47 Homeri llias & Odyſſea Graece cum Scholiis
Graecis ex Officina Hervagiana. 541.
48 Ariſtophanis Comoediae Graece & Latine per
Ludolphum Kuſterum. Amſtelodami 710. charta
magna
49 Euripidis TPragoediae Graece & Latine per Jo-
fſuam Barneſium. Cantabrigae 694.
50 Aeſchvli Tragoediae Graece cum Scholiis Grae-
cis per Th. Stanlejum. Londini 663. der zweyte
Theil fehlt.
51 Photii Bibliotheca Graece cum notis Dav. Hoe-
ſchelii. Aug. Vind. 601.
52 Photii Epiſtolae Graece & Latine per Richard.
Montacutium. Londini 6531.
53 Jo: Stobaei Sententiae Graece, & Latine Liguri.
543.

IN C“KTO.
54 Heſychii Lexicon per Cornelium Schrevelium.
Lugd. Bat. 668.
55 Val. Harpocrationis de Voeibus liber per Jac.
Gronovium Lugd. Bat. 696.
56 Dav. Chytraei Chronologia Hiſtoriae Herodoti
& Thucydidis. Helmeſt. 586,
57 Polybii Selecta de Legationibus Graece cum no-
tis Fulu. Vrfini Antwerp. 582.
58 Polybii Diodori Sieuli, Dionyfii Halicarnaſſen-
ſis, Appiani Alex. Dionis & Joannis Antiocheni
Excerpta ex Collectaneis Conſtantini Porphyro-
gennetae. Graece & Latine per Henr. Valeſium.
Paris 634.

39 Jo. Cinnaimi Libri IV. de Rebus geſtis Joannis

& Manuelis Comnenorum Graece & Latine per
Cornel. Lollium. Traj. ad Rhen. 652.

60

1.ꝰ ꝶ e e .

65 Les Cefars de l'Empereur Iulien traduit du
Grec. avec des Remarques par Ezech. Spanheim.
a Paris 682. Frzbd. .
61 Iſocratis Oratio de bello fugiendo latine inter-
prete Petro Moſellano. 517.
62 Cl. Aeliani varia Hiſtoria Graece & Latine per

Abrahamum Gronovium. Lugdun. Batavorum 731.

Frzbd.
63 64 Aeliani de Natura Animalium Libri XVII.
Graece & Latine per Abrah. Gronovium. Lon-
dini 744, 2 Volumina Frzb.
65 Diogenes Laertius de Vitis Philoſophorum.
Graece & Latine per Aegid. Menagium Amſtel.
692. S
66 Ariſtotelis ad Nicomachum Ethicorum Libri X.
Graece & Latine per Sam. Rachelium Helmeſt.
660.
67 Ocellus Lucanus de Vniverſi Natura Graece &
Latine per Carol. Emmanuel. Vizzanium. Am-
ſtelaed. 661.
68 Simplicii Commentarius in Enchiridion Epide-
ti Graece & Latine per Cl. Salmaſium Lugdum.
Bat. 640. . .
69 71 Luciani Samoſatenſis Opera Graece & Lati-
ne per Tiber. Hemſterhuis & Io. Frederic. Rei-
tzium Tom. III. Amſtelaed. 743. 3. Vol.
72 Nenophontis Epheſii Libri V. de Amoribus An-
thiae & Abrocomae Gr. & Lat. per Ant. Cocchi-
um. Londini 726. Frzbd.
73 Michael Neandri Opus aureum. Graece & Lat.
Lipf. 577.
74 Novem illuſtrium Foeminarum Fragmenta &
Elogia. Graece & Latine per Io. Chriſt. Wolfium.
Hamb 734. .
75 Pindarus Graece & Latine per Eraſm. Schmidi-
um. Wieteb. 6106.

76

ridit A
—RHr
penhet

e iner.

Air et
Onnt⸗

f I.

n Lor⸗

tonn
1k,

art

ee.
U

bice
lad

i⸗

ic⸗

„75 Callimachi Hymni cum Scholiis Graecis & Epi-
grammata per Henr. Stephanum 577.
77 Callimachi Cyrenaci Hymni Epigrammata &£
Fragmenta. Graece & Latine per Annam Tana-
quilli Fab ri filiam. Paris- 675.
„78 Anacreontis Odae & Fragmenta Graece & Latl-
ne per Joan. Cornel, de Pauw. Traject. ad KRh.
32. —
79 Prcerpta: ex Tragoediis & Comoediis Graecis Gr.
& Lat. per Hug. Grotium. Pariſ. 626.
80 Anthologia ſeu Florilegium veterum Graeco-
rum Poetarum Graece & Latine per Eil. Lubi-
num. Heidelb. 604.
381 Andr. Schotti Llagoiniæt ElAnvinæt ſ. Adagia
graeca Antwerpiae 612.

IN OCGTAVO ET DVODECIMO.

82 Thomae Magiſtri Atticae Dialecti Elegantiae
Graece per Nic. Blancardum. Franecq. 69790.
83. 84 Geographiae Veteris Seriptores Graeci mino-
res Graece & Latine Vol. I. & II. Oxon. 698.
35 Arrianus de Expeditione Alexandri M. Gr. &
Lat per Nic, Blancardum. Amſtelod. 668.

86 Arriani TLeadica, Periplus Ponti Euxini, Maris
Erythraei, de Venatione, Epistati Enchiridion
&c. Graece & Latine per Nicol. Blancardum.
Amſtelod. 683.
87 Thucydidis Lib. VIII. de Bello Peloponneſiaco
Lat. cum annotat. Georgii Acacii L. B. Enencke-
lii Tubing. 596.
88 Idem Liber. Argentor. 614.
89 - 91 Polybius Graece & Latine per lacobum
Gronovium Tomis III. Amſtelodam. 3. Volum.

