Brutum ex Hiſp. Per Theod. Graswinkel Hag. Com.
660. p.

608.
84 Prolemaei Geographia ex Bilis. Pirckheimherii Tkansl.
per Loſ. Moletium, Venet. 562. P.
85. 86 Oracula Sibyllina et alior. Aſtrampfychi Onei-
rocriticum Gr. Lat. per Serv. Gallaeum, Amſt. 689.
Huius Diſſertat. de Sibyllis earumque aculis, ib.
688. c. f. h. PD.
87 Simplicii Comm. in Epietetum Gr. Lat. per C. Salma-
BRum L. B. 640. Huius Notae in Epiäct. et Simplic.
ib. cod. Cebes et Pythagorae aurea Carmina Gr.
Arab. et Lat. c. Praef- Salmaſii ib. eod. P. M
88 Themiſtii Orationes Gr. Lat. per CGe. Remam Amberg
605. Ant. Clapmarius de Arcanis Rer. publ. Brem.

eod. Pont. Heuterus de veterum ac ſui aeui Beigio

Antv. 599. Achille Tar ducci delle Machine antiche
et moderne Venet. 601. 3 W
89 The-

89 Theocritut, Moſchus, Bio, Simmias Gr. Lat. per Dan.
Hieinſium Heidelb. 604. P. S
90 Theophili Inſtitutiones Gr. Lat. per Dion. Gothofredum
Genev. 597. h. Schwl.

92 Nenophontis Cyropaedia et alia ſcripta Lat. per Loach.

Camerarium, Pariſ. 572. Luc. Paetus de Menſuris

et bonderibus Rom. et Gr. Venet. 573. P.
93 Aanthologia Gr. exc. H. Stephanus, 566. P.
94 — Gr. Lat. per El. Cuchlerum, Gorlic. 678. P.
— Gr. Lat. per Eih. Lubinum, Heidelb. 604. p.

5

956. 97 Mich. Neandzi Opus aureum et ſcholaſticum

Br. Lat. Lipf. 577. Schwl.
optiwis Autoribus, Magdeb. 732. P.
99 Mich. Apoſtolii et Gregorii Oypri: Prouerbia Gr. Lat.
per Dan. Heinfium L. B. 653. P. „
100 — It. Andr.
Haanov. 615. P.

In Octavo.

101 Adamanti Phyſiognomonicon Gr. Lat. per Ian.

Cornarium Baſ. 544. Antiochi Tiberti et incerti

CLhoeiromantia Lat. per Z. Dryandrum Mogunt.

102 Tlian⸗ variae Hiſtoriae Gr. Lat. per ILoach. Kuhnium,
o Argent 6s5. p.
103 — per lIac. Perizenium L. B. 701. p.
1I04 lac. Gronouii Supplementa Lacunarum in Aenea

Lactico, Dione Caſſ. et Arriano de expedit. Alex. M.

I05 Aeſchinis et Demoſthenis Orationes duae contrariac
Gr. per I. Sturmium, Argent. 550. P.
YlIe P.

98 Sam. Walther Deliciae Graecae ex antiquiſſimis et

Schotti Obſeruatt. human. Libri V.

X .

115
Iiy

i

106 Aeſchinie Dialogi Gr. Lat, per L. Cericum, Amſt. Ur

De

luk.
lluris

6

iis et

Lat.

iV.

I.

certi

Sunt.

mnkt,

abel⸗

cn 1

— 4 *

107 Fabellae Aaſpicne Lat. per ach. Camerariun,. Uipt

554. Schwi.
108 — hiſtoria vitae Aeſopi per eund. ib.
564. Schwl.

109 — ib. 570. Schwl.

110 Alexander de Figuris ſententiae atque clocutionis, B
Phoebammo de Schematibus oratoriis. Minucianns
de ſedibus argumentorum, Gr. Lat. per Laur. Nor.
mannum, Uplal, 690. Frzb.

1III Alexandri Tralliani Medici Libri XII. Gr. Lat. ber

I. Guinterium, Baſ. 5 56. ü.
112 Ammonius Hermias in quinque voces Porpl wrii
Gr. Venet. 546. P ſchadh.

“ 113 M. Antoninus Imp. de Vita ſua, Antonini Liber ralis

Metamorphoſes, Phlegon Trall. de rebus miris, lon-.
gacuis et ludis olymp. Apollonii hiſtoriae admiran-
dae. Antigoni admirandae narrationes, Er. Lat. Per
Guil. Xylandrum, Argent. 590.

114 Abphthonius Lat. per Rod. Agricolam ſ. 1. 520. Cicero

pro M. Caelio, Lipſ- 539. Wyiſti Betulii Suſanna
Comoedia tragica Col. 539. Gul. Gnaphei Acolaſtus.

ſ. de filio prodigo comoedia, Lipſ. 5338. EFrasmas

Rort, de Ciuilitate morum, Col. 539. Mich. Verini
Diſticha de moribus Vrat. ex off. Andr. Winckler,

540. P.
115 — lat. c. (chol. Reinh. Lorichii, Col. 570. Er. et

Tar. per Toach. Camerarium, Lipfſ. 570. P.

116 c. ſchol. Lorichii, Paris, 5S73. v.
117 — Gr. et Lat. per Camerarium, Lipf. 588. 1 Pif

ſelii Syntaxis Gr. Wit, eod. Dav. Chytraei Or. de
ſtudio Theologiae ib. 580. Ge. Bersmanni Or. de
hoſfpitio ſcholarum et eccleſiae Zerveſt. 585. Moͤnchb.

118 — GSr. et Lat. per Cph. Praetorium, Frf. 655

119. 120 Appianus Alexandr. Gr. Lat. Ppet Alex. Tol-
lium, Amſt. 670. P.

121 Ariſtidis Oratt. Gr. Lat. per- Gui. Crmerun, Ap.

Paul, , Stephar, 604. .
A 4 122 Or.

122 ArißidiOr nomine legatorumra- aecorum ad Achillem
ſcripta. It. Artium oratoriarum Libri II. Gr. Lat.
per Laur. Normannum, Lipf. 715. p.
123 Ariſtophanes Gr. Lat. per Nicod. F. riſchlinum, Prf.
ad M. 597. Callimachus et A. Lic. Archiae Epi-
grammata Gr. Lat. per eund. Baſ- 589. Schwl.

