pariſ. 1508

2968 Ciceronis Quæſtiones Tuſculanæ, cum comment.

Philippi Beroaldi, Venet: 1510 v. c.
3969 Ciceronis Orationes omnes, Pariſ. 1511 l. g.
3970 Ciceronis Epiſtolæ ad familiares cum comm. va-
riorum, Venet: 1511 l. g.
3971 Ciceronis opera Rhetorica, Orat., & forenſia,
Pariſ. 15 11 l. g.
3972 Ciceronis Rhetorices cum comm: variorum, Me-
diolani I511 l. g.
3973 Ciceronis opera Philoſophica, Pariſ. 1511 l. g.
3974 Asconii Pædiani Enarrationes in Ciceronis Ora-
rationes, cum Trapezuntii, Ligarii & aliorum
opusculis, Lutetiæ 1520 l. g.
3975 Ciceronis Fpiſtolæ ad Atticum, cum comm: J.
Bi, Pii. Bonon: 1527 l. g.
3976 Ciceronis opera omnia Philoſophica, Epiſtolica,
Rhetorica, Oratorica & forenſia, Pariſ. 1527. 4
tom. 2 vol. l. g.
3977 Ciceronis quæſtiones Tusculaneæ cum P: Boroal-
di & alior. Comment. Pariſ. apud Vnſceoſan 153 31. g.
3978 Ciceronis Epiſtolæ ad Familiares cum comment.
variorum, Ibid. ap. enund. 1533 c. t. deaur.
3979 Ciceronis orationes cura Anv. Naugerii, Venet:
apult Juntas 1534 l. g.
3980 Ciceronis orationes cum varior. comm. Pariſ.

1536 l. g.

3981 Lucubrationes variorum doctiſſ. viror. in Cicero-

nis Orationes in unum volumen Collecti, Baſil:
1539 l. g. B
3932 Ciceronis orationes, Pariſ, apud Rob: Steph: 1539
c. t. deaun.
398 3 ) Ciceronis Epiſtolæ, Pariſ: apud Rob: Stepb: 1539
—— Philoſophica, Ibid ap. eund. 1538 c.? 4.
K k z 3984

4

260 Latiui antiqui & recentiores in Folio.
[Petri Victori Explicationes caſtigationum ſua-
rum in Ciceronem, Pariſ apud Robe Stepha-
num 1539 P
Ciceronis Rhbetorica, Ihid. 1539 c. t. deaur.
398 ½ Oicero de Oratore cum J: L: Strebei comment.
. Pariſ. apud Vascoſan 154o l. g.

3934

3986 Jacobi Lodoici Stræbæi comm. in Ciceronem de

Oratore ſeparat. Ibid. 1540 l. g.
3987 Ciceronis opera omnia ex Editione Camerarii cum
. ejusdem & Petri Victorii annotationibus, Baſil.
1540 4 vol. l. g.
398 Ciceronis Orationes Philippice ex Edit. & cum
notis C: 8: Curionis, Baſil. 1551 l. g.
399 Corpus Comm, varior. doctiſſ viror. in Cicero-
his Libros de arte Rhetorica, Venet- apicdd Aldum
155 1e l. g. 2 vol.
3990 Seb: Conradi comm. in Ciceronem de Oratori-
bus, Horentiæ ex Off. Laar: TIorreutiwi 1552 l. g.
392 Enarrationis doctiffl., virorum in Ciceronis Ora-

tiones in unum volumen collectæ, Bafil. 15753. 2

vol. l. g.
3992 Enarratioes multorum doctiſſ. virorum in Cicero-
nis orationes, in unum corpus collectæ, Lugd.
1554 l. g.
3993 Ciceronis Ofücia, de Amicitia, de Senectute,
& Paradoxa cum comm., Petri Marf, F: Matu-

rantii, Ascenſii, Omniboni, & multorum alio⸗-
2 7 4

rum, Venet. 1554 l. g. deaur.
3994 Fr: Hottomanni comm. in Orationes Ciceronis
volumen I. PBariſ. apud R: Steph. 1554 l. g.
3995 Ciceronis opera omnia cum variant. lection. &
conject: Doctiſſ: viror: , Pariſ. apud Rob. Stepha-
num 15 5 5. 4 vol. l. g.
3996 Ciceronis Epiſtolæ ad Familiares cum notis va=
riorum, Pariſ. 1557 /g.
3997 Ciceronis opera omnia ſtudio Dionyſ Lambini;
Legeizn apud Berm. Turriſannm ſub ſigno Aldi 1565. 4
vol. l. g.
3998 Ciceronis opera omnia ex edit. & cum notis D:
ampini „ Pariſ. ex Off. Jac. du Pays 1566. 4
vol. l. g.e
3999 Ciceronis Epiſt. ad familiares cum notis variorum D
Venet; 1569 . g.

4000

o.
Uin ſua-
ddepha⸗

NF.
mem.

oneln de

arii cum
1s, Baſtl.

& cum

Cicero⸗
. Audum

Otatorl⸗
12 .
5 Oia-
1553.
Cicero⸗

, Ue.

eneckote,
F: Mato⸗
un alio⸗

Ciceronis
. g.
ction.
z: depbe

nolis

Lambini 3
1 1565 4

notis D.
1566.

6000

Latini antiqui & retentiores in Folio. 261
4000 Ciceronis Rhetorica cum comm. variorum, Venet:
1568 l. g. . .
[Ciceronis opera omnia cum comment. Manu-
tiorum illuſtr. & antiquæ Leét- reſtitut. Ve
40oο1 vet. 1582 apud Aldum 9-tom. 6 vol.
Manuciorum comment. in Ciceronem de Offi-
C cCiis, Ieid. 1591 lJ. g.
4002 Hieronym. Wolffi comment. & Scholia in Cice-
ronis Officia, Catonem, Lælium, Paradoxa, &
Scipionis ſomnium, Baſil: 15 84 l. g.
4003 Ciceronis opera omnia ex Edit, & cum annot:
D: Lambini, Lugd apud Gryphium 1515 l. g. 4 vol.
4004 Joh: Beati Helii Bibliotheca comment. Enarrat.
expoſitionum, annot., Scholiorum, notarum,
&c., omnium doctifl. virorum in Ciceronis Ora-⸗
tiones, tom. 1 Baſel. 1594
4005 Nicol: Abrami comment in tertium volumen O⸗
atjonum Ciceronis, Pariſ. apud Cramoyſßi 16 31. 2
vol. l. g.
4006 Petri l'Eſcaloperii expoſitiones & illuſtrationes in
QCiceronem, Pariſ. 1660 l. g.

