L. Ein domino gloꝛiet. Hon

ne ſollicitudine eſſe. Qui ſine
vxoꝛe ẽ ſollicitus eſt que dñi

emm qui ſeipſum commendat ſunt.quomõ placeat deo. Qui
ille pꝛobatus eſt.ſed quem de aũt cũ vxoꝛe eſt ſollicitꝰ ẽ que

ſunt mũdi. quomodo placeat
vxoꝛi. ⁊ diuiſus eſt. Mulier in
nupta ⁊ virgo cogitat que dñi
ſt.vt ſit ſancta ⁊ coꝛpoꝛe ⁊ ſpũ
In xpᷣo ihu domino noſtro.

Ominꝰ poſſedit me ĩ ini
tio viax ſuax.anteq; ꝗc/
qᷓ; faceret a pꝛincipio.Ab eter
no oꝛdinata ſũ ⁊ ex ãtiꝗs.ante
qᷓ; terra fieret. Nec dũ erant
abyſſi 1 ego iam cõcepta eraʒ
Nec dũ fontes aquaꝝ erupe
rãt.nec dũ montes graui mo/
le cõſtiterant.añ omẽs colles

ego parturiebar. Adhuc t᷑razʒ

nõ fecerat ⁊ flumina ⁊ cardieſ
oꝛbis terre. Quando pꝑabat
celos aderã.qñ certa lege ⁊ gi
ro vallabat abyſſoſ.qñ etheꝛa
firmabat ſurſũ ⁊ libꝛabat fon
tes aquarũ. Quando circũda
bat mari terminũ ſuũ:⁊ legẽ

ponebat aquis ne tranſirent

fines ſuoſ.Quãdo appẽdebat
fũdamẽta terre.cũ eo erã cun
cta cõponens.⁊ delectabar ꝑ
ſingulos dies.ludens coꝛaʒ eo
omni tẽpoꝛe.ludẽs ĩ oꝛbe ter/
raꝝ.⁊ delitie mee eſſe cũ filijs
hoĩiuʒ. Nunc ergo filij audite
me.Beati qui cuſtodiũt vias
meas. Audite diſciplinam 7
eſtote ſapientes:⁊ nolite abij/
cere eam. Beatus vir qui au

dit me.⁊ qui vigilat ad fores
meas quotidie ⁊ obſeruat ad
poſtes oſtij mei.qui me inuene
rit inueniet vitã.⁊ hauriet ſa
lutem a domino. Lectio Hit

Onfiteboꝛ tibi dñe rex ⁊
Acollaudabo te deũ ſalua
toꝛẽ meũ.Confiteboꝛ nomini
tuo qm adiutoꝛ ⁊ pꝛotectoꝛ fa
ctus es mihi. liberaſti coꝛpꝰ
meũ a perditione:a laqueo lin
gue inique:⁊ a labijs operãtiũ
mendaciũ.⁊ ĩ cõſpectu ꝑſequẽ
tiũ factꝰ es mihi adiutoꝛ.Et li
beraſti me ſcdᷣm multitudinẽ
miſericoꝛdie noĩs tui a rugien

tibus pꝛeparatis ad eſcam. de

manibus querentium aĩaʒ me
am de multis tribulatioĩbuſ
que circundederunt me.A pᷣſ

ſura flãme que circũdedit me

⁊ in medio ignis non ſum eſtu
ata. De altitudine ventris in/
feri ⁊ a lingua coinqumata.⁊

a verbo mendacij.A rege ini

quo ⁊ a lingua iniuſta liberaſti
me.Laudabit vſqʒ ad moꝛtẽ
anima mea dominum. quoni/
am ernis ſuſtinentes te.⁊ libe
ras eos de manu anguſtie. do
mine deus noſter.
Dile xiſti iuſticiam ⁊ odiſti ini
quitatem. v. Pꝛopterea vn
xit te deꝰ deꝰ tuus oleo letitie

SNeim⸗
etua nend pl
regna⸗ Prc⸗
maſuetucſezan
te mirabihedrt
Adinnabitei
dðo i medio tius

Amieien
itite diſiffen
lizſuiatiſin
bidiritte dusin
ropter yen⸗
Rorrnang
mirabih derten⸗
Cocnpinit rexde
1o. . Aucdi filan
mauremtuam.
fliat vide tinclin
qꝛcocnhinn rerſ⸗
Specetma
tua ifende pſher
regnavnd Pr
titema manſien
tmʒ4 dedcette
nera tma? Amd
tincling auremtr
piut rex ſpeciem
Biffuſa gfaink⸗
pterea biiritte
iiß Alla Loqr
ſinonis tuis inec
gum non confun
Qunz penete

n (ſiniin
Ap Uanren
Der nicnit

yr
VA

Iv niticihi
uch r amii.
rintie u
mNNTN
SmNN.
mien

eEE

Spẽ tua ⁊ pulchꝛitudi
ne tua.itenð ꝓſpere ꝓcede ⁊

regna/v. Propter vitateʒ 7

mãaſuetudieʒ ⁊ iuſtiaʒ ⁊ ðducʒ
te mirabilꝛ ðxtera tua.
Adiuuabit eã deꝰ vultu ſuo.
vs ĩ medio eius nõ ↄmouebit
Flumis ĩpetus letificat ci/
uitatẽ ði.ſcificauit tabernacu

luʒ ſuũ altiſſimꝰ Grað Diffu

ſa ẽ gra ĩ labijs tuis ꝓpterea
bñdixit te ðᷣus in eternum.

Propter veritatẽ ⁊ manſue

tudinẽ ⁊ iuſtitiaʒ ⁊ deducet te
mirabilꝛ dextera tua.
Cõcupiuit rex decoꝛeʒ tuum:
qm̃ ipſe eſt dominus deus tu
us.. Audi filia ⁊ vide.⁊ incli
na aurem tuam. Audi
filia ⁊ vide a inclina aureʒ tuã
qꝛ cõcupiuit rex ſpeciẽ tuam.
Specie tua ⁊ pulchꝛitudie
tua itende ꝓ ſpere pꝛocede ⁊
regna.Gradð Propter veri/
tatem ⁊ manſuetudinẽ.⁊ iuſti/
tiaʒ ⁊ deducet te mirabilꝛ de
xtera tua.ꝰ. Audi filia ⁊ vide

