ncarun eſtag ſupp

nnecium munſſen⸗
mle unn.

mim it mgn
wifen
oaα. n dten
A Eu S /Ni
vm&τ ire
KrY N᷑NEXrinßf
Aien vemrie e
a nmg
eN assnnſu
1 nrnn
—
S

N
,
*

Eus qn in abꝛabe famn
litui opere.humano ge
neri obedientie exempla pᷣbui

ſti concede nobis ⁊ noſtre vo

luntatis pꝛauitatẽ frangere.⁊
tuorũ pzucepto⸗ rectitudineʒ
in omnibꝰ adimplere. Per.
Factũ eſt ĩ vi⸗
gilia matutina.
temus dño gloꝛioſe.
CEꝰ qui i pꝛimis tẽpoꝛibꝰ
¶ipleta miracula, noui te/
ſtamẽti luce reſeraſti vt ⁊ ma

re rubꝛũ foꝛma ſacri fontꝭ exi

ſteret. ⁊ liberata plebs ab egi
ptiaca ſeruitute:xpᷣiani populi
ſacramẽta ꝓferret:da vt oẽs
gentes iſraelis pᷣuile giũ meri
to fidei conſecute ſpus tui ꝑti
cipatione regenerent. Per.i
vnitare eiuſdẽ.
Scripfſit moyſes.
Attende celum. ꝛ
Eus gloꝛificatio fideliuʒ
⁊ vita iuſtoꝝ qni ꝑ moy
ſen famulũ tuũ nos quoq; mo
dulatione ſacri carminis eru/
diſti vniuerſis genribus miſe/
ricoꝛdie tue munus operare
tribuendo beatitudinem: aufe
rendo terroꝛem:vt quod pꝛo/
nunciatum eſt ad ſupplicium
in remedium tranſteratur ei/
num. Per.

Can/½

Appꝛehendẽt ſeptẽ muliereſ
ractus. Ainea fc eſt.
VMßs ſempiene deus g
ꝑ vnicũ filiũ tuuz ecclie
tue demonſtraſti te eſſe culto/
rẽ vt oẽm palmitẽ fructu ĩ eo
dẽ xpᷣo tuo ꝗ va vitis ẽ afferẽ
tẽ clem̃ter excolẽs fructꝰ af/
ferat amplioꝛes:fidelibus tuis
quos velut vineã ex egipto ꝑ
fonteʒ baptiſimi traſtuliſtinul
le pctõxꝝ ſpine pᷣualeãt · vt ſpũſ
tui ſanctiſicatione muniti.ꝑpe
tua fruge ditent. Per. i vni/
tate eiuſ.
Audi iſirł mãdata vite.
Eus ꝗ nob ꝑ pphetarũ
oꝛa pcepiſti tẽpoꝛalia re
linquere atq; ad eterna feſti/
nare da famulis tuis vt qui a
te iuſſa cognouimus.implere
celeſti inſpiratione valeamus
Per. Fea
E ſuꝑ me manꝰ dñi.
Omie de vᷣtutů g col⸗
lapſa reparas ⁊ reꝑata
ↄſeruas.auge poplos ĩ tui no

minis ſanctificatione renoua/

dos: vt omnes qui ſacro bap/
tiſmate diluuntur ſempeꝛ tua
inſpiratione dirigantur. Per

Sicut ceruꝰ
e dic Bñs
vobiſcũ. S. Et cũ ſpiritu tuo

Oncede q̊s opᷣsſ⸗
deus: vt gui dlenitatem
doni ſancti ſpũs colimus:cele
ſtidus deſñiderijs accenñ.ſontẽ
Vite ſitiamꝰ. Per. in vnitate.

Bomine deus tu

Pctõꝛes te rogamꝰ audi nos

kyrielyſon kyrieley/
. Kyneley

ſon 1 Glia in
excelſis ðdo,.
Reſta q̊s op̃ᷣs deꝰ
vt claritatis tue ſuꝑ nos
ſplẽdoꝛ effulgeat.⁊ lux tue lu
cis coꝛda eoꝝ qui per gratiam
tuam renati ſunt ſpus ſancti
illuſt: atione confirmet. Per.

in vnitate eiuſdẽ. Ene
N diebus
illis:Factũ ẽ aũt cũ apo:
lo eſſet coꝛinthi:⁊ paulus per
agratis ſuꝑpioꝛibus partibus.
veniret in epheſum ⁊ inueni⸗
ret quoſdam de diſcipulis.di/
xit ad eos:Si ſpũm ſanctũ ac
cepiſtis.credentes: At illi di/
xerunt ad euʒ:Sed neq; ſi ſpi
ritus ſanctus ẽ audiuimus. Il
le vo ait. In quo ergo baptija
ti eſtis: Qui dixerůt In iohã
nis baptiſmate.Dixit aũt pau
lus:Johãnes baptiʒauit bap /
tilmo penitẽtie pplin dicens:
in euʒ ꝗ venturus ẽ poſt pᷣm
vt crederẽt.hoc eſt in ihʒʒ.Hiſ
auditis baptiʒati ſunt ĩ nomie
dñi ihu. Et cum ipoſuiſſet illis
paulus manus.ſpũs ſanctꝰ ve
nit ſluꝑ eo s.⁊ loquebantur va
rijs linguis ⁊ ꝓphetabant.C/⸗
rant autem oẽs viri fere duo
deciʒ. Introgreſſus aũt paulꝰ
in ſynagogam cum ſiducia lo/
quebatur per tres menſes diſ
putans ⁊ ſuadens de regno di

Alleluia.
alleluia.
Conſitemini dño qm̃ bonꝰ⸗
qm in ſclin miſericoꝛdia eius.

alla.

Gcitmmnduseün
viuod os wiens
noscogwleet gt
tre meo vosime te
bis Quihit nand
ſenut eailet ai d
Quiait diigit ne
gatre meo Ct ego de⸗
miſſetaboei meiß
Antte ſon mu rent⸗
fenanb fcieie ſte
ſaulzallelau.
nen qſdir
fat cchn

Vu E MGi
1muherafihh
Ei Cz t iſoni⸗
zu iilal
mis ieſ
NEeNANIN
mmmRö
Siri
rr EN

Zaudate dũm omẽs gentes ⁊

collaudate eũ oẽſ ppiiꝰ Qm
ↄſirmata ẽ ſr nos miſericõdia
ciꝰ. ⁊ VNitas dñi manet ĩ etnuʒ

Nüllo tpe:Dixit ĩhs di/
ſcipulis ſuis:Si diligit?
me mandata mea ſeruate. Et
ego rogabo patrẽ ⁊ aliũ para
clitũ dabit vob. vt maneat vo
biſcũ in eternũ ſpm̃ veritatis
quẽ mũdus nõ põt acciꝑe.ꝗa
non videt eum nec ſcit eum.
Vos aũt cognoſcetꝭ eum quia
apud vos manebit ⁊ in vobis
erit Nõ relinquaʒ vos oꝛpha
nos.veniã ad vos.Adhuc mo
dicũ ⁊ mundus me iã nõ videt
Vos aũt videbitis me qꝛ ego
viuo ⁊ vos viuetis. In illo die
vos cognoſcetꝭ.ga ego ſũ ĩ pa
tre meo.⁊ vos ĩ me.⁊ ego ĩ vo
bis. Qui hẽt mandata mea ⁊
ſeruat ea.ille ẽ qui dilligit me
Qui aũt diligit me.diliget a
patre meo. Et ego diliga eũ 2
maitfeſtabo ei meipᷣʒ. ⸗
Emitte ſpm̃ tuũ ⁊ creabunt᷑ ⁊
renouab faciẽ tre.ſit gla dñi ĩ
ſecula alleluia. eCc*
Anera q̃ſ dñe oblata ſa
ctifica.⁊ coꝛda nr̃a ſãcti

us illuſtratione emũda.p.m

vnitate eiuſdẽ. per
xpᷣm dñm nr̃m. Qui aſcendẽſ
ſuꝑ omẽs celos: Juir⸗
Coicãtes ⁊ diẽ ſacratiſſimum
celebꝛãtes.
Hãc igr oblatõʒ ſeruitutꝭ nie

Altĩo feſtiuitatꝭ die dicebat
ihs qui in me credit fluia de
ventre eius fluent aque viue
H ãt dixit de ſpũ quẽ acceꝑtu

ri erãt credẽtes ĩ eũ al.

