Spec. X. de Privilegiis 1. 101
Spec. XI. de interitu privilegiorum 1. 114
dpec. XII. de reſcriptis moratoriis I. 123
A Ad

2 IINDEX1.
Ad Librum JI. Titulum . ge ſtatu hominum.

Spec. XIII. de feminis . I. 132
Spec. XIV. de praegnantibus et puerperis I. 141
Spec. XV. de legitima nativitate I. Tr750
Spec. XVI. de liberis et ſervis I. 160

4à Likrum I. Tiwlum f. de hi, qui ſui vel alieni
juris ſunt.
Spec. XVII. de patria poteſtate I. 171
Spec. XVIII. de reverentia parentibus debita I. 180
Spec. XIX. de legitimatione I. 190

Ad Librum I. Zit. VII. de adoptionibus er emancipationibus.

Spec. XX. de adoptione I. 198
Spec. XXI. de diſſolutione patriae poteſtatis I. 209
Ad Librum I. Lit. VIII. de rerum diviſione et qualitate.
Spec. XXII. de rebus ſacris et eccleſiaſticis J. 217

Spec. XXIII. de jure principis in res ſacras et eccleſiaſticas
ſuperfluas vel vacuas. I. 224
Spec. XXIV. de rebus eccleſiae et piorum locorum alienan-
dis —
Spec. XXV. de publicis rebus, ſeu, ut in monarchiis vo-
cantur, regalibus I. 253
Spec. XXVI. de rebus mobilibus et immobilibus I 263
Ad Librum I. Lit. XXI. de officio ejus, cui mandata eſt
jurisdictio.
Spec. XXVII. de Commiſſariis I. 272
Spec. XXVIII. de limitibus commiſſionum cuſtodiendis I. 283

Ad Librum II. Tit. I. de jurisdictione.

Spec. XXIX. de jurisdictione I. 292

Ad Librum II. Tit. II. Quod quisque juris in alterum ſta-
tuerit, ut ipſe eodem jure utatur.

Spec. XXX. de retorſione jurium . I. 31.
S 4Ad

I. 243

K
*
*4
“
4
“
R
.
7
4
4

INDEX I.

Ad Librum II. Vit. IV. de in jus vocan) o.

Spec. XXXI. de in jus vocando I. 312
Spec. XNX =II. de vitioſa citatione I. 32 5

Ad Librum II. Lit. V. Si quis in jus vocatus non ierit, ſive quis
eum vocaverit, quem ex edicto non debaerit.
Spec. XXXIII. de contumacia . I. 33 5

Ad Librum II. Vit. VIII. qui ſatisdare cogantur, vel jurato
promittant, vel ſuae prom ſſtoni committantur.
Spec. XXXIV. de ſatisdatione I. 347
Ad LEibrum II. Lit. XII. de feriis et dilationibus et
diverſis temporibus.
Spec. XXXV. de feriis I. 376
Ad Librum Il. Tit. XIII. Edendo.
Spec. XXXVI. de libello 1I. 366
Spec. XXXVIL. de vitiis libelli ſanabilibus I. 375
Spec. XXXVIII. de editione inſtrumentorum I. 385
Ad Librum II. Tit. XIV. de patctis.
Spec. XXXIX. de pactis nudis J. 396
Spec. XL. de pactis invalidis “ I. 406
Sbhpec. XLI. de interpretatione pactorum dubiorum I. 417
Spec. XLII. de pactis controverſis, ſed validis I. 428
Spec. XLIII. de pacétis ſucceſſoriis I. 438
Spec. XLIV. de varüs pactorum ſucceſſoriorum generibus
IL. 442

Spec. XLV. de pacëtis haereditariis renunciativis I. 4, 8
Ad Librum II. Tit. XV. de transactionibus.
Spec. XLVI. de transactionibus I. 46 5
Spec. XLVII. de transactionibus irritis I. 480
Ad Librum III. Tit. I. de poſtulando.

Spec. XLVIII. de Advocatis I. 49 1
Spec. XLIX. de Advocatis fiſci I. 502
Spec. L. de cauſis odii erga Advocatos fiſci eorumque fla-
gitiis I. 527
Spec. LBL de his, qui ab advocatione arcentur I. 5 53

A 2

4 INDEX I.
Ad Librum III. Tit. II. de h's, qui notantur infamia.

Spec. Lil. de infamia et levis notae macula I. 564
3à Lilrum III. Tit. III. de procuratoribus et defenſoribus.
Spec. LIII. de procuratoribus I. 574

Ad Librum III. Tit. IV. Quod eujuscunque Univerſitatis
nomine, vel contra eam agatur.

Spec. LIV. de Syndico I. 587
Ad Librum III. Tit. V. de negotiis geſtis.
Spec. LV. de negotiis geſtis I. 599
Ad Librum III. Lit. VI. de calumniatoribus.
Spec. LVI. de calumniatoribus I. 608
Ad Librum IV. Tit. I. de in integrum reſtitutionibus.
Spec. LVII. de in integrum reſtitutionibus 1. 624
Ad Librum IV. TLit. II. Quod metus cauſa geſtum erit.
Spec. LVIII. de metu I. 63 3
Ad Librum IV. Tit. III. de dolo malo.
Spec. LIX. de dolo I. 643
Ad Librum IV. Tit. IV. de minoribus viginti quinque annis.
Spec. LX. de minoribus I. 653
Spec. LXIL. de his, qui ad exemplum minorum reſtituuntur,
eorumque inter ſe concurſu I. 663
— Ad Librum IV. Tit. V. de capite minutis.
Spec. LXII. de capite minutis I. 672

Ad Librum IV. Bit. VI. ex quibus cauſis majores viginti
quinque annis in integrum reſtituuntur.
Spec LXIiI. de abſentibus JI. 68 .
Spec. LXIV. de reſtitutione in integrum ex clauſula generali
I. 690
Ad Librum IV. Tit. VIII. de receptis, qui arbitrium
receperunt.

