babes. ff. aioꝛ. ⁊.ff. de reg.i el. gllug.. fen. ciui.ð.interim. . , bis 18. upioꝛ lue
ana evteſier ecturttunyrmaue ee Iquis puocioneintepo 9 eee
ionvalery NI Mpa. Urcha. 2 Hono. aa. ſita ſuſpecti iudicis velit v⸗ . Rradd L 6
neqg ßſcee N 6 . enodio pꝛoconſuli icce vł latam euitare ſniam ila ene H e iudex Eerl
ſeẽ. al. li valerer . bij qui inationes utd beat poteſtatẽ:nectuj elationẽ i. apo i.
e: vt. S. e.l. bij qu Om 2= beram habeat p ce ei ſeelationẽ . a
õ ctis facte citra cõſiliũ pu⸗ beram hab iudicioꝝ: ? ab eeſela qb reken nſen
ad ciuilia. r D ſic edictis bͤnec ap⸗ at cõtumeliam . re: ſam ⁊ dimittit gapeen⸗
ſolẽnitas nece ſana. r5 blici nõꝰ valent:de qui m „inſ iniuria poſſit facile Puocare: au Ead iſ ba
Apean. p. l.fi. in fi.ſ a. blicũ ceſſe eſt: ſi ſolẽnitas de⸗ ipſa in ſa ſolotãtuʒ pꝛefecto appellant ioge
3.8 foꝛmuk. l. i. pellare neceſſe elt: i - ⁊Zmaxime cũa ſo 0 n ad què ẽ appella⸗ ani
„. O Pco ſans ſpẽdio cauſe ꝓ⸗ tü. ſ. delegantem. 0i⸗
Jqs npetlosin eſtt SZem. aa. Mebꝛi ꝛetoꝛio nõ ſine diſpẽ Appeiatoꝛ. ag agdue
älan, ig 5 ſuli affice ? aſie. P iſſum ſit. Sciant igi f Appelatoꝛ. cgich
r Hr Bauolaloe eice, mmalcnitumme tidrete etr
mu „ . —⸗ g 7 . = i a.6,6.
tc pinde hr ac erit: ſciat ſe habere licẽ tur cũcti ſibia tali ſupplicio' iudiabus.
pellaſſe tüc pin t. . ti. i./ Os ingeſſerit:lcia ſuosli iudicibus ⁊ in capitau lux . Kecipim⸗ us. Oo
us appallaſ drgr. /A tri cõmutandi' z ſuosli iud ñdiſpendio: puocatio ſpectabili onn
l.fi. S. illud. Al dic Naut Liam arbitriũ ãdi:ne iuſte peni⸗ ac foꝛtunarũ diſpendio : Theo aeſtüra ſen natki
tar arbitriũ: qꝛ appellauit bellos recuperãdi:ne ine Pein eẽ cõceſſaʒ. Mpꝛ. ii.i. que fiüt ſoe aGa
ſ: nũc vult ad aliũ: EePeisen. 1I Dẽ. nẽ . tentijs ꝓlaß a ſpe en.
83 porſiac maioꝛẽ vł ad tudinis huanitas aputet. 1⁊ ꝓcri ⁊ Hono.aa.ad ſen odorn ãin cabilibꝰ iudici feſhrſr
a5 P0 llauit: non ſi ctosſupplicio:⁊ T ellationem oblatã Et no.q̃tuoꝛ oꝛdi lenſes d
equalẽ appe f.el i.⸗ Gicte itate danatos 6 *☚ Japp plitudinisvel g£ nagiſtratuuz Aedein
ad minoꝛem: vt ff. e. l. i. . — muummantate d. 22 qua vel tue aplituc ins. es; nechohepil ſoq
benultl. ia admit Inalli der pim atq; vſumpationẽ vẽ rie pꝛefecture ſacrũ audito⸗ ſq; p lluſtres ſpe (Etn
„Seelapnin dmi muli aren ac tenere:quibus in 2 clamnhen nõ ſuſceperit cabnel danfim s⸗
r:lcut eN vedpolta; re tac tatis con⸗ nüu po . ſto⸗ a quibꝰ ſi appelle
z qui. ſed iiuſta nõ: vt ea ſa criminali humanitatis co llatione apoſto a qui. i
Pi aun ſec fiaſta noenre cauſa crimina . vel ſuſcepta appellatio tur dicitbeclerad ilcis
dæ.bij q. ff. edit. eli. (auſa c ſitempoꝛa ſuffragan⸗ auerit:ad depo u app ellek. (Gepi
2erHiſ. de furß.l. ſideratione ltemp ffra loꝝ copiam deneg Leg uos app ellek. (N
qs ſit fu.in pn. ⁊: . 5 ocationis co⸗ loꝝ cop mniquitate quenri ? mo ſi appelletur gionti
uicamerter inteponẽde ꝓuocationis co⸗/ Edam ſuper hac iniquitate quen abii. Cu
Hdictos.i iudica tuir inter a: vt ibi diligenti nẽclam ſuper cõneniendũad- aſpectabl · Kan
— edi piam nõnegamus: ĩi⸗ moniã necnõ etiã c iuxta b 4 Quep oſulta in
— Bae TI natt P a . rvbi contra homi⸗ ſe ntentia plata luxta 4 * ſ. appella⸗/ ſcnde
care vt qꝛſe dñʒ a deit us examninenn vel gratiaz co uerſariũ ex ſent. habeat li⸗ Koncvelbotes ap fmnt
notergualemedt nisſaluteper eroꝛz velg ein⸗ antiquäinsannimetashabeatl palats ppone em
eẽ dñs ſi capitalem ſubij tionis oppꝛeſſa putatur eſſeiu⸗ 8 Nel ſihmõi appellatio pel ares r Ppone W
: vt. is. l. buo ltionis oppꝛ toꝛ. Me 1 ovs tes nobis. 4;0.
bef depemis l. aur da. y. Glttionis opp. e vt ſipꝛoconſul tigatoꝛ. Z itinqua infeno tee nobts no. nu⸗
⁊.ff. de penis.l. aRe:plif ſticia:ea cõcdlition⸗ efect? ſuſcepta nõ fuer 4 tO: i Imploꝛan . ſoct
en⸗ vyt. ect au⸗ 9 ir auditio: tunt.n. vt nos co S
Hen N danal vel comesoꝛientis vel pꝛe iudicuz ſacra deſideratur audit ſcams deap / nedn
aiui S6nce Danad s yel vicarij fuerint cogni- iudicuʒ em facienda ſex mẽſes gnoſea d Arüici
⁊ etiã alijs: vt.ff. erzac guſtalis re lementiaz no ad hec eadem rbiter“ pellation tari ſeck ferte
n niſ ſuu na iſterötti toꝛes non tam ad cem habeat litigatoꝛ. Si vero arbite Erhed quof Mii
cli:vr.j. quoꝝ appnont ſtram a; dampliſſimas poteſta⸗ ionẽ ſuſcipere aut relatio- alioyi (ꝛbee Wa
ram q; a 8 iʒ appellationẽ Eſtatim dicel. bi⸗
Vilgenti⸗ ſic dep/ lant eſſe referendũ. Eoxeniʒ e õtẽpſerit: quatuoꝛ mẽ nenoſtris 26. fden
a Diligenti. ſie. id. ad tes ſciant e deſſe iudiciſ: nem dare cõ blent in hijs ſAliena. appel⸗ ſaord
ba.l.fi. ꝛ..5 epi.auc.. js plenũ volum eſſe iudicij: nemd ꝛaobſeruẽtur: vt in hiſs Alicna, apna nurfi
66 S aguſta. p Kina reseſt? cninen exegenit: re ſuin Rarcanas actitatis pereat . poſtanus intede⸗ iun
eomos ceſtognngies. ctiuspoſſint punire danatos. 4 llatoꝛ tẽpoꝛibusque de appel⸗ m lideanurſe hn
deca Haetgan bnapél/, Dem. m. Zheocdo bß. Pe . m Videantu
tamimoim do ng u e. ⁊ fal. in pꝛin. col. i. tin auk. no ali. l
cut c nã ñ debet ptern indiꝑ appella in aut de bere. 2 fal. oſules ſunt ſpectabiles: vt in aut. 4 66
tegtnnle Muocanzeindici⸗ cu. Banahegenain aete n eaer r eoltege igen ua eſenne
e ion.i.iudicũ. f ¶Ynimia. 1.ce idez appellare tt ani ve auauſt lis:qꝛ ibi pᷣmo auguſtꝰ eñ llis: vt. . de of fuen
Btionẽ. eudtei ſt ſnĩaʒ vel añ potenit quideʒ ppallare ti qui de auguſtalis: qꝛ ibi pm iſte ſierẽ ſpectabilis: vt., de .
l:vt ſi iud ex pcuſſerit litigantẽ po tima; d tñ. Et ſic no.bic a ftö p ſ. de Pua. car.l i. p Comite. ⁊ i . 26 B & illuſtris? ſrami
Srpiſt ind erpenſerir .ſ. de miñ. alt ptoꝛ. F. qd m. llata. arg. fl.. vr.ſ. depua, car.l i. p icarijs. ſ. eog. r Queſtoꝛe b ei cogno Aber
a tali muam Pri die talis appellatiõis namantllatn arg fi.comit oꝛiẽli. dua ſut qᷓ debac appellatiõe
. J Helle in aut. e. F. illo. az. Et no. ꝙ duo ſüt qᷓ debac 1Ampere. umngl
appellari. ſed elinbello §. facere. niſt dicas ᷣm arnd os ouiaiatergama vtin auk. .F.lo js. que aguͦtur in cuna Pncipis. 10 nõ excedat ((UGurl
cap.⁊ poſtli.relin llari Sicut ergo ꝗq ꝓuocatnõ 5irmatoetb. ſcũt. o ¶ Judicij libꝛas aur aliter vnſolo ſuſficit Eboc . Do
riea tota cã poſſit appellari. iniuni inferre nõ dz: vt. S. e. in maioꝛibꝰ. ⁊ ſi quãtitas excedit.x.libꝛa l: vt.j. e in offerẽdis. v ⸗ ſad in
ita eõ appellti iud ex iniuria infer. executionẽ:cũ infra tpᷣs ũc in cõi auditoꝛio tractaret: vt. j.e in. bilis:ſiue cũ a nigsn
heuatedes ePei⸗ eerlarnihtieen cheaurener mrats ſe veri e gd,lueecs Puſp alre uenttheribile gueche fuſt,
ff. e illud. ſed Ao. intelligi ioni mãdan: vel cõminat q n San ſcʒ verũ ẽ. q.d. ſlue de ca Hnc udicũ. ⁊ nũcab eiꝰ ſnia appel/ ſein
uadrimeſtre pcipit ſniam execution edi appellat: vt.j. quoꝝ app.ñ re. 5 dinarie appellatũ. x Judici 6es. ad ſe factas. a5. nio⸗
quadrimeſtre pcipit edit᷑ modꝰexequẽdi appe 2n ſ. lü quãtitateſs ? ei eſſet oꝛdinar eſſo. oꝛdinarie. 5 Appellatoes. ac m : vt. S. vt ſi;
appeller.ſice ſalier, tch fieri dz. cfn plnõ ſolu gu⸗ biberi. latur. ? ¶¶Coͤceſſo. oꝛdina Etß ſes ſit. ꝛ ſic clariſlim: ieo i
16e.ita ⁊ ſi citi exequat q;ᷓ fieri dz.e niti poti ꝓbiberi. m. vt oꝛdinarij. 9 ilvl illuſtriſ. 2 tũc ẽie ſali⸗
. rewenſeveacnnnlae g6 em nele bcpli. Rr dicit diſpẽ Wrechain crimi.l.i. pt et denc pe tobitpr iln dele gato: ſi
ſiłeloquẽdi genꝰ eſt. ff. de oats. expẽſas amittit la. ſa iuilt ſpalevt ſi appellet᷑ ab eo cogno
aasrure ro enminali ca. i ¶ Diſpendio. in

