petuũ. vt bic. ⁊. . de hiſ . . “ iud.l.fi.qui ex (pzina
huivar apein.. nNoſtrum adire comitatum isnon leat:ſed omnes ad munerum ſo- anonvus un
. Vy MNiuerſos tempe — G di. vt. ff. e. l. bo⸗ iin
erare. qꝛ publici dicutſerui. vt.ff.de adop.’.non enim. ſicnon à ndees. §. penul. accurſuuiis. “ “ð iarg
bet vile officum ſicut pcuratoꝛem reapere. vt. . e.l. ſi quis ꝓcurationem. t er auandocn quod dic vt. ſ demurlle. l. munlegull. rrin
Als deponit bonoꝛem.vt.j.de tabu.l.ij. verum patrem fuiſſe notarium flli y Biẽnio.i. tꝑe duplicato. anno. n. ſtare debebat. vt. .. de ſucceſ. hanmmm
1 uʒ ad decurionatũ non nocet. vt. s. deſeruis re. pu. ma.l.f. Item cõtra. . i.neminem. 7. facit. .. de om. agro deſer.l. qui agros⸗· 2“?èWZDUDU ſanſte
de fal. ſi quis decurio. So. ibi non erat tabellio ſed ſcripſenit teſtamenrux x⸗ Gunili condii. ad duplum honoꝛis. ad qð. ff. depe.l. aut dã. mmnmn,
vel bic ð nono fien pꝛobibet᷑ vt ibi dixi. Jc ar.ꝙ aduocaninõ debent exer int. ⁊ fact. .l. px. .j.l. ;uis. .l. quida. demu. 1 ho. l. i. mnin
cere officiuʒ tabellionis:licet mediolani indifferenter fiat contra. 4 y Acuatis. ciuilium perſonalia ⁊ patrimonialia ⁊ mixta dieun unff
K Jquis decurio. cogatur per aliquem denoſtnis iudicibus citatus: A ir auilia munera. vt. f. de mune. bono.l.i.. penul. ⁊ no. len
Vel per nos non ab alio vt non ſit otra. ſ. deſil entiarijs. l. ij. vel die a perſonalibus multis modis quis excuſatur. ꝑ.l. ſcriptam. vt A
ſpeciale in legatione vta ſuo pꝛeſide poſſet cogi:ſed tunc ꝙ diat ꝓpᷣerei ff. de vaca.mu.per totum.⁊ deiure immu.p totum.at patnmonia⸗ W
dic quare vadit de aliquo facturus querimoniam. talis ctario non reſein lia non euitant aliq. vt.ff. de vaca. mune.l.ſunt munera. cum con (R
dit quod foctum eſt.vt.s.de reſcin.vendi.l.non iccirco.⁊ ſic notatur am⸗ coꝛ. niſi ſit ſpeciale bñficio pꝛiucipis. vtibi. v.j. de bis quia pꝛincdi. lingn
baſſatoꝛem poſſe cogi recipere ambaſſaniam. ff. delega. l. ſcendum. 5. ſi ac va.l.i. vl.l. ſcripta. ſpecialiter de mun ere patrimonij danteimmu⸗ un
o. . F. oꝛdine. accurſius. nitatem. vt.S.de epi.⁊ cle.l.i.non autem ſuffict ſi lex vel pꝛinceps Gahede
17 ludia. a quo fuit citatus.vel.i.pꝛincipi qui eſt iudicum iudex. dicat immunen eſſe.ſ. quo ad patnimonij immunitatem. vt.ſ.Oe x 4
m Deſider io.quia venit ſine licentia:vel quia vult reced ere vel ſym alioſ cu.mu. pa.l. iij Item necmunus perſonale. ſ. magiſtratus contine
quia vult arripereiter ad veniendum ad nos ſine licentia. ſic ergo ⁊ in de tur in remiſſione publia munenis. vt. ff. demune. ⁊ hono.l. cui pu. gti
nicis.ad quod.S. de epi. ⁊ deri.l.ſi qua.⁊ in aut. de ſan. epi. S. interdicimꝰ. ⁊ facit.S.de immu. nemini con. l. l. de an. tribu. l. in fraudem. . ſ. inn
xin decre. lxxi. di. c. pe. ⁊ fi. facit.j.de colo.tra.l.i. “ eo.nullus.ſed boc eſt verum.quia non valet huiuſmodi concehiot in
ö602 onſequatur. a iudice yel pꝛincpe.alij dicunt a indice terre ſue. piudicium fiſa: ſz bñ yʒ in pᷣiudicium conced entium. ad hoc kacit iin
ſallan

iln t
54,
ttanden

etih)

n ean
6 pen

an
nadnin
N,ſdee

,

Nuo

nenn
Nrneg nan
cendtde
dpiatoctun
nytſn
tpoſieau

„

uhi

Begeinno e
Cunuren

5tcris.
em abor.

gis ns

iotcin

oddaneoma
heat Olnls
endet Ntü
nuns .

e

ſnaſas

Gdinn

rengeen

pcmitmn
min Nn
lglosſad.
Vuricn,
gleg.
Ouinumn
i
ſinbon
lun 1⅓
efel

Urſde

Lneſ

holſt
minncn

genl

ſokun
mhan
itſn⸗
muniin⸗
Cng⸗
nſine

linn.

gn
holan 1
11H

ian c

—

ff. de pac. inter debitoꝛem ⁊.l.epiſtola.. pactum. accur.
5¶onſenſu. no. ar. contra ruſticos qui quandoq; concedunt im/

mu nitatem alicui fabꝛo vel ſimili ipſi pꝛo eo ſoluentes. cum hic alij

paucioꝛes eſſent ad ſoluendum in plus grauantur aliquibus rele
uatis.vt.ſ. decẽſt.l.i· .S. de apo.pu.l.i. Iteʒ facit.j..de decre. decu.

l. i. acuur.
Ircenſiuz
S a. pꝛefe⸗

ccietatem conueniantur.

en Mperatoꝛ conſtantinus.
piar cogitur ſu⸗ Ircenſium magiſtratus ðᷣ
ſer vrs1 C ertoꝛes ad eã grauitas tua
1 magiſtratuz . . *DeNin
tnchoarun b/faciat neceſſitatem cõditionis ur
ſicere. vt hic etii oerj. 7
ſuſcepturum. vt Selnas 206aUe
ſad manll.ſĩ dere pꝛotinusac repꝛeſentare co⸗
b,Einitas. pe Bantur. Dem Au.
dicta cꝛcenſiuʒz.

