ditere Ausgabe p. 67.

) tof

Ms rsenre RU nper ]

23

etiam multi ex iis, qui jam revelationi, immortalitatem do-

centi, fidem habent, tum illi non habituri effent fidem?

1 fe

Deinde fi nulla relatio inter immortalitatem & morali-

tatem omnemque naturam & vitam noftram elfet cognita,

oteft

(cognita autem ad argumentum immortalitatis duceret) tum

etiam graviffima haec do&rina ad moralitatem omnemque

e di-

vitam noftram non referretur, adeoque nec finis, cujus ob-

t n«

tinendi gratia illa tam eft neceffaria, obtineretur; immo plu-

rimi potius do&rina tam falubri ad doGrinam moralem vir-

quod

vide-

tutemque pervertendam abuterentur, *)

ia ad

XXV

Examinatis jam omnibus argumentandi generibus hzec

:

patent :

i. Experientia neque pro immortalitate neque contra

atet

ex 2*

ilam pugnat; fi vero eventus miraculofi (quorum autem

mam

,convenientiam & exiftentiam /ic neque negamus neque de-

? fola

. fendimus) fupponantur, tamen ex illis nihil poteft evinci,

l0$ u$«

quam exítare quaedam phaenomena, quze fecundum omnia,

quae cognofcimus , ex fuppofitione immortalitatis facilius

pervee

virtü«

poffint explicari, quam ex omnibus reliquis cauffis poffibili«

modo

bus; Sed (quia multa nefcimus, quse forfan aliam fuaderent

larent,

explicationem) hzec ipfa explicatio non poteft firma cum

one 1

fiducia affumi, nifi de hisce phznomenis, eorumque

origine judicium ferre moralitate ipfa fimus coa&i; hoc

afione ,

Vero

etiarm

ponitut.

*) conf. Fieinhold. in. den Briefen über die antg,fche Philbfophie.

—w

25

vero.cafu fine dubio faciliorem difficiliori praeferimus, adeo—

Tini

que ex illis phænomems fummo cum.jure immortalitatem

&i

derivamus.

2. Argumenta metaphyfica ex animo, qua obje&to, fum-

ta, nullius funt momenti, five mortalitatem defendant, five

oppugnent, nam natura anuiml,

qua obje&i f. ovrec ovroc

offet

plane nos latet

tang

3. Argumentum analogicum ex ftatibus anim?e antece-

dentibus, uti & ea, quae ex comparatione cum aliis entibus

finitis deprompfimus, contra immortalitatem animi plane ni-

hil probant, fed etiam, quae pro illa ex hoc fonte hauriuntur,

p

argumenta aut argumentum teleologicum & morale fuppo-

pre

nunt

aut non funt fatis firma, quamvis haud plane con-

Yenit

temnenda.

Ya0 .

4. ldem de argumento cosmologico, theologlco & hi-

atfum

ftorico valet.

Tuppo

Quamobrem nullum relinquitur argumentum certurn,

Ton e.

evidens atque fupra omnem oppofiti formidinem eve&um,

nenta

quam id, quod morale appellavimus

Argumentum teleolo-

tate a

gicum f. ftr. maxima cum verifimilitudine, analogicum vero, ut

ïd i Ime

& ea, quz ex legibus univerfi, ex voluntate Dei & confenífu

!

gentium ducuntur, certe cum aliqua quamvis haud magna

und

veri fpecie, confirmant, quod ex priori elicitur.

Inodo

Denique argumenta metaphyfica & empirica palvz

I

91

funt pretu, & ad hoc tantum inferviunt,

ut propulfatis

?

Bn

j 6

quze ex fpeculationibus metaphyficis & experientia affe-

0)t 103

runtur

25

Adet«

1untu1 rationibus contra immortalitatem, iis, quse i immor-

tfem

talitatem probant, aperiatur via.

füt«

XXV.

"

Percurrentibus

quae hucusque attulimus, plura fefe

T

offerunt haud parum memoranda, ex quibus pauca tanturm

tangemus,

ntece«

ntibus

XXVI

fie nil-

Quwritur a multis

an argumenta pro immortalitate ,

ntur,

animi Dei exiftentia nitantur?

