Meinb.

nmine

Plerken Diff. duae de Beniamine parvo , ex Pf. LXIIX. 28.

| Hafn,

In cine

Wittenb. 1719, 1720.

le. Gol Pfeifer ad Pf, LXVIII,

Lipf. 1724.

À fat-

92 lo. A4d. Scherzer a

d Oraculum de Meffia Pf. LXIX, «. Lipä

' Com

T552

Alb, loach, Krakevitz;, ad Pf, LXXII. 17. Roftoch.

Gty

1704

lo. Chriflian. Einigk de Fine Pfalmorum Davidis

,ex

in medio Libri, ex Pf. LXXII. 20. Lipf. 1704.

10' Hä!'ü'-

eDalt-

Wllemer de Deo optima Fidelium portione, ex Pf,LXXIII.

1//, de

25.26. Wittenb. 1679.

Henrv. Klaufing de Appropinqua-

j

D

tione Nominis Divini, ex Pf. LXXV. 2.. Lipf. 1723.

Io.,

us ad

Deutfcbmann de terreftribus Elohim, h. e, Magiftratu Poli-

ftoY.-

tico, ex Pf, XXCIl. c6. Wittenb. 1687.

Herm, Chrifloph,

rad Pf

Engelcken de Compofitione Cordis ad Timorem Dei, ex Pf.

jn de.

l.. Guil Baier de Pefte

r Klate

LXXXVI rr. Roftoch, 1726.

diurna ac no&turna, ad Pf. XCI. $, 8. Ien. 1683.

Dav.

[.173)

Chrifliani Reprobatus Syncretismus, ex Pf, XCIV. 20, Giff.

Guf

1686.

Tbhom. Vttigius ad P£. XCVI, 10. Lipf, 1702.

Evid.

à Va-

Siegfr. Ring Diff. tres explicantes Pf, C, Francof. ad Viadr,

Y nf

1716, 1719.

[

Meltae

93 lo. ob.'Maior ad Pf, Cll, 26.27.28. len. r6$T.

Chri[loph

. i

Sonniagius de Angelopoeia Divi

Bas ex þPiï CIV. A.

Itdor£,

v

2

1700.

*

76

"pparatus Exegettcus

1700.

Io. Guil. Baier de Oleo exhilarante Faciem , e Pf,

ï

96HM

Dav. Clodius de Meffia fedente

d

l

CIV. 15, Altdorf, 1706.

Mich. Chbrifltan.

H

ad Dextram Dei,ad Pf. CX. 1, Giff. 1687.

Rurmeyer Expofitio Pfalmorum. XV. (CXX—CXXXI. )

ä

r

Adfcenfionum , vulgo Graduum. Gryphisw. 1726.

4

]

94. Zach. Grapius de Decoribus SanCtitatis ab Vtero Aurorae &

6

Rore lIuventutis Meffiae, ad Pf. CX, 3. Roftoch. 1708.Progr.

l

]l ex Pf. CX. 3. Regiom. 1709. 1710.

Io. Frid. Konig

d

de Dilecto noftro candido & rubicundo , ex Pf CX. v. ult,

Gryphisw. 1654.

lo. Andr. Quen[ledt de Bibitione Chrifü

ex lorrente in via, eiusdemque infecuta Capitis Exalta-

tione, ex Pf. CX. v. vlt. Wittenb. 1659.

Io.Henv. Leder-

9t h..

lin Diff. in Pfalm, CXIII. Argent 1708.

Salom. Deyling

(

de Ifraele Iehovae Dominio , ad Pf CXIV. 2. Lipf. 1723.

Progr. de Dextra Dei exaltata , e Pfalm. CXVIII, ( CXVII.)

16. Regiom, 1685.

Erdw. Herm. Polemann. de Lapide

Angulan , ex Pf CXVIII. 22. . Brem. 1707.

Progr. de

9g C

Lapide , quem reprobarunt aedificantes , ex Pf. CXVIII.

]j

22.23. Regiom. I7I4. ^ le. Rudoiphb. Ofiander de Senfu

Pr

Verborum Pf, CXVIII. 22—29, 'l'ubing. 1718.

4

N

95 lo. Andr. Schmidius de Abufu Pfalmi CIX imprecatorii. Helmft.

ter

1708. o.Fechtius de Precibus contra alios inftitutis. Roftoch,

W

1707.

Herm. v, der Hardt de Vfu & Abufu Pfalmi CXIX.

d

apud Iudaeos, Helmft, 1714.

1d. de laddi,fumm1 Iudaeo-

fr

rum Pontificis , Oratione pro Republica Pf. CXIX. ibid, 1714.

lt

9

humanis Praeiudiciis , ex Pf, CXIX. ro$. Altdorf, 1698.

Chrifloph, Sonntagius de ludicio Scripturae luculento fuper

NUNI

Conr. Ibenius de Excubiis Patrum exfpeCtantium Mane Nov.

Pr

'Teft, ad Pf. CXXX. 6. Brem, 1724.

Godefr. jüngf! de

t

Sui Abnegatione füb emblemate Ablactationis , ad Pf.

CXXXl. Brem. 1709.

Io. Henr. a Seelen de Salute Sacer-

dotibus a Deo Pf, CXXXII, 16. promiffa,

Lubec. 1728.

Paul, Frid. Opitius de Amico Ifraelitarum 1n Fefto Taberna-

eulorum Confortio , Pf CXXXIII. Kilon, 1717. .

Ed

4

g

96

tss

in V.T,

27

el

iente

96 Herm. Chriflopb, Engelcken Pfalmorum CXLV , CHl , CXLIX,

aliorumque , a Corruptelis Vindicatio , novaeque Poefeos

f)ïi]ïian.

Hebraicae Confideratio , contra Iac. Cappellum. Roftoch.

XXL.)

1712.

)

4

Seb. Gottfr, Starck in. Loca quaedam Pfalmorum

Otae &

Davidis male nuper a Gallis adhibita in laudem Regis fui

& Ducis Vindocinenfis , Commentatio. Gryphisw. 1706.

B.Progr.

Gott/ob Adolphbus de Pfalmis Filiorum Korah. — Lipf, 1706.

l König

lo. Pafchius de Selah, Wittenb. 1645.

lo, Ga/r. Drecbsier

, V. ült,

4

Chrifü

de Cithara Davidica. Lipf. 1711,

Txalta-

' Led:*ï-

In Salomonem.