Ancti ſpũs dñe coꝛda no
ſtra mũdet ifuſio:⁊ ſui ro
ris intima aſpſiõe fecũdet. ꝑ.
In vnitate eiuſdẽ ſpũs ſcĩ ðs

Piritus domĩ re⸗
pleuit oꝛbẽ terraꝝ
alleluia. hoc qðᷣ
continet omnia ſci

entiam habet vocis. alł:allelu

ia. V. Q iuʒ eſt eni artifex.om
nem habens virtutem omnia
ꝓſpiciens.v. Gloꝛia!
Eus qui hodierna die cõ
da fideliũ ſancti ſpirituſ
illuſtratione docuiſti:da nobiſ
in eodem ſpiritu recta ſapere
7 de elus ſemper conſolat io/
ne gaudere. Per dominum
nr̃m ihʒ. In vnitate eiuſdem

Ndiebꝰ ilis: Dũ ↄple
rẽtur dies pẽthecoſtes
erãt oẽs diſcipli ꝑiter ĩ eodeʒ
loco.Et factus ẽ repẽte ð celo
ſonꝰ tãq; aduenĩẽtis ſpũs ve
hemẽtis.⁊ rpleuit totã domũ
vbi erãt ſedẽtes. Et apparne
rũt ilł diſptite ligue tãq; igni/
ſeditqʒ ſup ſinglos eox.Et re
pleti ſũt oẽs ſpũ ſcõ S ceꝑpunt
loꝗ varijs linguis.pꝛout ſpũs
ſcũs dabat elogꝗ illis.Erãt aũt
in irlin hitantes iudei viri re
lgioſñ ex oĩ natõe que ſub ce
lo ẽ. Sacta aũt hac voce cõne
nit multitudo ⁊ mẽte cõfuſa ẽ
qm̃ audiebat vnuſꝗſq; lingua
ſua illos loquẽtes. Stupebãt
aũt oẽs ⁊ mirabãtur dicẽtes:
MNöne oẽs iſti ꝗ loquũtur gali
lei ſunt: Et quo nos audiuiʒꝰ
vnuſꝗſq; linguã nr̃am in qua
nati ſumus: Parthi ⁊ medi
elamite.⁊ gꝗ hitant meſopota/
miã iudeã ⁊ capadociã. pontũ
⁊ aſiaʒ phꝛigiã ⁊ pãphiliã.egy
ptuʒ ⁊ ꝑtes libye qͥ ẽ circa cy/⸗
reneʒ.⁊ aduene romani. iudei
quoq; ⁊ ꝓſeliti. retes ⁊ ara/
bes audiuimus eos loquẽ es
nr̃is liguis magnalia dei.Alla
Emitte ſpũʒ tuũ⁊ creabu
tur ⁊ renoua bis faciẽ ire.alla.
Aeni ſãcte ſpũs reple tuo/

ruʒ corda fideliũ.⁊ tui amoꝛis
in eis ignẽ accẽde.
Ancti ſpũs aſſit nopᷣ gr̃a
Que coꝛda nr̃a fibi faci/
at hĩtacula.Expulſis ide cũc/
tis vitijs ſpiritalibꝰ. Spũs al
me illuſtratoꝛ coꝛdiũ. Hoꝛri/
das nr̃e mẽtis purga tenebꝛaſ
Amatoꝛ ſancte ſenſatox ſẽp
cogitatuũ. Infũde vnctioneʒ
tuã gemnes nr̃is Enndas u
purificatoꝛ oĩuʒ flagitioꝝ ſps.
Purifica nr̃i oclʒ iterioꝛꝭ ho⸗
nunis. AUt videri ſupꝛemꝰ ge
nitoꝛ poſſit a nobis. Mũdi coꝛ
dis quẽ ſoli cernẽ poſſũt ocli.
Propbas tu ĩiſpiraſti vt pᷣco/
nia xpᷣi pcmuiſſẽt ĩclyta. Apo⸗
ſtolos ↄfoꝛtaſti vti tropheum
iꝑ totũ mundũ veherent.
n machinã ꝑ vᷣbũ ſuũ fecit
ðus celi terre mariũ. Tu ſuꝑ
aquas foturus eas numẽ tuũ
expãdiſti ſpũs.Zu aiabꝰ viui
ficandis aquas fecundas. Tu
aſpirãdo das ſpuales eẽ hoĩeſ
Zn diuiſuʒ ꝑ linguas mundũ
⁊ ritꝰ adunaſti dñe.I dolatraſ
⁊ cultũ dei reuocas magfoꝛuʒ
optĩe.Ergo noſ ſupplicãtes ni
bi exaudi ꝓpitius ſancte ſpũs
Sine quo pꝛeces eẽs caſſe cre
dunt᷑ ⁊ indiane dei auribꝰ.Tu
oĩum ſeculoꝛuʒ ſanctos.Tui
numiniſ docuiſti mſtinctu am⸗

rrgichinai
ſlanü. Obr en n
plecisiima mr A
ſteutz αα
e gemm ſer
en oe dee
ngeſmi Dew drrn
rRNen
daſilueii der n
dumamen enr

Niorner der
Edlgeeſeor
MN Menm wer.
mNXaeü
Amdi tehnn

ve

h iMiA
eiinben
NNE imi Wer
1 QmdigKiſüf
E GdTiU
1d re WN
de Nin hültii
äs
an nu e
i tn

plectende ſpũs.Ipſe hodie a

olos xpi. Donatꝰ munere
inſolito ⁊ cũctis inaudito ſecu
lis.Hũc diẽ glioſuʒ feciſti am.

Eni ſancte ſpũs ⁊ emit
te celitꝰ lucis tue radiuʒ
Neni p̃ pauperũ.veni dator
muner ũ.veni lumẽ coꝛdium.
Cõſolatoꝛ opiĩe dulciſ hoſpeſ
gie. dulce refrigeriũ. In labo
re reges.ĩ eſtu tẽperies. in fle
tu ſolatiũ. O lux beatiſſima
reple coꝛdis ĩtima tuoꝝ fideli
um. Sine tuo numine nihil ẽ i
hoĩe.nihil ẽ inoxiuʒ. Laua qð
eſt ſoꝛdiduʒ.riga qð ẽ aridum
rege qð ẽ deuiuz. Fecte qð ẽ
rigiduʒ. foue qð ẽ frigiduʒ. ſa/

na qð ẽ ſautiũ.Ba tuis fide li/

bus ĩ te cõfidentibꝰ ſacrũ ſep
tenariuʒ. Ba vᷣtutis meritum
da ſalutis exitũ.da ꝑhẽne gau
dium amen.

