Jf LXIIL, r6j Schleufing. 690. J. M, ianzede- — —

m Litonüs ad Defunctos ex Jef, LXIIJ, 16.. Alt, 701 -

C EF T n qim

m

1

v

" a Aldem(ieþNoviffimo;rum noVi'Bïmþ ex Ef, LXIV, ;. |
| & 1 Cor IL, 9. .Alt. 69*. . RoäTteu,fcber, de. voce
7.33D. Viremb. 699. . Zcltner de Gad & Meni Judse- —

or. hodiernor, dis ad Ef. LXV, 17. Alr. 715.

: - Praef; Lakemacher. J. C. Schlaeger de Gad & Meni
f. Hecate & Mana a Judaeis ol. culta ad E, LXV, —

1. Helmf. 728. Zeibich de Ef, 66, t4. Comm, -
Vitemb. 741. Praef, Schramm N, G. Mejer de

uno Deo Alfyriorum ab Efaia eje&o ad Ef. LXVI,

^vp Helmft. 734.

244 Fa(c, Chr, Ben. Michaelis Prolegöm. in jeremiam f*

Prophet, ed. qta. Hal, 733. Praef. Klaufing J G.
Vater de Vocatione ad munus Sacrum oblata inon
temére recufanda ex Jer. I, 7. Vitemb. 719, ]. M.
Lange de Herba Borith , ad Jerem, IL, 22. & Ma«
lach. III, 2. Alr, 7es. — Zickler de ftatu Ecclef, N.

F. primaevae a Jerem. c. 1, 14, feqq. praedict. Jen.-

747. Meinhard de Selenolatria a Proph. Jenem., c.

— VH, 18. & XLIV, 17. feqq. improbata. Witr. 6$9« | —
« ^y. Oheim de mendaciis Sapientum ad Jerem, V, 8«
'^ ;po. Lipf, 678. . Rudorfius de hominis viae &gref2 — |
fuum dire&tione divina ad Jerem, X, 23. Lipf. 7484 .
245 Fafc. Griebner de CharaCteribus Pfeudoprophet.

Jer. XIV, 14, Lipf. 478. — Carpzoyius de Verbis
Jerem. Deo fupplic, c. XV, 16, Lipf. 68*. Be-

€henberg Comparatio Juris Dei in demum Iftael &
figuliin maffam , ex Jer. XVIII, $. 6. ib. 678..- Ca«
ftens gom Gícl8 » :Begrábnig ad, Jer. XXI, 19. ib.
716.. Wynckelmann de Meffia noftro Jeíu ex Jer.

23,3-7..Giff. 621, ' Quenftedt de Germine Jeho- . |
.vae & Davidis Chrifto Jefu, ex Jer. XXIII, 5. recuf, |

714. Daffovii Rabbinifmi Philol, Sacrae ancillant.

/án vatic. Jer. XXIII, g. 6. exhibiti difp, L. Hl, Witt, —
674. Gernleri difp. Theol, in Jerem. XXIII, $. E.

B.f. ,Bä!'thaiäris'Trgiga Obfervatt, Sàcr. de nome
Meffiae Jofedek. Jer. XXIII, 6. Gryphifw. 745- —
bbx): ; / x 246' Fafce

.

4N QVARTO, —^ — 163.

246 .Fäfc.lï» Abf. ';Cälov.ï!d& thhïne/]ehovih exler, ——
- XXIII, 8.. coll,'c, XXXIH, 16,. Witt, 667, Mat- —

. ehaei de UV ex Ierert, XXV, 26. LI, 41, Vitemb.

403. Werenberg de Jugo Ieremiae ex Cap. XXVIME ..
& XLUX. Lipf, 2:3. Hactmanni Oeconomia Con.. .
verfionis ex lerem, XXXI, 18. Alt, 204. Petfae; —

- meditatt, ad lerem. XXXI, 20. Witt. 690, Lpee ;
»fcber de T£XvoQiA Ka. divina, ex lerem, XXXL 30, . .

ib. 69t, Opitius diff, in Ierem, XXXI, 21, 22,
. Kil.695. Olearius diff. in ler. XXXI, 22. Lipf. 686«
$347 Fafe, Sonntag delNovantiquo Dei cum homini-

— . bus Foedere, ex Ter, XXXI, 51, Ait, 692, Breue* —
. —. fi diff. de Teftam. divinis, ad lerem, XXXI, 3tfeq. -
Rof 7os, Friderici Meditatio Exeg. Theol ad .

Ier. XXXI, 31-34. 750. Mülleri Crocodilus lacrys .

mans f. Sincerator, occaf, XLL, 6, en, 7335. Weif- —

. fms de Baruchi querela & defiderio , medela ac pri«
vileg, ex Ier, XLV, Lipf. 684. — d

248 Fafc, |Butfcheri brev. in Ezechielis lib«um intro-
du&io, Lipf. 7;5. Noerner de Ezechiele Propheta .

ejusque Vaticinio, ib, 719, — Spier. de jordine

- Concionum Qrophetar. generat, atque Ezechie- .

lis fpeciat, Vitemb, 734. Blum de Bipauoayiz
Ezechielis ad Cap. Il, 8;feqq. Lipf 710, Riederet

de laudatiff, divinor, in Judaeos Judiciorum Oeco- :

- mnomia ad Ezech. III, 12, Alt,749. . .
249 Fafc. Velthemius de Anima pro Anima ad Ezech,.

ÍiI, 12* 19. Jen. 692, Oesfeldii diff, in illud The-. :
olog. Dic & fervafti animam , ad Ezech.IlE, 18. 19, —

. Guelpherb, 236, -Deyling de fletu. fuper 'Tham.
muz, Ezech, VIII, 14. Vitemb. 794 Heben(tlreic
de B2Xx2i6 ad Ezech, IIX, 17; Lipf. 715, Kettuet

"á

^de Signatura fufpirantium | ex]. Ezech. IX,, 5- 6..-

Cysn, Ritmeier de Signo frontis bonorum lírac-

L 4

. Aitar.jap, Ez 1X, 4« Helaft, 7 11,. Schmidt de Pul-
lm 3 QW EE NU

18 — — N QVARTO,

xb 702.