Frzod.
92

92 Polybius Latine per Iſaec. Caſaubomim PFran- 10
cof. 610.
93 Appiani Alexandrini Hioriae Romanae Grae-
ce & Latine. per Alex. Tollium. Amſtelodam. 10
84 Ticrodidunns Graece & Latine cum notis oan. I
Henric. Boecleri & Indicae Balthaſ. Scheidii Ar-
gentor. 662. — W
95 Zoſimus Gr. & Latin. per Chriſtoph. Cellarium
Cizae. 679.
96 Georgius Codinus de Originibus Conſtantino- ll
politanis Grac. & Lat. per Georg. Douſam. Hei.
delberg. 596. 11ͦ

97 Acliani variae Hiſtoriae Graece & Latine Lug- HD
dun. 625. Aeliani Lib. XVII. de Natur. animal.

Gr. & lat. Lugd. 61r6. 1
98 Hippocratis Aphorini Graece & latine Lugd.
Batavorim. “
99 Diogenes Laertius & Heſychius de Vitis Philo-
ſophorum. Gr. & lat per H. Caſaubonum apud
Henr. Stephanum. 595. 1
100 Eunapius Sardianus de Vitis Philolophorum 8
Graece & latine per Hadrian. Iunium. Antwerp. n
568. 6
1401 M. Antoninus Imper. ad Scipſum. Gr. & lat. “B
Oxon. 704. 1
102. 3 Ariſtotelis Opera Gr. & lat. Tom. I. Ligd
607. 2. Vol. H
IO4 Andronici Rhodii Ethicorum Nicomacheorum au

Paraphraſ. Gr & lat. Cantabr. 979. Frzb d.
105 Theophraſti Notationes morum Gr. & lat. per
Iſaac. Caſaubonum. Lugd. 596.
106 Epi deti Enchiridion Cebetis Tabula Gr. *
lat. Antwerp. 578.
107 Epicleti Enchiridion & Cebetis Tab. G Gr. & lat. S
per Iacob. Gronov. Delphis Bat. 683.

10

In E

ge Ct
clocan,

s on.

eicid-
Aariun

fanero⸗
n. Kr

neli⸗

M
1
had
le Le

o.
1

one

gern
„ M.

A Se 143

408 Maximi Tyrii Diſſertationes Philoſophicae
Graec. & latin. per Dan. Heinſium Lugdun. Ba-
tav. 614. OWZVMZVU
109 Iſocratis Scripta Graeco -Latina per Hieron.
Wolfium Baſil. 571. H
IIO Lyſiae Orationes XXXIV. Gr. & lat. Pet Iodoc.
Vanderheidium.’ Hanov. 615. ,
In Antiphontis, Andocidis, & Iſaei, Orationes
XXX. Graece & latine per Anton. Miniatum.
Hanov. 619. .
IIZ Libanii Oratio de ulciſcenda Iulian
Gr. Lipſ. 702.
II3 Dionis Chryſoſtomi Oratio de Ilio non capto.
Graece & latine per Laurentium Rhodomanum.
Halberſtad. 679.
1I4 Dionyſjus Longinus de ſublimitate Gr. &. lat.
Oxoniae. 730.
1I5 Apollonii Tyanei Anacharſidis „ FEuripidis,
Theanus Epiſtolae Graece & lat. per Eilh. Lubi-
mum. Heidelb. 60r.
1I6 Themiſtoclis Epiſtolae Gr. & latin. per Chriſt.
Schoettgenium. Lipſ. 710.
117 Libanii Epiſtolae XII. Gr. & lat. per Barthol.
Chriſt. Richardi. Prft. & Lipi 707.
IIS8 Aeſopi Fabulae Selectiores Graccc & latine.
Paris. 625.
ui9 Apophthegmata ex Plutarcho & aliis. Gr. &
lat. per Io. Poſſellum. Witteb. 595.
I20 Apophthegmata ex Plutarcho ſele da cum Ta.
bula Cehetis. Gr. & lat, Iingolſt. 595.

121 Heliodori Aediopicorum Libri X. Gr. & latine
per Hieronymun Comimnelinum. Heidelb. 596.
122 Achillis Tatii Amores Clitophontis & Leii-
cippi, Longi Sophiſtae Amores Daphnidis
Chloes, Parthenius Nicaeenſis de amatoriis affe-
ibus Gr. & lat. Heidelb, 606,

i Imp. morte

144 ☛ * Wee.

12 Achillis Tatii Erotica Gr. & lat. per Claud.
Salmaſium. Lugd. Bat. 640.
124 Hiſtoriae Poeticae Scriptores antiqui. Gr. &&
lat. Pariſ 61.

125 Orphei Argonautica, Hymmi, & de Lapidibus

Gr. & lat. per Andr. Chriſtian. Eſchenbachium.
Traj ad Rhen. 689.
126. 27 Homeri Ilias & Odyſſea Gr. & Lat. per
Ob. Giphanium Argentor. 2 Vol.
128 ‧ 29 Homeri Opere Graece & latine per Hoan.
Henr. Lederlinum & Steph. Berglerum. Amſtel.
07, 2 Volum.
130 Clavis Homerica ſeu Lexicon vocabulorum Ho-
meri una cum Mich. Apoſtoliis Proverbiis Grae-
co-latinis Roterodam 673.
13 t Io. Hartungi Chilias Homericorum locorum qui
a diverſis interpretibus vel ſine aucloris nomine
vel mutilati ufurpantur. Baſil 568
1 2 Hefiodi Opera Gr. & lat. per lo. Georg Grae-
vium. Amſtelod. 667.
133 Lheocriti Idyllia Gr. & Lat. per Eob. Heſſum
& Ioach. Camerarium. 545.

134 Menandri & Philemonis Reliquiae Gr. & lat.

per lo. Clericum, Amſtelod. 709.
135. 36 Callimachi Hymni, Epigram mata & Fra-
gmenta graece & latine per Ezech. Spanhemium.
VItraj. 6927. 2. Vol.

137 Sophoclis Tragoediae Antigone & Trachiniage

cum Scholiis graece & latine per Thom. Iohnſon.
Oxon. 708.
138 Pindarus Gr. & lat. per Aemilium portum.
Heidelb. 59gSL.
139 Les Odes d'Anacreon & de Sappho par le Po-
teé ſans fard. a Rotterdam. 712.
140 Oppisntus de Venatioene & de Piſcattt graece &
latine per Conr. Rittershuſium. Lugd. Bat. 597.

