aaeftionibus,. 1640
919 M. Schoockius de Foenore Unc,ar:o Gron. 1661
830 C. v. Eck Vindicie Juris Academzcz, Stricture breves &
. Epiítola ad Amicum , Franeq,. 1688
83[ A8A Tulleken de Judlce ac ejus offxcxo, Traj. ad Rh
"1657 :
932 T. Averanii Interpretatzones Juris , Lugd. Bat. 1716
835 ]. G, Rückeri Disfertatio de Civili & nat. temp. comp. ín
Jure, Obfervauones, lnterpretationes & Oratioues, ibid,

234 Verzm Effiminata contro Aloum Tiranni dei Popolo di
.. Genoua 1648

$835 O. Ferrarii Clavis Philofophie Penpatntxcæ 15'06

836 J. A. Graba, Cervi, Defcriptio Phyüco-Medxco bemxca,
Jene 1669
837 Orphei Argonauuca Gr. & Lat. cura J. M. Gesnen szf
1764
838 Pluzarchl Opeta & V itze Parallelw, Latme apud H. Ste-
phanum 1$572. 7 voll.
839 — - de Puerorum Educanonc Hamb, 1680
840 T. Livii Decas 4. apud Aldum 14:0
641 T. Petronius Arbiter cum nott. Var. Lugd 1618
843 Integrum T'. Petronii Fragmentum Tragurienfe, Amft. 1670
$43 M. F Qumtmanus de Caut 15 Corrüpte hloquennæ Gott.
1719
$44 Juttinus in Ufum Delphini, Lond. 173(
$4$ Catonis Difticha, Lugd. Pat. 1695 ;
B46 F. P. Fulgentius de Espofitione. Virgilianz Continen-
de —— ]. Philargyrus in Ixi?mct.nlga & Georgica, ———

98 —— Éiüni,in Ofae

F. Urfinus in Virgilinm. ——— V. Longus de Orthogra-
. phía, —— M. A. Caffiodorus de Orthographia, 1589 .
947 J. B. Donius de Utraque Panula, Parif. 1644 — —
348 ]. Polyander à Kertkboven de Comx & Veftium Ufu &
Abufu, Lwugd. Bat. 1644 w p
$49 V. Lupani Comment. de Magftratibus & Prefe&uris Fran-
: corum ad J. Brollatum, Pafil. $79 : |
850 NNumophylacium Burckïxardäanum, Helmaeft, 1740. Pars I.
$51 .N. Burgun?i Hiftoria Belgica, Ingolftadii 1633 2
$s2 P. Timaretis Colle&io Monumentorum Belgii Feederati ,
. Amft. 1684. pars prima. - K |
959 Sfanfteliingen ber Stabfjaubrren in32eberianat/ "$-0a»
.E 1737 | | I '

$54 Bftorit ban bt dirfüniginge in be ZLanben tau »un;

lin/ ?Berg/ tieef Gc. 2Umt. 1739
855 9üiütroni QCntierp om fet Grurhirbr iinh onbrr
&ifien XOngenbfeben te Boengen/ QOrift 1736
656 üPe Curogife Staatá- 3Daeríegger/ ZUmit. 1755
$57 Antonini Iünerarium , Parifiis 15f2 !
$58 d. be 252uin ban be d(hberblu(selen ban fet Oube Prr-
— fepoti&/ 9Umft, 17 14. met pt. : ,
$859 æzftnïgghing tan Sieppo bon2 9£, Xrusiel / Zrepb. 1762.
— met i. URAT
* 860 Ricercbe curiofe 8[tal. en 3aeb, ibib. 170$ !
$6r j. Raii Di&ionariolum Trilingue, Lond. 1685
96. C. Kiníchotii Poemata, Hag. Com: 168sg.
963 T. Hogerfii Lacrymeg in decesfum ]. Hogerfii & utriusque
- »'.Poemata, Dav.1665 — —
- $64 Gradus ad Parnasfum , Amft. 1658
-.$6$ C. Barlzi Epiftolg , ibid. 1667 ^
666 Lettres Misfives d Eflienne du Troucbet, Paris Sans Ti-
;5 m :
86; ] Gulielmii adverfas C. Sigonium Asfertio, ibid. «$84
$68 7. Evelym's Effay on tbe Firft Book of T. Lueretius,
Lond, 1656 — —
$69 Recenfio brevis Mutilationum quas patitur Suidas, Lugd.
Bat 1713 ! |
$70 J. F. Gronovii Note in Aliquot Libros C. Piinii Secundi ,
id. 1609 . ^ . | |
$71 ]. — Disfertat. Epiftolice in T. Livii Loca Qued.
Geographica, Amft. 1678 " |
$73 —— ——— Aefponfio ad Cavillationes Fabretti, Lugd.

