uitatib? angeloꝝ.i feſto oium
ſanctoꝝ i omnihꝰ? ſolẽnitatibꝰ
Ouodecim apoſtoloꝛũ. euan/
geliſtarum 2 ſancti bernabe
quatuoꝛ doctoꝛum. in omni
bus conſecrationibus eccleſi
arum ⁊ altarium.
Aaretus ſacerdos cuʒ in
x' trat ad altare dicat. V.
Inntroibo ad altare dei. G.
Ad deum qui letificat iuuen/⸗
tutem meam. v. Judica me
deus. totum. Beinge repetit
v. Introibo ad alrare dei. R
Ad deum qui letificat inuen/
tutem meam. v. Adintoꝛium
noſtrum in nomine domini. R?
Qni fecit celum ⁊ terram:·
Beinde rfacit coneniwonem 7

abſolutione 5. Et hinc vtcit. V.
Beus eu conuerſus viuificab
nos. G. Et plebs tua letabit᷑
in te. v. Oſtende nobis dñe
miſericoꝛdiam tuam. Et ſa
lutare ruum da nobiſ vy Bñe
exaudi oꝛationem meam. .
Et clamoꝛ meus ad te veniat
v. Dominus vobiſcum. g?.
Et cum ſpiritu tuo ꝛatio
Afſer a nobis qͥs domine
AU cũctas iniquitates nr̃as
vt ad ſancta ſcõꝝ puris mere/
amur mẽtibus introire. Per.
xpᷣ m dñm noſtrimn. . Amẽ
ꝰea ic linarꝰ die lecreto hac
Mamꝰꝰ te dñe ꝑ oronez=
) merita ſoo tuop quoꝛu
relige hic ſi.⁊ oiuʒ ſcõꝝ.vt in
dulgẽ dignerꝭ oĩa pctã ma.am̃
Qua compieta alcendit ad al
tare. 7 Coſeulans illd accipiei:
qꝙ thuribulũ a diacono iceſat
altare. 2 reddito thuribulo di⸗
acono perlegit introituʒ cum
miſtris deide dic qn dicedũ &
Loꝛia in excelſis deo. Et
G in terra pax hominibus
bone volũtatis. Laudamꝰ te
Benedicimus te. Adoꝛamas
te.Gloꝛ ficamus te. Gratias
agimus tibi pꝛopter magnam
gloꝛiam tuam. Domine deus
rex cleſtig de? pater oipotẽſ
DBomine fili vnigeite ihu xpᷣe

lre Dñe de? agn? dei fili⸗
Pris.
Qui tollis pctã mũdi. miſerẽ
nobis. Qui tollis peccata mũ
di.ſuſcipe depꝛecationẽ noſtrã
Qui ſedes ad
dexterã patris miſerẽ nobis.
Quoniã tu ſolus ſanctus
ins. Tu ſolꝰ? dñs
Tu ſolus altiſſimꝰ⸗
ihu xpᷣe. cum
ſancto ſpiritu in glia dei patr⸗
Amen. no
Dñs vobiſcuʒ

alleluia

Anda coꝛ meũ ac labia
mea ops deꝰ. ꝗ labia yſa
je pꝛophete calculo mundaſti
ignito. ita me tua grata miſe/
ratione dignare mundare vt
ſanctũ enàgeliũ tuũ digne va
leã nunciare. Per xpᷣmi dũm
noſtrũ. Amen.

ube důe
bñdicẽ 3

Omin?ꝰ fit in coꝛde t uo
in labijs tuis. vt digne
competenter annücies euan
gelium ſuum. 2

8 ðsl

Recdo in vnũ deũ patrẽ
omnipotentẽ. factoꝛẽ ce
li ⁊ terre viſibiliũ omniũ.⁊ in
uiſibilũ. Et in vnũ dum ihm
xpᷣm tiliũ dei vnigenitũ Et ex
patre natũ ante oĩa ſcla:Deũ
de deo lumẽ de lumine deum
verum de deo vero. Genituʒ
nõ factũ conſubſtantialeʒ pfr̃i
ꝑ quem omnia ſacta ſũt. Qui
ꝓpter nos homines ⁊ ꝓpter
noſtram ſalutem deſcendit de
celis.Et incarnatus ẽ de ſpũ
ſcõ ex maria virgine ⁊ homo
factus eſt.Crucifixus ẽt ꝓ no
bis ſub pontio pilato paſſus ⁊
ſepultus eſt. Et reſurrexit ter
tia die ſcðᷣm ſcripturas. Et a
ſcendit in celum ſedet ad dex
terã patris.Et iterum ventu
rus eſt cum gloꝛia iudicare vi
uos ⁊ moꝛtuos.cuius regni nõ
erit finis. Et in ſpiritũ ſanctũ
dñm ⁊ viuificantem qui ex pa
tre filioqʒ pꝛocedit. Qui cum
patre ⁊ filio ſimul adoꝛatur 2
congloꝛificatur. Qui locutus
eſt per pꝛophetas. Et vnam
ſanctam catholicam ⁊ aplicaʒ
eccleſiâ. Cõfiteoꝛ vnum bap/
tiſma in remiſſioneʒ peccatoꝝ
Et expecto reſurrectionẽ mo
tuoꝝ Et vitã vẽturi ſcli. Am̃

ſfteni eis dnmtn
CAſonesaihomaner
fendenckmrn
Lpus flmstuns dis
Quiteci int g
late pis ſi dag duld

ſen⸗ tbierr
rem ſolutansni
Cuntescementam rtr

nm WNN
Gamzart
iNnohi
bundENN
a NUen
idn N
4 pim inmn .
t d

Aſcipe ſancte pr ops et⸗
ne deus hãc ĩmaculataʒ
hoſtiã quã ego indignus famu
lus tuus offerro tibi deo meo
viuo ⁊ vero pꝛo inũerabilibꝰ
peccatis ⁊ offenfionibus ⁊ ne/
gligentijs meis.⁊ ꝓ omnibus
circũ aſtãtibus.ſed ⁊ ꝓ oibus
fidelibꝰ xpᷣianis.viuis atq; de
functꝭ vt mihi ⁊ illis pꝛoficiat
ad ſalutẽ in vitã eternã.Amẽ

Eus qui humane ſubſtã
tie dignitatẽ mirabiliter
cõdidiſti ⁊ mirabilius refoꝛma
ſti:da nobis ꝑ huius aq ⁊ vini
myſteriũ.eius diuinitatis eſſe
conſoꝛtes.qui humanitatꝭ nr̃e
fieri dignatꝰ eſt particeps.ihs
xpᷣus filius tuus dñs noſter.

Qui tecũ viuit ⁊ regnat iĩ vni

tate ſpũs ſcĩ ðs.ꝑ oĩa ſclła.⁊c.

Fferimꝰ tibi domine ca
ſicem ſalutaris.tuã depᷣ⸗/
cantes clementiam.vt in con/
ſpectu diuine maieſtatis tue.
pꝛo noſtra ⁊ pꝛo totius mundi
ſalute cum odoꝛe ſuauitatis a
ſcẽdat. Amẽ.
N ſpũ hũilitatꝭ ⁊ ĩ aio
contrito ſuſcipiamm a

te dñe ⁊ ſic fiat ſacrificiũ nr̃m
ĩ cõſpectu tuo hodie vt place
at tibi dñe deus.