4007 Ciceronis opera omnia, Lond. 1681. 2 vol. lJ. g.

4008 Ciceronis opera omnia cum notis varior. & Iſaaci
Verburgi Amſt. 1724. 2 tom. 3 vol. l. g.
4009 Quintiliani Inſtitutiones Oratoriæ, Edit. antiqua
Eine loco nec anno Impreſſ. c. 1. S
4010 Quintiliani Inſtitut. Oratoriæ, Veuet. apud Nicol
Jenſon 1471 c. t.
4 171 Quintiliani Declamationes, Venet: 1482 c. z.
4012 Quintiliani Inſtit: Oratoriæ, Nid. per Bons Loca-
tellum 1493 l. g.
4013 Quintiliani Inſtit. Oratoriæ, Ibid. per Peregr. de
Paccalibus 1493 c. t. deaur.

4014 Quintiliani Declamationes, Parmaæ per Ang. Ugo-

lelum 1494 lJ. g. deÄaur. ðDD .
4015 Quintiliani Inſtitut. Orator. cum Raph: Regii
annotat. 15 66 l, g.
4016 Quintiliani Inſtit. Otatoriæ, Venet: 1512 l. g.
4017 Quintiliani Inſtit: Oratoriæ, Pariſ. 1519 l. g.
4018 Quintiliani Inſtitutiones Orat: & Declamationes;
Colon: 1521
4019 Quintiliani Inſtit. Oratoriæ, Col. 1527 l. g. .
4020% Quintiligsni Declamationes & Inſtitut. Oratoriæ
Kk 3 cum

262 Latini antiqui & recentiores in Folio.
cum P: Moſellani comment. & Joh: Badii, Pa-
viſ. 1528. 3 kom. I vol l. g.
4021 Quintiliani Inſtitutiones Oratoriæ & Declamatio-
nes, Baſil.: 1529 l. g. .
4022 Quintiliani Inſtitutiones Oratoriæ, Pariſ. 1533 l. g.
402 3 Quintiliani Inſtit: Oratoriæ, Poriſ. 1536 l. g.
4024 Cuintiliani Inſtit: Orat. & Declamat. C. P. Mo-
ſellani, J: Camerari, & Antonii Pini Portode-
mæi comm. Paris apud Vascoſan 1538 l. g.
402⅛ Quintiliani Declamationes, Ib. ap., eund. 1538 l. g.
4026 Quintiliani Inſtitut. Oratoriæ, Pariſ. 1541 c. z.
4027 Quintiliani Inſtitut. Oratoriæ & Declamationes cum
Betri Moſellani, J: Camerarii & Ant: Pini Porto-
demæi comment. Pariſ. 1542 apud A. Parvum l.g. d.
4028 Quintiliani idem Liber, cum eorund. annot. Pariſ.
apud Vaſeoſan 154 ½ l. g.
4029 Quintiliani idem Liber, cum eorund. annot. Tbid.
1549 c. . .
4o30 Quintiliani Inſtitut. Oratoriæ & Declamat. cum
eorund. annot. Venet: 1567 l. g.
4031 Quintiliani Inſtitut. Oratoriæ Editore Claud. Cap-
peronerio, Pariſ 1725 cb. m. l. g.
4032 Orationes XII. H: Faleti, Venet: 1 558 ap. Aldum l.g.
4033 Garciæ Barrionuevo Panegyricus, Neap. 1616 l. g.
4034 Reginæ Eloquentiæ Palatium ſive exercitationes O-
ratoriæ, Pariſ. 1641 l. g.
4035 Jovitæi Rapicii de numero Oratorio Libri V. ad
Reginaldum Polum, Venet: 15 15 apud Aldum l. g.
4036 Joh: Bentii Theſaurus Elocutionis Oratoriæ Gr.
Lat. Baſil. 1581 l. g.
4037 La Retorica di M. Bart: Cavaleanti, Venet: appreſſo
G. Giolito 1559 l. g.
4038 Le Lettere Familiari Latine di T: Cicerone e d'altri
Autori comentate in lingua Vulgare Toscana da G: Fa-

Srini, Venet. 1561 J. g.
P OE T X.
Græci.
4039 DOetæ Græaci Principes Heroĩci Carminis & alii
nonnulli, Pariſ. apud H: Steph 1566 l. g.

440 Poetæ Græci veteres Carminis Heroici ſcriptores
cura

Glio
adii, VPe⸗

clawatio-

ig331g.
6l⸗
c. b. Mo⸗
i Porole-
. g.
1538 g.
41 .. 1.

gtioneseach

Arvuln /,l.
anot. Per'

aunot. it.
lumat, nI
Gend. C.
Alum/5⸗
9.1610 .
ritaliones O.

, V. d
Pibri V 9
MW „%

atotie 67.

net. nprel

hine

Græti in Folio.
eura Jac: Leotii, gr. lat. 1606 v. g.
4 041 Poetæ Græci veteres Tragici, Comici, Lyrici,
Epigrammat. gr. lat. Col: Allobr. 1614 v. c.
4042 Homeri opera omnia Grace labore & Induſtria
Denmetrii Mediolanenſis Cretenſis, Florentiæ Jumpt.
Berv.: & Nerii Ianaidis Nerilii 1488 c. 2.

263

4043 Homeri Ilias per Laur- Vallenſ: in lat. Sermonem

trad. Brixiæ zyp. Franc: Laurini 1497 l. g.
4 0e44 Homeri opera quæ extant omnia cum verſione lat.
& comm. J: Spondani, Baſil. 1506 l. g.
4045 Homeri Interpr. pervetuſtus gr. Romæ in Gymuaſio
voullis Quirinalis in Domo Angeli Collotii 1517 L.g.
4046 Homeri Ilias & Odyſſea, cum Interpret. & var. le-
Gtionibus, gr. Baſil. 1535 v. c.
4047 Homeri opera cum comment. gr. ſtudio ]J: Micyl-
li & J: Camerarii, Baſil. 1541 l. g.

