]1 - ptar, epiftol.: Paulli Apoft, ad Philipp. & Corinth, :
: . Onold,731,. Breithaupt de Myftério Crücis ex u-
. traque epift, ad Corinth. potiff, detivatae. Hil, 693, —

4 ]:- . .Wilcke de Forma fanorum verbor. in dosmat, re-.—
k ] — .-ig.Chri. ab Apoft Ecclefiae commendata ex 1.— —
TTNG / C()f.l, LoO., prf. 698- - Nonntas de fugmnda QXC"'
l& . Es 4 nophgnia eX ]ACQr. [, 10. .Aif, 702, Weisma;m
4 ( — num verba Apoft. Pauli 1 Cor. I, 12. Ego fem Chri-
A o o filaudis vel cenfürae fenfam habeant? *lub. 744.
m i Kortholt de Chrifto crucifixo Judacis fcandalo Genti-
w . -Bb ftulctia credent, autem Di porcfitia & fipieüt.
$ - o xCorngB ig. $3. 24. recof, 222. Chladenius de. .. .
& ] . dipai Jud, & Griec, Ingenio fidei pariter inimico .
4703 --- r Gor PLa2. 23. Erlüng. 748. — ] M. Lange ..dex.
& ] . —Jud figna poftulantium affe&u funcfto, Alt, 7à7. —
l, qe mv p C NUOR -

^

a Go
ER

(»o3 . — IN QVARTO:

Idem de Gænnlxum fipient,. quaeteut. Delirio ex T

Cor, 1; 234 13. ed. zda ib, eod, .Claufth de Caafis .

Evang. de Chr, ccucifixo. non fecepu lmpedxentxbus
ad : Cor, L, 23, Claufthal, 7:8.

ED Faífc, J. H. Ma]us de Théofophia: Chrxfhanarum'
umurfail ex 1 Cor, Il.. Gieff, - 699. Mufaei | pia
; meriorm Jefu Chr. ejusque crucifixi ex 1 Cor. II, 2«

jen. 681. Ead. diff, — Oporini Progr. de perpetua

lege ca:chedrae Theo lc-*rorum Aciddemicae ex 1 Cor, -

IE, 4. $. Goetr, 735. . F. A. Aepinus de modo prae-

dicacdionis Paul: Hnae ex 1 | Cot; H 4. g. Roft. 749. -
&^ Schuberr de abufu Philofophiae in orationib, Sacr,
ad 1 Cor, Ili; 4. Jen. 741,./. Praef; G. T. Zachariae -
(C. G. Püper de pecfuaforüs. humariae fapxenuac»

verbis ad 1 C»z(. I[ 4« 1121 7544

3;2 Fafe, | Dannhawer de Dno Gloriae crucifixo e z

Cor, I1, g. Arg. 633, : Sonnrag de Homine &uz:ræ

/.,ad 1 Cor, l, 14, Alt. 693, . Se :b, Schmid de Articus
lis fidei Chnfhmat fumi&mental & non fundamene

/*3]. 1 Cor, 1H, 10. fqq.. Arg. 668. Reuchiin de
"Fundamento fidei ex ( Cor, HI, 10-1$, Tub. 709.
Ludovicus de do&r, traditae probatmne per ignem
Ecclef, do&torib. exfre&tanda ex. r Cor, IlI, 10* 15,

Lipf, 701, — Frocreifen de aedificio fpirituali ejuse -

^que fundam. unico & materiis dwerhs nec non ha.
rum probat. & manxfeüar. per ignem ad 1 Cor. IIE,
"Yi«id. Amm 747. /Spiet de Templi .Corinthiaci

fupær&ru&ou)m ad 1 Cor. HI, 15, Vitemb, 745,

OM r5 1$. Marb, : 758.

855 Fafc, Chiidenius de leatmne 'Templi myf'ucs

R

5* Duyfing de Operüm hurmanoram fundamento fü- .
| /perüru&nrum exploratione Puï ignem. ad Corinth,

ex 1 Cor, IIl, 17. Witt, 712.— Praet^ Schoetgenid —

AH, F. Albanus de Av9gwmvn 7i4£e 1 Cor, IV, 3«
Xápf, 712, C. G, Maycr de Hiominibus. píaculari-
bus ad 1 Cor. IV, 13, €d, 2da, tb.688. . Zicgra de

Apo-a

P — —

— 0 b'*

^
—

D --—Riss DO ub Z.— -2 u u

-————

B m p£ o

"AE
UER L 6

IN QVARTO, — $05

&t ]. Apefoli'a »v:egmæ&oz,pp.æïd TOU XÓ7]0U Xdj

f«?'ïüï : . qIAVTOV qie n.þmfca ex 1 Cor, IV,.15,. Wirr, 6 93.
QUP j Piaef, , Schl. iegero C, B, Dietel de Ar henienfibus ci« .
"" "w yitatem fu.m fanguine hum. luftrantibus. ad 1 Cor.
let;'g ia UV. 3. Helmft, 739. — Progr. Paich de. verb, L:

Cor, V, z. Xa.Dwc s«s a QuMo. Gott, 756..

Il
, 874 Fafc, Krebfü dif, comprehend, comment, ad &

M Cos, VI, 1-9, Onold. 696.. Ph. Máller de patiene
ï):æ: tia v;&r. in judicio San&or, in fine fnundi ád *
A Cor. Vl, 2. 3. conlituto, Jen, 688, Proef; Cotta
S;Lr . (;. Hegzlmaier de Samhs j vmh:m &an ïeïos

. judicaturis ad LC Vb 3. TuM.- 75 Dor- :
-fclaeus de malis Corinth, ante' ptaed 1cmon. É-
'vang. moribus Hafn, 723.. Weismann de dignitae
.te corporis imo totius hominis chri ftiani ex qualie