i. Rn
e ſit
niin
onge
S

ſicine

e

li
Sri
gnn
Ci⸗
h
ſurite
Phlni
tgige
iclgn
Ppal
lunerel
Ndchu

N
Ne
hiuſine

unſsge
bldut,
Enihen

nughe

11

Gdehete

slltne

Gbld ai

Pen re⸗

nN

Mnnine
Ghuii⸗
eui
Ginduik

Aug

i n

„

ſonen

tnent

enſftui

Septimus.

ſ.e ſi qñ.queẽ p. ⁊ ſicnõ imitat᷑ oꝛdinem alioꝝ ſpectabilium.

. Bfficijs eon. i. eiꝰ. a q Cũ quibꝰ.i.cũ quo. b Er delegatio

ne.i. alteriꝰnõ pᷣncipis:vt.ſ.S.ꝓxi.ac. c

appellat᷑ ad delegantẽ: vt ⁊.ff.quibꝰ ⁊ a quo.l.i.Sʒ qͥd ſi iuder de

ſijteſſe delegans. Rñ.appellatur ad illum qui eſt eius loco, arg.ff.

de iudi.l.ꝓpone⸗
d lluſtri.nõ cla
niſſimo.alioqui

fi.vel dic vt ibi.
e¶¶ Eꝑali vid elic

lationibus diffinita noſcũtur.

Mpera. Theo. ?2 Malẽ. Cy

in aut.ð appel.O.

ro. ppᷣ. „
Recipimus ex appellatiõi⸗

die. i. idie quo v bus ſpectabiliũꝰ iudicũ qui per cõ

curſum tꝑis erat:
vel veteris vel al /
teriꝰ.aʒo.⁊ ſubau
di cognoſcét vlł iu
dicabũt.Et ſicno
ta ꝙ duo ſũt ſlcut
⁊ qñ appellatura
ſpecabili. Dʒ cõ
tra.ð. e.a ꝓcõſuli /
bus. So. vt ibi.
Iñ cõtra.ð.ð epi.
au. aut.ſi quiſliti.
in fi. So. vt ibi.
f Moſtri vo libel
lenſes. duo.ſ. vt in
aut. de iudicibus.