404⁸ Euſtathii comm: in Homerum, gr. Romæ 1542.

4 vol. l. g.
4049 Hadr: Junii Cornucopiæ ſ. Oceanus Enarrationum
Homericarum ex Euſtathii comment. Concinna-
tum, gr. Baſil. 1558 l. g.
4050 Homeri opera omnia gr. lat. cum Homeri vita ex
Plutarcho, & adj. locis commun. id. 1567 l. g.
4051 Euripedes gr. lat. cum annotation. G. Stibilini, Ibid.
1559 l. g. l
4052 Euripedis quæ extant omnia, cum verſione lat.
Scholiis, & comm. vet. & novis gr. & lat. doct. vir.
ſtudio Joſuæ Barnes, Cantabrigiæ 1694 l. g.
4053 Æ.ſchili Tragœdia ſeptem cum Scholiis græcis om-
nibus, deperditorum Dramatum Fragmentis, ver-
ſione & comm. Th: Stanleii, Lond. 1663 J. g.
4054 Ariſtophanis Comœdiæ cum comment. & Scholiis.
Venet, apud Aldum 14998 c. z. deaur.
4055 Ariſtophanis Comœdiæ XI. cum Scholiis antiquis
cura Odoardi Biſeti, gr. & lat. Aurel. Allobr. 16071 g.
4056 Ariſtophanis Comœdiæ undecim gr. & lat. cum
notis variorum ex Editione Lud: Kuſteri. Amſt.
1710 l. g.
4057 Pindari, Olympia, Nemea, Pythia, Iſthmia cum
lat. verſione Nicol: Sudori atque comm. & Scho-
liis varior. gr. & lat. Ooniæ e Ibeatro Scheldoniane
1697 l. g.
4058 Epigrammata græca cum annot. Joh: Brodæi;
Vincentii Obſopoœi & græcis in pleraque Epigram-
Scho-

264 Graci in Folos.
Scholiis atque H: Stephani, gr. & lat. Francof: ap.
Wechel: 1600 l. g.
4059 Lycophron græce, adjectus quoque eſt, Joannis
Tzetzæ variarum Hiſtoriarum Liber gr. & lat. Baſ-
1546 l. g. DW
4060 Atiſtophanis Comoœdiæ, gr. Tbid. 1547 l. g.
4061 Dycophronis Alexandra cum græco Iſaaci ſen Joh:
Tzetze comm. atque aliorum curante Joh: Potte-⸗
r0 gr. & lat. Oæonii e Iheatro Scheldoniano 1702 ch.
smaa. l. g.
4062 Theocrſti Eclogæz XXX., Genus Theocriti & de
Inventione Bucolicorum, Catonis Sententiæ Paræ-
neticæ diſtichi Sentent. ſeptem ſapientum, de In-
vidia, Theognidis Sentent elegiacæ, Sentent. mo-
noſtichi per varia ex variis Poetis, Pythagoræ Car-
mina aurea, Phocylidi Poema admon., Carmina
Sybillæ Erythreæ de Chriſto Jeſu, Differentia vo-
cis, Heſodi Theogonia, ejusd: Scutum Herculis

& Georgicon omnia græcéè, Venetiis apud Aldum

1495 c. t.
4063 Heſiodi Aſcræi Theogonia, ſeu de Generationé
Deorum, Afſpiſ. ſ. de Scuto Herculis, & Georgi-
ca omnia gr. Venet. apud Aldum 1495 c. t.
4064 fopi & aliorum Fabulæ, Antv. apad Gerardin;
Leuw. 1486 v. c.

406 5 Eſopi & alior. Fabulæ, græce. Venet: apud Aldum

Latini antiqui.

4066 ◻ Pera & Fragmenta veterum Poetarum La-
tinorum, Profanorum &ũ H Eccleſiaſticorum;
2 vol. Lond. 1713 l. g.
4067 Plautus cum correctione & Interpretat. Hermolai
Merulæ, Politiani & Beroaldi, cum multis addi-
tionibus, Editio per antigua ſine loco nec anno Impreſſ:c t.
4068 Plautus emend. per Georg: Alexand. Tarviſti per
Paulum de Ferraria & Dionyſ. de Bonon. 14982 c. t.
4069 Plautus cum comm. Joh. Pranc- Pii, Sine loco
nec aunb Impriſſ. circa anuum 1490 l. g. deaur.
4070 Plautus cum comm. Bernardi Saraceni, Venet: per
Simeonem Bevilaguam 1499 c. t. .
407

—

megfeih.

„Naunis
t lat. Be/⸗

.
ci ſenohr

Oh: Poles
790 1702 h.

dcriti & de
ntie Paræ-

m, Ge ln⸗

ntent, mo⸗

gore Car.
, Carlhin
rentia V⸗
nLlerculis

eeratioe
& Geoi

CerräIn;

