KeXXIV35-1
author: Moetjens, Adriaan

4!
(
e
—
u
O
O
e
N
e
v
u
v
e
-
P

r ia
VEERUEADESERS.
p
n
—
d
as st
REO
d
a aR .
p"—
[
—
Ll
n E MA
GMEENAEAEA
as
ÉSuSEESREE.
—
od
[
——
——
SASUNHUDSO
H
d
d
d
m
VESPOEUMDE.
—
UEEIESSBOS.
p
(——

UB Tübíingen

-
H
*,
i A
—

a
$U
d :
xl l RRR E : £R
" * & 03

111111

BIUTWE

——
A—Ó——à

Em

B IBLIOTH ECA*,

Pubhce pluns hcxtannbus dxfhahenda

EE
äDRIANUM MOETJENS

"« Die 22 J Nevesié 172.8 e kqumtzäus
PAJICOS P R 1 M A
Quæ continet Libros in Fol |
" Aula magna ( vulgo ) de groote Zaal vau't Hof. — 4

- Horà nopá tmAatutinà , pomeridianá fecumdá,

"oTA GZE-COMITUM,
^pd ADRIANUM . MOETJ]ENS.

M,.DCC. XXVIIL

E£MPTORIBU .S.

[ Ibri eà conditione venduntur , ut juxtas;,.
traditionem pretium eorum paratà pecu-|
nià perfolvatur, & fi quis libros à fe emptos|:
intra trium feptimanarum fpatium, Auctio-|:
ne finità, non exegerit, eos alteri revendere |
prioris emptoris damno , Bibliopolz inte-|
erum erit. d* | .
Notum quoque fit Emptoribus , cuilibet|
Floreno addendos effe quinque chalcos ; qua|
de re monitus fit quifque. |
Rogantur Emptores, ut hora nona ante ;|.

& fecunda poít meridiem prafentem fe fifte.
Cre vellnh s | |

Die Lune
àà Nove»b.

Martis
23 NOW(M&.* :

— Merenuri
44 INoveinb.

Jovis
à$ IMovemb.

Venuerif.

.36 Novemb, —

Saturuini

$7 Novemb.

Lune
29 Novemb,

Martis.

.S3o Novemb.

Mercura
.1 Decenb,

79?);!

2 Decemb,

FOHO à nuri,

. Quarto à num.
. Oéctavoà num,

Folio à num,
Quartà à nüm.
Octavo à num.

Folo 3ànum.
Quarto à num,

. O€ctavo à num.

Folio à num.
Quarto à num.
Octavoà num.

FOH'O' ä-num.
Quarto à num,
QOctavoà num.
Folio à nuti.
QU.*&TIO à num,

. OGavoà num,

. Folio à num.

Quarto à num,
OCtavo à num.

FOHO à nurm,

Quarto à num,
Octavoà num.

Folio à num.
Quarto à num.
Octavoà num.

lolio ànurm.
Quarto à num.

Odclayo à nums 2216 ad numer.
A ,

ad nutret.

I.
I ad numer,-
1

ad numer,

.90 ad numer.
206 ad numet.

256 ad numer, -

187 ad numer.
454 ad numer.
465 ad numer.

217 ad numet;,
592 ad numer.
797. ad numer;
433 ad, numer.
7$4 ad numer,
105$ ad numer,

$37 ad numer,
949 ad nümer.
130$ 4d numet,

610 ad nurmer;
1103 ad numer.
1496 ad nümer;

687 adnumer.
1309 ad numet.
1737 adnumet.

794. adnumer;
1475 ad numer,
2008 ad numer.

913 ad numet.
165$ adnumet.

$9
20$
25$

196
453
467
.$16
59t
796

43l .
733
1083

336
948
1304

609
IIOÍ
1495

68ó
1308
1736

795
1474
2007

912
16$4.
2216

1045
1797
2479

J'eneris

E n

"*m,- g

Veneris :

3 Decemb.

| Saturni
4 Deceinb.

3'anæ'-

6 Deceinb.

Martis

7 Decemb.

Mercari

8 Decemb,

- Sfovis

9 Decemb, -

Veneris

10 Decemb,:

Saturki
xx Decemb.

i t
13 Decemb,

Martis
14 Decemb.

ad numer.

Folio à num. 1175 ad numer.
Quarto à num. 1915 ad numer.

"Q&avo à num. 2672 ad numer.

Folio ànum. r3co ad numer.
Quarto à num. 2049 ad numer.
OQdGavoà num, 2931 ad numcer.

Folio à num. 1392 ad numer.
Quarto à num. 2176 ad numer.

"Oéctavo à num. 2985 ad numer,

Folio àrum. 1480 adnumer.

Quarto à num 2261 adnumer,
Octavo à num, 3117 adnumer.

Folio. à num, 1586 ad numer.

Quarto à num.2343 ad numer,

-^ Qétavoà num. 3349 ad numcer,

Folio à num. 1696 ad numer.
Quarto à num, 245o0 adnumer.
Octavoà num, 3649 ad numer.

Folio à nam. 1814 adnumer.
Quarto à num, 2667 adnumer,
Octavoà num. 5835 ad nnmer.

Folio à num. 1854 ad numer.

Quarto à num, 3852 ad numer.
Octavoà num, 4:9o ad numer.

Folio à num.1947 ad numer.

Qaarto à num, 3079 ad numer,
Octavo à num. 4428 ad numer.

RDO-VENDITIONIS.

foto àhum. f:ogä ad numet.
Quartoà num. 17
-"Q&aàvo à num. 2480- ad numer,

1174
I914
2671

1299
2049

2930

1391
217$

2994

1479
2260

3147

1595
1342

3349

! 1695

2450
3649

1813
2666

3934
1854
288?
4089

1946
3079
4477

2029
3147
4746
Mer-

ORDO VENDITIONIS .

Folio à num. 2030 ad numer.
Quarto à num. 3245 ad numer.
O&tavo à num, 4747 ad numer. .