Spec. LXV. de Arbitris I. 700
Ad

£

—.——

INDEX I.

Ad Lilbrum I0V. Tit. IX. Nautae, cauponae, Kokulari ut
recepta reſtituant.

44 Spec. LXVI. de Actione de receptis I. 710
.’D Ad Librum E. Tit I. de judiciis, et ubi Aungee gere vel
42 conveniri debeat.
S8Spec. LXVII. de judice ſuſpecto II. 1
Shpec. LXVIII. de judice in propria cauſa II. 17
„ S8Sbpec. LXIX. de principe in propria cauſa judicante II. 27
opec. LXX. de Aſſeſſoribus et Scabinis II. 42
Spec. LXXI. de Actuariis II. 5 Z
Spec. LXXII. de foro domicilii II. 66
. Spec. LXXIII. de foro contractus et geſtae adminiſtrationis
II. 75
Spec. LXXIV. de foro delicti et remiſſione delinquentium
II. 90
4 Spec. LXXV. de foro militari II. 104
Spec. LXXVI. de Conſiſtorio II. 115

3 Spec. LXXVII. de foro Academicorum et Scholarium II. 127
Spec. LXXVIII. de foro miſerabilium Perſonarum II. 134

Spec. LXXIX. de foro miniſtrorum principis II. 145
3 . Spec. LXXX. de foro delicti miniſtrorum principis II. 156
. Spec. LXXXI. de proceſſu provocatorio II. 179
Spec. LXXXII. de litis conteſtatione II. 188
Spec. LXXXIII. de expenſis civilibus II. 198
3 2 Spec. LXXXIV. de ſumtibus litis ab adverſario ſuppedi-
tandis. II. 20 5
Spec. LXXXV. de magiſtratu 34 ſumtus litis ſuppeditan-
WU dos cogendo. II. 220
i Spec. LXXXVI. de jure litigandi ſumtibus publicis II. 22 5

S8Spec. LXXXVII. de j Jure litigandi ſumtibus extranei II. 232
Spec. LXXXVIII. de injuſta in temerarios litigatores indul-
iI entia II. 240
Spec. LXXXIX. de condemnatione victoris in expenſas II. 254
Spec. XC. de expenſis criminalibus II. 267
Ad Librum V. Tit. II. de nnahicioſ⸗ Ramenzo
Spec. XCI. de legitima. 1I. 278
A 3 Spec-

IN DEX I.

Spec. XCII. de gravamine legitimae illegitimo II. 291
Spec. àXCIII. de contrariis querelae inofficioſi et actionis
ſuppletoriae II. 298
Ad Librum V. Tit. III. de haereditatis Peririone.
Spec. XCIV. de haereditatis petitione II. 307
Spec. XCV. de morte abſentis probanda II. 31 5
Spec. XCVI. de morte abſentis praeſumta II. 31
Spec. XCVII. de haerede, abſentis curatore II. 338
Spec. XCVIII. de conſanguinitatis probatione II. 345
Ad Librum VI. Tit. I. de rei vindicatione.
Spee. XCIX. de rei vindicatione II. 353
Spec. C. de vindicatione pertinentiarum II. 362
Spec. CI. de exceptionibus, quae reunioni pertinentisrum
fruſtra objiciuntur II. 37

Aäd Librum VI. Tit. III. Si ager vectigalis, id eſt, e.

teuticarius petatur.

Spec. CilI. de emphyteuſi II. 381
Spec. CIil. de canone II. 392
Spec. CV. de laudemio II. 40 1

Spec. CV. de alienatione et oppignoratione emphyteuſeos

II. 410
Ad Librum VII. Tit. I. de uſufructu, et Zuemaodmogan
quis utatur, fruatur.
Spec. CVI. de uſufructu II. 419
Ad Librum VIII. I. II. III. de ſervitutibus. De ſervitu-
tibus praediorum urbanorum. De ſervitutibus
praediorum ruſticorum. J
Spec. CVII. de ſervitutibus II. 429

Spec. CVIII. de jure paſcendi II. 438

Ad Librum EIII. Tit. V. ſi ſervitus vindicetur, vel ad
alium pertinere negetur.
Spec. CIX. de actionibus confeſſoria et negatoria II. 449
Ad Turam PIII. Tit. VI. Quemadmodum ſervitutes
amittantur.
Spec. CX. de interitu ſervitutum II. 460
Ad

r

his

8

07

3zl
33

34)

49
439

445
1

INDEXNX IJI. 27

Ad Librum TX. Tit I. ſi quadrupes pauperiem feciſſe
dicatur.
Spec. CXI. pignorationibus II. 470
5 Ad Librum IX. Tit. II. ad legem Aquiliam.
Spec. CXII. de damno injuria dato II. 484
Ad Librum IX. Tit. IV. de noxalibus actionibus.
Sbpec. CXIII. de noxali actione II. 492
Ad Librum X. Tit. J. Finium regundorum.
Spec. CXIV. de finibus regundis II. 502
AAd Librum X. Tit. II. Familiae erciſeundae.
Spec. CXV. de familia erciſcunda I. 510

Spec. CXVI. de rebus haereditariis uni adjudicandis II. 52 t
Spec. CXVII. de impugnatione diviſionum haereditariarum

II. 533
Ad Librum X. Tit. III. Communi dividundo.
Spec. CXVIII. de rerum communione II. p42
Spec- CXIX. de communi dividundo II. 55 2

Ad Librum XI. Tit. I. de interrogationibus in jure facien-
dis et interrogatoris actionibus. SS

