retento, ad Marc, lll 21. Roftoch. 1709.

Chriflian, Fende

$on bem toabren CBerftanb Marc. lll. 21. uttb I. Ioh, V. 20,

—

Grandf, am 9. 1718.

lo, Mich, Langiu: de Chrifto , Pro-

pheta contemto in 'atria, ex Marc. VI, 1—46. Altd. 1699. — Io.

And. Scbmidt de Curatione Morborum per Oleum Sanctum,

ad Marc, Vl. 13.. Iac. V. 14fq. len.1695. -

Chriflopb.

Altd. 1696.

Chri[ian. Gott/.

Sonntag de Euchelaeo.

Schwarz, de Speculatoribus , ad Marc, Vl. 27, Altd. 1726. — 4.

28 Wib.

L.

———-

zN. T

109

üirum,

284; Wilb. Lyferus de Miraculis Chrifti, ex Marc. VIl, Witteb.

4

1646.

Baltb. Stoiberg ad Marc, Vll, 11. Witteb. 1669.

& XXV-

Chiflian. Schoettgeniur de Emphafi verbi ZrAey xyíCoua, , ad

idetem

Goitl, Wernidorfus de Fermen-

: IrN,

Marc. Vlll, 3. Lipf, 1712.

D

V, T

to Herodis, e Marc, VIll. 15, Matth. XVL 6, Luc, XIl. r,

1one in

Wittenb, 1724.

Georg, Wolfe. VWedelius de Sale infulfo , ad

Marc. IX. 49, Ien. 1691.

lo. Pet. Grünenberg de Salitura

, XKVT,

ad Ignem aeternum, eMarc.IX. 49.. Roftoch. 1702, — Nico/.

e Chn.

Troi,

Kursner de Salitura Ignis, ad Marc. IX, 49.. Rinthel..1699.

tratora,

Goit/. Wernsdovfiur de Salfura fpirituali, ex Marc, IX. 49, 0.

Vitemb. 1729,

»ï.'xS ; äd

29 lo. Pbil. Pfeiffer ad Verba Salvatoris Matth. XIX. 24, Marc.

11l

X.25. & Luc. XVIII. 25. Regiom. 1679.

Io. Ern. Segers

Iiae Si-

de Vidua óve Aez]à in Gazophylacium inferente'; ad

Kabler

Jo.

(CTIUT

Marc. XIl. 41, 42. Luc. XXI. r. 2, Regiom. 1707,

Doedo-

a Marck de Die & Hora Mundi huius Noviffima ab homi-

nibus ignorata, ad Marc, XIll.32. Lugd.Bat 1710. Franc,

Lugd.

I,órgeri Conciliatio Marci cum Iohanne, fuper Horam, qua

u

cruci affixus eft Dominus. Hamb.

Gu[l. Georg. Zeltner de

Ia. de Horolo-

Hora Crucifixionis Chrifti, Altdorf. 1724.

gio Iohannis. ib. 1724.

ld, de Horologio Caiphae. ib.

q. Vi

1721.

I]d. de HorologioPilati. ib. 1720,

Gotifr, Felsei-

fe». de Civili Iudaeorum Die; ad Matth. XXIIX, r. Marc.

NNEITE

Bernb. Wagner de gratiofa Dei Vo-

Vitemb.

catione, ad Marc. XVI. 15.16. Argent, 17IO.

4

:2- ue'

veftafin

In. Lucam,

), Fende

V. 20,

.0 1o. Gottl, Steltzen Vindiciae Theophili Evangelici, Luc, T. &

io, Pro-

Aéct.L, Witteb, 1693.

Chriflian. Mündenius de Dedicatio-

9). ln,

ne Evangelii S, Lucae Cap.I. r — 4. Helmaeft. 1728.

lo,

,n&um,

lac, Hottingerus de S. Iohannis Baptiftae Annuntiatione.

brifuph.

"Tigur. 1717,

ld. de Iohannis Baptiftae Curriculo Vitae

i Gutil

& Obitu. ib. 1718.

Id. de lohannis B. AvadéíZa. 1b. 1719.

26 4

fantulo , Chrifti Praecurfore,

Q Wih.

Ibüb. Ze[cbizq de Iohanne in

3

in

HO

"pparatus. Exegeticus

J

in vtero materno faliendo exultante, ad Luc. L. 4 1. 44. len,

i1680.

lo, Erp. Bütneri Hiftoria Ioannis, Filui Zachariae,

J

4*

]en. 1670,

- Iv. Reinb. Rus An Zacharias Baptiftae Pater

i

fuerit füummus Pontifex, ad Luc, L. $. 7 — 1I1, 21 — 23.

39.40. 65. 80. len. 1708.

4 Gu

AI le. Ern. Gerbardus de Obumbratione Virtutis Altisfimi , ex

D

Iues1. 55 10 P654.

lo. Georg. Dovfibeur & Io, Fvid.

d

Mayerus de Obumbratione Virtutis Altiffüumi, Gryphisw.

1702.,

lo. loach. Zentgravius de Gavuacio AywTMua,

ad Luc. L. 35. Argent, 1708.

Frid. Deutfch. de Obum-

bratione Spiritus S. fuper Maria , ad Lue. I, 35, — Regiom.

V

i708.

lo, Bened. Carpzovius de Chuppa Hebraeorum,

J

ad Luc.I, 35. Lipf.

Georg. Henr. Goetziii Diff. duae de

Seb, Schbmidt

]

'Theologia Elifabethae, Lubec. 1706. 1710.

Gotti,

de Cantico Zachariae , Luc. l. 67. Argent. 1684.

95 l

Wernidorf de Cenfu, quem Auguftus tempore Nativitatis

Q

Chrifti per Orbem "Terrarum fecit , ad Luc. II, 11fq.. A€t,

Y

V. 57. Wittenb, 1693.

Georg, Wolffg. Wedelius de Cenfu

Augufti. Ien. 1703.

lo. Chriflian. Knebe]. de Anno & Die

Nativitatis Chrifti, Hal, 1722.

32 Progr. de Bethlehemo, 1en, 1727.

Georg, Goexius de Prae-

[;

fepio Chrifti, Ien. 1662.

Io, Frid, Schavrfur de Nommine

IESVS. Wittenb, 1678. -

Progr, de Hymno Angelorum:

Gloria in Excelfis Deo, 1726.

- lo..a Marck de Angelo-

I i

rum Coeleftium Hymno, apud Chriiti Nativitatem audito,

ad Luc, II. 14. Lugd. Bat, 1709.