C Vnales omnium ciuitatũ

oaut. Anullã pꝛo re pꝛiuata noſtra

Pꝓ bis requiren/

tlde nechuiuſmodi oneribusuelut er

traoꝛdinarijs occupari:quoniam
ſatiseſt ſi cuitatum munera per
eos congrue compleantur.
PPperatoꝛ Julianus.
s idulſerũt ueteres pꝛi-

qui derelica.
c ¶Arialeſ.i.
decuriõ es
w idem eſt ſʒm
Detrum.

e/Pꝛiuata. pu
ta 9ꝛ pꝛinceps

maducir collerj Acipes ermatemo gener̃ cu
5 olacto. a tialibꝰ anthiochenis aſcribi quoſ
(Xr aoꝛdina , 2
ijs.no. exnao Patris conditio nullius uendica
na. munal⸗ fet iuri ciuitatis.
teum non ſubijci rn
humilioꝛibus, ouidendum eſt coꝛũ no
ſde ſile.lij. na / a Mitati decurionum qui nuꝑp
nec agricole. vt 71.
deagri. v cet. Noſnen curis addiderunt:ne pꝛe-

l.i. Item no. ex⸗

teritis debitis ſuſceptoꝛum one⸗/
cuſani ab onere

crei pꝛiuate. ſecuſ rentur :ſed conuentis ꝓpter hec
nponſtenhlo debita his qui pꝛecedentibus de
reipoacl han⸗ legationibus contraxemunt: nullã
uerſl ara mune eos moleſtiam pꝛo ſarcina noĩa
beurnon eru, Lionis aliene ſuſtinere patians.
ſaturſed ẽ oꝛil, ““
narnium. vt. S.

eracti.mbu.l.actoꝛes. c.ſ.l.quinta. ſed lʒ onus non poſſit ei impõi
honoꝛ tñ poreſt ei dan. qꝛ onus habet ſallicet quia ẽ curialis:q cõ
ſtat eſſe onus.vt. ff. demune. ⁊? bono.l. bonoꝛem. 2 facit.j.de omni

tur matrem. niſi pater ſit talis qui trabat eos iuni alterius ci ⸗
uuitatis.vt qꝛ pater eſſer legitimus.hic ergo fuit naturalis.vel ſi legi
muunus pꝛiui. habeat oꝛigo materna. vta. ff.ad muni.l.i. ab bac.l.
excipe doꝛotheũ Ire. vt. .l. neqg. JItem facit.j.de agri.⁊.cen.il.fi⸗
AgnKarn Kenuur ane non ſoluit debita p̃de⸗
male geſto contraxerat debita vel fuerat decurio ⁊ malum elegerat
ſuſceptoꝛem ꝓ quo tenebatur electoꝛ. vt. S. deiu.fiſ.l.ſupcreandis.
7 facit. . vt nullus ex ve.l. i. ⁊ de muni.l.munileguli.⁊.j.de cenſi.⁊ cẽ
ſ. la fi. quibꝰ dicitur ſucceſſoꝛem pꝛo debito aſiceſſoꝛis nõ teneri
i¶ Lon en. ſ. pꝛeteritis officialibus vel eoꝛum heredibus.
k Meſentibus. in li.K. als enim pfitibus. als pᷣcedentib?.

aeinns

eſſoꝛis qui pdeceſſoꝛ fuerat dcurio ⁊ ſuſ- ceptoꝛ: ⁊/ p eo officei

16 4 clegationibus. ideſt officjs ſibi delegatis.

m Cos.nouiter electos. Accurſius.
„

unt. vt. .. de his qui nume. li. l. f. accurſius.

R Dan Auguſtus.
S gsðcunio pater ſit duo⸗
ſime muneroꝛum quieti donetur
Lin beraror Halerianꝰ.
U riales ultra termios p⸗
Apꝛie ciuitatis non iubeant᷑
a moderatoꝛibus puinciarũ exhi
bere ſuipꝛeſentiam: niſi publica
neceſſitas exegenitt. ¶ DZẽ. 231.
Nidaʒ ignauie ſectatoꝛes
„ deſertis cuitatum munen⸗
bus captant ſolitudines acſe⸗
creta ſub ſpecie religioms cuʒ ce⸗
tibus monaʒonio congregantur
hosigitur atq; in huiuſmodi de
pꝛehenſos erui de latebꝛis cõſul⸗
tapꝛeceptione mandamus: atq;
ad municipia patriarum ſubeun
darcuocari: ut pꝛo tenoꝛe noſtre
ſanctionis familiarium rerum ca⸗
rere illecebꝛis quas per eos cẽſui
musuindicandas:qui publicarũ
eẽnt ſubituri munera functionũ.
BDem Zuguſtus.

4 iuilegio militie pateme

AJenonuendicet queʒ aſſe ue
tuscunie nexusaſtringit:ꝙ ſimi⸗
litan auo⁊ patre ðᷣcunione naſcũ

d H

decim liberoꝛuʒ honoꝛati)

Jquis decuno.munerum etiam patrimonialium. vt. ſ· de deiu. im
A Jmu.ſemper.S. demonſtratur.ꝗ perſonalibus autem etiam. v. ſuffici

T Mnales. pfitiam
agd petition eʒ ali⸗
cius ⁊ hoc ne vagent᷑
vt. S.de aduo. diuer.iu
di.l.ij.ſed iudiceʒ curie
interpellat.vt. j. de de⸗
cuni.vr.ro.l.i.⁊ facit in
aut. vt oẽs obe.iudi.ꝗ.
boc conſiderantes. . j.
oeoĩ agro deſer.l. iube⸗
mus. ⁊. ff. de ope. lib. l.
ꝙ niſi. ⁊.j. dere mili.l.
tnibuni.⁊.j.l.pꝛoxi.
hpꝗ AVlidam muneri⸗
C us habendis ⁊
Habitis vt. S. ſi ad ma/
giſtratum. ⁊. l. crcen ſiũ
qSolitudines.i. ali⸗/
quas religiones. vt ibi
ſecure ſtent ne teneant᷑
ſubire munea.
r Cenbus.i. ceteris. .