H. vno qʒ. col. vi.

g ¶ Arbitros. i. de
legatos pᷣncipis.
b Indicãt. coꝛã
pꝛedictis duobꝰ.
i ¶ Excipiat.i.ĩ ſcni

tis redigant.
e Aun tlibelle .
ſes. ⁊ mutat caſuʒ
ſ. qñ delegat illu /
ſtri: vt pnceps de
appellatõe cogno
ſcat vt ſub ijcit. ac.
l¶ Apud arburos.
ſ. acta.
m Duſpẽdi.naʒs
quoꝛũda nõlʒ: vt
pᷣfec. pᷣto. vt.S.e.a
cõſulibꝰ.
nAicet ãtea. ar. S.
ff. de miñ. l. iij. F.
ſcio.⁊ de con.⁊ de
mon. falſa.S. ſed
ſi cui.ſed ſimile.ff.
de arb.l. nam ma⸗
giſtratus.
o ¶Eodeʒ.mutat

adhuc caſim.
PpEi illuſti.
q ꝙᷣ Cõiunctus.ſic
ff. quemadmodũ
ſer. amit.l. ſi cõez.
r¶ Arbit.i.puatꝰ vt
non alter.
ſGntelligant. ita
ꝙ non mutatur: ⁊
ita qðᷣ nõ mutatur
ſtat.ſicin auten.ð
admi.off. S.fi.col.
iij. ⁊.Sð.ð teſtamẽ/
tis. ſacimus. ⁊. ff.
de aur. ⁊ arg. leg.
li, ſed ar. ↄtrq: ff⸗

ſultationes noſtni numinis diſce⸗
ptationẽ imploꝛant: non noſtraʒ

vlterius audientiaʒ expectari: ne
noſtris occupationibꝰquibus pꝛo
yvtilitate mũdi a ſinguloꝝ nõnũq̃;
negocijs auocamur:aliẽa defrau⸗
dari cõmocda videãturꝰ. Sed ſia
ꝓcõſulibus pel auguſtali pel co
miteꝰ oꝛientis vel vicarijs fuerit

appellatũ:virũ illuſtrẽ pꝛefectum

pꝛetoꝛio qui in noſtroeſt comitatu
virũ etiã illuſtrẽ queſtoꝛeʒ noſtri
palacij ſacris iudicijs pꝛeſidenteſ

diſceptationẽ iubemus arnpere :

eo oꝛdine ea obſematione hijſdẽ⸗
qʒ tẽpoꝛibuſ quibus cetere quoq;
lites fatali die poſt appellationem
in ſacris auditoꝛijs terminãtur: et
hocꝰ licet quidã pᷣdictoꝛũ iudicũ
ſpectabiliũ iure cõceſſo? vt ſacri iu

dices appellationes acceperint.

¶ QDõð ſiaduce fuerit appellatũ:
ſi idẽ pꝛeſes ſit:pꝛefectura neceſſa⸗
riotantũ iure oꝛdinarioin ſacro au
ditoꝛioiudicabit. ¶¶ In hijs autẽ
om̃ibus iudicijs que cõſultationũ
introducimus loco: vl apoſtolos
pel ea que apud eũ geſta ſunt con⸗
tra cuius ſententiaʒ dicitur appel⸗
latũ ſuſcipere abappellatoꝛibus⁊
cognitiones inducere apud piros

illuſtres pᷣdictosiudices:⁊ ea que

gerũtur excipere ſcribere ſcripta⸗
qᷓ; litigatoꝛibus edere noſtros epi
ſtolares pꝛecipimus officijs vide⸗
licet eoꝛũ cum quibus vir illuſtris
queſtoꝛ iudicat exequẽtibus iudi⸗/
cata. ¶¶ Hec ſi appellatio fuerit
oblata iudici qui nõ exdelegatio⸗

nedꝰ cognoſcit:eoꝝ em̃ ſentẽtijsap

pellarione ſuſ pẽſis qui ex delega⸗
tione cognoſcũt:neceſſeẽeoseſti

udicãdas.a delegato

Deappel. ? coͤſul.

de adimẽ.le.l.tranſactione.⁊.l.alteri.⁊.l.alumne.S.qui filiam. Et bꝛeuiter
pꝛedicta collige ſᷣm Jo.ſi a ſpectabili iudice qui tulit ſententiam: vł ſuper
cauſa pꝛincipali vel appellationis ad eum facte ad imperatoꝛem appelle
tur. non imp eratoꝛ:quia alijs eſt intẽtus:ſed alij duo.ſ.pꝛefectus pꝛetoꝛio

⁊ queſtoꝛ ſacri palacij de cauſa appellationis iudicabunt. Si vero a ſen⸗

mare iuſte necne fuenit appellatũ:

qcauſas delegauerit iudicãdas*.

¶Huic ſaluberrime legi illð etiaʒ
cõſultiſſime credimꝰ inſerenduʒ:
vt ſi pꝛiuato non illuſtrivni pluri⸗
buſue vt aſſolet nr̃a ſerenitas adi⸗
ta delegauerit cauſaʒ: ⁊ eius eoꝛũ
ue diffinitio fuerit appellatione ſu⸗
ſpenſa:pir quidẽ magnificuspꝛe⸗
fectus pꝛetoꝛio qui in noſtro eſt co
mitatu cũ viroilluſtri q̃ſtoꝛe tẽpo⸗
ralie videlicet die. Noſtni veroli⸗

bellẽſes queapud arbitros geſta

ſunt ſuſcipiant: cognitiones indi⸗
cant ⁊ eaque geruntur excipiant
ſcribãt:ſcriptaqʒ litigatoꝛibꝰ edãt

qui etiam apud arbitroslicet illu
ſtres ſint ex delegatione noſtra co⸗

gnoſcentes excipiũt:ſi in ſacratiſſi⸗

mo noſtri numinis comitatu eẽ di⸗
cantur. Sane ſi illuſtrũ acmagni⸗
ficoꝝ iudicũ ſententie fuerint ap⸗
pellatione ſuſpenſe:eoꝝ videlicet

quoꝛũ ſententias licet appellatio⸗

ne ſuſpendi per conſultationẽ no

ſtram volumus audientiã expecta
ri:licet antea pꝛiuato homini idẽ
non illuſtrilite a nobis delegata is
poſtea tempoꝛe diffinitionis illu⸗

ſtridecoꝛatus dignitate reperiatur

Eodemobſeruando ⁊ ſi alter eiꝰ
cõiunctus ſit arbiter: qui nõ illu⸗
ſtrem meruit dignitatem. QHuic⸗
quid autẽ hac lege ſpecialiter non
videtur expꝛeſſum:id veterũ legũ

conſtitutionũq; regulisomnes re

lictum intelligant. ¶ DZẽ eideʒ.

