pitiꝰ 1 miſeratꝰ ĩdulgeas:vt
loco penitentie ac flumine la/
chꝛymax mihi conceſſo. veĩiaz
a te merear acciꝑe oĩuʒ deli⸗
ctoꝛũ.per.
Eus viuoꝝ ſaluatoꝛ oĩuʒ
non vis moꝛtẽ pctõꝛũ
nec letarꝭ ĩ ꝑdtiõe moꝛientiuzʒ
te ſupplicit depꝛecoꝛ.vt con/
cedas mihi veniam delictoꝛũ
vt ⁊ admiſſa defleam. ⁊ ea pꝰ
moduʒ nõ admittã.vt cũ mihi
extrema dies finiſq; vite m̃e
aduenerit em̃datũ ðᷣlict oĩbꝰ
me ãgelꝰ ſcitatꝭ ſuſcipiat.per

Wnipotẽs ſẽpit᷑ᷣne deus
Aue grẽ pietatẽ ſupplici
deuotiõe depoſco:vt oinʒ ma
loymeok vicla ſoluas:cũctis
meis malis ⁊ pctis clemẽt igꝰ
ſcas.⁊ qꝛ me idignũ ⁊ pctõꝛeʒ

ad/ miĩſteriũ tuũ vocar̃ diãtꝰ ei

tue mihi poꝛꝛigas:quatenꝰ dũ fic me idoneũ miniſtꝝ efficias

vt ſacrificiũ de manibꝰ meis
placide ac benigne ſuſcipias
electoꝛũqʒ ſacerdotum me ꝑti
cipem facias.⁊ de pᷣceptis tuiſ
i nullo me oberrare permit/
tas. Per.
Eus qui te pꝛecipis a pec
catoꝛibus exoꝛari tibiq;
ſacrificiũ ↄtriti coꝛdis offerri
hoc ſacrificiũ qð indignꝰ ma/
nibus meis offero. acceptare
dignare. ⁊ vt ipſe tibi hoſtia ⁊
ſacrificiũ eſſe merear miſera
tus concede:quatenus per
myſterij huius exhibitionem

oĩum peccatoꝝ ꝑcipiã remiſſi

onem. Per.
Aius mihi domine pce /
ptio ſacramenti fit pec/
catoꝝ meoꝝ remiſſio ⁊ tue pie
tatis optata ꝓpitiatio.vt per
hec te opitulãte efficiar ſacris
myſterijs dignus.qui de tua
pietate confiſus.frequẽtare pᷣ
ſumo idignꝰ. Per⸗

Mnipotẽs ſempiĩne ðᷣs
qui me peccatoꝛẽ ſacris
altaribus aſtare voluiſti.⁊ ſctĩ
nominis tui laudare potentiã
ↄcede ꝓpitiꝰ ꝑ huiꝰ ſacri my
ſteriũ meoꝝ mihi veniã pecca
toꝝ.vt tue maieſtati digne me
rear famnlari. Per. Eec
aqueſumꝰ clemenniſſime

pr ꝑ huiꝰ ſacrĩ myſteriũ. meo
rũ mihi veniã pctõꝝ.vt non
ad iudiciũ.ſed ad indulgentiã
huiꝰ pꝛeſbyteratꝰ oꝛdo mihi
ꝓficiat ſẽpitnã.p dñm:
Vres tue pietat mitiſſi
me ðᷣs inclina pᷣcibꝰ meiſ
⁊ grã ſci ſpũs illumia coꝛ meũ
vt tuis miſterijs digne mini⸗
ſtrare valeã:teqʒ et᷑na carita
te diligere merear. Per.ĩ vni
tate eiuſdem iſſa pꝛ

Efende queſumus dñe
beata maria ſp virgine ĩ
tercedente.iſtã ab oĩ adueꝛſita
te familiã ⁊ toto coꝛde tibi p
ſtratã. ab hoſtiũ ꝓpitiꝰ tuere
clementer iſidijs.p. e
Aſcipe queſumꝰ clem̃teꝛ
op̃ᷣs ðs oblatõeʒ nr̃e vðᷣuo
tionis.⁊ per virtutem huiꝰ ſa
cramenti. famulos tuos a cun
ctis pꝛotege aduerſitatibus:ꝑ

Amptis redẽptioĩs nr̃e
muneribꝰ pꝛeſta queſu/

mus miſericoꝛs deꝰ eox nobiſ

celebꝛatione tue pꝛotectionis
contra omnes aduerſitates
ſubſidiũ.ꝑ.
Eus qui nos a ſeculi va
nitate conuerſos ad bꝛa
uium ſuperne vocationis ac/
cẽdis.pectoꝛibus noſtris puri

goedonie
mner nie pſen
reseffenale
beitepminen
tingamus. Pe
Jbideed
nis boſtu
terpetin'vrn
vmm mortiftcan⸗
laccipias c n
föinre cogrun
quos ſcc chu
ab hommü cen
ſepulicu2ver
Hasbimüdtat
infuſa nob celic
lernas. Per
Lusgwn
lo mäfione
lodilata fatrni
leſtiodboni⸗ vt
coͤpage caritati
cepta cuſtodian
ces 1 gengrati
pfeſſos grati
ſcant concoꝛdet
chʒ noie pleſſio
.
Eus langit
pacis 1am
N famulis tuis
u voluntate con

x— „ bargineſ
„*mhn
rzrrübiiri
* trirai M'N
x rri
2 I r i

— üdteien

vöIEτW
ντπα

ficandis illabere ⁊ gratiã nobᷣ
qua ĩ te ꝑſeueremꝰ infũde vt
ꝓtectionis tue muniti pᷣſidijs

qð te donãte ꝓmiſimꝰ iplea /

mꝰ:⁊ nr̃e ꝓfeſſionis executo/
res effecti ad ea qͥ ꝑſeueranti
bꝰ ĩ te ꝓmittere dignatꝰ es ꝑ
tingamus. Per.
Ibi dñe deꝰ ur̃e deuotio
nis hoſtiã ĩmolãtes hũili
ter petimꝰvt nos ſacrificiũ tu
um moꝛtificatione vite carna
Kaccipias ac moꝛibꝰꝗbꝰ ꝓfeſ
ſõi nre cõgruamus iſtituas:
quos ſcẽ cõpũctionis ardore
ab hominũ ceterorũ ꝓpoſito

ſeꝑaſti ⁊ a ↄuerſatione carna

li.⁊ ab imũditia trenoꝝ actuũ
infuſa nob celitus ſcitate diſ
cernas. Per
Eus ꝗ ꝛenũciantibꝰſecu
lo mãſiones paras in ce/
lo dilata fratrũ nroꝝ coꝛda ce
leſtioꝰbonis vt frat᷑ na teneãt᷑
cõpage caritatis vnanines pᷣ/
ce pta cuſtodiant ſobꝛij fimpli
ces ⁊ geti gratis ſibi datã ſue
ꝓfeſſiõis gratiã fuiſſe cogno
ſcant concoꝛdet illorum vita
cuʒ noĩe ꝓfeſſio ſentiat᷑ ĩ oꝑe.
9 Eus largitor .
pacis ⁊ amatoꝛ cartatis
da famulis tuis veram cum
tua voluntate concoꝛdiam.vt

ab omnbus que nos pulſant
tẽptationibus liberemur. per.
Is ſacrificijs dñe
‚qᷓs cõcede placatꝰvt ꝗq pP
pꝛijs oꝛamꝰ abſolui ðᷣlictis.nõ
grauemur externis. Rʒee
Pũʒ nobis dñe tue cari
tatis ifunde.⁊ quos vno
pane ſatiaſti.tua faciaſ pietate
concoꝛdes.per.in vnitate eiꝰ.