Deyling

97 1e. Zwing&i 'Tr, de Rege Salomone peccante , eiusque Pec-

[1723,

cata infecutis Dei Poenis, Bafil. 1696,

4

XVIL)

Lapide

In Proverbia.

or, de

CXVIII

98 Chriflian. Bened, Micbaelir de Proverbiis Salomonis. Hal.1712.

e fenfü

Progr. 11. de ludente cum Hominibus Sapientia Divina, ex

4

Georg- Frid,

elmit,

Scbroeer de Sapientia Hypoftatica , ex Prov. VIII. 22. Wit-

otoch,

tenb. 1715.

Gottl. Irernsdovfii Progr. de Novatorum im-

OU

petu in Libros Symbolicos facto. ibid. 1715..

Pet. Zornius

de Coelefti Epulo, quod Sapientia extremo melioris Eccle-

Tudaeo-

fiae tempore datura eft, ad Prov. IX. 2.3fq. Ploen.1720.

Boith

lo. Mich. Langius de Munimento Iuftorum inexpugnabili,

) füper

ex Prov. XVIII. Io.

:l X6980

Altd. 1701.

ne Nov.

99 1lo. Ludov. Hannemann. de Aureis Pomis in argenteo Vafe, ad

Prov. XX, 27. Kilon. 17r11.

lo. Henuv. a Seeleu de Infti-

inf d

tutione Iuventutis apud veteres Hebraeos , ad Prov, XXII,

ad M

6. Lubec. 1718.

Franc. Wokenii & Chriflian. Eylcke Difpp.

e Sacer-

duae in Prov. XXll. 2o.

Wittenb, 1728.

lo. a. Marck

] 17280

'alerna-

Difp. qua illuftratur Phrafis, Prunarum capiendarum fuüper

caput oforis, ad Prov, XXV. 22. Lud, Bat. 1716.

lo.

:

Dan. Scbaermacber Comm. ad Prov. XXX, 1. Regiom. 1724.

9

K 3

Car.

J

78

"pparatus Exegeticus

Cav. Ludov. Hobeifel de Sapientia Adami in Agure amiffa &

reftituta, ad Prov. XXX. 2. 3. len. 1716.- - Dav. Wendeles

ru: de quatuor Abfconditis , ex Prov, XXX. I8, 19. Witteb.

1o J

1676.

In Coheleth,

I

P

Ioo lo. Henr; -Michzzelir de Libro Coheleth. Hal. 1716. )Micb.

J

Cobali Atheus ex Cohel, 111. 18. 19. proprio gladio iugu-

I!

latus, Roftoch. 1683.

Abrab. W^olfius de Anima, ex Coh,

Y

l1L 2r. Regiom. 1717.

Gottl, Frid. Gudii Diff. duae de

Oraculo Salomonis Cohel, V. 28. Lipf, 1723. 1724-

lo.

lac. Rambachb de Salomonis ad Efum Potumque Exhortatió-

nibus. len, 1726.

Leonb. Hoffmannus de Salomonis Prae-

ceptione de optima r

atione diiudicandi atque conformandi1

At&tiones Humanas ad Voluntatem Divinam ,

ad Eccl. VIl.

Bened. Gottl. Claurwitz, & Gott/,

g

I$ — 17íqq. len. 1721.

ad

KE)JJ

ziz de Nimio luftitiae & Improbitatis Salomonis ,

Cohel, Vll.16. 17. Lipf. 1721.

lo. a Marck de Nimio

Iuftitiae & Sapientiae, item Impro

bitatis ac Stultitiae, evi-

tando , ad Eccl. Vll. 16. 17. 18. Lugd. Bat, 1706.

4

Io4 li

Goitl HAlb. Keller Diff. duae ad Eccl, Vll, 28. len. 171$.

IOI

Goti], Wernsdovfii Anthropologia Salomonea , ex Eccl. VII.

29.

l.a Marck de Homimne non cognofcente Amorem

& Odium, ex omnibus coram ipfis,

ad Ecclef. IX. 1. Lugd

Batr7 r

Godof. Alb, Pauli de- hYmna2 ^D^,

ad Cohel,

Chriflian. Warlitz, de Senio Salo-

Xl. 9, Regiom, 1709.

Georg, Wolffe. IFe-

monaeo, ad Ecclef. Xll. Lipf. 1700.

Ion,

—— La P —— — m Qesusli; Paspe)

delius de Morbis Senum Salomonaeis, len. 1686.

Conr, Sthrammii Laudes compendiariae Philofophiae , ex

— - p

Eccl. Xll. 11. 12. 1713.

Eiu:d. Difcurfus de Philologia

Abr. Wolfius de Diéto Coh, Xl r 1.12.

Sacra, ibid. 1708.

Franc. Wokenius

contra Reimmannum,

Regiom. 1723.

b.

de Magiftris Collectionum , ex Kohel.-Xll. 1I. Witten

4

1727.

: In

P

2772. I g.

79

n &

'etdelee

In Canticum . Canticorum,

Witteh.

Ioa lo. Henr. Micbaelis de Cantico Canticorum. Hal. 1717.

Io.

Sigim. Scbwenckii lfagoge in Canticum Canticorum , edita

a Frid. Mayero, Gryphisw. 1706.

Cornel, : Hafaei Exerc.

in Canticum Canticorum. Drem. 1703,

4

Mi

Io3 Progr. de Ofculo Myftico , ad Cant, L , Regiom, 1715.

) iugu-

Dan. Rofenfeld de. Rofa Saronitica , ad Cant. 11, 1. Witteb.

ex Coh,

1715.

Conr, lkenius de Lilio Saronitico , ad. Cant, 11, x.

Uae de

Brem. 1728.

Georg. Wlffg. Wedelius de Lilio Convallium

"

li

Salomonis, ad Cant. 11, 2. Ien. 1710.

Sam.Schbelguigius

|ortatio-

de Stante poft Parietem , ex Cant, 11. 9, Dantisc. 1686.

jj re-

ZAnudr, Seunerti Exerc, ad Cant. 111, 1 — $.

Witteb, 1646,

tmandl

Mattb, Hillerus de Voto Sulammitidis , Cant, VIII. 1 — 7.

xd. V

Tubing. 1713.

lo. Henur. a Seelen. de Si

ad

& Gul

Cant, Vlll. 6, Lubec. 1727.

gillo Myüico,

4

nis, dl

: Nimo

.In Prophetas,

g, enl-

4

IO4 le. Georg, Bindrimius de Prophetis, illorumque Ordine, &c,

VH

«d, Vl

Roftoch. 1677.

