KaXI1_fol-1_1735_57_27
author: Gesner, Johann Matthias

T

.

"

D6

X

p

E

g

E

r EKO

xdd

*

x

T

vX

sat

Y^

p

CM

A

us

Pes

A

a

pj

d

p

Pt

"

3

»

s

F

L

É

TRMS

x*

.

ER

5

*

2

d

1b

&M

m

*

Li

$

5

[

...w

€

E

^ Mi m

!

«Ww

La d

|

f.h.

W

P2

n

1

h

H

M

i

at tb

[/]

gamcimesaeng ov

W

f—

W

w

s

vt m

2

[

5

v

|

|

B

|

I

l

*

W

.w

J

]

i

E

lj

u

|

b

*

E

h

u-

À

:

.m

j

| $

M 1

,M

M(

-

;

1N

—

|

w.

W

r

-

u

j

E

M

B

f

B

:

:

Gd

.

E

24

*

E.

d-«

N

ü

M

z

E

/.

W

^

VET

u

LL d

:H

P

"

$*

a*

M

rE

D

w

ss

d

H

;

3

v

E.

"s

if

5

L

a

As

E

m

Xcu

E

E

*

M

$

,

QMX

x

R

m

E

*s

—

A

"

-

IU s

"i

F

RU

ERa CURT TU T TEITMNERRA,

——————P Ó

N

t

RRE

d

MÉ . CHMESINBIGA QOU A t iae m

r AOCU MMl HU iE MA .

EEE

IH at o li M itS BA It A r rR

G To. APE R s i if ss m las PA -

x u E

2

^

——

——

Ó

s

r as

lllllnllü...ll E

iesadieros

L

as

£

at

&

EEE L r

——

tue—m

-

(

T

—

L

MTTA

"-

a

—

^

AL

k

PUR

——

4 -

n

—— EE

YX

(

"*

j

D

i

Y

)

1

|

t

—

"

*

LY

E

;

a

?

x///,

:;

IQ NGNY EH

a

Qu

9.

€3

[

)

——

d

Z22

/KMMfy

r

*

$

N12«510352097 021

*

LEU LUE LT

;

uB Tübinaeuwi

J

L.

E

D.

*

"

Digitalisat

]t

vorhanc,in-.eru'lp

:

f

——

E

-

I

—

y/ 9.

j

ACADEMIAE GEORGIAE AVGVSTAE

PKUOBRFEPECAa OR

HIAS

GES

FO MAT :

NERVS

CVM SENATV

I n hanc manfuetiorum Mufarum & pacificae humanitatis fedem te Martis e caftris profugus contuleras

CHARDE IESSEN

LU K

PREEZA-HOLSA'TE THEOLOGIAE STVD.

& benigne a nobis habitus , vitae praefidia fi non lauta, neceffaria quidem & honefta fatis, vel hic in vr-

be, vel in vicino agro inueniebas. — At tu ferre, vti aequum erat, vel paupertatem vel beneficia ne

Ícius, aes alienum contraxifti, quo nomine cum difcedere te ante vetuiffemus , quam fatisfeciffes credi-

toribus , violato Arrefti vinculo , hinc te fübduxifti; neque citatus ex hoc ipfo loco vel copiam nobis

tui fecifti, vel caufam dixifti abfentiae. — Cum . igitur didtus tibi dies tricefimus exierit, fupereft, vt

exemplum in te edamus , non temere contemni, quae hinc proponuntur minae. ltaque te

IO. RICHARDE IESSEN

ab hoc inde die biennium abeffe ab hoc literarum vniuerfarum domicilio, ab Academia , quam bonae

fidei quoque magiftram effe vult Auguftiffimus Conditor nofter & Rector Magnificentiffimus, ipfius au-

KCoritate 1uabemus.

Noli autem putare, hac relegatione expungi aes alienum, quod fi non dolo, culpa

certe tua, contractum eft: fed illud etiam atque etiam memento, quod ignorare non potes, qui pro

ecclefiaftica concione verba facere folitus fis; quod ipfa quoque Statuta noftra inculcant, Dei fariter

atque [apientum. bomimuim iudicio fures effe , qui aes alienum contrabunt ,^ quod. diffoluere. meque — po[frnt ,

neque "velmt.

Ab hac turpitudine vitam, ab hoc vulnere confcientiam tuam , vel hac ipía publica

admonitione compulfus , cum primum poteris, Íi pudoris aut religionis

| quidquam tibi fupere&,

liberabis.

