ſpõderũt ei:Nõ.Et dixit eis:
Mittite in dexterã nauigij re
te ⁊ inuenietis. Miſerunt ga
2 iam nõ valebãt illud trahẽ
pꝛe multitudine piſciũ. Dicit
ergo diſcipulꝰ ille quẽ dilige⸗
bat ihs petro:Dũñs ẽ:Symon
ergo petrꝰ cũ audiſſet qꝛ dñs
c.tunica ſuccinxit ſe. Erat.n.
nudus miſit ſe ĩ mare. Alij
autem diſcipuli nauigio vene
runt. Mon enim longe erant

a terra.ſed quañ cubitis dn/

pteis ie Eenie
neno andebat Mn
inenogre en nce
les oun dio t E ſ
Acepit Ne: ecr
ſeem imiir ur
nuniſkansct iodl
ſuici ſuneniet
fing Parsai:
distrirmmm Nte
nieientswi
oennüdemt dil

hirtiin
EWrss

bentis. trabetes rete piſcium
Vt ergo deſcẽderũt in terraʒ
viderunt pꝛunas poſitas.⁊ pi/
ſcẽ ſuꝑpoñitũ ⁊ panẽ. Dicit ei
ihus.Afferte de piſcibꝰ quos
pꝛẽdidiſtis nũc.Aſcẽdit aũt ſy
mon petrꝰ a traxit rete ĩ iraʒ
plenũ magnis piſcibus centũ
gnquaginta tribꝰ. Et cũ tanti
eſſent non eſt ſciſſum rete. Di
xit eis ihs: Nenite pꝛãdete.Ct
nemo audebat diſcũbentium
interrogare eü tu gs es:ſcien
tes quia dñs eſt.Et venit ihs
a accepit panẽ ⁊ dedit eis.⁊ pi
ſcem ſimiliter. Hoc iam tertio

manifeſtatus eſt ihs diſcipuli ſ

ſuis.cũ ſurrexiſſet a moꝛtuis
Poꝛtas celi aꝑuit
dñs ⁊ pluit manna vt ederent
e celi dedit eis.panẽ ange
oꝝ mãducauit hõ all.
Acrificia dñe paſchali/
bus gaudijs imolamus ꝗ
bus mirabilit᷑ paſcit ecclia tua
4 nutritur. Per.oĩio Xps re
ſurgẽs ex moꝛtuis:iam nõ mo
ritur alleluia mors illi vltra ñ
dominabitur alle.all.
B omm nos qs domine
vetuſtate purgatos ſa/
cramẽti tui venerãda ꝑceptio
in nouã tranſterat creaturam
Qui.

cctricẽ manũ tuã d ñe
laudauerũt ꝑiter alla
gꝗgꝛ ſapiẽtia aperuit os
mutũ:⁊ linguas infantiũ fecit
diſertas alla alla. pᷣs. Cätate
dño canticũ nouũ.qꝛ mirabilia
fecit, vᷣ. Gloꝛia patri.
Eus qui diuerſitatẽ gen
tiũ in confeſſiõe tui noĩs
adunaſti.da vt renatis fonte
baptiſmatis:vna fit fides mẽ
tium.⁊ pietas actionũ. Per.

N diebus illis: Anglus
L. dñi locutꝰ ẽ ad philipuʒ
dicẽs: Surge ⁊ vade ↄtra me
ridianũ.ad viã que deſcendit
ab hieruſalẽ in gaʒan. hec eſt
deſerta:Et ſurgens abijt. Et
ecce vir ethiops eunuchꝰ po
tens cãdacis regine ethiopũ
gerat ſuꝑ oẽs gaʒas eius ve/
nerat adoꝛare in hieruſalem.
Et reuertebat᷑ ſedẽs ſuꝑ cur⸗/
rũ ſuũ.legenſq; yſaiĩ ꝓpheta
Dixit aũt ſpũs philippo:c/
cede ⁊ adiunge te ad currum
iſtum · Accurrens aũt philip
pus audiuit illum legentẽ yia
iam pꝛophetam.⁊ dixit: Pu/
tasne intelligis qͥ legis: Qui
ait:Et quomodo poſſum.ſi ali
quis nõ oñderit mihi: Roga/
uitq; philippũ vt aſcẽderet ⁊
ſederet ſecu.Locꝰ at ſcriptui

auaʒ legebat hæ erat. Tamq;
ouis ad occiſionẽ ductus ẽ.⁊ ſi
cut agnus coꝛã tondẽte ſe ſine
voce.tic nõ aperuit os ſuũ.In
humilitate iudiciũ eius ſubla
tuʒ ẽ. GOeneratõʒ eins ꝗs enar
rabit?: Qm tollet de terra vi⸗
ra eius. Reſpõdens aũt eunu
chus philippo ait: Obſecro
te.de quo ꝓpheta dicit hoc.ð
ſe an de aliquo alio:Aperienſ
aũt philippus os ſuũ ⁊ incipi/
ens a ſcriptura iſta euangeli/
ʒauit illi ihm. Et dũ irẽt ꝑ viã
venerunt ad quandã aquã.Et
ait eunuchꝰ: Ecce aqua.Quiſ
ꝓhjbet me baptiʒari: Dixit
aũt philippꝰ: Si credis ex to
o coꝛde.licet.Et reſpondens
ait. Credo filiũ ði eſſe ihʒ xpᷣʒ
Et iuſſit ſtare curruʒ.Et ðᷣſcẽ
derunt vterq; in aquã.philip
pus ⁊ eunuchus.⁊ baptizauit
eũ.Cũq; aſcẽdiſſent de aqua
pũs dñi rapuit philippum.7
amplius nõ vidit eũ eunuchꝰ
Ibat aũt ꝑ viã ſuam gaudens
Philippus aũt iuẽtus ẽ ĩ aʒo
to. Et ptranſiẽs euãgellʒabat
ciuitatibus cũctis donec veni
ret ceſareaʒ nomẽ dñ̃i nr̃i ihᷣu
xp̃i. Hec dies ⁊cc. v La
Eern quẽ repꝛobauerũt edi/
icantes hic factus ẽ in caput
anguli.a dño factũ ẽ iſtud ⁊ ẽ

mirabile in oclis nris. Alla.
Sur rexit vypᷣs qui creauit oĩa.
⁊ miſertus ẽ humano generi