Spec. CXX. de interrogationibus in jure II. 561
Spec. CXXI. de poſitionibus II. 567
Ad Librum XI. Bit. II. de quibus rebus ad eundem judi-
cem eatur. W
Spec. CXXII. de continentia cauſarum II. 573
Spec. CXXIII. de reconventionibus II. 581
Ad Librum XI. Tit. III. de ſervo corrupto.
Spec. CXXIV. de ſervo corrupto II. 597
Ad Librum XI. Tit. IV. de fugitivis.
Spec. CXXV. de fugitivis II. 591
Ad Librum XI. Tit. V. de aleatoribus.
Spec. CXX I. de aleatoribus II. 602

Spec. CXXVII. de ſponſionibus . II. 609g
dd

3 INDEXN If.
Ad Librum XI. Tit. VI. ſi menſor falſum modum dixerit.

Spec. CXXVIII. de menſore falſum modum dicente II. 616
Ad Librum XI. Tit. VII. de Religioſis & ſumtibus funerum,

et ut funus ducere liceat.
Spec. CXXIX de ſepultura II. 622

Ad Librum XII. TLut. I. de rebus ereditis ſi certum petatur,

et de condictione.
Sbec- CXXX. de mutuo II. 630
Spec. CXXXI. de debitis civitatum et collegiorum I. 638
Spec. CXXXII de contractu chirographario et querela non
numeratae pecuniae II. 650
Spec. CXXXIII. de cambio II. 657

Ad Librum XII. Lit. II. de jurejurando voluntario, ſiue
neceſſario, ſive judiciali.

Spec. CXXXIV. de jurejurando invalido II. 669
Sbee CXXXV. de jurisjurandi delatione II. 67 5
Spec. CXXXVI. de his, quibus jusjurandum deferri pot-
eſt II. 686

Spec. CXXXVII. de officio judicis circa jugjurandum II. 696
Spec. CXXXVIII. de revocatione jurisjurandi delati II. 706

Spec. CXXXIX. de relatione jurisjurandi II. 712
Spec. CXL. de jurejurando calumniae . II. 715
Spec. CXLI. de jurejurando ſuppletorio III. 1
Spec. CXLII. de jurejurando purgatorio III. 14
Spec. CXLIII. de his, qui nomine alieno, vel univerſitatis
jurant. III. 24

Spec. CXLIV. de morte vim jurisjurandi habente III. 31
Spec. CXLV. de retractatione jurisjurandi praeſtiti III. 5r

Ad Librum XII. Tit. III. de in litem jurando.
Spec. CXLVI. de in litem jurando III. 62
Ad Lilrum XII. Tit. V. de condictione ob turpem cauſam.
Spec. CXLVII. de condictione ob turpem cauſam III. 71

Ad

m+ — S

. 2 „

INDEX I.
Ad Librum XII. Tit. VI. de condickione indebiti.

Spec. CXLVIII. de condictione inde biti III. 20
Ad Lihrum XIII. Tit. I de condictione furtiva.
Spec. CLtX. de condictione fartiva III. 94
Ad Librum XIII. Lit. III. de condictione triticiaria.
Spec. CL. de condictione triticiaria II. 103
Ad Libram XIII. Tie. IV. de eo, quod certo loro dari
9oiker.

Spec. CLl. de eo, quod certo loco dari oportet III. 103
Ad Librum XIII Ti. V. de pecunia conſtituta.

Spec. CLII. de pecunia conſtituta III. 108
d Librum XIII. Lit. VI. Commodati vel contra.
Spec. CLItI. de commodato III. 110
Spec. CLIV. de culpa III. 114
Ad Librum XIII. Tii. VII. de pignoratitia afione.
Spec. CLyV. de pignoratitia actione III. 132
Spec. CLVI. de impenſis in pignus factis III. 149 *
Spec. CLVII. de pignore antichretico III. 155

Spec. CLVIII. de pacto commiſiorio in pignoribus III. 155

. Ad Librum XIV. Tit. T. de exercitoria actione.
Spec. CLIX. de exercitoria actione III. 172

Ad Librum XIV. Tit. II. de lege Rhodia de jactu.
Spec. CLX. de lege Rhodia de jactu III. 181

Ad Librum XIV. Tit. III. de inſtitoria actione.
Spec. CLXI. de inſtitoria actione III. 189

Ad Librum XIV. Tit. V. Quod eum eo, qui in aliena horRare

eſt, negotium geſtum eſſe dicitur.

Spec. CLXII. de contractibus filiorum familias III. 156

10 INDEX I.
Ad Eibrum XIV. Tit. VI. de Senatusconſulto Mace-

doniano.
Spec. CLXIII. de Senatusconſulto Macedoniano III. 19 8
Ad Librum XlV. Tit. I. de peculio.

Spec. CLXIV. de peculio adventitio III. 201
Spec. CLXV. de alienatione peculii adventitii III. 208
Spec. CLXVI. de pecunia luſtrica III. 215
Ad Librum XV. TLit. III. de in rem verſo.
Spec. CLXVII. de in rem verſo III. 242
Ad Librum XV. Tit. IV. de juſſu.
Spec. CLXVIII. de juſſu III. 228
Ad Librum XVI. Tit. I. ad Senatusconſultum Vellejanum.
Spec. CLXX. de Senatusconſulto Velle jano II. 239
Spec. CLXX. de renunciatione Senatusconſulti Velle jani
III. 248
Spec. CLXXI de fidejuſſione uxoris pro marito invalida
III. 255
Spec. CLXXII. de fidejuſſione uxoris pro marito valida
III 264
Ad Librum XVI. Tit. II. de compenſationibus.
Spec. CLXXII. de compenſationibus II. 273
Spec. CLXXIV. de cauſis, in quibus compenſatio locum non
habet III. 286
Spec. CLXXV. de retentione III. 293
Ad Librum XVI. Tit. III. de Depoſiti vel contra.
Spec. CLXXVI. de depoſito II. 303
Spec. CLXXVII. de ſequeſtro II. 315
Ad Librum VII. Bit. I. Mandati vel contra.
Spec. CLXXVIII. de mandato III. 221
Spec. CLXXIX. de obligatione mandatarii III. 330
Spec. CLXXX. de obligatione mandantis II:. 235
Spec. CLXXXI. de conſilio . III. 343
Spec. CLXXXH. de commendatione II. 350
Spec. CLXXXIII., de mandato turpi III. 35 3

dℳd

l
8
1

42

75
ni

45
4

da
64

n

86
93

INDEX I. r
Ad LEibrum KEII. Tit. II. pro Socio.

