d Deut. XXIX. 29. ibicï

54. Io

1718.

Chriflopb. Scbóneich de Verbis Mofis Deut, XXIX.

29, Regiom. 1721.

luft, Chriflopb. Scbomerus de Arcanis

Herm.von

|0,

li

]hovae, ad Deut. XXIX. 29. Roftoch. 1690.

E Hb m

der Hardt Syofià £ieb Deut, XXXIIL übergefe&t. Selimft. 1708.

SeCtarum

Georg. Michaelis Ca(fai genuini ve0 jYyo» Natales, ad Deut,

XXXIl. 15, Vitemb. 1716.

lo. Chriflopb. W'ichmannsbau-

]i Ir

fin de Affere Metallifoffore, ad Deut. XXXIIl,25.. Vitemb.

tlf DW.

lo. Andr. Schmidius de Morte Mofis, ad Deut.

, Gulfr.

1722.

41 Deut,

XXXIV, Helmeft, 1703.

pul-

2

(o. Ern. Gevbardus de Se

tura

W

ia

6o

Zpparatus Eahægeticm

tura Moyfis len. 1684.

le. Barifcb de Sepulero Mofis,

g

]

4

ad!Deut. XXXIV. 6, Lipf. 1703.

In Librum lofuae.

Í

1d.

t:

55 lo. Georg. Alicht -de Scriptore Libri Iofuae, Lipf. 1712.

de Rachab Meretrice, ad Iof. II. r.. ibid, 1712.

Id. de

'Tranfitu Ifraelitarum per lordanem , Iof. ll 15. 16.. ibid.

1712.

" Hiob. Fide- lufl. Háufer de Ifraelitarum "Tranfitu

Andr. Kempffer

miraculofo per lordanem, Erfurt. 1718,

de ftupendo Ifraelitarum fub duce Arca Foederis per Ior-

danem Tranfitu. Giff. 1696,

INicol. Kóppen de Circum-

cifione fecunda, e Iof. V. 2. Gryphisw. 1709.

Io. Georg,

Abicht de Cultris Saxeis, in Circumcifione a Iofua denuo

inftituta vfurpatis, ad Iof. V. 2, Lipf. 1712.

Nicol, Küp-

o p p sEX Q r M.« XS Se QORTA

pen de Opprobrio AEgypti, e Iof. V. 9. Gryphisw. 1709.

Io. Georg.. Abicht de Duce Exercitus Domini Iofuae apparen

te, ad Iof. V. 15.fq. Lipf. 1713.

-

.

56 le. Audr. Schmidius de collapíis Hi

erichuntisl Mufis, ad Io?.

VI- 200 Ien- 16900

lo. loacb. Weidnerus de Miraculo Mu-

E

rorum Hierichuntis cadentium. . Contra Halenf. Obf. VI.

Sucossóli

E

'Tom. IV. Roftoch. 1708.

Io. Georg. Abicbt de Lapfu Mu-

rorum Hierichuntinorum miraculofo , ad Tof. VI. 2. fqq.

Lipf. 1713.

lo. Chriflopb. Wicbmannsbaufen de 9N - $Y2

& N- ri2.. Wittenb, 1706.

INicol Kóppen de Supplicio

Achani, e Iof, Vll,24.2$. 26. Gryphisw. t1710,

I4d. de In-

fcriptione Legis Mofis in Lapides, Iof. VIIl. 30. 31 32. 1bid.

I7:f,

ld. de oroclamata Benedi&tione & Maledictione

in montibus Garizzim & Ebal, ad lof. VIIL. 33. fq. ibid.

1711.

Io. Ludovic. Schmidt de Iuramento Iofuae Gibeoni-

tis praeftito, ad Iof IX, 15, fqq. Lipf. 1702.

Martin,

Ha[fen & lo. Dan. Trempenau Difpp. duae de Qu. An recte

fecerit lofua, Iuramentum dolo elicitum Gibeonitis fervan-

do? Vitemb. 1727.

lo. Fecbt de Religione Gibeonitarum,

E

ad Iof 1X, & Il.Sam. XXI. Roftoch. 1703,

;j

mAd w.

l

6I

T0 Mofis

| 57 lo. lacob. Botfaccus de Statione Solis tempore Iofuae. Witteb,

E

1679.

lv. Georg, Abicht de StationeSolis, ad lof. X, 12. 13.

a^ pE - 1719.

Pet, Beccerus. de Miraculo Solis atque

Lunae, inhemifphaerio Gabaonis & Ajalonisad mandatum

Iofuae ftantium. Roftoch.: 1703.

Audr. Sivertz; de Sole

L

tempore Iofuae ftante , Chrifto crucifixo comparato. Regiom.

li. de

1699. — loe. Georg. Abichi de Libro ReCti, ad Iof. X. 13. &

16. 1

Severin. Eilertz, Obfervationes

Tranfitu

2.Sam, L 18. Lipf. 1714;

Critico-Hiftoricae ad varia Libri Ilofuae loca, Hafn. 1713.

) Kempjïer

Chrifloph. Heuv. Ritmeier de Kiriath Sepher, five Civitate

j per Dor-

Literaria, lof, XV. 15. Helmft. 17 11.

lo, Georg. Zdbicht

| Oitum-

de reftituendis duobus Verfibus lo£. XXI. in quibusdam

l, Gurg,

Codicibus Hebraeis omiffis, Lipf. 1714.

Marvt. Cbladenius

Ua denn

de Ifraelis in fua Religione Conftantia, exIof, XXIV. 15.16.

liö()/. MP-

Wittenb.1717.

Valent, Gottfr, Herckliz de Hercule eodem

W. 1709,

ac Iofua. Lipf. 1706.

4

apparen

j al Ioä

In Librum [udicum.

vulo Mi«

$9 Io, Ern. Grabii Epiftola ad Io. Millium, qua oüänditur,* Libri

0i VI,

Iudicum genuinam LXX Interpretum Verfionem eam effe,

apfa Mo-

quara MS, Codex Alexándrinus exhibet ; Romanam autem

Go ïqq.

Editionem, quod ad dictum Librum;, ab illa prorfus diver-

N:M

fam, atque eandem cum Hefychiana effe. Oxon. 1705.

Supplicio

Chrifloph, Henr. Rimeier de vario. Reipubl. Hebiaeorum

[j de In-

Statu fub Tudicibus. Helmft. 1712.

Dan. Guil. Molleru: de

j i.

duodecim Tudicibus Ifraelitarum, Altdorf. 1709.