arae
)tlat

i tate domus & templi Dei; Tüb. 7246. | A. G, Waeh-
/«Wfü - ner de fan&xhua'h Ps" con] Jges Co: U,mïbug ad r
;ï:: d -Aor, !'- It 14, Gm;. 74l. - E:knche *7:'510( TS rmggpæ.'x *
nk de , yav 78 cxyuueiog 38 X00U4S 8918 ad I Cor.
"05 1] VII ;l R!UIL*Z. ;;6 !
:gem | 3!? Fafc/ Kripner de efca idolis lmmolatorum ex tl,,
auc] . €oe VHE & X. Jen, 72o. Praef, Moshemio F.
que ' i W. Steinbeck de praeítaatia amoris . prae. cognitio-
TE —^ne ad * Cor, Vill, t, Helniftad, 738. W'..lsmannt
iA ORE -Ty'ïmfinltls fpmrua fcientiae inflantis fine charita--
ui | - te Tub.738. - Mündenii Comment. de difcrimine
M r fcientiae quae caritatis expers eft & quae cum ca- -
i« A . zitate conjun&ta ad z Cor. VIIT,. ! 3. F rck, 738. rogi
x »/---Praef G. T. Zachariae . Dm. Stotch de multis düs —
i . ] ita vocatis:ad 1 Cor, VIII, $. Hal 753. fs
fid 3)' 6 Fafc... J. A, Schmidii mioiller Ecclefïae ommbus
a. omnia S. Pauli, praecip. ex 1'Cor. :9,22. ut & SS4
* u- Patrüum do&r. & exemplo inflru&us, Helmtt, 701..
'ari- H 6 Ead, dif. recufa ib./ 724. Eckhard de Paulo Athle-
p ] €ex l Cor, IX, 26. 37. Witt, . 688« Dannhawerä
' | Hypos

) y x à A »
»Pol x

504 ' * IN QVAR:m;-;

AUA 72 n

/ j *

fnoniis ad 1 Cor./X.: Lipf. 766, . Sonntag de Pane

||communicdt, corporis & calice bened, communi-
—cat. fang. Chr, ad 1 Cor. X, - 16, Schleufing..

| |- 357 Faífc. "Zeltner de munimento capitis foeminei -

. contra.angelos ad 1 Cor, Xf, 10. Ait, 71s. Rues
z o

de porcftate ab uxore in capite agnofcenda propter

angelos, Marb. 738. . Gillüier. de, velanda mulere, —

»'quia eff gloria viri ex 1 Cor, XL, 6. 7. .Guftrov,

*7;,73-"' - Geüneuberg de vitando privatae communio*

. nis fcparaofmo ad 1 Cor, Xl, 18-fin. Roft, recuf.

«1748. . Schütz de Haerefium- in' Ezclef, neceflitate,

.2a4. Bechmann de finé cui Coenae Domin, €x t

f

' $n hac & perícé&tione in fut, vita juxta 1 Cor, XIII, -

. Cor, XI, »8. Jen, 697. .Chr; Lebb. Muller de indi-
gno $. Coenae .ufu morbi motrisque caufam exhib.-

ad r Cor, XI, 40, Soltquellae 732.

358 Fafc, Scherzerl Sciagraph, Donorum Sp. S.fpe- -
- cialium ex. 1. Cor. XIJ, 4. faq, Lipf. 676. ^ Maurie^

tius de Aphorifmo Apoftol. 1 Cor, XIl, 13. omnes

in unum fpiritum potati fümus. Roft, 655. Ford-
Ambitio facra (1 Cof, Xil, 31 ): conciones duae.
lat, hábitae àd Academic, Oxonienf. Oxon. 650..
"Gebhard de Donis Spirit, $, extraordin., primit. Bc--

clef. Gryphitfw, 719, , Sonntag de Ignorantia Theo-

ïlog; laudabili ex 1 Cor, XHL, 9. Jen. 69o. Praef. a
Pettyen Jof. 8 Sinioni de cognition. imperfeCtione

— 12. Francof, V, 740. Walther de 'T heologia viatos-

rum imperfe&ta béator. perfe&ta ex 1. Cor. XIII, 12.

*8$9 Fafc, . Boerneri Progr, invitator, ad promot. Th.

Licent. Do&oral. praemáiffa comm. ad :* Cor, XIV,
AX« Lipf. 742., Klemm de voce Be;pQæpog ad 1 Cote
XIV, i, Tüb. 732, Praef, Klauting H, A, 'Schu

macher

| "fHAypö.p»ïafnäus ..Rlaullin. 'äx * Cor, IX, Zï Atg, 650 j
. Gorrfr. 'Olearius: de. Koievie. cum. Chiffo & 4dae-

Lipf. 714. Idem de Haeref, in Ecclef. utilitate, ib .. [

»

z. —3

I$ £a nQàQ UX 3

p

^»c-—egco t3 QUA. p

ymunie

eminet -
M -

yropt
sliete,
Uüfm'a
jünto*
rl
fficate,
:e. ib!
,Ul

,De
]aufl'
UL

fod . |

duae

Éto.

! fe
'het»
jl 1
Hone

Yil

WO 1]
I i

]

i

( / |

At^
t

. jDebinger de Literis commendatitiis occaf. 2 Cor,
.ULb 1. Gill, 699.. J, H, Barthius de Litera Occi- -
Vr Es " i dente ——

: E À :

IN QïfARTOf- A n 1:65',&

. maclier dé eo quód pra&icum eft in»fk*ïudio*f:g*gäge;'

tico'ad, ! Cor, XIV, 26. Lipf, 7 18. Sonntag
T4fis & £UG U LO0 UVA Chriflianorum 'circa adia« .
piora, ad : Gor. XIV, 4o. Schleuf, 6g9. Praef -

", Bernhold. W, H.-Mclzer. de faluberr, Evangelii do- .

&ri—na x cX'?.I Cor, XV, t-4, Alt. 725.. Clauswitz
de illis qui aevo Apoftol. in Pauli'epift, obvii carnis

noftrae refntreftion. negarant, .Hal. 744. -Progr. -

-qu?;h. de fide (Lhti?w Éx morte non excitato. vana I
Cor. XV, 14, Jen. 753. - Zeltner de Subje&ione J,

. Chr, gloriofa ex 1 Cer, XV, 22,28, 3 Alt. 71$,.

Praef, Kirchmeiero N.'W, Schroeder de Chriflo re-

gnum Deo' & Patri tridituro ad rGorn XV,24-.28. ^.

Marb, 748..

a 360 Fafc, — Seb. Schmidt de»Bag;gif':im fuper mortuis - :
n . |

eb.

ex 1 Cor, XV, 29, hrg. 656. . G. Olearius de Bap-
. tifmo pro mortuis, Lipf. 7t4,' .Heumann de Bap-
tizatis Uz&p TGV V£A0QV, Jen, 710, Bernhold de ufu
, partie. Us&g in quaeft, de Baptifmo pro mortuis,

-Alt-736. Jahr de Basrriqumroc Usree vv VEROy

ad 1 Cor, XV. 29. vero fenfu, Vitemb. 749, Cru» -
fü. vindiciae di&ti Paullini 1 Cor, XV, 29, d« Baptif-
mo mortuor, canfa, Lïpf','75"5,' üHagE*.n*dc-,,(—vaþ(o.