Me igne ſcĩ ſpũs renes
noſtros ⁊ coꝛ noſtrũ dñe
vt tibi caſto coꝛpoꝛe ſeruiamꝰ
⁊ mundo coꝛde placeamus.ꝑ:
in vnitate eiuſdẽ.
Früpe dñe vincul a pec
catoꝝ nroꝝ.vt ſacrifica
re tibi hoſtiaʒ laudis abſoluta
libertate poſſimus:retribue q
añ tribuiſti. ⁊ ſalua nos ꝑ idul
gentiã quos ſaluare dignatus
es ꝑ graʒ.per.
Omine adiutoꝛ ⁊ pꝛote
ctoꝛ noſter adiuua nos.
refloꝛeat caro noſtra vigore
pudicitie ⁊ ſanctimonie nouira
te:ereptãqʒ de manu tartari ĩ
reſurrectionis gaudiũ iubeas
pꝛeſentari.per dñm.

Xaudi queſumus domi/

ne ſupplicum pꝛeces.et

confitentium tibi parce pecca
is. vt pariter nobis idulgẽtiã

—

tribuas benignus ⁊ pacem.ꝑ
Oſtias tibi dñe lecreta

B placationis offerimꝰ vt

1 delicta ura miſeratus abſol
uas. nutantia coꝛda tu diri/
gas. Per dñũm. Woſt com

P Reſta nobis eterne ſal

uatoꝛ.vt pcipientes hoc
munere veniã peccatox.dein
ceps s poccata vitemus. Per.
Mlſia pꝛo trionlatione pec/
catoꝛum. Oratio.
Neffabilẽ miſerjcoꝛdiã
tuã nobis dñe clemẽter
oſtende.vt ſimul nos ⁊ a pec/
catis omibus exuas. a penis
quas ꝓ his meremur eripias
Per dñm noſtrum. Seereta
QIriicet nos s dñe mu
neris pntis oblatio et di

gnos ſacra ꝓarticipatiõe per /

iciat.per dñm. Roſt com/
D Heſta qs dñe:vt t᷑renis
dea affectibꝰ expiati.ad ſuꝑ
ni plenitudinẽ ſacrameti.cuiꝰ
libauimꝰ ſcq tendamus. Per
2ilia p remiſioe pctop. ofe
Eus gꝗ nullu reſpuis. ſʒ
q;uis peccãtibꝰ ꝑ pniaʒ
pia milſeratiõe placaris: reſpi
ce ꝓpit us ad pces hũilitatis

nre.⁊ illũina corda nr̃a. vt tua
valeam iplere pcepta.ꝑ. Se

EVeſens ſacrifici creta

dñne qð tibi ꝓ delictèꝭ no

ſtris offerimꝰ fit tibi munꝰ ac

ceptuʒ.⁊ tam viuentivus qᷓ; ð

functis pꝛoficiat ad ſalutẽ ꝑ.
Taudi pꝛeces * com

—

vt ſcã bec que a te ſumpfunꝰ
incoꝛrupta ĩ nobis te donãte
ſeruentur per. Alia miſſa
congregatione. Oratio.
0 Mnipotẽs ſempiterne

deus ꝗ facis mirabilia
magna ſolus.pᷣtẽde ſuꝑ.famu

los tuos.⁊ ſuꝑ cõgregationeſ
illis cõmiſſas.ſpirituʒ gratie

ſalutaris.⁊ vt in veritate tibi

placeat ꝑpetuum eis roꝛẽ tue

bendictionis infunde.per. in

vnitate eiuſdem. Secreta
B OQſtias dñe famuloꝛum
tuoꝝ placatus intẽde:et
quas in honoꝛẽ noĩs tui deuo

ta mente ꝓ eis celebꝛamꝰ. ꝓ
ficere ſibi ſentiãt ad ſalutẽ.ꝑ.
Vos celeſti re/ Pꝰ cõᷣ

creas munere. ppetuo
dñe comitare pꝛeſidio.⁊ quos

fouere nõ deſinis. dignos fie ⸗

ri ſempiterna redẽpnone co/

cede.ꝑ. iſſa pꝛo omni gra

du ecclefie.oratio.

0 ps ſepiterne ðᷣs cniꝰſpũ

totũ coꝛpeccle ſciſical:
⁊ regit:exaudi nos ꝓ vniuer
ſis odinibus ſupplicantes.vt

gre tue munere ab oibus tibi

familie tue opᷣs ðs:⁊ pra

perinwnue.
E ABstid
quatenns aias
dis cogitationn
leſaſq; cuſtod
ritusgratiiln
rioper in vunt
Lusqa
hoiem v⸗
fnundu. ilvin
danfa grate
yt digne maet
jetegzetenne

Msikin

*

mtigcign
Nr iminTI
rpenan
uEV5

ℳ

. ₰△

veizrie

21 wisN

gradibus fideliter ſeruiatur.

p. in vnitate eiuſdẽ. Secret⸗
A famulis tuis die idul
gentiã peccatoꝛum.con

nem perpetu
tes ad tuam iugi
ruenire mereant/ per

petuã. vt tibi ſeruien

diaʒ pe per.
PIbera queſuʒꝰ P cõ.
domine a peccatis ⁊ ho
ſtibus tibi famulos ſupplican
tes.vt in ſcã conuerſatione vi
uentes. nullis afficiantur ad/
uerſis. p. Milla ad expelledũ
malas cogitationes. Oratio.
O MWnipotẽs 1 mitiſſime

ðs reſpice ꝓpitius pceſ

nf̃as:⁊ libera coꝛda nr̃a ð ma
laruʒ tẽptationibus cogitatio
nuʒ.ut ſancti ſpiritus dignuʒ

fieri habitaculum mereamur

per. in vnitate. Secretg.
PAs tibi dñe offerimus
..? oblatiões ꝓ ſalute nr̃a:
quatenus aias nr̃as ab imun
dis cogitationibus purges.il/
leſaſqʒ cuſtodias.⁊ ſancti ſpi/
ritus gratia illuminare digne
ris.per.in vnitate. Molt eo.
Eus qui illuminas oẽm
hoĩem venientez ĩi hůc

mundũ. illuia queſumus cor

da nr̃a gratie tue ſplendore:
vt digne maieſtati tue miſtꝛa
re.teq; eterna caritate dilige

ſolationem vite gubernatio/

iter miſericoꝛ

re valeamus. per. Mila e.

peiitione lachꝛimaꝑ⸗Qratia
9 MWMnipotẽs ⁊ mitiſſime
BSs.:g ſitiẽti pplo fontem

viuentis aque ð petra ꝓduxi

ſti. educ de coꝛdis nii duritia.
cõpũctionis lachꝛimas vt pec
cata nr̃a plangere valeamus
remiſſionẽq; pctõx te miſerã
te mreamur accipe. p.l ecreta

