nerant , tanquam Sanétulumj tu interim ia

u

€9ne

Humiltatis,

Mu

uj confpe&u DEI, tanquam cadaver putridum

J

foctes , quomodo gaudere potes?

lt

LV. Contemplare eheu zternum illud

ln

Veibum , infinitam illam Sapientiam , ipfam

h

Majeftatem , velut flultum & mentecaptum ,

)

vefte alba indui , & per ludibrium circa Prine

cipum domos deduci , ut illorum jocus &

H

ri(us fieret.Deniq; afpice cundem humili fcae

belloinfidentem , cmnium peripfema fieri ,

omnium fputa, & fanies divinoillo vultu exe

cipete,

Sic mundi conditor & ipíc orbis re»

i

demptor, tanquam tertá indigous, & Solis

il

afpe&u habitus eft , & tu adhuc honerari ttu

n d

fufpici adhuc velis?

"T

ul

PRAXIS

YICE

I, Alierum di&taacuta , vel faceta nen res

n

fer tanquam tua , fed gloriam authori tri«

(

buc: Noli habere guftum , cüm alijin re

&liqua t

anquam exemplum te imitantur.

"ll

H. Cum a&uabaliís honoraris

,non tibí,

r

fed Deo honorem talem exhiberi crede, ideóo-

THI

que dic cum Davide: Nen nobis Domine,

M-

non nobis,fed Nomini tuo da gloriams

TU

1

GRADUS SEXTUS.

Cupere ab alijs contemni.

j d

27

I.

Alis velle debeo ab aliis haberi ,

jnt

& mi-

( -qualisfum, Sum autcm rifer,

Ícrae

a

1

Gradus fextus

[

M

ferabilis peccator , ignorans, turpis , & Ia.

(

cptusad omnia, Deo ipfi rebellis, Hinc quid

j

g

4

mirüm, (i nemo tecum agere vellet, fite

li

prafentes omnes

p

"

indignarcyntur? monftrum

vident,

jai

/

]

ql)M J

H. Quis tibi zgré ferret, & Rcrqdilinium.

traxfiens, nates cehibeas? fi hominem pefte

!

n

u

eut lepra infectum etiamàlongo fugias? f

,;omodo i

ftultum al-iqucm quid dicentem, &aut agentem

rideas? &i hominem paralyticum ad dome-

" J'Diul

ftica officia non adhibeas ?

Ea reverà fter.

mm H R,'

((:Cil c"P ]

quilinium es , quid miraris, fi alii nares co«

hibeant, imó pedibus te conculcent? imó,

"m

& fic nimis pretiofus haberis , dum homines

V Deom

fuper f'erquilinium hoc ambulare dig^»an.

lur.

Peftem , tabes, vitia contagiefa habes,

"I

quid mirum , fi te alij fugiant ? ftultus es, ad

ï,ö Des

tihil ratione & fne fan&to uteris, quid mi-

rum , flaliorum jocus fias? Paralyticuses , &

Aibdits

at &

veré ad nihil utilis , quid mirum , fiad nul«

lum officium adhibearis ?

jry,

IL1, Cüm ab alijsconcemneris, cogita il-

ss

los tantàm partem aliquam inejtiacum tuae

hont, ]

vibilab!

ium & imperfe&ionum videre, quid primüm

agereüt , fi totam illam vitioram tuorum

il (

faniem viderent , parüm plané adhuc a.

l, iti u

günto

abeícere

IV, Eccevocantem me, & mosentem me

wiatis

ià fzculo Deum, ah quantum Deum , quàm

a u'dcq

türpiter contempfi ? & proh dolor, quoties

u

adhuc

l

]

EHymilitatir,

17

?fl&il)

adhuc füummum illum Deum , ad eftiumani-

incqu;

mz mez ítantem indigné abigo ? Et hzcà

W

me verme , non homine quotidie patitur

fumma illa Majeftas, & ego homuncio , fi

»nftrunä

ab homine contemnor,adhuc egré fero? mis

tlit t,

rer, quód in mecontemptu dignum videam?

wit

puto menon commeritum fuiffe?

i

V, Cupiam ergo contemni . faltem , ut alie

ii

quo modo temperem indigaos illos contems

lo

prus, & injurias, quibus fummum illum Doe

Iä M-

minum & Redemgtorem meum tàm indigné

O o

'affeci, Cupiam omnibus poftponi, ut com«

pl

penfem illam injuriam , quà Deo creaturas,

Vnint

peccatum fummz bonitari przpofui.