Nillo tempoꝛe: Maria
ſtabat ad monumentum
foꝛis ploꝛãs.Dũ ergo fleret ĩ
clinauit ſe ⁊ reſpexit in monu
mentũ.Et vidit duos angeloſ
in albis ſedẽtes.vnũ ad caput
vnuʒ ad pedes:vbi poſitum
fuerat coꝛpus ihu. Dicũt eiil/
li:Mulier ꝗd ploꝛas: Dic̃ eis
Quia tulerũt dñm meũ ⁊ ne
ſcio vbi poſuerũt eũ.Hec cuʒ
dixiſſet. cõuerſa ẽ retroꝛſuʒ ⁊
vidit ihm ſtanteʒ ⁊ neſciebat
quia ihs eſt. Dicit ei ibs:u⸗
lier ꝗd ploꝛas: Queʒ queris:
Illa exiſtimans quia hoꝛtula
nus eſſzʒ. dicit ei: Bomine ſi tu
ſuſtuliſti eum. dicito mihi vbi
poſuiſti eum. ⁊ ego eum tollaʒ
Dicit ei iheſus:Maria. Con⸗
nerſa illa dicit ei: Rabbõi. qdᷣ
dicitur magiſter. Dicit ei ihus
Noli me tangere.Nonduʒ n.
aſcendi ad patreʒ meü. Nade
autem ad fratres meos.⁊ dic
eis:Aſcendo ad patrem meũ
⁊ patreʒ veſtrum. deum meũ
2 deum veſtrum. Nenit ergo
maria magdalene annũciãſ di
ſcipulis:qꝛ vidi dñm.⁊ hec di
xit mihi. In die ſo⸗

confermn velenwan
4 g⸗ ſenpem

Darteo disn
Artumlee
Atendnelene
meiinclumemre in
es mei Glan
ög paſche ir
infeconalianomsden
ſe ontuliti da nenh
ſiisytqpol woſel en
bamns inintemurcs

Aiſimi Chiin
Popeccatis nin
ſtiutns woinutentn
knndennoenieng⸗

tift
mi
lemi viiteile
ehcinſ n;
ain tn xi

Tatnmegüh

lẽnitat vre dic dñs iducẽ vos
i irã fluẽtẽ lac ⁊ mel.al. vecre
Aſcipe qͥs dñe mũera po
puloꝛum ruoꝛũ pꝛopitrius

vtoſfeſſiõe tui nois.⁊ batilma

te renouati ſempiternã beati/
tudinẽ conſequãt. Per. Loio
Populus acquiſitionis ãnun/
ciate vᷣtutes eius alla.qui voſ
de tenebꝛis vocauit in admira
bile lumen ſuũ alla M com.
Gρ Xaudi dñne pꝛeces nr̃as.
yt redẽptionis noſtre ſa
croſancta cõmertia ⁊ vite nob
vonferant pie ſentis a nlnn
2gaudia ſempiternꝗ ciliet.
Feria vj. rte ad Anern
mariam rotunda. Jutreoitus.
Duxit eos dñs in ſpe
alla:⁊ inimicoſ eoꝝ oꝑ
iit mare allaalſa alla
vs. Attendite pple meꝰ legez

mneã. inclinate aurẽ vraʒ ivba

oꝛis mei. V. Gla pr̃i. ερ1αιαι—
Mnipotẽs ſempiterne
Ss ꝗ paſchale ſacramtũ
in reconciliationis humãe feð
re contuliſti.da mentibus no/
ſtris. vt quod pꝛofeſſ one cele

bꝛamus imittemur effectu. g.
Kec.epig bri petri apli. 1. X. (.

v

6 Ariſſimi:Chꝛiſtus ſemel
pꝛo peccatis nr̃is moꝛtuꝰ
eſt iuſtus pꝛo iniuſt.vt nos of
ferret deo.moꝛtiſicatos quid ẽ

carne viuificatos aũt ſpirirn

An quo ⁊ his ꝗ ĩ carcere erat

ſpiritualirer veniẽſ pꝛedicauit

ui increduli fuerant aliquan
o. quando expectabãt dei pa
tientiam in diebus noe cum fa
bꝛicaretur archa in qua pauci
id eſt octo aĩe ſalue facte ſunt
per aquam. Quod ⁊ vos nunc
ſimilis foꝛme ſaluos facit bap
tiſma non carnis depoſitio ſoꝛ
dium. ſed conſcientie bone in
terrogatio in deü. per reilurre
ctionem domini noſtri ihu xpi
qui eſt in dextera dei. Bꝛad.
Hec dies ⁊c.v. Benedictꝰ ꝗ
venit in noĩe dñi dens dñs ⁊
illuxit nobis. Alleluia. V. Di⸗
cite in nationibus.qꝛ dñs reg
uit a ligno. Secundumans
theum. xxviij. capitulo.
N illo tempoꝛe: AUnde
.cim diſcipuli abierunt
in galileam in montem vbi cõ
ſtituerat illis iheſus:Et viden
tes eum adoꝛauerunt:quidam
autem dubitauerunt. acce⸗/
dens iheſus.locutus eſt eis.di
cens:Bata eſt m hi omnis po
teſtas in celo ⁊ in terra. ECun⸗
tes ergo docete omnes gen/
tes: baptiʒantes eos in nomi⸗
ne patris ⁊ filij ⁊ ſpiritus ſan/
cti: docentes eos leruare om/
nia quecunq; mandaui vobis

Et ecce ego vobiſcũ ſum oĩbꝰ⸗
diebꝰ vſq; ad cõſumatõeʒ ſcli
Erit vob hic d es m̃
moꝛabilis alla.⁊ diẽ eſtũ cele
bꝛabitis ſolẽneʒ dño ĩ ꝓpgenieſ
vras. legittiuʒ ſempiternũ di
eʒ allelnia alla alla.
Oſtias qͥs dñe placatuſ
aſſume. quas 7 ꝓ rena/
toꝝ expiatiõe pcti deferimꝰ.⁊
ꝙ acceleratioe celeſtis auxihij
p. Data ẽ mihi oĩs ptãs
in celo ⁊ ĩ fra alla:eũtes doce
te oẽs gẽtes baptiʒãtes eos in
noie pris et filij ⁊ ſpũs ſcĩ alla
alleluia.
E ſpice qs dñe populũ tu
um. quẽ eternis digna/
tõ es renouare myſterij .a tpᷣa
libꝰ culpis dignanter abſolue

Buxit dñs pplʒ ſunʒ
i exultatiõe alla ⁊ elec
tos ſuos in leticia alla
Cõfitemini domino iuo
ate nomẽ eiꝰ.annunciate iter
gẽtes oꝑa eius. Gka.
ncede qͥs ops deꝰ.vt
ꝗ feſta paſchalia venerã
do egimuiſ ꝑ hec cõtingere ad
gaudia eterna mereamur. p.

Ariſſimi:Depo!
netes oẽm malitii.⁊ oẽʒ

6

doluz 2 fimulationes. inidiaſ
⁊ oẽs detractiões:ſicut mõ ge
niti infantes rõnabiles ſine do
lo lac cõcupiſci e.vt ĩ eo cre/
ſcatis in ſalutẽ.ſi tñ guſtatiſ qᷓ
dulcis ẽ dñs. Ad quẽ acceden
tes lapidẽ viuũ ab hoĩbus qui
dẽ repꝛobatũ.a deo aũt electũ
honoꝛificatũ:⁊ ipi tanq;; la
pides viui ſuꝑedificamini do/
mos ſpuales lacerdotiũ ſcũm
offerre ſpuales hoſtias accep
tabiles deo ꝑ ihᷣm xpᷣm. Pro
pter qð cõtinet ſcriptura:Ec/
ce ponã in ſyon lapideʒ ſũmuʒ
angulareʒ electũ pꝛecioſum.⁊
oĩs 3 crediderit in illũ nõ con
fundetur. Nobs igitur honoꝛ
credẽtibus.nõ credẽtibus aũt
lapis quem repꝛobauerũt edi
ficantes:hic factus ẽ in caput
anguli ⁊ lapis offẽſionis.⁊ pe
tra ſcandali his qui offẽdũtx
bo.nec credunt in quo ⁊ poſiti
ſunt. Nos aũt genus electum
regale ſacerdotium.gens ſcã.
pplus acquiſitionis. vt virtu/
tes inuncietis eius qui de teñ
bꝛis vos vocauit in admirabi

le lumen ſuuʒ. Qui aliqũ non

populus.nunc antem populuſ
dei Qui non cõſecuni miſeri-
coꝛdiaʒ.nuũc ãt miſericoꝛdiã cõ
ſecuti.

a

A
gllelnis Orad. Per de

ſeardominsemirn
temurinea. Arlm
late pen doninz l
gomnen dommn.