Cum illa nihil fupponant

füppo-

proter finem mundi moralem, & fummam in univerfo con-

£ Cofte

venientiam , analogiam legesque S. XVI. allegatas ,

haec

vero omnia, etiam Dei exiftentia nondum fuppofita, polfint

& hi-

affumi, immo etiam quaedam ex illis ad hanc probandam

fupponantur

certiffime argumenta pro immortalitate animi

ortulm,

hon egent doctrina de exiftentia Dei.

Pari modo argu-

eum,

menta pro exiftentia Dei non egent do&rina de immortali-

tate animorum.

Sed nihileminus una do&trina cum altera

teleol

iuntime eft connexa.

vero ut

onfenti

Primo enim eodem nituntur fundamento, fummo bono

magni

mundique perfe&iffima convenientia, ita tamen, ut una alio

Pwio exinde derivetur ac altera ;

haec enim tantum colh-

j

, quia fummum bonum in hoc mundo locum non inve-

at$5,

niat, alium effe debere mundum intelligibilem, in quo illud

opaneatur ;

1 afe-

illa vero etiam fupponit, mundi talem confti-

yuntut

D

tutio-

26

tutionem fecundum leges rationis noftrae fine mente. divina

al

TAE

non poffe cogitari

/ln;(

Deinde finis moralis

ex quo immortalitas deducitur,

l

exiftentiam Dei fuppo:

qua'ents ile absque mente divina

lal

hon poteft a nobis cogitari

fed idem hic finis, quando ex

eo exiftentia Dei derivatur, animi immortalitatem includit,

Mvi 4

quatenus non in mundo hoc Vlüblh fed in intelligibili & futuro

if

gerii

locum habet.

ngB

Denique etiam fine dubio, Dei exiftentia affectionibus-

que moralibus pofitis, ponitur immortalitas, & adeo ex his

poffet derivari, nifi jam ex eodem fundamento, quo exiften-

tia Dei nititur

effet derivata

Si enim Deus omnia fini

H

morali convenienter facit

fi eft ultima cauffa fyftematis

17

moralis

h. e. legis lator, judex & executor, certiffime is

g!'l!

immortalitatem, fine qua fyftema morale non poteft efífe

D7 f

perfe&um , nobis laxgletur

Hoc modo ratiocinatur cl FrcmmE Critik der Offenb, üit. A

fiaT

pag. 6 So lange endliche IP'efen endlich bleiben , werden f f& — denn

flent

das ifl der Begriff der Eudlichkeit. im der Moral — noch unter . an-

i

dern Ge[ezen flehen, als denen der ernunft; fie werden folglich die

Vititu

vóllig fle Congruenzs der Glükfeligheit mit der. Sittlichkeit. durch . fiech

(um :

felï )f] mie hervorbringen kómmen

Nun aber fordert das AMor algefess

dies ganz mzbedmgt

und ohne Ru/gf acht auf ]'lä'uglzch/lezt oder Un-

gofitu

Áamm

m()glzc/z/»ezz

Daher kannu, diefor Gefez; mie aufhóren , gültig 2u feyn ;

Jun G

da £5 mie erreicht feyn wird; feine Forderung kann mig ein Ende

neh-

-

2

]

[

vin

Es gilt für die Faripheit: —

nehmen, da fie mie er fullt jeun 4pirdz

K thut-diefe Forderung an jenes heilige. Iefin, i in Emigkeit. das

CItUt

hüchfle Gut iu alle vernünftigan,Naturen zu befürderu; in. Ewig-

divina

Reit das. Gleichgewicht. zueifthen. Sittlichkeit. und. Glükfeligkeit herzu-

(10 ex

flellen

jenes. J'efen. mufs. olfo feloft ewig [eun, um eimem ewigeu

udit,

AMoralgefeze , das feine Natur befrimmt ,. z ent/prechen ;; und es mufi

Uturo

diefóm Gefüse pemüfi, allem vernünftigen IF'efin, on die diefes Gefes

die E zgäezt

gerichtet. il ,, und von. welchen es Ewigkeit fordert

bus-

geben.

x h

XVII

fien-

Ex hisce omnibus patet

quousque faciamus cum cel

jia m

HrevpzENnEiCH, qui (vid. die Betrachtungen über die natürl. Relig

ematis

JL Th. p. 34.) exiftimat: r lüfit fich keim moralifcher Glaubens-

If/]g 18

grzmd für die Un jierblzch/»ezt der-Seele , unabhüngig und getremzt UOn

k efie

dem für das Dafoyn Gottes auffiellen.