873

3
|
F3
"
8
;
)
|
"
U
L
|
E
E.
| |
i

:

ULibri, in-OGave ^ - . 99:

$73 C. Falacn Specimen. Annott. in. A. Gellium, Hafuis. l'z-u d
874 ]. W. Withofii Fncsnia Critica, Vefalia 1741 r
875..C. A. Klotzii Anti Burmannus, Jenz 1761
876 M. Patavini Apologia, Francof 1$92
871 .Burtonii Grece nguæ Hittroria, Lond. 1657 :
878 H. Junii Nomenclator contra&us, Lugd. Dat. 1738. .cum.
.chartta pura, . .
879] Langii Florilegium, Arg. 1663 |
880 S. Munfleri Grammatica Hebraica, Dafilee 1576. Ejus- !
dem. Hiiltoria Tobiae, ibid. 1$70

ii d n

MANUSCRIPTI,

IN DUODECIMO

i Annotata in Ínftitutiones ]uümlam, MSS.
2 Quzdam Annotationes 5. Tennulii, MSS. !
$ P. Scriverii Carmina Laáuüna & Delgica, MSS, — .
4 Adagla, MSS. - : '

ÁUCTORES GRAECI ET LATINI ALIIE
QUE SCRIPTORES CUM COLLA- -
TIONIBUS zr EMENDATIO: -
—^ NIBUS MSS. VIRORUM ..
DOCTORUM,

k . IN DÜODECIMQ

5 Bxbha Latins, Antv. 1t70, $ VOH éum aíin, MSS.-
6 Novum Teftamentum Gr, apud J. Cnspmum r564. curni
aun, MSS.

Na : 7

to8 Zlu&. Gr. E Eat. €c. cim-MSS. in Dud.

j Novum: Teüamemum Gr. cum nett. T. Cafaubom ,** xöl?* s

cum annott. MSS.
$

MSS.

"cüm aüh. MSS. 3 voll

19 —— á———' —— lbld *1678.
cum notis MSS 2 voll.-

II iiciqadls. ^ lniisieniun " diidddnih — -u fna t]f cum D"O,tïs MSS

13 Euangeha& Acta Apoftolorum, Par. 1$33. cum ánn: MSS

13 Gregorii Nazianzeni Chriítus patiens Gr. Lov, 1$44. cum
. annott, MSS.

14 $; Salvianus de Gubernatione Dei, €
MSS. Abr. Gronovii. —
15 S. Clementis- prüola ad Cormthzos G; & Lat bed 1669.
cum nott. MSS. -
16 ]. Jonítonius de Fe(hs Hebræomm & Graecorum Jen. 1670.
.cum annott. MSS; . -
17 Juttiniani In[htuuones cum ann. A. V:nm, AmPc 1663 cum
ann. MSS |

; L cum. iisdem ann. ibid -1663, e'uxïï an*
nott. MSS. Ib d
19 - d e m m fine dt. &f cum
X ann. MSS '
20 — | E L B. 1669 cum aün. MSS.-

21 ] Gothofredi Manuale Juris, ibid. 1676. cum anvott. MSS.
; C« mægtarlalus de Statu Confaederstarum Provmcxagum
Beleii, Hagae Conmr. 1649. cum annott. MSS.,
23. ]a.trofophxüa de Urinis Gr. & Lat. cura F. Morelh Panf
- 1608;;cum annott, MSS; fine Tittlo. ^ -

24 J. Rondellius de , Vita. & Motribus prcun, Amü 1693 ..

notis MSS.
25 Homeri Odysféá gt. & tat cum annott: MSS.

^ j &*
; É

26 Hefiodus, "Lheocritus, Mofs.hus, Dion, & aln gr& lat. fine

Tit. cüam annott, MSS. -
27 Theognis, Phocyhdes &c. gr. & lat. Sylburgu, Ultr. 16g1,
cum annott. MSS. Abr. Gronovii.
28 —— ——- & aliorum femennae gr. & lat. 1bid 16$9. cum
annott. MSS. ! .
29 Theocritus , Theovms & alu gr. & lat fne thulo g ;ing
cum-annott. MSS

