63 S. Tennulii Annotata in Taciti Germaniam MSS. - d
n 69 —— —— —— Annotat, in C, SalïuüuCr:ämJugnrtham MSS

70 —— . Cic, Lib I. in Verrem MSS.

41 —— —— Epiflolae & annotat. MSS. 3 voll.

Doditée Mumiferipliy n (8ayo.-

T eäam Künotstiones i, T. Gronovii iä Ma obinfn M58,
7 QW —— —— — as Juttinum-MS$S, - lcx

73 Collatxo Ed:tlomä Polybn Ba(xlee.xi*fs eum MSS per J " G:cr—«"

AOWa - 7 i
; MS. Gomem Taem L« MA TAA
26 Excerptaf ex Sophoclis Electta. MQS
97 —— quaedam e Livio 3 voil, MSS,
98 a52 ey PetroniiArbitti Satyr. MSS.- |
— — É m MSö. 0
ä?«-z...—.... ex Ts. ;Cafqubanx Nous in Ep., ad Au cum Mög
Variarum. Le&ionum ex. hbm Mfc.. Gerardi Vomg

ï*v!

aïloque* Ann. MDXIIL. Flor. a. Phil. Giunta. editi, quem cum -

. Cod, antiquo excufo ernendatiffimo: duobusque. alusque COntu-
. lerat Boónoniae Kal. Nov, MDXQCI. Jof. Scaliger.

g, EAHME qu&edam ex Bibliotheca Bodleiana manu. A. Grmmvm

$3 Ordine Alphabetico. MSS.
$4 ——-——- varia. Ordme Allgha.bctwo MSS,3:vol. ..
$5 Index (in recntanones ]. F. Gronovii foper Herod; anum MS
: manu J- Gronovii. ..
,86 .E . Gronovii E Xeerpta ex Ovidii Mgtamorphotx MSS..
'83 ,.....æ..-- —— Didata iu C. Vellejum Paterculum M8S,'
48 —— —— — inCic. Epiftolas ad, Atticum, M$8.
89 —— —Z- opufculalinguam grecam illuftrantia MSS.
90 —— —— Fxcerpta. ex Ampmt;yone, MSS,
Q1 ———— —— Ottus & interitus Regnorum MSS |
$$ — — Compsmuuxn Ha&o,næ Romanz (ive fcries Im-.
peratorum. Romanorum, MSs. 3
3 —— ——— Carmina & quacdam aliaMSS. —
94 Jac. —— Annotata ad Petronii fmgmentum Taruunen ,
Am& ap. Blauw. 167c, g.
0f o - Le&iones Academxcaem Matth, XXVI: 7 Mss.
96 —— —— Diarium itineris Imhcx & Hxspamcx Ó Carm.'
ad P. Francium, MSS.. ;
Annotatones n A. Gelliam variis pagellm
cujusdam Editionis ejus Au&. adícriptze, MSS. |
98 —— — Excerpta in Jufinum , MSS 5 T
—— — — Ípecimen adnimadverfionum in vcrüpneg F.
Jofcphx MSS. .
lO0 -———-—— — Dl&ata ln JUüïnuul manu A Gf()nonolvn
fer'pta.
foi Hiftorica & Geographica manu A. Grenovii fz; ,)ta. «
102 Varig Le&tones aut Collmlo cujusdam Aud. Gtaccz M'SS

dfranallbbénp um o ass

. Ü 10,31

|

C

2

WAWB,IO9; — ET prmcxpxb- qumque

, &ae e
uï- Phrafi blog:a*ïtïxana
H Bernardi Buewu ägxgol MSS
ä Quaedani Ep'ít Irorum D'o&oruül &c. MSS..

:2.9 E fcatio

Codíces Mariifcripti ;àn. Q&

163 Variantes Le&iones. Codicis: Mediceorsbaurentidni:Geogra -

phiae Strabonis. Liber primus duobus MSS Qaimbus cü
collatus a L. T?Glouovioi ssiostetI oscvonigul. xg
—— . Cóod.. Medicei:T raämns BWCM dt-'
Iüde & Oüf:ded Cod: Abbatiaé. Flarentimse ;; Vitarato Plu-
tarchi ejusdemque iermonum de virtute & vitio maria L. T.
"Gronovii: Ttem variantes Liectiones God; . Medzcemæ.m;an
tiani operum Ap*p ääi Alemndnmæ&iss.m db lii

xey 5 jenirr i 0MS. :Hiftoriz: Ecc«kef aümæä

cratis item Ther*dr*ren, qui - pmmdit*w&aþag. XLIV. edit.
Valefiane manu- fJ/Gsongyi .5 üiosini/. inudi ^
ioó L L toivii: excttgml*Membmwaagxgn-
- fibus Co llegii Novi MSS.

107 Variae Le&iones in Artemidorum, MSS.,

«-u'(,,ak.*ab—

nie libris exccrptae ex Cod. Chifletiano MSS ut & variae

LE &lgfngs sexalV.sSSg*. äPïtgm.; uäl-«t;b aniä d" m,.g.p;äl &c.

iO r —— n——COodice Hildéfieifi .5 . Cpþgto cum

-

Ht ayä:?e ääl&ï&gäämxmïaä MGQ AW 0

DI2 —— ih um. :
113 Obfervata ex äæe&vong iro ovigxä nec, Lïb. IV.
Nat Quaeibe Pacdtioutin IMSEL CL
114 ]. Scaligeri Émendationes in Sophoclis Antigonam MSS.
115 D. Parei Index Rerum'Memorabxhum quae in Juftini Epito-
me continentàrMS, : .; W3:
116 J. Gruteri Confirmatio Sufpxc*onum extraordinar, contta D.
Gothofredi conjc&utas MS.,

ö?:

117 Nathan, Ch n Epiftola Attieem MS. — —
"uS I&ata feu gxtmcä mnäs n Sg?v cli gedxþum MSS,.
JJ9,, — in, qu .xcewms .MSS

octeram. adr tatii S'ïh;äs ch&uræ' MSSe

| 52.1 üaeä'am öarmma & Annofä!ühüs M
,,.K42, Stylus. Poet 99.

