lll 16. Act. 1l 3. Regiom. 1705.

Y

12 lo Frifchmutb de Sacrificiis, cum primi

s lis, quaä Sancti Vi-

1

il

ri haut longe ab initio rerum Numini leguntur obtuliffe,

Án

len. 16523..

lo, Olearii Problema : Vtrum Patres, ante

tempora Mofis, ductu luminisnaturalis, an vero ex pecu-

G

lari Numinis inftinCtu, facrificaverint.

Contra recentio-

ed

rum, praefertim Spencerl , hypothefes. Lipf. 1696,

Franc.

Mi

Fabriciut de Sacrificio Noachi ad Gen. VIII. 18 —22. Lugd.

V

Dat. 1714.

Io. Bufcb de Odore Quietis Sacrificii Noachi,

tu

ex Gen. VIIl. 2:. Wittenb. 1683.

lo. Frid. Mayer de Pec-

!

catis & Poenis Brutorum, ad Gen. IX. $.

ib. 1686,

lac.

N

ul

Henningii Munimentum Securitatis Humanae, ex Imagi-

ne Divina, eiusdemque Reliquüs, ab ipío San&iffi-

fe

mo Mundi Creatore Gen, IX. 6. exfiructum. — Gry-

logl

phisw. 171i1.

— Geovg. Aib. Hamberger de lride Diluvii,

]

l

Gen.1X. 13. fq. Ien. 1696.

Franc. Fabricii Diff. duae de

20 hi

Sacramento Iridis, ad Gen. IX. 12 — 17. Lugd. Bat. 1715,

]

Eiu:d. Diff. de EFoedere Dei1 cum Noacho, & Sacramento

i

Eiufd.

Iridis confirmato, afl Gen,IX. 8—17. ibid. 1715.

l

li

x—

a g

4

ae&iones

Diff. de Prophetia Noachi ad Gen.IX. 25 — 27. ibidem.

1716.

lr

IS lo..Guil. Specter de Numero Ordineque Filiorum Noachi.

niverfi

Wittenb. 1717.

lo, Andr, Dauziur de Creophagia ante

10 cum

ls. à Marck de Noachi Plan-

Diluvium licita.. Ien, 1709.

Cbïi]zl(mt

tatione, Inebriatione & Denudatione &onfecuta , ad Gen,

l. Gil

IX. 20. 21. Lugd. Bat. 1707. . 14. de Chami in Noachum

lm per-

ebrium Delicto, ad Gen. IX. 22 ibid. 1707.

Idem de

Dilüvio

& éeclen

Chami, Semique & Iapheti in Noachum ebrium Factis,

ad Gen,. IX, 22, 23. 1bid. 1707.

ld. de expergefa&ti

amunata,

Noachi Agnitione Geftorum a Filio parvo , ad Gen. IX.

fiverflt

24. ibid. 1707.

ld. -de Malediéctione Noachica Canahanis,

d Rhen,

ad Gen. IX. 25. ibid, 1707.

Phil Olearius de Chamo

5 ony-

Io. a Marck: de Benedictione Noa-

j

Y

l

malediécto. Lipf 1707.

olumla

i

chica Shemi & lapheti, ad Gen. IX, 26, 27. Lugd. Batav.

Mat[h.

1707.

Abrab, Calovius de Habitatione Iapheti in 'Taber-

3

naculis Semi , ad Gen. IX. 27.. Wittenb. 1702.

4

xn&iVï:

Bal-

191.

R. C. Hiftoria V. T. Antediluviana. Lipf. 1722.

Dbtu[ifre.

ibaf. Bebelii Ecclefiae Antediluvianae , vera & falfa, ex

ec, dDle

Antiquitatibus Mofaicis: erutae,

Argent. 1706.

Abrab,

x pecu-

Calovii Fides Veterum , & in primis Fidelium Mundi An-

ecentio«

tediluvian,

fu.

Contra Georg. Calixtum, Witteb, 1700. — lo,

Mich. Langius: de Antichriftianifmo ante Diluvium, ex Gen.

, Lugd.

VI. 4. Altdorf, 1706.

Godofr. Vockerodt Hiftoria Societa-

Noachi,

tum & Rei Literariae ante Diluvium, — Cum Fragmento ex

deDec-

Libris Henochi de Egregoris. len. 1687.

Frid. Hannib.

v'.

lac.

Stempel de Columnis Antediluvianis ad FI. Iofephi Antiq.

. Img-

Iud. L. L c..3. Ien. 1706.

Balihaf. Bebelii Hiftoria. Eccle-

ancilli

fiae Noachicae. Argent. 1706,

Io. Wandalinur de Chrono-

r Gry ^

logia AEtatis prim

Diluvii,

1652,

;

?e . quae Diluvium anteceffit. Hafn,

(uae de

20 Abrab, Pungele

yi de Babele Differtationes, . Herborn. 1710,

t 71f

ao

Henr, Klaufing de Infulis gentium, ad Gen. X. 2 fqq. Wit-

ramento

tenb. t717.

Io, Georg. Span. de Nimrodo forti Venatore,

Jiud.

lo. Balib. EJend de Affyriac Regni. Primor-

diis,

Dif,

4 sH

Llpf 1712,

N F 3

-

46

: 47;(4;?;4:;43 Excgez*äczz&

qui

diis, ad Gen, X, 1r, Helmft, 1703.

Jo, loach. Zentgvafius

10

de '"Turri Babel,, Wittenb. 1674.

Dan. Hoynovius deStru-

&tura "Turris Babylonicae. Regiomont. 1694.

lo Andr,

jj Ál

Wittenb, 1646.

Io.

mi

Quenfiedi de Miftione Linguarum,

Ern.

ll

Sartorius de Linguarum Miftura. Regiomont, 1702.

i

Chriflian, Scbroedter de Lingua prima, ad Gen, XI. 1.

Wit-

l

tenb, 1706. . Nicol Kóppen de Confufione Linguarum,

e Gen, XI. Gryphisw. 1707.

Chriflopb, Crinefius de Con-

Y

At

fufione Linguarum, Noriberg, 1629.

Ge

oI Martin. Cbladenius de Conciliatione Mofis & Stephani circa

di

Annos Abrahami , ad Gen, XI. XII. ACt, VII. 4. Wittenb,

1710.