Spec. CLXXXIV. de ſociorum obligatione inter ſe III. 260
Spec. CLXXXV. de ſocicrum contractibus cum extraneis

III. 374
Spec. CLXXXVI. de diſſolutione fſocietatis III. 38 1
Spec. CI-XXXVII. de ſocietate inhoneſta I141. 388

Ad Librum XIiII. Tit. I. de contrabenda emtione.
Spec. CLXXXVIII. de conſenſu in emtionibus et venditioni-

bus II. 394
Spec. CLXXXIX. de nobilibus, clericis, aliisque negotiari
prohibitis ILI. 40
Spec. CXC. de rebus commercio exemtis II. 416
Spec. CXCI. de retrovenditione III. 424
Spec. CXCII. de pacto protimiſeos III. 452
Spec. CXCIII. de retractu conſanguinitatis II. 459
Spec. CXCIV. de negotiis, in quibus retractus conſangui-
nitatis admittitur III. 473
Spec. CXCV. de extinctione retractus gentilitii III. 479
Spbpec. CXCVI. de retractibus ceteris III. 488
Ad Librum XVIII. Tit. III. de lege commiſſoria.
Spec. CXCVII. de lege commiſſoria III. 498
Ad Librum XVIII. TLit. IV. de baereditate vel actione
U J vendita.
Spec. CXCVIII. de haereditate vendita III. 507
Spec. CXCIX. de actione vendita III. p11
Spec. CC. de ceſſione in potentiorem III. 520
Spec. CCl. de proceſſu contra debitorem ceſſum III. 527
Spec. CCII. de ceſſione cambii III. 533
Spec. CCIII. de lege Anaſtaſiana III. 553

Ad Librum XNVIII Tit. V. de reſcindenda venditione.

Spec. CCIV. de reſcindenda venditione IIII. 5y67
Spec. CCV. de laeſione ultra dimidium II. 74

B 2

12 INDEX I.
Ad Librum XVIII. Lit. VI. de perieulo et commodo rei

venditae.
Spec. CCVI. de periculo et commodo rei venditae III. 586

Ad Librum XIX. Tit. I. de actionibus emti es

venditi.
Spec. CCVII. de traditione et occupatione rei venditae
III. 598
Spec. CCVIII. de obligatione venditoris III. 605
Spec. CCIX. de acceſſionibus rei venditae III. 610
Spec. CCX. de pretii ſolutione III. 617

Spec. CCXI. de uſuris pretii ab emtore ſolvendis III. 620
Ad Librum XIX. Tit. II. Locati Conducti.

Spec. CCXII. de locatione operarum III. 633
Spec. CCXIII. de locatione tacita III. 635
Spec. CCXIV. de relocatione III. 642
Spec. CCXV. de relocatione neceſſaria III. 648
Spec. CCXVI. de juribus conductoris IV. 659
Spec. CCXVII. de damno in re locata contingente IV. 672
Spec. CCXViIII. de ſublocatione IV. 681
Spec. CCXIX. de reſtitutione rei locatae poſt finitam loca-
tionem IV. 68 5
Spec. CCXX. de reſciſſione locationis IV. 690
Ad Librum XIX. Tit. III. de aeſtimatoria.
Spec. CCXXI. de contractu aeſtimatorio IV. 697
Ad Librum XIX. Tit. IV. de rerum permutatione.
Spec. CCXXII. de permutatione IV. 703

Ad Librum XX. Tit. I. de pignoribus et gqualiter ea con-
trabantur, et de pactis eorum.

Spec. CCXXIII. de pignoribus IV. 711
Spec. CCXXIV. de actione hypothecaria IV. 718
Spec. CCXXV. de exceptione excuſſionis contra actionem
hypothecariam IV. 724

Ad

7

=

4

INDEXI. S 13
Ad Librun XX. Tit. II. in quibus caußf 174 pignus vel lypo-

theca tacita contrabitur.
Spec. CCXXVI. de pignore tacito IV. 733
Spec. CCXXVII. de pignore tacito in bonis adminiſtratoris

publici IV. 744
Spec. CCXXVIII. de pignore tacito eccleſiarum et piorum

locorum IV. 749

Ad Librum XX. Tit. III. quae res ignori vel hypothecae
datae obligari non poſſunt.

Spec. CCXXIX. de pignore invalido IV. 755

Ad Librum XX. Tit. II. qui potiores in pignore habeantur,
et de his, qui in ereditorum locum ſuccedunt.

Spec. CCXXX. de pignore publico IV. 763
Sbec. CCXXXI. de prioritate temporis in pignoribus IV. 769

Ad Librum XX. Tit. V. de diſtractione pignorum.

Spec. CCXXII. de diſtractione pignorum IV. 77 8
Ad Librum XX. Zit. PI. quibus modis pignus ſolvitur.
Spec. CCXXXIII. de diſſolutione pignoris IV. 786

Spec. CCXXXIV. de pignore ad tempus conſtituendo IV. 791
Spec. CCNNXXV. de creditore in alienationem pignoris con-

ſentiente IV. 794
Spec. CCXXXVI. de ſubhaſtatione hypothecas extinguente
IV. 803

Ad Librum XXI. Tit. T. dJe aedilitio Edicto et redoit.
et quanti min.