ï:&? nigsc 3"*?

ig]g;[äl Lfb* ïV

123 Phráíes ex:
Ele

Mar;mu ïäa n gxammatuca Hebraea, Partf 1T$67. HM-S
Á cum Occunpmmm ia lxbro, qüï in»
fcnbxmr WN

139

64 | caäces thuj?:r ipti , "ïf:n ! 4330-

a 30 Anal !ic me Aubæamm ex F abalis . Locmanni Sap:m-

U»»S»
I 3x Bxbhothecac I*muntinae Mcd:ceae Catalogu Duo , Alter Wil-
-"helmi Langii. Alter —Lucae Holltenii, qnibus nonnulla .ab

o5 dMis praetermiffa. Enm locis Morus adjf:cxc MS. manu L. T. ;

* df ronoviy v 32
-'! 31 Casalog,ua Lz&mum " S Tcnnulm in Hellandmm e Ncoma-
gcmï obfidione. allatoram iplius mánu. /fcriptus. ;
- Librorum Mfíltorum in Bxbllutmca Rrgm manu

ä F'G-xdp&vn feripus. — .
134 Album Armco:um P. Cligneti. MS.-
1434 —— — "T. ächxeveln MS.

i)

' AUCTOR'ESG*RECI ETLATINUALITE

QUESCRIPTORES.CUM COLLA. ,

TIONIBUS .£T. EMEWDATI.-.
N!BUJM:S VIRQRUM

"4 *w á : :
O : ? MM ;':;.'Jä* A UX .;.1 ;.. . ;Ju—-»;u Q5 * H isï& 13 3 gt -';;? a . s 2 E
: IN 0 C T wä/ 0 b dR
i PAIDO a il ZIE 22v .Eäüüt - 1*7593111
f' h. ,e- à "UP P

wv'ï*ïö, À ;
e G'r. Cura] Camcram — T'*heo-

r37.6enie miac fu iraö' :
| d -gnis & äh;k;;p()?g;;äp i Gtäegöü ca;*a qusdcm Paf. ly) l.

cum not. MSS.
39 Novum Teftamentem Graecum $. Curcellaei , cum charta |

purs & cnm annotæþ&äs- Abr. Grtmmm 4 voll.
*'?g Assanurcnessseo — NRSNUSSMMINDEP j OXQIlïl 1675. Qum 3nn0t-
MS'» À. Gronevxw n
140 Á ,.,Nh ,4
mmn P volï 4
1"'4;4& didaRe i —--*--- cun ï Qþ:ï* Bmmmx, Antv.

M Güm axm. MSS. .Jac. Gro-

W 3

14l

|

Au& Gr. 599 Lat. C3'c. cum MSS. in.OZïaya; E5

142 Novi Teüamenu major pars a diver&is Poetis Lat. Car;mn*
reddita. Sibylina Orácula Lat. Carmine per S. Ca--
ftalionem , Baf. 1;46 curh annot. MSS.,
14$ A. Gatbiri Novum Te(tamentum & Lexicon. Synacum,ï
Hamb. 1663, 2 voll. cum atiniot. MSS. Abr. Gronovii:
144 Arittee Hiftoria LXXII Interpretum gr.. & lat. Ox. 1693.
. cum aun. MS5.
145 Obelus a. B. Nihufio appofitus ad C. Hornei de fcmpmra-'
&am Canone Disceptationes, Col. Ágr. 1646. cum. not, MSS,.
146 S. Igbatii Epiftolz: Grece, Par. 1$$8. & Athenagore Apo-
. logia pro Chiitianis Græce, apud Stephanuin 1$j7. com
annot, MSS- |
147 Orxögscnes de Oratione Gr. & Lat. O'&:onu 1686. cum annot.

148 D. Chryfotomi Epiftola ad Caefirium. Monaclïum Gr. &
Lat, eata J. Basnage €. not. MSS.:

149 "ImmoAóTS m:aauz:c; vrew TS Av'rl,cgts'w cuta M Gudu, L Par,-
1661, cum aun. MSS. !, g.

1jo Theophyla&i Enatratioaes in Quatuor Euangelià ed. p Oe-

" colampadio, 1$27. cum annot. MS:
1$t Theodored Quaedam operd Làt. E Coéchlaeus de Sae
cris Reliquiis, BaC. 1$49. cum ann. MSS.
153 Caffiodori Complexiones in Epiftolas, Acta Apoüolorum
& Apocalypfin cura S. Chandïen, Rott. 1723. cnm annott.
MSS. Abr 'Gronovii.
153 kasg LaGantius cura C. Cel! arn, Lipf. 1698 'c*um ann *

154 —— — de Mortibus Perfecutorum ed N IeNom'-
ry, Parif. 1710. cum annot. MSS. Abr. Gronovii.
155 Tertallianus de Pailio, ibid. 1622. & F. Franci Confutatio
ammsadverhoms Ant. Cercoew, ded Ib. 1623. cum annot,
MS *
156 — Operá cum notis Rhcn«m Panfils '1566 2
voll. Initium Libri: de Patientia & Liber de Carne Cnnül
de Corona militis collatus cum MS.
157 —— — — Apologeticus cum 'notis $. Havercampi ,
Lugd. Bat. 1718. cüm annot. MSS. Abr. Gronovii. —
158 Hilarii Genefis cum notis J. Weitzii, Francof. 4615. cum -
annot MSS. Abr. Gronovii.
i$9 S. Valerianus de Bono Difc'plinz , S. Ifidoms de Prætatxs,
Dol(ithei, D. Adriani Sententis & prftolæ 1602.. eum aun.
MSS. "
160 Arnobiiin Pfalihos & Di: putat. ad verfus Gentes, apud Fro-
benium 1$46. Lübr, VlIl .adverfus- gentes collati fünt cum
MS. regio. ! MM I

-66 J "Lud. Gr. €? Lat. &Pc. cum. MSS.-in Oltayb,

161 A-nobu stputat adverfus Gentes 3p-u d' :'Plan'tïnun"i ng

cum ánnot. MSS. Abr. (xronovu.'

162 - - — — Romz AR5 cum.
annot, MSS. B. & C. Salmafiorum,
363 —— — — — Hanowæ 1603 cum
ännot MSS
164 — : cum. Def. Heraldi.