eN caſu'quo apparitoꝛ ma⸗
ſſterie dignitatis ð curia yl
officio cohoꝛtalide ſtatu in ꝓuin⸗

cia patiatur cõtrouerſiam velut tri
buta vel functiones debensin pꝛo
uincia detinetur:ſi ſententia recto⸗
ris ꝓuincie fuerit appellatione ſu⸗
ſpenſa: cũ tua ſublimitate viro qʒ

magnifico magiſtro militũcogno
ſcente:cauſe iubemꝰ merita põde/

tentia iudiciſ clariſſimi ad
imperatoꝛem ꝓuocet᷑:vnꝰ
ſolus.ſ.pꝛefectus vꝛbis vi
ce pꝛincipis iudicabit: ⁊
boc ſi ab eo ẽ pꝛouocatuʒ
qui vt oꝛdinarius iudica⸗
uit.alioquĩ ſi vt delegatuſ
appellatio ad euʒ qui de⸗
legauit rferet. Poꝛro vbi
imp eratoꝛ deleg auit nõ il
luſtri ⁊ ab eo ꝓuocat᷑:tũc
pꝛefectus pꝛe.cum queſto
re iudicabunt:ſicut ⁊ cum
a ſp ectabili appellat᷑: vbi
autem illuſtri delegat᷑ vel
non illuſtri: qui tñ poſtea
añqᷓ; iudicaret illuſtri de⸗
coꝛatꝰeſt dignitate:de cau
ſa appellationis ab eo fa
cte ſolus pꝛinceps cogno
ſcit. Id eʒ eſt ſi pꝛinceps il

luſtri ⁊ nõ illuſtri delega⸗

uit. In omnibus auteʒ ca
ſibus pꝛedictis cognoſcẽ
tium iudicum epiſtolares
⁊ libellenſes apoſtolos:
⁊ geſta apud iudiceſ pꝛio
res ab appellantibus ſu⸗
ſcpiant ⁊ cognoſcendas
apð dictos viros illuſtreſ
inducent:⁊ que gerũtur ex
cipient ⁊ ſcripta litigatoꝛi
bus edent: ⁊ ſententiã exe
cutioni trad ent tẽpoꝛibus
fatalium ⁊ dierum in cau
ſa appellationis ſeruatis.
Quicquid em̃ hac.l.ſpeci
aliter non eſt expꝛeſſuʒ:le⸗
gis veteris regulis intelli
genduʒ eſt relictũ ſʒ Jo.
⁊ hoc iure.C. ſ iure aut᷑.
a clanſſimo ad ſpectabi⸗
leʒ:a ſpectabili ad queſto
rem ⁊ pꝛefectum. Sivero

a delegato pꝛincipis illu-⸗

ſtri vel ſpectabili appella
tur ad antiquos rome iu⸗
dices ſi a pꝛiuato delega⸗
to pꝛincipis ad ſpectabi⸗
les:vt in autẽ.de appella.
S. pe. 1 fl. col. iiij. Sed q̃d
ſi per erroꝛeʒ alius ꝓ alio

appelletur.Rũñ.ſi maioꝛvł

par valet:alias non: vt.ff.

e, li, H , quis.

O caſu. beclexnõ
Alegiturin ſcolis·

—

Abemus. ſudica /
uerit.i.cognouerit

Pp iudicado:nam aute ſen

tentiam fit relatio: vt.S.ð
relationibus.l.i.niſt in ca⸗
ſu vt ibi dixi.quo etiã cãu
poteſt bic loqui.
x Rlaceat.iudicare.
V Agiectum ſit. qualiter
ſibi placeat.eſt tamẽ mani
feſta relatio ałs nõ valet:
vt. S. de relatiõ ibꝰ.l.i.S.i.
¶ Aueſtoꝛi.ſicq; ſüt tires
qui examinant:⁊ ſᷣm eoꝛũ
cõſilium reſpondet impe/
ratoꝛ.⁊ contra hãc reſpõ⸗
ſionez non appellatur: vt
ſubijcit. ſed cõtra ſnĩaʒ ſic
vt dixim?. S. e l.nouum.
a gſi luerſas ſuas ſenten /
tias.i animo ↄceptas no
aũt ꝓlatas: qꝛ tunc ſi ſunt
delegati: delegas vnã ap
pꝛob aret: vt. ff. dere iudi.
duo.ſi oꝛdinarij:valet ꝓ

reo:vt.j.e.ti.l.iuter pares.

erendis. pꝛo
–uocatiõibus. que
fiunt a ſpkłctabilibus: vt

l.pꝛecipimus. in pꝛinci.
qñ non illuſtri: vt.S.ĩ ea.l.

c¶ Diſcemẽdã. videbimꝰ
E

an maioꝛ quãtitas cõ/
tineatur in ſententia a qua
appellatur:necne. Quid
autẽ ſi de boc dubitet qᷣa
talis ẽ ſpeaes de qua po⸗
teſt dubitari:vt ſi eſt tute/⸗
le vel cure ſub quo iudice
cognoſcet᷑:põt dici ꝙ am
bo in dubio cognoſcent.
ar. ff. de iur. o. iudi.l.ſi idẽ.
§S. i. ⁊ fi. ⁊ ar.ff. de li. ag.l.
iij. F. qui ad plaucianum.
d Lerminet. ſ. liß extima⸗

tio.
e JZudicibus..p· ꝛefe cto
queſtoꝛi: vt. .e. pcapim?.
f Exrapienubus.ſ. in ſcn
g ¶ Diſſentirent. iſtis duo
bus addit᷑ q̃ſtoꝛ:vt ſubij/
cit: ſic.ff.de arbi.itẽ ſi vnꝰ.
§. pᷣncipalit᷑. Sed qũo ad
duur queſtoꝛ cũ erat vnuſ
de duobus: dic ꝙ plures
erant queſtoꝛeſ: vt pʒ. ff. ð
offi. queſto.l.i. Patet g ꝙ
per banc.l.vnus nõ vltra
x.libꝛas auri:duo non vl⸗
tra.xx.iudicant. Sed ↄtra
ſ. e. l. fi. in fi. vbi dicit ſi ex

poſtfacto apparet excede

re de toto cognoſcit: ſed il
lacoꝛrigit iſtam. Iteʒ no.
ꝙ ambo ſimul debent co⸗
gnoſcere:ſed aliud in plu/
ribus tutoꝛibus vbi etiaʒ
vnus agit:vt. ff. de admi.
tu. l, d ecreto. 9. fi.