Io. Georg. Dov[cheus &

j

lo, Frid, Mayerus de Pace in "Terris, ad Luc. II. 14. Gry-

phisw. I7II,

Io, Ern, Gerbardus de Lumine Gentium,

ad Luc. Il. 32. Ien. 1663.

Io. Micb. Langius. de ProfeCti-

bus Chrifti Adolefcentis, ex Luc. IL. 52. Altd. 1699.

4

Y H

35 lac.Geving de Praeftantia Vini veteris prae novo, ad Luc. V.

39. Lipf. I718;

Oib. Verbrugge de Sabbato . Aevregozooro,

ad Luc, Vl. I. Groning. 1718.

Anton. Ad. Goldner Dif-

quif. ad Luc. Vl r. Wittenb.

Seb. Schmidius de Sabba-

Sal,

lä

tho Deuteroproto , ad —Luc. Vl.1 fqq. Lipf. 1686.

741H

mUN g.

YII

as

van T 4 de Sabbathi Deuteroproti vero & iufto "lTempore,

L Ien,

Lugd. Bat. 1708.

La

Jbhom. luigius de iterata Abfolutione

? Diler

Peccatricis, cui Peccata iam remiffa fuerant , ad Luc, Vll.

- 0^

AD.

47. 48. Lipf. 1703

lo. Frid. Mayer. de ad 'Tempus cre-

dentibus, ex Luc, VIII. 13. Wittenb, 1686.

4

24 Georg. Pbil, Olearius de Satana F ulguris ritu lapfo de Coelo,

li: 91

ad Luc. X. 18. Lipf 1724.

Pbhil.Mállerur de Nomine in

^. Frid,

Jlhisy,

Coelis fcripto, ex Luc. X. 20. Ien, 1678. — Je.Gotil.Nimptfcb

urua,

de Sepulcris ad Viam publicam , ad Luc. Xl, 44. Lipf.172r.

)

^M

^

Atf

Zug. T beodor. Hoff&untz, de AvOeuzoSucía. Pilati, Luc, Xlll,

1. Lipf, 1721, — Georg. Wolffs. IPedelius de Hydropico di-

gom,

vinitus curato , ad Luc, XIV. r. Ien. 1719.

lo. Henr,

)rum,

ie de

Maius de Beatitudine capientium Cibum in Regno Dei, ad

M/*h' f di'

Luc. XIV. 16 fqq. Giff; 1714.

Paul Anionius de Odio

Gott],

Poenitentiali, ad Luc, XIV. 26. Hal. 1704.

nltatis

35 lo. Petr. Grünenberg de Difcipulis Chrifti, ex Mammona Ini-

quitatis fibi Sufceptores in. aeterna "'abernacula conciliare

A&.

iuflis , ad Luc. XVI, 9. Differtationes duae. Roftoch, 1700,

Cenf

& Die

lo. Conr, Iakius de. Mapuve 776 Adac, ad Luc, XVl,

9, lIen, 1701,

Seb, INiemanuus de Divite & Lazaro, Ien,

Prae

X669,

Georg. Wo/ffg. Wedelii Programmata duo de La-

zaro ante Portam. ibid, 1705,

Andr. Lud. Koenigsmann de

mmne

Divite Epulone, ad Luc. XVl, 19 fqq.

Kilon, 1708.

tum

gelo

Georg. Wo/fg. Wedelius de Purpura & ByíIo, Luc. XVL, Ien.

dito

1706,

Chri[lian. Gabr. Fifcher. de Canibus Lazari , ad Luc.

u &

XVI, 21, & Paulo, ad 2, Cor. Xl. 25, contra Theoph. Ame-

lium, Regiom, 1722.

Pbil. Lud. Hannekenius de Regno

Gty

Dei in nobis , ex Luc. XVIl. 21. Vitemb. 1705,

]. M-

nm,

i

de Scopo Verborum Chrifti Luc. XVIl, 22—37. 1718.

4

36 Henr. Opitius ad Luc. XVIII, Kilon. 1680,

Georg. Henr.

""

Goeizius de Sufpirio Publicani Luc. XVIII. 13.- Lubec, 1710.

Gotil. Andr. Meyerur de Sycomoro , quam Zacchaeus, Publica-

iif

norum Magifter, afcenderat , ex Luc, XIX, 124. Lipf.1694.

]if

Godofr. Wegnerus de Reftitutione Ablati , ex Luc, XIX. 8.

bba

M

,

R?glom: I7o7.

i...

(

loach, Hildeþrandu: de Lachrymis Chr

l

II2

u ccaes

Apj)amtm Exegeticus

Michb. Siricius de

fti, ad Luc. XIX, 41. Helmeft, 1696.

1f

Lachrymis Chrifti. Giff, 1666. — Io. Olearius de Lachrymis

Chrifti füb ingreffum Hierofolymorum fufis, ex Luc, XIX.

41. Lipf. 1683.

I«

.53. Mich, Foertfcbii Comm, ad Verba Foederalia Luc, XX. 37.

Iudicii

40 .

38. len. 1707.

Frid. Weifius de Signis extremi

tio

vti remotis , ita proximis, ex Luc. XXl. 25, 26 Helmft.

j

1718

.

Chriflopb. Sonntagius de Chriíto Iudice non ante,

Q

quam in ]

pfo mundi fine venturo, ex Luc. XXl, 27. Altd,

fal

1700.

Bernb. von Sanden ad Verba Chrifti Luc. XXII 31.

32. Regiom.1697.

lo. Georg, INeumann de Petro a Petro

De

Io. a Marck dePoenitentia fera

d

alieno Luc, XXIll. 31. 32.

lo,

C

& falutari, ad Luc. XXIIl. 40— 43. Lugd. Bat. 1724.

h

Frid, Mayerus de verbis Chrifti ad Latronem : Hodie me-

J

cum eris in. Paradifo, Gryphisw. 1707.

4

g 4n

üc

-n lohannem,

Á

&í

48 Esdr. Henr. Edzardus de Iohanne Cerinthi praefentiam fu-

giente. Wittenb. 1723.

Petr. lan, Blicherus de Obitu Io-

i

hannis Evangeliftae. Hafn. 1706.

Marc. Melcb, Richter

(

TAuxv|46 loannis. Vitemb. 1717.

.

I

39 Abrab. Calovius ad Io. I, 1: In pri

ncipio erat Verbum. ibid.