& ahomm Poetarum. Idyl za &c. gr. & lat ag

W

M S*eph 1579. cüm ann. MSS,-

"d

— n idiid 1pud Elzevler 1641. cum annott.»"f

mar iorodr d cura S, Curcellæï Amü !6;2

P

Atl Gv. G Lan epc. cum- . MSS. im Duod. tot

3: Callimachüs, Mofchus & Pion gr, & lat, cura B Vüichnil,
"Antv. 1584 '€um annott. MSS, Es
32 Aefchyli, Sophoclis, Euripidis Tragoed:æ Sele&æ gr. &. lat
.8p.. H. Stephanum ty67 'cum 'aniott; - MSS: -
33 Sophoclis "T'ragoediz-gr. ex^ Ex.. G Canten Amv. 1;79;
cum annott. MS$, j :
34 ———— Ttachinle gr.-cum ch pura & ann. MSS A Grü*- |
DOVU ;
35' At:üophanes gpr,eartat b B. 1624 cum ann. MSS
—— jb 1625. cum annott; MSS

36 i
37 Anacreon & Saáppho gr. & lat, cura T. Fabri ; Saim. t609$-.
cum aunott. MSS.

38 Xenophon de Inthuuonc Cyn gr & ïat Col. AH lö"

cum'annótt. MSS

39 | - —— 16:7 cum an-
*- mott, MSS d 2;B

40 S.räbo de Sxtu orbs, AmF* 165*2 ztomx cum mulä;s anüctt.
5, MSS
41 Epi&deti E'xxchmdiön, Cebetis Tabula, Theopäram charaäe&
; rcsSSPythagoræ öentemxæ gr. & lat f*ze th cum annott.
M dU d :
41 —— — - — O gr. &lat Lugd &t.
/| 1634, —— Hrppocrat:s Aphorzsmn gei' & Istz 'rbxd 1629
cum ann. MSS.

43 Hlerodianus Gf: Baf. eumann."MSS. "—— i ?s ers
44 Acliani Varim Hittorie gr. & lat. Gen 16::0 cdm rots. MSS

4 —— - ; juid, 161 T. cum-notis-M SS.

&«

| 46 r com ---- —— À 1b1d. 1613 cum amoti,

MSS

47 — — Hifloria Ammahum, xbzd 1616 cum.nótis MSS
498 Polyaeni Stmtegemata pr."& lat-cura L. Lafaubom, ibid,
1$39, cum notis, MSS. ;
49 Salluftias de Diis & Maundo, Demorphxh Demacraus & Se-
cundi fententig, Lj B, 1639.' cum aunott, MSS.-

$0 A. Liberalis gr & Iat cüra Th. Munlxen, Amft. 1676. "cum
notis MSS,

$1 Achilles Tatxus de Clitophontis & Leucxppes Amonbus gr.

& lat. ex edit. C. Salmafit, L. B. t640. cum notis MSS.

'*52 Thefaurus Phllofophlæ Morahs Br. & lat. Col. AII. 16!3 C.

^ ennott. MSS.
3 PlaSt.gus a pag. 291. usque ad finem, cum ch, pur«a & ann. |

e

$4 Terentius D. Heinfii, L. B. 1619 Adeïphos cOntuht Abr.
Gronovius cum duobus MSS,

m 55

N- Pp.

ros Zfuil. Gr. & Lat. &« cimi MSS. in Dued.

25 Terentias D, Heinüii, L. B 1630. cum amott, MSS. ^ .
—— ibd. 1635. cum annott.. MSS, Bm--w

G. t

ehardi -

: *F—— Amü 164!..cum ann. MSS.
53 (mulläs, leuilus & Propertius cum notis ] Doufz Fil.
Lucrd Bat 1592. cum ann, MSS. ? |

ibid. 1 597. cum ann MSS T
6o

"ET — —— À——W — Am&.
ap. Eliw. löyx cüm ann. MSS !
— — ——À— — —— Cum annott M$S. Deej!
alzgutd
61 Horatius, Lugduni 1$86. cum annott. MSS : :
'63 — D. Heinfi, Lugd. Bat. apud. Élzevier 16i9. cum
annett AMSS.
, 64 ïiez*angen/ b00 æ)unbeï/ ümit l657. met
geichgzehen etantehieningeim.
ós Virgilius, Lond. 1583. cum aunott. MSS.. :
66 —— —— accurante Na Heinfio;. L..B. 1671. eum fig. &
. annott. M5535.

67 D. Hem['x, Amít. 1676. cum annott. MSS. .
68 —— — : ibid. cum annott, MS5. .
& — — cum notis Mmeuu,- ibid. [p719. cum annott. -
MSS.