. Quatenus argumentum pro 1mmortqhtate animi fine po-

N

üta Dei ex1Pcent1a poteft duci,

illud ab argumento pro exi-

-- (

Pcentla D61 non pendet;

fed ex rationibus $. przec. allatis

!tr.ai

mprmus

quatenus utrumque argumentum uno eodemque

Igl ] dit

nititur fundamento, omnino unüm cum altero intime eft jun-

7) f "

&um atque connexum, & certe extra omnem dubitationem

p

pofitum eft, quod idem Au&or p. 134. docet:

Der. Menfih

? J

&ann. ohne widerfprechend mu denkem,

keineswegs. zugleich das Da-

af

jayn Gottes belzaupten, mzd dze [hyierblzchkezt der Seele laugnm.

j Eï[ü

n

"B

XXIX

28

pn

AAXIX

ft

Omnes, qui hucusque mecum perfecuti funt, qus pro

in

immortalitate animi afferuntur, areumenta, fine dubio jam

dt

jam perfpexerunt.haud exiguam fimilitudinem, quze inter

il

hzc, & qu pro exiftentia Dei afferuntur, argumenta, in-

de

fan

tercedit

Cum enim utrumque objectum fit transcendenta-

s

]i

le, neutrum neque experientia neque fpeculationibus meta-

t

phyficis poteft. probari; .Sunt tamen. quzedam

in quibus

lat

haud parum inter fe diftant

Experientia enim przeter .ea,

de

ex quibus argumenta analogica funt formata, nihil preebet

M

ex quo ad immortalitatem poffit conclud

cum tamen e

fa

dem de mundi conftitutione haud pauca doceat, quibus ad

tu

Dei exiftentiam probandam polífumus uti

Qua ex cauffà

e

Q

z

argumentum phyfico-theologicum pro exiítentia Dei

multum preeftat omnibus, quae pro immortalitate animi affe-

(àte

runtur, argumentis metaphyficis

mel

Ex adverfa parte argumentum morale pro immortali-

tate mihi quidem plus evidentiz ac perfpicuitatis habere vi-

tis

detur, quam id, quod ex moralitate pro exiftentia Dei du«

exil

citur

Quamvis enim, (quod tamen multi non concedent )

pari cum evidentia probari poffit propofitio, in pofteriori fup-

Ton

pofita: (fyftema mundi fecundum rationis. nofttze leges abs-

EEE NT

que divina mente non poffe cogitari) ac altera, in priori

qu

fuppofita,

(in hoc mundo perfe&tam moralitatis & felicita-

fibil

tis compenfatlonem non effe mamfe&am) alia tamen adhuc

1ehnqu1tur difficultas. Cum emm unico illo, qui lege pree-

Ícri-

!

P

E aR PAU Bo teSrtbarseren

ao

20

fcribitur, modo non polfit agi, nifi antea de exiftentia mundi

! o

intelligibilis

in quo . omnia 2equa lance adminiftrentur

fit

j

decifum, idem tamen non videtur locum habere in quaeftio-

Intet

16 de exiftentia Dei;

nonne enim polfet opponi,

quid nos,

PBL

de exiftentia talis mund1 jam certos, cogat, etiam in cauf-

n

fam: ejus -tque originem inquirere, cum certitudo de illius

letae

mundiexiftentia, quae.etiam fine cognitione cauffze poffit ob-

ubus

tineri, ad finem moralem jam fuppetat? - Haud quidem me

1 e(x,

latet, quid philofophie Kantianz propugnatores refpon-

ebe

deant; *) Sed fi etiam eorum refponfiones. plurimis. fatis-

e

faciunt, tamen certiífime qu'ïedam contra argumentum mo-

us ad

rale pro. exiftentia Dei, opponuntur

quae contra argeumen-

quifi

tum morale pro immortalitate non opponuntur

a Del

Etiam argumentum teleologicum pro animi immortali-

affe-

tate magis eft evidens, quamvis & pro exiftentia Dei argu-

mentum ex hoc fonte duci poffit haud contemnendum;

