le quia ex vigoꝛe clauſule illius appellabitur ad eũ ut di⸗ cedit mandatũ e ſt adimpletũ. ff.de ſol: qui res Ca⸗
. citur in fi. · qiud ſi delegatus ſub delegauerat uſq; ad reã. in fiet in pᷣdicta regula.in alternatiuis. cũ ſins cõ⸗
6 ¶ Moꝛte · ſue volũtatis beneplacitũ. Videretur pri ¶Conſmmli ut ſi dicatur q, quilibꝛ illox in ſoli lKoꝛd.
6 ma facie ꝑp dec . S. de hſap· ſi g ratioſe. ꝙ illo moꝛtuo expi⸗ düet Per ſe indicare et exequmn poſſit. ESE ð
4 ret inriſdictio otratũ vidi p hãc dec ad h.s. de bap. ma K¶ Apoſtoſica idẽ ſi ab alio. eſt enĩ quo ad hoc eadem —
ioꝛeſ. C· de uſufru ·l. ãbig iit atẽ nec ob.illa. dec. que in o ¶ Libere. id ẽ etià non requiſito collega ſmili rano.
1 dioſga mſerm gendis loauicur h aũt fauoabile puto modo expommus ill libere.qð habetur.s de pᷣbendtte ð?
ſ melius eſt enĩ hũᷣe iudiceʒ ꝓpcedẽ qᷓ;ᷓ nouo er incogmto multa . ut patet deben. lieet epiſcopus. SE Tene
4 auſam vlegarv.ff. de vaẽ muh. pretoꝛ· Culti. ar. x. a. m¶ Sno eοπ dem credo de duobus. vel de ommbus α
in. monaſterijs. et. s · de renunẽ. c. i/ er lj videatur equu quiſjmul inchoauerũt quo ad quid ſcʒ ꝙ ſi omnes inne?

a ¶ Incho an te- qualiterceũ q; etiã ſi lis nõdũ ſit oteſtata

coꝛꝗ̊ eo.s· c· gratu · et · e· li cet. et · S · e· quauis. er . e. ſi a ſö⸗
delegato alind in ꝓcu.qui ðᷣꝛ occupaſſe ꝑ lit: eot ut ſit

omnes· et elauſu⸗

¶ Neauibüt: ec ee alia dẽntia inter

r

.,ℳ—

2- pr„?:
Nag. .

.v

mes r iae giubut ſe vlteriu s intro⸗
de eodẽ. ſic ig mttẽ de eodẽ mſi wel infir⸗
in ofe otinget impediri äſ nol⸗

manda.l.creditoꝛ ler vel malicioſe in eo pce⸗

fru lt ioös: et neeeſſe eſſet ad ſupioꝛ habepè rocurſil.

tutioꝛ igitur et melioꝛ fuit hec interpᷣtacõ ut res valeret
non periret. S· de. v. ſig· abbatead idẽ· ff· de adun tu · l.
deereto. ad fi· go poterũt alius vel alij ꝓ cede⸗
d uli kimnchanes ſre noe im ꝓcur· datis in ſo liduũ
F ee H e E ARecu ſaret. tunc er vno occupante er poſtea im⸗
pechto alij nõ pit p cedẽé mſ dictum fuiſſz in ↄſtõne. q;
rnnö ſfieret melioꝛ ↄ dicõ oceupãtisꝗ · de ꝓcur · ſi duoſer qðᷣ
Hdeini delegato impedito collegaz hoe caſu ꝓ cedẽ p oſſe
, , verũ intelligon iſ ille qui mchoauit ſubdeleg atuʒ da⸗
— e P Ke t ret.ar.pdicte dec. ſi duo Puto etia ꝙ eum colleg a ꝓpter
mpednmnentü mehoantis. pcedit ie inehoans ceſſan⸗
i unnp edmneto ſuo cauſam reſumèẽ nõ poterit niſ et ille
äl impediretur vel ꝓpcedẽ nollet adinſtar eius qd de ꝓcu
ratoꝛe dicimus ĩ p cedẽti deẽ· ſ duo: ſula ꝙ ſinõ omes
fQuoptſut ꝙ; ſeriptũ erat cũ clau⸗ et collega etiam
2, actu ppetuacõms imnpeditus nõ poterat intereſſe / vel
u ꝙ ſi index ꝓceſſerat cũnõ poſſöp illũ actũ no ſit ppe⸗
tuata iuriſdictioſvnde ꝑ hãc lr̃am:et p dee prudentiaʒ
terminaui gõnẽ de delegato dato in diẽ vel ſub ↄdicõ⸗
ne e foꝛte vol entibs pꝑtibs ante diẽ vel cõ dicõnẽ fuerat
vſus iuriſdictione/ deimde moꝛtuus fuerat delegãslan p
illũ actum ppetuata eſſ inriſdietõ/none iuriſdictio vm
ſub ↄdicõne mandatur p elauſulã.qꝙ ſi ambo.et ſi ante
q́ᷓ ſupuemat ↄdicõ ꝓcedit nichil reputatur egiſſe·S. e.
prudẽtiã · in phergo ſi ille actus habetur ꝓ nullo ppe⸗
tuacõnẽ induecè nòõ poterit · vñ ſatis eſt ibi caſus. Itẽ ex
odicõnali demãdac enõ dũ eſt attributa iuriſdictio: hᷣ
ſpes iuriſdictiõis ſiẽ ex ↄdicõnali obligacòe ſola ſpeſ
eſt in debitũ iri · inſti · de. v. obli · CGex cõdicõnali:g qð añ
odicõnẽ fecit ut pᷣuatus fecit nõ ut ind ex· Itẽ ſi ꝓroga
tur iuriſdictio poſt tpus requiritur ꝙ actoꝛ reus index

22 Der „2

mehoꝛ eius ↄdico ꝗᷓ de ꝓcu.ſ duo: clauſulã qð ſinon
b 1
Yr S G , lamvosvel alter:q; pᷣmo caſu qũvno impedito proe
S. , „ 120 — . e. r 1. . 14 . ð

Petus voeae mckwate oniſſum alij ne⸗

8·. c. c ij· et ſic ↄotra inra ſupfluis fati garentur laboꝛibus

cripiũ erat cũ clauſulavos vel alter a patet p hãc lite

* „ 29 /

eõ ſentiãt. ff.de indᷣ.l.ij.et faciat ꝙ; no.·s · e · p· et · g· in pnñᷣ.
ul.glo.et qð recitatur.s.e. de cauſis ita arguẽdo de po⸗
ſterioꝛi ad pᷣus in pᷣuencõne requiretur ↄſenſus indicis
ſ̃ iſte iudex nõ erato dicõnev el die nõ vemẽte · ut dixi ſi
cut ſtatu liber q̃ agit medio tpe facit ut ſeruus non ut
liber · f de ſtatu li · . ſtatu libera Itẽ video ꝙ terminus
tur. s. de ap. obla⸗
te et foꝛma mãda
ti exacta diligen⸗
tia ſeruã da eſt.ita
qꝙ; ei renũciari non
pt tde p̃ᷣben. eui de
nõ Itẽ pẽdente di