7o Ovidius N. Heinfii, Am(ï. i6gi 3- tOm. 1 vol, cum an-
Rott,- MSS

41 ERE UE UE E UR apud Elzevier 1661.
8: voll. cum Jnnott MSS Jac. Gronovit.
72 —— ibid. 3 voll; cum ann.

MSS, p & A. Gronovxorum. - TE w
gj — —— cUMMÓ TM ibid. 1661. cum annott.
MSS. |
34 Valerius Flaccus, Lugd. 1548. cum dhn. MSS,
$ Phedrus Rigaltii, Lutet. 1$99. curm annott.. MSS.
76 Lucanus, Ántv. 1576 cum annott, MSS.
—— — cum nctis Sulpicii Verulani, 1605 J F Gronovíds
.cum MSS, contuht.*' :
j8 —— - Grotii, Amft. 1619. cum eollatione có-
dicis M$. manu J. F. Gronovii,
Grotii et l*amabx, ibid. 1643. cum 3 MSS.' collà-
tus a N. Heinfio. .
$9 L. A. Senece Tragoeäxæ Antv. 1607 Sr. Gronovuïs
.. cohtulit cum MS MOBIN, ^

$1

Auä Gr. &? Lat: &c. cum MSS. in Duid.. 163

$1 L. A. Senece Tragoediae ,' Amít. 1624. et Juvenalis 'et
— Perfius, ibid. 1624. cum annott MSS. EE
$3 —— —— - -———— ibid, 1633. Accedunt Emeus
dationes J. F. Gropovii. v
$3 Silius 1talicus, ibid. 1631. J. F. Gronovius cum MS. Oxo-
nieufi contulit. :
34 M. Manilii Aftronomicum, Lugd. 1566. cum aon, MSS.
$$ Papinius Statius, ibid. 1547.. cum annott. MSS. Jof, Scali-
.geri. N :
$6 ä——-—- — —— Rothom, 1613. cum annott, MSS. A. Gro-
novii.. L. : !
$; —— —— —— Amít. 1634 cum annott. MSS. J. Fs
Gronovii, qui et varios codd. contulit. . | |
88 — : - ibid. 1624. J. F. Gronovius cum MS.

" contulit.

— cum notis J. F. Gronovii, ibid. 1653.
Acheilleidos libri funt collati cum MS. Lincolinenfi a J, Gro*
novio.

dilemepna d — — — jbid. I'S;. cum
? annott. MSS. ! : |
9t Juvenalis et Perfius Flexige 1507. cum annott. MSs,
91 M. V. Martialis cum not, P. Scriverii, L. B. t1619. libros $.
. cum MS. Leidenti contulit ]. F. Gronovius et aunott. ad-
jecit. | |
93 Aufonius cam notis Varior. 159$. cum annott, MSS. J. F.
Gronovii, , | | !
94 Claudianus apud Gryphium 1:448. N. Heinfius contulit cos
" dices S. Salvatoris Bononienfem, Patavinum, tres Ambro»
fianos, & Excerpta e Patavino Eccle!fiz Cathedralis, & MS.
Epigr. Ambrofiano, et MS. Tholofani Archiepiscopi.
04 —— —— ibid. 1$8g. cum annott. MSS. Kiníchot,
Pulmanni, Antv. 1$96. N. Heintius contulit
codices MSS. Moareti duos, Gyraldi unum Vaticanum, Lo-
'vanienfem , Baslidiani, Rubenit, MS. Schotti et Remenfi
et MS. quo Gevartius ufus fuit. ! NM
67 — ibid. 1602. cum annott. MSS, H
98 Amflt. 1620. collatus cum MS. Patritii, Junii,
et cum alio Anglicano fide If. Voffii.
99 Anti-Claudianus Ven. 1582. cum aun, MS5S, Abr. Gronovii.
109 À. Prudens Clemens, Lugduni 155$3. cum annot. MSS,
jOl — — ———— «x rec. N. Heinfii, Amít. 1667. cum
annott. MSS.

annott. MSS,

103

1045 Zlullc Gr. & Lat. 6 cum MSS;. in Duods..

103 Alexandris G. Caflelionis, 1659. cam annott. MSS Abac

Gronovii. »: VR d iA
x,m?ä:e*s"semzæ Veterum Poetarum, Parif. 15$2. cum annott.
E m Poe : ?. cum annott

10$:C. ]. Cafar. ey, rec., F, Urfini, Frauc. 160g, cum an-
. .mett. MSS. o ccePeir. CIm R
1og T—-- Amíüt.i6i1 Hiitiicontulit J F. Gronovius.
105-c—11 uf lbld 1644,, cuin anum;,/ MSS.. j F- GIO-'
o RE m L. B. 1.684, cum 3m]0ït-MMSS:

o RORURU MP 5 ii : j
. 1c8. M. T. Cicero de Ofliciis, de SeneCtute, de Amicitia, P'a-

