L.prima. § * Din u8. gulari in ver. ↄfeſſio
⁊c. el nono dicit ꝙ licet cõf eſſio mea vera facra in vno iudicio no/
teat mibi in alio inxta plene not. per do.meũ Alex.de imo. in con
ſilio ſuo. lxxxxvj.in pꝛimo volumie incip.an ꝓmiſſio vel confeſſio
Yc.et in conſilio.xix.in quarto volumĩe incip.an cõceſſio vel ꝓmiſ
ſio vc. vbi eſt repetitũ idem met conſiliũ de verbo ad verbum.Et
binc cauſatus ẽ erroꝛ in tabula ałs p me ↄpoſita ad quatuoꝛ vo
lumina conſilioꝛũ domini mei Alexa. tamen ſecus eſt in ficta per
lex. m eum ſingu.in. d.l. pꝛima. . diuus ᷣm vnaz lectu. Sed
tu aduerte pꝛo vero et nono intellectu mes iſtius text. et dicas ꝗ
Ludo.rom.fallitur in vero intellectu iſtius tex.qui cum glo.vel
ſine glo. boc non pꝛobat. Nam vor hic ſᷣm lectu. glo. quam ad hoc
voluit ponderare Ludo. roma. ꝙ ſi ego deliqui ⁊ poſtea fugi quo
caſu ex fuga inducitur cõfeſſio ficta contra me bona mea non ap
plicãtur filco. Sed ĩmo iſta glo.ſentit expꝛeſſe contra ſi bene pon
deretur. Pꝛeterea pꝛo nouo meo et vero intellectu iſtius text.
dico e hic non fit aliud iudiciũ.nam conſtito de delicto ficto per
fugam meam fit conſiſcatio bonoꝛuʒ meoꝝ.ſed non per viam iu
dicialem ſed ſtatim. et ſic illa confeſſio mea ficta mibi nocet reſpe
ctu vniꝰ met indicij pꝛimi in quo agebatur de delicto.⁊ neceſſario
⁊ in conſequentiã de confiſcatõe bonoꝝ meoꝛũ caſu quo eſſeʒ re⸗
pertus culpabilis.⁊ ſi ficus ſtat per quinquenniũ a die ſcientie ꝑ/
dit omne ius ſuũ vt hic dicitur in tex.qui vere querit de hoc tem/
poꝛe quinquennij ⁊ non de alio.⁊ hoc modo nouiter ego intelligo
iſtü tex. Circa queʒ in hac ficta cõfeſſione addo vnũ verbuz ꝙ
de hac ficta cõfeſſione ⁊ de eius effectu poſuit Bar. in ſuo conſil.
incip.domino Cyno de Bononia ⁊c.⁊ Paul. de caſt. in conſi. cxluij
incip. viſis actis actitatis ? Bar. in. l. eius qui delatoꝛem. ff. e iur.
fiſc. ⁊ Bar. in. l.i... ſed hec conſtitutio.ff. de calumnia. ⁊? Bald. in
l.tranſigere in vlti.colũ.C. de tranſactio. ⁊ in.li.C. ne ex delict. de
func.⁊ in. c. vaſſallus in tit. ſi de feud.fue.controuer. in quibus lo
tis cõcludunt ꝙ ficta confeſſio non nocet beredi de quo non dico
nunc ne exeamus pꝛincipale ppoſitum noſtrũ.ſed redeo ad iſtum
tex. de quo agimus Cuius verba ſunt hec.

CDiuus Pius celio aromantho ita reſcripſit:
vacantiũ bonoꝛũ nunciationẽ quadriennio fini/
ri:idqʒ tempus ex die quo certũ eſſe ceperit: ne/
q; heredem neqʒ bonoꝛũ poſſeſſoꝛẽ extare com/

putari opoꝛtere.
. Uerba autem gloſe ſunt hec.
Detulit bona ⁊c.in verſi.pꝛopter delictuʒ: vt qꝛ

delinquẽs fugit: ſic requiritur:⁊ bona annotã/
tur ſiue ex alia cauſa vt ſubicit ⁊c.
Sententia regulariter non

YP. ii
L. Ii. F. ſena tus. debet ferri aliquo non peten

te vt in.l.ad peremptoꝛiã. ⁊ in.l.⁊ poſt edictũ.ff. de indic.⁊ iuxta
plene not.in.l.iiij..hoc ãt iudiciũ.ff. de dam.infect. vbi alias legẽ
cdo dixi poſt alios docentes ibidem. per Raph. cuma.in ſuo cõ 7
ſilio. vij.in. viij. col. incip. viſis eõpꝛomiſſo ac. vbi dicit ꝙ ſententia
lata vtraq; parte abſente et citata non valet. Tamen hoc fallit in
cauſis fiſcalibus in quibus poteſt indicari nemine petente. text.eſt
in. d. l.j. . ſenatus quem ad hoc allegat Ludo. roma. in ſuo ſing.
in verbo ſententia xc. Sed tu aduerte pꝛo vero ⁊ nouo meo
intellectu iſtius ter. nam non pꝛobat hoc iudicio meo ĩmo ad inſtã
tiam poſſeſſoꝛis lata fuit illa ſentẽtia hic in cõtumaciam delatoꝛis
vt hic in verſi.ſecunduʒ poſſeſſoꝛẽ ꝓnũciare opoꝛtere ⁊c.⁊ ſic in/
telligitur eo petente ſi ſubtiliter põderetur. NMiſi dicamus ⁊ aliter
ponderãdo iſtum tex. ꝙ iſta cauſa erat ſummaria. ⁊ ideo non eſt
mirum ſi poteſt ferri ſententia aliquo non petente per notata per
Bar · in extrauag.ad repꝛimenduʒ in verbo ſine figura ac.in fine.
licet contra voluerit ipſe met Bart.in.l.ea que.C.quomõ ⁊ quan
do iudex. Qel ⁊ aliter dicamus ꝗ ideo valet ſententia in cãu
iſto poſito ꝙ eſſet lata nemine petente. quia eſt cauſa in qua pꝛo/
ccditur ex officio judicis.quo caſu etiã lex voluit ꝙ ſentẽtia poſſit
ferri nemine petente iuxta not.per glo.in.c.cupientes.s.quod ſi ꝑ
xx ·extra dc elect.li.vj.⁊ ꝑ Ange.in.l.ſi quis libertatẽ.ff.de pet.he
redi. ⁊ ita eſt in caſu iſto ſi pur volumus dicere ꝙ nemine petente
lata fuerit ſentẽtia hic quod ego non affirmo per ſupꝛadicta.iuxta
not.in dicto verſi.ſecunduz poſſeſſoꝛẽ ⁊c. naz tacite innuit poſſeſ/
ſoꝛem hoc petere.Cuius iex.verba ſunt bec