«

1652..

Bernb. von Sanden. de Aéyo AEterno & non a Si-

lentio prodeunte.

Regiom. 1709.

Cony. Sam, Schurz-

eif;bius ad Oraculum Iohanneum de Aoye infcriptum,

l'

Wittenb. 1687.

Progr. de Chrifto Lumine , omnem ho-

Io.

i

minem illuminante, ex Io. I. 7 — 13. Regiom, 1710.

Qui[lorpius de Myfterio YioOcíac, ex Io. L. 12. 13. Roftoch,

N

1644. Progr. de Verbo Carne fa&to,ad Io. I. 14. Regiom,

1703. Progr. ad To. I. 14. Lipf. 1720.

Io. Cafp. Haferung

lt

Chrz'-

M

de Gratia-pro Gratia , ex Io. L. 16. Vitemb. 1716.

floph. Reucblinus de Officio Chrifti Prophetico, ex Ioh. T. 18.

'Tubing. 1702.

Chriflian. Frid, Boerner. de Iohanne Iga-

^«gazíss, ad lo,L 25. Lipf, 1724.

lo, Quiflovpius. de

Agno

(Dny.

L

E N T.

(((

II5

du de

.*hïymis

Agno Dei, qui tollit peccata mundi, ex Io, I. 29, Roftoch;-

1624.

lo. a Marck. de videndo Angelorum Dei Afcenfu

,XX

& Defcenfu fuper Filium hominis, ad Io. I, $2, Lugd.Bat.

1709.

lo. Michb. Langius de Vifione Apoftolica Scalae

(*

Iacobaeae, ex Io. I. v. vlt. Altdorf, 1699.

-

üdic

40 Io. Georg. Dorfibeus de 'T'empli Perfonalis Iefu Chrifti folu-

ldnft

tione & excitatione , ex Io, ll, r9. Argent I643, Severim.

1 ante,

Wahb. Sléterus de Colloquio Nicodemi cum Chrifto de fe-

Àltd,

cundis Natalibus. Roftoch. 1672.

lo.a Mavck. de Gene-

"l

AT

Petro

ratione hominum neceffaria ad Vifum & Ingreffum Regni

& fera

Dei, ad 1o, 111l, 3—10.

Franc, Alb. ÁEpinus de Aqua

Baptifmi, ad Io. 111. $. Roftoch. 1726.

Frid, Vlr. Calixtz

4 hi

Catena Aurea caufarum falutis, ex Io, lll. 16, Helmft, 1689.

lle me-

lo. Frid. Mayer Cur Chriftus Petrum baptizaverit? ad lo.

d

H..55, IV. 1. a. .Eipt, p622.

,

AY Abrab, Calevius de Samaritanorum vero & indubitato cre-

dendi principio, rcepudiato fecundario. Witteb. 16$6. Pau

Anionius de Converfione Samaritanorum ad Chriftianifmum,

m fü«

Chriftopb. Cellarius de Gen-

itu o

tis Samaritanae Hiftoria & Caerimoniis. Hal, 1699,

Anudvr.

Nihter

Conr, Werner. de Sameritanis, eorumque T'emplo in monte

Garizim aedificato , ad Io, IV. Ien. 1723.

Phil Lud,

dbid,

Hannuckenius de vere religiofi Adoratoris Spiritu & Veritate,

VN

ad Io. IV. 24. Vitemb, 1705.

Alb, Scbumacher de Opera

7A

Minifterii Evangelici, adumbrata füb emblemate Colle-

ptum,

&tionis, quàáe fit tempore Meffis, ex To, IV. 35- 38. Brem,

mho

17iC.

lo. Laur, Mosbemius de Iudaeis Miracula quaeren-

, l

tibus, ad Io. IV. 48. Helmft. 1725.

ftodh,

42 lo. Frifcbmutb de Pifcina Bethesdea, ex Io. V. 2. Ien, 1649.

j iomo

Dav. Wendeler de Pifcina Bethesda; ex Tlo. V. 2.3. 4. Wit-

jerut

tenb. 1676.

Sam, Schelguigii Diff, duae de Bethesda &

(lri-

Miraculo ibi edito, ex Io. V. 2 fqq. Gedan, 1681. — Goitfr.

.Lf

Olearius de Miraculo Pifcinae Bethesdae , ad Io, V, 1 — .

Lipf, 1706.

Vita in fe

eTp-

Jo. a Marck. de data Fil

P

io a Patre

r de

(Brsuiorg. BnErrkxAV. P. ï.)

habenda,

Ago

I14.

"pparatus Exegez*icm

lo. Trellund

n

habenda , /ad Io. V. 26.. Lugd. Bat. 1707.

de Poteftate Iudiciaria Chrifti qua Hominis, ex lo. V. 27.

Hafn. 1716.

Andr. Kunadus de. vniverfali RefurreCtio-

ü

ne Mortuorum, ex TIo, V. 28. 29. Witteb. 1659.

God»f.

Weguerus de Scrutinio S, Literarum, ad Io. V, 39. Regio-

mont. 1704.

lo. Fechtius. & Henr. Afcan. Engelcken dele-

l

to

gitimo S, Scripturarum Scrutinio , ad Io, V. 39. Ie£ XXXIV,

16, Roftoch. 1704., Witteb.r7 1 1.

lo, Georz. lochitis de Studio

b

Gloriae Fideiimpedimento, ad Io. V. 44. Wittenb. 1728.

4

43 lo, Schmidt de Traétu Patris ad Filium falutari , ex Io. V. 44.

i

Argent. 1652.

lo. Georg. Abicht. de Patre trahente ad

Chriftum , ad Io. Vl, 44.45. Gedan. 17206.

Seb, Schmidius

4 h

de fpirituali Manducatione Corporis & Bibitione Sanguinis

/

Chrifü, ex lo. Vl. 56. Argent. 1681. Lipf. 170$. — Augufl.

Varenius ad DiCtum Iefu Io. Vl, 63.. Roftoch, 1677. Progr.

de Spiritu S, Aqua viva, ex Io, Vll. 38. Regiom. 1726,

1

Progr. de Spiritu S,, a Iefu Meffia reftituto, ex Io, Vll, 39

ibid. 1706.

lo. Ad, Scherzerur de Hiftoria Adulterae, ex

Io, Vlll, 1 — 12. Lipf. 1671.

lo, a Marck. de Scriptione

Chrifti in T'erram iterata, ad Ioh. VIll. 6. 8. Lugd. Batav,

1720.