141

SXSO EEE. 143

u 141 Futeenii Sophiſtae Paraphrafis! Prôſaica in Op-
piani Ixeutica gr. & latine per Eraſin. Windin-

l gium Havniae 77I5. =“
„ 142 Quinti Calabri Derelicta ab Homero graece &
lin latine per Laur. Rhodomanum. Hanov. 604.
MWIn 143 Qu. Calabri Praetermiſſa ab Homero graece &
lat. per Cornel. de Pauw. Lugd. Bat. 737
A 144 Theognidis & aliorum Sententiae graece & la-
tine per Fried. Sylburgium Heidelb. z97.
heln 145 Theognidis & aliorum Sententiae graece &
kult latine per Frid. Sylburgium. Vitraj. 651.
146 Theognidis & aliorum Sententiae graece & la-
huntl tine per lacob. Hertel. Helmſt. 6698.
0 147 Phocylidis Sententiae graece & latine per M.
, Henr. Bonick. Lipſ. 710. ðWMUMDU
un 148 Phile de animalium Proprietate graece & lati-
WWir ne per Gregorium Bersmannum. Heidelbergae,
tee⸗ 149 Anthologia ſeu Plorilegium graecco-latinum per
. Andr. Rivinum. Gothae. 65t.
ſehun
t IN FOLIO.
15 . . .
150 IMidori Originum libri XX. & Martianus Ca-
pella de Nuptiis Philologiae & Mercurii, per
nu Bonavent. Vuleanium Baſileae

131 - 53 C. Plinii ſecundi Hiſtoria Naturalis per
Jo. Harduinum. III. Tomis Pariſ. vel potius Ba-
ſileae 741. 3 Volum. ,
154 C. Julii Solini Polyhiſtor. Florus de Romano-

in rum rebus. Tabula Cebetis Pomponius Mela de
orbis Situ. Baſileae. 557.
“ 1I55 Henr. Glareani Annotationes in Livium. Baſil-
540. IJ .
e 156 C. Cornelii Taciti & Velleii Paterculi, quae
5 exſtant cum Commentariis copioſiſſimis. Pariliis,
4 K 157

= 4

46 re e. See

157 Opere di Cornelio Tacito con la Tradutione
in Volgar Fiorentino del Sig. Bernardo Davanza-
ti. in Fiorenza. 637.
158 Ammiani Marcellini Libri XVIII. per eob.
Gronovium. Lugdun. Batavor. 693 mit ſchoͤnen
Kupfern.

159 M. Vitruvii de Architectura Libri X X. per do.

de Laet. Amſtelod. 649.
160 Io. Poleni Exercitationes Vitruvianae primae
& ſecundae. Patav. 739.

I161 IO. Poleni Exercitationes Vitruvianac tertiae

Patavii. 741.

162 63 M. Tulli Ciceronis Opera. Tom. IV. Baſil.540.

2. Volum.
164 L. Annaeus Seneca a M. Anton. Mureto corre-
tus & notis illuſtratus Per Ian. Gruterum. Hei=
delb. 593.

165 Macrobii Libri II. in ſomnium Scipionis & VII. .

Saturnaliorum. Bafil. 335.
176 Boethii Opera omnia. Bafil. 570.
167 Caſſiodorii Opera omnia per Joan. Garetium
Venet. 729.
168 Antiquiſſimi Virgiliani Codicis Fragmenta
Picturae ex Bibliothieca Vaticana. Romae. 74.
lauter Kupfer.
169 Catullus in integrum reſtitutus ex MS. nuper
Romae reperto per Jo. Fran. Corradihunn de Al-
lio. Venetiis. 738.
170 Horatius cum Commentariis Acronis. porphy-
rionis &c. per Jod. Badium Aſcenſinn. 529.

171 Horatii Opera cum Commentariis Acronis Por-

phyrionis, Modeſti, & Scauri per Georgium Fa-
bricium. Bafl. 555.
172 Horatius per Dionyfſ. Lambinum. Prancof. ad
Moen. 577.
173 Horatius per Adr. Turnebum && Theod, Mar-
cilium Pariſ, 604.
. 1*74

☚ * Si 147

in
M 174 Horatius per Petr. Gualt. Chabotium. Colon,
Munat. 615.
e pen. 173 Nic. Perotti Cornu copiae latinae linguae ſeiz
ſſbin Commentarii in Epigrammata Martialis. acc. Var-
ro de lat. lingua, Feſtus, & Marcellus de pro-
r prietate Sermonum. Baſil. 536.
176 Martialis cum Commentariis Matthiae Roder
erire Mogunt. 627. .
ter⸗ L IN WARTO.
Ullze 1777 Auctores latinae linguae per Dionyſ. Gothof.
Kumm 178 Grammaticae latinae Auctores antiqui per Hel.
un E Putſchiumm. Hanov. 605.
179 S. Pompei Feſti & M. Verrii Flacci de Verbo-
sE rum fignifcatione Libri XX. per Andr. Dacerium
in uſum Delphini. Amſtelod. 700. S
180 L. Annaens Florus per Annam Tanaqu. Fabri
Utin Filiam in ufum Delphini. Venet. 715.
1581 - 83 Salluſtii quae exſtant per Gottl. Cortium.
Gont Lipfſ. 724. 3. Vol.
/6 184 185 Salluſtii quae exſtant per Sigeb. Haveream-
pium. Amſtelaed. 742. 2 Volum.
n 186 Suetonius per Iſaacum Caſaubonum. Genevae,
W 187 C. Julius Caeſar per Gothofr. ungermanmun
Prfrt. 668.
l. 188 Imp. Cacſaris Auguſti Fragmenta per Io. Alb.
Cnkr Fabricium. Hamburgi 727.

189 C. Cornelii Taciti Opera per Curtium Piche-
w nam. Frft. 607.
1 12190 93 C. Corn. Taciti Opera per Jac. Gronovium
Traj. Batav. 721. 2. VA.

—

191

192 Opera di Cornelio Tacito traſportati dalla Lin.
gua Caſtigliana nella Toſcana da D. Girolamo
Canini d'Anghiera. in Venetia 665.