CSenatus cenſuit ſi neqʒ delatoꝛ neqʒ poſſeſ/
ſoꝛ tribus edictis euocati affuerint: delatoꝛis
quidem fideiuſſoꝛes teneãtur:⁊ ei poſtea publi/
cam cauſam defendendi ius adimatur:poſſeſſo
ris autem idem ius eſſet.quod ſi delatus omni/
no non eſſet:quotiens tamen delatoꝛ adeſſe iuſ/
ſus ceſſat:nec hoc fraude poſſeſſoꝛis factũ eſſe
pꝛobabitur diuus Adrianus reſcripſit ſecundũ
poſſeſſoꝛem pꝛonũciari opoꝛtere:ita vt ſentẽtia
compꝛehendatur etiaʒ delatoꝛis edicto id com/
pꝛehendiſſe.

Docto. cõmuniter omnes maxie
mon Pu to. Nico.de neap.⁊ Bal.in.l.i.ff.ſol.
matri.⁊ etiã moder.ibidem ⁊ etiã ſcribẽtes in.l.dotis.C.de iur
dot. in illa qõe qua queritur quando reperiũtur duo inſtrumenta
eodem die celebꝛata quoꝛũ vnũ cõtinet cauſam dotalex ⁊ aliud cõ
tinet aliã cauſam etiã fiſcale: ꝙ pᷣſumatur anterius.Et cõcludũt
oẽs ꝙ pᷣſumitur pꝛo inſtr̃o dotali.⁊ allegant text.ad hoc in hac.l.
non puto. ff de iure fiſei. Sed tu aduerte pꝛo nouo ⁊ vero in
tellectu meo iſtius tex. Naʒ ego dico ꝙ iſte tex.non pꝛobat ſi bene
ponderetur id ad quod adducitur in argumentũ per omẽs ſcri/
bentes. Nam pꝛimo ego conſidero pꝛo vero ⁊ vt dixi nouo intel
lectu ad iſtum tex. ꝙ iſte titulus.ff.de iure fiſci tractat de penis ⁊
alijs iuribus fiſco applicãdis pꝛopter delicta cõmiſſa vel cõmitten
da vt patet ex rubꝛo ⁊ nigro per totũ. vnde facta eſt dicta.l.nõ pu
to.qua diſponitur ꝙ ille qui facile in qõibus dubijs reſpondet cõ
tra ſiſcũ ⁊ non ad eins fauoꝛẽ non cadit in penã aliquã.Cuius cõ
trariũ videbatur pꝛima facie dicẽduz fauoꝛe fiſci ⁊ tamẽ decidit
vt dixi cõtrariũ.Et dicitur hic ꝙ non delinquit ille qui in dubijs
queſtiõibus facile reſpõdet contra fiſcũ.⁊ ſic rñdendo non venit
puniendus. ⁊ hee eſt vera mens iſtius littere. ⁊ idem pꝛobatur ⁊
clarius in.l.in ſumma ⁊ in.l.placuit in fi.ff.eo.tit.vbi deciditur q
in cauſis vbi agitur de penis magis eſt fauenduʒ creditoꝛbus q;
fiſco.ſed nõ ſequitur ꝙ extra penas querẽdas fiſco debeat inſtru
mentũ in dubio pꝛeſumi poſterius q;ᷓ dotale per iſtum tex. qui ni
hil facit ad hoc vt ſupꝛa induxi. In quo vltra rõem ſupꝛa allega:
tam noto etiam ea verba in ſine poſita.ſ.facile reſpondit ⁊c. Nam
videbat illa facilitas in reſpõdendo puniẽda ⁊ ex ea eẽt aliquid
loco pene querenduʒ fiſco pꝛopter eaz facilitatẽ ſonantẽ quodam
modo in temeritatẽ. Cuius cõtrariũ hic deciditur. ſed non ꝓpter
hoc poteſt nec debet ſumi illud argumentus quod ſumũt omnes
doctoꝛes in locis pꝛeallegatis ꝙ datis duobus inſtrumẽtis vno fi
ſcali ⁊ altero dotali eodem die celebꝛatis pᷣſumatur inſtrumentũ
dotale ⁊ etiaʒ alioꝛũ pꝛiuatoꝛũ anterius q; fiſcale. Immo dico in
hoc in Zriũ foꝛe veritatẽꝗ. Pꝛo quo adduco qꝛ ſiſcus dicitur

quaſi fixus ⁊ ſemp pᷣſumitur eſſe ſoluẽdo.lij.in mi.ff.de fun.dot.
et. l.i..ſi ad fiſcum.ff.vt in poſſeſ.legat.⁊ voluit Bal.in.li. C. de
heredi.vel actio.vendi.⁊ Bal.in rubꝛi C.de iure fiſc. libꝛo. x. ergo
magis eſt pſumẽdum pꝛo fiſco qᷓ; pꝛo dote vel pꝛo alijs pꝛiuatis.
Tamen circa hoc allego ſolemne conſilium Paul. de caſt. in
ſpecie circa pꝛelaturam fiſci vel dotis quod eſt in oꝛdine. cccxciiij.
⁊ incipit.quãq; multa copioſe dicta fuerint ⁊c. in vᷣa col.⁊ notata
in. l. i. C. de iure fiſci. Sʒ ſatis eſt pbaui aperte ꝙ tex. in. d.l⸗
non puto qui allegatur per totũ mũduʒ ad deciſionẽ pꝛedicte que
ſtionis ſupꝛa foꝛmate nihil facit. nec meretur allegari ad hoc pꝛo/
poſitum ſi recte conſideretur iuncta. .l. in ſumma eo.titu. ð quo
alias dixi in. d.l.i.ff. ſolu. matri. poſt alios ſcribẽtes ipidem maxi
me poſt do. meũ Alex. de imol.qui fuit etiã cũ reuerẽtia in eodex⸗
met erroꝛe cõi non põderando verba.d.l.non puto ⁊ collocationẽ
ipſius legis ſub congruo tit. put poſita eſt iuxta.l.imꝑatoꝛes cũiſi
milibus. ff de in diem adiect.⁊ in.S.quibus in pꝛima conſtitut. C.
Concludo igitur ꝙ inſtrjm fiſci pſumeretur anterius qᷓ; dota
le ſi eadem die celebꝛata reperirẽtur per tex.in.l.i.C. de iure filci.
lib.x.⁊ voluit Bar.in.l.ea que nondum..quod dicitur.ff. de pig
noꝛi. ⁊ Bal.?⁊ Saly.in.l.ſi debitoꝛ. C. de pꝛiuileg. fiſc. ⁊ de illo tex.
in. d. l.i. de iure fiſci lib.x. exclamat ⁊ reputat eum ſingula. Ludo.
roma.in ſuo ſingulari.clviiij.incip.agens ppotecaria ⁊c. Pꝛo
quibus etiaz facit quia in cauſa dotali agimus de cauſa pꝛiuata lz
etiam publica. Et dato ⁊ non cõceſſo ꝙ pꝛeſumeremus ꝓ inſtru
mento dotali contra fiſcũ ſᷣm cõem concluſionẽ ſupꝛa relatam de
qua in.d.l.i ſolu.matri.ſatis eſt mibi oſtendiſſe tibi ꝙ tex.in.d.:.
non puto hoc non pꝛobat in quo vt dixi tota ſcola legiſtarũ ſe fun
dat ad hoc dicẽduzʒ quod ſupꝛa dixi.⁊ nihil facit vt ex ſupꝛadictiſ
apparet. Que omnia tene menti quia ſunt noua circa ea que dicũ/
tur per ſcribentes in.d.l.i.vbi alias legendo dixi ⁊ ideo pꝛo nunc
longioꝛ non ero niſi ꝙ pono verba tex. que ſunt hec.