Ahd Aun

trumn LA
Aſticoruin,

Hermoſli

oltis dai⸗

Latini antiqui in Eolio. 26 5
4071 Plautus cum Interpret Petri Vallæ & Bernardi
Saraceni, Impr. Venetüs circa annum 1500 per Mar-
cum Firmianum.
4072 Plautus cum comm. Joh: Franc. Pii, Mediolani
per Huldericum Scingenzeler, 1500 l. g.
4073 Plautus cum comm. Pylades Buccardi, Brixis
1506 l. g.
4074 Plautus cum comment. Pylades Buccardi, Parmæ
1510 l. g.
4075 Plautus cum comm. Bernardi Saraceni & Joan:
Petri Vallæ, Venet: 1511 l. g. H
4076 Plautus cum comm. B. Saraceni, J: P: Vallæ,
Pyladis, Pii & aliorum, Ibid. 1518 l. g.
4077 Plauti Comoediæ, Pariſ. apud Rob: Steph: 15301. g.
4078 Franciſci Floridi Sabini-Apologia in M: A: Plau-
ti aliorumque Lat. Linguæ ſcriptorum Calumnia-
tores, ejusd: de Juris Civilis Interpret: de C: ju-
lii Cæſaris Præſtantia & Lectiones ſucciſivæ. Ba-
lel: 1540 l. g. G
4079 autas cum comment. Dionyſ. Lambini, Pariſ.
1576 l. g.
4080 Donati Enarrationes in Terentium, Editio per an-
ziqua ſine loco nec anno circa aut ut potius eredibile lon-
ge ante annum 1470 impreſſ. in fine extat, Liber Cols
legii Moguntini Societatis Jeſu c. 1.
4081 Terenti Comœdiæ ſex, Mediolani 1476 c, t.
4082 Terentius cum Interpret. Donati, Venet: per Ni-
col: Girardengum 1479 c. z.
4083 erentius cum Interpr: Donati, Tarviſti per Pau-
lum Terrari 1481 c. t.
40984 Terentius cum Interpret: Donati, Venet. per Andre
de Paltaſcichis 1481 c. 1t.
4085 Terentius cum Donati Interpret. Ibid. per Berne
de Choris 1491 v. c.
4086 Terentius cum Interpr⸗ Guidonis Juvenalis, Lugd.
typ Petri Lathonis 1493 l. g.
4087 Terentius cum Directorio, Gloſſa interlineari &
comment. Donati, Guidonis & Ascenſu, Agent.
typ: Zob. Gruninger 1496 cum ſig. l. g.
4088 Terentius cum Direct., Gloſſia interlin. & Comm.
Donati, Guidonis & Aſcenſuü, Ibid. 1596 l. g. c. f.
4089 Terentius cum comm. Donati, Argent. 1503 cum
lig. color. depict. l. g.
4090 T'erentius cum comm. varior., Venet, 1524 l. g.-
LI 4094

266 Latini antiqui in Folio.
4091 Terentius cum Donati & Calphurni comm. Pa-
iſ. apud Kob: Stephan.: 1529 c. 1t.
4092 Terentius cum Scholis Donati, Aſperi & Cor-
nuti, ex edit. LD: Erasmi Rot Baſil. 1532 l. g.
4093 Terentius cum Donati & Calphurni comm. Pa-
riſ. apud Rob. Stephan. 1536 v. c.
4094 Terentius cum Interpr: Donati, Guidonis, Cal-
phurni, Servii & aliorum ſtud. Deſ. Eraſmi,
Venet. 1539 l. g.
4095 Terentius cum variis lectionibus & comm. Pariſ.
1552 l. g. L
4096 Terentius cum comm. variorum, Ven. 1553 l. g.
4097 Terentius com comm., variorum, Ven. 1558 l. g.
4098 Terentius cum comm. variorum, Ven. 1569 v.
4099 Terentius cum comm. variorum, Venet. ap. Gryph.
1530 lJ. g.
4100 Terentius, Pariſ. e Dyp. Regia 1642 lJ. g.
4101 Lucretius cum comm ]: B: Pii, Bonon: 1I51I l. g.
4102 Lucretius cum comm:]: B: Pii, Pariſ 1564 l. g.
410 3 Lucretius, Veronæ typ. Pauli Fridenperger 1686 c. t.
4104 TLiti Lucretii Cari de Rerum Natura Libri ſex;,
cum vatiantibus Lectionibus, Lond. 1712 ch. m.
cum ſig. æneis l. g.
4105 P: Virgilii Maronis opera, Editio per antiqua ſiue
loco nee anno Impreſſ. c. t:
4106 Virgilii opera cum comm. Servii Mauri Honora-
ti, Venet: typ Ligæ Boariæ ſine auno Ed. antiqua l. g.
4107 Mauri Servii Honorati expoſitiones in Virgilium,
Venet: typ. Udalrici Galli circa anu. 1470 in ſine le-
gnntur verſus ejus conſueti incip. Anſer Tarpeii G& c. t.
4IO9 Mauri Servii Honorati expoſitiones in Virgilium,
ſine loco nec anuno Impreſſ. Editio non minus quam pra-
cedens per antiqua l. g.
A1O9 Virgilii opera, Mediol typ. Phil. de Laævagnia 1474 c.k.

4110 Virgilii opera cum Servii Mauti Honorati comm:

Venet. per Bapt. de Torris 148 3 c. t. deaur.
4III Virgilii opera c. Servii M. comm. Venet. per B: de
Torris 1487 l. g.
41I2 Virgilii opera c. comm. Servii M. Norimb. ap. Ko-
berger 1492 1g.
4113 Virgilii opera c Servii M. comm. Venet: ap. Pin-
cium 1499 l. g.
z Virgilii opera c. Servii M. comm. Par iſ. 1500
4 14 Opuſcula Virgilianac. comm. Ilid. 1501 c.t1. deaur.

411 5

41I5 Vi
ti,
h⸗
4117 Vi
ci⸗
4118 V
D

4 ,19 05
nat
Ba
4120 Vi
De
40.
4121 0

nm. Pa-

& Cor-⸗

2 1. g.
nc. P'a-

nis . u⸗
PEralcn,

In. Pori'

583 bg.
658 ,.
69 %.

Vu les⸗
564 4.
1656 6.1.
dri ſex;
n ch. M.

nigu Ade

Honott .

tigd . .
irgilium,
1/ ſue 1.

eii G l.
Virgilium,

Nuñnt i’s-

i, 144
ti comm:

. per . .
l. N.

in⸗
1: 5. bin⸗

0

.150
Al;