.' .radoxa, Somnium Scipionis cum annott. .D, Conftantii
Gen.1688, Libri de Officiis funt. collati cum -MS, a. Jac.
109 — —— "Tuículane Quaefliones cum fchol, .. P. Ma-
nutii, Venet. 1589. cum anu. MSS. . Bupchardi.d |

qqqqq

anh. M5S. — | x
11I-————:-—- Oratiounes (ine .titulo | Philippicae I et II di-
rnidia parte collatae fant cum MS. coll. mortonenfis ab A;
Gionovio. : ; "

—— Obpeta preter Orationes, Lugd. ap. Gry-

112

vinaüone collati funt eum MS. ab J. F. Gronovio, qui
. sad Epiftolas ad ,Familiares multa adícripfit. Libros Epi-
. ftolarum ad Atticum cum MS. coptulit Jac. Gronovivs. -
113 Q. Afconius Pedianus, L. D. 1644. cum notis MSS. Jac.
»oGronovil. —— G. Scioppii Infamia Famiani, Amit.
1662 . s. Mu n
114 C. Nepos cum notis. Longolii & Savaronis , Lugd. Bat.
1643. cum collaione MS. & notis J. Gronovii. . |

p6 ——— —— ——-. j. Geblardi, Amít. 1644.- Accedit:

: collatio.MS. Bibl. Leidenfis manu. L.- T. Gronovii. -
i16 —— —— Lugd. Bat. 1755. cum annott. MSS. Abr. Gro*
novii. $ du ib ibl d
117 €. € Salluftius ex rec. J. P. et£ D. Pareorum cum annott,
p8 —— —— Lugd. Dat. 1613. cum annott, MSS.
jn | |
| 9'4*VQM. cum annott. MSS, J. & A. Gronoviorum,
110 —— —— 07 — — —— dbid. 16$4.

$ voll. cum annott. MSS., T *
—— —— —— Heinfii, ibid, 1634. 3 voll. Acce*
dunt collationes MSS. manu J, F. Gronovii. .
| z u I22

phium 1$79. $ voll. Libri de natura Deorum & de Di- -

T. Livius cum notis J F. Gronovii. apud Elzevier 164g. -

Mi

» Mbr.

NI VR
l dl«
üv V,

BN

iïïa, Fiw
AUan,
, d t

P. M.

, ]ac.

"tult. Gr. & Lat. 2c:eum MSS. in.Dued |

VE N

121 T. Livius,: &mft.. 16335.. Dec. I; & 1lIt, collmg fu t
MSS. a ]. F. GI'ODO?H;O.., tisdpcad
13j —— — — apud Gryphium 1$f4.- Dgcas L IH IV. & V.
58,voll. cum.annott, MSS. ]. F. Gronovii, , ,
1:4 Vellejus aterculus, Fran&k 1620. ,cum ann. MSS ] F.
Gronovn. itex'] :
115 - — — x rec. N Hemin, ämfh 1678 cum
ann, MSS. Jac. Gronovii, .. . eM
126. Valeriás Maxxmus, L. B. 161 1. cam annott, MSS
13] — — — .. Laphx, )uaci 1619. ]. E Gronovms
i; cumv MS conmht.
128 —— Parif, 16" " collataé cum z MSS Bib.
Reg. Parit..X a Codd, Leid. & s aliis a Teannlió. — ' .
1:9 Curtius, Amft. 1533. ]. F. Gronovius cum MS. contulit,
130 —— ibid. 1660. L. 'P, Gronovius cum MS. €ontulit.. "
131 Pomp. Mcza, Lugd Bat 1743," cüm annott, MSS Abr.
Gronovii.; : .
— - ibid. 1743- cum ann- M$S. A Gronovi. -
— . cura À. Gronovn Jine. Tii. cum ejusdem
nott, MSS.
134 Petronius Arbxterf Lat. 1577. cum nott. MSS..-

131
133

135 — —C jbid. 1$87. cum nott. MSS.-
136 uterette st * L. B, 1604. cum nott. MSS.
137 :-— — cum ann.. MSS. J. Gronovii. Defani

Tit. 69'.5111:. :

| 138.-Di&y ä Cretenfis. & Dares Phrygms, Am& 1630. .. Dx&ys

ad M collatus eft ab J F. Gronovio. — .
— -——-.bid. 1630. cum annott. MSS. !
140 "EE Suetomus cum notis diverforum, ibid. 1630. ,eum pct-
.;petuis. MS&. notis ]- F. Gronovii. .

