KeXVIII4_fol_09

Nos pꝛepoſitus et Capitulum ecdeſie ſanctorum Miarie Andree et Amandi in vrach Conſtãciensꝶ dioceß Nore m ſan
cimus per pᷣſentes quia 4
ad fabricam pᷣnominate eccleſie ſecundum foꝛmam litterarum apoſtolicarum cõtribnit ideo omniũ peccatorum plena.
riaremuſſionẽ et graciam anni iubilei pcime decurſi nucet in veꝛo moꝛtis articulo ꝑticipare Et confeſſorem ide ie
ſecnlarem vel regularem eligere poterit qui a dominica lerare vſq; ad dominicam Judica anni pꝛeſentis et octo diebut
Sredentihus et tottidem ſequentibus eius cõfeſſionem audire atq;ʒ in foꝛo cõſaẽcie debita diſcrecione ſeruata ab vniner
ſis et ſingulis ſentencijs excõmunicationis a iure vel ab hõie quacũq; occaſione latis.necnon anathematiʒacõisſuſpen
ſionis. interdicti. alijſq; eccleſiaſticis ſentencijs irꝛegularitatibꝰ cenſuris et penis qͥbuſcũqʒ et a ſingulis criminibns exceſ
ſibus delictis ⁊ peccatis eciam ſimonis et alijs in genere vel in ſpecie ſedi apoſtolice reſeruatis Offenſe ꝑſonalis in epiſco
pum Pꝛeſpitericdij. Oepᷣdacõis.occupacõis.et dvaſtacõis.terꝛarũ Romane eccle ſbiectarũ Delacõis armorum ⁊ alio
rum phibitorum ad ꝑtes inſideliũ fidem xp̃ᷣi impugnãcium. Ac falſacionis litterarũ apoſtolicarũ gratiam vel inſtici cã
tinencium dumtarat exceptis cõfitẽtẽq; huiuſmodi abſoluere penitẽcia ſalutarem iniungere. Sup incertis et male abla
tis ſi eoꝝ ꝗᷣbus reſtitucio facièda eſt noticia non haberetur ac eciam mgſin ſtibus benefici ſimoniace adepti male recepi
tis concoꝛdare et cõponere.et ſi huiuſmodi male ablata in eerta et de huiuſmodi beneficijs male recepta eoꝛũdẽ mod

racion? et taxacõʒ p fabrica dicte ecdeſie erogauerit abſoluere et ꝙ ad aliã reſtitucionẽ faciendam cõpelli nequeat conce
dere quitare perpetno et libe are O nnẽqʒ inhabilitatem et infamiã ex vicio ſimonie vel alias qũ ocũq; cõtractam abol⸗

re et að pᷣſtinos honoꝛes ſtatũ dignitates et beneſcia reſtitnere Juramẽta relaxare Vota oia et ſingula vltramarino be⸗
atorũ H.cri et Panli ac ſaniti Jacobi in cõpoſtella apoſtoloꝛũ necnon regnlaris ꝓfeſſionis dũtaxat exceptis in alia pie
tatis oꝑpa cõmntare. Suꝑ matrimomio in gradibus phibitis et cõtra interdictũ eccleſie canonicas ſanctioñ vel ſinodan
lia ſtatuta cõtracto dũmõ impedimentum huiuſmodioccultum fuerit diſpenſare ꝓlem ſuſceptam et ſuſcipiendã legitti n
mam nũciare Cetera quoq; oĩa agere et facere que confeſſoꝛes in ipᷣo opido deputati apoſtolica anctoꝛitate impendere
poſſunt viſitantibus in tꝑe pᷣfato ecdeſiam ſupᷣ dictam in quoꝝ omniũ ⁊ ſingunloꝝ fidem etcteſtimoniũ noſtre pᷣpoſiture ſa
llum pꝛeſentibus eſt apꝑꝛeſſum Oatum anno domini . M cccc lxxtii Diie menſis