Herm. von der Hardt de Patria Abrahami &c.

g (

Helmftad. 1713,

Chriflian, Wagnerus de Vr. Chaldaeo-

de

Io. Reinb, Rus de Abrami Evocatione

br

rum. Lipf. 1681.

Tl

ex Vt, Ien, 1718.

Chriflian. Carol. Stempe! de Abrahamo

V

Matrimonium diflimulante, ad Gen. XII. r5 fqq. XX. 1 fqq.

Vitemb. 1714.

lo. Zach. Hilliger de Plagis magnis Pharao-

N

nis, ad Gen, XIL 17 fqq. Witteb. 1724.

Guil Wlckit

J

Diff, duae de Asphaltite, ad Gen. XIV.3. ibid.r706. — Azdr.

Hir

Concii Hiftoria Asphaltitis , Palaeftinae Lacus, ad Gen: XIV,

3. Regiom. 16:9.

4.

TE

22 Auton. Dric[en de Melchizedeco mero Homine,

Groning.

Ge

1718,

Io. Conr. Dannbawer de Melchifedecho , eius Per-

de

Andr. Dan. Ha-

G

fona , Officio , Fa&tis, Argent, 1687.

k

bicbbor[Hii Differtationes duae de Melchifedeco. Gryphisw.

1681,

Eiusd. Melchifedecus tam ratione Hiftoriae,

r

uam Figurae controverfiffimus , ad Gen. XIV. 18 fqq. &

Ebr, VIL. 1 fqq. dilucidatus & IX, Differtationibus propo-

h

fitus,

lo, Herm, von. Elrwich Melchife-

Va

Roftoch. 1693.

decus ab iniuria Petri Iuriaei defenfus.

Vitemb. 1710.

i

EKiurd. Melchifedecus ab Henr, Hulfio minus feliciter in

j

Henocho detectus, ibid. 1710.

Eiusd. Melchifedecus ab

h

Henr. Hulfio in gentili Mythologia fruftra quaefitus. ibid.

I7IO,

loacb. Langius de Melchifedeco Chrifti typo. Hal,

17I3,

Chriflian, Hoffmannus de Melchifedeco ex mente

"H

cum

mb5

47

! QeStru-

cumprimis Scriptorum — Orientalium delincato, — lena,

1669.

'100 And'r,

23 d. Rechenberg de Clypeo & magn

a valde Merceae ABraha-

$6,

l

mi, ex Gen, XV., 1. Lipf. 1719.

l, a Marck de Se-

22, Eï"«

mine Abrahami futuro inftar Stellarum , ad Gen, XV. j.

L Wi

lo. Frid, Mayerus de Fide Abrahami

Lugd, Bat. 1705.

Apuarum,

iuftficante, ad Gen. XV. 6, & Rom, IV. 3.

, de COn.

1685.

Sam. Langius de Patre omnium credentium

Abrahamo , Iuftitia Imputativa coram Deo iuftificato, ex

nl Citca

Gen. XV. 6.. Lipf. 1665,

lo. a Marck de Vifibili Signo,

Wittenp,

divinis ad Abrahamum verbis. addito ,

ad Gen. XV.

nami NU

8. 9. Lugd. Bat. 1714.

Goitfr. jüngfl de San&tione Foe-

Jhaldaen-

deris Dei cüum Abrahamo Symbolica , ad Gen, XV, 8- 18.

Vocatlone

Brem. r712.

Io. 'alent. Stegmayer de Abrahamo peregri-

braliamo

nante cum Semine fuo ,

ad Gen, XV, t3.

len. 1714

X 1faq.

Valent. Velibem de Foedere Dei cum Abrahamo Symbolico,

s hao

ad Gen. XV, 9. 10. 17. 18.

Ien. 1698,

Fridem. Bech-

Io. Dan. lacobi

l. Wil

manni Progr. ad Gen. VL 3. Ien, 1698.

5 Andr,

Diff, duae de Foederibus Veterum per Diffe&tionem Ani-

renAlV,

malium factis, Lipf. 1710. 1711.

u

234 lo. Georg. Neumannus de Menfüra Peccatorum impleta , ad

Gen. XV. 16, Matth. XXIL 352. Wittenb,. 1702.

Io. Of-

Gmning.

dermann de Fluvio 9 in limite Terrae Promiffionis, ad

eius Per-

Dat, E.

Gen. XV, 18. Helmft. 1712.

lo. Weffelius de Angelo Ie-

yplisw,

hovae ab Hagara vifo, ad Gen. XVI. 7- 14. Lugd. Batav,

ftoriae ,

1718.

Goiil, Wernidorfi Segmenta de Circumcifione, ad

Gen, XVII. Wittenb. 1711.

Zacb. Grapii Controverfia z

H &

$ prpo-

An Circumcifio ab AEgyptiis ad Abrahamum fuerit deri-

Melchufe-

vata? a Io. Marshamo & To, Spencero mota, Roftoch,

j 1710,

1699.

lo. a Marck de Vi Nominum Abraham & Sara

jater m

a Deo his datorum. Lugd. Bat. 1706.

Georg. Frid. INie-

decus al

benck de tribus Viris Abrahamo apparentibus, ad Gen.

tus, iDid.

XVIIL r fqq. Roftoch. 1707. Progr. de illuftri Apparitio-

p Hl,

ne Abrahae facta, ex Gen, XVIII. 1 fqq. Regiom, 1718.

4.

y mente

25 lo a Marck Diff, duae de Divino Sodomae Excidio , ad Gen.

qum

X,

A48

Ap])w at Exegetzcm

XIX, 24. 2$. Lugd. Bat. 1720.

Chrifloph. Cellarius de

W

Excidio Sodomae. Hal. 1695.

Chrifloph. Volle de fingu-

u

I

larl Facto & Fato Vxoris Lothi , ad Gen, XIX. 26. Lipf,

fin

730.

Chriftopb. Aug. Heumanni Diff, duae de Fato Vxoris

B

Lothl. len. 1706. He&. Godofr. Mafiur de Vxore Lothi in

Statuam Salis converfa.

Hafn, 1689..

Mich.

Chri[iian.

il

Tierof/ de Statua Salis Gen, XIX. 26. & Scypho Iofephi

H

Gen. XLIV. $. lIen. 1654.

Henr. Baumann de Statua

Patt

fri

Salis, ex Gen. XIX, 26. Witteb. 1674.

Sam. Schelguigius

de Statua Salaria, ex Gen, XIX. Gedan. 1680.