⁊ inclina aurem tuã qꝛ concu/

piuit rex ſpeciem tuã.Alla.
Diffuſa ẽ grᷣa in labijs tuis.ꝓ
pterea bñdixit te ðᷣus in eter
nuʒ. Alla.?. Loquebar de te/
ſtimonijs tuis in conſpec:n re
gum ⁊ non confundebar.Alla
Quinq; pꝛudẽtes virgines

acceperũt oleü invaſis ſuis cũ
lãp adibꝰ.media aũt nocte cla
moꝛ factus ẽ ecce ſponſusve/
nit exite obuiaʒ xpo dño.Alla
Adducẽtur regi virgines
poſt eam. ꝓxime eiꝰ offerent
tibi ĩ letitia.Alla.v. Spẽ tua
⁊ pulchꝛitudine tua ĩtende ꝓ/
ſpere ꝓcede ⁊ regna.Alla.v
Hec eſt vᷣgo ſapiens ⁊ vna de
numero pꝛudẽtuʒ. Alla.v. O

q́; pulchꝛa ẽ caſta geñratio cũ

claritate.
Nillo tꝑe: Dixit ihs di⸗
ſcipulis ſuis parabolam
hanc.Simile ẽ regnũ celoruʒ
theſauro abſcõdito ĩ agro quẽ

quiinuenit hõ abſcondit ⁊ pꝛe

gaudio illius vadit ⁊ vẽdit vni
uerſa que habet ⁊ emit agruʒ
illum. Iterũ ſimile ẽ regnum
celoꝝ hõi negociatoꝛi queren
ti bonas margaritas. Inuẽta
auteʒ vna pꝛecioſa margarita
abijt ⁊ vendidit vniuerſa que
habuit ⁊ emit eã/ꝗterum fimi
le eſt regnuʒ celoꝛum. ſagene
miſſe in mare:⁊ ex omni gene
re piſcium congregãti. Quaʒ
cum ĩpleta eſlet educentes.⁊
ſecus litus ſedentes elegerũt
bonos in vaſa ſua.malos autẽ
foꝛas miſerunt.Sic erit in con
ſumatione ſeculi.Exibunt an/
geli ⁊ ſeparabunt malos ð me

„
*

dio iuſtoꝛum. mitent eos ĩ ca
minuʒ ignis.ꝗ bi erit fletus et
ſtridoꝛ dentium. Intellexiſtis
hec eĩa: Dicunt ei.Etiaʒ.Ait
illis. Ideo oĩs ſcriba doctus i
regno celoꝑ.ſimilis eſt homi/
ni pat rifamilias qui ꝓfert de
theſauro ſuo noua 2 vetera.

Millo tẽpoꝛe:Dixit ihs
diſcipulis ſuis parabolã
hãc. Simile ẽ regnũ celoxꝑ de
ceʒ vᷣginibus:que accipiẽtes
lampades ſuas exierũt obuiã
ſponſo ⁊ ſponſe.Quinq; autẽ
ex eis erant fatue ⁊ qnq; pru/
dentes. Sed ꝗnq; fatue accep
tis lãpadibus nõ ſumpſerunt
oleũ ſecuʒ. Prudentes vero
acceperunt oleum in vaſis ſu
is cum lampadibus.Moꝛã au
teʒ faciente ſponſo doꝛmitaue

runt oẽs ⁊ doꝛmierũt. Media

autem nocte clamoꝛ. factus ẽ.
ecce ſponſus venit.exite obui
am ei.Tunc ſurrexerunt oẽs
virgines ille ⁊ oꝛnauerunt lã/
pacſes ſuas.Fatue autẽ ſapien
tibus dixerunt. Date nobis ð
oleo vr̃o qꝛ lampades nre ex/
tinguũtur. Reſponderũt pru
dẽtes dicẽtes. He foꝛte nõ ſuf
ficiat nobis ⁊ vobis.ite potius
ad vẽdẽtes ⁊ emite vobis:dũ

züt irent emere venit ſpõſus

que parate erãt intrauerun

cũ eo ad nuptias.⁊ clauſa ẽ ia

nua. Mouiſſime vᷣo veniũt et

relique virgines dicẽtes. Dñe
domine aperi nobis. At ille
reſpondẽs ait: Amen dico vo
bis neſcio vos. Nigilate itaqʒ;
qꝛ neſcitis diẽ neq; hoꝛã.

. Offerentur regi virgi
nes poſt eaʒ. ꝓxime eius offe

rentur tibi. Oferto. Diffuſa
Egra ĩ labijs tuis.ꝓpterea dñ
dixit te deus in eternũ ⁊ in ſe/
culuʒ ſeculi. Offerta Filie re
guʒ in honoꝛe tuo aſtitit regĩa
a dextris tuis in veſtitu deau
rato circũdata varietate.
Offerentur regi virgi
nes poſt eam.pꝛoxime eiꝰ of/
ferent tibi ĩ leticia ⁊ exultatio
ne adducentur in templum re
gi domio. Biffuſa ẽ gra
in labijs tuis. ꝓpterea benedi
xit te deus in eternum.

Feci iudiciũ ⁊ iuſtitiam domĩie
nõ calũnientur mihi ſuꝑbi ad

omia mandata tua dirigebar.

omneʒ viam iniquitatis odio

habui. oĩo Quinq; pruden
tes virgines acceperunt oleũ
in vaſis ſuis cũ lãpadibus.me
dia aũt nocte clamoꝛ factus cẽ.

ecce ſponſus venit exite obui

aʒ xpᷣo dño. Cgĩo. Simile eſt
regnũ celoꝛũ hõi negociator:

Lusginni
pesami
nigeners ſigni
viſtbilꝛoſtendis
potetia tveinbin
ytoẽs ghuc de
veniuntexqua
eadteclaman
nis tue bñficaca
Cglri
auctoꝛ esn
ſighacofonisd
ctionem. yt ad

dan v; mat
— amumi
m en ſ
—
u EE/EXE:MNEGG
1 wiiitin
e i
s ig

P

„R

querẽti bonas margaritas.in
uẽta vna pꝛeciola margarita
dit oĩa ſua ⁊ cõparauit eam.

Coio Cõfundant ſuꝑbi qꝛ ũu

ſte iniqtatẽ fecerũt ĩ me. ego
aũt in mãdatis tuis exerceboꝛ

in tuis iuſtilicationibꝰ vt non

cõfundar. 9ip. Dile xiſti iuſti
tiam ⁊ odiſti inigtatẽ ꝓpterea

vnxit e ðus deꝰtuus. Coio.
Principes perſecuti ſunt me
gratis ⁊ a verbis tuis foꝛmi/
dauit coꝛ meũ.letaboꝛ ego ſu/
per elogꝗa tua ſicut qui inuenit
ſpolia multa. cõcupiuit anima
mea teſtimonia tua dñe dile
xit eã vehemẽter. In ipa die
dedecationis eccle totuʒ offic
um agitur vt ifra daniuẽſaꝛio
dedwationis eccleſie.pꝛeter o
rationes: loco quaꝑ dicuntur
orones ſeauęntęs. Orgtio.
Eus ꝗ innifibilꝛ oia cõti/
nes. ⁊ tñ pꝛo ſalute hũa/
ni generis ſignũ tue potentie
viñbilꝛ oſtendis.tẽplum hoc
potẽtia tue inhitatioĩs illuſtra
vt oẽs ꝗ huc depꝛecaturi con
ueniunt.ex quacũq; tribulatõ