8s/ANona ʒonio.i. col⸗
lectio clenicoꝛum vł mo
nachoꝛum vel alioꝛum
oꝛdinum. ſic ergo nota
ſub pꝛetextu religio⸗
nis ficte non debẽt miu
nera fieri. vt bic ⁊.S. de
ſa.ſan. ec.qui ſub pᷣtex⸗
tu. 7. ſ. e. in filijs. id eʒ ſi
cunalis iaʒ vere fiat cle
ricus.vt. 8. de epi. ⁊ cle
rni.l.ſi quis curialis.niſt
ſaltem ad ſubdiacona⸗
tum iam peruenit. vlni
ſi. xxv. anniſ fuerit i mo
naſterio.vt. S. de epiſ.
ce. officialis. ⁊ in aut.
ſed neq;. 2 facit. ff. e. l. i.
⁊.j. ſi curialis. re.ci.fa.
accourſſtuus.

tur pfne ent ſuccedaneusfuncti nbuunnodi lali⸗
onis. Dem Zluguſtꝰ q idturechuis a
llus qualibet pꝛerogati „ Yarebꝛis. ideſt clau
M ſtro vel alio loco vbila
teent. accurſuus.
ꝛeceptione.i.hac.l. dunicipia.i. munera.
5

Reuocari.ſi haben poterunt. alias bona eoꝛum ſubſtitutis dantur. vt

ſubijcit. . e. quãuis. de qua hic fit mennio: vel fir mentio dellla. 5. e.l. ſi ad
magiſtratum. ⁊ ſzm bocillecebꝛis ablatiuus eſt.i. pꝛopter illecebꝛas.i.cre

Os. bec lex eſt iul. dic ꝙ mater ẽ antiocena. certe filij ſequũ bꝛas ⁊ illictas.ſ.latitationes.⁊ ſubaudi iubeatur quas ⁊c.vel ſub rerum

ſallicet commoditate non pofſit illecebꝛe.ideſt pꝛopter illecebꝛas quas ⁊c.
ſi tamen poſtea redeat. dic vt.s.ſi ad magiſtratum. DðUDU

a Quas. res familiares. Accurſinuns. ”Mẽ
b Auãuis.ideſt aliquas religiones.vt ibi ſecute eſſent vt non teneatur

———

re. vt.S.l.ouim decurionatus.facit.j.e.l.militanbus.

bic fauoꝛe curie.ibi delicni odio. I
facit.j. eo. l. ſi ille. Accurſius.

4

ſubijre munera. Accurſius.
1 Nag⸗ aſſuetus. als aſſuetus.als babitus. nam videtur renunci
4 Paterne. boceſt contra.ff de ſenato.l.emancipatum. .fi. ſol ſzʒm Ko.
tem ar. contra.eo.titu.l.libertos. Item

Allus fultus. enam domus noſtre. vt.ſ.e.l. unales. eo ſaluo q; di⸗/
rit.f.el. antepenul. penul. 7 fi. Item facit. ð. el. vacuatis.⁊ quod