Ammadv ad Amobmm Parif. 160$. cam annot. MSS.
165 J. C. Bulengeti Eclogeg ad Arnobium, 'Tolofz xözg cum
annot. MSS.
166 M. Minucius Felix & Cyprxanus cum not, ]. Woweru
1603, cum not. MSS. J. F. Gronovii. .. —
167 —— — N. Rrg*dtu
J. W'owervx, L. B. 1645. cum .not. MSS. ,Jac. Gronovii.
168 cum notis Variot. & ]. Ouzelii, Lugd.
,Bat. 1671. cum annot, MSS, Jac. Gronovil, -
169 - —— —— x rccenf J. Davifiii, Cantab 1707. €,
annot MESO. Md n
170 —— —— . — culm " notis Varior. & £ Gronovu, L. B.
,1709. cum annot, MSS. & .curis fecundis MSS. ].. Gro-
DOVL — :
17 —— - —"'-——--——-----—----—----—-1bxd.
: 1709, cum annot. MSS, Abr. Gronovil.
DN T dus CR AE Ieceni. T. Davmx, Camab a1a.
cum annot. MSS. Abr. Gronovii. .
195 D. P. Chryfologl Homilie, Antv. 1577. c. ann MSS
17$ Synod. Parifienfis: de lmag :ibus fine Tiru/o, cum annot.
"""" MSS. Abr. Gronovii, ..
/ 376, Paffio.S S.. Perpetue & Felicitatis cura L Holftenn, Pa-
. ri& r664. c. annot. MSS,
177 äegg?ppus de Bello Judaxco , Colon, lyfg cum annot.

128 ;

—— cum not. C. Gualteri , lbld 1$7j. cum coll.
MS; & not. LE Gronovii.
179 Cemmentarii in T. Calvini Catechefin cum annOt MSS.
180 S. Morinus de J orxs Salvifice Paffionis. J. C. Dom. noftri,
& de Utilitate nguarum Orientalium , Lugd Bat, 1680.
.€. ànn. MS5.
181 P. Ramus de Relrglonc Chmüzana , Francof. 1494. cum
. annot. MSS,
1383 P. Molinzi V*xtes, Lugd Bat. 1640 cum dnnot. MSS.
1&3 D. flud a Giffen.in Ezech. XLVI1L 11 Leov. 167$. —
Iïägssdem ad J. Brau,mum Epiftola, Amít, .1686. cum not.

$

.. 84

j

Aull. Gr. €£ Lat. €c. eum MSS. in Octayo. 67

184 A..S. Gradii Oratio de ehgendo fammo Pontifice, Rom.
1667. —— T. Petronii Fragmentum ex Cod. Traguneaf
Amft. 1670. cum not. MSS. L. T. Grorovil.
185 ]. Elsner Obtervationes Saere in lNovi Feederis ,Libros ,:
T'raj. ad Rh. 1720. tom. t. cum annot. MSS. |
186 A. Relandi Analeda Rabbinica, Uhr 1702. cüm annot,-
MSS. Abr. Gronovii.
183 —— —— Antiquitates Sacrae . Verernm Hebracowm,
jbid. 1712. cum charta pura.& cum annot. M5S, À. Gro-
novii 3. voll, | ; |
188 Corpus Juris Civilis. G. Holoandn Paris, iy&o; iI tom.
9. voll. cum. annot. MSS.

189 —— D. Gothofredx, Lue;d 1589. zwo*l
cum annot. MSS
190 — —— Amfít. '1664 3 voll. cum annat,.,«
MSS
191 JuihmamInültutxoncs, Parif. t£60. cum annot. MSS..
192 E cura J. Cf*bplüx, Francof, 1591, cum
annot, M$3. TET .
19; —— jbid. cum annot. MSS.,

194. Eu(tathius .de varia temporum in Jure civili Obfervatione &
Leges Rhodiorum gt. cura $. Slchardu, Bat; 1$51. cuin
annot. MSS. -
195 Fragmentum Vet. ]&1 de. Tuns Specxebus & de Mannmxf"o-
nibusgr. & lat, cura M,, Rover L. Bat. 1739: cutb annmt
MSS, 1. gall. |
196 M. Wefembecmsad Iaftituta, Paül r«76. cum aünot. MSS |
197 —— in Pandecias, Francof. 1616. cüm . ann.
M&S ' l
1908 ] P. Bod?eiman'n Compend. ad In(htuta, Uitraj. .t7CO.
cum charta pura, & cuts annot, MSS. Abr. Gronovii ..
199 G. Budei Aunotationes in Pande&as, apud:Gryphiaum :55[.
' ^. €um aunot, M5S.. T
200 L. T. Gronovii Emendationes: Pande&arum Lug,& Bat
1685 cum annot..MS$Ss. Á :
2CI — —— — c—ÀÁ — 1bxd i68y
!cam annot. . MSS. . - :
201 g/l 'goet Compend ad Pande&as, ibid. 1731. cum armot
S
203 JZO ;)Veüenberg ad Pande&as, cum annot. MSS. !)eejl
aliqui
204 FrqBaldmm note sd Lib. r, & . nge&o:um, ad Ediéa
—vweterum Principum: Rom. de' Ohriüianis, in- Leges Xll-
Tabularum ,. Bafil.. 3557« :ïnm annot MSS. ..
| 2

.205

68 Autl. Gr. E? Lä.t'.*"**&?c. e MSS. in Ot&ayo:

26* A. à Maffatia Diatriba de Mutuo, L. B. 1640 cam ann. MSS.-

166 G. Noodr. Probabilia jur. c1v111$, ibid, 1679. cum annot.
MSS. L. T. Gronovii.

207 C; van Bynkershoek .de Lege Rhodla, Hagæ 1703 cuim -

annot. MSS. :
308 H. Vulteii ]urxsprudentxa Romana Marb. 1594 cum a.
not. Nlbs
209 Modus Legcndl Abbreviaturas, Colen, 15-5-4 a E TYb
- i Juftintani Inttitut. Erotemata, ibid. ig$4. - Proces-
fus judzcxar D. Panormitani, ibid. 1$55. cum an&ot, MSS.
210 Lexicon Juüridicum, 1$94. c&m annot. MSS.
211 J. Schneidewini Epitome ia Utus Feudorum' -Hanov; 1$98.

& N: Vigelii iethodus Juris Pæudahs, dbi d 1$97. cum an-

not. MSS.

aia H. Grotius de ]ure Belli ac Pacxs, Ama -1631. cum àn-

not. MSS

( 213 : - --—---- —— ibid, 1663. cum annot.
MSS. UE RU |
214

MSS

&

dTy —— m À ia cum notis . F. Crono-
U , Tbid. Jor, cam annot. MSS. :
216 M. F. ïVendehm Inflitutiones Politicz, ibid. 164$, cum
^ charta pura & cum annot, MSS.
217 Diofcorides, Parif,.1549. cum annott. MSS
218 À. C. 'Celfus de re Medica, Lugd. 1566. cum annot. MSS.

—--—-- """""""" punsioapigamtio ibid löf[. Cum annot.