—

ne ad te clamauerint cõſolatõ
nis tue bñficia cõſequant per.
Eꝰ ꝗ ſacrãdoꝝ Secreta
Jauctoꝛ es munex. effũde
ſup hãc oronis domũ:tuã beñ
dictionem. vt ab omnibus in/

uocantibꝰ nomẽ tuũ:defenſio
niſ tue auxiliũ ſẽtiat.p. Pꝰcõ

Altiplica queſumꝰ do/
¶ Wmme per hec ſacta que
ſumpſimus:in aiabus noſtris

veritatem tuam. vt in templo

ſancto tuo iugiter adoꝛemus.
⁊ in conſpectu tuo cuʒ ſanctis
omnibus gloꝛiemux. In an
niuerſario dedicationis eccle
ſie Antroitug.
Erribilis eſt locꝰ iſte
hic domus dei eſt et
ꝛta celi. ⁊ voc abitur
aula dei. 5s. Quã dilecta ta/
bernacula tua dñe vᷣtutuʒ. cõ
cupiſcit ⁊ deficit aĩa mea in a/
tria dñi. v Gloꝛia. Oratio.
Cẽg nobis ꝑ ſingulos an
00 nos huiꝰ ſancti tẽpli tui
cõſecrationis reparas diẽ ⁊ ſa
cris ſemꝑ myſterijs repꝛeſen/
tas incolumes.exaudi pꝛeces
pplłi tui.⁊ pr̃a vt qꝗſꝗs hoc tem
pluʒ bñficia petiturus igredit᷑
cuncta ſe ipetraſſe letet. Per
Lectõ libꝛi apocalypſis beati
iohãnis apli xxiꝰ capꝰ.
MN diebꝰ illis: Nidi ciui/
T tatẽ ſcãʒ ir in nouam de
ſcendentẽ ð celo a deo paratã
ſicut ſpõſaʒ oꝛnatam viro ſuo
Et audiui vocẽ magnã ð thꝛo
no dicentẽ. Ecce tabernaculũ
dei ců hoĩbꝰ ⁊ hitabit cuz eis

Et ſpᷣi ppls eiꝰ erunt.a ipᷣe ðs
cũ eis erit eoꝝ vᷣus. Et abſter
get ðs oẽm lachꝛymã ab oculł
eoꝝ.⁊ moꝛs vltra nõ erit.neq;
luctꝰ.neq; clamoꝛ.neq; dolor
erit vltra que pᷣma abierũt.Et
dixit g ſedebat i thꝛono. Ecce
noua facio oĩa. Locus
iſte a deo ſactꝰ ẽ ineffabile ſa⸗/
cramentũ irrepꝛehenſibilis ẽ.
Deꝰ cui aſtat angeloꝝ cho
rus exaudi pꝛeces ſeruoꝝ tuo
ruʒ. Alla. adoꝛabo ad tẽplũ
ſanctuʒ tuum ⁊ confiteboꝛ no
mini tuo.v. Bñ fundata ẽ do
mus dñi ſupꝛa firmã petram.

Nillo tempoꝛe.Egreſſꝰ
ihs pambulabat hierico
Et ecce vir noie ʒacheꝰ⁊ hic
eãt pᷣnceps publicanoꝛũ:ꝛipe
diues. Et querebat videre ihʒ
quis eẽt.⁊ nõ poterat pꝛe tur
ba:qꝛ ſtatura puſillus erat.Et
pꝛecurrẽs aſcendit in arboꝛeʒ
ſycomoꝛũ vt videret illũ qꝛ in
e erat tranſiturus.Et cũ ve/
niſſet ad locum ſuſpiciẽs ihus
vidit illũ.⁊ dixit ad eũ. achee
feſtinãs deſcẽde qꝛ hodie ĩ do
mo tua oʒ me manetr. Et feſti/
nans deſcendit ⁊ excepit illuʒ
gaudẽs.Et cum viderent oẽs
murmurabant dicentes ꝙ ad
hoĩem peccatoꝛeʒ diuertiſſet.

Stãs aũt ʒacheꝰ dixit ad ihm
Ecce dimidiũ bonoꝝ meoꝛuʒ
dñe do pauperibus:⁊ ſi ꝗd ali
quẽ vᷣfraudaui reddo quadru
pluʒ. Ait ihs ad eũ.Q⁊ꝛ hodie
ſalus domui huic facta eſt. eo
; ⁊ ipſe ſit filius abꝛahe. Ne/

nit eim filius hoĩs querere ⁊

ſaluũ facere qð perierat.
Bñe ðs in ſimplicitate
coꝛdis mei letus obtulivniuer

ſa.⁊ pplim tuũ qui repertus ẽ

vidi cuʒ ei gaudio deus
1

rael cuſtodi hanc voluntatem
due deus.
Nnue qᷣs dñe pꝛecibꝰno
ſtris vt gcůq; itra tẽplũ
huiꝰcuiꝰãniuerſariũ dedicatio
nis dieʒ celebꝛaʒzꝰ ãbitu cõtine
mur.plena tibi atq; ꝑfecta coꝛ
poꝛis ⁊ aĩie deuotiõe placeamꝰ
vt dũ hec vota pꝛeſentia red
dimus ad eterna pꝛemia te ad
iuuante puenire mereamur.ꝑ
Bomus mea domꝰora
tionis vocabitur dicit dñs.in
ea oĩs qui petit accipit.⁊ ꝗ que
rit inuenit.⁊ pulſanti aperiet.
Eꝰ ꝗ de viuis ⁊ T
electẽ lapidibꝰeternũ ma
ieſtati tue pᷣparas hitaculũ au
riliare pplo tuo ſupplicantivt
qð eccleſie tue pꝛoficit coꝛpo/
ralibus ſpacijs ſpiritualibus.
amplificetur augmẽtis.ꝑ.

Cgeroo
toe ſcren
dis habinallid
rum bic religns
plecinurer ſ
miuuemur. Per
Mnpote⸗
deusaltan
edificat celeſts
dictione man
te ſperunnbus an
montawbrrt
toeuʒ virtus. po⸗
toreſſeans.
Veſomus
hoc locono
to uncti peteti
peetatis accomod

fopitiare nod
multuis ph
lyrumtuor. M.
fumquiipꝛeſenn
ecceſa menige
Minerceſſione.
ſenper potegamn
Perdominumm n
in.

.
R
—„
5 „

„

„

rärtiu
MEidin
„mrs
mirNNt—/N6§

uE MNN,

NWINNI
. NES awcken

õ
92 Ri

1

. „₰ 8
74 X
4 , /
* „ .
6

ℳD
S
ℳ
K

Eꝰ ꝗ ex õi coapta/
tiõe ſcõꝝ eternũ tibi con
dis habitaculũ. da editicatiõi
tue incremẽta celeſtia vt quo
rum hic religas pꝛo amoꝛe cõ
plectimur:eoꝝ ſe mper merit
adiuuemur. Per. .
Mnipotẽs ſempiterne

deus altare hoc nõi tuo.

edificatũ celeſtis virtutis bñ/
dictione ſanctifica.⁊ oĩbus in
te ſperantibus auxilij tui mu/
nus oſtende.vt ⁊ hic ſacramẽ
toꝛuʒ virtus.⁊ votoꝝ obtinea
tur effectus.ꝑ.

Aeſumus op̃ᷣs deus vt i

hoc loco noĩ tuo dedica
to cunctis petẽtibꝰ aures tue
pietatis accõmodes. Per.

ropitiare nobis q̃s dũe fa
mul tuis ꝓ hoꝝ ſcõꝝ mar
tyrum tuoꝝ.MM.⁊. M. atq; alio
rum qui i pꝛeſenti requieſcũt
eccleſia merita gloſa vt eoꝛuʒ
pia interceſſione.ab omnibus
ſemper pꝛotegamur adu erſis
Per dominum noſtrum ibm
xp̃ᷣm.