C MA Paulli ex 1 Cor, XV, 35. Vitemb. 703,

""Praet; *Abich-t'Gä-üz.— Strahlenhielm de beatorum cor-
porum refüfcicetione ad 1 Cor, XV, 3€. féq. ib,
734: Weihenmajer de Páulino dnathcmatifmo ex

^.1 Cor, XVI, 22. ib. 6g7,.— [
361 Fafc, A. G, Wacliner de Pauli Apoft. querélis at«
que conícltione 2 Cor,I, 3- 11. Gott, 742.

.. Pfeiffer de difcrira, quod. inter confirmat, in Chr,

' un&tionem obfignation. & donation, Spirit; Arrha.--
2hr . s. : * N N j : V^ - F. .
bonis intercedit ex 2 Cor, T, a 1. 22, bdang, 76$60; —

od

(

f
Jà

.ems LU QVARTO.

£

p

1

y

dente & fpmtu vivificante 'ex 2 Cor, IIï 6 Argà

7H - 'Bloch de Miniflerio literae & fpiritus, Havn, ——
741, . . F. Bah rdt de Minifterio .N, (T, non literae
.fed fpirirus ad 2:Cor, E:1, 6. Lip 749. Bilc£dld

de gloriofo legis mmlüc.uo ex 2 Cot, li, 7. 9. 1.

- Giff, 695. | .

gaz Esfc, — Walter de Kuptw fnveu,wwn "Domino

r n

Spiriru ex 2 Cor. HI, 17, Lipi. 72 3. iken de:Con-

/ templaflom. alamac D.iin retedta faete jefu Chr, &

fidelium in. eander imagiaem peretucpQuaet,. ad

,& Cor. LT 18. Drem, 74:. Rappolt de Impios
rum excoecauone ex 2 Cór, IV, 3. 4. Lipf, 677. ^.
w nE M. Longe:de Illumm.mqnc hdtlmm falutari ex |
2 Cor. iV, 4. 6. Alt. 700, Moshemii demohflrat,
! Nitae, Jcfu ex morte Apoflolor, ad 3 Cor, IV, 16..

^*1, Helmü, 724. Bernholdi Biblicae AKFIBOAG—

y'os ipecum de homine cxu.uore & mtcnore ex $
: Cor, IIII, 16, Alt, 753.

: 36; Fafe, Haferung d« Heaa',lïlavn Suafione in tra-

, dend. Chriftianae do&r. capicibus ad ? Cor. V, tr,

- Witt. 726. . Weismann de Nemine ne Chrifto qui-

dem amlllus fccundum carneni cognofcendo ex 2
Cor. V, 16, 17. Tub. 732. Hannckenius de Veri-
tare u*aGeme noftrac imputat, Giff, 687. B eithaue

; ptii bj,n(:l,hc Adamr primi & fecundi occio 3 Cor. .
.. V, *i. Hal, 694. Pfeifferi Progr, Pafch. de recone . -

c:l! itione. cum Dyo . per - Jef, /Khrift, ex 2 Cor, V,

. E-üg. 752, "Bebrlius de figienda ecclefiat,

&

,cum nucmduxxs familiarirate ad 2 Cor, Vl*ig, 2$
Arg. 684. Praef, J. W. Feucrliao J. F. Rüdinger
de Prchibirione matrimonii cum. luhde ibus ad 2
Cor,/Vb14, |Gotr, 755. j

364 Fafc, — Praef. J. G, W ilchio J J. Qchïenerue de .
CTriftitia poumtmuum div, 2 Cor. VII; 9. to, Jene —

J «$89. Burgmanni Progr, de grat. Dani noflri J. Chr,

divitl$

YR

. diviis fa€i pauperis propter nos 2 Cor. VIII, 9,

Rol 74;). B rnüocff de natura paupertatis J/ Chr,
homine: diranris occaf. 4 Cor, "VHI, 9. Rintel,

N QVARTO. —— 394

[!

/ Praef, J..E. Pfeiffero ]. G, Frcytagii limites rarios ..

tionis circa cognition.. Dei ex 2 Cor, X, s. definird

* ad ilufiratr, ejus applicati. Jén.. 743. Praef,

. Sattorio J..E, Góz de Antir;tionalifmo Apoftol, oc-
caf,;2 Cor X, g. Tub. 760. ]. Andt, Fabricii
, Heautoinetria ex 2 Cor, X, 12, I$ Jen.7490.5.. -
865 Fafe, G, Wernidoif de Simplicitate in Chriffo ex
,ZISICQII'. Xl 3. V;t;gmh,. -,711,/ Progr, quo C;";mmell,glg

V -emAoTÜcA THV 6G Xpisov fimplicitatem quae —

eft i Chr. Jefu. (contra Wolfian, 'Theol, & Rario- :
, nilifmum ) Lipf. 738.— Frommann de Meru Pauli

ad 2 Cor. Xf, 5, ib, 722. Metfferfchmid de Paullo,
dOwoTQ TO Àcy9 cx a Cor, Xl 6,ib. 740,. Imm.
.Hoffmann de Stilo Apoftoli Pauli ex 2 Cor, XI, 6,
* Tub. 7;7, . Zentgrav de Satana in angelum lucis
, transformato ex » Cor, XL, 14. Atg. 696, — Praefz
Jo. Schmidii F, E, Scholze de Mema"zmwwna'pæ
, Satanae in angel. lucis ex 2 Cor, Xi, 14. Lipf, 79f*
Kahler de T'ransfigurat, Satanae in angel. lucis,
Ri Ms 4 « ü

:856 Faíc, Jo. Olearius de Paulo in paradif. rapto ibi.

que 4079 audiente ex 2. Cor, XII, 25 - 4. 'ijpf; aE

?.689. Kirchmaer de Paradifo atque Coelo tertío.

. quo Paullas raptus eft à Cor. XIL. 2 -4 Witt, 692.. .

G. L. Oeder de raptu non Paulli Apoft, fed . alterins
, cujusd, in paradifum & de .pàlo carni dato ad $
Cor, XIl, 1- 9. Suob, 237. . Fracf, J. M. Gcfneri G,
W. Oeder de raptu. non Paulli in tert. coel, & de

OXoÀOTI) 77 TU6Xi 4 Cor, XIl, r- 9. Gö*tr;, 742.