Nilotixr
bun na m
Venitnanecixbin
eſſentad nonmmaz 1
Lpiden ſubbunga normn
1. Cuammt agot en
ſnovenpenmtir
elnzcnedirren i
dirtte Tulerüt din d
mumitotelimns in
mmtei Cxtegoenn
leglisdiſapulis: we
nonmmetz (mti
Nofimulile ains N

—————HD

—

„2*

6 NH

. „ „

mr deib

4 „ . 1
— 5

Nitt
mudciin
Ni hiie
ri ci ton ſin
Dr/

allelula
alla.
alla
alleluia Hec dies qnã

fecit dominus exultemus ⁊ le
temur in ea. alleluia. V. Lau
date pueri dominuz. laudate
nomen domini.

NN illo tẽpoꝛe: Una ſab/⸗
bati maria magdalene
venit mane cũ adhuc tene bꝛe
eſſent ad monumẽtuʒ. ⁊ vidit
lapidem ſublatuʒ a monumen
to. Cucurrit ergo ⁊ venit ad
ſymonem petruʒ ⁊ ad aliuʒ di
cipuluʒ quẽ diligebat ihus.⁊
dixit eis:Tulerũt dñũm de mo
numẽto ⁊ nelcimus vbi poſue
runt eũ Ex jt ergo petrus ⁊ il
le alius diſcipulus ⁊ venerũt
ad monumẽtuʒ. Currebãt aũt
duo ſimul.a ille alius diſcipu/
lus pꝛecucurit citius petro.et
venit pᷣmus ad monumentum
Et cuʒ ſe inclinaſſet vidit lin/
theamina poſita. nõ tamen in
troiuit. Nenit ergo ſymon pe
trus ſequẽs eũ ⁊ itroiuit ĩ mo
numentũ.Et vidit lintheamia

poſita ⁊ ſudariũ qd fuerat fi⸗
per caput eius nõ cuʒ linthea
minibus pofituʒ. ſʒ ſeparatim
iuolutuʒ in vnuʒ locũ.Zũc er
go introiuit ⁊ ille diſcipulus ꝗ
venerat pᷣmus ad monumẽtũ
⁊ vidit ⁊ credidit. Nõduʒ eĩim
ſciebant ſcripturas.qꝛ opoꝛte
bat euʒ a moꝛtuis reſurgere.
Biñdictus ꝗ venit ĩ
noie dñi. bñdiximus vobis de
domo dñi deꝰ dñs ⁊ illuxit no
bis alui⸗ alleima
ncede qͥs dñe ſemper
nos ꝑ hec ſacra myſteꝛia
paſchalia gratulari.vt cõtiũa
nr̃e reparationis oꝑatio.ppe/
tue nobis ſiat cauſa leticie.ꝑ.
Oẽs ꝗ in xpo baptiʒati
eſtis xpᷣʒ iduiſtis.alla.
Edẽptionis nr̃e munere
Tegerakl s dñe. vt hoc
ppetue ſalutis auxiliũ fides ſẽ

Naſi mõ geniti infan
tes alla. rõnabiles ſiñ
dDdolo. lac cõcupiſcite al
leluia alla alleluia: s. Exulta
te deo adiutoꝛi noſtro.iubila/
te deo iacob. P. Glia.
MReſta qͥs opᷣs deus.vt
paſchalia feſta ꝑegimu
hec te largiẽte moꝛibꝰ ⁊ vita

reneamꝰ. Per.

Concede nos ſamulos tuos.
1 Des oiuʒ fudeliũ

Ariſſimi:Omne qð natũ
eſt ex deo vincit mũduʒ
Er hec eſt vctoꝛia que vincit
mundum. fides noſtra. Quis
eſt autem qii vincit mundum
niſi qui credit.qm ihs eſt filiꝰ
dei!/ Hic eſt qui veĩt per aqua
⁊ ſanguinẽ iha xpᷣs. Mõ in aqᷓ
ſolum.ſed in aqua ⁊ ſanguine
Et ſpiritus eſt qui teſtificatur
qm xpᷣs eſt veritas. Quoniaʒ
tres ſunt qui teſtimoniũ dant
in celo.pater.verbũ ⁊ ſpũs ſã
ctus ⁊ bi tres vnũ ſũt.Et treſ
ſt g teſtimoniũ dãt ĩ terra ſpi
ritus aqua ⁊ ſanguis. Si teſti
moniũ hoinuʒ accipimꝰ.teſti/
moniũ dei maius ẽ. Quoniam
hoc eſt teſtimoniũ dei.qð ma
ius ẽ quia teſtificatus eſt de fi
lio ſuo.Qui credit in filiũ dei
habet teſtimonium dei in ſe.
Alleluia. v. In die reſurecti
onis mee dici t dñs pꝛecedam
vos in galileam. Alleluia.
Poſt dieſocto.ianuis clauſiſ
ſtetit ihs in medio diſcipuloꝝ
ſuoꝛum.⁊ dixit:pax vobis.

Nillo tẽpoꝛe: Ců eſſz ſe
ro die illa vna ſabbatoꝑ
foꝛes eſſent clauſe vbi erãt
diſcipuli cõgregati ꝑꝑ metuʒ
iudeoꝝ.venit ihs ⁊ ſtetit ĩ me/
dio eoꝝ ⁊ dixit eis: Pax vobᷣ
Et cum hoc diriſſet. oſtendit
eis manus ⁊ latus. Oauiſi ſũt
ergo diſcipuli viſo dño. Bixit
ergo eis iterũ: Pax vobis. Si
cut miſit me pater ⁊ ego mit/
to vos.Hec cuʒ dixiſlet.inſuſ
flauit ⁊ dixit eis:Accipite ſpi⸗
ritum ſcũʒ.quoꝛũ remilſeritis
peccata remitunt᷑ eis.⁊ quoꝛũ
retinueritis.retẽta ſunt.Tho
mas aũt vnus de duodecuin ꝗ
dicitur didymus. non erat cũ
eis quando venit iheſus. Di/
xe runt ergo ei alij diſcipuli:
Aidimus dominum. Ille au⸗
tem dixit eis: Niſi videro in
manibus eius fixuram clauo/
rum. ⁊ mittam digitum meuʒz
in locum clauoꝛum.⁊ mittam
manuʒ meã in latus eius:non
credã. Et poſt dies octo iterũ
erant diſcipuli eius itus ⁊ tho
mas cũ eis. Henit ihus ianuis
clauſis ⁊ ſtetit ĩ medio.⁊ dixit
eis: Pax vobis. Deinde dicit
thome. Infer digitũ tuũ huc
⁊7. vide manꝰ meas.⁊ affer ma

nuʒz tuã.⁊ mitte ĩ latus meũ ⁊

noli eſſe incredulus iʒ fideus.

