exemplo docet, quàm ſtrictè Deus ſanctos etiam judicet. Conc. 29. Wlice
n. 9. & totâ. 3. Vid. F. S. Nicolai ſuper idem Evangelium.
end o S Wilibaldi Epiſcopi. . Jali.
„7 27. 1. Eecce nos preliuimnn, omnia. E'tam alernanm poſſidebit: E.zg.
Id fecit: id conſecutus eſt S. Wilibaldus. De Mundi, Dirickun,
òMẽ olu.

Chrer

—⸗

—

nI
i
erenr
,9 E.
Er ren.
Criiumas

15
“ 1
Cea .

Ne

15᷑ Eeſta per Annum. 27

Volupratum & Temporalium contemptu. Vid. Ind. Rer. Iis dem

Verbis. 2. Centuplum accipiet, & vitam æternam acipiet, & vitam

aternam poſſidebit. Conc. 33.4l. 43. V. Beatitudo: Coœlum. 3. S. Wi-
libaldo quid dixerit S. Gregorius III. De gravi Munere Sacerdotum.

Conc. I. Froæm. n. 6. & tota. V. Epiſcopus: Sacerdos.

Marix Magdalenx. ez. Zulii.
1. Et ecce mulien &c. Facilè materiam dabit Index Rer. V. Lu-
xuria. Voluptas. Mundus. Caſtitas. Virgo. Verecund. 2. Vt cogno-
vit, quòd Zeſus accubuiſſet! Acceſſit ad Dominum immunda, ut rediret
manlda Ex S. Auguſt. Breviar. hac die Lect. j. Serviunt omnes Con-

ciones de Confeſſione, Confeſſario, Pœnitentiäa. 3. Kemittuntur es

peccata multa, quoniam dilexit multàum. Quæ prius frigida peccando
remanſerat, poſtmodum amando fortiter ardebat: Iulectulo meo &c.

ctus digni Pœnitentiæ. Conc. 6. V. Lachrymæ. §. Ecce mulier.
Nulli, & de Converſione nullius deſperandum eſt. V. Deſperatio.
6. Remittuntur tibi peccata. Renovatio hominis ſpiritualis. Conc.71.
Redimendum Tempus: C. e2. V. Tempus. 7. Ecce mulier- Pecca-
ti grandis miſeria, periculum: V. Peccatum, & Domin. II. n. 4.
S8. Videns autem Phariſæus. Iniquus hic Jjudex, & apud ſe accuſator.
Erunt alii juſtiores in Judicio extr. Conc. 26. Vid. & Conc. 27. 25. 30.
31. 32. 9. Duo debitores erant. Peccator, debitor. Conc. 72. n. 7. Vid.
Domin. 21. n. 3. & 14. 10. Remittuntur ei peccata multa. Peccata

V. 29.

Luücæ 7. à

V. 36. ad fin.

V. 37.
V. 37.

v. 47.

Vigd. Breviar. hic Lect. 2. Noct. In amore accenditur Philothea u-
chariſtica. Conc. 6 &1 6. 4. Lachrymis cœpit rigare pedes éjas- Fru-

V. 37.

v. 48.

V. 39.

v. 41.
v. 47.

in libris Conſcientiæ ſcripta: quomodo deleantur? Conc. 15. En-

gelgr. Panth. hoc Feſto. 11. Thema idem. Via Virtutis, Pœnit.

Caſtitatis: ſuavis & facilis: Conc. &1. n. 6. & per tot. 12. Vitioſa
vitæ Licentia. V. Vita. Securitas. Voluptas. ðYUMUd

F.8. jacobi Majoris. 2. julit.
1. Diéc, ut ſedeant hi duo filii mei- &c. Hyſer ibitar egnum Chri-
ſti & Beatorum, quò & nos tendamus. V. Regnum Chriſti: Beatitu-
do. Breviar. 6. Maji Lect. 3. Noct. 2. Foteſtu bibere calicem? Pri-

à v. 20. a d? 4.
V. 2 I1.

V. 22

„ –

159389 INDEX IV. Concionum & ℳateriarum:
mas in Regno Chriſti affectant, &, ut aſſequantur, parati ſunt bibere
Calicem ipſis propoſitum: Poſſumus. Pro Cœlo omnia agenda, to-
V. 22. leranda: Conc. 23. V. Cœlum. Mundus. 3. Quem ego bibiturus ſum.
Chriſti Verbum & exemplum, quò ad virtutem accendimur. Conc. 6z.
v. 22. A. FPoteſtis bibere calicem, quem ego bibiturus ſum? Eſtisne parati om-
ni die & horà ad hauriendum mortis calicem, quandocunque vos
evocavero? certè eſſe debetis; quia quàâ horà non putatis, filius ho-
minis veniet: quid nos? Conc. yo. Faber Auct. them. 5. Diſpoſitio
v. 22. ad mortem. Conc. yy. y6. 6S5. 20. 5§. Poteſtis bibere calicem? Cum ze-
lo & fervore reſpondent: Poſſumus. Zelus in Fide & Religione:
& econtra in eâà acedia: V. Fides. Zelus erga Chriſtum in V. S.
V. Philothea. Euchariſtia. zelus. 6. Dic, ut ſedeant: &c. Tempo-
ralium amor inordinatus: C. 77. V. Temporalia. Divitiæ.