&fo an Ly eri Explicat, di &1 Evech. 145 9 W!tt. |

6;7. -Mufaeus de. Jure puniendi! liberos propte£
peccara parentum, ad| Ezech XVIIL Jen, 683.
. Soüntag de Cónverfione h. »minm peccator, ad Dee

,.Um,., cóontra Novarianos ex Eïez.h AR, 30-32. 64

A&hïcuf*no 587. Bcycherr de Statutis non bonis
ad [zwc?* AX, 2$ Ali, 7$7, Hofmann de SCEs.
prro filii Dei omne lignum.fpernente ,. ad' Ezech,
XX 10. 15, Edang| 757. — Clodius de magia Sa..
gittarum: N-buchodonóforis, ad Ezech, XXI, 26;
. &Lb ir, Witt pa0,. Kónig de principio Lalur. "o
trae primo, ex Ez XXIIl, 11./ Ro dt.664,. Ofi-

.:v;andg-r dC G()g & Mi 'Of J(l EZ&Qh XXX lk TUD :

664. Wokcnius de ïcmn!o cadav. regum non ine
quinando, ad Ez, XLIII, 7. 8$.- Wietc "3.
25'! Fafe, Reinsherger de Daniele Pmpheta Alt. 6$9,
Lakemacher de S!mu! ictó Neb: icadnezavris aureo d

Dan TI!, 1. Hclm?, 730. — Ortmann de péecatis pet

(h.xfh juftitiam abolendis ex Dan, AV, 24. Vitemb,
d *$;o. H f!"(r de Meïammpïï.af N 'bucadnezaris

o et 9 m, IV. i5, 671. Vfeiffor de. Nabuchodonoforis

in fcmm wamr*wa;, ex Dan. IV, 29« 30, V, z 1. Ree
'gl *»m. 6747 Cafp. Laefcher de Me ra&(c/00$ær*&: Ree
gi Nabuchodonofori., Dan, 1V, Witt, 688. Ree
cKenberger d N bu'*zdm zare ab bominib,. expulfo,
Dan, IV, 15 f Jlen/o4y- "E B Muucr deNe-
- bueadnez: ris METOL[.LG&CPLW'&A ad Dan, IV, Lipf. 747.
2753 Faft, Li bentanz de prodigiofae manus fcri; ptura
in aula Bahvi on.ad: Dan; V.. Witrt. 561..— Praef;
Bernhotdo J. A, WWagner defarah Belifchazaris re«
gis convivio; ad Dan, V d. Al ^46, B.

" Carpzev. de filio hominis «d annq. dierum delato,

26 Dan, VIT, 15. 14,. Lipf, 679. " Billeb de Epiftol,

*';'Pmphetxcxa m Dan.JC AX, 2, , Witt 724.— Dprfch-
£us —

d 51
"* :

villis & Pephs Pro æhmf"* iarum ex Ezech !;, !84- z

-
d
[

pE E WEb - A

D
—
D CU A L LE a at

»*E

B QVARTG P 169

^ets de LXX. hebdgmadzbas Danm!:ï C p. IX, L m

Arff 651,. Rus JdeLXX, he *hdomadib, Dan, C,. :X,

d

-27, Jen. rs:cqu;;, Pfeïn-"*er de.C müo p'o
: nnlm excifo ex Dan. 1X, 26. di! pLI- irg; 2909 .
£$3 Fafc, Schroeer de Principe- Perfárum G Mma rce,
hsænuï occaf, Dan, X, 13. Vitemb, 729. Bc.m- |
hold de Michaele Avchanoclo uno, Alt. 226,* Neu-
bauer de Micha.le fäzchmg»fo non-creato , fed Cree
atore, Jefu fh" vindie, ad Dan, X,. 13. 2 T. Xi! M
Hl 732. . Praef, Suenonii, J.. Gezclius dc Jubil.
Antichrifti Rom, ipfius axuw, ex Dan, XI, 4ef.
Abaoáe,- 679.1... -
zf4 Fafc, Klemmii Vaticin, Hofeae Verf'u'n Parwhra.
fi :lütgæq*h illudr. Tüb.744. a Lith.de Conjugio- -
Hofeae Prophetae ad.ca p. ejusd, 1. IH, .Al« $57
— Loers de Macrimonii Hofw» fignificatu. fpiricuali
/ difl, 3ria ad Hof, II. t, a. Duiso, 2309... * Anton
de AUL;-:raf*aïu E.LLIU. qu» tnater ifï, ex Hof, Iï 7.'
Ponrif, oppof. Hal. 213. a Biltharar meditat, de .

forma fzmm verbi 7190 Hof, 15..14. Grvnhxiw'

7 9. 3 Duha Cf)mxn. de. Vnione '*vïyüz 4 ex Hof

v 1,19: 30..]en. 7$7«
24$ Faíc,- Lucius . de Convmhf'xtmne dea iüm m
, Chriflo ex Hot VI, 3. Liof 698, Gercken Exam.
recent, Ang!i: rmm!at Hof, V, s. LipfF.*7g;.. de
- Windheim diff, i m loc, ditficil. Hof, X,. 16. fr?.xng.
753« gBoerner de f^de Jacobi in utero ex Hof, XII,
- 4 Lipf. 708. - Ead, diff, recuf- 214. . Schel: anig de-
« fructu x?üuig&mn's Chrifti 'ex. Hof, XHI, 14. Ge-
. dan. 694. Olearius de Relemtione ex mï"cmo &
berat. a morte * ex Hof, $ Hh 14 Lipf; Yot Ead
diff recuf; Jen. & Lip5 . Flachff de. Ahte Vi —
rente Symb. Dei, Hof. X V 8." . :
5-6 Fafc. . Hafaei de Prophetia Jotlis dtfp, I. H
Brem, 69?-700. Chladenius de Poenitentia ïnf.m-
um occaf, Joel, IJ,. 16.371temb 719». Bebelins: de
L 5 « , 'xxDOm

»

wa

'4

gé . — IN QVARTO.

/.. Dono & Jure prophetandi in N. T. ex Joel. I 2g..

- fq. Arg, 678« . Prechtius de Spiritu Propbetico Ec-
-.. €lef, N. T, promilfo Joel, 1I, 28. fqq. ib. 724.
867 Fafc, Chr, Bened, Michaelis de Vaticinio Amoft
'"Prophetae. Hal, 736. Hafe de Stilo Amofi Pro-

phetae ex illius vita cruto. ib. 755 Hebenflreit de .

. Offibus Regis Edom combuftis Amos IL, r. tLipf,
|,533. Fecht de extante in ecclef.. Arcanor. divin. C,

!^ Prophetis, Communicatione, juxta Amof, IIT, 6-8.. .