Latini antiqui in Folio. 267
4115 Virgilii opera cum comm Servii Honorati, Dona-
ti, Landini, Mancinelli & Calderini cura S. Brant
Arsgent 1502 cum ſig. l. g.
4117 Virgilii opera cum expoſ Servi, Landini, Man-
cinelli, Donati & aliorum Venet: 1504 l. g.
4 118 Virgilii opera cum fig. & expoſit. Servii, Landini,
Donati, Mancinelli & Domiti, Venet. 1505 1 g.
4119 Opera omnia Virgiliana cum expoſ. Servii, Do-
nati, Mancinelli, Boraldi, Dathi, Calderini &
Badii, Pariſ 150272 l g.
4120 Virgilii Eneidos cum Servii Honorati, P: Boraldi,
Donati, Dathi & aliorum comm: & Maphei Vegii
agddition. Lugd. 1517 l. g.
4121 Opera omnia Virgiliana cum expoſ. & notis Servii,
Donati, Mancinelli, Boroaldi, Dathi, Calderini
& aliorum, Lugd 1517 l. g.
4122 Opera omnia Virgiliana cum expoſ. & notis Servii,
Donati, Mancinelli, Boroaldi, Dathi & aliorum,
Lugd. 1527 1. g.
4123 Opera omnia Virgiliana cum expoſ. & notis Servii,
Donati & aliorum, Lugd. 1529 l g
4124 Joannis Pierii Valeriani Caſtigationes & variatio-
nes Virgilianæ, Pariſ. apud KRob: Stephanum 1529
c. t. denur.
4125 Virgilii opera cum Servii M. H. comment. & JI:
Pierii caſtigat. Pariſ apnd Rob: Stepb. 1532 l. g.
4126 Virgilii opera cum comm. & notis varior. Venet:
1544 7 g.
4127 Virgilii opera cum comm. Servii & Donati, Venes.
apud Zuntas 1552 l. g. L
4128 Virgilii opera cum comm. Servii, Donati & alior.
Venet. 1552 l. g.
4129 Virgilii opera cum XI. comm. Veuet. 1555 l. g.
4130 Virgilii opera cum comm. & Paralipom. Germani
Valentis Guellii, Antv. eæ Off Plaut. 1575 I. g.
4131 Virgilii Eneidos cum Lamberti Hortenfii enarrat.
Baſil. 1596 l. g.
4132 Virgilius cum comm. Servii M. Honor. & notis
MS. diverſorum & Jani Broekhuſii, Pariſ. 1600 c. t.
4133 Virgilii opera, Pariſe Lypographia Regia 1641 l. g..
4134 Virgilii opera omnia cum comm. Joh: Lud: de la
Cerda, Col: Agr.: 1647. 3 vol. v. 6.

4135 Virgilii opera per Joh: Ogilvium edſta & ſculptu-

ris æneis adornata, Lond: 166 3 J. g.
L1 2 4136

268 Latini antiqui in Folio.
4136 Acronis comm. in Q Horatii Flacci opera per
Ant: Zarothum, Mediolani 1474 l. g.
4137 Horatii opera, Venet: per Philippum Condam 1479 l.g.
4138 l opera cum Acronis comm. & expoſit. Patavii
1481 c. t.
4139 Horatii opera cum interpretat. Chriſt: Landini;
Hiorentiæ per Ant.: Miscominum 148 % c. t.
4140 Horatii Carmina cum interpretat. Venet: 1483 per
Reyualdum de Novimagio l. g.
4141 Horatii opera cum interpretat. Chriſt. Landini,
Venete 1483 per Zoan: de Forlivio & Socios c. t.
414² Horatii opera cum notis varior. Venet: apud Joau:
Grybbium 1484 v.
4143¾ Horatii opera cum interpretat. Chriſt: Landini,
Venet: per Bern: de Tridino 1486 c. t.
4144 Horatii opera cum interpretat. & notis, Venet: 1490
per G: Arrivabene l. g.
4145 Horatii cum comm: A: Mancinelli, Acronis, Phor-
phirionis & Chriſt: Landini, Ven: apaud Ph: Pincium
1492 l. g.
4146 Horatius cum quatuor comment: Videlicet, Por-
phirii, Acroni, Landini & Mancinelli, Venet:
1492 l. g.
4147 Horatius cum quatuor comment. Venet: opud Bo-
netum Locutelle 1494 l. g.
4148 Horatius cum quatuor comment. Venet: 14998 c. ².
4149 Horatii opera cum Annotat. imaginib. pulcherri-
mis & Sententiis. Arg: 1498 l. g.
4150% Horatius cum Antonii Mancinelli explanatione,
Pariſ. 1503 l. g.
415I Idem Liber, Pariſ. apud Aſcenſium 1516 lL. g.
4152 Horatius Ant:⸗ Man: Aſcenſio interprete. Veuet:
1516 l. g. L
4153 EHoratius cum quatuor comm: Pariſ spud Aſcenſium
1519 l.g.
4154 Idem Liber, Pariſ. apud Parvum 1519 l. g.
4155 Horatii opera cum quatuor comm: & annotat.
M: Bonfinis & Aldi Manutii, Pariſ. apud Aſcenſium
1529 J. g.
4156 Horatii opera cum quinque comment. & annotat.
Aldi Manutii & March: Bonfinis, Ven: 1536 l. g.
4157 Horatius cum quatuor comment, & ann. M. Bon-
finis, Aldi Manutii & H: Glariani, Pariſ. 15431g.
4158 Horatius cum not. var. Baſil. 1545 l. g.

4159

41659 Hon

4100 Ho.
nis

15
4161 Ho.
1 56
4462 Jo⸗
a/
4164 Ho⸗
41605 Ha

4166 Hc

pera per

1499 lg.
ſit. Palavii

Landini;
143 ;3 ker
Landimi,
. 1.
Gud Yoou:
Landini,
Nenet: 1490

: VPincit

i Venet

. Npuch Ho⸗

1uel e„
uetci.

matiole
.

ſunſm

.
notat⸗

Nienfum

mnott.

6, g-
ſ Bor
154.

41 0

Latini antiqui in Folio. 269
4159 Horatius cum notis varior. Venet: 1553 l. g.
4160 Horatius Grammaticorum antiquis Heleni, Acro-⸗
nis, & Porphirionis comment. illuſtratus, Baſilea
1555
4161 Horatius cum comment. & notis vatiorum, Veuet:
1559 l. g.
4162 Joan Bapt: Pignæ Poetica Horatiana, Venet: apud
Valgriſium 1561 l. g.
416 3 HBoratii opera cum not. varior. Venet: 1562 l. g.
4164 Horatius Lambini, Pariſ. 1567 l. g.

4165 Horatius c. D: Lambini comment. Lutet. 1568 l. g.
4166 Horatii opera c. comm. Grammaticorum XXXX.

Baſil. 1570 l. g. .
4167 Dionyſii Lambini in Horatium Flaccum comm:

Francof. apud A. Wechel. 1528 l. g.