Io. Pet.

ledittione

Grünenberg de Samgare per Stimulum Boum Viétore, ex

fj ibl

Iud. 111. 31, Roftoch. 1703.

Chriflian, Scbóttgeniur de Sti-

Gibeoni

mulo Boum. Francof. ad Viadr. 1717,

Io, Eberb, Rórler

Martiit

de Facto Iahelis, Iudic. IV. 'T'ubing. 1710.

Gu[l. Georg.

Àn re(de

Zehner de Deborae inter Prophetiffas Eruditione. Altorf,

tis [oryan-

1708.

4

onitarum,

59 lo. Mich. Langiur de Regentibus per Calamum fcriptorium , ad

[

À

lud. V, 14, Altorf, 1704. * lo. Chriflopb. Wichma

v

3

3

nmlmufä

e

62

Appamms Ewgeticzzs

de Sebulone Literatore ; ad Iud. V. 14. . Vitemb, 1724.

60

Brand. Henr. Gebbardi. Enarratio Cantici Deborae ac Baraci,

$i

i

Iud, V. Roftoch, 1728.

Mich Chri/lizzil. Tierojf de Sacris

Ji

Iudaeorum Vinculis, in fpecie de Voto Iephtae, lIud. Xl,

30. Íqq. Ien, 1657.

Iv. Conr, Dannbawerus de Voto leph-

[

thaeo, e Iud. XL. 30. Argent. 1634.

Henr, Baumann de

10

Voto lephtaeo, ad Iud. Xl. 30. fqq. Wittenb. 1681.

ILo.

Goitfr. Naumannus de Gvyaroo3uciz, liphtachi. Lipf. 1711.

RTT

1d. de Iephtigenia ex voto Parentis neque occifa, neque

facrificata, ad Iud. XI. 39, 1bid, 1712.

Io. Dan, Kiesüing

bl

de Diale&tis Tribuum Iudae, Ephraim & Benjamin. Lipf.

Mi

1714.

N

:

l:

Herm. Chriflopb, Engelcken de: Miraculo dilacerati a Simfone

inermi Leonis, Iud,. XIV. $. 6. contra Obferv. Halenf. Ro-

Ítoch, 1708.

dheod, Kirchmaier de AEnigmate Simfonis,

[

ex Iudic, XIV. 14. 18.

Witteb. 1672.

lo. Frifchmutb

h

Samfon Awiyparis)e. len. 16$4.

AEgid, Strauchb de AE-

X (

nigmate Simfonis,e Iud. XIV,. 14. Gedan. 1681. Brand.

N

Heur, Gebbard de Vulpibus Simfonaeis, ex lIud, XV. 4.

l

Gryphisw. 1708.

lo. Wilh. Hilliger de Vulpibus Simfonis

7

ad Iud. XV, 4. $. 6. Witteb. 1674.

. Io. Georg. O[t de Mo-

Ál

ralitate Deditionis Simfonis, e Iudic, XV. 13. len. 1704.

d

lo. lac, Seiferbeld de Maxilla Afini, ad Iud, XV. 16, contra

b

Oferv, Halenf. "Tubing. 1716.

Io. Chriflopb. Ortlob de

b

Fonte Simfonis prope Maxillam , ad Iud. XV. 19, Lipf.

$

Io, Sidelmann de Maxilla Samíonitica', contra

1703.

Brand. Henr, Gebbard. de

y

Obferv, Halenf, Havn, 1706.

Q

Maxilla Simfonaea & Corpore Adami lucido ; contra Ob-

r

ferv. Halenf, Gryphisw. 1707.

1

6I Dav. Theodef. Lebmann de Simfone

Molitore , ad Iud, XV?;

21. Wittenb, 1709. — Daz. Ramur de Hercule & Samfone,

63 IN

Havn, 1707.

Chriflopb. Weiffenborn de Morte Simfonis,

Y

Ien. I 700o

lo, Nicol. Hardifchmidt de Avroxyewio, Samfo-

nis licita, Wittenb. 1684

Chriflias, Róbren[ee de Sim-

j

Geaïg, Henr.

b

fone A-v.ro;gs:gïæs abfoluto, Wittenb. 1698,

Goet-

i F :

—

63

: Va

Befn.

Datq

Goeizius de Poenitentia Simfonis, Lubec. 1708.

? Sacti

Seb, Cremer de. Simfone & Hercule.

Harderovic. 1718.

Frid, Strunzius de Nifo Samfonis Symbolo. Vitemb, 1714.

d. XI

Jo. Dav, Matthaeus de Pterelao, Samfonis Symbolo, 1b.1724.

9 leph.

hat de

Jo, Fechtius de 1dolo Michae , Iudic. XVll. & XVII. Roftoch,

n IO.

1695'0

4

L. im,

In lLib. I. : Samuelis.

Teque

62 lo a Marck de Cantico Hannae, ad I. Sam, 1l, x. &c. Lugd.

Kie:ling

DBat, 1723.

lo. Micb. Langius de fanefto Eli Sacerdotis

i If

Theopbil.

Minifterio, ex I,Sam. 11, 111, IV. Altorf. 1701.

vumfone

Rófer de Dagone Philiftaeorum idolo, ad I. Sam. V. 2.3.4-

len. 1664.

Conr. Sobrenius de Philiftaeorum Plaga,

mf Re-

I. Sam, V. 6, Francof. ad Viadr, 1915.

lo, Nicol, Hardt-

Imfonis,

fibimidt de t5yay, ex L Sam, VI. $. Wittenb. 1685.

abmuth

MM&

lo. Andr. Schmidius de Effufione Aquae in Mitzpah , ad

Drand.

l. Sam. VIl. 6. Helmeft, 1707.

lo, Chriflopb. Ortlob. de

Samuele Iudice & Propheta, non Pontifice,-aut Sacerdote

PU

facrificante , ad L. Sam. Vll, 9, Lipf. 1714.

Frid. Vir.

Numfonis

Pefle] Vindiciae Iuris Regii . Sam, VIIl, Rintel, 1725.

deMo-

Ad. Rechenberg de fi&ta Hebraeorum ante R. Saulem Monar-

il 3704'

j CL

chia Civili , contra Adrian. Houtuynum,

Lipf, 1687.

tli) de

Bartbold. Hieron, Schultz; de Saulis Regimen Antecedenti-

bus. Argent, 1674.