Roít, 693.. Wolff de Chium & Remphan ex A-

/ mos, V, 25- 27. Lipf, 741.. J. G. Meier de. Sacello -

^ & Bafi Idolorum ex Amofi vaticin. c, V, 26.
^ Helmft, 726, — Zeibich de Mirsculo obfcurati Solis,

' ad Amos VIIT, g. 1o. Wirt, 74t. Weifius de fue .

- rejurando pér Deum in Dan & viam Beerfebae Sa« —

marit, follemni ad Amos VItI, 14. Lipf. 728.

CUM eR .Faíc. J. Craufius de Jona Propheta viduae Sarep-«
'''rtanaefilio, Jen, 668, aSeelen de Jona aenigmatie ——
co hypothef. exeget, exam, Rolt, 725* Ead, diff,

/ recufa. ib Rolicff Jonas illuftrat, & vindicat. con-

tra Herm, $, 0. .-Darbt, Halberíl, 728. — P£sifferi diff,.
pro them, Pifcem.-Jonae deglutitorem fuitle Bilaee

M

. nam. Lub. 697.

$$9 Fafc. " Colmar de Judaeorum æG'Op'yfgb c); .Mich.

AL 9. Alt, 716 Joh- Schmid de falutifera perrup-

^toris refurreCtione ex Mich, I, 13. Lipf. 7054 .

'Koenigsmann de Judice Ifraelis. vivga füper maxile

Jam percuffo . Mich, IV, t4. Jen. 739. . Huth de.

Schilo Bethlehem. fceptro ablato & judice lfraelis

..f depreffo, egreffuro Mich. IV, 14, V, 1. 2. Echang, -

748. Leemanni Exegef. dupl. Meffiae 820&!19()(6— '

. oU egreíTüs, Mich, V, 1. Dern, 702. Ofiander de
-"Meffia Bethlehemae! nafcituro ad Mich, V, £, &
Marth. 1I, 6, Tub, 223. F. Th. Euf, Simon de
Jheologo, in fpecula conftituto. ad. Habac, HL, t.

LÁ

.Hild« .

u

K

IN QVARTO n l"[l
Hddbm'gh. 742. ] R.'Wetflenius de xüüfin Axis
om. quod H»b. H, 4, Rom., *. Gal. II 11, Heb,
X, 38. haberur, Bafil, 687. kanckenu Meditat,
thlof fuper loc, Z,cphan. 9, Er£, & Lipf. 719..—
26o Fafc. — Chladenius. de Df* iderto: generis ham,
Hagg. 11, 8. Erlang. 752. Sartorius, "ad Hagz. II,
6-8. de vent. Gentium defiderio ac templo eloria .
implendo, Tub, 746, Crufii de Coelo per advent,.
Chrifti commoro Obf, Lipf, 757. Hilperrus de
Gloria "Templi pofter, Hcim& 65$3. Mundinus de

/.. Gloria, Templi fecundi ex Hagg. ll, 1a. Jen. 719. .. !
Scherzer de Gloria Templi ultimi ex Hagg. IL, 6 - 9.

Lipf, 682. Hafaeus de Spiritu $, gloriam Tempii -
fecundi praefentia füa au&turo ad illuftr. orac, Haeg,
H, $-19. Brem. 724. . Meditat, fiftens Chrnftüm ——
gloriam "Templi po&enm;ls m.uorem quam fuerat N
. prior, ex Hagg, II, 9. Jen. 737. RUR '-
26r Fafc, Haupt Be viro flante inter myrtos ad Zach
l, 7. fqq. Hal, 739. Wilifch de precibus Angelo. —
»rum pro nobis ad Zach, l, 12. Lipf. 723. J G.

Walch de Jofua ftüimmo *ncwdorc Chníti typo ex —

Zach, ll; 1. 3. Jen, 7$8, . Werner de Jofua füummo .

; Judaeor. Sacerdore eïusdemquc Sociis 1230 *w2N
appellatis ex Zach. IlL 8. ib, 741. Ernefti de The«
ologis Ecclehaeque Do&on. ceu filiis plex ad *v*Zach.

. ad fïn. VVltt. 64 5 'Sclimid de cnnüho pac:s je-ï

hovam mterï& virum Zemah ad Zach. Vl, 12. 13.

] . Lip£ 7!r. Reuffi diff;i qua Oraculum illuftre :
- Zach. VI, 12, 43. explanatur, Pars E. HH, H Tub, - ,

:258. . Jo. Schmidc de. Dicto lrophet. Zach. 9: 9.

: Arg 625. - Schulz de Vancnmo Zach, 1X 9. Re- u

glOmo 7000

265 Fafe. . A. Schmld de Orac chh VH!I 9.

KHelmít.,225. Seb. Schmidt Mefliae in fan"ume di« :

V!Pþ ]

)

NG MM | 29 h! QVARTO, w
| *vzmauq fa&s Ae crwo]wg'äg ex 7acb IX, r Arg,
| '680 Ve*b*'u zgen difp. Philol. "Fheol, ad. Zach,
1X, r2, Groning. 726. .Canz de Pedo. duplici Ser-
"rateris nccaf [m.h XL 7. Tub. 751.. Scherzer de
afoecta Judaeorum ad M«ffiam ttansfoffum ex Zach,
Xï! io. ed, 2d); 671,.— Ead, diff, recufa. Lipf, 718,

- E OM

UH sh de Concuitu. Ifraelis in. Jehovam transfoff, -

'pe Spiritüm grat. & precum Zach, XII, 16, Erlang,

SOWA rhmanne?*f uien &le, phn&n Had 1dnmn^on :

"Zd 73(.;-; XII WY Wirf. 709 JQ. Schmldt de Paf-'

"fione Chrifli & Zach: 13, 7.. Arg. :625,

'164 Fafc, Daffovius M iHam Maïach.l tf, non indi«-

! eiri, Kil, 201.. Hebenftreit de Malachia .Prophera -

CO , g-Tr, Dipf. 732 Schwarz de fenfu verborum
Malach, £, 11. diff. l, H. IE. Rintel, 76 1. 752. 7544
" Doering de Johanoe ïud àeorum Sacra emendaturo,
Malach I 1. Erlagg. 749. Hebenüreit.de Ma-

"-lmh Pmph C IH, 13- r$. LE?*Q 743. Hirt dt. B.

^ fia futuro jam manifefto ad Malach, EL, 23. 24.

* Jen- 752.- |dem de ead, mat. ib. eod. . lken de.