Seb. Scbmidius de Ordine Prophetarum

umorem

Iudaico, Argent. I694.

Io. JYandalinus de l'rophetis&

Prophetiis, Hafn. 1686.

Andv. Ludov. Koenigsmann Pro-

. Dued.

dromus Clavis Propheticae, Kil. 1712.

ld. An omnia

Cohdl

Prophetarum Oracula fecundum literam intelligenda fint?

o dl

ibid. 1712.

lo. Iufl. Kisker de Lumine Prophetico, Rin-

T

thel. 1699,

lo, Goitl. Carpzovius de Ecclefiae Iudaicae Pro-

«

phetis in genere. Lipf. 1714.

lo, Conr. Keffer de Pro-

4e, &

pheta. Brem. 1704.

lIo. Chrift. Iicbmannsbaufen. de Pro-

jlologi

phetis & ProphetifIis.. Wittenb, 1723.

lo. loacb. Heidenuer

LIIIH'

Nb

de Termino Prophetiarum Veteris ''eftamenti, Roftoch.

1723

4

Witenh

1

In

]

e[o,

Jppa?atm Exegetz'cmv

jX

Cl

In Efaiam.

l

ad

iog lo. Henr. Michaelis de lefaia Propheta ; äus ue Vaticinio,

Hal, 1712.

Car. Lud. Hobeifel Obferv. in óuevéf]a quae-

f

dam loca Cap. 1.11. & lll Efaiae.

Gedan. 1722.

Io,

0i

Tribbechovius de EmphafibusScriptirae ex Ef. I. 1—6.Hal

L

K

16980

lo. Georg. Abicbht. de Peccatorum coccineorum AI-

t

bedine ,

ex E£A. 19 Lipl, 1705

lo, Frifcbmutb de

Evangelio Sione egreffuro, ex Ef 1l r. fq. Ien, 1669.

V

Baltb. Meifnerus de Regno Mefliae , nec non Praerogativis

F

NO T., ad Ef:ll- 2—60

Wittenb. 1625.

.lo. Fidalck

d

de Homine , 1n cuius nafo, eft Spiritus, ad Ief.11. 22.

d.

Lipf. 1728.

Guf., Georg. Zeltner de. Humilitate gloriofa

Iefu Chrifti Iudaeis feraii , ad Ef. 111. 8.

Altdorf, 1720.

l

Polyc. Lyferus de o2y , ad EC 11l 16. 18. Lipf, 1683.

If

lo. Chrifloph.- Fifcber DMT, duae de Ornatu Mulierum ,. ad

l

4

l

Ef, 111, 16fqq. Vitemb. 1709.

Yo6 lo Wilh, Peterfen bet Coinni bes Gieifte8 aus Dem gan&en fedy

1o) /

fiett Capitel be8 Sropbeten Efaiae, Standtf, unb £eipy. 170r.

[!

lo. Georg. Abicbt de Domino Efaiae vifo & 'Trifagio cele-

0

brato , ex Ef, VI, 1. 2. 3. Gedan, 1718.

Io. a Marck de

D

[l

Seraphim a Iefaia vifis & auditis, ad Ief. Vl. r fqq. Lugd.

Bat. 1720. Progr. ex Ef, VI. I—t0. ACt.XXVIIL25.26.27,

Y

Regiom, 1721.

Micb. Bechii Specimen Vindiciarum Ie-

faianarum , ad Ef, Vl, 3, 8.. Vll, 14. 1$. I6. 1X. $. Xl 2,

X

contra Ren. Andr. Cortum, Vlm. 1710.

Iv. Georg. Abicht

Ti

de Immanuele ex Virgine nafcituro , ad Ief. Vll, 13 — 17.

lo. Saubertus de Haalma matre

$

Matth, L. 23.. Lipf. 1717.

If

Immanuelis, ad Ef, Vll, 14. 15. 16. Helmeft, 1664, Progr.

í

ex Ef, VIl, 14. Regiom, 1698.

Henv. lac, von. Bafbuyfen

de fan&itate & Virginitate Matris Iefu Chrifti, ad Ef, VII,

4

I4. Serveft, 1720.

Ni-

107 Progr, in Ef. VII 14. Matth, X. 23,. Helmft. r711.

coj, Kóppen Commentatio Anti- Rabbinica in Ief. VII. VIil.

I

Dj

]s F.

81

U a ue

1X. r. 6, incl. Meíliae Immanueli hanc pericopam vindi-

cans, If. Abarbaneli oppofita. Gryphisw.

Gufi. Georg.

R

Zeliner de Aurora Fidei inter Rationis tenebras emergente,

aliciio,

ad Ef, VIIL, 19. 20.. Altd. 1723.

Jo. Guil, Hickius de fen-

4 Quae

If

fu verborum Ef. VIIL 20. Vitemb. 1722.

lIo. Chrifioph,

Ortlob de Aurora Verbi Divini non falfi, ad Ef VIII, 20o,

- Hsl

Lipf. 1715.

lo. Georg. Abicbt de Oraculo lefaiano Cap.

tüum À

2

IX. r, a Matthaeo Cap. IV. 15. ex Codice Hebiaeo fenfu li-

tb de

l

1d. de Gaudio Gentium Ad-

]O 1669.

terali allegato, Lipf. 1708.

ventu Chrifti multiplicato, ex Ief. IX, 3. Ligiï 1708. 4e.

Opatlvi

Fran& Diff. Anti- Abichtiana. pro genuino vfu 2v p^oyo

. Fal

& vero fenfu verborum Ef. IX, s. Roftoch. 1710.

Go-

.]], 23,

gloniof

defr. lüngf! ad Ef IX. $. Brem, 1714.

Io. Rudoipb, Ofran--

der de Senfu Verborum Ef. IX. 6, 'Tubing. 1716.

Io,

T. 1720.

Frid, Scbavfius de. Vaticinio Ef. IX. 6. 7.. Wittenb. 1685.

Y 161

lo, Frifchmutb Profopographia Meffiae ex E£.1X, 6 fqq. Ien,

m, al

1664.

Coelefl

j

in. Mislenta de. Aureo 'Tev;&)uæmä Pueruli

Iefu, Ef IX. 6, Regiom. 170I.

4

f t

ä 108

Jac. Henr. Baltbafar de Vocabulo. 9Db Ef IX, 7. Gry-

J I70Ts

phisw. 1724.

Io-cele-

lo, Georg. Der[cheus de Nativitate Salva-

lardcde

toris e Radice leffaea, eiusque Beneficiis , ex Ef XI. r.