Ij —— ibid. 16'50 cum perpetuxs nötït
MSS: ] Gronovii. .. N a &
L NAENMET - ibid. 1650« cum annott, MSS..-
143 ——— eura] Gronovii, L. B. 1698 cum atïnott

l14y. G. Cw Tacst de Monbus Germanorum. -f--*- F. Qnmc-
tiliani-five.O; Taciti dialogus.de Orat. | —— C C. Tacni
Agricola, Lugd. 1569. cum nott. MSS. |
d44$ —— —— dbid.1$76. cum annott. MSS |
146-— — ———-; cum, notis ]. Lipüi, ibid. 1584 L. T Gro-
- nov/us comaht com-MS. Florenino. . .
141 b. A. Fiorus»,z Amü 1621, éüm nott. MSS.
149 ; EX ecs)s Gruteri & Rufüs Fetus, ex rec. P.

thho&x, Roth,1631.. ]. Gronovius Rufum cum MS . Cori-
|iuli —— Q | . 149

:70*6-*'?» Aül--Gr. &? i. cum- MSS. - in Dued.-

9 L. A. Florus & "L. Ampelius ex. rec, C. Salinifii, L. B.
1628 Jac. ,Groaovms & P Francius Varía &dícripfere. '
110 """""'"" —— — l— —— — l. *Lo*"
. 1638.. ] Gron. Florüm & Epitomas cum MSS. contuht.
1$[1 —— —— ibid;1647..cum annótt.; MSS. -
151 P.inii Panegyucus cum notis Lipfii , Trajedi 1652. eum
Emendatlonibus MSS, [. Gronovii. :

153 fine Titulo, cam annott, MSS, — *
1f$4 —— Eplüolæ, 1$99. cum MSS. collate ab k Gronovic,'
$fj —— — & Panegyrici Veteres cum notis . Varior.-
,Francof, 1611. cum nous MSS ]. F. Gwnovn ac MSS. B
Thuam. :
— — — liipf. l7eo camannott MSS
Abr. Gronovii, '**
157 Frontini Stratagemat: f ne Tziulo cum MS eod:cc contuht
. Gronovius. —

15*6

A,.,

161 S — cum nons Vosfn, Lugd Bat. 16'40 cum annott.
162 ——-— . Amft. 1658 cum annott. MSS Desft ahqmd
163 —— —— ibid. 1664. ;cum charta puraá & anno:t.' MSS.

Deeft aliquid.

164 — cunm not T. Vosfn, Amü ap Eïzcv. 1664 cum
ch. pura & nott.- MSS
165 —— ci rec. ]. G- Gra:vu, Tr. ad Rh :668 cum

ann. MSS
166 —— cum -nott. Is. Vosü:, Amft. 1696 cum ann.

"MSS. J. Gronovn ?

167 | Thüdiós.
168 7—. cum annott,. MSS Abr. Gmnovn Deejï ali-
quid,
169 ——- L. B 1722. cum ann, MSS. Abr. Gronovii.

170 Hiftoris Augufte Scriptores, ibid. 1621.' cum ann. MSS,
. 111 A. Gellius, Parif. 1384. Coll. cum MSS, Regus abj Gro*
: novio.
12 —— — 255 1644 cum annott. MSS |
173 ——— —— Aumft. ap- Elzev. 16$1. — Ad margines acce-
dunt Lectiones variantes Mfti Rottcndorä:m.
174. —— ibid. ap. Elzev. 1651. cum mult. ann. MSS.-
3j L Apulejus ex rec. B. Vulcanii, L. B. 1609, cum- notis
MSS. ]. Gronovii pagg. 321 — 400. Defunt. :

*

Z

AMuB. Gr. & Lat. €c--cóm MSS. in Dued. 107

176 L. Apuleus cüra V ulcanii; Lugd Fat. 1600. cunr 4 MSS
* & duabus editionibus contulit Elmenhorftius.
— ibid. 16co. cum 4 MSS. & 2.

, 1 ia
( "n editt coptulit Elmenbor(tius.
178 Hygmus, ibid. 1670. cum notis MSS. Jac. Gronovii.
179 : — ibid, 1670. cum ánuott.: MSS
130 — ibid, 1670, cum annott. MSS. Abr. Gronovii.
' 381 Q. A. Symmaschi Epiítole, cum motis P. Jareti, Gerva-
" fii 1601. cum annott. MSS.
! 182 Boéthius de Confolatione Phxlofophxæ euraT Pulm:nnn L.
B. 1690. cum annott. MSS.
j 185 ]. Lydii Agoniftica. Sacra, Rot. 165'7 cum: ann. MSS.-