193 Dav. Mevii Tacitus politice reſolutus Per Fri.

der. Gerdeſſen. Stralſundii 66 ⅞.
194 Hermol. Barbari Caſtigationes in C. Plinii Hi-
ſtoriae Naturalis libros. Baſil. 534.
195 lſaaci Voſſi Obſervationum ad Pomponium
Melam Appendix. Londini 686.
196 Antonini Auguſti Itinerarium per Petr. Welſe.
lingium. Amſtelaed. 735.
197 Pauli Oroſti Hiſtoriarum Libri & Apologceti
cus contra Pelagium per Sigeb. Havercampium.
Lugd Bat, 738.
198 Antiqui Rhetoris Latini ex Bibliotheca PFranc.
Pithoei. Paris 599.

199 Quincétiliani de Inſtitutione oratoria libri. AI.

per Jo. Matth. Geſnerum. Gotting. 73318.
4200 O1 M. Tullli Ciceronis Opera per Iſaac. Ver⸗
burgium Tomis IV Amſtelaedam. 724. 2. Vol.
202 Petronii Satyricon per Petr. Burmannum. Trei.
ad Rhenum. 719.
203 C. Plinii Secundi Jun. Vita per Jo. Maſſan.
204 C. Plinii ſec. Panegyricus per Chr. Gottlieb.
Schwarzium. Norib. 746.
205 Chrift. Gottl. Schwarzii Obſervationes Philo-
logicae in Panegyricum Cl. Mamertini Maximiano
Auguſto dictum Altorfii. 739.
205 Auli Gellii Nodes Atticae per Gronovios. Lug-
dun. Bat. 706.
207 Apuleji Opera per Julian. Floridum in uſum
Delphini. Pariſ. 678.
208 Au Rores Rei agrariae per Wilh. Goeſem Ni.
Rigaltium. Amſt. 674 J

1

112

N N. 149

Arli 209 Opuſcula de Re ruſtiea Per Joach. I. F. Came-
iroham rarium. Norib. 53777
210 Libri de Re ruſtica Catonis, Varronis, Co-
ekti lumellae Palladii. Baſil. 535.
211 12 Scriptores Rei ruſticae veteres Latini per
Mö. Io. Matth. Geſnerum. Lipſ. 735. 2 Volumina
213 Vegetius de Re Militari & Frontinus de Stra-
upnin teseutatidus per Petr. Seriverum. Lugdun. Batav.
07.
.. W. 214 Hyginus && Polybius de Caſtris Romanorum
per R. H. S. Amſtelod. 660.
voot 215 Boctius de Conſolatione philoſophica, & de
npini Diſciplina Scholarium. Lugd per Jo Clein.
216 Scribonii Largi Compoſitiones Medicae per Jo.
Alu. Rhodium. Patavii 655.
. 217 Caelii Aureliani de Morbis acutis & Chroni-
er. cis Libri VIII per Theod. Ianſonium ab Al-
meloveen. Amſtelaed. 722.
. 218 Auctores Mythographi latini Hyginus Fulgen-

111 tius, Placidus, Albricus, per Auguſtin. van Sta-
veren. Lugd. 742.

“ 219 Ennii Annalium Fragmenta Per Paulum Meru.
lam. Lugd. Bat. 595.
220 Ennii Pragmenta per Franc. Heſlelium. Amſt.
707
221 Plauti Comoediae per Frider. Taubmannum
Witteberg. 612.
in 222 I. rentii Comoediae cum Scholiis Aelii Dona-
ti & Eugraphii per Frider. Lindenhrogium. Prft.
22 Terentii Comoediae, Phaedri Fabularum Ae.
,n ſopiarum Libri V. Publii Syri & aliorum Sen-
tentiae, per Rich Bentlejum. Amſtelaed. 727.
N 224 P Wirgiluns Maro per Carolum Ruaeum in
uſum Delphini. Amiſt. 680.

K 3 22 Sö

1

225 P. Virgilii Maronis Codex antiquiſſimus ex Bi-
bliotheca Mediceo-Laurentiana a Petro Franc,
Fogginius eodem charactere editus FPlorentiae,
741.

226 P. Virgilii Aeneas aere renitens per G. I. Lar.

gium & G. C. Eimartum. Norimb. .
227 Q. Horatius Flaccus cum Commentatore Vete⸗
re per Jac. Cruquium. Antwerp. 6tt.
228 Q. Horatius Flaccus per Rich. Bentlejum Am-
ſtelaed. 7227.
229 30 P. Ovidii Naſonis Opera omnia per Petr.
Burmannum Tom. IV. Amſt. 727 4. Volum.
231 Catullus, Libullus, Propertius per Phil. Sil-
vium in uſum Delphini. Pariſ. 6875.
232 Catullus cum obſervationibus Iſaaci Voſſi Lon-
233 M. Annaei Lucani Pharſalia per Petr. Burman-
num. Leidae 7240.
234 C. Silii Italici Punicorum Libri XVII. per Ar-
nold. Drakenborchium. Traj. ad Rh. 777.
235 Mart. Ant. Delrii Syntagma Tragoediae Lati-
nae. Antwerp. 593.
236 L. Annaei Senecae Tragoediae per Jo. Caſp.
Schroederum. Delphis 728. „
237 Juvenalis & Perſii Satyrae cum Scholiis Vete-
rum per Mericum Caſaubonum. Lugdun. Batav.
695. .
238 A Flaccii Perſii Stayrae ſex per Jo. Thom. Frei-
gium. Bafil. sz8. ““
239 M. Valer. Martialis Epigrammatum Libri XV.
per Vincent. Coleſſo in uſum Delphini. Pariſis,
680.
240 Manilii Aſtronomicon per Joſ. Scaligerum. Lug-
dun. Bat. 6060. DU .
241 P. Papinii Statii quae exſtant per Caſp. Barthi-
tun III. Pomis. Cygneae 664. 2. Volum.

242

ls eih!
0 Fran
tentize,

Nreee⸗

n N.