N illo tempoꝛe: Bixit
iheſe? diſcipulis ſuis: Si
quis d ligit me ſermonem me
uʒz leruabit.Et pater mens di
liget eum. ⁊ ad eum veniemꝰ
⁊ manſionẽ apud eũ faciemus
Qui non dili tit me ſermones
meos non leruat.Et ſermonẽ
quem audiſtis nõ eſt meus.ſʒ
eius qui miſit me pris.Hec lo

cutus ſuʒ vobis apud vos ma
nens. Paraclitus autem ſpũſ
ſanctus quem mittet pr̃ ĩ noie
meo.ille vos docebit oĩa.⁊ ſug
geret vobis oĩa quecũq; dixe
ro vobis. Paceʒ relinquo vo
bis.pacem meã do vobis. Nõ
qũo mundus dat ego dovobiſ
Nõ turbetur coꝛ veſtrum ne
qʒ foꝛmidet. Audiſtis qꝛ ego
dixi vobis:vado ⁊ veio advoſ
Si diligeretis me gauderetis
vtiq;.qꝛ vado ad patreʒ:qꝛ pa
ter maioꝛ me eſt. Et nunc dixi
vobis pᷣuſq; fiat.vt cim factũ
ſuerit credatis.Jam non mul
ta loquar vobiſcuʒ. Nenit eĩʒ
pᷣnceps muudi huius ⁊ in me
non habet quicqᷓ;. Sed vt co/
gnoſcat mundus.ꝗa diliao pa
trem:⁊ ſicut mandatuʒ dedit
mihi pater ſic facio.
Confſirma hoc deꝰ quod oꝑa
tus es in nobis a templo tuo
uod eſt in hieruſalem tibi of
erunt reges munera alleluia
Anera queſu/⸗
mus dñje oblata ſancti/
fica. ⁊ coꝛda nr̃a ſancti ſpũs il
luſtratione emunda. Per. in
vnitate eiuſdem.
Factus eſt repente de celo ſo
nus adueniẽtis ſpũs vehemẽ
tis vbi erant ſedentes alla.
repleti ſunt oẽs ſpiritu ſancte

loquentes magnalia dei alle
luia alleluia.
Ancti ſpũs dne:coꝛda no
ſtra mũdet infuſio.⁊ ſui
roꝛis intima aſꝑſione fecũdet
Per. in vnitate ejuſdem.

4

— eos ex adipe
rumẽti alla.⁊ de pe
tra melle ſaturauit eos.alla al
leluia alla. Ps. Exultate ðo ad
iutoꝛi nro.iubilate deo iacob.
Gloꝛia .ia
Eus qui aplis tuis ſcũm
ðdiſti ſpũm.cõcede plebi
tue pie petitions effectuʒ. vt
gbus dðᷣdiſti fideʒ largiaris et
pacem. Per. in vnitate einſð

N diebus illis: Aperiẽſ
petrus os ſuuʒ dixit: Ni
ri frẽs ⁊ patres nobis pꝛece/
ir dñs pꝛedicare pplo ⁊ teſti
ari:qꝛ ipſe ẽ ꝗcoſtitutus ẽ a
deo iudex viuoꝝ ⁊ moꝛtuoꝛuʒ
Huic oẽs ꝓphʒe teſtimoniũ ꝑ/
hibẽt remiſtionẽ pctõꝝ acciꝑe
ꝑ nomẽ eiꝰ oẽs ꝗ credũt ĩ euʒ
Acdhuc loquẽte petro vᷣba h:
cecicit ſpũs ſcũs ſuꝑ oẽs ꝗ au
diebãt vᷣbũ.Et obſtupuerunt

— . ——

ex circuncifone ſideles ꝗ ve⸗
nerãt cũ petro.quia ⁊ in natio

nes gra ſpũſſcĩ effuſa eſt:Au

diebant enim illos loquentes
linguis ⁊ magnificantes deuʒ
Tũc rñdit petrꝰ:Nũgꝗd aquã
qs; ꝓhibẽ põt.vt nõ bdaptiʒẽt᷑
hi ꝗ ſpm̃ ſcm̃ acceperũt ſicut
⁊ nos.Et iuſſit eos baptiʒari ĩ
noie dñi nri ihu xpᷣi: Alle.
Zoqbant᷑ varijs linguis apli
maglia dei Alle: P. Rẽi ſctẽ

Aẽi ſcẽ ſpũs.
Nillo tꝑe⸗
Dixit ihs diſcipłis ſuis:
Sic deꝰ dĩlexit mũdũ.vt filiũ
ſuũ vnigenitũ daret:vt oĩs ꝗ
credit ĩ illũ nõ pereat:ſʒ hẽat
vitã eternã:MNõ eĩʒ miſit deui
filiũ ſuũ ĩ mũdũ vt iudicet mũ
duʒ.ſʒ vt ſaluet mundꝰ ꝑ ipᷣm
Qui credit i eũ nõ iudæcatur.
Qui aũt nõ credit iam iudica
tus eſt.qꝛ nõ credit in nomine
vnigeniti filij dei. Hoc ẽ autẽ
iudiciũ.qꝛ lux venit in mundũ
dilexerũt hoĩes magis tene
bꝛas qᷓ; lucẽ.Erãt eiʒ eoꝝꝑ ma

la oꝑpa.Ois eiʒ ꝗ male agito/

dit lucẽ.⁊ nõ venit ad lucẽ vt
nõ arguãt᷑ oꝑa eius. Qui aũt
facit veritatẽ venit ad lucem
vt mãifeſtẽt oꝑa eiꝰ.qꝛ in deo
ſunt facta: Intonuit

2 wale wn⸗
Nlefufgu ana
An Miiee e e
enmeiindimtmiin

iMN Nsne. bu

dit nodis isdar wn
ſpisſenq n
Woſtrdenener eram:
Pomyibistuenn uuni
Perin vntute eudcen.

nr.
mdi iiii
mumn TPle
anm Toaris An
rKNnmniif
& n EiNMEN
an rilinthn

Ze celo dominus ⁊ altiſſimus
dedit vocẽ ſuaʒ.⁊ apparuerũt
fontes aquarũ alla.S
NKopiti?ꝰ ꝗs dñe hec do
e na ſanctifica. hoſtie ſpi
ritalis oblatione ſuſcepta noſ
metipſos tibi ꝑſice munus et
num. Per. Loie Spũus ſcũs
docebit vos alla.quecũq; dixe
ro vobis alla alla.
Beſto dñe qᷓ pplo tuo
quẽ myſterijs celeſtibꝰ
imbuiſti ab hoſtiũ tuꝛoꝛe ðᷣſen
de. Per.

Ccipite iocũditatem
glie vre alla gras agẽ
tes deo alla:ꝗ vos ad
geleſtia ĩgna vocauit.alla alla
alla. ds Attẽdite pple me le
gem meã.inclinate aurẽ vr̃am
in vba oꝛis mei. Bla. e
dſit nobis qͥs dñe virtus
ſpũs ſancti.que ⁊ coꝛda
noſtra clementer expurget.
ab omnibus tueatur aduerſis
Per.in vnitate eiuſdem.