+☛R1MAnc oblationẽ qs dñe

ðs:quã tue maieſtati ꝓ

pctĩs nr̃is offerimus.reſpice

ꝓpitius.⁊ ꝓduc de oculis no
ſtris lachrymaꝑ flumina: gbꝰ

debita flãmaruʒz incẽdia vale

ant exringui per. Polſt com⸗

G Ratiaʒ ſpũs ſancti dñe
deus coꝛdibꝰ noſtris cle

menter infunde:que nos ge/⸗

mitibus lachꝛimaꝛum eff iciat
maculas noſtroꝛum diluere

peccatoꝛũ. atq; optate nobis

re largiẽte ĩdulgẽtie pꝛeſtent
effeciũ. ꝑ. in vnttate. Miſig
ꝓ amico peccatoꝛe. Oratio.
Cus qui iuſtificas ĩpiuʒ
ñnõ vis moꝛtẽ pctõꝛuʒ

rua miſericoꝛdia ↄfidentẽ ce
leſti ꝓtegas benignꝰ auxilio.
⁊ aſlidua ꝓlcctiõe ſerua.vt
tibi iugiter famulet. ⁊ nullis
tẽptationibus a te ſeparet.p.

maieſtatẽ tuã ſuppliciter de⸗/
pꝛecamur. vt famulũ tuuʒ de

Aius qs dñe
vtute myſterij.⁊ a ꝓpᷣjs
nos mũda delictis:⁊ famulum
tuũ ab oibus abſolue pctĩs.ꝑ.
Vrificẽt nos qͥs
dñe ſacramẽta que ſũpſi
mus:⁊ famulũ tuũ ab õi culpa
libex eſſe cõcede. vt g ↄlciẽtie
reatu cõſtringit:celeſtis reme
dij plenitudine glietur. Per.

Mnipotens ſempiterne
deꝰ miſerere fſamulo tuo
N. dirige eũ ſcðᷣʒ tuã clemẽ
tiaʒ ĩ viã ſalutis eterne. vt te
donãte tibi placita cupiat:⁊ to
ta vYtute ꝑficiat.per. eta.
NRoſiciat queſumus do/
mine hec oblatio: quam
tue ſupplices offerimus maie
ſtati.ad ſaluteʒ famuli tui.MH.
vt tua pꝛouidentia eius vita ĩ
ter aduerſa ⁊ pꝛoſpera vbiq;
dirigatur. per. .
Ament 's dñe perpetue
ſalutis ſacramẽta.tuã de
pꝛecamur clemẽtiã:vt ꝑ ea ta
mulũ tuũ. MH. ab õi aduerſita/

te ꝓtegas.p.

NRetẽde dñe fidelibꝰ tu
8 dexterã celeſtis auxi/
lij:vt te toto coꝛde ꝑquirãt.et

que digne poſtulãt ↄſeg mere

antur. Per dñm.

Hopiciare dne ſupplica
tionibꝰ nr̃is.⁊ has oblatõ
nes ſideliũ tuoꝑ quas tibi pꝛo
incolumitate eoꝝ offerimꝰ be
nignus aſſume.⁊ vt nullius ſit
irritũ votuʒ:nullius vacua po
ſtulatio.pra queſumꝰ:vt qð fi
deliter petimꝰ. efficaciter con
ſequamur.per.
A famulis ⁊ famulabus
tuis qͥs dñe in tua fide ⁊

ſinceritate conſtãtiaʒ. vt in ca

ritate diuina firmati nullis tẽ/

ptationibꝰ.ab eius integritate

euellantur. per.

Eus ꝗ caritatis dona p
graʒ ſci ſpũs tuoꝝ coꝛdi
bus fideliũ infudiſti. da famu

lis ⁊ famulabus tuis. ꝓ quibꝰ

tuã depꝛecamur clemẽtiaʒ. ſa
lutẽ mẽtis ⁊ coꝛpoꝛis.vt te to
ta vᷣtute diligãt:⁊ que tibi pla
cita ſũt.tota dilectiõe ꝑficiant
Per.in vnitate.
ſengte que ſumuſ dñe
amulis ⁊ famulabꝰ tu/
is:pꝛo quibus hoc ſacrificium
laudis tue offerimus maieſta/

ti. vt p er hec ſancta ſuperne

bñdictionis gratiam obtineãt

⁊ gloꝛiam eterne beattudinis

acquirant.per B
Juina libantes myſteria

qs dñe:vt hec ſalutaria

„△

ſenmetaiſis 1
ſeentate 1pae⸗
hdlemebe
lunns maieſtan.

Eusin qoovn
gemur ſumm⸗
nobistrbre gnen
ſentibus ſubiuſs ſi
Adiutiſemnpiteman
petamus per. S
Blatis os dir
munenibngt e⸗
tribre nobis olutie
auxrlium per
A robis geſan
planizz ſalutane
dine fai fluit ce
ghüter infunce per.

Dee dienos de
exaudh aers ſe
tem nobis tridve ſup⸗
bus. vt quiiuſte poo p
noſtris affliginur. mi
diatua pꝛeneniete cken
ſentinmus per.
Reveniat nos i
negfatu ſeng:
Onator.? has oblanione
Ppeccatis niis noi tuo
auodekenimus benignn
me Nper interceſſtone
ſn arcictis nobis
llluen per. e⸗

St er
* * „ 2
EEEAN—

Nm n

n
õ

triai;
mis

ſacramẽta illis ꝓficiant ad ꝓ
ſperitatẽ ⁊ pacẽ: ꝓ quoꝝ qua
rũq; dilectione hec tue obtu/
limus maieſtati.p.

Eus in quo vinimꝰ mo/
uemur ⁊ ſumus:pluuiaʒ
nobis tribue grven tẽ. vt pꝛe
ſentibus ſubſidijs ſufficienter
adiuti.ſempiterna fiducialius
appetamus per.
Bilatis q̃s dſie placare
muneribus:⁊ oppoꝛtunũ
tribue nobis pluuie ſufficiẽtis
auxilium.per
A nobis que ſumus dñe
pluuiaʒ ſalutareʒ. arri/
dã fᷣre faciẽ fluẽtis celeſtibꝰdi
gnãter infunde.per.

D te dñe nos clamãtes
exaudi.⁊ aeris ſerenita/
tem nobis tribue ſupplicanti/
bus.vt qui iuſte pꝛo peccatis
noſtris affligimur. miſericor/
dia tua pꝛeueniẽte clementiaʒ
ſentiamus.per.
Neueniat nos qͥs domi
ne gra tua ſemꝑ ⁊ ſubſe
quatur:⁊ has oblationes quaſ
ꝓ peccatis nr̃is nõi tuo ↄſecꝛã
das deferimus benignus aſſu
me. vt per interceſſionem ſcõ
ruʒ tuoꝝ cũctis nobis ꝓficiãt
ad ſalutem.per.