" Anathemate quo Deus ob Meffiae in carne mani-
ff rqm&xoncm Judæeor. terram perauüw, Malach,
IV, 6. Brcm, 749. t
26; Fafc, Grünenberg d:fi in BzQAav I'svs:ä"&'wg jcfu
cChr. a $, Matthaeo .fcripe, Roft. 705. Koepken
diff, qua BtaMf; Tevemét)G Matth, I, 1. obfervátt,
explicarüt, .1b, 722, Stolberg de M- igis ad Marth,

H, i. Witt. 663« — Goetze de Au'ore fidei Magoe- .

rum ex Marth. H, 1- 12. Lubec, 714, : Gemmus j

. de Magis ad Jefum c;usdwm ftella dédu&is, Vitemb,
; 9244. 'Heumann de pia impii Herodis praeceprione
. de officiis erga snamfæüar. Chrift, Matth, H1, 8.
- Gott, 73T.
266 Fafc. Georgius de Furfa, Reditu ac Baptifmo
(.huftx ad Matth Il, 13* aj. & III, 13717. Vi-

A

: temb, i

AN: QVARTQ x 17; "

— w*emb, 74'2. Hiftoria & do&rina de Fletu Raheäas
temp. Jetu infant, ad. Mattb, H, 17, 18. Helmtt,

7;1. KEKleinfchmidtde Nszaraeatu. Chüifli Rmthxl

693. ' P*n:—:f Gruv:cnbgïc D. H Kog&nmn de Jfïm

. 699. B:;rrnold dc Rurfone Nazzraeo typO Chrzih :

-ad Matth, If, 25, Alr. 740. |
267 Fiafc. G leich de Baprifmo Johannis ad Mqïth IU

6. 15. Vitemb, 689. Fritfch de Pharifacis a i*roto-

baprifta-non baptamtls 'ad Matth. Ili, 7. 9. Lip
753. Olirídr diff; crit. hermen, ad Matth. HI, 11. .

Tub. 7£$. — Kromayer de Baptifmo Chifti ad

( Mattbe UL 13* 17. Lipf, 667.. J À. Piccari The- .

«

ophania apud Jordanem, Norimb. 66$. Varenius —

de Columba mPel capite Chrifi in Jordano vifaex — —

Matth, HT, 15, Wict, — Joach. Hartmann de Jefu -
Nazareno vero Meffia ad Matth, HI, 13-17, Roft;7$7.-

268 l'afc, Eskuche fpecim. ià Matthaei Evang. C. IV,

Lemgov,i749. Grapius de Tentatione Evae & —
Chiili ad loca Gen. HI, z. Matth. IV; z, f4q. Vi-

^ temb.- 7;:2. Pratje de Pane ex lapldxbue Stadae
.2$3. C« M. Wrangel,de' Saga diff. de 'Tentatione
Chrifi in deferto, Goett, 7$7. Praef, J. F. Bahrdt. .

Chr, A. Schiüiz de veftigiis relig; paganae apud Pon-
tificios. ad Matth. IV, 10, L:pï' $ts o

269 Fafc. — Seb, Schmidt de Sermone Dni in monte

Matth, V, VI, Vif & Luc, VI. Arg. 684,. Kieferi .
obfervatt, ad oration. montanam, jen. 758. Crufü

(( probatio quari fcopus Homiliae montanze. Dni q.C.
- Matth, V. VI. VH fit Evangelicus neuriq. lezalis, .

Lipf, 7;9. Hannekenii Beatitudo paradaxa fidelie
um Chriftianor.. ex - Matth,. V,,. , fqq. Viremb. 699..

Hubfítlimann vindicat, locor,.Matth, V, 5, & XIX, —
21 * 26, contra nouvelle Bibl, Germanique. Ltpf |
.2532, — Huth de manfuetis terrae haemdlbus, u-
Matth YN, )*. Erlang. 72;9.-.

A ] Q EafCo,,

d d

L

,72 Fafc. J. D. Mlchachs de Battologia ad Matth, VIN

q.Gott. 755. Vnger de antiquitate AoZoAoyyidic in.
orat. Dnica ad Matth, V, 13, Lipf, ?;4. . Olearius

R L OIN QVARTO. :

L

270 Fafc, Horn cle Beatamdme l*acrfïcmum ex Matth F
| 00 9. pr(' 693. Crmfiaus.de Clhriftiants. fale terrae

Mattb. V, 15.ib, 75:. Jo. Olearüi Iclnographia cí«

| witat, 1Uü1*ms Ecclcf, fuper monte iluftniff. Chriho —
exiirud, ad. Matth, V, 14. ib, :698. Cremer dele- -

ge Dei & prophetis a D, Jefu tum folvend, tum 1m»

i plendis in Matthb, V, 17, Harderov, 733. Ph. Nic. —

Wol£ de integrirate SacriCod, ex . €Marth. V, 18.

"Gicfi, 753. Rlchter de fumma Cod, dnv pxae ome
/.- pib. libris hum, plaeüantla, Jen. 7,3 iebknecht

de meliori jaffitia praeceptá Vti, Gieff, 7 q,ï |
( Fafc, | Seb, Schmidt de Juramentis ex Matth, V,
$ feqq. c, XXIIL, 16 fqq. Arg. 6653.- Zeltner de
juramcncus vet, Ebr, fen. 693, Danzii jus Talio-

. mis ad mentem Gentilium, Jud. ac Chriftian, exa* —
'minar. occa(;, Marth, V, 38. 39. ib. 7o0, 'Stolberg.

de Angariis Vecerum, occaf. Marth, V,4t. XXViII,
3:. Wittenb, 6$0. Rudolphi diff, in qua verba
Matth, V, 48. rq- lex gencraliif, & principium Phie

lofoph, atque Theolog, moral. confiderantur & ex-

plic. Erford. 748.

de Methodo Chrifti ia docendo a- methodo legispe-

| rltorum plane diverfa ad Matth, VII, 29-. Jen. 7475

Georalus de vammu. Chrifti ommpetenuau uX
cmmfc. attribut, probata, Vitemb. 745. Hoff-

mann de fingulari Hebraeorum cura fepeliendi

mortuos ad: M.mn VHI, 22. Luc. IX, 6o. Jen.
236. Cafp. Loefchcr de. hn('m vigilando dormiene
te & dormiendo. v:gzlante, ex Match IIX, 23*27.
"Witt. 693.. Zur Linden de Poreftate hominib. da-

€a ex Matth, IX, g. & vams mn:aculor facris ad-

pellationibus. jc.n. 732.

