oducere caritatem · de pe · di ·ij · ſicut ſeta introducit filũ · vnð

mũ reus Kes· in regiſtrto

Vamuis cauſe·⁊· Ynõ
poteſt eſſe paſtoꝛis ex⸗

et paſtoꝛ neſcit · ¶eius · iij ·
. dignum eſt et aro⸗/
mane eccleſie cõſueètu
dinẽ alienum vt pꝛo ſpiritua
libus facere quis homagiuʒ

cuſatio ſi lupus oues omedit

tis:et ſic non habebit ex⸗
cuſationem · paſtoꝛ enim
qui tacet conſentire vide
tur · xliij · di · it rectoꝛ · ibi ⸗
paſtoꝛem emim · ꝛc · lxxxinj

di · error · quare non pᷣt uti

c defeſione ſua vbo apli
munde ſunt manus mee a
ſanguine · ꝛc· xliij · di · ephe
ſijs · vnde et tales depomn
debent ꝓpter negligẽtiã
lxxxi · di · dictum · et · i. q · i⸗
&S/ ecce cum honoꝛis· jt ez
paſtoꝛ tenet᷑ de cuſtodia

qui timoꝛe pene ſeruit non amore iuſticie non ducitur ſpiritu dei· vñ
dicitur . timor non eſt m caritate ſeilicet ſeruilis · xxiij · q · vj · · ex Hijl
quia perfecta caritas foꝛas mittit timoꝛem · ut m eodem · dicitur.
1 ¶ Kacit · ar · ꝙ non dicitur factum quod legitime non fit · xxiin · q · i
pudenda · et · xxij · q· ij· faciat homo · at · s· de iut · pa · ꝙ autez· et · · S
regula · ad noſtram · jtem habes hic ar· ꝙ qui muitus ſeruit etiã rẽ
et meritum perdit · et ideo indignꝰ pꝛermio fit · xxin · q · vj · · ex hijs
verſus pꝛinci:et talis obedientia vel nulla velĩl mimma eſt · vin · q · i ·
ſciendum · ergo per contrarium qui muitus offendit non eſt ei impu
tandum . ar · ff· de bo · li · qui cum maioꝛ · .· ſi lib ertus · et · f · fa · her · q

erat heꝛ es · idez eſt et ſi clericus muitus ferat teſtimomũ ↄtra eccite

hRã ſuã ꝙ ei non ſit imputandũſecus ſi ſpõte aduocet contra ipᷣam.
s. de poſtulan. c· ulti · cepto legis · vnde ſeriptum v. qui to/
Ffleat m vno ſcʒ pꝛe⸗= tam legem ſeruauerit offendat aũt in
vno ommum factus eſt reus · de pe · di · v· fratres · vel m vnd ſcz moꝛ
tali peccato factus ẽ ommum reus quo ad vitam eter nam.qꝛ ꝓpter
illud ſolũ damnabitur ·qꝛ omnis virtus detrimẽtum pPatitur ab vno
vicio · de pe · di · v· delendũ · dum em̃ m vno peccato pꝓſeu erat omnia
bona pdit. ut ibi · vel m vno · id eſt m vna virtut e · qꝛ tunc cum vir/
tus eicit naſciẽ viciũ · xxxij · q · i · eum renunciatur · vel m vno· id eſt in
caritate ſine qua nemo ſaluatur · Vnde Apoſtolus Et Fradid ero

f · locati qui mer cedem.
xxin · q:iiij · tres perſonas⸗
et ſi dicatur ꝙ dolo eiꝰ pe
rijt et ipſe neget · ipi imeũ
bit pꝛobatio cum ipſe ra⸗/
tione offieij ſui debeat cu/⸗
ſtodiam habere · s· de of⸗

compellatur ·

archið.ea que.et ſi dieit amiſſam ouem pꝛobet ille dolum abfuiſſe hi

cut ar gentarius ꝓbare dʒ ſe amiſiſſe ratõʒ caſu ruina vel inc endio·
ff · de edẽ . ſi qs ex argẽtarijs. S. ul. idẽ ĩ cuſtode carceris· ff ·ð cuſto⸗

