TII &. Num.XXIII, r 9. quique adco fsmpcr (üi fimilis eft, unde perpetuusbe-

niefaciendi ténor fequitur.) zec 'w'g:z'äima'inis obumbratio (4e»n3* Sznex-

xg'c(-

acy.s. Nop modo ne minima quidem in eo g«j converfio lucis & tencbra«

inde

tum reperitur, (ed ne quidem 3z»exíacua veo75$ nullum mutationis vefti-

. gium,nulla caliginis viciffitudo, & ne quidem minima ejus fufpicio. Ut pror-

dato

. us impoffibile fit aliquid tene

,7 n?r

ijramm peccati in igfo.c(ï'c incipere , aut e?:

N

ipío venire.)

Quicquid

defupcf eft à Patre Luminum illud

b

: eft ö'eo'väoïag. Atqui

qii'a

»S(JIJ.!I

; ThCQL : Eo

*

'Ma

xR

j. ex terminis clara, cum & xd (

éebelov, quod DEUS nobis ;onfcrc

mediaté,

üs

Min. prob. quia à quo

Tomne bondm eft, ab illo etiam eft Tk»olcgia, Cüe

"

' jus 35e5s fise largitio ptotul dubic bona eft, quandu per Verbum mentes no-

d-

ftras iliumipat; quzque ipfa Óapataa: v£Aeov te&t? vocstur, tanquam s esdío

Jl.

m

e» wev xæmxa/.cgdn. Jàc- M. 1g. & cognitio veritatis, quz fecandum pieta-

temeft, Tit, 1,7.— Finiscerté Theologiz eft, ut peccati tenebras pell;t, men-

gü-

Idf

.tem illuítzet, voluatatem in melius muttt, quin igitur Lumcn ficà Patre Lu-

minum dcfcendf:ns nullum effe dubium poteft, -

quam:

atuf-

Turs, IV.

fb

D

.tioncm Ver.-

Qucm fcil. confcr; :

eus per revela

wp!am

Z

hac

B

98 Qn) de- -

P ss

vius n

bi: quod unicum Thcologiæ* coguöfcenäi

aute V

omnis «

priacipium eft.

cfcicntä

dun, (

(a) [. 7/75 d [ dj« Paulas 'I:he(ïäloz;ïcenüs füos vzriisargumentis

charitat

ad. conítantiam in fide profzdumque excitaturus, - inter alia b, l. id. agit

Commemoratione converfionis ipforun , dicens : J4dreo. ( nos gmt!zu

IPPI'OP!

agimis DEO fine intermiffione (budat eos cum gratultione ac grotia-

Cütans.

fum.a&ione, quod promto animo predictionem Evangelii füfcepetint ,

ludwf

Qu

re&tiffiméque de-ea udicarint, creden:cs fe non hominum , fed .DEI

przdicationem (üfcepiffe , ad-oque ex propria confeffione & experientia

ll

(

eos convincit, quod Chribiaoa "Religio vera fit & falutaris. )

2,,0.

num cum acctpif] 415 À mobis verbum auditus, Del , (xiyQ^ dxois

T£ O:B , h, e, Verbuin per euditum acceptum, . quod Apo(toii «udiecart

|

à Dco, Sicut EG. Ltli. 1. Propher«ram prcconiüm zuditusipforam, & Roa.

M:

X. 16.a'x94 illorum dicitur, — Ut aleó genitiv, 78 O:7 non tam objectum ,

Ym

quàm p'incipium notet, Verbum quod a Dco eft). Accepiffís illud mon uf

alios :

verbum bomiuum , fCd fiut $1 verà verburm Dei (accipere Verbum

przdicatum non ut hominum , fed ut Dii firmonem nihil aliud cft, quam

ugte

tales,

credere primam vetitatern revelantem, ut loquitur Toh, Muíxus, five Deum

hum

effe, qui per Apoftolos loqueretur. Eizzi non potett, fiulac hr« fententia in

nobis obtinuit, cum Dco fiohis effé uegotium, quando audimus Verbum E«

m

v:ngelii, quin obfequendi religio animos noítros fübeat, Qood apud ple-

qu;m

VOA

rosque Verbum Dei nulloia pretio fit, inde contingit, quia cum Deo fici ne-

M

gotium effe non reputint, ) gua, operatur 12 vobis (pronomen ; non ad

Deum, fed Adjoy 7& G&8 referendum, de cujus fcil, virtute & cfficacia fetmo

d

eft. Verbum &ieyéira] Grotius dicit (ono paffivum, (enfa activum, Theophy-

tinft

g

Ja&tus p:ffivé accipit. — Potior (ententia eotum, qui a&tive capiunt, cum Deo

ft, V

pro efficacia Evangelii gratias agat Paulus , non quatenus extecnis fignis &

miraculis confirmatum eft, fed qu:tenus operatione icterna fidem, fpem;