219 —— —— Medicina cum charta pura & cum annot,
: MSS Abt. Gronovii, Defünt Initium &finis. 2 voll.
220 —— — —— Cura T. J.ab Almeloveen, T. B,
| 1730. cum annot. MSS, Abr. Gronovii.
221 X À À

! ibid. 1730. edite pars 'cum
^muültis- annott. MSS.. A. Gronovii.

.312- Nemehuc de Natura Homlms gr. & lat, Oxonu 1671 cum
" ann. MSS. Abr. Gronovu |
3:.3 V. Strigelius de primo motu, Viteb 1$65. & Pomp. Mela,
Bafil.1:64. cüm snnot. MSS.
22.4 Lexicon Dreve Rabbinico — Phi! ofophlcum Hebr. & Latc
cumn ch. p. &nott MSS. A. Gronovii.:
2.25 Homeri Jlias latine, Col. 1522. cum, ann. MS8.
. 346 Man. Mofchopulus ad Homéri Diados Lib. à & 2, cum not.
]bcherpezeelu & Comm. J. Camerarii , Traj. ad Rh. 1719.
Amt.uMSS.:
237 Homenc:Cenones gr. & Nonni Paraphraf : Evangelu Joannis
gr. & lat. ap. H. Stephanum 1578,: cum nor. M$8 ;
Qo 228

j

— Zuti: Gr. eà. Lat. €gc. cum MSS.. in Octayo. 69

8 138 Hefiodus gr. & lat ex rec. J. G. Grevii, Amft. 1667 —
1 Scholia'Grzeca in LX .. lib. Ilad. cura C; Horneii , Helmft.
| 1619. — M Ca(aubonus de Home:i Editione Lugduno -
m 4 Batavica, LHlackiana, Lond. 1659. cum annott. MSS. .
Gronóvizt r Y d de
il 229 Apollonii Rhodii Argonadtica gr. cum Scholiis gr. Veu.
apüd A!dum 153it. cum annott. MSS, |
Di- 230 - —— . gr. & lat. cum Scholiis.gr.
- L.B. 1641. cum annot. MSS. L. T. & A. Gronoviorum
$9. 231 —— — —— " — cum notis J. Hoelzlini , ibid,
1641. cum notis MSS. ]. F. Gronovir. ts
fj 232 Theocritus Graece, Flor.ap. P. Juntaimn ,. 1515. cum annott,
ld MSS. | |
233 Loagi Paftoralia gr. &. lar. cura G. Jungermanni, Hanov.
dl 160$. cum inultis ann. MSS. A. Gronovii. — i
234 Pindarus gr.. & lat. — Carminum Poetaram novum Lyri--
ot corum Fragmenta, Heidelb. ap. H. Commelinum 1598. cum
ann. M$S. - | h s | |
"a 225 Euripidis Phoeniffs gr. & lat. Fl Grotii, Parif; 1636. — — ——
U M. Virdungi Comment. in Tacid Agricolam, . Norimb,
Q s503637;. — M. QCaíauboni Pietas, Londini 16z1. cum an-
; not. MSS. : , RE u od w
a 2:6 Sophocles Grzce, fine anmno Cj foco, cum atnot. MSS.
237- — gr. & lat, Heidelb. ap Commelinum 1595, cumt
j annot. MSS, if ieits :
95. 238 Scholia in Aefchyli T'ragoedias cura A. F. Robortelli , Ven.
m E. 15$2. — Acíchyli Tragoedie gr, Parif. 15$2. cum aünot, — ,
: MSS | |
nu. 139 Callimachus grece & lat. cum nott. var. & Ez. Spanhemii, -
E Ultr. 1637. 2 voll. cum not. MSS. [2
Qu 240 Anacreon grzce & Iat eura J. Barnefii, Cantabr. 1715, cum
| ann, MSS j : | I i 20
- 241 "Theognidis & aliorum fententiae gr. & lat. Baf. 1$62; cum

aonott, MSS. . . vt
242 Menandri & Philemonis Reliquie gr, & lat. cura J. Clerici,

Ial
M"' Amít,. 1709. — Phileleutberi .Lipfieufis Emendationes in
lat . easdem, Traj. 4710* - Philargyrü: Cantabrigienfis E-
mendationes in easdem , Amíl. 17i1. cum annoit, MSS,
3 voll. ' letz
m 243- Liyycophronis Alexandra Gr. & Lat. ex reg.eni',,]... Meiiräï,;
7) L. B. '$97. Ejusdem Meurlii fpicilegium in
'Theocritum, ibid. 1597. cum annott, M$$.. m
" 244 Mufígus de Herone & Leandro Gr, & Lat. cum mnots E

Rondelli, Parifiis 1678. cum annot. MS8,

u E. | 3 | 24$

70 Zuct. Gr« C? Lat. 8c. cam. MSS. . in fct'a:m

24$ Hierocles in aurea Carmma Gr, & Lat. 'Lond. 16;4 cum
annott, MSS.

246 t ts lnb n n eura P. Ncedham,

Cant. 1769. cum annott. MSS. 1, angl.

247 Excerpta ex Ctefia, Agatharchide, Memndne, Appiani Ibe- .

rica & de geftis. Anmbahs Gr. cura H.Stephani, apud eun-
dem 1$j7. cum annctt. MSS. F. Nan(íi.
| 248. T héophrafü Characteres Gr. & Lat. cum.notis L. Cafau-
boni, Lugd. 1617. Accedunt ]. Fred. & Jac. Gronowo-
um note MSS,

249 —— g —À m — d —— [ us

- fbid . cum. notis MSS - :Fred. Grqnovn

250 — — :
ibid.. Ad maromcm accedunt nota MSS Ger.* I*alcobur-.
gii A
AK m : —— — x rec, ] xC de

Pauw. cum annott. MSS. A.. Gronovii, :
2$2 M. Antoninus de Seipfo & ad Seipfum Gr. & Lat. G. Xy^
landrti, Lond. 1643. c. a. MSS.
35'3 Plutarchi Opera varia & vitz parallele Gr. & Lat. cura
H. Stephani, ap. eundem 1$72. 6tom, & tom. t1. opeium
feorfim cum nott, MSS. Cl, Salmafii, cujus hoc exem-
plar fuit, ut videtur. —
$4 -- de liberis educandis Gr, & Lat Antv
10'63 t Ka&än,usetwc OMIAMG; /34,8A:av, Par :yy4 temntrnn at j
.Varennius de Accentibus Grecoruni, Lov. 1$51.. —— L.
* Sylburgii Alphabetum Gr. Fraucof. r$9r, ———— V. E.
Locfchen Ion Lipf. 170$. c. aanott. MSsg,
24$ — —— de Liberorutm Inflitutione & Ifocratis Omt HI.
| (:r. & Lat. Francof. ad Viadr. 16060; —— Demoíthenis