;273 Faf'c. PraeC G. Jungi*G Schnaub de umbuï V

T res

n 6 INADVARTOD - , o

ul d T. recent:mxs N, T. vini lmpanennbu" ad Matth, ,.

tefrat 03X, .. Marc, H, 25. Luc. V, 37-39. Brem. 719.
Md $^ ^^ Praef, J. L. Moshemio H, J. Bytemeitter de. Eccle.
ao d -s fia Chrifti ejusque Minillerio. ad Matth, IX, 374
dele. 38. Helmft, 730.. C, L, Stoltius de Chnfhams Jo-.
] Ite anne Baptifla ma]cmb ad Matth,- XL, 11; Gott.7244..-
AR - Frogr. de inimo in regno coelorum qui major Jo-
j 1 'banne Angelo praecurfore Matth. Xf, r fgq.
0* $ — (Helmft 749. Jüngít de Puerulorum, sv a.'yogouc |
OM . udent, parabola ad Matth. XI, 16. fqq. Brem. 724, - !
T "Stolberg de Sapientia a liberis fuis 317444038'540'4,
Vr

M E : e Matth, XI, 19. Witt, 679, . Scherzer de orac. M :
:'l,e Matrh, XI/2:. Vae tibi Choroazin! Lipf, 666,
T 1 374 Fafíc, Heumann de Superibuone verae fidei inno-

,;ï, cue admixta ad . Matth, XI, 21.. A&, V, 2r. XIX,
1 12. Helmíl, 258... Praef, Zexblchlo B. G Wemarc

I
gb; | - de vera animae Ava7r&Uce , folo ex Evangeho exe
J 4 pe&anda ad Matth, XL, 3g. 29. Vitemb. 741. ].
* L. Moshemius de praecip, Do&toris Evang. virtu-
^ ib, manfuetudine & humilitate ex iMatth, XI f9.
W JHelmft. 73a. A, Glauchii Exercitat, Theol de
| ' wetbo otiofo, Martisb, 678., Reuff de fenfu VII,

"'parabola!' Matth, - XIII; Prophetico. Jen. 734.

'"uï ] . Praef. Bergio M. J, Bagevitz de Scriba Do&o d
7 -- Matth. XIII, $2, Roft. 720. jJ. W. Feéuerlini
'422 ] . Progrde Scriba Evangel, proferente e thefauro fuo ^
if . nova & vet, ad Marth. XIIT, $2, Alr. IMagn.. Cru-
Odf - fius de Scriba, edo&o ad regn. co.,lor. ad Matth
"ïn' XXII$2. Gott. 735..— —
IJ;m . e7$ Fafe, Roth de Cultu Dei re;e&mo ex Match
n "ROT NONMS 9.'L1pf 678. Sonnrag de Votorum monafli- ..
" .. €or, vanitate ex: Mattli, XV, 9, Alt. 695. . .]oh. O« -
j | ^ us de Apoflolaru f..miffione Chr, ad folos Jus -
- daeos ex;Matth, XV, 24. Lipf. 681.. Ad. Rechen-
Q] o2 beng de Slgms templorum obfervand ex Matth,

XVI,

176 . — IN QVARTO, -
GN EL CO X W eS i !
AXVI, K- 4. ib, jo4.- W*ifïlrbn'm de fermento Phas
rifàcorum ad Matth, XVI, 6, i2. Jen. 727.. . Seb..
Suhmldt de Chrito ex Mat:h. XVI, 46. Avrg. 664.—

476 Fjfe, — Praef, j. Chr. Ottronis" L Ruelius:de Es

Monarchia Ecclefiaft. ad Matth. Xvï 17. 18. Roft.
-6$9. . Sónntag 'de Petro Anti - Papiflico , ad

^Matth, XVI, i$8. Schleufingy 688. ].H.Michielis. D.
- de Chrifto Petra ac fühdsm, Ecclef, ex Mitth, XVl, —

1$. H5l . 233. - Pracf.. J. F. Bshrdcio T b, Guili [«

. mifch dé Porellate Ecclcf, ad Matth, XVI, rg. Lipf, -

-$$5. . Georgi de gloriofa Chr: H exinaniri Clarnfäca-
tione ad Muït? XVH t-9. Vitemb, 744, Reuse
mann diff. inaüg. ad Matth, XVIL, 3,. Mere, IX, 4,
; Kuc, IX, 30. 31 i de Mofe refufcirato & tam corpoe
re quam amnima clor, confoge. Gott; 747, . Heu«

manni Pruür 7EQI äi.rgoa'wm, Marc. VII 22. lb.'

Vod, *
277 Fafc. Scb Schmidt de fïde mnaculofü ad Matth
XVIL 20. 31. Acg, 680.. ]. F, Mayer de transla»

tione montium qd -Mitth. XVH 20. Kil -3or. .
,. Seb, Schnidt de Didrachuiis a Ch: hiriflo folutis Matth, -
XVII, 24. fqq. Wit, rgcuf, eod Dannbaweri diff..

de Cuflodia Angelica, Marth, XVIIH, 10.. Arg. 64t.
'Sonutao ad Jiauh XVIH, 7. vae- Scandalizanti,
Schleufing. 690. hreaïhmp de Angelis, in Marth.

, XVIII, to, Hal. 6$9, JoFs Mayer Progr. in Mat«th.

XVIH 2.5 6; ypï"l.,v 702.
278 Fafc. Fcf'mm de-poffibili Cameli tranf'tu per fa-

13m. acus ex Matth. XIX, 24, Witt. 673,.' Weic khe ,

ï'-mmm comm. crit, de vocabulo 4raJAuvysVeaiae

Mg*rh. M(x, 24, ib. 74;. Dorfchei Denadius vef- -

pertinus £, fcopus parabolae de operariis in, vinea;
Matrh, XX, !^ 16, Roft, 6«7. . Küesling de procüra,
"^ tore ig. vinea Domini ad Matth, XX, 9. Lïpf 7240,
, Praef j M, Gcfnæm J« P Milleri dnfï inaug.. de
notas