9 Nr 721 Pre *„. R „ —
„ . re RE n

moſut ſẽ ipa graſhz nõdũ
ſit ĩ eius execucõe ꝓceſſuz
moꝛte nõ pimitur ↄcedetis
ſie nec eẽ re itegra pima⸗-⸗ noõ tẽ Pedent
tur executoꝛibo data ptäs kcgnotmaieis o
quã veluti gr̃e pᷣdcẽ aceelſ⸗: ap ſig mfican tiba.

nenskkii⸗ dẽ recuſaẽt · ¶ Juriſdictõ ſoꝛiãn atura ſeqin ↄo gruit 1 5 dikfue Paif.
eti · ſi duo/alias ne veo ſpetuata mãdato⸗ pneip ans ne gram ea 46/ kfacit: ff. de. v. ob.
ſam polf wlexiroviuentep vnũ eo caſu q; wel reddi qñq; ommno in?æz· ( fllius ff. de odi.
tas . 1 qui 16 pſe Ppt ex iudicibo delegatis · utilẽ vel ipius effectũ in tẽ gtmon.I. multu.
eodem foꝛte tepe id omes. Pen pus longius ſcu illuus din ſubodicõne· Item
ad dinerſa loca ci⸗ 5 omes. L Dem. pendio cui facta exntit bene faẽꝗ· de ſpoͤ⸗
tarẽt · S · de ſep · c. ul · ſuper gya cuic ab S diferri otingat. 1 Dem. Ccvno⸗nam vid es
ſions ni⸗ ap. ſe. fcã executoꝛes fue⸗ MMVis cui auſa licetp⸗ ii ⸗ boͤſalia u
caret alter abſo lue Pelce cutoes nie⸗ n u eere? ia mducũt publi⸗
rer c ein Imt deputati equũ eẽ cc.fſe MMeno nomme non = bonaſtatis inſti
gat · et lic ſe impe⸗ . 7 —. ciã. et tů ſponſalia
dirent ſiẽ duo vſu⸗ cõdicõnalia nõ qꝝ
fructuarij· f de vſu ante ↄ dicõnẽ con⸗

ſenſũ nõ hñt a ſil dicã adhue minus eſſe de inriſdictõe
ſub ↄdicòe delata añ ↄ dicõnẽ qᷓ; malias milla verũ e

nõ reqiritur ꝙ ille actus de iure teneat. qd nõ eſtverũ
p̃cipue ĩ caſu nr̃o cũ nõ poſſit ꝑp etuari qð nõ dũu eſt.ſi⸗
cut nex renaſet qð nõdũ eſt natũdeꝰ:di.iiij. qui m mater
ms nee relabi.ꝙ nõdũ eſt lapſusᷓ de here a ceuſatus:
ſup gra executoꝛ ſuꝑ g'a facta datus a ſpᷣa moꝛ⸗
tuo a etiã re integra g fam exequitur. Et declarat
Pec ↄſtõ que no.gof et hoſti de ſp· conſtitutus in pnᷣ·
et iße hoſt.s. e· quomam . et · c · licet · IJo andree⸗
bͤ
ut b dixi imul.glo. Jobann es andrtee

¶ Ruã · ſ ptàte data executoꝛibo ſuꝑ ipᷣa gia faceta.
rineipalis· ad idem ꝗj. d reg iur · acceſſoꝛiũ. cũ ſnuis

KX
ocoꝛ. hums o trariũvidebatur q ima ·s · e· in diſtincte
dicebant ptãtẽ del. perire re integra moꝛte mandatoꝛis
S· e.relatuũ.gratuũ.licet · cũ ſi ·h executoꝛ habʒ delegatam
qð patet ꝙ traetatus ipᷣ oꝛ pomtur ſub iſto · ti ut dixi
Ss.·de ſeptistibi qui:ergo eoꝛe poteſtas expirarevide⸗

Kr
tñ qð hoſt.no:S. e.licet. ꝙ a dꝓpetuaconẽ ſuriſdictẽms

acta: iſtud eſt qðᷣ ſo luit ↄtra· de.dec· de pbẽ· ſi cui ·

batur:et. nõ ob/ſñ dicatur illud ſep tũ eſſe executoiũ gra

tie · quia ſi Repta q̃ cauſe ↄ gnicõnẽ ↄmittũt peũt re inte
gra moꝛte cõmittẽtis multo foꝛtius videb atur in execu⸗
toꝛijs gĩraʒe eũ facilius via exoꝛdinaria ꝙ; via iurisomu
mis tolli deb eat et ſi dicatur ꝙ gratia poſſet eſſe inutilis
recurretur ad oꝛdinarium ſicut in caſu ꝗ.. de pben ñ eleri

cus. E verũ.h̊ cõtrariũ eſtverũ et ratio ſequitur.·

¶¶ Inutilem puta ꝙ gſam habebat otia oꝛdmariũ et

neuos executoꝛes nõ mpetrat·
m Wongius ꝙ; hab et neceſſeadire ſp̃am ꝓ cõſequen⸗
SMRà da inſticia vel pro nouis executoꝛibo nnpetrãdis:
Jis cui cã.declarat nõta ꝑ inno. er oſt. s · ech· in fi. et
buos caſus pomt q;bꝰ de ſbdelegato nõ in totũ appellat
ad pᷣmũ delegãte ·ſ cũ deleg atus excõ icatuſvel moꝛtuug