4168 Horatius cum comm. Dion: Lambini, Pariſ. apud

Joan. Macaæum 1529 c. t. Flavo
4169 Horatii opera c. Dion: Lambini Interpretat. Lutetis
apud B. Macaum 15 87 l. g.
4170 Idem Liber, id. 1588. 2 vol. l. g.
4171 Horatius cum notis varior. Venet. 1590 lJ. g.-
4172 Horatii opera cum Dion: Lambini & Adriaui Tur-
neb. comment. Pariſ. apud B. Macaum 1605 . 6.
4173 Horatius Gualt. Chabotii, Col. 16 15 l. g.
4174 Horatius opera, Pariſ. 164 e I;pographia Regia l. g.
4175 Catullus, Tibullus, Propertius cura Joh: Calphur-
ni. Editio antiqua ſiue loco & anno Impreſſ. &. t. d.
4176 Catullus, Tibullus, Propertius, Regis 148 1 c.? d.
4177 Catullus, Tibullus, Propertius cum comment. P:
Beroaldi, Venet: per Aud. de Paltaſcichis 1457 l. g.

4178 Catullus, Tibullus, Propertius cum comment. P:

Beroaldi, Venet: typis Boneti Locatelli 1491 l. g.
4179 Catullus, Tiballus, Propertius cum comm. Cyl-
lænii, Parthenii, Palladii & aliorum, Venet: per
Joh. de Iridino 1500 l. g.
4180 Catullus, Libullus, Propertius cum comm: va-
riorum. Veuet. 1520 l. g.
4181 Catulli, Tibulli & Propertü opera omnia cum
comm. notis, obſervat. & c. clarifl. virorum, Parij.
1604 l. g.
4182 Joh: Paſſeratii comm: in Catullum, Tibullum &
Propertium, Pariſ 1608 l. g.

4183 Ovidii opera, Editio per autiqua ine loco & anno

impreſ. omniuimm prima l. g.

L! 3 4¹84

270 Latini antiqui in Folio.
4184 Ovidii opera, Editio per autiqua ſine loo & anno
impreſſ. l. g.
4185 Ovidii opera, Editio per antiqua ſine loco G anno
imbreſ. c. z.
4186 Ovidii Faſtorum Libri, ſine loco & aunno impreſſ. I. g.
4187 Ovidii opera omnia 1470 c. t.
41 88 Ovidius de arte Amandi 1471 c. t. deaur.
4189 Ovidii opera omnia, impreſ. Herm. Lichtenſtein Vi-
centiæ 1480 c. t. deaur.
4190 Ovidii opera omnia, Vicentiæ 1480 impreſſ. ab Herm.
Levilaſti c. t. dñeaur.
4191 Ovidii Metamorphoſis, Interpr. B. Tartio à Neo-
caſtro, Venet. 1452 c. t. deaur.

4192 Ovidii Epiſtol?æ Heroidæ, Venete zypis Ihomæ de

Alexandria 1484 l. g.
419 3 Ovidii opera omnia, Venet: per Bernardinum ae No-
varia 14 86 c. t. deaur.
4194 Ovidii opera omnia, Lucantanii Horentini impenſa
1489 c. ?.
4795 Ovidii Epiſt. Heroides, Venet. typis Philippi Pincii
1491 c. .
4196 Ovidii Metamorph: Venet. impreſſ. 1492 c. 1.
4197 Idem Liber, Lugd. typ. Nic Wolff 1402 J. g.
4198 Ovidius de arte Amandi, Venet., impreſſ 1493 l. g.
4199 Ovidii Metamorphoſeos, Venet: per Zoaul Roſjo
1497 l. g.
4200 Ovidius de arte Amandi & de remedio amoris cum
comm Barthol. Merulæz Mantuani, Lugd. typis
P. Mareſohal & Barnabæ Chauſſard 1497 l. g.
42 01 Ovidii Triſtia, cum comm: Barth: Merulæ, Venet.
zypis Zoan. de Cereto de Iridino. 1499 l. g.
4202 La Bibie des Poetes ou les Metamorphoſes d'Ovide, Paris
chés lean Petit en lettres Gothiques c. t.
4203 Le méme Livre, Paris chés Verard I. g.
4204 Ovidi Epiſtolæ Heroides, cum comm: Ant: Vol-
ſcii & Ubertini Clerici, Mediol. typis Joan. Augelii
Scinzenzeler 150ο l. g.
4105 Ovidii Faſtorum Lib VI., cum comm: Barth:
Merulæ, Ven. 1508l. g.
4206 Ovidii Metamorphoſis cum Luculentiſſ. Raph: Re-
gii enarrationibus, Venet. typis Joannem Tacuini de
Tridino 1518 6 g.
4207 Ovidii Naſonis libri faſtorum emendati & cum
comment: Conſtanti, & Pauli Marſi, Venet-
15Pis

4220 ur
ur
Mi.
682 .
ſia

n
O& onnd

reſſe leh⸗

nſen i.
ab Herm.
4 Neo⸗

Tboemme d’

mn e N.

zi innpen/
Pi Pincii

1.
l.g.
149) .
u Rᷣ

oris con
0 4²
P 4. 7 „
r Nens.

le baiis
Ant. ſol.
n. Augelii
n: Bucch:

Nutehe⸗
Tacuin
ch
el:

Latini antiqui in Folio. 271
Lypis Zoan: Iacuini de Iridino 1520 l. g.
4207 Ovidii Metamorphoſis Lib. XV. cum Raphael
Regii Valaterranii explanatione & emendationibus
Jac: Mycilli aliorumque notis. Venet. Lypis Hie-
ronymi Scoti 1545 l. g.
4208 Ovidii opera omnia cum comment. Conſtant
Fanenſis, Paul Marſi, Barth: Merulæ domitii
Calderurii, Zarotti, Baſfil. Lypis Joannis Heruagii
1550. 3 vol. J. g.