124. 125 Ariſtotelis Opp. Gr. Lat. per Iul. Pacium

Aur. Allobr. 607. 606. Schwl.
126 Chr. Funccii Introd. in Lectionem Ariſtot elis, Gorlic.
127 ,4, Inſtitutt. Ar:ſtotelis Categoriae et de In-
terpr. Alii in eosdem Pophyrii et Ariſtotelis Libros,
Lat. per Lach. Perionium, Baſ. S42. P.
128 Heinr. Hoepfneri Comm. in Ar- ſLotelis Analyt.
prior. Categor. de Interpret. et lagoge Porphyriana,
Lipſ. 620 P.
129 Ariſtotelig Dialectica Lat. interprete Boëthio per
II. Raenerium Lugd. ſ. a. Schwl. —
130 — Ethica Gr. Lat. per Matth. HBergium Prf.

591. P. 8
131 — per Ant. Riccobonum c. huius Comm. ib.
596. h. Schwli.
132 – c. Comm. I. Magiri, Prf 601. P.

133 Andronici Rhodii Paraphraſis Ethicor. Nicomacheor.
. Gr. Lat. per Dan. Heinſium L. B. 617. P.

134 V. Ur. Huberi Specimen Philoſophiae civilis continens

Ariſtotelis Ethicam contractam, Carteſium de affe Ri-
bus, Inſtitutionem Reip. et Excerpta QOuidiana.
Franequ. 686. Ei Orat. XII. ib. 682. Ei. dialo-
Sus de ratione docendi et diſcendi Juris, ib. 682.
135 M. 1. Aur. Mureri Comm. in Ariſtotelis Eth. et alios,

136 Ar ſtorcles de Mundo Gr. Lat. der Bonen. . eanium .“

L. B. SOlI. P. “
137 — Organon Gr. Lat. her Iul. Pacium, Erf.

598. P.
138 — Hlanov. 613. J.

139 *

140
141

142
14.

u

146
15

29
ilen 1390 Cph. Pelargi Quseſtiones: ex 1 Ari Organo et
IA. Rhetorica. Frf. ad Od. 600. Loach. Curei Lhy ica
”M Mir. 584. P.
I. 140 I. Neldelii Praxis Organi Ari⸗ Pote ict, prf. 607. p. K
141 Dan. Aciaiol Comm. in Ariſtotelis Polit. Ven.
66. P.
kain 142 8e⸗ Giphanii — — Frf 608. P. ſchadh.
. 143 Mich. Piccarti — — len. 659. P.
volic. 144 Ariſtotelis Rhetoriea Gr. Lat. per I. dur mänm, Argent.
70. h. Schwl. ”MB
leln. M 145 — per Ant. Riccobonum, Frf. 588. P.
146 — per Aemil. Portum, Spirae, 598. P.
147 Ant. Riccoboni Comm. de vſu Artis rhet. ee Fe
nat., ibp. 595 CLomment. i in Cccer onis dorinam orat. ib.
148 Wriannt de Expeditione Al. ex. M. Gr. Lat. per
N be Nic. Blancardum, Amſt. 668. P.
19349 Arhenaeus Tat. per Natal. de Cpuhibe, Lugd,
El. ẽðSJL 580. Schripol.
150. 151 Cailemachter Gr. Lar. per I. G. Graevium er
„ ib. EFz. Spanhemii Obſeruatt. Vitrai. 697. Frzb.
132 Conſtantint Cael.- Praeceptiones de 4grieultuta Lat.
SJ per Jan. Cornariuin, Baſ. 540. L. D
heor. 1853 Conſtanzini orplorog. Opuscula Gr. Iat. per J1.
Meurſfinm L. B. 6 17. P.
inewm 154 — de adminiſtrando i imperio Gr. Lat. per eunt.
feci. iitb. oII. P. H
lim. 1 155 Demoſthenis Oratt. UIl bartes Gr. Venet. 554. Schwl.
do.. 156 — Oratt Olynth et Vita elusd. ac Aaſchini, Gr.
2 O4 Lat. per Hier. Wolf. Baſ. 869. P.
h 157 Orat. Olynth. et Philipp. Gr. Lat. Ingolſt. 599
TIkhieoph. Golii Epitome Ethic. Ariſtor. Argent.
Hin 59 . P.
158 — Oratt. Olynth. Philipp. et aline. Gr. Argent.
.
Pr. f. a. h L.
159 Dio Chryſoſtomus de llio non capto Gr. Tat. per „
H Laur. Rhodosnannunn Northuſ. 652. P. wurmſt. G
%½% A S 160 Du.

10 rm N
160 Diodora Siculu Gr. per Viuc. Orßpe Baeum, Baf
539. P.
161 — Lat. per Lanr. Rhodomannum, Hanov. 611. P.
162 Diogene⸗ Laërtius Lat. Lugd. 5ß41. P.

163 — per I. Sambucum Antv. 566. Franisl. Grſe pfiut u5

de ſiclo et talento it. de menſuris Hebr. ib. 568.
alexi F. lacci Argonauticon per Lud. Carrionem,
164 — Gr. Lat. exc. . Stephanns, 570. Schwl.
165 —–— eum Heſchio III. et Eunapio Sard. Gr. Lat.
(Col. Alt. 616. P.
166 Dionyſii Halicarnaſſ. Scripta omnia Lat. per Tr. Wl--
S vurgium, Hanov. 615. P.
267 Dioſeoridis Libri VII. Gr. Lat. Paris. 549. Schwl.
168 Epictetus, Cebes et Arrianus in Epictet. Gr. Lat.
Sinmplicius in Epicet Lat. per Hier. ahun, Tomi
III. Colon. 596. Schwl.

169 Epictetus, Cebes et Arrianus in Epicket. Porph wrius
de abſtinentia ab animalibus necandis, vita Pytha-
gorsae et de antro Nympharum in Ody ſſea Gr. Lat.
per Hier. I' olfum, Cantabr. 655. P.

“ 170 Mich. Roſſal de Epicteto non Chr iſtiane et Orat. in- “

aug. Groning 708. Frzb.

1771 Euripides Gr. Baſ. 55 1. Schwl. (In appendice “”

quaedam deſunt)
172. 173 — Gr. Lat. per Jen. Portum, Heidelb.
5S597.
174. 175 — Hecubae interpretatio et explicatio Manb.
Heusleri, Lipf. 554. (in duplo) P. und Moͤnchb.