Aeſumus ops deus cle
mentiã tuaʒ vt inundan
tiam coerceas hymbꝛiũ.⁊ hila
ritateʒ vultꝰ tui nobis ĩpartiri

„

digneris. per. α 4

domo tua queſumꝰ dñe
ſpiritales negꝗtie repellã
tur ⁊ aereaꝝ diſcedat maligni
tas tẽpeſtatũ.p.
Fferimꝰ tibi dñe laudes
22 munera. ꝓ cõceſſis bñ
ficijs gras referentes.⁊ ꝓ cõ
cedendis ſemꝑ ſuppliciter de
pꝛecantes.per. Doſ
Mnipotẽs ſempiterne
deus qui nos caſtigando
ſanas:⁊ ignoſcẽdo conſeruas:
pra ſupplicibus tuis vt ⁊ tran
quillitatibus huiꝰ optate cõſo
latõis letemur.⁊ dono tue pie
tatis ſemꝑ vtamur.ꝑ.

Mnipo tẽs ſempiterne
deus qui viuoꝛuʒ dnaris
fimul ⁊ moꝛtuo ꝝ.oiĩumq; miſe
reris quos tuos fide ⁊ oꝑe fu/
turos eſſe pꝛenoſcis.te ſuppli
ces exoꝛamus:vt pꝛo quibꝰ ef
fundere pꝛeces decreuimus:
quoſq; vel pꝛeſens ſeculuʒ ad
huc in carne ret inet. vel futu
rum iaʒ exutos coꝛpore ſuſce/
pit. intercedẽtibus oĩbus ſcis

tuis.pietatis tue clemẽtia on
nium delictoꝛum ſuoꝛũ venia

cõſequantur. Per. Secreta.
Eus cui ſoli cognitus ẽ

numerus electoꝛum in

ſupna felicirate locandus.tri/
bue queſumꝰ vt itercedẽtibꝰ⸗
oĩbꝰ ſcis tuis vniuerſoꝝ quoſ
i orone ↄmendatos ſuſcepiʒꝰ

7 noĩa oĩuz fideliũ btẽ pdeſti/

nationis liber aſcripta retine
at. Per dñm.
Nrificẽt nos queſumuſ
opᷣs ⁊ miſericoꝛs ðus ſa
cramẽta que ſũpſimus.⁊ iter
cedẽtibꝰ oĩbꝰ ſcis tuis:pr̃a vt
hoc tuũ ſacramentuʒ non ſit

nobis reatus ad penaʒ.ſʒ iter

ceſſio ſalutaris adueniã:ſit ab
lutio ſcelerũ.ſit foꝛtitudo fra
gilinʒ. ſit cõtra oia mundi pe

ricula firmamentũ.fit viuoꝛũ

atq; moꝛtuox fideliũ remiſſio
ommum delictoꝛũ. per.

Qetate tua qs dñe nroꝝ
ſolue vincula pctõꝝꝑ: in
tercedẽte btã maria cũ oĩibus
ſcis tuis: nos famulos tuos
atq; loca nr̃a. in õi ſcitate cu/
ſtodi.oẽſqʒ conſaguinitate af
finitate ac familiaritate nobᷣ
cõiunctos:a vitijs purga.vᷣtu
tibus illuſtra.pacẽ ⁊ ſalutem
nobis tribue. hoſtes viſibiles

T inuinibiles ſemoue carnalia
ðᷣſideria repelle.aerẽ ſalubꝛẽ
indulge.amicis ⁊ inimicis nr̃ iſ
caritatẽ largire.⁊ oĩbꝰ fide li/
bus viuis ⁊ de functis in terra
viuentium vitã ⁊ requiẽ eter
nam concede. Per.
SCEꝰ quũſingulari coꝛpꝑis

tui hoſtia totius mundi
ſoluiſti delicta. hac oblatione
placatus maculas ſcelex nrfo

rum abſterge. ⁊ oĩuʒ xpianoꝝ
viuoꝝ ⁊ moꝛtuoꝝ pctã dimit

te.nobiſq; pᷣmia eterna cõce/

de.Qui viuis. .
Vmpta queſumus dñe
ſacramenta celeſtia om

nia crimina noſtra detergant

omnẽqʒ pꝛauitatẽ ⁊ infirmita
tem ſeu hoſticam rabieʒ.atq;
ſubitaneam moꝛtem meritis
beate marie ſemꝑ vᷣginis:et
oĩum ſanctoꝝ a nobis pꝛocul
repellant.⁊ oibus fidelibꝰ vi
uis ⁊ defunctis ꝓſint ad veni

am. pꝛo quoꝛuʒz tibi ſunt obla
ta ſalute. Per.

Mnipotẽs ſempiterne
Ss i cuius mãu ſũt oĩuʒ
poteſtates ⁊ oium iura regno
rum reſpice in auxiliũ xpiano
rum.vt gentes paganoꝝ que
in ſua feritate ↄfidũt.ðxtere
tue potẽtia oↄteraĩ.ꝑ.

poreter ddſolnat 14
piat pditois iamſin
Uere nos que
tus ſci ſumitr
ppitid inigtate deſe

Cdeſpices⸗⸗
pulvm tuni in
camante ßp go
tuitnibnlatis ſoccur.
Perdnm nfum.
Aſape die pr
ſtins quidus 7
Nolriſttir nobis ſalut

gente reſtitnip

2N

oNNN
na
N.
mm i
AAltuwitß
—

Acrificiũ dñe qð iĩmola
2mus itende. vt ꝓpugna
toꝛes tuos ab õi exuas paga/
noꝝ neꝗtia.⁊ in tue ꝓrectioĩs
ſecuritate ↄſtituas.p.Pꝰ cc
Rotectoꝛ nĩ aſpice ðꝰ
ꝓpugnatoꝛes tuos a pa
ganor defẽde ꝑiculis vt ab õi
us pturbationibꝰ ſemoti:li/
beris tibi mẽtibꝰ ſeruiãt.per.

Eus ꝗ nõ moꝛtẽ ſʒ
penitẽtiã ðᷣſideras pctõ
ruʒ.ppłʒ tuũ qͥs ad tecõuerte
ꝓpitius.vt duʒz tibi denotus
exiſtit. iracundie tue flagella
abeo amoueas.p.
Abueniat nobis qs dũe
ſacrificii pñtis opatio:q
nos ⁊ ab erroꝛibus vniuerſis
potẽter abſoluat.⁊ a totiꝰ eri
piat ꝑditioĩis icurſu.ꝑ.
Vere nos queſumꝰ dñe
tua ſcã ſumẽtes.⁊ ab õi
ꝓpitiꝰ iniqtate defẽde. Per.

E deſpicias opᷣs deꝰ po
pulum tuũ in afflictiõe
clamantẽ.ſʒ ꝑꝑ gloꝛiam noĩs
tui tribulatis ſuccurr̃ placatꝰ
Per dñm nr̃um.
Aſcipe dñe pꝛopitiꝰ ho
ſtias quibus ⁊ te placuri
voluiſti ⁊ nobis ſalutẽ poteti
pietate reſtitui.ꝑ.

Ribulationem noſtram
gqueſumus domine pꝛo/
pitius reſpice.⁊ iram tue indi
gnationis.quam iuſte mere/
mur auerte. per.