Io. Schedii Comm, 1n Io, VIll, 25$. Wittenb. 1688

lo. Micb, Langius de Antidoto Mortis , ex Io. VIII, $1. Al-

torf. 1698.

Seb, Niemannus de Vifione Diei Chrifti ab

Abrahamo defideratae , ad Io. VIll, $6. Ien. 1663.

Io.

;;ï;

a Marck de Abrahami Aya2Adca ad videndum Diem

46 .

Domini, huiusque, Vifione laeta , ad To. VIIl, $6. Lugd.

Bat. 1709. - Thom. litigiu: de Caufa Calamitatisin Homine

a Nativitate Caeco, ad Io. IX. 1, 2, 3. Lipf. 1698.

4

44 Henur,- Mublius & Audr. Lud, Kónigsmannus de Malis Paftori-

bus, ad Io. X. r. íqq. Kilon. 1703.

Io. Guil. Baierus de Ver-

bis Chriftü Io, X 8.. Altorf, 1725.

Progr. de Ilefu Chrifto

ïï

cum omni abundantia in carnem veniente, ex Io, X, 10C.

Regiom. 1719.

Progr. de Iefu Chrifto, a mortuis refüfci-

tato, vtabundanter haberemus, ex Io. X, 10. Regiom, 1720.

Micb.

m N. T.

E

I5

Maucb. Foertfcbius de Enä-aeniis y X

Io, X. 22,

À V'TZ*

Ien,

Ittechio.

1708.

Chrifiian, Aug, Haufzm de Vaticinio Caiaphae Io,

Xl.49 —52. Vitemb, 1713.

Henur. Scharbau de Caipha,

Godof.

eiusque Vaticinio , ex lo. Xl 49. $0. $1. Lubec. 1715.

( Regio-

? de l.

Herm, Chrifloph. Eugelcken de Expulfione Principis Mundi,

Io. Xll, 3r, Roftoch, 1720.

lo. Franc, Buddeus de Serva-

AXIV,

toris noftri Exaltatione dolorofa, eiusque Effe&tu, ex Io.

eStudio

Xll.32, Ien. I707.

Bernb.IWagner de Contemtoribus Ver-

28 4

bi divini, ad Io. XIl, 48. Lipf. 1701.

ld. de Verbo Chri-

fu, contemtorum fuorum Iudice fu

V,

ibid. 1701,

premo, ad lo. XIl. 48,

nte ad

4

hiidius

45 lo. Laur. Mosbemiur de novo Amoris Praecepto, 'ad Iö. XIll.

Dguinis

34. XV,I2. r.Io,lil. 16. Helmeft. 1725.

Chriflian. Kort-

Augu/i.

bolius & Ad. Tribbechboviur de Iefu Chrifto, Domino ac Deo

rogï*.

noftro, vnica Via, Veritate, Vita, ad lIo. XIV. &. Kilon,

. I726.

Progr. de Pfeudo-Paracletis , ad Io, XIV. 16. . Ien. 1713.

VIl, 3.

Progr, de Spiritu S., Paracleto a Iefu Apoftolis promiffo &

erae, ex

Chr

dato, ex Io. XIV. r6.17. Regiom. I701.,

iflopb, Sam,

|ptione

Scherff de Paracleto & Accufatore, ad Io. XIV.

16. Apoc,

Duv,

Xll. 10,. Lipf. 1704..

Alb. Ioach, de Krakevitz, de Nobis

.L688.

in Chrifto, ad Io. XIV. 2o0. Roftoch. 1714.

Progr. de

j À*

loriofa De1 cohabitatione nyzw Ebraeis dicta

»nd 1o,

lt ab

XIV.23.. Lev.1X, 4.6.23. 1en. 1720.

Chrifian, Weifrus de

li,

Mnemonico Spiritus S. Officio, ad Io. XIV, 26. Lipf. 1711. 4

Diem

Lugd.

46 lo Bened, Carpzovius de Flencho Spiritus S, catholico, ad

omne

Io, XVl. 8 — rr,. Lipf. 1654,

Goitfr. Olearius de Adora-

tione Dei Patris per Iefum Chriftum ,. ad Io, XVI1. 23 fa.

4

Lipf. 1708.

Progr, de Principe Pacis, ad Io. XVI, 33.

wflori«

Iet; i7IE.

Ic. Bened, Carpzovius de mutua Dei Patris &

le Ver-

'hrifto

Filii Glorificatione, ad Io, XVIL 4, $,. Lipf. 1698.

AINicol,

Daj[viu, de Glorificatione Chrifti, ad 1o. XVII. «, — Gry-

X.10

phisw. 1704.

Seb. Niemann de Alethologia infallibili,

efifci-

ab aeterno aeterni Patris Aó/y», qui ipfe eft A2sfaa, Io.

1no.

lo. Gottl- Lucius de Co-

Mich.

XVII. 17, revelata, Ten. 1672,

P2

habita-

116

Apjwmtzu Ekægæ*?äm

habitatione & Conglorificatione Fidelium cum Chrifto aeter-

I

Daltb. Bebelius de vera

3

na, ex lo. XVll, 24. Lipf. 1708.

(

"'Theologia Iohannaea , gx Io, XX, 31, Argent. 1685, 4

Ü

l

In A&ä Apoftolorum.

l

l

d

47 Goufr. Erasmi Diatr. de SS; Apoftolorum Evangelizantium

Peregrinationibus perquatuor T'errae partes, Regiom, 1702.

lo. Schmidius- de Habitu & Infignibus Apoftolorum Sacerdo-

a

talibus, Lipf. 1702.

Io. Pet. Grünenbergii. Apottolorum

gl

Acta Biblica, Roftoch. 1705.

Chriflopb. Cellarii ltinerari-

um Apoftolicum. Hal, 1704.

Georg. Calixti Expofitio 1n

Io. Steenbuchius de

$o Ht

ACta Apoftolorum. Brunfvig. 1654.

]

Emendatione Scholiorum Vernaculae Actorum Apoftoli-

corum. Havn. I715.

[

48 Phil Miüller de Regno Ifraelis reftaurando, ad A&t. I. 6. 7. 8.

T

Ien. 1704.

lo. Fecbiius de Reftauratione Regni Ifraelis,

Io, Cour, Dannubawer de Er-

ad A&G.I.6. Roftoch. 1709.

Á

zore Apoftolorum & Difcipulorum Chrifti circa Regnum

3!