( ( GenfeliiComm, ad loc, Panlii 4 Cor. XIi, 4. Lipfz

749. Knappii Comm. de. taptu & cruce Paulli ad
3 &or. XIL, 1-7, Hil, 752..—

i 77 Fafc,

i n

o i ; , i / $
v y R D ii J^
1 : : h

3 6&7 Faf;;. Heinfius ;le Pilo Pauli' ex 2 Cor, XIT, z.

AVitt.749. Zéltner de Cruce Pauli 3 Cor, XII, 7,
Alt, 707. Rusmeyeri Comm, de Palo Pauli f, An-

'ge'k: Saran A'pOü. afïïig.ï Gryphlfw. .231. Bennet
' de Paio e carne Pauili extracto 2. Cor, XII, 7. H'.N

uT, 734. G. Wïms&lm*f de exploratione fuae ip- | .
- -fius fidci ex- 2 Cor. XIII, 5, Witt. 70or. Bajer de -

jcrurinio filei & Chrifti in nobis. Jen. 692.
68 Faíc.. Breichauptit Obfervatt. Theol, ex Comm,
. Lutheri in Epift. àd Gal, Exercitatr, X. Hil 694..

: Jo. Schulzii Catechet, expolit, Epift, S.' Pauli ad Ga« -

; Rer fine tic^ S5ojenó Tr, Theol,: de upicó J. Chr.
-"Evangel. ad Gal. b 6-9, Lipf, 709. Hartfchmid

de Juftificatione ex fide non ex lege (ec. Gal. III,—N. r

11.12, Arg, 696, | Quenftedr de Paulina 'Petri in-
crepatione ex Gal, II, 11« 14.. Witt, 687.. Schu-
part de gratia Paulo ad minifterium data.. Giff, 728«

^ s6g-Fatc, Jaeger de Chr. Mcdiatore Cal, Ill, 19. 20*

..ge per angelos & - mediator, lata GilJ, HE, 19. 20. .. ]
Gott, 744. Breithaupt. de vita Chrifti in fidclibus -

(ub. 706, Pracf, Waehnero G. C. Neander de le-

" ex Gal.1L,/20, Hal, 70t, Praef, Rüdigero H. W.

Gerdes de Chriffo unico Abrah, femine ad. C.l. IIL,

20. Gieff, Gicff, 723. Hagmajeri difp, in- loc/ ad ..
. Gil; HIL , .26, Tub. 739. Kraeuter dilf. ad verba

Paulli.Gil,lIl, 2o. 9. C& i& vt76 X« T. « Jen. 739«

o 290 Fáfe, .Wigner de Indumento,B.prizatorum ( Gal.

4821 Fafc, Bajer de: formatione Chifti in nobis ad .^
COP CL M n 19,;Jen. 694, Rechepoberg de iterata re-

HU 27) Hal ,694.' Pracf, J, G. Walchio: ]. C,

Werrer.de Baprizato Chriftum induente Jen, 739. . —
Marcbe & Leyfer Specim, jurisprud. Paui A poft,.
quosd. rem. turelar. ad -0 IV, r. z. Lwf236. . ]

/Pracf. de Balchafar L, Móller de temporis plenitudi-
nead Gil. 1V, 1-4, Gryph. 750. |

generatione laporum ad Gal, IV, 19, Lipf. 717«

c0p0 7 907 Cl x

Q RR : .' : V
l

UE IN QVART': L 208 E

n . - €h!ademas de format. Chrifii in. Galat. ex Gæ! IV' UM
Ü [ —— 9. Vitemb, 71o- . Praet;. Georgio J.: G, Hirfchius —
(Am d .. de Paulo paxcurtcme a V. D. minifiis imitando ad
ext d- w GaL IV, 19; ib. 253. .. Praef. W'whnemj C. Erys .. ,
LA o otheopel de Pauli Ap.. Allegoria Gal, IV, a1 - 3L6i-
k -d —— Gotr 744. Wichneri gratulat.ad J. Lhr. E"yrhm
-t .. pel verbi. div, muaus obeunt. pracmifT1 conin, Hies —
| . . rofol. coeleítem cum prifca Melchifedeci Hierfolye
m, ] ma QGot. 7;o, Praef. ], D. Michiaelis M. H. -
(94. ] * 'Teenckc de prifea Hierofol, cujus cives chuflüàan — -
16 — 4,ad Gal, IV, 25. Goett, 749. Overkampf'*da pece, 0
n 4 . ac poena [lmaehs typ. ad Gal iV 29, 30 Gry-,f
hod PhllW 743.. k r
M. M 372 Fafc, Cypmarix Apoffaf a Chnüo &ejued grat,**-
j iv , inflituta per opera legalia Gi Vw D6 T& .2
M. Pracf, Klaufing F. A. Lyfius de fïde per chiritatem -
"i coperofa ad.Gal. V4 6. ib, 737. Eod Pràef. G, A. -
a d — Wike de Jmpletmne legis Chrifti P:r portatibn, o* *
kl ] neris alleni ex Gal. VI, 2, ib. 730, . Cafp. Loe(chet —
4334 - X de glormioqe Paulina ex Gal; VI, g Witt recuf. - .
(s $- .230o. Drefigius.de ufu Stxgmatum apüd Veteres ad — —
'-WI" - Gal V[g,iz. Lipf, 733. Cotn. Hafaeus de : 'rx'yæ-"
lcud' ( uRci Veterum ad Gal, VI, 17. Brem. 704.

etti 37 5. Faíc, Qu;mdc de qu. an Bpift, ad Ephei aPäu-
' lo: Ephe(; an vero Laodicen, infcripta. fuerit? Re« -

7,9]- : " glom. 7213, Sanntag de Praedeflinatione ex th
u NE E 4« Schleuf, 6$7. " Vnger de Sigils Chrifti E«
n . vangel, ad Eph. 1, 15. Lipf. 744. , Seb, Schmidii
?'79( . de Obfignatione Hdc.hum interna ex Eph. L, 134 14«
;J"*6- " —Arg. 681. Eckhardi Comm. Philol, ad Eph H.se
gb ANitt, 682. wg,uienem Idea Echüicifmi ex Eph, "» N
[udl' | MEES ïl. 12, R('& 72;. UAAU

" 374 Fafc, . Bielcke de Familia Dei ad ïPh If, q-,. S o
U .Jen, 758. Hilícheri Templum. Dei. irfy!?acum x
" Paulo delineat. Eph, JII, 18,. Liof, 706.4 Heumann
Z'.-d Pdi; IIIO » Q ! 4. :

L|

. 419 — 4N QVARTO, —

I de ("hräamom« ergaïhömihgsimmenfumbiliumtle"'-a'd" n
t Eph.JL 18 19. Gott, 73y. J B. Carpzov de -
P2 Ddcenlu Chr, ad' inferos ex Eph..IV, 9. 10. Lipf.
( 71687. , Hafaeus 7epi 76 xarajdetaee "oU Xpis'oU
" et T& XOTUTEZU pLepn TAo "s éx Eph. 1V, 9. —

$u

. Brem.7024. .. N T
37; Fafc, Praef, Barkey J. N. Richter de termino do-
;norum munerumque extraord, ex Eph, IV, 12. 13.