Eni ſcĩſicatoꝛ opᷣs eĩne
deus. bene dic hoc
ſacrificium tuo ſancto nomi/
ni pᷣꝑatũ.

Er iniceſſionẽ bti micha
elis archangeli ſtantè a
dextris altaris incenſi.⁊ oium
electoꝛũ ſuoꝑ incenſum iſtud
dignet dñs bene dicere.⁊ ĩ
doꝛc ſuauitat accipe: Per
xpᷣm dominum noſtruʒ. mẽ

Ncenſũ iſtud a te bene/
dictũ aſcendat ad te dñe
deſcendat ſuper nos miſe/
ricoꝛdia tua. Cum incenſat al
tare dicit.
Jrigatur dñe or̃o mea ſi
cut incenſuʒ in ↄſpectu
tuo eleuatio manuuʒ mearuʒ
ſacrificium veſpertinum. Po
ne domine cuſtodiam oꝛi meo
oſtium circunſtantie labijs
meis vt non declinet os meuʒ
in verba malitie ad excuſan/
das excuſationes in peccatis

Ccendat ĩ noð dñs igneʒ
ſui amoꝛis.? flammam

eterue caritatis. Amen. ñ
ſacerdos lauat inauus bwit:
LZanabo inter inocentes ma/
nus meas ⁊c. vſq; in Ainez cũ
BGlaa patri Tuc inclinat ſe an
te altare 7 dicit haſc ofonem
G Akipe ſancta trini ro.
tas hãc oblationẽ quam
tibi offerimus ob memoꝛiam
paſſionis:reſurrectiõis ⁊ aſcẽ
nioms ihu xpᷣi dñi noſtri.⁊ ĩ ho
noꝛe beate marie ſemꝑ virgi⸗
nis. ⁊ beati iohãnis baptiſte.⁊
ſanctoꝝ aploꝝ petri ⁊ pauli.⁊
iſtoꝝ ⁊ oĩiuʒ ſanctoꝝ.vt illis ꝓ
ficiat ad honoꝛem.nobis autẽ
ad ſaluteʒ. illi pꝛo nobis iter
cedere dignẽtur in celis.quo/
rum memoꝛiã facimus in ter
ris. Per xpm dñʒ nr̃uʒ. Amẽ
Erigens ſe deoſculatur altaf
Prens ſe ad vplz dicat. ro
0) Mate frẽs. ut meũ ac ue
ſtruʒ ſacrificiuʒ accepta
bile fiat apud deum omnipo/
tentem Circuͦſtantes verore
ſpondent. Oratiio.
4 Aſcipiat dñs ſacrificinz
D de manib“ tuis. ad laudẽ
T gliam nois ſui.ad vtilitatem
quoq; nram totiuſq; eccle ſie
ſue ſancte. Amen. Segqnés
vꝛefatio cuʒ ſuo canfu dienur
uotidie àa vigilta narimtanes
in q; ſq; ad epiphanig;z:. a i pu

rifucatioõe vginis marie. i miſ
ſa de corpe xpi. refatio
Njterne deus. Quia per icar
nati verbi m mmerli noua mẽ
tis nr̃e oculis lux tue claritatꝭ
infulſit Ut du, viſibiliter de⸗/
um cognoſcimus per hunc in
inuiſibilinm amoꝛeʒ rapiamur
Et ideo cum angelis ⁊ archan
gelis:cum thronis ⁊ domina/
tionibus.Cumq; omni militia
celeſtis exercitus hymnuʒ glo
rie tue canimus ſine fine dicẽ
tes: Sanctus Infra can.
() Ommunicantes ⁊ noctẽ
ve!diem ſacratiſſimam
celebꝛantes.qua vel quo bea
te marie intemerata virgini/
tas huic mũdo edidit ſaluato
rem. Sed ⁊ memoꝛiam vene/
rantes. In pꝛimis eiuſdeʒ glo
rioſe ſemperq; Vginis marie
genitricis eiuſdem dei ⁊ domi
ni noſtri ihe u chꝛiſti. Sed 2
beatoꝛum apoſtoloꝛum ac.
Sequens pꝛe fatio cum ſuo
antu dicitur in epiphania do
mini. per totam octauam. *
lterne deus. Quia cuz vni
evirus tuus in ſubſtantia no
e moꝛtalitatis apparuit no/
ua nos imoꝛtalitatis ſue luce
reparauit. Et ideo cũ. Infra
LDOmmunicantes 7 crn.
diem ſacratiſſimum cele

Purß tcir t⸗

. efano

Secespeeſal
Cantu declt gon K 45.
ri haddin⸗
Aieinnio pinn cnn
n gema ninmeln⸗
pem Per y n⸗
Frornnktun
gesdir
ͦtſcum Teg
döeoitepe hube;
mnü dee gorofins a
Puſchanoſtnminolr
us Yoſeenin ven
Gnusqmiabſtylitpenr:
l Quinortem otr;
lodeſtwrit viunn
oreunamt Eticeo
Onomcntestd
Oannſimücelebri
ſmmnectöiſdiinm oy

K NMmstril

e M
D rurr KrTH M
r. vbr mid0tüi lin
õõ
weeg W
c gENde
1 nnati beidhi
“ ME chn!

, 0 EamaiN

bꝛantes. Quo vnigenit? tuus
in tua tecũ gloꝛia coeternus iĩ
veritate carnis noſtre vinbi⸗/
liter coꝛꝑalis apꝑuit.Sʒ ⁊ me
moꝛiã venerãtes. In pꝛis glo/
rioſe ſemꝑq; vᷣginis marie ge
nitricis eiuſdẽ dei dñ̃i noſtri
ihn xpᷣi ſa btõꝑ aplbꝛum. æc.
Sequẽs pꝛefatio cum ſuo
cantu dicit quoti lie a die cine
rũ viq; ad dnicã i ramis pal/
maꝝ niſi i miſſa ð eha wen
rit. terne deus. Qui coꝛp
ali ieiunio vitia cõpꝛimis. men
tez eleuas.virtutẽ largiris ⁊
pꝛemia. Per xp̃ʒʒ dñʒ noſtruʒ
Per gquem maie ſtatem. Se/
quẽs pꝛefatio cũ ſuo cantu dĩ
quottiche a vi gilia paſce vlqʒ
ad octanq ? in ſolẽnibꝰ? feſtèn
ꝑ oẽs dnicas vſʒy ad aſcẽſioeʒ
vbi nò athanat alia pꝛefatio.
quũ ⁊ ſalutare.Te quideʒ
due oi tẽpoꝛe ſʒ in hac potilli
mũ die gloꝛioſius pᷣdicare cũ

paſcha noſtrum imo latus eſt
xpᷣus. Ipſe enim verus eſt a/
gnus qui abſtulit peccata mũ
di. Qui moꝛtem noſtrã moꝛiẽ
do deſtruxit.⁊ vitam reſurgẽ

do reparauit.Et ideo cum.
Inirg can.