N diebus illis: Cum au/
diſſent apoſtoli qui erãt
hie roſolymis qꝛ recepit ſama
ria verbũ dei milerunt ad eoĩ
petrum iohanem. Qui cum
veniſſent oꝛauerunt pꝛo ipſis
vt acciperẽt ſpũm ſcum.Mõ/

dum eim in quẽqᷓ illoꝛuʒ veñ
rat.ſʒ baptiʒati tantum erant
in noĩe domini iheſu. Lunc im
ponebant manꝰ ſuper illos 2
accipiebant ſpiritum anctum
Alleluia. . Spiritus ſanctuſ
docebit vos quecũq; dixero
vobis alleluia. v. Neni ſancte
ſpiritus.

Nillo tẽpoꝛe: Bixit ihe
ſus diſcipulis ſuis:Amẽ
amen dico vobis:qui nõ ĩtrat
per oſtium in ouile ouium:ſed

aſcendit aliunde ille ſur la⸗
tro eſt. Qui autem intrat per

oſtium paſtoꝛ eſt ouium. Huic
oſtiarius aperit.⁊ oues voceʒ
eius audiũt.Et pꝛopꝛias oues
vocat nominatim.⁊ educit eaſ

Et cum pꝛopꝛias oues emile/

rit. ante eas vadit ⁊ oues illũ
ſequuntur.quia ſciunt vocem
eius. Alienum autem non le⸗
quuntur.led fugiunt abeo qꝛ
non nouerunt vocem alieno/
rum. Hoc pꝛouerbium dixit e
is ihe ſus. Illi autem non co/

gnouerunt quid loqueretur e

is. Dixit ergo eis iterum ihus
Amen amen dico vobis quia
ego ſum oſtium ouium Om/
nes quotquot ante me vene/
runt fures fuerunt ⁊ latrones
ſed non audierunt eos oues.

Ego fuʒ hoſtiu. Per me ſi gs
introierit ſaluabit.⁊ ingrediet᷑
⁊egrediet᷑.⁊ paſcua inueniet.
Fur non venit niñ vt ſuret᷑ et
mactet ⁊ ꝑdat.Ego venivt vi
tam hẽant ⁊ abundantius ha
beant. oꝛtas celi
apuit dñs ⁊ pluit illis manna
vt ederẽt.panẽ celi dedit eis.
panẽ ange loꝝ manducauit hõ

Arificet alla
nos qͥs dñe muneris pꝛe

ſentis oblatio ⁊ dignos ſacra
ticipatione efficiat.ꝑ
pũs ꝗ a pre ꝓcedit alla.ille
me clarificabit alla alla.
Entes nr̃as qs dñe ſpi
ritus ſanctus diuinis re
paret ſacramẽtis:qꝛ ipe eſt re
miſſio oĩnʒ pctõꝝ. Per in vn
tate einſdem.

Eus dum egredieris
coꝛã populo tuo alla.
iter faciẽs eis alla.ha
bitãs ĩ illis al.al.v“ Exu gat
deus diſſipẽtur inimici eius
⁊ fugiant ꝗ oderunt eũ a facie
eius.v. Gloꝛia.Oremus.
Flectamꝰ genna. Ze
Entes nr̃as uate.
qᷓs dñe paraclitus qui a
te ꝓcedit illuminet ⁊ iducat ĩ

omnem ſicut tuus pꝛomiſit ſi /

— ——— 2

vuus verſtatẽ. Quiteci ĩ vʒi⸗
tate eiuſdem.

N die bus illis: Staͤs pe
trus cum vndecim. leua
uit vocem ſuam ⁊ locutus ẽ
eis:Viri iudei ⁊ qui habtatis
hieruſalẽ vniuerñi.hoc vobis
notũ ſit.⁊ auribus percipite
verba mea. Non eni ſicut voſ
eſtimatis.hi ebꝛij ſunt.cuʒ ſit
hoꝛa diei tertia:Sed hoc ẽ qðᷣ
dictuʒ eſt per pꝛophetã iohel
Et erit in nouiſſimis diebus
dicit dñs effundã de ſpũ meo
ſuper oẽm carnẽ.⁊ ꝓphãbũt
filij veſtri ⁊ filie veſtre. Juue
nes veſtri viſiones videbunt
ſenioꝛes vri ſomnia ſomnia
bunt. Et quidem ſuper ſeruoſ
meos ⁊ ſuper ancillas meas ĩ
die bꝰ illis effundã de ſpũ m̃o
⁊ ꝓphetabunt. Et dabo ꝓdi
gia in celo ſurſuʒ.⁊ fſigna ĩ ter
ra deoꝛſum. ſanguinẽ ignẽ
vapoꝛeʒ fumi.Sol conuerte
tur in tenebꝛas:⁊ luna in ſan/
guinem anteq; veniat dies do
mini magnus ⁊ manifeſtꝰ. Et
erit.oĩs q iuocauerit nom
domini ſaluꝰ erit.Alleluia.
Nerbo dñi celi firmati ſunt.⁊
ſpũ oꝛis eius oĩs virtus eoꝛuʒ
Gloꝛia in excelſs.
VDñs vobifcũ

Udieb' il Pere
it lr feu in
gaigu mninieirten
vnanumiter omnmes in orten
ſalonöis Cerr aN
gcebatſe ilh en
õ
Nittenni min
ndoniroi cmiri

inplatensciceritinn

Porerent inlecdits grin
tereiie enilin
bun Alis oundemet gi
Hoeumelbenmni e
nnititibus ſnig Conmdii
Imuſttmiorrinpurn
— egt
ſentoss ſpirind innn
mtummame Mie⸗
Geniſangeſpine.

n weeet
☚ Leri mie
à wuæXXúi
wed S
— vmi ſitn

eEt (rin

KReſta as ops 1 mi
ſericoꝛs ðᷣs vt ſpũs ſcũs
adueniẽs tẽplũ nos gloꝛie ſue
dignani inlvabiranak ꝑficiat
P.in vnitate eiuſdem.

Eccleſie tue ve Beus oium
fideliuʒ.

N diebꝰ ilis: Per ma⸗/
nꝰ ãt aplox ſiebãt ſigna
⁊ ꝓdigia multa ĩ plebe.⁊ erãt
vnanimiter omnes in poꝛticu
ſalomõis.Ceteroꝝ aũt nemo
audebat ſe ↄiũgẽ ill.ſʒ magni
ficabat eos pplłs. Mag ãt au
gebat᷑ credentiũ in dño multi-
tudo viroꝛũ ac mulierũ ita vt
in plateas eijcerẽt infirmos ⁊
ponerent in lectulis ⁊ graba/
tis vt veniẽte petro ſaltẽ vm
bꝛa illius obumbꝛaret quẽqᷓ;
illoꝛum ⁊ liberarent᷑ ab infir/
mitatibus ſuis.Cõcurrebãt ãt
⁊ multitudo vicinaꝑ ciuitatuʒ
hieruſalẽ.afferentes egros ⁊

vexatos a ſpiritibꝰ ĩmundis:ꝗ

curabantur omnes. Alleluia.
Aeni ſancte ſpiritus.