N. iber

4

Pinotzui in aut dedefen. ini 5 penulumo, ð lita.non poſſunt.l.i. Accurſſus. Himni
fIn Ati. ſequitur ius commune ad quod.. demurile.l.ſtis qui. 7.ſ. dða b i Iñ filijs retinendis.ſ.ĩ conditione paterna. g tehe
4 gri. cenſi. l. fl. ⁊ deagri. ⁊ muri.l. er ingenuo. ſed ar. ↄtra. . deſer. c Decxeta. vt ⁊.S.e.l.paterne. de pꝛeſcrip.xxx.anno.l.pꝛe arur
igi. l. fi. Atem contra.j.eo.l.exemplo.ſolutio vt ibi. ſciptione. ?.ſ.l. pꝛoxi. ⁊ loquitur pꝛefecto pꝛetoꝛio. Gicne
d raenrnat. ſunt decuriones. 4 Aauocamonis. quam facere non poſſunt minuendo tamen ſer⸗ ſauſ,
ſ. mun .M.Sõ ſncn
. Gpioꝛin dn. ſic. . de “ , ntileueledbee naidid
publ ſed bl gemnaned d fultus a debitis muneribꝰ? ba ¶nes iudices pꝛouincia⸗ uer iudl i afa ete
actozem vdl ſindicum beatur immunis. N Ze Au. , Auq; rectoꝛes a conſuetudi r Sie autain fünun
gi eeernnſeß, ve i 9 Altitex inquilinaruʒ noſtre ne temerarie uſurpationis abſti⸗ hel obſauare. uc
uer.l. nulli. nec foꝛte ißi domus matrimõio ⁊ patre neant ſciantq; nemineʒ omnino es niuctſa., zairin
. nrrunrgr decunone non patruʒ ſuoꝛum ue pꝛincipalium:aut decurionũ ſub 14 Aue ſallis 0 ſinſ
. ſndrennnl dnuta rum matrum conditionem ſequã qualibet culpe: aut erroꝛis offen-⸗ nas. E n
monſtra. l. municipib'. tur. Dem Auguſtus. ſa cruciatibus eſſe ſubdendum: 9 qua u ief t⸗
anee ubnspe reipublice q; ſi quis foꝛte iudicuʒ inhancꝑ ſunt alij cunialel ua,
r idnd N hactionibus publicis debe· tmaciam illiciti furoꝛis eruperit: ani miab innsd
k gnan nren 8A re: uti non uenit in dubium. caudceat pꝛincipale; decurionẽ ſoluit cuinatu⸗ Gle
ginem. ſecus foꝛte ſi ali S Nom 7 D„-REf alite ſdieisc⸗
lis: quia nõ trabererur E= X*£ omnibus domibus pꝛo toꝛem toꝛmentiſ ſubdereuiginti tre ĩp ol. mita. ftenl.
dednto Netaöm ſes Aucti qui oꝛigie ſunt curia libꝛarum auriillatione mulctatuſ §. gencraut.
voean ren, ,., liad ſubeundam publicozuzmmu⸗ ⁊ perpetua infamia iuſtꝰ:nec ſpe Weanns⸗ ſß zmi
4 linnen auia vͤ⸗ nerum functionem pꝛotrahanti ciali quidem reſcripto notaʒ eru⸗ ⁊ ſinobis vnlia Pin
na eoꝛum confiſcaban quippe cum occultatoꝛibus taliũ ere mer eatur: ⁊ officiuʒ quinqua dan uint mnc ſhn nie
ur Pece : deinceſui pꝛeter iacturam eſtimationis eti· ginta libꝛarum auri mulctaʒ fiſ co i ADagiſtroꝛ. Puei
Pltlitod bor aln erun diſcnimen incumbat: ſi noſtrocogatur infene: quoniam bealum fee Hnep
ſ.vtnemo ad ſuum pa/ ulterius pꝛogx eſſi utilitatem pu⸗ ut pertinacie iudicis ſui reſiſtaet Aanatur ptfr fnüte,
r e ſ blicam pꝛiuatis cuſtodijs ⁊ patro liberam eidem contradicendi ꝑ- dere⸗ nune⸗ anc⸗
VAbꝛicenſes.i. ſi cinus r- — enet „ os. 7.l. bis ho⸗ e
1 4 curialis rſfrar l poſtponant. mittimus facultatẽ. éau. enbud.. an⸗ ſiret
ſe ad fabꝛicam reuoca⸗ I Aperatoꝛ Bꝛatia. Male ☛ quis pꝛocurationem fa⸗ gariarum. que zünn
tur: qui eum recepʒunt P . iiaIi ſ tra. ſed .
Jadindacas pumumur I Wne ugnſiuunungs. 2 altatum ſuaru; cunialicre conii non e i
ovr bic ⁊ ·. de kabꝛi. l ij. . bꝛicenlſ. es oꝛdinibus re⸗ diderit eſſe mandandam totius bic a. ð. e.l. pfne nue
ante Je⸗ ſtituantur qui oꝛiginem cu dignitatis exceptõe depulſa gra⸗ ero. ⸗ HWr i
de rabu. l. i. contra. ſ nialem ? pꝛopꝛia munera declina uiſſima pena plectetur: ille uero rdins. Alat
. ſaue Frs er auioate, uerint ciuitatis:reliqui nec leuig quiunmemoꝛ libertatis et gene⸗ filij patrem (Pz
li⸗ vel in 1. , 2 1 , „ eeee, . 2„„ &* . ſitur. t. ff. QOarcigr,
laandrae vretim em inquietudinepulſenun. tie infamoſiſſimaz ſuſcipiensui-⸗ veſenal ono wc
ſes ad oꝛdinem. ſ. fabei Dem Auguſtus. litatem eſtimationem ſuã ſeruili ns. .l. ji. ſuͤg
te reuocentur. ? qò dii H S””M = (Pattis. non Untſor
tur reliqui. ſ. arnbuſ. SSsss mfis. vt. f. ſta D
putati.⁊ ſic ↄcoꝛ. ð. ſer. fugi.l. fi. facit. S. ð pſcrip. xxx. an.l. ̃ſcriptione tu. bo. l. ler nature. niſt filius ꝓpꝛio domicillio retineat. vt. ff. demu. aabe
Anes conſuetudines.nã male ↄſuetudines nõ ſunt ſeruande.vt 2 bo. l.i. : facit. . de metal. .fl. .z.l pri. deß̃ crip. xxx. an. l. pꝛe ſeſke
n auten. vt nulli iudi. F.il. ſcriptõe. Bpoͤlt. vt ..ſ detab. l. f. .5. l. vncuatil. να+α² dn
Senengan quod per ignoꝛantias deliquerit. vt. ff. dele. ſe. con. l. i. l. px.ſy ſpale . de mun. l.f.. v.l. hi qui. Iteʒ no. ; dicit ſpalr. i. vni äke
1X ubdendũ. marime. pr ro. vt,ſ. cur. vꝛ. ro.l i. a facit. . O 1fa.l. deen plone ſed vni ꝓuincie põt cedi. vt ꝛ.ff. ad mu.l. i.⁊ ſic. S. deteſta. . –
riones. de queſti. diu... ff. l. ij. F. in filijs. et poſt finituʒ offcium. vt. ð5. ſinon ſpali. deinof.te.l. qſ. vel vbi oceſſi non ob. l. aliqj. Ire⸗ m
L daacil ubi. boc fallit in qiele. maie.vt. . de qſti.l. decuriones. 2. l. .S. e.l.nati. ibi ſpale. Itẽ fallit in eiſq pfris ↄditõez ſ ĩbuntat. Pur
. alſi. ſuß̃ de fal.l. ſi s decunio. ⁊ in alijs vt. ſ. e. quilz. . . de nume. l. i. m/ Pꝛom eruerit.ꝑ aliqð reſcriptum. yt. 5. e.l. os. ?· . e·l. flülle li,
8 enatonem⸗at curatoꝛem. T als ſenatoꝛem. n Aoꝛe. ↄſuetudo non excuſat. vt ſup̃. e. l. oẽs iudices. ſed ar. nueri⸗
xAlden⸗ eatur. ſic. . arbi. tu.l,. f. · fi. ſed regulariter contra.ff. de poſth.l, i. ſup̃ᷣ de admi. tuto.l. ſine berede. 5. lutius. ſed magis eſt pꝛo. ſen on
§. qua. . 5. ait pꝛetoꝛ. Accurſuus. g qy EVlotienſcũq;. oꝛigo. no. duo faciunt aliquez curialem. undeh
r ertnacie.i. audacie vel contumacie. Et reſiſtat. ſ. officium. Beclinãdi.nã rebus iudicatis eſt ſtandum. vt ſup̃ ð reiudi. ptſin
xs beram. nota officialẽ poſſe vel debere ſtere iudici etiam ſic ſubiecti⸗ i miſi cõi vel ſpeciali iure poſſit contraueniri. ſumige
Fkes maleagenn ad auod ea. do rei a vt oẽs tã ciui. qᷓ; milit. q Accipiant.qꝛ nec dũnoſum ⁊c. vt ſup̃ depꝛeci. impe. offerẽ.l.ů nee d⸗
11. i.. officij. v in aut. quo op. epi. .fl. . . de excu. mu. l. pe. in fi.qnimmo et damnola. facit ſup. l. ꝓxi. ⁊ ſup depe. bo. ſubla. liij. Coen
uandu; S-Gce-F-hntn de etaber tſtanpn n Equis. offi. puta ſenatoꝛis pꝛeſidis 2 ſimilium. T idem in WE
N as heenen curiali ve fabꝛicenſt. vt.ſ. de fabꝛ. l.fi. in pꝛin. 4 non officiali. vt ſuß̃ de pen.l. ne quis.⁊ contra. que ſunt ibi? ſohe
7 KPoz ectetur. arbitrio iu iciſ: non ergo repetit ſi quich dedit tali ꝓcuratoꝛi ic poſſunt poni ⁊ ſolui. Piber
5 Sn nrmpug ſic eſt contra. ð. de condi.ob cau.l. ſimiliter. SHo. ſ ¶ Extimatione. quia extimet iudex boclicere. uuizz
bhic ſcies ecunalem ⁊ non poſſe eẽ ꝓcurato.dedit ibi ignoꝛãs. vt ibino. &Dus. officialis. Deb eatur vt ſit decuno⸗ ninnt⸗
4 ilitatem. alias vtilitatem. ⁊ no. officũ pꝛocurato. eſſe vile. ⁊ ideo ta⸗ v EZuriam. cuius erat officialis. Prenr
ibus non putari. ad quod.S. loca. . urialis..j.de excu. mu. l.fi. ⁊ qui mi Ex6 AMilitare. ſub magiſtro militum icde

(Me ingenitis.Lofficijs cunie. vel alias ingenitis offtcij decurio/

ff. 4 O) Eunna velerin⸗ m 40.

natus. bic ergo reuocãt᷑ q; tũ ad onꝰ curie:nõ ꝙᷓtũad bonoꝛẽ.vt. ff.