e

—ꝗ — — W —–— ––– ——

——- ☛ = —

—

— — — ——— —

— —

— —-⸗

E 2—— . leit; . arb⸗
4 iſſet expſſum ſucceſſoꝛ non ſuccederet in delegacõne· s. nate 18Rari Eidebis J. et iſta ẽ rõ quare de⸗
ee. qmabbas. tum. ; dicit quia alias nõ eſſet dubita arbitrißm iuris foꝛmã ſi apellari ad papaʒ. ꝙ; cũ iſti
Non in to⸗ tio · ſi enĩ deleg atus ſubdeleg aſſi in totũ teſtateʒ habent erestapellanlt e tedc a d,
indiſtimcte appellaretur ad pᷣmũ deleg antem. s. e. ſuper lex n oho tet appellari · et ſe ad papã qui eſt
queſtionũ ſ qñ ali⸗ ex zmmata mterns i Qudioem. delega⸗
quid ſibi reſeruat tum ppe. s. e. ſuſpi⸗
appell ari debet is. 25 mtellige
ipᷣm del eg atũ AX ut · S· e· ſi ↄtra vnũ.
Vlegance ut ibi e expᷣſſoa ſede fuerat apo⸗ ocdare ad ocertacõnẽ et idem ſi recuſetur
e¶ Excmucari · gauerit nõ in to tuũ alicui eligütur. 6ſi grauauerint cũ ſpeciali·
maioꝛi excicacòe vices ſuas a ſubdelega⸗ N ruer . C&ozdad nec
excõicatus emmi⸗ 4 bã iſ Tei ga⸗ ad ſedẽ apoſtolica appel⸗ ſibi muice deferen
noꝛi bene exercet wo hmoiſi delegatũ ipſuz ſandũ. L Dem. tIib⸗:s. de Eep. pa⸗
ea que ſũt iuriſdi cxcomiicai aut de medio eu ab apli ſecx toralis in pnᷣ.
ctioma· s de cenn⸗⸗ olliotingat impedimen: omitt beGSmuauerit. ſue
c excõ.mi.ſi celez li —. nz⸗ omtuatur certe pſone plu m fnja · puta æ& im
brat. Jo. an. diali durante ad ſedem ſio de bñſicio ĩ certa eccia que ꝓnũciãt illum
d¶ Medio. id eſt iðpam ne abſolucõnemwl dio ceb vel ꝓ uincie facien⸗ ſuſp em qͥ ſuſp cũs
de hoc mundo.qd ſuucceſſoꝛem expectando bart alin omitte licixi⸗ Pfbatus nõ eſt vel
quare dicatur me⸗: jilins utcli cari lin 1Nn pt ain vmtte lictevi⸗· ecoòuerſo. vel ante
dimn vice. xxiij. gagq ns pulalcar neganei⸗ ces ſuas. Sʒ ſi nõ expᷣſſalentent puta m⸗
iinj hec aũt vita⸗ bugr cude plus debito certa pſonao mittatur ei:· mis breus dilaco⸗
e ¶ Purante no⸗: pr. arivaleat volumꝰ2 dem ut alicun ſone id oE Enem dãdo. g. de di
ta quia ſublato utellari. .+ Den icin plonedo⸗ la. c. i. q eſt ipoꝛ⸗
impedmentoid Cuan. Dem. nee de certa eccia vl bůfi· officiũ.s.e. ſuſpici
eſt lo abſolute LParbitris qui ſeu ccio debeat ꝓiudere. q; err oms. Jo an. d6* ⸗- Er⸗ Ni age N
vel ofirmato ſie⸗ dum ſoꝛmam iuris ut de daaeligẽdã pſonã eius in-; mAanume , Sr e
leganteʒ appellari . dom * Gieein P1⸗ dulſtria tũc videtur elecka q/viia indicibus.⸗ ,e .
no deb et et ſ dubi⸗ oms cauſa ↄgnoſcãtvxl·Priuſionẽ ſibi omiſſam al: in quibo dꝛ q, non m E SS
taretur an ipe ſub qu cu de reuocacõne am⸗ EKiteri deman dareno 61 m “ appellatur ab arbii 7:65, —
deleg ans eſſet ab bigitur lraxx iu cheibo nez orma⸗ ſhom Pt m tris . So ſüt qu l Ki
tneret apellatio queutibo in vna ſententi ut per ſe wl ꝑ alii valeaaer mſarivoctur et
eerfr Keli.& poſtut . DE e Le⸗ e, e kah Rcloquan
c· vno· ſicut etiã ꝓpter dubitacõnẽ ils fo⸗ ei „ ,. tur cotraria· Sunt
ctroꝛ lib ellü 4ieriatann Konoge nbabaſonmat e⸗ gp Be eetamn iuis a aſſum de quib loqui
alias nõ credo· maxĩe ſcdᷣm canões: ꝙ li ceat alternatie oſßn al Eiñ aelaeler u⸗ Pietc ſic etiam
appellari ne liceat vagari:acS e· li. de elec. ut quis du⸗ a ngtle C.de in dic̃.l.ulſet hac race puto
as. ad idẽ beneæfacit· e·ti· c. ij. vbinõ tenẽt vota alterna ãc dec locu hr̃e in arbitris electis ad audiẽdã cauſam/
tiua m canones dixi: q ſ̃m leges nõ apꝓpellatur ad me dun moreo⸗ ep̃us ↄtra ſuũ ſubditũ / cũ etiã illo caſu dene⸗
patoꝛẽ omiſſo medio:ꝛſ ap ellactur impatoꝛ remittit L o itate iSäter arbitri·xi · q/i. ſi clericuſ. er d hoc. S· de
ad eũ ad quẽ debuerat apꝓpellari.ff. S ap. limpat drel ſ. ℳ rττaααρς&à& bili. in glo· penul/ ſic entam magis fauet
ſt apelletur ad impatoeével ad pſid tenere poſſet a nñ ſexr ge neeceſſariã ſatiſdacõnẽ p ſtare d bʒ qᷓ; ei quvo
pellacõ ad pidẽ dicta rõne ſ m nos appellaript brart pmi ſi ibi ſatiſdare nõ p̃t alio loco ſatſdare
. Pam omiſſo medio·S. de ap. dilecti. ul.et ad legatũ. de pnutit in nõ· ff. qui ſatiſda.l. ſ fideiuſſoꝛ ad idem 4 r 2
oꝓof. ega . c. i. vnde ſi apellãs de ep̃o dicat appello ad ar⸗ dege cre:gnaliter.in ant que mcipie⸗
E 4 ehiepm vel ad ꝓpam nõ puto appellacõnẽ tenere miñ al Oinipta hiit o extraua⸗ bat.queſiuit a nobis.,.
teriu eligat j. id tps infra qd poterat aꝓpellari.ne cũ diſ⸗ 1 S Rrntiſt⸗ decretalis. et ſequens dec. ul.s·etitC...
ecrimine app ellati liceat ſic vagari · ff. de miur. l. p̃t or. iez 3 ui enn umma dicit:ꝙ executoꝛ datus a papaut .
guuil. foueat ↄtrariũ in ſpe de ap · Gnüc tractemuſ. vᷣ ſed Soſaſ pſone ſubdelegat.ñ detur ut ꝓuideat eccienò
DSone aliquis et. :quid ſib icat, bene aũt facit ber dee- ea pſond uõſolegat: uiſt habet bale madati
3 ecct illaꝗ. eiñ̃ 4 ſůdelegato.ad queſtionẽ.no.s. defo. ope. C4prſle. dir veni eſt delegati a pncipe ſub gele⸗
PP quis ctra clericũ · in glo · ij · . ad quẽ appelletur de dele⸗ 0. e · ſpẽale⸗ garep̃t. C. de iuð · a indice · S: ec · pa⸗
gato ep̃i recuſati · et dicebãtvmẽ et tan papwpellanßt oꝛa is er ul. /ſſ cõnmnttatur ei ꝙ inquim de illius vi⸗
aa archiep̃m non ob.· de. dilecti. cũ jam p recuſaconẽ rouiſio. ec/ ta et ↄuerſacõne.ut in clę.e.ti · indices
ſublatũ ſit mediũ: ꝓ quibo in ar. faciũt iſta iura. õ nõ requirnnus ꝙ bñ̃ficiũ ſit certũ. ſuffi
fProrogari circa q debent indi ces ꝓuidere.S. de do hr⸗ certa pſona lſʒ incertũ bñfieiũ ut ſdeleg aẽ poſ
lo· finẽ ꝗᷓ de of.oꝛ · ut litigantes. t.in ſ caſu nõ hʒ locũ wel,s c. . . Js eni cuius
arbitris aprobat qð no. ber.s· e. ſuſpitioms. t e ſie intelligat · sae · c. ul. maduſtria eli gitur
circa prim glo/et guil· in ſpe · de ap · Enunc tracte⸗ raſhun d ywennvom ſiſonn pomein i
See n mete⸗ s ¶ Peralium. & ꝙ de iure ↄ ſionis poterit ad ſem
4

eſt.alios caſiis ponet ꝗᷓ.e.ſ̊ a ſubdelegato.