AMercuri

14 Decemb,

Jovis
: lö Decemb.

Veneri$

17 Decemb,

Saturzi
18 Decemb,

Luae
20 Decemb,

Folio à num.2150ad numer.
Quarto à num. 3390 ad numer.
Octavoà num. $001 ad numer.

. Folio à num.2274 ad numer,

Quarto à num, 3525 ad numer.
Octavoà num. $265 ad numer.

Folio à num. 2398 ad numer.

Quarto à num, 3639 ad numer.

Octavo à num. 5529 ad numer.

2149
3399
$009

2223
3324
$264

2397
3637
$523
2510

3755
$794

Folio ànum. 2511 ufque ad finem,
Quarto à num. 3786 ufque ad finem.
Octavoà num. $785 ufque ad finern,

CF d uotam quod die 6 cx 7 Decemb. folunumodó ante.
meridiem venditio efe debeat ,. aliis vera diebus. con[lanter.

ante C9. poft meridiem.

— - - o -
- - p & - . - irriecec i :

CATALOGUS

JLIBRORUM-

LIBRI THEOLOGICI
Ling. Hebr. Chald. «/trab. Grac- &* La-

?n. m Folm.

1. T2 Iblia Sacra Hebratce, Chaldaice, Gr&ce & La-
A tune, Philippi II. Reg. Cath. Pietate ac fítu«
dio ad Sacro Sancte Ecclefiz ufum edita, una cum
apparatu & Lexico. .4wtv. apud Plamtig. i$72.
9. .vol. Exemplar mitidiffimum , cuim Lineis vubris,
f»lis: deauvatis. :
2 DBiblia Hebraica & Latina, cum Rabbinorum com-
mentariis & Annotationibus Sebaftiani Munfteri Ba-
Jiee. 1534. 2 vol em veau .
3. Biblia Sacra Arabica & Latina. Kowe Typis Cou-
gregationis de Propagandá fide, 1671. 3. vol,
4. Diblia Grezca L X X, Interpretum , ex antiquif-
J fimo MS. Codice Alexandrino accurate defcri-
pta , ope aliorum exemplarium ac prifcorum Scrip-
tornm , prafertim vero Hexaplaris Editionis Orige-
nianz emend. atque fuppl, Per Ern. Grabe. Oxon.
1719- 4. vol, ;
4 Biblia Sacra Latina. Mogaustie. 1472. In cujus fi-
ne Legitur Prefezs boc opzs preclariffijaum Alma
; arbe Maguntina inclyte natinis Geraumce, qttam
Dei Clementia tam alti ingenis lumine douoque Gra-
zuito ceteris terrarusa maituibus preferre illufirare
diguata efl, artificiofa quadam. admventione impri-
mendi. (eu caratteri[andi obfque una calami exaratione
elfigiata &j ad eufebiam Dei indnffrie con|pmmatum per
Petrum Schuiffer de Gerusbem, annoncarsatiouis Mille-
Á fim8

x Libri Theologici . in Folio,

f » quadringenutefimo ,. [eptuagefimo , fecundo 9. n
Vigila Matbie. 2 wol. folto magno.. Editio que rari-
zate non cedit editioui que anuo. 1462 Moguntie eft
exarata. z - |
6. Biblia Latina, cum poftilla Nic. de Lyra , camex-
pofitionibus DBritonis in prologos Hieronymi , &
cum additionibus Pauli Epifcopi Brugenfis & cor-
re&toris earundem additionum editis a Mathia
Doringk Ordinis Minorum. Narezberge per A4gutb.
Kobergers 1493. 4. vol,
6 * DBiblia ad vetuftiffima exemplaria nunc recenscafti-
gata Hebraicé Chaldaice ; Gtece & Latine Lova-
uixg47 ln margine cum motisen leau Mff.
7 Diblia Sacra, cum notis Nicol. de Lvra, zza de
primis editionibus forma 4dtlantica , 4 wol, ligatura,
|fplendida :2 corio. Ruffico valde rarus.,
$. Biblia Sacra Latina. Colezie per Conradus de Hou-
borcb.. 1479. fol. maguo.
9. - Diblia Sacra perantiqua. Ch, M, 2 ol rariffina.
10 Biblia Sacra. » vol, EZzio antigua C9. rari[ona fF
ze loco &y auno, Littere iuitiales anro funt depicle C b.
M, lgatura mageificentifima, — .
11 Diblia cam Concordantiis Veteris & novi T'efta-
menti ; & Sacrorum Canonum, & additionibus in
marginibus varietatis diverfarum rerum , ac etiam
Canonibus antiquis quatuor Evauygeliorum. INo-
. viffime autem addite funt Concordantiz ex viginti
Libris , Jofephi de Antiquitatibus, & bello Judat-
. €o excerptae. Laugdasi auso 1$19. Exemplaire cboifr
€ rare , relid eu Veau tres bien conditiouué.

12 Diblia Latina, Parif. apud Rob. Stepbaueum 1$28,

13 Biblia Latina epud Grypbaim, Parifiis x$$0. 2 vol.
Relié eu Maroquim , €& d'oré. fur 1ramcbe , lavé &g
reglé
14 Diblia Sacra Polyglotta , operà & fíludio DBriani
. Waltoni. Lez4. 16$7. 8 vol, lig. gall
16 Diblia Sacra ex Seb. Cafítellionis interpretatione,
Francf. 1697. lig. gall, |
i7 DibliaSacra Vulgate editionis , notis chronologi-
cis & hiítoricis illuftrata, unà cum Sacra Chrono-
. logia atque Geeographia .Parif apud zdnt. Vitré. 16618.
: I

* "

hg. gal.

À

T U

Libri T beologici zn Folio.. :
198 Biblia Sacra apud Wechel, Frawcofarti.. 1679. 2
vol, L;g. gal.

gtl

19 Biblia verficulis diftin&a , Pezerds 1688. cum fig.

g, gal.