176 PEuſtathius de Amoribus Iſmeniae et Iſmenes Gr.

Lat. per Gilh. Gaulminum, Lutet. 618. Schwl.

177 Georgii Logothetae Chronicon Cptan. Gr. Lat. per
Tkheod. Douſam L. B. 614. Curopalates (Georg.
Codinus) de Officialibus Palatii Cptani et officiis
magnae Sccleſiae Gr. Lat. per Nadabum Agmonium
i. e. I ranc. nium) Gr. Lat. (Heidelb.) 588. Loſ.
Kaliger

189 9

NA
g.

en,.

Vomi

rius

Der
norg. J.

liuin

.

llyer

Fralniger de Re nummaria L. 8. 676. niiller.
Suellius de Re numm. ib. 613. P.

1778 rocoe Gr. Lat. per Hier. Cinmeluun, Lugd.
e

179 Tler te Libri omnes Gr. Iat. Der Gaſp. Tauren.
iium, Col. All. 614. P.
180 — Partitiones rhetor. Gr Lat. per I. Srurm, Arg,
570. Id. de grauitate apta Gr. Lat. ib. 571. P.

181 — de Inuentione Gr. Lat. per eund. ib. 570.

182 Herodianus Gr. Lat. per I. H. Boeclerum c. Baltih.

Scheidii Indice, Argent. 662. P.

1883 —–— Oxon. 678. oſimus Gr. Lat. per I.5 5. (Mier H

Smith) ib. 679. Frzb.

184 — uͤpber ſetzt, Halle, 719. e.

185. 186 Herodotus Lat. per Laur. Vallam ex cemendat.
Er alomc, Baſ. 559. in duplo) P. und

187 — c. H. Srephani Apolog Herodoti per Tr. Hl.
HW Frf. S9ö5. P.

189 Aem. Porti Lexicon lonic. Hier odotenm et Doricum

in Theocritum et alios, Prf. ad M. 658. p.

180 Haſacdes Glat, per Iu Hereelinm Nol 564 Mönchb.
190 — per Corn. Schrenelnenn, Lipi. 684. P.

191 ,— Ober et Dies Gr. c. Enarratt. Melanth. Prf.

549 M oͤnchb.

192 — Lipl. 591. I. Chij proſodia Wit. 601. P.
193 — Ethica et oeconomica expenſa, expenſis .

Cunr. Dieterici, Gieſs. 6560. p.
194 Heſychii Mileſ. OPasul Gr. Lat. per 1. Meurſium
L. B. 613. Moͤnchb.

D 195 IL. Jenſii Lucubrationes Heſy jchiange, Obſeruata in

is Homeri et Epigrammata Er. anccdota, Rotter.
P.
196 Theoctori Aphoriſimi G. Lat. per L Heurnium
len. 690. in 12. P. durchſch.

197 — 198

1 2 . . em ſees

nium Argent. 572. Schwl. und h. Schwl. (Deeſt
Titul. Vol. II.)

199 Odyſſea, Batrachom yomachia et Hymni.

Her. odoti, Plutarchi et Dionis Chryſoſt. Vitae Homeri,

Gr. (Argent.) 542. Schwl.

200 — Batrachomyomachia in celebrationem lIubilaei
Gracci illuſtrata ab Herm. von der Hardt, He mlt.
717. h. P.

201 Clauis Homerica et Mich. Apoſtolii P rouerbia, Rot.

202 Euerh. F. eithii Antiquitates Homer tcae c. f. Arg.

743. P. .
203 Pürr. Petitus de Homeri Nepenthe Trai. ad Rh. 689.

de Natura et moribus Anthropophagorum, ib.
685. p.
204 Ionae Rami Tr. de . lyſſe et Ourtno vno codemquc ex
llaris Odyſſea Homeri et Edda Island. Homerizante,
Jafn. 716. p.

205 Somera Wderk von Dichter der Noachide, Zuͤrich,

778. Engl. B

208 – Ilias durch §. 2. Gr. zu Stolberg, Flensb.

und Leivz. 781. Engl. B.

107 Oduͤßee von J. 5. Voß, Hamb. 78.

Engl. B.

208 Voer ares Gr. Lat. per Hier. walßun, Baſ. 594. Schwl.

209 — ib. 602. Schwl.

210 Iuliani Caeſares Gr. Lat. Gall. per I. Mich. Henſin.

gerum, Goth. 736. c f. h.
211 Libanii Ppiſtolac Gr. Lat. per T k. W. alf. Lipf.
711. P.

212. 213 Lucianus Gr. Hagenoae, 526. P.

214– 216 — Gr. Lat. per J. Ge. Graeuium Amſt.

687. I. Tenſii Aone⸗ Lucianeae et ad Graeuium
fuper aliquot Diodori & c. locis Epiſtola, Hag. Cem.

609. P.

z

217 Phi-

197. 198 omeri Opera omnia Gr. Lat. per Ob. Gipha- u.

en

a,

219.

21

in

nu2 1
1

29
224

P
⸗

13

Grke. 217 Philopatris Dialog. Tucianen Gr. Tat. c. Diſp. de
(eet eius aarch et auétore per I. M. Geſuerum, Ien.
nm. 218 Tyihronmis Alexandta Gr. Lat. per JI. Meur. ſi⸗ umm M
loner) L. B. 599. P.
219. 220 Tyfſiae Oratt. Gr. Lat. per Andr. Shorum,
Abilae Hanov. 615. (in duplo) P.
lem. 1 221 Maximi Lyrii Diſſertatt. phyſi cae, Alcinoi in Plaroneis
introduétio Gr. Lat. per Dan. Heinſi Wum, L. B. 614. pPp.
, Dot, 222 Menandri et Philemonis Reliquiae Gr. Lat. per
I. Clericum, Amſt. 7090. P.
223 Muſaeus Gr. Lat. per I. H. Kromayerum, Hal. 721. P.

n. 224 Nemeſius de Natura hominis Gr. Lat. per Nicaſ.
a. M Ellebodium, Antw. 565. Muſaeus Gr. Lat. per
Loſp. Barth. Amberg. 608. Agathemeris Geogra-
1 DH Phia Gr. Lat. per Sam. T. ennulium, Amſt. 671. P.
225 Oxon. 671. P.
e c 226 Nouni Dionyſiaca GEr. Lat. Per Gwan. E. alkenbe⸗ giugi.
ade Iljanov. 610. .
. 227 Oppianus de Venatione et piſtatu Gr. Lat. per Conn.
Dlrich, Rittershiiſium, L. B. 597. Ignatii Martyris Epiſto-

. le 1 t. per Hier. Vackleniun Vlvium, Antw. 572.
“Z 228 ,phen⸗ Gr. Lat. per Andr. Chr. Hlhenbach Trai.