Y Läh

Denique analogia plane non infervit ad probandam en-

ope Vi

tis infiniti, adeoque ab omnibus finitis infinite difcrepantis

exiftentiam

ei du«

dent)

Argumentum pro exiftentia Dei ex legibus univerfi

rifüp.

non eft aliud, quam phyfico-theologicum . & moral

x ab

Ex immortalitate mon poteft colligi exiftentia Dei, nifi

pl joti

quatenus fummi boni, ex quo immortalitas deducitur, pof-

ficita

fibilitas atque exiftentia immortalitatem includit

N

adhuc

.. Deni-

*j Solutionem hujus obje&ionis vide in Born und .Abichts Ma-

p

s Qazin.

fcti«

:

"30

imposcasndnli a

[4

" Denique qu1d de argumento,. ex confenfu gentium pio

Ltmque "do&rina -du&to, fit ftatuendum

D

Jam ex ns,

que

dj

S. XXIL. diximus, intelligitur.

Et jam judicium ferre poff ümus de eo, quod cel. RgiN-

E

fn

HOLD in den Briefen über die Kautifche Philos. J F D 217 do-

Ti

cet: Die beiden Glaubensartikel der. pratlifthen. P'ermn /f Jfind: aurch

Y

ihre Naiur

ihretn. Urfprung und zhr Schichfal fo immig vereinigt,

m

dafs fich fa ji alles, as in diefen Rückfichten von dem Einei git, auch

al

auf den zndern mzwmdm Jàfit,

ss st

El

Tf

XXX.

du

Liceat unicam, de qua inter philofophos controverfia

yi

eft, addere quaeftionem, quamvis ea non tam ad argumenta

)

plO exiftentia Dei &.immortalitate animi,. quam ad hoec ob-

he

Jeca ipfa eorumque inter fe. relationem pertineat.

)

f

Immortalitatis fpe etiam absque agnita Dei exiftentia

L

virtutis ftudium poffe augeri inter omnes convenit, & omnes

1ie

quoque. confentiunt, virtutis hoc incitamentum. haud parum

fege

Sed multl

minul in eo, qui Dei exiftentiam non admittit.

Is

etiam arbitrantur ,

do&rinam de Deo, quamvis ea, .conjun-

L

&a cum do&rina de immortalitate animorum, tantopere ad

W !

promovendam virtutem faciat, nihil,ad eam mPallandam &

foe

evehendam conferre, quum primum. animi inmortalitas ne-

f

getm

TM

Es ifl wohl, ita inquit.cel. PLATNER, **) eine ganz

um

richtige Bemeräzmg, welche Friderich der. zweyte, (der, um.es im

g

Forbeygehen anzumerken, . durch jfeine Aeuü?rzmgm über. den. phy-

Ta

ficotheologifchen Beweis für das Dafeyn. Gottes ,

ein mer/»wurdzge:

u

qugnzf abgelegt, wie unwiderftehlich und uberzeugmd diefer Beweis

Jfey)

*) Certe enim coamta obje&mum inter fe relatio etiam comparationi

4fiaic

& relationi argumentorum, quae pro illis ne&untur

lucem ah-

*

quam affert.

4

)

(

L

* Platners Aphorirmen 4, Ts p. 623

) |

aE

lo

féy) im feimer. Kritik. des Sy(teme de la Nature macht, *) dafi

das hüch/le IV/efeu ohne den Glauben der. Unflerblichkeit weiter nichtg

qngg

als ein Gegenfland müfriger Speculation bleibt.

EIN«

Certiffme ex doctrina de Deo multo majorem capiunt

.de-

fru&um, qui cum docGtrina de Deo etiam doctrinam de im^

durci

mortalitate animorum conjungunt, fed funt tamen quaedam

inigt,

in cogitatione Dei, quase jam per fe & absque cogitatione

immortalitatis animum noftrum ad.virtutem polffint exftimu-

azzdz

lare atque impellere.

L

Nonne enim animus nofter, etiam fi

J

am ad immortalitatem non refpiciat, fumma tamen cum ve-

neratione & amore profequetur eum, qui univerfum mun-

dum creavit, confervat, & fumma cum juftitia, fapientia &

reria

potentia regit, & qui inprimis genus humanum tanta icom-

nienta

pleGitur benevolentia, ut ejus beneficia cogitatione compre-

x 0D-

hendi non poffint, & ut omnia, quae natura noftra non re-

fpuit, nobis largiatur, nonne porro ejus, quem tanta obfer-

lenti

vantia colimus atque diligimus, virtutes imitabimur, & non-

ymnes

ne itaque, veneratione & àámore fan&iíffimi Numinis moti,

arum

legem moralem lubentius & majori -

mus?