242 Poetae Latini, Rei Venaticae ſcriptores &

Bucolici antiqui cum multorum notis. Lugd. Bat.
28.
245 Poetae Latini minores per Petr. Burmannum
Tomis II. Leidae 731. 2. Volum. R
244 Matthaei Lagii Vindiciae nominis Barthiani
& Poetarum Venaticorum adverſus Janum VIiti-
um. Lipſ. 6 9. l
245 Auſonii Opera per Julianum Floridum in uſum
Delphini. Paris. 730.

246 Claudianus per Caſp. Barthium. Francof. 656.
247 Claudiani Opera per Guil. Pyrrhonem in uſuua

Delphini. Paris. 677. H
248 Prudentii Opera per Stephan. Chamillard in u-
ſum Delphini. Paris. 687.
249 Corrippi de laudibus Juſtini Auguſti Libri IEI
per Nicol. Rittershuſium. Altorff.

IN OCTAVO ET DvVODECIMoO.
25 Priſciani Grammatici Libri omnes Bafil. 568.
251 Nonius Marcellus & Fulgentius de proprietate
ſermonum per Dionyſ. Gothofredum Pariſ. 586.
252 M. Terentii Varronis Opera omnia cum mul-
torum notis Durdrechti 619.

253 Caſſiodorii liber de Orthographia per Ludov.

Carrionem. Antwerp. 579.
254 C. Plinii ſecundi Hiſtoria Naturalis per lacob.
Dalechampium. Frft. 608.
255 C. Plinii Secundi Hiſtoriae Naturalie pracfa-
tio per Dav. Durandum. Londini 728.
256 Melch. Guilandini Papyrus h e. Commentari-
cas in tria Plinii caputa de papyro per Henr. Sal-
muth. Ambergae. 613
257 C. Iulii Solini Polyhiſtor per Mart. Antonium
Delrio. Antwerp. 572.
258 Pomponii Melae de Situ Orbis libri III. exre-
cenſione Andr. Schotti. Rintel. 666.

K 4 259

Wð
— .

259 Pomponi Melae de Situ Orbis lib. III. per
Abrah. Gronovium. Eugd. Bat. 722.
260 Beroſus cum Commentariis Io Annii Viterbi-
enſis. Lipſ. 65. 4

261 Dictys Cretenſis & dares Phrygius. Lugd. 552.
262 Iuſtini Epitome Trogi Pompeji per Matth.

Berneccerum Argent. 662.
263, Cornelius Nepos cum notis variorum Lugd.
264 Cornelius Nepos ex Editione Io. Andr. Boſſii
Lugd. Bat 684.
265 Qu. Curtius Rufus de Rebus Geſtis Alexandri
M. cum Supplementis Freinshemii. Amſtelaed.

266 Q Curtii Verſio Suecica per lo. Sylvium. Hol-
mia 695. ⸗
267 Valerius Maximus per Stephan. Pighium Ant-
268 Valerius Maximus cum Notis Minellii Rotero-
dam. 675. MJUMGMU
269 Chriſt. Ad. Ruperti Obſervationes ad Valerium
Maximum. Norimb. 663.
370 Hiſtoriae Romanae Epitome Flori, Paterculi Vi-
Goris, Feſti, Corvini, Eutropii, P. Diaconi,
Caſſiodori, lornandis, & Exſuperantii. Amſter.
271 Flori & Eutropii Verſio Belgica per Abrah. de
Decker. t'Amſterdam. ”l
272² . A. Ruperti Obſervatienes ad Plorum. No-
rimb.
273 - 82 Litus Livius cum ſupplementis Freins-
hemii per Io. Clcericum. Lomis X. Amſtelad.
10: 10. Volum.
284 Vellejus Paterculus per Valentium. Acidalium
Patavo. 590.
285 Vellejus Paterculus ex recenſione Iani Grute-

ri. Helmeſt. 639.
4 2986

II
Vien
l .
M
unbe

. d

Aeuti
ulel

n H
n
er⸗
Anis

Non,
loiet

e
86

rn.

ANun

W

9 6

28;5 Vellejus Paterculus per Io. Frider. Gruneriun
Coburgi 762.
286 Joan. Boecleri Chara deres Politici in Vellejo
Paterculo Argentor. 672.
287 Saluſtius. Baſil. 521.
288 Saluſtius cum comm. Jo. Min- elii Roterod. 695.
289 Chriph Ad Ruperti Obſervationes in Saluſti-
um. Norib. 672.
290 C. Julii Caeſaris quae exſtant ex ementatione
Joſ. Scaligeri. Lugd. Batav. 635.
291 C. Julii Caeſaeris quae exſtant per Jo. Valen.
tinum. Merbizium. Frft. & Lipſ. 706.
292 C. Cornelii Taciti Opera Lugd. 576.
293 294 C. Cornelius Tacitus Amſtelo dami, 649
2 Volumin.
295 C. Cornelius Tacitus Amſt. 665.
296 97. C Cornelius Tacitus cum Animadverſio-
nibus Theod. Ryckii. Lugdun. Batav. 687. 2
Volumina
298 99 C. Cornelii Taciti Opera per Jo. Auguſt.
Erneſti Lipſ. 752. 2 Vol. .
300 Las Obras de Cornelio Tacito traducidas de
Latin en Caſtellano por Emanuel Sueyro en An-
Vers. 610.
301 Curtii Pichenae Notae in Taciti Opera Hano. 602.
302 Chriſtoph, Forneri Notae politicae in tres,po-
ſtremos Analium. Annalium. Frft. 661.
303 Cyriaci Lentuli Commentarius in Taciti Hiſto-
riarum libros. Marburg. 665. Ej. Germania cum
Vita Jul. Agricolae. Marb. 666.
304 Taciti Vita Jul. Agricolae cum notis Auguſt.
Buchneri. Lipſ. 683.
305 Taciti Germania cum notis Andreae Althame-
ri. Aug. Vindel. 583. Phil. Melanchthonis, Caſp-
Peuceri, Henr. Glareani, Bilibaldi Bircameri
Commentarii in Taciti Germaniam. Aug. Vin-
del. 579.
I. 306