Io, Chriflopb. Wicbmannsbaufen. de

j Ll

Saule in g nbwn nys3 vaticinante , ad L. Sam. X. $. 10.

contta

Wittenb, 1710,

Io, Andr. Schmidius de Proverbio : Num

hod de

Helmft,

Ya Ol-

quid Saul inter Prophetas? ]. Sam, X. I2.

1730,

Henr. Gotil Reime de Numero Annorum Regi-

minis Iudicum atque Saulis , chis, Iüaelitarum primi , ad

i

d XV

I. Sam. XIll r.. Ien. 1714.

wnfone,

63 lo. Chriflopb, IPolfius de Appatatu Ph

iliftaeorum Bellico ;ad L

imfonis,

Sam, XIIl, s. Vitemb, 171r1,

Cafp. Loefcherus de Saule

. Samfo-

per Muficam curato, ad L, Sam, XV1l. 14fqq, Wittenb,

de im-

1688.

Io. Bufib de Saule Rege Ifraelis a malo genio tur-

h

Hetr.

;bato , & cantu Citharae Davidis inde per vices lib

erato.

Goul- !

Haü'lo

64.

"pparatus Exegeticw

Hafn, 1702.

Ad. Brende? de Curatione Morborum -per

Mich. Evn,

Carmina & Cantus Muficos, Vitemb. 1706.

Eitmüller de Effe&tu Muficae in Hominem. Lipf. 1714.

Jo. Chrifloph, IPernerus de Davidis Xenio Sauli oblato, maxi-

——

me autem de vero Vocum D5 won fenfu,ex LSam.XVI.

20. Helmft, 1714.

lo. Chriftoph. IVicbmanntbaufen de Ar-

matura Goliathi , ad L. Sam. XVII. 4 fqq. Vitemb. 1711.

d

Georg. Alb. Stubner. de Monomachia Davidis cum Gigante

Philiftaeo;

Altorf, 1702.

lo. C/Jri]lmn. Ortlob: de Davi-

FK lN É r "'—'Q—c-ï'x

dis Delirio coram. Achis, ex I. Sam. XXl. 11— 16.

Lipf.

1706,

lo. Frid. Heben[iveit de Davide Furorem fimulante,

t

]. Sam, XXl. 15. Vitemb. 1711.

——

Chriflopb. Sam, Scherff

de Davide contra Nabalem , I.Sam. XXV, 22. Lipf. 1703.

Goitl. Libor. Datbe de Famae Vindicta Davidis erga Naba-

lem fecundum Ius Naturae confiderata. Lipf. 1723.

4

64 Georg. Alb. Hambergerus de lureiurando Davidis,I1 Sam. XXV.

22v len.'17235.

Seb. Scbmidius de Fafciculo Viventium,

]. Sam. XXV. 29. Argent. 1660.

lo. Chriftoph. Wicl-

]l;ï

mannsbaufen de Fafciculo Vitae.. Witteb. 1724

Jo. Leonb,

Reckenberger de Fafciculo Viventium. len. 1729.

AEgid.

!

Straucb de Samuele perfonato , e I, Sam, XXIIl, Gedan.

t

168r1.

lo, Evn. Gerbardu: de SpeCtro Endoreo , ex1.Sam.

*5

—

XXVIII. Ien.1687. .4o, Franc. Buddeur de Pythoniffa Endorea,

EK

contra Io, Alph. 'T'urretinum. Ten. 1727.

lo, Bartbolint

Hiftoria Pythoniíffae in Endor.. Hafn. 1693.

Anon. Get

nac feíteri Gobe tveiffagenbe Prophet Samuel. Grancff, unb

"—« — —— Wa L

£eipy. 1698.

lo. Ern. Gerbardus de Exvocatione Mortuo-

rum, Ien, 1667.

"

4

dee* o .. —— Á

In Lib, Il», Samuelis,

68 W

65 TGrzbr. G,ro-cl;dh&ck Difpp. duae de Rebus Davidis ante Regni Ifrae-

' litici Adminiftrationem geftis , contra Baelium, — Gedan.

Conr, Erid. Feuerlini Mluftria Davidis Facta

17OI. 1702.

Go-

ï

ex Iurispradentia Naturali illuftrata, Altdorf, 1715.

(Brg

tfiofr.

!

2 VT.

—

65

D per

tbofr , Koblreif de Kefchet Ihudah, h. e. Arcu FiliorumIhu-

h. Em

dah , ex II. Sam; I, 9. Kilon, 1700.

lo, Chrifloph, Ortlob

hum

] milXi-

de Paécto. Davidis & Abneri contra Isbofetum 1illicito II.Sam.

11], Lipf 1709.

Gu[l. Georg. Zeltner de Praemio Iebu-

"A

faeorum Caftri expugnati , II. Sam, V. 7, - Altorf. 1729.

deAr.

Ludvph. Frid. Weiffe de Coecis & Claudis Iebufaeorum , ad

.T,

Il, Sam. V. 6.7. 8. Wittenb. 1721,

Chri[lian.Langem. Leth

ilpante

Bernb,

Dayi-

. de Caecis & Claudis, II. Sam. V. 6. 8. Hafn. 1722,

Schbnabel de . Saltatione Davidis ante Arcam.

II, Sam, VI.

pf

14 fÍq. ibid. 1712.

4

llünte ,

66 Io, l'et, Grünenberg de Semine Davidis Chrifto , ad II, Sam.

j Scherþ[

VIL. 11—16. Roftoch. 1707,

Io. a Marck de Promiffione

, 17031

Mbs-

Davidi per Nathanem facta, ad Il Sam. Vll, 11- 16. Lugd,

Bat. 1721r.

Io. Reinb, Rus de Promiíffione Davidica 1ll. Sam,

VII. 14.. 1. Par, XVIl. (al. XVIIL) 13, Ien. 1713.

Henvr.

XXV

lac. von Basbuyfen de Meftiae Iure in Thronum patris fui

ntum,

David, ad 1ll.Sam, Vll, 16. Serv.1720.

lIo. Gott/. Cavpzovius

; Wtl

de Pluralitate Perfonarum in vna DEI Effentia , ex 1l. Sam.

, Letni,

Vll.23, Lipf 1720.