Dav. Con-

Go

flantius de Vxore Lothi ,

Rubo Mofis & Serpente AEneo.

D2

Laufaun.

Chriflopb, Sonnmgzm de Salute trium Vxorum,

m

Lothi, Iobi & Pilati,

Altdorf, 1692.

2

Kaasból de Arboribus Sodomaeis.

Hilar, Chrifloph,

Adam.,

X

Hafn. 1705.

Frid, Oeler. de Pomis Sodomiticis. Lipf. 1695.

4

) lC

26 Car, Lud, Hobeifel de Velamine Oculorum Sarae, ad Gen XX.

(ó

16, Gedan. 1720.

Godefr, "füngfi. de 'T'ypo AblaGtationis

Y

Ifaaci & connexi Convivii, ad Gen, XXl. 8, Brem, 1508.

Y

C

Io, Rud. Ofander de ''entatione Abrahami, ex Gen, XXII,

I-14. Tubing.

"Y »IS.

lo. Eberb, Rórievr de Immolatione

[

Ifaaci,ad Gen. XXIl, Tubing. 1713.

Frid. Sivunz, Vtrum

u

Immolano Phrixj aedem fit ac Ifaaci, nec ne ?. Vitemb,

N

172I.

lo, Frifchmutb Diff. quinque de Ligatione Ifaaci,

M

ex Gen. XXIl. Ien, 1662.

1663.

1665.

V

1664.

Cbmjhan

INoldius : de Redita Ifaaeci immolandi ab Abrahamo Gen.

19 h

XXIlL s, promiffo. Hafn 1722. Micb. Liebentantz. de Terra

Morijah & Monte Vifionis Dei, ex Gen, XXII. 2

I 4o Wlt*'

!

tenberg.1663, Programmata quatuor de Semine Abrahae,

$i

in quo omnes gentes terrae benedicuntur ,. ex Gen, XXll

D!

xX8. Regiom. 1704. 1707. 1708. I7IO.

25 lf. Faufiu: de lefu Chrifto Deo vero & Abrahami filio , ad

]

Gen, XXIV. 2,3. Argent.. 1678.

Herm. von dev Hardt

—— —

de Iuramento per Dextrae Carpum , non per Femur,

ro

luce in Abrahami & Iacobi res gefcas Gen. XXIV.2. XLVII.

lo, Ánà

. Schinidius de Oraculo a ^

20 J

29. Helmft 171I.

Rebecca

(Dinr.

r

I F. T?*

49

ii de

ï fmgu.

Rebecca confulto Gen, XXV. ZIfq. ibid, I7i2. lv.Guif,

Baier de Odore Veftium Efavi, ad Gen; XXVIL, Altdorf,

$, lipf

1709015.

INic. Bened. Pafchba de

u: An Efau fuerit Mon-

Vurs

ftrum ?- Vittenb, 1680.

Clyrz]h'an. Chemnitiur de Salute

AXhi in

Efavi, Ien, 1678.

:/J)'i(l'ign.

lo. Chriflian. Blumii Diff, duae de Mef-

lofepli

fia in Vifione lacobi adumbrato , ad Gen, XXIIX. 12.Io. L.

- tatua

$2. Helmft, 1728.. 1729,

Io, Deutfcbmann de Voto Iacobi

Patriarchae Gen. XXVIIL, 20. 21. 22, Wittenb, 1668,

lo.

ii

Frid. Mayer. de Iacobi cum duabus Sororibus Coniugio, ex

DAUR

Gen. XXIX. Lipf. 1703.

Michb. Liebentantz, de Rachelis

AEney,

Franc.

Xorum,

Deliciis Dudaim, ad Gen. XX X. 14.. Witteb. 1660,

Fabricius . de Nomine Patriarchae lofephi, ad Gen. XXX.

arifaph,

23.24. Lugd. Bat. r710.

Sam. Coryli de Corylo Iacobi

Adon,

ex Gen. XXX. 57. 38. 39. len. 1698.

28 le. Chriflepb. Iichmannsbaufen de 'eraphim. Wittenb. 1205.

en.X)ä

(atüomis

Conflantia. Ziegra Exercit. ad Gen. XXXL I9. 30. 32—235.

4 1:08.

Zug. Pfeifferus de'Teraphim, f. Idolis Laba-

ni, ex Gen. XXXl. Wittenb, 1685,

Franc. WÜórger de Ra-

L XXII,

chele clanculum furripiente "'eraphim Labano. Ratzeb,

Jlatione

Chriflian. Baggerus de 'lherapeutis apud Philonem Iudaeum

Virum

in libro de Vita contemplativa. Hafn. 1712,

Ckïlff()þ/)e

Viteml,

Gevrb. Herm.,

Sonntagius de "Therapeutis, Altdorf. 1713.

Tfasci,

Mencke de Iuramento Iacobi & Labani, ad Gen. XXXl. $3.

:

brilriam,

Vitemb. 1710,

o G(EH.

brab. Calovius de mirabili cum Filio Dei Iacobi Lu&a & poft

e Tetra

9 4

hanc teportata ViCtoria, ex Gen. XXIL. 24. fac

Wittenb,

' EVit'

1669.

Franc. Fabricius de LaCtatione Iacobijad Gen. XX X1l.

braee,

24 — 30. Lugd. Bat. 1710.

levem. Friderici de Deo Patti-

. XXI,

archae Iacobi Collu&atore, ad Gen, XXXIl. 26, fq. XLIX.

15. fq. & Hof. XIl. 4. fq. contra Io. Clericum. Lipf. 1729.

[o, d

lo. Chriflopb. Wichmannsbaufen de Statua Rachelis fepulchra-

r Hardi

li. Wittenb, 1706.

Val. Alberti de 'Turti Eder, ad Gen,

jt, pr)

XXXV.21:, Mich.IV. 8. Lipf. f689.

XMI.

3

4

O le. Gottfr, Leo de Caftitate Iofephi triumphante, Lipf. 17

I2,

seulo a^

lo.

tebecca

| (Bisriorg. DRgrrENAv. P. I)

x

5Oo

! Aj)])zzmz'w Exegettcus

Io, Reinb. Rus Difpp. duae de Somnio Piftorum Praefe&ti, ex

j«

Gen. XL. 16 —22. len, I70r.

Martin. Braem de Diebus

X

ac Feftis Natalitis, ex Gen. XL. 20.

Matth, XIV. 6.