2„

a Mon exp̃ſſo.alias nõ erat dubitaco.ſi enĩ nomẽ fu⸗

— - SeA P

mus· v. ſ ad quem Et Bᷣuiter dicit: ꝙ ab arbitris iuris

j.e ul. Evices et kaeiunt hee ad qòem quã diſputaui.
an delegatus ab alio qᷓ; a pncipe hũñs ſpeciale manda⸗
tum ſubdelegandi ſubdeleg are poſſit et eredo ꝙ ſieq
ſ iſti nõ hñ̃t a lege ꝙ ſbᷣdelegare poſſmt tñſi ad ſʒ ha⸗
berẽt ſpẽale h̊ poſſent ſic dicã ꝙ licet deleg atus ab a⸗
lio qᷓ a pncipe nõ habeat hoca lege et ſie loquentur eõ
traria) tñ ſi habet
hoe ab hoĩe ſubde
legare poterit ad
hoe optime facit

ꝗᷓ. de procura · c · i· i·⸗ expedire. . dem.
ſeñ/ vbi ꝓcurato:

Tatuimus ut is per
ad indida ante lit · ¶quem abap. ſe . certo lo oo
oteſt. nõ ſub ſtituie·in quiſitio fieri vl quucqd
ie eis ni aluid expediri mãdatur
ſi ꝓpter potentiã vl mali⸗

ſuã tñ ſi ha bʒ ſpe⸗ Pter po In
ciale man da ſik aam illius ↄtra quẽ mqiu
ee vbi peu⸗· mn debet ſiue Pcedi ſeu fau
ratoꝛ datus ad mri⸗ toꝛũ eiuſdẽ nõ poſſit hoe
momü otrahendu exequi eo loco ſecure ne
e witae oppe como dum ex dolo vel

et cõpronnſſarius faude repoꝛtet a did ex⸗

ʒddatus ad eli geẽdu equendi loci eligat ido⸗
E EEEEeeee „„ = y 1 doe 1
2 2 r „ 2o elgit vni noj e neůa ſecuru. dẽ faciat ſi
er ewle.alia rönabilis ciuſa ſub⸗
ale hoc eree * prfici nequeat ↄmode qᷣ
eeer aert.Pois 8. e· li· de cle. mädatfnetanb mm⸗
— eeen. c.penul.Poꝛro· mãdat᷑ ne tali ptextu mm⸗

ad hoc etiã facitꝗj. pediri cõtingat mandatũ
ti · ꝓx. c.i· et · · ti · aplicum wł differri⸗

px.· c. ij et. ji· er j. S a ſb dele⸗ Dem.

EEE

de reg. int · qui p a⸗
liũ et in regula po⸗
telt quisſſtabo igi⸗
tur regule cum co⸗ SèM
trariũ non reperiam et dicit lex · qꝙ nõ refert an ipſe oꝛ⸗
do decurionũ elegerit: an is cui oꝛdo ipſe negociu dedit
ff·quod cuinſq; vmũ·l· Itẽ eoꝛe· ¶ſi deeuriones. ad hoe
etiã facit · S· de Rep · cu aliquib⸗/ et · de p b. hij quui · Reñ ·
at mſti. de attili. tuto · ſed quod iure veteri ·
atumusis cui aliquid certo loco expediendusʒ
ↄmittitur ex inſta canſa illud expedire poterit ex⸗

5 S 1 tra locũ hoc dieit· et nota ꝙ dicit ſtatuimus quaſi imnu
t an te hanc dee. exquo cõnnſſu; erat expedlendũ in

0
lllIlIloo co extra locuũ expediri nõ poterat ut foꝛma mandati
H diligenter ſeruaretur · ut de pb· cui de non. ſit g h de iure
a ¶ Ap· ſede· quid ſi ab inferioꝛi oꝛdĩario fiat nouo.
talis ↄmiſſio cũ eadẽ ſit ratio.ſatis videretur id em ius
.. de legi· nõ omiu.s.de trãſlac· inter coꝛſ̊ otrariũ puto
ut iſtud vᷣbũ aliquid oꝑeturad H̊.s.de deẽ: ad audiẽtiã
er j. de Puil · ſi ſᷣa nee eſt eadẽ ratio⸗ q; non ſic defacili de
deleg ato pape pvmiuerſũ oꝛbẽ recurritur ad papã ſiẽ

2
z.
5
1
—

ͤ etiã ꝙ ſzʒ delegatus pape recuſetur coꝛã arbitriſq; dif

„

ſatur czam oꝛdmario:.sS.e.ſi ↄtravnũ.cũ autẽ/Siigi⸗
tur delegatus oꝛdmarij ĩloco exequi nõ p̃t inſinuet oꝛ⸗
diario qui ſupꝑ hoc ſua deliberacõ e ꝓuideat / vel exp̃ſſe
mittẽdo eidẽ ꝙ eẽ locũ ſtatutũ id poſſitvel alio mõ.
e¶ Alind.puta ꝓnũcia eõ monicõ denũtiaco vel hijs ſi⸗
d ¶ Alius ↄtrna quẽ · idẽ ſ ꝓpter aliᷣ iuſtã cam ut ðꝛ in fr

5 õ

er e z , 6a. e e r e e

4 2 7 –
2 ℳ 2—64 P . 2

4 . R⸗ 6° des P e. An — e, E. 2 r et
ℳ — – N4 õ E * 4
. — . JNor peen. 4 Sy — —— 7r2 „ 5 . .
y SN . . . 2 „3 “
. * ? è 2 l
ðð . —æ NDo
y. AJ 4 è „

re les , r A Sn be, r
——ʒ 5 — . . 4

12 —* – = —
ℳ ₰ = 19 4

„ b ——
02,2 —
He* 4
7

ad odmariũ de ꝓuinciavel dyoceſi ſua pᷣt recurri:hime

ficile eſ;ᷓ recurrè ad papã delegatus oꝛdin arij nõ ̊ recu ſ

ech D 2 erer 292 er . 24
. . . 8

7 -
5 e 9r1 N ———-—
ErD

— r Sſ er, . .

