puonem, Bersardin. de Buflis ferm. 2. de Afj

X

m

fumpt. $. 24, Virg.

B. Marsn Firg.

SCALA Jacob. Z4em ferm. in. ANativiz. B.

:liü.dt

Scala.

h

AMaria Pirg.

SCALA , quans Jacob viditad Ceclos pertin-

SCALA animata, per quam excelfiffimus onf-

pentem Gesef. 28. D. /tbanaf. orat. ia Domtni

nium defcendens in terra apparuit , & cum ho-

ht

eccurfum, fen in Puvificat. B. Firg.

minibus cenverfatus eft : quz mortem quafifca-

SCALA caleftis, per quam Deus defcenditad

lam ufütpans;ex terra in Coclum in fua affamptio-

terras , utper ipfam homines afcendere merean-

negradum fecit.. $. foan. Dama(c. orat. s. de

A: Jumpt. B. M. Firg.

turad Ceelos, D. 2dpguffin. [erm. i. de Nariv.

m 4

Domini, quiefd i, de tempore.

SCALA celeftis Baüilice. /dem $n Canti£.

qu

SCALA czleftis, quia peripfam Deusdefcen-

Gracortm fono r.

dit ad tetzas,ut pet ipfam hominesafcendere me-

JMaria Firg.

SCALA Coli. Zem orat. 2. de A]in;ipt. B.

teanturad Coelos , ípfisenim licebit a(cendere

Arptt

illac , quiDeumcredidetint ad terras per virgi-

SCALA defcenfus Dei. /deza erat. . de Af-

at

nem Mariam defcendiffe, -D. Falgent. ferm. de

utpt. B. £M. Firg.

laud..$8. Pirg. Maria ex partu 3aluatoris.

SCALA Jacob, per quam, qui (üper terram

zrgimre

SCALA czleftis, in quam gloría cocleftis" de-

exaltatur,vifus eft & converfatus cum hominibus,

Pt

Ícenditad inferiora , quatenus humilirasad Ceeli

ut voluitlaudabilis Patrum Deus, atq; fuperglo-

fubvcheretur altiora... D. EZentberins ferm. $n

x

tiofus, Zdem £m Cantic. Gracortm fono r.

efla Adnnnnuciat. B. Fivg.

:

SCALA Jacob, ut enim Jacob per extremas

SCALA caleftis , per quam deícendit Deus,

fcale partes Coclum cum tetra copulatum, & an-

T22

$. ddndr. Creten[is ovat. 2.4n edAnngnc. SS. L.M.

gelos peream defcendentes , & afcendentes, nec

SCALA intelle&ualis per quam defcendit De.

non eum , qui vet? fortis, & infuperabili robore

us, noftraque forma affumpta eandem in Corlos

præditus eft, typicefecum decertantem vidit? eo«

reduxit. /dem Can. in partum B. Pirz. Marta.

dem quoque modo Beata Virgo mediatricismu-

lat

SCALA, quam vidit Jacob, qui in d:vinis erat

nere perfun&a Deique ad nos defcenfus effz&ta

n

iitiatus, in qua vidit Angelos Dei afcendentes,&

Ícala ( per quam ille infirmam noftram maffam

de(cendentes, quicumque is effet afcenfus & de-

affumpfit , fibique ipfi conjunxit ac copulavit , at-

Ícenfus. /dem ovat. s. de Dorm. B. M.Pivg. .

que hominem mente videntem Deum effzcit)

SCALA in Coclum porre&a. Z4affafius 2dn-

ea , quz inter (e diremptaerant, inunum cotgit,

/4

tiochenus orat. 2. n Aanuunc, B. M. Firg.

Hinc Angeli quidem ad eam defcenderunt, ut yi-

m

delicet Domino ac Deoinfervirent, homines au-

SCALA Jacob. z4nonym. $n Enchologto »fess

Rituali Gracorum i Canone funereo pro mn-

tem apgelica vitz ratione ufi, in Coelum fübli-

jl l Ctd

heribus defuntlis.

mes rapiuntur, Z4emnorat.t- de Affumpt. B.

jl

SCALA füblimis ; & ad Ce:lam ufque porte-

AMarialirg.

sllo

€&&a perquam Chriftus deícendit , caumque mor-

SCALA, per quam éterra in Coclum, & ab in-

arpe

talibus inexiltum pulfis agere vitam incepit. Jd.

tetituaícendimusad vitam. /4emn »enais Gra-

j

$n menais Grecorum. die 4. ]annaris.

corum die 27. lanttarts,

SCALA, qux in Calum provehere queat. 5

SCALA fpiritualis in terra firmata ob ortum,

y 1001(110

German. Confl, orat. 3. de Af[umpt. B. M. Pivg.

quem habuit ex terra; fed capite pertinens ad ca-

p

SCALA àDeo fuftentata, fummo Patriarchze

lum. Zdem orat.i. de Nativit, B. M. Fir 1

H

cPHuW

Jacob jucundiffimé oftenfa. /dem orat. 1. £5 Pre-

SCALA viva, quamillud rerum omnium arti.-

fentar. B. 7M. Fitrg.

fex Dei verbum fibi ipficondidit , cujus ima pars

in terra firmata cít, fümma autem ad Coclos

L

SCALA ccliifünia, cujus caput ad Coslos usás

liii

uíqug

é1ó

POLIANTHE.E

;

ufque potrigitur , in qua Deus requievit, cujuslo-

SCALA ad Calum afcendenrium, /oa7 Eptf&.

cum Jacob confpexit , per quam Deus fine ulla

Ziretinusin Tratllatu de Dormit. S$. Firg. M.

ub

SCALA Caleftis tangens Czlum , & perfuas

nl

migratione defcendens , vel , at re&tiusloquar ,

indulgenter fe dimittens, in terra vifus eft; & cum

fan&iffimas orationes hauriens aquam vivam fu-

lm

hominibus converfatus eft. ZZex s6zdesn.

perius de fonte vitz;, qui apud Deum eft, & indé

diiie

SCALA Czleftis hominibusà Deo facta pet

tefundens inferins mifericorditer nobis miferis.

lndte

iv

ouam Dei Vetbum ad nos defcendit.. . $, Ze. Da-

Jdiota de B. MariaVirg. Part. 14« Conaplat. 5j

npalcen Can.dn S. Iulianum.

j

SCALA cui innixus fuit Dominusin incatna

VL

SCALA Caleftis per quam Dei vetbum def-

tione. Zdem ibidem.

ln

AL

cendit intetram, Jdem n O&b oec. Gracorum.