Ern. Frid. Cobius de Syria Zoba, ad

AEj

]l Sam. Vill. 3— 14. Wittenb. 1722,

Henr. Opitius de Cre-

Gedan.

thi & Plethi, ex Libb. Samuel, (2, Sam. VIll. 18.) & Re-

|S2.

gum. len. 1684.

m

4

adorti

vll

65 Franc. Woergeri Primitiae Differtationum Sacrarum , quarum

l. An David Rex horribili caede mactans Ammonitas enor-

, t

miter peccarit ? II, Quinam in tertio Iobi capite maledicto-

N t

res diei atque Leviathan? Lubec,

lo. Andr, Danzius de

dortuo-

Davidis in Ammonitas deviétos mitigata Crudelitate, ad

i

1l.Sam. Xl 51. Ien. 1710.

lo. Chriflopb. Iichmannsbaufen

de Corona Ammonitica, ad ll, Sam, Xll, 30, Wittenb.

n

1720.

69 Séver. Lintrupius de Capillo Abfalomi, 1l. Sam. XIV, 26, Hafn.

ulfrae

16935.

Chrifian. Gottl,, Scbwarzii Dif'pp. duae de Morte

Gedit.

Achitophelis, ex 1l. Sam. XVIl, 23. Vitemb, 1704.

Io.

ZAndr. Scbmidius de Monumento Abfalomi , ex1l, Sam, XVIIl.

$ FH&&

!

18.

, 6*

(Biarrorg. Baerrexav.. P. L)

tï)gfr.

66

| "Apparatus. Exegetieus

18, Helmeft, 1702.

lo. Reinb. Rus Harmonia Vitae Da-

]

vidis, ad ductum librorum Samuelis & I. Chronic. len.

X/

'ïï

1710.

lo. Fechtius de Religione. Gibeonitarum , ad Iof.

lo

IX. & II. Sam, XXl. Reftoch. 1703.

Gu[l. Georg. Zeitner

n

de Filiis Michal fterilis , ad II. Sam. XXI, 8. Altorf, 1726. 4

69 lo. Nicol. Qui[lorpius de noviffimis Davidis Verbis , ex Il.Sam.

m h

XXlll. 1—7. Roftoch, 1708.

Sim. Bened. "Tympe de Verbis

Davidis vltimis, Lipf. 1721.

Anon. Differtation Critique

l,

n

fur Il. Sam. XXIll. 3. 4. $. a Stetin. 172tf.

Chriflian. Lo-

f

kervitzen de Defiderio Davidis,ex II. Sam, XXIII. 15. Gry-

p

phisw. 1683,

Balib. Bebelius de Davide peccante & poe-

nitente, ex ll Sam. XXIV. & L Paralip. XXIl, Argent,

]l

1685.

4

l

In Lib.I, Regum.

40- Henr. Opitius de Davidis & Salomonis Satellitio , Crethi &

Plethi, ex Libb. Samuel, & Regum, I, Reg. I. 38. 44. len.

1672.

Chriflian. Frifius de Fatis Ararum Salutis , ad L Reg.

ll.28. Hafn. 1709. — !e. Chriftopb. Orilob de Proceffu Salo-

2

monis contra Simei, ad l, Reg. 11. 36 — 46. coll, v. 8. 9.

ïï

731

1, L. Biedermann de Salomone in. Excelfis fa-

Lipf, 1719.

INic. Mollev

1

crificante , ad L. Reg. 111. 3. Salfeld, 1722.

Diff. duae de Regia Salomonis Sapientin , e I Reg.l1ll, 4, &c.

adverfus Io. de Pineda, Kil. 1703. 1704 . Ludev, Chri[lian.

Crellius de Tudicio Salomonis noflra aetate refufcitato , f.

Controverfia de Liberorum Proprietate e caufis naturalibus

& moralibus diiudicanda, ad L. Reg. 111. 25. Lipf, 1706. 4

^X lo, Chrifl. Burgmann de Filiis Orientis , ad I, Reg 1V. 30. Ro-

ftoch. 1723.

Frid. Ern, Meis de Dei Immenfitate , exT,

Reg. IIX. 27.

contra Bened. Spinofam. Siluf, 171o.

Io.

Car, Poctii Commentariolus in I, Reg. VIll. 44 — $1.

&

ï;;

Pfalm. 111 8. 9. Lipf. 1702.

Aug. l'arenius de. Paradifo,

Ophir & Simone Mago. Roftoch. 165 5.

Goufr, WWegner

de Navigationibus Salomonaeis, Prancof. cis Viadr. I

689.

L. lg'

[ 6773

67

l

i D

C lm

lo. Chriflopb. : Wicbmannrbaufen de Navigatione Ophiritica

Vitemb. 1709.

- o. Oldermann Diff. duae de Regione

ad hf

"ww & vv — Helmft. 1714.

Mart. Lipenius de

Ll

lonae Diaplo "Thalaffioo, Navigio Salomonaeo & Ophir.

n6 4

Wittenb. 1667.

lSum,

? Verbis

.72 Io

. Audr; Danzii Harmonia Vitae Salomonis ;

ad du&unï

priorum Capitum Lib. l, Reg. & HI, Chronic. Ien, 171 r.

Zritique

Jo. Meirneri Vitae Salomonis Curriculum. — Witteb, 16$5,

'l'(m, Lo-

Reinb. Henr. Rolli Salomo a Scepticismi crimine contra Ob-

S' Gïy'

lo. Conv. Boechmanni

ferv. Hal. defenfus, Roftoch. 1710.

& poe-

Diff. duae de Salomone a Scepticifmo vindicato. Wittenb.

Atgent,

17IO.

Chrifian. Chemnitius de Salute Regis Salomonis,

4

len. I681.

lo. Andr. Scbmidt de Regina Auttri, ex 1. Reg

X, I. quo Ien: 16930

Jo. Ad. Koenig de Regina Auftr, ex

Matth, Xll.42, Wittenb. 1677. - - Laur. Müller de Origine

Regni Damafceni tempore Ifraelitarum , ad L. Reg. Xl, 23.

t &

24.25. Lipf 1714.

AEgid. Straucbii Vita Rechabeami,

44, len,

Regis Ifraelitarum, exI. Reg. Xll, Wittenb. 1669,

Chrifi

d ] Reg.

Róbrenfee & Frid. Chriflian. Bücher Diff, ttes de Regno Iero-

To $a

boami. ibid. 1675.1676.

;

"

Vl 80 q.