„v. 44. 1. Jymile eſt Regnum cælorum theſauro abſcondito in agro. Ager,

44 S. Anna. Theſaurus Deipara, & Chriſtus. Agri pretium ex theſau-
ro recondito: S. Annæ Excellentia ex Filiâ, Marià Matre Dei, &
Nepote Chriſto. V. à ſimili fere ratione, de S. Joſepho: Conc. 75.
v. 49. & 5o. 2. Obviæ ſunt Conciones de Judicio extr. Conc. 9. 37. 3. lIdeo omnu
V. 52. Nriba doctus, id eſt: Doctor, Prædicator. V. Concionator: in regno
cxælorum, id eſt, ad regnum cœlorum ducens, fideles docendo:

Joann. T. F. 8 Laurentii M. 10 Auguſti.
av. 24. adzezz.. 1 O PeECEe eeD .
v. 25. 1. DQui amat animam ſuam, perdet eam: quis nolit ad horam

uri Lauentii igne, ut æternum gehennæ non patiatur incendium?
ait S. Auguſtin. C. 43. n. 4. f. 757. De Igne Inferni: Conc. 37. 35.
v. 26. V. Ignis. 5ternitas. 2. Vbi ſum ego, illic & miniſter mens erit.
Beatorum cum Chriſto glorioſus in cœlum Aſcenſus. Conc. 41. Vid.
V. 25. Cœlum: Beati. Item Conc. 33. 3. Dui odit animam ſuam in hoc
mundo, in vitam æternam cuſtodit eam. Dolorum, laborum, & qua-
ruúmque in hac vitâà difficultatum, lenimentum, Viwatern . 14*

Nn
Als

ſ. Drey

Polint
lle Cn

1. M.
optimam
1. Tem
. Marthe
in Tem

1. Rt

1eliv

ient eun

lo: Quid
Mmoultam

MWleqiz,

Wria Vote
d Permn
prelenibi
cerehot
Anbeol.
Kriphin

icarn

negled
Nlus.

Lwiſe

Inthbde
Eenln.

fnſn,

NNIIIn
. l
nCN
l gder

7

fum

i.
4

in M

lion ett .
MoeN
.

1

Pphnle
l
R 1
Aer An

i: NN

.

M

a

ne

optimam partem; per eam enim ſalus: Conc. 7. 75. V. Maria V.

ð

“ e⸗ *

in eſte per Annum. 99

V. Beatitudo. 4. Thema idem. In vera fide Catholica conſtantia,
zelus: V. Fides. Martyr. Hæreticus. Apoſtata. Atheus. Eccleſia.
V. Breviar. 11. Auguſti, Lect. 3. Nocturni. §. Thema idem. Ex
poliandus vetus homo. Conc. 3J. 6. Mem. Fructus digni æniten-

tiæ. Cnc. 6⁶. Lucæ 10. à
F. Aſſumptionis! BmæV. 7 J. Aiutg. v. 38. ad fin.

I. Rlarie piiman partem elegit. Ec. Qui Mariam, elegit & ipſe V. 42.

2. Thema idem. De Cœlo & Beatitudine. Vid. F. Aſcenſ. Dom.

3. Martha, Martha, ſo 3licita & Cura Salutis: V. Anima: Salus: Ace- V. 41. & 22.
dia. Temporalium præ ſalute & cœlo. V. Temporalia.

F. S. Bartholomæi Apoſt. 24¼–. A. Lucæ 6. t.
1I. Et Bartholomæum: Vid. F. S. Laurentii, de Beatitud. Coœlo. V. 14.
2. Pellis vitiorum ponenda. Conc. ZI. &ÿ. 3. Qui venerant, ut au- V. 18.
dirent eum: De Verbo Dei. Conc. 6z. 4. Pellis Beracta S. Apoſto-
lo: Quid ad hæc vos, qui pellem lauté & nitidè habetis? necdum

anguſtam ad cœli atria portam creditis? Faſti Mariani 24. Au guſti.
Neglectà Animà, cura carnis & temporalium. V. Anima. Salus. Lu-

xuria. Voluptas. Divitiæ. Gula. s. Exsit Yeſis in montem orave, &*

e
2

erat pernoctans in oratione Dei. Species tibi, Chriſtiane, datur, for ma

præſcribitur, quam debeas æmulari: quid enim te pro ſalute tuâ fa-
cere oportet, quando pro te Chriſtus in Oratione pernoctat? ait 8.
Ambroſ. V. Breviar. hac die Lect. 8. Conc. 43. V. Salus. Et Index §.

Script. in Matth. 7. 13. & 14. Job. 2. 4. Matth.
. à

F. Nativitatis Bmæ V. *. Cpr. V. 1. ad 17.
V. Maria Virgo. Et F. Concept. Fjusdem.
F. S. Matthæi Apoſtoli. 21. Sept. ae . 4.
1. Vidit hominem ſedentem in telonio, Matthaum nomine. Amor V. 9.
divitiarum; temporalium, & quæ conſequuntur, voluptatum; cum

neglectu ſalutis & æternorum. V. Divitiæ. Temporalia. Voluptas.
Salus. Acedia. Conc. 46. 47. 2. Thema idem. Status & periculum,

ac miſeria peccati & peccatoris. V. Peccatum. Periculum. 3. Ef v. 9.

art

1600 INDEX IV. Concionum & Aateriarum:

ait ili, ſequere me. V. Vocatio Dei. & ſargens ſecutuseſt eum. V. Con-
verſio. Fides. Eccleſia. Pœnitentia Confefſio (dum S. Matthæus
ſuum confitetur nomen, & ſe peccatorem) item Confeſſarius. Conc.
V. 12. ⁶οg. Non eſt opus valentibus Medico, ſed male habentibus. 4. Cum
V. 9. tranſiret eſus. Utendum Dei gratiâ, occaſione, & tempore. V. Gra-
tia: Lempus: Vita. 56. Matthkaum nomine Matthæum ſe & publi-
canum nominat, ut oſtendat legentibus, nullum debere ſalutem de-
ſperare: &cc. Breviar. hoc F. Lect. 7. ex S. Hieron. V. Deſperatio.
Petr. Lelon. 6. Vid. F. S. Andreæ. & F. Dedicet.