Ziber

duobus ſicut antea magnificisiu⸗ b Duos. ; pꝛe

rari:licet magiſter militum rectoꝛi
pPuincie cauſã dele gauerit peroꝛã
dam. I Mpera. Juſti. a. demo
Pſteni.pp.
i I Vbemus ſi qua ſuggeſtio
maioꝛis vel minoꝛis iudicis adno
ſtram referatur clementiaʒ:dene⸗
gocio qð iudicandũ ei tradidimuſ
vel de quo ꝓ ſua iuriſdictione iu⸗
dicauerit:petentis a noſtronumi
ne finẽ eidem imponi negocio qðᷣ
ab eo diſceptatũ eſt ſiue addituʒ ſit

eidem ſuggeſtioniquid referenti
placeat?:dũ id paribus per ſentẽ

tie ſue recitationẽ manifeſtũ nõ fe⸗
cit ſiue nihil hmõi adiectũ :ſit:ſed
ſimpliciter noſtri numinis reſpon
ſum expectat:nõ pꝛius cauſam di
ſcemi q; per ſacram pꝛagmaticaʒ
noſtri numinisiuſſioneʒ duo ma⸗
gnifici piri vel patricij vel conſula
res pel pꝛefectipꝛetoꝛio quos ꝓ tẽ
poꝛe nos elegerimus iubeãtur ad⸗
iungi viro illuſtri pꝛo tẽpoꝛe que⸗
ſtoꝛiꝰ noſtri palacij ⁊ vna cũ eo in
ſcriptis relationeʒ decernere: ſiue
pꝛeſentibus partibus hic perſpexe
rint ſiue abſentibus:⁊ reſpõſuʒ re⸗
lationi dandũ ſua ſentẽtia manife

ſtare. Mt tñ diſpoſitio hmõi exrcel

lentiſſimoꝝ iudicũom̃i modo rata
ſit:nullidanda licentia cõtra pꝛo⸗
uocationẽ eoꝝ ꝓferre ſentẽtiã pel
aliam quãcũq; dubitationeʒ intro
ducere. Quã obſeruationem nõ

ſolum ſi vnus iudex ſuggeſtiõe vl

relatione vſus fuerit tenere cenſe⸗
mus:ſed etiã ſi duobus vel ampli
oꝛibus datis iudiabus in vnã ſen⸗
tentiã minime om̃es cõueniũt:ſed
diuerſas ſententias ſuas vnuſqſ⸗
qʒ noſtre mãſuetudini retulerit vl
om̃esnos cõſuluerint quid diſcer
nẽdũſit. I¶ Dhem. a. Mẽne. ppᷣ.
Mofferendis pꝛouocationi⸗
busder quibus cõſultationũ
moꝛein quibus negociũ in noſtrũ
ſacrũ palacium introduci ſolebat:
hocaddenduʒ eſſe cenſemus:vt ſi
quið nõ excedat litis extimatio.x.
libꝛarũ auri quãtitatem ſcʒ ex ipſa
ſententia iudicis diſcemẽdaʒ : nõ

dicibus viris ſed vni tãtũmodo di

ſceptatio negocij deputetur. Sin e
vero memoꝛatã excedẽs quãtita⸗ ĩ Wien Hieno
teʒ.xx.libꝛis auri terminetur duo Parariome kral
bus tradat᷑ diſceptatio magnificiſ ge: ſz ic inffa qð
iudicibustviris ſqʒ deuotis epiſto hbellano ogno
laribus cognitiõalia certamina ex⸗ beer indicibꝰ vd⸗
cipientibus:: ita tamẽ vt ſidiſſenti cacognoſca. S
rent vinilluſtrẽ pꝛo tempoꝛeque reduos meltt nd
ſtoꝛem adhibeãt:vt eo dubietate,ʒ appellanonemn in
dirimẽte finiatur negociũa Mijs apene aueſi
pidelicet litibꝰ quarũ eſtimatio.x xx binſapꝛincipe de
libꝛarũ auni quãtitatẽ excedit:in cõ legatis: otin aut.
mune auditoꝛiũ floꝛentiſſimoꝝ ſa⸗ l e or vu
crinoſtri palacij ꝓcerũ introducẽ⸗ is vid et ſtatui me
dis: vt tamẽ ſm iam ſtatuta liceat clumtempus ep
quidem nõ ſolũ victo ſed etiam vi Raemo, enn⸗
ctoꝛi cõſultationẽ ad vnũ vl duosss·
iudices mittẽdam:intra biennij tẽ ckucg ir
pus ei vel eis itimare. Poſtexcel Zlper banc ⁊.ẽ.
ſum em̃ memoꝛati hmõi tẽpoꝛisli el eos. 5 ſtquis
2. ſ. eo. l. amplio/
cẽtiaʒ amputamus.Que vero ſue S

nint ab eo vel eis decreta:nulla p⸗
uocatiõe ſuſpẽdãtur. Mouasetiã
aſſertiones a partibus apud eũdẽ
vel eoſdẽ iudices addi: ad exẽplũ
cõſultationis ad ſacnũ noſtrũ pala
cium introducere ꝑpmittimus.
IBZem.a. demoſteni. pPp.
SPNJY qñ duciano iudicio ap⸗

bellatio fuerit oblata ſiue ab
Apſã qualitate iudicis ſiue exdiui⸗

na delegatiõe viro ſpectabili duci
deſtinata fuerit:ſiue inter ſpectabi⸗
lesidẽ dux ↄnumeret᷑: ſiue illuſtri
dignitate decoꝛet᷑ ſiue etiã maioꝛe
cũ etiã magiſterie poteſtatiſ homi
nes nec nõ cõſularcs ſepe vtilitate
ita publica poſcẽte ad hmõi curaʒ
pueniũt: nullo diſcrimie habito ñ
dignitatẽ ſed ducatꝰ magiſtratum
ſpectani ⁊ appellatõeʒ ex quocũq;
duce venientẽ nonvt ante erat di⸗
ſpoſitũ ſed apud vix ſubtiliſſimuʒ
magiſtrũoffcioꝝ necnõviꝝ excel⸗
lẽtiſſimũnripalacij queſtoꝛem cõi
audiẽtia pꝛopoſita in ſacro audito
nomoꝛe cõſultationũ viris deuo⸗
tis eplanbꝰexcipiẽtibꝰvẽtilari:nul
la veteris legis i hac cã obſennatio
necuſtodiẽda:ſʒ apud eos tãatũmõ

dicta m diſtinctio⸗

tem.

E quädo⸗
diẽ ꝙſia duce ſpe

ctabili vel illuſtri
appellet: queſtoꝛ

palacij ⁊ magiſtn
officioꝛum cogno
ſcent. Et eſt cotra

3.e. pꝛecipimꝰ. F.
ſta duce. Sol. vt

ibi. ⁊ non legit in

ſcoliss

—

8

ineeuon
o bſe

ſthl
lnce

Gnealſe:

oeſnnt

Nat
nandi
uſho pn
ſenkde

lutofue

paaun

pele⸗
jiinſit
iznderts
mahe
yrſefu
ſpe⸗

gienn in
nlaſtio;
lens dimn
Pkierio
as efn
las deg

5 den

Eſep

lhnnan

lcgarne
Htadete

fſßſionid

exapp
Hyſbin

Nen
epe

utdiata
ecauſen

iuder.