73 lo

. Andr. Schmidius de Factis & Fatis duorum Prophetarum,

d[lis fs

Iudaici & Bethelici, ad I. Reg. XIll. Helmft, 1710,-

Ern,

. Moller

Frid. Cobius de mingente in Parietem & claufo-& reli&to in

A X

IMraele, ad 1, Sam. XXV. 22. I. Reg. XIV. 10. Vitemb. 1725,

Jynilan,

Tob. Eckhardu: de Facto Hielis, cum difpendio filiorum Ie-

ato , f.

richuntem aedificantis, ex I. Reg, XVl. 34, ibid, 1689. — /o,

iralibus

Frifcbmutb de Eliae Prophetae Nomine &Profapia, ad I. Reg,

"06. 4

XVIL r. len. 1683.

lo. Frid, Mayer de E.lia Corvorum

3 0. RO'

Convictore, ex I. Reg. XVIll. 1 — 6,

Chrifliern. Sommerfeld

, exl,

de Hofpitibus, Ferculisque Eliae ad rivum Cerith. Hafn,

1712.

0. li

lo, Heur. Scbulinus de Elia Corvorum Alumno, ad

n

L. Reg. XVIl. 2.fqq. Altorf, 1718.

Brand. Henv. Gelhayd

wadifo,

de Orébhim Eliae nutritoribus I. Reg. XV1l. 4. 6. Gryphisw.

Wignr

1707.

- Seb, Scbmidius de miraculofa Refufcitatione Filii

. 1689.

? .Ar-

;

ViduaeSareptanae per Eliam Prgzphetarn b Reg. XVII

J

gent.

—

68

'A[)[wmtm Exegeticus

hat

gent. 1693. — Henr. Klaufing de Sacrificio Eliae vefpertinb,

Godefr. lüngfl de Ci-

p

ad L Reg. XVIIL 36.fq. Lipf. 1726.

6 nl

batione Eliaein Deferto, ad I.Reg. XIX. $—8. Brem. 1711.

EJ. Silberradii 'Theologus Heros ab Elia Propheta in Eccle-

te,

fia corruptiffima egregie olim expreffus ,ex I. Reg,. XIX. 10,

Argent, 1722.

Georg. Chriftopb. Dacbfelt de Vnetione Eli-

mi

faei, ex I Reg. XIX, 16. Lipf. 1708.

h

Victoris & Vi&ä

de

44 Goibofr. 'alandus de. Congreffu. Regum

lo. Fvid,

Dat

l. Reg. XX. 33. 34.

Francof. ad Viadr. 1678.

Mayer de Achabo appetente, & Nabotho Vitam Vineae poft-

N

Y

onente, ad I.Reg. XXl. Wittenb. 1685. 1686.

Marvc,

Rbodius de Proceffu iniufto Regis Achabi contra Nabothum

N

in puncto Vineae, ad I Reg. XXl.. Francof. ad Viadr, 1696.

ll

[2t

Maurit. Caflenr de Meretricibus Currum Achab abluentibus,

h

ex I, Reg. XXII, 38. Lipf. 1715.

4

ll

W

In Lib. Il. Regum.

l

745 Brand. Henr. Gebbard de Beelzebub , ad 1l. Reg. I. 2. Gry-

gt

Georg. Rotb de Elifaeo Propheta Rectore,

pj

phisw, 1702.

ab Elia, demiffo in fignum divinae voluntatis & approba-

"7 Vale;z

tionis Pallio , conftituto , ad 1l Reg. Il 9. Stad. 1721

"

Progr, de duplici Spiritu Eliae, ex 1l. Reg. 1l. 9. Regiom,

fl

1686.

Andr, Keslerus de Eliae Adfcenfione in Coelum,

ho

ex ll Reg. ll. 11. 12 Wittenb, 1701.

EL Sillerrad de

Prophetarum Filiis, ad 2. Reg. 11, 16. Ien. 1710.

Godefr.

Cu

lüngf de Aquis Hierichuntinis, Sale per Elifam conditis,

lo. Andv. Schmidius

fu

di

ad 11. Reg. 11. 19 — 22. Brem. 1725.

de Elifaeo ad Mufices fonum Propheta, 1l. Reg. 11l. 15.,

X

Helmft, 1715.

lo. Chrifloph, Wicbmannibaufen de abomi-

X

nando Moabi Sacrificio , ad 11. Reg. 111. 27. Wittenb. 1716.

Ü

7 beod. Hafaeus de Pulte Colocynthidum, Farina per Elifam

Y

condita, ad ll. Reg. IV. 38— 41. Brem. 1726.

Hevrm.

von der Hardt Intybum Sylveftre in Elifae Menfa Mors in

Godofr. Wegner. de Ca-

f0 Dg;

911&-, 11, Reg. IV, Helmft, 1719,

batione

——

ig F. q.

69

fp&ttino,

batione miraculofa centum. Virorum , ex 11. Reg. lV. 42.

J às(j.

u

43. 44, Regiom. 1703.

t Ecdh.

76 lo, Andr. Quen[ledt de Peti

tione Naamanis Syri, ex 11. Reg.

V.18. Wittenb. 1670.

Io. Micb, Langiu: de Ferro Natan-

XIX. 10,

te, ad 1l. Reg. VL 6. Ien. 1689.

Jo. Boeclerur de Ferro

(one EJi-

miraculofe natante, ad !l, Reg. VI. 1— 7. Argent. 1716.

l. a Marck. de vero fenfi Refponfi ab Elifah dati Chafaéli

LW

li. hi,

de Eventu Morbi Benhadad, ad 1l. Reg. VIIl. ro. Lugd.

Bat.. 1708.

Henr. Gottl. Reime de lehofchaphato, Iudaeae

aepott-

Rege, Regis Ifraelitici in Imperio focio, ex 11. Reg. VIII.

larc,

16. len. 1714.

ld, de Numero Annorum Regim-ijnis Ie-

bothum

hofchaphati, ex I. Reg. XXIL. 42, 11, Chr. XX. 31.. 1I. Reg.

Ii 16960

11l z. Vill. 16. ibid.

Id. de Harmonia Vitae Achafiae,

lentibus,

4

ex ll Reg. VIll. 25. X. 29. Il Paral. XXll. 9. ibid. 1717.

Io. Zytbopoeus de Achafia & loramo, 11. Reg. Vlll. 26, &

1l. Par. XXll, 2, Lubec. 1688.

Henr. Gott], Reime Harmo-

nia Vitae lorami, ad 1. Reg. XXll, $ r, 11. Reg. VIII, 24. &

1l. Chron, XX Ien. 1713.

1d. de Achafia , Iudaeae Re-

2, (

e, aetate non maiore parente fuoToramo, ad 11. Reg. VIll.