20 Diblia E&ypa ; Zufpurgi 1695. lg. gal.
21 Diblia qua incipit a libris Salomonis ,ufqué in finem
. Edio vetufla fiae ampo « loco.
22 NN. T'eftamentum cujus Greco textui refpondent
interpretationes duae, una vetus:, altera nova Tho.
Deze , acceffit ejufdem refpontio ad Seb, Caftel-
lionem, Zyp. Hezr. Stepb. 1565,

24 Novum Teítamentum Gragcum. Parifüs ex typo-

grapbia Regia, 1642. cb. max.

25 Novum Tettamentum Grecum , 4dfrze Moztazi 16 $6

26 Nov. Teftamentum cum annorationibus Hammon-
di & animadverfionibus Clerici, 4ffe]. 1698,.

27 Nov. Teítamentum ex verfione vulgata cum para-

phrafi & annotationibus Hammondi & Clerici.
Framf.Y7i4 — o u
28 Jo. Millii Nov. T'eftamentum Graec, cum lectio-
nibus variantibus & locupletatione ludol, Kufteri.
Roterd. 1710 Febz. o
29 Nov. Teftamentum Grecum cum ledlion. varian-
übus , ftudio & labore Millii & recenfione Ku-
fleri. Lzpf. 1723 lig, gal. :
30 Pfülterium Davidicum ad ufuüm ordinis Ciftercien-
fis. Colozig 1723 rubro mgrusa.
31 Abrah. Trommii concordantie Grecz , verfionis,
vulgo dicte LX X. Interpretum , cvjus voces fecan-
dum ordinem elementorum Sermonis Graci dige(l:e

recenfentur , contra atque in opere K ircheriano fa-.

ctum erat; leguntur hic. preterea voces Graecae pro
Hebraicis readitz , ab antiquis omnibus veteris T'e-

ftamenti interpretibus , quorum non nifi fragmen- ,

ta exilant , Aquila, Symmacho , Theodotiórie,
Amft. y7189 5 ol : C
32 Jo. Georg, Doríchei & Johan. Grambfii index
' Diblicus fpecialis in omnes veteris & novi Tefta-
. menti libros. Frazcf. 1674. Hss
33 Ilo. Steph. Menochii Commentarii totius Scripturz
cum Supplemento. Parif. 1719. 2. vwoj,
AA 34

"r d
Qu

4 - Libri T bea!agzcz in Folza

34 Interpretes , Commentatores in. S. Scripturam &
Concordaptie , item Critici Sacri & de rebus Ju-
daicis.
955 Joh. Boxtorfii concordantiz Dibliorum Hebraice ;
Bafleze ; 1632, ez. ueaz.
36 Ludov. de Dieu critica facra,; five animadverfiones
.. jn loca quzedam difüciliora Vet & Novi Ieftam.
/167/2('/ 1693.
37 Uflerii Annales Veteris & chx Teftamenti a prima
mundrorigine deducti Gezev, 1722. lig, gal.
39 Nicolai de Lyra E Pollilla in S. Scripturam , EZizio
Autiqua & optima.
39 Mercerus in Genelin, ex typograpoia Matb. Berroa.
1598.
40 Eman, Ferd. de San&a Cruz , Conciliatio Gene-
fis & Exodi locorumque apparentem Antino-
miera fimulqueexpofitio moralis, Lzgd. 1683 ez

veau.
41 Leon, Marii Comment, in Pentateuchum , Cof.
"gv lÓ62Y.
42 Joan Ridder expofitio Decalogi , ed;io perantiqua
. apt*ma
43 P. Loicx in Pfalmuma rr1$8. Bean immaculati &e,
Comrmentaria Moralia, 227:7v. 1643.

44 'Colle&tarius, five expoimo Pfalmozum Calouie per
-0 Sloan. Guelbuf. 1487.
45 Ant. a Matre Dei apes libanus five Comment, m
Proverbia Salomonis, Lwgz. 1701 3 vol, lig. gal,
46 lo. ()Lcolamgudzl Commant in libros Prophetaruimn ;
* 15')8 |

Joan: Oecolampadu commentarii Omnes in li-

ï bros Prophetarumn ; 1558
47 4 —— in libum Job exegemata , &
| in Danielem Prophetam libri duo , Gene'v

N1$$
49 Ifaci Aäarbqnel:s Ebreorum DoGiffimi, Commen-
tarius in Prephetas Priores ; acceiferunt indices
Latini , L:;»fæ 1686
49 Hammondi Commentarius i Novum Teftamen-
tum ex Anglico in Latinum fermonem tranflatus
a ohanne Clerico qui & fuasnotas addidit. L: ipf.
8714 2 Z0im. 1. 0ol. l;s. gall. 50

(ÜÁ

Libri Theologici , in Folio, — 3

*so Aug. Marlorati expofitio Catholica Novi Tefta-

menti, 1604 :
S. Prüpcovii cogitationes Sacrz in initium Evan-
gelii 5. Matthei & omnes Epitlolas Apoftolicas ,
"Ainfl, 1693
Ph. a Limborch Commentarius in A&ta Apofto-
lorum & Epiftolas d Romanos & ad Hebraos,
Kot. 1711 ;
33 P. Ludov. ab Alcafar é Soc. Jefu vefligatio arcani
. fenfüs in Apocalypfia , cum ornatiff, zeueis fig.
& opuículo de facris ponderibus, & menfüris ,
Autv. 1614rari[[ -

V^
L

V^
Qp

$4 Alcoranus Arabicus in Charta Turcíca nitidiffima ,-

literis. majoribus nitdiffime fcriptus , CoZex a7;;-
quits, /
33 Lud: Maraccii Alcorani textus univerfus ex cor-
rectior. Arabum exemplaribus pulcherrimis cha-
racteribus defcriptus & ex Arabico ia Lat, traníla-
tus; cum retutatione, Pa/«vz 1698 .
$6 Miíchna , five totius Hebraeorum juris , rituum :
.. antiquitatum, legum oralium fyftema , cum Rab-
binorum Maimonidis & Dartenore commentariis