Spec. CCxXXXVII. de aedilitio edicto IV. 81 1
. 2A4 Librum XXI. Tit. III. de evictionibus et Duplae
ſtipulationibus.
Spec. CCXxXXVIII. de evictionibus IV. 814
Spec. CCXXXIX. de perſonis, quae evictionem praeſtant
IV. 823
B 3 Spec.

14 INDEX I.

Spec. CCXL. de negotiis, in quibus praeſtatio evictionis
ceſſat TIV. 831
Spec. CCXLI. de litis denunciatione IV. 841

Ad LEibrum XXI. Tit. III. de exceptione rei venditae
et traditae.

Spec. CCXLII. de auétore evincente IV. 848
Ad Eibrum XXII. Tit. I. de uſur. et fructib. et cauſ. et

omn. acceſſton et mora.

Spec. CCXLIII. de uſuris IV. 852
Spec. CCXLIV. de fontibus obligationis ad uſuras IV. 861
Spec. CCXLV. de uſuris ſemiſſibus IV. 869
Spec. CCXLVI. de uſuraria pravitate IV. 883
Spec. CCXLVII. de ufuris palliatis IV 890
Spec. CCXLV:III. de uſuris ultra alterum tantum IV. 900
Spec. CCNLIN. de fruétibus IV. 509
Spec. CCL. de intereſſe IV. 916
Spec. CCLI. de cauſa IV 922
Spec. CCLII. de annuis reditibus IV. 922 4

Spec. CCLIIL. de praeſcriptione annuorum redituum IV. 934
Ad Librum XXII. Tit. II. de nautico foenore

Spec. CCLIV. de aſſecurationibus IV. 940
Ad Librum XXII. Zit. III. de probationibus et
praeſumtionibus.
Spee. CCLV. de probatione negativa IV. 949
Spec. CCLVI. de probatione juris IV. 9 5 5
Spec. CCLVII. de probatione artificiali, ſeu con jecturis
IV. 95 ⁸
Spec. CCLVIII. de termino probatorio IV. 969
Spec. CCLIX. de probatione poſt terminum probatorium
admittenda IV. 977
Spec. CCLX. de praeſumtionibus IV. 983

Ad Lilrum XXII. Lit. II. de fide inſtrumentorum
amiſſione eorum.
Spec. CCLXI. de probatione per inſtrumenta IV. 990
Spec.

⏑ ⏑ — — —

0

90

INDEXK I. 15

Spec. CCLXII. de charta ſigillata IV. 597
Spec. CCLXIIIL. de inſtrumentis integre proferendis IV. 1003
Spec. CCLXIV. de inſtrumento referente et relato IV. 1008
Spec. CCLXV. de die et conſule IV. 1017
Spec. CCLXVI. de archio IV. 1024
Spec. CCLXVII. de actis judicialibus IV. 034
Spec. CCLXVIII. de inſtrumentis publicis eccleſiarum, ci-

vitatum, collegiorum IV. 1039
Spec. CCLXIX. de notariis publicis IV. 1047
Spec. CCLXX. de inſtrumentis notariorum IV. 107
Spec. CCLXXI. de ſubſcriptione in inſtrumentis privatis
IV. 106
Spec. CCLXXII. de contractibus, qui in ſcriptis fiunt IV. 1073
Spec. CCLXXIII. de punctationibus IV. 1079
Spec. CCLXXIV. de inſtrumento contra tertium non pro-
bante . IV 1084
Spec. CCLXXV. de caſibus, in quibus inſtrumenta contra
tertium probant IV. 1090

Spec CCLXXVI de inſtrumento guarentigiato, et proceſ-

ſu exſequutivo IV. 109 5
Spec. CCLXXVII. de recognitione, diffeſſione, compara-
tione literarum, et recognitione per teſtes IV. 1103
Spec. CCLXXVII. de diffeſſione contentorum IV. 1114
Spec. CCLXXIX. de libris mercatorum IV. 1124
Spec CCLXXX. de exceptionibus contra libros mercato-
r 0OsS IV. 1135
Spec. CCLXXXI. de vitiis inſtrumentorum IV. 1143

Spec. CCLXXXII. de amiſſione inſtrumentorum IV. II 51
Ad Librum XXII. Tiz. V. de teſtibus.
Spec. CCLXXXIII. de arbitrio judicis, unico doctrinae de

teſtibus fundamento IV. 1161
Spec. CCLXXXV. de ſigillo confeſſionis IV. 1214
Spec. CCLXXAV. de arbitrio judicis circa dicta teſtium
IV. 1219
Spec. CCLXXXVI. de teſtibus negantibus IV. 122 3
Spec. CCLXXXVII. de teſtibus contrariis IV. 12 32

Spec.

16 INDEX I.

Spec. CCLXXXVIII. de arbitrio judicis circa jusjurandum
teſtium IV. 1239
Diſſ de iniquitate et recto uſu exſpectantiarum IV. 1253

Ad Librum XXII. Tit. VI. de juris et facti ignorantia.

Spec. CCXXXIKR. de ignorantia et errore V. 1
Ad Librum XNIII. Lit. I. de ſponſalibus.
Spec. CCXCG. de conſenſu ſponſalitio V. 10
Spec. CCXCIL. de conſenſu parentum, curatorum et prin-
cipum in ſponſalibus V. 23
Spec. CCXCII. de ſponſalibus inter conſanguineos et affi-
nes V. 3
Spec. CCXCIII. de adtione in ſponſu . V. 50
Spec. CCXCIV. de concubitu deſponſatorum V. 60
Spec. CXCV. ge diſſolutione ſponſaliorum V. 68
Spec. CCXVI. de ſponſalibus ob errorem vel dolum cir-
ca bona fortunae diſſolvendis V. 81
Spec. CCXCVII. de nuptiis V. 92

Ad Librum XXII. Tit. II. de ritu nuptiarum.