diſcplor ir d l
lloh hecit ſahann
atiripee riefi d
credetes vin) beden
mine eins fenn
dideſcicitdcebtd⸗
lenbegpe penne ſ⸗
ſcut dirt AMelnun
Mpemu/
direnlamsent
Cuicaulam unmn gerc;
ſipepenumfmenme
ce lete. Per. Cc
UeNunczmi Nwl
cpon 1ich
colus ſechfacls Acn
eſumsdir
deusnoſterin
nnyſenngegorn
nonoſremahinire en
finheſennoor
ſſe inst futunmn.

mönn
n a t
„ ertNek
mi Lankekt
marz Snb.
rm c5Mii
mn TNMENM—
Em uNN
em NNHAI
Qrz ”ð

. S
„ ⸗

è

A
4

en rncpti

Neſpondit thomas ⁊ dixit ei:
Diñs meus ⁊ deus meus Di/
xit ei ips:Qꝛ vidiſti m thoma
credidiſti. beati ꝗ nõ viderũt
⁊ crediderunt. Multa ꝗdẽ et
alia figna ſect ihs in oſpec tu
diſciploꝝ ſuoꝝ.q̃ nõ ſi ſcripta
i li hꝰ. lbee Dpta ſevedre

datꝭ qꝛ ihs ẽ xpᷣs filiꝰ ði. Et vt

credẽtes vitaʒ habeatis i no/
mine eius. Angel?
dñi de cẽdit ð celo ⁊ dixit mu
lieribꝰ:quẽ queritis: ſurrexit
ſicut dixit alleluia.
Aſcipe munera queſuʒꝰ
dñe exultantis eccleſie ⁊
cui cauſam tanti gaudij pꝛeſti
tiſti perpetuum fructum con/
cede leticie. Per. Mit
te manuʒ tnã ⁊ cognoſce loca
clauoꝛum alla.⁊ noli eſſe ĩcre
dulus ſedfidelis alleluia alla
Aeſumus dñe
deus noſter vt ſacro ſãc
ta myſteria.que pꝛo reparatõ
nis noſtre munimine contuli/
ſti. ⁊ pꝛeſens nobis remedium
eſſe facias ⁊ futurum. Per.

Iſericoꝛdia dñi plena
eſt terra alleluia. ver

bo dei celi firmar ſũrt

alla alla. u. Exultate iuſti in
domino. rectos decet laudatõ
Gloꝛia patri.

Eus qni in filij tui humi
litate iacentem munduʒ
erexiſti. fidelibus tuis perpe/
tuam concede leticiaʒ.vt quoſ
perpetue moꝛtis eripuiſti ca/
ſibus gaudijs facias ſempiter
nis perfrui. Per eundẽ dnm.

Ariſſimi:Chꝛiſtus palſ⸗
ſus eſt pꝛo nobis. vobis
relinquẽs exempluʒ vt ſequa
mini veſtigia eius.Qui pecca
tum non fecit.nec inuentus ẽ
dolus in oꝛe eius. Qui cũ ma/
lediceretur non maledicebat.
Cum pateretur nõ cõminaba
tur. Tradebat autem iudicãti
ſe iniuſte.qui peccata noſtra ip
ſe pertulit in coꝛpoꝛe ſuo ſuꝑ
lignum.vt peccatis moꝛtui iu
ſticie viuamꝰ:cuiꝰ liuoꝛe ſana
ti ſumꝰ.Eratis eiʒ ficut oues
errãtes.ſʒ cõuerſi eſtis nũc ad
paſtoꝛẽ ⁊ epm aiax veſtrarũ.
Alla. . Cognouerüůt diſc pu
li dũm ihm in fractione panis
Alleluia. v. Ego ſum paſtoꝛ
bonus ⁊ cognoſco oues meas
⁊ cognoſcunt me mee.

Nillo tẽpoꝛe:Dixit ihe
ſus diſcipulis ſuis: Ego
ſum paſtor bonus. Bonus pa
ſtoꝛ aiaʒ ſuã dat ꝓ ouibus ſuis

Mercenarius aũt ⁊ q nõ ẽ pa
ſtoꝛ.cuius nõ ſunt oues ꝓpꝛie
vidit lupũ veniẽtẽ.⁊ dimittit
oues.⁊ fugit.⁊ lupꝰ rapit ⁊ diſ
Pergit oues. Mercenariꝰ aũt
fungit qꝛ mercenarius c.⁊ nõ ꝑ
tinet ad euʒ de ouibꝰ.Ego ſuʒ
paſtoꝛ bonus.⁊ cognoſco ones
meas ⁊ cognoſcunt me mee.
Sicut nouit me pĩ.⁊ ego agno
ſco preʒ ⁊ aĩiaʒ meã pono pꝛo
ouibꝰ meis.Et alias oues hẽo
que nõ ſunt ex hoc ouili.⁊ illaſ
opoꝛtet me adducere.⁊ voceʒ
meã audiẽt.Et fiet vnuʒ ouile
⁊ vnus paſtoꝛ. De?ꝰ
de? meus ad te de luce vigilo
⁊ ĩ noĩe tuo leuabo manus me
ndictionẽ as alla
nobis dñe cõferat ſaluta
reʒ ſacra ſemꝑ oblatio.vt qð
agit myſterio.vᷣtute pſiciat.p.
Ego ſuʒ paſtoꝛ bonus
alla ⁊ cognoſco ones meas et
cognoſcuᷣt me mee alla al.
Reſta nobᷣ qꝗs opᷣs
deus vt viuificatiõis tue
gr̃aʒ cõſequẽtes.ĩ tuo ſemper
munere gliemur. Per.

Abilate deo ois fᷣra
alla.pſalmũ dĩcite noĩ
eiua all.date aloꝛiam
landi eius alleluia alleluia.
Dicite deo qᷓ; terribilia ſunt

õ

opera tua domine in multi⸗
tudine virtutis tue mentien
tur tibi inimici tui.. Sloꝛia
Patre in
Eus qui errantibus vt ĩ
viam poſſint redire iu/
ſticie veritatis tue lumen oſtẽ
dis:da cunctis qui chriſtiana
pꝛofeſſione cenſentur. illa re
ſpuere que huic inimica ſunt
nomim ⁊ ea que ſunt apta ſec
tari. Per dñm nr̃um ihm ⁊c̃.

n bſoao ve.
tanqᷓ; aduenas ⁊ pegrio
abſtinere vos a carnalids de
ſiderijs que mi litãt aduerſus
animaʒ.Conuerſationẽ vr̃am
inter gentes habentes bonazʒ
v in eo quod detractãt ð vo
bis tanqᷓ; de malefa toꝛibꝰ ex
bonis operibus vos cõſiderã/
tes.gloꝛificent deũ in die viſi
tationis. Subiecti eſtote omni
humane creature pꝛopter de
um. Siue.regi quaſi pꝛecellen
ti ſiue ducibꝰ tanqᷓ; ab eo miſ
ſis ad vindictam male factoꝛũ
laudem vero bonoꝛum.Quia
fic eſt voluntas dei vt bene /
faciẽtes obmuteſcẽ faciattd i/
ꝛudẽtiũ hoĩum ignoꝛãtiã.q̃ſi
lbi nõ q̃n velamè hñtes mali
tie libertatẽ ſed ſut ſerui dei