Aſcipiat clementia tna
dñe queſumus de mani
bus noſtris munus oblatum.
hoꝛum ſanctoꝛum martyꝑ
tuoꝛum.A.⁊.B. atq; altoꝛum
qui in pꝛeſenti requieſcunt ec
cleſia merita gloꝛioſa.ab om/
nibus nos emunda peccatis.
Per dñm nrum.
Znen dñe libantes my⸗/
ſteria que pꝛo hoꝛũ ſcõꝑ
martiꝝ tuoꝝ. N.⁊ M.atʒ alioꝝ
gb in pꝛeſenti requieſcunt ec
clefia veneratione tue obtuli
mus maieſtatipꝛeſta queſuʒꝰ
vt ꝑ ea veniã mereamur pec
catoꝛuʒ ⁊ celeſtis gratie doniſ
reficiamur. Per.

Eñdictajñt ſancta tri

nitas atq; ĩdiuiſa vni
tas.cõfitebimur er qꝛ

fecit nobiſcum miſeri
coꝛdiaʒ ſuamps Bñdicamuſ

pr̃em ⁊ filium cũ ſancto ſpũ.
Gloꝛia patri.
Mnipotens ſempiterne
deus qui dediſti famulis
tuis in confeſſione vere fidei:
eterne trinitatis gloꝛiaʒ agno
ſcere ⁊ in potentia maieſtatis
adoꝛare vnitatem. queſumus
vt eiuſdem fidei firmitate ab
omnibus ſemper muniamur
aduerſis. Per dñm noſtrum.

RRatres: Gaudete. pfcĩ
eſtote. exhoꝛtami idẽ ſa
pite.pacẽ habete:⁊ deus pacè
erit vobiſcum. Gratia dñi nri
ihu xpᷣi ⁊ caritas dei ⁊ cõmuni
catio ſci ſpũs.ſit cũ oĩbꝰ vobᷣ
amẽ. Bidictus es dñe
qui intueris abyſſos ⁊ ſedes
ſuper cherubin.? Benedictꝰ
es dñe in firmamẽto celi.⁊ lau
dabilis in ſecula.Alla.v. We
neditus es dñe deus patrum
noſtroꝛũ ⁊ laudabilis in ſecula

Millo tẽpore. Dixit ihus
diſcipul ſuis. Cũ venerit
paraclitꝰ quẽ ego mittã vobis
ꝗ patre ſpiritũ veritatis qui a
pre ꝓcedit.illi teſtimoniũ ꝑhi
bebit de me. Et vos teſtimo/
niũ phibebitis quia ab initio

mecuũ eſtis. Hec locutus ſum

vobis.ut non ſcandaliʒemini

Abſq; ſynagogis faciẽt vos.
Sed venit hoꝛa ut oĩs qui in

terfiit vos.arbitretur ſe ob
ſegꝗũ pᷣſtare deo.Et hec faciẽt
vobis. ga non nouerũt patrẽ
neq; me. Sed hec locutus ſũ
vobis ut cũ venerit hoꝛa eoꝝ
reminiſcamini ꝗa ego dixi vo
bis. Ofle Beneditus ſit ðus
pater. vnigenitus q; dei filius

ſanctus quoqʒ; ſpiritꝰ.ꝗa fecit
nobiſcũ miſer:coꝛdiam ſuam.

Anctifica q̃ͥs dñe deꝰ ni
per tui ſancti nominis in
uocationem huius oblationis
hoſtiã. ⁊ per eã noſmetipſos ti
biꝑſice munus eternũ. Per.
Qui cũ vnigenito.

Benedicimus deũ celi.

⁊ coꝛam omnibꝰ viuentibꝰ cõ
fitebimur eigꝗa fecit nobiſcũ
miſericoꝛdiã ſuã. Woſt con

Moſiciat nobis ad ſalutẽ

oꝛpoꝛis et anime dñje ðs
noſter huius facramenti ſuſce

ptio.⁊ ſempiterne ſancte trini

tatis.eiuſdẽ qʒ idinidue vnita
tatis ↄfeſſio.ꝑ. de ſy

Piritus dñi repleuit
oꝛbẽ terraꝝ alleluia.
hoc quod cõtiẽt oĩa
ſciẽtiã habet vocis alla alla
alla. ps. Exurgat ðᷣs ⁊ diſſipẽ
tur inimici eius.⁊ fugiãt ꝗ ode
rũt eum a facie eiꝰ. v. Gloꝛia

VAm ſcificatus fuero

in vobis cõgregabo

vos ð vniuerſis tris.
⁊ effũdã ſup vos aquaʒ mũdã
mũdabimini ab oibꝰ iqnamè

tis veſtris.⁊ dabo vobis ſpm

duume Ven⸗
gum inommnitem
ſaus eins nce

4
. Ens qon co⸗

ſictiſpinime
doculiſti da hods
ritn recta ſpere.
percoſolitone ⸗
m pnitate.
Euscuiomm
10is volunt⸗
qnem nolühee⸗
pur ficaper iniuſ
ſpiritus coyttate
ſtni ut te pertect⸗
dicne ludane nen
in pnitate eince.
Ccoblanodi
(oNdis noſtni n
mdet. t ſancniſ
efficiat habitatjo .
tate einſceʒ.
Oncede is0
ſictünes vonn
riſedolisquatenos
7 ab dibus libemur
bus peccatorum
indulgentum mere⸗
dere. per. i ynitae⸗

Adiebns ils.
ſent apli grien
hnisqunn recrni
verbum dei, mieni

nouum e. Wenedicam domi
num in omni tempoꝛe ſemper
laus eius in oꝛe meo.v. Glo
ria.
Eus qui coꝛda fidelium
ſãcti ſpiritus illuſtratiõe
docuiſti.da nobis in eodẽ ſpi/
ritu recta ſapere.⁊ de eiꝰ ſem
per cõſolatione gauder̃. Per.
in vnitate.
Eus cui omne coꝛ patet
⁊ oĩs voluntas loquitur.
Zquem nullũ latet ſecretum:
purifica per infuſionem ſãcti
ſpiritus cogitatiões coꝛdis no
ſtri. ut te perfecte diligere ⁊
digne laudare mereamur. ꝑ.
in vnitate eiuſdẽ.
Ec oblatio dñe q̃ſumus
coꝛdis noſtri maculas e/
mũdet. vt ſancti ſpũs digna
efficiat habitatio. Per in vni
tate eiuſdeʒ.
Oncede qs op̃ᷣs deꝰ ſym
ſãctũ nos votis pꝛomere
ri ſedulis quatenus eius grã
ab oĩbus libẽmur tẽptationi
bus ⁊ peccatorum noſtroꝛum
indulgentiam mereamur acci
pere. per.ĩ vnitate eiuſdẽ

A diebus illis. Pũů audiſ

ſent apli qui erãt hiero/
ſolymis quia recepit ſamaria
verbum dei. miſerũt ad eos

petrũ ⁊ iohannẽ. Quicũ ve⸗/
niſſent oꝛauerũt ꝓ ipſis.ut ac
ciperẽt ſpm ſanctum. Nõdũ
eni in quẽqᷓ; illoꝝ venerat.ſed
baptiʒati tm̃ erant in nomine
domini ihe ſu. Tũc ĩponebant
manus ſuper illos ⁊ accipie/
bant ſpm ſanctũ. Bitã
gens cuius eſt dñs deus eox.
populus quem elegit dominꝰ
in hereditatẽ ſibi. v. Aerbo
dñi celi firmati ſũt.⁊ ſpiritu
oꝛis eius oĩs virtus eoꝑ.Ala.
Aeni ſancte ſpiritus reple
tuoꝝ coꝛda fideliũ.⁊ tui amo/
ris i eis ignem accende Alla.
Emitte ſpiritũ tuum ⁊ cre
abuntur. ⁊ renouabis facieʒ
terre.