Nedignum alienum⸗ ergo et a conſuetudine aliarum eccleſiaruʒ
debet eſſe alienum· quia quod romana eccleſia ꝓ bat vel repꝛo
bat et alie eccie hoc idẽ facere debẽt cum ab ipᷣa ha beãt ſuã mſtitu
tionem et auctoꝛitatem xj · di · eonlequens · et · e · nolite ·

et ene idẽ ĩ depoſito.s · ð depo · bona fides:cũ ſuisocoꝛ·

pꝓ ¶ Domagium · id eſt ſacꝛamentum fidelitatis quod ꝓ aliquo ſpi/

rituãli quis facere non dʒ cum illud ſit ſmoniacums·de ſimo:ex di⸗
ligent:alioquin clericus tenet᷑ facere pᷣlato ſuo obediẽtiam · et in ca
ſibus debʒz iuramentum facere de obedientia ſiue etiam de fidelitate
poſt receptam admimiſtratõʒs · de iureiut · nullus · xxijj · di · quaquã
et · s· de ma · et obe · dilecti filn· et. S· de iureiur · ego · N. et · S. de puil.
antiqua-alias emm nullum iuramentum nulla pactio vel obligatio
illicita in ſpiritualibus debet interuemre· et ſi mterueniret nullam
obligationem de iure vel de facto niduclt ˖ s. de pac pachtones . B⸗

Haud ego nee ſeriptas deeret ales neq; pꝛeſſas
Confero cum noſtris in tribus eximijs
Cunqtis eſt ſpacium in folijs marginis equum:
Hoc fulget primum codicis arte decus
CQuerere ſifoꝛſan diſtantes crebꝛo fatigat
Gloſas · hic folium vertere non opus eſt ·
Gramata certificant cito te monſtrantia gloſas
Terſus et a mendis te faciet docilem ·

Anno ĩcarnatõis dñice · M·ccec · lxxviij · xiiij· kl· ſepteb.

Sanctiſſimo in xpᷣo pte ac dño dño Sixto papa · inj · põ⸗

tifice maximo· Illuſtriſſmo⸗ nobiliſſme domus auſtrie·
Friderico · Romanoꝝ rege gloꝛioſſſimo· rerũ dominis.
ſuffragante diuina clementia · ſine cuius ope nihil rite ſi
nitur· Hoc pᷣſens decretale gloſa cum oꝛdinaria domini
Sernhardi nõ atramẽtali penna carnaue ſed arte qᷓ̃da
ingenioſa impmendi cuntipotenti aſpirate deo M iha

phei wenſzler ſuis ↄng nando armis feliciter ↄſummauit:

M

ee

4
– .
2* .
2 . .
2
8 .
.
.
1†
.
. .
. „
. * 2 .
— . . .
. —
/ . .
SGðð .
1¹
.
.
. . *
. . . „ .
.
„ . 5 .
*
M
.
= W 2* .
7
1-
.

„
.
.
„„ * *
. . .
E . 5* . . *
.
. .
M 2ẽ — — — —– . ————— T.- —NG 2 —
.
. .

1
7 .
,
.
.
.
.
.
1
1
9
„
.
.
2
*
—

.

.
⸗ 4 .
E. .
S
4 .
* . . 7 6
4
. 7
. . * R
⸗ 1
2 3
S

“q 1
.
*

.
„
5

=ð
. . = . „
— .

4. * 7
4 5
4 *
*
* .
. D
— 7 —
X
. .
„ 4
—R
. R
. .
S 8
. 4
. = .

et .

S F VYS

—

4
—

—

„r Wρπ☚π Wr fF=
—S W Se⸗ A

e — S ☛ E SS os „
. .
S — 2 p G BF E S
” 2èäð
1

.
„ r 1

—

α

+ C /
„ ” 9☚

X C „
. rrrr=L .