Eus regnoꝛum omninʒ
⁊chꝛiſtiani maxime pꝛo
tectoꝛ imperij.da ſeruotuo ĩ/
peratoꝛi noſtro triumphum
virtutis tue ſcienter excoler.
vt quĩ tua conſtitutione eſt
pꝛinceps:tuo ſemper muner
ſit potens. per dñʒ.
Vſcipe domine pꝛeces
⁊ hoſtias eccleſie tue ꝓ
ſalute famuli tui dlicontis
⁊ in pꝛotectione fidelium po/
puloꝛum antiqua bꝛachij tui
operare miracula.vt ſuꝑatis
pacis inimicis.ſecura tibi ſer
uiat chꝛiſtiana libertas. per.
Eus qui ad
pꝛedicandum eterni re
gis euangelium romanũ ipe/
rium pꝛeparaſti.pꝛetende fa-
mulo tuo iperatoꝛi noſtro ar/
ma celeſtia. vt pax eccleſiarũ
nulla turbetur tẽpeſtate bel⸗
loꝛum. Per. g e
Neſumus om
nipotens deus vt famu
lus tuꝰ rex noſter: qui tua mi
Teratiõe ſuſcepit regni guber
nacula. virtutuʒ etiam omniũ

percipiat incrementa.quibus
decenter oꝛnatus.⁊ vitioꝛum
monſtra deuitare.⁊ ad te qui
via veritas ⁊ vit a es gratio/
ſus valeat peruenire. Per.
Anera queſu
mus domine oblata ſã/
ctifica.vt ⁊ nobiſ vnigeniti tui
coꝛpus ⁊ ſanguis fiant ⁊ regi
noſtro ad obtmendam aie coꝛ
poꝛiſq; ſalutẽ.⁊ ad pagenduʒ
iniunctũ officium te largiente
vſq; quaqʒ pꝛoficiant. Per
eundem dñm. mun
Ec dñe oblatio ſalutariſ
famulum tuum ab oĩbꝰ
tueatur aduerſis.quatenus ec
cleſiaſtice pacis obtineat tran
quillitateʒ .⁊ poſt illius tꝑis ð
curſum.ad eternaʒ perueniat
hereditatem. Per.

Oſtiũ nroꝝ queſuʒꝰ dñe
elið ſupbiã ⁊ eoꝝ contu

maciã dextere tue virtute pꝛo

ſterne. Per.
Dius dñe virtute myſte
rij ⁊ a ꝓpꝛijs mũdemur
occultis.⁊ ab inimicoꝝ libere/
mur inſidijs. Per.
Notectoꝛ nr̃ aſpice ðᷣs ⁊
ab iimicoꝝ nos ðᷣfẽde pi
cuł.vt oĩ ꝑturbatõe ſemota li⸗/

berꝭ tibi mẽtibꝰ ſeruiamus.p.

Eus qui contritoꝝ nõ de

ſpic gẽitũ.⁊ merẽtiũ no
ſpnis affe ctũ. adeſto pᷣcibꝰ no

ſtris quas tibi ꝓ tribulatione

noſtra effũdimꝰ.eaſqʒ clemẽ/
ter exaudi.vt quicquid contra
nos diabolice atq; hũane mo/
liunt᷑ aduerſitates.ad nihilum
lagaj T cõſilio tue pietatꝭ al
lidat᷑:quatenus nullis aduerſi⸗/

tatibꝰ leſi.ſj de õi tribulatiõe

Tj anguſtia erepti ĩ eccla tua le
ti tibi gras referaʒꝰ.ꝑ.
Eus qui tribulatos coꝛð
ſanas.⁊ meſtificatos actu
letificas.ad hanc pꝛopitiꝰ ho/
ſtiam dignanter attende:quã
tibi pꝛo noſtra offerimus libe

ratione.tu ⁊ hanc benĩgnꝰ ac

cipe ⁊ noſtra ſana diſcrimina.
tribulationũ attẽde miſe riam
⁊ anguſtiaꝝ nr̃aꝝ ſubmoue pᷣſ/
ſuram.vt exuti omnibus que
patimur malis ĩ tuis ſemꝑ me
reamur exultare iuſtitijs.per.
Imitte do/
Vmine peccata noſtra ⁊ tri
bue nobis miſericoꝛdiaʒ tuam
quam pꝛecamur.vt hũilitateʒ

noſtrã attẽdas.vincula ſoluas

delicta deleas. tribulationem
inſpicias. aduer fitatem repel
las.effectũq; petitionis noſtre
largiens.ſupplices tuos clemẽ
ter exaudias. Per dñũm nr̃m.

–

ſumn turbie ſac gen
bona cuncti peſn⸗

dederd wetd4co

Zcnfciundan
imnchund di
de vtaboinosem
nequitis tin wepe⸗

echritite conſtim⸗

Acro ſancnco⸗
gins donmn
xji reſectie wyet
ces te rogamus on
deus ythoenec
niaboum peccntenn
tigvne pniſcts
rum meniasinonf⸗
conm Peremdi,

Cus eſngiom
1virtusadeſte
cleſie tue peabnsa
peetat peeſta yte
petimd effcactero
Der San
A miſercoꝛs
ſalurans odl
Pins nos reatib md
erpediat/ abomid⸗

N
brvt RMWππ)

vmiiaiimni
rrurmiritnie
vne nie
mTNE 5
——
—

Mnipotẽs ⁊ miſericoꝛs
deus a belloꝛuʒz nos que
ſumꝰ turbie fac getos.qꝛ nob
bona cuncta pꝛeſtabis.ſi pacẽ

deder mẽtꝭ ⁊ coꝛꝑpis.ꝑ.

Acrificium domine quod
immolamꝰ placatus intẽ
de.vt ab oĩ nos exuat belloꝛũ
nequitia ⁊ in tue pꝛotectionis
ſecuritate conſtituat.ꝑ.
Acro ſancti coꝛpoꝛis ⁊ ſã
guinis domini noſtri ihn
xpᷣi refectiõe vegetati.ſuppli
ces te rogamus omnipotens
deus vt hoc remedio ſingula
ri ab oĩium peccatoꝛum nos cõ
tagione puriſices.⁊ a periculo
rum munliss incurſione cun/
ctoꝛum. Per eundẽ.

Eus refugium noſtrum
4 virtus adeſto pijs ec/
cleñe tue pꝛecibus auctoꝛ ipſe
pietatis. ⁊ pꝛeſta vt qð fidelii
petimꝰ efficaciter ↄſequamur
A miſericoꝛs deꝰ.vt h
ſalutaris oblatio ⁊ a ꝓ
pꝛijs nos reatibꝰ indeſinenter
expediat.a ab omibꝰ tueatur
aduerſfis. Per. 9
Vmpfſimꝰ dñe ſacri do/
na myſterij. humiliter de

*„

pcantes.vt que in tui memo

ratiõe nos facere pᷣcepiſti ĩ no

ſtre ꝓficiant ifirmitatis auxi⸗
lium. QDui vi.

