Amuloxꝝ tuoꝝx queſumꝰ2

dñe delictis gnoſce: vt
a tibi placere ð actibꝰ nr̃is nõ
Salemm enkric- filij tni dñi
nr̃i iterceſſõe ſaluemur.ꝑ eũ.

Noibus reꝗẽ queſiui
ihhẽditate dni moꝛaboꝛ.
Tůc pᷣcepit ⁊ dĩ mihi creatõ
oĩunʒ:⁊ ꝗ creauit me regeuit in
tabernaculo meo:⁊ dixit mihi
In iacob inhabita:⁊ ĩ iſrł he/
feditare:⁊ ĩ electis m̃is mitte
radices.Et ſic in fion firmata
ſũ:⁊ ĩ cĩtate ſãfcata fimiliter
regꝗeur⁊ i ierin ptãs mea.Et
radicaui ĩ pplo honoꝛificato
in ꝑtes dei mei heredias il/
liꝰ: ⁊ i plenitudine ſcõꝝ deten
tio mea. Quañi cedrus exalta
ta ſũ ĩ libano:⁊ quaſi cypᷣſſus ĩ
mõte ſiõ: Quaſi palma exalta
ta ſñ in cades ⁊ quaſi plãtatio

roſe in hiericho.Quaſi oliua
ſpecioſa ĩ campis. quaſi pla/
tanus exaltata ſum iur aquas
In plateis ſiẽ cinamomum 27

balſamum aromatiʒans odo/

rem dedi.Quaſi myrrha ele
cta dedi ſuauitatẽ odoꝛᷣ
Pꝛopter vᷣitatẽ ⁊ mãſuetudi
nẽ ⁊ iuſticiã ⁊ deducet te mi/
rabilit᷑ dextera tua:. Audi
filia ⁊ vide ⁊ iclina aurẽ tuam.
qꝛ Rnpiut rex ſpeciẽ tuã.Al.
Aſſü

pta eſt maria in celuʒ

gandet exercitus angeloꝛum.

Nillo tpe. Intrauit ißs
in quoddã caſteilum.⁊ mulier
quedam martha nomie exce/

ſe⸗ illum in dommn ſuam. Et

uic erat ſoꝛoꝛ nomine maria
que etiam ſedẽs ſecus pedes
dñ audiebat vᷣbũ illius. Maꝛ
tha ãt ſatagebat circa freqᷣns
miſteriũ. Que ſtetit ⁊ ait.dñe
nõ ·ẽ tibi cure ꝙ ſoꝛoꝛ mea re/⸗
liqut me ſolã miniſtrare:Dic
ergo illi vt me adiuuet.Et re
ſpodens dixit illi dñs. Mar/
tha martha ſollicita es ⁊ tur/
baris erga plurima. Poꝛꝛo
vnum ẽ neceſſaꝛiũ.Maria o
timã partẽ elegit que nõ aufe
ret᷑ ab ea ffer. Aſlũpta eſt
maria i celũ gaudẽt ãgeli col⸗
laudãtes bñdicunt dñm alle.

—
pledi wwede
focnidni nn
nis migraſe oln
celeſtialaapatepfe
ercece ſennumns †
Opamipantet
bimari qbenamen
termum. Poſtg
Einſe clleſts

effectipem
tum ti dir dens w⸗
ſeſta deigenunets e
cunctismulsimmend
ins ierceſſpids ide
Per eude

Pobaſtidert
Tyfüaſt woer
rfex iaſtitii
einigtae Ermd
ſici neam inrercede
0end Glom.
Tcha djeiercan⸗
ritücvibentnsln

euin eruinit pteocen

aut ope exer ere
Nuit Perin mium

ENIENE/5NN
r Itrinti
un eteNENN
— geamtätn

Abueniat dñe Segre
B plebi tue dei genitricis
or̃o.quã ⁊ ſi ꝓ cõditione car/
nis migraſſe cognoſcimus. in
celeſti gla apud te ꝓ nobis in/
tercedẽ ſentiamus. Per eũ.

Coĩio Optimã partẽ elegit ſi

bi mari: que ñ auferet ab ea ĩ
eternum. Poſt com.
( Enſe celeſtis ꝑticipes
H effecti iploꝛamus clem
tiam tuã dñe deus noſter vt ꝗ
feſta dei genitricis colimus a
cunctis malis iminentibus e/
ius erceſſiõibus liberemur.
Per eudẽ. Infra octauam
aſtumptionis beate Ygil. die
octaua ſit idem off m quod in
die. De feſtiuitatibus vo que
ifra oct. veniũt.nihil tũc agit᷑
Gᷓ̊ pꝰ oct.celebꝛant᷑ ſed de oct.
ſci laurẽtij fit eodẽ die quo ca
dit ĩ oct.ſci laurẽtij. Introitꝰ.

enãgeliuʒ ſicut in natiuitate

eiuſdẽ. Gras. BGla ⁊ honoꝛe

coꝛonaſti eũ dñe· Et cẽ ſtitu

iſti eũ uꝑ oꝑa manuũ tuaruʒ.
Allap. Leuita laurẽtiꝰ bo/
nũ opus oper tus eſt qui ꝑ ſi⸗
gnũ crucis cecos illuminauit
Offerta In vtute tua dñe le
tabit iuſtus.⁊ ſuꝑ ſalutar tuũ
exultabit vehemẽi.deſideriũ
aĩe eus tribuiſti ei. Secreta.
IA Acrificium nr̃m tibi dĩe
B q́ bti laurẽtij pᷣcatio ſcã
ↄciliet.vt cuiꝰ honoꝛe ſolẽnit
exhibet eius meritꝭ efficiatur
acceptũ. Pen oio Qui vlt
venire pꝰ mabneget ſemet⸗
ipʒʒ ⁊ tollat crucẽ ſuã ⁊ ſequat
Gidupplices te Pocom. me.
rogamꝰ opᷣs ðs:vt quos dõis

celeſtibꝰſatiaſti itercedẽte be

ato laurẽtio martyre tuo per

petua ꝓtectiõe cuſtodias. ꝑ.

RKobaſti dne (0ꝛ meũ 9 1 ſci agapi ti ma r. In tro 4 4 uſ.

