mannus de PerfeCtismo Regenitis attributo, € Rom. VII,

]!

14 —2;. Wittenb. 1699.

68 "hom. lttigius de Condemnatione Pe

ccati-in carne Filii Dei,

l

ex Rom. VIlI. 3. 4. Lipf. 1701.

Mich. Foertfchius de Spi-

t

ritus S. Duétu Filiorum Dei, ad Rom, Vlll. 14. lIen, 1720.

sT Üj

loach. Iuft, Breitbaupt: de Adoptionis Spiritu, ad Rom. VIII.

I4. Íqq. Gal. IV. 6.

Hal, 1700.*, eüm annexo Program-

gl

mate.,

Georg. Dhil. Olearius de Spiritu Servitutis & Ado-

ptionis, ex Rom. VIII. 15. 16. Lipf 1714- . Frogr. de Spi-

ritus S. Teftimonio interno ,ex 1. lo. V. 6. & Rom. VIII. 16.

f

Regiom.1725. — Progr. de Spiritu $, teftante fpiritui noftro,

Io.

nos effe Filios Dei, ex Rom. VIIL 16. Regiom, 1718.

Nic. Misler de Conteftificatione Spiritus, ex Rom. VIIL 16,

x* t

Giefl, 1667.

lo. Olearius de interno Spiritus $. ''eftimo-

—

W

Gottl, Iernsdovfius

nio, ex Rom, VIII. 16. Lipf. 1684.

deSpiritu tefte fidelium interno , ex Rom, VIII, 16, Wittenb.

1703.

x

.. .

. 4 Marck de Creaturae vanitati

fubiectae meægæäaxiga ,» ad

m* R6 —— MM

Rom. VIIL 19 — 22.

Lugd. Bat. 1720.

Exidem, Bech-

mannus de Creaturae non intelligentis anxia Expectatione,

Sufpirio & Parturitione , ex Rom, VIII 19 — 23.

len. 1687.

——

Thom. Ittigius de Creaturagemebunda , ad Rom. VIII, 19 —

$ —(OBo Pf-Y

23.Lipf, 1700.

Georg. INotbdurfft de. Gemitu Creaturarum,

ad Rom. VIIL. 19 — 22.

Lipf. 1709.

li. Conr. Dannbaswer

| 72»Pr;

de Gemitu Creaturarum, ex Rom, VIIl, 19 —23. À

rgent.

1645.

z N. T.

—N.

125

im eum

*

IOT E

1546. lo. Meifuerus de Creatura

gemebunda, ad Rom.

Vittenb.

VIIL 19. fqq. Wittenb, 1666.

70 Micb, Foertfchius de gloriofa Filiorum Dei Libertate, ex Rom,

üvae ef-

Vlll, 21. lem 1715.

Val. Velthenm de Gemitu Spiritus

l, Henr,

Ittetio-

$., ex Rom.Vlll. 26, Ien. 1697.

Progr. de Spiritu $.

dorfius

interpellante pro nobis Gemitibus inenarrabilibus , ex Rom,

Vlll. 26. Regiom. 1704.

lo. Huider. Heydenus de Auto-

mET

re Sufpiriorum inenarrabilium.. Kal. 1724

Frid. Ern.

) domi-

1 Na-

Keitnerus de Advocatione, Auxilio & Gemitu Spiritus $.,

m, Vll,

ex Rom. Vlll.26, Ien. 1721.

Georg, Ricbter de Piorum

Nocumentis ipforum Emolumentis, ex Rom, Vlll. 28. Lipf.

170I.

Oito Menckenius ad Rom. VIll, 31. 32. Lipf 1671.

lliiDej

lo. Andr. Scbmidius de Fidelibus in Charitate Dei triumphan-

& Sp-

tibus, ex Rom, Vlll, 38. 39. Helmft. 1710.

,1720,

[

; VIII,

7X Chrifloph. Hancke de Anathemate Pauli votivo ,. ad Rom.IX. 3.

Lipf. 1729.

Gufl. Geovg. Zeltner de Abfoluto Decreto Evan-

Ioeram-

gelico, ex Rom. IX, Altorf, 1725.

lo. Hüpnerus. de In-

& Mo-

duratione. Lipf. 1626.

Val. Alberti deabfoluta Ele&tione

de Spi-

ac Reprobatione, contra Calvinianos, ex Rom. IX, I0 — I3.

VIIL16

. mofto,

Lipf. 1688.

Chriflopb. Franckiu: de Iacobo dile&to & Efavo

releéto, ex Rom. IX ro, — 13. Kilon. 1699.

lo, Maioris

$.. ].

EZ4y30i; DiCti Rom, IX. 17. Ien. 1637.

Abr. Calovius de

VIIT 16,

Iure Figuli in Vafa, ex Rom. IX. 20 — 23. Witteb. 1671.

[éfttmo-

lo. Maior de Vafis Irae & Mifericordiae, nec non Honoris ac

tdorfut

Ignominiae, ex Rom.1X 20 — 23. Ien. 1616..

Vittenb,

femannus de Parabola de Vafis atque Figulo, ad Rom. 1X,

4

20 fqq. Lipf 1661.

Mart, Chladenius de Computo Dei

ia d

in falvandis Electis, ex Rom. IX. 27, 28. Vitemb. 1712.

m Dech

Zacb, Grapius de Verbo abbreviato, ex Rom.1X.28, Ief X.

latione,

23. Roftoch. 1710.

l. Deutf[chmaun de myftico & per-

n I6870

petuo TIuftificationis Anno Iubilaeo, ex Rom, 1X. 30 fq.

.

l-

Wittenb. 1700.

A

Urarum,

42 Progr. de Articulo de Refurre&tione Chrifti creditu ad falu-

mbotoet

tem abfolute neceffario, ex Rom. X.9, Regiom. 1715.

10.

Argent.

Chriflopb, Pfafius de Fidelibus Confeffori us, ex Rom, A.

1646

3

1O,

126

"pparatus Exegeticm

10. Tubing. I717,

lo, Mich. Langiur de aurea Oecono-

k

Io.

d

miae Salutis Catena, ex Rom, X. 13 Íqq. , Altd. 1708.

Conr. Dannbaweri Apocalypfis Myfter Apoftolici, in Rom.

U

Xl.25. Wittenb. 1705,

Herm, Schuckinaunus de Myfterio

[

Paulino Rom. Xl, 25.26. Roftoch, 1658.

Io, Henr. Feu[.-

li

kingiu: de Legali fub Peccatum Conclufione, ex Rom. Xl.

