& pꝛonubis:i ·ꝑanim phis ſibi aſtàtibus. Et ſiẽ oſtẽ
di in nubo bis· nubo pꝛoducit pꝛimãcũ ꝓnuba ab
eo cõpoſitum · & etiã pꝛonubꝰ coꝛ· nu Vnde qᷣdam

Dicitur a nquid immutan ump iclter · qn dqud

vncipale in ipſo immutatũ emange Ei Feo ſimplr
4

loquẽdo qñ ratio nõ mutat᷑ a ſui qtat ueleq̃lita
te ů dicitur paſſio ſed pꝛopaſſio quaſi pma l ince
pta paſſio· vel propaſſio quaſi imꝑfecta paſſio Sʒ
paſſio dicitur cõſummata paſſio ꝑ cõſenſù VYo
lo etiã te ſeire ꝙ aliter fuit pꝛopaſſio in xpᷣo & ali
ter eſt in nobis · Nam ut dicitur in teꝛcio ſentiaruʒ
diſtinctõe viceſima· Hab uit xpᷣs veꝝ timoꝛẽ & tri
ſticiam in natura homĩsſed nõ ſicut nos qui ſumꝰ
mẽbꝛa eius · Nos em̃ cauſa peccati noſtri his deſe
ctibns neceſſario ſubiacemus et in nobis ſunt iſti
defectus ſᷣm ꝓpaſſionẽ et paſſionẽ · ſed in xpᷣo non
niſi ſm paſſionẽ Sicut em̃ in peccatis gradus qdã
vocãtur ꝓpaſſioet paſſio·ita et in his penalibus
affe ctibus Afficit᷑ em̃ quis interdũ timoꝛe uel tri
ſticia. ita ut mẽtis intellectꝰ nõ inde a rectitudine
moueat᷑ uel dei cõtemplatione · et tũc ꝓpaſſio eſt·
Aliquãdo uero mouetur et turbat᷑ · et tũc pafſio ẽ·
Xpus uero non ita turbatꝰ fuit in aĩa timoꝛe uel
triſticia ut a ractitudine uel dei comtẽplatione ali
quatenus declinaret · ſʒm quẽ modũ intelligitur cũ
dicitur non timuiſſe uel triſtis fuiſſe. Vnde hiero·

ſuꝑ math · in xxvi ·ca.vbi dicit᷑ · Cepit contriſtari ·

& meſtus eſſe· vt veritateʒ inquit pꝛobaret aſſum
pti hoĩs vere contriſtatꝰ eſt. ſed qꝛ nõ paſſio eius
dominabat᷑ aĩo: veꝛa ꝓpaſſio eſt Añ ait Cepit con
triſtari.i·aliter ↄtriſtatur quia ꝑ ꝓpaſſionẽ Iõ vᷣm
hãc diſtinctionem aliquãdo dicitur xp̃s non uere

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

7

6

4

3

2

5
4 Copyright 4/1999 VXyMaster Gmbti wwW.VXmaster. com

1