9 I6

X

2. Maccab. Vl, 7. Hafn. 1702. . 1e. dreilow de Annona

i

contingente in AEgypto tempore Pharaonis, Hafn, 1714.

Eybo Hoppe de Philofophia lofephi , Proregis AEgypti,

b

Helmft. 1706.

Io, Ern. Gerbardi Di(f. duae de voce 113N,

hi

ad Gen. XLl 43. len, 1645,

Micb. Boccius de "Vitulo

Ili

Xl

Tofephi honorario, ad Gen. XLl. 43. Witteb. 1675. — Martin.

d

Hafen de Iofepho, fummo Pharaonis Adminiftro. Wittenb.

1725.

lo. Paul. Krefs. Vtrum lofephus fuerit Dardanarius

H

len. 1707.

lo. Frid. Mayerus An lofephus , honores fuos

Y

lacobo , Patri, per novem annos integros non indicans,

"

uartum Praeceptum non violaverit? Gryphisw, 1708.

4

J

31 lo. Henr. Knoblach de Apide Bove atque Idolo AEgyptiorum,

Georg. Henr. Goetzius Num Pharaoopera

Wittenb. 1694.

)

Tofephi ad veram Ecclefiam perductus fuerit? Lubec. 1712.

Godof. Stein de Divinatione Iofephi per Scyphum, ad Gen,

n4G

XLIV. s. Regiom. 1685.

lo. Andr. Schmidt; de lofepho

non ex Scypho divinante, e Gen. XLIV, 5. 15.

Ien. 1697.

Goiifr. Seliger Apologia pro lofepho , qui minus reéte

eï

KuAuxopa]áac ex Gen. XLIV. $, 15. arguitur.. Lipf. 1704,

Jo. Cafp. Kraufe Difp. ad Gen. XLIV., 5. Vitemb. 1706.

Aug. Tittelius de Scypho Iofephi Divinatorio, ex Gen. XLIV.

$, Torgav. 1725.

32 $

eb. Schmidiur de N

umero Familiae Iacobaeae defcendenüs

in AEgyptum, ad Gen. XLVL 27. & Aét. VIl. 14. Argent,

1688.

Chriflopb. Innigs SBetedynumngszeroleicbung sroenct

ï:

in £. Coriffe, nanlid) Gen. XLVL.27, unb ACt, VIL 14.

fiteitig anf

deinenber Joertet.

£eipy. 1718.

Jo. Adalpb.Mz'-äl!er

de Paftore

AEgyptiis invifo, ex Gen. XLVL.34. . Witteb.

1715.

lo. Chriflian. Einigk de- Manu Dextra honoratiore,

ad Gen. XLIIX. 14. Lipf. 1707.

All, Ioacb, de Krakeviiz

Harmonia Pauli & Mofis circa Iacobum filiis Iofephi bene-

2

dicentem ; ad Gen, XLylllx & Ebr. XI. 21. Roftoch. 17012

22 F. T.'

Si

ï&þ ex

Dicbos

- le. Cbrijiopä. Becmnanus de Angelo Gocle, feu Vindice, ex Gen.

V, 6

XLVIIL. 16. & Iob. XIX. 25. Francof. ad Viadr, 1695.

4

innon

33 le. Guil. Baier de lure & Privilegio Primogeniturae, ad Gen.

l.a Mavrch de

, 1714.

XLIX. 3. & Deut, XXl. 17. Ien, 1687.

Pypti,

Sententia Iacobi vltima in Reubenem , ad Gen. XLIX. 3.4.

Lugd. Bat, 1713.

1d. de Sententia Iacobi vltima in. Shim-

T

Titulo

honem & Levi, ad Gen, XLIX. $.6. 7. ibid. 1713, Eiu:d,

Diff. quatuor de Benedictione Iifraélitica Iehudae, ad Gen,

Martig,

JIo. Cour. Dannbawerus

Vittenb.

XLIX. 8. 9. &c, ibid. 1712. 1713.

narus?

de SceptroIehudae, ad Gen. XLIX. 10. Argent. 1663. . Petr.

tes ts

Habeykorn dc Sceptro Iudae ablato, iuxta Gen. XLIX. 10. Gieff,

1667. Progr, ad Gen, XLIX. 10, Regiom. 1694.

Bernub,

cons,

von Sanden de Oraculo Iacobi de Adventu Schilo Gen,

708. 4'

florum,

XLIX. 10. 11, 12, Regiom.1716.

Io, Georg. INeumann Schilo

O Opeta.

Princeps Pacis Gen, XLIX, 10. Wittenb. 1704. — Nico/. Kópm-

pen de Sceptro Legislatoris Iuda, e pofteris eius, e Gen.

4 VA.

XLIX, 10. Gryphisw. 1705.

d Gen,

24 Gu[l. Geore, Zeltner Schilo No

dis folutus, h, e. Senfus Loci

Tofoplo

claffici Gen. XLIX. ro, reftitutus. Altdorf, 1710.

Io. Reinb,

. 1697

s relj

Ru: de n Meffia Gen, XLIX, 10. promiffo & pridem

exhibito. Ien, 1719,

Jo. Henur. a Seelen Inquifitio 1n Sam,

f 170

Basnagii fententiam de Vaticinio Iacobi Gen. XLIX. to,

1706.

Lubec. 171!8.

Chriflian. Schoettgen de Schilo Dominatore,

A'X&W.

ad Gen. XLIX. rc, Francof. ad Viadr. 1718.

4

Chriflopb.

mdentis

Cellarius de Cn. Pompeii Magni Expeditione Iudaica, five.

Initio ablati ab Iuda Sceptri,. Hal. 1703.

Bernb, von San-

Argent,

den :ad Oraculum Iacobi. Gen. XLIX. 11.. Regiom. 1686,

) od

lIo. a Marck. de Benedictione Iifraélitica Iehudae, ad Gen.

VIL 1.

ld. de BenediCtione lis-

h. Máller

XLIX., 11,12. Lugd. Bat. 1713.

Witteb.

raelitica Zebulunis & Iiffafcharis, ad Gen. XLIX. 13. 14. 15.

ibid. 1713.

lo. Rod, Rodolpb de Benedictione Iudae ad

jratiore,

Gen. XLIX. $8 — 12. Bern, 1702.

vakevil

93 !

0

. lac. Lavaterus de Myfterio Benedictionis Iudae, ad Gen,

hi bene-

Ic. a Marck de Benedictio-

|XLIX. 8 — 12. Tigur. 1720.

ne Danis lifraelitica, ad Gen. XLIX. 16— 18, Lugd. Bat.