TE

VI. Deum illoipfotempore, dum tucon-

hlth»

temneris , ab infinitis hominum millibss

u

negligi, fperni, & contemni, confidera: f

m&mi-

ergó Deus incnarrabili laude dignus bac à

te fubditisfuis,ab illis , quibus exlum pro-

TT

t

mittit, & fanguinem fuum dedit, patienter

fert, imóillo ipfo momento illos alit , & à

lü

multis periculis defendit, quid ergo , Deus

n

T

bone, xgré feram , fi curpe mouftrum noa

nibil ab homine cootémnar?

j

VIl, Contemai, viliferi, tanta dignitas

at

hi

eft, ità ut fi contemneris , prz bumilitate

erübefcere debeas , quód Deus ad tantum

digaitatis fatigiam evehere te diguatus fit.

t

um

Nam videquid dignius? quid magis Maje-

erbis Re-

yout

Raccplcnuxnkquäm ipfi Chrifto

alhi

dcmhiocori

12

Cradus feptimur

demptori fimilem fieri? Similis magis figg] /

i

mon potes , quam eüm fis opprobrium & ab. ^

jectio plebis,

l"ult !

PRAXIS

[

Gaude , cüm tua confilia, fa&ta,di&a Car-

h-E

Í

punt r,velcontemnuatur. Gaudecüm à fu«

n

perioribus,z qualibus, aut etiam inferioribusg

W,;lml

nullustibi exbibetur amor aut favor, anim$.

Mguon t

45 tua apparet infipida, Noli ftudere,ut igno.

"LU fll[?f

rantiam tuam in re aliqua obtegas aut diffi-

li f

mules, fed cam

potiüs prode, ut inde con.

yie DX

tcmnaris,

gcho

l

m

GRADUS SEPTIMUS,

urde

Nole landari,

l

gumt

1 g

Ut me Jaudantob niala opera, & ab.

gidiqu

I.A

eminatio cít, aut ob bonaj; At &

anbus

at Oet

ex bene illo opere demere vellem, quod bo.

num noneft , vix aliquid boni remaneret,

I Q

Tàm opera mea bona plena funt tepiditate,

ag

frtumeft

negligentiifque , amore proprio , fuperbiá,

veré tanquam pannus meaftruatz, in quo vix

n o

aliquid folidam elucet, & hzc laudem me.

pnaccid

t£cantur ? timere

potiüs debes d tali opere ,

ilegoa

q"uä m gloriari,

10 oy

I.

Veré dum laudes ab hominibusob

at effe

V Meri

Opera mea affecto , fur fum fpiritualis & fa.

&rilegus , quid enim ? cujus auxilie, cujus

LU

Opes

-

Elumilitatis.

19

hii

epe, cujus viribus hoc perfeci? Nonne follius

'ium& i

Dei gratià? feli ergó illi laus, illi hoaor

convenit , ille fur ergo fum & facrilegus,

dàm laudem uni Deo debítam míhi furor , ó

Ícelus,

li w

IlI. Et fit ità,fece:is (emel actum bonum,

n 1'[«::

CT

ergóne laudedignus? fiquifpiam millemil^

lionesalteri deberet , & pra paupertare fol-

At

uugnn.