Nillo tꝑe:Dixit ihs di/
ſcipulis ſuis. Nemo põt

veire ad me.niſi pateꝛ ꝗq miſt

me traxerit eũ.Et ego reſuſci

tabo eũ in nouiſſimo die. Eſt
ſcriptum in ꝓphetis.Et erũt
oẽs docibiles dei. Ois qui an
diuit a patre ⁊ didicit.veit ad
me: Non quia patrẽ vidit ꝗſ
i; niñ is qui eſt a vᷣo.hic vidit
patrem. Amẽ amẽ dico vohis
ꝗ credit ĩ me habet vitã e᷑=nã
o ſum panis vite. Patres
vri mãdncauerũt mãna iĩ ðᷣſer
to ⁊ moꝛtui ſũt.Hic ẽ panis ð
celo deſcendẽs.vt ſi ꝗs ex ipo
mãducauerit nõ moꝛiat. Ego
ſum panis viuus ꝗ de celo de
ſcẽdi.S i quis manducauerit
ex hoc pane viuet in einũ.Et
panis quẽ ego dabo.caro mea
eſt pꝛo mundi vita.
Meditaboꝛ in mandatis tuis
que dilexi valde ⁊ leuabo ma /
nus meas ad mandata tua que
dile xi Alleluia.
Ccipe queſumus domi⸗
ne munus oblaum 4 di⸗
nani operare.vt qð myſteri
Sagummhs effe ctibꝰ cele ·
bꝛemus. Per. Paceʒz
meã do voõ̃ alla.⁊ pacẽ reliqꝰ
voõ̃ alla alla. 11
Umẽtes dñe celeſtia la⸗
cramenta: qͥs clementiã
tuã.vt qð oꝛe tempoꝛali ge/
rimus eternis gaudijs conſe-
qmur. Per.

Spüs ðm̃

erna die. c
N diebus illis:philippꝰ

deſcendẽs in ciuitatẽ ſa
marie pdicabat illis xpᷣʒ. Intẽ
debant ãt turbe his qͥ a philip
po dicebant᷑ vranimit audien
tes ⁊ videntes ſigna q̃ facie/
bat. Mnlti eni eoꝝ ꝗ habebãt
ſpũs ĩmũdos clamantes voce
magna.exibãt.Multi aũt pa/
ralytici ⁊ claudi curati ſũt.Ca
ctũ ẽ gꝰ gaudiũ magnũ in illa
ciuitate. S=
MNMillo tpe:Cõuocatꝭ ihs
duodeciʒz aplis dedit ilł
vᷣtutẽ ⁊ ptãtẽ ſup oĩa demoĩa
vt lãguoꝛeſcurarẽt.Et miſit
illos pꝛedicare regnũ dei ⁊ ſa/
nare infirmos Et ait ad illos
Nihil tuleritꝭ i via neq; virgã
neq; peraʒ.neq; panẽ.neq; pe
cuniam:neq; duas tunicas ha
beatis.Et in quãcũq; domuʒ
intraueritis.ibi manete ⁊ inde
ne exeatis. Et quicũqʒ nõ re/
ceperint vos exeũtes ð ciuita
te illa:etiam puluerem peduʒ
veſtroꝛum excutite in teſtimo
nium ſupꝛa illo. Egreſſi autẽ
circuibant per caſtella euage

lizantes curantes vbigz.

Epleatur os meum
laude tua.al. vt poſſiʒ
Citare alla. gandebũt
labia mea duʒ cantauero tibi
alla alla. pᷣa. In te dñe.ſpera/
ni non confundar in eteternũ
in iuſticia tua libera me ⁊ eri/
pe me. v. Gloꝛia.
Aqueſumꝰ eccleſie tue
miſericoꝛs deus.vt ſpũ

ſancto congregata.hoſtili nul

latenꝰ icurſiõe turbet. Per
In vnitate eiuſdem ſpirituſ

Ec diẽ dñs deꝰ: Exulta
te filie ſyon ⁊ letamĩ in
dño deo vro. ga dedit voh do
ctoꝛem inſticie. ⁊ deſcendere
faciet ad vos hymbꝛẽ matuti
nũ ⁊ ſerotinũ ſic a pᷣncipio.Et
iplebũt᷑ hoꝛrea vr̃a frum̃to.⁊
redundabunt toꝛcularia vino
7 oleo.Et comedetis veſcẽteſ
ſaturabimi.⁊ laudabitis no/
mẽ dñi dei vri. qꝗ fecit vobiſcũ
mirablia.Et non confundetur
populus meus in ſempiinũ. 2
ſcietis quia in medio iſrł ego
ſuʒ. Et ego dñs vs veſt ⁊ non
ãpliꝰ ⁊ nõ ↄfundet᷑ pplłs meꝰ
in eternũ:Ait dñs opᷣs. Alle/
luia. V. O q; bonus ⁊ ſuauis
eſt domine ſpũs tuus ĩ nobis
Alleluia. V. Meni ſancte ſpũs

ez Et oibenits ufe⸗
vellüinfenenpmtauir
crütſupen eni renn

ſubmiſerüt ici evi
lünein ur ſce

vürtdiit Hörm

ihen loi dliſti Qus
Pötdinineeciic
cititbecetrie
kopreſpondisdan ker
Ouid cginsmin ne⸗
ibus i⸗ Qucck ih
Nere dimtmmnt idi wii n
dcee feimaht
figffushredii
niem dininiciemne

ẽBͥ

munm xn6
i Zort

w e
ii iN
mr

reI RWENN

„ mit Mt
ten rENNMNe
r iidi
tib rämnfi

M illo tpe:Factũ ẽ ĩ vna
dieꝝ ⁊ ihs ſedebat docẽſ
Et erãt phariſei ſedentes ⁊ le

S doctoꝛes.ꝗ venerãt ex omi

caſtello iudee ⁊ galilee ⁊ ir im

vtus dñi erat ad ſanãdũ eoſ

Et ecce viri poꝛiantes i lecto

Hoieʒ qui erar ꝑpalyticꝰ ⁊ que

rebant eum inferre ⁊ ponẽ añ
euʒ. Et nõ ĩiueniẽtes qua par/
te illũ inferrent pᷣ turba aſcen
derũt ſupꝛa tectũ.⁊ ꝑ tegulas
ſubmiſerũt illũ cũ lecto ĩ me/
diũ ante im. Quoꝝ fidem vt
vidit dixit: Hõ remittũt᷑ tibi
pctã tua. Et ceperũt cogitare
ſcribe ⁊ phariſei dicẽteſiquis
ẽ hic qui loꝗt᷑ blaſfeias: Quis
põt dimittere pctã niſi ſolꝰ ðᷣs

