Postilla super epistolas et evangelia (Mora 1474)

quia p fihum ſuũ mcarnatũ qui eſt vnus deus tũ prẽ
Item quia vetus teſtamentum traditum eſt obſcure
ſub velamimbus 1 figuris Nouũ autẽ teſramentum
traditu eſt lucide apte Et iĩ ſignum huiꝰ diat apłs
Fratre Multipharie · i. mlutis lotucoibꝰ ſq; Abrahe
pſaat ⁊ Jacoh ⁊ tetens:? eiſdẽ ſe pe ¶ multiſch modis
quia modo p ſomnia vt daniel 1. modo aperra voce vt
mopſi / modo mteriori mſpiracõne vt Daund (olmm
deus loquens patribus m ꝓphetis Lp.ip ꝓphetad
quibꝰ angel reuelabant occulta diuina ſ ipi vlteni ?
populo nunciabant ¶ nouiſſime diebus iſtis Lpy rpe
gracie 1 veritats reuelate (locutus eſt nobis i flo
1d ẽ p filum mtarnatũ:qui maior eſt ꝓphenus (Quem—
filium ſim humanam naturam deus pater Ccoſutuit
heredem.i. dũm pperuũ / vmuerſorum ſup omnẽ cre⸗
aturam p quem Goꝛ. ſuple xpᷣm / ſzm diumã naturã
X „*
ſzm quam toeternus eſt patri ¶ fecit non ſolum mui⸗
ſibila: ſD ⁊ ſcha otra manicheos Johãms primd omia
hipm facta ſunt (qui cum ſit ſplendor glorie /qͥa finꝰ
ꝓcedit a patre vt ſplendor a ſole C figuã ſubſtancie
eius ieiuſdem ſubſtantie cũ patre poꝛtans· i. ſulre⸗
tans conſeruãs in eſſe Omma:i celeſtia terꝛeſrna
Verbo virtutis ſue · i. ſolo imperio poteſtatis ?ẽ boni
tat is ſue Cpurgacõnem pctõʒ iaciens Sor. tam ori⸗
ginaliũ qßz actualium (? ipᷣe xp̃ᷣs ſi edet . i. quieſcit 1 re⸗
gInat /p? multu laboren humbatõnem ſublmatus
Qad dexterã · i. ad equalrratem paternã maieſtans
excelſe.. m porionbꝰ? bonis patris Qtanto melzor. i.
ꝓPornonabilner Cangelus effectus quãto differecia ·
pre illis nomen hereditauit Lp. quia ipe dicit' ver?
eyr v8 .
eieir, enhrzon,) .

quia ꝑ fihum ſuũ mcarnatũ qui eſt vnus deus cũ prẽ
Item quia vetus teſtamentum traditum eſt obſcure
ſub velaminibus ⁊ figuris Nouũ autẽ teſramentum
traditũ eſt lucide apte Et ĩ ſignum huiꝰ dicit apłs
Fratres Multipharie. j. mlutis locucõibꝰ ſcʒ Abrahe
pſaat ⁊ Jacob ⁊ tetens:⁊ eidẽ ſe pe Cmultiſq; modis
quia modo ꝑ ſomnia vt daniel . modo aperra voce vt
mopſi / modo mteriori mſpiracõne vt Daund ( olmm
deus loquens patribus m ꝓphetis Lp.i. p apheta
quibꝰ angeli reuelabant otculta diuina/⁊ ipi vltenꝰ?
populo nunciabant ¶ nouiſime diebus iſtis Lptpe
Zracie s veritaus reuelate (locutus eſt nobis i fumo
1d p filum mcarnatũ:qui maior eſt ꝓphens (Quem
filium ſim humanam naturam deus pater Ccoſutuit
heredem. i. dñm ppetuũ /vmuerſorum ſuꝑ omnẽ cre⸗
aturam ¶p quem Goꝛ.ſuple xp̃m / ſim diumã naturã
ſzm quam toeternus eſt patri ¶ fecn non ſolum mui⸗
ſibilha:ſʒ z ſcka ↄöotra mancheos Johãnis primd omia
hipᷣm facta ſunt (qui cum ſit ſplendor glorie /qa fihꝰ
ꝓcedit a patre vt ſplendor a ſole figuã ſubſtancie
eius.i.eiuſdem ſubſtantie cũ patre poꝛtans· i. ſulte⸗
tans conſeruãs mm eſſe Omma:i.celeſtia terꝛeſtnia
Verbo virtutis ſue.i.ſolo imperio poteſtatis ⁊ bom
tat is ſue (purgacõnem pctõꝛ iaciens Gor.tam ori⸗
ginaliũ q; actualium (?H ipᷣe xpᷣs ſedet · i. quieſcit ⁊ re⸗
Znat / p? multrũ laboren ⁊K humliacõnem ſublmatus
Cad dexterã · i ad equalrratem paternã ¶ maieſratis
excelſe. i. m porionibꝰ bonis patris tanto melior. i.
ꝓoraonabiliter Cangelus effectus quãto differecia.
pre illis nomen hereditauit Lp. quia ipe dicit' ver⸗
R
VierfarbSelector Standard*-Euroskala Offset
O Salance Q
I 1.
Focus
E
( ri, .
y, V 9 noſ
.
N Copyright 4/1999 VXyMaster Gmbti wwW.yXVmaster. com