⁊ vifi aſti nocte.igne

m exaiaſti.⁊ ñ ẽ iuẽta
i me inigtase Exaudi dñe iu
ſticiã meam. intende depcati/
onẽ meã Gloꝛia. ꝛatic

Xctta dñe i eccla tua ſpi/

ritũ:cui beatus laurẽtiꝰ
leuita ſeruiuit.vteodẽ nos re
plen e ſtudeamꝰ amare quod
amauit ⁊ oꝑe exercere quod
docuit. Per in vnitate: ꝓlʒᷣ

Etabit᷑ iuſtꝰ i dnño et ſpa
bit in eo ⁊ laudabuntur
oẽs recti coꝛdes. Exaudi ð/
uſ oronẽ meamcũ depcoꝛ.a ti
moꝛe inimici eripe aiam meaʒ
v. Gloꝛia. Ozatio.
,ECtetur eccla tua der
L beati agapiti martyris
tui confiſa ſuffragijs atq; eiꝰ
pᷣcibus gloſis ⁊ deuota perma

neat ⁊ ſecura connitat. Per.

Gras Juſt? nõ ↄturba bitur
qꝛ dñs firmat manũ eius.
Tota die miſeret᷑ ⁊ cõmodat
ſemẽ eiꝰ i benedictione erit.
Alla.v. Letabit᷑ iuſtus in dño
7 ſperabit in eo:⁊ laudabũtur
oẽs recti coꝛde. In
virtute tua dñe letabit᷑ iuſtus:
7 fuper ſalutare tuũ exulta/
bit vehemẽter denderiü aĩe
eius tribuiſti ei.
Aſcipe dũe munera que
N in eius tibi ſolẽnitate de
ferimus cuius nos cõfidimus
patrocinio liberari.ꝑ·
Poſuiſti dñe ſr caput eiꝰ co⸗
ronã ð lapið pᷣcioſo.
Altiaſti dñe familiam tu/
am muneribus ſacriſ eiꝰ
queſumus ſꝑ intuentione nos
refoue cuiꝰ ſolẽnia celebra/
mus. Per.

Tatuit eĩ dñs teſtam̃/
tũ pacis ⁊ pᷣncipẽ fec
eiũ vt ſit illi ſacẽdotij
dignitas ĩ einã. Memẽto
dne dauid ⁊ oĩs mãſuetudinis
eiꝰ.v. Bloꝛia patri.
Euſ ꝗ ecclam tuã diſpo/
fitione mirabili nouis ſp
Aluſtras ſcõꝝ ſplendoꝛibꝰ tri⸗
bue queſumꝰ:vt ꝗ bti ludoui
ci ↄfeſſoꝛis tui atq; poutificis
ſolẽnijs gratulamm:ad etꝰ cõ

ſoꝛtiuʒ feliciter ꝑpducamur.p.
Ecce ſacerdos magnꝰ
gĩ diebꝰ ſuis placuit ðo. nõ
E iuentus fimilis ilu ꝗ ↄſerua/
ret legẽ excelñi.Alla.. Roſa
vernas caritatꝭ liliũ vgitatis
ſtelta ludomicꝰ:vas ſincere pu
ritatis riuus dulcis pietatꝭ pa
ter ⁊ amicꝰ. Inueni
dauid ſeruũ meũ:oleo ſcõ m̃o
vnxi eũ manus eniʒ mea auxi

liabitur ei ⁊ bꝛachium meum

confoꝛtabit eum.
Acrificia dñe que in ho/⸗
noꝛe ſci ludouici cõfeſſo/
ris tui atq; ptificis tue offeri
mus maieſtati:nobis ſint ad ſa
lutẽ efficacia:⁊ tue placita pie
tati. Per. Bitũs ſeruꝰ
quẽ cũ venerit dñs inuenerit
vigilãtẽ:am dico vobii ſt oĩa
bona ſua ↄſtituet eũ.⸗
menſ clemẽtiã tuaʒ
ops ds ſuppliciter exoꝛa
mus:vt inicedente btõ ludo/
nico confeſſoꝛe tuo atq; ponti
fice:per hec ſcã que ſumpfiʒꝰ
cuncta nobis aduerſantia te
adiuuãte vincamꝰ. Per dñʒ.

Alus aut iuſtoꝑ a do
mino ⁊ ꝓtectoꝛ eoꝛuʒ
eſt in tempoꝛe tribu⸗
lationis. e Noli emulari in

deunm ad pleird
niſtt accititpelmi
Gir bil dels n i⸗
doiſel ple Neh
ſimnuime ptebitmii
En
Anbit der
eplebobacop

bonoreſn
mmgantnd⸗
golat auriinz Per.
Cgo vooelegide mmn
eatis frcti affen
veſter manen.
) Nuinimunenis
le ſacian gveſin
zonfeyt terecetie⸗
Iynbus mis iothen
taſynphaimone

õü
Ne
r NE. Büb
iain

K. N

faciẽtes ũiꝗtatẽ.

malignantibꝰ:neqʒ Si ert
a.
Axiliũ tnũ nob dñe qᷣͥs
placatus ĩpende:⁊ iter/
cedentibus btis martyribꝰ tu
is timotheo hypolito ⁊ ſym/
phoꝛiano· ðxterã ſuꝑ nos tue
maieſtat extẽde. Per.
Precioſa in ↄſpcũ dſi moꝛs
ſcõꝛũ eius. v. Credidi oße
qð locutus ſum:ego ãt hũilia
tus ſum'nimis.Alla. v. Tra/
diderunt coꝛpoꝛa ſua pꝛopter
deum ad ſuppliciandeo coꝛo/
nãt᷑ ⁊ accipiũt palmã. Aff⸗
Mirabilis deus in ſcis ſuis:
ðs iſrael ipſe dabit vᷣtutẽ ⁊ fõ
titudinẽ plebi ſue:bñdictꝰ ðs
alleluia.
Ccepta tibi ſit dñe ſacra
te pleb oblatio ꝓ tuoꝛuʒ
honoꝛe ſanctoꝝ:quoꝝ ſe me/
ritis ꝑcepiſſe ð tribulatõe co
gnoſcit auxiliuʒ. Per.

Ego vos elegi de mundo: vt

eatis ⁊ fructũ afferatis:⁊ fru
ctꝰ veſter maneat.
Juini muneris largita/
te ſaciati queſumꝰ dñe

.

ðs nr̃:vt itercedẽtibꝰ ſciſ mã

tyribus tuis timotheo hypo/
lito ⁊ ſymphoꝛiano in eius ſꝑ

participanõe viuamus. Per.