Integris cum variorum notis ac verfion, per Guil.-

ourenhutfium, Zlmfiel. 1698. 6. voll.
j7; Levufch Malcuth Indumentum Regium R. Morde-
.. chai Pulchri, opusiin decem divifum partes, qua-
rum fingulz titulus a Lebus, incipiens prefigitur :
Complectitur autem ritus Jude&orum moresquetam
facros quam forenfes, Vezez 1620 Pebraice, Carr de
Rauffic. : :
Akedath Ifcak Ligauo lfüaci R. Ifaaci Aramz
Commentarius in. Legem , & megilloth perfedtitfi-
mus. //"eget, $307 fFebraice. !
39 Marcebheth Hammische , currus fecundanus .- D,
lísac Abarbanelis commentarius in Deuterono-
mium. Sab;oz. $311 Heórame ——
60 S. R, Sem Tob. Homilei PFemet. $327 . Hebraice,
62 Thefor amor , fafciculus myrrhz R. Abraham Se-
ba Hifpani commentarius in legem , quo cum fen-
fus Litteralis , tum mi(ticus ex: Zohare aliifque
Kabbaliflicis exponitur, eseziis $327 Hebraice, i
Cs d. d *5 83

s
[6.

6 Libri Theologici , in Folio.

63 D. I(àaci Abarbanel commentarii in legem , Fezezizs. .

$4339 Hebrase. !
64 Olat tamid , Holocauftum]uge , R. M. Albilda com-
.. . mentarius perpetuus in totam Legem maxitnam par-
* zemPhilofophicus Venuet. apud Zanettum $361 He-
Yaic€.

65 Dibre Salom, verba Paris R, Ifaaci ben Samuel , -

" Adabitae opus 5 quo cum 30 quaeítiones explicuit
tum commentarium in legem complexus eft , Sa/o-
. ique $36g«4 Hebraie.
66 Mihlal Jofy , perfe&io pulchritudinis R. Salomonis
^" .ben Melech commentarius in voces difficiliores &

Loca V. .T. cum Sihbat Leket R. 1. Abendana.-

nferdam $44$. Hebraice,
67 Beth Aharon Domus Aaronis; in quo libro Penta-
| teuchi.loca in l'almude citata ordine notantur.
Francof. ad Oder. $450 Hebratce. —
4€8 Liber tolii columbz, feu Jonz, authore R. Jonah:
: Phberde. $4354 .Hebrase. ——
69 Efchel Abraham quere&um Abrahami commenta-
rius in. Zohar. /J;rda $461 |
7o Keli par vas aureum Samuelis Laniado commenta-
rius in lefaiam ditufus, Vezet.16$7. Hebrane
^i Virga Aaronis. Hebraice. "mft. 1709 2 wol. — -
72 Bern. Lamy , de tabernaculo foederis de 5S. Civita-
te lerufalem. & de templo ejus, Par;f. 1720. Lig.
gal. fol, deanr, T
75 Sam. Bocha:ti opera omnia, h. e. Phaleg, Chanaan
& Hierozoicon. Leg4. B. 1712 3 vo/.

74 Scacchi, Sacrorum Elsockrifmaton Mlyrothecia | ..

oAf - ax70t Ge. ral, .. |
( Altercatio Synagogz & Ecclefiz in quabona om-
—X mium feré utriufque inftrumenti librorum pars
] explicatur: interlocutor, Gamalieie & Paulo,
Jb u RP TR o C M
Egefippus de rebus a Judeorum principibus in ob-
fidione fortiter geftis, deque excidio Hierofo-
« lym. &c. Àmbrofio interp. Coloz. 1$44.
76 Catena Gracorum Patrum, in Deatum Job, colle-
&ore Niceta, Heraclee Metropolita ; Gr, Lat. Loz-
diui ex d'ypogr, Kegia 1637 :
| 47

27

Libri T beologici , :m Folo,
77 ]. B. Cotelerii SS. Patrum qui temporibus Apofto-
licis floruerunt, opera vera & füppofititia; cum no-
tulis Clerici, Z4flel. 1734 2 wol.lig.gali .00 i

79 598. Amphilochii Iconienfis Methodi Patarenfis &

Andrez Cretenfis , opera Gr. Lat. ftudio Franc.

Combefis, Parifis 1644 ez vean

79 S. Ambrofii opera ex editione Romana. Par/f; 1661

& Zom, 2.. vol. 4353 DA
90 5, Anfelmi, ex Beccenfi Abbate Cantuarienfis Ar-
chiepifcopi ; opera , nec non Eadmeri Monachi
Cantuarienfis hiftoria novorum, & alia opufcula,
labore & ftudio Gabr. Gerberon. Lzzer. Parif. 1675
charta maxima. :
$1 5. Anfelmi Archiepifcopi Cantuarienfis opera , nec
non Eadmeri Monachi Cantaarienfis Hiftoria No-
vorum , ftudio D. Gab. Gerberon; Benedictini Con-
greg. 5. Mauri , Par:f. 1721. |
$2 Aurelius Auguftinus de Civitate Dei. vezez per Vig-
deligum piram . YATO, Folio magnos primabujnsex-
emplaris pasina , & varim liere iuitiales , uitidis:
picéaris funt orzate. r |
92 * Auguftinus de Civitate Dei , Veaerüs apud Taroi-
( fÁtum. ! . | [«
83 5. Augullini Hipponenfis Epifcopi de Civitate Dei
hbri X XII, Rome per Udalricuia Gallim, 4luza-
pum € Synonem Nicolai de Lauca. x474. Exeuplar
atl - : |
94 9. Auguftini. Hipponenfis Epifcopi, opera omnia ex
editione Benedi&tinorum Sti. Mauri, Parjf, 1695 &
Jeqga. x1 vol.- | | : t t
9; 5, Auguftini Opera per Monach; Ord, S. Benedi&i
€ congregat, .S. Mauri, /z£v. 1700. 12 vol. ^
96 S. Profperi Aquitani opera omnia, Par/f, 1715:
97 D. T homs Roderici àYVeiga Eboracenfis,opera omnia:
Lagd.1$86. | | :
98 Sancti Bafilii Cefürez Cappadocie Epifcopi opera
omnia quz extant ; Grgce& Latine, cum ejufdem
| vita & indicibus Jocupletiffimis, opera & (ludio J.
. Garnier, Parif. 1721 3. vol. Qbartá majori.
$9 St.. Bernardi. opera omniía ftudio, J, Mabillon Pa-
rif. 1719. 2 Vol. Lig. Gal. .