PrrC. 6. ℳN S Aa E ℳ

12 2 —2

W☚ D KV 2
W „. —

— X r—.

4

PY XNXN
0 ͦ

W dee

3/ 0 X
N/ zte⸗ N/ SW AA 4

— B 1

„

CO — o,, 4 SV ¾ü
. A urp, = . = /
.A. , v&α PE Wνα‿α
☚ W A A . 8 —„ rN =D
N X ebb aene QNSN C9 SS —

V 8
α* O

E, en X HHh „

S 4 „aEEn —☚
M oMR — Y
— „ 2
—— E
r.
r *— —☚
e 1₰ Va
õ —☚α

6 e— )

„„
1

e⸗

e „. D
By A . A t E
2

Jà 25 S e —
J
*¾— S 1 C

W ſRel eTI ü

P. — 2r1 .SEX O õ
S A. De⸗ a S
l⸗) Ooͦ Der Cα☛ XR

C S S n 1 DM

X. 5 r.
RS A 11 r R Si 5

7 A ½ ð — e —0

R . ð W

. a Pte S
„ ð . 2 „ .
Re E 49„ .
— A
— H 9 r NMXι ede.
— Se — =
— o t XE — S
C. 2—α α . .

. 8

„

AARADb Ne 4 N
'S A
SW
— A H . .
R GR N
NR S ð
SS a. rr
—,0 Hl 4 ◻ 2 èê? EV
— re& De ⅜ S S
H HSõ W NA Re S
— l 4 t e
4— ecnNer X„ . 5

—. — —

. E „ S

f- 7 ☚ π⏑ ) ⸗ QRO
SS

Noe- Kerr X
. = e Ge eE W

E ðð

t el.

TP ☚

E Ss Rer

=WDZ N NT- NN

— 7

W 2

Rrr EG⸗ Ahr r- —☛

N r y

21

CoW

—

SN
R

N N — Tr „₰ -
Nerr Ardr 0 ä —
e W
R S .* 4
☛ Ao

— J

me

SB. — —
o-⸗ —. WMW
ðèð

6

do Co

D W6
ſo.

△ N — 6 K

7

E SEh

— 2 C= — —

,—8 V. . .
HS — —

— 4 * F55 ℳ ◻ N
J⸗ +AÜ . —. E

N ℳ

2
ỹ
₰☚ . — WαM 5 7
— „ £ 2Æα P

õ 10

„

–

l eE *

B ,

J P-Wι — .£
e Pyao

SN Scre-r — SSE

rer e

Cnwfl “)Renen Ao-lv p21

vnidnnn alnο ναα t geranib Geruntat wz de por. m
eſn 2. Ars kecls. S 17

intrãdo religionẽ buat iuramentũ et ita tutiꝰ eſt nõ ↄtrahere et qui
ponũ agũt ſi meloꝛa delihata nõ faciũt ceciderũt in oſpectu dei · x vn⸗
q.i:qui bona· et ſi ↄtrahat videt᷑ facẽ otra oſcĩam et ſic pecceat & nõ
eſt tutiꝰ · xxviij·qĩ·S. ex hins:ſ̊ dicas iſte nullũ votũ emiſñit ſj ad votũ
ſuſpirat vñ non debz diei voti trãſgreſſoꝛ etiã ſi nõ mtret religionẽ ſ
ampliꝰ nõ ꝓceft · s · de vo · et vo · re · JFaturaʒz · et nõ facit ↄv ꝓpoſitũ
fuũ qꝛ licʒ gerat m coꝛde virgitatem oſentire pt᷑ inmẽimonio · xxvñj ·
q· i · bta maria· pt᷑ & Pbua⸗ . .
re vtrunq; vt dixi ni vult⸗

tñ ſine pcto pt ĩtrare reli Pfr ſte re. .
Segner arrabere . . deſpõſare coegit · Ideoc · m ·
Eui uit eu lbera ⸗· Z. ſi jueneiis pinad pꝰ fidem