*

cum alacritate explebie

mll

L

njun-

Denique, fi certi fumus, mundum a juítiffimo Numi-

t od

ne regi, animus noíter ad omnes vit» cafus, ad omnem.

am X

fpem & fiduciam erigitur atque confirmatur.

as n

At fine dubio omnia hzec aliter fe habent, quum pri-

f g

mum cum immortalitate etiam Dei juftitia & fanctitas ne-

y.er if

gantur, nam ex hac fenter

;

itia, qui yixjtuti chdet, | flbl ipfi

n p

ürdig

haud optime profpicit.

XXXI.

j Bfl[iEiJ

Más

:::::

) Denique argumenta pro immortalitate animi etiatn

[)

noftra

anitnl

analogiam quandam habent gu.m lis, quee pro libertate

: aü'e-»

glem All-

* Oevrer 'Tom. Vï. p. 159.

*) vid. fcripta Kantiana plurimis locis.

—

ORE ORUA

5

afferuntur. Cuin enim & hoc'obje&um fit transcenäentale,'

illius poffibilitas & exiftentia fenfu interno & fpeculationibus

metaphyficis neque probari, neque oppugnari poteít. *)

Sed cum libertas animo meo infit, illam confcientia mei

ipüus detegere haud eft impoífibile; & cum ad moralitatem

oeque fit neceffaria ac do&rina de immortalitate & de exi-

ftentia Dei, illa etiam legis moralis ope poteft probari. Quo-

niam vero nihil invenimus, neque in reliqua natura noftra,

neque in aliis naturis, neque in legibus univerfi & Dei volun-

tate, quze ad movum de libertate aut contra libertatem argu-

mentum pofüint perducere, plura przter hoc pro libertate

haud pfoítant argumenta.

De confenfu gentium ex eo

poteft judicari, quod natura omnium eft eadem, & confcien-

tia fui ipfius & fenfus quidam moralis nulli plane defunt,

quamvis ea ih uno ma

gis, in altero minus fint exculta atque

evoluta.

-

*) vid. inprimis Schunid, Reinhold im den Bri

efen. über die Kan-

Uüfche Phiofophie,

L]

und Skeptifche Betracktungm*über die

iFreikeit- von. Creuzer

N

|

Qorrigenda.

pag 16. l. 17. leg. talis pro hzec

pag. ig. ]. ult. & P. aufg .& in

M

parte I. differt, p. 9. l. 3. ratione pro probabilitafe;.

.pag. 1r. l. 9.

10.

teftimonio qua tali p. ex h. argumento.

pag. 13. l. r4. majot

BE

fit p. plane non defit.

pag. 14. l.3. cafü, quem fupponimus,

C

p. plutimi poffint effe, quibus, & l, 5.;adeoque illorum p. & cum

TE

porro generatim . l. 6. fit p. poffit 'efi'e.

C

CE

T URREREECEEEERRRERRSREONREEERUE EOR Rn — —

$81

L

"

€

m

a

3

i ais

"

EVsl n a o DA

E

ne

A:

——

h

du

As

d

ERE

—

4

nb ——

—

s

n

as

n

Es

scisetitii ss

d

s

x

p

:

E

d

3

Es

^

W

m

EI

[

(;

3R

3

-

E.

-

E.

*

»

?

x

—

n

n

"-

UET

*

D

-

E

w,.

De o La ÉB —

i

i

i

z

-s n

TRU

h

Es

*

me

—

i

L

d

E

L

x

LR

ZE

d

—

X

"

-

"

*

*

d

*

-

E 3

L

g

[

E

E

r us

d

EI

T.

p s

*e

g

A

[

-

&

*

i

&

,.X

"

EM

pE

m

L

-

L i

u

$

at

"

g

-

*

La

3*3;

-

a

fa.