7. agd Rh. 689. LC. WDMD
229 Falaephatus Gr. Lat. ad Vratislav. Scholarchas er
Schtll. Inſpectores per Paul. Patrem. PFrf. 685. h. P.
R“D 230 Palladius de Febribus Gr. Lat. Per Steph. Bernardum, 2
Hhenſe. L. B. 745. h. P.
231 Phaiaridis Epiſtolae Gr. Lat. per Tkon Naogeorgam,
Ii. Broeal. 558. TIaciti Germania cum VIr. Hutteni Har-

minio et ulio per Ph. Melanchth. Witt. 557. Moͤnchb.
232 Phocylidis Praecepta et Pythagorae aurea Carmina

— .

Amtt. Lat. PCr Guolphang. Anemoecium, Aug. 533. P.
Getien 233 Aem. Porti Lexicon Pindaricum, Hanov. 606.
CN. Ter Colemanni Opus droſodicum Cr. Prf. 61I.

234.2 35 Platonis Dialogi IV. Gr. per iher Berol.
780. (in duplo) Engl. B.

236 237 Plutarchi Vitae parallelae T. I. III. Gr. P.

238 — Lat. per Guil. Wylandrum III Tomi. Bal. 579 P.
239 — 241 — Frf. ad M. 591. Schwl.

242 — de audiendis Poctis Gr. Lat. per eund. Bal.

566. Schwl.

243 — de Liberorum inſtitutione et Noer atis Oratt.
III. Gr. Wit. 571. Cicero pro Milone c. n. Me-

lanchth., et Analyſi Bareh. Tarond, Colon. 567.

. Moͤnchb.
244 — Lipf. 616. p.

245 — GSr. Lat per Marec. Reumle, ium, Spirae, 58 ½

Cicero de Amicitia, de ſenect., per eund. ib. eod.

Or. pro Milone p. eund. ib. 586, ProS. Roſcio Amer.

ib. 583. Schwl.
246 I. Dav. Schreberi Hortulus ex Phaarchi Opuse. var.
et Vitis parall. Gr. Lat. Lipf. 710. P.

247 ohoenes Gr. Lat. per Pancr. Maſuicium, 1. B.

248 — 50 Po. ylius et ATeneas Tacticus Gr. Lat. per lIac.
GSGrononium, Amſt. 670. P.

251 Pythagorae Carmen aur. Gr. Lat. cum aliis Gymmiciis HM

per I. Chr. KkKnauth, Argent. 723. p.

252 H. eroclis Comm. in Pythagoraeorum aurea Carmina
Br. Lat. Lond. 654 de Prouidentia et Fato c. D“
Fragm. Gr. Lat. et Lilii Gyraldi Incerpretatio Ssym⸗

bolorum Pythagorae per I. Pearſon, ib. 65 5. P.
253 Quinti Calabri Praetermiſſa ab Homero er Tryphio.

dorus Gr. Baſ. 559. I. Poſſelii Apophthegmata ex

Plutarcho et aliis Gr. Lat. Wit. 594. Laur. Rhodo-

, manni Theologiae Chriſt. Tirocinia Carm. Gr. c.

verſ. Lipfſ. 596. Schwli.

254 — Praetermiſſa Gr. Lat. per IL. Corn. 4e Pain,

I. B. 734. Frzb.

255 Sibylliniſche Propheceyungen uͤberſ. mit Anmerk.

don J. Chr. Nehring, Halle, 7719. h. P.
25

158

a56 Sophoclis Aiaà Gr. Lat. per Balth. Srolbergium, Witt.
668. Cratetis Epiſtolae Gr. Lat. per I. Gebhardum,
. D Wrat. ſ. a. Alani ab Inſulis Parabolae per Andr.

n oktlebiun. ib. 663. Gaſp. Scioppii Conſultatt. de
4 r J. Scholis et Studiis, Ien. 671. Hadr. Valeſui Vita
4A, HMenr. Valeſti, Lipſ. 680. P. .
Onn. 2357 Theonis Sophiſtae Progymnaſmata Gr. Lar. Der ach.
* SHM Camerar. Baſ. 544. Schwl.
SG. 2358 Theocritus c. Schol. Cr. Der Zach. Callergun, Rom.
5”146. k.
259 – Gr. Lat. per Gui. Wlandrun, prt. 558.
h. eod. 260 — Idyllia Lat. per Viunm inſ. mium, Prf. 55 8.
Aner. Chriſtoph. Encelius de re metallica, ib. 557.
NMoͤnchb. wurmſt.
, 261 Theodori Grammatica Introductio, de Menſibus et

eong. Legapenus de conſtruet. verborum, Florent.

262 Theodor: Pr aalyai Philofophi Rhodanthes et PDon. .

per lue SLl clis Amores Gr. Lat. per Gilb. Gauloninum, Paris. 625.
. Eunapius Sard. de Vitis Philoſophorum per Hier.
nmikdis Commelin. Colon. All. 616. P.
ermimu J. . 263 Theognis Gr. Lat. c. Hypmonem. Gr. Lach. Camerart
o e. . per Molfg. Jeberum, Lipſ. 620. P.
l 264 Theophroſti Characteres ethici Gr. Lat. per V. Ca.
P. Janubonum, Lugd. 599. Loach. Camerarii Symmicta
Drlir. Problemata, Heidelb. 594. Appendix 596. P.
n d 265 — Lugd 617. SaracenicaGr. Lat. per Fr. Glburgium,
Nod. Heidelb. 595. I. Petri Lotichii Tr. de Caſei nequitia,
6r. c. FPFPrf. 643. Ei. Or. de bona mente ib. eod. Pp.
266 Theophylacti Simocati Opera Gr. Lat. per Ian. Grure-
ke Pur, ſ. rum, Heidelb. 599. Moͤnchb.
267 Thucydides Lat. per Ge. Aeac. Enenckel L. B. Hohen.
SZ OY” eecium, Arg. 14 P.