ſurgereanannsir
ſgluz ſii Sd at
Rilote
ſcpels ſis
nznoͤnwehti mett
icun edi r
coedpanen Dirn
exdiſapolociv aim
Quiteſt oe dr
nodci on nwehe
tepwaci t eht
n vdodet Dr
engo Quididor d
bonodii⸗ Reicn
cgrtiden
. —
iter voſa din noer
fitehtone tirn *
odiselortdit
anicns meene
—

etmeneinen

me ntaen
nN RNII
mt
rrin
erar

Omnes honoꝛate.fraternita
tem diligite. Beũ timete. regẽ
honoꝛifcate · Serui ſpᷣditi eſto
te in omni timoꝛe dñis:nõ tm̃
bonis ⁊ modeſtis:ſʒ ẽt diſcoliſ
Hec eſt.n.gra in xpᷣo ihu dño
nr̃o.Al eluia. v. Redemptio
nẽ miſit dñſ pplo ſuo.Alleluia
Opoꝛtebat pati xpᷣm ⁊ re/
ſurgere a moꝛtuis. ita ĩtrare
i gliaʒ ſuã.
Nillo tꝑe: Bixit ihs di⸗
ſcipulis ſuis: Modicũ ⁊
iaʒ nõ videbitiſ. me ⁊ iteꝑ mo
dicum ⁊ videbitis me:qꝛ va
do ad patrem. Dixerũt ergo
ex diſcipulis eius adinuicem.
Quid eſt hoc qð dicit nobis
modicũ ⁊ non videbitis me.⁊
itex modicũ ⁊ videbitis me.⁊
quia vado ad patrẽ: SDicebãt
ergo.Quid ẽ hoc qð dicit no/
bis modicũ: Neſcimꝰ 3 logt
Cognouit ãt ihs.ꝗa volebant
eũ ltogare ⁊ diỹ eis. De h qᷣri
ttiter voſ ꝗa dixi modicũ ⁊ nõ
vide bitis me.⁊ itex modicum
⁊2 videbitis me. Amẽ amẽ di/
co vobis qꝛ ploꝛabitis ⁊ fle bi/
tis vos.mũdus autem gaude/
bit. Uol ãt ↄtriſtabimini.ſʒ tri
ſticia veſtra vertet in gaudiuʒ
Mulier aũt cũ parit.triſticiã
habet. ga venit hoꝛa eins.Cũ
gutem peperit puerum.iaz no

memimit pꝛeſſure pꝛopt gau⸗
dium quia natus eſt 4 in
mũdũ.Et vos igi nũc quideʒ
triſticiaʒ habetis.Iterũ autex
videbo vos ⁊ gaudebit coꝛ ve
ſtrũ. ⁊ gaudiũ vrʒ nemo tollet
a vobis. Lauda aĩa
mea dñm. laudabo dum ĩ vita
mea pſallã deo meo q;diu ero
alleluia. ,
Is nobis dñe myſterijs
ↄferat quo terrena deſi
deria mitigãtes diſcamꝰ ama
re celeſtia. Per. Mo⸗/
dicũ ⁊ non videbitis me alla.
iterum modicũ ⁊ videbitis qꝛ
vado ad patrẽ alla all.
Acramenta qre ſumpfie
mus dñe queſumꝰ ſpũa/
libus nos inſtruãt alimentis ⁊
coꝛꝑalibus tueãtur auxilijſ.ꝑ.

Antate dño canticuʒ
nouũ all.qꝛ mirabilia
fecit dñs all:ante con
ſpectũ gentiũ reuelauit iuſtici
aʒ ſuã all.allł. ps. Saluauit ſi/
bi dextera eius ⁊ bꝛachiuʒ ſã
ctum eius. Gloꝛia.
Eus qui fideliuʒ mentes
vnius efficis voluntatis
da populis tuis id amare qð
pꝛecipis. id deſiderare quod
ꝓmittis.vt inter mũdanaſ va
tietates ibi nr̃a fixa fint coꝛda

vbi vera ſt gaudia. per.

Ariſſimi: Omne datum
optimũ.⁊ oẽ donum ꝑfe
etum deſurſũ ẽ deſcẽdẽs a pa
tre luminũ apud quẽ nõ ẽ trãſ
mutatio nec viciſſitudinis ob/
umbꝛatio. Noluntarie eni ge /
nuit nos verbo veritatis.vt ſi
mꝰ initiũ aliqð creature eius.
Scitis frẽs mei dilectiſſimi.
Sit ãt oĩs hõ velox ad audiẽ/⸗
duʒ:tardꝰ ãt ad loquẽdũ.⁊ tar
dus ad irã. Ira eni viri iuſtici
aʒ dei non operat. Pꝛopter
qð abijciẽtes oẽm ĩmũditiam
abundantiam malitie.in mã
ſuetudine ſuſcipite inſitũ ver
bũ qð põtſaluare aĩaſ veſtraſ
Alla. v. Bextera dñi fecit vᷣ
tutẽ.dextera dñi exaltauit me
Alla. v. Rps reſurgẽs ex mõ
tuis.iã non moꝛit᷑ moꝛs illi vl/
tra non dominabitur.

Nillo tpe: B vdit ihs di⸗
ſcipulł ſuis:Mado ad eũ
qui me miſit ⁊ nemo ex vobis
intogat me quo vadis.Sed qꝛ
hec locutꝰ ſuʒ vob triſticia im
pleuit coꝛ veſtrum. Sed ego
veritatem dico vobis:expedit
vobis vt ego vadã. Si enim
nõ abiero paraclitꝰ nõ veniet
ad vos. Si autẽ abiero. mittã

eum ad vos.Et cũ venerit ille
arguet mundũ de pctõ ⁊ de iu
ſticia.⁊ de iudicio. He peccato
quidẽ ꝗa non crediderũt ĩ me
Be iuſticia vᷣo.qꝛ ad patrẽ va
do ⁊ iã nõ videbitꝭ me. Se iu
dicio autẽ quia pꝛĩceps huius
mundi iam iudicatꝰ ẽ. Adhuc
multa habeo vobis dcere. ſʒ
non poteſtis poꝛtare mõ.Cuʒ
aũt venerit ille ſpiritꝰ vitatis
docebĩt vos oẽm vᷣitatẽ. Nõ

eni loquetur a ſemetipſo.ſʒ q̃

cũq; audiet loquet᷑ ⁊ que vẽtu
ra ſunt annũciabit vobis. Ille
me clarificabit.ꝗa de meo ac/
cipiet.⁊ annũciabit vobis.
Jubilate deo vniuerſa
terra. iubilate deo vniuer ſa t

ra:pſalmũ dicite nõi eius.e⸗

nite ⁊ audite ⁊ narrabo vobis
omnes ꝗ timetis deũ.quãta fe
cit dñs aĩie mee. Alla.
Eus gꝗ nos ꝑ huiꝰ ſacrifi
cij veneranda cõmertia
vniꝰ ſũmeq; diuinitatis parti
cipes eſſe feciſti:pꝛeſta queſu/
mus.vt ſicut cognouimꝰ viita
teʒ.ſic eam dignis moꝛibꝰ aſſe
quamur. Per. CLuz ve
nerit paraclitus ſpũs veritatꝭ
ille arguet mundum de pecca
to ⁊ de iuſticia ⁊ de iudicio.al.
allelnia. W.
Beſto nobis dñe deꝰ n.