Aiãt nimis honoꝛa
m ti ſt᷑ amici tui ðs: ni/
mis ↄfoꝛtatꝰ ẽ pᷣnci/

patus eoꝛũ. pe. Oñe Pbaſti

me ⁊ cosnouiſti me tu cogno/
uiſti ſeſſ. onẽ meã ⁊ reſurrec/
tionẽ meam. v. BGla.
Mops ſempiterne deus
ꝗ huius diei venerãdaʒ
ſanctãqʒ lericiam i bti apli tui
bãtholomei feſtiuitate tribui/
ſtida eccle tue qs ⁊ amar̃᷑ qð

credidit ⁊ pdicare qð docuit

Per. Conſtitues eos
pncipes ſuꝑ oẽʒ terrã mẽoꝛeſ
erůt nois tui dſe.ꝰ Pꝛo pr̃i
bꝰ tuis nati ſi tibi filij: ppiea

Eↄfitebũt᷑ tibi. Alla.v.Te

glłoſus aploꝛũ choꝛus laudat

dñe. Mihi ãt nimis
honoꝛifłati ſũt amici tui deꝰ
nimis ↄfoꝛtatꝰ ẽ pncipatꝰeoꝝ
Eati apli tui
dñe bartholomei cuiꝰ ſo
lẽnia recẽſemꝰ qͥs:vt eiꝰ auxi
lio tua bñficia capiãus ꝓ quo
tibi hoſtias laudis imolaʒꝰ.ꝑ.
Nos gꝗ ſecuti eſt me ſe
debitꝭ ſuꝑ ſeds iudicãtes duo

deci tribꝰ iſrł diẽ dĩũs. Hꝰ o

Empfſimus dñe pignus
redẽptiõis et᷑ ne:ſit nobiſ
sſ uʒzꝰ iterueniẽte btõ bar
Holomeo aplo tuo vite pũ̃tis

auxiliũ paruer a futur. Per.

gi BGau/
deamus oẽs in domino.
1/Eus qui beatũ ludouicũ
Hfeſſoꝛẽ tuũ in terreno

ac tꝑali regno:ad celeſtis ⁊ ee᷑

ni regni gloꝛiam tranſtul ſti
eiꝰ q̃s meritꝭ ⁊ iterceſſiõe rĩgᷣ
regũ iheſu xpᷣi filij tui:nos co
heredes efficias:⁊ eiuſdẽ re/

gni tribuas eẽ ↄſoꝛtes. Per

eundem. Epla Beatus vir
qui inuentus eſt ſine macula.

Bñe pᷣueniſti eũ i bñ⸗/

dictõnib⸗ dulcedis:poſuiſti in

capite eius coꝛonã de lapide
pᷣcioſo. PNitã retijt a te et

tribuiſti ei longitudinẽ diex i

ſeculũ ſeculi. lla. V Beatꝰ
vr qui ſuffert temptationeʒ
qm cum pꝛobatus fuerit acci
piet coꝛonã vite. 1
Confiteoꝛ tibi pateꝛ.

In vᷣtute tua dñe ſetabit iu /

ſtus:⁊ ſuꝑ ſalutare tuũ exulta

bit vehemẽter deſideriũ ani⸗
me eius tribuiſti ei.

VVeſta queſumꝰ opᷣs ðs

vyt ſicut btũs ludouicꝰ2
feſſoꝛ tuus ꝑ abundantiã gra
tie tue oblectamẽtis ſmach li
bus ſpꝛetꝭ ſoli regi xpᷣo placẽ
ſtuduit:ita eius oꝛatõ nos tibi

reddat acceptos. Per eüdẽ.

o⸗ Feäeigler pꝛudẽs
quẽ ↄſtituit dñs ſuꝑ familiaʒ
ſuamvt det illis ĩ tempoꝛe tri
tici menſuram.

tuũ ludouicũ mirificaſti
in terris:queſumus vi lam in
celis gloꝛioſum effectũ eccle
tue ↄſtituas defenſoꝛẽ:eamqʒ
eius pꝛecibus ⁊ meritis ab oĩ
aduet ſitate libare digneriſ.p.

MNn medio eccleſe a⸗
i peruit os eius: iple /
uit eum dñs ſpu ſapi

entie ⁊ intellectꝰ ſtolã gloꝛie ĩ

duit eum. pᷣ Bonum elt cõ
fiteri domino ⁊ pſa lere nomi
ni tuo altiſſime. v Gloꝛia pa
WBeſto ſupplicationibus
moſtris omnipotes deus

vt quibus fiduciam ſperande

pietatis indulges:itercedẽte

beato auguſtino cõfeſſoꝛe tuo
atq; ponſtifice ↄluerte miſeri /

cõdie tribue benignꝰeffcʒ.ꝑ.
ðOs iuſti medi abitur
ſapientiã: ⁊ lingua eius loque
tur iudiciũ. Mex dei eiꝰ in

coꝛde ipſiꝰ:⁊ ñ ſupplantabũt

reſſo eiꝰ.Al. Mnuẽi danid
eruũ meũ oleo ſcõ m̃o ũxieũᷣ

Euz qui almü ↄfeſſoꝛe,ʒ

p andew pſpenn
ſpicereetnullaens
foꝛmidare. Per.
Acriſni tdidie
Nrm intor
peꝛatoe ſcox: da gneſt
gillocamitge

s
. 7 „ . 8 4. I
X4 MnsNi
4 4 */ .
T trdr
„* „*
1

3 5% lxvak
Psartſ
1E I dühi
ar um Bandt”,
ruCAAtii
— N ann

681 mN
7 .* W N
. I, n
2

EENE

. 0

Juſtꝰ vt palmã fio
rebit:ſicut cedrus que in liba
no eſt multiplicabſit.
Ancti ↄfeſſoꝛis tui augu
Rtini nobis dñe pia nõ de
fit oꝛatio:que ⁊ mũera noſtra
conciliet:⁊ tuã nobis indulgẽ
tiam ſemper obtineat. Per.
Fidelis ſeruus 1 pꝛn/
dens quẽ cõſtituit dñũs ſuꝑ fa
miliã ſuam:vt det illis in tꝑe
tritici menſuraʒ. .
Tnobis dñe tua ſacrifi
cia dent ſalutẽ: btũs cõ/
feſſoꝛ tuus ⁊ pontifex auguſti
queſumꝰ pᷣcatoꝛ accedat.
Eus qui beatũ hermetẽ
martyrẽ tuũ vᷣtute con/
ſtantie in paſſione roboꝛaſti:
ex eius nobis imitatõe tribue
ꝓ amoꝛe tuo ꝓſpera mũdi ð
ſpicere:et nulla eius aduerſa
foꝛmidare. Per.
Acrificiũ tibi dñe laudiſ
fferimus in tuox cõme
moꝛatõe ſcõꝝ:da queſumꝰvt
quod illis contulit gloꝛiaʒ no
bis pꝛoſit ad ſalutem. Per.
Epleti dñe
Rbenedictiõe celeſti:que/
ſumꝰ clem̃tiã tuã:vt ĩtercedẽ
te btõ hermete martyretuo
que humilii gerimꝰ ſalubꝛii
ſentiamꝰ. Per.