Mefliae mundanum. Argent. 1664.

Nicol. Kursner de

D

Ttinere Sabbathi, ad Act.I.12. Rinthel.1698,-

10. Fïi/z'h'

zmuib de Via Sabbathi, ad A€Ct. l, 12. Ien. 1670.

Mich,

JVahbher de Itinere Sabbathi.. Wittenb. 1673.

lo. a March

de Itinere Sabbathi &Loco Dominicae Afcenfionis, ad Act.

Io IZ. Lugd- Bato I7IO:

Io. Schmnidius de Conformitate

Ecclefiae Apoftolicae & Evangelico - Lutheranae in confti-

tuendis Miniftrris, ad AC L 15 faq.

Lipf, 1724.

lo.

Georg. Bittelmaicr de Matthia forte ad Apoftolatum electo, ex

Zä

AG.1.25.26, Wittenb. 1676, 1678.

4

Al

49 Herm. Conringius de Spiritu S. Apoftolis donato, Helmaeft,

ï

I671,.

Progr, de Spiritu S, in unanimes effufo, ad A&t.

IL 1. Regiom. 1708.

lo, a Marck de'lT'empore & Loco do-

mati Apoftolis Spiritqs 9,, ad A&t, II, 1, Lugd, Bat, 1

799.

: Pet.

z5 N. T.

Il7

h aeler.

Pet, Benizoniur ad ACt. Il, 1—4. Hafn. 1721.

Progr. de

&Y

504

Spiritu S. in Sono vehementis Venti fuper Apoftolos de-

fcendente, ex ACt. Il. 2. Regiom, 1719. Progr. deSpiritu

S. fedente fuper Apoftolos , ex A&t, II. 3. ibid, 1712. Progr,

de Spiritu $, , fpecie Linguarum Ignearum effufo, ex Act.

IL. 3. 4. ibid. 1696,

lo, Frid. Mayerus de Fefto Penteco-

ftali, Gryphisw. 1704,

lo. Cafp. Santoroccus de ftupendo

ZAntuum

Linguarum Miraculo, Act, ll. Marb. 1718.

Gotifr, Thilo

Mich.

1 1702,

de Linguis Ignitis, ex ACt, IL. 3.. Wittenb, 1668.

dcerdo-

Er. Soleicht de Linguis Apoftolorum diffe&tis redintegratis,

Qlorum

ad AG,1l.3,. Guelpherb. 1725,

Tob. Eckbardus de Lin-

1nerari

guis Apoftolorum , ad Act, ll, 2, 3. contra Soleichtium,

Goslar, 1726,

ofifio n

d A&

hii de

.50

Henr. Klaufing de Chrifto tradito ad Mortem Crucis, a

Doffo

li

1 23.. LipL, 172;5.

Frider. Ern. Meifr de Baptifmo, ex

ACt. 1. 38.. Lipf, 1699.

Chvifioph, Sam. Martini Enuclea-

tio ACt. IV. 27. 28, Dresd, 1703.

Andr. Bergius ad A.

[IT

IV. 28. :-Roftoch. 172r,

lo. Henr. Ernefli Exercitationes IV ,

lraelis

in Hiftoriam Ananiae Act. IV, 32. V, 11.. Lipf, 1679

fc

de Er-

Io. Ioacb. Weidener de Communione Bonorum, ex A€t, IV.

q.

&gnum

fIdf de

32. Roftoch, 1726,

Gott]. Schbelguigius de- Communione

tFïlTC,J'

Bonorum, ad ACt.1l. 44.45. 1V. 32. Gedan. 1715.

Air.

Mid,

loacb, de Krakevitz, de Vmbra Petri morbofos fanante, ad

A& V. 15, Roftoch. 1704,

lo. Guil, Baier de Confilio Ga-

Mard

malielis, ad ACt. V. 38. 39,

Mart. Cbladenius de Gsoua-

i AC,

mitate

x« ex confilio Gamalielis cavenda, ad ACt. V. 39. Witteb,

conftt-

1715.

loachb, Langii Epicrifis 1in Tudicium . Gamalielis de

li.

Caufa Chrifti & Apoftolorum, ACt. V. 38. 39. Hal. 1715

IVolfz. Dav. Schoepfius de Fla

gellatione Apoi*colorum EX

dbo, ex

A&., V. 40. 4r. Wittenb. 1683,

:

4

5I lo. Rud. Cademann de Schola Libertino

rum, ad A&. VI. 9.

meli,

Mart. Chladenius de Conciliatione Mofis &

1Ad,

Lipf. 1704.

x d«

Stephani circa Annos Abrahami, ad A&t. VII. 4. Wittenb,

1710.

Henr. lac, von. Barbuyfen de Mofe Regni AEgy-

1709.

ptiáci Candidato, ad A&t, VIL 22, Serv, 1718.

lac, Els-

].

3

"

ner.

ng

"Apparatus EX&gez*icm

ner de Lege Mofis per Angälos data,.ad A. VII. 38. $3-

« I

Gal ill. 19. Hebr. l. 2. 3. Xll.25. Lugd. Bat, 1719.

Io,

d

Geoig, Schwabius de Moloch & Remphan, ad A€t, VII. 45.

l

Wittenb. 1679.

Chriflian. Sam. Ziegra Diff. duae de cru-

deliffima Liberorum Immolatione , Molocho facta , ad Act.

VIL 43. Wittenb. 1684.

Chrifloph. Sountagius de Refi-

[o

ftentia Auditorum Stephani adverfus Spiritum S., Act,

5

VIL $1. Altd. r710.

lo. Reinb. Rus de Lapidatione Ste-

phani, Aéct. VIL Ien. 1709.

Progr. de Iefu Chrifto,

f

Refürrectionem fuam 1n illuftri Apparitione , Stephano fa-

!

&a, demonftrante, ex AGt, VIL 55. 56. Regiom. 1719.

4

C

$2 Mich, Siricius de Simonis Magi, Haereticorum omnium Pa-

f

Io. Ándvr,

9

tris , pravitatibus, ad ACt. VIll.9. Gieff. 1664.

Hehwigius de Simone Mago , ad A&t. VIll. 9 fqq.. Witteb.

1693.

Georg. Henr. Vinterberg de Voláta Simonis Magi,

EC

Hafn. 1697.

lo, Beringiur de Simonia , ex A&. VIII,

$

Gryphisw. I657.