Reiaſc
ſeions

idn

.deße
lfis

vai
ſtpata
ullit f

ſtficatiö

=
— —
=
Se
— =

☛ =
= =
=☛= =ẽ
= 2
— =
=

= = –—

= =
= =
.
E

= S=
=
e

chante

e. ſoplioꝛem ipſi vigilantes. i. ipſi vid erentiſi in hoc cogita
ent tatũ quãtũ nos ꝓ eis cogitamus. n ¶udicatis.ve

rũ eſt ſuꝑ eo capitulo quo eſt appellatũ vel cõnexo.nõ in alio: vt.ff.
de miñ.i.etiq.S.ex cãꝗ.⁊.ff.de arbi.quid tamẽ.⁊.S.de trã ſac.ſi ex fal⸗

iure ⁊ inducẽdo le
gez ꝓ abſente: vel
rñdedo legi õ euʒ
inducte:qð ẽ verũ
generalit: vt. S. ut
q deſunt ad. p.ſ.

iſis. ⁊ ad hoc. S.e. in offerẽdis. in fi. o Adimplere ſupplendo ð

excellẽtiſſimos iudices cãtmitinã⸗
Icda. II ODẽ. a. Juliano. pp.
Mplioꝛe; ꝓuidẽtiam ſub⸗

pe Itẽ ⁊ de fato Nectis cõferentes qᷓ foꝛſitanipſi vi⸗

vt querẽdo an ꝓ⸗/

miſſio ꝑ metũ fcã
fuẽitvł dolũ vłan
ſolutõ fuerit fcãvł
pactum fem̃ qð hᷣ

ij. in fi. plene di
ximꝰ:vt. S. ut q̃ de
ſunt aduo.l:i.acc.
p In refutatoꝛijs
iĩ quibꝰ refutat᷑ au
dientia iudicis qͥ
tulit ſnĩaʒ:vel ĩ lit⸗
teris dimiſſoꝛijs.
vl tercio appellat
pᷣces refutatoꝛias
illas de quibꝰ di⸗
xit. S. de rela.l.i, in
fine.

a6 Ea. ſupple 2 ca
sRegt.
r Peroꝛata.i.al/
a alibi ſcri
pta deteſtibꝰ ⁊ cõ
feſſionibuſ que iu
dex appellationiſ
bʒ ſibi radita.
8 Rren rita bis
idẽ repetebat.nõ
aũt dicit ꝙ acta pᷣ
me cauſe nõ vide⸗
at iudex.
t Reſuſcitare.i. in
ſcripus redigere:
⁊ recitare.ar.ad hᷣ
S. de pᷣci. imp. off,
l. fi. ⁊.S. de rela.l.
fl. a.
vV Aliquid noui.
vtputa cõfeſſiões
nouit᷑ factas ⁊ te/
ſtificatiões bꝛeuit᷑
narrãdũ ẽ ſʒ aʒo.
Addere.nota fie
ni poſſe cõfeſſiões
denouo.
yQð. i. quia ſuf
ficlant ⁊c.
non deerit.
2Sed cũ ſcimꝰ
ꝓmulgatã.S.e. in
offerendis.
Ercedere.pu/
ta in vniuerſali iu⸗
dicio peti.bere.⁊
fam̃.berciſ.
6

Amponere. ex
pane: xlł foꝛ⸗
le etisz ex alia cã:

gilantes inueniũt antiquã obſer⸗
uationẽ emẽdamus:cũ in appella
tionũ auditoꝛijs is ſolꝰ poſt ſenten
tiam iudicis emendationẽ meue⸗
rat:quiad ꝓuocationis cõuolaſſet
auxiliũ:altera parte que hocnõſe⸗/
ciſſet ſententiaʒ ſequi qualiſcũqʒ
fuiſſet cõpellẽda. Scimusitaqʒ ſi
appellatoꝛ ſemel in iudiciuʒ vene⸗
nt:⁊ cauſasappellationis ſue pꝛo⸗
poſuerit:habere licentiã ⁊ aduer⸗
ſariũ eius ſi quid iudicatis oppo⸗
nere maluerit ſi pꝛeſto fuerit hoc
facere:⁊ iudiciale mereri pꝛeſidiũ.
ſinautẽ abſens fuerit ⁊ nihilomi⸗
nus iudicem per ſuũ nigoꝛeʒ eius
panes adimplere In refutato⸗
rnijsꝰ auteʒ libellisqui ſolent maxi⸗
mein ſacro auditoꝛio pꝛudentiſſi⸗
moꝛũ noſtroꝝ pꝛocerum recitari:
caueant tam litigatoꝛes qᷓʒ libello
mũ dictatoꝛes verboſis vti alcripti⸗
onibus:⁊ ea queiã peroꝛata ſunt
iterumꝰ reſuſcitare: ſed hec ſola
eis inſcribere que cõpendioſanar⸗/
ratione cauſas puocatiõis poſſunt
explanare:vel aliquidꝰnouiconti⸗
nent:pel addere quod derelictuʒ
eſt. Scituri ꝙſihoc fuerit pꝛeter
miſſum:nõ deerit aduerſus libello
rũ cõditoꝛes ampliſſimi iudicij cõ
petensindignatio:cũ ſufficiãt ge
ſtoꝝ volumina introducta:⁊ viro⸗
rum ſpectabiliũ magiſtroꝝ ſcrinio
nibꝛeues omia apertiſſime oſten⸗
dere.Sed cũ ſcimus legey no⸗
ſtram eſſe pmulgataʒ per quãmo
re ↄſultationũ in cauſisquidẽ que
yſqʒ ad.x.libꝛasauri extendũtur:
vnũ iudicẽ ſancimusſupponi.xx.
autẽ duos ſublimiſſimos iudices.
Sed cum pꝛima quidẽ facie vide
baturnon tãtam ſummã excedere

De tibꝰꝛ repatõibꝰapp.

nam ⁊ alteri lic; petere emẽdationẽ: vt in pꝛin. buiꝰ.i. a ſ Ratiõis.als ra
tionis.ſ.inducte ex.l.illa in offerendis.⁊ alias namatiõis ſcʒ dicte.l.Etno.
ꝙ ex hac lege.ꝛ inſti. de act..ſi minꝰ.colligũt quidã: vt.p.qꝙ ſi pᷣmo perij
v. in eodẽ iudioo poſſum add ere ⁊ petere alia.v.qð nõ placet, ⁊ boc dicit
in p et. ber.vel ſimili iudicio:vt dixi in vniuerſali.

in diffinitiua autẽ ſentẽtia appare⸗
bat iudicij uel iudicibus etiam ma
ioꝛem quãtitatem debereimpone⸗
re:nõ erat eispoſſibile foꝛmã qua
erant concluſi excedere. Sednos
diffinimus ⁊ omnẽ eis damusfa⸗
cultatẽ:ſi hoc fuerit ita ſubſecutũ:
licereeis ⁊ amplioꝛẽ ſummã pꝛeſa
ta quãtitate in qua dati ſũt iudices
excedere ⁊ nõad moduʒ ſue ratio⸗
nis ſed ad veritatis indaginẽ fer⸗
re ſententiã:ne tanti iudices quaſi
vinculis ppeditinõ poſſint leguʒ
veritati ⁊ iudiciali vigoꝛi ꝑ oĩaſa⸗
tiſfacere.
De tẽpibꝰ repatõibꝰ ⁊ appella
tionum ſeu conſultationum.