gains eltan eielreligan iete roneere dehn ligunkł.ſecꝰ ſi ex poſt facto ſuperueniat etas vt bic er ibi notauiu.
naſt öt ſeruitio curie.i. vt leruiat decurionibꝰ danari. vt. S. de epi.⁊cle. oKHhropter donatone, ſncidi de aliuo.,. ollitall er deg ie⸗ mins
ai e bnech. ” ——— rniones. vt. S. e.l. l.q per
n n eltaen obſecundatõnedãnauerit trada? etpublica dana ſaciſt au. Plaren gehecgpleins
in lgr övaraeuu. exilio. Dem aug. ] Eilibet pꝛincipaliüũul dex⸗ Hõ .
din rF-pent.⸗JSil. N filijs decurionũ retinẽdis arind decoctoꝛ becunie Nollo ſgenfw⸗
e 1S6* Pprii pceptoꝝ ðcreta ſublimital publice fraudulẽteri aſcniptõbꝰ“ beiſquinõ imple. ſtip.
eig iinaſe. tua cuſtodiat eosquoq; quiaduo illicitisl imoderatin eeidefie. lij. lkonbus l m
ikn Sſero. catõis obtẽtu curialia onera decli rit iuẽt? iuxta pꝛiſtinã oſt uetudinẽ innis mitui ata⸗
in Peputadu. ot nãt agere uniuerſa cõpellãt q; t ñ ſolũa uob ꝗbꝰ ꝓpter loci digni ſe ru Mogetrarbnd
ail ddavrolt. aa ſi neceſſitas nõ exigit tñ patria nõ tatẽrerũſi ſma cõmiſſa ẽ.uerũa in abeig deepl dcler.
Digaitas.ét remittit ipos qnẽt filios mgrõꝝ dicibꝰoꝛdinarijs plũbatarũ ictib ipen n 55
cit, deinf.l. Obnoxi Eecernat: Jae au. Ecunio foꝛtuna quã naſcẽ weu bol necg.
bda el. E. Xeéplo ſenatoꝛiſ oꝛdis pris domenut ſuffragijs atc; abitde e bere miſfnen
d denunenno / ꝛiginẽ unuſꝗſq; ſequetur ſimute.⁊ ſi uacare ꝑ ſenectutẽpo tneãiinterpulſare et nbe
o gs oveni nc ualeat ſpaliter olata reſcnpta tuerit ꝓpter oꝛdinatõezq; p plui eterpulſa alia
nbuniu ſerga i teleg⸗ ligs ſe matris oꝛigie ðfenſaa ma moscitodiffininiſolet curig ñ reli ntnbere igua pbetl
o.Hin mue ioꝛe curia ad maioꝛẽ trãſferri foꝛ 1ct LApera the. ꝛ archa. rho. Bonenndmalnnen
rntenn talle vmeruert necs ulia dne ee nmſan. de,
runn quénõ dre po re ꝓllicie referri ſinatur exceptio mune cũ curijs.nihil ſibi li, nn nnld linetcunf
u pea mü repoe q ? Wotiẽſcũq; ſe I Pẽ au. cit ſciat q ſueñ ſubiectũẽ ptãtii eheſer vicumuna ge

nnun (Analel. do

Bex reſcriptisnris aliqd ĩpe-

¶Decimus.

De decurionidus.

Ecurio. vel etiam curialis. I¶ Soꝛtunã.i. cditionẽ. Haſcendo

7

nullũ iiuria.nullũ uerberi.nulluʒ

Zuffragijs. i.aupilijs. ad q. 5. e. quotiẽs⸗
n Senectutẽ. puta quiquagitaqᷣnq; annoꝝ. vr. õ. e. l. ſi vltra. ſ. tpe quo e/

alẽ. vt. ſ. ⁊ dic iniuria ge
neraliter. 2.ff. de iniur.

4 m cu boededo — traſſe ↄtẽdãt his quos obnorios graui pulſatõe tribunusdux ille: 15 Si uis miles v
im die alſo allega⸗ Curie aut oꝛigo fecerit uel latũ iter aut comesſit curialẽ pꝛicipalẽie Rmagiſter eoum: ſed ad
tnnm Haredarenn ctptesiudiciũ deſignauerit nullã ꝓ ↄtingat. Sigs pꝰ hactemera- biendinigs D
umtaa doee pꝛius ſpẽ curiã declinãdi ex colo- rio ⁊ ĩcõſiderato auſu ullũ ex pꝛin cennt. vl f ð pen. diuſ
en. ſpe.l. .5. e. fe ſacre iuſſiõis accipiãt . cipalibus uiriſ uſurpata attracta E escteis wrinte
Leulies.rde 7 E ge officialiũ DPẽ an . uerit iniuria ſciat ſe.x. lib. auri eſ⸗ ſpa:neiglmaͤdaaie
e 1rdii re dan ſegrczeſſanseene ( Neralctiddt en. bleut
eAnspin, dedat niſiſigs forecunã Sfugi . ) AM8 cunaliobſincti ſan, inte iien aue
All. anſĩ. 1. . ensob hoc cepit militare ne inge guine diuerſis ſeofficioꝝ pꝛiuile- m enenirnumt.
e au mn hol. nitis fungat officijs. Oẽs itadd Gijs cactuũ pꝛeiudicis agore ga C. M pane vel auo
. 5 6c7i de. oinoiudices tue ceſure ſubditos uerit reddẽdos mun? eẽnõambi-/ rareldan
H ad aluudine admonebis ne ꝗs eoneſtimet c- ges: ſ nec reſcnppta aut annota. „Priute giis ptua fa
Gn viledarvare l? rie loco ſupplicijs quẽq; deputã tionesad munerũ fugam pꝛodeſ brteſe depuuauttd pui
nmnuunm dij.cij utiq unũquẽq; crimioſu, ſepermittimus. IDemaug. ment mune caer
inabun nodignitas deat s pea comitan Esllus ſoli? matemiſangui dertbeil ſiui eG
H p eode vel ꝓ di / Friales gſeſe EE au. α n nis uinculis illigetur. quia Z iri ellogtd.
uendoitare ꝛiuillegiodom?nrẽ defen mulienisinfirmitas nuq; ab hinõdi ZPreindicjs i aliſs
n hncipalii et de, dipoſſe puidenint ad curiã retra- functõibus reddit obnoxiosa quu aenbus aeuatame
4 mndt. Pitur 7 ppꝛijs fuctõib? macipét busipſa habetur immunis . enpn.
„omnes. a ¶ Dʒ nec reſcripta.a
ee.teuc g henuneun äiarand 5 deprect inpav.
ih affa.l.i⸗.P̊. S.c. os iudices. ſol. bic ſpãleyt in alijs caſibꝰ vt ibino ot. 5. e. l. eoS. et. . e. l. ſi ille. Ite fallit alias.vt.S.e.l.cxemplo.nota.