Math 18. 2
V 1. ad 11. F.ß8. Michaélis. 29. Jept.
V I0. 1I. Angeli eorum in Calu. V. Angelus. 2. Væ mundo à ſcandali
v. 7. V. Scandalum. Imitemur exemplum Chriſti. Conc. 6v. 3. Mitti in
v. 8. & 9. ignem aæternum Mitti in gehennam ignt. Caſus Luciferi. V. Lucifer:
& Damnatorum ad inferos deſcenſus: Conç. 40. V. Ignis: Infernus.
. èè 2 . „ 77. . „
v. 30. 4. Si manus tua vel pes tuns ſcandalivat te, abſeinde eumn &c. Exuen-

nne F. G8. Simonis & Judx. 25. Ockob.

V. 21. 1, SNed haæc omnia facient vobis propter nomen meum, quia neſciunt

eum, qui miſit me- Peccatorum cauſa, Dei Judicis oblivio: Conc. 44.

v. 22. 2. Nunc autem ercuſationem non habent de peccato ſuo- Excuſare malè
facta, vitium hominis hereditarium. V. Excuſare: Excuſandi nullus

locus in Judicio Divino; in quò⅛ omnia nuda & aperta. Conc. 27. . .

v. 24. && tota. Conc. 15. 26. V. Examen. 3. &r opera non ſeciſſem in ets, 4ua

nemo alius fecit, peccatum non haberent. Chriſti Miracula. C. 22. . I.

v. 18. 20. V. Miracula: Hæretici. Atheus. Riſus. 4. Non eſt ſervus major Do-
mino ſuo. Exemplum Chriſti in omni virtute, quod imitemur. Conc.
V. 20. 6οS. V. Chriſti manſuetudo. 5. & ſermonem meum ſervaverlnt, & ve-
= ſtrum ſervabunt- C3. Neglectus & contemptusVerbi Dei, Sacrorum,

Sacerdotum: V. Increduli. Athei. Chriſtianus. Heæreticus. Sacerdos.

v. 19. 6. Si de mundo fuiſſetis: Mundi infelix & malè ſecura felicitas ſcele-

v. 20. rata: Conc. 2. totâe & Conc. y. n.7. Vid. Mundus. Impii. 7. Non

eſt ſervus major domino ſuo. Afflictis ſolatium, Chriſti exemplum.
C. 20. n. pr. f. 22 7. Caſtigat Deus, quem ab inferis reſervat: Conc. 43.
V. Tribulatio. Patiendum. Salomon. =ð F.5

I. Beat
4. denn
lelie, Mel
nianiin/

delti 4.

te Beat
tiouen

mrerinin
in iſir⸗

Cicx; in

epnum.
bſuomo

1 urit
ei K⸗

Aten Filii
Amum.

1. Logem
ll.
NN hn
(lllseda
E. ratd

1.ni

Mlexeene,
uuad
Wr

Vd.

1. Vi
WNta ſe
lem Cnr,
ihtind
ne. 35
ſanlen
4 tten

4

“
Cellnoln .

1l.4
ANir

enun
M
Med
es

7

. 2

M

Alel
4

7 ſk

In Feſta per Annum. 1607

Matth. 5.

F. Sanctorum Omnium. I. Novemb. 1. ads.

I. Beatie Serviunt Conciones 33. 41. 43. V. Beatitudo. Cœlum. San-

plex: Conc. 6a. n. 2. V. Cœcus. Incredulus. Atheus. 2. Lumen perpe-
tuum ad SS. Euchariſtiam: Et hæc lucerna non ſub modio ponenda. V.
Euchar. Lumen: & C. 6. 61. 62.

cti. Regnum. 2. Gaudete & exultate, quoniam merces veſtra copioſa eſt in v. 12.
eœlis, Merces Philotheæ Euchariſticæ. Conc. 6. n. 7. ſ. & tota. 2. Quo- V. 3. & 10.
niam ipſorum eft regnum colorum Beati in cœlo omnes Reges: V. Regnrum.
Beati. 4. Beati miſericordes. V. Miſeric. Opera. Eleemoſ. S. Beati: v. 7.
Notæ Beatorum & ſigna: Conc. 12. V. Prædeſtinatio. 6. Beati qui perſe- V. 10.
cutionem patiuntur propter jaftitiam: V. Martyr. Innocens. 7. Beati pau- v. z
veres ſpiritu. Felicior pauper divite. V. Dives. Epulo. Pauper. 8. Quo- v. 3. & 10.
niam ipſorum eſt regnum Cælorum. Sancti Reges: eorum Patrocinium nunc H
efficax; in Judicio Extremo nullum: Conc. 32. V. Patronus. Sancti.
Regnum. 9. Beati: Beatorum numerus. Conc. 70. 10. Sancti exem-
plo ſuo monſtrant virtutis viam, Conc. 67. n. ö. &tot. “SM
In Die Animarum. 2. Novemb. Jann: ſ.
1. Venit hora, in quâ omner, qui in monumentis ſunt, audient vocem Fi- v. 28. & 29.
lii Dei: &c. Mortuorum Reſurrectio: Conc. z. 5. &. 2. Mortui anudient v. 25.
vocem Filii Dei. Vid. Conc. 23;. Et à Morte judicium, & examen rigoro.
ſiſſimum: Conc. I5. 25. & ſequib. aliisque. 3. Miſeremini mei: Job. 19.
21. Eodem igne crematur damnatus, & purgatur electus, ait S. Gregor.
Dial. L. 4. c. 8. Acerbitas Ignis Purgatorii, etſi ad tempus tantùm: Cone.
37. V. Ignis. Purgatorium. Infernus triplex. Conc. 40. n. 3. 4. Ad evi-
tandas etiam Purgatorii pœnas, quidvis agendum, tolerandum: C. 43.
&nn. præaced. p. Animarum Purgantium bPatrocinium: Conc. 56. &n. 7..
F. S. Martini Epiſcopi. II. Novemb. u& I1.
1. Vide ergo, ne lumen, quod in te eſt, tenebræfint. Lumen homini tri- v. 35. 7.