ſupplibnsten
reinſpimmrge ren
tegubemieea ſan

Hiülentes oietptnn
Gnisdteck ved
rmntipultimtnns
ſenla oncent
bitet ſanmodinoc
lsfient Quimen d
ntinlege perſene be
tpemanſentineꝛni

ltioſisfachis ſginn

abiee
„ HniN
em nirmini
—õ
r ſin int
Amriii
e viirötsd,
t gtnmtmN
e e g

V.

4 NW

. „eiNi
„ ⸗ rEiN

vt per hec que fideliter ſũpſi
mꝰ ⁊ purgemur a vitijs. a ꝑi
culis omnibꝰ exuamur. Per.
DBominicꝗ. v.pꝰ paſcã. itrontꝰ
Ocẽ iocũditat annũ
ciate ⁊ audiat᷑.alla.an

nũciate vſq; ad extre

mũ terre liberauit dñs popu/
lũ ſuũ alla.pa. Jubilate deo
oĩs terra pſãlmũu dicite noĩ eꝰ
date gloꝛiã laudi eius.v. Gla
e Eus a quo bona &fꝗ

cuncta ꝓcedunt.largire

fupplicibus tuis.vt cogitemꝰ

„ *

te inſpirante que rectà ſunt.?

te gubernãte eadẽ faciamꝰ.ꝑ.
pla bti mcoRi apiipzio cap“
0 Ariſſimi:Eſtote factoꝛeſ
ver bi 1 nõ auditoꝛes tm̃
fallentes voſmetipſos.quia ſi
quis auditoꝛ eſt verbi ⁊ nõ fa
ctoꝛ.hic compabit viro ↄſide/
ranti vultũ natiuitatis ſue in
ſpeculo.Conſiderauit eni ſe ⁊
abijt: ⁊ ſtaum oblitus eſt qua/
lis fuerit. Qui autem ꝑpſpexe/
rit in lege perfecte libertatis
2 permanſerit in ea.nõ auditõ
obliuioſus factus.ſʒ factoꝛ op

is.hic beatus in facto ſuo erit

Si quis autẽ putat ſe religio/
ſum eſſe non refrenans lingu

am ſuam.ſed ſeducens coꝛ ſu/
um:huius vana ẽ religio. Re
ligio mũda ⁊ ĩmaculata apud

deũ ⁊ patrẽ hec ẽ viſitare pu
pillos ⁊ viduas in tribulatiõe
eoꝝ ⁊ imaculatuʒ ſe cuſtodire
ab hoc ſeculo.Alla.v. Surre
xit xpᷣs ⁊ illuxit nobis quos re
demit ſanguine ſuo. Alla. v.
E xiui a patre ⁊ vem im mũdũ
itex reliquo mũdũ ⁊ vado ad
pfez. Scoʒ Johané. rvi va.
N ilo tpe:Bixit ihs di⸗
ſſcipulis ſuis:Amẽ amen

dico vobis.ſi ꝗd petieritis pa/

trem in noĩe meo dabit nobis
Aſqʒ modo non petiſtis quic/
qᷓ; in noie meo. Petite ⁊ acci/
pietis vt gaudium veſtruʒ ſit
plenũ. Hec in pꝛonerbijs locu
tus ſum vobis. Uenitihoꝛa cũ
iã nõ in pꝓuerbijs loquar vobᷣ
ſed palã de patre meo annũci
abo vobis. Illo die in nomie
meo petetis.Et non dico voh
quia ego rogabo patrem de
vobis. Ipſe enim pater amat
vos.quia vos me amaſtꝭ.⁊ cre
didiſtis.quia a deo exiui. E xi/
ui a patre.⁊ ve ni in mundum
iterum relinquo mundum 2
vado ad patrem. Bicunt ei di
ſcipuli eius:Ecce nunc palam
loqueris⁊ pꝛouerbium nulluʒ
dicis. Nunc ſcimus quia ſcis
omnia ⁊ non opus eſt tibi: vt
quis te interroget. In hoc
credimus quia a deo exiſti.

ſerte Bñdicite gẽtes dñʒ
veů vrm ⁊ obaudite vocẽ lau
dis erꝰ.ꝗ poſuit aiaʒ meam ad
vitã:⁊ nõ dedit cõmoueri pe/
des meos.bñdictꝰ dñs qni nõ
amouit depꝛecationẽ meam ⁊
miſericoꝛdiã ſuã a me all.
Aſẽipe dñe fideliũ pᷣces
cum oblatiõibꝰ hoſtiarũ
vt pꝑ hec pie deuotiois officia
ad celeſtẽ gloꝛiã tranſeamꝰ.ꝑ.
Cantate dño alla. cãta
te dño ⁊ bndicite noĩ eiꝰ.bene
nuciate de die in diẽ ſalutare
eius alleluia.
Ribne nobis dñe celeſtꝭ
menſe virtute ſatiatis ⁊
deſiderare que recta ſunt.⁊ ðᷣ

ſiderata percipere. Per eun:

X audiuit de templo
ſancto ſuo vocẽ meã
alleluia. clamoꝛ meꝰ ĩ cõſpe/
ctu eius introiuit n aures eiꝰ
alla all. ps Diligaz te domi
ne foꝛtitudo mea. dñs ſirma/
mentum meum. ⁊ refugiũ me
uʒ ⁊ liatoꝛ meꝰ. . Olia pfi
cit. Slia
in excelſis deo. Credo
MKeſta q̃ͥs opᷣs deꝰ vt ꝗ ĩ
afflictione nra de tua pie
tate ↄfidimꝰ ↄ aduẽſa oĩa tua
ſp ꝓtectiõe muniamur. Per.