Pre en locũ ·a · ar · S·
de ꝓeur · accedẽs. et · s. e.
pᷣterea · i · et · xxxj · q · ij · F. i.
et · · j· et · in · xx · q· ij· pñs:
nunqd erit minꝰ libera
ſi cõpellat᷑ ex po ſt facto
ad qð iur eiurãdo ſe aſtrĩ
xerit · videt ꝙ nõ· qꝛ nec
t9 creſcè ad oꝛ dies di
citur qui ꝓpter iã fuſcep⸗
tũ bñficiũ ad oꝛdĩes vꝛge
tur · lx · di · innouamꝰ .· et ·
8 de eta⸗et qli ,,Cc ·jeet .Ce⸗*
queris · cũ ſpõte ſuſcepit
bnficiũ · et nõ dicit mmuitꝰ

pᷣſtitã ↄgnouerit ipᷣm cũ ca fa⸗
cias remanẽ alioquin ſcðᷣe m
metu coactꝰ ꝗᷣ poſſʒ in viꝝ cõ

adherẽ facias vt vxoꝛi: Ideʒ
Emmiſſum (exoñ · epo ·
eeti · v· ſigfic auit nobᷣ frat᷑
nit as tua ꝙ quidã cuidã muli
eri de otraheẽdo mrimonio fi⸗
dem dedit et ſe cũ ea ĩfra bien
niũ ꝓ verba de pñti ↄtractuꝝ

qͥ ꝓpter voluntari⸗ n pᷣſtito iuramẽto firm auit nüc t,
ſionẽ vꝛget ad Pmiſſi ſo aũt pꝛiuata lege duct? ad fru

lutionẽ · xij · a · n· quicũqʒ ·
ij · Itẽ ꝓpter delictũ p ce⸗
dens qñq; quis cõpellit᷑
ad mĩimomũ ꝗ. de eo qui
dux · in ma: quã · polꝓ a·
c. i. et ſta videt ꝙ iſta cõ⸗
pellẽda ſit · ſi · S · e · ex lris ·
ar · xxn · q:iiij· ĩter cetera·
ſed Fa iſta otradicit · poti
us monenda ẽᷓ; cogẽda · H
potiꝰ expone monẽda · i·
pꝛiꝰ monẽda et poſtea co
enda ꝓpter iuramentuz
ſuũ ſiſs expoſitõ · xxiij · q
nij · non muenit᷑ · in fi· die

ſuper hoe vt dixi · s · e · ex
litteris · B.
mapkica · ſugge
ſta.nũquid debuit ei cre⸗
di · nõ · abſq; lr̃is iudicis ·
viij · q · v · c i· ſile · vij · q/
iij· nõne · C· de mã · pꝛin ·
l· vna · qre ergo exeuſat᷑
mulier cũ lite pendẽte ñ
debeat innouari vt · S· vt

ſer Äſtx nielle

gem melioꝛis vite ſuſpir atet· Kn.
1· f.t· t. x · ꝙ tutiꝰ eſt ei religi⸗ Nrr⸗
one iuramẽeti ſuata pᷣus ↄtra/
heren poſtea ſi elegerit ad re⸗
ligione nisrare tñ poſt de/
ſponſationẽ copła nõ dmoſcit᷑
interueniſſe carnalis· Lucius
inj· rapuleñ · epo
Equiſuit a nobᷣ tua fra⸗
termitas qᷓ cenſura mulier cõ /
pelli debeat qᷓ iuriſurãdi reli⸗
gione neglecta nubere renuit
cui ſe nupturã interpoſito iu⸗
ramẽto firmauit · · Ad qð
b· r· ꝙ cum libera debeãt eſſe,

miimoniamonede Epotius q;rrE
cogẽdacũ coactões difficiles
ſoleant exitꝰ frequeter habẽ .
¶ banus i ·

lite pen · e. i · Ideo excuſa .
tur qꝛ omẽs ita credebãat Vm m aplica et · Emntel,
et verius quia nullũ erat Jeximus q cu inter villi cũ de ·
nñimonii um rend. Net vxoꝛẽ eiꝰ mrimonij q̃ſtio
n e edene tractarer ante publicatönem „