Tcore,

26. ll. Chron. XXll.2. ibid. 1714,

4

probe-

W

471 Valent. Alberti Yehu Zelus adverfus Achabitas & Baalitas , II.

Henr. Gotil. Reime Harmonia Vita-

Reg. X. Lipf. 1685.

Mgiom,

rum loafi & Amaziae, Regum Iudae , nec non Iehu, Ie-

zoelum,

hoachafi atque Toafi, Regum lfrael, len. 1718..

lo. a

iil de

Marck de Verbis Elifae ad Ioashum de Syrorum totali Per-

Gudefr,

cuffione, ad II. Reg. XIIL 19. Lugd. Bat. 1709. Io. Crau-

onditis,

fius de Succoth Benoth , Babyloniorum a Salmanaffare in

bmidiut

diftrictum Samaritanum deductorum idolo, ad II. Reg.

Vr

XVIL 30, len, 1664.

lo. Chriflopb. Wichmannsbaufen. de

alomi-

Nergal Cuthaeorum , ad II. Reg. XVII, 3o. Vitemb. 1707.

|1716,

Chriflopb. Schuldxe de Afima, Hemathaeorum idolo , ad II.

Elifam

Reg. XVII. 31r. ibid. 1722.

Benj. Ewaidi de Ezechiae

Her,

Mors n

;

Morbo per Ficum curato ; IL Reg. XX. 7. Regiomont,

1708.

de -

| 48 Dav. Theodof. Lebinann de Horologio Achaz, exIV.Reg.XX,

botione

3

9!gq«

70

"pparatus : Exegeticu

9íqq. Vitemb. 1710.

Pet,. Becker de Miraculo retroce-

Go

dentüis in Sciaterico Achafi Vmbrae Solaris, Roftoch, 1708.

*

X

Yo. Andr. Schinidt de Sciaterico Achas & in eo Miraculo, Ien.

1689.

Andr, Geret de Sole tempore Hifkiae retrogrado.

Wittenb. 1672,

Chriflian. Sabmius de Regretfu Solis tem-

ore Hiskiae, ex II. Reg, XX. 8—11.

Ef; XXXVIIL 7. $.

y Cf

Regiom, 1696.

4

h.l

H

49 Herm. von der Hardt Hiskias in. Sigismundo refurgens , ex

Ef. XL, & libris Regum ac Chronicorum illuftratus. Helmft,

hr

1695.

lIo. Chriflopb. Wichbmannibaufen de CO2 pere-

N

grinorum Deorum Miniftris, ad II. Reg, XXIII. $. Vitemb,

17123.

lo, Frid. Mayerur de Reformatione Iofiae Regis ab

idolo n'ww in lTemplo fatta, ex IL. Reg. XXIII. 6. 7.

Witteb, 1685.

Mart. Frid, Cramerus de Molocho , Am

Wittenb.

"0177

monitarum idolo, ad IL Reg. XXIll, 1o, 11.

l

N

1 I?Zg.

h

$

In . Paralipomena.

[

Ef/

$o Chrifloph. Sonutagius de Sacerdotum. V. T. Ephem.e*riisk, ad

de

I Paral . XXlll. Luc.1. ;4. 8. Altorf. I69I.

Henr. Gotil.

n

Reime Harmonia Vitarum Rechabeami, Abiae atque Afae,

g

Regum Iudaicorum, nec non decem Tribuum Regum , a

di

Jeroboamo vsque ad Achabum, ex I. Reg. & II. Chronic.

]i

len. 17125.

lo, Pet. Hallervordt de Foedere Salis , ad II,

Int

Paral. Xlll. $.

Lipfiae 17or.

l.. Adolphb, Mullrus

Ye

de Aíae Regis Pompa ferali, ad II Chron, XVl. 1i4,

Vitemb. 17r6.

Frid, Ern. Meis de Magiftratu Poli-

tico, ex II. Paral. XIX, . 6. 7.. Siluf, 1702.

Seb. Scbini-

l

dius de Epiftola Eliae ad Ioramum. 1I. Paral, XXI, 12.. Ar-

gent. I717.

Georg. W^lfz. Wedelius de Morbo Torami,

ä

Regis Iudae, ad H. Paral, XXL 16. 18.19. len. 1717.

Io.

Henr. Michaelis de Rege Ezechia , Ecclefiae Ifraeliticae Re-

formatore, ad II. Paral, XXIX. 30.31. Hali717. Erdm.,

£

Goibofr.

N

m r o

71

! felfOCe-

"ii Pnog,

Gotbofr, Camentius de À

quaedu&tibus Hiskiae, ad II. Paral,

iculo,fen,

4

Vs OE EEE CRISTEIDR d

3tï0gï&d0.

Olis tem.

In Efram ,- Nehemiam & Efther.

Vll,". g,

4

81 Chriflopb, Cellarius de Captivitate Babylonica. Hal I703.

QUIS, x

Jo. Bartbolinus de Caufis diuturnae Captivitatis Iudaeorum.

Hafn. 1695.

lo. loacb, Schvóderus de Nethinaeis.

Mar-

. Helmft,

Geo

22 pere-

burg.- 1719.

rg. VPolfe, IVedelius de. Cofmeticis in

. Vittmb,

Sacris, ad Efth. 11, 12. Ien. 1716,

4

: legis ab

Xl & »,

In lobum.

'ho, Àm-

Wittenb,

Franc, IPokenius de Praeiudiciis quibusdam Criticis in Iobi

4

leCtione, Wittenb, 1729.

lo. Dav. Dietericur de Iobo non

Sceptico , adverfus Obferv. Hal. Wittenb. 1726.

Georg.

Henr. Goetzius Num Lutherus librum Iobi cum Terentii

Scriptis & Virgilii AEneide contulerit? Lipf, 1700. — Chri-

f'ian, Cbemnitius de Perfona & Libro Hiobi. len, 166$. Io.

, ad

Ern. Müllerus de NYv "Terra Iobi. Lipf. 1688.

lan. Gvot

. Gett],

de (v Terra Iobi, Hafn. 1708.

Jo, Schmidii Inquifitio

a ! ao o E

in 'lheodor. Antonidis fententiam de myftico Hiftoriae

u AMse,

epum, à

ljobeae fenfu. Lipf 1703..

lo. Reiskius de Morbo Iobi

hronic.

difficillimo Perifcylacifimo Graeco, Helmft, 1685.

Audr.