,6 s 2268

268 Xenophontis Opp. pars II. Gr.

269 — Cyropacdiae Lib. I. Gr. Lat. per Iac. Naufſfmann

270 — Republik der Athenienſer Gr. und Deutſch,
durch J. Heinr. Wacker, Dresd. und Leipz.
744. p 2 „

271 — Epheſii Epheſiacorum Libri V. de Amoribus

272 Zoſimus Gr. Lat pei Cph. Cellarium, Cizae, 679. P.

Anthiae et Abricomae per Ant. Cocchium, Lond.

273 Orationes Antiphontis, Andocidis et Maei Gr. Lat.

per Alph. Miniatum, Hanov. 6 9. roch lack.
274 — ex Herodoto, Thucydide, Xenophonte Gr.
Lat. ex Liuio, Caeſare et Salluſtio per Melch. Junium
Arg. 586. I. Sturmii Scholae in Horatii Art. poët.
ib. 587. Ei. Oratt. de certo genere vitae homini
nobili deligendo, ib. 586. Schwl. “

275 Carmina IX. illuſtr. Feminarum, Lyricorum, Ele-

giae Lyrtaei et Minermi. Bucolica Bionis et Moſchi

Sr. per. Fulv. Vrſinum, Antv. 568. Cl. Verderii

Peripetaſis Epigrammatum et Pozmatia, Paris. 581.

Schwl. “

276 Theognidis et aliorum poæt. Opera ſententioſa per
Sim. Hertelium, Gr. Lat. Baſ- 559. Olympiae Puld

niae Morataue Opera ib. 562. Schwl.
277 — Lipf, So. Pp.

278 Anthologia Gr. Lat. per L. Soreren Prib. Briſg. 544. P.

279 Specimen Sapientiac Indorum vett. Stephanites et

Ichnelates Gr. Lat. per Seb. (lottofr. Stark. Berol.

697. Anr. Guil. Ertelii Auftriana egina Arabiae,
Aug. V. 6087. P. . H
280. 281 Marr. Hayneccii Enchiridion ethicum Gr. Lat.

Lipfſ. 600. (in duplo) Schwi.

282 Flutarchus de lberorum inſtiutione, Mocratis III.

. Oratt. et alia Gr. Lat. Frf. ad Od. 621. Pp.
283 Geoponica er. Aziſtoteles de Plantis Gr. per Sim.
—(Iriryyngenum, Baſ. 5S309. pPp.
284

AYl 4

Mans

ſch
tpt

ibog

nd.
2287 Belli Troiani Scriptores praccipui, Picyt rer.
Dures Phryg. et Homerus c. Libunii et Ar Vidis de-

L.

D
oet.
nini

De.
ſeli

lerii

81.

per
kul.

17

284 Dicionarium medicum Gr. Lat. cum Lehiu⸗ Erorian
et Galeni in Hippocratem Gr. exc. H. Stephanas
564.

P.
285 Juris orientalis Libri III. Gr. Iat. per Enim. Boneßi

dium, exc. H. Stephanus, 573. E. B.

296 Excerptae hiſtoriae ex Creſta, Agatarchide, Mamgone,
D Anpiani lberica et de geſtis Annibalis, ex off. H. =

Stephani, 557. p.

clamatt. Lat. Baſ. 573. Schwl.

288 I. M. Geſneri Chreltomathia Gr. Lipt 724 E, B.

In Duodecimo et minori form.

—

289 Achillis Tarii Erotita Gr. Lat. per C. Salimaſi en l.
B. 640. P.
290 Aelianus de Natura animal. Gr. Lat. Col. Allobr.
616. P.
291 Aeſopi Fabulae et alia Gr. Lat. Baſ. 606. P.
292 Antonini Liberalis Metamorphoſes Gr. Lat. per

Thom. Munckerum Amſt. 676. I. Tranci Veronica =

theézans Lipi. et Cob. 700. P.

293 Appianus Alex. lat. Lugd. 551. P.
ʒ“ 294 Aphthonius Lat. c. ſchol. Reinh. Lorichi: brt 609. P.

295 — Wrat. 671. Th. Farnabii Index rhet. et orat.
Ien. 67 3³. P.
296 — per Iac. CGauchium Lipfſ. 684. h. P.
297 — reformatus Colon. 624. L.

298 Diogenis Laertit Vorrede Gr. und Lat. mit Anm.

299 Epictetus et Cabes Gr. Lat. Hannov. et Hildeſ. 666. p. HD

300 — ib. 692.

301 Epickenu: Gr. Lat. Germ. ber . H. R. Taſtenii, 721. S

B 302

J8s iE

302. 303. Homeri omnia Gr. Lat. per I. Criſpinum Genex. 10
304. 305 —– per Steph. Berglerum Amſt. 707. P. 221
306 Dionyſius Longinus Gr. Lat. per Tanaꝗ. Fabrum
307 Phileutherii Lipfienſis (Rich. Bentley) Infamia Emen- l.
dgationum in Menandri Reliquias Trai. ad Rh. edita: zu
308 Polyaenus Gr. Lat. per I-. Caſaubonum, Lugd. 589. P. 3
309 Plutarchi Vitae parallelae Tomus III. Lat. Adi. 4
Aemilius Probus Lugd. 567. L. 1

—

310 Fophocles Gr. per (zuil. Canterum Lugd. 593. P. „H5
311 Theophili Paraphraſis Inſtitt. Gr. Lat. Genev. 610. P.
312 Thucydides Lat. per Aem. Portum, Frf. 594. Pp. 6
8313 Pindari et ceterorum Lyricorum carmina Gr. Lat. zane
aoap. H. Stephan. 586. P.
314 Gnomographi Gr. Lat. ap. I. Criſpin. Georgica, Bu-
colica et Gnomica ap. eund. 570. Bucolica ap. 39
eund. 569. P. wurmhſ.
315 Comicorum Graecorum ſententiae Gr. Lat. exc. HJ. .
Stephanus, 569. P.
316 TLheocriti et alior. poctarum Idyllia Gr. Lat. exc. 329
MMenr. Srephanus 579. Moͤnchb. 30.
317 Apophthegmata ex Plutarcho et Diogene Laërtio Gr.
Liaat. exc. H. Steph. 568. Schwl.
318 Epitome Locorum communium L. Srobaei Lat. Col. z
321
QClaſſis II. Auctores Latini.