vendo noneffet, femelveró obulum fglves

uf

ret, an fuperbiret ille, quód Dominoíuo

tàm bellé fatísfecerit ? En quantum debes

Wt Qb

Domino Deo tuo? Ecce fí à muadi creatioae

ad hanc horam vixiffes , & omnes capillica-

I

pitistui , omniaeffa tua ; quidquid intecft,

Deum ardeatiffimo amore dilexiffent, &tu

totus amot fieres, nondutm tamcn pro ünica

gratiz guttula Deo fatisfeciffes, dum frigi-

lhklb

dum aliquem actum elicuifti, & putas ; te ab

1j kl

omnibus laudari debere, quafi ncício , quid

boniia Deum contuliffes,

ïuod h

V

IV, Quidlaudari volo , quód , cüm peca

i

care potuiffem , non peccárim ; &c. ? Nonne

vl

ftultum effet , fi quisin foro proclamaret ,fe

Rumil

rem heroicam feciffe, quód domefticos fuos

u

nonoccidiflet ? ita eít, teaeris hoc facere ,

i

quid ergó magani memeati, fi facias? aut fi

b:num opus feciíti, decies & multó fzpiüs

jnd

Deum effendifti.

V, Meritó nihil facere debes hdminum

jl

,ai

lfudcs, faQanc & falluntur, fcis & cx Pm-fxs

Ll

qu

20

Gradus feptimus

es , fzpé teiniliare , obquam te laudabunrt,

"

omnium minimé potuiffe , aut egiffe, aur

num-

g

etiam ilfam rem non intendiffe, & quàm in»

conítans laus ?

M

n

u

Vl Áut quitelaudant, & fufpicinnt, ho,v

/

mines fuat , vulgaris vitz, aut fasctz, Si vul.

um

j

t

garis, impoffibile eft, uc tua opera illis tan-

toperé placeant, quibus ipfa perfe&tio, nem«

yi

pe Deus; non plaeet. $1 Chriftus cum omni

D

j

fua fan &itate fatuus , & Deemoniacus audijt,

tuapudillosfaccuseris? fi fanctz , aut Ípee

j

€ieiua externa faliuotur , aut quia humiles

jm u

Íunt , etiam patibularios fe meliores cre»-

dunt.

liud et

W

p

VII. Heu quàm Chrifte diffimilis fis, càám

laudaris ? toto corpore exhorrefeere deberes,

f, Ti

& pro magna poeaaà Deo ob peecatum ali«

p

Qitanty

qued admiffum reputare. Reverà hzc via.

€hrifti non cft laudari , fed via Chiifti et

m

umang

fperni , vilifieri , contemni : Quis ergo tibi

qmext

animus erit , fi laudaris, dum videste à Chri-

fti tui via, quafi indignum illius confortio.

p

MtJm.

extrudi..— O quàám gravis peena eft amatori

Chrifti, à Chrifto fuo tàm diffimilem fieri ?

Mimdnt

Expallefcere deberem , non erubefcere , cà

lÁciun

laudor.

j

tquidgt

VL En ftultitiam inauditam, adefi Chri-

UA

wed

ftus, Regnum zternum pro bone opere dare;

V 0mn

vult ; adeft bomo , laudem promittit fta-

dim perituram, mox tu. laudem momesta-. :Niff;

neaxn

Humailitatis,

21

ilp neam afpicis , & pro zternoillo preemio per-

"h. mutas. Si adcó gloríam affectas , cuf'non

Qj aternam potiüs, quàm breviter duraturam?

IX.

En, Deus qui czlum & terram crea-

h vit, tanta opera , tantam macbinam, qui

/n, €mnia agit infinità perfcdtionc, tamen vix

liiy, 6b hzcab ullo hemine veré laudatur , & tu

, fi exiguum aliquod opufculum facis, plenum

wmj fordibus & tepiditate laudari cupies?