SCALA Jacob per cujus preces;& interceffio-

SCALA intelle&ualis digna Deo. (dem Cas.

nes piiffimas merita & exempla Ang:li afcen-

lrtend

in Nativit. B. M. Firg.

dunt contetoplando, & defcenduat ftrenué opee

z:fingcns.

rando. /dem :bidem.

D Geni

SCALA, per qiam ad nos defcendit altiffimus

ad corrsptam naturam corrigendam. /dem m

SCALA Jacob per quam afcenderunt, & def-

VAL

Olltocr. Gracorum.

cendetunt angeli , quando angelus deícendit ad

qeDur

eam vi(itandum & nova nunciandum , vel quan-

MLI

SCALA per quamá terra afcendimus in Celá,

& à corraptione ad vitam. 44. ; Caz. S5$. Desp.

dó angeli fan&a def(ideria , fan&tas orationes , &

Vi

SCALA ad Calum ufque foblimisá Jacob vi-

pias loquutiones Domino nunciatunt 'quod e(t

lh]

officium angelorum.. 4demsbidem.

X

fain fpiritu, per quam Dominusdefcendit, atque

homines ad magnam divinz fcientiz celfitudi-

SCALA Jacob. quam Dominuserinnixu: te-

XAL

nem evexit. S. Jofepb. Hysm.in Afariíali.

net per gratiam illis, qui eamin prafenti imitan-

tl

SCALA Caleftisà terraad Celum pertngens,

tur, neáfervitio vel dile&ione ipfiusimpul(u, vel

tifcebg

er quam Deus Vetbumcum hominibus conver-

tentatione aliqua corruant. /dem ibídem.

h», N

fatase(t, Zdem ibidem.

SCALA Jacob , quia ficutScala Jacob ftans fü»

XAL

SCALA Dei ; per quam feliciter imo feliciffi-

per terram tapgebat Calum ; fic Beata. Virgine

D )

me afcenditur. Zdem ibidem.

mediante terrena. Caleflibus uniuntur. — 4dem

KALA

SCALA Jacob , que nos 1n profundum ma-

ibidem.

VL

lorum delaplos, ac perditosad Czleftem altitudi-

SCALA quam vidit Jacob , quz ftabat füper

nem fablevavit. Zdem ibiders.

Vg

tertam,& cacumen ejus rangebat Czlos, & ange-

SCALA]

SCALA illa, quz ad Celum pettingebat, & in

li defcendebanr, & aícendebant per cam, & D«us

As

qua Deusinnitebatur , homines reddens Cale-

erationixus (aper Scalam ; hujus enim pes fcale

£es. Zdeums ibiden.

iX

Y

d

ofitomnia

SCALAI

fuit paupertas , quia B. Virgo conte

M"l !

SCALA , inexcelfam terrigenas deducens. 7-

carnalia , & mundana , cacumen fuit excelía con-

VU

dcm ibidenm.

templat1o ufque ad Calum ; non folumaereum ;

SCALA, in qua innixus fmt Deus , éterraad

(cd etiam fyderium , & empyreum:, (cilicet ufque

n

hi mim

Cslum exalrans eos, qui cum otthodoxa fide cla-

ad fedentem in throno divinz Majeftatis, latera

sCfM |

mant áffidué: Benedicite opera Domini Domi-

fuemmvirginims, & moternitas , qux non face-

nutn. /dem ibidem.

rent ícalá, nifi conjungerentur fcalones, fivé gra-

BUBUT

D

14'4

SCALA noftra ftabilisatque immobilis. 74 i.

dusqui fuerütfides,fpes;charitas, puritas,voti fir-

SCALA

SCALA , perquam quidem füperfübftantialis

mitas, humilitas,obedientia, prudentia, modeftia,

defcendit in tetram , nos vero inexcelfam tr

mifericordia, Compaffio , pietas ; benignitas, &

ma(crn-[

duxit. Z2em zbzdes.

?.

Cztera virtutes, undé ficut mediante fcala de aito

m*ä"cntux

t lf

SCALA , quz omnes

per gratiamin altum ex-

defcenditur ad imum ,. & ab imo afcenditur a

sollit à terta, Zdess ibidez.

fummum, fic Beata Virgine mediante Dei filius

n

SCALA , quam contemplatuseft Jacob ; pet

defcenditad nos ille&us humilitateejus , & per

ïüïl]uvax(]

uam omnes ia Celum afcendimus. depo ibid.

T l].

cam nos mifericorditer aícendimus in Cxlum

SCALA in Czlum fübvehens. Pbetiust Con-

qui per Evam cecideramus in infernum hujus-

ïlïtcta[um

flautinopol. erat.in S. Mfm'æ ANativir.

mundi. Jdem ibidene.

$CA-

T

P^

?