Differtatio, edit, o. Frid, Mayero, Gryphisw.

lo. Frifch-

» 0

muib Differtatt. de primo, fecundo, tertio & quarto, quos

426427,

in veri nominis Meffia Iudaei exigunt, Characteribus, ex

rum [e-

Ef. XI. 2. 3. len. 1666.

;g th 2!

Henr, lac. von Basbuyfen de VS'

xillo Meffiae erecto inter Gentes ad le£. XI. 105 cum an-

vg./lbivht

nexa Abrab. Heckii Diff. de 'Theraphim, ad Hof 1lI. 4. s.

2717

Serveft. 1717.

Herm, von der Hardt Recenfio Ef, XVII,

24 matte

32. 13,,14... Helmft, 1715.

Mattb. Hillerur de Calamita-

Herm. v«n

j Progt

te AEthiopiae, ad Ef, XVIII. "Tubing, 1714.

Bofhuyt

der Hardt Interpretatio E£. XIX, Helmft, 1713.

Do. Car.

LECVI

Poetii xf(àtung Ef XXIL 12. 13. 14 eípj. 1704.

Io.

i

Scbmidiu: de Epulo folenni in Monte Sion, ad Ef, XXV. 6.

:

P

[^

lo. Chriff. Ortlob. de phrafi: Medici non re-

'.N

Lipf. 1713.

L

] vil

— (Bisriorg. BRzrrEwAv. P. 1.)

' furgent,

M

92

pparatus. Exegeticus

furgent, ex Ef, XXV

I. I4. & Pfalm. LXXXVIII. 11. Lipf.

1714.

Io.

Guil.

Baierus de Statu pie defunétorum

Io. Bernb, Stein de

acifico, ex E. XXVL 20, Ien. 1728.

triplici Leviathane a Deo iudicando, ex Ef XX VIl. . Re-

giom, 1723,

io9

Progr. Reg

iom, de Lapide Angulari ,

ex Ef XXVIII 16.

I7123.

ZAug.

Varenius de Vae Arielis, ex Ef. XXIX. 1. 2.

2

»

Roftoch, 1658.

ld. de Vae confoederatorum lu-

daeorum & AEgyptiorum, ex Ef XXX. Roftoch. 1659.

maxime um-

Chriflopb. Sonntagii Characteres boni Principis;

per

antis, adduéctum E£ XXXIl.8.. Altd, 1716.

Iof. Henr,

Opil

iur de Libro Domini, ad E£ XXXIV,. r6. Kilon. 1706

Herm. von

der Hardt Geographica in Hiftoria Sancheribi

Capitum Efaiae XXXV1 — XXXIX. Helmftad.

quatuor

17123.

Eiusd. Vetus Geographia in Patria Abrahami, Ser-

vitute Iacobi, Exilio decem Tribuum, novis Samariae Co-

lonis demonftrata, ad E£. XXXVII. 12. 13.

jbid. 1713.

E. Taddeliu: de Precibus Regis Chiskiae moribundi, ex Ef.

XXXVIIL 10.fq. Witteb. 1704.

*

iIO

Nicol, Küppen de Voce Confolati

onum Meffiae & Poeniten-

H

tiae per Iohannem Praeconem & Zionem f. Ecclefiam Evan-

gelizantem r

efonante, ad lef, XL.1—11. Gryphisw. 1724-

Alb. Schumacher de Sylva MyfücaEc

clefiae promiífa Ef. XLI,

19. Brem. 1724.

lo. Henr. Hottingerus de Servo Dei ele-

&to, ad Ief. XLII. 1. Marb. 1709,

Sal, Glaffus de Chri-

fto in Peccatis noftris ferviente, ad Ef. XLIII, 24 25. Ien,

1693.

Progr. Regiom. ex E. XLV. 8. 1685.

Pfeiffer d

e Chrifto vero Deo, ad E£, XLV. 14. 15. Regiom.

168;.

Micb. Waltberus de Deo abfcondito, ex E£. XLV.

.Progr. ex Ef. XLVIII. 16, 17 Re-

giom. 1720.

Frid. Ern. Meis de Fine Mundi, ex Ef LI,

6. Siluf. 1708.

lo Chrifloph. Wicbmannsbaufen. de Irae &

'l'remoris Calice, ad Ef; LI. 17.. Vitemb. 1714.

E

XII Nicol Kóppen Fafciculus Myrrhae, f.. Obfervationes Philo-

—

phisw.

1ogi;ae m Ef Lll. 13. 14- 15. & LIII. pgï tot. Gry

,.1706.

da F. T.

63

ipf

17706.

Henr. Opitius de Meffia cap. Llll. Ef. fcopo vnico,

n

contra Hug. Grotium & Iudaeos, Kilon. 1702.

Clyrijlian.

T

I

Sabiniu: de Viro Dolorum,ex E£.LIII. 3, Regiom.1718. Petr.

Haberkorn de Chrifto Archiatro fpirituali, ex Ef, LIII. 4,

I6

Gieff. 1669.

lon. Conv. Schrammius de Motbis Chrifu Sal-

vators, ad Ef, LIll. 4, Helmft. r715.

Michb. Walber de

l.2

Satisfaftionis Chrifti certitidine, ex Ef. Llll. $, 6. & r. Ti-

Iu

moth. 1l. $. 6. Wittenb. 1706.

Mavrt. Geierus de Meffiae

$9

m

Morte, Sepultura ac Refurrectione, ex Ef, Llll. 8. 9. IO,

Ien.

n

Lipf. 1645.

lo. Gotib. Rofa Comm. 1n Ef LIll. 9

06

1721.

Andr. Sennevrtur de Semine Meffiae ex Ef LIIL 1o.

contra Iudaeos exTudaeis.. Wittenb. 1686.

Io, Audr. Dazn-

ribi

ziu: de Avroe Redemtionis humanae , ex Ef. Llll. 10. &

ld

yTet h rR.I19. lem; $9530

Io, Georg. Wakbius: de Set-

yer

vo Dei iuftificante, ex Ef LIIl. 11,- Ien. 1728.

Chrifloph,

C0

Sonntagius de Servo Deiiuftificante, ad Ef Llil. xr. — Altd.

15

1692.