m i N QVARTO du 177

- otabili. illo & nmx. Verf Italae ad verba Chn& a
. Matth. XX. *8. Additamento, Gott. 748. : du
,979. TPsfc,. . J. B. Carpzov de Afino Meffiae, Chrifti in -
— urbem Jcrof'olymam veétore, ' Lipf, 67!. ]. G ^
^Whelch. de. Cheifti i in urbem Hierofol. introitu ad — .
Matth. XXL, 4 (? .Jen.738. Georgi de Chrifti ad. ——
Ingrs.fï'um Hierofol. praeparationibus Matib. XXI, . -
- Mitemb, 743. . J. Sunoms de Fici juffu. Salvat, exa- -
refceate , ex Matth 21, 17, 18. fqq. Francof. ad
Od. 6$9. Koenigsmann de homine nuptiali vefte
non induto. Kil. z:it, Moshemit-Obf:in Hiftor. de.
Numo cenfus Matth. XXII, Helmft, 724.. Chlade- -
mius'de Cardine Legis & Proghet Matth XXII, -
49. Erlang. 750, . d
280 Fafc, J.'G. Neumann de audiend, D)&onbus et.
.. iam Hypocritis ex Matth, "XXlil, 1* (3. Vitemb, 697..—
- . Chladenius de Pharifeis & Scrib, in cathedra Mofis
fedent, audiend. ex Matth. XXIII, 1-3. ib, 718.
Sam. Lange Progr, in Matth, XXLT, 8.. Lipf, 666,-.
J. H. Bobn. Comm, in "Matth, XXHI, 8-1o0- Exf,.-
|.,250. Danz de cura Judaeor. in. confeq, P:ofelytxsl
' « "ad Marth. XXill, 15, Jen, 688, . Rudorfius de gra-
viotib. in Lege a fe&a Pharif, praeceritis ex Matth,——
FK 33. Llpf 248.. Greiff de Orac. Chraüi
Matth. XXIII, 24. ib. 749. .
481 Faíc, Eckliazdx Comm. exegef, . de Aec 1hcat., atque
exórnatione Sepulcrorun a '*crib ac Pharif, inflituta — —
ad Matth, XXIII, 29. 30. Jen. 747 . Rechenberg -
de Pharifaeis Matth. XXIII, 33. Liptr, 699,. Canz
.de poenarum divinar, participarione ,. ad Marth,
XXIII, 35.' Tub, 75o. Dannhawer de voluntare
hrifti congregare volentis, tion volent. congreaau :
. €x Matth, XXIIL, 37. Arg. 689, — Kollius de Gra-
| i*tm converrente 'Jud. ferio oblata & turpiter ab i
| ^- pfis repud. ad Matth, XXUL;? Giel. 227, .

'ja ag2 Fafc, Neumann de Ptaecoma Evangdn ante
PeuddHh 7^ 2 00M j dwm

d

. 0318 —— N QVARTO. —

:2

$3 Fáfc. Koenigsmann de J j , .
Orebellem ecclef, Judaeor. Kil — Frid. Bechinann de-

. figno filit hominis ex Matth. XXIV, 3o, 63- Zelt-

ncer de Altro Judaeis quondam ominofo f, figno fil.
liom, Al 714, G.'À, Pancomii Epift. de fetvi

negligent, Dichotomia per cultrum. 713. Collatio -

x

de virgin. X. Matth. XXV, 1«15- inflitura contra, |
Jo. Harduinum a J. C. Kindio explan, Lipf. 742« —

[

Sonntag de igne inferni proprio ,. non métaphor,-ex
AU MA XXVO QUUAUE- o odv p
« "$84 Fafc, —Praef, Abr, Jáfchke G. Bóhm de muliere :

Bechaniae Chrift. unguente ad Matth. XXVI, 6, 7.

Lipf. ;oo. Bechmann de reali praefentia corp. &c — |
. & fang, Chriftiin S. coena , Matth. XXVI, 26, 37.

jen. 753. Velthem de vera & reali praefent. panis
& vini, contra Pontificios; corporis & fanguin.
Chr. contra Calvino - Reform. ib.. 695. — Crüttié
rung ber Srage; 0b Sjubas, ber 3errátber, ber Citis

—^ fe&. bes D. Slbenbm. mit bepgemobict, qud) baffcibte
| gt geup(fen ? entmprfon v, D. O. Secimen, 712. G.

Derherding de Galli cantu. Hierofol, audiro' ad

. Matth, XXVI, 34. Roft, & Wifm, 752. F. Wórges -
ri Hakeldama f. Harmonia S. Matthaei cum Jerem, —

fuper agram fangtiinis.

'agg Fafc, Ph. Caroli guftus Philol, Sacrae quo Paffio-

nis Dnic. hiftor. illufr. Alt. —Adfertio Poffionis
Dnicae adv, Jud. & Turcas, ib, 643. Schlemm de
Adoratione relis, ac civili gentilium, & de accla»

: matione ,;farca:ftl.- Ave Rex Judaeor, 664. Ritrer

:

udicio Regis Chrifti adv, -

Hebrag .

E u o R ^ Wa s r E

IN QVARTO, ,. — g -
M P ^ Hebtas pt, morientis. Chiifti apopthegmat. Alt.
nl : ..623, Sam, Lange feptem verba quibus Chrifl, in .
Dhi d - cruce fuam de falute noflra teflatus eft mentem,' .
mi* $ * égp1, Habichhorít de Sanctis cumi-,refurgente Chri- . .
- Edl Íto refürgentib,. ex. Matth, XXVII, $25. f;'.- Rof, |
W 8 —— 69s. Claufwitz de Mortuis: temp. refurreCtionis ' .
(( Chrifli refüfciratis, ad Matth, XXVII, s2. 53. Hal,-
iW d —— 741.. Saubertus de. Vn&ura fepulcrali Chrifli. fzr»
a de vator,.Helmft, 6$7. — — : ER
[ele |

.- 886 Fafc, R.H.Rollii Specim, comparation, Marci
. ferii Evaqgel. cum Matth..quo evincitur Marc, non effz
li breviatorem Matth. Gieff. 75 . Praef, Chladcnio J,
o | . H.Siricius de Cognom. Boavepyyec fil. Zcbedaei bi-
T nis impofito , ad Marc. llE, 17, Vitemb, 712, .
( Praef. Gefenio G. W. Dokelmann de fenfu verbor, :
Chbr. Marc, IV, 12, & Luc. VIIL, 10. Helmft, 7246, -
- J. M. Lange Chrifto Propheta contemto in patria ex-
| Marc. VI, 1-6, Alr, 699, . Chr, Gottl, Schwarz de
) | . Speculatorib, vet, Romanor. ad Marc. VI, 27. ib,
(d ..226, Stolbergii Exercit. Philol. ad Marc. VIL, 11,
Af |» Witt. 669, d MT : | m

[nf)xm-

b

Tif . 887 Faíc. Chr, Schoetgen, de Emphafi verbi q*n?&æ'*y*
i» a uCoua) ad-Marc. VIHI, 3. Lipi, 712. Grünens -
'Q'lïï' berg de Salitura ad ignem aerernum e Marc, 9, 49, ..
!ïlg" . Roft, recuf, 715.. Gercken ad Marc, XL, 13 70 8 .