E

:

L

|:

MARIAN.& LIBER Xr

f

:

ó1

Dj

SCALA , quia ficut afcendentes tenentícalam

nifiinfomnisqnia oportetanimam fopitam efle

V;rg.M.

manibus, & pedibus, fic nostenere debemus Bea-

cutis fecularibus; & occupationibus exterioribus,

ipida

tam Virginem pedibus , id eft affedtibus , uteam

quz videre appetit, id eft , intelligere dignitatem,

ial

diligamus , & mauibus id eft operibus, ut quan-

& altitudinem Mariz, nec oftendirur ejus excel-

ii

diu vixerimus operemur ei pfacita;& peream fca-

lentia , nifi lu&antibus contra vitia & peccata, qui

s Dl

lam afcendamusin Cxlum , ibique maneamus in

dcfignantur per Jacob. /4em zbidem.

gternum. Zdem ibidem.

LUE

SCALA Jacob, per quam Ang:li afcendunt ,

VT

SCALA mortalibus , quaad Czlos fcandant.

& defcendunt Angeli enim defcendebant. ad

Lee Imperatorsn ovat. de Affumpt. B. M. Firg.

Mariam vifitandam , & aícendebant fan&ta ejus

t

[ df

SCALA , perquam Deus quidem defcendit,

defideria , fan&as orationes , & pias lachrymas

& aflcendit homo incipiens àterrenis , & czleftia

Domino nuntiantes , quod eft officium Angelo-

M

attingens. Zox. Geometra ferm. in Annunc. 3$.

rum, Zdess ibidem,

Dei Genttricis.

SCALA Jacols, per quam afcendunt , & de-

, f

SCALA polum penetrans , & fyderatangens

Ícendunt Angeli, id eft, viri; qui Angelos imitan-

kenlrd

que Deum nobis nofque Deo reparat.. /dess in

tur in illisvittutibus, quz Ang:lis attribuuctur;

qdqur

B. A. Virginis bymn. t.

hi enim per banc fcalam, id cft, per preces MA-

i

SCALA Clur tettis jungens ima fürernis

RL merita & exemplaa(cendunt contemplan-

: quad d

D.Petr.Dam.in Carminib, de A[fumspt. B.M.F.

do,. defcendunt ftrenué operando , & qui imi-

SCALA Dei. Jdets tbidem.

tantur eam in prafenti, n morteincurruntin

ais

SCALA cxleítis , per quam füpremus rex hu-

amplexus Domini , qui videbatur innixus Íca-

wimtt

miliatus ad ima defcendit , & homo , qui proftra-

lz , quafitenenseis fcalam pergratiam , neà fer-

tus jacebat , ad (uperna exaltatus afcendit. Zdezs

vitio , veldile&ione Matiz, tentatione aliqua ,

?pul(u; ïfl

[

bom. Natívit. B. Virg. Martt

vel impulfu coriuetent. ZZem rbidem.

! [.hns n

SCALA Czle(tis , per quam defcendit ipfe

SCALA facob, per quam defcendunt Angeli,

| Vlig'-fïa

Deus. D. Zfpfelm.in bymno. 2. S. Dei Genitricte.

quafi parati ad manus eos trahere , qui optarent

SCALA cxli. Idem 4n med. B. Virg.

afcendere per hancfcalam,& fuccurrere imbecil-

j A

litaticerum. Zde»o zbidem.

j

SCALA Jacob uniensterrena Czleftibus. Hs.

lt

o de S. Fitt, hib. g ertdet. Theologicar. 2.t1t. 134

SCALA Tacob, qua ftare dicitur fuper terram,

yang

SCALA Jacob. D. Bern. $n orat, de B. Ma-

& cacumen ejustangere Czlum , quia mediante

Maria , tertena czleftibus uniuntur , fic ut fcala il-

,&ü;us

ri4 CHj 5 initium Áve Maria.

v52(&1

SCALA peccatotum. Zdem ferm.in Nativir,

laquodammodo Czlum terrz conjungere vide-

S5. Pirg.de A4quadutiu.

batur. Zdem sbidess.

z

)HXOW"B

4

SCALA cali, Petr Blef. ferm. 34.

SCALA 1nnixa fuper dile&um fuum per fi-

gcffilm!

SCALA Angelorum. 4£dam de Perf. $n 4Ma-

dem, quia credere non eft, nifi firmiter inniti ve-

riali fraem, 3.

ritati. /dez ibidem.

d

SCALA , per quam qui vult afcendere , debet

j

SCALA tpiritualis , à terrain Cxlum pertin-

pl (206'

gens. Tbeodor, Lafchus Imperator in Can.ad

N

fe appenderemanibus, pedibus,& genibus ;pedi-

$5. Deiparam l,

bus id eft affe&ibus, ut ipfam diligat, ità quod ex

m&gw

redundantia illius dile&ionis refonet in oreejus

;jm r

SCALA, cujus latera, fibi oppofita, virginitas,

moögmï)

& marernitas ; quz non facerent fcalam nifi con-

gratiarum adtio , & vox laudis ; manibus ut quan-

jungerentur, Asch. à $. Laer. de laud. fantiiff.

dia vivitad honorem ipíius virginisomni inftan-

Lg[fms

tia opetetur, quidquid B. Virgini ctediderit com-

gladm j

Virg., libr. to.

cndllllf 1

SCALA Jaco

b, cui Dominus innixus vifus eft,

placere , genibas, utante ipíius imagines five al«

j lii

quia juvat fervientes matti fuz , & ipfius amato-

taria , & cumrecitatut nomen ejus ; humiliter ea

tcs filius Dei; conterr ptorcs veró ejus ; & patvi

fledat. Jdem sbidem.

lus

,&Ptl

If

C

pendentes fervitium ejus, permittit prius cadere

SCALA , quia ficut mediante fcala ab alto dcf-

in peccatum , deinde in infernum. 7des sbidem.

cenditur ad Imum , & ab imo conícenditar ad

SCALA Jacob , Ge. z£. qu& non oftenditur

fummum , ità Maria mediante , deícendit filius

lii2

Dei

g

—

620

| POLYTANTH EE

! g

Dei ad nos & peripfam nosconfcendimusince- perator in orat de Dorimnit. [autliff. Firg. M.