Spec. CCXCVIII. de benedictione ſacerdotali V. 104
Spec. CCXCIX. de impari matrimonio V. 117
Spec. CCC. de ſecundis nuptiis V. 126
Spec. CCCI. de juribus conjugum V. 150
Ad Librum XXNIII. Pit. III. de jure dotium.

Spec. CCCII. de diſcrimine bonorum uxoriorum V. 161
Spec. CCCIII. de perſonis dotem conſtituentibus V. 185

Spec. CCCIV. de jure dotium V. 202
Spec. CCCV. de donatione propter nuptias V. 214
Spec. CCCVI. de donis nuptialibus V. 226
Ad Librum XXIII. Lit. IV. de pactis dotalibus.
Spec. CCCVII. de pactis dotalibus V. 231
Spec. CCCVIII. de pactorum dotalium per modum con-
tractus et ultimae voluntatis diſcrimine V. 247

Spec.

.

5 E
7

INDEXNI. i

Spec. CCCIX. de effectu pactorum dotalium, quoad extra-
neos V. 29 1
Spec. CCCX. de pactis dotalibus judicialibus V. 270

Ad Librum XXIII. Tit. V. de fundo dotali.

Spec. CCCXI. de fundo dotali V. 281

Ad Librum XXIV. Tit. I. de donatione inter virum
et uxorem.

Spec. CCCXII. de donationibus inter virum et uxorem V. 295
Ad Librum XXIV. Tit. II. de divortiis et repudiis.

Spec. CCCXiIII. de divortio ob adulterium V 302
Spec. CCCXIV. de malitioſa deſertione V. 316
Spec. CCCXV. de divortio ob alias cauſas V. 327

Spec. CCCXVI. de ſeparatione a thoro & menſa V. 333
Ad Librum XXIr. Tit. III. de ſoluto matrimonio.

Spec. CCCXVII. de uxore dotem repetente V. 350
Spec. CCCXVIIIL. de praeſumtione, quod omnia ſint ma-
riti V. 362
Spec. CCCXIX. de haeredibus uxoris dotem repetentibus
V. 368
Spec. CCCXX. de illatione dotis probanda V. 375

Ad Librum XXNV. Tit. I. de impenſi 5in res dotales factis.
Spec. CCCXXI. de impenſis in res dotales factis V. 386

Ad Librum XXV. Tit. III. de aognoſcendis et alendis
liberis vel parentibus.

Spec. CCCXXII. de partu agnoſcendo V. 399
Spec. CCCXXIII. de decreto interimiſtico V. 396
Spec. CCCXXIV. de alimentis publicis V. 402
Spec. CCCXXV. de alimentis privatis V. 441

Ad Librum XXVr. TLit. W., de inſpiciendo venhire, et
cuſtodiendo partu.
Spee. CCCXXVI. de nativitatis probatione V. 421
C

Ad

z INDEXNX I.

—Ad Librum XXVI. Tit. I. de tutelis.
Spec. CCCXXVII. de hiſtoria juris tutelaris apud Germa-

n208 V. 429
Spec. CCCXXVIII. de tutela pactitia V. 441
Spec. CCCXXIX. de tutela honoraria V. 467

Ad Librum XXVI. Tit. II. et II. de teſtamentaria zutela,

de confirmando tutore vel curatore.

Spec. CCCXXX. de tutela teſtamentaria V. 473
Ad Librum XXVI. Tit. IV. de legitimis tutoribus.
Spec. CCCXXXI. de tutela legitima V. 476

Ad Librum XXVI. Tit. V. de tutoribus et curato-
ribus datis.

Spec. CCCXXXII. de tutela dativa VYVy.w 481

Ad Librum XXVI. Tit. EII. de adminiſtratione et peri-
. culo tutorum.
Spec. CCCXXXIII. de adminiſtratione et periculo tutorum
v. 487
Ad Librum XXVI. TLit. EIII. de auctoritate tutorum.
Spec. CCCXXXIV. de auctoritate et conſenſu tutorum et
curatorum V. 505

Ad Librum XXVI. Tit. IX. quando ex facto tutoris ete.

Spec. CCCXXXV. de obligatione pupilli ex facto tutoris

V. 509
Ad Librum XXVI. Tit. X. de ſuſpectis tutoribus.
Spec. CCCXXXVI. de ſuſpectis tutoribus V. 513

d Lihrum XNVII. Lit. I. de excuſationibus.
Spec. CCCXXXVII. de excuſationibus tutorum V. 514

Ad Librum XXVII. Tit. II. ubi pupillus educari vel morari
debeat, et de alimentis ei praeſtandis.
Spec. CCCXXXVIII. de educatione pupilli V. 2⸗

7

——

IN DEX I. 15

D (20 Librum XNVII. Tit. III de tutelae et rationibus ifra-

bendis et utili curationis cauſa actione.
Spec. CCCXXXIX. de actione tutelae directa V. 522
Ad Librum XXVII. Lit. IV. de contraria tutelae et
uttli actione.
Spec. CCCXL. de contraria tutelae actione V.5 30
Ad Librum XXVII. L't. V. et VI. de eo, qui pro zutore prove
curatore negotia geſſit, quod falfo tutore auctore
geſtum eſſe dicatur.
Spec. CCCXLI. de protutore & falſo tutore V. 532
Ad Librum XXVII. TLit. VII. de fidejuſſoribus et nominato-
vibus et baeredibus tutorum et curatorum.
Spec CCCXLII. de fidejuſſoribus et nominatoribus tuto-
rum V. 534
Ad Librum XXVII. Vit. VIII. de magiſtratibus
L conveniendis.
Spec. CCCXLIII. de magiſtratibus conveniendis V. 536
Ad Librum XXVII. TLit. IX. de rebus eorum, qui ſub tutele
vel cura ſunt, ſine decreto non alienandis.
Spec. CCCXLIV. de alienatione rerum pupillarium V. 547
Spec CCCXLV. de modis, quibus alienatio rerum pupil-
larium invalida convaleſcit V. 556
Ad Librum XXVII. Tit. X. de curatoribus et cura.
Spec. CCCXLVI. de curatore minoris V. 564
Spec. CCCXLVII. de curatore furioſi V. 56 5
Spec. CCCXLVIII. de ebriis V. 571
Spec. CCCXLIX. de prodigis V V. 573
Spec. CCCL. de curatore mulieris V. 376
Ad Librum XXVIII. Lit. I. qui teſtamenta facere poſſunt.
Spec. CCCLI. de teſtamento in genere V. 582
Spec. CCCLII. de prohibitis teſtari V. 59 1
Spec. CCCLIII. de teſtamento coeci et imperiti literarum