14 SS e.

306 Andr. Althameri Commentaria in Taciti Ger-
maniam. Ambergae. 609.
307 Jod, Willichi Reſelliani Commentaria in Ta-
citi Germaniam. Francof. 551.
309 Mich. Beutheri Commentarii in Taciti Ger-
maniam. Argentor. 594.
309 Georg. Caſpar. Kirchmajeri Commentarius in
Taciti Germaniam. Witteb. 664.
310 Iuſti Chriſtoph. Dithmari Commentarius in
Taciti Germaniam. Francofurti ad Viadr. 725.
311 Taciti Germania cum Obſervationibus Io. Gottfr.
Hauptmanni. Lipſ. 747.
312 Taciti Germania Gottingae.
313 Taciti Germania mit deutſchen Anmerkungen
Halle. 720.
314 C. Cornelius Tacitus von der Lage der Sit⸗
ten und Voͤlker Germaniens, uͤͤberſ. von Joh⸗
Theodor Jablonski. Berlin. 724.
315 Germanie de Tacite avec la Vie d'Agricola
par Ablancourt. a Paris. 606.

316 Matthiae Berneggeri Quaeſtiones ex Taciti Ger-
mania per Freinshemium. Argentor. 640.

317 Gabrielis Ackeleye Exercitationes in Taci-
tum de Moribus Germanorum. Sorae. 646.

3 18 Io. Mich. Dillherri Hiſtoria priſcae Germaniae.
Frft. 718.
319 Herm. Conringius de habitus Corporum Ger-
manicorum cauſis per Ioan. Phil. Burggravium
Ffrt. 727.
320 Iani Thaddaei Excurſus de Germanorum vete-
rum aviditate bibendi ad Taciti Germaniam. Lipfſ.
751.
321 Suetonius per Marcum Boxhornium Zuerium.
Lugd. Bat. 632. .
322 Hiſtoriae Auguſtae Scriptores cum notis VIr.

Obrechti. Argent. 677.
22³

eitie
1in T1.
N.
Hrisl
grius

Nr.
d

rge

W⸗
ali.

–

e E. 155

223 224 Hiſtoriae Auguſtae Script ores cum notis Iſ.
Caſauboni, Cl. Salmaſii & Iani Gruteri. Lugd.
Batav. 652. 2 Vol.
325 Paulus Oroſius per Pranciſcumn Fabricium
Marcoduranum. Colon. 561.
326 Eutropii Breviarium Hiſtoriae Romanac FHelmſt.
653.
327 Ammianus Merecellinus per M. Boxhornium
Zuerium. Lugd. Bat. 632.
328 Fragmenta Hiſtoricorum collecta ab Antonio
Auguſtino cum notis Fulu Vrſini Antwerp. 595.
329 Treculphi Lexovienſis Chronicorum Libri II.
Heidelb. 597.
330 Adonis Viennenſis Breviarium Chronicorum
Baſil. 568.
331 M. I. Quinéctilianus per Aldum Manutium. Ve-
net. 514.
362 - 37 M. Tullii Ciceronis Orationes per Ioan.
Georg. Graevium. Amſtel:. 699. 6. Volumina.

338 Pauli Manutii Commentationes in Orationes

Ciceronis. Colon. Agr. 579.

3391 40 M. Tullii Ciceronis Epiſtolae ad Fatmiliares

per Ioanem Georgium Graevium. Amſtelod. 677.
2 Volum.
341 Commentationes diverſorum in Epiſtolas Ci-
ceronis ad Familiares per Henricum Stephanum.
577.
342 43 M. Tullii Ciceronis ad T. Pomponium
Atticum per lo. Georg. Graevium. Amſtel. 684.
2 Volum.
344 M. Tullii Ciceronis de Officiis Libri III. Ca-
to Major Laelius, Paradoxa, Somnium Scipionis
per Io. Georg. Graevium Amſtelod. 688.
345 M. Tullii Ciceronis XII. Orationes ſelectae ad-
modum Minellii. Lipſ. 70n.
346 M. Tullii Ciceronis Librii III. de Offieiis per
Frider Hildebrandum. Lipſ. 699.
1, 2 347

0 Se

347 Simon Vallamberti Hiſtoria Ciceronis. Parif.
545. L

348 Franc. Fabricii Marcodurani Hilſtoria Cicero-

nis Helmeſt. 720.

349 Seb Corradi Quaeſtura ſeu vita Ciceronis Lug-
dun. Bat. 66*. .

350 lulii Caeſ. Scaligeri Oratio pro Cicerone con-
tra Ciceronianum Eraſmi. Heidelb. 623.

351 Andr. Schotti Quaeſtiones Tullianae de inſtau-

randa Ciceronis imitatione. Antwerp. 610.
352 Stephan. Vbeli Synonyma Ciceronis. Leovard.

607. Io. Phil Pareus de Imitatione erentiana.

Neap. Nemet. 617.
353 Lhom. Preigii Ciceronianus. Baſil. 596.
354 Enchiridion, Nepotis Atticus, Q. Cicero de
Petitione Conſulatus, M. Cicero de Provinciae
adminiſtratione Laciti Agricola, Plinii Panegy-
ricus per Io Matthi. Geſnerum. Gotting. 745.
355 XIi. Panegyrici Veteres per Io. Livineium. Aut=
werp. 599. =
356 Petronii Satyricon. Antwerp. 604.
357 Petronii Satyricon cum fragmentis Albae Grae-
cae recuperatis. Lipſ. 734. . .
358 C. Plinii ſecundi Epiſtolae & Panegyricus per
ILo. Matth. Geſuerum Lipſ 739.

359 C. Plinii ſecundi Panegyricus per Ioan. Matth.

Geſnerum. Gottingae 735.
360 Les Maiſons de Campagne de bline par Mr.
Felibien des Avaux. a Amſterd. 706. .
361 - 363 L. Anneai Senecae Opera cum notis I.
Lipfſii & Io. Frider. Gronovii. Tom. III. Amſt
672. 3 Vol.
564 A. Gellii Noctes Atticae. Lugd. 502.
365 A Gellii Noctes Atticae cum Henr. Stephani
Noctibus Pariſinis Francf 603.