Lucæ 1I. à

F. Præſentationis Bmæ V. 21. Nov. v. 27. ad 29.

Vid. F. Purificat. S. Annæ. & V. Maria,“mxK·
F. S. Catharinæ V. & M. z„.. Nov.
1. Vid. Ind. S. Script. in Mat. 25. à V. I. usq; ad 14. Item huc ſerviunt,
juxta aſſignatos ex hodierno Evangelio Textus, Conciones 3. 10. 11. 12.
Item Conc. g0. Clauſa eſt janua. Mat. 2. 10. Conc. 41. Intraverunt cum eo ad
nuptias v. 10. Conc. 16. n. 4. & . Mediaä autem nocte clamor fatlus eſt: Mat. 2.
6. Conc. 36. n. 6. ex verſu o. & 12. Pona Damni. 2. Vigilate itag, quia ne-
ſcitis diem neq: horam. Conc. yo. V. Mors. 3. Et quæ paratæ enant, intrave-
runt cum eo adnuptias. Diſpoſitio ad mortem: C. 7o. præſertim; nec non
Mechel de Jud. extr. Arrur rrr rrr illi

Matth. 25.

à v. 1. ad 14.

V. 12.
V. 10.

16002 INDEX IV. Concionum & Aateriarum:
nes fatui: Libidinoſi, laſcivè amantes, amentes. V. Luxuria. Annulus
V. 2. magicus. p. Et quing: prudentes V. Sapiens, quis? Salutis cura. Quis e-

I. contra imprudens? Conc. yg. V. Stultus. Riſus.
LucæI19. S . 2=ð „ „ ⸗
v. I. ad 14. F. + Dedicationis Eccleſiez.
v. 9. I. V. Feſto S. Matthæi, & F. S. Andreæx. 2. Hodie ſalus domut huic
JfJäaäla eſt, es quòd & ipſe filius ſit Abraha: totus nempe in alium mutatus
& innovatus: Conc. 71. n. 7. & tota. De Zachæo V. Beda: Filius Abra-
hæ dicitur, inquit, non quia de ejus ſtirpe genitus, ſed quia ejus fidheem 5
eſt imitatus; ut ſicut ille terram dommque paternam deſeruit, ita iſte ¹
bona ſua partienda pauperibus relinqueret. Pulchrè autem dicit: Er leclt,
ipſer ut non ſolùm eos, qui juſtè vixerunt, ſed & eos, qui ab injuſtitia rch,
reſipiſcunt, ad filios Promiſſionis pertinere declaret. In Catenãâ Aureâò . 15 .
S. Thomæ hic. Et Theophilactus Bulgariæ Archiep. (Sanctus: in Me. υú
nelog. Græc. 8. Martii ap. Bucelin.) Vocatur Filius Abrahæ, inquit, eod M,
v. j. & 6. quod à propriâ cognatione exierit, ſcil. ab antiquâ nequitiâ. 3. Zachze, (ſſegue
Jeſtinans deſcende: Et feſtinans deſcendit. In negotio ſalutis, vocante iu guenr
Deo, non oportet nos eſſe imprudentes, ſegnes, pigros: ſed maturos, α²σ
celeres, ſerios: Conc. g. &᷑ V. Vocatio: Salus: Pigritia: Seria Poœniten- „ ,t
tia: quæ deniq; vel in extremis non eſt negligenda. V. Dom. Septueg. ſe
v. 5p. n. 4. 4. Suſpiciens Jeſus, vidit illun In peccatorem ſummè miſericors: 1 12
V. Miſericordia Dei. Chriſtus. Oculi. Obſtinati. y. Chriſtus mitiſſumus ln
Zachæum ad Confeſſionem & Pœnitentiam vocat: Deſcende: Pœniten. Ma,ſ
tem: Reddo quaaruplum: abſolvit: Hodie huic domui ſalus &c. Docet feitu,
Peccatorem, & Confefſarium, ſuas implere partes. Conc. 69. de Confeſſa- enſten
v.i. j. rio. 6. Zachzee feſtinans deſeende: Sic à Chriſto Euchariſtico invitamur

. efant
aàal dignam, eimque frequentem, ſui communionem: Conc. 59. V. Com- ſ
vV. 8. munio: Euchariſtia. 7. Si quid aliquem defraudavi, reddo quadruplum:

Zachæum mala conſcientia momorderit, qui erat princeps publiecanorum; 16 hi
gquam & pœnitentiâ & ſatisfactione quietavit. Conc. 15. & V. Conſcientia. an
v. 91 8. Hodie huie Domui ſalus facta eſt. In Templis Catholicorum ipſa Salus, mng
v. 6. Chriſtus in V. S. V. Euchariſtia. & C. 6ο. 61. &2˖. 9. Et feſtinans deſeen- Autente
Adit:⸗ Bene uſus oblatâà gratiã, & temporis opportunitate: cujus negle- ſt fn
ctum damnati deplorant. V. Gratia. Tempus. 10. Reddo quadruplum
Dura eſt alieni & defraudati boni reſtitutio; ad ſalutem tamen neceſſa- “l
ria: Pro obtinendo cœlo, & evitando inferno, quævis dura ſuperanda, 4 jn
agendo, patiendo, & fugiendo. Conc. 4;. totâ. & n. y. & Conc. 41. ubi n. 3. m.l
cex S. Hieronymo: Nullus labor durus, nullum tempus longum

Ve .
8 Micem

debet videri, quò gloria æternitatis acquiritur.