Aſtus vt palma flo⸗/
rebit ficut cedrus li/
bani multiplicabitur
plantatus in domo domini in
atrijs domus dei noſtri.
Bonũ eſt cõfiteri dño ⁊ pſal
lere nõi tuo altiſſime. vGla.
Aer voeme
eet martyris tui
dñe queſumꝰ venerãda feſti
uitas:ſalutaris auxilij nob pᷣ⸗/
ſtet effcem. Per.
Eus ginter
cetera potentie tue mi/
racula ẽt in ſexu fragili vic/
toꝛiã martyrij ↄtuliſti:ↄcede
ppitius vt cuius natalitia co
mus ꝑ eius ad te exẽpla gra
diamur. Per. Bius
vir qui in ſapientia moꝛabit.

Juſt? vt
palma floꝛebit ſicut cedrus li
bani młtiphcabit ĩ domo dñ

VAd ãnũciandũ mane mĩaʒ

tuã ⁊ veritatẽ tuã ꝑ noctem.
Alla. v. Juſtus germinabit
ſicut liliũ ⁊ floꝛebit ĩ etnnʒ aũᷣ
dñm.
Millo tpe. Miſit hero/
des rex ac tenuit iohan
nem:⁊ vixit eum in carcereʒ
ꝓpter herodiadẽ vxoꝛẽ phi/

lippi fratris ſui:qꝛ duxerat eã

Dicebat ãt iohannes herodi:
MNon licet tibi habere vxoꝛẽ
fratꝛis tui. Herodes autem in
ſidiabatur illi:⁊ volebat occi/
dere eum:nec poterat. Hero/
des.n. metuebat iohãnẽ ſciẽs
eum virum iuſtum 2 ſanctuʒz
⁊ cuſtodiebat eum. Et audito
eo multa faciebat:a libent eũ
audiebat. Et cum dies oppoꝛ
tunus acceſſiſſet. He rodeſ na
talis ſui cenam fecit pꝛincipi/
bus ⁊ tribunis ⁊ pꝛimis gali/
lee. Cumq; introiſſet filia ipᷣiꝰ
herodiadis:⁊ ſaltaſſet:⁊ pla/
cuiſſet herodi ſimulq; diſcum
bentibus:rex ait puelle. Pe/
te a me quod vis ⁊ dabo tibi.
Et iurauit illi:qꝛ gcꝗd petie/
ris dabo tibi:licet dimidiuʒ re

gni mei. Que cum exiſſet di /

xit matri ſue.Quid petã: At
illa dixit ei. Caput iohãnis ba
ptiſte. Cumq; introiſſet ſtatiʒ
cum feſtinatione ad regẽ:pe/
tiuit dicens. Nolo vt pꝛotinꝰ
des mihi in diſco caput iohan
nis baptiſte. Et contriſtatꝰ ẽ
rex pꝛopter iuſiurandum:⁊/ p
pter fimul diſcumbentes:no/

luit eã contriſtare:ſʒ miſſo ſpi

culatoꝛe pꝛecepit afferri ca/
put iohãnis in diſco.Et decol
lauit eũ in carceꝛe:⁊ attulit ca
put eius in diſco:⁊ dedit illud

puelle ⁊ puella dedit mr̃i ſue
Quo audito diſcipuli eius ve
nerunt ⁊ tulerũt coꝛpus eius
⁊ poſuerũt illud i monumẽto.
In vᷣtute tua dñe
letabitur iuſtus:⁊ ſuꝑ ſalutar
tuum exultabit vehemẽter ð

ſidriũ aie eꝰ tᷣbuiſti ei.

Anera tibi dñe pꝛo ſan
cti martyris tui iohan/
nis baptiſte paſſione deferiʒꝰ
quia dum finitur in terris fa/
ctus eſt celeſti ſede ꝑpetuus:
queſumusvt eius obtentu no
bis pꝛoficiant ad ſalutem.ꝑ.

. Poſuiſti domie
in capite eius coꝛonam de la/

pide pꝛecioſo.

Onferat nobis domine

ſancti iohannis baptiſte
vtraq; ſolẽnitas:vt ⁊ magni/

fica ſacram̃ta que ſũpſimꝰ ñ
gnificata veneremur: ⁊ ĩ nob

potius edita gaudeamꝰ. Per
Oſtias

tibi domine beate ſabie

martyris tue dicatas meritis
benignuſ aſſume:⁊ ad ꝑpetuũ
gele tribue ꝓuẽire ſubſidiũ
er.
Juini muneris largita⸗
te ſaciati queſumus dñe
ðs nr:vt intercedẽte btã ſabi

na martyre tua i eius ſemper
participatione viuamꝰ. Per.

autemecrü piden
ſecul. s LCu
minofeclos deer
nio. Plan.
Aeſtmenn
ſuppicten
ſcut nos ugt o⸗
moꝛatoe lenſc
ſupplinioge dei
Juſor a
ſontr nötunget
malre i hn
ſpienni niilii
c NMa folgebr
ti ſeintſleianunc
ortetieini.

minii dio erhae

rimnioesſeenend
Oſtin die
iden s

(Mru wor devot
kumgftifni

ſlt Per.
wbsin tenebn di
ſedict dig 9i⸗
pfſcane ſiptecn
ſanogreſin

mmſenpactie n

Apientiã ſcõꝛũ narrent
Ss poepuli et laudes eoꝛum
nunciet eccleſia nomina
autem eoꝛũ viuent in ſeculuʒ
ſeculi. pᷣs. Exultate iuſti ĩ do
mino:rectos decet collauda/
tio. v. Gloꝛia.
Aieſtatẽ tuam domine
ſupplices depcamur: ut
ſicut nos iugit᷑ ſcõꝝ tuoꝝ ↄme
moꝛatõe letificas:ita ſemper