Ariſſimi. Cõfitemini ab
terutrũ pctã vra ⁊ oꝛate
pꝛo inuicẽ vt ſaluemini. Mul
tum emnm valet deßcatio iuſti
aſſidua.NHeliaſ homo erat ſiliſ
nobis.paſſibilis.⁊ oꝛatiõe oꝛa
uit. vt nõ plueret ſuꝑ terram
⁊ nõ pluit annos tres ⁊ mẽſes
ſex. Et rurſũ oꝛauit.⁊ ce ũ de
dit pluuiã ⁊ terra dedit fructũ
ſuũ. Si ꝗs autẽ ex vobis erra
uerit a veritate ⁊ conuerterit
gs eü ſcire debet quoniã g cõ
uerti fecerit peccatoꝛẽ ab er/
roꝛe vie ſue ſaluabit aiam eiꝰ
a moꝛte ⁊ operit multitudinẽ
peccatox. Alla. * Confitemi
dño qm̃ bonꝰ.qm̃ ĩ ſclʒ mia eꝰ

Nillo tempoꝛe:Dixit J

heſꝰ diſciplis ſuis. Quiſ

veſtrum habebit amicum 2
ibit ad illum media nocte ⁊ di
cet illi: Amice.accomoda mi/
hi tres panes quoniam amicꝰ
meus venit de via ad me.⁊ nõ
habeo quod ponam ante illuʒ
Et ille deintus reſpondens di
cat: noli mihi moleſtus eſſe.iã
oſti um meum clauſum eſt.
pueri mei mecũ ſunt in cubili
nõ poſſũ ſurgẽ ⁊ dare tibi. Et
ille ſi pſeuerauerit pulſas di⸗
co voðᷣ.⁊ ſi nõ dabit illi ſurgẽs

Mioninsnarmnt
6o mulor lutwen
Krt udenem
ſamnſueetngen
fiammemal.
Cemmenid
alinieemin.
Gent twe nods mien
dom let Per.
Htet rapete⸗
nnspelliten irn
oeniuipetit rcin
Winvenit.1pullann
—

.
uner
ia
kriniirni
Ad asgnen
N ruvit
pe
rie Ei
e Ts
u EE ſ
r⸗ va N Kilhul

co ꝙ amicus eius fit.pꝛopter
impꝛobitatẽ tan ẽ eius ſurget
⁊ dadit ili qu tquot hẽt neceſ
larios.t ego dico vob: Peti
te ⁊ dabit᷑ vo is.querite ⁊ iue
nietis.pulſate ⁊ aperiet᷑ vobiſ
Ois enũĩ qui petit accipit.⁊
querit inuenit.⁊ pulſanti apiet᷑
Quis aũt ex vobᷣ patrẽ petit
panem. nunquid lapidem da/
bit illi Aut ſi petierit ouũ.nũ
quid poꝛꝛiget illi ſcoꝛpionem:
Si ergo vos cum fitꝭ mali.no/
ſtis bona data dare filijs ve/
ſtris:quãto magis pater veſi

de celo dabi ſpm bonů peten
tibus ſe. Coõſfiteboꝛ

dño nimis in oꝛe meo.⁊ in me/
dio multoꝝ laudabo eum qui
aſtitit ad dexteram paupꝑis.vt

ſaluam faceret a ꝑſequentibꝰ

giam meam alla.
Ec munera qᷣs dñe ⁊ vi/
cula nr̃e pꝛauitatꝭ abſol
nant ⁊ tue nobis miſericoꝛdie
dona ↄciliẽt. Per. coꝛio· Pe
tite ⁊ accipietꝭ.querite ⁊ iueni
etis. pulſate ⁊ aꝑiretur vobis
oĩs enĩ qui petit accipit.⁊ ꝗ q
rit inuenit.⁊ pulſanti aprietur
alleluia. o
Ota noſtra queſumꝰ do
mine pio fauoꝛe pꝛoſe/
quere vt duʒ dona tua in tri
bulatwne percipnnus.de con

ſolatione noſtra in tuo amoꝛe
creſcamus. Per.

Fratres vnicuiq; veltruů

Nillo tẽpoꝛe ſubleuat
ihs oculis in celum dixit
Pater venit hoꝛa.clarifß ca fi
liũ tuũ.t filius tuꝰ clarificet
te. Sicut dediſti ei ptateʒ ois
carnis.vt oẽ qð dediſti ei det
eis vitã eternã.HNec ẽ ãt vita
eterna vt cognoſcãt te ſolum
deum verũ.⁊ quẽ miſiſti ihm
chꝛiſtum. Ego te clarificaui n
per terram. opus conſumma/
ui quod dediſti mihi vt faciaʒ
Et nunc clarifica me tu pater
apud temetipſum claritate
quam habui pꝛiuſq; mundus
eſſet apud te. Mdanifeſtaui
nomen tuuz hominibus quos
dediſti mihi de mundo. Zuj
9

erãt mihi eoſ ðdiſti.⁊ ſermonẽ
tuũ ſeruauerunt. Et nunc co/
gnouerunt quis omnia que de
diſti mibi abſte ſi. ꝗa vba qͥ de
diſti m dedi eis.Et ipᷣi acceper̃t
cognouerũt vere quia a te
ex imi.⁊ crediderũt quia tu me
miſiſti. Ego pꝛo eis rogo.nõ/ꝓ
mũdo rogo.ſed ꝓ his quos ð/
diſti mihi qꝛ tui ſunt: Et mea
omia tua ſunt⁊ tua mea ſunt
⁊ clarificatus ſum in eis.Et ia

nõ ſum in mũdo.⁊ hi in mũdo

ſunt. Et ego ad te venio.

In galilei ꝗd admi

rami aſpicientes in

celũ alla.quẽadmo
dũ vidiſtis eũ aſcẽ
dẽteʒ ĩ celũ:ita ve
niet alla alla. alla. Y. Lunq;
intuerent᷑ in celũ euntem illuʒ
ecce duo viri aſtiterũt iuxta il
los in veſtibꝰ albis. ꝗ ⁊ dixeĩrt
Gloꝛia patri ⁊ filio.
Oncede queſumꝰ omni/
potens deꝰ. vt g hodier/
na die vnigenirum tuũ redem
ptoꝛẽ nr̃jm ad celos aſcendiſſe
credimꝰ.ipſi quoq; mẽte ĩ cele
ſtibꝰ habitemꝰ. Per eundẽ.

Mimũ quidẽ ſermonem
feci de oibꝰ o theophile
q cepit ips facẽ ⁊ docẽ.vſʒ ĩ dĩ

eʒ qua pꝛecipiẽs apoſtolis per
ſpm̃ ſcm̃.quos elegit aſſũptuſ
. Quibꝰ ⁊ pbuit ſe pſuʒ viuũ
poſt paſſioneʒ ſuaʒ ĩ multis ar
gumentis ꝑ dies quadragita
apparens eis ⁊ loquẽs ð rgno
dei. Et cõueſcẽs pᷣcepit eis ab
hieroſolymis ne diſcederent
ſed expectarẽt ꝓmiſſionẽ pa
tris.quã audiſtis inꝗt ꝑ os me
uzʒ. Quia iohannes quidẽ ha/
ptiʒauit aqua.vos aũt bapti/
ʒabimĩ ſpũ ſcõ.non pꝰ multos
os dies. Igit g cõnenerãt in
terrogabat eũ dicentes: Dñe
ſi in tempoꝛe hoc reſtitues re

gnũ iſrl.Bixit ãt eis. NMon eſt

vrm noſſe tẽpoꝛa vel momen
ta.que pater poſuit in ſua po/
teſtate:ſed accipietis vꝓtutem
ſuperuenientis ſpũs ſancti in
vos.⁊ eritis mihi teſtes in hie
ruſaleʒ ⁊ in oĩ iudea ⁊ ſamaria
vſq; ad vltimum terre. Et
cum hoc dixiſſet.vidẽtibꝰillis
eleuatus eſt ⁊ nubes ſuſcepit
eum ab oculis eoꝛum. Cumqʒ
intuerentur in celũ euntẽ ſllũ
ecce duo viri aſtiterũt iuxta il
los in veſtibus albis.ꝗ ⁊ dixe
runt:Viri galilei quid ſtatꝭ a/
ſpiciẽtes in celum: Hic ihus
qui aſſumptꝰ ẽ a vobis ĩ celuʒ
ſic veniet quẽadmodũ vidiſt
eum eunteʒ i celum. Alleluia