Omuncantes ⁊ diem ſa
cratiſſimũ celebꝛãtes re

ſurrectiõiſ dũi nri ihu xpi ſcðʒ

carnẽ. Sed memoꝛiã vene⸗
rãtes. In pᷣmis glioſe ſemꝑq;
nis marie genitricis eiuſ/

dẽ dei ⁊ dñi noſtri iu xpᷣi. ſed

btõꝝ apoſtoloꝛũ aufra can.

PB Anc igit᷑ oblationẽ ſer/

uitutis noſtre. ſʒ ⁊ cũcte

familie tue quã tibi offerimꝰ
pꝓ his quoq; quoſ regenerare
dignatus es ex aqua 2 ſpiritu
ſancto tribuẽs eis remiſſionẽ
oium peccatoꝛum queſumus
dñe vt placatꝰ accipias. die ſqʒ
noſtros,celerg. Sequens
pꝛefa tio cũ ſuo catu dr in die

alcẽſionis.⁊ deinceps vſq; ad

vigiliam venthecoſtes.

er xpᷣm dũm nm. Qui pꝰ
reſurrectionẽ ſuã omnibꝰ di/

ſcipulis ſuis manifeſtꝰ appa/

ruit.⁊ ipſis cernẽtibꝰ ẽ eleua/

„ „ „ „

tus in celũ.vt nos diuinitatis
ſue tribuẽt eẽ ꝑticipes. Et iõ
„Ommum Infra can
cantes diem ſacratiſſi⸗

mum celebꝛantes. quo dñs no

ſter vnigenitus filius tuꝰ vni
tam ſibi fragilitatis noſtre ſbᷣ
ſtantiaʒ in gloꝛie tue dextera
collocauit. Sed ⁊ memoꝛiam
venerantes. In pꝛimis gloꝛi
oſe ſemperq; virginis marie/
genitricis eiuſdem dei 1 dod
mini noſtri iheſu chꝛiſti. Se.

7 beatoꝛum apo ſtoloꝛum. ⁊c

er xpᷣm dñm nr̃uʒ. Qui aſ
eendens ſuꝑ oẽs celos ſedẽſq;
ad dextera tuam ꝓmiſſuʒ ſpi
ritum lanctuʒ hodierua die in
filios adoptionis effudit.na
ꝓpter ꝓfuſis gaudijs totus ĩ
obe terraꝑ mundus exultat.
Sed ⁊ ſuꝑne vtutes atq; ange
lice poteſtates.hymnuʒ gloꝛie
tue cocmũt ſine fine dicentes:
Sanctus.

Ommunicãtes dieʒ ſa

cratiſſimũ penthecoſtes
celebꝛãtes.quo ſpũs ſanctus a
poſtolis innumeris linguis ap
paruit. ſed æ memoꝛiam ac.
Anc ignur
oblarionem ſeruitutꝭ no
ſtre.ied ⁊ cuncte familie tue
quam tibi offerimus. pꝛo his

quoq; quos regenerare digna

tus es ex aqua ⁊ ſpũ ſancto tri
buens eis remiſſũonem omni⸗/
um peccatoꝛum.que ſum us do
mine.vt placatus accipias ⁊c.

quũ a ſalutare, Te domie

—

——-- —

ſuppliciter ex oꝛare. vt gregeʒ
tuum paſtoꝛ e terne non deſe/
ras.ſed per beatos aplos tuoſ
continua pꝛotectione coſtodi

as. AUt hiſdem rectoꝛibus gu/⸗

bernetur quos operis tui vica
rios eidem contuliſti pꝛeeſſe
paſtoꝛes. Et ideo cum ⁊c.

terne deus. Et te in aſſũp
t oe. annũciatione. natiuitate.
viſitat one. veneranone bea/
te marie ſempꝑ virginis collau
dare benedicere ⁊ pꝛedicare.
Que ⁊ vnigenitum tuũ ſancti
ſpũs obumbꝛatione concepit
⁊ virginitatis glia pꝑmanente
lumen eternũ mundo effndit.
ihm xpᷣʒʒ dñm nruʒ. Per quẽ.

terne deus. Qui ſalutem
humani generis in ligno cru/
cis conſtituiſti. vt vnde moꝛs
oꝛiebatur.inde vita reſurgerz
Et ꝗ in ligno vincebat.i ligno

inus.ptin cotfeſſor
ſenpiteneg detmt
nisopeeti tieſen
tastinnurtir ori
kea ne
archipelchenbn
ſpbin motſanck
iie n ar der

Krocwee)
vNNNri
t ratti per
Qximrrmm wi
hes crdenncſt

„ . . *
x ba dinn Ne

mn du N&

quoq; vinceretur. Per xpᷣm
dñm noſtrum. Per quem:
Preiatio de lacta trimtate.
terne deus. Qui cum vni
geni o filio tuo ⁊ piritu ſanc/⸗
to vnus es deus. vnus es dñs
Non in vnius ſingularitate ꝑ
ſone.ſed in vniꝰ trinitate ſub/
ſtantie. Quod eniʒ de tua glo
ria reuelante te credimus, hoc
de filio tuo.hoc de ſp ſancto
ſine differẽtia diſcretõnis len

dimus. vt in confeſſione vere

ſempiterneq; deitatis ⁊ in ꝑſo
nis pꝛopꝛietas.⁊ ĩ eſſentia vni
tas.⁊ in maieſtate adoꝛet᷑ equa
litas.Quẽ laudant angeli atq;
archãgeli cherubin quoq; ac
ſeraphin.quiinõ ceſſant clama
quotidie vna voce dicẽtes
Sequens pꝛetatio cum luo
cantu dicitur in feſtis dupli⸗
cibus ⁊ per octauas eoꝛum.æt
ſi de alio feſto infra illas agit⸗
Et in omibus ſemiduplicibus
2 dnicis niſi ꝓpeium aſſignet.
fimiliter eriam in feſtis ſimpli
cibus 7 diebus terialibue. nimi
pꝛopꝛis aſſignetur.
H er omnia ſecula ſeculoꝛuʒ.
K. Amen. v. Dñns vobiſcum
. Et cum ſpũ tuo.ꝰ. Surſũ
coꝛda. x. Habem? ad dnñz. .
Gratias agamus dno deo no
ſtrotæ. Dignum 2 iuſtum ẽ,

Tiere dignuz inſtnz c equs
⁊ ſalutare. Nos tibi ſemper
vbiq; gratias agere.dñe ſanc
te pater omnipotens eterne
deus. Per xpᷣm dñm noſtruʒ
Per quem maieſtatem tuam
laudant angeli.adoꝛant domi
nationes.tremunt poteſtates.
Celi celoꝛũq; virtutes ac bea
ta ſeraphin ſocia exultatione
concelebrant. Cum quibus et
noſtras voces.vt admitti iube
as depꝛecamur ſupplici cõfeſ
ſione dicẽtes. anctus. Saͤc
tus. Sanctus dñs deus ſaba/⸗
oth. Pleni ſunt celi ⁊ terra
gloꝛia tua. oſanna in excelſis.
Benedicius qui venit in no/
mine domini oſanna i excelſis

—
ſancta acrificin lioat
nnis ve nbioffennms n
clena nufſneincntole
paaficare cun ſocire u
tegere dignen wooen
wriʒ — 1
kuncſng mihrn V.
Paæonmnibusorttw
Ggcatholie wabr 1
Audeem,n n

Pen rir

ſuammn itn D
nbiſcescogninck 1n
vorioproanbvot ice
velquiofferunt borlen
ludspooſe ſiit =
Tg ptione mimanm!