(Drationes Olynthiace Tres Grzc. Roftoch. 1$94. cum an-

nott, MSS,
346 -— - de Fluviis & Montibus Gr. & Lat. cura P.
. Maufaci, Tol. 161$. cum annott. MSS.
257 Epi&teti Euchiridium cum . Cebetis T'abula Gr. & Lat, A.
/^ Berkelii, Deiph 1683. cum annott, MSS Es
298 —— "— o À À
1b1d 1683 Accedunt notz MSS. Jac. Gronovii.
259 cura J.
Q. Schróderi, ibid. 1723. cum vat. Le&t manu- A.
Gronovii fcripte. —
—— Cebes, Smphcms & Amanns in Epictetum

zöo

Gr. & Lat. cum notis H. Wolfii, Colonis 1595. 35 tom.
1 vol, cum annott. MSS

261

Zutl. Gr. £? Lat. £9c. cum MSS in Octä&ö; N !

16l Cebetis Tabula Gr. & Lat. cura J. Gronovu, Amft, 1689.
cum annott. MSS. ejusdem & collatione MS. ejusdem au&. |
^COr. rüb. türc. deaur.

iklo n r igmagte g

262

cüm notis J. Gronovii, ibid, i689.
Accedünt ejusdem cure fecundg M$S.
263 Porphyrius de Abftinentia animalium Gr, & Lat, cura F.
de Fogerolles, Lugd, 1620. cum aünott. MSS. !
264 Polybius Gr. & Lat. cum not. Var. ex recenfioue T. Gro-
" hovii, Amít. 1676 cum coll. MS. & noris MSS. J. & A,
Gronoviorum. . Hic exemplar divifum eít in '1r tomos
Quorum aliquz partes plus fetriel occurrünt, tamen 'exiis rt to-
mis integrum , exemplar haberi poteft. Accedunt L. Cáfau-
" boni Commentari ad Polybium, cum anunott. MSS, J,
Gronovii,
26; Appianus Alexandrinus gr. & lat. A. Tollii, Amft. r67o.
2 voll, cum annott. MSS. A. Gronovii & aliorum.— .*
266 Herodianus Grece, Lovanii rj25, cum annot. MSS.

16072 — —-—— gr,. & lat. Batil. 1$35. Acceduntcollationes qm-'
.. tuor MSS, Mediceorum manu L.,T. Gronovii. -
268 — — & Zotmus gr. & lat. Lugd. r61:. cam nons
.- MSS.. L Fred. & Jac. Gronoviorum,
269 — —— gr. & lat. cura] H, BOeclen, Argent. 1644
cum annot. MSS. —
270 —— — — cumnotzs] H. Boeclcn, xbxd. xöcïz.

cum annot. MSS.
271 Arrianüs de Expedit. Alex. Magm gr. & lat. cütm notts N.
Blancardi , Amft., 1668 cum notis MSS. Jac. Perizonmii,
272 — gt. & lat cém -notis
varior. & N Blancardx, ibid. 1668 cum annot. M
Abr. Gronovii & aliorum,
— a&ica & Mauricius de Arte Militari gr- & lat,
cura] Scheffcn Upf. 1664. cum ann. MSS. A. Grono-
vii.
174 —— —— — gr. lat. recenf. .Blancardo, Amff 1683
cum ann, MSS.
275 ]. Gronovii fupp:ement*z Lacunarum in Aenea Ta&rce, dX
Caffio & Arriano L. B. 1675. c. auniott. MSS.
276 Polysni Strategemata gr, & lat. ex rec. P. Maesvrcrf, xbïtiæ
1690. coum annott. MSS.
277 Aeliani Varie Hiftorig gr. & lat, cum notrs] Schefferx, Ar*
gent. 1662. cum notis MSS, Jac. Gronovi, ——
$75 — - — — Cuta T . TFabti,. Salïh* ïöä*h
cum annott. MSS.

273

279

1667. cum annott. MSS. .

- .Bat.. 1701, cum annott. M55. Abr. Gronovii: !
381 —— — —- ccum charta pura &

! not;. MS55.1A. Gt;;nüv'äl '5 volt. Multa' defünt..-

382 - - Hiloria Animalium gr. & lat. Gen. 1616. cunt-

ch..pur. & nott, MSS. A..Grohovii.: 3 voll.

283 "Themiítii Orationes gr. & lat. cura D. Petayii, Parif.lö!g*.*

cum. annott, MSS.. T É : d.
284 L.Allatii Excerpta Varia Gragcor. Sopliiftarunt ac RRietorum,
| Rom..164:. cum annott. MSS. A. Gronovir.

285 Eunapius de vitis Philofophorum gr..& lat. cura H. Com-
melini, apud eundem cam nott. MSS. A . Gronovii, — .

286 Luciani Opera omnia gr. & lat. J. Benediài , Salinüri "1619.

4 voll. cum annott. MSSS.

2$2 —— : — —— cuf fHotis Varior. ex re
cenf. Grevii, Amift. 1687. 2 voll. cum annott. MSS. Iig.
z CRMBLUL L U NT
: 288;—-—-«- gr, & lat. cura T. Fábri cum nott. MSS. Multa de-
lant. r :

289 Dion Longinus dé Sublimitate gr. & lat. cutn' nott, Z Pear-

ce, Amít. 1733. cum annott. MSS, Abr. Gronovii. — |
$90 —— Grzce fine Titulo cum annott. MSS Abr.
Gronovit. E o m |
291 "Iheonis & Aphthonii Progymnasmata gr. & lat. L B. 1626.
cof annot. MOA .. o« RAT dH | |
292 Conftantinus Porphyrogeuneta de Thematibus gr. & Tat. cura
^eB. Vulcanü, L B. 1588. ———- C. Gesneri Mithridate$
de differentiis Linguarum obfervatt. T!g. 1$$$. — Ano-
,^ nymi Hiftoria Rome expugnate a C . Dorbonio Dáf. 1536. —
j« de Lens I(agoge in Gcometrica Elementa, Antv. Y565.
. cum nott. MSS. | us : |
293 Euftatbius de limenie & Ismenes Amoribus gr. & lat, cuta
7 G. Gaulminii, Lut, Pat. 1618. cum annotr, MS5. |
394 Alciphronis Rbetoris Epiflole gr. & lat, S. Bergleri, Lipf.
4715.cum annot. MSS.. . . " R N
agg Antoninns Liberalis gr. & lot. G. Xy'andri, Argent. 1699.
- cum annott. MSS. Abr. Giomovi, — — -- ha
»96 Fabule Variorum Au&orum gr. & lat. Prancof. 1660. com
| fág. & annott. MSS. Abr. Gronovii. — — . 2
397 lhomas Magiíter ex recenC.. N, Brancardi, Pran. 1699. c.