Vr

conftantiam, patientiam cum aliis fru&ibus Spiritus gignit. Adeoque non ine

quix

Vater

telligitar &dpyer à verbo fejuncta; fed ipfi conjundkitlima atque fupernatu-

ralis & divina, qua illuminat intelle&tum, trahit voluntatem, & d« fcmetipfa

illi

teftando de Divinitate füua fide divina certum reddit animum hominis. Pro-

bat igitur ab effz&u fuiffe Dei fermonem , quem tradiderat: nam hominum

alo-

«

do&riqg nihil tale poffa; Non autem negligenda funt; que obfervat C

ii

vius

'dii 111

-R52 (1) $e0-

,

5

5

n

viuuis.,knc-x:pe (.x) j';ui egefat (erino tamen n pïilæiï:i;ïi dmt;

g

:

t, qilia pergit

dicit, vobiscum; fed in vobis, ut

/äïgetc Verbum Dei, nec ccílat, ( 9 ) non

omnis «fficacia fit Des, ac divine gratiz laus w bustur) qu; credidiff;s (quod

crelentium mentionem facit, ur rarfas Qalovius, non exclufivé tucelligen-

Qmentiy

dum, (ed approptíativé vel pacificatvé ,. quod illos ad quos f.ribit judicio

d agit

charitatis Pro*—.rcdent:bus habeat , ac tales etf* velit, illisque hanc gr«tizm

gmm

approptiec: quim aemini denegatam vult Deus, eo fiae Verbum pradicate

gfafige

curans , quod vivum,& cflicax eít ad convercendss animas, ut onines pcr il-

petint,

lud convcrtantur, )

i .D8l

lationezf:,,,tanqua;n

etientia

. Quicunque hab tus in veritatem primam ejusque reve

in vim motivam füpernstaralem & rationem aflenticnd: ultimam re-

du

-- folvitur , & ita fucceflive pec præivio's—aöäus acquiritur , ille eft ácquifr-

* dignf

tus quidem, non tamen naturalis, (ed fupernatutalis ac 5730 9- pét

Vliertt

divinam revelitionem collatus, — Àc

qq'i Habitus*Ti-zcoiögiæ quäli's pet

20

fc cft & efle debet&c, — E:gó,

dhm,

Major ex terminis eft; Namq; vetitas revelans qua

fal:'s (.-u-pcfnatmalis efts

n tf

. illumíin:tio intelle&us, tra&tus voluntatis actus funt füpernatarales: Nec per

;tbum

alios actüs acquiri poteft.habitus Theologiz , quim eos in quos pet Íc &

| quam

füapte natuta movet prima veritas revelans, nempe per a&us in fe füpernatu-

Deum

riles,.. Ut adco fupern.taralis habitus fit Theologia & 9:673»1 ", talis, qui

onta if

humano ingenio ac fludio, citra fapernaturalem SpiritusSancti gatiam pae

um E«

.

.tàáti nequit5. coaceffus nobis & collatus per. Verbum revclatum , quo tan-

ud plc-

quam inftrumento illuminat 5

piritus S. intellectum atque movet ttahitque

[ioi ht«

volunta:em noftram,

n d

Minor ex textu conftat.

Qu enim eft operatio ,Vcrbi- prædica'ci eadem

(fetmo

eft & fcripti, cum omnis inter utrumque differentia in connotatis tantum ex-

tophy

-trinfecis confiftat,

Hzc autem ejus opetatio eft, ut citra malitiofam repue

4

mDeo

- gnantiam five le&um; five auditum ita illuminet mentem hominis;ut certus

:fit, Verbum illud non humanum, fed divinum effe, hancque fidem deiuceps

gnis &

ulterius confervet, confirmct, ob(ignct & foccuaodam reddat. 1lli autem actus,

! .f-pfm;

yfilie

quibas veriras prima lntellcc&um per (üam revel;tionem illumioat & volun-

; tatem trahit in confenfüm, deince

[Datt

ps iterati gignunt babitum ejusdem cum

neupfa

iliis naturz, h. e, (ü Exermtuulem,

, [Ifo-

(b Efa. V ll. z0. Scopus Pl"o[.)hetæþex antecedentibus clarus

mipum.