TU

PRAXIS

ii

iunilt

]. AGiones tuasvirtuofas, maximé fi paue

w Jatim extraordinariz effent , & quidquid

aliud exiftimationem tibi parare poffet , tu-

[,dn dios& abícondas,

du

Il, Time, cüm laudaris , ne tibi eaà Deo

um

leco pramij tuorurn bonorum operum fube

j

j mittantur.,

[

I1l. Frequenter cogita, quàm vanz fint

Qd d

t l

; humanz laudes, non folüm , quia fuat bo»

num extrinfecum in honoraote exiftens, ane

Hcïü(i'

guftz & ratiore temporis, & ratione perfo-

"

fed etiam homines illud Jaudant, &

f at

jnarum,

i seftimant, qued illisplacet, quaudoque mage

.'km Efp

/

ni faciunt , quod plerumque iseptiffimé, Fu-

qu

gc quidquid in minifterijs fpeciofum eft. -

ld

IV, Cogita, quantó magis laudem à Deo

li

"

lt

quzreredebeas, ut qui folus intestionem ,

àqua omnis bonitas actio-um dependet,

jht

jentie

sogaofcit, & cujus judicium pluris facien-

)

]

22

Gradus Offlavus

;ul. :

dum,eft, quàm judicium emsium hominum,

nill

& Angelorum, Undedicendumcum Prophe.

1

l

ta : Sana me Doimniae, & fanabor , quoniam ,ang

laus meatu es. Aut cum Philofopho quedam; -

o

Hzc ego non multis, fed tibij fat enim mage

du

num alter alteritheatrum (umgs.

'i//ühæ !

GRADUS OCTAVUS, jj

Defecfus proprius libenter detegere,

|

N ftultitiam, & deteftandam fupcrä;ïi

E

;

»

j

q&(ï

I.E

biam! coram DEO , coram divinis -

.-,;1t&03

eculis peccare non erubefco , coram hemini-

[

bus faterierubefco« Si Deusvidet,aoncuro;

W

|

)omin

fi homines audiant,confundor, Nonné hoc eft .

jat4tt

]

luris homiaem, quàm Deum facere ?

. M. En fidefe&um in corpore habes, eurris, " j

& patcfacisomnia, ut fanéris; fi vuláusin !

ET

anima habes , abícondis, Nonné hoc

f& velle.

erire ?

jentia

IH Eó & libentiüs defe&us meos patcfa: mptt

ciam , utalijex vitiis meis, & tot imperfe. *l

&ionibus có magis Deum laudent, quéd me "!'"

)

6

fceleratum tamdiu patiatur.

Ánitz

PRAXIS

l. In confeffione peccata tua 6ncere, ii

A

prout funt , fine palliatione explica,

H. Superiori tuo confcientiam totam des 1

&egc , ctiam finc figilloconfefüonis.

1 i

$^ Gags

;

Humilitatis,

2$

dttiy

IiI, Gaude defectus tuos publicé promul-

gari, & penitentiam tibi propter illos in«

Itl

jungi.

D

1

T

1V, Eos,qui defe&us tuosaliisdetegunt,

pro bencfactoribus agnofce , velut illos, qui

1] t

de macula ia vultu monent , ama propterca

-

illos, & gratias age,

J

GRADUS NONUS.

dmgm

Deo fe [ubjicere.

Erpendam ineffabile DEI beneficium,

us

p

qui cüm videt , me mihi ipfi Dominurnm

1 n

m

& re&torem effe non poffc, fed velut infans

100 CUU

tem cultro in perniciem mcam uti, ipfe meus

Dominus & rector effe vult, & ad fuam vo«

UT

M

luntatem me totum dirigere , quàm gaudens

t

me jam illi fubjiciam? & me totum velut

infans nutrici tradam ?