OAWIA AD MAOREAI PEI 1οαπ .

RRA-

1iniii
Hn.
1 uiten
ſerut iule
ten tan
Uaineſd.
(aeie

nos.in N.

adhelen.
ECNAH
niontm
H.C
uli
Alumun

Colctn

n

Gis
A
nec
linn

.

1

ERRATA CORRIGENDA.

D praæſenti mei libri calcem, illud atteſton, me eum impreſſum
totum relegiſſe, & meo M. §. omninò conformem reperiſſe 5
*praterquam quòd doleam, tot ſphalmata ſeu errata typographi-
ca (ut ſæpe fit) irrepſiſſe; quæ ipfſe ego in relegendo excerpfſi, iis ne-
glelti, quæ minora, facilè oculo obvia, & benevols à Lectore corri-
genda, videbantur, uti & alia, quæ meum ſubterfugerunt oculum.

Ad hæc moneo, me ex causd ſeciſſe transpoſitionem aliquam Concio-
num, & imprima primarum g4, ita ut tertia feret prima, & ſic .
conſequenter, Quadrageſima ſextadeniq antè, modò ſit Quadra g SP. d2
ma quarta, ex quéô facilè advertè poterit error ſubinde occurrens
circa citationem numeri earundem Concionum in harum decurſu, utè
e. g. f. 178. Iin. 5. Conc. 26. &ũ eſt Conc. 24. Dein impreſſis ſam
fere, vel ad prælum extraditis potioribus Concionum, deprehenſaum
eſt, librum prælo majorem fore, quàm ut und compaéturâ continers

poſſet, ſi, quæ eò deſtinatæ parataq; eérant, omner centum imprime-
rentur, neceſſum fuit, huic Operi ſen libro plures demere Concioner,

demptaæq;, à me ſunt 24; 4quia vend plures, ut dictum, jam impreſſæ
erant, & in iis Citationes Concionum ad centum wa, ; ecum modö
ſint tantùm hoc in libro 76: ad gudicii extr. matertam accommodæ;
ut & bic error ne ſit offendiculo in Citationibus Concionum, vel fa-
cilè corrigi queat „appono hüce numerum Concionum juxta priorem
harum poſitionem prima columnà; & columnd 2, uti vel in hoc libro
contentæ & poſitæ ſunt, vel quu ordine & numero eæ«, quæ demptæ

ſunt, ponentur, Deo volente, in ſequente prælo ſimili tali, ſed à ſe

invicem independentü & aliarum de pluribus alis Moralibus Mate-

riis, ſimiliq; methodo intentæ Editionis, cum Tit. Millefolii Concion.
Tom. II. H M

Rrr rrr rrr 2 Prior:

„

1605

N. „ e 8 „ 0 à 58552 652350 . 406 59356 W 6 dSe e „ 6 6 G6, 2 M
55 Kn R 5 Bee RzR? 58366 2 LER 2 7R NZR 5RN 33* 336 5 3

„ 160 4

rrata corigenda.

Prior: Numerus Conc. Poſterior.
49. ⸗ „ PbProcm. 1.
46., ⸗ . Procm. 2.
47. — Temo 2. - 1.

50. . 2 +☛D „ §0.
zr. „ - 1.

56. - Tom. 2. - . F.
8. - TJTom. 2. . . 7.
Kk9. -— Tom. 2. . 3.
60o. — 68.
6r. -— — – 47. g

69. — 65z.

74.

77.
76.
79.

80.

—

8r.

89.

93.

54.

98.
99.

9 Ie.

gan. 2.

Nom. 2

Tam. 2 2.

in2 2.

Torm. 2.

. uonz. 2 2

—an.2.

101. = ZYom. 2

☛.

Prior: . Numerus Conc. Ponlerior.

Fr.
49.
2 §.

54.

71.

2

20.

22.
23.

Pag.

90.
P.
10.

/

19.

20.

34.

0.

4

1.
72.

74.
lo.

S

Pag. Lin. EakAra. ð Srarera-
3. Procm. 7. quamcunqaue. quacunque.
7. 14. fundamentum. fundatum.
20. 2. præcipitäroeoet. præcipitarit.
10. 6. Agens. Genr.
- 24. Pfſalm. CxIXN. CrxII.
11. 14. Lreéf. 2. Lekt. 21.
19. 13. fJol. 7. Jol. Fy.
20. 17. avertet. avertat.
34. 899. latth. 2. 12. Aldde: Evang. . J. catharine.
2. marg. Doctrinæ mortales. Doctrinæ morales.
= 15. natura. maturæ.
41. 13. cladem quadraginta. cladem, quà octoginta.
46. 6. quid in nobis. quid ni nobis.
.- Marg. V. B. Jo. Zahn. V. P. Jo. Zahn.
47. Marg. Terra motus. Terræ motus.
o. 22. Cſtendes. oſtendens.
71. 26. quæ illa paſſa. CD gqaxæ illæ paſſe.
52. 6. ETegite. Tegite.
. 18. Ex Eſalmo 49. Omitt.
56. 25. pœnitens (Theſauris. imyunitene. (T leſunrot.
= 26. theſaurus EW rrbeſauris miſeric. =òM
58.. 6. excnſki.“ rrahſir —
— 14. urendi cum. urendi vLvim.
62. 29. gquod tum animarum. quot tum animarum.
63. 32. Alex. III. . AdAlex. III.
64. 17. Satlvia. Suevig.
66. urg. Matth. II. y. ponatur ad lineæ 17. Textum.
68. 13. laudus. claudus. 01
70. 2. pergit S. Stanihurſt. pergit P. Stanihurſt.
— 7. clangentes tubæ ſonus. clangentis tubæ ſonus. .Y
71. 2& marg. Peluo Card. Pelveo Card.
* 4* rævVi. —R priori.
. 24 orriſione. horriſonè. 4
72. 2. àaa cum tremore concuſſe- at cum tremore concuſſuro.
. 21. vitd fundus. o. vitã functus.
74. 20. Et hoc planè. Et hæc planẽèe.
80. 6. renuncietur. rreunietur.
— 19. Deum meum „quam. “ Deum meum, quem.
4 RArr rrr rrr 3 Pag.