Hos pꝛepoſitus et Capitulum ecdeſie ſanctorum Miarie Anoree et Amandiin vrach Conſtãcien dioceß Nor m ſan
cimus per pᷣſentes quia
ad fabricam pᷣnominate eccleſie ſeeundum foꝛmam litterarum apoſtolicarum cõtribnit ideo omniũ peccatorum plena.
ria emiſſionẽ et graciam anni iubilei ptime decurſi nũcet in veꝛo moꝛtis articulo ꝑticipare Et confeſſorem ide ie
ſecularem vel regularem eligere poterit qui a deminica letare vſq; ad dominicam Judica anni pꝛeſentis et octo diebu
pᷣredentihus et totidem ſequentibus eius cõfeſſionem audire atq; in foꝛo cõſaẽcie debita diſcrecione ſeruata ab vniner
ſis et ſingulis ſentencijs excõmunicacionis a iure vel ab hõie quacñq; occaſione latis.necnon anathematiʒacoisſuſ pen
ſtonis. interdicti.alijſqʒ eccleſiaſticis ſentencijs irꝛegularitatibꝰ cenſuris et penis qᷣbuſcũqʒ et a ſingulis criminibnus exceſ
ſibus delictis ⁊ peccatis eciam ſimonie et alijs in genere vel in ſpecie ſedi apoſtolice reſeruatis Offenſe pſon alis in epiſco
pum Pꝛeſpitericdij. ODep̃ᷣdacõis.occupacõis.et dvaſtacõis.terꝛarũ Romane ecclłe ſbiectarũ Delacõis armorum ⁊ alio
rum pꝓhibitorum ad ꝑtes inſideliũ fidem xp̃ᷣi impugnãcium. Ac falſacionis litterarũ apoſtolicarũ gratiam vel inſticiã cã
tinencium dumtaxat exceptis cõſitẽtẽq; huiuſmodi abſoluere penitẽciã ſalutanem iniungere. Snꝑ incertis et male abla
tis ſi eoꝝ q bus reſtitucio facièda eſt noticia non haberetur ac eciam meſin ſtibus benefici ſimoniace adepti male recepu 1
tis concoꝛare et cõponere.et ſi huiuſmodi male ablata in certa et de huiuſmodi beneficijs male recepta ̊ eoꝛũdẽ moð
racionẽ et taxacõʒ p fabrica dicte ecdeſie erogauerit abſoluere et ꝙ ad alià reſtitucionẽ faciendam cõpelli nequeat conce
dere qnitare perpetno et liberare Omnẽq; inhabilitatem et infamiã ex vicio ſimonie vel alias qũ ocũq; cõtractam abol?
re et að pſtinos honoꝛes ſtat dignitates et beneſicia reſtirnere Juramẽta ſelaxare Tlota oia et ſingnla vltramarino be/
atorã Pecri et Panli ac ſaniti Jacobi in cõpoſtella apoſtoloꝛũ necnon regnlaris ꝓfeſſionis dũtaxat exceptis in alia pie
titis oga cõmntare. Suꝑ matrimomio in gradibus phibitis et cõtra interdictũ ecdleſie canonicas ſanctioñ vel ſinodan
lia ſtatuta cõtracto dũmõ impedimentum huiuſmodiccultum fuerit diſpenſare ꝓlem ſuſceptam et ſuſcipien dã legitti
mam nũciare Cetera quoqʒ oĩa agere et facere que confeſſoꝛes in ipo opido deputati apoſtolica anctoꝛitate impendere
poſſunt viſitantibus in tꝑe pᷣfato ecdeſiam ſupᷣ diccam in quoꝝ omniũ ⁊ ſinguloꝝ fidem etceſtimoniũ noſtre ppoſiture G
Allum pꝛeſentibus eſt appꝛeſſum Oatum anno domini · M cccc xxtii Dhie menſis

25 am

5

20

A B C D E F G H . J K 1. M. N Focus O Balance Q R S T 0 V
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 3. 14 15 16 17 18 19 W X V 4
VierfarbSelector Standard*-Euroskala Offset

.,. Copyright 4/71999 VXyMaster GmbH wwW. yymaster. com