— ℛ»wP —

llis es t
Pned neilo:
taz codlsqebogi
enz reſuneriſeane
credicerit Ctdrte⸗
inmund vniveſun
le euangelumomnn
Quicrtcicent tbat
erit ſalb en:. Qu we
cient ctimd en
cos iteicnit bert
lur Innoie neo denon
centlngis loeni we
penesiclet Ci men
goid diderin waes n⸗
Speregosnm n
poſti; lont eſtes
ndig diocochmntet
nienfimane ſegrer
ins end ine
gi hirmn pcen
un hec bsei ſin

em Hiiniien
ai mei
auum Aihilinen
mxiti
mee
aum aftbtliis t
Ras Eli
Wa Mi
cnt Hrduiis un
terrifid
wnrünhei

Aſcendit deꝰ ĩ iubilatiõe 2

dominus in voce tube. Alle.
HBfs in ſyna in ſancto.aſcẽ
dẽs altũ captiuã duxit capti/
uitatẽ. S
N illo tẽpoꝛe:Recũbẽ/
tibus vndeciʒ diſcipulis
apparuit illis ißus ⁊ expꝛobꝛa
uit incredulitatẽ illoꝝ ⁊ duri/
tiaʒ coꝛdis qꝛ his qui viderãt
euz reſurrexiſſe a moꝛtuiſ.nõ
credidert.Et dixit eis:Eũteſ
in mundũ vniuerſum pꝛedica
te euangelium omni creature
Qui crediderit ⁊ baptizatꝰ ſu
erit ſaluꝰ erit.Qui vo nõ cre
diderit. cõdẽnabit. Signa aũt
eos qui crediderint.hec ſequẽ
tur:In noĩe meo demonia eij/
cient linguis loqueni nouis ſẽ
pentes tollẽt.Et ſi moꝛti erũ

quid biberint.non eis nocebit

Super egros manꝰ imponẽt
bñ habebũt.Et dñs qdẽ ihs
poſtqᷓ; locutꝰ eſt eis.aſſumptꝰ
E ĩ celũ:⁊ ſedet a dextris dei.
Illi aũt pꝛofecti pᷣdicauerunt
vbiqʒ.dño coopante.⁊ ſermo
nẽ confirmante ſequentibus
ſignis. Viri galilei

quid admirami aſp cientes in

celum. hic ihs qui aſſumptus

eſt a vobis in celuz ſic veniet

quemadmodum vidiſtis eum
aſcẽdẽtẽ in celũ alla.

Aſcipe dne munera que
ꝓ filij tui aſcennõe deie⸗
rimus ⁊ concede pꝛopitiꝰ vt a
pñtibꝰ ꝑicuł libẽur.⁊ ad vitã
pueniamꝰ eternam. Per eũ.
Per xpᷣm dñʒ niʒ

Qui pꝰ reſurrectionem ſuaʒ.

Cõĩcantes ⁊ diẽ ſacratiſſi muz

Pſallite vᷣno ꝗ aſcedit ſuꝑ ce
los celoxꝝ ad oꝛiẽtẽ al.
NReſta nob ꝗs ops ⁊ mi/
E ſericoꝛs deꝰ.vt qͥ viſibili
bus myſterijs ſumẽda pcepi/
mꝰ.iuiſibili ↄſeq̃mnr effectuꝑ

cKaudi dñe vocem
meaʒ qua clamaui
ad te all.nbi dixit
coꝛ meũ q̃ſiui vultũ tuum:vul
tũ tuũ dñe requirã ne auertaſ
faciem tuaʒ a me alla alla.

HSñs illuminatio mea ⁊ ſalus

mea quem timebo. Gloeia
patri ⁊ filio ⁊ ſpiritui.
Mnipotẽs ſempiine ðs
fac nos tibi ſꝑ ⁊ deuotaʒ
gerere voluntatem. ⁊ maieſts
ri tue ſincero cõde ſeruire. ꝑ.

Ariſſimi: Eſtote pꝛudẽ/
tes ⁊ vigilate in oronibꝰ
ante oĩa ãt mutnã ĩ vobiſmet
ipñis caritatẽ ↄtinuã hñtes.qꝛ
caritas oꝑit multitudinẽ pec/
catoꝝ:Hoſpitales inuicẽ ſine
murmuratione: — ſiẽ
accepit Sras in alterutx illam
adminiſtrantes.ſi boni diſ
ſatoꝛes multiſoꝛmis gratie ðᷣi
Si quis loquit quaſi ſermoẽs
dei. Si gs miniſtrat tanqᷓ; ex/
vᷣtutẽ quã adminiſtrat deꝰ vt
I oĩbꝰ honoꝛificet᷑ ðᷣſ.ꝑ ihʒ xpᷣj⸗
dñm nrm: Alleluia. KeE
nit deꝰ ſupꝑ oẽs gentes deꝰ ſe
det ſuꝑ ſedẽ ſcãm ſuã. Alla.
Non vos relinquã oꝛphanos
vado ⁊ venio ad vos ⁊ gaude
bit coꝛ veſtrũ.

Nillo tpe: Bixit iheſt
diſcipulis ſuis: Cũ vene
rit paclitꝰ quẽ ego mittã vop

a patre ſpm̃ vᷣitatis ꝗ a patre

ꝓcedit ille teſtimonmi ꝑhibe⸗/
dit de me. Et vos teſtimoniũ
pPhibebitꝭ.quia ab initio mecũ
eſtis: Hec locutꝰ ſuʒ vobis.vt
nõ lcãdaliʒemmi. Abſq; ſyna
gogis faciẽt voſ.Sed veit ho
ra vt ois qui interficit vos ar
bitret obſequiũ ſe pᷣſtare deo
Et hec facient vobis.quia nõ

nouerunt patre neq; me. Sed

hec locutꝰ ſuʒ vobis vt um
venerit hoꝛa eoꝝ reminiſcami
quia eßo dixi vob.
Aſcẽdit deus in iubilatione 2
dñs in voce tube alla.
Acriſicia nos dñe ima⸗
culata purificẽt.⁊ menti
bus noſtrẽ ſuperne gratie dẽt
vigoꝛẽ. Per. Pater
cum eſſẽ cũ eis ego ſeruabam
eos quoſ dediſti mihi alla.nũc
autẽ ad te venio.non rogo vt
tollas eos de mũdo.ſʒ vt ſer/⸗
ues eos a malo alle.
Epleti dñe muneribꝰ ſa
cris:da qͥs vt in gratiaꝑ
actioõe maneam?. Per.

genua: Leuate.

Temptauit de? abꝛaba

ſcnmin perntday
genegiſcrlsaleeni
ioſeiconſeoneiisd
cprtne egenerend
umi hel
pin
Anengeelon.
Cis ghorfranwi
1tn intora
Gofſamulütui nosn
ſelarone ſacni anman
ſimninerfsgennde⸗
ſtntie wemunns on
Nſendobeartirudixen
ſcotendem ptnn