1606

Errata engende

Pag.
81.

82.

110.

1 1II.

I 1I2.

II3.

114.
111121 20

Tin.
4.
Marg.
23
4.
25.
13. 14.
25.
7.
32. 34.

14.

28⁸.

24.
19.
20.
A fol. 107. ad

Ta3. ige 960
2 3. di 1
23
5.

*

21

nulla oves.
ex utriqdue.

1 17.

4 * 4,-
9 ð.
– *
.

*
*
W

Airipict. ́́M!
quam- fronte aufſus es nude- qui fronte auſus es nuda.

agdi ieparatio.

ERRATA.

Pacis⸗ meminerimus.

oſſlibus cridis.
Idem ſanéti alii.
fragrans ador.
videri manus.

experiretur carmen.

Syl. Dom. 26.
imputenter.

huicipſo noſtro.

Lur.

parieti illititur.

Conc. 9.

comparere debebant.

BDiſe. 19.
qui homines.

Delendum. SM
fulmine decretam.

fulmine decretum.

ſolemniaſtis.

Te.

M
„„
4 4

ſi lubeant. tI
auii facit Lucifer.
vobisque angelicæ.

120.

à libris. 1

mait miſerè. aII

præceptione.
interatéôque.

habitu indultus.

damnetis.

a

H

ee

E Pii ſ⸗ lubeat.
auſu fecit Lucifer.
vocisque an gelicæ.
erratum in numeris lateralibus.
ac ipſa ſeparatio.

ðð mextinguntur,

△

CoRRECTA.

paucis meminerimus. 1

oſſlibus aridis.

multique ſancti alii.

fragrans odor.
viden manus.

HGlv. Diſe. 26.
impudenter.

tur.

pParieti illiditur.

2 Caee 9.

huicipſi noſtro. .
conſultæ urban. düeumpi conſuetæ urban. discumbi⸗

faAudes commiſi.
experiretur carnem.

comparere debebunt.
Conce 7. =

ſomniäaſtis.

qui, ut ſues.

diripio.

re.

Aliberis. “

t e 9 ita miſerè.

perceptione.

*

“

„

*

*

.

iteratõque. 4*

habitu indutus.
t idem nova lex
eextinguuntur.
l Adamnatis.

“ “Z nulla ovis.
Eekexutrisque.“

4

„

—

Pag.

l

Ib.
117.
1.
121.
116.
9:

119,
132.
136.
137.
139.
140.

44.
146.
1499.

z.

N
W.
16.
166.
I2.

.

Nn
DU

wh

.
D.

U

Erata nenke
Pag. Tn. ERRATA. CoakrCcrA.
1I16. 1 Calam. Sde⁵g⁰g. Calawe. Sylv.
117. 88. B. Joann. Biſſel. P. Joann., Biſſel.
119, 12 complecto miniſterio. completo miniſterio.
122⸗ 27. æterno damnat. æternæ damnat.
I25. 13. Conc. præced. n. 9. . CLonc. præcit. n. j.
128. 19 F. 2. S. Fr. Saleſio. . 2. ex S. Fr. Saleſio.
. 23 Et: quod eſſe. Et: quot eſſe.
129. 22.] criminali delictum, criminale delictum.
132. 6. valutantur. volutantur.
136. . marg. ne metuentes. ne morientes.
137. 9. cuſtodiunt. culſlodivit.
139. 20. CLonc. 14. ſuprà. Omittatur.
140. 13-14. exceptam tamen literam. exceptâ tamen litera.
. 20. 2. Paralip. I4. 2. Paralip. I7.
- 32 Joachez. Joachaz.
144. 34. n ogmoitcbant. dignoſcebat. N
146. 323 Fodium orat. Todium orat.
14 %. 30. egquum evertitur. equum revertitur.
31.3 2. Moloſſi vagrantes. Moloſſi vegrandes.
149. 12. de ſerius. de ſervis. .
1533 32, nonpeccarunt. non peccãaärint.
158. 6. non ut preces. non ut pecces.
161. 17.. habitarf. habituri.
163. 3. dexteram. ad dexteram.
166. 6. locum adoptat. locum adaptat.
» 8. mBetum diſtricti. metu diſtricti.
172. 7. ſceleratè vivent. ſceleratè viverent.
— 8. marg. videndo cruce. videndã cruce.
1576. 13.14. Toloſanus Adolph. Brach. Toloſanus Gramondus Nh.
177. 4 gquòd Dei. ſed quòd Dei.
- 20. impii, quid. impii, quia.
28. vigebit dives Epulo. videbit dives Epulo
178 19‧* per potentiam. per patientiam.
179 27. jacuerint. jacuerunt.
—„ 29. Interea Priceps- Interea Princeps.
182. 23 non ſpectemus. non ſpeétamus.
184. 32. tum lecto. tum electo.
186. 7. adorântque. aderintque. D
5 “D Pag.