G 2

1712,

52

pramtw Exfgez*icm

171'2. | Seb. Scbmidiur de Fide in Meffiam Patriarchali, ex

b

Gen. XLIX. 18. Wittenb. 1712.,

lo, a Marck. de Benedr-

j

dictione lifraelitica Naphtali , ad-Gen, XLIX, 21, Lugd.

p!

Bob 1712,

Zheod, Hafaeus de Naphthalide, Patria Apo-

ftolorum, ad illuminandum Iacobi Oraculum Gen. XLIX.

234 Drem,. 1724.

l. a Marck. de lifraelitica Iofephi Be-

nediCtione,' ad Gen. XLIX. 22— 26. Lugd, Bat. 1712,

E. Taddeli

P

l4. de Beniamino Lupo, ad Gen. XLIX. 27.

Difp. in Cap. XLIX. Genefeos, Roftoch, 1643.

4

0 (

In. Exodum.

AL

&

36 jo. Frid. IVeiffenborn de Falfiloquentia Obftetricum Hebraea-

1

rum, ad Exod.l. 19 fqq. len. 1703.

lo. Andv. Schmidius

Ó

de Iethrone, ad Exod. Il. & XVIII. Helmft. 1715.

Georg.

r

Frid. Heupelius de lethronis, Soceri Mofis, Functione. Ar-

If

ent. I70Q.

Progr. de Rubo Ardente, ad Exod.IIL 2. 3. 4.

x

ACt. VIL 30. 31. 32. Regiom, 1706.

lo. Chri[lopb. W'ich-

)

maunsbaufen de Calceo in. Ebraeorum Sacris deponendo, ad

Exod.1lll.$, Vitemb. 172r,

lo. Helvic. HAlemer de Bacu-

l

Erid. von

Al

Schbaewen ad Exod. IV, 3. Regiom, 1721.

Wlfg, Cafp,

[ii

Troppanneger de Miffione Mofis

er Chirographum defidera-

XV

ta, ad Exod.1V. 13, 14. Altor

1

1722.

lo. Frifchmutb de

910FI

Circumceifione Zipporae , ad Exod. IV. 24. 25. 26. Ien.

16

1663.

Bernb. von Sanden de Sponfo Sanguinum, ad Exod,

1V. 25. 26. Regiom. 1713.

lo. a Marck de Factis Di-

Ya

li

IV. 24* 26. Lugd. Bat. 1713.

Ctisque Tfipporae, circumcidentis Filium fuum, ad Exod,

f

Pet

4* lo.4ndr, Hehoig de Nomine Iehovah Patribus ignoto , ad-Exod.

N

Vl.3. Wittenb: 1692.

lo, Hópnerus deInduratione. Lipf,

bt

1626.

lo. Maiorisr Exegefis Dictà Rom.IX. 17. dePharao-

h.

ne. Ienc 16370

Seb, Schmidt de Phrafi Scripturae, qua

Y

Deus dicitur Indurare, Excoecare, Seducere, &c, Argent,

3655.

Vi

Georg. Henr. Goeizius de Reliquiis Pharaonis in-

u

durat,, Lubec. 1715,

Erdw. Herm, Polemann de 'Tene-

ler

bris

z2 F. 4.

33

ili, ex

enedi-

bris AEgyptiacis, ad Exod. X.21, Brem. 1693.

AEgid.

Straucb de Pafchate primo & Exodo Ifraelitarum ex AEgy-

Lugl

Chrillian. Henr.

ld Àm.

pto, ad Exod. XIl. r. fqq. Witteb. 1668.

. ALIX.

Brüme! de Angelo Exterminatore , ad Exod. XIl. 23. & Pfalm.

hi Be.

LXXVIIL. 49. Ien. r685.

Dav. Henr. B&epkeniur de Donis

AEgyptiacis, quibus abeuntes Ifraelitae donati fuere, ad

:. 1712.

Exod. Xll 3$. 56. Reftoch, 1720.

Michb, Beck de Vfu

Toldeli

Phylatteriorum Iudaicorum. len, 1675.-

4

38 Chrifiian. Sabmius de Columna Nubis & Ignis, ad Exod. XIlL

20. Gedan. 1702.

Peivi Hrochmann 'Thefes de Mari rubro,

lebrtea-

&c. Hafn. 1714.

Petri. Goldfibmidii Nova Demonftratio

Tranfitus Populi Ifraelitici per Mare rubrum.

Cbri]lian.

hidiue

Gearg.

Sabmius de 'TranfituIraelitarum per Mare rubrum. Gedan.

le, Ár-

1702.

Io. Baltbaf. Matbefii Difp., qua, in Tranfitu Ifrae-

litarum. per Mare Erythraeum non fuiffe luxum & reflu-

134,

Wi-

xum maris, demonftratur. Lipf. 1688.

Io.Guil, Baier Àn

tempore "T'ranfitus Ifraelitarum per Mare rubrum fuerit or-

i, ad

dinarius Refluxus, feu Detumefcentia ? ad Exod,. XIV.

e Dacu-

rid, "l

Ien. 1697.

Georg, Nicol, Ockeln de Itinere Ifraelitarum ex

AEgypto ad terram Canaan. Roftoch. 1707.

Peitr, Dam-

u

[róm de amaris Mara Aquis per Lignum dulcatis , ad Exod.

fideta-

XV.2$, Hafn.1769,

ub de

. Frid. Stapeln de Vocula Man, ad Exod. XV1. 15. Witteb.

» len

joo &

1666,

1Exod,

Znion. Mufaeur de Manna IHraelitarum coelitus de-

Is D-

lapfo, Hafn. 1695.

Car. Ludov. Hobeifz] Difpp. duae de

Vafculo Mannae. Ten. 1715.

Micb. Liebenutantz, de Manna

Exod,

Ifraelitarum, Witteb. 1662.

Chrifian. IWeifius de duplici

Petra in Deferto percuffa, ad Exod, XVII. r — 7. Num.

YExod,

XX. 1— I3. Lipf. 1723.

Abrab. Colovius de Reg'ali Sa-

hatao

. if

cerdotio , ad Exod, XIX, $, 6. & 1 Pet, II. 9, Witteb.1679.

lo. Bened. Carpzovius de Regali Fidelium Sacerdotio. Lipf:

. Qu

1695.