Nillo tẽpore.Dixit ihs
diſcipul ſuis. Si quis di
ligit m ſermonẽ meũ ſeruabit
pater meꝰ diliget eum. ⁊ ad
eũveniemus.⁊ mãſionẽ apud
eũ faciemus.Qui non diligit
me.ſermones meos nõ ſeruat
Et ſermonẽ quẽ audiſtis non
ẽ meus.ſed eius qui miſit me
patris. Hec locutus ſũ vobis
apud vos manens. Paracli
tus aũt ſpiritus ſanctus.quẽ
mittet pat᷑ ĩ noĩe mo.ille vos
docebit oĩa.⁊ ſuggeretvobis
omnia quecũq; dixerovobis.

Pacẽ relinquo vobis.paoem
meã do vobis. Non qũo mun
dus dat ego do vobis. Hõ tur
betur coꝛ veſtrũ neq; foꝛmidʒ
Audiſtis qꝛ ego dixi vobis va
do ⁊ venio ad vos. Si diliger
ns me gauderetis vtiq; qꝛ va
do ad patrẽ:qꝛ pr̃ maioꝛ me cẽ̃.
Et nunc dixi vobis pꝛinſq; fi⸗/

at.vt cum factuʒ fuerit creda

tis. Jam nõ multa loquar vo/

biſcũ. Nenit eĩm pᷣnceps mũ/

di huiꝰ ⁊ in me nõ habet ꝗcq;.
Sʒ vt cognoſcat mundus qꝛ
diligo preʒ.⁊ ſicut mandatum
dedit mihi pater ſic facio⸗⸗
Confirma hoc ðs qð o

ꝑpatꝰ es ĩ nobis a tẽplo tuo qð

eſt in irim. tibt offerent reges

munera alleluya. Sec
Anera qs domine obla

ta ſcifica.⁊ cõda nr̃a ſci

ſpũs illuſtratiõe emunda.p.in

vnitate. Coĩo. Scũs ẽ repente
de celo ſonꝰ adueniẽtꝭ ſps ve

hemẽtis vbi erãt ſedẽtes alla
⁊ repleti ſunt oẽs ſpũ ſancto
loquẽtes magnalia dei alla al
leluya. n.

ancti ſpirituſ domine coꝛ

da noſtra mundet infuſio
⁊ ſui roꝛis intima aſperſione
fecundet. Per dũm nrum. in
vnitate eiuſdem.

2
2

Os auteʒ gloꝛia:i oʒ
in cruce domini noſtri
ihu xpᷣi in quo eſt ſalꝰ
vita⁊ reſurrectio noſtra per
quem ſaluati ⁊ liberati ſumus
Beus miſereatur noſtri et
bñdicat nobis.illuminet vul/
tum ſuuʒ ſuper nos ⁊ miſerea
tur noſtri.ꝰ. Gla pr̃.
Eus qui vnigeniti filij
tui pꝛecioſo ſanguine:vi
uifice crucis ve xillũ ſanctifica
re voluiſti. concede queſumꝰ:
eos qui eiuſdem ſancte crucis

gaudẽt honoꝛe.tua quoqʒ vbi

qʒ pꝛotectione gaudere. Per
eundem dñm noſtrum ihum.

NKatres: X pᷣs
factus eſt pꝛo nobis obe
diẽs vſqʒ ad moꝛtem. moꝛteʒ
autem crucis. Propter quod
et deꝰ exaltauit illũ ⁊ donauit
illi nomẽ quod eſt ſuper omne
nomen:vt i nomine iheſu om
ne genu flectatur.celeſtium.
terreſtrium ⁊ infernoꝛum.Et
omnis lingua confiteatur:gꝗa

dominus iheſus chꝛiſtus in

gloꝛia eſt dei patris. Gradua.
Chꝛiſtus factus eſt pꝛo nobis
obediens vſque ad moꝛtem.

moꝛtem autem crucis. Yſus.

Pꝛopter qð ⁊ deꝰ exaltauit
illũ. dedit illi nomẽ quod eſt

1ſcnib. 0aned
1traditeũ geen
1fagelii:c
diereſurget.
gedñe glebe ma
ſceaucis aboibe
nicoꝛi oinz. vt nit
bibeamusſerwint
bie whitiar ſacn⸗
Ccoblaton
die abomm
offenfis oeinar⸗
lata etütotiꝰ mun
ſam. Per. Co
crucis de inimick
a nos deus poſt
Beſto nod
L1 vos ſane
lar ſacis honore
petuis defende

N
e

waͤndede
vrNRSiN

E m DN
* .
EWi
.„ 2 .

4 .
Umi

ſupeꝛ om̃e nomẽ.Alla ꝰ.Bul
ce lignũ.dulces clauos.ðulcia
ferẽs põdera.que ſola fuiſti di
gna ſuſtinẽ regẽ celoꝝ ⁊ dñũm
Alla. V. Dicite in gentibꝰ qꝛ
dñs regnauit a ligno.

Nillo tpe:Aſſumpfit ihſ
duogdeciʒ diſciplos ſuoſ
ſecreto.⁊ ait illis:Ecce aſcẽdi/
mus hieroſolymã:⁊ filiꝰ hoĩs
tradet᷑ pꝛincipibꝰ ſacerdotuʒ
7 ſcrih.⁊ ↄdẽnabũt eũ moꝛte.
tradẽt eũ gtẽibꝰ ad iludẽdũ
⁊ flagelãdũ.⁊ ccifigẽdũ ⁊ t᷑tia
die reſurget. Pꝛote
ge dñe plebẽ tuam ꝑ ſignum
ſcẽ crucis ab oĩbus inſidijs ini
micoꝛũ oĩuʒ. vt tibi gratã ex/
hibeamus ſeruitutẽ.⁊ accepta
bile tibi fiat ſacrificiũ niʒ.Alł
Ec oblatio nos qͥs
dñe ab omnibus purget
offenſis que in ara crucis imo
lata etiã totiꝰ mundi tulit offẽ
ſam. Per. Per ſignuʒ
crucis de inimicis noſtris libe
ra nos deus noſter.
Beſto noõ dñe ðs noſteꝛ
quos ſancte crucis le/
tari facis honoꝛe.eius quoqʒ
ppetuis defende ſubſidijs. ꝓ.

ſaluatoꝛẽ.

Oꝛate celi de ſupeꝛ
nubes pluãt iuſtũ.aꝑ
iatur terra ⁊ germiet
Et iuſticia oꝛiat᷑
ſimul. ego dñs creaui eum.
Gloꝛia patri ⁊ filio. ꝛario.
Eus qui de btẽ marie vᷣ
ginis vtero vbũ tuũ an
gelo nũciante carnẽ ſuſcipeꝛe
voluiſti:pꝛã ſuppuicibꝰ tius vt
qui vere eãgenitricẽ dei cre⸗
dimꝰ eiꝰ apud te ĩterceſſioni/
bꝰ adiuuemun Per eundem.
Locutus eſt dñs ad

achaz.