j :

72 AMull. Gr..& Lat. Ec. cun MSS. in. Octavs.

g9 Acliani Varim Lliftorie gr. & lat,"cura T. Fabri, Salm.

iaf

/

futt: Gr. C? Lat. 0. cum. MSS. i2/Octayo. 73

298 Moeris Attícita, Ox. 1712. cum charta pura & annott,
MS5. A. Gronovii, TE Mia t o d
299 Apollodori Bibliotheca gr. & làt. apud Commelinum 1599.
cum annott. MSS. ; :
jOO —— — m —— ^ jbid.; 1$99.... Accedunt
note & emeudationes MSS. Jac. Gronovil. .55«
3ot- Conftantinus Cefar de Re.tuílca & Ariftoreles de plantis gt,
& lat. Daf. 1538. cum annott. ;MSS. . Lb d
302 Fragmentüm . Siephani de Urbibus.gr. & 'at. À. Berkelii,,
Lugàd. Bar. 1674, & J. Gronovii Suppl. iu. Anea l'adico,
^Dion. Ca(fio & Arriano , ibid. 1674, cum aunott. MSS..—
303 — — — — "- cum notis À. Betké-
li, Hannonis Periplus & Ptolemezi Reyis cum nous Gesne-
ri gr. & lat. Logd. Bát. 1674..cum notis ;MSS. jac, Grono-

W»Agathemcrïs Geograpixïä" gr. & lat. S. Tem;qlïif, ,Amit.

1670. catn annott. IMSS, | PNO
30$: Geographica Grzca, Grece-ex receuf, D. Hoefchelii, Aug.
Vind : 1600 . cum annot. MSS^, ^^ 0504 .. .
306 Geographiz Vetetis Scriptores Greci minores gr. & lat.
Oxon. 1698. vol. 1 & 1v. cum annott. MSS. ..
307 Piautus;. Bafiles 1558. Jac. Gronovius cum duobus MSS.
contulit. : P

308 :dnfque Epiiicum, ibid. 1558. cam annott. MSS.
309 cum notis Lambini, Lugdunt 1$8;.. Grurerus con-

tolit.cum duobus Palatinis MS8. quorum aiter autea fuerat
Camerarii. .Aliera pars. Plauti-cum notis Douía. J. F. Grto-
vius quzdam adfícriplit. ! o

7$10 —— cura J. P. Parei cum annott. MSS. u
311 — — Lugd. Bat, 164«. ]. F. Grono-

vius cum MS' Leidenfi & tribus .Voílianis contulit.-
312 - —— ibid. 1664.. Jac. Gronovius cum
MS. contulit, . :^ | | |

«313: —— —— cum,notis; Varior, & J .F..Gronovii, Amft. 1684.

cum annott. MSS. Abr. Gronovii.

314 —— — Querolus cura ]. Gruteri ap. H Commeüpqm 1$95.

cum ann. MSS.. : o Desbstun
31$. Terentius Venet. apud Aldum 155$. cum annott, MSS,
316 — —— — cum nous M. Bergii, Lipfiz 1574. cum annott,
MSS.5 ;5 mts0gd | ;

313 ——— — Mureti Lugd. Dat.aót1. collatus. cumMS ad

-tb pag. 78..a L. T« Gronovio. -

318 —— —— ex.recenfione Hayneccil,. Lipf. 1616, cum no-
tis MSS.. J..Fred, Gronovit. NI g
! K 315

)

74 Atutt. Gr. & Lat. G?c. cum MSS. in Octaya.

219 Terentius cum Comment Donan, Dafil. 1616 L. T. Gro*
novius cum duobus MSS. contulit.
$20 ——— —— notis Várior. cur. C, Schtevcko, Lugd Bat.
: 1557. curn annot. MSS. Abr. Gronovii; : :.,.
3131 — —— Londini 1713. Abr. Gronovms cum duobus MSS
Oxonien(ibus contulit.
322 Catullus & T'ibullus cum Comment. Achxuæs Statn, Venet.
apud Aldum 1566. cum annott. MSS.

3213 —— — wwX Propertius curá J. Scahgeri Lut, 1577

" cum ann. MSS.
$14 —— —— —— —— — cum notis Scahgem, Antv.
1582. com notis MSS. Vulcanii.

33j —— — — €ufa J. Sca Lgcn apud H,
M Commelmum 1600 cum ann. MSS,
326 - u — —ÀÁ PÀ—— —— !bxd-woo.-

cum ann, MSS, P. Scnveru m Gronov ue cum pnma edi«
tione contulit.-

1618, cum annotc MSS z m
339 u w um H n Guv Pranc.

.. .1621. cum ann. "MSS^S .
329 T. Lucretius ex rec. O. Gaphann, L B 1595 cum no-
tis MSS. J. F. Gronóvii.
$30 V:rgmus apud H. Stephamum , cum annot. MSS.-
331 T. Pulmannui, Lugd Bat 1695. cum annott. MSS.
332 Bucolica, Coloniz 1530, cum annott, MSS.
333 —— Appendm I Scaligeri ,. Lugd Dat. I$9j. cum annott.
MSS. J. F. Gronovii.
34 Q. Horatms F laccus cu:a H Stepham, apud euudem cum
8 annott. MSS. -
335 — —— cum Rotis H Stepham, Panf' iis apud eundem
^^* eum annott. MSS. J. Lomejeri.
336 —— G. Fabricii, Lipfie 1$88. cum annott. MS$.
217 — — — cum nons J- Bondii, Hanovie löu. cum coie
latione MS. & noiis J. F. Gronovu '
$38 —— —— — : Amü 16jo. cum an-
. tott, MSS. .
339 P. Ovudu iOperum 'Tl'omus I. Lugd. apad Gry.phmm r$56.
Deeft jinitium usque ad pag. i4. Epi(tola funt coHatz cum
. MS. Vat. Ach. Statu, Maffei.. Amorum libri cum 2. MSS,