Io, Andr. Danxii Antiquitas Baptifmi Initiationis

&ggept.

nis i-

Ü

vindicata, ad Exod. XIX, ro, & I Cor. X, 2.Ien.1710, 4

Tene-

. Reinb. Rur de vario Mofis in Montem Sinai Afcenfu,

Ien. 1716,

Paul, Berger de Monte Sinal Y1^aQepéro

bns

3

K91

E

äy)[wwzïzzs Exfgæiz'cm

«j xexaupiéve 7vopi. Vitemb. 1707.

Micb. Schreiber Difpp.

YX

duae de genuino & harmonico fenfu Di&torum Exod, XX.

bhl

IU

c«. & Ezech, XllX, 19. 20. apparenter fibi contradicentium,

Regiom, 17II,

Godefr. Wegnerus de Peccato Rationi. &

(

Mundo ignoto, in no

no & decimo Praecepto Exod. XX. 17.

V

Deut. V. 21. prohibito. ibid. 1704.

O1. Tbe[lrupius de

x

Haedo non coquendo in la&te matris fuae, Havn. 1702.

D/

Progr. in Exod, XXIII. 20. 21. 22, Helmftad. 171T1.

Do.

[/

Oldermann de Mari Asphaltite, ad Exod, XXHI, 3r. Helm-

ftad. 1712.

Chriflian, Zoega de V n&tione Sacerdotis fummi,

ym*

ad Exod, XXIX. 7. Lipf. 1689. -

lo.a Marck de Deletio-

l

ne fui ex Libro Dei a Mofe rogata, ad Exod. XXXII. 32, — 4.

bu

Micb. Liebentantz, de Cherubim Propitiatorii, ad Exod, XXV,

|

.41

H

18 fqq. Witten

b, 166t.

Conr. Óhenius de Propitiatorie.

Brem. I725.

1o. Chriftoph. Wrichmannsbaufen. de Operculo

Arcae Foederis Propitiatorio , ad Exod. XXV, 17. & 23.

Vitemb. 1720.

Chrifloph. Sonniog de Lignis Sittim, Alt-

Frid. Bened, Kettuer de San

o

euine Foederis,

45 1h

dorf. 1710.

Georg.. Micb. Doederlin

ad Exod, XXIV. 8. Lipf. 1708.

Lf

de Candelabris Iudaeorum Sacris, ad Exod. XXV. "Wittenb,

fic

1711.

Ief. Heur. Opitius de Candelabri Mofaici admirabilt

J

Struétura, eiusdemque P

ofitu in Sanéto , ad Exod. XXV.

Abrab, Calo-

hu

5r—40. & Num. VIII. 2—4. len. 1768.

G

viur de pv DW ,. Infigni Pectoralis Aaronitici maxt-

lo.

tü

me infigni, ad Exod. X

XVIII. 30. Wittenb. 1675.

le

Chriflopb. Vichmannsbaufen

Qu. Num *32N ab a^2m DW

C

pOb5 diftinétum quid fuerint, nec ne ? Wittenb. I70I,

Frid. V/iccius. de Urim & Tummim, ad Exod. XXVIH, 30.

ï

f

Vitemb, 1703.

Georg, Guil. Dieterici Duodenium Sacrum

»

de Urim & Thummim, Numb. I714.

Georg. Wolfg.

IVedelius de Quaefitis per ww & Dw5n. len. 1710,

TE

Mich. Liebentantz, de Frontali Aaronis, Exod, XXVIII. 36;

Wittenb, 1662.

de Tiara fummi Sac/erdotis,(ad

42 le. Chriftopb.

Wichbmannsbaufen

ä

/Exod.XXVIII, 437 39*

ibid.1722. ^ Heur, 4udr, T. oepfä;

b

m P..

55

]

rDif

P

de Tiaris minorum Sacerdotum, ad Exod. XXIIX, 40. &

uNX ]

XXIX. 9, ibid, 1722.

Cerifiian, WValtber. de duabus 'Ta-

eDtium,

bulis Lapideis Mofi in monte Sinai datis ; ad Exod, XXXI,

ii &

18. & XXXII, 15, 16. Regiom. 1679.

Ie. Car. Albbardt

XX

de Apologia Aaronica circa Vitulum , ex Exod. XXXII,

ipiur de

Witteb. 1695.

lo. lul. Sirwvius de Auro Potabili Mofis,ad

1 1702,

Exod, XXXII. 20, & Deuter. IX, 21. Ien. 1698.

Georg.

[IOV ]00

Wolfg. Wedelius de Mofe Chimico. Ten, 1698.

lo. Chriflopb.

, Rm-

Orticb de leiunio Mofis quadragefimali; ad Exod. XXXIV,

sfümni,

280 I—lin—O 17020

Micb, Liebentantz, de Facie Mofis, quam

Deletio-

pingunt, Cornuta, ad Exod. XXXIV.29. Wittenb. 1698.

n

lo. Bened. Carpzov de Nummis cornutum Mofen exhibenti-

d, XXV,

bus, Lipf. 1659, — INicol, Münc

Hafn. 1711.

b 'Thef. de Mofe xegæaïg.oäpqg.

Ytiatorio,

)perculo

23

In Leviticum.

m, Alt-

43 Jbeod, Daffovii Scholia Criticorum in Leväticum , in Anglia

Foederts,

Doederlt

& Belgio edita, ad veterem Hiftoriam Hebraeam revocata,

Wittenh,

Kilon.1707. . Eiu:d.de Ave, Vngue fe&ta , inque Sacri-

yvdmirabid

ficium oblata , ad Levit. L 14 fqq. V. 7. fqq, Vitemb.1697.

00 XXV,

Jo. a Marck. de Igne iugiter accendendo fuper Altari, &

tab, Cale-

non exfünguendo , ad Levit, VI, 13. Lugd. Bat 1715.

Wi maxt«

Godofr. Ludov. Mencken de Eo , quod iuftum eft circa Ri-

^f.

10

tum & Formulam Aaroniticam in Ecclefia benedicendi , ad

Levit, IX, 23. Vitemb, 1718.

Chriflopb, Sonntagius de

ENN

Conflagratione Nadab & Abihu Sacerdotum , ad Levit, X,

1b 1TOI,

WVIII, 20

I. Altdorf. 1692.

lo. Cafp. Faber de Locuftis Biblicis , &

m Sacrum

E.

figillatim de Avibus quadrupedibus , ad Levit. XI. 20.27r,

22, Vitemb, 171Io.

g, I jt

äj 44

Micb. Chriflian. Rurmeyer de Lep

ra Mofaica, f Legali, ad Le-

vit. XIII, Gryphisw. 1723.