9o

$9. ' Lsibrz T heologict , in Folo.
9o Revelationes S. Brigittz & opera. Roma. 1628, 2
:om. ng Gal.
91 Clementis Alexandrini opera, Græcc,FIarem*:æ Tor-
reutinus. 1$$0.
93 Sti. Clementis Alexandrini opera ; quz extant Gra--
cé , cum diverfis le&ionibus & emendationibus ,
opera Fr. Sylburgi. apud Commelz 18$92. .
95 Clementis Alexandrini Opera quz extant Gr. &
Lat, per Joan. Potterum, Qxoz. 1715. 2 vol
94. . Cyrilli opera que fuperfunt omnia gr. &I*at cum
notis Th. Milles, Oxon. 1703.
oj S. Cypriani opera, recognita & 1lluüram per Joan-
nem Omxonienfem Epifcopum , accedunt annales
- Oyprianici, five tredecim annorum , quibus S. Cy-
prianus in:er Chriftianos verfatus eft , brevis hifto-
.ria chronologice delineata per Joannem Ceftrien-
fem. Oxoz. 1582.
96 Eiufdem opera , Nic. Ri galtii obfervationibus illu»
ftrata. Par;f. 1648.
97 S. Cypriani opera. Editio a/"tzqmz féve ao aut loco
edittonis.
98 D. Czc. Cypriani Opera Latiné , addito etiam pr-
ftolarum Libro ; antea punquam edito ; accedunt
alia eidem Cypriano adfcripta. Rome ; apud Panlum
Manuautiums 1$63, t
99 C«cilii Cypriani. epiftole, Per Vsdelinum Sprren -
fem. 1471. Mire pulchritudmis exemplar , cujus prs—
- .. "a pagima oruamenits ex az:rodco/orzbm uttiaiffiné
e0 opitdis efl decorata.
100 $. Dionyfii Areopag. opera omnia quz extant cum
Pachymerz paraphrafi Gr. & Lat. & annotationi-

bus Corderii.. .amj dnt, Stepb, 1644. 2. tows. 1.

vcl, !
101 Sti. Johannis Dam*zfcem opera omnia » Greeze &
Latine, ftudio M, Lequien, Par;f. V712 2. 99
102 Eufebius Pamphilus de Evangelica prgparatione.
Veuet. per. ANsc. jenfou. gall. 1470.- editio omnium
prima , exemplar mire preflautie , cujus frons ele-
gamz pzä?um eff ornata.
102 * Eufebii Ce(arienfis Epifcopi Hiftoria Eccle(' af-
tica, per Rufinum e Graco in Latinum tranflata.

1434

!
u

Libri Tbeologici, :m Foho. 9
$. Thomzede Aqvinode Rege & Regno ad Regem
Cypri:liber //e azmo edi. fed eodem ac precedeus
opus caractere, vean famve J
103 Eufebii Pamphili preparatio & demonttratio Evan-
. gelica, Grece. Lautez. apud Rob, Stepbanum. 1544,
C* 1$4$ Velim doré -
104 Eufebii Pamph, Socratis Scholaft. Hermiz Sozo-
meni , Pheodoriti & Evagrii hifloria Ecclefiaftica ab
Henr, Valetfio, Par/f. 1677 7
10y Eufebii Pamphili, Soctatis Scholaftici Hermiz Sozo-
meni , T'heodoriti & Evagri ; it, Philoftorgi & T'heo-
dori Lecoris ,. Hiftorie Ecclefiaftico ; gr. & lat,
cum annotat, Henr. Valefii Cuzzabrigiz V720. 2, vol,
106 $, Ephraim Syrus, Grecé , ecodicibus Mff, Bod-
lejJanis. Üxoz, e 7 heatro Schbeldoniano w
108 S, Epiphanii opera omnia, Gr, Lat. cum ani-
madverfionibus Dion. Petavii, Par:;f. 1622,2 vw/.
109 $, Gregotii M. operaomnia per Monachos ordinis
S. Benedi&ti, Par;f. 1708 Jig. gal, 4 vol. :
110 Gregorii Pape Moralia, ezezzs 1480
111 Jacobi Hommei Sancti Gregorii Papse millelo-
quium morale, Lzgd. 1633 — |
112 Sti. Hippolyti Epifcopi & Martyrisopera gr. & lat,
cum notis edente J, A. Fabricio, Hambzrg. 1716
I14: 5. Hieronymiepiftole ; opusin quo multi & tracta-
tus & epiftolz qui ia cateris impreffionibus minime
reperiuntur, infertifuere, Parge 1480. 2 vol. folio
"aximo ,exemplar pre[lautiff picluris aitidiT.ornatum
iry 5, Hilarii opera, ex collatione vet, codd, emen-
data, variis leCtionibus illuftrata, quorumdamque
tractatuum locupletatione illuftrata, Jarif. 1652
cb. maj, lig, gal..—— |
116 Sti. Hilarii Pictavorum Epifcopi opera ex editione
Denedi&inorum , $. Mauri, Parif. 1695 .
117 Venerabilis Hildeberti opera & Marbodi opufcula
cum noris Ant, le Beaugendre, Parifzs 1708 — .
118 S. [renzi opera, cum fragmentis Grecisac Latinis
& fcholiis Jac, Dillii & Front, Ducazi ; acceffit Ar -
nobii Catholici & Serapionis Z7Egyptii confli&tus ;
.. Parif. 1675 ' : n
119 Sancilrenzi Epifcopi LuBgdu nenfis & Martyris ope-
Lf ! ra