L. Non puto delinquere eum qui in dubijs que/
ſtionibus contra fiſcum facile reſponderit.
Bel. in. l. i

L.eius qui delatorem. õ

de tranſactio. v Bal. in. l.ij. C. de edendo in vltia col. æ etiam Jo.
de imol.in.l. qui a latronibus. ff. ð teſtame. in. .pꝛimo.⁊ do.me
us Alex. de imol. in. :.ij. in pꝛima col.C.qui teſta.face.poſ.allegãt
iſtum tex. pꝛo ſingulari ad hoc ppoſituʒ ꝙ vigoꝛe ficte cõfeſſionis
non poteſt fleri executio contra heredeʒ illius ficte cõfeſſi cuz quo
in hoc ſto ſimpliciter quia tex clarus eſt ⁊ non eget alia mea ndua
interpꝛetatõe niſi ꝙ dico Bar. ibi idem aperte voluiſſe. ⁊ Bar. ẽt
in. l. i. . hec conſtitutio. ff de calumnia. ⁊ Bal.in. l. tranſigere in vl
tima col.C. de tranſactio.⁊ in.l.vnica.C. ne ex delic. defancto. ⁊ in
c.ſi vaſſallus in tit. ſi de feud. fue.controuer. in vſib.feudo. ⁊ do.
meũ Alex.de imo.in.l.manifeſte in vlti.col.in fi.ff de ureiura. ta
men intelligo hoc eſſe verũ miſi confeſſio ſurgat ex moꝛte.qꝛ quis
occidit ſe in carcere.quia tũc bene nocet heredi ſᷣm Bal.in.l. ij. C.
qui teſta.face.poſ.⁊ hoc modo intellige texeiſtum. Cuius textus

verba ſunt hec.
L. Eius qui delatoꝛem coꝛrupit ea condictio eſt
vt pꝛo victo habeatur.nam in fiſcalibus cauſis
id conſtitutũ eſt. Sed enĩ hec pena magis eſt: vt
aduerſus ipſum locum habeat qui delatoꝛẽ re/
demit. Ceteruʒ aduerſus heredem eius tranſire
non debet:nec enim ex inde perit cauſa exquo re
dempta eſt:vel actio perimitur:vel condemnatõ
facta videtur verũ opoꝛtʒ conſtare pꝛius ⁊ ð cri
mine pꝛonunciare.

De capti.et poſtlimi.reuerſis.

.non du b ito. Extra territoꝛiũ iuriſdicẽti

non paretur impune vt in.l
fi.cum ibi plene not. ff de iuriſdi.om. iudi. ⁊ inc. vt animaꝝ extra
de conſtit. lib. vj. e fimili. Tamen ſclas ꝙ vbicunq; reperiun/
tur ciuitates cõfederate inſimul que tamẽ non recognoſcãt ſuperi
oꝛem poſſent facere confederationem pᷣm Bart. in. l. ij. ff. de col
leg. illicit. Bal. in rubꝛica. C. pꝛo ſocio. ⁊ etiam Bal.in.l.cõuen/
ticulã in Pa col. C. de epi. ⁊ cler. ⁊ tũc iuriſdictio vni⸗ applicat alte
teri ⁊ efficiſtur quaſi vnũ coꝛpus adeo ꝓꝙ iuriſdietio attribuir̃ in
ſubditos vtriuſq; hincinde que alias non competebat. text.eſt in
d.l. non dubito quẽ ad hoc pꝛo ſingulari allegauit Bal. dicẽs euz
etiã eſſe nota dignũ in. l. executoꝛẽ in. xiij. col. in verſ. ſʒ q̃ro quid
de ciuitatibus cõfederatis ⁊c. C. de execu.rei iudi.cuz quo in hoc

ſto ſimpliciter quia tex.iſte optime pꝛobat maxime in gi. in ver. ex
ciuitatibus cõfederatis ⁊c. ſi bene et ſubtiliter conſideref. Tno
ſolo addito ꝙ ideʒ ẽt voluit Bar. in. l fllij. .. relegati. ff. ad muicip.
et do. meus Alex. de imol. in.l.a diuo pio in. 9. ſententi in. viij 60
lum.ff. de re iudi.⁊ hot pꝛocedit non ſolum ciuiliter agendo vtj
ſed etiam criminaliter. ⁊ hoc pꝛobat tex.in d.l. non dubito in fi in
verbo eos damnatos animaduertimus ⁊c. Et idem voluit Bal
in.l.cunctos populoo.C. de ſum.trini.⁊ fide catho.in antepen col⸗
in auten. item nulla cõmuuitas. C. oe epil cleri x in dl erecu⸗
toꝛem vbi exclamat de iſto tex.de quo agimus. Plus dico
ratõe confederatiõis inter citates ſcripture vnius ciuitatis que
alias non pꝛobarẽt niſi in illo ſuo ꝓpꝛio loco pꝛobant etiam in ci/
uitate confederata ⁊ ſit in illo alieno territoꝛio ⁊ loco ſᷣm Bal in
rubꝛica.C. de fide inſtrume. in fi.quod nota bene tu vt intelligas
quãntã vim habeat confederatio huiuſmodi locoꝛũ de qua loqui
mur vᷣm iſtum tex. Cuius verba ſunt hec.