æ Brem, 7;7. Pfeíhinger de viro perfecto ex Eph. ÍV,

/243. 14. Arg. 706. Chr, Gottl, Schwarz de aetate
, & ftatura. militari vezéerum ad Eph. HII, 15. Ait.
^731, Boyfen de Kue« av9pegrav Eph. IV, 14.

-0 , Viremb, 712, - Praei, Bihrdtio. J, C« J. Schade de -
. «tripl. hominis flatu aü Eph, IV, 22 *24. Lipf,.7$$» .
:/ G. Wernsdosf de contriftatione fpiritus obfignatoris

,ï;ic Eph, IV, 3o.. Vitemb, 7054

376 Eifc, Praef, M. Crufio E. A. Hïeife de Refurrg&.
IÓ mio G. W. Müller de AKQlQMq- Chriftianorum pra-
; &tica ad Eph. V4 14« Helmíft. 728, Seb. Schmid de

- Conjugio myflico f. de unione fpirit, Chrifti c. fidel,.-

ex Eph, V,:3o. Arg. 675-. Durrius dé veter. armis
- beilicis Zona & Lorica ad Eph. VI, Alr, 687. h

- "A. Schmidt de Armatura. fpirituali ad Eph. VL Ó19« .

" feg. Helmft, 7ot,. Oporinus de Simplicitate divina
- fententiae Paulinae Eph. Vl, 12. Goett. 746.-

! 377 Fafc, Keffleri Obfervatt, Philol. in Epift, Paulli

^ad Philippenf, Brem, 702. Althoferi Obf. Sacrae
in Phil. L Norimb. 641, Fecht de fruétibus jufti-
/"tíae per Chriftum Je£ inlaud, & gloriam Dei fa&is

: ex Phil, I, tt. Roft. 693.. Kitmeier de Analyfi A-.— |

^poft. defiderata ad Phil, L, 3. & 2 Tim, IV, 6,
-"Helmft, 201. Progr, in memor. inflauratae. doctr.

| ^ Evang. annivérfar, praemifla Comm, in Pbhil. I, 27.
- Kipf 746. - Praef. Sciebritz ]. H, Schmidii dill, qua

[

, Ápirituali ad-Eph, V, 14, Gott. 738« .Praef. Mündes . L.

IN QVARTO : . n

: loc Ph:l H, 1,.3. atautolngme vitio hberatur Ha!.
2$4. ngr Pafchale de. Phil. IL, 6- 10, Lipf. 741,
Ba;er de gloria religiofae ac div, adorationis Chr, Je» -

—fu íec, hum. nat, debira ex Phil. Il, 9, 1o. Jen. . —

690. Fecht; de externa nom. Jefu per- genuüexlon. |
veheratione.. Roft, zecuf, 739. , &
37& Fafe, Joh, Schmid de cura falutis cum timore. ac
tremore ad . Phil, II, 12, Llpf. 2424 D«utfchrnann
. de folicita Chriftianor, in Deo 'ZJTWPIBP')/OLG"W ud
- Phil, If, 12. 13, Witt. 683 Simon de KuvcpMI!/m
.a D. Paullo Phil;IH, 2. mandata.. Smilc. 747.
Praef, Bernholdi Joh, Farbaky de Juikna Ch:, no-
- bis per fid, impurata fninime vero parat;va ex Phil,

AH 9. Alt, 736.. Neumana de fidelium ueTatyg- —

! )u.a.'no-fbæ ex PhnI III 29, 2 f, Wltt 4007 I"ræ;u-
| betb. 700.
379 Fafe, . C. G. HoFm'mn mtrodu& mlefï— eprt
Paulli Apüü ad Coloff, Se&. ]. Ltpf 719.' Ejusd.
diif, ed, ada au&t, Vitemb, — Ejusd, diff. Sé&: IL, III..

Vitemb, 746. 742. . Alihoferi Obfervacr, Sacrae ad —
. 'Coleff, Alt, 643. . Quiftorp de titulo Chr,. quo

CoLl, tf. dicitut primogenitus omnis creatürae,
.Roft. 71o. Cogitationes ad Coloff. I, 1. de Chri-
fto primogen. ante omnem creaturam, Helmft. 748.

380 Faíc. ttig ad Col. I, a4. de refiduo paffionum ——
Chiifti quod Paul. in carne fua ecclef, caufa cum — M
. gaudio adimplevit, Lipf, 7014 Brandt de paffios ——
^mib, corp. Chr, myfít, ad. ColnfT L.24. Jen. of, —

Haferung.de defe&ibus affliionum .Chrifti a. Paullo
^ fupplend, Vitemb. 730 Gliler Comm, ad Coloff. .
Sd.a4. Roft, 753, Eckhard de fonte haerafsum .Co-
: lelï' IÍ, 8. ab Apoft. indicato, Witt. 691, Muhli;

- de Coloft. II, g. cuCrrzeie epift. Kil. 695. ..

38! Faíc, Ghladcmus, de fpolio fedu&o:um in ädglcs L

Qa ' ,. weemes

La VO UINO QVARTO;

: -commzfïb ex. Ccylo'ï' H,8. Witr. 217. . van Bachu-«—
.^, yfen de üs quae dzflzpuluq Saplentum ante omnia
^^ frre d:bet ad Col. II, 3. Serveft. 719. — Weilfens ;
" s born de Phil: fophia fcdu&uce ex (..olofï II; 8.
. Lipf, 722. . Weifmann de ftudio fapientiae quod :

non eft 1x.cundum Chriftum, Tub, 717. ]Jenfelde

ieco Coloff. IJ, 8. fqq. Lipf, 761. Zeibichii per*-

. * Philofoph, ZuAaya"yoU/T£c omni temp. obfewand
. Coloff. I1, &. Vitemb, 741, —

.382 Fafc, . Major de J. Chr. Del & Mame E!io ex- ;
.. Coloff, 5, 9. Jen. 638. : Dorfcheus de unione hy'- 53

poftatica duarum naturar. 1n .Chr, Arg. 6go. ]f,

. Fauft de Chirographo: quod adv, ros erat ad Colotf. .
2oM, 144 ib. 570. . Ead, diff. recufa ib. 689. ldc,m« i
- de Satisfüi&ione Chr, qui delevir Chirograpb, quod
^. ad«. nes crat, ib. eod, .Pfeffinger de angelorám
culru ex Colr)fï' n 18,'|b. 708 Neumann de Pal«

.ma ab er a.kï:ls non inrervertenda ex Col, 1í; 18.