WL w /» finean vero cum afpira;ion& legi debeat. Gott. 762.,.-
0U ] s 7A. Chr.. Peterfen de ignoratione S. S. atque potene '.
um tiae Dei ceu cauffa errorum ex Marc, XIf, 34. ib, — —
i 74v. Bodenus de &yysAw '«oAdv. A&UXAV 7régi-
f o^ QFBAW;LEW,; Marc, XVI, $. Vitemb,;4 739.. ]. A«
g ]. , dam. Ofiandri Exercir. duodecim poflfrema commata
UE BX Marc, XVL extantia effe genuina. 'Tub. 753.
. Ejusd, Exercit. nova de eád, mat. ib, eod, — Gleich

du , . j
" ..,de Lachrymis Veterum Marc. XVl, 1e, Viremb.
U ( | | M 8 55 | 548.8.:. :

.,gd P d yx QVARFO. :

s

V 688.- Scfæuief de Vacatione dzfc:pulm Chuih ':d
Apoïïn at; ad Marc, X VI, 14. 16, 675.

288 Fifc, Laur. Reinhardi Obfervart. Philol. Exeae
.; in Évanget, Lucae. Lipf. 248. . Stolze vindic, Thc-, ;
.. ophili Evangel. Luc, L & AG&.I Witt, 693. «-
. . Müadenius de dedicatione Evangel, $, Lucae Cap. —

X dt4. Helmít, 71$, Jacnmann fpicileg. obfer»

vatt, in dedicat. Evangel, fec, Lucam, Lipf. 740.

Éus de qu,'an. Zacharias Bapuflae pater fuerit

Mds '""fumm, Pontifex ? ad Luc. F. $:8o6, Jem 208.. — ——
. 289 Fafc, ,Progr. de Spiritu S. Gabriele in Luc. I.

Ha! 754. ]. E, Gerhsrd de Obumbratione virtutis

Altiff. ex Luc, I, j$. Jen. 66s. ]. U. Catpzov de .
Cl*uppa Hebr aeor, qua EWU'KWW'JM? Luc, h35 E

luftr, £ipf. 680. -Zefch de-Johanne mfanïulo Chr,

praecurfore in utero materno faliendo exulrante ad..—

Luc, L,41. 44. Vitemb, 732. "Praef, Ellrod J, G.
S;- Lemhold de Marie Hymno Luc, L. ex vet, ju«
daeor, hift, iiluftr, El ang. 74$« Scb. Schmidt de
Cantico Zachariae, Luc, [, Witt.recuf, 711,.. Chr,

. .Brünings de Cornu Sálutis ad Luc, I, 69 Hei*

m

; te&wn. multomm ccnünauto ad Luc 1l a1, & 33-
$5 j 4 : 40. l/

?^ Ddelb, 742«
290 Fafce. — Gottl, Wernmor&'de Cenfu temp. Nat,
Chr, ad Luc. Il. Witt, 695. . Burch, Majus de-
Anno Chrifti natali ác div. Lucae c. Jufewho concis -
lit, dé Quirinio Syr. Praefide Kil. 718. Richard -
de Cenfu Auzufüi univeríe' indi&o, Vitemb, 704.:.-

Heumanni Pkogr de Cenfu Antequiriniano Luc. 1f,

2. 732. Confutatm J. Bodini de Cenfu Imp. Auge.

temp. Nat, Chr. per Quirinum non fa&o, Helmft,

/751, Heumanni Progr. de Praeconio Angelico
"Luc, Il, 14. Gott. 735. Chladenius de Pacnägdtorew :
. tetrae Luc. Il, 14. Erlang. 749. 'Georgi de Cantio-
. ne.Simeonis ceygnea ad Luc, I, 22-32. Vicemb,

74$.. Idem de Jefuü circumcifo in lapfum & refur-

L d ;
E E r regps d Jusen ube) ". i

o ver p Em EE — ,

a OGN QVARTO z x
fid ] — a4e V;temb 2431« O!ear'us de Lummc Gemium us
| N oEnc I5 5 5$ decantato, Jen. 66;
gt 291 Fafc, Schroecr de Chriffo Lapade in rwmm & re- |
The ^ furre&, multor, pofito ad. Luc. Il, 34. Witt, 234 -
8.. 4 - Georgi de Officii Pzophet. primitiis ad Luc, 1I, 412 ——
G» 4. . $2. V Vitemb. 744. Pracf, Rom. Tellero G. Chr,
W* M . Lange de Subjc&ione Chr. fub parenzibus fatisfac, -
0 d & promerente ad Luc. Hl, $1.: Lipf, 748. Seb. 7-
wi $ Schmidt de Cantico Zachariae Luc. HI, 67. fqq. Arg. |
| . 684. Jo. Mich. Lange de pmie&lbus Chrfti ado-. -
tl 4 ^ eícent. ex Lüc. Il, $2. Alt. 699. Beck difq. ad
us É ^ ^ Luc, IlI, 22-53, utrum Adamus Py; ünus etiam ut ..
" -Secussdus audiat |Dei Pilius, an vero- hic Solus ?
TA | Vim. 69o. Ehrenberger Solutm dub, de Gnnane u
( d -5 Arpbaxad, inter & Sa!am in bibl, Hebr, mmfi"o 1
odb d 0 Euca vero C. HL 36. interje&o, Coburg. 2367 «
, G. 5892 Eafc. .Progr, Pentecoft, de Sabbato fecundo - pri-
]* 4 — -^mo ad.Luc, VI, 1. Helmf,. 688, Goldner de
[e s aaQQam 350754077&)7&) e: Luc, Vl, L Witt. C
Cht, ^Seb, Schmidii Sabbathum, Deuteroproton. |Lipf. .
TMM M 686. ]. F. Mayer de credentib, ad. tempus. ex
] .Luc. VIIl, 15. Wltt, eod, Briegleb de di&, Luc, — .
u — XIHit, 28. Jen. 739.^ Heuniann de LXX Cháfti lez . — j
ide .. gatis Luc. X, ' Gott,. 743.. Müller de nomine im :
Y* | - eoelisfcripto ex Luc. X, 20. ed, 2da. Jen. 689« -
d ,4293 Fafc, - J. F. Mayeri gacle& acad, in or. Dnicam ——
A N -Luc, XV, t. íqq.. Gryphifw, 706, . Dentfchmann
h- ^ de Se&a Natumlz&arum ex Luc, X1f, 233. Witt, 667.-
Q p Durrius de rerum externarum uüi licito Luc, XI,
i s 41, definito, Jen,. 683. Canziüi Explicat, Orac.
/, 34 '. Yuc, Xf 41. Tub. 759. Praef. Roilio E, W, Su- ,
W d — femibl de Clave cognitionis a legisperitis fublata ad -
!) ] . Luc XI,s55.Gieff. 4;. Drefipgius de vera notio:
i ]^ . ne verbi FLETC*')P'&O"SW Lac, XII, 29. Lipf, 734
Jf. à 294, Fafc, — Progr, de xgne venieate Meífia in terram
) 1 j T , con-
Wo - E :
] " 3
a. /