Materna nos dñe mar
tyrũ tuoꝛũ coꝛona letifi
cet:que ⁊ fidei nr̃e pbeat ĩcre
menta vᷣtutũ:⁊ multiplici nos
ſuffragio ↄſolet. p. See
terata myſteria dñie pꝛo
ſcõrũ martyꝝ tuoꝛũ cõ/
memoꝛatione deuota mente
tractemꝰgꝗbus nobis ⁊ pſidiũ
creſcat et gaudium. Per.
Meſta que/

a inE ſupplicatione defendas. Per ſumus oiĩpotẽs deus: vt
4 MR . Juſtoꝝ aie in manu ði quoꝝ memoꝛiam ſacramenti
Wä ſunt:⁊ nõ tanget illos toꝛmtũ participation e recolimꝰ:fidẽ
x intis uN! malitie. v. Niſi ſunt oculis in quoq; pꝛoficiẽdo ſectemur.ꝑ.
— ſipientiũ moꝛi:illi ãt ſunt ĩ pa
2rw Mir ce. Alla. v. Fulgebunt iuſti?
— tãq; ſcintille i arundineto diſ- Alue ſancta pa
ngnlit curret i etnũ. Offerto Leta rens enixa pu/
— mini ĩ dño ⁊ exliate iuſti ⁊ glo s erpera regez: g
— riami oẽs recti coꝛde. celũ terrãq; re/
a ☛π ⸗ Oſtias dñe plebis tue i git ĩ ſcla ſcloꝛuʒ
e LL.E.tẽde:a quas i honore ſã Virgo di genitrix quem
e wirk cctoꝛũ tuoꝝ deuota mente ce / totus non capit oꝛbis:iĩ tua ſe
Numn lebꝛant: ꝓficẽ ſibi ſentiant ad claufit viſcera factus homo.
n ſalutẽ. Per. Coĩo. Qð dico v. Gloꝛia patri. r⸗
rn inn vobis in tenebꝛ dicite ĩ lumi Amulis tuis qs dne ce⸗
õ ne dicit dñs: 1 qð ĩ aure audi/ Lleſtis gre munus iperti/
— k. tis pᷣdicate ſuꝑ tecta. re vt quibus btẽ vᷣginis ptuſ
—H NEpleti dñe muneribus extitit ſalutis exoꝛdiũ:natiui/
4 rn e ſacris queſumꝰ inicedẽ tatis eiꝰ votiua ſolẽnitas pact
—– fibus ſcis tuis:in gratiarũ tua tribuat icremẽtũ.ꝑ. ⸗
— im ſemꝑ actõe maneamꝰ.ꝑ en

0

Ominus poſſedit me in pudoꝛis luẽta es mater ſalua

initio viaꝑ ſuaruʒ:antqᷓ;
gcq;; faceret a pꝛincipio.Ab e
terno oꝛdiata ſũ et ex antigꝗs
anteqᷓ; ra fieret. Nec duz e⸗
rant abyſſi:⁊ ego iã concepta
erã. Nec dũ fontes aquarum
ngeruntener dũ mötes Zui
molle ↄſtiterãt. Ante oẽs col
les ego parturiebar. Adhuc
terrà nõ fecerat:⁊ flumina et
cardines oꝛbis terre. Qũ pꝛe
rabat celos aderã qn certa
e ⁊ gyro vallabat abyſſos
ñi eihera firmabat ſurſum
librabat fontes aquaꝑ. Qñ
circũdabat mari terminũ ſuũ
legẽ ponebat agꝗs ne tranſi-
rent fines ſuos.Qñ appende
bat fundamenta terre cuʒ eo
erã cũcta ↄponẽs.Et delecta
bar per ſingulos dies: ludens
coꝛã eo oĩ tꝑe:ludens in oꝛbe
terraꝑ: ⁊ delitie mee eẽ cũ fi⸗/
lijs hoĩuʒ. Nũc ergo filij audi

te me. Bti ꝗ cuſtodiunt vias

meaſ. Audite diſciplinã ⁊ eſto
te ſapiẽtes:⁊ nolite abijcẽ eũ
HBiũs vir ꝗ audit me:⁊ vi⸗
gilat ad foꝛes meas quoridie
7 obſeruat ad poſtes oſtij mei
Quime inuenerit ĩueniet vi⸗
tã ⁊ hauriet ſalutẽ a domino.

Bñdicta ⁊ venerabi!

esvi go maria que ſine pacin

toꝛis.:v. Virgo dei genitrix
queʒ totus non capit oꝛbis in
tua ſe claufit viſcera factꝰ hõ
Allia. v. Felix nanq; es ſacꝛa
vgo maria:⁊ oĩ laude digniiſ/
ſima:qꝛ ex te oꝛtus eſt lol iuſti
tie. Alla. Meſt partũ vgo
ĩuiolata ꝑmãniſti dei genitrix iĩ
tercede ꝓ nobis.

Iber generatiois iheſu
rxp̃i ſlc danic filij abꝛa /
ha.Abꝛahã ãt genuit yſaac.
Yſaac ãt genuit iacob. Jacob
at genuit iudã ⁊ frẽs eiꝰ. Ju⸗
das ã genuit phares ⁊ ʒaram
de thamar. Phares ãt genu
it eſrõ. Eſrõ ãt genuit arã. A
rã ãt genuit aminadab. Ami/
nadab ãt genuit naaſon. Na/
aſon ãt genuit ſalmõ. Salmõ
ãt gẽuit booʒ de raab. Booʒ
ſat genuit obeth ex ruth. O/⸗
bethãt gẽuit ieſſe. Jeſſe aut
genuit dauid regẽ. Danid ãt
rex genuit ſalomoneʒ ex ea qꝗᷣ
fuit vrie. Salomon ãt genuit

roboã. Roboã ãt genuit abiã

Abias ãt genuit aſa. Ala aut
genuit iolaphat. Joſaphat ãt
enuit ioꝛam. Joꝛam at genn
oʒiam. Oʒias auteʒ genuit
ioathan. Joathan aũt genuit
achaʒ. Achaʒz aũt genuit ex⸗

Ir ai:ennm ni
hon aitgenuitinn
autemgeni vln
ſedeqa nuneſt
wner dös
es virgommuce
neſticatmegenmi
Aemm
doninnsteoun de
nn mlenbwset
fuensenmun
Bieniini
ſuccima 2

tqn namns de vi
ointegnittemn
ſaſeunitinnann
enisa noſt is n
lenns ohiationen

itnitfüt
ve rni
õ
em mi.E
iai iii

₰

õ

chiam. E& ʒechias antẽ genvit

manaſ en. Manaſſes autem
genuit amon. Amon autẽ ge⸗

mnii ioſiã. Joſias ãt genuit ĩe/

choniam ⁊ fratres eius ĩ traſ
migratione babylonis. Et pꝰ
tranſmigrationem babylonis
iechõ as genuit ſalathiel. Sa
lathiel aut genuit ʒorobabel

zZzorobabel aut genuit abiud.

Abiud autẽ genuit eliachim.
Eliachim auteʒ genuit aʒoꝛ.