ſeſln, iNoln

ſendi ——
ſodeo rno⸗ pero.
N Ommunicitesar
1Wenon; penerur
Ppptnis goi bele den
Ugnismanie g gen *

Ommiwfni beln

Elihenanm oſin 4

Eigit elementii⸗

ſime pr per ihm
xypm filium tuuz
dñm noſtrũ ſup
plices rogamus
S ac petimꝰ.vti ac
cepta habeas ⁊ beñdicas. hec
Kdona. hec mũᷣera. hec
ſancta acrificia illivata. In pᷣ

mis que tibi offerimus pꝛo ec

clena tuaſſancta catholica.quã
pacificare.cuſtodire adunare
⁊ regere digner toto oꝛbe teꝛ
raruʒ.vna cum famulo tuo pa
pa noſtro. S. 1 antiſtite noſtro
P. ⁊ omnibus oꝛthodoxis at
qʒ; catholice ⁊ apoſtolice fidei
cultoꝛibus. Oꝛatio P viuis.
Emento domine famu/⸗
MW. loꝝ famularũq; tuaruʒ
N.⁊ oĩum circũſtantiuʒ:quoꝝ
tibi fides cognita eſt ⁊ nota ð
uotio:pꝛo quibus tibi offeriʒꝰ
vel qui offerunt hoc ſacrificiũ
landis pꝛo ſe ſuiſq; omnibꝰ ꝓ
redemptione animarum ſuaꝝ
pꝛo ſpe ſalutis ⁊ incolumitatꝭ
ſue tibi reddunt vota ſiua eter
no deo viuo ⁊ vero. Infra
6 Ommunicãtes ctioncẽ.
1 memoriaʒ venerantes
In pꝛimis gloꝛioſe ſemperq;
virginis marie genitricis dei
domini noſtri ihelſu chꝛiſti.
Sed ⁊ beatoꝛum apoſtoloꝛum

ac martyrum tuoꝛum. Petrꝭ

1 Pauli. Andꝛee. Jacobi. Jo

hannis. Thome. Jacobi. Phꝛ
lippi. Bartholomei. Mathei
Symõis ⁊ ThadeiLini.Cle/
ti.Clementis.Sixti.Coꝛnelij.
Cypꝛiani.Laurentij. Griſogo
m. Johannis I Pauli.Coſme
Bamiani. Et oium ſanctoꝛũ
tuoꝛum quoꝛum meritis pꝛeci
buſq; concedas. vt in omnibꝰ
pꝛotectionis tue muniamur au
xilio. Per eundẽ xpᷣʒʒ dominũ
noſtruʒz. Amen. Infra acticex
BD Anc igitur oblationem
H b, ſeruitutꝭ noſtre.ſʒ ⁊ cũc
te familie tue que ſumꝰ dñe vt
placatus accipias. dieſq;ʒ no/
ſtros i tua pace diſponas.atqʒ
ab eterna dãnatione nos eri/
pi:⁊ ĩ electoꝝ tuoꝝ iubeas gre
ge numerari. Per xpᷣm dum
noſtrum. Amen Oꝛatio.
0 Vam oblationẽ tu deus
in omibus qͥs bene di
ctam. aſcri ptam. ra tam.
ratiõabilẽ acceptabilemqʒ fa
cere digner. vt nobᷣ coꝛ pꝰ
ſan e guis fſiat dilectiſſimi
filij tui vni nr̃i ihu xpi.tic ac
cipiat hoſtiã in maibꝰ Dicedo.
—0 Vi pꝛjdie qᷓ; pateret᷑.ac·
cepit panẽ in as ac ve
nerabiles manꝰ ſuas ⁊ eleuat
oculis in celũ ad te deũ pr̃em

ſuũ oĩpotentẽ tibi gras agens
bene? dixit. fregit. deditq; di
ſcipulis ſuis.dicẽs:Accipite ⁊
manducate ex hoc oẽs. Hoc ẽ
eim coꝛpus meum.

Imili mõ poſtq; cenatuʒ
accipiens ⁊ hũc pꝛecla
ruʒ calicẽ in ſcãs ac venerabi
les manus ſuas.Itẽ tibi gras
agẽs.benedixit.deditq; di/
fſcipulis ſuis dicons: Accipite
⁊ bibite ex eo oẽs. Hic eſt eim
calix ſãguinis mei noui ⁊ eter/
ni teſtamenti myſterium fidei
g vob ⁊ p multis effundet i
remiſſioneʒ peccatoꝛum. Hec
quotienſcũq; feceritis in mei
memoꝛiaʒ facietis.
Hde me/
moꝛes domine nos ſer/⸗
ni tui:ſed ⁊ plebs tua ſãcta xpᷣi
filij tui domini noſtri tam bea
te paſſionis necnon ⁊ ab infe/
ris reſurrectionis.ſed ⁊ i celoſ
gloꝛioſe alcenſionis offerimꝰ
pꝛeclare maieſtati tue de tuis
donis ac datis.hoſtiam pu/
ram.hoſtian ſanctam. hoſti
am ſimaculatam. panem
ſanctum vite eterne.⁊ cali
cem ſalutis perpetue.
Apꝛa que pꝛopitio ac ſe/
reno vultu reſpicere di⸗
gneris ⁊ accepta haber̃: ficuti

accepta habere dignatus es
munera pueri tui iuſti abel.et
ſacri icium patriarche noſtri
abꝛahe.⁊ quod tibi obtulit ſũ/
mus ſacerdos tuus melchiſe/
dech. ſanctum ſacrificium ĩma
culatam hoſtiam. clin

Applices te rogamꝰ om
nipotens deus iube hec
perferri per manus ſancti an
geli tui in ſublime altare tuuʒ
in conſpectu diuine maieſtatꝭ
tue vt quot quot ex hac alta/
ris narticipatione ſacro ſanc/
tũ filjj tui coꝛ ꝓus.a ſangui
nem ſumpſerimus.omni bene
dictione celeſti ⁊ gratia re/
pleamur. Per eundem xpm
dñm noſtrum. Amen.

Emento etiam domine
famuloꝛum famularum
q; tuarum:S. qui nos pꝛeceſ
ſerunt cuʒ ſigno fidei.⁊ doꝛmi
unt ĩ ſomno pacis:ipᷣis domine
omnibus in xpᷣo quieſcenti
bus locũ refrigerij lucis ⁊ pa
cis vt indulgeas depꝛecamur
Per eudẽ xpʒ dñʒ nr̃jm. Am.