319ö (ieronis Opera thet. et Oiationes Parif. 5r. 8
. 4 .

7
ic
L. wurmſt.

32⁰

SII.

32

221 — Orator ad Brutum c. Comm. M. Ant. Maioragii

3a0 Cceronis de claris Oratoribus Lib. c. Comm. Seb.
Corradi Florent. 552. P.
Baſ. 552. H. Loritus Glarean. de Aſſe ib. 551.
Wolfg. Lazii Vienna ib. 546. Reſtauratio ſtudii litt.
in Academia Roſtochienſi, 544. h. Schwl.

2322 — Orationes in omnes doctisſ. Virorum lucubra-

tiones Baſ. 539. L.
323 — Vener. 547. PD. „„
324 — in Epiſtolas ad Famil. Comm. Paulli Manutii
Lugd. 5980. Schwl. W

325 — Oſffria et reliqua e. Comm. Hier. Wolfii Baſ.

569. h. Schwl.
326 Nizolius Baſ. 583. Schwl.

327 Curtius per Chriſtoph. Brunonem Baſ. 545. Nenophon

Gr. Lat. ib. eod. Schwl.
328 Aulus Gellius per Nic. Gerbellium Arg. 514. Apu-
leius c. Comm. Phil. Beroaldi Ven. 516. Horatius
c. IV. Comment. ib. 498. Tragedie Senece cum
Commento ib. 492. Schwl. HM
329 Horatius per Dion. Lambinum Frf. 577. Pp.
330 Juuenalis c. Comm. Domitii Calderini Ven. 493. S
Terentius ib. eod. Valerins Maximus ib. 503.
Scholl.
331 OQuidii Heroides epiſtolae c. Comm. Ven. 558.
Metamorphoſes c. Comm. ib. 565. c. f. P.
332 Plautus c. Comm. Bernardi Saraceni c. f. Ven. §II.
MMartialis ib. 510. (deſunt priora 8 folia) h. Schwl.

333 — per Dion. Lambinum Colon. 577.
Macrobius ib. eod. Schwil.
335 Salluſtius Brixiae 495. Iuuenalis Ven. 494. Ouidio
(ita exſtud) de Arte amandi et de Remedio amoris c.
Comemo. ib. eod. Florus Lipſ. 494. Schwl.

334 Quintilianus Lol. 527. Aulus Gellius ib. 526.

336 Silius Italicus Ven. 493. (deeſt Fol. 1.) Ouidii Me-

tamorph. per Raphaelem Regxinm ib. 505. Ouidius

20 ES

de arte amandi et de remedio amoris c. comento

ib. 494. h. Schwl.

337 Solini Polyhiſtor per J. Camertem. Vienn. 520.

Pomponius Mela per loach. V. adianum ib. 518. Schwl.
338 — in eum Cl. Salmaſii Exercitationes, Trai. ad
339 V'alerius Maximus c. Oliuerii Comm. et Todoci Badii
AIſcenſii Expontione Mediol. 513. Tragoediae Senecae

c. Comment. Bernardini Marmitae et Dan. Galetani

VYVen. 505. h. Schwl.
340⁰ Virgilius c. Comm. Seruii, Landini, Mancinelli,
Donari, Domitii Ven. 514. L.

Fabriciuimn Baſ. 561. Schwl.

4 mv. 575. b. P.
343 — 345 — per I. Lud. de la Cerda Col. 647 P.
34506 — Aeneis c. Enarratt. Laynb. Hortenſii et Naſcim-
aeaaeni Naſcimbaenii Explanatione in P. I. Aeneidis.

BPal. 577. h. P.
iIn Quarto.

347 Anſonius Per PEliam Vinetum Burdigslae 580. P.

348 Caeſar per I. Dauiſium c. Metaphraſi Gr. Libror. de

Bello Gall. Cantabr. 706. P.
349 Carullus per Ij. Voſſium Lond. 684. P.

350 Ciceronis Opera per Dion. Gothofredum Genev.

351 — in Orationes aliquot Lucubrationes variorum

p. I. Baſ. 536. Schwl.

35 c, vita Rami per I. Th. Freigium Baſ. 575. L.

4

353 — in Tulcul. I. Comm. TIoach. Camerarii Baſ.

331. Ictorum vitae per Bernard. Rutilium et I.

. Comm. Donati, Leruii et alior. per Ge.

—(Comm. et Paralip. Germani Valentis Guellii

— in Orationes VIII. cosſ. P. Rami Praelectiones

74

N
31

373

ſeini

reidi.

Gener.

iorum

Riones

355 Curtius c. Comm. I. Freinshemii per I.

369 . Voſi.

1
Bal.
et I.

354 Claudianus per Caſp. Barthium Frf. 650. P.
H. Rapp.
Arg. 670. .
356 — per H. Snahenburg Delph. et L. B. 724. P.
357 Valerius Flaccus per Petr. Burmannum Leidae 724.
Marm. J.
358 Horatius per Iac. Cruquium Antv. 578. P⸗

359 — per Bern. Parthenium Ven. 584. Emerici

Crucei Comm. in Statii ſyluas Pariſ. 618. I. a Wower
de Polymathia. Hamb. 604. Monachi Altiſſiodau-
renſis Chronologia per Nic. Camuzaeum Pariſ. 609.
Chriſtoph. Riccii Vindiciae Iuris, Gedani 633. P.
360 — c. Paraphr. Eilk. Luhini Prf. 612. P.

361 — Epiſtolae c. Praelectionibus C. Minois Pariſ.

362 Iuuenalis per H. Chr. Henninium, VlItrai. 685. P.
363 I. Freinshemii Supplement. Liuianor. T. I. Argent.
6 6,4. P.

364 Faſti Romanorum Liuiani c. Encomiaſtico et Coro-

nide Liuiana p. El. Conſt. von Trewen Schröder,
365 Lucilii Satyrae per Franc. Douſam, L. B. 597. P.
366 Ammianus Marcellinus per Iac. Gronouinm, L. B-

693.