184 J. Rycquius de Capitolio Rom:na, Lagd Bat. 1069. cum
" aunot. MSS. Abr. Gronovii: ^ ^
I95 Ragionamenti interno d'un Amntico marmo dt:cwefto neí«-
la Città di Pozzuoli, da: 4.' Bulifon in Nap, 1694
186 Selecia Maxima Numismata Rariora: ex Bxbhoth Catd.
"Qarpegne, Amft. 1685. cum' fig. & &nn. MSS. —
d 187 H. E. D. Brevis Delineatio Hxü Umverfæ, Hafn.- 1640.
C [ cum ch. purs & nott MSS. |
188 Foyage d'lialie , de Dalma:ze d: Grece & du Levant
par $pon 63' Wbeler, Amj? 1679 z W!L awc des no-
105 MS8.-
185 j MDoufæ Explanatxoncs Pl:utmæ L B. I y!r, cum annozt,
SS, |
! 190 J. Gruteril Ammadvcrfioncs m L A Senccam 1 594. zvoll.
cum aun, MSS.-
! 191 J F. Gronovii Obfervanonum lxbcr quartus, D&v. 163-:.
; cum aün. MSS, :
' 191 —— — Obfcrvanoncs m Scnptonbus Ecoleüaäxcxs,
ibid.. 1651. cum aun,. MSS. - |
;.. 193 —— —— Note in Lmum, Lugd. Bqt. t&;fncms*
fecundis aucdts MSS. :
194 —— — —— CmÁ—— 1bxd 1645' Vir Da&us »
í adfcnp&t Variontes Le&iones eodicis Suecici. -^. ^ :
V $ .
' I95 —— — --;-—- Senccam, ibid. 1649. um mnctt.
| 196 Infamxa Emcndäianum in Mcmndrum fm Tz:ula, cum an-
| nott. MSS,
Y 197 L. Bos de Eiïlpü Græia Francq 1702. cum ant. MSS:.
199 A. Alciatii Emblemata, "Antv. 1$65. C. fig. — EX ethxus
! . de QConfolatione Philofophie , ibid. r$ó2. cum snauott.
" M$$. —— Pfalmi Davidis per J. Lafonum, ibid. 1564

l O 3 us 199

108 2Zfuf. Gr. & Lat. &c. cum MS8. .in Duod.

199 Jndex Poeticus cum charta pura & notis MSS, r x us

200 Brmf b Merlin, Lpnd 1671. cum charta Bp,ra, cui varia m-
lcnpca Tunt.- V. d ! :

j : » 2
i ol ! : : £ v
" : j j
* 1« 4 á kx495 E ; : d $ 4
4 FU A s ; P ATRLA L

aer, |; X oyum "Tellamentum. Græcm. Am& 1633- & Biblja
Hebraica üne pan&xs. | L RR d r
201 Zun?xäcg (pizgss " Evevígos ong.
2c3:C, Celíos de ;Medicipa, . Lugä Bat I66g " i1b. (
204. D. Roderici Speculum Huümanz thæ, Atgent. 1606 O
20$ Plantus, Am(.16$2. — ! s Ls
206 M. Mamh A&ronamx;on, Lugd 1366 !
.307 Glaudianus T. Pulmanni, Antv. 1602 — t
208 1;;/1 Td Cxäero, de Confolanot;e& F ragmcpta cuxa S;gomx, :
ugd. 15* d
209 : prüolæ ad mtxcum Br,utum & Q. Fta- "
trem, ibid. 1539.; T |
210 Pomp-.Mela A. Gronovu, Lugd Bat. 1743

ea

2ir Perronii Satyricon, Lut. 1577. cum charta pura, h
212 —— j.Bourdelotii; ibid. 1618 . — ". . B
213 Suetonius, Amfít. 1671. cum charta.- pura. nE [
214 AulusGellius, 1592 — . *
aj Schoha m Plutarchum de Iuberorum edmmone Lond:hi i

! ;16 Traztäde IaSu erjimon parPlutargue * Samur 1666 —
odber. Poetes. Grecs , par. le.Fovre, ibid. 1664, —— L :
Mariage de Belfegor. 1664..
217 wgagedæn?ne Anc;enna [2) Noumlle, par de Gmlletier:,
aris 1619 P Led
ua*»ä;Putean? Hiftoriz Barbanmc, Antv. 15 34
219 J.à Sande Epitome. Hl&oglam;m Belgicarum; Ul:;, 15;2,
ago.E; Carii Lufus Camggyxm,fä enet. 1693.
.m J C Scahgen Oratio pro M. T. Cicerone & Poe T Sa-
: €ra&, Coloníae 1600. & A. üxufil prgrupmata ibl 1609
222 Indicalus Univerfalis, Lyon 1675

».:&.

-ng J Vusln Gcncrals Am»icwm Ommgls, Cgion. ,;597 «
aoti bidi ; MUs | |

071 Pak«

Pakkctten. WE

B
:,,

!s &

; Ecn groor Pakket met Oxanones Vmæ, in Folxo.