¶· Non dubito quin federati ⁊ liberi nobis ex/
tranei ſint:nec inter nos atqʒ eos poſtliminiũ eſ
ſe:etenĩ quid inter nos atqʒ eos poſtliminio op⸗
eſt:cum ⁊ illi apud uos ⁊ libertatem ſuam ⸗ do⸗/
miniuʒ rerum ſuarũ eque atqʒ apud ſe retineãt:
⁊ eadem nobis apud eos contingant.

Bal. in.l.ij. C. de manu!

BGlo. in. l.hoſtes. mil. vindic dicit iſta go.

non eſſe alibi. ⁊ ſic facit eaz ſingul.ad hoc ppoſitum hoſtes poſ
ſunt eſſe de quacunq; gente ſeu natione. ⁊ eſt glo. in ver. pꝛedones
Tc.cum qua ſto.quia glo.clara eſt ⁊ non eget aliqua mea nola in
terpꝛetatione ⁊ ideo nõ me excendo in hoc niſi pono verba eiꝰ.
que ſunt hec.

C Pꝛedones quinqʒ ſunt genera gentium ⁊c.in
verſi.⁊ ideʒ dico de his qui non ſunt liberi: ſed
ſubſunt regibus non ſubditis romano imperio:
ſi modo cum eis amiciciam habuimus.

De re militari.
Z. non omnes.s.finali. kadn⸗

lari in verbo bannitus xc. el vo dicit ꝙ ſolus pꝛinceps vel ciuitas
non recognoſcens ſuperioꝛem pꝛout multe in Italia ſunt poteſt
dare licentiam bannitis vel relegatis remeandi. vt in.l. relegai
in fi.ff. ve penis ⁊ alias redire non poſſunt uiſi talis bãnitus duce
ret perſonaliter milites bãnitos ad ciuitatẽ a qua banniti ſunt. q
tunc ſolus iudex poſſet ei ob remuneratõem cõcedere licentiã pꝛe
dictam remeandi ſeu reuertendi per tex. m eum ſingula in dl.
non omnes. 5. fi. de legatioibus. Sz tu dicas ꝙ, Ludo.roma.
voluit allegare tex.in.l.non omnes.ꝭ.fi.ff. de re militta.qui incipit
qui tranſfugit cc. Sed cum reuerentia eius iſte text. no pꝛo /
bat boc. nec iſte eſt eius verꝰ intellectus ĩmo ego nouiter ⁊ alitel
intelligo eũ. nã iſte caſus non dat hãc licentiã aliquo modo iuditi
bus inferioꝛibus.vnde ego intelligo in domino ſeu in pꝛincipe vel
ciuitate non recognoſcẽte ſuperioꝛẽc.ſed iſta bene erit vna legitima
cauſa cõcedendi huic licentiã pꝛout requirit text. in. d. l. relegati in
verſi.ex aliqua cauſa ⁊c Nam pꝛinceps ⁊ quod plus eſt ipſe impe
ratoꝛ ſine cauſa non poſſet cõcedere licentiã pꝛedictã vt dixit text.
in. d.l.relegati.Et per cõſequẽs dico ꝙ iudex inferioꝛ hoc non po
teſt cum cauſa vel etiã ⁊ multo minus ſine cauſa.⁊ in hoc fallitur
Ludo.roma.in intellectu dictoꝝ iuriũ ſi bene põderentur. quoꝛi
duoꝛũ verba foꝛmalia ſunt hec.Et pꝛimo.

CQui tranſfugit:⁊ poſtea multos latrones ap
pꝛehẽdit ⁊ tranſfugas demonſtrauerit:poſſe ei
parci diuus adrianus reſcripſit:ei tamen polli/
centi ea nihil permitti opoꝛtere.
Uerba autem legis relegati ſunt hec. .
L. Relegati ſiue in inſulã depoꝛtati debent lociſ
interdictis abſtinere: ⁊ hoc iure vtimur yt rele/
gatus interdictis locis non excedat:alioquin in
tempus quidem relegato perpetuũ exiliũ relaga
tionis in inſulam depoꝛtato pena capitis irro/
gatur. Et hec ita ſiue quis non exceſſerit in exili
um intra tempus intra quod debuit: ſiue etiam

o vt ibi

tu⸗ gunnt e
hen tul ny n
pn ll ieſ
iimen er
e mannm naaiß

Aammiienteu

mmgl alii ssn
ſuntin n aitna umen
prite Aunir
ginnirſtr irani
lnnſlekrthif .

nntmüimtnntun
Tksyytunnſetrt
run midtd
õ
Cicrensſueencſenuſcbert
cnskkbkatscttmmen
rkücchsmisnwisd nn
Dcnoſnigrersrdtneis ARienehen
6Nindeevoritäratknetde
ltecctnouneftdentnime
lsthobnunnnntrönu
Dſtüncämanntimte

*E
NeNE.

.

chenirte

acßrſnn 1

Ziuudingifaiiin ur,

irninilr *
„ R
utinn
iainnſrtnnn en

igtrian

R

Deyennlitn.

Lmronns fnli

KirN mAr ft ſionitr g
mmmim iriun l nir n li ien
m umm Mninn iin muad ili;
niſam lis tin wr wſun iſtistöiun
baraENYAii, unii
It N MANN in itleleni
Ar mmiai ,NA
mamtirtpti Nts, AAinn
rumANNſifiniſ ih
amigt munnauſttntin
ů”ů8
õ
ůäl
mmdli gtt Ahnmri ſnſunn

irbimn
—õ
0 ſnrnſuniin ,u
4 . . nnſius Anoſtuemn
e uns eſcipfreium⸗
neſeminiooilt,
an n g anunn
eruſli dchalninn
n e thell ie⸗
s
* D
4 .
mmie bnnoln n 3
ns n a r gonin

alias exilio non obtemperauerit.nam contuma/
cia eius cumulat penam:⁊ nemo poteſt cõmeatũ
remeatũye dare exuli: niſi imperatoꝛ ex aliqua