[ n

Il, Quid eft Deus ? Potentia, Majeftas, fa-

Wt

pientia , Juftitia , Bonitas ipfa , quid (um ego

Impotentia, vilitas, ignorantia, peccatum ,

malitiaipía; fi jam dignum eít, ut homo

ïro!iülf"*

m !

impotens , homini petenti , vilis magnifi-

co , &c. (e fubjiciat , quomodo ego potentiae

infinitz, terrz gleba me fubjicere debebo f

in minimum terrz foramen me abdere de«

?

berem,

li

IlII, Cogitabo Deum , quidquid mecum

p

'",'l fcgc:it ) errarc non poífc , omnia providere ,

omnia

"

"Ü

24

Gradus nonus

omnia ad majorem fuam gloriam dirigere, & M

|

quiainfinité bonus, omnia ad aoftram uti-. u

litatem derivare , faciat ergó mecum , quxd- "

quid velit, exaltet & deprimat me, faucc & cläcmP

affüigat me , faciat ex hoc luto divinus figu-.

nrl

M

lus , quidquid velit.

IV.

En omnes relique creatuiz. fubjis /

7'[) cn d

ciunt fe DEO ad nutum cjus, & tamen non

J

noverunt , quàm magaus ille fit, cui fe-

fubjiciunt ; ego novi, egoexperior, & folus

dico , non ferviam.

Vz.

j

V« Quaatus, quantus fum, Dei fum, meus |

non fum , omnia in me illius funt, ille fecir

|clt

me,& nonego me,imócüm perdiderim me

4

i5

ille redemit me ; de me ergo difponere ni;

h

Den

poffum , quia meus non fam , ergo Patrit

ia ,

fum; fervus fum, ergo Demini [um

rev

yhut p

dcmptus fum, ergo Redemptoris fum j crea«

tura fum , ergo Creatoris fum,

- donen !

VI, Erubeíce ex animo , quod ipfe Dcu- um

fe tibi fubjiciat , & vel ad unicum nutum. -

Qtens

L Co!

tuum fe tibi infundat , ad te, quoucs vis; vcï'

f

H

niat,

Et jam tu ?

uc:go

PRA XI —S,

qulbusxpl

L. fa omnibus occafionibus ftudios?: ve-*"""'

,

luntatem Dei bonam, beneplacentem, & pers "

*ti Deo.

fc&am inquirere,

Il. Eidem fuam voluntatem magna cu

gnos in

£ adlario

&quanimitate conformare,

III. 6314

-

Humilitatis,

2j

1 dilïgmi;

II 1. Gaudere, quód fumma ejus voluntas

Witgs

in te femper adimpleatur,

"""m;qui.

1V, Oprare & procurare, ut alii etiam fc

fs

cidem peif: &iffimé conforment,

fin'nuslig;

V. Dolere ; quód tam multi peccatores

tantz majeftati fe fubjicere , eámque ut par

Ut (u&i;

eífet , venerari nolint,

t

Ít, d

GRADUS DECIMUS.

t &hol

Subjicere fe omnibus.

r met

ls

1, Y2 Cce Deus non folüm Matri fuz, & S.

Jofepho obediens fuit, & fe fubjecit,

J

fed ip(is peccatoribus, ipis carnificibus, imó

Wc [

9 Pt

ipü Damoai, dum ab ipfo in monrem ex-

celfum , & pinnant tcempli ductus eft.

Ettu

(s t

adhuc putas inconveuiens eífe, te homua-

ld

cionem hominibus |fubiicere,

Item Deus

tanquàm fubditus tributum dat , tanquam

T

impotensà facie Herodisfugit,

qp ii

II. Contempare ia omnibus hominibus

osi:svi»"l

Deum exiítere , ilios totos occupare, quan-

ta crgó fuperbia fit, non fe fubiicere illis,

quibus ipfe Deus fe fubiicit , & in quibus ha«

bitat,

Masi !

I1I. Perpende omnes homines incifabili-

IW/(','

terà Deo diligi, prefertim Religiofos effe

magnosin confpectu Dei, effe aulicos, efís

j/ CWF

confiliarios, filios Dei , & cgo faetidiffimus

tantig

B 2.'-

y i

1

16

Gradus decimus

tantis me non fubjiciam ? qui olim ful-

* )b

gebunt , &c.