Vrb, Godofr. Siberus de Gaza, Pa-

d

laeftinae oppido, eiusque Epifcopis, ad Aét. Vlll. 26. Lipf

I7Ij.

lo, Paul. Büttner de Saulo illuminato per triduum

oculorum lumine deftituto , ex ACt. IX. 8. 9. Ien. 1702.

lo. Guil, Baier de Caecitate Pauli, ad Act. IX, 22. 26,

ü

Altorf. 1725.

lo. Henr. Fa

1

«

co, ex ACt, IX. 22. Vitemb. 1712.

[Heingius de Symbibafmo Bibl-

N

55

briflian, Gottl, Schwarzius de Cohorte Italica & Augufcä , ex

AC X. 1. XXVIL 1. Altd, 1720.

lo. Fechtius. de Pietate

G

Cornelii, Centurionis Caefarienfis, antequam ad eum mit-

teretur Petrus , ex ACt. X. 2. Roftoch. r7or.

Ge^rg.

?

Henr, Goetzius de Annuntiatione ludicii extremi ,a Chrifto

exercendi, ex Ac&t. X, 42, Lubec. 1713.

14. de Spiri-

$

tus S. Effufione in Domum Cornelii, ex ACt, X. 44 — 46.

d

ibid. 1712.

-4d.'de Baptifmo, in Domo Cornelii peracto,

ex ACt. X. 47. 48. ibid.. 1713.

lo. Franc. Buddeur de

Origine, Dignitate & Vfu Nominis Chriftiani,ad A&t. XI.

26, len, 1711,

lo, Frid, Guling de Paulo Mercurio ab

$6 He

Lyftrenis vocato , ad AG. XIV, 12. Witteb. 1726,

4.

»t

'2'72 N

j

19

5'4 Petr.ï Friis de Paulo Binomine, ex Act. XIII. 9,

Hafni

17I3,

Progr. ad ACt. XIII 34. Ien. 1715.

Go-

] ü

leen-

tus conftituto, ex A€t. XIII.

dofr. IPegner de Ordine Salutis, omnibus falvandis divi-

d A.

Frid. Boerner de P

48. Regiom. 1700,

Chriflian,

? efi-

auli & Barnabae in Lycaonia rebus geftis,

) A&o

ex A&t, XIV, Lip

f. 1708. Eiu:d. ACta Barnabae & Pauli

Lycaonica. ibid. 1714,

lo, lac. Pfizer. Azmo9éncig Pauli &

heSte.

Barnabae a, Lyftrenfibus fruft

hrifto

ra tentata , ad Act, XIV, rr

ino fi-

Íqq. Altd. 1713.

Io, Scbmidius de. Coronis

, earumque

inprimis in Sacrificiis Vfu , ad. A&

: XIV. 13.. Lipf,.1701,

m s.

Chriflian, Mafecovius de 'Teftimoniis

» quorum Deus & in

fpiffis Gentilifmi tenebris fefe

Audy,

. I7II.,

expertem nunquam reliquit;

Gerb, Meier. Deus

Viteh,

ex Aét. XIV. 16 fqq. Regiom

Magi,

ex l'luvia indagatus, ex A&t. XIV, 17,. Hamb.

1697.

4.

Vil

55 4ug, Varenii Breviarii Diff. XIl

, in qua Sectio de DictoPetri

Synodico Aét. XV, rr. Roft

och. 1676.

Abrab. Calovius

Pa

de Fide Veterum. Witteb. 1669. |4. de Eodem in V. ac

: pf

duum

N, 'T. Salvandi modo, ex A&t, XV, rr, Witteb, 1684. 1o.

1701,

Ern, Gerbardur de l'erennitate Foederis Gratiae , ex AGt.

XV. rr. Giff, 1702,

Io Meirnerus de Divinae Volunta-

!2: 260

tis Salvatricis Simplicitat

e & Vnitate V..

pariter atque N. 'T,

Bibli-

communi, ex ACt. XV. 11. Witteb, 1654.

Abrab.Teller

de Gratuita Salvatione Hom

Vs x

inum vere Evangelica ,. ex

AG. XV. 11. Lipf 1658.

Sam. Schelguigius de luftifi-

Pietqte

catione Fidelium. fub V

. T. a Cocceiana Parefi vindi-

nmit

cata,

Gedan. 1702.

Jo

4 Marck de Decretorum &

Gurg,

Praefcientiae Divinae AEternitate vera, ad Act. XV. 1g.

hno

Lugd. Bat, 1710.

lo, Geove. Do

rfcheus de Sanguine &

Spi-

Suffocato, ad A&t, XV, 2o Roftoc

h. 1695,

lo. a Mavck

- 146,

de Mofe in Synagogis lecto

, ad A&t. XV, 21. Lugd. Bat,

taQo,

1718. Progr. de Spiritu S, Iudicé vnico Controverfiarum

t de

Fidei infallibili atque fupremo, ex A&, XV. 28

.X

1700.

rj ab

56 Henr. Klaufi

" de Timotheo Magrupujtyo, ex ACt. XVI. 2.

$

-Vitemb. 1713. — Lyder. von Müller de genuina vocis Ilgoz-

£U//[6

120

A[J?MM!W Exqgetjcus

Balib.

guxz; A€t. XVlL. 13. fignificatione, Hafn, 1706.

Siciberg de Profeuchis

Iudaeorum , ad A€t. XVI. I3. 16.

Witteb. 1682.

Michb, Hórnlein

deLydia converfa, ad A&.

) l,

XVI, 14. Lipf. 1699.

Chriffoph. Cellarius de Pauli Romana

Civitate , Act. XVI. 37. Hal. 1706

lo. Sim. Purgoid. de

Goitfr.Olearius

Civitate Romanorum vendita. len, 1700.

de Geftis Pauli in Vrbe Athenienfium , ad Aé&. XVII, 16

fqq.. Lipf. 1706.

pet, Zornius de Athenienfium Sar-

2

ä

cafmo in S. Paulum, Kilon, 1716.

lo, Schurtzmann

d

Avdgacig contra Athenienfium mentem pro Dea habita, ex

4

AG.XVH, 18, Lipf. 1708.

.

53 l.

Georg. loch de Spiritu Atti

co, ad .ACt, XVi!. 2I. Vitemb.

Tob, Eckbard Athenae Superftitiofae, ad Act, XVII.

ä

292, 23. Wittenb. 1688.

lo. Andr. Bofius de Ara ignoti

60 h

Seb. Frid, leger. de

hl

Dei, ex A&, XVII. 23. : Ien. 1659.