Tollite poꝛtas pᷣncipes vr̃as.
eleuamini poꝛte eternales ⁊
introibit rex gloꝛie. v. Quis
aſcendet in montẽ dñi aut ꝗs
ſtabit in loco ſancto eiꝰ: inno/
cens manibus ⁊ mundo coꝛde
Alleluia. v. Aue maria gꝛatia
plena dominꝰ tecum benedi /
cta tu in mulieribus:
Miſſus ẽ Gabꝛiel.
Aue ma
ria gratia p'ena dominus te/
cum benedicta tu in mulieri/
bus ⁊ benedictus fructus ven
tris tui.
NNmentibus noſtris que
ſumus domine vere fi⸗
dei ſacramenta confirma. vt
qui conceptnʒ de virgine deũ

verum homiez ↄfitemur. p
eiuſdẽ ſalutifere reſurrectiõiſ

potẽtiã ad eternaʒ mereamur

ꝑuenire leticiã ꝑ eũ.oio Ec
ce virgo cõcipiet ⁊ pariet filiũ
⁊ vocabit᷑ nomẽ eiꝰ emanuel.
VYRatiã tuã queſu .7
inꝰ dñe m̃tibꝰ nris ĩfde
vt gãgelo nũciãte xpi filij tui ĩ
carnationẽ cognouimꝰ.ꝑ paſ/
ſionẽ eiꝰ ⁊ crucẽ ad reſurectio
nis gloꝛn. perducamur. Per

Altũ tuũ vᷣpcabũt oẽſ
diuites pleb. adducẽt
regi vᷣgines pꝰ eã:p⸗/

xime eiꝰ adducẽt tibi in leticia
exultatiõe. pᷣs Eructauit cõ
meũ vᷣbũ bonů dico ego oꝑa
E g ſalut eterne beate
Amarie vᷣginitate fecũda
humano generi pmia ſſtitiſti

tribue queſumꝰ.vt ipſã ꝓ no

bis ĩtercedẽ ſentiamꝰ.ꝑ quam
meruimꝰ auctoꝛẽ vite ſuſcipe
dñm nrm ihm xpᷣm filiũ tuum
Qui te.
Ariſſime: Appuit beigni
tas T humanitas ſaluato
ris noſtri dei · nõ ex operibus
iuſticie que ſecimus nos. ſed

ſecundum ſnam miſericoꝛdiã
ſaluos nos fecit. Per lauacrꝝ

Bloꝛia.

ſgeneratõis ⁊ renouatioĩs ſpᷣs
ſancti quem effudit in nobis
abunde.pꝑ hm xpᷣm ſaluatoꝛẽ
nrm vt iuſtificati grã ipſiꝰ he
redes ſimꝰ ſcðᷣm ſpem vite er
ne: In xpᷣo ihu dño nr̃o. Maðd.
Specioſꝰ foꝛma p filijs hoĩuʒ
diffuſa ẽ grã i labijs tuis.
Eructauit coꝛ meũ vᷣbũ bonũ
dico ego opera mea regi ligua
mea calamꝰ ſcribe velociter
ſcribentis: Alla. v. Pꝰ ꝑtuʒ
vgo iniolata ꝑmãſiſti dei geni
trix itercede ꝓ nobis.
r Palſtoꝛes loquebat ad ĩni
cẽ.
Felix nãq; es

ſacra vᷣgo maria ⁊ oi laude di

gniſſimaiqꝛ ex te oꝛtus eſt ſolł
iuſticie xpᷣs deus nr᷑. Ren
Aneribꝰ nr̃is queſumꝰ
dñe pcibuſq; ſuſceptis

celeſtibꝰ nos mũda myſteri

is ⁊ clemẽter exaudi.p.

Biã viſcera marie Vgis que

põtauer̃t eini p r̃iſ filiũ.
Ec nos coio dñe purget
a crimmne ⁊ itercedente
beata dei genitrice maria. ce/

leſtis remedij faciat eſſe con⸗

ſoꝛtes. Per eundem

Alue ſancta
parẽs enixa puerpa
regẽ ꝗ celũ traqʒ ĩgit

W◻
S

en ſclop

ẽtot n cai

Cauſt viſen⸗

loꝛia patn.
3 Orceden

osdjer
metis 1crpern
deglolabeen
iniceſſöe apiti

zetemna perfmn

WBintoti
ſü1 vHat
noͤdeſni tinbi
coꝛi iomiſtran
ſirmata ſirinch

lnſimiii wei:

ſuas mea Et mt
honoꝛiſcatat ipt
hereditas illrip
ſcondetentiomes.
dca venendies
mqyefemeup
taes nmater ſaluato
godeigentmir qẽ
pitoꝛbogi tua ſeck
nſactoho All de
foruit pgo deu t
ttpace ds reddidi
cliis ima ſümiſ
1Trr S
ocüctas hereles
ſi⸗ Que gabrie
gldietis creilui
ſodeůt hoiezg

8 E
ððð

72 Xer, i⸗
8 es emitnin)
—
—
vm G afinn
n

Bloꝛia patri.
J 0 Oncede nos famulos tu

i iſen⸗ ſclop. Aigo di geitrix

quẽ totꝰ nõ capit oꝛbis ĩ a ſe

clauſit viſcera factꝰ homo. vꝰ.
Oꝛato.

os qs dñe deꝰ perpetua
mẽtis ⁊ coꝛpoꝛis Agitsfe gau
dẽ.⁊ glioſa btẽ marie ſy vygis
iniceſſiõe a pñti lihari triſticia
zeterna perfrui leticia. per.
Zectio libꝛi ſapiẽtie. xxiitj. Cca⸗
Binttio ⁊ ſte ſcla creata
Lſũ.⁊ vſʒ ad futurũ ſeculũ
nõ definã ⁊ in hiratione ſqcta
coꝛã ipᷣo miſtraui.Et ſic ĩ ſyon
firmata ſũ.⁊ in cimtate ſcĩfica
ta fimilit᷑ regeni ⁊ in irm pote
ſtas mea. Et radicaui in pplo
honoꝛificato.⁊ ĩ ꝑtes dei mei
hereditas illiꝰ ⁊ ĩ plenitudine
ſcõꝝ detentio mes.ad Wñ
dez⸗ ⁊ venerabil es virgo ma
ria que fine tactu pudoꝛis iuẽ
ta es mater ſaluatorꝭ· v. Air/
go dei genitrix quẽ totꝰ nõ ca
pit oꝛbis i tua ſe clauſit viſce/
ra factꝰ hõ.All v. LVirga ieſſe
floꝛuit vgo deũ ⁊ hoieʒ genu

it pacẽ ðs reddidit.ĩ le recon

ciliãs ima ſũmii pꝰ leptuageñ
ma dr̃. Tract Gauð maria x
go cũctas hereſes ſola itemi
ſti. v. Que gabrielis archan/
geli dictis credidiſti. Dum
Vgo deũ ⁊ hoĩeʒ genniſti. ⁊ pꝰ