cauſa.
— eatus Ang.uin. l. quod diximꝰ
L. com ff. ſi quis cautionibus.
æ etiam do.meus Alex. de imol.ibidem allegant ambo iſtũ text.
pao ſingulari dicentes eum non eſſe alibi ad hoc ꝓpoſitum ꝙ nõ
ſufficit pꝛobare vim ſeu impetuʒ fluuij niſi pꝛo excuſando aliquo
citato certo die ſi non venit ad locũ iudicij. vel ſi non fecit id quod
debet niſi etiam ꝓbetnr ꝙ ipſe citatus receſſit a domo ſua ⁊ per/
uenit vſq; ad flumen vt tranſiret ſed pꝛopter vim fluminis nõ po
tuit, licet Paul. de caſtr. in. d. l. quod diximus dicat ꝙ texxin.d
l.qui comentus non pꝛobat hoc.ſed ibi fuit potius quedam cõtin/
gentia in facto. ? per cõſequẽs ſᷣm eum non eſt opus pꝛobare niſi
ſolum vim fluminis. ⁊ idem etiã in terminis voluit Raph.fulgo.
in. d.l. quod diximus. vbi aliũ etiã dat intellectũ ad text.in.d. l.qui
comeatus.ſ.ꝙ loquit in eo qui deſerebat fidem uã in p̃iudiciũ rei
publice ⁊ ſic ſatione publice vtilitatis. Segd tu aduerte ꝓ no
no ⁊ vero intellectu meo iſtius tex. in verſi,.dũmodo non tardiuſ
ſe pꝛofectum a loco pꝛobet ⁊c.naʒ poſſumus dicere ꝙ ideo requi
ritur hic illa pꝛobatio.quia tractamus ð euadendo a pena inflicta
contra tales ne dicatur deſertoꝛes ſeu emanſoꝛes de quibus inele⸗
ij. eo.tit. circa pꝛin. ſed in oo qin habet cõparere non requiritur tã/
ta pꝛobatio nec tanta diligẽtia dimodo pꝛobet ꝙ vis flumis fuit
tot diebus ⁊ ꝙ ſic non potuiſſet tranſire.⁊ ſic non agimꝰ tunc de
tanto pꝛeiudicio. ⁊ per cõſequẽs cõcludo ꝗ NRaph. fulgo.rectius
intellexit iſtum tex. q; ceteri. Cuius tex. verba ſunt hec.
¶. Qui comeatus ſpaciuʒ exceſſit emanſoꝛis vel
deſertoꝛis loco habeudus eſt:habetur tamẽ ra/
tio dierũ quibus tardius reuerſus eſt. Item tem
poꝛis nauigationis vel itineris. ⁊ ſi ſe pꝛobabit
valitudine inpeditũ:vel a latronibus detentum:
ſimilive caſu moꝛam paſſuʒ:diem tamẽ non tar/
dius a loco ſe pꝛofectum pꝛobet q̃ʒ vt occurrere

poſſit intra cõmeatũm:reſtituendus eſt.

De caſtrenſi peculio.

1 . e
L.ex caſtrenſi.sS.primo. Ru bene
xtũ in.l.is cui bonis cuz ibi plene not.⁊ ibi alias legendo dixi poſt
alios ⁊ maxime poſt do.meũ Alex.de imol.ff. de verb. obli.⁊ to /
tuͦ tit.fl. ?. C. de curato.furio.quibꝰ cauetur ꝙ quibus interdictũ
eſt bonis non poſſunt alienare vel quoquomò diſponere de eis.
Sed pnlcruʒ eſt ſcire an poſſit diuidere bona que habet cõ/
munia cum fratre vel cum alio. in quo dicas ꝙ non. vt eſt text. in
c.l. ex caſtrenſi. Spꝛimo in verſi. ſed nec ſi ſocius ⁊c. quez ad hoc
pꝛopoſitum pꝛo ſingul.allegat Bal. in. l.iubemus in fa col.in ver.
ſed ego quero quid de pꝛodigo ⁊c. C. de ſacroſa.eccle.dicens eum
non eſſe alibi. cum quo in hoc ſimpliciter pertranſeo, quia tex.cla/
rus eſt. nec eget aliqua mea noua interpꝛetatõe in dicto verſic.ſed
necſi ſocius vc. iuncto verſi. veluti ſi cum eo agatur cui bonis in/
terdictũ eſt ꝛc. Uno ſolo addito ꝙ hoc pꝛocedit vbi ſponte æ
ſine aliqua cauſa quis vult diuidere rem cõmunẽ cum pdigo. ſe/
cus eſt ſicum aliqua cauſa hoc facere vellet ne ſtando in commu
nione res illa cõmunis negligeretur ⁊ deterioꝛ fieret qꝛ tunc poſſʒ
diuidere ita ego pondero iſtum tex. in verſi. vltro cuʒ eo agat ⁊c.
nam illud verbum vltro hoc impoꝛtat vt in.l.i.ꝭ. ſi quis vltro.ff.
de queſtionibus cum ſimilibꝰ. Pꝛo quo adduco qʒ licet pu/
pillus non poſſit pꝛouocari nec puocare ad diuiſionẽ bonoꝝ.l.fi.
cum ibi not. C. cõi diuid. tamẽ ſi ſocius eſt rixoſus vel ſua interſit
diuidere rem cõeʒ poteſt. tex. eſt in.l. ſi pupilloꝛuz. ⁊ boc ibi voluit
Bar. ffde rebus eop. ⁊ Bar. in. l. quod dicif. ff. de tutel. Ange.

etiam in. l. j. ff. ve fundo dota.⁊ Bar. in. l. inter pupillos. f. de au⸗

cto. tuto. ⁊ in.l.ſi cõuenerit. ff. pꝛo ſocio. Paul.de caſ.in conſilio
rlxii incip. in cauſa quam æc. in penul col. ? Balal in. l. iubem in
pꝛin. C. de ſacroſan. eccle. ⁊ in.l.ij. C. de fun.dot. pꝛo quibus facit
etiam iſte tex. in verſi. vltro c. quem nullus ad hoc ponderauit ?
optime pꝛobat hoc recte conſideratus. Cuius verba ſunt hec.
eruos ex eo peculio vſufrnctu itẽ pᷣdia tam
uſufructu qᷓʒ ceteris ſeruitutibꝰ pr̃ liberare pote

rit:ſ ⁊ ſeruitutes ij ſdẽ acquirere põt: id ei ⁊ cui

bõis interdictũ ẽ veꝝ cõſequi poſſe :neqʒ ãt ſer/
uis ex eo peculio: neqʒ; ex pꝛedijs vſumfructum
vel ſeruitutem imponere pater poteſt.

Ad mmnicipales.