;S, 3d Ho

Dan. Habichborfius de Angelorum Concilio , cui Satanas

Mulerus

interveniebat , Iob. I. 6, Roftoch.

lo.a Marck de Senfu

XVII !40

Verborum Vxoris Iobi ad Maritum, Iob,11, 9. Lugd, Bat.

1709.

4

atu Polt-

4

j, Schiti-

. Ar

: 95 lo. Frid. Wichmansbaufen de. Maledi&toribus Diei , ad Tob. IH].

8

Vitemb, 1712.

Bonavent. Riefch 'Triga Dictorum

; [orati

Hiobianorum , XIIf. 1. XXVI. 7, XXIX, 18. Ien. 1717.

"um

lo. Meifnerus de Plerophoria Hiobi in Goelem redivivam

hticie Re-

cun&tosque defunctos vivificantem, ex Hiob, XIX. 25.26.277.

, brim,

Wittenb, 1663.

4ug. Varenius de. Chrifto Redemptore a

- Guhfi

mor-

——

72

Apparatus - Exegeticus

mortuis refufcitato, &, quae inde dependet, Refurrectione

Nzc«

Mortuorum ad vitam aeternam , ex lob. XIX, 25, 26, 27.

t

ROROCh. 1682,

Cbrifloph. Sonntagius de Redemptore Iobi

1

vivente, ad Iob. XIX, 25. 26. Altdorf, 1701.

Matib.

n

Hillerus de Senfu Verborum Iob, XIX, 25.26.27. ''ubing.

yd

1708

Cafp. Leefcberi Evangelium Iobaeum de fecutura

Dui

17

Corporis Refurrectione, ex Iob. XIX. 25. 26. 27. "Wittenb.

17023.

Io. loach. Weidnerus de Chrifto refurgente Victore

obi

caufa Iobaeae Refurre&tionis & Reftitutionis , ex Iob. XIX.

25Ííqq, contra Obferv. Hal. Roftoch. 1707.

4

94 lo.Georg. Alicht de Goele

Iobi ad Iudicium ?enturo & oculis

? n

corporis confpiciendo , ex lob. XIX. 25.26.27. Lipf.1708.

p

Nicol, Kóppen de Refurrectione Meffiae Redemtoris & Iobi

i

contra Ren. Andr.

|

du

redemti, ad lob. XIX, 25. 26. 27,

I/7

Kortum. Gryphisw. 1710.

Bahbaf. Meifuerus de Chrifto

Cor

Redemptore vivo , & mortuos in vitam revocante, adlob,

XIX. 25 f

'enn I6I6O

lo. Mich, Dilberri Difp. Philol.

N

le. Frank. de Afylo Pio-

Di

ad Iob, XIX. 25 fqq. ten. 1639.

Tle

rum omnium antiquiffimo , ex Gen IV. r, & 1ob. XIX.

tlb

25. 26. 27. Lipf 1706.

Progr, de Domini Refurrectione,

NT

ad lob, XIX, 25.

Regiom. 1716.

lo. Henr, Feuflking de

Radice Verbi Divini, ad Iob. XIX. 28, Wittenb. 1711.

4

Gu

64 All. loach. de Krakevitz, ad.Iob. XXIl. 12. Roft. 170*.

Io.

lo

9

Guil, Baieri Syftema Mundi Iobaeum , ad Iob. XXVI. 7.

V

Altdorf, 1707.

lo. Micb. Laugius de Appellatione Con-

0rt

fcientiae Iobaea , ex Iob, XXVII 6, 1bid. 1699.

lo. Guil,

Baierus de Sapphiro Scripturae S., ad lob. XXVIIL. 6.

0f

Altdorf. 1705.

Gerb. Hevm. Mencke de Ofculo Manus Ori

o

dato, ad lob. XXXI. 27. Lipf. 1711.

Abrab. W^lfiur de

hi

Elihu Amicorum lobi optimo , ad Iob, XXXII. fqq. Re-

Al

W

giomont. 1718,

4

88 In,

96 lo. Henr, Micbaelis de Angelo interprete , ad Iob. XXXIII 23.

V

Hal. 1707.

Andr. Dan. Habichbor[lii Diff. duae de Angelo

l

tü

apud Deum Meliz, ad Iob, XXXIII, 23, 24. Roftoch. 1683.

ANicol,

ipuug

—.N

]

25 F Y

73

t tone

i' 26! 27. !

ANicol, Kó

P

bpen de Elihu Deferiptione Officii Mefflale Prophe-

Xore Tobi

tici & Sacerdotalis , ex lob, XXXIll. 23. 24, Gryphisw,

Matib,

1705.

lIo. Micb. Henniur de Animali Reem , ad Iob, XX XIX,

12. Wittenb. 1711.

Andr, IVeberur de Generatione Cer-

Tubine.

fecutura

varum, ad fob, XXXIX. 4—6. Altorf. 1706.

lo Guil,

Wittenb,

Baier de Behemoth & Leviathan, ad Iob, XL. XLI. Altd,

t Viftore |

1708.

Chr

L

Iobi & Pilati. Altdorf, .1692,

flopb. Sonntagius de Salute ttium Vxorum, Lothi,

4

Iob XIX, :

4

In Pfalmos.

0 &oculis

87 4ug. Varenii Diff. quinque de "Triumphis Davidis in Ifraelis

Ap.1700, J

Fontibus incorrupti, 1in Lib. Pfalmorum , contra Triden-

i5 & lob f

tnos Roftoch. 1655. 16$6. 1657.

lo. Rud. Ofrandri Diff.

, Andt, ]

eChnfo B

duae de vera Piorum Felicitate, ex Pf, I, Tubing. 1720.

Jou. Conr. Schrammius de vanis contra Chriftum Dei Filium

T adIObo

Confiluis , ad Pf, 11,

Helmft. 1727.

lo. Frifchmutb. de

. hg.

Mefha , Dei Filio, ad P£.1l. 7. len, 1676.

Chriflian,

Afrlo o f

Dreier de Iefu Nazareno vero Meffia, ex Pf, 11, 7. 9. 9.

lo XIX., |

Regiom, 1689.

lv a Marck de Nomine Filii Dei , Meffiae

eCLione,

tributo , ad Pf, 11, ",

Lugd, Bat. 1695.

Vrb. Goibofr.

i[king de. |

Siberur de Martyribus Divinitatis Chrifti teftibus. Lipf. 1714.

r

4

Gott), Irilb. Keller de Meffia Iehova, ad Pf 1l.7, Ien. 1716.