Eus qui ꝑ coeternã tibi
ſapientiã hominẽ cũ nõ
eſſet condidiſti.perditũq; mile
ricoꝛditer refoꝛmaſti: pᷣſta qͥs
vt eadẽ pectoꝛa noſtra inſpirã
te.te tota mẽte amemus ⁊ ad
te toto coꝛde curramꝰ. Per.
Anctificet qͥs Secre
dne deus. huius nre obla
tionis munus.tua cooperante
ſapientia vt tibi placere poſſit
laudem.⁊ nobis pꝛoſicere
ad ſaluteʒ. Per. .
Nfũde q̃s dñe ðs ꝑ hec
ſacramẽta que ſũpſmuſ
tue coꝛdibus noſtris lumẽ ſa
pientie. vt te veraciter agno
ſcamuſ.⁊ fidelr diligamꝰ.per.

MWnipotens ſempiterne
deꝰ qui iuſticiã tue legis
in coꝛdibꝰ credẽtiũ digito tuo
ſcribis:da nobis fidei ſpei ⁊ ca
ritatis augmentũ.⁊ vt merea
mur aſſequi qð pꝛomittis fac
nos amare qꝗð pᷣcipis.pꝑ.le
Itte queſumus domine
ſpirtum ſanctũ.ꝗ ⁊ hec
munera pꝛeſentia tuum nobis
efficiat ſacramẽtuʒ.⁊ ad hoc

pcipiendũ coꝛda noſtra puriſi

cet. Per. in vnitate.

Piritũ nobis dñe tue ca

ritatis infunde. vt quos
vno pane celeſti ſattaſti.tua fa
cias pietate concoꝛdes. Per.
imn vmtate.

Eus qui ſupbis reſiſtis
æ gratiã pꝛeſtas humili/
bus:auge in nobis vere humi
litat vtutẽ.cuiꝰ in ſe foꝛmam
fidelibus vnigenitꝰ tuꝰ exhi/
buit:vt nũqᷓ; indignationẽ tuã
ꝓuocemus elati.ſʒ potiꝰ ſem
per pietatiſ tue capiamꝰ dona
ſub ecti. Per eüdẽ.
Ec oblatio dñe ðs nob
L remiſſionẽ oĩuʒ pctõꝛuʒ
4 vere humilitatis obtineat
gratiã ſimulqʒ a coꝛdibꝰ nr̃is
cõcupiſcentiã carnis ⁊ oculoꝝ
atʒ ambitionẽ ſeculi auferas
quatenus coꝛaʒ te ſobꝛie iuſte
pieqʒ viuentes pꝛemia conſe
quamur eterna. Per.
Aius dñe ſacramenti ꝑ/
Eceptio peccatoꝝ nr̃oꝛum
maculas tergat.⁊ nos ꝑ humi
litatis exhibitionẽ ad celeſtia
regna ꝑducat. Per. Miſ

Eus qui diligentibus te
facis cuncta pꝛodeſſe.
da coꝛdibus noſtris muiolabi

lẽ tue caritatis affectũ:vt deſt
deria de tua inſpiratione cõce
pta.nulla poſſint temptatione
mutari Per.
VEuns qui nos ad imaginẽ
MNuã ſacramentis renouaſ
⁊ pceptis ꝑfice greſſꝰ noſtros
in ſemitis tuis.vt caritatꝭ do

num quod feciſti a nobis ſpe/

rariꝑ hec que offerimus ſa/
crificia facias appꝛehẽdi.per.
Ancti ſpiritꝰ grã
queſumus die coꝛda nr̃a
illuiet.⁊ ꝑfecte caritatis dulce

die abũdãter rficiat.ꝑ.ĩ vnita.

Eus qui vnigeniti.
ui patientia anriqui ho/
ſtis contriuiſti ſupbiazʒ:da nobᷣ
queſumꝰ que idẽ pie ꝓ nobis
pertulit digne recolere. ſicqʒ
exẽplo eiꝰ nobis aduerſantia
equanimiter tolerare.ꝑ eũdẽ:

Anera noſtre oblariõiſ

queſumus dñue placatꝰ
ſuſcipe que vt nobiſ patientie
donum condonare digneris.
maieſtati tue deuota offeri/
mus actione.per. Pe
Acroſancta domine ſu⸗
Orentes myſteria amiſſã
in nobis queſumus recõciliet
Kens rc munꝰ patientie in
illatis onmmibus ſemꝑ ⁊ vbigz

ernse
.

S * S — =⸗
PEEI h ”“õ

7

. .

pꝛotegẽdo impertiant. Per.

Mnipotens ſempiteꝛne
deus edificatoꝛ ⁊ cuſtos
hieruſalem ciuitatis ſuperne
edifica ⁊ cuſtodi locũ iſtũ cum
habitatoꝛibus ſuis.vt ſit in eo
domiciliũ ſtabilitatꝭ ⁊ pacis.ꝑ.
P Is ſacriſicijs
A. Es dñe placatus intenðᷣ
vt ꝗ ꝓpꝛijs oꝛamus abſolui ð
lictꝭ non grauemur externis.
ſed ab oĩbus liberemur aduer
ſis. Per.
Aſcipe dñe pꝛeces nr̃as
muro cuſtodie tue hũc

locũ cũ habitantibꝰ ĩ eo circũ

da.vt omni aduerſitate repul/
ſa ſit ſemꝑ in eo domiciliũ ĩco/

lumitatis ⁊ pacis. Per dñm

MWnipotens ſempiterne
deus confitenti tibi fa/

mulo tuo. N. ꝓ tua pietate re

laxa pctã vt nõ plus ei noceat
ↄſcientie reatus ad penã qᷓ; in

dulgentia tue pꝛopitiationis
pꝛoſit ad veniã. Per.

NReſta qs opᷣs ⁊ miſeri/
cozs deuns. vt hec ſaluta
ris oblatio famulũ tuũ.H.a a
ꝓpꝛijs reatibꝰ indeſinent᷑ ex/

pediat. ab oĩbꝰ tueat᷑ aduẽſis

Per. — „
Mnipotẽs ⁊ miſericoꝛs

.êẽ

s aiaz penitẽtẽ ⁊ ↄtitẽ
tẽ tibi magis vis emẽdare qᷓ;
perdere reſpice ſuꝑ hũc famu
lũ tuũ.N.⁊ ꝑ hec ſcã ſacramẽ
ta que ſumpſimꝰ auerte ab eo
iram indignatiõis tue ⁊ dimit
te ei oia ꝑctã ſua. Per. Miſſe

Eus pacis caritatiſq; a
matoꝛ ⁊ cuſtos da oĩbꝰ
inimicis noſtris pacẽ caritatẽ
qʒ verã cũctoꝛũqʒ eis remiſſi
onẽ tribue peccatoꝝ.noſqʒ ab

eox iſidijſ potẽt eripe.ꝑ.

Blatis q̊s dñe placare
muneribus.⁊ nos ab ini
micis nr̃is emter eripe eiſqʒ
indulgentiã tribue delictoꝝ p

CEc nos coĩo dñe exuat
a delictis ⁊ ab inimicoꝝ
defendat inſidijſ. Per.