4209 Ovidii Metamorph: lib. XV. Vener. Ipis Joan. Gryph:

1556 l. g.
4210 Idem Liber. 1565 l. g,

4211 Ovidii opera cum notis variorum Francof. Typis
Wechel. 1601 v. c.

4212 Ovidii Naſonis libri triſtium & Epiſtole ex Pon-

to cum novis comment. Jacob. Pontani cui ann.
eſt Hortulus Ovidianus Ingolſtad. 1610 l. g.
4213 Les Metamorphoſes d'Ovide avec fig. Paris 1622 1. g.
4214 Ovidii Metamorphofis libri XV. opera & ſtudio
Thomæ Farnabii, Pariſ. apud Morellium 1637 l. g.
4²15 Les Metamorphoſes d'Ovide avec fig Paris 1637 1. g.
42²16 Ovidii Naſonis lib. Faſtorum cum Anartyzi,
Antv: ex Offcina Plant: 16 39
4217 Les Metamorphoſes d'Ovide en Lat: & en Francois divi-
ſees en V. Livres par du Ryer avec de très belles Ji-
gaures, Bruxelles 1677 1. g.
4218 Perſii Satyræ Editio per antiqua ſine loco & anno in
Jine extat verſus ſequens.
Explicit ignotus per totum Perſius orbem.
ex quο, primam omnium eſſe editionem, conjiciendum eſt.
4219 Perſii Satyræ, Editio per antiqua ſine loco ner anno
Impreſſ., ob antiquit. Caradkterum autem & ex ver-
Ebus ſeqg. in fine extant. prima Galliæ Editio aſti-
manda eſt. c. t. deaur.
Excepit claros andegavenſe Poetas
Ut ſtudium Perſi tu cito ſculptus ades
Gallorum egregias ſic ſculptus perge per urbes
Ut poſſit ſpacium cernere gloſſa ſuum.
4220 Juvenalis Satyræ, Editio per antiqua ſine loco nec au-
no Impreſſ. c. t.
4221 Domicii Calderini comment. in Juvenalem, Bri-
xiæ Iyp. Henr. de Colonia 1475 l. g.
41222 Juvenalis & Perſius, Lovaniæ per Job: de Waſtpha-
lia 1475 l. g.

4213

—

272 Latini antiqui in Folio.
4 23 Georgii Merulæ Enartationes Satyrarum Juvena-
lis, adverſus Domicii comm in Martialem, An-
notationes in Ligarianam Ciceronis, ad Berne
Bembum, Argumentum Ciceronis Epiſtolar: ad
Lentulum de vi & ordine fuffragiorum in cen-
turiatis & curiatis Comitiis, Turviſti per Bartol: de
Coufoloneriis 1478 l. g.

3224 Georgi Merulæ idem Liber, Venet: Vp: And. Veu-

drammi 1478 c. t.
4 r25 Perſu Satyræ cum Bart: Fontii comm. Tbid. per

Renaldum de Navimagio 1482 c. t.

q226 Perſii Satyræ cum Bart: Fontii comm. Tbid, ap. Bapt:

de Tortis 1482 J. g.
4227 Jevenalis Satyræ cum Domitii Calderini comm.
Tbid. per Thomam de Alexandria 1483 l. g.

4228 Juvenalis Satyrz cum Domitii Caldecini comm.

Ibid. per Bapt. de Tortis 1483 c. t. deaur.
4229 Perfii Satyræ cum notis Bartol: Fontii, lbid. per
Anton: de Bactibobus 1485 l. g.
42⁄0 Perfii Satyræ cum Joh: Britannici comm. Brixia
per Jacob: Britannicum 14 b6 l. g.
4231 Juvenalis cum tribus comm. Domitii Calderini,
Georgii Merulæ & Georgii Vallæ, Venet: per Si-
monem Bevilaquam circa 1490 l. g.
4232 Perfii Satyræ cum Joh: Britannici commentar.
Venet: per Bartol. de Ragozzonibus 1492 l. g.
4133 Juvenalis cum tribus comm. Venet: per Joan de
Tridino 1494 l. g.
4234 Juvenalis cum Argumentis & comm. vatiorum,
Norimb: per Aut: Koberger 1497 l. g.
4235 Perſius cum tribus comment: Veuer. per Joh: de
Tridino 1499 l. g.
4236 Perſius cum notis varior. Pariſ. 1523 J. g.

4237 Juvenalis & Perſius cum Doctiſſ. viror. comm.

Baſil. 1551 l. g.
4238 Juvenalis & Perſii Satyræ, Pariſ. e Typ: Regia 1644l. g.
4239 Juvenalis cum quatuor comment. Venet: per Job:
de Tridino 1501 l. g.
4240 Junenalis cum Comm. Joh: Britannici, ſine loco
Impr. 1503 l. g.
4241 Juvenalis & Perfſius ex Edit: Martini Herbipol. Lip-
ſiæ 1504 l. g.
4242 Juvenalis cum comm. Joh: Britannĩcẽ. ſiue loco Im-

preſſ. 1509 l. g.
4243

414 be
4

4364l.

ina

4245 dt⸗

/.
4246
Ma
e
414) M.
d,
4149 D.
Fol
41149 D.
d.
4 .
14 51 Ma
lort
41 1 Mar

. .
Kn M

di
A14 M

4655 Me

gi
4 ½⁄66 Mar
hon
457 Mar
e
415 den
. Jan
4159 dene
ſoor
4260 E
4261 dene
62 0m

1
ſie; NI
1.
le⸗

m Juvent.
lem, An-
ad Bern
Kolar: ad
im in cen-
y Bortoy .

Ad. V⸗

m. Wit e,

lil ob. Badt:

rini comm,
.
eini comm.
S
i, Vid N

Calderidi,

vet: er i⸗

commental.