At cognouit ãt ibs cogitatõeſ

eox.reſpondẽs dixit ad illos:
Quid cogitatis mala in coꝛ/
dibus vr̃is: Quid eſt facſlius
dicere. dimittunt᷑ tibi pctã an
dicere ſurge ⁊ ambula: At ſci
atꝭ ãt ꝗa filius hois hẽt ptãtẽ
in terra dimittẽdi peccata.ait
ralytico.Tibi dico ſurge tol
e lectum tuum ⁊ vade in do/
mum tnã Et confeſtiʒ ſlurgẽs

coꝛam illis tnlit lectum in quo

iacebat:⁊ abijt indomuʒ ſuam

magnificans demm. Et ſtupoꝛ

appꝛehendit omnes.⁊ magni/

ficabãt deü. Et repleti ſunt ti
moꝛe dicẽtes:qꝛ vidimꝰ mira
bilia hodie. Lauda
aĩa mea dñm.laudabo dũm in
vita mea.pſallã deo mo q; diu
ero Alleluia
Zerfien die wis oblat⸗
ↄſpectibꝰ ignis ille diui⸗
nꝰo aſſumat g diſ iplox xp̃i filij
tui ꝑ ſpm ſcm coꝛda ſuccendit
Per eũdẽ.In vnitate eiuſdẽ
Mon vos reliquã oꝛpha
nos veniã ad vos iteꝝ. alla:⁊
gaudebit coꝛ vrʒ.al ał.
Ampfimꝰ dñte ſacri do⸗
na myſterij. humiliter de
pcantes:vt que in tui cõmemo
ratione nos facere pꝛecepiſti
in noſtre ꝓficiant infirmitat
auxiliũ. Qui viuis. Sabb

Aritas dei diffuſa ẽ ĩ
coꝛdibꝰ vr̃is alla.per

inhabitantẽ ſpm eiꝰ in vobis

all. all. ps. Wenedic anima m̃a
domino ⁊ omnia que intra me
ſunt noi ſancto eiꝰ. v.: Gloꝛia

Flectamꝰ? genua. Ze.
Entibus noſtris queſu/
mns domine ſpiritum
ſanctum benignus infunde. cu

ius ⁊ ſapientia conditi ſumus

7 pꝛouidentia gubernamur.
Per eundẽ.in vnitate eiuſdẽ

EXc dicit dñs deꝰ Effun
daʒ de ſpũ meo ſuꝑ oẽm
carnẽ ⁊ ꝓphetabũt filij vri 2
ſilie vre. Seneſ veſtri ſomnia
ſomniabũt. ⁊ iuuenes vri viñ/
ones videbũt.Sed ⁊ ſuper ſẽ
uos meos ⁊ ancillas meas in
diebus illi effundã ð ſpũ mo
dabo ꝓdigia in celo ſurſum
ſfigna in terra deoꝛſum. ſan/
unẽ 1 ignez ⁊ vapoꝛeʒ fumi
cõuertet᷑ in tenebꝛas:⁊ lu
na in ſanguineʒ anteq;; veniat
dies dñi magnꝰ ⁊ hoꝛꝛibil. Et
erit oĩs gcũq; iuocauerit nom
dñi ſaluus erit. Alleluia. v.
Spũs ẽ qui vĩuificat.caro ãt
non pꝛodeſt quicqᷓ;.
Lo nos igne q̊s domie
ſpiritꝰ ſcũs ĩflãmet quẽ
dDñs noſter ihs xpᷣCs miſit i ter
ram.⁊ voluit vehemẽter ac/
cẽdi.Qui tecũ.i vnitate eꝰdẽ

Ndiebus illis: Locutus
eſt dominus ad moyſen
dicens: Loquere filijs iſrl.⁊
dices ad eos:Cum ingreſſi fu
eritis terrã quam dabo vobis
meſſuerit ſegetẽ feretẽ ma

4

S —

faſciculũ coꝛam dño. vt acce⸗
ptabile ſit ꝓ vobis altero die
ſabbati.⁊ ſanctificabit illum.
Numerabit? ergo ab iplo die
ĩ quo obtuliſtis mampulos pꝛi
mitiaꝝ ſeptẽ ebdomadas ple/
nas. vſq; ad alterũ diẽ exple/
tiois ebdomade ſeptime: ſic
offeretis ſacrificiũ nouũ dño
ex oĩbus habitaculis veſtris.
Panes pᷣmitiaꝝ duos ð dua/
bus decimiſ ſimile:quoseleua
bit ſacerdos coꝛã domino.Cũ
qʒ eleuauerit eos ſacerdos cũ
panibus pᷣmitiaꝝx coꝛam dno
cedẽt in vſum eius.Et vocabi
tis hunc diem celeberrimuz
atq; ſanctiſſimũ. Omne opus
ſeruile nõ facietis in eo.Legi⸗/
timũ ſempiternum erit in cũ
ctis habitaculis ⁊ generationi
bꝰ veſtris: Bicit dñs opᷣs.alla
Spũs eiꝰ oꝛnauit celos
Eus ꝗ ad aiarũ medelazʒ
Vieiunij deuotione caſtiga
ri coꝛpoꝛa pꝛecepiſti: concede

nobis
poꝛe ſemper tibieſſe deuotos
Per.
N diebꝰ illis: BDixit mo⸗
vſes. Audi iſrael qͥ ego
pꝛecipio tibi hodie.Cuʒ intra

nipulos ſpicax pᷣminas meſſiſ ueris terram quam dominus

veſtre ad ſacẽdotẽ:ꝗ eleuabit

vs tuꝰ tibi daturꝰ ẽ poſſidẽdã

propirins mente ⁊ coꝛ

ſbinentoles dechn
vs tuis peinmitite
antilrpergen —
dis dens dunstkern
igvocet nomt ens en
AAſercotezgfwent
boal dieſdei er
hodie coam dio deot⸗
Aud utos t eſpert
tate noſtri t hberen
ſinz tedurt wo deen
manu ſorti tbeabven
ingentq; ror nie
Gpotengti
ciiſti itr vom
laet nelenmin kti
Chnücofewontin fn
teregundieed
atnidirdinmnnzeni⸗
ſpenn dnindamer
todiodetwepder
Necent tdi Alarn
eritesirnts
mneopmnerdeenee
Reſrgreſineen
tiöstſilnnd⸗

ſpenuiid
Mibabſtinen

ſe teſ ppeir
ſilſinenem

1 .

R

Mihi gi dd
rem
ii n

Z obtinuer eã̃ atqʒ habitaue
ris in ea.tolles de cũctꝭ frugi/
bus tuis pꝛimitias.⁊ pones in
cartallo:pergeſq; ad locũ quẽ
dñs deus tuus elegerit vt ibi
inuocet᷑ nomẽ eius.accedeſqʒ
ad ſacerdoteʒ ꝗ fnerit in die/
bꝰᷣ ill ⁊ diceſad eũ: Pꝛofiteoꝛ
hodie coꝛam dño deo tuo g ex
aud uit nos ⁊ reſperit humili
tatẽ noſtrã ⁊ laboꝛẽ atqʒ ãgu/⸗
ſtiaʒ ⁊ eduxit nos de egypto ĩ
manu foꝛti ⁊ bꝛachio extento
ingent qʒ pauoꝛe · in ſignis at
qʒ poꝛtentis.⁊ ĩtroduxit ad lo
cũ iſtũ ⁊ tradidit nob terram

lacte ⁊ melle manãtẽ.Et idcir

co nũc offero pᷣmitias frugum
terre quam dĩñis deꝰ tuus de/
dit mihi. Et dimittes eas ĩ con
ſpectu domini dei tui ⁊ adoꝛa
to dño deo tno epulaberis in
omnibus bonis q dñs deꝰ tuꝰ⸗
dederit tibi. Alleluia. v. Bũ
cõplerẽt dies pẽtecoſtes erãt
omnes pariter dicentes.
Reſta queſumꝰ omnipo
tẽs ðᷣs.vt ſalutaribꝰ ieiu
nijs erudiri ab omnibus etiam
vitüs abſtinenteſ ꝓpitiatioẽʒ
tuam fa iliꝰ impetremus.ꝑ.

