Præſcribenti non obeſt, quod poſt
impletam uſucapionem, jus alzerius
agnovit. ibid.
In uſucapione accurata juſti tituli pro-
batio non exigitur.
Uſucapio completa interrumpi nequit.
. 278

Uſurae.

Si uſuræ adjudicentur, nec terminus

a quo adjiciatur, a judice peccatur.

117
An uſurarum ſolutione præſeriptio in-
terrumpatur? 279
Uſurarum præſtatio vitiat pecuniam
hereditariam. 502
Moto concurſu, non ſiſtuntur, ſed
currere pergunt. 53

Commune jus, quod ufuras ad unam
cum ſorte clafſem refert, æquiſſimum
eſt, atque in terris Saxonicis, &
Brandenburgicis rectiſfime retine-
tur. 533
Jura recentiora, quæ uſuras poſt om-
nes ſortes collocari jubent, ſtrictiſſi-
me ſunt interpretanda. 534
Uxor.

An dotis ſervandæ cauſa a marito fi-

dejuſſorem accipere poſſit? 870

173

16“
DRan
Nodcd
relein.
l D
dNH 2
Ien
idi⸗
Ule.
n .
neqni,
278

tminne
ceatur.
I
ptoin⸗
779
Aniim
Sn2
F, ſeed
331
unam
Emun
, &
teine .
ſtom⸗ .
icſ.
N6
MU
to 5.
o

e . ðð

èò

TPINI LEVYSERI
ONIARVM ET PRINCIPIS
SANXONIS AVLA CONSILIARII
BERGEN SI ORDINARII CONSISTORII
CTORIS IN TRIBVNALIET SCABINATV
EIMI ADSESSORIS

TATIONES

JTN G brr „

QVIBVS

A JVRIS CAPITA

E EXPLICANTVR, CVM JIVRIBVS
FERVNTVR ATCQVE VARIIS CELEBRIVM
KESPONSIS ET REBVS JVDICATIS
ILLVSTRANTVR.

e

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

10
2

—
☛
R
S
R

Balance

Focus

K

J

„ & V ε & . VII.

H¶

ITIO N, OV A-

NCGAEN THALII
BERNHARDI FRIDERICI GEGELII.
I9 I9 CcC LIXXVIII.

.„ Copyright 4/71999 VXyMaster GmbH wwW. yxymaster. com