eri ego, ĩuiolata pmãſiſti.ꝰ
enitrix ini cede ꝓp nobis

S unm Zen um Lucaâ

Nino tpe: Loquẽte ipu
3 turba be extollẽs vocẽ
quedã mulier de turba dixit il
li Btũs venter gre poꝛtauit
⁊ vbera que ſuxiſti. At ille di
xit:Quinimo Btiĩ gaua zuahit. *
bũ dei ⁊ cuſtodiũt il
Felix nãqʒ; es ſacra virgo
ria ⁊ oĩ laude digniſſima quia
ex te oꝛtus eſt ſol iuſticie xpᷣs
deus noſter Herrets
TT Va dñe ꝓpitiatione be
Wate marie ſp vᷣginis icer
ſtõe.ad ꝑpetuã atʒ pñtem hec
oblatio nobis ꝓfmiat ꝓſperi
tatẽ ⁊ pacẽ. Per.Coĩo. Bitã
viſcera marie vginis qꝗ ue poꝛ
tauerũt et᷑ni pris filiũ e o⸗
G Vmptis dñe ſalut nr̃e
ſ ubſi Ri da queſ umꝰ? be
ate marie ſemper vᷣginis pa/
trocinijs nos vbiqʒ pꝛotegi in
cuius veneratione hec tue ob
tuhmus maieſtati Per. A 1
icha vſqʒ ad pentecoſten. J
troitue Salue ſancta pare ⸗
foConcede nos. lHaAb
initio. Al. ꝰ Airga eſſe. Al. 5
Aue maria Scdʒ 10 De
Rillo tempore Stabat
iuxta crucem iheſu ma
ter eius.⁊ ſoꝛoꝛ matris eius

Aumn⸗

maria cleophe 1 maria mag/
dalene. Cũ vidiſſet ergo ibus
matrẽ ⁊ diſcipulũ ſtantẽ queʒ
diligebat. dicit matri ſue. Mu
lier ecce filiꝰ tuꝰ.· Deide dicit
diſciplo. Ecce mr tua. Et ex il
la hoꝛa accepit eã diſciplus in
ſuã. Biã es vgo ma
ria que oiuʒ poꝛt aſti creatoꝛẽ
genuiſti g te fecit ⁊ ĩ einuʒ p/
manes virgo alla.
Tnua dñe pꝛopitiatione. C.
Biã viſcera. Poſt com Sũ
ptis dñe A
Salue

ſcã parẽs. Cõcede nos
famulos. Epla. Ab iitio.
Bñdcã ⁊ venẽabil.
Airgo.Alla.v · Moſt partuʒ
LZoquẽte ihu ad tuꝛ
bas. Aue maria.
Felix nãqßz. S Tua dñe
o Bitã viſcera. Pol
Sũptis dñe.

Eus qui miro oꝛdine an
geloꝛum miniſteria ho/
minumq; diſpenſas. concede
pꝛopitius.vt quibus tibi mim
ſtrantibꝰ ĩ celo ſep aſſiſtit ab
his in fra vita nr̃a muniatur.
PDer:⸗
rDOſtias tibi due laudis
offerimꝰ ſuppliciĩ ðᷣpꝛe
cãtes vt eaſdẽ ãgelico ꝓ nobᷣ

itueiente ſuffragio ⁊ placatus

accipiaſ⁊ ad ſalutẽ nraʒ ꝓueĩ
re ↄcedas. Per.
Epleti dñe bñdcõe cele⸗
ſti ſupplicit᷑ iploꝛamꝰ vt
qð fragili celebꝛamꝰ officio ſã
ctoꝝ ãgeloꝝ atʒ archãg eloꝛũ
nob ꝓdeſſe ſẽtiamꝰ auxilio.ꝑ.

Eꝰ cui dexia beatũ pe
trũ ãbulantẽ in fluctidꝰ
ne mẽgeret erexit.⁊ coapoſto
eiꝰ paulũ t᷑tio naufragãtẽ ð ꝓ
fũdo pelagi liberauit exaudi
nos ꝓpitius cede vt ãboꝛũ
merit eternnatis gloꝛiã cõſe
quamur. Qui. vi.

Fferimꝰ tibi dñe pces ⁊

munera qᷓ vt tuo ſint di/
gna ↄſpcũr aploꝝ tuoꝝ petri
7 pauli pᷣcibꝰa diuuemur per.
ꝛotege dñe pplʒ
tuũ ⁊ aploꝝ tnoꝑ petri ⁊
pauli patrocinio ↄfidẽtẽ.ꝑpe/
tua defẽſione conſerua. Per.
O ncede qs opᷣs
ðs vt interceſſio nos ſcẽ
deĩ genitricis marie ſãctoꝝq;
oĩuz aploꝝ martyxꝝ ↄfeſſoꝛuʒ
atq; ꝓginũ ⁊ oĩum electoꝛum
tuoꝝ vbiq; letiſicet:vt dũ eoꝝ

merita recolimus patrocinia

ſentiamus. Per eundem

Cunctis o
dfienist0
picſs inicruen
ſa vginedeigenn
cum beut apleo
pauloatg bea
ſciaſalne oõ tni
1 em wtdeſtruc
tatbus terronidus
eccleſiatuu ſeana n
lbbenate. Pereudẽ
Kardino dene
hoſter vtper h
wentivirtutema an
mits 1copes hoſti
giz nidizipiini
lfuturo Per.
Andtamuni
ſumus domine
chamentimunns odi
terelente bena vi
Henince maria am

& ubr—
ar „rRi
ae EEi
A rr niin!
en Damitwind
s iiii
—

Blatis dñe pla de
care muneribꝰ ⁊ iicedẽ
tibꝰ oĩbꝰ ſcis tuis a cũctꝭ nos
defẽde piculis.ꝑ.

Ampſimꝰ dñe btẽ marie

ſemꝑ vᷣginis ⁊ oĩuʒ ſcõꝝ
tuoꝝ memoꝛia recolẽtes ſacra
mẽta celeſtia:prã queſumꝰ.vt

qð tꝑalit᷑ gerimꝰ eternis gau

dijs conſequamur. Per.

Cunctis nos queſumus
dñne m̃tis ⁊ coꝛꝑis defẽð
piclis.⁊ intcedente btã ⁊ glio/
ſa vᷣgine dei genitrice maria.
cum beatis aplis tuis petro ⁊
paulo atq; beato.H.⁊ omibuſ
ſcis.ſalutẽ nobᷣ tribue beignꝰ
pacem.vt deſtructis aduerſi
tatibus ⁊ erroꝛibus vniuerſis
eccleſia tua ſecura tibi ſeruiat
libertate. Per eũdẽ.
Xaudi nos deus ſalutar⸗
noſt er. vt per huiꝰ ſacra

menti virtutem.a cunctis nos

mẽtis ⁊ coꝛpis hoſtibꝰ tuearꝭ

grãʒ tribuẽs ĩ pnñti ⁊ gloꝛiam

ĩ futuro. Per.
Anðt ⁊ muniat nos que

ſumus domine diuini ſa
cramenti munus oblatum ⁊ in
tercedente beata virgine dei
genitrice maria cum beatis a

poſtoliſ tuis petro ⁊ paulo.atʒ

beato. H. ⁊ omnibus ſanctis a
cunctis nos reddas ⁊ ꝑuerſita
tibus expiatos ⁊ aduerſitati/
bus expeditos.ꝑ eũdẽ.