.

10- ï:

Leon. Hoffmanni Explanatio Pf, 1l 7. A& XIll. 33, Ien.

UET

1716.

l. Henv. Willener de Ofculo Filii, ad P£ 11 12.

one Cor-

Vitemb. 1678.

Chriflian. Weidling de Inftrumentis Ebrae-

It Guil

orum Muficis, ex Pf, IV. & V. Lipf. 1686,

lo. Rud.

XVIL C

Ofandri Dif. in Pf, VI, "Tubing. 1719,

Henr.. Hópffneri

fanus Ori

Comm. in Pf VI, edit. To. Frid, Mayero, Gryphisw. 1703.

olfiur d

Anudy, Senuerti Exercitationes in Pfalmos Poe

tem. Witteb. 1658.

gitentiales fe-

g 3

898 lon. Conv. Schrammiur de Maieft

a

Pa

"

te Chrifti Redemtoris, ad P?Z

XXIUL 25

Vlll. Helmft. 1727.

Brand. Henr. Gebbardi Exerc. Anti-

deAngdo

Rabbin.in Pf, XIV, Gryphisw. 1719.

Wilb Lyferus de na-

turali Corruptione totius Generis Humani, ex Pf XIV, 1. 2. 3.

Vi-

Niald

(Bisriorg. BazrrgNAv, P. 1.)

Z4

Appzzmtm Exegetäcm

Henr. Ern, Ke[Iner de Iurisprudentia Davidis

Vitemb. 164 1.

Brand. Henr. Gebbardi Exerc, Antt-

in Pf. XV. Rintel. 1706.

"/'-ï;

Pabbin. in Pf, XV. Gryphisw. 1719.

Eiusd. Exerc, Àn-

ti-Rabbin. in Pf, XVl, Gryphisw. 1719.

Franc. Wokenius

de now , indeque pendente fenfu Pf,XVI. 2,3,4. Wit-

Andr. Conr. Werner de genuina Origine &

9r 3

tenb. 1729.

lo. a Marck Analyfis Pfal-

Notione vocis Sela. Stad. 1727.

mi XVL. Lugd.Bat 1701, — 4e. Chriflopb, Ortlob de Caftiga-

tione Renum noCturna, ex Pf. XVI. 7, Lipf 1713.

Jon.

Conr, Schrammiur de optato Muneris Chrifti Exitu, ad Pf

XVI. Helmft, 1727.

Anti-Rabbin. in Pf, XVII, Gry-

MO d. EndEM W

99 Br

aud. Henr. Gebbardi Exerc,

phisw. 1719.

Progr. ad P XVIIl, r. Regiom, 1712. 4om.

Conr. Schrammius de Aufpiciis Ecclefiae N, 'T., ad P

f. XIX.

Helmft. 1727.

Iv Georg. Abicbt de Sermone Coelorum,

ad Pf. XIX. 2. Lipf 1705,

lo. Wandalinus de Diferimine

Peccatorum Actualium primario, ex P£, XIX, 13. 14. Hafn,

1694.

Pet, Zornius de Holocaufto Davidis a Deo in cine-

rem vertendo, ex Pf. XX. 4. Ploen. 1720.

lo. Rud. Ofían-

9l i

dri Diff. in P£. XXIl. Tubing. 1719.

Nicol. Kóppen Com-

mentationes Anti- Rabbinicae quatuor in P£ XXII. — Gry-

hisw. 1726.

Andr. Cafp. Reth de Cerva Aurorae , ex ti-

Ion, Conr. Schrammius de Pafto-

tulo P£ XXIl. Lipf. 1702.

l4, de

rali Chrifti Officio, ad P£. XXIIl. Helmft, 1727,

'T'riumpho Chrifti Viétoris, ad Pf. XXIV. ibid. 1728.

4

90 Ion. Conr,

Schrammius de Verbis vltimis Chrifti morientis , ad

Pf XXXIl. ibid. 1728.

Chriflian. Mündenius de Chrifto Va-

te Páffionis & Gloriae. ibid. 1728.

lfaac. Fau[lius ad Pf.

Michb. Boccius de Iufto non de-

XXXIV. Argent. 170T.

Henr. Klau-

relito, ad P£ XXXVII. 25,. Wittenb, 1674.

/fing de Affli&orum Solamine, ex Pf, XXXVII. 25, Lipf. 1724.

Jo. a Marck. Analyfis Pf. XL. . Lugd. Dat. 1716.

Godefr.

Süngft de Vilitate Sacrificiorum Brutalium, oppofita Valo-

ti vnico Sacrificii Chrifti, ad Pf. XL. 7. 8. & Hebr. X. $.6.

Brem, 1710.

Chriflian. Frid. Boerner. de Precibus Metfiae

9

Pf XL. r2. Lipf.

pro con?equenda Mifericordia Patris, ad

17;6.

zi F A.

75

D

Idis

j Ahtl

Bernb, von Sanden de Pulchritudine Chrifti, ad

Ic, A.

Pf. XLV. 3. Regiom. 1711I.

Abrab, Calovius de Chrifto

Vileniur

""-Ono rmvo,e Pf XLV, 8.. Wittenb, 1684.

Valent.

Velibemius de VnCione Chrifti prae Confortibus fuis, ad

. Wit

Pf. XLV. 8. Ien. 169r.

ab

"

&

Irine &

Ais Pf

9I Sam. Andreae de Praefidio Ecclefiae militantis, vbi praefens

Caüiga

adeft Iehova Zebaoth , ad Pf. XLVl, 1— 8, Marb. 1687.

Ion,

lo. a Marck Analyfis Pfalmi XLVII. Lugd. Bat. 1709.

Matib,

Hilleri AEnigma Pf, XLIX. r$, explicatum. "Tubing. 1707.

ALX

d beod. Daffovius de Luftratione Hebraeorum, ad P£LI. 9.

l, r

ï

& Hebr. 1X. 13, 14. Vitemb. 1699.

Chriflian. Scboettgenius de

Pet. Zor-

2, li,

Emphafi Verbi *3022n P( Ll.9.. Lipf 1712.

J XIX.

nius de Davidis Lacrymis a Deo in utre ponendis, ex Pf,

LVI. 9. Ploen. 1720.

lo. Andr. Quen[iedt de Spiritus $.

lorum,

Effufione , ex Pf. LXVIIL 1o.. Wittenb. 1679.