Azʒoꝛ autem genuit ſadoch.

Sadoch auteʒ genuit achim

Achim aut genuit eliud. Eli/

ud autẽ genuit eleazar.E lea/

zar aũt genuit mathan. Ma
than aũt genuit i cob. Jacob

autem genui ioſeph vix ma
rie:de qua natus eſt ihe lus ꝗ
vocatur vpᷣs. Bia

es virgo maria que oĩuzʒ poꝛ/
taſti cratoꝛẽ:genuiſti ꝗ te fecẽ̃.
i eternũ ꝑmanes vgo.⸗
offerto. Aue maria gra plẽa
dominus tecum benedicta tu
in mul eribus et benedictus
fructus ventris tui.

Nigeniti tui dñe nobis

ſuccurrat humanitas:

vt qui natus de virgine ma/

tris integritatem non minnit
ſed ſacranit:in natiuitatis eiꝰ
ſolẽnijs a noſtt is nos piacu

exuens oblationem noſtram

ſibi faciat acceptã iheſus xfe
dñs noſter. Qui tecũ.
Beata viſcera marie virgi /
nis que poꝛtauerũt eterni pa
tris filium. Poſt com.
Ampfimus dne celebꝛi⸗
tatis annue votiua ſacra
menta:pꝛeſta queſumus:vt ⁊
tempoꝛalis vite nobis reme/
cia pꝛebeant ⁊ eterne. Per.

Loꝛia ⁊ honoꝛe coꝛo
g naſti eum dom ne: et
ↄſtituiſti eũ ſuꝑ oꝑa
Bñe dñs i
qᷓ; admirabile eſt nomẽ tuũ ĩ
vniuerlſa fra.v. Gla.
Anctus tuus dñe goꝛgo
M nius ſua nos iterceſſ õe
letif cet: ⁊ pia faciat ſolẽnita:/
te gaudẽ. Per. Graðd. Gla ⁊

honoꝛe coꝛonaſti eum dñe.
Et conſtituiſt eun ſuper oꝑa

manuũ tuarum. Alleluia. *
Poſuiſti dne ſuper caput eiꝰ
coꝛonã de lapide pꝛecioſo: vi

tam petijt a te ⁊ tribuiſti ei.

Poſuiſti dñe. c.
Mata tibi ſit domine
noſtre ſeruitutis obla⸗
tio: pꝛo qua ſanctns goꝛgo/
nius martyr int᷑uẽtoꝛ exiſtat.
Per Coĩlo. Poſinſti de i ca
pite e? coꝛon ð lapið pᷣcioſo.

Amillã tuã
. deus ſuanitas eterna ⸗ↄ
tingat ⁊ vegetet quo in mar/
tyre tuo Foor xpᷣi tui bo/
no iugiter odor̃ paſcat᷑. Per.

Adicant ſancti gentes
i ⁊ dominantur populis:⁊
regnabit dñs deus illo/
rum in perpetuum. ps.E xul
tate inſti in domino:rectos de

cet collaudatio. v. Gla patri.

Eatoꝛũ ꝓti ⁊ bya Ore
Aecinthi nos dñe foueat p⸗
cioſa ↄfeſſio:⁊ pia iugiter ini/
ceſſio tueatur. Per.
Exultabũt ſancti ĩ gloꝛia:leta
bunt᷑ i cubilibus ſuis:. v.Can
tate dno canticũ nouũ laꝰ eiꝰ
in eccla ſcõꝝ. Alla. v. Pre/
cioſa ĩ ↄſpcũ dñi moꝛs ſcõꝛuʒ
eiꝰ. ri. Blabunt in te
pꝓẽs ꝗ diligũt nom̃ tuũ qm̃ tu
bndices iuſto · dñe vt ſcuto bo
ne volũtatis tue coꝛõaſti nos.
Ro ccõꝝ mr̃m
αtuoꝝ ꝓthi hyaciti mu
neꝛa tibi dne cõmẽoꝛatõe qua

debemꝰexſolummꝰ:pᷣſta qͥs:vt

remediuʒ nobᷣ ꝑpetue ſalutis
opẽt. Per. Anima nr̃a
ſicut paſſer eꝛeptaẽ ð laqᷣove
XZꝑcepta oꝰ co.nãtiũ
nos dne tua ſeã purifi/

cent btõx ꝓthi ⁊ hyacithi q̃s

iploꝛet oro. Per.

Os ãt gloꝛiari opo-

n tet ĩ cruce dni nr̃i ihu
xpi in quo eſt ſalus vi
ta ⁊ reſurrectio noſtra:ꝑ quẽ
ſaluati ⁊ libᷣati ſumus.ps. De
us miſereatur noſtri ⁊ benedi
cat nobis:illuminet vultũ ſuũ
ſuper nos ⁊ miſereatur noſtri
Gloꝛia. wrano.
Eus ꝗ nos hodiẽna die
exaltationis ſcẽ crucian
nua ſolẽnitate letificas:pꝛeſta
queſumus:vt cuius myſteriũ
in terra cognouimꝰ: eius re/
demptiõis pꝛemia in celo me
reamur. Per eũdẽ.

nobis obediẽs vſʒ ad

moꝛte:moꝛtem autem crucis

Pꝛopter quod ⁊ deus exalta
uit illů:⁊ donauit illi nomẽ qð
eſt ſuꝑ omne nomẽ:vt in nore
ihu oẽ genu flectat᷑:celeſtium
terreſtriũ ⁊ infernoꝑ.Et oĩs
lingua ↄfiteat᷑:qꝛ dñs noſter

ihs xps ĩ gloꝛia eſt dei patris

Ps factus ẽ pꝛol nopᷣ
deenlin ad en

tẽ ãt cruc. Pꝛopi quod ⁊

ðs exaltauit illũ: ⁊ dõauit illi
nomen qð eſt ſuꝑ omne nom̃

Alla.V. Bulce lignü dulces
clauos dulcia ferẽs põdera:q̃
ſola fuiſti digna ſuſtinẽ regez
celoꝑ.⁊ dñnʒ.Alla.ꝰ Nos aũt
glani opõtet ĩ cruce dñi noſtri
ibu xpi.
VHN illo tꝑe.Dixit ipſᷣſ tur
bis iudeoꝝ. Nũc iudiciũᷣ
eſt mundi nũc pᷣnceps mundi
huius eijcietur foꝛas. Et ego
ſi exaltatus fnero a terra: oĩa
traham ad meipᷣm. Hoc auteʒ
dicebat fignificans qua moꝛte
eſſet moꝛiturus. Reſpõdit ei
turba:NHos audiuimus ex le/