ANpꝛ. Conſtan. a. ad Cri-

ſ. inum.
minatus vel ad duũuira⸗
S alioꝛũqʒ honoꝝ infulas ⁊ mu⸗
nus aliqð euocatusad ꝓuocatio
nis auxiliũ cucurrerit:ex eo die in⸗
terponẽde appellatiõis duoꝝ mẽ
ſiũ ſpacia ei cõputanda ſunt:ex qᷣ
ↄtra ſe celebꝛatã noĩationẽ didicil⸗
ſe mõſtrauerit. Nã pᷣſentiꝗ factã
noĩationẽ cognoueni ⁊ appellare
pvoluerit:ſtati debẽt duoꝝ meſiuʒ
ſpaciaↄputan. Mꝑpa.Theo.
7 Malẽ. aa. Ciro. ppᷣ

fra gue tpa exercet.
Iquis.p abſẽtiã.
Nomitte mõ ꝑ abſeẽ/

Kbꝛiea. Detempo⸗
ribus ⁊c̃.qñ ⁊ qualiter fi⸗
at appeilatio dixit:nũc in

lam

cAunꝰ aliqð. pter wite⸗/

lam vel curã: vt dixi. S. ti.i.
l.ſi ad ſcnibatũ. 2 facit ad
boc.l. hij qui. acd.

d Vnterponẽde. vł pꝛo/

pꝛie.⁊ enit ſpãle. Vel veri
us.i.interpoſite.j.x. dies:
vt. S.ti.i.qut.bodie.⁊ extẽ
ditur cauſa appellationis
in duos menſes. Et in H
ẽſpeciale: quia alias alia
tẽpoꝛa ſtatuũtur:vt.j.l.ꝓ
xi.⁊ in aut᷑.ei qui.pꝛima ẽ
contra.l.ff.quado app.ſit
l.i. F. ꝙ in ſententijs. ac.

e oputanda ad exercẽ⸗

am. ⁊ hic accipe per ab⸗
ſentiaʒ.

quis per abſentiãꝰno⸗ f Nõſtrauerit. qð eſt eo

ipſo ꝙ cõtrarium non ꝓ⸗
batur.id eſt contra ſe mõ/⸗
ſtrabitur: vt ⁊.ff.de ꝓba.
venus.⁊ ſic habebitp ſin
gulis.xx.miliaribus vnaʒ
diem. ff. de verbo. ſig. l. in
itinere.⁊ ſic plus habet qᷓ;
ille qui pꝛeſens eſt.⁊ ad Rᷣ
S.qũo ⁊ qñ iu.ab eo. Et
eſt ſpeciale in hoccaſu: vt
cito ꝑ officiales reipubli⸗
ce conſulat᷑.⁊ ex hac.l.põt
poni caſus in regula iuris
yt.ff. de regu. iur. l. yvbi lex.

. SA10. Ph. Enpo fataliũ.
* . atales dies dicũ ⸗/
Embal raii dien ꝓ ſecu-⸗ 7 r: mc Kms wauſe

eatitudie credidimꝰ emẽ
dãda:vbiq; dilationum materias
amputãtesꝰ. Et pꝛimi ꝗdẽ fatab
diei tẽpa poſt appellationẽ:ſiuea
viro clariſſimo rectoꝛe puicie ſiue
a ſpectabiliiudice fuent appella⸗
tũ:ſex menſiũ eſſe iubemꝰ. Mð ſi
pꝛimo fatali die lapſus eſt appella
toꝛ:triceſimũ pꝛimũ diẽ alterũvo⸗
lumꝰeſſefatalẽ.Qð ſi coqʒ appel
latoꝛ exciderit:terciũ ſili totidẽ die
bus intermiſſis fatalẽobſeruaride
cemimꝰ. Qð ſiterciꝰꝗʒ laplſus fa

imponitur. vt.S.de aduo.
diuer.iudi.aduocati.⁊.S.
de iudi.ꝓperandũ.S.hu⸗
ius.⁊.j.e.nemo.acc,

bAmputantes. que de,

negari debent niſlvꝛgẽuſ⸗

ſima cauſavł ratio poſtu/

let. vt. S. de dilationibꝰ. l.
i.ſʒ cur dicitur hic fataliuʒ
cum ⁊ alij dẽtur. Rñ.id eo

qꝛ mero iure cauſa in fatũ

cõceſſit ⁊ finem accepit.lʒ
de equitate alie adhuc dẽ
tur dilationes.

i ¶¶ Zẽpoꝛa i dies fatalis,

ber

letp
c ſicnõẽ
ndulgef: alege.
Indulget᷑.
ite. 0 In
„2 oſſit exeq
feiporin c⸗
trepek ad
ſk a ncipe:
ñ petik aß
it fatũ p
uͦ cà accepit
. tionẽ. qꝛ cũ ca
a Ke