]i

32. Gal Ill 22. Wittenb. I7II.

Phil Málerus:de Re-

a

fervatis Divinis, ad Rom, Xl, 33 — 36. Ien, 1684.

lo.

d

Conr. Dannbawerur de Profunditate. Divitiarum. & Sapien-

[

tiae & Cognitionis Dei, Rom, Xl. 33 — 36. Argent. 1647.

$ lr

lo, Andr. Scbmidt de Syllabicis in loca Rom, Xl, 36,. 1. Cor.

ll

n

VIll. 6. füumme iniurüs. Helmeft. 1700,

di

3 lo Frid. Mayer & lac, Staalkopf/ de Cultu Dei rationali, ex

K

Rom. Xll, r. Gryphisw. 1711

lo. Frid. Mayer de Con-

.

formatione ad hunc Mundum, ex Rom, Xll. 4, Gryphisw.

d

1708.

Georg. Frid, Schroeer de Interpretatione Scripturae

(

S. fecundum Analogiam Fidei, ad Rom. XIl. 6.' Wittenb.

[

I7I8. . Gottj. Wernsdorfjus de Analogia Fidei, ad Rom.

It

XILl 6, Vitemb. 1712.

Sam, Schelguigius de Pacis Stu-

C

dio Chriftianis neceffario, ex Rom, XIl. 18, Gedan. 1707.

lo, Micb. Langiur de generofifhmo genere Vltionum , ex

lo. Frid. L. B. a Wer-

^6 Fra

Rom. Xll. lr9— 2r. . Altorf. 1698.

tbern de gloriofa Filiorum Dei Libertate, ex Rom, XIl. 2r.

de

Cum Je. Franc. Buddei Comment. de Eo, quod in 'T'heolo-

m

gia pulchrum eft, Ien. 1727.

Io, Fechbtius de Chriftiana

Corporis fui Cura, ex Rom. XIll. 14.. Roftoch. 1708.

Brand.

de

LU

Henr. Gebbardi Refolutio Sententiae Paulinae Rom, XV, 4,

16

Gryphisw. 1689.

4

doi

ten

In priorem Fpiftolam ad Corinthios.

W

1iti

4 loe. Laur. Mosbemiur de Origine Contentionum inter Corin-

(Q

ihiosy' ad F. Cor. l 10, E.

Helmft. 1726,

Chrifloph,

F

Sonutagius de. fugienda Xenophonia , ad z. Cor. L Io.

Georg, Lebr. Wilcke de Forma fanorum Ver-

HIM

| borum,

—

24 N T.

127

?80 IO.

borum, ex Ir. Cor, I. IO, Lipf. 1698.

Io. Mich, Langius

n lom.

de ludaeorum Signa poftulantium affe&u

funefto , ex r,

Cor,l. 32.23. Áltd. 1707,

dyflerno

]4. de Gentilium Sapien-

i, Fal

tiam quaerentium Delirio, ex r. Cor. I. 22,2 3. Altd. 1707.

om, X|

ld, de Demonftratione Spiritus & Potentiae , ex . Cor. ll.

de ]le

1fqq. Altd. 1702,

lo, Mufaei pia Memoria Iefu Chrifti,

li

eiusque Crucifixi, ex 1. Cor. IL, 2, Ien. 1681. — Jo. Fechtius

Süpten

de perfuaforiis humanae Sapientiae Verbis, ex 1. Cor.1l, 4,

Roftoch. 1702.

-

L 1647

I, Cor

-.48. do. Conr. Daunbawerus. de Domino gloriae cruci

on ,ex I.Cor.

1l. 8. Argent. 1697.

Herm. Chriflopb, Engelcken. Differt,

dal, ex

duae de Cognitione Internorum Homtinis, in 1. Cor, 11, 1r.

Roftoch. 1716. 1719.

de CO

n

Chrifloph. Sonuiagius de Homine

phisw

Vuxixe , ad r,Cor,1l. 14. Altd, 1692,

Martin.Cbladenius

Iptutae

de Ecclefia plantata, ad r. Cor, l11l. 6. Vitemb. I71II,

Vitenh.

Chrifian, Ludovicus de DoCtrinae traditae Probatione per

lgnem Ecclefiae doéctoribus expe&tanda , e r. Cor. 111

d lom,

IO-—I5, lLipf. r701.

ds Stt-

Seb. Schmidiur de Articulis| Fidei

11707.

Chriftianae fundamentalibus & non fundamentalibus , ex

4

N

I. Cor, 111. 10. fqq.. Argent. 1668,

n

46 Franc. Fabricius de Chrifto vnico ac perpetuo Ecclefiae Fun-

damento, ad r. Cor. lll. 1. Lugd. Bat. 1714.

lo. a Marck

lL. ,

Theolr-

de vnico Fundamento & Opere vario ei inaedificato , ad

tiltiana

1. Cor, 111 11 — 15.

Lugd. Bat. 1703.

Zacb, Grapius

Brand,

de 'l'heologia per Ignem, 1. Cor,

11I. r3. Roftoch. 1711,

Progr. de Spiritu S. 1n Fidelibus habitante , ex. z. Cor. 1II,

XY 4

I6. Vl. 19. 2. Cor. Vl. 16. Regiom, 1695.

Mart, Cbla-

4

denius de Violatione ''empli myftici, z. Cor, 111. I7, Vi-

]

temb, 1712.

Vvban. Godofr. Siberus de Moris & Salis

]

propter Chriftum, i. Cor, Hll, 18. Lipf. 1718. — lac, Hen-

ninu de lure Fidelium in Bona tam fpiritualia , quam

Corn-

:bïlwpläo

corporalia, e 1. Cor. 11l. 21, Gryphisw. 1707,

Georg.

( L IO.

Frid. Schroeerus de bono Ecclefiae Oeconomo , ex 1.Cor.1V,

m Vet-

X. Vitemb. 1717.,

Chriflian, Schoettgenius. de -A,vS'pæw*ïvp

- Georg. Phil, Ofearius

borum,

Hye£pas , f:x I.Cor.1V. 5

» Lipf, 1712,

de

128

A/demtm Exegetz'cw

l

—

| as

de aeftimandis Hominum 1udiciis ,

ex Ln.Cor-1V.-3. 4

Lipf. 1715.

Chriflopb, Georg. Mayer de Hominibus pia-

cularibus , ad 1. Cor, IV, 13. Lipf, 1686.