ge:qꝛ xpᷣs manet ĩ eternuʒ. Et

quõ,/tu dicis: opoꝛtet exaltari
filiũ hois.Quis eſt iſte filius
hois:! Dixit ergo eis iheſus.
Adhuc modicũ lumẽ ĩ vobis
eſt: Ambulate dum lucẽ habe
tis:vt nõ tenebꝛe vos ↄpꝛehẽ
dant.Et qui ambulat ĩ tenebꝛ
neſcit quo vadat.Dum luceʒ
babetꝭ:credite ĩ lucẽvt filij lu
cis ſitis. Pꝛotege
dñe plebẽ tuam ꝑ ſignum ſan
cte crucis ab omnibus inſfidijs
inimicoꝝ oĩum:vt tibi grataʒ
exhibeamus ſeruitutem.⁊ ac
ceptabile tibi fiat ſacrificium
noſtrum alla. Secreta.
Heſu xpᷣi dñi nri coꝛpoꝛe
⁊ ſanguie ſatiati p queʒ
crucis ẽ ſcificatũ vexillũ que/

ſumus dñe ðs nr: vt ſicut ado
rare meruimꝰ:ita phẽnitatis
eius glei ſalutaris potiamur
effectu. Per eüdẽ.
Eterne ðs ꝗ ſalutem humani
generis οπο Per nn
crucis de inimicis nr̃is libera
nos deus noſter.
Deſto nob dñe deus nĩ
quos ſcẽ crucis letari
feciſti honoꝛe:eius quoq; per
petuis de fẽde ſubſidijs. Per.

Larr martyx pariterq;
põtificũ coꝛnelij ⁊ cypꝛia
ani nos queſumꝰ dñe feſta tu/
eant᷑ ⁊ eoꝝ ↄmẽdet of̃o vene/
deſto dñe ſupplicatiõibus
nr̃is quas ĩ ſcõꝑ tuoxↄmemo
ratiõe deferimꝰ: vt ꝗ nre iuſti
cie fiduciã non habemus:eoꝝ
qui tibi placuerunt meritꝭ ad
tuuemur. Per.
Beun d inr nib⸗
repleti myſterijſ:vt quo
rum ſolẽnia celrbeanma eoꝛuʒ
oronibꝰ adiuuemur. Per do.

Etabit in
ſtꝰ ĩ dño ⁊ ſpabit ĩ eo
2 laudabunt oẽs recti
coꝛdepᷣs. Exaudi ðs oronem
meam cum depꝛecoꝛ a timoꝛe

inimici eripe animam meam.
BGla patri. Oꝛatio.
Deſto dñe pplo tuo: vt
bti nichomedis maꝛtyrꝭ⸗
tui merita pᷣclara ſuſcipiẽſ:ad
ipetrãdam mĩam tuam ſp eiꝰ
patrocinijs adiuuemur. per:
Poſu ſti dne ſr caput
eiꝰ coꝛonã de lapide pᷣciolo.
Deſideriũ aie eiꝰ tribuiſti
eĩ ⁊ volũtate labioꝝ eiꝰ ñ frau
daſti eũ. Alla. . Gla ⁊ hono
re coꝛonaſti eũ dñe.
n virtute tua dne letabitur
iuſtus ⁊ ſuꝑ ſalutare tuum ex
nultab t vehementer deſideri
uma e erꝰ ribuiſti ei. S
Aſcipe dne munera ꝓpi
riꝰ oblata que maieſtati
tue bti nichomedis martyris
tui ↄmẽdet oro.ꝑ. Qui
vult venire pꝰ me abneget ſe

metipᷣm ⁊ tollat crucẽ ſuã ⁊ ſle

quatur me: Pof
Vrificẽt dũñe ſacr̃a que

ſũpñʒꝰ: ⁊ intcedẽte btõ nicho

mede martyre ruo a cũctꝭ effi
ciant vitijs abſolutos. Per.

NReſta dñe pᷣcibꝰ
nris cũ exultatiõe puen
tũ:vt quoꝝ diẽ paſſiõis annua
vuot qe recolmꝰ ẽt fidei cõ
ſtãtiã ſubſequamur ꝑ.

ota ppli tui queſumꝰ dñe
ꝓpitiatꝰ intende:⁊ quoꝝ nos
tribuiſ ſolenma celebꝛare:fac

gaudere ſuffragis.p.

XFaudi oñe pces nr̃as.et
ſcõꝝ tuoꝝ quoꝝ feſta ſo/

ſolẽnii celebꝛamꝰ ↄtinuis fo/

ueamur auxilijs.ꝑ.
Nos aũt gloꝛiari.⁊c̃.

Eꝰ ꝗ mira crucis my⸗
ſteria ĩ brõ frãcilco ↄſeſ/
ſoꝛe tuo multifoꝛmiter demõ
ſtraſti:da nodis qͥs deuotiõis
ſp exẽpla ſectãi ⁊ aſlidua eiꝰ

dẽ crucis meditatiõe muniri.

Frẽs:mihi autem abſit.

Os iuſti. Alla.v. O pr̃iarcha

pa pex. Ab⸗ *
Qui vult vẽire pꝰ m̃.

o. Veri
tas mea ⁊c̃.
A dſit nobᷣ qs dñe hu xpᷣe be
atiſſimi pris nr̃i rrãciſci pia hu
milis ⁊ ðuota ſupplicatic:ĩ cu/
ius carne pᷣrogatiua mirabili
paſſiõis tue ſacra ſtigmata re
nouaſti ꝑ. qui vlt veire
Fe m̃ abneget lemetipſũ ⁊ tol
at crucẽ ſuã ⁊ ſequatur me.
5ps Epiĩ ne ðs.

ꝗ frigeſcẽte mũdo.ad inflam

mãcdũ coꝛda nra ĩ carne briſſi/

Hoitſeo
fcauido
müini
nionan
lyſpectuſcctw⸗
ſrsimnkaz⸗
tt. a
Arob ocy
mutrni
lſte ui enn
ſlinimt dnn
gentt ſinigd⸗
Whoͤginpeni ſpn

ſwebit ſe ceanns
niplcrbüin dono
gunuaidü manen
yeniggtem an

.
NN EIWNENE

CTum WWXN

2

tn” M

4 ,
ar bass kas tu

uiii

mi pr̃iſ nr̃i frãciſci paſſiõiſ tue
ſacra ſtigmata renouaſti.ↄce/
de ꝓpitiꝰ vt eiꝰ meritis ⁊ pᷣci/
bᷣ dignos fryctꝰ pñe faciaʒꝰ.