d Mmmunis. de perſonali loquitur munere.vt de mu.et bono.l.iij.S.coꝛ
oꝛalia. ſecus in primoniali. vt.j.de mune.patri.l.pfimonioꝝ.⁊. ff. de cen
ſi.l. eratem. et facit.j.de mu. et oꝛi.l.filios. Item nora non facit curialem qͥ
non eſt curialis.ad quod.S.de bere.exma.i.ij.nec doctũ facit qui eſt indo/
9

tani.⁊ ad aliud officiũ nõ redit. vt.j.deſuſcep.l.ſi aliqd. Jtẽ õ.s. 5
exac. tribu.l.i.in pn.ſo.ibi ciuilitt bic crimialiter. vt ibi notaui.et ad
boc.j.de excu.mu.l. placet. et dic bic plunies eũ deliqſſe.vt ↄcoꝛdet
cũ dei.l. deſuper. exac. in fi. ei facit.j.de digni.l. iudices.

ius curialis oꝛiginaliter pel de
8. quia filius curialis oꝛiginalit. .
jes in oꝛigin alibus. quia jens, . Edef
colla. ix. gecyconnenie „bt ge. leruituros ide ſie hoc quidẽ. ⁊ ſiquidẽ in f i.pt E
lanct. ep il.in nnmme alizs et hcomme — aut. de igegeſe wbuaraic⸗ 1 ſmil⸗ iſſue⸗
ctus vrin auten.de ed An nobe itecokave metvens mndecuneletrralteiisib⸗ N.—— aln
Dnan leero nie luer. no. l. nulli.e⸗ Pdijs cund.l. eſanc. epi. F. a ieln
debẽt decurione⸗ ff. ꝙ cuiuſq; vni bis.l. iij. et. j. de p mad- deſanc e Esen⸗
fa c.l.ij. et. ff. ꝙ ra.da. ab bi ,—— rſu quema ſcriptitios. ic
nd dnen⸗re r;ge thto⸗ . emenaationme litie noie et 5ʒ 0 remſacirſ.el. mm
anon uſ geſe öp⸗⸗ Mpera. archi. modij curiales milit redderẽtur: Zemſaar . ng
aiger vrera ſules d ſ D Onü oeme uacil⸗ noꝛe ſuſpẽſo allicigr reperierit „Huͦnn ſie fing
nato 2.V. j.eg 5. eo. ſi m „ * 1 f ne llidoↄ Ui 1 4 .vt. S. e. i
res. F. i ahidt. S ñ p⸗ 58ʒ ſi oësalbo cu tñqꝛ hoc callic ie ſue finibꝰ ta ſi ad ma giſttati fagoi
agd erslnt aſdd ein, garenodzſi 2 ſit ne pauco c euitatis ꝓuincie ue ſſet uidz. ſol bi
oncrerns ect etn Sr radeſſenõp aſine fo-ꝛ N euita 5 terdictusfui kl.l. 0 tie. ar/ Ulürfell
inetur adeſiene aſiuefoꝛ Ue tantũ in . ilitie er,;/ acht
poms. an aüt an par et la ſiue neceſſari h q; is eoꝝ . expeterẽt co x te vel etiã in/ hie
Wrceehlegonozne rũ abſentia laioꝛe ꝑte oꝛ eregnnosexpeteret 2 mRatre velein fu Noͤet
ſentnc a i cõ acceſſus p Jn ẽ curiaꝝ ermis ĩ quã 9 5
nũ H fiat ita debilitet 98 niglO cũu 9c iuti?in pernici ccur. naſ⸗
lta erit ↄſtitutũ tꝰ ne diuti latia e⸗ gerant. accun 6
tot dlenti is. dicyt it lubꝛiter fuerit ↄſti ² meat'n pſeueret ⁊ ſolatia MReperierũt. ſ. mmne/
maioꝛ ps oꝛdis. dinis ſalu isi urbe poſite tociꝰ itadi ſpes ꝑ eler cupi⸗ 1 eber li
d.l. nulli notatur. ue ptes oꝛdisi ur Dẽau. lati itatis exeqᷓtur hoꝝ dis „PGs cen ialt,
f· Albo. fac.S.e.ĩ albo due ꝑ. hibeät. D osimpunitati : ut ex eoꝝ bõis s eok. lali/ 8
6 lbo. ſ. dele. l. ie inſtar exhi le mũera di o 9 lam“:ut ex —. — ieoꝝ cunau
ſſunt.⁊. . .5ß (uriei = trie mũüer ditatibꝰ obu . com agi aüutoi/ licuipe
s M de aucto. ¶Ur. ſubeũda pa eh lta dita tõiul muneris „ Gtm no in
pe.ſed ar..dᷣ e — ◻ luben meritis facu i ſeuł ꝑſecu aur bitõe mi⸗ bus ſʒ alias de/ nälz
b· Aaioꝛi hane. curiales eligãt᷑ ne tales f. im⸗ tatũ nuelce fraude ſubtrahe- 7 Biag ad 5 r
i lcio malons 38 ma tib . ui functões ublicas i litie uel qua 155 curüsq̃s deſeru e Froi malſi ſſeti
ſic.f ad m ce holt. noien õ Zeéau. tifuerint: curi ſiuocatie⸗ ce exbois i enian
fer, 5. 5la. letil er . piae lesꝗq oneranã adep erant conſulat᷑. hitñꝗ mãi nttis.l. emega⸗ zfeun
Raeſis eei r Bnglesgone tẽ foꝛmida⸗ “ intra anmmetasl! po n damnuz cnne glauſe
le.l. ſecd ar. 5. . itiuã dignitat õiſunt cõ dictist ie nexibilligãt᷑ latere p qud dereliqt. nc len yr
n. l. fi. lunt com tõi ſunt feſtis curie nexi lt: ſciãt poſt coclarat.ſ.qð Uinen
D ſubeun ag. re debẽt quox mode eruiſſe di⸗ feſis redire maluerit: ſci⸗ in perannü ſunter iͦſiſiu