Pbhil. Olearit

P

Kalapuare Gentilium, ex r. Cor. IV. 13. ibid. 1707.

4

47 Godofr. Wegnerus. de Tudicio San&ctorum fuper Mundum &

lIo. Arnold.

Angelos, ex I. Cor. Vl, 2. 3. Regiom. 1709.

Noüenius de ludicio Sané&torum in Mundum & Angelos,

»

ad 1. Cor. Vl. 2..3. Brem. 1718.

Phil. Arnoldi Diffest,

ad r. Cor. Vll. 14. Witteb. 1608.

la, a Marck de San-

) -

€titate Liberorum ex Fratre vel Sorore natorum, ad 1. Cor.

00 i

VIL. r4. Lugd. Bat. 1725.

Sam. Kripner de Efca Idolis

immolatorum , ex 1. Cor, VlIl. & X. Ier. 1720.

lo. Andvr.

Schmidii Minifter Ecclefiae Omnibus Omnia, ex t1.Cor.]X,

22. Helmtt. 170I.

Io. Frid. Guntherus de Curforibus ve-

ob.

terum Gymnicis, ex z. Cor, IX. 24. Vitemb. 1709.

Eckbardur de Paulo Athleta, ex 1. Cor. IX. 26. 27. Wit-

tenb. 1688.

lo. Conr. Dannbawer de Hypopiafino Paulino,

ex I. Cor. IX, 27. Argent 1705.

78

Gottfr. Olearius de Kaveiz cum. Chrifto & Daemoniis, ad

1, Cor. X,. Lipf. 1706.

lo. Henr. Ton[or Difputat, ad

I. Cor. X. 16. Marp. 1633.

lo. Frid, Mayeri Ecloga ad

I. Cor, XI. 10. Witteb. 1684.

Gu[l. Geovg. Zeltner de Mu-

nimento Capitis Foeminei contra Angelos, ad r. Cor, XI. 16.

lo, EJ. Reichardt de Velamme Veteram, ad

Altd. 1715.

I. Cor, XL, ro. len. 1694. Ad. Rechenberg de velanta Muliere,

ad r. Cor. Xl. 1o. Lipf 1697.

Eberh. Rudolph. Rotb de

Velamine Capitis virili. Ien. 1673.

Frid. Guil. Schiitiz, de

Haerefium in Ecclefia Neceffitate,- ad r. Cor. XL. 19. Lipf.

r—EE————-—— — !À—— "d* W u — Liael

ld. de Haerefium in Ecclefia Vtilitate, ad 1. Cor. XI.

c—

1714-

19.lbid. 1724. — Bart. Botfacci Vindiciae Feuetbornianae pro

reali Corporis & Sanguinis Chriftiin S. Coena Praefentia, ex

1. Cor. XL.27.29. Hafn. 1697.. Io. Ad. Scherzer de DonisSpi-

Cafp.

ritus S. fpecialibus, ex 1. Cor. XII. 4. fqq. Lipf. 1691.

Mauritius ad 1. Cor. Xll. 13. Roftoch. 1655.

49 Pet. Zornius de Vfü AEreorum 'Tripodum & Cymbalorum

1in

E

(Drg

s.—

d2 N. d.

129

v' 3' 40

in Sacris Graecorum , ad' r. Cor. XHI. I, Kiloh. 1715.

Us pla

Ern. Gerbard. Siricius de Angelorum Linguis, ex z. Cor,

Ol

Xlll. r. Wittenb. 1683.

7

i

Henr. lac. van Basbuyfen de A-

lum &

more Proximi, ad r. Cor. XIII. .

Aib, loacb. de Krakevitz,

Ámij],

de Theologia AEnigmatica, ex I. Cor. XIll. 12. Gryphisw,

1722.

le. Oidermann . de Specularibus Veterum ,. ad r,

1gelos,

Cor. XIll. 12. Helmft. 1719.-

Jo. Fechtius de Manifefta-

ifert

tione occultarum Cordis Co

le San-

gitationum, ad 1. Cor, XIV.

I, Cor,

24. 25. Roftoch. 17908;

4

80 Gotifr. Olearius de RefurreCtione Iefu Chrifti, ex r. Cor. XV.

Idolis

3 Íqq. Lipf. 1709.

lo. a Marck de Chrifto redivivo a Cai-

, Andr,

eür. IX

pha vifo, ad 1. Cor. XV. s. Lugd. Bat. I1718. 74. de Vifu

Dus ve-

Chrift redivivi,qui contigit Paulo gezepü 79 Exrppami,

J

ad 1. Cor. XV. 8. Lugd, Bat. 1711. — 1o, Dhil. Treilev ad

Y. Cor. XV, 16,

len. 1700

lo, a Marck de Chri-

Wit-

ftianis non folum in Chrifto fperantibus in hac vita, ad r,

iulino,

:

Cor, XV, 19, Lugd. Bat. 1707.

Progr,

de gloriofa Refuür-

Ils, àd

reCtione Chrifti, ex r. Cor, XV. 20,

Regiom, 1721.

Gu]f,

Georg. Zeltuer de Subiectione Iefu Chrifti gloriofa ,

ad 1.

l, ad

Cor. XV, 22 —28. Altd. 1715,

lo. Chrifloph, Pfaffiur

n ad

[ Mu-

de Fine Oeconomiae Chiifti, ex r.Cor. XV. 24.' u-

A.10,

bing. 1705.

lo. Frid. Mayerur. de SubieCtione Filii Dei,

ex I. Cor. XV,28. Gryphisw. 1709.

dheod, Hafaeus de

m, ad

Baptifmo vzép vav Nexpdv, in I.Cor, X

V. 29. Brem.1725.

uliere,

Sam, Strimefius de Baptifmo pro Mortuis, ad r, Cor.XV. 29,

th de

ülz, de

Francof, ad Viadr. 1706. —— Goitfr. Olearius de Baptifmo

pro Mortuis , ex r. Cor. XV.29. Lipf. 1704.

. lipf

8I Sever. Lintrupius de O*peuaxia Paulina, e 1. Cor, XV, 32.

r M.

Hafn, 1695.

Frid, Cafp. Hagen de ezevpaxio Paull ,. ex

epro

1. Cor. XV. 32. Vitemb. 1703.

Chriftopb. Sonntagii Difp.

tia, 6X

Pbhil Müllerus de

jisSpi-

Graeca de O790axi llaóAsz, Altd,

Immutatione fuperfutum in fine Mundi, ad r,Cor, XV.

(j

$1— $3. len, 1683.