J H, Pues Progr, de modo confottationis angeli-
7 cae £

m

»we d — N QVARTO

"d come&o ex Luc XII, 49 Erlang 744. J B. Carp-

zovad Luc, XII, 49. $o de Baptifmo Sanguinis an
flaminis? Lipf.698. Hoffkuntzde Av9pumodugia
Pilati Luc, XHT, 1, ib. 721.' Klemmii difp. Theol.
Exeg. Dogm ad Luc, XIH, 25. 24. Tub, 743. Ge-
orgi de Homine àet. füae damnatiop, caufa ad. Luc,

- XIV, 16-24, & XVI, 19-3H Wltt. 7;$13, Gru-
nenberg de Difcxpuhs Chüufli ex mammona iniqui» -
- . tat, fibi fufceprores in aer. rabernac. conciliare juf- -
fis, ad Luc, XVI, 9. Pars I. If, Roft, 70o. J. A.

Ofiander. de Smp Abmhae ex Luc. XVI, 22.. Tub,.
673.-

3 1g ;; Fafc. Heumatni diff. ad Luc, VI, $. Gott, 746

Georgi de Jefu juftificante & ]u&:hcato ad Luc,

, XVIIL 9-14. & Marc, VIT, 31* 37, Vittemb. 754«
Pracf. Jo, Oleario . C, Artzt de lachrymis Chrifli -
^ojfüb ingreffum Hierofol, fufis ex Lüc, XIX, 4t. szf
LILE Sonntag de Chrifto Judice non ante, quam

in ipfo mundi fine venturo ex Luc, XXI 27. Alt.

- 906. Praef. F. Weifio W. Rittner/de Sigms extr,
^5 judicn uu remotis:ità proximis ex Luc, XXI.

Helnft, 718. Neumann de Petro a Petro alieno ,

^ eccaf;Luc, XXII, 31, 32. Witt, 697, Ead, diff.-
^recuífa, 7:11, . von . Sanden de verbis moftolor ad
. Chr, Domine, ecce duo gladii bic, & . Chr, refponfo

fufficiz. Luc. XXU, 38. Regiom, 699.

396 Fafc. j. F. Mayer de Confortatione angelica

agomzanm Jefu- ex Luc, XXII, 43, ed,.2da, Witt,

,'7lï0 E]USd dlff ed. 3tla ib, 731$. Vafen)us de

Confortatione angeli, agonia, precibus intenfiori-

,bus & fudore Chrifti fanguin, Roft. 68o, — Zeibie

.. ehü Obf, crit, in. hift, Servatoris wyww? OfL8V0U.
"WMitemb, 744. . C. J. Huhnii diff. de Adparitione -

angeli Chrift, confmtanns Luc, XXII, 45. contra J.
; d Mcrkenwm, edita a. ]. L, Albano, prl' 247»

b AR P RU

4 NT ^ H
ia d a

,

| ifca&"?k quae ïu'x»,ta Luc, XXII. patienti SärVatbïgi obtl-
/.git, Roft, 754. : r obti

m 1297 Faíc. Drechif!et: de Synäretifmö Pilato- Herodia-

no occaf, Luc. XXIII, 72. Lipf. 672. J. F. Mayer -
.'ad Luc, XXIII, 45. de verb. Chr. ad' latron, bodie .
mecum eris ia Paradifo, Gryphifw. 707. Ofiandri
. defenf, & vindic. de recepta Interpun&ione in . .
. verb, Chr, Luc. XXII, 45. Tub. 756.- Progr —
. Pafch, de difcipulis Emauntic, Jen. 754. Praef. .
" Rom. Tellero J. Strackmann de canone. V, T. &
"- div, & perfe&o ex Luc. XXIV, 44. demonftr, Lipf.

/297 Fafc. Joach, Oporini Clavis Evangelii jJohannis — —
^ Hift, Ecclefiaft, quae patefacit tot. Evangel. Joham. ^.

nihil aliud effe quam . demonflrat, Anticerinth, de
: Jefu Qsængwww,*xmundi fervatore; . Gott. 743.

.. goh. Schulzi Evang. Joh, C. K analyfis catech, her- — —
" men, Baieri vpigoAoyia. : johannitica, Jem 492-..— :

- Joh. Saubertus demonílrat, Deitaris J, Chr, ex eo
: quod a Apoft, Joh. fubinde Aoyo& cognominatur.
. Alt, 682. . Schurzfleifch — ad Oraculum JjJoh, de.
. AÀoyo infcrip. Witr, 687. Jo, Frickius de verbo —
'aeterno Dei filio ad prooém, Evang. Joh, Vlm, 72$. .
—Benner Vindicat. vocis Aoy8 jo. I, r a parääaxq m
". nuper tentato, Giff. 744. ]. B. Carpzov de Aoys —
- . Philonis non Johanneo ad Thom. Mangey. Helmit, —
220149.. D u s N
299 Exfc. Reuchlin de natura fidei juftificantis ex Joh.
belh as Tub. 701. . Progr, in Chr. nativitat. de voce-
Jo. C. I, 14. verbum caro . facium e[i. , Roft, 742. .
- Reuchlin de Officio Chr, Propheticó ex Jo. I, 18.
Tub. 702. Georgi de ceítimonio Joh. Baptuitae
( gefum e[fe Chriflum publico ad loc. Jo. L 19:28.-
Witemb. 243. . Quiftorp de Agno Dei qui tollit.
peccata mundi ex Joh, 1, 29. teeuf. Roí. 703. ]
Wtl RU UM o Puef,

d N QVARTO

B aei' Sämlmo L G. Lanoe de Narhanaehs de- Cïm.