Fraunc, Fabri-

Deo ignoto Athenienfiu

m. Wittenb. 1691r.

cius de Ara ignoti Dei, ad A.

XVIl, 23. Lugd. Bat,1713.

Chriflian, Wlb. Lange de Ara Deo ignoto. Hafn.. 1692.

ationes de Ara 1gnoti Dei - Re-

lo. Ern, Segers! duae Differt

giomont. 1710. 1712.

Gott],. Frid. Sfenichen de Deo in

Senfuum externorum Oecono

miis palpabili , ad ACt. XVH.

27. Lipf. 1703.

Mart, Chladenius. de '"TaCtu. Dei in

t f2 *5 --- 0 — Ut

.. Gentilibus, ad A&. XVII, 27. Vitemb. 1710.

4

—

-

&

5

9 lo. Fauflius. de Divina Motione , ex ACt. XVII. 28. Argent.

—

n

1664.

Bernb. von Sanden de Deo Tempora Ignorantiae ,

ante adventum Chrifü in carnem,

tolerante, ex ACt,

1d. de Deo Poenitentiam

ibus omnib

us vbique ;; ex A&. XVII,

praecipiente Homin

lo, Kabler de Gratia Converfionisomni-

R»-—$ i R A lr

30. ibid. 17I4.

de —

d-

bus hominibus oblata, ex Act, XVIl, 50. Rintel. 17I2.

Jo. Cyprianus. de Voc

atione Hominum vniverfali , ex ACt,

6i Io

XVIl. 30. 31. Lipf. 1678.

Bernb, von Sanden de Deo , qui

conftituit diem , in qua iudicaturus eft orbem in iufütia,

uem definivit, ex Act. XVII, 31. Regiom. 1714

]

in Viro,

ld. de Deofufcitante Chriftum ex mortuis, ex Aet, X

VIL.31.

Regi-

(

ag

i N

Y2I

Blb

Regiom. t1718.

1. 16,

Id, de Deo Fidvem exhibentel örhnibus,

4AAC,

ex A&t, XVIL 3r. ibid. 1716, -

(omam

$9 lo, Chriftian.Hebenftreit de Tudaeo Roma exfule,ex Act. XVIII,

told de

I. Lipf. 1714.

lo. Conr. Dannbawer de Gallionifmo, ex

)leriti

A&t, XVIII. 12 — 16. Argent, 1664.

lo. lac. Pfizeri A-

VII, 16

pollo do&tor Apoftolieus, ex A&t. XVIII, 24—28. Altd,

m Sat-

1718.

Laur, Müllv de Eloquentia Apollonis. Schleu-

HU

fing. 1717.

Gu[i. Georg. Zeltner de Priscilla,Aquilae Vxore,

bita, ex

ad A&, XVIII, Altd. 1709,

Frid. Ern. Meis ad ACt.XVIIL

2$. Siluf. 1707.

Progr. de ignoto Spiritu S. ,. ex A&t.

XIX. 2,

Regiom. 1727.

'ermb,

Sigirm. lac, Apinus de duplici

d XVII

Baptifmo Difeipulorum Ephefinorum , ad Aé&t. XIX, 1— 5.

L Ipot

Altorf, 1719.

qer de

60 lo. Chrifloph. Orilob. de Ephefiorum Libris curiofis combuftis

3

J abri-

ad' A&t, XIX, r9. Lipf. 1708.

Chriflian. Andr, Siberus. de

Icpiepyiz, Ephefiorum.

Wittenb, r68s.

lo. Chrifian,

LL]J y&s

. 1692.

Polcke de Magna Ephefiorum Diana, ad A&t.XIX.28.34. Lipf.

1718.

Wei« Re'

lo. INic. Scbülinuus ; de Diana Ephefia.

Wittenb.

Deo m

1687.

Sever. Lintrupii Meletem. Critic, Spec, I. de Afiar-

x XUIL

chis, ad Act, XIX, 31. Hafn, 1715,

Chrifloph.Sonntagiur

Jum

de Afiarchis , ACt. XIX, 31. Altd, 1712,

Pet. Adoiph.

Boyfen. de Afiarchis, . Hal, 1716.

k

A&ggnt.

61 Chrifian. Andr. Siberus ad Act. XIX. 3«.. Wittenb. 1686,

tantiae,

lo. Schmidt Exegefis Di&ti Paulini, AGt. XX. g. Argent,

EXAO

1710,

4Alb, loacb. de. Krakevitz, de Paulo Apoftolo poft

tentam

fui converfionem adhuc Pharifaeo , ex A&t. XXIlII. 6. Ro-

ftoch. 1703.

lo, Phil. Pfeifer ad ACt. XXIll. $. Regio-

u

mont. 1682.

Chriflian, Saalbachius de Eloquentia Pauli,

üsorni«

A& XXVI. Gryphisw. 1708

| Yrtà

| ex A&o

62 lo.Geovg. Neumaun de Nexu & Difcrimine Donorum Grafiae,

ex ACt, XXVl, 17. 18. Witteb, 1699.

lIef. Frid.Weiffenborn

)e, qUi

de Gratia Spiritus S. applicatrice, ad At, XXVL, 17 Íq.

ufütit,

Jen. 1725.

lac. Hafaeus de Navibus Alexandrinis Ápo-

u

Yilat.

. ftolum in Italiam deferentibqs. brem. 1 716. — Pet. Adolph.

Mgr

(Brsziorn. BaErrENAv. P. L.)

Boy-

dpparatis . Exegeticus

122

L

ü

Boyfem Eclogae Archaeologicae ad difficile Pauli Iter A&

XXVIL 9. Hal, 1713.

lo. lac. Quandt ad ACt. XXVII.

A!

13. Regiom, 17IOC.

Frid. Krag de Aciria Nautarum Pau-

MT

li, ad A&t. XXVIIL 33. Hafn,. 1722. - lw.Frid.Wandalinus

h

de Melita Pauli , Aét, XXVIII, r, ibid, 1707.

Ad. Rechen-

fi

L£erz de Melitenfium Iudicio zegi 776 Aixzc , feuNemefi , ex

AC XXVIIL 4.. Lipf. 1692

4

6j Mi

De 1 Paulo Apoftolo.