Obis quoq; pectõribuſ
ffamulis tuis de multitu
die miſerationuʒ tuaꝝ ſpãtibꝰ

nini ſoene⸗
fedigeen tmis n
nmnbuscun zom
pna Matbin Bmn
Pei ernenchn
ero Selcinne. Pen
Zcatz Luca Yget
ſa Anuſtafa Ctonnd⸗
tuisiltra nori nos e
Gmn.nöͤeſtimatornen
nieqpefunnsrgtee
te Perxpmdommum!
Crqven berdia d
bona ras ſamen
vini ſaabere s
ſas nobs Perp z:
bu ſuikbethide
giinnmn iurß

wen r
n wenden
N E
Nr gininſlrin
—
r bek NNCNN
rnir MNNi
MAari ma— dul⸗
eN T NN
mI Araittn

2 0
w .

—0 N
ter, S

— ni

YVVE 1ℳ⁰*
5 rimnen*
— VDNW
Pr,
9
e nt

partẽ aliquã ⁊ ſocietatẽ dona
re dignerꝭ cũ tuis ſcis aplis ⁊
martyribus.cum Johanne ſte
phano. Md athia Barnaba. J
gnatio.Ale xandro.Marcelio
Petro vFelicitate. Perpetua
Agata Lucia. Agnete.Ceci/
lia. Anaſtaſia. Et omnibꝰ ſcis
tuis.intra quoꝛũ nos conſoꝛti
um.nõ eſtimatoꝛ meriti ſʒ ve/
nie quefumus largitoꝛ admit
te. Per xpm dominum noſtꝝ
Amen.
Er quem hec oĩa dñe ſp
σ bona creas ſancti ficas
viui ficas.bene Edicis.⁊ p
ſtas nobis. Per ip Eſuʒ ⁊ cũ
ip ſo.⁊ i ip ſoẽ tibi ðᷣo pri
oĩ potẽti.in vni tate ſpũs
ſacti omnis honoꝛ ⁊ gloꝛia

Er omnia ſecula ſeculo/
ꝛzum. NR. Amen. Oꝛemꝰ
ꝛeceptis ſalutaribus moni
ti ⁊ dinina inſtitutione foꝛma/
ti: audemus dicere. Pater
noſter qui es in celis.Sancti/
ficetur nomen tuum. Adueni/
at regnum tuum. Fiat volun
tas tua ficut in celo ⁊ in terra

Panem noſtrum quotidianũ
da nobis hodie.Et dimitte no
bis debita noſtra:fic ⁊ nos di/
mittimus debitoꝛibus noſtris
Et ne nos inducas intempta/
tionem. N. Sed libera nos a
malo Amen.
Ibera nos qs dñe ab oi
bus malis:pꝛeteritis.pꝛe
ſentibꝰ 2 futuris.⁊ intercedẽ/
te beata ⁊ gloꝛioſa ſemꝑ vᷣgi/
ne dei genitrice maria.⁊ beat
apoſtolis tuis petro ⁊ paulo
atq; andrea ⁊ omnibꝰ ſcis:da
pꝛopitius pacẽ in diebꝰ noſtrꝭ
vt ope miſericoꝛdie tue adiuti
⁊ a pctõ ſimꝰ ſemꝑ liberi.⁊ ab
omni ꝑturbatione ſecuri.

dicens Per eundem
dñm noſtx ihm xpᷣm filiũ tuuʒ

Qui tecum viuit ⁊ regnat in
vnitate ſpiritus ſancti deus

Per omnia ſecula ſeculoꝝ.Nx

dñi
ſit E ſp vob. Et cuʒ
ſpũ tuo.

Jat ↄmixtio ⁊ ↄſecratio
coꝛꝑis ⁊ ſanguinis dũi

noſtri ihu xpi. Accipientibus

nobis iĩ vitaʒ eternam. Amen
Agnus dei qui tollis
peccata mundi miſerere nobᷣ
A gnus dei qui tollis peccata
mundi miſerere nobis. Agnꝰ
dei qui tollis pᷣeccata mũdi do
na nobis pacẽ.

Omine ihu xpe g dixiſti
aplis tuis:paceʒ meã do
vobᷣ :pacẽ relinquo vobᷣ.ne re
ſpicias pctã mea ſʒ fidẽ ecclie
tue eamq; ecũdũ volũtatem
tuã pacificare ⁊ coadunare di
gnare.Qui viuis ⁊ regnas ðᷣſ
Per oia ſcla ſcloꝛuʒ. Amen

Pax tecũ. N. Et cũ ſpũ tuo.
Omine ihu xpe fili
dei viui qui ex volũtate
patris coopante ſpũ ſcõ ꝑ moꝛ
tẽ tuã mundũ viuificaſti: libe/
ra me per hoc ſanctum coꝛpꝰ
⁊ ſanguinẽ tuũ ab omimibꝰ ini/
gqtatibꝰ meis.⁊ vniuerſiſ maliſ
⁊ fac me tuis ſẽꝑp iherere mã
datis ⁊ a te nunq; ſeparari ꝑp/
mittas. Qui cum eodem deo
patre ⁊ ſpiritu ſancto viuis ⁊
regnas in ſecula ſeculoꝛum.
Amen.
Erceptio coꝛpiſ tui dñe
ihu xpe. quã ego idignus
ſnmere pꝛeſumo.non mihi ꝓ

——

ueniat᷑ in iudiciũ ⁊ condemna/
tionẽ.ſʒ ꝓ tua pietate pꝛoſit
mihi ad tutamentum mentꝭ =
coꝛpoꝛis ⁊ ad medelã ꝑcipien
dam.Q ui viuis ⁊ regnas cuʒ
deo patre.⁊c. Mic

Anẽ celeſtẽ accipiam ⁊
nomen domi inuocabo.

Omine non ſum dignuſ
vt intres ſub tectũ meũ
ſed tm dic verbo ⁊ ſanabit᷑ aĩ/
ma mea.

OQOꝛpꝰ dñi noſtri ihu xpᷣ
AVecuſtodiat animam meaʒ
in viternam eternam. Amen

Aid retribuam domino
pꝛo omnibus que retri/
buit mihi. Calicem ſalutaris
accipiam ⁊ nomen domini in/
uocabo. Laudans inuocabo
dñʒ ⁊ ab umicꝭ meis ſaluꝰ ero

Anguis domini mi ihu
O xp̃i cuſtodiat animã meã
in vitam eteruã. Amen.

Aod oꝛe ſumpſimꝰ dñe
pura mẽte capiamus 2
de munere tpali fiat nobis re
medium ſempiternnm. Amẽ

s iͦ
ſn ſngnis e
Phereat viſcend'e
inmenonfrman
Fri nacnla gpe un⸗
rſreritſucmmind

Lceat ihiſunn
nas obſegun ien
nee Fſtayt ſeniin
cculs we naieſtr ich
mlinbi ft urpenni
gtcihs g lu d
ftte niennt pit
Peryin din wſt

Lnent 1
tecom ſun d
Poſuiſi ſoe
muanuI IN
lri mirabilss ſacnch
futmaaleelnnn aleinin
mine pbaſti me 7 corn
nenncognoniſtiſeſſore⸗

eſnectone meam. 1

Uuputifllofe
ohanen

Woch
.