Eus ꝗ pꝰ baptiſmi ſacra
mẽtũ ſecundã ablutionẽ
petõx elenmoſti indidiſti.re
ſpice ꝓpitiꝰ ſuꝑ famulos tuoſ
ꝓ quoꝝꝑ oꝑibꝰ tibi gratie refe
rũt.fac eos pmio beatos.vt ꝛe
cipiãt ꝓ ꝑuis mag ꝓ treis ce
leſtia. ꝓ tꝑalibo ſẽpina.p.
IE q tuoꝝ coꝛda
Afideliũ ꝑ elemoſynã dixi
ſti poſſe mũdari:da famul tuiſ
ꝗ paupꝑibꝰ bona ſua dederunt

per huiꝰ ſacramẽti myſteriuzʒ

vt ꝑcipiẽtes hoc munere vei/
aʒ pctõꝝ.in tuoꝝ cenſeãt ſoꝛte
nuſto ꝛum. Per. Woſt com
Arificẽt nos queſumus
diñie ſacramẽta que ſũpſi
mꝰ 1 famulos tuoſ ꝓpitiꝰ intẽ
de ꝗ dina mãdata recolentes
opem indigentibꝰ ſbᷣminiſtrãt
⁊ pᷣſta vt ſicut eoꝝ deuotio no

bis eſt neceſſaria:ita ſit ſemꝓ

tibi accepta: Per.

E g beatũ petꝝ a vicuł
abſolutũ illeſũ abire feci
ſti famli tui in captiõe poſiti vi
cula abſolue.⁊ eũ ipſiꝰ meritiſ
illeſum abire ↄcede.ꝑ.
Aper haſ queſumꝰ dñe
hoſtias bñdictio copioſa
deſcendat.que captiui noſtri
vincula ſoluat.⁊ de eiꝰ libera/
tione nos cito letificet.ꝑp.p⸗c
NReces noſtras queſumꝰ
domine clementer exau
di. ⁊ ꝑ hec ſacramta que ſũpſi
mꝰ famulũ tuũ a vincul ſue ca
ptiuitatis abſolue.ꝑ.

Eus qui tranſtuliſti pa/
tres noſtros per mare
rubꝛum ⁊ tranſuexiſti ꝑ aquã
nimiam. laudem tui nominis
decantantes te ſuppliciter de

pꝛecamur. vt in naui famulos

tuos repulſis aduerſitatibꝰ põ
tu ſemꝑ optabii curſuq; tran
quillo tuearis.per.
Aſcipe dñe queſumus
söces famuloꝝ tuoꝝ cuʒ
oblationibus hoſtiarum.⁊ tua

myſteria celebꝛantes ab oĩ'bꝰ

defende piculis.p.
Anctificati diuino mp/
ſterio maieſtatem tuam
dñe ſuppliciter depꝛecamur
⁊ petimus:vt quos donis facꝭ

celeſtibus intereſſe ꝑ lignum

ſancte crucis ⁊ a peccatis ab/
ſtrahas ⁊ a periculis cunctis
miſeratus eripias. Per.

A nobis queſumus dñe
pie ſupplicationis effe/
ctum: ⁊ peſtilentiam. famem
qʒ pꝛopitiatus auerte.vt moꝛ
talium coꝛda cognoſcant.⁊ te
indignante talia flagella pꝛodi
re.⁊ te miſerãte ceſſare. Per

Eus qui humani gene/
ris vtranq; ſubſtantiazʒ
pꝛeſentium munerum ⁊ alimẽ
to vegetas ⁊ renouas ſacram
to:tribue queſumus vt eoꝛuʒ
⁊ coꝛpoꝛibus noſtris ſubſidiuʒ
non deſit 1 mentibus. Per.
Aberna qs e
dñe tꝑalibus alimentis
quos dignarꝭ etms ifoꝛmare

sglibonb honmn 2
denwtis dinliduſ ſon en
ſewonti:ſopplei rd e
Sriequibnon dum ru
ifafsſtanſ f rn
wnperieeper, rvn
Aenfcis die planns um
Dopens:opentuames
nnlnnihene —
Diedpsfiels cipin n n

ulore ſäluei nente.1 Nri
onitbiſperbiden er n
Dmemdppitatonseb marn

ühinent er, r
Lugtiiidertelel e,
ädideari Kim n
Wämidsuednene m
Pprusdänbidenem imarn
ſitmritene deyfierin de m
mmoner, Senen gaut
uent oe dirl mumm
tfiiſevchnner inan
negtenorbenierſedo we
llntr bſoluttn weinsen er
iyrinmns manid de n
ſedeng en e

periaſe

0 nmiunitireneder —

nertzir. .

ſ
Krikünme wwtrilisanß
ncar uin minscis be⸗
etrn
rSEAwosinng ie
cIIr Uelanondefe,
mNTZNEI n 1tlentan ſumen
er am u nsen Rn
tre Er HNCGNCNNRNN
EiN nre in igelaec
aE N ei Niriectſin e
crer
PnNAN

mis A

ani mwrir eſinioin,
— 4 rmndoſo roͤhiiß
dennes
enihsint

uqibunmnier
* mnmnc ſbtnig
oin Gnenmn tii

6

mpſterijs. per.

Eus ꝗq laboꝛibꝰ hominũ
Et de mutis aĩalibuſ ſola
tia ſubrogaſti: ſupplicit᷑ te ro
gamꝰ vt ſine quibꝰ non alitur
humana ↄditio.nr̃is facial vſi
bus non perire per.
Acrificijs dãe placatus
oblatis:opem tuam nr̃is
tẽpoꝛibꝰ clemter impende ꝑ.
ndictionẽ tuã
dñe ppls fidelis accipiat.
qua coꝛpoꝛe ſaluet᷑ ⁊ mente.

congruã tibi ſꝑ exhibeat ſer⸗

uitutem.⁊ ꝓpitiationis tue bñ
ticia ſꝑ inueniat.per.

Eus qui ñ moꝛtẽ ſed pe/
nitẽtiã deſideras pctõoꝛũ
populũ tuũ q̃s ad te conuerte
ꝓpitius.vt dũ tibi deuotꝰ exi
ſtit:iracũdie tue ab eo flagella
amoueas.per.
Abueniat nob qs dñe ſa
crificij pᷣſẽtis opatio.que
nos ab erroꝛibꝰvniuerſis po/
tenter abſoluat.⁊ a totius eri
piat perditionis incurſu.per.
Faudi nos deus.
ſalutaris nr ⁊ itercedẽte
btã maria ſemper vᷣgine.pplłʒ
tuũ ab iracũdie tue terroꝛibꝰ
liberuʒ ⁊ miſericoꝛdie tue ſac
largitate ſecux.ꝑ.