;Cgfo'

.eft, nempé reprehendere eos, qui alieho utuntur ptintipio, Remotis fcil. mo-

n Popalo [íta.litico t, t, ufitatos ,

viU$

.dis zllþgicimis ; qqfatum, rcccn(&; quatuor i

cum

B3.

-eag (14.) Sét-

s

m d

m

fierscn

cum -m&htioncm facit (ä)»pythoniüamm (b)divinatoram (& ) mudlitantiu

five Magoram (4) & quattó meditantium five Sophiftorum, i. e. corrupto-

yit ateti

gum Scripturz Sacrz, Legitimum prafcribit dicens: 44 Legem (à qua fcil.

Judai defciverant, Legem fcil. Dei univerfam, omnem revclationem divinam

facris litetis confignatam) (j« ad toffimonium ( quod tyyymxás cum Lege

conjungitur, aut przcisé teftimonium denotit, quod JESU Nozareno perhi-

Cogü

bent omnes Prophetz, AGtor. X.45.

Eft autem Sermo Ellipticus, quate ex

antecedentibus fapplendum verbum tg*Y1, quztere, hoc fenfu: Jehova Deus

populi hujus quaratur in Lege & in Teftimonio, in tota Scriptura Sacra, ubi

(4)

etiam invenitur. Conf, Johan. V. 3 9.) Quod (i non dixtrint fesundum

tam d.

vtrbum boc (illi fcil; de quibus ver( przcedenti. Excluduntur hic omnia

aan (

alia ptincipia) 2207 erás ei, (9opülo.huic) Aur0rA, (pax & fclicitas— exopta-

fáfiquau

ta: Si alifld 'admitter";t pr'incigiqm erunt infeliciffimi.) -

genete f

Ubicunque Deus fe tanturm fub graviffima comminatione quzrendum

falubris

.e(fe dicit, illud eft unicum Theol

divitm

in Scripturá Sacrà &c, — Ergó.

ogia cognofcendi principium. Atq-ui

t

Ítigo(

. Ma) prob: quia Theologia eft fermo de Deo, cognitio »Dei ; -cuviUSQ cogni-

tionis non aliud principium effe pote(t; quàrs illud, ubi Deum & quarere &c

eft il

invenirelicet;^ Gomminatio adjedta omnes & Doóctores & Auditores fetit,

puri

d)j

quotquot fcil, Verbo Dei negle&o falía principia fe&antur & vim exclufivz

evidentiffimé continet, Lex enim & teftimonium h. e, Scriptuta $. Cano-

büs do

&d alut

nica per eam omnibus aliis principiis & mediis c'ogho(cendi divinam veri«

—

tatem opponitur, qualia (ant Authoritas Ecclcfiz, Infallibilitas Papz , ratto-

fl t

nis naturalis fibi telidtze jedicium, voluntas & arbitrium hamanum &c,. At-

p X:

que vi oppofitorum principii dignitas foli Verbo Dei tribuitur. — Qui Ver«

mmp

bum negligit Lucetü veritatis non videbit, cognitionemque falutis ad remis-

-

tut v, o

fionem peccatorum non confequetur: lgitur, qui veritatis cceleftis Luce il-

la doé

luftcati velit, nonnifi Legem & Teftimon:um coníülere debet,- Arque fic

fe&gxoï

4idemus notas &;requifl'ta' genuini ptincipii Scriptura S. convenire. Ett enim

- fumma

(à) dvréezns Q-, quia Verbam Dei Iíraclis ver(;. 1 9. (5) Clara, quia Deus in

"-

Q

illà refponder (e quareüntibus, (c) Vera» propter authorem Deum , qui ipfa

veritas, Et(4) eam veritatem per fe ipíam demonflrat, fidemque gignit divi-

M:

nam, quz omnem dubitationem tollit, omnemq

lr

?c fuperat fcient»igm huma-

nam, Exeài enim cft Áurora.

