23

vr

‘—w3

$

\...43

*

s

®

A

Za

}

4

A

A

0n

B

f

M

&

*

U

P

e

‚„.

en

#x

ä

w&

®

O

A

s

A, -

Fl

®

24

#

M

SR

e

A

A

.

Qﬂri.b&“

fv.

4

D

7045 P

%

x

n Rr

vr

4i

„„_‚M„

w„

e

5

A

®

M

;

n

t„".

”‚.r

FV ä

‘&.

'

'

p

*

B

E

$

Aa

V

\ ‘

e

6

M

en

A

©

%

W2

Q.*Äa

+

@.

m.«

N

B

4

4“

S

®

%3.fﬁ

ABı

&.

E &

7

.J.A

.

©

%

M£Q

H

D

F

{

e

A

F

.

e

ji%

W...

\ä

X

H.

SA

daf

Y {

31

’

S

SE

D

K

$

R

S

E DE

l;

A

A

E

-

uﬁ

«

w»13

A

f€&*.. A

;/4

f

R

>

%

OM Ü

u

G

e

W

$

A

*

%

.‚„„

SE

Da

<

&A @

u

«

%

“

S

S

E

.

1000

Consuetudines feudorum.

205

Appendiax B.

fructus sequentis anni ex feudo provenientes ad dominum pertine-

»6 tempus ante Kalendas Augusti decedat,

V

N

endas Augusti percipiendi ad_heredem ejus

dominum.

Si vero post hoc tempus dece-

U

S

ıs anniı ad heredem ejus pertinere debent].

]

de feudorum consuetudine civitatis Medio-

T

X

uia multa et varia scripta sunt antiquis

l

5

D

neficium acquiratur , retineatur, amittatur

S

W

orum, quae omnia repetere taediosum Vvide- ı0

]

zeterea de feudis observabatur olim, ut si

R

19

m gravatus in manu domini feudum refu-

tos vasallı dominus de eo feudo investive-

]

Q

18

vasallum nullum regressum nec rationem

5

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

]

%

ipalis *).

Sed hodie nova lege municipali 15

z

bservatur *).

[$ 16] Quod superius diximus,

Balance

n amittit per nostram consuetudinem, licet

|

(0)

16

terit, quod a domino investituram non pe-

I

est, nisi dominus vasallum requisierit, ut

15

}

Focus

fidelitatem ei faciat, in quo casuı, si cessa-

20

. 20n

n debet amittere; beneficio minoris aetatis

N

14

[

terea dominus potest suum vasallum com-

quod ab eo tenet, per sacramentum fideli-

M

13

l

Insuper vasallus contra dominum et econ-

MS

allum ad dicendum testimonium inviıtus non

25

L

12

a

0

.

admittitur, licet a quibusdam consulibus

]

'el gratia tum alia ratione in contrarium

K

11

etiam aliquando suorum amicorum ...

I

m praestiterunt, ad dicendum testimonium

J

10

si minus consignavit feudum, quam in ve-

30

!

I

10 nec vasallo praejudieium generatur nec

oluerit [sui] docere, minus bene factam esse

I

H

ıam ad fidem vasalli quodammodo dictum

vasallus partem feudi consignati vel non

]

G

deleta.

2) haberent addendum est.

3) Off.

3

Sr

]

5

F

6

di Milano VII . 229; Statuta communis Vercellen-

) $$ 158, 170; Statuta Consulum Cumanorum (Mon.

E

5

262, 263;

Tiber juris

civilis urbis

]

Campagnola ,

izonis Summam cap. CXV; Glossa ordin.: Pretio

D

4

Wwitatum ‘quibus vasallorum feuda pro ipsorum debi- 49

]

1607

‚W 5R BRON

C

3

B

2

Ü Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.

1