3 Een dito met dito, in Quarto. — du E
3 ,Éen Pakket met Differtationes ]undreæ
4' Een dito met Differtationes Philologies &c. &eæ A.
y Een dito met Carmina Latina.
Dnc Pakkemn met dcfe&c Boekcn en Cmgoluifen. 7

$i*'ude

Kaarten n Prmtm.

m Tabuia Itmerama er: B:bl Peuüngcmmm euri L. M. Velfem »
Antv, 1$98. op doek geplakt,
2 Een Portefeuille met Land- en Zeekaarten.-
:3 De platte grond. det. Stad Leyden, viérmaal, aanwyzen-da
1) hare Vergrootingen , 2) de Verdceeliugen. en- Naamen
. van de Quartieren der Huysvitten Meefters , 9) de Verdees
lingen der 8 Compagmcn vau de Schuttery, 4) de.Verdee-

ling en INaamen van' de- 27 Bonnen. Alle op lmncn -gegla,t : :

.. en met ftokken om'ze op te rollcu. : i
" 4 Een platte grond. van Leyden in drie b!aden. r tod

$: De: HCTthePng van P Ovidius vcrbecld in Konst—plaæn,
by H. Goltius, Amft. 1728 |

6 Drie fortcfeuxucs met,. Tegkcnxngen en- Psemen.

7 Een Portefeuille mct "Portraiten . vm dede en VW
de Mannen,

Raritciten.'

1 Een Gefehüderd Porirat van J.J. Sedigé -^ 77
2 Vier dito zonder Naam:

3 Acht Beelden van Wit en een van Zwart M:rmcr-
4 Een Borftbeeld.

Og — On-

ONGEBONDEN

2 - K E N

Gronovn (] F) Obfervanonum ben III Lmzd. Bat..

1689. 8vo :
PpEsu hdu o Seüertns Daventr. 1643. 8vo.
À : Obfcrv:txones, ibid. 1652. 12mo.
.——ä-—- —— Varia Gcograph:ca » - Lugd. Bat. 1739
vO.

a - ( Jac.) : de Origine Romuh, ibid. 1684, $v0..
nesmangi (L. T.) Marmorea. Ba(is Colosfi Tiberio Cæfa-
ti Ere&x, ibid. 17a0. e. fig. 8vo. . -
^ — — X Emendauones Pande&arum , ibid.
1685. 8vo. :
Jaftinus cum. notis. V:mor. & A. Gronovu, ibid. 1760 Svo.
Aeliani Varis Hiftoris gr. & lat. A. Gronovu, ibid. 1731.
'$ voll. «to, Ch. máx. ..

a de Naturs Ammalmm gr. & l&:» A Gronovn,.

Lond 1744. 2 voll. 4to. - d
Idem liber Ch. Max. :

€en Koper Portrait van J. F Grenävms.
€en dito van C. Kinfchot, |
Ecmgc Koperen leen.

I
N MPudus ALAUTTR

W
TU

UT

Ed

A BIBLIOTHEC

GRONOVIAN|

? * PARS RELIQUA zr PRZESTANTIS

S1IVE
Q.ATALOGUS LIBRO R

ginta ,. muiti Scriptores antiqui inediti e Veteribus:
M&:s defcrtipti , quamplurimae Eruditorum: hpx
Autographe , Lucubratmnes ineditz variorum !
* rorum Do&orum fed precipue ] F.. JA
' L. TH. & AB. GRONOVIORUM

rum. Virorum , necnon nonnulli:
Í | Libri impre(fi fine annotatio-
. mbas ths.

Ouæ omnia canj!ztucmnt partem optzmam szlzotkecd
Viri Clariffimi & Doiiffimi

ABRAHAMI GRONO:

Dum in vivis erat ;

ÁEE
:
b
3

. In. quo recenfentur Veteres Codices Manufcnpn op :
&orum. Grecorum & Latinorum &c. &c. circitep

&ores Greci & Latini, uti etiam alii Scr: ' |
tores impreffi cum Collationibus & Emeu- )
dationibus Mítis, imprimis modo di&lo- . '

Balance Q R S T U V

O

Focus

N

L

K

J

| : szlzotbeaæ Pubhcæ Acac'emzæ Lugduno Baf
; PagR, AE Fa 8 Ts
Quorum publ:ca fiet autlio :
É HRA AC g socx
Die 20 Majz öfeqq 1784'. v ,
(Op de Doelegracbt by de Grocne Hazm- Gr

"L'UGD UNI'B-ATA V'ORU"*—'
D .Arup HAAK zpy $OCIOS.]
Ubi Catalogi diffribuuntur pro iribus Stuveri

TE ] :

H

G

F

It

E

11

10

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com