1 Quilibet officialis bene cõſide
L. X uUme ſſe t. ret hoc quod nũc dico ꝙ quicũ /
q; ppoſitus ſit in offcio etiã falſo debet omnino habere ſalarium
tex. eſt ſing. in. d.l.cũ eſſet ałs ĩcipit ncius cuʒ eſſet quẽ ad boc al/
legat Bal. in. lnõ dubiũin.xj.col.circa pꝛin. C. de legib.dicẽs hoc
eſſe not.⁊ per do.meũ Alex.de imol.in.d.l.cum eſſet in pꝛin.in ſu
is apoſtillis ad Bar.ibidẽ vbi extollit iſtũ tex. ad ho. Sʒ tu
aduerte q; pꝛio iſte text.in aliquibꝰ libꝛis incipit.ticiꝰ cũ eſſet æc.
⁊ in aliquibus incipit cum eſſet ⁊c.ſed in hoc non facio vim.
Secundo dico pꝛo vero ⁊ nouo intellectu meo iſtius tex. qui
iudicio meo non pꝛobat hoc. nam non loquitur in officio ſalſo nec
in pꝛepoſito falſo in offcio.ſed in quodaz nudo miniſterio pꝛeſtã/
do per vnũ ⁊ alius illud ſuſcepit ⁊ exequutus eſt videlz in pꝛeſen/
tatione decreti certe ciuitatis apud impatoꝛẽ vt in verſi.⁊ ſic impe
ratoꝛi decretũ ſᷣm mandata reipublice dedit vc, ⁊ in fine in verſic.
decretum impatoꝛi poꝛrexit ⁊c. quo caſu non dicitur quis pꝓpꝛie
ſeu vere ex officio falſo cõſequi ſalariũ ſeu viaticuz pꝛout dicebat
Bal. qui nimis large intellexit mum texr. Cuius verba ſunt hec.

CTZitius cũ eſſet rome ſtudioꝛũ gratia epiſtola
miſſa ẽ magiſtratibus patrie ſue vt poꝛcigerʒ im
patoꝛi deeretũ eiuſdeʒ ciuitatis quod erat cum
ipſa epiſtola miſſuʒ.is autẽ qui ſuſcepiſſet litte/
ras reſtituẽdas colluſione facta dedit lutio titio
qui ⁊ ipe rome moꝛabatur ſue rei gratia ſublato
titij noĩe cui erat decretũ miſſuʒ vt per eum dare
tur ſuũ nomẽ inſcripſit ⁊ ſic imꝑatoꝛi decretum
ſecũduʒ mãdata reipublice dedit. quero quis vi
aticũ ab eo petere potuiſſet. ⁊ quid videt᷑ cõmi/
ſiſſe is qui non reſtituit litteras ei cui reſtituere
mandatũ ſuſcepat.⁊ is qui ſublato alieno nomi
ne inſcriptoqʒ ſuo quaſi ipſe iuſſus a patria de/
cretũ impatoꝛi poꝛrexit herẽnius mode.reſpõ/
dit titiũ quidem viaticũ petere non poſſe.

Glo. in.l.de iure in uerſic. pꝛo

uinciarũ ꝛc. Bar. in.l.quidaʒ cõſulebãt.ffde re iudi. ⁊ Bar.
hic ⁊ in.l.ſi quis ex aliena.ff.de iudic.⁊ do.meus Alex.de imo.in
l.ex quacunq; in Fa col.ffſi quis in ius voca.non ierit. ⁊ ideʒ do.
meus Alexa de imol. in. d.l.de iure in apoſtillis ſuis ad Bart. in
pꝛima col.⁊ do.Anto.⁊ Jo.de imo.in.c.ceterũ de iudic.⁊ do.An
to.in.c.ſuper litteris de reſcript.reputãt iſtã glo. mirabilem ⁊ ſin/
gula. ad hoc ꝙ vbicunq; iudex debet habere ſpoꝛtulas in cauſa
ſi dubitatur an ſua ſit iuriſdietio vel ne in ea cauſa non poteſt ipᷣe
cognoſcere de hoc ⁊ pꝛonũciare circa hoc.ð qua materia alias di
xi poſt alios maxime Bal.in.l.ij.ff.ſi quis in ius voca.non ierit.
⁊ ideo non me extendam nũc niſi ꝙ ponas vba glo.que ſunt hec.

CPꝛouinciaꝝ: hoc eſt ideo foꝛte: qꝛ comoduʒ
non pertinet ad iudicem.⁊ ideo in pꝛopꝛia cauſa
non videtur ferre ſententiã.ſed ſi cõmodum ad
eum pertinet quia decimaʒ eſt habiturus contra
dici poteſt vt ſupꝛa quando appella. ſit.l.pꝛima
G. in pꝛopꝛia.

Z. Ea que s. magiſtratibus.

Docto. omnes maxime Bar.in.l.iubere cauere ff̃ de iuriſd.
om.iudi.⁊ in.l.ſi finita..iulianus poſt glo.ibidem.ff. de dam.in/⸗
fect. dubitant ſatis de vno notabili text. in.d.l.ea q. . magiſtrati/
bus in eo articulo quo queritur vtrũ ſecũdus decretũ interponat
officio iudicis nobili vel mercenario.⁊ etiaʒ quid in pꝛimo decre
to.in quo pꝛimo decreto docto.vbi ſupꝛa pꝛoxime faciũt maioꝛc
difficultatẽ vt ibi per eos pꝛopter text. in dicta.l.ea que pꝛo cuius
reſponſo multũ laboꝛant de quo ego dixi late in repelit.mea in di