V. 599
C 2 Spec.

23 INDEXI.

Spec. CCCLIV. de teſtamento publioo v. 606
Spec. CCCLV. de teſtamento privato V. 612

Ad Librum XXVIII. Tit. II. de liberis et poſtbumis baered.
nftit. vel exbaeredandis.
Spec. CCCLVI. de liberis haeredibus inſtituendis V. 620
Spec. CCCLVII. de exhaeredatione V. 622
Spec. CCCLVIII. de exhaeredatione, quae bona mente fit

V. 640

Ad Librum XXVIII. Tt. III. de injuſto rupto etc.
Sbhpec. CCCLIX. de infirmatione teſtamenti V. 647

Ad Librum XNXVIII. BZit. V. de baeredibus inſtituendis.

Spec. CCCLX ade haeredibus inſtituendis V. 660
Spec. CCCLXI. de haerede in re certa inſtituto V. 662

Ad Librum XXVVIII. Zit. VI. de vulgari et pupillari

ſulſtitutione.
Spec. CCCLXII. de ſubſtitutionibus V. 688
Ad Librum XXVIII. Tit. VII. de conditionibus in-
ſtitutionum.

Spec. CCCLXIII. de conditionibus inſtitutionum V. 704

Ad Librum XXVIII. Tit. EIII. de jure deliberandi.

Spec. CCCLXIV. de inventario haeredis V. 707
Spec. CCCLXV. de ſpecificatione jurata V. 716
Ad Librum XXIX. Tit. I. de teſtamento militit.
Spec. CCCLXVI. de teſtamento militis V. 72 5
Spec. CCCLXVII. de teſtamento parentum inter liberos
V. 726

Spec. CCCLXVIII. de teſtamento peſtis tempore V. 736
Ad Librum XXIX. Lit. II. de acquirenda vel omittenda

haereditate.
Spec. CCCLXIX. de ſuo haerede V. 741
Spec. CCCLXX. de haereditatis aditione V. 746
Spec. CCCLXXI. de effectibus aditae haereditatis V. 754

Spec. CCCLXXII. de omiſſione haereditatis V. 760

4As Tr um XXIX. Vit. III. Trſtamenta quemadmodum
aperiantur, inſpiciantur et deſeribantur.

Spec. CCCLXXIII. de apertura teſtamenti V. 7/68
Spec. CCCILXXIV. de executoribus ultimarum voluntatum
V. 772.

Ad Libram XXIX. Tit. VI. Si quis aliquem teſtari pro-
bibuerit vel coegerit.
Spec. CCCLXxXV. de haeredipetis et illicitis eorum artibus
VI. 785
Spec. CCCLXXVI. de haeredipetarum licitis artibus VI. 819
Spec. CCCLXXVII. de ludificatione haeredipetarum licita

et illicita VI. 841
Ad Librum XXIX. Tit. PII. de Jure codicillorum.
Spec. CCCLXXVIII. de codicillis VI. 859
Ad LEibrum XXX. XXXI. XXXII. de legatis et fidei-
commiſſis.
Spec. CCCLXXIX. de legatis in genere J VI. 863
Spec CCCLXXX.Ä de re haeredis legata VI. 9871
Spec. CCCLXXXI. de actionibus ex legato VI. 88 ₰½
Spec. CCCLXXXII. de fructibus et acceſſionibus rei lega-
tae VI. 889
Ad Lil rum XXXIII. de annuis legatis et fideicommiſſis.
Spec CCCLXXXIII. de annuis legatis VI. 896

Ad Librum XNXXIII. Zit. II. de uſu et uſufructu et redit.
J et habit. et operis per legatum vel Rdeicommi.

ſum datis.
Spec. CCCLXXXIV. de uſufructu legato VI. 906
Ald Librum XXXIII. TLit. III. de ſervitute legata.
Spec. CCCLXXXV. de ſervitute legata VI. 909
Ad Librum XXXIII. Tit. IIV. de dote praelegata.
Spec. CCCLXXXVI. de dote legata VI. 911
Ad Eibrum XXIII. Zit. V. de opt one et electione legataæ.
pec. CCCLXXXVII. de optione le gata VI. 912.

C 3 Ad

22 INDEXI.
Ad Librum XXXIII. Zt. EII. de inſtructo vel inſtra-

mento legato.
Spec. CCCLXXXVIII. de inſtructo vel inſtrumento lega-
t0 VI. 31 5
Ad Librum XXXIII. Lit. IX. de penu legata.
Spec. CCCLXXXIX. de penu legata VI. 920

Ad Librum XXXIII. Tit. X. de ſupellectile legata.
Spec. CCCXC. de ſupellectile legata VI. 921

Ad Librum XXXIV. Tit. I. de alimentis vel cibariis legatis.

Spec. CCCXCI. de alimentis legatis VIL 9522

Ad Librum XXXIV. Tit. II. de auro, argento, mun-
do etc. legatit.