-s

I V, Perpeade atteaté omnes fratres tuos,

TA

eífc magnos benefactores, & Deum propter

illorum preces & merita inbihere Juftitiz

gladium , quó te aliàs jufté percuteret ; illos

0f

eífe , propter quorum preces & merita multa

tibi dona dat , à multis periculis te liberat,

!

i

qui itaque animus tibi cffe debet;cüm talem

( 1001

Davidcm a(picis,

3' tlfm u

V, Certó fcias , tejufto Dei judicio infer.

fg[qu' qll'

num meritum effe fceleribus tuis , ubi inter

yim

infernales illos focios , doemones, & damna.

g

tos zternüm arfifífes.

Jam vide; ponit te

: O

':cm,COF

Deus(qui inter Doemones xternüm ponen.

dus cífes ) inter nobiliffimos amicosíuos,

iícator

iatereiectos fuos Nonne jam omnium pes

juere , €

dibuste fubiicias, nonné te velut lurconem

adbuce

sliquem& patibulo liberatum inter hos auli«

ittit,

Iil, f

cos rcputabis ?

PRAXIS,.

g Deu

L Nunquam alteri tuum judicium praa

lt , «

gnfuot

ferre prxfume , fed alienum fequere, nifi ma«

nifeíté fit erreneum.

a6def

l1, Etiam à verbalibus contradidionibus

Deus t

fingulari ftudio abftine,

qusntur

lI. Voluntatem quoque in rebus licitis

tu opera

cum aliorum yoluntate conforma,

IV, C

IV, Honorificé femper de aliis, tanquam

trum ,

Ánilani

fuperioribus loquere,

V, Exs

-

!

E

,

Humilitatis,

2

T

V. Exterioribus ctiam fig,nïs; & actioni-

- bus tuam fubje&ionem demonftra,

fity lm

)cuum?,f G R A D U S

UNDECIMUS.

t i

KCrt s ]

Humilia officia appetere.

t t

l.

Occertó fcito , nullum in tototerra«

d

rum orbe officium tàm vile effe ,

lm i

quod non pro te fit nimis fplendidum ; cüm

cním cx te ad omnia ineptusfis, & indignus,

Mheo tl

utquifquam tui recordctur , obftupeícere de-

j din -

bes,cüm vel ad minimum officium adhiberis,

, u

tanquam ad rem pro te ni mis magnam.

!C; POW l

Il, Contemplare fummam illam majefta-

i pot

tem,coram qua czlum & terra tremunt,; ante

Tcolutt

piícatorum pedes genua fle&ere , fordesab-

m

luere , extergere;ofculari, &c. & tu erubefces

pl

adhuc có te demittere, quó fe Deitasipía de-

eirTa

a ittit,

HI, Perpende , reverà nihil vile effejquod

ipfc Deus facit , aut quod quis prepter Deum

facit, quodjam tàm vile officium, quod

jcoo t

quii

non fuo cxcmploChriRus priüs fan&tificavit!

.

*

1mo

de fa&to , quidquid tu facis, coeperatur

A

Deus tecum, Si ergo Deusnon dedignatur ad

quantumvis vile efficium tecum cooperari ,

dulb

tu operari erube(íces?

IV. Confidera commoda humilium offi-

rifto

ciorum , nam Deo magis placent, Ch

r

L

ftices

affimilant, proximum zdificant , demc

Íubs

B 3

V(hc

E

Gradus duodeabenus

fublevint, te tpfum humiliaat, ab iavidía li. ï;ur'llïsg"

berant, merits auügeri faciuat, & quietem " :

auimi concil:ant,

i

PARCA X IS

!

?