El, W^eibenmaier de Paulino. Ana-

4

thematifmo ; ex 1. Cor. XVl. 22,. Wittenb. 16$7.

Io,

jorom

Ren-

W

(Biprrorn. BRgrrENAv. P. I.)

130

dpparaius Exepeticus

Rennerus àd 1. Cor, XVl. 22, Lipf. — Henr. Matth, de Brok;*

de Anathemate Paulino , ex 1. Cor, XVI. 22. Ien.

lo. a

D

Marck. de Anathemate, Maran Atha ,. ad 1. Cor, XVIl, 22.

Ó

Lugd, Bat. 1719.

4

In pofteriorem Epiftolam ad Corinthios.

92 Propr. de Spiritu S., quo Deüs nos vnxit , ex 2. Cor. T. 2r.

22. Regiom. 1703.

lo, Franc. Buddeus de Fragrantia

Chrifti, ex 2. Cor. II. r5. 16.

Ien. I712.

lo, Reinb.

Hedinger de Literis commendatitiis , ex 2. Cor. lll r. Giff.

170I.

lo. Henr. Bartbius de Litera occidente & Spiritu

Io. Andvr,

vivificante ,- ex 2. Cor. III. 6. Argent. I71I.

IVaherus de Domino Spiritu, ex 2. Cor. I11,. 17,

Lipf,

1723-

Goti], Wernidorfius de Metamorphofi Chriftiana,

ex 2. Cor. lll. 18. Vitemb. 1706.

lIo. Micb, Longius de

llluminatione Fidelium, ex 2. Cor. IV. 4. 6. -Altd. 1700.

Goit]. Wernsdorfius. de llluminatione Cordium ,. ex 2. Cor,

Io. Behm de Miniftris Verbi ha-

1V. 6. Vitemb. 1714.

bentibus Thefaurum &v ósgaximug Zxsverw , € 2, Cor.IV. 7.

4

Regiom. 1724. |

83 ls. Caþ. Haferung de Suafione in tradendis Fidei Chriftianae

Capitibus, ad 2.Cor. V. rz. Wittenb. 1726.

Mart. Chja-

denius de Cognitione Chrifti fecundum Carnem, ex 2.

Cor. V. 16. 1bid. 17rT.

Progr, de Chrifto a Mortuis re-

fürgente , ex 2, Cor, V. 19. Regiom. 1717.

Anon, E-

xamen fententiae Io, Trellundii de vero fenfü verborum

FU Q — n . Ra a. o La m MUa a. 20 d E AR R. a.l MA LE a am Eu — Wa MR u p t

2. Cor. V, 19, 1721.

Gedefr. Iüngf/ Diff, duae de Mini-

fterio Gratiae , ad 2. Cor, V, 3 — 11. Brem. 1717. 1718.

Chri[lian. Mafecovius ad.g^UGCof; VIL r.

Regiom. 1713.

Dan. Müller de Militia Apoftolica, ex 2.Cor X, 3— $. Lipf.

1649,

Chriflian, Frid. Boernevus; de Impedimentis Do-

06 4,

lo. Joach, Weid-

€urinae Evangeligae, & rel, Lipf. 1722.

nerus

H

i N y-

I3I

l Bïo/ee-' !

nerus & Car. loacb. Sibetb de Rationis in Theologia Limi-

XWZ:

tibus, ad 2. Cor, X.. $ , contra Steph. Vitum. Roftoch.

1921

Fridem, Bechtnannus. de affe&tato Rationis Dominio

4

captivato, ad 2, Cor, X. $. Ien, 1672.

lIo, GuiJ. Bergevi

70 Bep) xgj lexupip laulinum , 2, Cor. X. 10. — Vitemb,

.

0s

172I.

94 4

ug, Dernb. From

ma;m de Metu Pauli, 2, Cor, Xl, 3. Lipä

0t,], ^r,

1722.

Goit], Wernsdorfius de Simplicitate in Chrifto, ex

Mart, Chladeniur de Fide

'agraniia

2. Cor, Xl 5, Vitemb. 1711.

loe. Kabler de

t Rab

fimplici, ex 2, Cor. Xl, 3. ibid. 1714.

L. Giff

Transfiguratione Satanae in Angelum Lucis, ex 2. Cor. Xl.

. Spiritu

I4.

Iuntel. 1713.

loe, Schmidius de Meraexparim o

]u Andr,

satanae in Angelum Lucis, ex 2. Cor. XI. 14. Lipf. 1705.

Henr, lac. van Barbuyfen. de Flagellatone Pauli, ad 2. Cor,

^ Lf

Xl, 24, 25. Serveft. 1720

tiftiana,

lo, a Marck. de. Raptu Pauli

Wiis de

in Coelum tertium, ad 2. Cor. Xll. I—6. Lugd. Bat. 171x.. /e,

d 170,

O/earius de Paulo in Paradifum rapto, ex 2, Cor. Xll, 2-—4.,

X 2 Cot,

Lipf.1689. : lo. Fechiius de Verbis Pauli ineffabilibus, ad

2. Cor, Xll. 4. Roftoch, 1706.

Chrifloph. Heinfius de Palo

'eri ha-

Pauli, ex 2.Cor. Xll. 7. Wittenb, 1697.

Io. a March de

oIV.7.

4

Stimulo Carnis, Angelo Satan colaphizante Paulum , 2,

Cor. Xll, 7. Lugd. Bat. 1691,

Gu[i. Geovg. Zeliner Crux

cimanae

Pauli 2. Cor, XIl 7i

Crux Exegetarum refixa, Altd, 1707.

Mart, Chladenius de fümmo gradu "Tentationum Spiritua-

TALT

lium, ad 2, Cor. Xll, 7—9. Vitemb. 1723.

Bernb, Wag-

M*

riüis te-

nev de Cognitione Sui, ad 2. Cor, XIll. $. Argent. 1698,

non, E-

Gott. Wernsdorfius de Exploratione fuae ipfius Fidei, ex

erborum

2, Cor. Xlll, , Wittenb. 170r,

Dav. Sigirm. Bobnfledt

de Min-

dg cuftodienda Veritate, ad 2.Cor, XIll, 8, Hal,1717. 4

7

i, 1772.

In Epiftolam ad Galatas.

- il

ntis Do-

86 4nudr. Kunadi Collegium fuper Epiftolam $, /Pauli ad Gálatas.

Witteb. 1662.