MWßs ſempitne
deus conſeruatoꝛ aniaꝑ.
ꝗ quos diligis coꝛꝛipis.⁊ quoſ
recipis pie ad emendationem
coerces.te dñe depꝛecamur.
vt medelam tuam cõferre di
gneris in animam famuli tui:
qui in coꝛpoꝛe patitur mẽbꝛo

rum debilitatem. vim laboꝛis

ſtimulos ĩfirmitatũ. da ei dñe
gratiam ⁊ miſericoꝛdiã tuã vt
in hoꝛa exitus illius de coꝛpo
re.abſq; peccati macula crea
toꝛi ꝓpꝛio.peꝛ manus ſanctoꝝ
angelox eiꝰanĩa repreſentari
mereatur. per. Se
Deſto domine ſupplica
tionibꝰ nr̃is:⁊ ſuſcipe ho
ſtiam quam tibi offerimus ꝓ
famulo tuo iacente ĩ grabato
ſalutem non ſolum corpoꝛis
ſed ⁊ anime ſue petenti.pꝛeſta
ei opᷣs ðeus indulgentiaʒ oĩuʒ
iniquitatum ſuarum per imẽ/
ſam clementiã tuam/⁊ ꝑ inter
ceſſionem oĩuʒ ſcõꝝ tuoꝛũ vt
r hoc quod ſuſtinet flagel/
ũ a ſcis angelis tuis ſuſcipiat᷑
ꝑuenire mereat᷑ ad gle tue

regnũ.per:

Ratias agimus tibi dñe
de multiplicibus largita
tibus tuis. ex quibꝰaias in te
ſperantiũ ſanare aſi Beniſti

confiſi de tua pietate:pᷣcamu
vt miſereri digneris famulo
tuo ne pᷣualeat aduerſus eum
agduerſarius ĩ hoꝛa exuus illi
us de coꝛpor̃:ſed tranſitũ hr̃e
mereat᷑ ad vitã ꝑpetuaʒ. per.

Equiem eterere
nam dona eis dyje lux
bbetun luceat eisſ. Te
decet hymnus deꝰ ĩ ſyon: ti/

bi reddet votuʒ in irʒ: exau/

di oronem meã ad te oĩs caꝛo
veniet?. BGloꝛia patri

KRequiem⸗

Eus cui ꝓpꝛiũ eſt miſer

ri ſꝑ ⁊ parcere.te ſuppli

ces exoꝛamus pꝛo aia famuli
tui. H. quã hodie ðe hoc ſecu
lo migrare iuſſiſti: vt non tra
das eam in manibus inimici.
neq; obliuiſcaris in finem:ſed
ibeas eam a ſcis angel ſuſci
pi:⁊ ad patriã paradiñ ꝑduci:
vt qꝛ in te ſperauit ⁊ credidit
ñ penas eternas ſuſtineat:ſed

gaudia ſempiterna poſſideat.

Pen

fes. Ecce myſteriũ vob
dico. Omnes ꝗdẽ reſur
gemus, led ñ oẽs imutabimuꝛ
In momento in ictu oculi in

nouiſtima tuba. Canet enim
tuba ⁊ moꝛtui reſurgent icor
rupti ⁊ nos imutabiur. Opoꝛ
tet enĩ coꝛruptibile hoc iduer
incoꝛruptionẽ.⁊ moꝛtale hoc

induere imoꝛtalitatẽ.Cum ãt

moꝛtale hoc iduerit ĩmoꝛtali/
tatẽ · tũc fiet ſermo g ſcriptuſ

eſt. Abſoꝛt a eſt moꝛs i victo/

ria. Abi ẽ moꝛs victoꝛia tua:
Abi eſt moꝛs ſtimulus tuusł
Stimulus ãt moꝛtis peccatũ
eſt. Virtus vero peccati lex.
DBeo ãt gratias qui nobis de/

dit victoꝛiam ꝑ iheſum xpm

dñm nrm

Rẽs. nolumꝰvos igno/
rare de doꝛmientibꝰ: vt
ñ contriſtemini:ſicut ⁊ ceti: ꝗ
ſpem non habẽt. Si enĩ credi
mus ꝙ iheſus moꝛtuꝰ eſt ⁊ re
ſur rexit.ita ⁊ deus eos ꝗ dor
mierũt ꝑ iheſum adducet cũ

eo. Hoc em vob dicimꝰ ĩ VYbo
dñi:qꝛ nos qui viuimusꝗ reſi

durſumus in aduentu dni nõ
pᷣneniemus eos ꝗ doꝛmieꝛunt

ODm ipſe dñſi iuſſu ⁊ in voce

aꝛchangeli ⁊ in tuba dei deſcẽ
det de celo.⁊ moꝛtui qui ĩ xpᷣo
ſunt reſurgẽt ꝓꝛimi. heinde
nos ꝗ viuimꝰꝗ relinꝗmur. ſil
rapiemur cũ illis in nubibus
obuiã xpo in aera.⁊ ſic ſꝑ cum

iihverois itis

ſdebenls. Er ie
ſvsivcis collare

oti mütbiewſolfmi
mias tipocis orm
ſiſe iigoſedfturer
Nns. Miienmtes
cerit ebneawrvs e⸗

(ikeni rſmwamrds
rtſtti neret1 vani en

Epnotus, S ſen
ghigeieme dormmn
Geneperinoptmidern

ſoſtigin Kienoth/
Unseſfcogitnop dimmn

Orreytapctisſomen.

MWsu. um
Wedectadernin
höcte. Pemmamid
Ndonhonotintr., An
coündiet hinot n
aantalibendis inh
Neninilloumſegmmen

, *
„

ℳα 4
4
.

me

„

R

WH

22

—
w ——

A
7
—
„

BWð

Ag. tiſet
endetke d M

idtnii Näuin w
etwrer I. mexdanenthert
umm m imdh iittien id
r ber en nde Sdi
NANIN tedt

mmte m—.. Eedeseeen.

ALEANN. Mi)beſn d
m1 m i es tn odh
ri u n dü c iin
r al rrnds dedn

Ser. Lüe iiiſtli
e nengilübitt

— trirgitpen N
1a αασα☛
peEN

eilisnn
ai wurnni

lubꝛis eſt cogitati

S

dño erimus. Itaq; ↄſolamini
inuicẽ in verbis iſtis

NN diebꝰ illis. Wir fortiſ
ſimus iudas collatiõe fa
cta duodecim milia dragmas
argenti mifit hieroſolymã of
ferri eas ibi ꝓ pctis moꝛtuo
rũ iuſte ⁊ fligioſe ð rſuꝛrectio
ne cogitans. Hiſi enim eos ꝗ
ceciderãt reſurrecturos ſꝑa/
ret.ſrfluũ videret᷑ ⁊ vanũ oꝛa

re ꝓ moꝛtuis. Sʒ qꝛ ↄfidera/

bat ꝙ hi ꝗ cũ pietate doꝛmiti
onẽ acceperãt.optimã hẽꝛent
repoſitã graʒ. Scã ergo ⁊ ſa⸗

io ꝓ ðfunctiſ
exoꝛare.vt a pctis ſoluantur.

—Idiebus illis. Audiui

vocẽ de celo dicentẽ mi

hi. Scribe. Beati moꝛtui qui
in domino moꝛiuntur. Amo/

— „ũ b „

do iam dicit ſpiritus vt requi

eſcant a laboꝛibus ſuis.Ope/
ra enim illoꝛum ſequuntnr il/
los⸗
dona eis domine: lux perpe

Pequiem eternaʒ

tua luceat eis, In memoꝛia

eterna erit iuſtus:ab auditiõe
mala ñ timebit.

rebit Pract. Ab⸗
ſolue domine animas omniuz
fidelium defunctoꝛum ab oĩ

vinculo delictoꝛum Et gꝛa

tia tua illis ſuccurrente.mere
antur euadere iudicium vltio
nig Et lucis eterne beatitu
dine perfrui.
Jes ire dies illa.
Soluet ſeclũ i fauilla
Teſte dauid cũ ſibilla
Quantns tremoꝛ ẽ' futurꝰ
Quando iudex ẽ venturus.