1403 Errata corrigenda.
Pag. Lin. ERRATA. CokkRECra.
187. 5. mortuorum Judiciis. moriuorum Judicis.
188. 4. propitionis. “ propitiationis.
194. 34. conditæ. Rom. 15. conditæ Romæ. Is.
196. 23. is exciſas. iis exciſas.
197. 3. apud Plinio teſte Maiolum. apud Plinium teſte Maiolo.
202. 10. trepidula turbz. trepidula turba.
203. 31. obvolvere. caput obvolvere.
— 32. ſub tectum. ſfub lectum.
204. 23⸗ periculoſiores. & periculoſiores.
205. 15. Senacenſi. ſenacenſi.
16. FPrfordia. Erfordiaez.
206. 8. annum 1507. annum 1 517.
- 1000. id enim erit. id enim egit.
- 27.. de Vxone. de Vdone.
- 33 ubi cap. 14. ubi cap. 4.
209. 2. III cauſam. S&S& cauſam.
211. 32. fine mundi. finem mundi.
213 3. marg. propheta. rophei.
216 5. permanet. permanes.
- 27. Hiſtoria. Hiſtria.
217. 132 meratum autem inveniet. imparatum eum inveniat 44.
Iſt eine gantze Zeil aus⸗ ventus Domini, uhkratam
gelaſſen. autem inveniet.
218. 9. proprior eſt. Prropior eſt.
— 31. quodmomentis. quot momentis.
221. 13. ſupra natura. fupra naturam.
227. 22. indueitur locatus. ingducitur locutus.
2432 10. tu nullius. ut nullius.
269. 26. & iracundus. aut iracundus.
279 20. iram veritas. iram verita.
282. 13., Lucæ II. 24. Lucæ UV. 24.
292. 32. triſtitia. triſtia.
294. 13. fero & theatro. fporo & theatre.
14. minatus. minutus
-— 22. in Conrado 100 in Conrado IV.
295. 28. occiſerent. oocciderent.
299. 10. curventur. Ccurvantur.
308. 7. Teæxto S. Anton.

Pag.

476

i

Il.

c(cCo.

G m E

mi . ℳ .

et.

e

Lin.

24‧*

II

3 5.

2.

11.

I7.

2.

12.

I10⸗

7
3.
23

17.

23
1823.

31.
21.

21.

1 . 2

19.

35.

24.

26.

26.

9

Beyerlinck. Theſ.

32. fine.

ERRATA.

Maz. prat. 10.

claritatis.

in illam diſtrictione.

Fr. Bierus S. J.
qui humanitate.

nobhbis.

Pſal. 20. I.
2 f. 5a.

perliberatione.

Morabantur.
Tirin. in Dom, 5. 27.
par caminum.
Ernricus Pirling.

meas eſſe volvit.

LI. 10.

in concinno.

P. Steph. Centifani.

Pſalmo . 10.

quippe terrigen?æ,
L. 2. Conc. F.
ad unum usque.
eſſe examinandos.

vVenerabuntur.

at etiam incredulis.
Par f. init
contra Fauſtum C. 75.

& ſolum evexit.
fornacem ardentiſſimum-
nullus meditationi.
Non ita.
Annal. æatern.
ne excomm.
non cis autem.

tanta.

Veteriùs.
Diis immanibus⸗

id refert.

CokRRECTA
Naz. vrat. 20.
charitatis.

in illâ diſtrictione.

PFr. Poierus S. J.

qui cum Humanitate.

Vobis.
Pſal. 2. 1.

4ſ. 547.

Perlibratione. “
Mirabantur.
Tirin. in Dan. . 27.
per caminum.
Ermicus Pirhing.
meus eſſe voluit.
Lelt. 19.
in cincinno.

P. Martin. Szent. Juanik.

Pſalmo 15. 10.
quique terrigenæ.
L. 2. Cap. .
ad annum usque.
eeſſe examinandas.

ur Beyertinck. Theatrs.
venerabantur.
Aut etiam incredulis.

Larte! 1. init.

contra Fauſtum C. ëg.

& ſolium evexit.

fornacem ardentiſſiman

nullus me diationi.
Omitt.
nul. atern.
iis autem.
tantam.
Vlterius.
Diis inanibus

id præfert.

8:8 585 558

Pag. Lin. ERRATA.
610 18. Aaac declinanda.
617. 21. tartarumpœn.
629. 30. in coœcos.
631. 17. pvarentis.
* 31. Keo de la Plota.
3. Caſpicum.
634.* 17- aut lapidis.
636. 7- quod tibi.
637. 21. cclo inter.
639., 27. non deſinit.
640. ulIt. veram propen.
641. 192. brevibus monentis
64 5. 20. mendaciſſima.
650. 28. multa.
62. 30. eyx Catholicis.
6 173. . 2. omyerto.
13. paaſtorum.
6, 18* penult. Couthym.
667. 31. maortem patulis.
672. 9 incuriis.
692. ult. R. D. Bened.
694. 22. cacuchonia.
ult. Hagec. ejus.
697.. II. ſed iniquis.
701. 22 viriditati.
705. 23.0. C. Pauli.
72 f. ult. hodie quo.
727 13 1 m Sirantar.
728. I19, ovwviculum.
742. 33 abſimiles es.
743⸗ 12 marg. magna jus.
773. 22.. quando magis.
777. 33* comminabatur.
764. 29. utihabeas.
767. 30. anathemazimamus,
262. 19. in LX. Articul.

Avocare.

E CoRRECTA.
àl declinanda.
tantarum pœn.

ita CCECOS.

parcentis. SðJUMGUD
Rio de la Plata.

Caſpium.

àad lapidis.

quot tibi.

. coœlum inter.
Nnon deſint.
venum propon.

brevibus momentis.

mendaciſſimæ.
multæ.
4 & Catholicis.
imperio.
paſſorum.
Euthym. J
mortem patulis ulnis.

injuriis.

rugiunt.
Rmus. D. D. Bened.
cacophonia.
Hagecciut.

ſed inquis.
viriditate.

CLornel. in Epiſt. S. Pauli.
haogie quoque.
flalvantur. 4
oviculam.
Abſimilis es.
magna vis.
quantò magis.
conjurabatu.

ubi habeas.

2 anathematizamus,
in IX. Articul.
. avocarxi.