366 A. Gellii N. A. cum notis lo. Fr. Gronovii Lug-

dun. Batav. 687.
367

8 Nmn

Ger.
ül.
Ueor.
e iler,
0

eovil
entiant

en
rlir
unes
un
k
uſtr
W.

oisl

u.

Gn

DH

7

* (EEe 157

367 Macrobii in Somnium Scipionis & Saturnalio-

rum Libri. Lugd. 607.
368 Macrobii Opera per Io. Iſaac. Pontanum Lugd.
Bat. 628.
369 Apuleji Opera per Io. a Wouuer. Baſil. 606.
370 Apuleji Opera per Geverhartum Elmenhorſtium
Frft., 6;) 7.
371 Apuüleji Metamorphofis cum notis Io. Pricaei
Goudae. 650.
372 Caſp, Scioppii Symbola critica in Apuleji O-
pera. Amſt. 664.
873 Scip. Gentilis Commentarius in L. Apuleji A-
pologiam. Hanov. 607. l
374 Apicins de Arte coquinaria per Martin. Liſte-
rum. Amſtelod. 709.
375 Martiani Capellae Satyriecon de Nuptiis philo-
gise & Mercurii, & de ſeptem urbibus per Hug.
Grotium. Lugd. Bat. 599.
376 Cenſorinus de Die Natali per Henr. Linden-
brogium. Lusd Bat. 642.
377 Symmachi Epiſtolae cum notis Ilacob. Lectii &
Franc. Iureti. Gervaſii. 607.
378 Symmachi Epiſtolae. Lugd. Bat. 653.

379 Boethius de Conſolatione philoſophiae per The-

odor. Sitzuannum. Hanov. 607.
380 Boethius de Conſolatione philoſophiae. Amſt.
653. in parviſſima forma.
381 Caſſidori Opera omnia. Aurel. Allobrod. 622.
382 Aur. Corn. Celſi de Medicina Libri VIII. per
Th. I. ab Almeloveen. Lugd. Bat. 730.
383 Ilamblichus de Myſteriis Aegyptiorum cum Pro-
cli, Porphyrii. Pſelli nonnullis. Lugd. 558.
384 Macer de Materia Medica per Ian. Cornarium
Frft. 540.
385 loannis Sareſberienſis Policraticus & Metalogicus
Lugd. Bat. 639.

2. X

LS 838386

18 SS Se

386 Qu. Seranus Sammonicus de Medicina per Rob
Keuchemium. Amſtel. 692.

397 Hygini Fabularum liber, Poeticon Aſtronomi

con Libri IV cum aliis Palaephati, Pulgentii,
Phornutii, Albrici, Arabi, Proclli, Apollodori
ſimilis argumenti. Lugd. 608.

388 Hygini quae exſtant per Io. Schefferum. Ham-

burgi 674.
389 Veterum Poetarum Latinorum Poemata aut Po-
ematum &α οοραασπτιοι per Io. Vorſtium. Lipfſ.
675. L
390 lIani Douſae Plautinae Explanationes. PFrancof.
611.
391 Io. Frider. Gronovii Lectiones Plautinae. Amſt.
740.
392 Gothofredi pro conjecturis in Senecam ad I.
Gruterum Reſponſio. Frft. 591.
393 Lucretius de rerum Natura Amſt. 631.
394 Valerii Flacii Argonautica per Lamp. Alardu-
ri Lipſ. 630. . .
395 C. Valerii Flacii Argonautica cum notis Nic.
Heinſii per Petr. Burnemannum. Lugdun. Batav-
724 . .
396 Virgilius cum Nicol. Erythraei Indice. Francef.
583.
397 Virgilius per Theodor. Pulmanum. Amſtelod.
625.
398 De Aeneis in Nederduitſche Rymen gebracht
door Iac. Weſterbaen. in s'Gravenhage 662.

396 Virgilii Bucolica cum explicatione Ioach. Ca-
merarii & H. Eobani Heſſi. Argent. 556.

400 Virgilii Bucolica cum Commentariis Michael.
Barth. Lipſ. 570.

4 01 Fulv. Vrſini Virgilius collatione Scriptorum
Graecorum illuſtratus. Antw. 567.

. 402

44

lull

perhe
ronor
„
lbenrii
Aodori

HI.

lit.

Enmd

,MO E 159

7 .
402 Alber. Gentilis Lectionis Virgilianae variae
liber Hanov. 603.
40 Frid. Bened. Carpzovii Diſſertatio de Ecloga
uarta Virgilii Lipf. 700.

404 Iod. Willichii Reſelliani Dialyſis quatuor libro-

rum in Georgicis Virgilii Francof. 551.
405 Iod. Willichli de Conſilio & ſcopo Aeneidis.
Virgilianae Frft. 551. .
406 Theſaurus rerum & verborum Virgilii in Ac-
cademia Turnonia Soc. Ieſu collectus. Turnonii
588. 7
407 Alex. Roſaei Virgilius triumphans. Roterodam.
661.
408 Ioach. Felleri Flores philoſophici ex Virgilio
collecti. Lipſ. 682.
409 M. Io. Henningii Paroemiologia Virgiliana
Quedlinburgi. 664.
410 Probae Falconiae Cento Virgilianus per Ioan.
Henr. Kromayerum. Halae. 719.
4iI Catullus, Libullus, Propertius cum notis vari-
orum. Francof. 621. .
412 Catullus, Libullus, Propertius. Amſt. 696.
413 Tibullus ex Codice MS. Matthiae Corvini R.
Hungar. per Sam. Koeleſerium a Keres-eer Clau-
diopoli 727.
414 Horatius cum noftis Dan. Heinſii ejusq. libro
de Satyra Lugd. Bat. 612.
415 Iſaac. Caſaubonus de Satyrica Graecorum Poe-
ſi & Romanorum Satyra. Paris. 605,
416 Horatius. Amſt. 625.
417 18 Horatius per Alex. Cuningam. una cum Ej.
Animadveèrſionibus in Bentleium. Hagae-Com.
721. 2. Volum.
419 Horatius per Jo. Matthiam Geſnerum. Lipſiae
252. .
420 Horatius cum Interpretatione Gallica Michael.
de Marolles. Lutet, Paris 660. .
L 4 4²1

ü

121 22 Oeuvres d'Horace traduites en Francois par
le P. Tarteron a Amſterd. -10. 2 Volum.
423 Horatius Lierzangen en Dichtkunſt in het ry-
meloos vertaalt door I. v. Vondel. t'Amſterd.
654.