.Joacb. luf.. Breitbaupt ! Animadverfiones

4 Iicid-

in Epiftolam S. Pauli ad Galatas, Hal. 1702.

nerur

R 2

26 Gottff.:

132

A])])amltw Exegeticw

w/

28 Gottfr. Cbriflian. Bofe de Vnico lefu Chrifü Evangelio , ad

i

Gal. L. 6— 9. Lipf. 1709.

lo, Gottofr, Schbupari. de Gratia

r

Paulo ad Minifterium data ; ad Gal. I. 15. 16. Gieff, 1728.

lo. Hit/fzmannus. de Libertate Chrifuana ,. ex Gal.ll. 3 — $.

Lipf. 1706.

lo, a Marck de Cepha, cum quo Paulus egit,

ad Gal Il 9. Lugd. Bat, 1718.

lo. Andr. Quen[ledt. de

90 ][7, L

Paulina Petri Increpatione , ex Gal, II. 11 — 14. Wittenb.

qn

1687.

r

Georg, Ricbter. iluftre Correptionis Fraternae

Bernbard.

exemplum,ex Gal, IL. 11— 14.. Lipf. 1768.

E

IWagner de Vita Renatorum in Fide , ad Gal. H. 20. Ar-

E

gent, 1708.

loach,Yufl, Breitbaups. de Vita Chrifti in Fide-

fi

libus, ex Gal, II, 20. Hal. 170t.

Io. Aicol, Harifcbmid

!

de Iuftifcatione ex Fide, non ex Lege, ad Gal. Ill r 1. 12.

|2:

F

Argent. r696.

Cafp. Loefcbher de Legis Termino, ex Gal.

l1l 1r9. Wittenb. 1706.

Georg. Ludov, Oeder ad Gal.111.

G

19.20, len. 1715.

lo, Henr. Feuflkingiur de Legali fub

CX

Peccatum Conclufione , ex Rom. Xl. 32, Gal lll. 22. Wit-

Ej

tenb. 171I.

*

L

89 Mich. Cobabi Difp, fuper Gal. IV. Roftoch. 1685.

lu]?:

Chriflopb. Güniber de Clamore Spiritus S, in Cordibus Fide-

I

Iium, ad Gal. IV. 6. Ien. 1718.

Progr. de Formatione

H

Chrifti in nobis, ex Gal, IV. 19. Ien. 172 1.

Ad, Rechen-

]!

berg de lterata Regeneratione Lapforum , ad Gal. V. 19.

Lipf. 1717.

Io, Guil, Baier de Formatione Chrifti in. no-

91 o

[

Mart, Cbladeniur de For-

bis, ad Gal. IV. 19, Ien.1694.

E

matione Chrifti in Galatis, ex Gal, IV, 19, Vitemb, 1710.

Progr. de Chrifto in nobis formando , ex Gal, IV. 19. 2 Cor,

11l 18.

Regiom, 1705.

Frid. Ern, Meis de Libertate

6

Chriftiana, ad Gal. V. r. Siluf, 1699. Progr, de Libertate

o

Confcientiae, Regiom, 1723.

lo. Cyprianur de Apofta-

hi

fia a Chrifto & eiusdem Gratia, inftituta per Opera Legalia.

Lipf. 1717.

lv. Meifuer de Pugna Carnis & Spiritus , ex

J

Gal, V. 17.. Witteb. 1668.

lo. Cyprianus de Servitute

Legis Gal. V. 18.. Lipf. 1717.

lo. Fechbtius de Canone

lo. Matib. Ham-

interno, ad Gal. VL 16, Roftoch, 1707.

IHericus

k

22 N. '*T:

Ó—Á

153

l, ad

le' tatia

mericur de Stigmatibus Chrifüi in Corpore Pauli, ex Gal, Vl

ll 1729

17. Hafn. 1701I.

4

)

lüs eglt,

In. Epiftolam ad

þ Ephefios,

ifedt. d

Wittenb,

90 lo lac, Quandt An Epiftola ad Ephefios a Paulo Ephefiis,

lo,

Taternae

an vero Laodicenis infcripta fuerit? Regiom. 1712.

erihard,

Deutfcbmann lubilaeum Apoftolicae Praedeftinationis , ex

Eph. L. 3. 4. fqq. Wittenb. 1700.

Herm, Alex. Roéll ad

20: Ar'

Eph. L. 4.. Traj, ad Rhen. 1709.

Seb, Scbmidiur de Ob-

I ide-

A fohmid

fignatione Fidelium interna , ex Eph.l. 13. 14. Argent.

LIT.I2,

168r.

Progr, de Spiritu S. Arrha Haereditatis noftrae,

.ex Eph.l. ?4. Regiom, I711.

Sam, Schelguigiur. de Dono

; x Gsl

Fidei iuftificantis, ad Eph, II 8 ,. contra C. E. Trillerum,

Gal.11l

Gedan. 1710.

Chrifloph. Reucblinus de Nova Creatione,

aill füb

ex Eph. IL. 1c. Tubing. 1702.

lo. Heny. a Seelen 1dea

2. xVit'

Ethnicifmi, ex Eph.il, 11. 12. Cum Progr. Io. Ioacb. IPeid-

neri. Roltoch. 1725,

Ic. Quiflorpius in Eph, 111 Roftoch.

lu/ä

1634.

-le. Baribolom. Rüdiger de Radicatione Fidelium

us Fide-

in Chrifto , ad Eph., lll, 17. Gieff, 1722.

Paul. Chriflian.

Tatione

Hilfcher de 'Templo Dei myftico , ad Eph, lll, 18. . Lipf.

Rule-

1706.

1V 9.

| ] 0«

D

9I Progr, de Chrifto Rege & Triumphatore, ex Eph. IV. 9. 10.

Regiom. 1697.

Petr. Adoipb. Boyfen de Kv(9eio AyÜperrar,

deFot-

Eph. IV. 14. Vitemb, 1712.

Chriflopb. Tob. Wideburgius

) VT10.

de mutua Fidelium Ezvxeeryia ad Corporis Chrifti myftici

. a Cor,

AEdificationem dirigenda, ex Eph. IV. 16. Helmft.1717.

Abertate

Lberate

Gotil. Wernrdorfus de Contriftatione Spiritus Obfignatoris,

ex Eph, IV. 3o, Vitemb. 1705.

lacob, Henningius de

Apoüa—

Pignore Haereditatis noftrae fanctiffimo , ex Eph. IV. 30.

Legalia

Gryphisw, 1694.

Henr. Claufingiur. de läurgawe?xïqa Pau-

tus , X

lina, ad Eph. V. 4.