Mi

otant ,

Myay

: Miuor-ga.tet, quia Lex & Tsüiggqïpxg giiyäigam .r.cyqþxigp'cgyn

literis

Ra2 (5.) Saä-

d

*-—

tiüm,

htcr $ conüonatam, illam Scr:ptutam, in quá Chriftus fcrutati jabet, in quä

Kl'lipto

vita aterna, qua teftatur de Chrifto,

qu (l

ivinam

T utrs

V.

m Lege

) petti-

Con&at autem duobus Cap:t:bus ered cnd1s &

lte er

a Deus

X agendls, fidc ac chantatc.

ctà, ubi

() 2. T i:m !!

dun

Monet h.l. Apoffolus Timotheum , dt pue

Qfmnia

tam dodcirinam illibité cuftodiat & purc Ecclefiis cuftodiendam tràdat, For-

CXOPI&-

gmazn. (uroio ts delinestionem non rudem, &d tim claram & illuftrem ,

tanquam, fi penicillo & coloribus fit expofits: five id, quod incetto a&ionum

genere eít intuendum) Jabe fanorum verbarumo (végeanvivran Meyur (ani&

'endür

falubtis Verbi comp!cx:ve famti ; quatmus & voces phrafcsque & fenfum

Arqui

divinum comple& tur.

Adeoque intelligit ideam dodtrinz , que & in fefe

rc&é (e habet, & fimilia fibi, h. e. re&ta Cm:queg gnit , quxcunque ex prz-

COgn«

Ícripto & tenore ejus proferuntur) que à me audifft (que um rans non

tete &

eft alla,quam quz in Epiftolis Pauli contmerur,acque adto nonmf jin Scri-

sftity

pturà S, expreffa habetur, utpote quz divinitus tr:dita & «'ivinà fide credenda

duíva

x

eit ) 2» fíde elr dileélione in 3efu Chriffo (titiquam illis capitibus, in-qui-

Cino

bus docirina illa occupatur & ad quz revocatut: de iis fcil. quz credenda funt

D Vetl»

ad falutem , & fecandum voluntatem Dei'asgenda, — Quanquam enim nofi-

, atto

nulli hzc verba cum immediaté antecedentibus conne&ant, alii, ad «eer-

( At

zwn licetreferentes, modut eandem habeüdi iis indicari velint; Re&ius ta-

ll Vct.

men plerique de Obje&o: mtcll:gunt, ficuti. Partlcula £» alibi quoque accipi-

| te(rie

tur v. g. Rom,Xl, 2. Ut ita oftendat Apoftolus, in quibus rebus occupetut

axeid

illa doctrina, fcil. in fide pnmum & deinde in dile&tione, non quahcunquc

fed propter Chriftum. — Sive in fide ac dile&ione conüüete hujus dodtring

qu lic

lLenim

fummam, fcopum dtque fructum.

)dts m

Quicquid eft mezizung fanorum verborum illud contínet crcdcnda &

lll! i

agenda, Atqui Theologia Chriftiana vera &c. Ergo.,

i divi-

Maj patet, quoniam duo ifta fanorum verborum capita exptefsé recenfen—

hurmie

tur, fides, qux crcdcnda, charitas, quz agenda notat,

Min. prob: quia Thcologia Chriftiana nihil aliud eft, quàm uya.cvwmv

otant y

Aoyuv in Sctiptura $, contentorum methodica delineatio.

literis

(b) Q s.

E

&

Ts

* | 8. 3 (16- ). g *ä x

L ss

) 'T3;5L I; S"ifflm'lä hæc 'Vä'ätba' iriiCtiþtïoagm .E'pi&olæ ad ,;;lgti.nm?T

emphaticam & auguftam, ut demonftratá functionis fuz dignitate authorita..

f

tem fibi & attentionem apud Titum pariter & Cretenfes comparáret, Pag.

Lu, Ser vis DEl, Apoflola autem Jefu Chrif: juxta fidem (xoÀ. v«l

citca hic figaificat, ut vult Balduinus, vel fcopum minifterii Evangelii often-

dit , ut idem fit atque eyg2s quomodo explicant Oliander & C3lovius, vel

otius in coníueta fignificatione fümitur, jüxta, fecundum , quz Flacii fen-

tentia.eft, con£. Rom, X. 2, 1. Timoth. I, rz, Ut ita habilitatem perfonz

fuüz ad munus divinitas mandatum demonftret, quia diving veritaiis eà, quà

decebat tantam DEI Legatum,notitià inftru&tus fit) electorum DEI (b. €.

non hypocriticam, fed falvificam, qualis eft ele&orum Dei, . Hzc enim prz-

cipaum cle&orum thuiütum eft, utin quà Dcus illos elegit. 2. Theffil If

133 i agmtiaüfm ( Bdryyenig verbale nomen cu:i notitia affcctum fimul

connot:t, eaque propter de fideli & falutiferà agnitione ufürpatur. Marc, VIT,

33. Coloff. 1. 6, conf. Ephef. L. 17. Philip. l. 9. 2. Petr, L. 2. j, quam majoti

men(urá Minifiris Verbi largiri Dcus'folet) V;rzza£is (Evangelicae, quz &£o-

1

ita vocari folet, in oppofitione cum ad umbras & ceremohias Veteris

PAU

'Teftamenti. Joh. 1.:16, t

um ad bumnz cationis van:tatem. Gal, II 1. Col.