Maffel & 2 Vaticanis. Ars Amandi cum r Vatic, Remedium.
Amaris cum i Vatic. Medicamen facxex cuidi 3 Vat, & 3 Maftei.

ltem aliis, ut Palatino, Scaligeri ejusque emendationibus &
D. Ilemül MS. Scr:m*u, Ciofani-& Dibl. Lc!d-

346

W

[

"u2

1

AuB.. Gr. E? Lat. &c. cum MSS. in Oday. 7s

g4o0 P. Ovidii Operum 'Tomus II. Lugd. ap. Gryphium 1536.
. cum notis MSS, T. Nanfi. :
341 — - —— — ]lHÉ. Ftancof, 1:582. Heinfius
Faftorum libros cum MS. contulit, Triftium & de Ponto
libros J. F. Gronovius.-
342 -———-'Opera cum notis Bergmanni, Lipfie 3 tomi cum
notis MSS. J. F. Gronovii, i NI
343 C. Valerius Flaccus cura L, Carrionís, Antv. ap. Plant.
1565. cum ann, MSS,
344 ——- — — - —— —— Qol. All. 1617.
cum ann. MSS. : |
34 p
i annott. MSS, . |
346 Phedru$ cum notis Ríttershufii, Schioppii, Meurfii. Itetm
Sympotii Aenigmata cum notis Caftalionis, L. B. 1610.
Phedro accedunt note j F. Gronovii , Sympofio collatio

—— ] Alardi " Lïpf. 1630- cum

MS. ! -
iäd. 'iöla'ï.——ïd Phedrum accedunt animadv. Burchardi -
Dp6. 1 1 us - itg
348 Parifiis 1630. cum annot. MSS, —

349 — —— Lat. & Belg. Lugd. Bat. 1672.curh annot. MSS.
316 — —— J..Freinshemii, Daisb. 1688. cum annot. MSS.
351 —— — — cCüm annot. J. Schefferi Lat. & Belg. Fráfieq.
1694. cnm antiot. MSS, - | :
— —— rnotis varior. car. P. Burmanno, Amft. 1698,
cum annot MSS. Jac. Gronovii. |
3$3 —— — —— —— — —— —— ibid. 1698,
cum annot, MSS. Abr. Gronovii. |
3$4 —— —— —— . Grónovii, ibid. 1709. Accedurit .
Gronovii Curae Secundae MSS. 5l :
3$$ — -——— —— —— —— ibid. 14703, cum annot;
MSS. Abr. Gronoyii. T d

352

356 M. A. Lucanus cum notis H, Grotii, L, B. !6&4-. J'.,F"

Gronovius catti MS, coutulit & Emendatt. adícripfit.
9;7 — —— eura, H. Grotii, ibid. 1614. cum annott,
MSS. A. Gronovii. ' ! d
358

—— — — — G. Corti, Lipf. r226, cum annot,
MSS,. Abr. Gronovii, ^ ^ — Seresni Md
339 äul. Perfius J. Mürméllit, Colonie 1528. cam antot, MSS.
t J. Marmiellii Flores Tibulli &c, ibid. tgbi. — —

60 Amsetap oussemseg i

tis MSS, ]. Gronovii. 5

361 —— comment. I. Ca(auboni, ibid. ibly. cum

ann, MSS, K 2 363

cutn notis L. Cafáuboni, Patif. 161f.' cum no«,

LU
Vg

76 ZuB. Gr. 595 Lat. €?c. cum. MSS.. in. Octayo.

/ 362 Silius Italicus cam Scholiis Bufchii, Parif, apud Cohnæum
1:531. Plura adfcripit J F, Gronovius. , ^H
363 P. Papinius. Stauus, ibid. ap. Colinzum 1j30. cum apm.
MS$S.

364 Ms —— ibid. 1$3o. fine titulo c. ann. MSS
6$ —— —— —— cura J. Bemanl, Antv. 159$. cum
not. MSS. C. Barthii. ,
663 — —— 1bxd. I1505. cum not.
, MSS P Scnveru. ! j |
67 a— — ———À — — À À * jbid. 1 . cum
- ain. MSS. l. H 595:-
368 —— —— MM TMBoc—MM— xbvd 1607. cum
ann. MSS. . | :
369 —— — hs M — ibid. x'-697. cum
.ann. MSS,
370 M——-——-———-——l—-—- I C Gevartll, lbld !6!60 cum
ann. MbS
Em m m m m ibid. 1616. cum ann.
1124 58.
372 — d u ] Veenhufen, L. B, 1671.cum

ann. MSS. A. Gronovii.
373 uvenalis. & Perfius, Hanovxæ 1625. fine Tltulo cum annot.
955 Abr Gronovil,
—-—- cum notis. Varior. Lugd. Bat. 1648.-
Ad Perhum adfcrlpfït plurima J. F. Gronovius.
52$ —— : itid. 1648 cum
notxs. MSS J Grcnovu
4876 —— —— Londini 1716 cum annot MSS Abr.
Gronovu.
- — CUID. TlOtIS Farnabu. Amft. 1650 cum *
annæt MSS. Abr. Gronovii & aliorum.
378.M.. V. Martialis cura H.. Junii, L. B. 159$. c, ch. pura &
: ann. MSS A. Gronovil, — — /
279 - .0 ——5 Lugd,1$$3. cum ann, MSS.
380 —— —— —— . Farnabii, Lond. 1633. ] L Gro-
novxus cuim duobus MSS. coutuht

37'4

297*

32 - cura C. Schevelii, ibid. 1661 cum ann.
| MSS H. -Beverlandi.. .
38 —— P.Scriverii, ibid.... H, Beverlandus

27 *le&t, 'Thuanei.Cod. et Voffiani atque notas MSS. adjecit.
383 Claudianus. Lugd. 1551. N. Heinfius contulit cum Ed. Par-
^menfi MSS. Puteaneo, tribus Petavmms, Regxo Mad2zari-
mano & notas Viri Do&h addldat.