Andr. Dan. Habicbbor(lius de Servo Dei iufto, per

li

notitiam fui multos iuftificante, ad Ef. LIll, z. Roftoch,

1696.

a

XI2 lo. Car. Poetii Enucleationes ''heologicae ex Ef. LV. 6.7.8.

n

9, & Pfalm. CXXX. 7.8,. Lipf. 1703.-

Henr. KIaufing de

"

LLL

Efficacia Scripturae S., ex Ef; LV. Io. IT.

Franc. Wolfius

de Ieiunio magno, ad Ef. LVIIL 6.

Wilb. Eyferi Chrift

Je

atientis E£ LXIII, Deferiptio. Witteb. 1648.

Io. Georg,

N

Alicht de Chrifto patiente & triumphante, ad Ef, LXIII.

au

Lipf 1717. - Zach, Grapius de Rubicundo & Candido Vi-

lil

&tore ab Edom, ad Ef. LXIII. 1 — 6. Roftoch. 1697.

Jo,

m

Georg. Abicbt de Victore Idumaeorum, Ef. LXIII, r — 6.

Lipf. 1712.

Io, a Marck de Veniente de Edom, confper-

(

fo Veftibus, de Botfrah, ad Ef. LXIII. 1 — 6. Lugd. Bat,

L

1724,

lac. Tentzelius de Meffia Heroe Torculari,ad Ef

LXIIl, Erfurt, 1659.

Micb, Hoynoviur de Meffia,

ul fo-

lus Torcular calcavit. Regiom. 1698.

Alb, Schumacber

Dj

de Chrifto Ecclefiae Vindice, ex E£ LXIll, 1 — 6. Brem,

1726. ?alent. Veltbem de

SS, Trinitatis My&erio , ex Ef.

jj

L

L XIIL

94.

A]Jpamz*m Exeeveticus

LXIIL 9. 10. len. 1685.

lo. Mub. Langius de Litaniss ad

Defunétos, ex Ef LXIIL, 16.. Altorf. 1701.

II3

Chrifloph. Sonntag de Novorum Noviffimo, ex Ef. LXIV

& 1. Cor, 1l. 9. ibid. 1697.

lo. I*ec/)zzw de 1mperfe&a

Renatorum Iuftitia, ex Ef LXIV, $. Roftoch. 1707. — Bern£.,

von Sanden de Iuihtla noftra inquinata, ex Ef. LXIV, 6.

Regiom. 170$.

Gu[l. Georg. Zeltaer de Gad & Meni, Iu-

daeorum hodiernorum Dus, ad E£L'XV. xy1. Altorf. 1715.

lIo, Micb. Rofiteufcher de Voce *30, Et. LXV, 11

Vitemb

1699

lo. a Marck de PromiíTione Divina Ef LXV. 20.22.

J16 .

Lugd. Bat. 1709

lo. Schbmidius de continuls in Vita aeter-

na Feris, ad Ef, LXVI. 23.

4

In leremiam.

114

lof. Henr. Opitius de leremia inter Prophetas maiores primo.

Lipf. 1794.

Chrif, Bened, Michaelis de leremia & Vatici-

nio etus, Hal, 1712.

Hevm. von der Hardt de Aben Es-

rae Commentario in Ieremiam, Helmftad. 1712

Sam. Lu-

cius de leremia ante nativitatem noto & fanClificato, ex

Ier. l. $. Vitemb. 170r.

Henr. Klaufing de Vocatione ad

m

Munus facrum oblata temere non recufanda,

ex Ier. I. 7.

ibid. 1719.

Dieter. Heymy Kemmerich. de Iiloquentla Iere-

miae, per Analyfin Rhetoricam Orationis eius Cap. 11. ex-

hibitae ob oculos pofita, Lipf. 1703.

lo, Michb. Langius de

Herba Borith, ex Ier. II. 22. Mal. II 2.. Altd, 1705.

Chr,

Bened. Mzclmelu de Herba Borith, ex Ier.II. 22, Mal. IIf. 2,

Hal, 1728.

Georg. Frid. Membardur de Selenolatria , qd

Ier. Vll. 18. XLIV. 17. fqq.. Witteb. 1680.

115

lo, Ern. Gerbardus de Simulatione Dei, ad ler. XIV, 8, Ebr

XIL 6. 7

. Ien, 1666.

Ifr. Traug, Garmann de Poculo Con-

fohtmnum ex Ier. KVI. 7, Vitemb. 1709.

ZAndr. Tópffer

de Iure Flguh in Lutum, ex ler, XVIiI, 1— 46. ibid, 169 g,

"Ad. Recbenberg Comparatw Iuris Dei in Domum Ifrael,

IQ

Figuli in Maffam, ex Ier, XVII, 5,6,. Lipf, 1678.

Mau-

yat.

— — —

du Yi.

95

4

rit. Caflens de ïï)jnhïï::';, ad Ier. XX1I, 19. ibid, I716

XNV 1

[]

Theod. Da[[ovii Difpp. duae de Rabbinifmo Philologiae facrae

erfe(t;

ancillante, in Vaticinio Ier. XXIH, «.6, Witteb. 1674.

lo,

a Marck .de Davidis Germine iufto ,' ad. Ier. XXIII, $, €.

Benj,

Lugd. Bat. 1724.

V, 6

Je. Frifcbinutb. de Nomine Meffiae glo-

Hi, lu-

riofo, lehova luftitia noftra, ex ler. XXIlI, 6.. Ien. 1669,

VNf

Henr. Wilb. Mattbaei de

V, ex ler. XXV. 26. LI. 4r.

^ltemb,

Vitemb. 1703.

INicol. Siubaeus de

r3mn, Ier, XXV, 58. Havn. 1709.

propria figgificatione

20- 22Q

116 Henr. lonatb. Werenberg de lugo Ieremiae , ex c XXVII, &

aetet

XXVIIL, Lipf. 1683.

4

Chrifloph, Ludov. Hartmann de Oe-

conomija Converfionis , ex ler, XXXL. 1g. Altd, 1704.

Andr. Kunadus de. Converfione Hominis ab Infidelitate ad

Fidem, ex ler. XXXl, 18. 19. Witteb, 1660.

lo,a Marck

de Foemina circumdante Virum

rimo,

Bat, 1695.

Henr. Opitius de Viro circumdato a Foemina,

, adler. XXXI, 22. Lugd,

Vatiti-

en Es

ex ler,. XXXL 21. 22, Kilon. 1695.

lo, Breverus de

TA

Teftamentis Divinis, ad ler, XXXI. 31 fqq. Roftoch, 1705.