L.5 quam Apoftolus A&or. XX, 27. I1acw lu 2A«v O& 3pprllat, quz-

que nil aliud quàm vera 9eoAoyia cft, ambitu füo fidem & quicquid ad no-

títiam ac praxin divinam ípe&tat comprehendeos ) qwa e5? fecundum pit-

Zatem (articu!us TÓÉ cmphaticus efl, ac veritatem , de quà Paulas loquie

tur, diftinguit ab aliis, atque indicatur, eam habere hoc (irzgulazc,.quod cum

ietate ar&kiffimo nexu coptlata éam includit, "Evedesoa veró vi otiginis &

ufüs Scripturz S.vcrum Dei cultum notat, cujus cum vcritate ibtimum nexum

particula xa,mà indicat, ut fenfas (it:: Veritatem non alió fpe&sre, quàm ut

Deus rité colatür, ut, qei ad agnitionem veritatis afpirat, cultam Dei negli-

gere non poffit, atque um xïuaxfmä in veritate ptoficiat, f1 incrementuin fen-

tiat pietatis;)

Quicquid docet fiducialem agnitionem vetitstis per pietatem operofam,

- illud docet credenda & agenda. Atqqi Theologia Chriftiana. E,

Major ex Terminis clira,

. Min. ex iextu, Id enim docer Theologus Chriftiapus, quod docuit Apo-

&olus: Apoftolicaque do&trina vera demam Theologia eft, .

wre-

U^

m l

"—

-

" il

7

Iw

r

L

us

—

i daeum.

&

9

Qu

R

ag

s

T

t

es

t

Bd

EX

a

*s

*

s

ii Y

s

d

-

D

kw

" :»

ia

E

AU

ER

d-

-

A

as

À

m

RAT

:

03*

I

N

B

N o

2-!"

*

queqe

Lt

AM

3.

LA

d

*

d

*

.

*

*

La

p

has

EE

d«f

.

v u

z

t

POK A

i^

P

Qs

äæ

-

*

d

$AE

um

Md

3

$

h

*

—T-ät

A

E

s

ï&*-

us

p

*

rír):

ag

)

*

5

nE

^

H

z

X

Zs

*

s

;

g:'

PT s

*

t

a

n

g

d

;

23

:

Ms

o

5

u

l

MT

-

E

"

d

Y

PA

-t

,

d

Y

AE

o

o

d-

P UE

Hs

X

»

o

cudr

E

K CH

PUAT E

PU

VU

it

H

vt

a

s

À

K-M

$

£

a d

A

o

d

k

»uct

.

d

a

(f

P

us

at

LA

;4

x

2

C

A*

:

zi

AE

J'!;'Q-

As

"(l:u

ia

2

K

R

i

*

*s

E

T

Ms

d

*

AE

[

x

t::'

E

Mp

m

um

g

$.

;

r

z

N;ä)'l&

D ï'*;)

dv

m

E

ä***'af

z

d

u

A

aA RUA

"d

Ls

ä*;lf!.,

A RE

b

X

a.

...ü-

ia

-

$o

CR

t&u

f!

"f

Y*

35

2m

M

A

X

i

j*

MX

N s.

5

;

A

UOE d

vt

i

$

'"l

M

j UA

*

s

P

x

2

(ib

*5

»

3

L

4 MIDS

Pl

AT MA

a

d

A

i

T

L

.

4*

Ya

E.

du

T.

6

[uS

DA

*

-

UM

$s

y

$

vl

-

j5

d

m

Z

d

g

h

P

x

?-

(s

"s

;

us

x*w

&L

RA

fv

*

UE

z

m

;

W

L t

d

b

$

3

pE

s

Vi

La

J

h

Il

5

t

du

2

X*

AA

N

:

T

*

,-&cx;

i

IU

j

A

x

s

X

p

p

?

/ j

(33

$.

23

2'.