—

e¶ Pecurũ.loeus & no ſolui debet eſſe ſecurus ptiba.s. de
ap· ex pte·j.ſed etiã iudicivel inquiſitoꝛi: ut hic.debʒ etiã
eſſe idoneus.ꝙ nõ in taberna vel loco mhonelto expe⸗
diri id debet ut hic· F Cauſa/et ſme doloꝛ fraude ei⸗
us ct a quẽ id imminet expediendum.
¶ Cõmodxxij· q/ij· faciat·ff· de· v.ſig nepos ꝓculo.

b Piſterrt. pui⸗
deri g deb; no ſolu
... ne impediatur in
gaͤto ein legam⸗e no mium differatur. et
totũ cõ miſerat vices ſuas⸗ coꝛ 8.6. c. ſi ſup

ex eo fuerit appellandum gratia m fi.
q; excepcõnẽ coꝛã ſepo Ma ſubgele⸗

51od gato. Quãd
ſitam ꝙ antequã ꝑ euvll aſubdelegato nõ

. 1— . ☛ 7 . 2 B n „ „.
pipᷣm deleg atũ in alique ¶mn totz appella tur

ꝓceſſum fuiſſet delegans no admittit ex⸗

ingrelſſus admittẽ recuſa

elius te recun. gatũ hr̃e iuriſdieti
iut nõ ad deleg atü cu iuriſ⸗ onẽ ac pmum dele⸗
dickionem negetur habe⸗ Se dict ellabitur.
re ſed ad deleg antẽ poti⸗ k Non in totum.
us axppellaridebebit. ¶ J⸗ alias nõ eſſet que⸗
dem fiet in alns canbus m ſtio. ut dixi. . e. ſ
L SS , —1. duo ex tribo etc.
qiubo del egatus iuriſci⸗ ß is eul.
ctionẽ habere negaturſa⸗ IDroceſſum qd
lias ſi app ellari deberet ad dicel põe ſ dedit
,2 TP ⸗ c deleg atũ ille ſubde
ipᷣm eſß aſpellãs qui ke fa legauit nõ in toti
teri vidẽetur cũde iuriſdi⸗ demũ er anteẽỹ ſb⸗
cctionẽ bre qð ante nega eiegarus medest
ueratotrarius ſibiipi Id frapantanien d
legatus vel ſubde
legatus ꝓcedẽ po
terũt. ſatis credo.
qꝙ ſubdelegare eſt iuriſdictõnẽ delegare exquo ſubde⸗
gauit ꝓpetuata ſit iuriſdietioet ̊ ſonat lĩa que dicit in
aliquo ꝓ ceſſums· e.cũ plures:dũ dicitincho ante et · S.
Cæ.licet · dũᷣ dicit.v ti cepit ſie ⁊retinere poteſtatẽ reuocã
di eſt iuriſdictõms.cce.ſi delegatus.ij.:ſeñ/S ed pone q;
omiſſa hac excep cõne cũ comp etit pced atur tenet ne
ꝓceſſus.de q̊ vide:s.de teſtcũ vemſſ · gatũ ſbdelega⸗
m ¶ Iaẽ fiet.ſ.ꝙ nõ appellabit ad dele tẽ. ̊ ad pᷣmum
delegantẽ · caſbo/ puta ꝙ ðᷣꝛſptũ mpetrtũ ab excõ⸗
n ¶ Alijs⸗/micato · S.· eli de Fe p. c.iivel ipm deleg atum
ſubdelegãtẽ excõicatũ ·s· de re.iuð·ad ꝓbãdũ/vel delega
tü nõ ſf talẽ qualẽ requirit oſtõs·æli.de ſep.ſtatutũ·i.
NRH& velomiſſionẽ ad eũ factã ex locũ de quibo ibi vꝛvel
ſeptũ inp etratũ eſſe ꝑ ſurrepcõnẽ ita ꝙ nõ valʒ puata
diſtictione dee . s · de Rp· ſup lĩis / v el ꝙ iße delegatus ſb
telegãs eſt ſeruus vel mfams.s.de ſp.ſciſeitatus· vel
nõ eſt etatis i donee·s ·e· eũ viee muüͤ vel ꝙ ipᷣe pPmus
delegůs reuocauerat delegatũ ſbᷣdelegãtẽ · ff. de inð ·l· in⸗

diciuʒ · vel ꝙ iße delegatus retulerat. s. de ap · intimaſti.

vel ab eo fuẽat legitie app ellatũ · de ap· ut debitus het ſi
milia coꝛã ſubdelegato oꝓp onũt pꝑ qͥ delegatũ neg atur
indictionẽ hrᷣe. o ¶ Ad ip̃m· delegatũ ſubdelegantẽ.
p¶ Qui ſicapp ellãdo ad eũ quẽ negat iudicẽ
q C Contrarius ſibnp̃i: et ſic non audiendus: de aſpella.
ſollicitud imem.in fi. C. de furt l. i. eum ſmilibus. et hoe
eſt mirabile. quia ñi ipſe deleg atus non ſubdelegaſſet

. . „
Wen rD PF ee .

. .
8 õ

—
—

4

1

= E

2 l . „ „☚
„ 6 õ 4 „ „ ⸗ Ee — 6 4 . „ S
g e Aa ah e „ ü
2 r è
S1 — α ee AB L SS

— — .