diebe ilis: Hixit dñs
ad moyſẽ. Si ĩ pceptme

is àbulaueritè 1 mãdats meg
cuſtodieritꝭ ⁊ feceritt ea dabo
vobis pluuias rowib⸗ ſuis ⁊
terra gignet germẽ ſuũ ⁊ po/
mis arboꝛes replebũt. Appꝛe
hẽdet meſſiũ tritura videmiã
⁊ vindemia occupabit ſemẽtẽ
Et comedetꝭ panẽ vr̃m ĩ ſatu
ritate.⁊ abſq; pauoꝛe habita⸗
bitꝭ in terra veſtra. Dhabo pa/
ceʒ in finibns vr̃is.doꝛmiet ⁊
non erit qui extereat.Auferã
malas beſtias a vobis. ⁊ gladi
us non tranfibit terminos ve
ſtros. Perſeãmĩ iimi os vr̃os
⁊ coꝛꝛuẽt coꝛã vobis. Perſe⸗
quent᷑ ꝗnq; de veſtris centum
alienos. ⁊ centũ ex vobis decẽ
milia. Cadent ñmici veſtri in
cõſpectu vr̃o gladio. Reſpici
aʒ vos ⁊ creſcẽ faciã. dulti/
plicamĩ.⁊ ⁊ firmabo pactũ me
uʒ vobiſcũ. Et comedett vetu
ſtiſſima veterũ ⁊ nonis ſupue
nientibꝰ vetera pijciett Po
nã tabernaculũ in medio vñi.
⁊ nõ abijciet voſ vltra aĩa m̃a
Ambulabo inter vos ⁊ ero ve
ſter deꝰ. voſqʒ erit. ppls meut
Bicit dominus opᷣs. Alla. v?.
Aeni ſcẽ ſpũs cẽ·
Reſta queſumus omnm⸗
potens deus.fic nos ab
epu carnalibsabſtinẽ. vt avi
tijs ir ruetibꝰ ꝑiter ieiuneʒꝰ p
H

1diebus itlie: Angelus
dñi deſcẽdit.

Alla. v. Wñdictus es
dñe des patxy nroꝝ ⁊ laudabilſ
iſcla. BGlia in ex
celſis deo. SGeꝗtdñſ vobſcuʒ
Eus ꝗ tribꝰ pueris.
mitigaſti flãmas ignium
acede ꝓpiiꝰ. vt nos famulos
tuos ñ exurat flãma vitioꝝ.ꝑ.

Ratres: Juſtificati igit
ex fide.pacẽ habeamus
ad deũ.ꝑ dñʒ nrjm ihm xpᷣm:p
quẽ ⁊ acceſſũ habemꝰ ꝑ fidẽ
in gratiã iſtã ĩ qua ſtamꝰ:a glo
riamur ĩ ſpe gloꝛie filioꝝ dei
Nõ ſolũ aut.ſʒ ⁊ gloꝛiamm in
tribulatõibꝰ. ſciẽieſ ga tribula
tio patiẽtiã oꝑat᷑:pat entia aũt
ꝓbationẽ pꝛobatio Fo ſpem
Spes aũt non cõfũdit.qꝛ cari
tas dei diffuſa ẽ ĩ coꝛdibꝰ nr̃is
ꝑ ſpm̃ ſcem ꝗ datꝰ ẽ nob.
Laudate dominum omnes gẽ
tes. 1 collaudate eum omnes
populi. . Quoniam confir/
mata eſt ſuper nos miſericoꝛ/
dia eius. ⁊ veritas domini ma
net in eternum.
Sancti ſpiritus.
In illo txe

— 2

Surgens heſus de ſpnagogy

Sñe ðvs ſalutis mee ĩ die cla⸗
maui ⁊ nocte coꝛã te itret or̃o
mea in ↄſpectu meo dñe alla.
T accepta tibi
ſint dñe nr̃a ieiunia. ſta
nobis qs huiꝰ munere ſacra/
menti purificatuʒ tibi pectus
offẽre. Per. Spũuſ vbi
vult ſpirat ⁊ vocẽ eiꝰ audis alł
z neſcẽ vnde veniat aut quo
vYadat alle.alle.alle:
NRebeãt nob dñe diuinũ
tua ſcã feruoꝛẽ̃.quo eoꝛũ
pariter ⁊ actu delectemur ⁊

guſtu ꝑ.

Enedslcta ſit ſãcta
trinitas atq; indi
uiſa vnitas. ↄfite
biiuꝛ ei qꝛ fecit
nobſcũ miaʒ ſuaʒ
Wůqdicamꝰ patrẽ ⁊ filũ cũ
ſcõ ſpũ. v. Gloꝛia.
Mßs ſempirne de?. qui
ded iſti famulis tuis i cõ
feſſione vere fidei eterne tri/
nitatis gloꝛiain agnoſcere. ĩ
potentia maieſtatis adoꝛare
vnitatem: queſumus vt eiuſ/
dem fidei firmitate ab omĩbꝰ

ſp muniãur aduerſis.ꝑ.

inſecula Aa. 5. D

bilsiſchi
Eilotrnper.
dicipnls ſuſ
Rtprh nir
pone, pordit le ſn
Pbibebt dene Et wo⸗
äbbegt
necieſis eborn
wobis r wnſom
Aſeſimgsin
Sed ventne
rterfetwonbii⸗
ſeeſmr No Ether
wbsri öeet
negne Lel herber
wayteiwrrthe
ſenicaminigninee
ha Ofea Bär

E

. üunn

—ün,

P Matres: Gaudete pfcti
eſtote.exhoꝛtamini.ideʒ
ſapite.pacẽ habete.⁊ deꝰ pacꝭ

Erit vobc. Gꝛatia dñi nr̃i ihu

xpᷣi:⁊ caritas dei ⁊ cõmunica/⸗
kio ſci ſpũs.ſit cũ oĩbꝰ vobis
Amẽ. ad. Bñndictꝰ es dñe
qui intueris abyſſos ⁊ ſedes ſr
cherubi · vᷣ. Bñndictꝰ es dñe
in firmamẽto celi ⁊ laudabilis
in ſecula.Alla. vᷣ. Wndictus
es dñe deꝰ patꝑ nroꝝ ⁊ lauda
bilis i ſcla. dt iopes.xv caꝰ
Nillo tempoꝛe:Di ihs
diſcipulis ſuis:Cũ vene