COW recub ^ 711. Progr. de' religiofo ange-
..« Jer. cultu, 'Helmft. 739. ]. .M. Miller de loco :

" Pauit. ex Coloff. II 18;. Lipf. 746,

38; Pafc. Zemgravix de novo nomme ejusque renova. |
. tione & induitione ex Col, III, 16. difiertatt, Arg. -

f' 701. "ldem de novo hom, ex Coloff, 2, 1o, ib,
a 709, - Heifen de Barbaro & Scytha ad Coloff, lII,
w 11 Brem..740. Jf. Fauft de Epift. Pauli ad Laodu
-€enos Cololf 1V, 16. Arg, 671. Hauth de Epift, ex
Laodvea in. encychca ad Ephef. adfervata Col. IV,
'Ox6. Edang. "$1« Dietelmair de Acchippo & ai-
^monitionc Pau!i od illum pertia. Col IV, 17. Alt. 751,

384 Fafc, J(; Fautt de San&ifieatione ad r Theif, IV, — |.

13:8. Arg. 686. Lorentz de uno A:changclo ad r
C7Theff, IV, 16 Judse v, g, ib. 747-. ) F. May-
"er de San&Bifitationé ad 1 Theff. V, 23. Gryphifw,

4os&. Klaufing de loco 1 Theff, V, 33. Lipf. 72. 1; :

Ghlademus de metu dm exctemae- apud he:erodo-

xo8.

x IJNQVARTO ^. m
hh-« $ ^— . xos qut mtempeüxvo aut nullo aä £ 'Tïhe[!' n !.
0mnu ; 24 44 Witt, 71lY. d. .
d. d ggg TYafc,. . Chr- Kortholt Apnrheoks ,P.apaea ad &
F& d- ^ Thef. Il 4. Kil; 699, Rodofph de adventu & mi«
quod riculis Antichrifti Bern. 7o0$, G. Wernsdorf de
ílà ( -effcacia errorum ex 2 Theff. Il, to. i Vitemb, -
iy d — n6 JC Fauft de fufficienria verbi fcripti ad a
"a, - 'Theff II, 1$, Arg 687 Zeltner de Monogrammar m
te,Pauli in 2 Theff. II 17, Alt, 721. — - A:
W d -586 Fafc. Zizmann de Timotheo viro qmdem javéne . .
eh d -- vitae tamen pietate, munerumque gravitate. pláne-
o ]. ; eximio, Cob. 747. Saubetti Obf, ad 1 Ep. ad Ti-
of . *'moth, Alt. 674. ]. M. Lange de genealogiis nun-
Un ] . quam finiendis & fabulis judaicis, Norib. 696. ^
d . Steuber. de Ph:!ofothe Platonico - Pythaaorzae
x ] . fraudibus f. placitis erroneis a Paullo atque Petro —
u Amprobat. Rint, 744. Heyde de:beatitate, Dex ad -
TR 3 Tim. l- 11. c, VI, 14. Lip! 754, " Bajer de. Vnis.
mee Al æerfahrate 'orat. dxv. eX 1 Tim. IHl, 4. Jen. 677, f
ho d / Velthem omne trinum perfetum ex 1 Tim, 1] 3- . —
: 4.ib. 695. Stat, Lnrenbcrger de Sedu&mne Ada* —
" ini. Helmtt. 685$, J :
Ag. d 927 Fafc, ^ Stübner de- beandafper parfum uxore ad- &
- Tim. i, !s'. Lipf 235. Praef, Bernholdo . L.
" - Hoerner de falvanda per filiorüm generstionem. mu-
u licre ex 1 "Tim, I 14. Alt; 735.. Glüet de mulie-
Vg 3 - refl lIvauda ex « Tim, W, r$. Roft, 75 1, . Oldekop.
ïV, | . de Epifcoporam virtutibus & vitüis ex 1 Tim, IT.
ab ] — & Tit. L Suobac. recuf. 692. .. G. W4lch de E- -
m ^pifcopo : unius üxoris viro ad : Tim. lil, 3. Jen.
:lV, ]. — 733. Prate de Clerico unius uxoris roarito I
" 'Tim. HI, 2. 12, Stadae 74». J C. J. Schwarzit:
li 3 - Conim. ad' 1 Tim HI, . an Epifcopo falvo quo'
»if»;f. | fungitur munere fecunda inire liceat vota ?- Jen,2$7. —
hh s 588 Fafc, Fecht de Clerxco pnrcuffore ex 1 Tim, nt,
s 5 & Txc. L. Rofr 7'4s lmm. Weberi Parerga
Óy w Os5 - 3 Phr'

? W UA IN QVARTO

-;Phxlol ad l Ttm. I([ j4. L:pf' 626 Praef A
2v v bich: J. G. Hermannus de fumma ecclef. verae di-.
.. ^. gnitate ad ; Tim, HII, rg. . Vitemb, 739. — Praef;
^ .. Buddeo J. H, Oberlaender de juftificatione Chr. in -

Spiritu ad 1 Tim. Ilf t16, Jen. 7324, Hebenftreit

A Progr, invit, ad folenn, Do&oral. duor, Licentiar,.
A 'Th praemllfa Comm, ad 3 Tim. lll, 16. Vipf.

- 4$1, J. H. Ofiandri diff. pro mterpun&mne quod

olumna & fitmam, veritátis fit magnum pietatis .

.5 myfterium'ad r Tim. IlI, 16. Tub, 7$2. . Goezius
de magno pietatis myüeno ex 1 Tim, III, 16.
NVitr. 687.
389 3) Fafz, Huff de jejunio Pontxäc:orum quadragef
Íec, orac. div. r Tim, Ill r - 3. Liof 7$0. Scheu-
trer de Apoflafia ultimot, temporum Bern, :744.
* Chladenius de Conícientia cauteriata ex r Tim. IV,

— $. Vitemb. 716, racf. Neubauer J P. Snell. de
Confcientia cauterla notata ad r Tim. IV, 2. Giff.— —

74$. Hannekenius de vero verae pxetans exercitio
ad 1 Tim. IV, 6- 8 Witt. 696.
389 b) Fafc, Tarnovii diff, quaenam juveni Theolo-

go 2fferant au&otitatem ad : Tim. IV, 12. recufa —

Witt. 742, Pauli fpecim. Typic. de.Typo Timo«
thei a Timotheis ad vivum exprimendo, ad 1 Tim.