Lipf. 1722.

Chriflian. Mündenius

ervitüte

Canone

de Axoosío, Chriftianorum practica , ad Eph. V, 15.. Hel-

maefít. 1728.

lv. Franc. Buddeus de Eo, quod in Theo-

Jl Hattte

logia pulchrum gfc, ad E

Seb. Schbmidius de

flerictit

3

. Con-

S:&

154.

Appamtm Exegetz'cm

Ioc.

"-

hr

Coniugio Myftico , ex Eph, V, 30, Argent, 167 5,

I

Andr. Schiidt. de Armatura Spirituali , ex Eph. V. 10fq,

N

Helmft. 1701.

Io, Dornfeld .Spirituale Armamentarium,

q

ex Eph, Vl, 10—18. Lipf, 1708.

4

ii

d

In Epiftolam ad Philippenfes.

pa

d

9I Gearg. Calixti Expofitio in Epiftolam Pauli ad Philippenfes,

Brunfvig. 1654.

loacb. uft. Breitbaupt: Animadverfiones

" Iu

an

in Epiftolam Pauli ad Philippenfes.

Hal. 1703.

Iv.

(

Ien- I 260

Franc. Buddei & Ic. Georg. Walcbii ACta Pauli Philippenfia.

4

p

te

92 lo. Olearius ad Phil, L 3 —12. Lipf 1672:

loach. Langius

Q

de Experientia fpirituali, ex Phil, I,.9. 1o. Hal. 1710. /e.

Fecbtius de Fructibus Iuftitiae , per Chriftum lefüm in

M:

laudem & gloriam Dei fa&tis , ex Phil. I, 11. Roftoch.1700.

r

M

Chriflopb. Henr. Ritmeier de.Analyfi Apoftolo defiderata, ad

loe. Fechtius

k

Phil. I. 23. 2. Tim.1V. 6. -Helmeftad. 1702.

de externa Nominis lefu per Genuflexionem Veneratione;

ex Phil, II. 9. 10. Roftoch. 1709.

Io. Schmidiur de Cura

gll

Salutis cum 'Timore ac 'Tremore ,ad Phil. II. 12. Lipf1712.

X

9)

lo. Georg. INeumann de Fidelium Meraecaspariwps , ex Phil,

,

11l 20.21. Wittenb. 1700.

Chriflian Kortbolt. de Gloria

Corporum Beatorum , ex Phil, 11], 20. 21. Kilon. 17or.

EUN

lo. Henur. Feuflking de Cuftodia Mentis & Voluntatis , in

16

Praxi afidue coniungenda, ex Phil, IV. 7. Wittenb, r711.

Jo. Nicol. Hardifcbmidius de Perfe&tione Fidelium , ex Phil.

pi

"

G

IV. I3. Argent. 1705.

4

[2

In Epiftolam ad Coloffenfes.

hl

l

95 l. Dav, Strobbach dc Epaphra Coloffenfi, ad ColT.7, Lipf.

"

1710.

lo, Weffelius de Chrifto Imagine invifibilis Dei,

t

'ád CoLTL r$. Lügd. Bat. 1718.

Baltb, Bebelius de Pri-

no-

G

mogenitura ex mortujs rediv-ix-fik & triumphantis Goelis

itri,

n N. T,

Q!

15

h

Iu

ftu, Domini Iefu Chrifti, ex Col. I, If. Argrent', 16*;;:

J

Io.

]i

Afum

Progr. de Primogenitura Iefu Chrift. ]en. 1712.

INic. Quifloerpius & Franc, Alb, AEpinus de titulo Chrifti,

u

0 Col.I. 15, dicitur Primogenitus omnis Creaturae. Ro-

4

och, 1710.

lo. Bebm Diff. duae de Pauli Paffionibus,

ad Col.1.24. Regiom. 1724.

Thom. litigius de Refiduo

Paflionum Chrifti, ad Col. 1. 24. Lipf. 170r.

lo, Fechtius

poenfis

de Chrifto in nobis, ad ColI,27, Roftoch, 1705.

4

|

rerfiones

94 Henr. lac, van Basbuyfen de lis, quae difcipulus Sapientum

!

li,

ante omnia fcire debet, ad Col, l, 8. Serv. 1719.

Ern.

ppenfa,

Chriflian. Schroeder. & 1o, Gotil. Pollfac& de Philofophia nec

i

perniciofa, nec Scripturae S, contraria, ad Col, 1l.

. Vi-

temb. r719.

à

uétri-

. Lang-lus

lo, Frid. Weiffenborn de Philofophia fe

Io, [n,

ce, ad Col.ll,8. Lipf 1722.

Mart. Chladenius de Spolio

um m

Seductorum in Fideles commiffo, ex Col, 1l. 8, Vitemb,

h1*o0,

I717.

lo, Leon. Heubner ad Col. ll, 9,. ibid. 1702.

Io,

at ad

Maior de lefu Chrifto Dei & Mariae filio, ex Col. ll. 9.

. Fechtit

Ien. 1695.

Abrab, Wolfius de Plenitudine Chriftianorum

Yatione,

ex Plenitudine Chrifti derivanda, ad Col, ll; 9. ro, Re-

de Cuta

giom, 1725.

Seb. Schmidiur de Circumcifione fpirituali,

fa.

ex Col.ll, 11. 12, Argent, 1684.

z

Salom, Deyling de Chi-

x Phul,

fogra

eClora

1$. Lipf. 1722,

phi & Principum Legalium Abolitione, ad qu.,ll. I4,

.

95 lo. Scbrnidiur de Chrifü Vi

. 170f

&toria gloriofa, ad Col.1l, IIS'. Lip?':

as, n

1685.

Progr. de Iefu Chrifto,

ul a mortuis refurrexit,

L ITIT.

& fua refurrectione exfpoliavit publice tenebrarum princi-

exhil.

patus & poteftates ; ex Col, 1l, 1. Regiom, 1726.

. Jo.

Georg. INeumann de Palma ab Angelicis non intervertenda,

L

ex Col,.1l, 18. Wittenb. 1692.

Gottfr, Oleariur, de Morte

& Vita Fidelium cum Chrifto, ad Col,lll. 3,4. Lipf 1710.

He&t, Gotbofr. Mafius de Mortificatione Membrorum terre-

ftrium, ex Col,lll. $.. Hafn. 1695.