ꝙ marito puari nõ debu⸗
it moꝛtua pᷣma etiã ſi fuiſ
ſet mrimoniũ cum pᷣmaꝗj.

teſtiũ villicꝰ reuerſꝰ ad ꝓꝓꝛia

τπο α

doi er inm. a luit ſiſam diuoꝛcij iudicio ec⸗
nos nouimo. in ki⸗ cleſie ꝓmulgata a ſic falſitate

d ¶ Pnia · ſ̊ quare ĩponit
viro pnĩa cũ nullũ fuerit
mrimomũ pꝛimũ · ðo qꝛ „ „ „ „
lite pendẽte otraxit cũ ſea in ↄtemptũ ecẽie .de ma. ↄtrae · oẽ · int·
e Czerco.m terĩ · I qᷓre punit hic mulier m de⸗ ¶ c: c· i· met · in ·
bito ſuo · pot dici ꝙ ex poſt facto ipᷣa cõſenſit vt pᷣſumit qꝛ poſtea cã
tractata fuit vel puniẽ vir in exigẽdo ſ nõ in reddẽdo ſiexigat᷑ debi
tum ab vroꝛe · lꝗ· deſen · ex · inquiſtõm · et .de ſecũ · nup · dñs · R vero
illa ſciuiſſet pu niret vt dixiꝗ· de ma. otrac · v · int die ee · cee et · ij
F¶ Kemanere ſic patzʒ ꝙ ſi aliqͥs hñs vxoꝛẽ licet ea viuẽte et lite etiã
pendẽte ↄtra hat cũ alia ſo luto pᷣmo mr̃imomino tenzʒ ſ. cðm ß hoe locu
habz cũ pꝛimũ mrimoniũ fuit nullũ vt h· et. s · e · veniẽs · et etia ſciẽte
ſeda vxoꝛe · et ꝙ dieit · S· facti neſciã · dicas maxie qꝛ nõ pᷣſtat impedi
mentũ qð de iure nõ ſoꝛtit effectũ vt h · et. s · de npa · illud · et · c. cũ
laici· eum ſuis ↄcoꝛ· et · de de ſpon · impu · lĩas.· et. c. acceſſit· et tune
WEopa= Ca9 CοναM ρbli v⸗ ſde N)

HNKai a 9. p αο miahiez Diu n maN 731 ahitaf TNo⸗ 9. Dint
Geler Sn e Nö es ,ae, w6d e Ptda elite Par 1penſim eellalt. i? ma' fod ſezdn' 9fenfo valent ner ors Thy: d ad
aſis ſenſiſſa den e V1.
PS ota bered. ab ncio no lenet Na riit Pis αοπ B

◻*

modũ woſup p̈oꝛis mr̃imonij

. - 2/*. — N o X Dr. e „ — c —
ſtantẽ cadẽ eam deſpõſ auerit Pe R q̊r villicu et mulierẽ quã

trahẽ donec certũ nũciu reci

ror ¹ J

publice ĩter ſe et voꝛẽ ſuã or*n*ανι Kas intiaſtide daz pꝛo

Q ☚ QO. — ₰ R☚ X . „ 2 . .
miα No 9ſenne ₰△* Ne. h cmad vbae Demt p bin r. 3 nube. 2 v De
We rn a ib elzeRne r