—

,„ =

. èð

N —= — = –☛ – —

S=

— — —

be coꝛam ipo potuiſſß JPom exceptio p quã negaretur eũ e⸗ tũc · ſc cũ hoẽ competit eis ex bñficio lñne·
b iuriſdictionẽ hr̃e et ſup ip̃a poſß ꝓnũciare.s · de hep · ſu ius. S· in pᷣmo· Een· et idẽ in delegato. q; ſbdele⸗
Gni lr̃is· in fi.ff.de iudicſi quis ex aliena· tñ ſi coꝛã ſub me is eſſe dz cui poſſß delegari · S . de ſp · ſtatutũ. Ein
dde⸗ biegato Ponatur et ꝓpter hoc appelletur.nõ appella⸗ nulon in fi. ꝓene.ad idẽ.s·de ele · cũ in cũctis.de vi. et
ea bitur ad deleg atũ·ſj ad ꝓmũ delegantẽ · ap ellãdo ennmn Ho. cleri.ut nacſai⸗ ens vel emſſ vel
fun git vice actoꝛiſet mn agendo nõh vtraria ia apone as Aaemer! 6 nisn noꝛantia elſet in⸗ dero ia netn
tñ ierrin eraipiee te 4. Fe. Pe 3. ſ . 2 4 * . e‚ Ae tia. s · e. li.de tẽ.oꝛ.
N dojꝗj. een o eoſ. S·de clã · deſpõ.
urn lus a mer ood. p ¶ Officio · gj· c.i.
en , ihe teraniß nee tũc miſi infra et a bũficio. q eſt
“ a exiſtis ſu⸗ ciutates ſeu dioẽ. m A eius ſeqnela exxij
ean timn que ſipius ſüt 5ſſe enſi ecce
luid meigiet attge violetns tueantur eoſdẽ ¶ It aut ↄfuatoꝛ es limi⸗ quintu ſpẽale m
nua b eaneur.de ſ 6 ½2 plerũq; aſe. ap. ↄcedũtur tes ſibi tradite ptãtis qs ge qð nõ ẽ
ar S. e cu in glo i. txecetero deputari nõ poſ⸗ freqñter excedũt metu pe⸗ mn edgato e da⸗
id rvna offferen tia ſint mſ eßivel eoꝛꝛ ſio ne diligẽter obfuent. de I tromittat ſe de eo
dle⸗ inter delegatu cõ⸗ res ã abbates ſeu digta⸗ cermmus ut ſi de alijs qᷓ; q qð non eſt ſue un⸗
n ſeruatoꝛẽ = tes l pſonatus in cathe⸗ de mamfeltis murrys et vi⸗ * r pe
ne⸗ t eſſe ano 6 6*
ne⸗ gats “D — dralibo vl collegiatis ee olentijs ſcienter ſe intro⸗ S cüi jllo nõ mnen
dralis . coſeruato: cleſis obtinẽtes · nulluſ; miermt ſeu ad alia qᷓ qun di auitur exp̃ſſa.
nun nõ.et in hoc ↄoſtõ deputati ſibi oFuatoꝛis eſ cialẽ inda ginẽ exigut ſu⸗ SIð no
e⸗ . uuz caſu. quo quis
zi⸗ e ſe valeat ↄßuatoꝛ. ¶ Lec am extenderint ptãtẽ. co⸗ E brcche⸗ tus Ar io
1 Conſeruatoꝛ. 1. aliqs regib⸗ et reg ims ipo ꝑvnũ ãnũ ab offcio S iure · alios no . de
4 C ia dẽntia. RK R Kſi digmtatis alaimchſeß⸗ 8e ſiſponß. CPars veo 11 S eos. eir
ber i iorde e poke Sipos ouemit anteferri dũ⸗ Oesraconſs incurrat a 33 = a der ſi⸗ .
oni ſaluo iure recuſati⸗ Prar exceptis f deinceps non poſſit abſolui. niſi ei· t¶ Quoꝛucũq;· dam
ſb⸗ onis. h in e e olſeruatoꝛẽ habeat eũ gin quẽ enſic fatigauit mdebite 9,. di. ſiue ſint dati ad W
at re ſecus ut hic·qðdð ſ bſi iſdi ro oſeruaconẽ Puile⸗·
gi jintellige etiã ſinö⸗ ub ſua iuriſcictoe dñio Pns lauaaanmneg ralit gioxꝛæ. vel ad defen =
opponatur excep⸗ S vVl diſtrictu ecciaſtico vel de expeſis. ¶ Officiu autẽ deoendi a mamfeſtiſ
ge tio ꝑ fi. hnius c. tpali oſiſtat. ¶ Conbua⸗ quoꝛucũq; 9 Nlerugeoißo⸗ Kahe⸗ vel alio
aneaie. res iebiſeret aan dre dus dnd rveane mo
. . 2 , 65 Gi 4 .
le⸗ f ¶ Ecciaſtico · nas ſe dioẽ. in quibo ſu gocia ꝑ obitũ ocedẽtis vvo re. vnde ſ poſtaa L
in ut lit. nõ oteſt. ac . ermt deputati otra quoſ⸗ lumus expirare rn ꝓ cederet in nõ ce⸗
* 9 r * 1 * B 5
6 ei at ut 7. cũq; ꝓcedẽ à aliquos vl⸗ munera wroa expĩſas af⸗ Sihacac i en
. Rtnõ ↄt accedẽs.· tra vnã dieta afine dioc. ſeſſoꝛes ac notarios et p- S f.c.et im opimo⸗
e ij·et ecce terciũ· „ Sðð trabẽ n0 pᷣſumãt. ſonas teſtimonij cã vo can⸗ 142 nẽ gof· innocen · et
i ſaluo iure recuſa cõ ¶ Wices q; ̈ ſuas citacõi⸗ das illaß cipimus ĩ bmoi 6 bar .brix. h eſt alia
n nis ſubditü michi bus et ſnia denüciacõm . bbua V djntia. ſed m. B.
bene poſſitz impe b ax ↄfuatoꝛib⸗ p omia o a ¾¼½ et oſt. ſecuſ. de hoe
n trare delegatũ · con us dũtaxat exceptiſ. qᷓs ri qᷓ in delegatis uidicibo .s. de teſti · cũ vemſ
3 ſeruatoꝛẽ nõ. ut h. P alios valeant exercere oſtitutio a nobis ſup bijs t¶ Expiraé. glſet.
b QLop ſumant. nulli omittẽ ſſmt niſ ſaluo eo qð dicitur
4 m delegato eo poſimt · m edita obfuãda decermt. 18. e cu pluresen
a ee luo. ꝙ deleg atuſ eis ↄpetierit ex bñficio li⸗ ¶ Quucqiud aũt contra ſ· ſq ꝙ ſi plures eß⸗
SHde exßſſo cõſenſu ſent cõſeruatoꝛes
7 ptiũ h bñ poſſet.s · quo ad negocium
65 de ſep.· ſtatutũ. ¶im ceptũ ꝑ vnũ ppe⸗
u, a.Oin ↄſeruatoꝛen nõ credo. q; ſi 6 voluiſſß hHoc ad- tuata ſit inriſdietio quo ad omes: Et nota ꝙ l1; ptã 38 ex⸗
ſtn hic. ſiẽ ibi fecit. et hoc maxime dico pfi· hums. C⸗ ecutoꝛis dati ad giĩam nö peat re integra moꝛtuo : Ut
l 1 õmittẽ guil.no.ↄtrariũmi ſi pe. ti :¶.ad fi.vᷣ. h nuqd S.e.ſi ſuꝑ gra·tñ ptãs 9 ſeruatoꝛis Pilegioꝛx in quib⸗
oↄſeru atoꝛ· ubj dicebat qp ↄſeruatoꝛ in eo in quo uriſdi⸗ otinentur gratie bñ perit quo ad nõ cepta · moꝛte cõce⸗
ti. ctionẽ hzvi ces ſuas alns ↄmittẽ PHoterat. et ecce quar dentis ut hic. de ſap · ſtatutũ · in hoc ergo cõpãtur alnj
ta dntia inter iſtũ et delegatu a pncipe qui p̃t in totum „¶ Eaita. s./ del delegati et ↄſeruatoꝛes · licet diſcrepẽt
. et in ptẽ ↄmittẽ.s · e. paſtoꝛalis. et · c· ul. n quin; ſupius enarratis ſcʒ q can omicus eccie cathe
. Uiteraz: ad idem · s.· e·is cui· in fi. omis teſſe delegatus. ns bſeruatoꝛ.· Sedo. q eins 4 .
4 90 — 09 S RKZũ 61 1 S – . — ̃ 2 4 J K⸗ .„1 — „ .5„ A S „
2 3 l 72 — „ . - ☚ ⸗ 1 4* / 23 .3 = en J 35% . 1. Sen e „ „ e „ N 1
F. DE „ ere r 1 „ „ 0 EEEEE W : 7 E —
S4 SS „◻☚ 8 d „. aJr e . A „ S —cl PeH A. èGðð 1 1 ½ L O— 16. V L
. V= . 6 ⸗ 4 4 . — . * „ 4 ☛◻— . 8 — SS „ — rr 4 7 . . –
21 Se 5 . — . 8 . 4 . 5 . N Se H . 1 — 8 . „ — e 2

PAO
ſſum. Trcl
non poſſum töne
. onpoſt iſcic
toꝛ eſſen ali iuriſchet ſub
At michi i ſi ſubie ſſum · Qua
rr „ . aatoe Aenõ p

—— — CO
foꝛmã hic poſitã
t mſi ßm
delega

dẽs metas ptã
excede⸗

ab officio
ſuſpenſiis ẽ ab o
tis ſite

.„Se⸗
[glo. Idõ ĩde
:addidi .ĩ glo.
ðex tũ·
ex textu.