Xvlll. jf

Andr. Ad. Hocbfletter de Fefto

lo. a Marck

1

Expiationis, ad Levit. XW, 'T'ubing. 1707.

erdotis, dd

de Veftitu Pontificis intimum San&tuarium intrantis die

Expiationum , ad Levit, XVI, 4, &c,

Lugd. Bat, 1714.

$

jf Toepjï

Appamz*w Exegeticm

56

J4. de Hirco Hazazelis, eiusque Ritu & Myfterio , ad Levit.

d

XVI $, &c. 1bid. 1714.

lo. Frifchmutb de Hirco Emiffario,

i.

J

ad Levit. XVI. Ien, 1664.

Zach. Grapius de Hirco Emif-

fario, Roftoch. 1707.

Bernb. von Sanden de duobus Hir-

Nun

cis , Fefto Expiationis pro Peccatis Ifraelitarum , iuxta

ij

Legem Levit. XVI, Deo oblatis, Regiom. 1699.

lo. lu/i.

Y

Nl

Sonne[chmid de Hirci emiffari Du&tore *ny. v appellato,

lü

ad Levit. XVI. 21, len. 1719. — le. Frifibimutb. de Sepi-

mento, quod inftar zgeduAax;g & praemunimenti ad. Le-

lp

gis divinae violationem avertendam Ebraei pro re nata

Gu

feciffe leguntur, ad Levit. XVIII. 3o. Ien. 1664.

4

4 Mi

len

45 le Chriflopb. Wichmannsbaufen de Corpore SciffurisFigurisque

lac.

non cruentando, ad Levit. XIX, 28, Vitemb. 1713.

bri

lohannid, Heerfordt de Charaxariss Veterum, ad Levit. XIX,

Dií

28. & Deut. XIV, 1. Hafn, 1722.

Valentin, Greiffing de

XV

Immolatione Liberorum Molocho facta, ad Levit, XX. 2,

&l

LU

Witteb. 1678.

Dav. Richbter de Phyfiognomia Sacerdotis,

ad Levit. XXl. 16 fqq. Ten. 1715.

lo. Chriflopb. Iagen-

Y

feilius de Corpore vitiatis ordinandis, vel non. Altdorf.

hii

1697. Progr. de Oblatione duorum Panum Primitiarum ,

Ini

lo. a Mavck

Hel

ad Levit. XXIll. 15 — 21, Regiom. 1702.

Diff, duae de Interdi£to Nominis Divini, ad Levit. XXIV.

ad

15. 16. Lugd. Bat. I715. 1716.

lo. Chriflian. Buckius de

n

Anno Hebraeorum Iubileo, ad Levit. XXV. Vitemb. 1700

N

Ant, Iul, von der Hardt de lubileo Mofis , ad Levit. XXV

$— 12. Helmft. 1728.

Eiurd. Commentat, 1n Difp. de

IU

Lj

Ileilgo Mofis Corollaria, ibid. 1728,

4

N

Is

ÍIn. Numeros.

t

he

46 Chriflian. Rümerus de Ritu Naziraeatus,ad Num. VI. & Tudic.

Seb. Schmidiur de Benedi&tione Sacer--

l

XIII. Hafn. 1708.

dotali ex Num. VI. 22. fqq. Argent. 1687.

Io. Deutfcb-

mann Catholicum Divinae

enedictionis Promtuarium, e

Num. VI, 22 fqq. Witteb, 1684.

Jlo. Frid. Mayer de Bene-

49 hi,

dictione

(

x

WV. X,

i

w'cldLevit.

di&ione Sacerdotali Num. VI. 23 Íqq.

Gryphisw. 1705.

Anifario,

lo. Henr. Háner de Ritu Benediétionis Sacerdotalis, Ien.1671.

( Emjf-

QUs E.

lo. Deutfcbimann de Iubiaeo Catholicae Benedictionis, ex

l, iUXï&

Numer. VI. 22. 26. Wittenb. 1700.

Chrifian. Ludovicus

100 1([ '

de Spiritu Mofis in feptuaginta Seniores pofito , ad Num,

AL I6 25.

Lipf, 1724.

lo. Berub, Habn de Qwb

iDpellnto.

C ipi-

Num, XI, 51. 32. contra Iob. Ludolfum. Regiom. 1712.

i d Le-

lac. Schmalbius de. Vxore Mofis AEthiopiffa, ad Num. XII. r.

! le n

Lipf. 1673.

lo. Chrifloph. Wichmannsbaufen: de Chebrone

Gigantum domicilio, ad Num. XIII. 22. Wittenb. 1710. 4

4

47 Micb. Beck.de Uva magna Cananaea, ad Num. XIIL, 23.

Ipursque

Ien. 1679.

; 2R

Mattb. Hillerus de Hebraeorum Veftibus &m-

evit XIX,

briatis, ad Num. XV. 37. fqq. Tubing. 1701.

lo.a Marck

Diff. duae de Korachi Crimimne & Supplicio , ad Numer.

tifing de

XVI. 1 —40. Lugd. Bat. 1715.

Dan. Godofr. IFernevus

t, XX.2,

de Interitu miraculofo Korachi , Dathani & Abirami. Ien,

Vetdotis,

, Va

1720.

lo. Maius de Virga Aaronis florida, ad Num, XVII $.

Alidorf

Wittenb. 1680,

Chrifiian. Kortbolt: de Virga Aaronis flo-

rida, ad Num. XVII. Kilon. 1674.

A. C. Gakenboltz. de

Titlarurm,

Immunditia ex Contreétatione Mortuorum , ad Num. XIX.

4 Marh

Helmftad. 1708.

Chrifloph. Sonntagius de Peccato Mofis,

t XXN,

schiur de

ad Num. Xll. Altorf. 1696.

Chriflaph. Stepb. Kazauer de de-

negato Ifraelitis Tranftu per "lerram Edomaeorum, ad

mb.1700.

Num. XX. 14 —21.. Altdorf. 1715.

4

i. XXV.

Difs &

48 1lo. Bened. Carpzoviusr de Vacca -Rufa , ad Num. XIX.