1N .*L

V

*

es

:

,:

A

5

æ&

ij

RI'F-

g 9

3

3

:

C

d

a

ii

N

z

y:

x

&

T.

s

.

Ya

r

M

3

/i

M

TP

2)

?

*X

E

P;f'.

*

d

*

P od

ï

x Mi

N E

2

*

M a

&

x

Vr

H

"

i

r

d

N

25!' E:

p

P.

hs

,

TC

*ï»

d*

34

$E.

riun

a

2

iE

*

.,,!

du

$x

dub

,

87 g

EO

*X

3

4

Kai AAE

væ»

"s

N

ste

P

i

Mi

Es

m

**

wj

i

R

;g*t P

Ty

5

v

Dd

j

"

TP

*w.

^.

m n

P

k:

a

x

E^

tG

-*

r

£

U d

Aer.

AE

b

T. ME

$É

*

-

«

r

VE

H

^

$

LA

Y as

AF *

xæe

(V

H

*

j

E

L

.

,:ä

P

M.

i

2

*

A E

A

:

" us

2

aT

ä

3.

*

qf(

Mu

t

Ls

A^g

a

As

F

)

P.

*

? a

A

.-4»&' »&

:

i

k

wg-

M.

^g

m

14

«*A

I«

24

d

AX

x

M

d

*

t

i

L

$ 3.

A d

*

s

m

]

£

E

g

2

i

-*

x

A

ht

3y.

Pa

z

ER

r od

k&ï.

v

s

d

£

.q

d

P ia

p

ïæä

z?.*

24

Bu

ao

s

-

ïa:

-

E

il

A

:Q'!

j- d

n

&x*

*

*

d

-

äg'.

e

i

EY

X

49

As

$u

*

D

.

$ ARA

f*

D

E

x

'.;ï!:

A À

As

u

i

$s

iC

i

*

M

A

*

4

£

N

»U o

N

s

h

d

JM.

A

"

P

M

li^

;

3

sh,

X

A^

2

AV

Lv

n

*

*

*

Ms

d

*«

LA 053,

d

s

L g

E 3l

$4

*

^à

"

"

EE

HN3

ii

n

d

^.

A

us

*

"i

L

d

*

M

u

[

Fa

ob

gl

*

h

i

-

"

M

Á«

M

Q'x

9

"

&

^

P

g

-.&æl

A

"w

^.

5

W

H

E R

*

r'-'þ,

k2

»;i'

;

EL

?

v

Y*

j

T

w*

i*

-:

L

*

*

É

P

i

É

:

us

.

d

*

V

T"

L vvl

r

E

i

N

'?

*

M at

M

i

o

h

E

as

*i

Ti

L

as

*f Tu

WE

*A»'

z

i

:;

OE

C

T

T

EOY

]

A

a

st

p

)

u

AUR

U

*

s

É

M

,3

wïhf h

d

,L

i

514

d

Md

xR

9

M

5

s

^ d

AE

4

a

É

a

a

Ed

d

Ü

b rl d

d

i*

r

m

M n

Wi

s d

E

i

AE E

st d

L

A

sv

E

d*

5

"n

6;

"P

,ö

d

z

Á f*f

Ui

E

iif a

LUE

3*

* s.

$s

i

i.

UcY

w

i

iv

-

s

—

ag

d

A

z

DÀ

"3.

EL

QUW

x

K n

OE

EE

C

—

"3

aE

224

wft

x

lii

DUM

iA

Ms

[

s

E

A

a

2

3

i

z

—— — — L

ss

T E

LA

&

A—

COLLEGH BllLIF I

W

QuO

19

THESES

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

d

CREDENDORUM

ä

ä

16

E SOLIS SCRIPTUR 7E SACR/E DICTIS

ä

EXEGESi THEOLOGICGA ILLUSTRATIS, SOLIDE

ä

DEMONSTRANTUR.

EXE.RCITATIO PR1244.

L

Bd

QuAM

AUSPICE DEO

e

SUB PR4ESIDIO

—

x

CHRISTOPHORI REUCHLIN! ,

e

ä

SS. Theol. D. &Prof. Publ. Ord

Re[pondendo defendet

M, JOHANNES 1$AACUS ANDLERUS, Bebenh

SS. Theol. Stud. in illuft. Stip. Tub

n

JDie

€ — Augufi

m

Hótis Jocoque confuetis

E

À, O. R. M. D, CC. VI

;;;

TUBING ,

Tvpis JoHuANN, CONRADI REIsiI-

a/ Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com