Ccleſie tue queſumnſ do
mine pꝛeces placatus ad
mitte vt deſtructis aduerſita/
tibus ⁊ erroꝛibus vniuerſis ſe
curaiĩtibi ſeruiat libertate ꝑ.
Motege nos do.
mine deus tuis myſterijſ
ſeruientes vt diuinis rebus in
herentes ⁊ coꝛpoꝛe tibi famu
lemur ⁊ mente.p.
Aeſum? vᷣne ðs noſter
yr quos diuina tribuio ꝑ
ticipa tione Pudere humanis
u

non ſinas ſubiacere periculis
ꝑ
Eusa quo ſancta deſide
ria recta conſilia ⁊ iuſta

ſunt opera.da ſeruis tuis illaʒ
quam mundus dare non põt
pacemvt ⁊ coꝛda noſtra man
datis tuis dedita.⁊ hoſtiũ ſub
lata foꝛmidine tẽpoꝛa ſint tua
pꝛotectione trãgꝗlla.p.
Eus qui credentes in te
populos. nullis ſinis con
cuti terroꝛibus.dignare pꝛe/

ces ⁊ hoſtias dicate tibi plebii

ſuſcipere.vt pax a tua pietate

conceſſa.chꝛiſtianoꝛum fines

ab omni hoſte faciat eſſe ſecu

ros. Per oſt
Eus auctoꝛ pacis ⁊ ama
toꝛ quẽ noſce viuere cui
ſeruire regnare eſt. ptege ab
oĩbus impugnationibꝰ ſuppli
ces tuos.vt qui in defenſione
tua confidimus nullius hoſtili

tatis arma timeamus. Per.

Eus omniũ figeliũ paſtõ

rectoꝛ famulũ tuũ. N.

quẽ paſtoꝛẽ eccleſie tue peſſe
voluiſti. ꝓpitius reſpice.da ei
queſumus verbo ⁊ exemplo ꝗ
bo peſt pficere. vt ad vitam
vna cũ grege ſibi credito.pue
niat ſempiternã. Per.
Blatꝭ qͥs dñe placar̃ mu
neĩbꝰ. ⁊ famlʒ tuũ.n.quẽ
paſtoꝛẽ ecce tue ẽe voluiſti aſ
ſidua pꝛotectione guberna.ꝑ
Ec nos qͥs dñe
diuini ſacr̃i pceptio ꝓte
at nfamulũ tuũ. HN.queʒ pa
oꝛẽ eccle tue eẽ voluiſti.vna
cum commiſſo ſibi grege ſal/
uet ſemꝑ ⁊ muniat. Per.

Beſto dñe ſũpplicatõibꝰ

noſtris ⁊ viã ſamuloꝛuʒ

tuoꝛũ ĩ ſalutis tue ꝓſperitate
diſpone vt inter omnes vie ⁊
vite huiꝰ varietateſ.tuo ſemꝑ
pꝛotegantur auxilio. Per do/
minum noſtrum.

Nopitiar ſupplicatoibꝰ
njiis dñe haſ oblatõeſ
quas tibi offerimꝰ.pꝛo famuł
tuis benignus aſſume vt viaʒ
illoꝛum ⁊ pꝛecedente grã tua

dirigas 2 ſubſequente comi/

tari digneris vt de actu atqʒ
eoꝝ incolumitate ſcdᷣm miſeri

coꝛdie tue pꝛeſidia gaudeam

Aa dñe famulos tuos ſp
antes in te que ſumpſizꝰ
ſacramenta cuſtodiant.⁊ ↄtra
oẽs aduẽſos tueãt᷑ ſꝑ icurſꝰꝑ.

Mnipotens ſempiterne
deus ſalus eterna credẽ
tium exandi nos pꝛo famulis
tuis infirmis.pꝛo quibus miſe
ricoꝛdie tue imploꝛamus auxi
lium. vt reddita ſibi ſanitate.
atiarum tibi in ecclia tua re
erant actiones. Per
Eus ſub cuius nutibus
vyite noſtre momenta de
currunt.ſuſcipe pꝛeces ⁊ hoſti

as famuloꝛum tuoꝛum pꝛo ꝗ/

bus miſericoꝛdiam tuam egro
tantibus imploꝛamus. vt de
quoꝛum periculo metuimus.
de eoꝛum ſalute letemur.
Per dominum noſtrum ihe /
ſum chꝛiſtum. Poſtco
Eus ĩfirmitatẽ huane ſi
glre pᷣſidiũ auxilij tui ſr

ziſirmos famol
5 vinute. t
te intiecce
lumes repreſe

Per.

Eos gile
mnagnon
rofusopemme⸗
cede mibi fumn
uenienterſemm
zin cibus in
ptegat.e.
culat. Per.
Oſtius nid
krſolene⸗
pbum rrön
ocontuliſti ine
petroaplo noap
Pants der.
Orponis ſe
Somis nepe
qbeſumus dir de
gratie wemunns
merins contuuti
te btöpenophot
Muniendo cuſtoch

Spplaterte
Dosquiesar
ferü deprecoꝛ ptd
lituicorjomnie
Nſtnis tue grante
Gften manum m
wenhi poerꝛs

„
5

Aas ene
uörii
„π
u Seini
DeN.
meNN
õ
nmnah
en en

S⸗⸗

inſirmos famulos tuos oſten/
ð virtutẽ. vt ope miſericõdie
tue adiuti.eccleſie tue ſcẽ inco
lumes repꝛeſentari mereant

Per.

NEus qui licʒ ſis magnꝰ in
magnis mirabilia tñ glo
rioſius operaris in minimis
cede mihi famulo tuo ſacrꝭ cõ
uenienter ſeruire myſterijs.at
qʒ in oibus tua miſericoꝛdia
ꝓtegat.quẽ ↄſciẽtie reatꝰ ac/
culat. Per.
OQſtias tibi dñe laudĩs
exſoluentes ſuppliciter ĩ
ploꝛamꝰ.vt qð nobis in meri/
tis contuliſti. inicedente btõ
petro aplo tuo.pꝛopitius exe/
quaris.per.
Oꝛpoꝛis ſacri ⁊ pcioſi ſã
Suinis repleti muneribꝰ
que ſumus dñe deus noſter vt
gratie tue munus qð nobis in
meritis contuliſti:interceden
te btõ petꝛo aplo tuo ꝓpitius
muniendo cuſtodias.per dñʒ.

Appliciter te dens pateꝛ

Op̈s qui es creatoꝛ oĩium
rerũ depꝛecoꝛ.vt dũ me famu
lũ tuũ coꝛã omnipotentia ma
reſtatis tue grauiter deligſſe
cõfiteoꝛ. manum miſericoꝛdie

hanc oblationẽ tue pietati pꝛo
peccatꝭ meis offero.qð neꝗt᷑
cõmiſi.tu clementiſſime digne
ris abſoluere.per. L
Eus miſericoꝛdie deꝰ pi
¶etatis deus indulgentie
indulge queſo ⁊ miſerere mei
⁊ ſacrificiũ qð huilr tue pieta
ti offero. benigne dignerẽ tuſ
cipere:vt peccata que labenti
bus vitijs contraxi.pius ac ꝓ