Xo Libri Tbeologici , 2m Folio. —
ra omnia Grece & Latirie poít Feuardentil & Er-
nefti Grabe recenfionem denuo caftigata & notis
au&tà a Ren, Maffuet Monacho Benedi&ino &
.. Gongregatione S. iVlauri, Parif, 1710:
120 Lactantus Firmianus dedivipis inftitutionibus ad-
verfus gentes; de origine erroris; defalfà fapientia ;
deverafapientia; de Juftitia; deverocultu ;de bea-

ta vita; de ira Dei: de opificio Dei, Lactantiier--

rata quibus ipfe deceptus eft per fratréeim Antobium
Raudenfem collecta; Adami Genuenfis carminá qui«
Fus increprat fratrem Antonium: accedünt & carmi-
ua ex Ovidio, Dante, &c. Jenet, per Vindeli.
Spiram 1472 Exemplar. Nitidiff. &ujus. froms eleganti
Picara fulget, ib u |
120* La&iantiusde divinisinftitutionibus adverfus gentes
Rome per Udalricum Gallum Alamanum e» Sisionem
NuowdelLaca 3474 — 000
121 Lanctantius , Vengez. per Sjo, de Colonia & go. Mess
zben de Gerrethzem 1479
122 Lan(Ctantius, ewet. per "dndr. de Paltafibis Catba-
renfem , C Bonium de. Bouinis 1478 . 1
123 LaGantius. Veger. per o. Tacuinum 1502 Editio
optimé confervata
124 5. Leonis Papa Sermones, fmwe /4muo autloco;
Ediii» vero vetulffima &g exemplar Elegans
125 S, Leonis M. Papz I, Opera omnia cum notisac
obfervationibus; acceduntS, Hilarii opufcula; vita
. & Apologia, zg4. 1700 lig.. gal.
126 5. Maximi Confef, Opera cumnotis, opera & (tu-
dio Francifci Combefis Grace Lat. Parif. 1675.

2 qol, lig, gal. Gorio Rubro
127 Petri Martyris loci Communes, Geseve. 1647
128 S.Nili AfcetedifcipuliS, Chrvfoftomi Epiftolarum;
Libri IV.. Grzce & Latine, interprete Leone Alla-
tio,cum ejufdem diatriba de nilis & eorum fcti-
ptis, Rome 1668 lig. gal,
129 Abbatis tractatus íeu opufcula, ex IMS, etuta,
Jof. Mar, Suarefius Grece edidit, Latine vertit
. & notis illuflravit , Aezae 1673 lig, gal,
130 Oprati Milevitani opera, cum obíervat, & nüotis,
- G. Albafpinei, Pardus 1679 Biy, gal,.—
131

Libri Theolorict, in Folio, — 11

.331. S. Optati deSchifinate Donatiftarum libri VII, qui-

bus acceflere hitorie Donatiftarum; per du Pin,
'& cum notis, «fgtv. 1702 Fa
132 9. €ptatus de Schifimate Donatiflarum ; acceft,
. Hiftoria Donatiffarum cum monumentis veteribus,
& Geographia Epifcopalis Africg , per du Pio
Parif. 1700 Hig. gal . ia
133 9. Pafchatii Radberti Abbatis Corbenfis Opera.
— Lautet, Parif. yAGI8 - j s
134 Synelii Epifcopi Cyrenes de regno ad Arcadium;
Dion, five de vitz fuz rationes Calvitii laudatio ;
de providentia feu Egyptius; concio qugdam pa-
negyrica ; de infomniis cum Nicephori Gregore
.expolitione; ejufdem Synefii Epiftolz Grace, Par;f.
. 4pud Adr. Taurncbum 1$$3 : :
135 lheophyladtus in IV. Evangelia ; Grec, Ro
1542 Veliz doré, UP Cr
136 Pet, Aurelii T'heologi opera in tres tomos diftri- :
.. bua, Tomus . comple&ens differtationem epi-
ftole Gallie Antiltitum, qua libros Nic. Smi-hei
& Danielis à Jefa damnarunt ; T'omus ecundus
comple&tens vindicias cenfurg F acultatis Y'heo!,
Tomus tertius, adverfus Jacobum Sirmondum de
canone Araufeiano, Par/f, 1646 —
137 Roberti Bellarmini, opera Theologica , Prage
1721 4 vol. | -
139 Difputationes. Rob. Bellarmini de Controverfiis ,
Chriftiang fidei adverfus hujus lempotris Hareti-
COS , enetiis 1721 4 vol. fol. Hagno.
139 Mart. Bonacing opera omnia, Lad. 1703 3 tonr.
V Rb lg, gal — |
140 Georgii Bulli opera omnià ; edente Ernelto Grabe,
Lond. 1703 Charta sejori. — i
141 lr. Angeli Rocca Camertis opera omnia ; de
. RKom. Pontificis nomenclatura ; de T'íarg Pon-
tificie origine , fignificatu & ufü, de Sacra füm-
míi Pontif. Communione, S. Miffam celebrantis ;
de Apoftolo, Petri & Pauli imaginibus; de Cano-
nizatione San&orum; & multa alia» Aoxe 1719
39"2,0!0 tb

B 142

12 Libri Theologicz , im Folzo.
142 Thome à Campis opera. fwpreff. ap "Afcenf. 1523
143 Caffiani opera omnia cum commentariis A. Gaza,
— pf 1725. liz. gal.