N SWGNNNEA

ArQGANNN1
Uwdumd
t mh uinn ſin
ve MNNNN
in Lnins un
di tu al

prfi.⁊ ſanguis quẽ potaui
adhereat viſceribꝰ meis.2 .
ſta. vt in me non remanesat ſce
lerũ macula.quẽ pura ⁊ ſãcta
reſfecerũt ſacramẽta. Qui vi.
Funta mina. data oncichoe
inclinat ſe ante mediũ alraris
dicit hanc oꝛationem.qua fi/
nita oſculatur altare
PEYaceat tibi ſancta trini
tas obſegqum ſeruitutis
mee. pᷣſta.vt ſacrificiũ quod
oculis tue maieſtat idignꝰ ob
tuli:tibi fit acceptabile.mihi
q; ⁊ oĩibus ꝓ ꝗbꝰ illud obtuli.
fit te miſerante pꝛopitiabile.
Per xpᷣm dñm noſtꝝ. Amen
DMonunxa relurrecnonis
Domini. Statio ad ſanctaʒ ma
riani maioꝛem. AIntroirus.
7 Eſurrexi ⁊ adhuc
tecum ſum alleluia
poſuiſti ſuper me
manimmn tuam alle⸗
luia.mirabilis facta eſt ſcien/
tia tua alleluia alleluia. pe Do
mine ꝓbaſti me ⁊ cognoniſti
me.tu cognouiſti ſeſſionẽ meã
⁊ reſurectionẽ meam. v. Glo
ꝛia patri ⁊ filio ⁊ ſpin. Naano.
T)Ens qui hodierna die ꝑ
vynigenitũ tuũ.eternita
tis nobis aditum deuicta moꝛ
te reſeraſti. vota nr̃a que pꝛe/

.

Oꝛpns tuũ domie a ſũ

ueniendo aſpiras etiam adiu/
uando pꝛoſequere. Per eun
dẽ dñũmnr̃m. x pia ad coꝛin/
tios.j.quinto capitulo.
PKatresexpurgate vet?
Lfermẽtũ.vt ſitis noua cõ
ſperſio.ſicut eſtis aʒimi.Eteni
paſcha noſtꝝ imolatꝰ ẽ xpᷣus.
Itaq; epulemur nõ in fermen
to veteri.neq; in fermẽto ma
litie ⁊ nequitie ſed in aʒimis ſi
ceritatis ⁊ veritatis. Mꝛad.
Hec dies quã fecit dñs exulte
mur ⁊ letemur in ea. v Con/
fitemini domino quoniam bo
nus.qm̃ in ſeculum mĩa eius.

All. v. Paſca nr̃m imolatus
eſt chꝛiſtus. Sequentia

. Tacrime paſchali laudes
Aimolẽt xpᷣiani.Agnus re
demit oues.chꝛiſtus ĩnocẽs pa
tri reconciliauit peccatoꝛes.
Moꝛs ⁊ vita duello conflixe/
re mirando:dux vite moꝛtuꝰ
regnat viuꝰ.Dic nobiſ maria
ckyniſti ĩ via: Sepulchꝑ xpi
viuẽtis ⁊ gliaʒ vidi reſurgẽt
Dic nobis maria ꝗd. ãgelicos
teſtes.ſudarium ⁊ veſtes.Dic

nobis maria. Surrexit xpᷣus

ſpes mea pᷣcedet vos ĩ galilea
credẽdũ ẽ magꝭ ſoli marie ve

raci q; iundeoꝛuʒ turbe falaci.

ſcimꝰ xpʒʒ ſurrexiſſe ex mõtuiſ

ve tu nobᷣ victõ rex miſerẽ.a

Millo tpe: Moaria mag⸗
dalene ⁊ marĩa iacobi ⁊
ſalome emefr̃t aromata.vt ve
nientes vngerẽt ihm. Et val/
de me vna ſabbatoꝝ veniũt
ad monumẽtũ oꝛto iã ſole. Et
dicevãt adinuicem: Quis re/
uoluet nobis lapidem ab oſtio
monumẽti: Et re ſpiciẽtes vi
derunt reuolutũ lapidẽ. Erat
quippe magnus valde. Et in
troeuntes in monumẽtũ vide
rũt iuuenẽ ſedentẽ in dextris
cooptũ ſtola candida.⁊ obſtu/
puerũt.Qui dicit illis: Nolite
expaueſcere: Ihm queritꝭ na/
ʒarenũ cruciſixũ:ſurrexit nõ
eſt hic. Ecce locꝰ vbi poſueĩrt
eũ. Sed ite dicite diſciplis eiꝰ
⁊ petro.ꝗa pꝛecedet vos in ga
lileam. Jbi eum videbitis:ſiẽ
dixit vobis. Terra
tremuit ⁊ quieuit dum reſur/
geret in iudicio de? all.
Aſcipe queſumus domi
ne pꝛeces popul tui cuʒ
oblationibus hoſtiarũ:vt pa/
ſcalibns initiata myſterijs ad
eĩr᷑nitatis nobis medelã te ope
rante pꝛoficiant. Per. Le
Paſcha nim imolatꝰ eſt xpᷣs
alleluia. itaq; epulemur ĩ aʒi⸗

mis finceritatis ⁊? veritatis
alleluia alleluia all.

Piritũ nobis dñe tue ca
riitatis inſunde. vt quos
ſacramentis paſchalibꝰ n
ſti tua facias pietate concoꝛðs
Per. in vnitate eiuſdem ſpũſ

Ntrodurxit vos dñs ĩ
terrã fluẽtẽ lac ⁊ mel
alla. 1 vt lex dñi ſempꝑ
ſit in oꝛe veſtro.alla. ds Cõfi⸗
temĩ dño.⁊ inuocate nomẽ eiꝰ
annũciate inter gentes opera
eius. BGloꝛia patri.
Eus ꝗ ſolẽnitate paſcali
mũdo remeda contuliſti
Rop tuũ qs celeſti dono ꝓ
equere. vt ⁊ perfe tã liberta/
tẽ conſequi mereatur.⁊ ad vi
tã pꝛoſciat ſempiternã. Per.