Áoem

lum, qui per Evam cecidimus in miferiam hujus

SCALA ad Czlum , fübventione. Bartbolom,

mondi 4/dem ibidem.

de Pifís libr. 1,de laud.Virg. frntd. $.

KMl

SCALA animzad Regnum Czlorum. D. Bo-

SCALA Cxlam adeuntium. /| Zdezn /ib

lnli

.r'vlc * 2

AL

navent.in P[alterio B. M. Firg.

laud. fantiff. Firg.frutl. 2.

SCALA czlica., per quam patet afcenfasad

SCALA fan&is , & joftis , ut Czlum afcene

lardn

mtetna.. /dem n librode Hierarchia Ecclefta-

dant. /dem libr. i. de land. $. Parg.frnil. to.

MY

SCALA Paradifi. D. Laurent. Iufiin.in ferm.

fgin

flie.paxt. 4..ciria finem.

de zAnnunciat. B. MaritF.

SCALA, per quam Angeli afcenduntd eft,qui

Ang«licam vitam ducunt. Zdemabídem.

SCALA facob, cujus fümmitas Calum tangit,

$CALA , per quam defcendit Angelus magni

& per conlequens ad ipfum ducit , in qua defcen-

AT

t Chri

confilij, ut noftram affümeret infirmitatem. 74.55.

dunt Angeli , & afcendant , quiaperipfam deí-

il

SCALA , quz à Jacob eft vifain fomnis , qnia

cendunt Angelici fpiritusad nottram prote&io-

Mariz praíentia przviía eft multipliciter à Pro-

nem , atque peripfam a(cendunt homines fandi

KT

hetis. Zdesm ibzdem.

adgloriz Cali fafceptionem. D. Berzard. Se-

aqufüa

stl

SCALA Regni Caleftis , & gloriz. . Zdem in

nenfis Tom. 3, ferm. 1, de g(ariaja Noenine M.-

canticts P[alterij B. M. Virgints.

SCALA omnium virtuoforum. Zoaz. 7Mase«

SCALA tangens Calum. 4dem n Pfalterio

burnus in Rofario de gloria $8 Pirg.memér.6.

SCALA Jacob Horida. 24rmoid. Beflims in

AT

muimori B. M. Firginis Quinguagena t.

SCALA afcenfionis, de culpa ad gratiam , de

prolago l'ibride Parron €3 Patrocinto Deip. Firg.

lanf

mundoad Celum. 4/berz. 7Magn. in Bibita

n dicatum frbi Carmeli Ord.

r

Maria fuper hbrum Genefs.

AT

SCALA peccatorum, 77e. à Kepmpis in foli(a-

Grttirim

SCALA Czleftis , per quam Deus ad nos def-

quits Cap. 24.

cendit, qua licet effet in tetra corpore, tamen ca-

SCALA peccatorum;fingulis ad fe confugien-

aT

cumen mentis ejus Czlum tangebat corde,, & a-

tibus finum aperiens mifeticordiz, in (übievamen

ftih a d

more 5 quz Angelospro nobisad Deum mitttt;

ATU

& ad nos venire facit ; cui Doininus innixus fuit,

B. M. Firg.

füz miferiz. 24p£onins Pacg. [er(n. 2.de Concept.

DW

1

^grtatg

quando in ejus nteto

Hi

uit incorporatus Genef. £.

SCALÁ Czli , per quam ad nos Deus defcen.

"ïlmnMg

Jacob. de Véragine in Marials [eyem. 6. P.

dit.. Bernardin. de Buffis ferm. y.de Nominat.

VATO

SCALA ezleftis, per quam Chriftus defcendit

B. Mar a.

Vs

adterras. e/Egidius Colmmn. ex Expofitisne n

SCALA Jacob ad Czlum pertingens. /dem

?

f

alutat. zdAngelic.

eri. t. de Nativit. B. Mariar.

LY

SCALA à Deo erecta , quz à maftitiaad lta

SCALA Paradifi, /dem in Mariali fevm. 6.

TU

gaudia ,atquea terrain Calum nos tranfmittit.

de Concept. B. MariaF,

Mpttyi

Jacobus Monachutsorat. de Nativit. B.Virg.

SCALA, per quam Angeli ad noftram prote-

Ut

SCALA, ver quam caleftium virtutum rex ad

&ionem defcendunr, & gratie divinz nobisdan-

"Ml

infimum noftrum incolatum defcendit. /7em ib.

tur. Zdem (erm. 2.de Affimilat. B. Maria.

i

li

jt

SCALA aDeofulta, & firmataabanimi con-

T

SCALA , per quam Calam fcandere poffu-

E'lub r(g

D

fterpationead alacritatem , & terra ad Celum

mus. Zdem ibidem.

KATU

nostransfetens. Jacobus AMonachus in Martali

SC^LAÀ , perquam filius Deiad nos deícen-

U

eratione 2.

dit. ZZemibidem.

z

r

Ka

SCALA per quam rex virtutum czleftium ad

SCALA. perquamio Czlum afcenditur. 74.

"'dm,

profundiffimum incolatum. noftrum delcendit.

án Mariali ferm. 2. de Coronat.B , Maria.

Jddem ibidem.

SCALA fau&is, & juftis; at Celum a(cendant.

TU

SCALA , per quam defcendit unigenitus Dei,

Jdem /erm. 3. de NNativit. B. Maria.

C&Tm

cum venitadnos, Ers. Prag.in Marsali Ca-

SCALA alba , vifaa D. Francifco, à qua pec-

VN

4te 107.

catornoncadit, 7Mawrit,de Villaprobata [erm.

