Io.de dco:qui ſcðo libro iudicũ:prina
HKica tractat de admonitiõe pᷣmteẽda
reo per actorem: et in tercio hbro etiã

congruam offerreiii:q- vii in grauibʒ
æ.c·ludicet.xlix.di:. ·1:2.1 q-i“ chriſti
ſacerdotes: extra de re iudi. ad apłice.
circa prin.livi· ꝙ ſi eũ audiuero bonũ
eſt.alioquĩn ſibi nõ imputatur xc. di.
ſi ꝗs cõtriſtatus2. C. diſſidentes xiini-
q·vi· ſi res.ii.:qi:ſi peccauerit·et ſi pus
a me fuerit monit obediat ne in qõezʒ
incidat· ut in pre.cnouitetii/q vii ſ
quis erga· et hoc eſt conſilium ſalutare
ꝗa dubius eſt litis euentq ut᷑ dixi tene
ergo certum Et dimitte incertum de
pe·di:vii:c.ii.extra ð ſponſałiuuenis
Bals. De materia uide de purcanos

inter.et quod iĩbi no et uide Innoci de

reſ.ſpoł·cum ad ſedẽ et qlit practicet᷑
materia denunciatiõis euangelice ui

Bar.in conſtitt. Henrici: in glo. Barth;.

11

V

0

†

25

S

R

T

prima Neica tractat ad demonitione p ubi plene de materia iſta- C Circa S S
— mittenda actori per reũet hoc innuit iudicem etiã diſtingue- „Sco Io. 4 8
. „ in· V· is quoq; qui· Si uult accuſar de deo· cui fuit iſte · Oaibi. S in Rca. 5
. aliquẽ de aliquo crimiñ ſi eũ admoneat non tamen ponit textum illius:Cc. ſi ꝗ· 6
prius caritatue:et familiariter: ut ſe ſed dixi· xili- articulos inueſtigandos- S 5
emendet de crimine quod omiſit bene qui ibi habentur · J Naʒ aut agit cri S
eſt ᷣm Hugii.q/vii: accuſatioextra minaliter aut ciuiſiter ſi criminaliter .
de accuſcini ubi de Bxii:q ii : indigne tunc iudex debz examinare perſonam 3
non tamen ad hoc de neceſſitate tenet᷑ accuſatoris ſcilʒ cuius eſtimationis uł .
extra de ſimo.licet hely. ubi de hoc.et opiniomis ſit· qua intentione qua fide · 2
c·ꝑ tuas:n iſi dicas ſpeciale eſſe in eccia qua cemeritateiqua uita: qua oſcientia
contra quam querela intentatur ut nõ quoue merito · ſi pro deo: aut ꝓ uana
ĩ predi.c/accuſatio Immo male ageret gloria: aut ꝓ inimicicia- uel odio aut = =
fFpremoneret quia tunc nõ agit ad cor cupiditate accuſat.ii .q vii · ſi qui ſunt .
rectionemſed ad penam ut extra eoð debet etiam examinar cui duerſatõis

—

ſuper hiis et·c.qualiter:ii et in pre.c.
licet· de hac monitione noĩ· de iniun·
Sii. V. iudicialis. ¶ Si aut uult denun
ciare ut 6 corrigat a peccato
tunc p̃cedere debʒ caritatiua monitio-.

ꝙuut in precic. c. ſuper hiis et.· c.· qualiter

et· e· C·Cc·ii.et de ſimo.lʒ:qꝙ; ſi ſe monit
nõ corrigit tunc demũ iudici denuciet
eum: ut ibi:et·xi:q.in.precipue in fiñ
¶ Porro ſi uelit agere ciuiliter ꝓ fũdo

uel pecunia uel ſeruitute· tunc priulſꝗ

illũ ĩ cauſaʒ uocet ab eo iĩd ter exigat
ꝙ ſi nõ ſatiſſfacittunc ꝑ iudicẽ ↄpellat᷑

et fidei ſt· quia hi qui non recte frlei
ac conuerſatõnis ſunt/ et quorum uita
accuſabilis eſt-et quorum fides uita 2

libertas neſcitur· Et uiles perſore non

admittuntur accuſantese q·querẽdũ
et ſic de hiis et ſimilibus dʒ examinare
nam accuſatio preſumitur fieri malo
3elo· ꝗa eſt genus illaudabilis intentõi
ii. q:vii.ſñi ꝗs epiſcopus· ꝙ ſi agat᷑ ac õe
imuriaruz- ſemper debʒ iudex laborar
ut partes componat. ſi poteſt· etism

ſi crimĩaliter agatur· v·qii/ſi primateſ

AHIbi de hᷣet·xc·di · c i·et/c· ſtudẽð

K

J

E F G H

D

.

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

S
8
4
S
E
E
35
=
5
8
E
2
5
8