4

Lipf.. 1692.

lo. a. Marck. de Aauis Luftrationis, ad

Num. XIX. 9. &c. Lugd. Bat. 1723.

ld. de líraeli-

tis Serpentum Morfu afflittis & mirabiliter fanatis , ad Nu-

mer. XXl. 4— 9. ibid. 1708.

lo. Saubertus de Serpente

[ &Tudic.

Aeneo, ad Num. XXl 6. fqq. Helmit, r671.

Georg,

ne Sacete

Mocbii Exercitationes de AEneo Serpente. Lipf. 1674.

Henr. Scharbau de Ser

, Duujel

Lubec. 1713.

pentis AEnei Signiücatione Myftüca,

«

arum, €

'de Dene- I.g

49 lo, Chriflopb. Ort/ob de Fonte lfrael Principum baculis foffo &

comite,

didon . ; (Brsurorg. BxerreNAV. P. L)

58

Apparatus . Exegeticus

V

V

comite , ad Num, XXl. 16, 17. 18. Lipf. 1718.

Godofr,

&

-Jünsf! de Puteo Beer, ad Num, XXl, 16, 17. 18. Brem.1725.

pu

Franc. Vrokenius de Mercede divinatoria, ad Num. XXIl. 7.

Y

Wittenb, 1727.

Georg. Moebii Hiftoria Prophetae Bilea-

mi, ex Num. XXIll, XXIll, & XXIV. Lipf. 1676. 1o, Wiib.

i

f

Hilliger de Bileamo, eiusdemque Afina loquente, ad Num.

Alb, loach. de Krakevitz,

v

XXll. 21—33. Wittenb. 1702.

mi

de Bileamo impio , contra C, Democritum. Roftoch. 1706.

h1

Georg. Ludov. Oederus de Bileamo veniam eundi non obti-

nente; ad Num, XXII, 20. Ien. 1715.

fq

o Dan. Veutzckius de Stella ex Iacob , ad Num. XXIV.15— I9.

D

Wittenb,

16940

du

Progr. de Stella ex lacob orta, ad

$ J À

Num. XXIV, 17. Regiom. 170I.

Progr. de Sceptro ex

lisraele furgenté, ad Num. XXIV, 17.

Regiom. 1702.

Wil

ag!

lo, a Marck Diff, duae de vltimo Bilhami Vaticinio, ad

Num, XXIV, 17.18, 19. Lugd, Bat. 1713.

col

8I lo, Chrifloph, IFichmaunibaufen de Portu Kittaeorum , ad Num.

]

XXIV. 24, Vitemb, 1708.

lo. Chriflopb. Orilob de Morte

D

M

Aaronis, ad Num, XX, 23 —-29. XXXIll. 38. 39, Lipf,

W

1704.

Georg, Goetzii Diff, duae de Redemptione E-

vf

braeorum, Ien. 1661. 1662,

lo. Chrifloph. Stoer de Vin-

dice Sanguinis. Lipf, 1694.

Io. Chriftopb. Wichmannsbau-

ja

fe» de Praefidiarus Levitarum Vrbibus.

Wittenb, !1 Z1$.

Go

lo. Ad, Pfau Diff. duae de NubeI

n

;

Íraelitas m Deferto bapti-

4

(à

zante, ibid, : I 729'

TO

In Deutetonomiutm.

Ü

29

82, O. Celfus de Lapidibus Deuteronomii. Vpfàl. r710.

Io

lh

dEi

Frid. Rabnaeus de Gigantibus, ad Gen. VI. 4. Deut, 11l x r;

M

Lipf1704. — 44. Rechenbergiur de Via media inter Se&tarum

principia tutiffima, ex Deut. V. 32: Lipf. 1701,

lo. Fi-

dakke de Oraculo Deut. Vl. 4, Lipf. 1727.

Laur. Dav.

Bollbagen de Iudaeorum LeCtione Audi, ibid. 1703.

Gottfr.

Deut.

)äl

Zeibigiur de Veftuments Ifraelitarum in Defe;to , ad

VIll,

:

z F. T.

59

Godafr,

Vlll. 4, Lipf 1705. — Pau. Berger de Montibus Garizim

a,

& Ebal, ad Deut. Xl, 29, Wittenb, 1700.

Godofr. von

NIl

^

Pebnen de Arbore non plantanda ad Altare Dei , ad Deut,

e Bll

XVI- 2I. Ieno 172*;0

Iv, Frifchmutb. An. Ebraei ftatuant,

l W

l

adNum,

idem fimul poffe effe & non effe, ad Deut, XVII, 8íqq.

Gotil, Wilb. Keller de Convenientia difcon-

Kraknita,

veniente R, Abarbanelis , quam Mofen inter atque Iere-

:h' 17060

miam occafione loci Deut, XVIIl. 15. 18. infüituit.

Ien.

10n obtj-

Jo. Frifcbmutb de Propheta Mofi pare , ad Deut, XVIII. 15

fc

ibid. 1675.

Nicol, Kóppen de Meflia Propheta, ad

Bernb. von San-

Jf* 19,

. Deut. XVIIl. 1$—19. Gryphisw. 1719.

orii , ad

den de Propheta promiffo Deut. XVIII. Regiom, 1685.

4

pO (

453 lo. Rodolph. Cramerus de Iuvenca decollanda ob repertum in

I 1702,

agro Cadaver, ad Deut. XXI. 1—9, "l'igur, 1708.

Evid.

Di0, ad

Wib. Bierling de veterum Hebraeorum circa Vitulam de-

collandam Ritibus, ad Deut, XXl. 1 fqq. Lipf. 1696. Cozr.

a&NumAï

lken de Vitula decollata ob inventum occifum in Agro, ad

deMorte

Deut, XXl, 1—9. Brem. 1726.

Io. a Marck de Sufpenfo

3p, Lipf

Malediétione Dei, ad Deut, XXl. 23.

Lugd, Bat. 1708.

üone E.

Car. Frid. Pezold de promifcua Veftium vtriusque fexus

de Vir«

vfurpatione, ad Deut, XXII. $. Lipf. 1702.

Martin. Haf-

en de non commutando Sexus Habitu. Vitemb, 1714.

matilate

lms,

Goitl, Wernsdorfius de Donis Numini odiofis, ad Deut.X XIll,

o gt

Io.a Marck de Mofaica Conflitutione cir-

4

ca Divortium. Lugd. Bat. 1715.

.

. Weffelius de Occultis & Revelatis, a