-

"ts i

;CALA noftra ad Hlium. Emanuel. Pal. Im-

30. Corone noya B. Marif.

ha

SCQ-

:

MAR[AN'A:— LIBER XP!

é21

a !

SCALA per quam Angeli ad noftram prote-

Sceptrum.

erthül

&ionem defcendunt. 74em zbsdem.

SCEPTRUM rectz dodtinz. D.Cyrill.bom,

SCALA per quam Dci filius ad nos defcendit.

6. Ep latf dillacostra Neftlorium.

Idem ibidesm.

SCEPTRUM Davidicum. $. 4udr. Cret.

xlibpz.dr 1'

SCALA Cali, pet quam afcendant, & defcen-

orat.1. de Dormitisne.

imdt l

dunt Angeli, in cujus medio af£xus eft Chriftus

SCEPTRUM regis omniom. 44em Can.sn

"Á

$A ho, de Filla nova Conc. 2.de Affumpt. B. AM.

Dem.piff diem 17. Decembris.

E

titjrs

Firginis.

ï

|

SCEPTRUM fanc&um. Zdem Can, ín Con-

;

Scatebta.

cept. B. Pirg.

;

ij tangi:,

|

|

SCEPTRUM Davidis. 5, German.Conflant.

d

SCATEBRA i nco:ruptionis, ex qua fluentum

ind

[

vitae Chriftus fcaturiit. S, 7o, Damajcen. orat. 4.

fersm.sm. Nat. B. Vivg.

ae INat, B.Firg.

SCEPTRUM Davidicum. 7e. Epif. Ztretin,

pmm-

SCATEBR A omni fan&imonia redundans ,

in trab]. de Dorm. S5, Firg. Marta..

ine

SCEPTRUM. D, Bersgardns jerm. 3. fupev

';mrd, j

ex qua fanctus fanctorum prodijt , mundumab

pin M

execratione expians, /dezg sbidem.

Salve Regina,

Schema.

y. Mib

Scaturi go.

mir

SCHEMA claru David. D. Bensavent.in

iaj?sm il

SCATURIGO bonorum omnium. $ 4.

Pfalterio mizori B. Firg. Quinquagena 2.

Damacen. orat, 2. de .dj]ltmlpt. B. MARIA

cnoia.

i I

lirginis.

SCHOLA virtatum. . Perr. Blef. ferm. 38

iij

-SCATURIGO dulcedinis. 74desme $s AMensss

E

Gracorum dte 27. la»starij.

SCHOLA virtutum. -ddam de Per[.in ma-

SCATURIGO perennis divitiaram. Z4e»

riali fragtna. 3.

/"SCHOLA omnium virtutum. Berzgardin.de

erA4. 2.de A um pt. B. Maria F.

Buflis i mariali fera. 2. de Coron. B. M.Firg.

t n

t

SCATURIGO fempiterna, ex qua abundan-

t65 gratiarum , & remediorum divitiz manant.

SCHOLA eruditiffima paracletiSpiritus. 7o,

frt

Picus libr. 1 in Cantic. cap. 14

jdt

ldemin Menais Gracormm diesj Angnfh.

NM"M'

SCATURIGO fpiritaalium Aromatum. /dezs

Scholatis.

in Mensis G r acorum die 27. lannarij.

SCHOLARIS pueri Jefu, cui ut viro perfe&o,

SCATL

MEI

JiX

1GO ubertima beoedictionis, /4,

5 Mm

quiaimó ur Deo ipfivacavit; ejufque opera, ac

erat. i. de AAffumpt. B. María V.

voces pro divinis vocibus , & operibus habuit ;

3 d

SCATURIGO fontana animabus noftis ,

undé nihil illi dictorutm ejus ; aut actionum exci-

T

ptoptet vitiorum ariditatem penitas in. ultis , qua

debat ; fzd ficut ipfama verbum priusin vifceti-

n

i

nosirtigati adfaciendos fru&tus. picratis irtiga-

bus, ita poftea ejufdem (ermones , ac mores, o-

j

lsdlfl

mur. $. Zofepb. Hymn. in Mariali.

mnefíque inftitutiones concipiebat ; & in corde

li

SCATURIGO fontalis omnium bonorum.

fuo quodammo lo fovebar , partim quidem fe-

Ermy Prag.12 AMariíali Cap, 22.

P"llu

cum contemplabatur ejus faciem acformam, at-

SCATURIGO pietatis. Zo. Zrztb. de mirac.

que virtues, partím veró tempus exfpcctabat ,

o

B. P.prope Dittelbach. libr.1.Cap, ut.

quo clarius hzc omnia tevelarentur. Zo.Geom.

SCATURIGO viveas omnium virtuttim. 74.

i5 Cantic. Gracor. fsper Luc.

libr. 1. de miracutis B. M.V. in Frticeto Cap &.

du li

SCHOLARIS Spiritus fandti , cuj's fchola eft

4n

SCATURIGO gratiz. Dionyf. Fab. Tradd.1,

fidci & moram, & bonorum operum.. Arch. a S.

de Concept. B. M. Fzrg.

Laur.de laud. SS. Firgi libr.6.

j

SCATURIGO omnis bonitatis. Zess 2bid.

CATURIGO mifíetrico:diz in zvum omne

Scientia.

r qua pCC

penitis ind-ficibilis. Friderre. Fernerua libr. .

SCiENTIA fcicntiarum fan&arum.. D. Bers.

jl

Cap. 20. P alma irimmphalis.

feytm. 1. [uper Salve Regiaa.

SCi

gl

liii j

622

POLYANTHE.E£

j

n

"

SCIENTIA totius etbis. Paulus de Herediak & paícit, & defeudit nos , pafcit , ut fcutella, de-

ij

in Tra&lat.de Concept. B. M.Firz.

fendit, utícutum. ARichbard.4 S. Laur. de land,

nj

Fivg. libr. i.