144 Jo. Cocceii opera omnia "T'heologica, exegetica,
- . dida&lica, polemicá ac Philologica ; editio fecunda, -

Francf. 1689 8 wol, lig gal. : :
x4y Gafp.Contareni Cardinalis opera, in quibus de
elementis , de immortalitate anime, de officio
Epifcopi , Conciliorum magis illaftrium fumma ;
confutatio articulorum Lutheri , de poteftate Pon-
tificis . & alia, Parif. 1571 ap. Nrvell. lg gel.. .
146 J.Forbefii/a Corfe opera omnia, continentia in-
ftítutiones Hiftorico- T'heologicas de doctrinà Chri-
flíanz Religionis & alia ejus opufcula, 74z;fo; 1703.
2, «ol.
147 Curcellei opera "heologica , quorum pars pra-
— eipua inftitutio Relieionis Chriftianz , mf?. 1675
148 9. Epifcopii opera Theologica; Zff. Blaeu 16$9
149 ]o.Gerfoni opera omnia; qüibus acceffere Hen.
de Haffia, Pet, de Alliaco , Jo. Brevicoxe» ]Jo.
— de Varenis fcriptorum costaneorum, ac ínfuper
Jo. Almayni & ]o. Majoris tra&atus ; nec non
monumenta omnia ad caufam ]o. Parvi perti-
nentia; opera & ftudio du Pin, zztverp. 1706 $
Z0ns. | :
150 Gomari opera 'Theologica omnia, Amft. r664
1$1i Pacis Jordani opera, five, Elucubrationes diver-
íe. Patav. Y6$0 3 vel,
152 ]Jo. Lichtfooti opera omnia , Rezerod. 1686. 2
vot.
153 Jo. Lightfootii opera pofthuma, nempe Leipfana
: de rebus, ad sàv Ó verfionem Grazcam ífpectanti-
büs; verfiones Prophetarum minorum ; reftitu-
tum Talmudis Hierofolymitani. &c, Ulrraj. 1699
154. Gïorgii Majoris opera omnia, J"zzebérge 1569. 3
vol.
155 Phil, Melan&honis opera Bafil. 1541
156 lhom.Stapletoni opera omnia, Lz. Parif. 1620
4 vol, lig gal.
1$7 (?ujl. Tivifii opera ;tribus tomis; tractantia de vin-
diciis gratiz, potentim , ac providentia Dei, de
Ícientia

Libri Tbeologiei, im Folo —— xj
fcientia media, de predeftinatione , gratia , & libero
arbitrio, 24/lel. 16$52. 3 tom. 1 vo. - *
155 Hier. Zanchii opera omnia Theologica, Gezev.
1649. 8 tom. 3 vol. | .
159 Hier. Magiide mundi exuftione & die Judicii libri
.quinque, Bafil. 1652 rarzs, : : u
160 Alphonfi Pandulphi difputationes de fine mundi,
DBonos. 1659 rarui. — |
161 Onus Ecclefie , feu Johannis Epifc. Chemenfis ;
de feptem Fcclefiz ftatibus , abufibus graviffimis ,
& futuris ejufdem calamitatibus ex Prophetiis &
novarum revelationum vaticiniis, Coloz.15 31 rarzs,
162 S.'Thome fuper quartollioro Sententiarum precia-
, rumopus. Vegez.per Nrcol. Jez[on Gallicum 1481.
163 Sandti T'homz de Aquino Quafliones de anim4.
» edite amuo|l472,. Editio prima , caractere sitidiffimo
coexarata, lig.gall. Exeiplar vitidiflimum uon reperi-
— tur in lMaitzaire. a
164 Sanct, Thomas Aquinas, Lzgdzzi 1686
165 ]oaunnis St. Thoms Curfus lheologicus , Colos.
1711. 8 £om. p N-
166 Orthodoxographa Tbeologie SS. fidei Do&ores
. numero LXXVI, partim Graci partim Latini, Ba-
fl. 1488 rarzs. "x

. 167 5peculum exemplorum omnibus Chrifticolis falu-

briter inf^iciendum , ut exemplis difcant difcipli-
nam , zreegt;z. 1490 cor:io 2zrcico, O namplurime
reperinatur im boc exemplari mote margtuales manum-
Jcr pta Guilielmi Poftelli, zz "bfrus manus teflatar ,
ad«ogae boc exemplar exinia efl raritatis,
168 Marci A. Daudunii Paradifus theologicus , Legdauzi
167 | !
169 Adr. a Cattenburgh Specilegium "T'heologi Chri-
ftianz Phiiip. a Limborch, "d mflel, 1726

.170 Jo. Henr, Al(tedius de manuductione fpirituali ;

transfubítantiatione , facrificio miífze ; Ecclefia &
cjus partbus, Gezev. 1630 |

171 Dihliotheca Studii T'heologici , ex Augufltino , Hie-

ronimo , & Sententiis Orthodoxorum Patrum, apazá
jo, Cripinum Y56$
172 Dion. Petavii Theologica degmata ,. Lzet, Parif.
0 Uramorfy 1644. 3. vol.
B 175

l4 - ALibri Thealorici , in Folio.
173 Albertinus de Euchariítiz Sacramento, Dauezirre
16$4. lig. gall. :
174 Nic. Gavardi Theologia ex antiquitate juxta Or-
thcl)doxam Auguftini Doctrinam » Meapo/. 1657. 6
vo].
175 —— Ejufdem Philofophia vindicata ab erroribus
. Philofophorum Gentiliüm , juxta Doctr, B. Au-
guftinij Roze 1701 .. .. TE
176 Auguft, Laurentii Syntagmata T'heologica , a zorz.
Leod:t Eburonum 1692
177 Henr. Engelgrave Lux Evangelica fub velum fa-
crorum emblematum recondita : In anai Domini»
cas felecta hiftoria, & morali do&trina varie adum-
brata; //z£v, 1657. 2 t0. 1 vol cum fíg.
Jo. Sirnichii Saul Exrex , five de Saule Ifracliti-
st ] tice Gentis Protomonarcha, Lovag. 1665, cb.
0559) "-af 9 9ef,

tus, Lovaz 1667 :