L Optatibià fuperioribus talía impgni; :

] NSMU

at Chriito fimilior fías,

m[iäculn

tür,

i, Offertead illa, rogá

que , ut injungan. 'i,!ll Tual

ä,,lai:flql

Iil, Ultró, fi occafio detur, ea elige,

j 6a

1V, Cum magna alacritate eadem perfica,

1 qui

GRADUS DUODECIMUS,

p

$t 0mnius inutilem reputare,

L 4" *Ogita , te fervum effc , qui femper

zgrotct , íemper ledto decumbat , &

exfolius Domini fui fumptibusfuftentetur,

peterítnetalis fervus utilisdici? Ecce fervus

Dceies ; fed qualis? femper zgrotat anima

tua, femper in ledoimperfe&tionum decum«

bis , íemper phermacis gratiz divinz fuíten-

taridebes, Nonnecrgo omnino inutilis es

fervus Domino tuo ?

ll, Perpende, omnes homines quomodo

carerete poffint, ut taceam de Deo, . Ecce So-

cietas fine ce zqué floreret, imó meliüs. To-

tusorbis finete equé ftaret , quilibet fine te

viveret;ad quid erge neceffarius es ?ad quid

utilis

7

eN

2$

44 Iäu'mz' litatis,

E]

Sl:bf;ïl*

utilis ? efïicïal, s'qv,ia: ?örää??ï

f t^

meliüspeificeret, ..

;

Qv o* 21

" i

?

PU

li i

I.Näm;mæc;ulümgsswduuügut ha«

norificum Wfdera vel ambi,

NW&LW .

H. Tuam incptitu&i

nem ultró fuperiori-

bus , aliífqu

c manifeíta,

at

IiI. Gaude,

fi alij tibiad honori

ficä Oæa

17j j

cia prxferantur.

IV. Si quid boni per

te operari dignabitur

MM

DEUS , ceum infirma inun

di elegiíle ite-

rum proftere,

X w

JH

*

r

sl

]

dubenet

dee

U

;/

f

L

n a:imlï

V

v

st

äw

5

/,-('*

N

E

:

aiclilte

E

m

ää*b

Q

Cs

2

od

^

gintia

-'&'

s

d

w

[

29

uj

.v'

$s

,

'

X

h3

CC

À

T

*

8

V,

z

T

$9.

*

*

M

G

a I

*

:

Vg

d

gl P

jj

Y

Ü

4/'9-4

eQæægg

Mr-; g.

ii

JA nlm fv*if*z?

*

" heciro

2 D

Mæ.

"*äm

lm s M,u;ä» s ,

s

32[

J

u

/

d

W«

h.

M

3

A

ais

x

:

-

Em

—

E.

-

g

z

-dpen

oA . AMBNRNES

—

-

"

*

- d

x*

st

"

d

a

M

d

"

"

i

im.)

T

»

|

*

h

&

L

E

W.

$s

*

-

&

2"

«

"

*

*

L

E

^

r

H

F

^

u

&

"

E.

*

&

&

A«

—

120 cm

ä

—

e

s

R

o

|

-

Q

$o

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

15

l

x

Balance

——

d

O

:o

a

ä

Hj

D

s

;—

Focus

N

EC UTBO D

12

d

&|

HHIIHIIIIIH

COR RE,LEG!O

1

IN SAcnA Oc;mu.»wl—

12

E

EXERCIT

lORU e

10

SPIRITUALIUI—

11

Solitudine commorantis:

—

o

Q DP DAPRKL]—

10

PAW LOWS

SKI,

9

.Societat. Jgesu Theolo

con(mprz.

p

8

Adjun&is Exercitijs Spiritualibus —

lenaTi: per R. P. jacr)bam Noüet $,

ä

plicatis ; & brevi Differtatione de — —

IX

. Anilitate R, P. Joannis San &ij

—

| I

Ord, $, Bernardi.

5

5

6

EÉpirtio SEPTEM A.

€um Gratia £3. Privil. Sac. Cef. MI—

Ef Facultate $u periorusns

4

5

B lI m

? *

HIIIHIIIII III.HI

AR m

*(8r

imid

——

s

TOE

HS [45*

P

*Ie*'

äï

DIL iNG*vf ——

N

pud Jo

2 w*a—

I

—

2

HII P Ill

& Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

äx?

ällllwHIIIIHIHIIIWIIIHI BU

IIIWIIHHII,H

1

cIxm

1

3

4

5

12

s

—

»