pPoſſi· Ir ante Mnale

pᷣmo aſpᷣarʒ ꝓ ſnĩam ꝙ nullũ fuit pꝛimũ mẽ̃imomũ · ñi ꝗ.de fri · et ma⸗
lefi·frat nitatis· in fi· ar · o · · e. ad audiẽtiã · et · · de biga · nup · R xo
Otrahat cũ ſeᷣa ĩig noꝛãte pᷣma vxoꝛe cũ qua de iure tenuit mimomũ

tũc nullũ oſt mrimomiũ cum ſcda ſed moꝛtua pᷣma pꝑt remanẽ cũ ſcda
ñ ipſa voluerit et vir cõpellit eã recipe ꝓpter dolũ ſuũ .de eo qͥ dux ·

„ 1 — — ℳ₰

m mr̃i· quã ·ci·et h poſt moꝛtẽ poꝛis ſciẽter aſentiat m illũ tũc pᷣmo
inducit mimoniũ.j· de eo qui dux · in ma · vemẽs · et · c · ſgficauit ꝗ. de
MUB L cõiugio ſeruo · ꝓpoſuit · ſi
vero ſciẽt er ↄtraxit cum
vde ene gneten illo tüc nullu mrimomũ
ſuggeſta quãdã ali facti ne 2 nec eſſe pt etiã poſt moꝛ⸗
ſcia ſbi coplãre pᷣſũpſt poſt⸗ tem p̈oꝛis · de eo ꝗᷓ dux ·
— 2 n in ma quã pol · ꝓ adul · ex
tuazd et · c ceũ haberet ·
N pñtia· quãtocũq; · ar ·
ox᷑ · ff. de diuoꝛ · vxoꝛes ·

qõne lris ĩpet᷑tis dele gati ĩu/
dices ſnĩaʒ diuoꝛcij ꝓtulerũt/

ebz expectari · lex illa et

ſupinduxit pendẽte lite pᷣoꝛĩis?· ſiles nõ tenẽt ꝓ aut.C.
vxoꝛis muicẽ aſſeris oſenũſſedſde repub · . Hodie ·
. ditis ˖ vbi tñ veriſk

oſul · t· t·r · ꝙ ĩpoſta viro pñia
eopetotiet infra Ppme bamne lier ubar enf at et viro
nali cõmertio mẽdcõ po mo reuerlo niſ ſponte redeat
duʒ in maritali copla potrũtad ie mauer nenten
remanẽ · ¶ Alemẽs · i · coſarau⸗ pelljicã.· ſivero mrimonio
NRÿſentia nẽa ( guſteñ epo ·
q̃ſiuiſti qͥd agendũ ſit de muli
eribus qᷓ viros ſuos cã captiui
tatis vel pegrinatiõis abſen!·
tes vlt ſeptenniũp̃ſtolate fuᷣ
rĩt nec cẽtificari pñt de vita v½
de moꝛte ipſotlicʒ ſup ̊ ſolli
ecitudinẽ adhibuerit diligen⸗
tem . iuuenili etate ſeu fra⸗
gilit ate carnis nequeũt otinẽ/
petẽtes alijs mrimonio copu⸗
lari · olul · S tue t · · ;tocũq;
annoꝝ numero ita remaneãt/ vel ad viema lo ca vt inqᷓ
alio*ſoꝛtii canonice duola⸗ demortevt patet her
re: nec auẽte eccie ymittas ecõ iurapdicta.

tert Pſumit᷑ ð moꝛte ſi mu

nõ exigãt debitũ ſed red
dãt · et ſi poſtea certifica⸗
ti fuerĩt de vita ſtatĩ rece
da nt · de ſecũ · nup · dñs ·
ĩ¶ Muncium. ſic ]· de ſe ·
nup · dñs · et · C· de repu ·
aut · hodie · et in aut · vt li
ceat ma · et auie · .· ꝙ aũt.·
coll“ viij · ſed pone ꝙ fuit
aliqͥs in exercitu ſarrace⸗
no ⁊ vel etiã in alijs nec
eſt reuerſus nec pt certifi
cari mulier de moꝛte per
mgrm militũ vel ꝓꝑ alium-
tũc mittat ad locũ ſi põt