NR diebus illis: Stans
petrus in medio dixit:
Viri fratres.vos ſcitis quod

factum eſt verbum per vniuẽ

ſam iudeam. Incipiens enim
a galilea poſt baptiſmum qð
pꝛedicauit iohannes iheſum a
naʒareth.quõ vnxit euʒ deus
ſpũ ſancto ⁊ virtute qui per/
tranſiuit bñfaciẽdo ⁊ ſanando
omnes oppᷣſſos a diabolo. qm̃
deꝰ erat cũ illo.Et nos teſtes

r

mmman an
gorinlenh e
hic de ſoſctnmr
1dedit eünmnicki
omnti popllalzteſt
IAdeonognmn
1bin iilapd⸗
Eitamortuss Etr
Pienepopnot⸗
ppſe igriconten⸗
ſader vivormotn
onnes ppbe etmne
bibentreniſone n
apeſeg wmecis
greditnei 6
liſet dinemirn
nurier Brr
goni do inſch
rolacns M!
Pdidecmnärdeck
Gestenutlt
ſyei.
Hloteder
polsöndird
caſtehügeran he

ma krearwti i
Ntsb mirNNn
õ
.W νen
— nivd.
uini lreih n
ü
a iictt
E Rni
Ir

ez ſmuun iunn

tumus omniũ que fecit in re⸗
gione iudeoꝑ ⁊ hieruſalẽ quẽ
occiderũt ſuſpẽdẽtes in ligno

Huüc deꝰ ſuſcitauit tertia die

⁊ dedit eü manifeſtũ fieri non
omni populo.ſʒ teſtibꝰ poꝛdĩa
tis a deo.nob ꝗ manducauimꝰ
⁊ bibimꝰ cũ illo.poſtqᷓ; ſurre/
xit a moꝛtuis.Et pcepit nobis
pᷣdicare populo ⁊ teſtificari.qꝛ
ipſe ẽ qui conſtitutꝰ eſt a deo
iudex viuoꝑ ⁊ moꝛtuoꝝ.Huic
omnes ꝓppůe teſtimoniũ per/
hibent:remiſſionẽ peccatoꝛũ
accipere ꝑ nomẽ eius.oẽs qui
credũt in eũ Hec dieſ
quã fecit dñs.exultemꝰ ⁊ lete
mur in ea. Bicat nunc iſr!
quoniã bonꝰ qm̃ in ſclin miſe/⸗
ricoꝛdia eius:Alla. x. Ange⸗/
lꝰ dñi deſcendit de celo ⁊ acce
dẽs reuoluit lapidẽ ⁊ ſedebat
ſuꝑ eũ.
Nilo tꝑe:Buo ex dſci
pulis ihu ibãt ipla die in
caſtellũ qð erat in ſpatio ſtadi
oꝛum ſexaginta ab irlin. nomi
ne emaus ⁊ ipſi loquebant᷑ ad
inuicem de oĩbus his que ac/
ciderant.Et factũ ẽ dũ fabula
rent᷑ ⁊ ſecũ quererẽt.⁊ ipᷣe ihs
a ꝓpinquãs ibat cũ illis.Ocu
li ãt eoꝝ tenebãt᷑ ne euʒ agno/
ſcerent.Et ait ad illos:Qui ſi

hi ſermones quos ↄſertadiui

eeʒ ambulantes ⁊ eſtis triſtes
Et reſpondens vnꝰ cui nomẽ
cleophas dixit ei. Zu ſolꝰ
grinus es in hieruſalẽ ⁊ nõ co
nouiſti ea que facta ſunt in in
ſibi⸗ diebus: Quibꝰ ille di
Que:⁊ dixerũt:ð ihu naʒare
no ꝗ fuit vir ꝓpheta.porẽs ĩ
opere ⁊ ſermone coꝛq deo ⁊ oĩ
populo.Et quõ tradiderũt eũ
ſũmi ſacerdotes.⁊ pᷣncipes niñi
in damnationẽ moꝛtis.⁊ cruci
fixerũt eũ. Nos aũt ſperaba/
mus.qꝛ ipſe eſſet redẽpturus
iſrl.Et nũc ſuꝑ hec oĩa tertia
dies eſt hodie ꝙ hec facta ſũt
Sed ⁊ mulieres queda ex no
ſtris terruerũt nos:qͥ a lucẽ
fuerunt ad monumẽtũ:⁊ non
inuento coꝛpe eius venerant
dicẽtes ſe ẽt viſionẽ angeloꝝ
vidiſſe qui dicũt eum viuere.
Et abierũt quid ex noſtrꝭ ad
monumentũ ⁊ ita inuenerunt
ſicut mulieres dixeru t.ipſuʒ
xvo non iuenerũt. Et ipſe dir
ad eos:O ſtulti ⁊ tardi coꝛde
ad credendum in omnibꝰ que
locuti ſunt pꝛophete. Nonne
hec opoꝛtuit pati chꝛiſtum. 7
ita intrare in gloꝛiam ſuam⸗
Et incipiens a moyſe ⁊ omni/
bus pꝛophetis interpꝛetabat᷑
illis in oibꝰ ſcripturꝭ q de ipo
erant. Et appꝛopinquauerũt

caſtello quo ibãt. Et ipe finxit tua facias pietate ocoꝛdes.ꝑ
ſe longiꝰ ire. Et coegerũt illũ in vnitate.
dicentes: Mane nobiſcũ qm̃ tes newi⸗

gquol ſacris paſchalibꝰ ſatiaſti

dies multos. his gꝗ ſimul aſcẽ

5 ℳ

adueſpaſcit:⁊ inclinata eſt iaʒ Qua ſapie potauſt ticve ad panes
dies. Et intrauit cum illis. Et eos alla.ſirmabit ĩ ill niſtoſactaeſtan
factũ eſt dũ recumberet coum ⁊ nõ flectet᷑ alla ⁊ ex/ aünpletitfis et
illis accepᷣ panẽ ⁊ benedixit ac altauit eos in eternũ alla alla. ſrisihm rönden
fregit ⁊ poꝛrigebat illiſ. Et ſta Confitemĩ dño.⁊ iuocate hecdies.
ti apti ſut ocli eox: ⁊ cognoue nomẽ eins. annũciate inter gẽ nie grelipn ſitad
runt euũ: ⁊ ipſe euanuit ab ocuł tes opa eiꝰ. v. Bloꝛia ⸗ rlenitdemmnim
eox. Et dixerũt ad ĩuicẽ Non Eus qui eccleſiã tuã no⸗ nibiscgten
ne coꝛ noſtrũ ardẽs erat ĩ no/ uo ſemꝑ fetu multipli/ Snmmd
bis dũ loqueret᷑ i via apiret cas cõcede famulis tuis.vt ſa lcho pnrs Hi
nobis ſcripturas: Et ſurgẽteſ cramentũ viuendo teneãt qð cho e⸗
eadẽ hoꝛa regreſſi ſũt i hiern fide ꝑceperunt. Per. ki
ſalẽ a iuenerũt ↄgregatos vn actuu 4 L er 3
deciʒ:a eos q ri cũ ipſis erant N diebus illis ſurgens . ie.
dicentes ꝙ ſurrexit duůs vere paulus 1 manu ſilentiuz Rürke α.
⁊ apparuit ſymoni.Et ipñ nar indicens ait: Niri fratres filij rir änd
rabat que geſta erant in via: generis abꝛahã ⁊ qui in vobis enmmiitninni
quomodo cognouerunt eum ĩ timẽt deũ.· vobis verbũ ſalut iſier iditte
fractione panis: An huius miſſũ eſt. Qui enim ba tmtnitföetetrn
gelns dñi deſcendit de celo 7 bitant hieruſaleʒ ⁊ pꝛincipes ſenumnenh
dixit mulieribus: quem queri eius ignoꝛantes ihm 7 voces ſetemmsnutn
tis ſurrexit ficut dixit. Alla ꝓphetarũ. que p omne ſabba anneieſi pe
Aſcipe qs dñe tũ legũt iudicãtes ĩpleuerunt 1nicgenſpnien
pꝛeces populi tui cũ̊ obla Et nullã cauſam moꝛtis inue nm haſintnend
tionibus hoſtiaruʒ. vt paſcha niẽtes in eo petierũt a pilato bor tciwenin,
libꝰ initiata myfſterijs ad eter vt interfcerẽt eü. Ccumc con fttonmnetpeiin;
nitatẽ nob medelã. te operãte ſumaſſent oĩa que de illo ſcri⸗ menilsnonqriert
ꝓficiãt. Per. Surrexit pta erãt.ðponẽtes eũ ð ligno nrambrsegnncho
dns ⁊ appuit ſymoni petro.al. poſuerunt eũ in monumento Nhrtsbicalnitan
Piritũ nob dñe Beus vo ſuſcitauit eũ a moꝛ temn Iriliobeten
tue caritatis infunde vt tuis tertia die.qui viſus ẽ per Gtenpiſdaſlſn

