loco eiusdem teftimonium, quum, iudicem fe orbis terráru

m

atgue caput beatorum in a?ze.ra vita effe, contendit,

$. XV,

Quibus praelhïfïïs ita a nobis corftituitar verborut à u

erba fé«

com. 31 — $8. obuenientium fenfus: . Chriftus : pro

feccto; cundüiri

inquit, vobis dico: qui praeceptis meis eft obtemp

erans, nofircin

t

nullo omnino tempore peribit, -Ad quae Judaei : nufc

! intg*gre:æ

bi,

[tos-

EE

XXIJ

-

E

m

TX

-

z

WL

m«

1

H

i, refpon

lent, fpiritum ine(fe malignum, ani

iictd

ue z'.t'ïxmus,.

""* Abrahamus pater nofter, qui tamen ex vnanimi omnium

teftimonio legibus diuinis erat obediens, quas tu, proferre

atque promulgare te, iadas , nihilominus eft mortuus.

m

Omnes vates atque viri do&trina, vitaeque integritate infignes

mortui funt.-

Quomodo igitur affertum tuum conciliari

poterit cum hac experientia? Num tu Abrahamo patre no-

"

ftro es excellentior? Chriftus refpondens: quod ad meam,

inquit, prae Abrahamo excellentiam attinet; tempus iam

non eft, vobis eam demonítrandi.

Sed pater meus eft, qui

me honorat, quem veítrum Deum profitemini; eum vos

?

non noftis, equidem vero noui, et (1, non noffe, dicerem,

fierem mendax, perinde ac vos eftis.

Sed ezo illam nout,

et fequor eius praecepta.

Quod vero ad Jdbrahami snovtem

Jpellat , quam ii obieciflis , coutra. affirmo, fumma animi

Jaetitin, eam , quam ego pofl mortem tribuo, felicitateim

perabat , immo mom folum fperabat, fed ipfa etiam feueba-

tur et permaguo exiude gaudio fuit adfeHlur.

Ad quae

Judaei refpondentes: nondum, inquiunt , quinquaginta an-

nos natus, Abrahamum te vidiffe , perhibes.

Jefus vero:

amen, inrquit, vobis affeuero, non folum Abrahami tem-

poribus fum aequalis, verum etiam ante ipfum fai. -

$. *

Finise

En igitur, Le£for Deneuole , noftram horum verborum

eXplicationem. Quae fi forte Tibi non omnino fitisfecerit,

magis in proponendi ratione, quam in fententia ipía eíe

erratum , nobis per(uademus. Noftri laboris erit praemium

fufficientifimum, quando viri eruditi, explicandi arte pe-

in hanc materiam in

,ritiöores, ftudiofius

fionem fument.

quirendi .occa-

SaLic R

-—

—

ao ts um

:

LL

V

E

AA

A

À

*

i

;

L

a

d

AUE

N Ul

.WW

H

;

: w

E

RENA

-

p

T.

p

z

i RE

E.

E

-

—

—

—

—

-

A

-

L

«

-

f

*

-

»

-

*

-

—

-

"

d

-

"

».

-

^.

-

5

A T

hs

*

*

"

-

»

»-

»

-

"

— À

EM

àecy Y

»

)

^

T^*

P.

F

H

4..«

E

^

,

1

I

" 4j

^

«

—

R^

-

"

*

Ab

»

"

"

—

—

&

$

B;

1

N

s.

o

RU

x

d

y

—

*

ïd

aT :

H

A

Po4

-

$«

aL

*

?

-

««

&

w Mi

^

"-

M

»

»

M

ys

*

vÀ

-

d

Hf

"——

--

— -

n

»»

T

—

.JU

""

E

TA

s

E

3

1

-

E um

al

r^,

25*

l

l

o

LE

-

b*

y --

-

i,

V

-

x

i

— jesine.

9

NS-4 *5

R

N

X &

h p m

$

i.

" L

..H-.

»w

-

...«x;fxl. --

L.

u

i

—

.h N

J

-

Q r

LE

us

I

"

-

N

bcA AT

N

"

M

^

,

7.

*

X

x ( 7

N

5 A

(W

.w.,

M

w«

"a

as d

s

»-

d

;

w^

jSP a*

A

r-

-

1

-

"

A

EM

n

.M, 1

4...

a

1

.

-«

:

M

"

aL

-u

-

p

""

m

A .

M.P

x

yv*

h. ;

MC

"

M

1

XXYN

hb

24

.;il

Iw

X

:

—

m

-

—

w

-

b ;

:

vA

t

-

buw

-

W

/M

»

-

s

/W

-

-

"

v-

--X Y

1

r

4

d

"d d

—

p

dÀ

! o

U.w

u;-

M

i*

f*

»*

Nb -

"

:

——

À

"^

E

-

Y

",

x o u d tmua

a

r

rw

.

g

2

,

-

*

t -

:

?

- (A-w vl

$

j

X

MA

RUE

"a J

T

w..

3

"

"

p

a

*

"

M

ml

-

d E

"" i

—

»

»

-«c

-

Dd

-

m

»

n

—

À

«

a DC

E

m

1

» -

p

A

& w

d

fA .

-u

N-

vl

sls *

m

N-

:

A d

-^

:

-

M

,w

—

r

t d

p*

w

hu^ .

-

M N

iT

p

-

——

p..

i

uþ

DN

l.

-

*2

LK

p

TT

"

X upta 7 r N r

UT

-

D t a. La

TE

T

-

E

3

U

Y

DISSERTATIO

T

SISTENS EXPLICATIONEM

EVANG. IOHANNIS CAP. V Hï

R

g

COMM.

s0.

d

Q

Qw ss

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

l

5

*RSGTOU od

VA CL CO W6

JUACATS TCC Jefef A0

"

eCOIN g v o^ R3£0. DPDAOAJWCSSC

« .

2043v 0

ä

KO

IJ-oD. MES X NX

IUIII

s|

r.*-i

BHEHEHEHE

ä

QUUPOvo 4rowwc

ä

D9'C6

e U x0NJgAC

g?2054C3

C5049 9 g.

J 0 7 3936

W NCCUALRUES

a

qvee7? JL UI 68 OY

CONSENTIENTE AMPLISSIMO PHILOSOPHORVM ORDINE

BRO PFACVETATE DOCENDI

E3

DIE VI MAII

A. R

S

CIO I9 CCLXXVIIII,

l10

PVBLICE

DEFSNDET

z

V

VWv

A. 6

s

[

e

o

2

M. CAROLVS ADOLPHVS VOELKER

AD HABENDOS SERMONES S. POMERIDIANOS INS$TITVTVS ET COL-

LABORATOR AD AEDEM S

IOHANNIS

RESPO NDEN-IE

ÓO H.A.N NE K V5 ZM- AN Y

HV NGA'IR O,

l5

I EM A-E

ä

LITTERIS

HELLERIZIANIS,.

3

1

ïä/ Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com