eiei
alia:ſg aere
fatalia: goceen
ſunt du fe Pcluſo tudii
i.l. ij. fui e 3 ma. ctum Gi
in integ. P oe ti no fu ontr in fa 5 Vlhech
Preſtonein rauegeh ia en ỹ. ti. .l. ſt Vane⸗ iii, dee gin
ſjeit: nec ohs aurals . na 8 ⸗ lata. lʒ Ealiud eer nnee
ſubijciun renũcia in bac. bt mn⸗ entiaret z: vrno. nc
etvotati aduaſſeni Ffin fi rinba ꝛeſide uH 5 Dabrno. aa
a flne quarti fa Arcananio: viſ⸗ 1,. ce ſeln pꝛe ꝛmuq . aienen rke 6
lpoſtei penes nibie ronnsiinaut ſpectabil bellan man atan Bau nide
ate⸗ Alena eil etiam n arelronpalle aktinanze B. dad n⸗ uc
Eſes: 2 tri atiõi . iure z. l. bui? ti. rtũᷣ r 1 fata d n at 32 edit.Rñ. uſu⸗ ſetei
ntſe rcher bhodie kimo. .buüt l: qua 3 iẽ ſili dem liosa abea * liuʒ be tio ercla 4 ublonn
duepeſon isnantengn nit tpal: imũ di⸗ od Xeroq dienhal nefatal . legenaclne St
boczeſub an e⸗ it. ies fuen imũpꝛ Quoe tres fataliũ ſeruatio pt ſi fo la ge ali inff. Por
boc vt icas col. vi. lisdi nicelim 0 ali⸗ ictox fat obleruat : pt ſi bechum ſun rau⸗
p .niſt d tiões. nei. Epoſt t imus. 2 fata dlic circa decernim icsuo H larbini
Pedakagd fatalẽp decemi natuo cide lud etĩ in decen ed celt rlcrid uun
paratlo ene e icbus qun auo⸗ atio te 0 ꝛa s ſecus anz dat reone eihen
m ao Petiti l. reparat u⸗ sdi eb trium ara ad⸗ mod Poza ſiquis it dn lij rettonẽ SN
in g ben gene noͤ cõpt bu intra ine rep⸗ nec ad⸗ quo iesyt tem 8 ſiqu fuer ci 2 a bieniuz A
Tep i. q. d. kiſʒz de it: tunc fo num etita ri: dies Etur. O dies fuen ſic vltr az i End
Z dultũ o dat: . ꝛte Nit: 2 nron Uap one 5„ecos elur ſus apꝛe 7 li⸗ eſkeng rckea
maehariz erqn noen ſane aciu am m: quap- admon nez sobſemẽ iüt lap locos⸗ eni ſb dsb⸗ udi
ñ finit uarti p. ith. i pꝛe ernmin dp ümẽ —. urap hocp 4 ind „ ali ſtatiz in 1 in ob, t
mu pa qu⸗ bijeir n pe decen mae tnume una *e cl etiã top best fsre en aänäze
infra tey b ſu of.l. fi. erſaniũ lẽ Die ſed A⸗ Epoꝛalis 0 V fueri k.ſitñ iaut. aſi 9
in tio. bo. pot Uer Oꝛa ran:e mer tepoꝛa nerſari ellatoꝛ: dabebi⸗ 46 ſzlis. ial a
Fi admlaal bie dien lectempo⸗ numne talinn :lic te adu appe peohabe 0 aut. aloſe⸗ MM Junn
5. a icunt qꝙ; d ãdũ p fra nec gtionis arto fa . imus: ſen ſitigat 5:,P tiaʒ qu ſia binaſte 4
eend er qdi repati⸗ erquan ꝛecip timpe ſi ſolꝰ li⸗ batum ſentenn t. ſt rel de. Erz
ei⸗ nsmutat. ſiũ ſpacio incucip io fuen iro⸗ oſitum p oꝛac ſi s ſuſcep 8 tae; ilele MD ſ
leeme tum. doc ſ diẽ rep in iu 5fuerit . tur ap ono co⸗ oſti. 5. Ki. tia. ſy c roqucen / ecan
165 f ñͦ incep tit ea e⸗ vnu legata nofue cũ moce ol. v. ) nduʒ I in intre ercen ntig,el
d en nibde on ante cet alle ectoꝝ rſe cũ 01 ellane noin tun on in exere “”M ſcno,
lecboc g cenioꝛ ta:lice ꝛeſe⸗ dit adue alisf nanen. dappe tit ann d da non . not
cæ ſHec 5 dz ce tbic rat mp alis⸗ nt ada Eit ach. 2. (ong
em e x 9=n Mecl 5.ſz not ſiaduerſi pe- qing- lnſe⸗ eluat riaer wszn
ſub ijci s ani bn 5dubi?: ſz hoc ſia⸗ cie vl lla e Jnaqr equatu 2indulg 4 uerel 2 gratias M an
f I⸗ Jins in . Patf rienn eerdeen fuen t P⸗ Airacſeet li ſrendobl eceſ elci hut S
qꝛ cũ v equir er⸗ lari 111 dicũſi abi ſſce⸗ a inter p rãᷓ 4C e len⸗ . apau abſe .F.i. .
nec le ae bit adu Cle liũ iudici ſi ab di O T . App ex bi auach in coꝛ. F i er
Suapaliperae bil iũ in od ſis ſacra oſt *: qu ſnia. ſt iga:tin⸗ Snde i
duspetiſ ve „de / cta MDu tione t: poſt tun: net in. ſupe quera Küer ʒen gni
ſaric vocare. bino ide tuz. 40 elega bſequ j tat tama nomẽſis ivtre? ſuas n is 4 iſli
Anac 18. rpmũ umcia ell⸗ m ti u ẽſe ſante c . 0A I Eto ſin 2 EC⸗ ctoꝛene ʒ minyl
6 Hagnits Pirsni otanteapp Elapſu dictu io: lx vict interuẽ lcõfirm ite ales (fn,
legato! nite mel tante le t ſupꝛad a no o:lʒ ueinte ve mi ca niẽte cm fatal 6 Aen
ans aera ia E ſata vt ſup one mo ſiue inte 87 vele :om̃ Eömt zidẽ boef
Aurae 45 HSHõ 2102 ies ſili vt anatic vtno rquo legatiõe ſentẽtia: do anseege iiſe
t⸗ kunoncg none aus Pͦ les die ulla rep da: ita vi di tu at alle datur ſent odenã dalus lihe
Eeeniol⸗ men fatale W land ſis iud ffer ſcin ſis c 4 utro ſitĩ d gank ſt ðM
AEreen oſt oẽs 6ez uabütu mep lebuse adent. ur pel ein epe v. Ol. ale; ne⸗ equik an ll. ARNe
bit ſo vort eonman i ſtramnn ibus diebe imae efe ſurabſen liũ die⸗ m fatale S edapbell.
lad eurpoſt earie ſtr intatri ecution ianepꝛ b ſu'a oꝛa fata oſtſe Zn autch. in gue⸗ ne)
les viͤchorze nck in⸗ nagin e exec ptoꝛ Hvel ab fʒtẽp currẽte p ionibꝰ coll lii mime gle
8 vide Ged m̃. 6 iudi . ogiie x ſnĩa . oꝛzuz 1 Ps OccI la rata. llacio 4 D. excur ilb:
4 l.lij. 5is n Ne (ata nterm ffici oarb eroo ſnia Pe . L eſcu⸗ in
iudi. pellane venerat ps Sing iſtrio coꝛat it v anet inia deapp is nec i li / ſiün
en wret⸗ vel mag nitate dec⸗ itate fint beſma coſti. i ij nd iu ſupi genp ff. Ein
ingiel. bellatu⸗⸗ cture idigni ma aunt adif⸗ oll.iiij. 2 cG.iſ. cauleapn mo dan vrn, wind . ug
ad iudi fuiſſet nkifa ne⸗ lio illuſtr. cratiſſi tio cotat (C. Zifia: medio vel nõ . gat: imaioes “ cß⸗
aeſind hui ſnebmus terinbarſa pellat ſubſecu — Itmin is mote pterea ade ende⸗ un
nerßt in fine terin tus:⁊ ap Etiã eius alss des 0 ialsthot⸗ 7 P ollii. inte nich
ertiht eit iLappdl delegan el ſent idẽ fat ad ſili⸗ icẽ app ligũt a deappelke el .5. ddnſ⸗ i
330 Welaner ard mnitionẽ vel us qu tresa cice: in elg ite ue eſt de leg aypellault n tmenſe ur
ig Appe ulenit anot fni t: pꝛim ij vero iuz nume te aliq d lis. q etolim e qͥ app. an s et. ih
enbrchn e08 di ent: ſ: alij liuʒn Ia lia aut. ſe rantag Tei eb as:7 iap ſbinen
ſatios edẽétes ferian ta fi nſiũ: fata vela k alia aut tacta. auk. lij dicũt alia aut. Si⸗ 15 nn
n ec les. i. fe ſo: vt 2me ctoꝝ ato “S equii lis. in hanc e.A 1) En kalia ai r. Felll MUB nein
es a litigi ies duoxt ꝛadi adeleg EEd 2 :vt Jo. b o moꝛ delege Se ſpõ. la colir. k
coſtr uẽtur os dies nẽ ſup veroa ſt qdã: ne dan ek vel P5. 4 oꝛ:. vt ero. ſ ae
s obſer ti ens din Aui v guͤtqe et ſin firm lllud q. in coꝛ. p aut eg
es 0 Pcedéte ati ne tu Ql . eret ks no e vt cõ F.i 6eqᷓẽ ce. 5. aukreg 1.