X

üU

63. Gedofr, Maximil, Leirmer de Paulo eoder iure, autoritate &

1&

poteftate Apoftolo , quo S,S. duodecim Apoftolorum Col-

D

legium, Lipf 1716,

Laur. Müller de Stilo.Idiotico Scri-

K

toribus Novi Foederis , ac praecipue Paulo , a Ctiticis

N

g

affitcto. Schleufing. 1718.

Chriflian. Aug. Staender. de

fà

Allegoria.Paulina. Vitemb. 1714,

Iv Dav. Strobbacb de

EruditionePauli.. Lipf. 1708.

lo. Chriflian. Hertzog de Sub-

Pl

fcriptionibus Epiftolarum Paulinarum. Lipf. 1703.

lac.de

iMellen. de Salutandis. atque Salutantibus in Epiftolis Pauli,

Roftoch. 1681.

Georg. Pbil, Olearius de Scripturis profanis

66 191

a Paulo allegatis, Lipf, 170r.

lufl. Schoepfler. de Locutio-

nibus Pauli Gymnicis, Vitemb, 1704.

- Jo. Iac, Quandt de

Doxologiis Paulinis. Regiom. 1716.

Chriflapb, Henv. Rit-

zjeier Philologematum Sacrorum Apofpafma ex Epiftolis

Paulinis, Helmft. 1705.

. OÀ. Bornemann 'Thefes de ficto

ïG;

Caelibatu & Naziraeatu Paulino. Hafn, 1708.

4

[

. In Epiftolam ad Romanos.

64. 1o. Chriflian. Herzog. de Interpun&tionum Pofitu in Epiftolae

ad Romanos felectioribus Locis. Lipf. 1707.

Io.W^[[elius

de Chrifto Filio Dei tantum fecundum Naturam Divinam,

ad Rom. I. 3.4. Lugd. Bat. 1717.

Progr, de Documento

Deitatis Chrifü ex ipfius RefurreCtione a Paulo Rom. I. 4,

'ä:

ufci-

a

s

edutto, 1en, 1725. — Progr, de Chrifto à mortuls refi

tato

*

m

N T

125

"A

tato, ex Rom, I4æ. 'Rägiom. 17II.

wajlap/y Sonnt

?

XXVIL

Quonam fenfu Evangelium dicatut P

otentia Dei Rom,

a.

Altd. 1693. ^ Micb, Foertfcbii Collatio de Oeconomi

a E-

l16;

Malims

Rechar.

vangelica N, T. cum Hammondo ,

Clerico , et alüs , ad

Rom, L 17. Ien. 1718,

Jo, Fechtius de Veritate in Iniu-

& ex

ftitia detenta, ad Rom, T. 18. Roftoch, 1710,

Dav, E-

D

bersbach de. AyazoNoyire. Gentilium , ad Rom. I, 20. Lipf.

170I.

65 Mich. Foertfchius

ïde Notitia Dei nobis innata , ad Rom. I. I9.

20. len. 1721

Io. a Marck. de Perfonis , quibus Paulus

ite &

tribuit Impulfum divinae Benignitatis ad R

1 Col-

efipifcentiam,

eoSor-

ad Rom.1l. 4, Lugd. Bat, 1710.

Zacb, Brefcbius deSub-

Crticis

le&to Tuftificationis ,

ex Rom, 111, 23.. Ligf. 1690.

Seb.

Schbinid: de Caufis Iuftificationis , ad .Rom. 111, 24. 2$. Ar-

lr de

gent. 1666.

ld, de Iuftificatione Hominis Peccatoris co-

atb de

ram Deo, ibid. 1673.

Sam. Scbelguigius de Chrifto vt Pro-

eSub-

li.h

pitiatorio, ex Rom, 111, 25$. Gedan. I70j.

lo. Convad.

Dannbawerus

pro. genuina Lutheri Verfione Rom. 111, 292,

sPauli,

Argent, 1660,

lo. Georg. INeumannuus: de Le

ge perFidem

afnis

ftabilita, ex Rom, 111. 31. Wittenb. 1708.

uto«

66 lo Tarnoviur de Tuftificatione Hominis cora

od de

IV. Roftoch. 16238.

m'Deo , ex Rom.

Frid. Deutfchb. Paulus Rom. IV.. &

I hi«

Iacobus cap. II. circa Tuftificationem Abrahami conciliati,

Yftolis

Regiom. 1686.

4ndr. Dan, Habichborf de Abramo fola

fidto

fide, imputata Seminis Benedicti iuftitia-

, luflificato, ad

4

Gen, XV,6, & Rom.IV.3. Roftoch. 1696,

Godofr. IPg-

ner deImputatione Fidei ad Iuftitiam, ex Ro

m-lV- S'. Re"'

giom. 1697.

lo. Gerbardus de Summa E.

vangeli, five

Aphorifmo Apoftolico Rom. lV, 25.* Ien,

»

1625,

Jo. d

ftolae

Marck 'de Dicto Pauli,

L

e

Q' 9 sdi]es z'//.eæg']oy, Rom. V. r4,

'e[eliu:

Lugd. Bat. 1710.

Pet, Mufaeur de Loco Rom, V. 12: In

1nart,

quo omnes peccarunt. Kilon. 1674,

- Jo. Franc. Buddeus

mento

de Hamartigenia, ex Rom. V, 12, 13. 14, Ten, 1707.

Jo,

Pet, Grünenberg de, Gratia prae mole P

]. Il 4'

eccati fuperabundan-

düfti-

te? e Rom, V, 20. Roftoch, 1

7OI.

tàto

Q 2

6;

124.

"pparátus . Kxegettcus

j

67 lo. Georg. IWalcbius de Morte & RefurreGtione Fidelium cum

Chrifto,, ex Rom. Vl, Ien. 1728.

lo. Georg. INeumannus

de Peccato fub fpe veniae commiffo, dd Rom. Vl. Wittenb.

"0 Mi

1702.

Progr. de Refurrectione Chrifti, Vitae novae ef-

fe£trice, e Rom. Vl,4, , Regiom. 1707.

Chriflopb, Henr,

In

Ritineier.de quotidiana Chriftianorum Morte & Refürre£tio-

ne, ex Rom, Vl. 4.8.. Helmft, 1711,

Goitl, Wernsdorfus

ff

de Morte ac Vita Fidelium cum Chrifto; ex Rom . VI. 8.

Wittenb. 1703.

Val. Alberti Vtrum Mors Chrifto domi-

nata fuerit? ad Rom. Vl.9, Lipf. 1688,

Io, Georg. INeu-

e!