cto.5.inlianus.⁊ ideo ꝓ nũc longioꝛ non ero. Sʒ nũc aduet
te pꝛo nouo ⁊ vero intellectu meo iſtius tex. Maz ego intelligo eũ
loqui ſolum in ſecũdo decreto non autẽ in pꝛimo vt hic in verſic.
iubere poſſidere ⁊c.nam ea verba vere ⁊ ꝓpꝛie ſonãt in ſecundũ
decretum vt eſt text.in dicto.S.iulianus in verſi.cum iuſſi fuerint
poſſidere ⁊c.⁊ in.S.cum antẽ ⁊ in..vbi autẽ.⁊ in.ꝭ.non autem
in ea.l.vbi fit mentio de ſecundo decreto ⁊ ſemꝑ dieitur iubet poſ
ſidere ⁊c.vel iubere poſſidere ⁊c.vnde in pꝛopoſito iſte tex.quem
totus mũdus allegat ⁊ intelligit loqui in pꝛimo decreto nõ intelli
gitur nec bene guſtatur cũ reuerentia. nam ſolum loquitur in ſe/
cundo decreto vt hic in dicto verſicu. iubere poſſidere.⁊ aliud eſt
iubere cauere pꝛetoria ſtipulatõe ⁊ in poſſeſſionẽ mittere.de qui/
bus habetur in.d.l.iubere cauere.⁊ aliud eſt iubere poſſidere ⁊c.
ð quo hjr in.d.S.magr̃atibꝰ.naʒ pꝛia duo nõ ſunt tãte impoꝛtãtie
te eſt iubere poſſidere quod eſt concedere ſᷣm ðᷣcretũ qꝗð requi /⸗
rit maioꝛem cauſe cognitõem qᷓ;ᷓ illa duo.Et per cõſequẽs conclu/
do ꝙ pꝛimũ decretũ expeditur officio iudicis nobili pꝛout latius
concluſi in repetitõne mea.d.S.iulianus. Mec obſtat iſte text.
quia loquitur ſolum in ſecundo decreto pꝛout ſupꝛa pꝛobaui ⁊ ad
eum tradidi nouũ ⁊ verũ intellectũ meũ hoc modo non ẽ opus
laboꝛare pꝛo eius reſponſo pꝛout faciũt oẽs ſcribẽtes in locis pꝛe
dictis.qui non bene cõſiderarũt iſtum tex.ſi recte ⁊ ſubtiliter pon
deretur. Cuius verba ſunt hec.

C Magiſtratibus municipalibus non permitti
tur in integꝝ reſtituere:aut bona rei ſeruãde cau
ſa iubere poſſidere:aut dotis ſeruande:vel lega/
toꝛum ſeruandoꝛum cauſa.

L.ſinali ad municipales. Ale aui
nolle eſſe pꝛelatũ poteſt non obſtante inramẽto accipe pꝛelaturaʒ
ſi papa ignoꝛãs eius iuramentũ cõtulit ei pꝛelaturã ᷣm Ludo.ro.
in ſuo ſingulari in verbo iuramentũ ⁊c.lo.xi.per caſum de quo ip
ſe multũ exclamat in.l.fi.in pꝛin.ff.ad municip. Szʒ tu aduer
te rogo pꝛovero ⁊ nouo intellectu meo iſtius tex.qui iudicio meo
nihil facit ſi recte cõſideretur. naʒz hic ille iurauerat vt qui eo tem
poꝛe erat homo pꝛiuatꝰ nolle intereſſe in certo loco demũ fuit cre/
atus oſficialis pꝛopter quod officiũ neceſſario habet intereſſe ĩ eo
loco.certe dicitur hic ꝙ intereſſe poteſt non obſtante ſuo iuramen
to pꝛopter cauſam illam ſupuenientẽ ⁊ necefſariam ratiõe publici
officij cui renunciari non poteſt. vt in.l.munerũ.ꝭ.iudicandi.ff de
mune.⁊ hono.Sed aliud eſt in queſtione pᷣlature cui quis poteſt
renunciare de qua per Ludouicuz roma. qui non bene guſtauit
illũ tex maxiĩe in verſi.ei qui iurauerat ſe oꝛdini nõ interfuturum
⁊ poſtea duumuir creatus eſt ⁊c.ſi bene ⁊ ſubtiliter ponderetur.
Cuius verba ſunt hec.

L. Imperatoꝛes Seuerus ⁊ Antoninus reſcrip/
ſerunt gratiam ſe facere iuriſiurandi ei qui iura/
uerat ſe oꝛdini non interfuturũ ⁊ poſtea duuʒuir
creatus eſſet.

De muneribus et honoꝛibus.

1 Bat. hic poſt Dy. dicit
L. Keus delatus. mr hupon drdiet
alibi ⁊ ſic facit eum ſingul.ad hoc ppoſitũ ꝗ; accuſatus de aliquo
crimine ẽt ante ſententiã non poteſt habere ſeu cõſequi honoꝛes.
maxime in verſic. ante ſententiam honoꝛes petere conſtitutioni/
bus pꝛincipalibus pꝛohibetur ⁊c. cum quo in hoc ſto.qʒ tex.aper
tus eſt ⁊ non eget alia mea noua interpꝛetatõe. niſi ꝙ addo Bar.
idem volentẽ in.l.qui a latronibus.ꝭ.ſi quis.ff de tcſtame.⁊ etiaz
Lude.roma.in ſuis ſingularibus dictis in ſingulari incip.officiuʒ
⁊c.⁊ etiã Jo.an.cõbononienſeʒ in.c. meminimꝰ extra de accuſati.
vbi limitãt hoc multũ notabiliter quãdo factus eſt infamis apud
bonos ⁊ graues viros per talem accuſatõem alias autez nõ repel
litur ab offcijs ⁊ honoꝛibus ⁊ tũc non habet locũ iſte tex. quẽ no
uiter declarotibi alio modo multũ not. ꝙ accuſatus ipſe etiaz qui
non eſſet infamis apud bonos ⁊ graues non poteſt ipſe petere ho
noꝛes vel officia licet ſi ab alijs eligeretur poſſet acceptare. ſed vt
Dixi ipſe petere non poteſt ex ſe. Et hoc ego colligo ex iſto text. in
verſi.petere pꝛohibetur ⁊c.⁊ recolo alias audiniſſe hoc a pᷣſtantiſ/
ſimo domino meo in iure pontificio vʒ do. And. bar ba.legente in
c. fi.extra de teſtib. qui hoc modo declarabat iſtuz ter. Pluo
dico ꝙ talis accuſatus non poteſt aſſumi ad oꝛdines ſ/ acros.text.
eſt in. 9.ſin autẽ in auten. de ſanctiſ. epiſ. nec etiã poteſt interim te
ſtificari vt in.l.inteſtantẽ.ff. de teſtib.cum multis ſimili. que bꝛeui

tatig cauſa obmitto ⁊ redeo ad tex.de quo agimus. Cnius ter
ang⸗ ſunt bec. duns tettul

L. Reus delatus etiam ante ſe ententiaʒ honoꝛes
petere pꝛincipalibus conſtitntõibus pꝛohibetur
nec intereſt plebeius an decurio fuerit. ſed poſt
annũ qᷓʒ reus delatus eſt petere non pꝛohibetur:
niſi per ipſum ſteterit:quominus cauſa intra an
num expediretur.

De adminiſtratione reruʒ
ad ciuitateʒ pertinentium.

L.ii.S. quod de frumentaria.