P. P. Gottingae a. d, xi11. Áug. cr5 15CC xxxxir.

u

t

p

——

Hl

L

i

kcaeti:

at

t

E.

d

r

R

:

d

aA

.

—

i

ii

—

r m

a

—

x

EM

W.

"

53

—

"—

*x

-

TOV

N

n

V

Ts

H

r

Y ERE

^.

W

x

zi

i

ET

f

T

s

"

s

i

32

AC

m

É

2

W

.

?P

"

5

a x«

&

W.

i

l

qécur

i

D

i

1

l

SERRECSE

dinU CO IAUCHIABNEN I du

p

du od

—

m

—

—

ia as o a

LL —

A

as

E

"a

R

SEEgh iib

n R

"M

At

s

d

M

h.

»

2

-

wu Ls

.....ï

L

2

8

i

3

ov

d-

D

T

-

ET

i^.

WM

fs

Ww

aE

PU

u

t

AR

*

iE

;

42X

:

1

E.

W

É

3

*

j

i

i

M

od

$

*

W

i

*

.,,

à

—

, d

k

—

M,

E

.

».

)!

5

æ »

«*

Db

4

M..k

Tk

p

*s

*

M

:

h

-

"

u

RE t

Pa

-

P

—

—

U

É

ÉB

-

-

W

&

-

:

u

W,

z

cvumM

ET.

"p

a

-uxseea

p L T Mu n LL t H NT RI s RE

Pocs

m

m n i sb n

ii

rf — — — s

i u RE

p

—

E

——

NB n

» at t IINR».(.C

us

vt tten .

— —

ar

—

—

Fs

—

—

a aL a a

P t

—ÓÁ———

—

——

—

-

—

$À

T

— ntgmQ eáÓ—5

a

gbees tcis

z

ÉÓ

n

À

——

— s

l-

m

"—

"

N

as

LE

AR

23

T

"

LC

-

MR

I252 E

d

LxS

N

MU

COUR

D ^

7 3

rv

-

$

—

.

ACADEMIAE GEORGIAE AVGVSTAE

PROREC- 4 OR

GESNERVS

IO MATTHIAS

CVM SENATV

I n hanc manfuetiorum Mufarum & paciücae humanitatis fedem te Martis e caftris profugus contuleras

LO. RICHABDE IESSEN

PREEZA-HOLSATE THEOLOGIAE STVD.

& benigne a nobis habitus, vitae praefidia fi non lauta, neceffaria quidem & honefta fatis, vel hic in vr-

Es ETU

be, vel in vicino agro inueniebas. At tu ferre, vti aequum erat, vel paupertatem vel beneficia ne-

ícius, aes alienum contraxifti, quo nomine cum diftedere te ante vetuiffemus , quam fatisfeciffes credi-

toribus , violato Arrefti vinculo , hinc te fubduxifti; neque citatus ex hoc ipfo loco vel copiam nobis

U

Y

»

X

tui fecifti, vel caufam dixifti abfentiae. Cum igitur didtus tibi dies tricefimus exierit, fupereft , vt

exemplum in te edamus , non temere contemni, quae hinc proponuntur minae. ltaque te

S

W

R

z

IO RICHARDE IESSEN

Ro

VierFarbSelector Standard * - Euroskala Offset

ab hoc inde die biennium abeffe ab hoc literarum vniuerfarum domicilio, ab Academia, quam bonae

P

fidei quoque magiftram effe vult Auguftiffimus Conditor nofter & Rector Magnificentiffimus, ipfius au-

z

"a N

]

&oritate iubemus. — Noli autem putare, hac relegatione expungi aes alienum, quod fi non dolo, culpa

H

-

E

certe tua, contractum eft: fed illud etiam atque etiam memento, quod ignorare non potes, qui pro

N Focus O Baanee Q

ä

x

ecclefiaftica concione verba facere folitus fis; quod ipfa quoque Statuta noftra inculcant, De/ fariter

M

o[[nt ,

atque. fapientum bomimmm iudicio fures effe, qui aes alienum contrabunt , — quod — diffoluere. neque

L

24

neque velint. Ab hac turpitudine vitam, ab hoc vulnere conícientiam tuam , vel hac ipía publica

Eu

admonitione compulfus , cum primum poteris ,

fi pudoris aut religionis quidquam tibi fuperelt,

z

liberabis.

P. P. Gottngae a.d, xr1.

Ug. CIO I0CC XXXXIII.

-B

6

E

5

ä

4

3

2

1

Næ ) Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.