*

£

m

Á

gf

äp—

$

u

"

Á

*

i

i

«

T

*

"

g

"

L

*

:

4

^

d

E

m

*

-

as

*

r

Fs

—

E

-

"

*

5

r

--

4

E

r

Á

y97

i

$*

d

«

F

$

L

d

"

[

3*

:a

- i

w

»

Éw

á

*

»d

"

"

u

vt

h-

*

s.

;

»

&

r d

du

df

F.

*l

*

f

i

r od

r il

a

*

um

]

d

m al

-

ä»t

E l

*

*

p

É

F^

üïf

FA

a

44

*

w

T

-

Rsl

"

$

ad

"Ó

F

E

T

3*

ii

L

i m d

E.

Pj

"

3

N

£

E

r d

PX

r

B-

d

7

Es

E i

*

»

»

H

Wæ

i n

AR

P

49

*

&

g

;

"

3*

hi*

E

ab

h

P

a

r

pE

ir

;

:

"d

u

^f

LIBU

hj

,wæäs

p

»

a

&*

P

$

"1

b

,

^"

".

s

,

P

*

—

E sss

3

»* *5

r2

F

Q

y

[

$^

db

L

v*

u

a.

PT d

N

-

d

F

,

h

t

M

E

"

,

7

i

F aol

f

s

r

E d

d

A

"zg?æ

r d

"P

*

. d

&

du

h

"

É

Pa

»

*

"

LE

"

M

-

1

-

ii

u

a

i

H

ffïiïv

-

A u

r d

75

P

P

P.

i t

:j

^

;

u

H

*

P.

&

H

MA

g*'

E.

i

xj

æ*äw

?*4»

E

A.

"xX

"3

CMf

hi

s

Pa

3—

r

*

&jä

*

LI

^s

L

k d

*

E

f

i

*

»

£s

£

s

u

k

( »

7j

*

É

A

*

?

*

a

"

t

2!

^.

E

i x

H

:

E

r

:

* *

z

j

Y

d

[.4

,

a

a

TE

Fa

3

"us

r

"&

*

bo

E

r

a

s

d

d

T

p s

.

-

d

d

;

M( N-

z*a**e

j

m

ig*ï-,

as

»

^

*

^

$

a m

-

E od

"

i*?*e

Y

ii —

us

m rtu

"3

:

Bd

A d

r A

E

r

-

&

m

Le]

E.

e

n

$

ää

ME UM :

w

s

w

d

ia

n

s

o

r

-;.

-

-

um

OR

d

V

(

U

d^.

T

ï

S

DISQUISITIO OMNIUM

R

19

TAM PRO IMMORTALITATE QUAM PRO|

1gtà

MORTALITATE ANIMI ARGUMENTANDI

E

)ul

à 10

GENERUM.

115

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

tlam

PARS POSTERIOR

17

apta

quod

QVAM

O Baancle Q

16

1.

DEO JUVANTE

RECTORE VNIVERSITATIS MAGNIFICENTISSIMOEY

ä

Bw

15

t

SERENISSIMO Ac POTENTISSIMO DUCE gT DOMINO

iDpd

N

[l €0

DOMINO

Il fiiü

) &

em&

CAROLO*

m

DUCE WIRTEMBERGLE zgr TECCLE REGNANTE

0

Jatüf,

REL.

REL

aptus

PBDRUESIDA

littr ,

aWT,

eg

nfide

JACOBO FRIDERICO ABEL|

mque

PHILOS. THEORET. ET ELOQ. PROF. P. O.

l

PRO OBTINENDIS MAGISTERI PHILOSOPHICI HONORIBUS

—2

mbnun

Diebus . Sept

MDCCXCIII

H

mna,

PUBLICE DEFENDENT

|r Mo

G

: fudi-

IOANNES GUILIELMUS ANDREAS PFAFF, Sriuitgardienfis

[onjdà

nto te

CAROLUS CHRISTOPH. FRIDER. BILFINGER, XJNürtingenfi

E

F

CHRISTOPHORUS FRIDERICUS KRAUS, Calvenfis

E

PHILIPPUS ERNESTUS EHMANN, -fhppelavienfis

Illlllllll » W

ALBERTUS GUILIELMUS WERNER Friolsheimenfis ,

f cone

SERENISSIMI STIPENDIARII ET MAGISTERII PHILOS, CANDIDATI

jefi 1f

dat —

TUBINGAE zurr:ERusS SIGMUNDIANIS

m pro

w Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com