54

l

4

1

f

Aufi. Gr. G Lat. C?c. cum. MSS. in Octayo. 7Y

n 384 Claudianus , LUï 1$51. N Heinfius contuht cum MS, ;
*lor

Dominicanorum entiz , Mediceis tribus, & Lucenfi Ed.
l, w L. Micetina, & ejusdem Dibl. MS. :
[ 4 385 — Pulmanui, Aurel. Allobr. 1606. Hcinfius c"um
duobus Codicibus Leidenfibus contulit.
n /386 ——— —— cum notis Barthii, Hanov:æ 1612. cum npus
MSS. J. F. Gronovii. |
^ 587 —— —— —— — dbid. 1613. collatus cum MS

Palatino a C. Barthio, qui notas fuas auxit.

m 388 — N. Heinfii, Lugd. Dat. 16$0. qui curas fecundas
adícripfit itemque contulit Vaticanos MSS. Scx, Palatinum ,
u .. Farnefianum, Pricei, item aliis.
389 Pyndari Bellum Troiauum ex Homero-Maphæu Veggii A-
um üyanax Epigrammata quadam, — Theocritus Latine ] Ven.
539
" 399 D Catonis Dxfhcha, L. Bat. 1626. cum ann, MSS.,
391 - — — jbid. 1626. cum ann. MSS.

Amft. 1657. cum ann. MSS,.
T '363 . F. 5yr Mimi Sententiz & D. Catonis Difticha, Lugd Bát.

| dé*. YT 77 u

" ..4599., Phgdrus, ibid. 1598. —— ] J. Bevnen Ethi*
- €a Hiftoria, Hanov. 15498. cum. annott. MSS,
" 394 P. Scriverii Collectanea Veterum Trag:corum Lugd Dat.
16;0 cum annot, MSS.
jl 395 Fragmenta Poetarum Veterum Latmorum cum notis H,
.. Stephani, Par. 1564. cum anpott. MSS. :
" 896 1l&/lpslgäxra:mmata & Poematia Vetera, Par. 1590. cum annott
" 397 —— — —— —— . Lugd. 1596. cum -mnott.
8 llgqsä cum netis Giíelini, Colon, A
| rudentius cum metis Gifelini olon. Ágrip. 1$94. cum
PE - notis MSS. J. F. Gronovii. É ET ;94
T 399 —— ——— adverfus. Symmachum cum notus J. Grangæ,,l»
Par, 1614. cum notis MSS. J. F. Gronovii. ,. |
| 409 cum notis M. ] We tzu, Hanov. 161 3 cum
n annott. MSS.
4Ot * ' Antv 1664.

cum nons MSS, P. Terharii & J Gallac:. |
402 C. Sedulii Carmen Pafchale cura C. Cellaril, - Hal.. :739 €.
ch. pura & nott. MSS. A. Gronovij.

ïus - 498 Juvencus, Calius Sedulius, Arator , & Venautms, Baf.
W 1537. ]. F. Gronovius contulit cum MS:. Bib. Vosfianee
" quod incipit a vs. . Quod iacet mterm: menti . p. 278. hu-
* jus Ed. |
K 3

404

9B Afl Gr. & Éat. €c. cóm MSS. in Octiys.

404 Alchimi Avm & C. M. Vi&oris Poemata, Lugd.1536.c. -

ann.

405 julius Cafar, Lugduni 1538 cum eollationibus MSS. manu
o ] Gruteri. !

406 — —. cum anhnott. MSS. zj e/?

407 ———— & Hirtius, Antv. 1$70, Grüterüs - j
MSS. camgavn. , erüs ad Codd

408 M. Tullius Cicero cura D. Gothofredi 1504. cam aun. MSS..

409 Z —-——i : d*- I?peraäcmma cum nät ]. Grüteri & J.
ronovii, Lu àt. 1692. 11 tom. ccedunt
Gronovn curægfecundæ MQSS OR
'^IO de Finibus:cura T. Bentle .
1 1718. cum. ann. MSS. A. Gronovii. | Ti Muonb.
41 u — de Natura Deorum cuta J. Dav:iu, ibid.
! 17:8 Cum ann MSS. A. Gronovil.
413 -- —— de Divinatione & de Fato cura J. Dsvi-
fii, lbld 172.! cum ann. MSS. A. Gronovii.
4.3 —— Tufculang Disputationes curá J. Dav:lïl "
jbid. 1769. cüm ann, MSS.

ibid. 1723. cum ann. MSS. .. Gronovu

E D UT E RRATECUPER
. Paradoxa, Somnium Sc.ploms cura C. Langu Arnitv. 1563.
cum ann. MSS.
Paradoxa & Sommum Sczpmms cum nott. F. Url'm
Antv. ap. Plam 1579. cum nott. MSS, J. Burchardi. —
4'7-—-—-—-— m —— — —— —
cum notis P. Manutu, Amft. 1617. cum nott. MSS (F.
- 4Gronovii, Paradoxa funt collata cum MS, niánu S, 'T'en-
nulii.
4[ P— — — —— - duho — GMunus Vacia u —— aptctieS
- exrecenf, J. Gronovii , L. B 1692. cum ann. MSS.
"419 —— — —— de Ó fficiis ex recenf. ] G.Gr&vii, Amft.
.1691. cum annott. MSS. J. Gronovii.
éÉQ m n r d — — — ]. Gronovn, L. B.
1692, cam ann. MSS.
413[ — ^ —— ^ — — —— - jbid.
:69:.-.. cum ann.æMSS. |

" 16923. eum ann, M$$.

i

413 — — — — —— Oratiomes eura G, Bersinanni , Serv. -

I61I. cum annæMSS.

414

de Officiis, de Sene&ute, de Amicitia, -

Lf

E ugvrilu

ZAull. Gr. &? Eat. &9c. cum. MSS. in Oa;m 79.

4:4 M. T. Cxceroms Orationes Sel-e&æ c&ga C. Cellarii ]m.'
1685. cum ann. MSS
41j -o— —— - E.Zutck, Rott :
1694. cum ch. pura-& ann. MSS. .. :
416 — Epitiole. ad. Famlharcs, Panf. g. !
R. Stephanum I$32, cum nott, MSS
4 : . — À 9- c.u.m notisg
ibid. ap. H Stephauu.n 1;77- æcum uuzt M;Sb.; Bür-
chardi. u :
428 - —— —— —— eucc j.
G. Grævu, Amft. 1679. cum mm. MSS
419

430

^ajen- CamevesasolMe 0000 Vliashbui s al

Gr()n(wn, L. B. 1692. Cum a[m M&S,.

U0O m mtMmMÉRÁ — ibid, 169&
cum ann. MSS

m L.

4n Attamm cum; notis $,
Boái, Razxa'ï' Lemuwc. :;80, cüm noxt. Mbm L. Gros
novii, s
434. m-—— CUIA S Bo«
i M Autv. ad Pla';t u;ä cum. ana Mïb :