Chrifloph. Sonntagius de Novantiquo Dei cum Hominibus

0, 8y

Foedcre, ad Ier, XXXl. 31. Heb. IIX. 13. Altd. 1692. 4.

ne ad

II7 Sam. Schelyuigiur de Rechabitis, ad Ier, XXXV. Gedan.

IL 70

1689.

lo. Tribbechov de Rechabitis ad ler, XXXV. Ien.

lete

1698.

Io. Guil. Grótz,

lï- (X-

fcb de Libro Ieremiae combufto , ad

itr de

ler. XXXVL. Altdor£:

I7II.

lo. Frifcbiutb de Melechet

Coeli , ex Ier. XLIV. 17. 18. 19. len.

1663..:

Georg.

,

Weiffur de Baruchi,

horrendumIudaeae excidium perpen-

|]|.2,

dentis ,

Querela & Defiderio ,

,a

Pet, Zornii Hift

Medela ac Privilegio , ex

ler, XLV. Lipf. 1684.

oria & Antiquita-

i

tes Thebarum , ad ler. XLVI, 25. Ezech, XXX. 15, Nah.

4

Con-

11l 8, .9010' Sedin, 1727.

if K

16of,

In Ezechielem,

j &

Ma-

119 Cbri/lian. Frid. Boerner. de Ezechiele Propheta eiusque Vati-

cinio, Lipf, 1719,

Henr. Goitl, Reime de Curru Iechef-

fl

L3

kelis

96

"Apparatus Exegïezicm

kelis Vatis. len. 1717..:. Seb. Schmidiu: de CurruCherubïi—-

norum Hieroglyphico, Vifione Ezec

hielis inaugurali fpe-

&atum exhibito.

Argent.. 1670.

Ad. Recbenbergius. de

Bi9:uQuyía, Ezechielis, ad Ezech. 1l. 8 fqq. Lipf. 1710.

Alb. Schumacher de Ezechiele Bifdjuopdye , ad Ezech. 11l.

3. Brem. 1720.

Io. Weiffenborn de Anima pro Anima, ac

"

pl

Ezech, lll. 17.18.19. len. 1692.

IIg Sa/. Deyling de Fletu fuper 'Thammuz ;

Ezech. V m. I4.

Laur. VWegeri Diff, ad Ezech. Vl 17.

Io.Chriflian. Helen-

fireii: de Bs ad Ezech. VIIL, 17. Lipf, 1713. Chriftopb.

Henr, Ritmeier de Signo Frontis bonorumlfraetarum , &

Ezech, IX; 4. Helmít.1711.

Frid, Ketiueru: de Signa-

tura Sufpirantium , ex Ezech. IX. 3 — 6. Cygn. 170$.

Io.

Audr, Scbmidi de Pulvillis & Peplis Prophetiffarum , ex E-

Io. a Marck de Cherubim,

zech. XIII, 18. Helmeft. 1702.

ad Ezech. X. 1. 2. Lugd. Bat, 1720.

Wib, Lyferi Expli-

catio dicti Ezech, XIV, 9. Witteb. 1637

lo. Mufaeus

de Stüpore Dentium e guftu Omphacis alieno ,

f. de Ture

uniendi Liberos propter Peccata Parentum. , . ad Ezech.

XVIII, Ien. 1682.

L

120

Ern. Frid. Cobius de Sceptrorum ori

gine ,ex Ezech, XIX,

Qiofqq. Vitemb.

lo. Benj. Martini Palaeftina "T'errarum

decus , ex Ezech. XX. 6, 25.-

Ien. 1710.

Andr, Dan.

D

Ifraelia Deo datis,

Habichbov[ius de Statutis,non bonis ,

Gufl. Georg. Zeltner

ex Ezech. XX, 25. Roftoch. 1699. .

de Dei Praeceptis non bonis nullis , ad Ezech. XX. 25.26,

Altdorf. 1713.

Io, Chriftopb. Wicbmánnsbau[en & Io, Guil.

Hichii Differtationes IV. de Divinationibus Babyloniorum,

ad Ezech; XXL, 26,; Vitemib. 1720:

lo. Chriflopb, JTiche

mannibaufen. de Navi 'Tyria; ad:Ezech.XXVIE, 4 $. 6. ibid.

1714.

Georg. Alb, Auibing de fablefta vo» Q3 per Pyg-

maeos interpretatione

Ezéch, XXVIL 11, ibid. 1710.

E.

Diff, de fabulofa Pygmaeorum gente. ibid. 1710.

Io.

, catholica

Frid. Kónig de Principio Salutis noftrae.primo

Ezech.

nempe Del erga honlings þpfos Benevolentia, ex

XXXHI.,

*

-2'72 . |

8

At

/

ubl

Brand, Henr. Gebbard de Gog & Mávov.

fpe

Gryphisw. 169;.

lo, Deutfcbmann de Porta claufa foli

i de

I"tQ.

"

Iehoyae pervia, ad Ezech, XLIV, 2, Wittenb.1693, — 4

Ín Danfelcm.

i. ad

I2I lerem. Friderici. de Daniele Propheta eiusque Vaticinio.

[ M

lol

Lipf, 1716,

Iilb, Wixendorf. de mirabih Statua Danie-

lis, exhibente quatuor fumma Mundi Imperia.

Regiom,

f*üp/)

1637.

Er. V'indingiu: de Imagine Nebucadnefaro per quie-

Z

tem vifa.: Hafn. 1663.

Io, Andr, Scbmidt de Statua Ne-

Ipna

bucadnezaris , ad Dan, l11 x. Ien, 1693.

Cafp. Loefcher

li

X E

de MerauepQusa Nabuchodonoforis , Dan, IV. Wittenb,

1688,

l. Wilb. Hiliger de Metamorphofi Nebucadne-

ibit,

zaris, ex Dan. 1V, ibid, 1671

lacob. de Clerice de Epu-

xpli

lo Belfchazar fatali Scriptura illuftri;ex Dan, V, ibid. 1662.

Iaodf

Micb, Liebentantz, de prodigiofae Manus Scriptura in Aula

ute

Babylonica, ad Dan. V, Witteb, 1661,

lo. Vandalini Ex-

T

pofitio Dan. Vll. Hafn. 16$7. — 1o. Nicol. Rofenbayn Stutfs

maffungen übec baé VII unb . VIIL Gapitel G»anielis.

£eipg,

T.

1717

lo, Sam. Billeb. de Epiftolis Propheticis, ad Dan.

n

IX, 2 , contra Guil, Whiftenum. ' Wittenb. 1724.