Gottl, Wern«dovfus de

v. Lip£

iüS Dela

Pace in Cordibus Fidelium feaf2evoves , ex Col. lll 15. Wit-

tenb, 1725,

lIo, Georg, locbius de Studio Verbi divini, ad

d I

e[j; n0-

Paul, Autenius de genuino

f

Col. lll. 16, Wittenb. 1727,.

. Prin-

136

A[)])amtm Exfgeticus

h

Principio ACtionum Chriftianarum, ad . Col, lll. 1

77. Hal.

de

1706,

4

fto

ler

In Epiftolas ad Theffalonicenfes,

lj

lfaac. Fauftis de San&tificatione, ad 1, Theff. IV. 1 — 8, Ar-

E

96 ]

gent.1686.

lo. Ad. Sehberzer de Divina hominum, non

Q ) f

f

ad iram, fed falutis acquifitionem, 6éze, ex 1. Theff. V,

9.10. Lipf. 1676.

Henr, Klaufing de Aouuaria za]ov,

fl

ex L Theff, V. 2r. Lipf 1722.

lo, Frid, Mayer de San&ti-

n

ficatione, ad r. 'Theff. V, 23.

Gryphisw, I

Henr.

al

TU

4

n

Klaufing ad. 1. 'Theff, V. 23.. Lipf, 1724.

Mart.

97 Georg, Calixii Expofitio 2. Theff. L. II.. Brunfv. 1656.

lh

Cbladenius de Metu Diel extremae apud Heterodoxos aut

ef

intempeftivo, aut nullo, ad 2.'Theff.ll, 1.2.3. Wittenb.

K

171I.

Val Evn. Loefcher de recenti portento exegetico,

al

Antichriftum . effe Nationem Iudaicam, ad 2, 'Theft. ll. 2

g?

fqq. r.Io, H. 18. 1V. r.2.3. Vitemb. 1707.

Wiüb. Lyferi

Exegefis di&ti 2. 'Theff.1l, 3. 4. Witteb. 1630.

Gottl,

d

Wernsdorfius de Efficacia Errorum, ex 2. Theff. Il, 10. 1r.

bi

Witteb. 1716.

lo. Ioach, Zentgravius: de Ele&ione fecundum

16

Praevifionem Fidei fa&ta, ex 2. Theff. II. 13.

10

Heæ

Argent.

1699.

Gu[t, Georg. Zeitner de Monogrammate Pauli, ad

N

2. 'Theff. HL, 17.

Altd. 1721.

4

p

[

In priorem Epiítolam ad Timotheum.

N

98 lo Laur. lanus de 'Timotheo ingenui Paftoris typo. Altd.

Dà

17I2.

lo. Nicol. Hartfcbmidius de Naufragio Fidel, ex

l |

I.Tim.l. I9. Argent. 1709.

Valent. Veltbez: Omne Tri-

Ti

num perfe&tum , ex r. Tim. ll, 3—7. len. 1695.

Io.

N

N

Georg. Dorfcbei Soteriologia, ex I.'l'im. ll, 4. $. 6.. Roftoch.

I644.

Paul Antonius de Redemtione per Lytron, ad

Ior à

I. Tim. II. $. 6.. Hal. 1707.

lo.Guil Baierus de affectan-

]üC- C/Jïi"

tibus Parochiam,: ex z. Tim.lll. 1. Iglï. 1688.

ftop^.

(

M .

137

?. Hl

ftopb. Wolffius ad 1.'Vim. lll. r.. Roftoch. 1726.

Io, Fechtius

de Ambitione Officii Ecclefiaftici, ad r.'Tim.1ll. r. . Ro-

ftoch. 1702.

lo, a Marck Diff. duae de MentePauli, vo-

lentis, Epifcopum effe vnius Vxoris Maritum , ad r. Tim.

lll. 2. Lugd. Bat. r710.

' 81 Ar'

Iv. Weffe! de Nuptiis fecundis

Ih, non

Epifcopo licitis, ad r.'Tim.lll. 2, Lubec. I719.

4

99 le. Fecbtius de Clerico percuffore, ex 1. 'Tim.III. 3. Tit. I. "

'heff V,

Roftoch. 17708.

Bernb. von Sanden de Neophytis ad Mini-

- Tàfj,

fterium Verbi non admittendis

: Sant]-

1799.

, ad r. 'T'im.1ll.6. Regiom.

Hor,

lc. lufl. Kisker de. Neophytismo licito & illicito,

4

ad 1. 'T'im.1il.6. Rintel. 1712.

lo, Ern. Seger ad. 1. Tim.

lll. 14. 1. Regiom. 1703.

Imman. Webey. Azogmaguai]o

Mart,

Philologicum ad 1. Tim.1lll. rg. Lipf: 168r.

Eiusd. Par-

0X0s aut

erga Philologica ad 1. Tim. lll. rs. ibid. t6g6.

lo. Chyiff,

Vittenb,

egetico,

Kirchmeier de Capitibus quibusdam Fidei fundamentalibus,

IN

ad r. Tim. lll. 15. 16.. Marp. 1727.

Enoch. Himmelii Ma-

gnum Pietatis Myfterium de Deo in Carne manife

Ítato, ex

lh. Lyferi

J.'lTim.lil. 16.. Lipf. 1656.

Progr. de Chrifto, in Mun-

Guttl,

do credito, ex r.'l'im.lll. 16. Regiom. 1693.

lo. Franc.

I0, IT,

"undum

Buddeu: de Iuftificatione Chrifti in Spiritu, ad r. Tim, lll.

16. Ien. 1724.

P

Argent.

1O0O

Hett. Getbofr. Mafiur de DoCtrina Daemoniorum, ex 1. T'im.

àd, ad

IV. 1 fq. Witteb, 1699.

loacb. Kübnii Philologema ad

1.Tim.1V.3. Argent. 1690.

Iv. Eric. Oflermanni Exetc.,

Philol ad 1, Tim.1V, 3. Wittenb. 1654.

lo. Mi(.'b. Lan-

l

gius de Exercitio ad Pietatem, ad r. 'Tim.TV. 7: Altd.1

/024

$a]. Deyling de P

rudentia Paftorali in Studio fanae doéctri-

, Al

nae cum fanéctlioris vitae cultu fem

per coniungendo , ad

ide, ex

1. 'Tim. IV. 16. Lipf. 1725,

Godofr. Wegner de Presbyte-

nne Tri

risLaicis, ex T,. Tim, V. 17. Regiom. 1698.