. at ſine
o potera .
is legatus in v̈papã
znẽ. & talis eleſerz dnove
biwine tall ter acét iflv icuſpe.
lit dieebat et ido ibi ret · et ſic fae of/et gu
ſpai ma eone euno griiriin 5
rephe

dicũt
rca pn q ome dicta
ũc tractemus “ bificia p pᷣ
legato. Enũc t t oferre ta
8 de
leg atu

P

il
. noeit Soß. Gi
i ucfüt keuo vi:
7 ces Se ur
2 beãt pot * dee⸗S * „ atrona.
nuuulla i en ſpaliter i en vileenen w we
imu. ßm opi. in igð attẽ⸗ mſi p̈ ali lgen du/q . iaer .
tani bin o voꝛz aliq imus indulgene 5e fun⸗ etiã bñ batẽ. ij.
Omm x⸗ Pmniawe- erit o inane. fratri mus o ubi co ruz vi
200 nope ex rotngorit ü et inane Drf⸗ nolumus o 2 Kn. ones quaru
liqua acit tart irritũ i bo ctiones e⸗ be
pegnrer kaet Erzrere G ſeut reie innang he⸗ P
dixi⸗s. tum. no. in De o ſtri debi⸗ r ãatur ſic eos⸗ lioꝛi · aa pah .Fen. n
q8 ti · ſtatu Inno. cijnoitride iua letãtur amplioeſ. crat ſg. c. i i. ſen. .
i. et · e. ndree. i dijs mim nua ie olumus .ſeẽ ceci⸗ de · v. etijt in pᷣ⸗
. oand i-le⸗ ureme , Wlum tt. ſcẽ . ergo p E ille to
inh. Heinſle⸗ . bditoꝛx ſingin iin. s· tt ſee Ser ec penk il
n6 Ca ilat ſu e emées. jali ap.le dicta Sa c tur
San 8 ſi⸗ 8¹ imus on ſbro cardĩa to. tus q. ctaʒ ii⸗
WBi q du aſeanelane nereg⸗ Egatos ertis piu⸗ eankeut beni 1
ardegaroms. dum ſca inete q⸗ ibo m ce tio⸗ Cro affoctum
äut. z oñt. C nti dec ens iũ ut! t execu re⸗
pñt. n bpnr⸗er eſcamus et de pñti s officint ut! dificen l nan bare
nales omt inne ¶ Proin it eccie ro. ms o iſſipent ee ,„ b Satg non p. aut 8
mno vomeinno c. Pro s ut eccie ter diſtipen uuncian t·Certu el de
Pr ũ ad d tumus u lenam lan nt p bat: 8 etiaʒ
emiũ a in de ſta p lante mſtar ꝓ legatus fer 4
ppen ibi. u o a uãatucũq; p ſiue a tq; pl⸗ adinſtarꝙ legati t cõfe
. P . nop 4
Ran 1 bicõm uq; pnc ñficia ſi
Scðᷣo p tis no caα Aconeo . t hue 1 n — teoroꝛ cie re bñ ana
ü de leg a ibi. legacõn⸗ fuerint Ati⸗ nſulũ cetero⸗ iun in curia rom da
tũ de le uſh ibi · is miſſ ati⸗ conſu ſüt ꝓun in curia ro anda m
malibe. bi bis 2 leg. s certe marios in ali m li
dina ibus · bi no eccia le⸗ 2 bus ce dmar . ne ſpecia ben. ſo
m fratr mali ptextu et digm quin de Re SSS 24 tꝗ· de Pb tel⸗ S
ane e 1s ſibi ve tioms moder Snbicſegat
m . S hi E . D T . cet · leg gre
krn , ipius leg. nſiceia , ,, atu Et nota g ubi legatu
5 ace pe, tatẽ ex oferendi bñficia ⸗: e Natutu Et not eriele waneh
hemũ ius libri uner y N . K ute. lius oöne bñfici nõ eſt du an
jũ hun l· fre⸗ . j. menſem u ia vel a cõne lit nõ eſt ha⸗ ni
m i· ſpo — 3 e . .°°C1½-men umclay colla Hmo otul ne qð nß
Jee eſt .tria gen E e gp. rangiame M — in
que Sal rrta Fe õ ar tüpogenthen oe⸗ aet qus nat inſels enen E i. 1
1 aritas ut d mparit 0 5ö appa as . RIe RWh. . eaf⸗
nel Sro i ſic z illig anpre amp. coß⸗ lin ſerons ſaſede. =è 2 Kar
“ it h der dã nõ vbu ſtn bdarerin oan. bes ſdepbe extraua⸗ HSS ilm ſpe.
unn 6- 0 4 In glo do.u batẽ ern v. ſig⸗ bes atos 2 o. Jo P n. l. et gu vʒ
* re 7* qu ũ i. Fen bſo luen c. ſi ab „2 dev. Eg 2. In . iſ. in p C · U et ”M
1. ae N , ſtatutũ · i. H re g age elc mẽdojᷓ ſſe le⸗ . th dee ad⸗ bo ſuiſ. Kfmtur. b.pones 1
E. Ae . — coicate .Eel illos Pu 4 catur e ba in qõmbd x lris· jitur. v. p . nde pm Sle⸗, 1g
„ AE Tn ſcendo collacõm vnl r trib⸗ noſt g· e · C · i. t · e·ti · Cſupeſt jcit ˖ q le in / Etn itur deo tũ querẽ Ne
=ðèò ec erin arg vüvicinotmre, enr g ſe.Erin ſihma d s e ecg gkai lieer ſ
S de late · du dici arieñ · et eb cteret. leg ati ſe. Et in ſün inat ein diſtincte adi Pſidũ
1 SS 8 rep ſẽ can . re ů e ſasg- v 11 t en ali tñ ſoluc . ter xl ·B8c.· P d GD, pen⸗
LEo n, b aEclaꝛe um i d. Suat. mne. p rdmnales illi d legato uo infert p eo qðꝗ· inter eo ent · vici g· de 2 de⸗
— . c.i· cuũ illi no . iagf. ut. die q; tei tis· ex quo t ex co g n iſſip marioxe; n bte
DAE — wn acbiſ.⸗ . de ſup ñficia ↄferũ cõcoꝛdai li c etia p uedã ſit 04 ſũt oꝛdma at ꝓcon Win⸗
en e e e teſtatẽ. crip tcn tey ſpecloli ano ack at ſſta prie ales öſuleſt. a N
r 1 Rrd. at i ciali m iſi hoc. 1 legis nõl de car „ lanten nſulu. leg⸗ 5ſidibo. rtã pu ſules H
2 —2 it ex ſpe itur. miſi he vtute legi⸗ ſeue illos Plant confuln.⸗ os n e Pus cõſul ſyſn
. fuit ex ſequit nali vᷣtutel ᷑Pmer cat illo⸗ P 1. ο² reliq d regẽdã ent Ppuse bide
1Srer 1., ſtatim ſe ex g q cũ ſp itur vo fili⸗ of · oꝛ. c ſulib⸗ eadre u nõ eſſe ſi. l. i. v . nale
= = A38 dacõne qͥ im fi. q libꝛ loqu liquos ro⸗ impatoꝛe ui cun de of . ̃ en⸗ P
1 S EIe an .186 ct1 % nan frẽs:xe 14 aue q (Dr o abi . lli dnr gi . ff. nde argu li⸗ i⸗
= ti. ꝓx is. nota⸗ vocat s · tract ſuh aütillid re ſg. ſill
= 7 S jde 6 ribe noſtri diales v ua. 2·8. ex coõ ides mi⸗ . GCex hbyj ſ e et ex .. ſard
r e r es · ſi ſp ‚licet ˖ ij. at. . . icti itte .et . ff · malts is ofilne l - —
. 9, 3* üraſen ekoin laeer Erl gorgtcr lil * Pe een rnnbiin ſecreti X S
‚A; “ E I de Puil ere poten ent et c. ⸗ w a noĩe ſtũt „o 2 — rz. e
W 1 eg lti. Ei. et bñ ficia EDien re bñfi a o. aſn D=
S e d : K .Px · c· ult i vnde b quã habes? alis oferre! der bus ſuis =è r er R
e E⸗ ms Emnlionvn enel Sanis enain lealtanes S i ,
ten⸗ „ . Se r r — et n p ebi 3 2 . y. l . 1.
„ „ tn . te E 4 = 15 . „ „ 2
, W 1S, quid viers eshen Kedeais . D 3 N S n . .
an er kef behre T. S. .
=S 3r S „ P , . , 8 1 . *. — 5 B .— 1 rr .
3 –