iãt de moꝛte viroꝝ· Idem ·
Nter opa caritatis non mini⸗
mum ẽ errãtem ab erroꝛis ſui
ſemita reuocare · ⁊· I· Vtatui
mus vt oĩpuũs qͥ publicas muli
eres de lupanari ext᷑xerint et· ſna· vnð dict augꝰ. qui
remiſſioné pficiat petoꝝ; Cod dz incipe ˖ vñ ſerpptů eſt ·
Did qð ptuas Idem · deo . ð pe · di · in . F. ſi vx ba.
in · e.qͥ vult · ſine hac ele⸗
moſkna nulla valet ad vi
tam · ad h̊ em peipue te⸗
nent᷑ plati · xxiij · q; ij· ita
plane · hic tñ crimẽ mere⸗
trieij ſub diſſimulatõe p⸗
. tranſit eccia
1¶ Dub ieas· nulla nccitas eas excuſat.ff · de ritu nup · palã · F. nõ eſt.·
xxxn · q · v· ita ne · ar j. de pe · et re. cu infirmit as im fi.qᷓ̃s etazʒ vilitas
vite indignas facit legũ obſeruatiõ e · C· de adul · l · que adultermũ · in

MNet er opa · reuocaxe · hoe
ẽ vnũ genꝰ ele moſina⁊ ·
xlv · di · tria ſunt gna · et H
quãtum in te eſt · xliij · di.
epheſis · et pmo a te · als
moꝛdĩata eſſet tał'elemo

chiana tua quam ſuus vitricꝰ
cuidã theütonico mrimonialr

fi·et ðꝛ meretrix q multoꝛꝛ libidini paret · xxxiiñj · di · vidua · vel qrum

publice venalis eſt turpitudo.xxxij · q· iin· meretrices ·
m ¶ In vxoꝛes.xxxij · q·i.nõ eſt culpandus · ar · o · e. cã · q· i. c · i · ſo ·
Otrariũ loquit᷑ de illa que meretrica ri nõ deſnit et illa nõ eſt retinen

eſſe vxoꝛ et hoe ſi malicia ſupplet etatem ꝗj.ti · ꝓximo · de illis · ij·

et. c· vltimo · B·

Ihr por·lè glo · ¶ Din .Rora a e err n Ovinen õä

ali Mmaliez fan Ltit Et

bi ðꝛ ꝙ ꝓ qumquẽnium

Otracto dubitãt 8 moꝛte

da ne pronus turpitudĩs videat᷑ · hic de ea que cõtinere libent vellet
lſimuemret qui eã ducere vellet in vxoꝛẽ · B.
D id quod. vndecim annos . et ſic infra duodecim annos poteſt

êè —
2
—— .

.——
ſa. ⸗ et mapmo·

Reqſait a⸗Miilcx
1iEτιω malmomit no 0
& veaAlne C
iWαααι al. 3 b2 mo

n Por pelle 1,·J⸗
ven G u.

&
aD Ponn Aoναυοb
Ir PDehcin Fen

ang 6 Pellit wmn!.
Py;. *N ldd vDat⸗
enleX Deſ pſe h von
rt r zee
hr 2=

Cm aphie Ca, Cener
n1αrtαππι
penete bi beſt yedi 2
Pmo lo lo fangit de
L0 J en In lite peSr

„
ni aliæ an valcat-

Rna Ca9. N.elt
kahet miclier Don
Eer. R ar
tangit De n ne
Becit lit madeen .
2„ 2
nAcο
„No wv/m .
E c.. Ticc G 111
Sne tollant?. ſ.
Ser abeogante lægꝙ
Pertme bizid. .

Enfer ſe

O Salance Q

Focus

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

. Copyright 4/1999 VxyMaster GmbH wWW.yXymaster. com