Spec. CCCXCII de ornamentis legatis VI. 92 5
Ad Librum XNXXIV. Tu. III. de liberatione legata.
Spec. CCCXCIII. de legato nominis VI. 927

Ad Librum XXXIV. Tit. IV. de alimendis vel trantfe-
vendis legatis. V

Spec. CCCXCIV. de adimendis legatis VI. 930

Ad Librum XXNXIV. Tit. E. de relus dubiis.
Spec. CCCXCV. de rebus dubiis VI. 934

Ad Librum XXXIV. Tit. VI. de bis, quae poenae cauſa
relinquuntur.

Spec, CCCXCVI. de poenis teſtamento adjectis VI. 940
Ad Librum XXIV. Tit. VIII. de hbis, quae pro non ſeriptis

habentur.

Spec. CCCXCViII. de his, quae pro non ſcriptis habentur

VI. 94 5
Ad Librum XXXIV. Tie IX. de bis, quae ut indignis

auferuntur.
Spec. CCCXCVIII. de indignis . VI. 952

A

INDEX I. 23
Ad Lilrum XXNV. Tit. I. de conditionibus et demonſtrat.
et cauſ. et mod. eorum, quae in teſt. ſerib.
Spec. CCCXCIX. de conditionibus et demonſtrationibus et
modis VI. 964
Ad Librum XXXI. Tit. I. ad SCtum Trelellianum.
Spec. CCCCG. de verbis fideicommiſſum inducentibus VI. 967

Sbpec. CCCCI. de fideicommiſſo ſine teſtibus relicto VI. 974

Spec. CCCCII. de fideicommiſſo pactitio VYI. 578
Spec. CCCCIII. de fideicommiſſis familiae VI. 984
Spec. CCCCIV. de interpretatione fideicommiſſorum VI. 991
Spec. CCCCV. de Quarta Trebellianica VI. 1005

Ad Librum XXXVI. Tit. II. Quando dies legatorum vel
Rideicommiſſorum cedat.
Spec. CCCCVI. de die legatorum vel fideicommiſſorum ce-
dente VI. 1012
Ad Libram XNXVI. Tit. III. ut legatorum ſeu fideicommiſ-

ſorum ſervandorum gratia caveatur.

Spec. CCCCVII. de cautione fideicommiſſaria VI. 1014
Ad Librum XXXVI. Tit. IV. ut in poſſeſſione legatorum vel

Rdeicommiſſorum ſervandorum cauſa eſſe liceat.

Spec. CCCCVIII. de legatariis et fideicommiſſariis in poſ-

ſeſſionem mittendis VI. 1020
Ad Librum XXNVII. Lii. II. de collatione.
Spec. CCCCIX. de collatione VI. 1023
Spec. CCCCX. de rebus conferendis VI. 1029
Spec. CCCCXI. de rebus collationi exemtis VI. 1033

Spec. CCCCXII. de patre collationem jubente VI. 1043
Spec. CCCCXIII. de patre collationem prohibente VI. 1049

Ad Librum XNNVII. Bt. VII. de dotis collatione.

Spec. ((Wι.XIV. de dotis collatione VI. ,057

Ad LEibrum XXXVII. Vit XV. de olſequiis parentibus
et patronis praeſtandis.
Spec. CCCCXV. de obſequiis parentibus praeſtandis VI. 185 1

24 IINDEXJI.
Ad Librum XNXNXVIII. Tt. I. de operis libertorum.

Spec. CCOCE XVI. de operis ruſticorum VI. 106
Spec. C CCC XVII. de interpretatione operarum ruſticarum
VI. 1074
Spec. CCCEXVIII. de moderatione et determinatione ope-
ratum ruſticarum VI. 1081
Spec. CCCCXIX. de redemtione operarum ruſticarum
VI. 10988

Spec. CCCEXX. de interitu operarum ruſticarum VI. 109 1

Ad LEikrum XNXXVIII. Tit. X. et XVI. de gradib. et adfinib.
et nominib. eorum. De ſuis et legitimis
haeredibus.

Spec. CCCCXXI. de variis ab inteſtato ſuccedendi juribus

VI. 097
Spec. CCCCXXII. de ſucceſſione deſcendentium VI. 110 5
Spec. CCCCXXIII. de ſucceſſione ex latere VI. 1114

Ad Librum XXXVIII. Vit. XI. unde vir et uxor.
Spec. CCCCXXIV. de ſucceſſione conjugum VI. 1118
Spec. CCCCXXV. de portione ſtatutaria VI. 1124
Ad Librum XXXIX. Tit. I. de operis novi nunciatione.
Spec. CCCCXXVI. de operis novi nunciatione VI. 1134
Ad Librum XXXIX. TZit. III. de aqua et aqun pluviae

arcenda.
Spec. CCCCXXVII. de aqua arcenda VI. 1141t
Ad Librum XXXIX. Tit. IV. de publicaniy et vectigalibus

et comm'i,/ 7 7.

Spec. CCCCXXVIII. de vectigalibus VI. 1144
Spec. CCCCXXIX. de commiſſis VI. I 5 2
Spec- CCCCXXX. de jure detractus VI. 1154

Spec. CCCCXXXI. de perſonis a derractu immunibus VI. 116 3

Spec. CCCCXXXII. de fraudibus, quae detractui fiuntVI. 1171
Ad Lihrum XXXIX. Tit. V. de donationilus.

Spec. CCCCXXXIII. de donationibus VI. 1177

Spec.

.g——

— - ——–Z

——

w.ð

———

geb⸗

INDEX I. 2 ½

Spec. CCCCXxXXIV. de donationibus neceſſariis VI. 1184
Spec. CCCCXXXV. de donationibus ſub modo VI. 1236
Spec. CCCCXXXVI de donationibus remuneratoriis VI 1242
Spec. CCCCXNXXVII. de revocandis donationibus VI. 1248