G Anctifica queſumus do
mie deus noſter. per tui
nominis inuocationem huius
oblationis hoſtiam:⁊ per eam

noſmetipſos tibi perfice mu/

nus eternum. Per. ꝛefatis
Eterne deꝰ. Qui cum vnige⸗
nito. Commumo. Benedici/
mus deum celi ⁊ coram omni
bus viuentibus confitebimur
ei quia fecit nobiſcum miſeri/
coꝛdiam ſuam. Poſt om.
PRoſiciat nobis ad ſalutẽ
H coꝛpoꝛis ⁊ anime domine
deus noſter huius ſaeramẽti

rit ꝑaclitꝰ quẽ ego mittãvobiſ ſuſceptio:⁊ ſempiterna ſancte

avatre.ſpiritũ veritatis qui a
patre ꝓcedit.ille teſtimoniuʒ
phibebit de me. Et vos teſti⸗
moniũ phibebitis ꝗa ab init o
mecũ eſtis. Hec locutus lum
vobis vt non ſcandaliʒemini
Abſq; ſynagogis faciẽt vos.
Sed venit hoꝛa vt omnis qui
interficit vos arbi ret᷑ obſeqũ
ſe pꝛeſtare deo. Et hec faciẽt
vobis quia nõ nonerũt patrẽ
neq; me.Sed hec locutꝰ ſum
vobis.vt cũ venerit hoꝛa eoꝝ
remi ſcamini quia ego dixi vo/
bis. ferio. Bñdictꝰ ſit ðs
pater vnigenituſqʒ dei filiꝰ ſã
ctus quoq; ſpiritus.quia fecit
nobiſcum miſericoꝛdiam ſuaʒ

trinitatis:eiuſdemq; indiuidue
vnitatis confeſſio. Per. Hi
ca pꝛuma poſt pentè. Amreu?
Omine in tua miſeri
coꝛdia ſperaui exrulta
uit eoꝛ meũ in ſalutaꝛi
tuo.cantabo dño qui bona tꝛi/
buit mihi. pe AUſq; quo domĩe
obliuiſceris me in finem. vſq;
quo auertis faciem tuaʒ a me
v. Gloꝛia patri. c. Mꝛatis.
Eus ĩte ſpantiũ ſoꝛtitu/
AQdo. adeſto ppitiꝰ iuocati
onibꝰ nr̃is.⁊ ꝗa fine te nihil po
teſt moꝛtalis ifirmitas:pꝛeſta
auxilium gratie tue.vt in exe/

quendis mandat tuis ⁊ volun
tate tibi ⁊ actione placeamus.

Per dominum noſtrum ihm.

Ariſſimi: Bens caritas
eſt. In h apparuit caritaſ
dei in nobis quoniã filiũ vni/
genitũ miſit deus in mundum
vt viuamꝰ ꝑ eũ.In hoc ẽ cari
tas non dng nos dilexerimꝰ
deum. ſed qm̃ ipſe pᷣoꝛ dile xit
nos ⁊ miſit filiũ ſuũ Ppitiatio
nem pꝛo peccatis noſtris.Ca
riſſimi ſi ſic deꝰ dilexit nos ⁊
nos debemus inmcẽ dilgere
Beů nemo vidit vnqᷓ;. Si dili
gamus inuicẽ deꝰ in nobis ma
net. ⁊ caritas eius in nobis ꝑ/
fecta eſt. In hoc intelligimus
qm̃ in eo manemꝰ ⁊ ipſe ĩ nop
qm̃ de ſpũ ſuo dedit nobis:Ct
noſ vidimꝰ ⁊ teſtificamur qm̃
pater miſit filiũ ſaluatoꝛẽ mũ
di. Quiſquis confeſſus fuerit
qm̃ iſs eſt filius dei.doꝰ in eo
manet. 1 ipſe m deo. Et nos
cognouimus ⁊ credidimus ca/
ritati quam babet deꝰ in nob.
Beus caritas eſt ⁊ qui manet
in caritate in deo manet ⁊ de?
i eo. In hoc pfecta ẽ caritaſ di
nobiſcũꝛvt ſiduciã habeamus
in die indicij. quia ficut ille eſt
nos ſumꝰ ĩ h mũdo.TZimoꝛ ñ
g ĩ caritae.ſʒ pfecta caritas ſo
ras mittit timoꝛem. quoniam
timoꝛ penam habet.Qni autẽ

ð
S kd —

timet non eſt pfectus i carita

te. Nos ergo diligamus denz
qm̃ deꝰ pᷣoꝛ dile xit nos:Si ꝗs
dixerit quoniam diligo deum
fratrem ſuũ oderit.mendax
eſt. Qui enim non diligit frẽʒ
ſuũ quẽ videt.deum quẽ non
videt quõ põt diligere: Et hᷣ
mandatũ habemꝰ a deo.vt ꝗ
diligit deum diligat 1 fratreʒ

ſnũ. Ego dixi dñe miſe

rere mei ſana animã meã quia
Larcau tibi. Witũs gꝗ intel⸗
ligit ſuper egeni pauperem
in die mala libabit eum dñs al
Aerba mea auribus pꝑcipe
dñne intellige clamoꝛem meuʒ

MNülo tpe: Bixit ihs di⸗
ſcipulis ſuis. Eſtote miſe
ricoꝛdes.ſiẽ⁊ pater veſter mi
ſericoꝛs eſt. Nolite indicare 2
nõ iudicabimini. Nolite õdẽ
nare ⁊ non condemnabimini.
Simittite ⁊ dimittemini. Da
bonã ⁊ confertam ⁊ coagitatã
ſuper effluentem dabunt in
ſinum veſtruʒ. Eadeʒ quippe
menſura qᷓ mẽeſi fueritis. reme
tiet vobis. Dicedat aũt illis 1
ſimilitudinem: NMunquid po/
teſt cecus cecum ducere:! Mõ/⸗
ne ambo in foueam cadunt⸗
Nonẽ diſcipulꝰ ſuꝑ magiſtx

te ⁊ dabitur vobis. Mẽſuraʒy

cioꝛationneen
mei ni dr avd
Ofisnvor
as vun
1alppetni wö
feſbitin per.
noniammditn
keudetenitd
Woninitoitiſe.

a E ͤ
uixi Ntαα
emE nie
e NiANNNN
En

Perſectus autè ois ern n fui
Acut magiſter eiꝰ Quid auteʒ
vides feſtucã in oculo fratris
tui.trabeʒ aũt que ĩ oculo tuo
eſt non conſideras: Aut quõ
poterꝭ dicere fratri tuo:fratẽ
ſine.eijciã feſtucã de oculo tuo
ipſe trabẽ in oculo tuo nõ vi/
des:Hypocrita eijce pꝛimum
trabẽ de oculo tuo.⁊ tũc ꝑſpi
cies vt educas feſtucã de ocu
lo fris tui. Intẽde vo⸗
ci oꝛationis mee rex meꝰ ⁊ ðs
meꝰ qm̃ ad te oꝛabo dñe.
Oſtias nr̃as dñe tibi di/
catas qͥs placatꝰ aſſume
⁊ ad ꝑpetuũ nobᷣ tribue ꝓuẽi
re ſubſidiuʒ. Per. Mar
rabo omia mirabilia tua dñe
letaboꝛ ⁊ exultabo in te pſallã
nomini tuo altiſſime.
Antis dñe repleti mu/
neribus pᷣſta qᷓs:vt ⁊ ſa/
lutaria dona capiamus.a a tua
nunq; laude ceſſemus.

Ibauit eos ex adi/
⸗ frumenti allelu
de petra melle
ſaturauit eos alle.
alle. alle. ps. Exnltate deo ad
iutoꝛi noſtro.iubilate vðᷣo iacob
Gloꝛia patri ⁊ filio ⁊ ſpiri/
tin ſancto.

Eus qui nobis ſub ſacra
mento mirabili paſſiõis
tue memoꝛiã reliquiſti tribue
q̃s.ita nos coꝛꝑis ⁊ ſanguinis
tui ſacra myſteria venerari.
vt redẽptiõiſ tue fructũ i nov
iugiter ſentiamus Qui viuis

Ratres:Ego enĩ accepi
a dno qð ⁊ tradidi vovᷣ.
quoniã dñs ihs xpᷣs in qua no/
cte tradebat.accepit panem ⁊