Sentẽtia lata per reuiſoꝛes rationũ cõmunis ſeu camere vel
fiſci contra adminiſtratoꝛes bonoꝛũ eius etiã abſentes cotutnaces
valet. caſus eſt ſing.ᷣm Bar. ibi in. d.l.i.S.quod de frumentaria.

Et etiã idem voluit Ludo.roma.in ſuo ſingulan in verbo ſencn /

tia vc.el.xyij. Sed tu aduerte quia hoc uon eſt tanta admira

tõe dignũ cum in cauſa qualibet contra abſentẽ contumacẽ poſſit

ferriſentẽtia ⁊ lata valet.iuxta not. per Bart. in.l. ab eo. C. quõ ?
quãdo iudex.⁊ per Bal.in.l.pꝛoperãdum.ꝭ.ſin autẽ in ba coli.
C. de iudic.⁊ Bal.in addit.Specu.in tit.de ſentẽtia in verſi ſentẽ
tia poteſt ⁊c.⁊ Bal.in.l.i.C. de peri.v cõmo.rei vendi.⁊ Bar in.l
papinian 5. meminiſſe. ff. de inoffi.teſta. vbi dicunt q lata contra
abſentẽ pᷣſumitur etiã lata ex contumacia eius ⁊ valet ⁊ tenet om
nino. Sed in alio magis notabili ego ſubtiliter pondero iſt tex.
c a tali ſentẽtia non põt appellari vt bic in verſi inanis querela
eſt ⁊c.Cuius tex.verba ſunt.
CQuod de frumentaria ratione in alium vſum
cõuerſum eſt: ſue cauſe cum incremento debito
reſtituatur:idqʒ ⁊ ſi contra abſentẽ pꝛonunciatũ
eſt inanis querela eſt.ratio tamẽ adminiſtratõis

ſecũduʒ fidem acceptoꝛũ ⁊ datoꝛũ ponatur.

11 Ludo.roma.in ſuo ſingulari in
—
Z ii. S ran 1. verbo euictio ⁊c.el bo dicit ᷓ li
cet emptoꝛ regulariter non poſſit agere de euictõe cõtra vendiloꝛẽ
quãdo res empta fuit ſibi euicta per ſentẽtiam iniuſtaꝰ.v vl in. lſt
per impꝛudentiã cum ibi plene not.ff.de euictio.⁊ in.c. fuextra de
emptj. ⁊ vendi. vbi per oẽs ſcribentes: ⁊ ſupꝛa dixi in hoc ope no
ſtro.ff. de euictio. Tamẽ hoc fallit in emente a fiſco per ter. ſm eiũ
ſingu. ſʒ vnã lecturã quã omẽs ſequũtur in. d.l.ij..graui. Sʒ
tu aquerte qꝛ licet Ludo.roma. non dicat iſtud voluit Bart. hit.
⁊ etiã Angel.in addit.ſuis ad Bal.in.l.ne quicqᷓ;ᷓ.ꝭ.pꝛoſiciſci.fide
offic.pꝛoconſ. in ſuo tractatu. Secuũdo nora tu pꝛo vero⁊ no
uo meo intellectu iſtius tex. quicquid dicat glo.hic in verbo iniuri
am ⁊c. in fine ⁊ omnes ſequẽtes qui cum reuerẽtja tantoꝝ patrũ
dixerim peſſime loquũtur.q; nõ põt iſte text.pati bunc intellectu
⁊ quod plus eſt hec doctrina non eſt in ſe vera. Et pꝛio quoad
verum intellectũ iſtius tex. emptũ hic non emit frumentũ a fiſco
ſed emerat pꝛo fiſco ⁊ iuerat pꝛo cauſa frumẽtaria vt patet hic er
toto illo titulo de admini.rer.ad ciui.perti.⁊ foꝛte illud frumentũ
fuerat ibi ablatũ ab aliquo in itinere. ⁊ dicitur hic q; curatoꝛ ſei
publice tenetur ei reſtituere pꝛeciũ ſuũ pꝛo emẽdo frumẽto expo
ſitum vnde fiſcus hic non vendidit aliquid. Sed poſito ꝙ ven
didiſſz ⁊ per impꝛudentiã iudicis res illa a me euinceretur ꝓcel
to haberet locũ diſpoſitio.d.liſi per impꝛudentiã vt fiſeus non ſi
obligatus nec eſſet obligatus ⁊ multo minus debet eſſe q; pꝛius
tus.⁊ maxime cum.ratõ.d.l.ſi per impꝛudentiã militet in vtfoq;
caſu tanq;; generalis que habet ꝙ iniuria facta p iudicem emptoꝛi
non debet nocere venditoꝛi.nec cõtrariũ dicitur in.d.l.ij.S.graui.
maxie in verſi.grani poſt emptiõez per iniuriã ablati vc. ſi bene ⁊
ſubtiliter põderetur.nam illud verbũ ablati ꝛc. magis reſpicit vi
ablatiuã ; per ſententiã iudicis. x ita ſentit iſte tex. di igẽter conſi
deratus.Cuius verba ſunt hec. .Z
CGrani eſtimationem per iniuriaʒ poſt emptio
nem ablati que rationibus publicis refertur cu/⸗

ratoꝛ reipub.domino reſtitui iubeat ⁊c.

De pollicitationibus.

unſrketr

Deliinke

iturſn

nſec in etcenn
untmmtlacnun

cunnificun

Piinepfit cendahat un

„₰ *
tlimntt itn tnen
AN ibttü dirbiſndenn

fwaghraübit.

Acunüntünmunild un in
AoNekäNAnnnnn

weeeet . xr
Depokcrrorbus ⸗
rRigigcnrdrzſiig ha du
liicifie itpitia rir
henoptiptngtitigtitrtir
Nyanſtorirutaitn
Hüntnnrriutim Xter
gu idremintnd

ſiuntanrillxritrinen.

Nlinicuane titrntünun
liftindirrii ür rn

=ððð

intzukiarn
ertnten nan

Nunr, eunn C

nuntſtig .
ſnedſtinn⸗

ſnnakinne inie⸗

kanne tiin , eir⸗
nnin Wmit 4
luen t

enai tbeinen nus
Kigeiiin
ir

l

—

— ðDð

— —

—

Er

.
„

fEE eenng2:

SbuArlbcbzabeseceeen

KSperbr,

777

5. Y

ðð,

inrhn
inmmnintiin,
diͤ almmmm
u Biſenntkſtin
tensld titi
M

Li crm. ubmmikint
lla grtzgichrift
Smrarn teraiiinnt
mem iü titin m giin i infil
Emimbͦini iaiinttin
mIN aiCiutn tinu niinire