uialis.i. decuriões miſſi nec ſe extiare iõm ſpici⸗ tiusqʒ ſi terpellatis puin pecandi.et ſinõ nine
rabit eligümt mgräd miſſine iudicñ pᷣcepta deſp erſuzannu interp facultati p iat tucde bo ſton
tus qui benokci .Knitatẽ ut iu . ſeuerẽt n ciarũ moderatoꝛ tuerunt nis eon reſar⸗ Gntnd
„vt. 5. l. pn. 7. dẽ culpa ꝑ 9 ciam modera deſtitueru nr doͤnücutient IN.
J hodemm, ie bo ant ꝗ ſiin ea “ obnoxiꝰ ſoᷣ is curis quas . ‚nmnu daͤni t lo Nrö
no. ff. demu. nö cõ bꝛarũ auni mulcteobn. ide⸗ bus ſui : neq; enide imma bic ſubijat. J 4 pi⸗
noꝛ.in pn. ⁊ dos! iboc qʒ libꝛarũ⸗ . ue Pa ſſe ↄſulendũ:neq; is poſſũt bꝛe dclarat in eo do Cgoant
putat in bonis vini bo . ꝛe quoq; quc d . E iudicõtẽpoꝛis po it dicit bi tñ qᷓ mãi
tioꝛ. vt.ff. ad muni. on⸗? A eſſiõe curialiũ de uitatẽ cauſari. , iniquus bus eligant. f. urud
bab nannunze 41 Y m ſucc bres dercſlent te⸗ utanecu⸗ emporgaim ud Ai
kebeannnmton vt nimꝰ: ut etiã Zẽ au. iter rerũ põt quiin urb deſe. qnr. e.l.. glie
pem sDorRie gib nm ꝛuren natioꝰ.Dẽ au rbiter pᷣditis acuo etiaut. de liig. ſten
vel Hoͤtdieigi un⸗i. neat 49 ibz loco curie iu B agnifico ſtatu Pd aple⸗ H. omnem. Ufugtt
no eligitur a fficii qᷣ eſt oésg quoli 5 . 5is ſint busm. laliũ nüeroſitate locup c/ . PDeimaturo. ec
ad laust ofſei⸗ ho⸗ 4 iuſcũqʒ ſu ſtitõis .tiuaſcurialiũ n Eqᷓ;piã trãſacti e Dein qhcu mnirr⸗
diues. ? facit. ora de n debẽt cui ſera teneã 7 Dẽan. tibus ad iter atione qp ii nec duz m̃ redeat recu g
glo. . uinüo 9 1P gg & ocurialesi. neris copel 7 is fuerint pei . vt. S. e.l 4
. . ebe ES Oimn „— cu O „ . E ſacx 18 miſſum vt 5 renn
l.⸗ . cdcbiisphperuocn pene iniciati c titeſepefun wam dc an
pauptas. 7 in ler. 2. nalibꝰ ac his ad ꝓuin⸗ alios cõtinuatiorepe ele Wis. arbuer nr
c. u. F. z et ppte to e erẽt:et ꝗ er 18 a4 dey alioscõti “ Dem. Acctoiſpeſi nuͤt
demu. et ho. . relcnp ijs pſeuerẽt: iniſtratõey ali ſcant. N., vt E. ng.l.
uenao bonoꝛani cr regimẽ ahoepinns⸗ g nerenſcid ipune no lccarer A NE . alt
Min. aſie H ſucet Iſua curia nn C Mnae⸗ ptatẽ faſ. un ern eranen N
nmal . d Pean ta Benuno. è
comitani de lveri IIoS:l ituros. 5 . n. Heenten e. quia voo ſe offe
erürpp. velvern. Uin⸗ bus ſeruituro grue II. Senn bus auls voro eof⸗
vs erpe ekaleria Vaie puiſi fuerat SS ſ depolli ſis e Fivel Abritogoene ui
is in i. Baun tũt curie alicui qßz.pt. ff ittük pcta. . fit ierun d es ee li
,Aanite ba – ſic. 5. ð ſuerpac.l.i. E iE . 9
curie ad qð.õ.diur.om. ., 5 noͤ pſeuerẽt. ic. S. er equẽtia m lis ꝑ oblationẽ cun Fein ſeu cunalib elige 2 interuallo dum t̃
iudi.l. fi. St.ſ. iob diẽtie.vł deſpeciꝰ. ulani. als obnoxij. ident de turali is. ex decurionib' em ſeu c tinue. neq; ex inten oꝛibꝰ. vt e
Per ſeuerẽt. ſ. ĩvobe . et ſe uẽtia in ſing Enendo. als pdi . Dn ris.ex de t. vt bic. neq; zte.eti deyr de honoꝛ ſeit
* Ber . als obnori. et ſeq diderit.ſ.contẽne t = reiterare nõ cog thono.l.ſpõte.e 6 õ ſut. vt ſoijcit
bnox̃. als dong lias/ ꝓdi iẽtiam de facto. „ nu ꝗ4 ic et. f.. de mu. e .fallit aut boc qñ alij n ff ad muni⸗
n Bone Pꝛouid erit.a inobediẽtiam is. vt. Z. e. l. in filijs glij ſunt. vt bic et.ff. 6.l. i. et fi. fallit aũt bo b. vrno. ff ad mun
plurali. Oo † inatione. ſ. ꝓpter it coduõez patis. 1. vvel die alt et mu. nõ cõ.l. i. 3 lijs trib caſib⸗ .v eſt pt patria t
eepe ſalnden amnatfll denun ord, ſuc. agirſutz ce. l. i. ſ ne Zrane Efier ptoͤe curie qᷓ prs ſacrs ſtp ve⸗
M lbins bErcurle ſacn
1o. i. ſucceſſoꝛes tenẽt ſi añceſſo 5.5. 65 iuõ. l. qui lud. l. finali. — E.
55ce 0 15,deiud,