3267 Martialis per LTheod. Marcilium, Pariſ. 601. h. Schwl.
368 — c. Comm. Laur. Ramirsz de Prado, Pariſ.

607. P. W
1i Obieruatt. ad, Pompon. Melam Appendix,
Lond. 686. E. D. ”

370 Perſius c. Comm. V. alentini, Volſci ete. per J. TIh.

Freigium, Baſ- 578. P. (in Indice quaedam deſunt.)
371 — c. Comm. Cornuti et alior. Lutet. 601. P.

2272 Petronius per I. Peir. LEotichium c. ſylloge Caſtiga⸗

tionum clariſs. Interpretum, Frf. ad M. 629. P.

373 — per Petr. Burmannun, Frai. ad- Rh. 709. P.

374 Plautus per Dion. Lambinum, Aur. All. 605. P.

375 — ber Fr. Taubmannum, Witt. 6 2. P.

B 3 —FS

376 Plinii Epiſtolae Arg. 521. Lſocratiz Or. de bello fu-

giendo Lat. per Petr. Moſellan. Baſ. 522. p.
377 Priſcianus Venet. 527. Schwl.
378 Propertius, (lIani Broukhuſti.) Amſt. 702. Frb.
379. 380 Quinctilianus per Petr. Burmannum, L. B.
720. Frb. S JM
381 Petr. Burmanni Ep. ad Cl. Capperonnerium de nous
eius Quinctiliani Inſtitt. Or. Editione, Leidae, 726. P.
382 Quinctilianus de Inſt. or. per I. M. Geſnerum, Gott.

383 Salluſtius per Gottl. Cortium, L. 724. L.

384 Qv. Fereni Sammonici Liber de re medica per Gabr.

Humelbergium, 581. P.

385 Silins lalicus per Arn. Drakenborchium, Trai. ad Rh.

386 Fratius per Caſp. Barthium, Tomus II. P.

389 — per I. Ge. Graeuium, Trai. ad Rh. 672. P.
390 Symmachi Epiſtolae per Franc. Suretum, Pariſ. 580. P.
391 Scipionis Amirati Diſſ. polit. in Tacitum c. Cph.
Pfiugii Digreſſionibus polit. Frf. 618. P.

3092 IL. H. Boecleri Comm. in Laciri Annal. L. I. c. I.

Onoſandri, Heidelb. 604. P.

394 TLacitus de Moribus Germ. per Herm. Conringium,

HIelmeſt. 678. h. P.
3095 TLerentius per I. Phil. Pareum Neap. Nemet. 619.
Moͤnchb.
396 — per Fr. Lindenbrogium, Frf. 623. Pp.
397 Tibullus (Iani Broukhuſi!) Amſt. 708. Frb.

398 Valerius Maximus per Abr. Torrenium, Leidae, 726.

399 Peruigilium Veneris per Andr. Riuinum, Lipf. er

PFPr. ad M. 644. P. S
400 Virgilius per Fr. Iaubmannum, Witt. 618. h. P.⸗

404

P. ”

01

2

400

07
40

49.

4II
388 — etc. Diſſ. polit. I. H. Boecleri, Arg. 647. P.

4
41
41

41

420

42

non
6.
CAe.

4GR.

tge
gin,

il a

*

H

do. Nℳ%

401 Auctores Rei agrariae per m. Goe/ um, Amt.

674. P.
402 Scriptores Rei ruſticae, Ven. 514. Schwl.

403 — per I. M. Geſnerum, Lipſ. 735. P.
404 Vetera Romanorum Itinera per Per. Welugiun,

Amſt. 735. P.
405 Auctores Latinae Linguae per Dion. Gorhofredun,

Col. All, 622. P.

406 Grammaticae Latinae Aucdorcs antiqui per Hel.

Putſchium, Hanov. 605. Iac. Gebhardi Crepundio-
rum, Libri III. ib. 615. P.

407 Rhetores antiqui e Bibl. Franc. Pithoei, Pariſ. 599. r.
408 Mart. Ant. Delrii, Srntagma Tragoediae Latinge,

Lutet. 619. Schwl.

409. 410. Pocëtae latini minores per Petr. Burmanmm,

Leidae, 731. P. H
4 11 Mythographi Latini per Auguſtin. van demreren,
I. B. et Amſt. 742. Frb.

In Odavo.

412 Apicius Caelius de Arte coquinaria per Mar. Lihenadn
Amſt. 709. p.

4¹⁸ Apuleius per Petr. Coluium. L. B. 588. P.

414. 415. — per Marc. Hopperum, Baſ. 597. Schwl.
416 — per CGeverh. Elmenhorſt, Frf. 621. P.

417 — Metamorph. per I. Pricaeum, Goudae, 650. P.

418 Flauii Auiani Fabulae per Henr. Cannegioren Amſt.
731. p.

419 Boëtius per I. Bernartiumn, Antv. 607. h. P.
420 — per Theod. Sitzmannum, Hanov, 607. Iuſt.

Lighſius de vna religione L. B. 591. Ei. Inſtitutio
epiſtolica ib. eod. Hier. Magius de Equuleo, Hanov.
609. Eryc. Puteanus de Erycio et Iulii Paridis Epit.
de Nominibus ib. 606. Moͤnchb.
421 — et Opuſcula ſacra per Petr. Bertinn, 1. B.

24 Ee

422 ECueſar Venet. 513. Schwl.
423 – Lyutet. 544. P.

424 – Baſil. 501. Schwl.
425 – per I. Valent. Merbizium, Frf. et tLipf 793. P.
426 — per Chriſtoph. Cellarium, Lipf. 705. P.
427 — ib. 726. P.
— mit tutſchen Anm. Halle, 718. P.

428
. iudicant, adeant Heumanni Conſp. Reip. litt. C. VI.

G. 26. et inſpiciant N. 487. 577.)
429 — in cum Notae Franc. Horomanni e. Fragmen-
iuiiis, Schwl. (Particula Edit. Lugdun.)
430 Caſſiodori Opere per Petr. Broſſeum Aur. All. 622. P.
431 — Or thographia per Lud. Carrionem, Antv. 579
Eith. Lubini Antiquarius, Amſt. 594. Moͤnchb.
432 Catullus, Tibullus, Propertius per Toſ. Scaligerum,
Antv. 582. Schwl.
433 Catullus c. Comm Achillis Statii, Ven. 566. Tibul⸗
lus cum Comm. eiusd. ib. 567. P.
34 Catulli Phaſeilus . Parodiis et Notis per Andr. Senfr-
tehbium, Lipſ. 642. Huius Argo ib. eod. P.
435 Celſus per Th. I. ab Almeloveen, Amft. 713. E. B.
436 Cenſorinus de Die natali ex vec. H. Lindenbrogii
Cantabr. 695. P.
437 Ciceronis Opera ex rec. Dion. Lambini Aur. Allobr.