- " 23V, 12. Hal. 73o. :Praef. Hofmanno /W, S, Haus-

dorf de ordinatione TTimotliei ad 1 Tim, IV, 14.

& a Tim.L, 6, Vitemb, 7£4, Struvius de Presby«-

teris duplici honore dignis. 'ex r Tim. V, 17,
Helmfl 727. Albert Heterodoxus ex abufu Phi«
—Jofophiae & Philol, natus, Lipf, 687. . J. D. Baiet
| de pietate quaeüuof; ad 1 Tim VI, $, 6. Alt/ 732,

Esberg de Monarchia divina, Vpfal, 708. Zeltner-

de benediftorum fundamentó in futurum ex I
Tim. VI, 19. Alt, 716,

| 390 Fafc, Quiftorpil Progr, de abrogata z Chrxüo

mortea Tim. l, T Roü. C. H. ;Lan,,xi Idea Do-

&ori9

L— ii n -

7 C —
- —
[-—-—: PL s S u PT L.

.

je (l

Bf -

hr, d

fireit -

ntiat,

l -

quod
etatis
Yeztus

TM

gt
a

T
l, IVI y

[ de

Giff:

i N

eofo«
ecula
'moe
Ti
lus

! Ib ]
bj«

d
Plie
Joiet
h
|rnét
j 1

1ri00
por

jofió

IN QVARTO; — o:$ j

&oris Saeti ex r Tím, IL, 1$. delinesta, Lubec. .

o733. ]. G. Walch de Hymenaeo &Phileto ad 2 —

J Tim. H, 17. 13. Jen.. 7354 Dannhawer de dc&ri- .. |

na de praede(tinat. filior. Dei ad fülutem ex 2 Tim. ..

11 19, Arg, 684. . Bofii Exercit, Philol, in 2 Tim;
» : l*l[,jzz. jen. 673* ; : P ISMES M
391 Fafc, J. B. Carpzov de Script. Sacrae G&ogrveuciat
- ad 2 Tim. IMI, 16; Lipf, 697.. . Sal; . Semleri. Ob»

fervatt, Exeg. Crit. fuper 2 T'im, HL & IV. Al -
(42$53. Baier de haereticis mulierculas cáptantibus ^
/ad 2 Tim. IIt, 6. Alt, 714 .J. G.. Walchii Comm,
.,de Theologo hominé.Dei (szm,IU, 17.) Jen. 75 )e .

: .392 Fafc. — Liebknechi; de aurium. þrürigine, reeuf,
., Gieff. 719. .a Wichmannshaufen, de 'Theologo vi-
— .. gilead 2 Tim, IV, s. Numb, 753. ]anus de füp. .

. plicio fubeundo ad 2 Tim. IV, 6. Lipí. 21;5, Ma-
. fius de Pallio Paulli ex 2 Tim, IV, 3;. Hafn, 689..
- Moshemius de Paulo ex ore bonis liberato ad z
- WTim. IV,,17. Helinft, 725.. .. N OM
393 Fafc. Fechtii Exeg- expofitio Epi, Pauli ad Ti- -
"rum, Roft. 692. - Giünenberg de div, fan&i mint-
— ferii conftitutione ex Tit. L 5. ib. 706, Rollius
.. de requifitis ecclefiae minillrorum propriis ex Tit.
i51, 9. 7355 Rrifch. de Theoloä'go 0&'/7550(*5"&?- 'E'Wm'
xcra vQ Oidaym" mue9 Acys &c, Lipf. 734-.
Boerneri Progr. invitàt. ad Pinegyrin Acad, prat-
indfi cónmmuad Ti 44415 249 9. P at

. 394. Fafc. Haferung de AllacxeJomeentta in mini-

flto. Ecclefiat. obfervanda ex Tir. Il, t. Witt, 726. — |

' Müller de SatisfiCtione Cheiftt: ad. Tit, Il, 14 Jen. ^

67;, F. J. Baier de Aefcülaggïo & Hygea wdüs':Cþ;-.

AOWSQCU'/TO!Q a&f "Tit. l"( n Al*t..l ag S,t—oer/*de
( Aouspai a& Nnynyeveias ex Tit; T g. contra Elf-
/ meri interpret, Lipf, 75a- : Benj« Saánt« Aubin. Elf--
M | ( A . neride |

;

m': *NQVABTO

L ;,nemnae ïnterpreta; chx ad. Tir. HI, £,Wetio | &
alv, J. G. Stoer, Frcf, & L!pl 73». Heumanni — [ w
^. — Progr, de haeretico Paullino in Ep. ad Tlt. !Lio ^poa
-* Gott, 7«4, ! E
$9$ Fafc. . Gottír. Ol'*am Analyf Log. prü ad p u
^OCHiebr, cum. Obfervart, Philol. Lipf. 756 Praef, ; | o
5 9. S. Semler C. G. Neidel diff. quod graece Epift. aàd. — | H
. Hebr) Pauilus exaraverit affirm, Hal. 761. Deyling — .| M
.. Progr, invit, ád promot, Do&eral, de fcopoEp, ad ^ ] y
- chr. Lipf, 139. Koenigsmann: (fe vera hotione . [ 4
". vocis T&À&oG; ejusque . & derivatar, vocum ufu, in !
E». ád Hebr, Jen. 7 39- Kortholt de Chííto €savy- — | H
a S'gwn'w ex Hebr. I. demonftr, Kil, Moller de ge | N

(s2 muiso3 vócum xocp.m'z'np & Uwos"aca'lg notione : ad
OU CUHebr. L 3. Libé, 718. Sanntag de verbo virtutis
» quo omnia portantür ex Hebr. T, 5.. Alt. 7094 | —
395 Faíc, J, F, Hirt de introd. Pmmogenm in orbem . ] ,
- habitabilem ad Hebr, T, 6, Jen. 7$4. . Chr, Chem-
.nitius de San&is Angelis ad Hebr. I, r4,. 'Witt, ;
.661. Sentgraff de eo quod Deum decet ex Hebr, l
li, 10. Arg, 677, J.E. Mayer de prme'xpe falutis. n
. €x eo quod Deum ita deccbat, per pailiones con- :
fummato. ad Hebr, IL, vo. K, 693,.— ]. W. Bajer de
affüumtione feminis Abrihae ad Hebr, H, 16. Jen.