Scirpus.

Scutum.

SCIBR.PUS nivei candotis(inenodo, S.7Mat-

Sc

tbaus Apoflolus ferm, in'Tranfitu B. M.Virg

SCUTUM eorum ;qui fumma rerum potiun-

dnm,

N

apud AAmadeum Raptu 8,

tur. Georg, INicomed. orat. 3. de Prefent. B.F.

(uti

SCUTUM in(uperabile, fpiritual ium hoftium

Scopus.

phalanges repellens ab iis, qui cum fide, & affe-

SCOPUS, qui excogitatus füitanteízcula. ,

VC

"dIndveas Creten[is orat. 3. de Dormit. B. Firg.

Cueam canunt. 75eoZor. Lafch. Imperator ín

AC

Can.ad $$. Desparam.

Dusc

Scrinium.

Scyphus.

D

.SCYPHUS Jofeph , in quo augurari folet ,

SECN

Cret. orat. 2.18 A nnunc.

SCRINIUM deauratum fpiritus.' $. dandreas

lm u

dum tanquam quidam augurio vere mirabilium

ln

- SCRINIUM Spititusfandi- D. 74sfefrn. sn

(uorum czpit ille, qui facit mirabilia mag a folus

dialogo de paffiene Domins.

in virginali conceptu, ubi unum fecit fupra natux

SCRINIUM divioz legis. zfrno/d. Carno-

ram , alterum veró fupraomnem (cientiam, (u-

CU

ten[is Tratl. de illis verb. Domini. Mulier ecce

pra naturam etenim eít virginem concipete , fu-

tüttay

filius tuus.

ra omnem Ícientiam verbum humanz nature

tinedi

SCRINIUM vetbi Dei, Zoas. -Hondemins

j

indiffolubiliter counirt. Perrms: Cellenfis ferm.

Hymn.de Aff umpt. B. M. Firg.

2.1n A »nunc.

$t ]

l fin,

Sctiba.

SCYPHUS vas , fecundum Ifidorum , in quo

mauus abluimus , Maria enim medíatrice, maia

SCRIBA dodiflima, proferens de cordis fui

opera noflra poenitendo purgamus. "Rreb. 4 .5

3CU

thefauto nova ,, & vetera. Zeam. Manbnrm, im

Lanr. deland. [anthiff. Virg. libr.to.

Refarío deortu Marta Virg. membr.6..

a fl-'!*)at'g

Secrcetaria.

fmm !

Scriptutra.

CUR

SECRETARIA Dei primzva. Dios, Carth.

"ts

SCRIPTURA , ícriptura major , nam quan-

in Cant. avt. 25.

SCUR

£o facta funt potiota verbis , vel ícripturis, tan-

to (ünt majora oftenfa in María, quam in fcríptu-

SECRETARIA familiariffima, 'quam Deus

per contemplationem introduxit in cellaria fua ;

WT

ra poft Deum ; fcripturz enim dedit, ut Chritum

infecreta, & abdita fapientiz fuz , 1a manfiones

loquatur, Mariz: contulit , ut per eam Chriftus

cocleftes, t occultiffimss & profundifBmastheo-

M

pandämr : ibi eaum muitiplex tegit figura, hic ve-

rias. /dem in Cant. art. f.

Ül

ftiteum Matiz caro pura; ibi prenunciatur , hic

"t

oftenditur, ibi latet in mortua charta , hic patet in

SECRETARIA fideliffima filii fui,

/Idem dg

lasd. Firginis librog.

4

JW[PiïaI

D]

carne monftrata , ibi di&a funt magna , hic fa-

SECRETARIA omnipotentis ; qux ex reve

; d

"/)l»

&a luntmagna. D. zdnroninns

D

M

4 ag cap. 22.

':" [nmma Part.

latione, & intuitione divina, novit plura fecreta ,

& lectetiora myfteria, etiamclarius, quam alit

)

Wtl

Scu

|ptura. :

fandii, itaque mente grotiffiina excellentiffimé

"m*lüdeu

dicere potuit Creatoti , incerta & occu'ta fapi-

EM

SCULPTURA Spiritus(anQi. D. Hieron.in

entiz taz manifeftafti mihi. Zdems [sb. 2. de /aud.

l ch

Fpi/hla de -A[nmpt. B. 7María Pirg.

fanctiff. Firg. avt. 8.

Scutella.

SECRETARIA prazele&aDei omnipotcntis.

SCUTELLA , vas ; quod antiquitus habebat

Jdera in cap. 21. Proverb.

uodammodo formam (cuti, undé & fcutella di-

"*F:Tm

SECRETARIA Spiritusfan&ti. 4dems libr.4-

citur à Ícuto per díminutionem : Maria enim,

de land, SS. Firg. art. 19,

SE-

V

N

MAR.MNä LIBERX;';'.

623

lh d

SECRETARIA eternt confilii, Berz«rdin.

gna. 5. ZMetbed, Homilia in feflo Purificat. B.

l

de lu

de Buflis n mariali (erns. 2. de Coronat, B. Ma-

Firginir,

ría Pirg.-

SEDES ptopria ipfius puritatís, ad inhabitan-

Secrétarium.

dum petidonea Deo. |.$. Sab£as in menais Gra-

corum die 22. 2ansarü.

SECRETARIUM omnium Ícriptararum fan-

! -

Garum, Rapert. Zdbbas libr. 4. Commentar. in

SEDES omnium miraculorum , qua ufquam,

n M.

Cantic. Canticor.

modoque evaferunt, aut fuerunt confümarae. .S,

holin

4dIndr. Creten[is oraz. 3. de Dormit. B.Firg.

N

Secretum.