Benj, Ewaidt

h

ID

Scrutinium Medieum Timothei infirmitatum, Vino 6Alya

foftoch

curandarum, ad r.'lim. V. 23. Regiom. 1706,

tfon, al

IOI

Martin, Chladenius de Studio Pietatis genuino, ad r, Tim.

afftan

Vl 1r. Wittenb, 1720.

Iü(, Cliï ]

Gu]iu. Georg. Ze(tner de Beneficio-

rum

(Bmmo*m. BagrrEeNAv. P.L)

hi

E^

"Apparatus |.Exegeticus

rum Fundamento in futurum, ex r. Tim. VI. 19. Altorf

|

p

n

1716.

lo. Frauc. Buddei Primitiae Ienenfes, in quibus

Comm. ad r. Tim, VI. 20. de falfo nominata Scientia: Or.

(

de Veritatis & Pietatis Nexu neceffario : Diff. de Origine

b

Miffae Pontificiae. Ien.

Io. Mich. Langius de Genealogiis

H

H

nunquam finiendis & Fabulis Iudaicis. Norib, 1696.

4

fih

In pofteriorem Epiftolam ad Timotheum.

Paul. Antonius de Spiritu Moderationis, ex 2, Tim,T, 7. Hal.

102:

Seb.. Schmidius de Certitudine Perfeverantiae &

1707.

| 104

Salutis, ex 2.'Tim.1. 12. Argent, 1680.

Franc. Alb, AEpi-

nu; de Hypotypofi fanorum Verborum pie fancteque fer-

hij

vanda, ad 2.'l'im. I 13.. Roftoch. 1727.

lo. Frid..Heben-

105 0i

fireit Epifcopus Miles, ex 2. T'im.Il 3. Lipf1720. Progr.

li

de Memoria Iefu Chrifti ex Mortuis fufcitati, ad 2. 'Tim. II.

al

$. Regiom. 1704.

lIo. Deutfcbmanni Apoftolica Refurre-

Wi

&ionis Chrifti Mnemofophia , ex 2. 'T'im. ll. $.. Witteb. 168r,

Aug. Vareniur de Contentionibus 2,'T'im. ll. 14. interdictis,

t

Roftoch. 1679.

Ij

Sal, Deyling de 'O,egorolu.'ig& T0U AóoU TüG

AA59eíac, ad 2.'Tim.ll. rg. Lipf: 1723.

Joach. Langtus

de

de 'Theologiae Studiofo, Verbique Divini Miniftro apto &

IT

fideli, ex 2. Tim.ll. 1. Hal. 1712.

. lo, Conr. Dannbawer

)

de Signaculo EleCtorum, ex 2. T'im. 1l 19. Argent. 1684,

I

loacb. Langius de diverfis Domus Dei Vafis, ex 2.'Tim. ll,

[

$0. $1. .Hal. I715,

l. Anudr. Bofus ad 2,.'l'im.1l. 22.

i

Ten. 1673.

lIo. Laur. Mosbemii Differtt, 1ll. de ''heologo

o

non contentiofo, ad 2.'lim. ]l 23. 24. Helmft. 1724,

4

303 Dav. Voe/ de Pjetatis Fuco & Candore, ex 2, 'T'im. lll, 1 fqq.

lo. Guil. Baier de Haereticis Mulier-

Gryphisw, 1717.

culas captivantibus, ad 2. Tim. lll 6. Altorf. 1714. « Chri-

Io6 n

flían. Lange de Scripturae Autoritate, Sufücientia & Perfe-

h

€tione, 2. Tim. lll 14 — 17. Lipf. 1631.

Abrab. Calovius

t

de Elogio Scripturae Apoftolico, 2. Tim. lll. 16.17.. Wit

teb,

Ü

Gotifr. Jüngff de Homine Dei, ad. 2. Tim. lll. 17

PDrem

——

z N .

159

Atorf,

| qubus

Bfem. 1721.

lo, Bebim de Con£&dentia Pauli boni Hiero-

üà: Or,

nicae in.Domino, Agonotheta iuftiffimo, e 2, Tim.1V.6.

7.8. Regiom. 1721.

Dan, Frid. lanur. de Praefagio Pau-

fipihe

li de Supplicio fubeundo , ad 2. Tim. IV. 6. Lipt 1715,

Deilopis

j

4

Hetl. Goibofr. Mafiur de Pallio Pauli, ex 2. Tim. IV. 13.

Hafn, 1690.

lo. Laur. Mosbemius de Paulo ex ore Leonis

lib.erato, ad 2, Tim. IV. 17. Helmft. 1725.

4

U

í 70 HHL

In Epiftolam ad Titum.

nioe &

li 4Epi

X04. Io. loacb. Zentgravii Analyfis & Exegefis Epiftolae ad Titum,

Difputationibus XI conftans. Argent. 1702 fqq.

loacb.

Que fer

d. Helan-

luft, Breitbaupt Exercitatio in Ep. ad'T'itum. Hal. 1703.

4

105 Chri[lian. Scbmid de Cretenfium Vituperio, ex Tit I. 12.

Progr.

Lipf. 1673.

lo. Cafp. Gotifchalck de-Epimenide Propheta,

Tim. [

ad Tit. L r2. Altorf. 1714.

Wefurte-

lo.:Cofp. Haferung de Aidac-

eb16gt,

xaMeroeréa in Minifterio Ecclefiaftico obfervanda , ex

terdiclis

"'l'it. IL z.. Witteb. 1726,

Franc. Sigism. Papen de Requiti-

tis Oixovous 78 Os8, ratione Perfonae & Offici, ex TTit,

Vytu ff

11, 7. 8. Sedin, 1724.

Godefr. I&ngfi Differtationes feptem

Latgie

de Magifterio Gratiae füb N.T., ad T'it. ll. 11 fqq. Brem.

)apto &

Phil. Müllev de Satisfa&tione Chrifti, ad Tit,

miboner

1713 íqq.

U. 14, Ien. 1675.

Martin, Cbladeniur de Affeveratione

nto 1684.

Doé&trinae, ad Tit. TIT. 8, Vitemb. 1710.

Sam. Scbelgui-

Tim. ll

£iur de Haereticis fugiendis, ad Tit. lll ro. 11, Gedan,

n.]l,22,

1689.

Progr, de Spiritu S. füper nos opulenter effufo,

heologo

4

UE

ex 'Tit, Hl, 16, Regiom, I709.

]l rfqg

In Epiftolam ad Philemonem.,

Mulier

,5 ht

Io6 lo.Fecbtii Yxpofitio Epiftolae ad Philemonem. Roftoch.r696,

& Perfe