1.
er

variorbm,

r. l. 4

S:
goan

4264 Lucani Pharſalia, Imp. 1477 c. e.
Mm—

4243 Papinii Statii opera cum comm. Placidi La-

Stantii, Franc. Mataracii, & Domitii Calderini;
Romæ 1475 c. t. deÄaur. “
4244 P. Statii Sylvæ emendatz & cum comm. Domitii
Calderini, ejusd. comm. in Sapho, elucubrat. in
Propertium, & obſervationes Linguæ Latina, Ro-=
ma TLyp: Arnoldi Pannarz 1475 c. 1.
4245 Statii Sylvæ, Vincentiz per Job. Renenſem & Dio-
nyf. Berthochum 1481 c. t.
4246 Statii opera cum comm: Plac: Lactantii, Franc.;
Mataracii, & Domitii Calderini, Venet: per Jacs
de Pagaginis 1490 c. . .
4147 Martialis ex Edit: Raphael Zovenzenii Iſter. Imp:
Spiræ per Vindel: Editio per antiqua circa ann. 1470 g. t.
4248 D: Calderini comment. in Martialem Venet: Lbs
ob. Gensberg 1424 c. .
4249 D: Calderini comment. in Martialem, Veueis
Typ. Zoh: de Colonia 1474 c. 2..
425% Martialis Epigrammata Ibid. apud eund. 1475 c. 2. d.
4251I Martialis cum com. Calderini, Ibid, per Bapt. de
Tortis 1485 l. g. .
4¹52 Martialis cum comm. Dom. Calderini, Mediol;
t)5: Ulder: Scinzenzeler 1490 lJ. g.
4²53 Martialis cum comm. Dom. Calderini & Geor-
gii Merulæ, Venet. 1498 l. g.
4²54 Martialis cum duobus comment. Ilid. 1503 c. t. d.
4²55 Martialis cum comm. Dom. Calderini & Geor-
gii Merulæ. Ikid 1552 l. g.
4256 Martialis cum notis variorum ſtud: Iſaaci Caſaus
boni, Pariſ. 1617 v. c.

41¹57 Martialis cum comment. Raderi, Moguntiæ I64%

JI. g. cuin ſig
4¹5⁸8 Senecæ Tragœdiæ cum comment. Lugd. per Anti
Jambillon 1491 l. g.
4²59 Senecæ Tragœdiz cum comm. Venet. per Lazat.
Moardam de Savigliano 1422 l. g. deaur.
4260 Senecæ Lragœdiæ cum annot. Pariſ. 1509 l, g.
4q261 Senecæ Tragœdiæ cum comm. varior. Ibid. 15131, g.
4262 Omniboni Vicentini commen. in Lucanum Venet.
1475 4.5.
4263 M. Annæzi Lucani Pharſalia, Mediolani ap. Philipp.
Lavagnia 1477 c. ?.

426

274 Latini antiqui in Folio. L
4865 Lucan' Pharſalia, Purmæ per Dei Pbœbum de Olive⸗
riis 1483 c. t. deaur.
426 Lucani Pharſalia cum comm. Omnib. Vicentini ,
Venet: apud Nicol: Battihovem 1486 c. t. deaur.
4A267 Lucani Pharſalia, Venet per Octav Scotum 1492 l.g.
4268 Lucani Pharſalia cum ]: Sulpicii Verulani comm.
Venet. per Simon. Bevilaquam 1493 c t.
4269 Lucani Pharfalia c. notis varior. Pariſ. 1506 l. g.
4²70 Lucani Pharſalia cum comm: varior Ibid. 15141l. g.
4274 Lucani Pharſalia cum Lamberti Hortenſi & al.
explanationibus, Baſil. 1578 k. g.
42²72 Claudianus de raptu Proſerpinæ cum comm. Jani
Parhaſii, Mediol. 1500 l. g.
4273 Nicolai Biffi comment. in Claudianum cum tex-
tu Latino & Ital. Mediol 1684 v.
4²74 Valerii Flacci Argonauticon cum comment: Kg:
Maſerii, Pariſ. apud Parvum 1519 l. g.
4275 Anſonii Epigrammata, Venet. per Job: de Tridino
1494 c. ? deaur.
476 Aufſonius, Tbid apud eund. 1496 c. ?.
4²77 Jacobi Spiegel Interpretatio in Aurelii Prudentii
Clem. Hymnum de Miraculis Chriſti, Seleſtadii
1570 l g.
4²78 Silius Italicus de Bello Punico, Parmæ 1481 c. 7.
4279 Silius Italicus cum P. Marſi Interpr. Venet: per Bapte
de ILortis 148 3 c 2. .
4280 Silius Italicus cum comm. P. Marſi, Vauet: per
Bonet: Locatellum 1492 l. g.
4281 Silius Italicus cum comm. P. Marſi, Ven. I403 l.g.
4282 Silius Italicus cum argumentis Herm: Buſchii ,
Herbipoli 1504 c. t deaur.
4283 Silius Italicus cum P. Marſi comm. Pariſ 15121g.
42²84 Sidonii Apollinaris Poema, Mediplani 1498 lJ. g.
42 5 Manilii opera, Mediolani per Ant. Zarottum 1489 c.t.

Latini recentiores.

4286 Roſuitæ Virginis opera continent. Comoœ-
diæ ſex in mulationem Terentii,
dictæ Gallicanus, Daulcicius, Callimachus, Abra-
bham, Paffnucius atque fides & ſpes, nec non
Hiſtoriæ variæ VIII. Poet. deſcriptæ ſcil. B. V.
Mariæ, Reſurrect. Domini, de vita S: Gangolfi,

*

ma
6300 An

4292 P

terl

4a d.

01

410; Al
cot
494 An
n
151
429; M.

h
4197 09
4198 Pr

M
4ſ299 Po
L

eic
Konl Le
De
4Wꝛ .

1
ſo⸗
I.
4

1n ℳ Ow:⸗

Vicemtini,
our.
uin 1490218.
lami comm.

1zob ! ⸗

d. 1514 1.
ttenli & al.

comm. ani

m eum kei⸗

nment: Xg:

le de Iridno
erodenti
, delelteci

1481 . 1.
net gerbot:

Puet. i!

in. 140 4.

n: bulchüü,

. ul6.
1495 1.
m 4894

Latini recentiores in Volio. 275
S: Pelagii, converſ S. Theophili, Proterii &
Baſilii paſſionis 8: Dionyſü, & S: Agnetis cum
Panegyrico de geſtis Othonis I. Imp. Rom. No-=
vimb: 1501 cum ſig. l. g.
42²87 Joh: Franc: Quintiani Stoæx, opera Ohriſtiana,
cont: verſus & ragœdias de Chriſto, Pariſ 1s 41g.
4²88 Marci Hieron: Vidæ Chriſtias cum Interpr. Bart:
Bottæ, Iuini 1569 1,. g.
4239 Joh: Francisci Pici Mirandulæ Hymni Heroici
tres ad S. Trinitatem, Chriſtum, & V. Mariam,
cum comment. cui acc. ej Sylva & ſtauroſti-