424 II Canzoniere d'Orazio ridotto in verſi Toſ-

cani in Lipf. as⸗ (Auctor eſt Stephanus Bene-
dictus Pallavicinii.
425 Frider Rappolti Commentarius in Horatium
Lipfſ. 675.
426 - 28’ Ovidii Opera omnia per betr. Burman-
num Tom. iIII. Amſtel. 713. 3. Vol.

429 Mekamorphoſis van den Port Ovidius in on⸗
ſe duitſche Tale overgheſet t'Antw. 619.
431 Phaedrus per Io. Schefferum. Francf. 697.
430 Phaedrus per Petr. Axenium. Hamb. 671.
4 12 Phaedrus per Dan. Hartnaccium. Rudolphiſt,
696.
433 Io. Prid. Chriſtii Epoſitio de Phaedro & eius
Fabulis, Lipſ. 747.
434 Ej. Fabularum veterum Aeſopiarum Libri II.
Lipl. 749.
435 Phaedrus mit deutſchen Noten Halle. 715.
436 Juvenalis & Perſius Amſtelod. 625.
437 Perſius cum commentario ſo. Bond. Norib. 631.
438 Perſius cum commentario Dav. Wedderburni
Scoti Amſt. 664.
439 10. Iac. Breitingeri in verſus obſcurifſimos a
Perſio Satyr. I. citatos Diatribe. Liguri 723.
440 Senecae Tragoediae. Amſterod. 624.
441 Petr. Sciverii Colleelanea veterum Tragicorum
Lugd. Bat. 620.
442 Silius Italicus per Aldum. Venet. 523.
413 Lucani Pharſalia per Gottl. Cortium. Lipſiae,
726. .
444 Manilius. Lugd. 551. .
445

oeu

detty.

Uere.

5 N

nion
ginnn
N
Gon
1

M0 Se 2

445 Rutilii Itinerarium per Caſp. Barthium Frantof.
623.
446 Claudiani quae exſtant. Amſtelod. 688.
447 48 Cl. Claudiani quae exſtant per Jo. Matth.
Geſnerum. Tom. II. Lipſ. 759- 2 Vol.
449 Prudentius Baſil, 562.
450 Prudentius per Io. Weitzium. Hanov. 613.
451 Prudentius Amſt. 631.
452 Prudentii Hymnus de Chriſti natali per Aug.
Buchnerum. Witteb. 643.
453 Prudentii Hymni tres per Jo. Theill Gorlic.
646.
454 Pontii Paulini Poemata. Antwerp. 560.
455 Auſonii Opuſcula Lugd. 549
456 Flav. Corippus de Laudibus Juſtini Imper. per
Andr. Rivinum. Lipfſ. 653.
45⁵7 Dionyſii Catonis Diſticha de Moribus per Ot.
ton. Arnzenium, Traj ad Rh. 735.
458 Brunelli Vigelli Speculum Stultorum & Ovidii
lib. III. de Vetula. Wolferbyti 702.
459 Galfridi de Vinoſalvo Ars Poetica per Polyc.
Lyſerum. Helmſt. 72 4.
460 FEruditorum aliquot virorum Commentationes
de Comoedia Baſil. 568
461 Petri Dan. Huetii Libri II de Interpretatione
& Claris Interpretibus. Stadae 680.

ANTIOUITATES GRAECAE
ET ROMANAE.
IN POLIO.

1⸗ 13 Theſaurus Graecarum Antiquitatum per Ja-
cobum Gronovium. Tom. XII. Lugd. Bat. 097⸗
702. XIII. Vol.

M 144-

144 e 25 Theſaurus Antiquitatum Romanarum per
Jo. Georg. Graevium. Lom XII. Traj. ad Rhen.
694 - 999. XII. Volumina charta magna. Frzbd.
26 28 Novus Theſaurus Antiquitatum Romana-
rum per Albr. Henr. de Sallengre Lomi III. Hagae-

Comit. 716-724. 3 Vol. Frzbd.

29 - 33 Vtriusque Theſauri Antiquitatum Roma-
narum Graecarumque Supplementa congeſta ab
Joanne Poleno. Tomi V. Venetiis. 737. 5.. Vol.
34 35 Cl. Salmaſii Plinianae Exercitationes in Soli-
ni Polyhiſtora. Traj. ad Rh. 689. 2 Vol. charta

agna. Frzbd.
363

7 Sam. Pitiſci Lexicon Antiq. Romanarum Leo-

vard. 713. 2 Vol.
38 Steph. Vinandi Pighii Annales Magiſtratuum &
Provinciarum S. P. Q. R. Antw. 559.
39 Notitia Orientis & Occidentis. Baſil. 552.
40 Notitia utraque dignitatum cum Orientis tum
Occeidentis cum commentario Guidi Panciroli Lug-
dun. 608. . 1
41 Jul. Caeſ. Bulengeri de Imperatore ce Imperio
Romano Libri XII. Lugd. 618.
2 Carol. Sigonii Faſti Conſulares. Hanov. 609.
43 Jo Cuſpiniani Commentarii de Conſulibus Ro-
manorum. Frft. 607. “YVMU
44 Jo. Glandorpii Onomaſticum Hliſtoriae Roma.

nae. Frft. 589.

45 Wolfg. Lazii Reipublicae Romanae in exteris

provinciis conſtitutae commentariorum Lib. XII.
Frft. ad M. 598.

46 Chriſt. Wilh. Eubenii Diſſertatio de Ordine E-

queſtri veterum Romanorum Frft. 684.
42 B. Marliani Vrbis Romae Topographia Rom.
48 Jo. Jac. Boiſſardi Antiquitatum Romanarum

Partes VI. Frft. 627. Ein ſtarker Band meiſt