Ariine
gteluiee
deilatk Un deil. pe. cũ boc liberet . .
wliii, kK umuiri. ma giſtratun a naturalitateur modo notaui⸗
Nkgt ſtstudizon tin uprrnktane . 5 t pꝛunus. id eſttiro qui 18
ſeh 4 ece ita te. aliter ponit. i in auten. vt iudi e. tpꝛunus. id eſtti . . De decu .
ſncgſ ertollere.i. acci er ponit. ff. de off. ꝓcõ . tiudi. ſine a Expletr tiro qui pꝛim rionibus ·
R 1. accipere aliqu . pꝓcõ. l. a ſine quoquo Eyplet S. que ſu o nunc eligitur.
dcel 5. de e oẽ . quã adminiſtr . ſipe. et di P bꝗ¶.Qo beant decuri⸗ gitur.
Imiti les. vel clili⸗ trauoné exira termi cꝙ nõ por tiqui mitiue. i. comes eo decuriones. et ſic eſt nunc antiqui
riin lecrerralle. ig . 1 — lminos⸗ad að5 „e rt Sraannn⸗ Arloit itacnrcn anſt,
eſt e 5 J curiale eu decurio. ſi mnio ſtetenit an
Aun eſt erercere ſuũ of . les q ui.et facit.j.l. ꝓxi ubdent ei aui ſubſu
4 ficiũ vl Enerali le , J.l. pxri-· i lubſunt alij
ie ficiũ vltra. ad — lege „ MU
eoI aſtt H , ſigeſ nüde⸗ ſancimus: ut immunes eẽcẽ .—W Vinſ
en li erfatra dicare maluerit ſi curionẽ curieuẽ ra enccht. cẽſemꝰ utuoce libe caur Munch e vo
miſci er iüc fallit ſi pu at ad examẽ cognitoꝛi ↄceſſa ſci ne olſinn ſi ꝗd egerit cri deentond imüll Nna⸗
Mnnin blica eſt valitas tẽ eẽ deducẽ ognitoꝛis reſultan- noſe pecũiarijs gerlt cnimi · .* nintod ver
ſkri vr 5. e. curiales ẽdeducẽdũ.itaut mo. an⸗ dijs. eſtün e czeren diſpen e Elennec
anig. vltra. faciri au puincie ſi qõfoꝛtaſi moderatoꝛ uiri nabüt at pᷣſente curi e Defend ucilzer⸗
le fenl iaulla giarur Rcade ⸗ brg ab ia manſlelie licd —
buinn Enerali.ii ſes cãz oꝛiginis ira es „ no xcx. an-·De au. „ ipendijs. no. en
anipeerſt eis wea ſeſtenentde atqʒc öͤuictũ in Piibn cleritunn ria üftote rõe perſone ter punin
Ani m ogined. libenũ ab ingetudin 1 müeribꝰul ri cõue nſone Dechhartſsclcul tur. ad dnig
e . renais. decẽ libꝛarũ nnennel ruͤrlaell liczm nit habita ↄſideratõeui * magiſtos er . as.
ſigien n Relultamẽ. ſ. oluere eiꝰẽ imulcta cocat᷑ e u eritoꝛũut hoc bñ de⸗ r de tironib. l. fi. a/
NtiisſntG decunionẽ reſiſtẽ ere eiꝰẽt officiũ pari gat᷑ exx ullegiũ ꝛũut hoc bñ cogniti pꝛi cii. ſ.l. pri. et fa /
iͤſen ner⸗ ie⸗ at er⸗ 4 iti cirj.l. ꝓri.
inmge din dchoeer aldet lũ pari damni u⸗ giũ ↄſequãt Anti pa eer
iegt n end R! ene U⸗ OiEH nec eo m ciuilibꝰ. ſcʒ p⸗
Kect euſeinne the. et Bnen AperqJ. Jan kaaigi oun un M
Perarpiſte gicem. vt no. 5. 8 . . 0 põtane Eiee alij curiales ic fecit qᷓ
muntti arl null⸗ ais Lié auſ 4 decurio aut ſbiectꝰ matographi muni oshypone⸗ iBaiuris. lias ini
mtt ned ſuufna ⸗ tia n knet all affectare eli tatõibꝰ ad Riincnend ſuis exoꝛ iſaltas m ultid. e,a
nisthſtin mitlere. vrin ar. nulla pᷣſcriptõetꝑis n mili ctõesi icas noiauerit fun cit. S.1. pri. et. . etſa
urDandtui 5. ff. ꝙ me. cã.l. ſʒzad di „ Ptoetpꝑis muniat tõesiubem?ñe — uerit fun rei pꝛiua l.e .. de fun.
bieſtſaf errar a.d.l. nul iße ↄditõem ppꝛiã retrahat ur ſũ ptꝑe uiri xpectãdũ eẽↄſen KRölegank gee
imn lus. vt. de iu. ipeul erꝰliber etrahat. ne Ptꝑe uiri auguſtal ſpe. ſen di quant. pꝛeſcn/
ncetie De ac d ieire iang ſinplerüa; ezmentß a aenfringe
ſſtenrni ut cötule⸗ N c(li patnie er̃᷑ ualeã tis ſufficere uolũtatẽ I Ppar ono nõ dem. 5
mueſrt rat ſe ad milinã clinar. De et ualeat de ctioquãr olũtatẽ ut ĩcipiat fũ⸗ . ꝓxi. alo. vr. 5
ſie arm LDem. o qu 9 ticipiat ☚
eds litum. uocatõe fui Hõ et atoꝛi noĩati quã ẽt cre latine ſi ta vna dicto
ginint mümineſu ad acs . õe fungãt᷑ nihil atoꝛisꝰ noĩati quã ẽt cre the ſigulkicat noiats
a natõis incũ nihil pegri⸗ ſi ſona relationec cre res cat noiato
Home arneſn ꝛ65 s incũbat: il pegri⸗ ſiſuſ atione curãte quã aliquoꝝ ad publi
mein gu niſii ibat: nec public .. I cipel ↄfirmare di rãte quã cas functione publi/
inm aufu iin ſu nec publica cuna ofirmar quã urelllicmn aepi lven
4 qui ſt miline⸗ pemame * cnneß, cõmittat᷑ ⁊ at e. libꝛarũ ani cige lerit ſei alaut aaticarl
– ermi.vt.. vbiö ſies e uneribus uniu plectend f. natione (apdia. na un publi
llfm cur vel cobar. l. is expletis ad ſũmũ uniuer ectendũ. I Fda nd ennomens
iſumnti i. S. fi. itẽ r.l. dü cor eb umu pueneri ANℳ Ellꝰ? ꝗan W em gu. e ſt melioꝛatio. acapi
unte ikegagr bieag, mantlakeß⸗ Riofmar s tene oreper nictr curie düüvrd. neiaa
. ete n de oper. itate pᷣſtita:ĩ curiali ciũqʒ pſonã curi utã quã l.fi. in pii. pbi.
Ner larun uuge⸗ . tñ pmaneat ſtita:ĩ curialibꝰ ſen annale unrieat Unne m4 — .
is de Winqʒ ſũmates augu. nus cronnar⸗ vſegirn Datrienm Ganinane er
nn, Eres méſes. nis alexandrini coꝛ Paten, oꝛdi decoꝛatꝰ ta ſiſpectabili dignita bua rraettbus eſtne⸗
Er⸗ Nſne . 5. ni coꝛpalib iniurijs ficio nr ſit niſi hocei ſ peche bi ns elenala ns⸗ac d
,„ eiudi. pperdũ. q di D it conceſſiñ —„ ibñ s. no. ad qð
elnt perãdũ.q̃ dici „ cellum. .quando
iui 4 naeaid⸗ tewer alia ſpalia ſut. vt ibi no. p MUð hiuerog ho⸗ eineavrtal.
naci is decurio. miliria Sebre Wte dubits. alias pprgo⸗ atöis . äs Atriuſch.i. nomina
Gtak no. l pis eni. lanna rmatam. vel inermẽ. 8,ppꝛjs. i qKoͤfirmar et nominationi n
Git⸗ ſed bnfictekg deto enoii hienbae rg veßſenß in duren de ð
ſonnetl r6 Starum V it ad onl ane ne⸗ dn⸗ dicit pſcribi xxx.an luanlßeut boniure ſi acit inferioꝛ. ad
ruleu 2 facit.j. de a . ecurionatus. v eldicas c.xxx.an.vbi nõ iuit: t an. ume alis ad ſuioꝛiginem caſus talis.et dicitur M q
afet ugla uanabun asliardlei g pper eenunne nibäler engniga ei nain oeſatef