3 4 . 77 ,„, .„ 12— —☛, e „ ⏑ 2 — „ —
ein fund amenta. Etecet) imittũtur ad regendã ꝓpiũciã equi⸗ FCAd collacoõnẽ non ſufficit p vacauerint mñ ip̃o⸗
dl partur Hcnſulibo. . dbe ſen. ex. ad eminenti ff. de off. tbficiνvcàifacta collacs ct 6hij, de con⸗
n pevnſiil lin/ Reliqui aũt quſſecretis oſilns nõ aſſiſtũt. ſ̃be eul. Cul vbi non ſuffieit bificia vatauerimi
Ne miſſi ad regendas Piũcias equipantur pſidiba/ſed illi et ch ab exceutoꝛibo fuit petitũ ut illa conferrẽt ſi ip̃ oꝛe
ti hñt oꝛdmnariã. ergo et iſti. pe cõſtructu·nos rep utan⸗ non fuit facta collaco imo habebit locũ reuocatoja.
t ic⸗ dur oꝛdinarij. nee 0 4— 2 2 — 3 ⸗ 7 —☚ * 4 2 21 . 2 SS —— leg atus 3G tps. fi⸗
atn ð Mmmo tpefimta elt
. . 2 — „ „ 12L. 2Oς — 2H „ — I3
n etua s e lofe reputantes pñti derlana⸗ eoiũdẽ bñſñicioꝝ iam va⸗ rele q
„. 1· Ct; *E* * “ — — * . 7 8 1. . eßg. . . „ „ . . .
d adeũtur ꝑ querelã mus ecicto omiſſuʒ tibi cantin mimime ſit p eeſſum te iudi.l.indicium.
ar · · t. c.· i· er de HF. j. 4 pᷣde.n.legacõis officiũ eoiplo p illius finitur le⸗ itẽ qn egreſſus le
n rvie malit ba⸗ nequaqᷓ; ꝑ ipᷣuis obitü ex gatio viribo pemtus va⸗ 8 cſelng. enm no
S· e· li· — . e+,, — eüudi. 6
.,f bentenpen. :e f. piraſſe. mfa. cuari nec executoꝛes eoſ⸗ eeucli⸗legaconẽ
ti de elc. ſ abbatẽ.ff.· Ee. n ideo dixi qꝛ ſi eſſet
e de of ꝓpcõſu.l et ido r Relenti declaramus dem poſſe e ulteruis bñ fcia egreſſuis vnã ꝓpuin
ſan aie e l er ne ede reſeruacõnes quo⸗ taliter reſeruata cõferre. cia is qui eſt leg a⸗
. . . . x — — — „ . . . —s — 7 . ₰„
ſpe äonrli an⸗ rũcũq; bñſioa bap. ſe⸗ ¶ Ceterũ reſeruacõ es hu dion 5 aibe R
„2 NAW le decr —, 2 — 17 , 18
aj b (declam⸗4 unun. dis legato ſue ſegacõis iuſmo diꝓ quas mterduz legacõnem adhuc
dr muſ non ẽ & inris qadaiückefactasa decreta im pᷣlati et eccie mmmũ onera⸗ nõò expirauit eius
lne Renlstorſad terpoſi ta ſup ißi sS necno tur reſtringe cupientes. naiſeliet en ſe,
toꝛia/ qdᷣ ergo dici⸗ denuciacõnes inhibicões prohibemꝰne woſtilega mo mauenb, r
e tur in predicta dec. ꝓceſſus quoſſibet p eũ us m aliqua cathedralixl lega cois exiſteng .
en tũ e fis Preſt m. wl p executoꝛes deputa⸗ collegiata eccia reſerua ti urtſelieton⸗ exeꝗqᷓ⸗
ier tucrlorigunn Dwo ab eo himos ciraibal ono 4liqu⸗ erenſe et⸗ ſnerner fet
ec anaſtaſij officio le⸗ dumodo ad collacõnem dam aliam lla dente Py · cu ep̃us. Itẽ ſi⸗
ne gacõms denuo iin⸗ 2 , Bri d⸗ mtur legacõ pſo⸗
aut ptib⸗ illis fungen + 2„ PR Dt S DBE—. 4: — 5 . nalis moꝛte ipuis
ude tiac illud denuo 9e n ä EE E, APrS n s&
determmat verbũ omiſit qðᷣ ſequitur nõ enĩ moꝛte ana⸗ oſtituẽtig. 8. c. prrHI. Satinö tn morte
cſer determmat ver — PErO iſtius oſtituẽtis.s.e.ꝓx.pſonalis ſdeo dixi & ſᷣ eſß̃ realis · pu⸗