86

int winnren
105
iß n
tt tüi
un Coſmii

Hor Wimi
e bag
1 hn Euatinn
1 wnetef

wen 1WErſe ſi⸗
. 1nni
u Mr UINE

derant cũ eo de galllea in irt
g vſqʒ nũc ſũt teſtes eius
plebẽ.Et nos vobiſ anũciamꝰ

cã que ad patres noſtros re ꝓ
miſſio facta eſt.qm̃ hanc deuſ

adimpleuit filijs veſtris reſu/
ſcitãs ihm vpᷣm dñm noſtrum
Hec dies. V. Bicant
nũc q redẽpti ſũt a dño.quos
redemit de manu inimici ⁊ de
regionibus congreganit eos.
Alla. ?Gurrexit dñs de ſe
pulchꝛo ꝗ ꝓ nob pepẽdit in li

gno.
VN illo tpe ſtetit ihs ĩ me
dio diſcipuloꝝ ſuoꝝ.⁊ di
xit eis: Pax vobis.Ego ſum:
Nolite timere.Cõturbati vo
conterriti.exiſtimabãt ſe ſpi
⁊itũ videre:Et dixit eis:Quid
turbati eſtis ⁊ cogitationes a⸗
ſcendunt in coꝛda veſtra: Ni
dete manus meas ⁊ pedes me
os.quia ego ipſe ſũ. Palpate
⁊ videte.ꝗa ſpiritꝰ carnẽ ⁊ oſ
ſa non hẽt.ficut me videtꝭ ha
bere.Et cũ hoc dixiſſet oſten/
dit eis manꝰ pedes. Adhuc
autem illis non credentibus ⁊
mirantibus pꝛegaudio dixit
Habetis hic aliquid quod mã/
ducetur. At illi obtulerunt ei
artem piſcis aſſi.⁊ fauuʒ mel
is. Et cum manducaſſet coꝛã

cis.ſumens reliquias dedit eiſ

dixſt ad ees: Hec ſum x
qᷣ locutꝰ ſuʒ ad vos.cũ adhu
eẽm vobiſcũ:quoniaʒ neceſſe
eſt impleri omnia que ſcripta
ſunt in lege moyſi ⁊ ꝓphetis
⁊ pſalmis de me. Tunc apuit
illis ſenſũ. vt intelligerẽt ſcri⸗
pturas.Et dixit eis. quoniam
ſic ſcriptum eſt. Et ſic opoꝛte⸗
bat pati xpᷣm. ⁊ reſurgere a/
moꝛtuis die tertia ⁊ pᷣdicari in
nomine eius penitentiaʒ in re
miſſionem pecccatoꝛum.i oẽs
gentes. Intonuit ð
celo dominus.⁊ altiſſimꝰ ðᷣdit
vocẽ ſuã.⁊ apparuerunt fon/
tes aquarum alleluia.
Aſcipe domine fidelium
pꝛeces cum oblationibui
hoſtiarum. vt per hec pie pla
cationis officia.ad celeſteʒ glo
riam tranſeamꝰ. Per.
Si conſurrexiſtis cum chꝛiſto
que ſurſum ſunt querite.alla.
vbi chꝛiſtus eſt in dextera dei
ſedens:que ſurſum ſunt ſapi/
te alleluia alleluia alleluis.

Oncede queſumus om/
hnipotens de? vt paſcha⸗

lis perceptio ſacramenti con/

tinua in noſtris mentibus per
ſeueret. Per dominuͦ ufm.

Enite bñdictit
patris mei pcipite re⸗/
gnüũ alla. qð vob patů
eſt ab oꝛigine mundi.all all all
Cantate dño canticũ nouũ
cantate dño oĩs terra. . Gla
Eus ꝗ nos reſurrectiõis
dñice annua ſolẽn itate
letificas concede ꝓpitiꝰ vt ꝑ
tꝑalia feſta que agimꝰ ꝑueni/
re ad gaudia eterns mereaur
Per eundẽ.

Eccdleſie tue. ve Beus oi
um fideliũ.
yN diebꝰ illis: Ape
riẽs petrꝰ os ſunʒ dixit
AViri iſrahelite:⁊ qui timetis
deñ audite. Deus abꝛahã ⁊ ðſ
yſaac ⁊ deꝰ iacob.deꝰ patrum
noſtroꝝꝑ gloꝛificauit filiũ ſunʒ
ihm.quẽ vos id tradidiſtꝭ
⁊ negaſtis añ faciẽ pilati.iudi/
cãte illo dimitti. Nos aũt ſan/
ctũ ⁊ iuſtũ negaſtis.⁊ petiſtis
vix homicida donari vobis:
auctoꝛẽ vo vite interfeciſtis.
quẽ deꝰ ſuſcitauit a moꝛtuis:
cuiꝰ nos teſtes ſumꝰ:Et nunc
frẽs.ſcio qꝛ ꝑ ignoꝛãtiã feciſtꝭ
ſicut ⁊ pᷣncipes veſtri· De? at
qui pꝛenunciauit per os oium
ꝓphetarum: pati chꝛiſtum ſu

um. impleuit ſc. Penitemmi
igitur. ⁊ conuertimini. vt dele

ant vr̃a pctã. Gꝛað. Hec dies
quã fecit.⁊c.v. Dextera dñi
fecit vᷣtutẽ dextera dñi exalb
tauit me.all. v. Surrexit dũs

xe ⁊ apparuit petro.

Nillo ſhe manifeſtauit
ſe iteꝝ ihs diſcipulis ſuiſ
ad mare tyberiadis. Manife/
ſtauit ãt ſic. Erãt ãt ſimul ſy/
mon petrꝰ ⁊ thomas ꝗ di di⸗
dymꝰ. ⁊ nathanael.qui erat a
chana galilee. filij zebedei.
alij ex diſciplis eiꝰ duo. Dicit
eiſ ſymon petrꝰ: ANado piſcari
Sicũt ei venimꝰ ⁊ nos tecum
Et exierũt ⁊ aſcẽderũt ĩ nauĩ
zilla nocte nihil pꝛendiderunt
Mane ãt facto ſtetit ihs ĩ lito
re.nõ tñ cognouerũt diſcipuli
qꝛ ißs ẽ. Diẽ gy eis ihs. Pue⸗
ri. nũꝗd plmẽtariũ hẽtꝭ: Re