4

Jhat

I22 lo, Frifcbmutb. evidens Demonftratio ,, qua Mesfiam pridem

QUS,

fecundum computum Danielis IX. 24. a

arulffe ,. evinci-

7

fitl

tur, Ien, 1670.

Martin Helvici Diatr, de LXX, Hebdo-

| 26,

madibus Danielis, Giff. 1624,.-

lo, Frifchmutb de LXX,

Gu

Hebdomadibus, earumque Divifione, ex Dan.1X. 25. Ien.

tüfi)

167I. . Micb. Pinsdorffer de LXX Hebdomadibus Danielis.

hia

)

Regiom. I168r.

loacb. Rofenow de Septimanis LXX, Gry-

iid

Pet, Brinch de LXX Hebdomadibus Da-

phisw, 1687;

hE

nielis, Hafn. 1702.

lo. Georg. Dovfcbeus de Septuaginta

Ej

Hebdomadibus Danielis,

Argent. I7OI.

Io. Reinb. Rus

li

de LXX Hebdomadibus . Danrielis,

Ien, 1720.

l. Dav,

olici

Keeler de Io. Harduini nova, fed inepta Interpretatione

'€Lh

Vaticinii apud Danielem de LXX Hebdomadibus, . Altd.

fIll

1721.

P d

89

ï

Appamz*w Exegetz'cm

lo, Frifchmutb de Meíliae Excifione & Hierofo-

1721.

lymorum Defolatione , ex Dan, IX. 26. 27. len. 1672.

Georg. Frid, Schbroeer de Principe Perfarum Gabrieli refiftente,

ad Danu X. 130

Vitemb. 1729.

l. Andr. Quenfliedt de

Deo Mauffim , ex Dan. Xl 58. ibid. 1662.

Enev. Sue-

noni; de lubilaeo Antichrifti Romani ipfius exitio , ex

4

Dfag, Xl. 4$. Aboae, 1675.

In Hofeam.

$»e-- — MM —^ — €0 QMC)Q*CDX

lwem. Fridvici de Hofea & Vaticinio eius.

125

Lipf. r71$.

Herm. von der Hardt. Progr, Hofeae Enarrationi praemiffum.

Helmft. 1704.

Eiusd. Hofeas Hiftoriae & Antiquitati red-

ditus,cum Differtationibus in Rafchium. ibid. 1712. E:u:4.

125

Progr. in Rafchium. ibid, 1712.

Eiusd. Progr, in Abar-

banelem. ibid. 1712.

Io, Guil. a Lith de Coniugio Hofeae

N;

Prophetae, ad Cap. I. & III. Altdorf, 1697.

Chriflaph. Henv,

Ritmeieri 3n T beopbylatli fuper immitium cap. II. Hofeae com-

mentarios Verfio atque Annotationes. Helmeft.1702.

Pauf.

Antoniur de Au&toritate Ecclefiae , qua Mater eft, ex Hof,

Hl 3. Hal. 1706,

Gottfr. Era. Müller de Defponfatione

Chrifti cum Chriftianis myftica, ex Hof ll. 19. 20. Lipf.

171I.

Goiil. Gerbardus de Pa9douaf]éiu , h, e. Divinatio-

ne ex Baculo , ad Hof: V. 12. 1bid, 1700.

Michb, Enged

161

fi

de Pa[20oua]eiz: in Populo E

[

raglitico ,ex Hof, IV. 12. Hafn.

17HI.

124 Mich. Fórtfchiur

de Receffu Dei a perverfis Apoftatis & im-

piis Hypocritis, ad Of. V. 6. 'T'ubing. 1702.

l/r, Traugott

i

Garmann de Pane Lugentium , ex Hof. 1X, 4. Vitemb.

1708..

Mattb. Hillesu: de 5 P ïwa "w, ad

Hof. X. 14. Tubing. 1702.

Chriflopb. Grube Examen vocis

wb33n , ad Hof. XI, 3. Regiom, 1713.

Chbrifl. Frid. Boer-

zer de Fide Iacobi in Vtero , ex Hof. Xll. 4.. Lipf. 1708.

Herm. Chriflopb. Engelcken Lux in tenebris oriens per Ex-

de

pofitionem | obfcuri Oyaculi Hofeani Cap, XIll. 9.

Deo

(

n F. T

99

1erofo

16m,

Deo Ifraélis perditore, Roitoch. 1700.

—

Pran

A. AACHY. AT

Ly

r'l

E'üuul [* d

bbord

de Iefu Chrifto Vi&tore Mortis & Inferti, ex Hof. XIll.

Tlente,

Sam, Schelguigius de FruCtu Refurre-

14.

«ll de

Gryphisw, 1719.

U. Ott-

€ionis Chrifti, ex Hof. XIll. 14. Gedan. 1694.

Gottfr,

iO,ex

Olearius de Redemptione ex inferno & Liberatione a morte,

ex Of. XIll. 14, Lipf, 1707.

Io, Chriflopb, Wolftus de 1u-

vencis Labiorum,ad Hof. XIV. 5, Vitenib. I71I,

Regiomont, ex Ioel.ll| 28.29, & AC.1l. re.

Progr,

17, 18.

1699.

4

D.

ifum,

In Ioélem.

itired-

Ed

125 Mart. Chladenius de Poenitentia Infantum, ex Ioel. 1!. 16,

Àbat-

Vitemb. r719.

lo,. Reinart. Brechiius de S

piritu Propheti-

Tofeze

co Ecclefiae Nov. Teft, promiffo Ioel. 1. 28 fqq. Argent.

Ea

f7Il.

Val. Alberti Vindiciae Exegeticae Ioel, 11. 28. 29.

; COT

contra Enthufiaftas &c. Lipf 1695.

$, K, Homiliae ex

Bu

4

x Hol

:

Ioél, 1L 30. ?I. 32. lon.l. 4. $, 6, Hamb, 1648.

done

ÍÁn. Amos.

Lipf

[1atio-

Enpd

126 Dartbolom. Chr. Schytte Diffeftatf. duae de Moabo, ex Amos

Eofr,

]l r, Hafn. 1714. I715.

lo. Fecbtius de Arcanorum Di-

vinorum cum Prophetis, Dei fervis, extante in Ecclefia

4

Communicatione, & inde Buccina Prophetica, ad Amos

X m

11l 6.7. 8. Roftoch. 1693.

fatittl

Gottl, Iabn Diff. 11 de Bu d

Itemb.

ex Amos V. 26, Witteb. 170$. - 1o. Gerb. Meier deSacello

'

& Bafi Idolorum, ex Amos V, 26. Witteb, 1726

Chri-

| voos

ftian. FPeifius de Tureiurando per Deum in Dan & Viam

Beerfebae Samaritanis folenni, ad Amos VIIL i

| Jur-

1728.