606. P.

4 439 — Rhetor. de Inv. Trop. et Partit. orat. Venet.

9 de Orat. de optime genere Orat. et t de claris
Orrat. ib. 564. Schwl.
440 — Oper rhetotica per I. Srurmium, Argent. 557.

Schwl

6, 441 — Opp. T. I. per Dion. Tamhinienn, Lugd. 580.

Schw wl.
442 – de Oratore et Orator c. ſchol. Frf. 606. P.

443 — in Partitiones orat. 1 Kurmii Dialogi Argent.

549. P⸗ 444

(de Editionibus c. nobis theotiſcis, qui nimis abiecte 6

40

6
4

“

6

4 4
65

67

459
600

AuA

460.

664
66

666

46

G

444 Ciceronie Orationum Vol. I. per I. Srurmiun Argent.

550. Schwl.

MM 44 5 — Vol. II. ex emend. Dion. Ianbini, Ven.

579. p.

446 — 4 51. — Orationes per I. Ge. Graeuium, Amſt. H

695699. P.

452 — Orationes ſelectae Per Cph. C eilari iilte Cizne,

677. P.
453 — len. 692. P.

454 — ib. 708. h. P.

455 – Orationuam contra Verren et aliar. Expoſitio

Monii Paediani Venet. 522. Schwl.
456 — in Orationes et Satbra nonnulla Petri Rami
Praelectiones, Frf. 582. Schwl.

457 — Orationum Reſolutio per Melch. Iuniun, Arg.

terioris accomodatum per Petr. Prancium, Amſt. t. 6.
ad Or. pro Marcello, ib. 699. P.

459 — Ppiſtolae familiares, Ven. 512.

460 — per loach, Camerar. Lipſ. 586. Sehl.

461 — ex rec. I. Ge. Graeuii, Amſt. 689. P.

462.463. — Amſt. 693. P.

–

464 –— ex rec. Cnh. Cellarii, Lipf. 698. P.
465 — in omnes Bbiltal⸗ Franciſci Priſcianenſi 5
eruationes Ven. 549. Moͤnchb.

Ar gumentorum Ob
466 — in Epiſt. famil. Baſ. Fabri Loci Obſeruatt.

atque Expoſitionum Indices Lipſ. 554. Ei. Phraſes

Terentianae ib. 556. Mönchk,

467 — in Epiſt. famil. I. Gendemi Annotaiiones,

Baſ. 580. Moͤnchb.

468 — Epiſtolarum Libri III. germanice per Sreph. „
Rinium, Eißleben, 597. V irgilii Bucolica germ. p.

eund. ib. 593. Moͤnchb.

us. 575 Schwl. Fuadh.
479

458 — ad Or. pro Archia Specimen Eloquentiae e ex-

469 — Epiſtolarum Volumen akerum per 1. drurminn

470. 471 Ciceronis Epiſtolae ad Atticum per I. Ge. Grae

uium, Amſt. 684. P.

472 — Oeerum Philoſoph. Tomus II. Lugd. 540.
Schwl.
473.474 — Vol. 1 II. per I. Surzmiug, Arg. 558. Schwl.

475. 476 — Vol. I. II. per eund. ib. 569. 574. Schwl.
477 — in Libros de Nat. Deor. et Paradoxa Weiſti

Betuleii Comm. Baſ. 550. Schwl.
478 — in Acad. Quaeſt. et de Finibus I. Roſae Comm.
Prf. ad M. 571. Moͤnchb.
479 — de Fato per Salom. Geſnerum, Wit. 594. P.
480 — de Officiis, Senectute, Amicitia etc. c. annott.
Schwl. (Titulus diſcerptus)
481 — per I. Srurmium, Arg. 570. Schwl.
482 — c. not. Lipſ. 593. Schwl.
483 — per I. Ge. Graeuium, Amſt. 688. P.
— de Officiis c. Comm. Mart. Henrici Sagan.
Vitaeb. 582. Moͤnchb.

485 — in Officia Hier. rrolfi Quseſtiones, Bal 579.

Moͤnchb.

486 — ex Off. de ſenectute etc. excerpta Phraſeolo-

gia Oth. Ant. Reyher, Lipfſ. et Frf. 719. L.
487 J. M. Geßners Chreſtomathia Ciceroniana,
Weimar und Jena, 717. L.

4”88 Ciceronis Sententiae per Petr. Lagnerium Col. 562.

Conr. Lcoſthenis Parabolae ex Ariſtotele etc. Baſ:
551. Ge. Majoris Sententiae Vett. Poetaruin, Lipſ.
560. Schll.
489 H. Stephani Lexicon Ciceronianum Gr. Lat. 557.
Caſtigationes in Ciceronem, eod. Annott. in Sopho-
clem et Euripidem, 568. L.
490 Ant. Schori Theſaurus Ciceronianus 1. Lat. Arg.
586. Schwl.
L. A. Erneſti Clauis Ciceroniana, Lint. 739. p.
4* Rei⸗ Corradi Quaeſtura ib. 754.
493 Curtius per Chr. Juncker, Lipſ. et Cob. 708. P.
44 — uͤbberſetzt mit Anm. cHene, 7. 720⁰ L.

499

1

500.

495 lac. Perizonii Curtius vindicatus L. B. 703. P.
496. 497 Eutropius c. Paeanii Metaphraſi Gr. per Cph. .

Cellarium, Ien. 698. (in duplo) P. u. h. P.
498 C. Val. Flacci Argonauticon per Lud. Carrionem Col.

All. 617. C. Sollii Apollinaris Sidonii Opera per

I. Sauaronem, Pariſ. 598.
499 Florus per I. Freinshemium Arg. 636 P. (e. Chr.
Gryphii copioſis Annotatt. adſcriptis)

8S800. 501 — ib. 669. (in duplo) P.

02 — per N. Blanckardum L. B. 648. h. P.

5§
So3 Aulus Gellius c. Ann. Petri Moſellani Col. 549. 9.P.
504. 505 —- Frft. 603. (in duplo) Moͤnchb. u. P.