SEDES Numinis, laté patens , & omni Caclo-

enitri

SECRETUM Dcei, & ideó Beata Virgodici-

rum armplitudine major. 24somymus i. menais

tüt Arca , quz dicitur ab Árcano, quam Arcam

Gracorum die 14.74pvilis,

Deusclaufit, & nemoaperit. /dsora de £. Fivgi-

SEDES Dei (an&ta, in qua Deuscollocatus,be-

ne Pavt.14. Contempl. 29.

neficio catüis ex ipfa defumprz , omnium gen-

gl

SECRETUM Der,de quo ipfe Deus dicit per

tium & nationum Rex fuit , illas omnes (tbifüb-

imbilium

llaiam cap. 24. lecrecum meum mihi.. &ie£azd,

jficiens. $, Gersm. Conflant. in annunc. B, Ma-

pt [äüi

4S. Laur.de laud, f[an&if. Virg. lbr. to.

rit Virg.

Atb

Securis.

SEDES plufquam cherubinica. /dem; oraz. r,

s

um t

$n Prafeutat. B.Firg.

SECURIS qua telecanda funt ligna eterno

It ,

tabernacu'o neceffarra, quam tenuit. faptentia ,

SEDES cherubica. Cefmas Hierofol.in Theo-

d

cum zdi&icavit fibidomum, & excidit columnas

ontAm Hymno l.

W /M.

SEDES incomgrehenfibilitatis divine. 4dem

feptem. Petrus Cellenfis ferm. 1. de Affampt.

in menais Gracorum die 25. J anuarii.

B. Firg.

, In?

Securitas.

SEDES Deianimata. S. /oan. Dama[z.erat,

, À

4 de Nativit. B. lirg.

227

. SECURITAS bel'isopprefforum, 2426275.

SEDES Rgis portans portantem omnia. ,

ix Eucbologio feu. Rutmals Gracorum ip Canone

Jo, Damajfe. Can.1n anmunc. Deip.

unereo pro pueris vita funtlis.

SEDESDei fpatiofiffima. .S. Jofepb Hymn.$n

SECURITAS poftra..| fo. Geometra ferm. in

emarials,

(inl

ZAInnunciat.f[antluf. Dei Genitricis.

SEDES pura illius, qui nullo poteftloco con-

SECURITAS ftantium. 44ezz z'äia':?.

tineri. ide;n sbidem.

m

Secutr:x.

SEDES veirbianipliffima. /deze sbidem.

gl

SECUTRIX Chritti, reigionis fide, id eft, ve-

SEDES Dominica , interra parata. Photius

Conjlantinop. orat.iu B. Maria Nativit,

gnüünö

12 credulitatis chaiitate. Non enim potuit niíi

lt*

divinitatis ejus effe ccedula,qua fe noverat, Hunc

SEDESRegis. Leo Imperator in orat.de Pra-

non virilifemine fecundum ordinem Naturz,fed

fent. B. M.F,

n d

divino fpiramine, nunciante Angelo, concepiffz.

SEDES facratiffma. — Zdes inorat. de Af-

D. At nguflin. in libr.de Affampt. B. Adariap. — fetBpt E. Firg.

t

SECUTRIX devota Chrifti ufque ad. mor-

SEDES aurea, füper cherubinos, putior fera-

D

tem, non plus greffibus quam imitationis affe&tu,

phirn, ac thronis latior. Zoa».Geomerr. is B.Jarg.

ddem ibidesa.

FHiymn. 2

" aï'ux

sl

SECUTRIX Dei, D. Bopavent.in fecinlo B.

SEDES David , non qnod'David in ea fzderit,

ts *

A. V Cap. ie.

fed quodex femine David affümpta, & fabricata

"

Sedatrix.

Éx, Guarricus. Jdbbas erm. 1. de annunciat. B.

AMaria Firg.

SEDATRIX feditionum. D. Berzard. Se-

SEDES Dei judicantis. 7dem

,;Potcnlih

nenfis Tom, 3. ferm.1. de gloriofo nomtne Marie.

/är(». 1. de af-

[ympr. B. Maris Firg.

I9

S.

SEDES Domini in fzculum feculi, Zder fer.

j

i, de awnunt. [anttiff. Fing

$

SEDES fpiritualis ; glorififata Df:oque di-

s

SE-

62

POLTANTHE.XE

*

SEDES totius propitiationis. dem ibidem.

SEDi

SEDES fapientiz. S. 2dnfeim. Ltte, (nper Sal-

uyis

ve Regina.

SEDES totius pulchritudinis. 44eze sbidem.

E

SEDES Dei fingularis. Rupert. Abbas li£r.

SEDES fummi Regis. Zatob. de Foragine in

1 Commentar. in $. Matthaum.

mayiali ferm. 6.T.

ia

SEDES unica Domini. 44. /ibr, s. Commen-

dreda

viali orat. j.

. SEDES Regia Dei. /ecobus AMonach, in ma-

i

dndft

tár. i5 Cantic. Canticor.

SEDES fapieutiz. D. Bersard. in meditat.

SEDES cathed:alis Dei, ficut ením SedesPon

[777

f'aper Salve Kegina.

tificalis proprié fummi Pontificis eft R oms, licet

p

ipfe pre(it omnibus Ecclefíis, quz funt fub ipfo,

MM

SEDES Dei. Philipp. 4dbbas libr. 1.in Cant.

fint cun

Cantícor, cap. i8.

italicet quelibetanima ju(ti fedes fir fapientis, ta-

SEDES Regia,in qua refedit ajeftas Deitatis,

men proptié fedes cathedialis fuit in Maria, Ers.

&R

quz pofita eft in Coclo in sffumptione, minifte-

Prag.dn mariali cap. 2,

M

SEDES incarnandz Dei

fapientiz sb gterno

rioAngelorum. Aib. À $. Laur, de laud. (an-

Giff. Virg. libr. 0.

parata & precle&ta- 24mt. Pocq. ferm. 6.de Can-

AQES

SEDES Regis magni , in qua quafi humiliatus

cept. B.Fivg,

tefedit tempore incarnationis. Zdez ibidem.