4. Lipf,

1o?

lo, Rud, Ofrandri Diff. fuper verf, IX. Ca

P- Io PI'O-"

rEx-

phetae Amofi. "'ubing. 1718.

4

) de

M

In

Deo

(Bisrrorg. BRerrENAv. P 1)

Q9o

"pparatus. Exegetieus

In Obadiam.

123 Auc. Pfeifferi Verfio & Examen Abarbanelis ad Obadiam:

Witteb. 1666.

^job. YOilb. Sietolo Grflarumng beg. Yror

pbeten £obabíd. Grandf. uno £eipy. :1719.

In Ionam.

1

128

Andr. Mylii Commentarius in Ionam. Regiom 1640. — 4ug.

Pfeifferi PraeleCtiones in Prophetiam lonae.. Vitemb, 1706.

Helmft. 1719.

Herm. von der Hardt. AEnigmata lonae.

Eiud. Hiftoria Lumen Fontium Hebraicorum in Quaeftio-

ne Chronologica de AEtatelonae. ibid. 1719.

Eiu:d. de

Rebus Ionae Programma. ibid. 1719.

lo. Henv. a Seelen

de Iona AEnigmatico. Roftoch. 1725.

lo. Georg. Abicht

Ij

Cbrijäian'.

de Iona fugiente, ex lon.I. 1.2.3. Lipf. 1702.

-Goith, IWilifcb de Iona in Pifce.. Lipf. 1721.

Sigirm, Aug.

Pfeifferus de Pifce Ionae deglutitore, Balaena, Lubec, 1697.

lo. Frid. Herttenlein de magno Pifce, qui Ionam deglutivit.

Vitemb. 17075.

lo. Engelbrecht Diif. 11. de Pifce Ionae de-

glutitore, Regiom. 1702.

Andr. Kunadus. de Poenitentia

Ninevitarum. Wittenb. 1657.

lo. Frid. Mayer. de Poeni-

iE

tentia Beftiarum Ninivitica, ad Ion. 111. 7. 8. Gryphisw.

1709.

Paul. Pom, Pefarovius de Chrifto Ionae antitypo.

,

Regiom, 1705.

4

In Micham.

129

lo. Colmar de fümma Iudaeorum Asvgyio , ex Mich.1l, 9. Al-

torf. I716.

lo. Schmidius de falutifera Perruptoris Refurre-

éHione, ex Mich. ll. 13.. Lipf. 1765.

lo. Rud. Ofiander

de Meffia Bethlehemae nafcituro, ad Mich. V. r, Matth, ll,

D

Io. Chriflopb. W'icbmannsbaufen de Mi-

6. 'Tubing. 1722.

Aug.

cha de Meflta vaticinanteä Cap. V, r, Vitemb. 1722.

Vm*e-

in V T,

OI

Varenius de vera Meffiae Exhibitione & Oe;w9 QTO , QK

Mich. V, r. Roftoch. 1669,

lo. Frifchmutb. de Nativitate

udim,

Mefífiae, ex Mich. V. 1 fqq. Ien, 1661. Eiu:d. Harmonia

Mich. V, r, & Matth, 11 6.. ibid, 1662,

Progr, ad. Mich.

8

V, 1. Regiom. 1708.

4

In Nahum & Habacuc.

150 4d. IPildi Meditationes in Prophetam Nachum. VFranqcof.

1712.

lo. Georz. Abicht de Vaticiniis Habakuki, Gedan,

. Anp,

" I 7060

1722.

Eiurd, Animadverfiones ad Orationem Habakuki

| VIIS,

Cap.I.v.12. ad fin. ibid. 1722.

Jo. Vitlorin. Gregorovius

aeflio-

de Fide Iuftificante, ex Habac. l. 4. Regiom, 1712,

4

12, de

In Zephaniam.

: odl

Aliht

I31 le. Arnold. Nojteuii Comm, in Zephaniae Vaticinia, Fran-

bïij'u'an

cof, ad. Viadr, 1724.

Gerb. Herm. Menckenius de Infilien-

, Á $

te fuperLimen, ad Zephan.L.9, Erf. &Lipf 1719. Brazd.

Henr. Gebbard de Ruma AEthiopüum & Ninevitarum, ad

:. 16970

lutrit

Zeph(. 1l, 12 — 15. Gryphisw. 1705.

4

3e de-

itentia

- In. Haeegaeum,

Poetii-

132 Aug. Vareniur de Chaggaeo, trium pofteriorum Prophetarum

primo. Roftoch, 1663,

Franc, Wokenii Annotationes in Pro-

phisy,

titypo,

phetiam Haggaei, Lipf; 1719.

Abr. Wolfius de Di&to. Hag-

gaeill. $, 6. Regiom.1723. . Jo. Frifcbmmutb de Gloria'T'empli

fecundi, ex Hagg.1l. 7 —1o. Ien, 1669.

J beod. Hafaeus de

Spiritu S. Gloriam "'empli fecundi praefentia fua aucturo,

ad Hagg. 11. 8. 9. Io. Prem. 1724.

Cafp. Gottfr. Mündi-

j Àl

efürre

521: de Gloria Templi fecundi, ex Hagg.ll.Io, Ien. 1719. 4

Wder

In Zachariam.

atth, l

133

Ierem. Friderici de Zacharia, eiusque Vaticinio, Lipf. r717.

dN

Chrifl. Frid, W'ilifcb. de Precibus Angelorum pro nobis, ad

At

pïEI'D.

Vut

Zach. L.12, Lipf. 1723. lo..;;cbmidiu: de Lapide fe

Ocu-

02

"pparatus Exegeticus

Oculorum pro expiandis Peccatis , ad Zach. lll 9. ibid,

1716.

lo. Fechtius de Volumine volante, ad Zach.V. r.

2.3.4. Roftoch, 1708.

G. G. Zeltner de erudita Virgine

Iüdaea per.tranfennam docente, cum Commentatiuncula

æ*,j;

ad Modium in Sinear deportatum Zach. V. 7 fqq. . Altd.

1722.

l.. Hülfemannur de Viro Zemah, ad Zach. Vl. 9.

lo. Schmidius de Confilio Pacis le-

ad fin. Witteb. 1641,