.

l.

=
—

—

ihe

4

FPrrata corzigenda. 144411
Pag. Lin. ERRATA- CokRECrAXA.
792* 26. excideretur. excideret.
797. 11. aſſignent. obſignent. HW l
798. 20. hac mtnumione. hac opinione.
831. 22. di eyvrpandi.
876. 28 amat. amabat.
292. 29. ſi venditante ſe venditante.
994. 3. mare SS. PP. more SS. PP.
396. 9. Zelo vexit. Zelo rexit.
944 16. ex prædicatione. ex prædictione.
9 59. 3. marg. cometam. cometà.
973 22. accedendam. aaccendendam.
996. ſ. exercuerit- excreverit.
1000 18. Tit. Patroni. Prodromi.
1022. 20. peropus. er opes.
1027. 31. Judice Chriſto. Fadict Chriſto.
1043 8. ibilocis in marg. citt. ibi locis citt.
1049. 16. VWaldingo. Wadingo.
1056. 4. concurre. concurrere.
1078 10. mortem appetendi. mortem oppetendi.
109 7 1J. eymundatâ priůs. Adce: ritè per debitam Confeſſio-
- — NB. Iſt eine gantze Lini aus⸗ nem &poœrnitentiam con-
„ gelaſſen. cccientiä.
1096. 24. gravum. gnavum.
10984 antepen. peccato Tonſtiuto. peccato conſtitutæ.
1116. 19. Eccleſiæ. Eccleſia.
1135 20. Sic ergo. Sit ergo.
1I136 2, ktemere. teneré.
1119. penult, recenſe- recenſeo.
1168. 14. ponit inſra cond-. Vunit infra condignum
174 10. de curſu. de auſu.
1180. 31. propter, Ac=. Propter me, ac.
1183. „½ 7. oblatam. ablatam.
1186. 7. in olina ipſius. intima ipſius.
1187. antepen. Conc. fæacund. Conc. ſecunda.
1190. 2. qui venient. qui VYeniant.
1191. 26. & 27. Templa. Templo.
ult. omnium Domum. omnium Domm.
3197. 13. lacobus Lagnez. Jacobus Laynez.

161 2 Prrata domigenla.
pag. Lin. ERRATA ESrkEcd. ,
1202. 13. Peamifeniian. Pœnitentiæ.
1202. 13. vita imparq, vitâà impura.
1208. 29 miſeretur. miſereretur. .
1211. 29 fſJatis, quia. ſeitu, quia.
1234. 23. auditam. audita.
1237. 9. marg. peccati etiam. pecxatim. Kil n mort.
1277 21. Lecipiendi. Aeſipiendi.
1281. antepen. Blaſius. Bloſius. 8
12 84. 21, ſeu nunquam. Enuedoam.
1285. 10. etiam a f. 232.
1287 antepen. amonenda.
1297. 24. Genuenſis. S iageyenſt 8.
1301. 22. in more non habent, in more habent.
1304. 4. ohbtz. Obitz.
1325. 10, multis noviſſe. multis nocuiſſe.
1330. 20. F. in iz. 2. n hiß.
1331. 175. 2 ſ. 1kdLdAD. Aſ. 165.
26. ut ſicut ſeſe. ſicut ſeſe.
1332. 1898 profiténdum. præfidendum. “
1379. I. Vel hic in purg. vel hic vel in purgatorio. “WZ,
1391. 2 ſ. agamur. Aagamus.
1396. 32. Ut ſe filium. uUt te filium. ““
140r 29. lUlapfus reparatio. lapſis reparatio. “c
1405. ſ. Obiicio. abjicio. “
1407. 10. quia ea non movetur. Agui eâ non moyetur.
1412. 20. Objecit. abjecit.
1418 14. Aarca Verbum Dei. circa Verbum Dei.
1419. 19.19. lucrandus animabus. lucrandis animabus.
1420. 18. Dei oculis. Dei oculuuus.
142 1 .. g. ne Deo commend, re Deo commend.
1437. 23. temeritudinem. teneritudinem. .
F 17 N 1 §.

ttb⸗

—

☚

e

rrre f .

——

—

—

MIILLEFOLIVM
CONCIONATORIVM.
MORALE SACRV—M

SS. SCRIPTVRA ET PXTRIBVS AC ECCLESLE

ROMANO-CATHOLICE DOCTORIBVS ALIIS CFE
AVTHORIBVS EI HISTORICIS PROBATISs E

ſolidè ac ſtudiosè decerptum-

orEEIS 10 MVS I. 1B5b1τιι
IVDICIO ENXTREMO.

Concionss LXXVI, in omnes & ſingulas

er nnum DOMINICAS & FESTIVAS DIES
V min: variè digeſtæ. M⸗ 1g n. AE
Mores piè, chriſtianè ac beate Jormandas.

In ſubſidium & uſum Concionatorum & Paſtorum Anima-

rum; nec non in perutilem ſacram lectionem quorumvis
ſuæ ſalutis æternæ ſtudioſorum.

—

Singulari ſtudio, operà & praxi multorum annorum, concinnatæ, dize,

notatæ, partim aubtæ, & nunc demum prælo ſaljacte Cum Iadicibe:
I. Concionum Generali. II. S. Scripturæ. III. Rerum & Hiſtoriarum.
IV. Concionum & IThematum in totius Anni Dominicas & Feſta.

JoANNE JAGOBO MECHTL, SS. Theol. D.
Proton. Ap. Canonico Herriedæ.

A. MDCCI.

7779

110

5

1 1 7 1 1 20

S T 0 V

R

N Focus O Salance Q

H J K 1

G

F

E

XY

X

W

VierFarbSelector Standard* -Euroskala Offset

19

18

17

16

4(Copyright 4/1999 VxVMaster Gmbl unww.yxymaster. com