SEDES 'apientiz.. D.Laurent. Inflin.de tri-

Mtiner

SEDES Dei, & Chtifti,quam edificavit Domi-

snphali Chriffs Agone cap.7.

EC

t.t d

nus in generatione prafenti per gratian» & in ge-

SEDES fapphirica, quam vidit Ezechiel Pro-

QGGS

neratione futura, & &terna pergloriam. Zzgo

pheta fuperfirmamentum, hoc eft, omniam fan-

Carenfis in. P[alm. 88.

&orum altitudinem in gloria confirmatorum;ut-

"W.ä, ,

SEDES Regia, quz Regem Regum in utero

poté exaltara (uperchores Apgelorum, D. 24s-

Loninus in (Hmma part. 4. tit. 1f« Gap. 44«

concepit , & portavir, & pepetit. /dems i» cap.

Stt

1. Luca.

SEDES alriffimaà principio , quia ab(que pec-

Mi

SEDES Chrifti mirabiliter laminofa, D. Bo-

cato originali concepta. Pazísws de Heredza in

ld. DM!;

navent.in [beculo B. M. VArg. cap. 2.

trall. de Concept. B. M. Firg,

SEDES Dcei gloriz , & alticudinis Dei, 1. 5b.

&h

SEDES Deialtiffima. Jdem £s (peeufo B. M

ilb

Firg. eap. $.

SEDES ,in qua Deusoftendit gloriam fuam,

-'" L^ lj

SEDES , quam fibi paravitomnium artifex, &

& claritatem, qua eft Chriftus; gloría, lox, & cla-

DT

fapientia Chuüftes, /deze in libr. de Ecclefaff,

titastotius otbis. Zdems zbidem.

SEDES Deielevata d mundo,claufa peccato;a-

M

Hierarchiactrca finem part.4.

EM

SEDES quam fubintravit, & in qua quievito-

perta Deo. Bersardin, de Buflis fevm. ,. de

4f—

Payi

mnium artifex. Zdess sibidem.

fimilatione B. Maria Fivg.

SEDES , ex qua procedunt fulgura commina-

SEDES Dci fandta.- /dem ibidem.,

ll

tionis, & voces admonitionis, & tonítrua fum-

SEDES excelía, & elevata ab omni ftercore

"tdes

ln

m« placationis. /4/Per^ Magn. in Biblia Ma»

peccati. /demzbidem.

LT

vie fuper libvum. dpocal.

SEDES, in qua Deus

fcmp& fcdit per gratiam.

bl

SEDES filii Dei po(itain

Callo , id eft ,in Ec-

ldemibidem.

ly

clefia. Zdem ibidem.

SEDES in fieculum fzculi Deo praparata; &

"ts D

SEDES mifericordiz, unde filius Dei filiis Adze

ii

ab omni labe prafervata, /dem in mariali ferm.

mf(cm Q

protulit fententiam abíolutionis, 7dem i» Ziblia

9. de Concept. B. Marie Fivg.

ZMarie [uper Evangel. S. loan.

SEDES magritudinisDei. Zdem ferm, 4.de

b

SEDES fapphirica , quam vidit Ezechiel fuper

Aff milat. B. Maria Pirg.

Mirrh,,,s

Áfitoy

fitrnamentum, id e& fupraaltitudinem omnium

SEDES Regalis. /dess ibiders.

SELLA (

San&orum in gloria confirmatotum, utpoté qua

SEDES fummiRegis. 4dem /érm. 3. de Affi-

exaltata eft fuper choros omnium Angelorum.

milat. B. M. Virg.

N

Idem [uper Mitlus eft cap. 197

SEDES virginea , füper quam fedens fait

l

SEDES totius nobilitatis, quia folus Deusfedit

Chriftus fifius Dei. Zdem ferm.4. de Affmilat.

LA

in ea. (dafm dn Biblsa Marie, f(fper libr. -4pocal.

B. AMaría Pn;g.

SE-

NUA r

MR"]C

"i

(

MAKIAN.E LIBER XVI

425

fidm.

SEDES Dei altiffimi fuper quam divina fedet

itidur.

majcftas.. Petrus Galat. Isbr.7. de AAreanise, t

Sellon.

SELLON nova , in qua fpiricualis Árca incat-

-ngin:m

SEDES primaa cteata propter ejus perfectio-

nem, atque excellentiam, in qua Deusip:e often-

aationis Dei verbi conquievit , & omnis plenitu-

hinm.

dere debébat gloriam fnam , & claritatem , que

do divinitatiscorpuraïitcr ipnhabitavit, $. Gers.

eft meílias, totius mundi-gloria, lux ; & claritas.

Confiantin, ferm. in Nativit, B. Firg. Maria,

«s

Jdem sbidem.,

Sem.

xve, t

SEDES, quam Deus conftruxit,ut in ea federet

xb

—

iRex Meffias adoitendendam majeftatis lu glo-

SEM exemplorum oftenfione. fnrtbal. de

Yentu

jfiam cundkis mortalibus. Zdess :ibiderm.

Pifis libr.s. de laud, [antlf.Piro.frnd. 4

b D.

SEDES fümmiRegis. 2danrir. de Pslla Pro-

Semei.

bata feru. 25.Corona nova B. Maria.

du

SÉMEIL, (uz przíentiz eam invocantibusim-

f

—

Seges.

penfione. BarrboL de Pzfís libr, r

."SECES letitie,

qua in part maturuit. $. Pro-

af Ping. fratt. A.

de land. [4»-

elusénorat.ó. qua a? de laud. B. M.firg.

"T

Semen,