693.. Cotta de Filio D:i non angelos fed femen A- bä
"brahae adíumente ex Hebr, II, 16. Tub, 7554 |
/. $9* Fafc, Syrbius de tenenda (idei Chriftianae profefz 13
. fione ad Hebr. HI, 14. Jen. 750. . Schmeizer de - j
;(nexu di&or, Ep. ad Hebr, C, V, 11, ufque ad VI, :
12. Gott, 7;50, .G, T. Meter de trib, novellor. na«» ;
fcentis Ecclef; Chriftianorum | initiamentis Bap*:[ï- ,
.. smo0, Catech, & Manuum inpofitione ex Hebr, VL | f'
00 $. Helmft, 690. Fechr. de forma Catechefeos Pau— | S*
. : linae ad Hebr, V, i. 3, Rofl, 702, Teuberi Con« o
^ eio Poemtennalis 1up€t d;&o Paullino, ad Hbr, VE 1

4-5,

flartio
minni

0 dd
Prae,
h al
ylinf
p d
tione
E

JAN QVARTO, —— . aT

4 8, Halberi, 21:, ^ Velihem. de impoffibilUuate ——
. reditus ex Hebr. Vl,4-6. Jen. 697.. .. . 3.
398 Fafc, — C, A, Crufii Obfervarr. de lenganimitate -
-idei, Ebr. Vf, 12, 16. Lipf, 746. . Knappii Diff;

h. de Jetu noftro. prazcurío:e occaf, loci Ebr, VI,

20, Hal, 753, Ch:, Hoffeann de Melchifedeco
* Ebr VIl, 2. Jen, 669, Quandt de Sacerdotio .
Melchifedeciano. recuf, 73;. Proer, de Jefu fine
patre & matre, fen. 748, — A. G. Waehnet de Mel.
' . €hifedeco Meffiae T'ypo Ebr, VII, :« 1o, Gott; 74$..

— Praef, Ammendort£ Derih. Sondyk dé. Melchifedeco. ——

. Hebr, VII. Duisb, 756,. : Praef. Buddeo J, D,
^ Walther de Jefu mclioris foederis fponfore ad Hebr,

- VÍi, 22. Jen. 712, Neumann de Pontifice N, T. m

.. tX Hebr, VIf, 26. 27, Witt, 699..—

..399 .Fafc. Wollius de Pontifice Chriltianorum maximo

Aedente ad Hebr. VIIT, 1, 2. Lipf, 746. Kiesling — :

- de Jefu San&orum adminiftro ex Hebr, VIIE, 3. |

Lipt.749o. Hoffmann de melioribus N, 'T, pro- -
miffionibus ex Hebr. VII, 6-13, Tub,'716.. E-

jusd. diff. Pars H, ib, 747. Fiícher de loco Hebr.. .. :
1X, 5, 4. Lipíf, 749. Danz de funttioné Pontif, .

. M. in adyto anniverfaria dilf; l, 11, ad Hcbr, IX, 7.
Jen, 633.. !

4oo Fufc, Hellmichius de Chrifto Ponrif, Maximo ad

Hebr, IX, 11. 12, Jen, 75 1. Sonnrag de omitten-. -

.da miffa Pontifcia, Schleufing,-689. — Deyling de 5
; Qetu Chr. EPQGWW//'(P in confpe &u Dei ex Hebu-
— X; 24. Lipi, 722. — Colerus de divina difpenfatio-

ne circa legem omnib, hom. datam Hebr, IX, 27, &
. Alt. 707, Steenbuchius de Chriito poflg. in glor, .
"fufceptus num expe&ante, Hifn; 738. . Quiítorp de
factis poenitentiae vi&imis Progr. Roft. 760,

«. Sonntagii enucleatio infignis di&i baptifmal. Hebr.

-* X, 23, Alt. 666, Pfizerus de congregatiofie . nomn .

deferenda ex Ebr/ Xj 35. ib. 718, | :
E U vMEg s 401 Pafc,

(caig 0 IN QVARTO.
( Bbr. X t Tub. 716 Lofit Comm. epitt, ad M.
:G,R'aphevïium' &de vef'bi.s Apoft, Hebr, Xl, 6. Xepig
h js vugsog &c. Hildef, 725$. . Chr. Pfaff de fide
Y Meterum 'ex Ep. ad Ebr, XI, 26, feq. Tub,. 717.
von Seelcn de integritate vocis ewupaSwav Hebr,
Xl 57- Luübec. 718. Burgmann de epocha N. T.
rima intervallis difcernenda. Roft. 749. Pries de
non - coni'umma«tisi patribus X T. ad, Hebr, Xl, 39.

4o. Roft. 749. - Hilnerus de incremento cognitio- '

nis fidelium V. T. poft confummatum opus redem-
d&onis ex Hebr, XL, 39. 40. Lbf. 7;5* Md d
o Fafe. Praef. Wucherer J, G. Greiff de Paullo in

" eo minime favente. jen. 734. Praef. Moshemio

€. H, Pollmann de Ecclefia primogenitorum in.

coelo adfcriptorum ex Hebr, XII, 23. Helmft. 737.
Bebelius de clamore fanguinis. Habelis & Chrifti ad
'Hebr. XII, 4. Arg. 670, ; Joh, Schmidt EZTy"Uc
" di&i Apoft. Hebr,' 15; 4. ib.624, Junghanfius de
qiciis ac legitimis: minifirorum V, D, conjugiis

! eontra Pontificios ex Hebr, 13, 4. Lipf. 739. , Kort-.

hok: diff. 'Theol. de di&o Ebr. Xili, 8. Kil,' 692«
Schmucker de fequendo Jefu extra portam paífo ad
4 Hebr, XHf, 12, 13« Brem. 765* NT
: cathol. ,animadverf. Philol, illuftrata. Lipf, 739.
Wéifnann de Deo tentari & tentare nefcio ad Jac.
L5 Tub. 747. Praef. Ceorgi Abr. Knuzius de

AqTOXUIC & per verbum veritatis ad Jac, L, 18.. Vi«
'temb, 760. Scherzer de illuftriff. div. immutabili- —
tatis Majeftate ad. Jac. [, 27. Lipf, 674. Praef, .

Calovio Th, Gtcller de vana pfeudo. Chriftianorum

.. xeligione Jac. L 46. Witt, 680. Idem de vera ves -