1 M, Ant. Mocenigo detranfitu hominis ad Deum,.

] - Venet.1468
1 M.Ant, Natte opera, Sc, deimmortalitate ani-
1 mz lib, V. In Domini Natale, de quadrage-
|. fimale Jejuuio ; de peenitentia ; in feflum
l Diem Patchatis; de füga (xculi & ftudio Reli-
gionis ad Novitium Monachum: de perfecta
:79 *, Vita; de Poctis ; metra Poctica. Veaget, apud
pO daum 1y64.
i Hier. Magius de mundi exuflione & die judicii
. libri quinque ; his adjecta funt que de mundi
exitio apud Auguftinum Steuchum de perenni
Philofophia leguntur, Bafil. 1$62. libri variffi-
i ani , C* nitdi/ome. corio Tarcico deaurato com-
" Pdä'z.
150 Pet, Canifii commentaria de verbi Dei corruptelis,
Iugolfe 1$83.- 2 tom. Y vel.

191 SocciSermonesin Evangelia & Epiftolas totiusan-
ni. Davezz.1480 : |
182 Jo. Feri Poftillz,fiveconciones in Epiftolas &Evan-
geliatotiusanni. Mogggz.1554. 2£0m, 1wol. -
183 Leonardi de Utino (ermnones aura de fan&is. ?
. : vot.

[

Confeffioniftarum Goliaghiszus profliga- -

Libri T benlogici , 1n Folro. 15
vol. editio veta[Tiffma, beme confervata , & pulcber-
vrima, ! » POLNS !
184 Joann. Segobienfis de predicatione Evangelica, de
forma ftudendi atque docendi Scripturam Sacram
& de concionatoris officio. Complut 1$73 rafus, |
17$ Joan. Oecolampadii & Hulderici Zuinglii Epifto-
larum libri IV. Precipüa , cum Reéligionis nobis -
. & Chrifto tradite capita, tum Eocclefiafticee admi-

niftrationis officia, noftro preíerüm feculo, tot ^^

hactenus erroribus pérturbato convenientia, conti- -
nens; Bafhiee 1$36 n
156 Hieron. T'orrenfis Confeffio Auguftiniana, Di/izgze
1$69 !

Hifloria Ecclefiaflica &v us Canonicum.

187 NAtäïisAlexandri hiftoria Ecclefiaftica Vete-
| ris Novique T'eftamenti ab orbe condito ad
| anmum poft-Chriftuth natum 1600. Parjf.-
: 1714. 9 zom. lg. gal. u d
188 Nla'*alis Alexandri Hiftoria Ecclefiafiica Veteris
Novique T'eftamenti. Par;f 1699. 8 vol, H gal.
189 Annales Sacri & profani ab orbe condito ad eun-
detn Chtifti paffioné redemptum , auct, Aug. T'or-
hiello , opusin quo intricatiffime tam vererum quam
recentium auctorum queftiones diffolvuntur, cum
figutis eneis. Prazef. 1616 |
190 iNicephori Callilli Ecclefiafticze hiftorie libri r8.
OUU ?z Lat. editi a Frontone Ducao, Pa 1630
2. vol.
191 Mich. Bocchingeri , Hiftoria Ecclefiaftica , qua res
i Ecclefia geftz à B, Petro ufque ad Paulum IV.
defcribuntur, Lovas.i$60 t
192 G. Cave fcriptorum Ecclefiafticorüm Hiftoria Lit-
teraria à Chrifto nato , ad feculum quintum de-
Citffium. Gezeo. 1720

195 Io. Trithemius de fcriptoribus Eeclefiafticis. Bafil.

1404 editioprima. - j
194 Annales Sacri Henrici Spondani Appamiarum
Gallizx: Narbónentfis Epifcopt à mundi creatione ad
: | : ejuf-

16 — Hiff.Ecclefiaft. c» Jus Can.in Folio
. . ejufdem reparationem , Zzzet, Par:f. 1639 Iip. gal.
195 I(. Cafauboni de rebus Sacris & Ecclefiafticis exer-
— -eitationes XVI., ad Card, Baronii prolegomena de
Jefu Chrifli nativitate, vita, paffione ; aflumptione.
Lond. 1614 | |
196 Annales Ecclefiaflici ex XII, 'T'omis Caefaris Baro-
- mii in epitozmen reda&ti, opera Henr.Spondani. Lag-
duszi 1686. 2 tom.. n j
197 Cafim. OudiniCommentar. de Scriptoribus Eccle-
- fige antiquis illorumque fcriptis tam impreffis quam
manuícriptis à Bellarmino Poffevino , Labbxo &
aliis omiffis, Frazcf. 1722,. 3 vol. lg. gal,
Beds Ecclefiaflice hiftorie gentis Anglorum li-
5 briquinque. Zzzv. 1$$0
198 $ Studii litterarii publici ia Academia Rofltochienfi
reflauratio à Gisb. Longolio confcripta, Ko-
ffocb 1544 o
199 Hiftoria Ecclefiz Parifienfis, Aut, Ger. du Bois. Pa-
r;f, 1690. 2 vol.
200 Darth, Fifen hiftoriarum Ecclefiz Leodienfis partes
duce. Leodi;1696, 2 vol.
501 AntiquitasEcclefiz Differtationibus & Monumentis
illüftrata, opera & ftudio Ernanuelis à Schelfirate.
KRome. 1692. 2 vol. en veaz.
2021 Gerh. Thorndicii origines Ecclefia(tice , five, de
— . jure & poteftate Ecclefize Chriftianz diflertationes.
Londini 1674 |

203 S.Schardii biftoria-politico-Ecclefiaflica. Z4rgezter.

1618 : '
204. S. Bafnagii Flottemanvillzi Annales Politico-Ec-
clefiafticià Chrifto nato ad znnum 645. Rotz. 1706
vol | :
205 Mich.Goldaftus de Jurisdi&ione Imperiali feu Re-