Qui vinis,

Do ãt ſiẽ oliua fructi
ficaui ĩ domo dñt ſpe
raui ĩ mia di m̃i:a ex/
pectabo nom̃ tuũ qm̃ bonũ ẽ
ĩ ↄſpectu ſcõꝝ tuoꝑ.ꝰ Quid
glaris iĩ malitia:ꝗ potẽs es ini/
gtate. Gla.
A nob̃ qs ops ðs.vt bti
mathei apli tui ⁊ euan/

gelne d pᷣuenimꝰ veneran

ſolẽnitas:⁊ ðᷣuotiõeʒ nobis
augeat ⁊ ſalutẽ. ꝑ.pa. Be⸗
at? hõ g inuenit ſapientiam.

uſtꝰ vt palma
floꝛebit.ſiẽ cedrus libani mul/
tiplicabit in domo dñi. . Ad
annũciãdũ mane mĩam tuam
⁊ veritatem tuam ꝑ noctem.

N illo tꝑe.Vidit ihs pu
blicanũ noie leui:ſeden
theʒ ad theloneũ ⁊ ait illi.Se
quere me.Et relictis oĩbꝰ ſur
gẽs ſecutꝰc eũ.Et fecẽ eisuiui
um magnü leui ĩ domo ſua.⁊

erat turba multa publicanoꝝ

⁊ alioꝝ qui cum illis erant diſ/
cumbentes. Et murmurabat

phariſei ⁊ ſcribe eoꝝ.dicentes

ad diſcipulos eiꝰ. Quare cum
publicanis ⁊ peccatoꝛibꝰ mau
ducatis ⁊ bibitis: Et rñdens
ips dixit ad illos: Non egent
qui ſani ſunt medico ſʒ ꝗ male
habẽt. Mõ.n.veni vocare iuj/
ſtos ſʒ ꝑpeccatoꝛes ad peniten
tiã. Oſer. Ola ⁊ honoꝛe co⸗
ronaſti eũ ⁊2ſtituiſti eũ ſr oꝑa
manuũ tuaꝑ dñe.
Poſtolice reuerẽtie cul
men offerimꝰ ſacris my
ſterijs ibuendũ.pᷣſta qͥs dñevt
bti mathei euangeliſte ſuffra
gi⸗ cuius natalitia puenimus
cplebſtua ſemper ⁊ ſuavpo
ta depꝛomat.⁊ deſiderata per
dñe in capite eius coꝛonam ð
lapide pꝛecioſo.
N Eati mathei euangeliſte
qs dñe ſupplicatione pla
catus.⁊ veniam nobdis tribue
remedia ſempit᷑na ↄcede.ꝑ.

S iuſti meditabitur
ſapientiam. ⁊ lingua
einus loquetur iudici/
uʒ lex dei eius in coꝛde ipfius.
Noli emulari in malignan
tibus, neq; ʒelaueris facien/
tes iniquitatem. ?ꝰ. Gloꝛia pa
tri ⁊ filio ⁊ ſprritui ſancto ⁊

Eati euangeliſte⸗

mathei dñe pᷣcibus adiu/

uemurvt quod poſſibilitaſ no
ſtra non obtinet eius nobis in
terceſſone donetur. p.
Similitudo vulrus quatuoꝛ.

Bitũs vir ꝗ timet dñm.in mã
datis eiuſ cupit nimis.v. Po
tens i terra erit ſemen erꝰ ge/
neratio rectoꝝ bñdicetur.Al.
TZe gloꝛioſus apoſtoloꝛum
choꝛus laudat domine.

N illo tpe. Nidit iſs ho
mineʒ ſedẽtẽ ĩ theloneo
matheũ noĩe:⁊ ait illi.Seque/
reme.Et ſurgẽs ſecutꝰ ẽ euʒ.
Et fem̃ eſt diſcũbente eoĩ do
mo.ecce multi publicani v pec
atoꝛes venientes:diſcumbe⸗
baãt cũ ihu ⁊ diſcipulis eiꝰ. Et
vidẽtes phariſei: dicebant di
ſcipulis eius. Quare cũ publi
canis ⁊ pccõꝛibꝰ mãducat ma
giſter vr: At ihs audiens ait.
MNõ eſt opus valentibus me/
dicus ſed male habentibꝰ. Eũ
tes aũt diſcite:ꝗd eſt miaʒ vo
lo ⁊ non ſacrificium. Nõ enim
veni vocare iuſtos ſed pecca/
toꝛes. Offerto. Poſniſti dñe
ſuꝑ caput eiꝰ coꝛonam de lapi
de pcioſo vitam petijt a te et
Inbuſti ei allelupa

⁊ plicationibus apoſtoli⸗
cis beati mathei euangeliſte:
queſumns dñe eccleſie tue cõ
mendetr᷑ oblatio.cuius magni⸗

ſicis pᷣdicationibꝰ erudit.per.

Mdagna ẽ gla eius in ſa
lutari tuo.glam ⁊ magnum de
coꝛeʒ impones ſuper euʒ dñe
Erceptis dñne
ſacram̃tꝭ beato matheo
apoſtolo tuo ⁊ euãgeliſta iter/
eniente depcamur: vt que p

eius celebꝛata ſunt gla. nobis

pꝛoficiant ad medelam. Per.

Nnue queſumus omni⸗/
potens deus vt ſcõꝛum
martyrum tuoꝝ mauritij ⁊ ſo
tioꝛum eius nos letificet ſeſti/
ua ſolennitas:vt quoꝛum ſuf/
fragijs nitimur:eoꝝ natalitijs
Eſpice queſumus domi
ne munera que in ſcõꝛũ
martyꝝ tuoꝝ mauritij ⁊ ſotio
rũ eiꝰ ↄmemoꝛatione deferi⸗/
mus ⁊ pᷣſta:vt quoꝛuʒ honoꝛe
ſũt grata.eoꝝ nobis fiãt ĩter/
Eleſtibus refecti ſecra/
. mentis ⁊ gaudijs. ſuppli
ces te rogamus domine / vt
quoꝛum gloꝛiamurtriumphiſ
pꝛotegamur auxilijs. Per.

Eaormum
iuſtinenos
conrinvata hic
ſinis propinns
—
ionan Per.
Urn ti⸗
devotionis
gnet pngrüſm
honore iuſtor do
mte miſeriem
Peſta obs
domine geſt
cedennbus ſamcm'n
nor iſtirrta
zum mente apuam

nentin ſeculuz ſnn
ltete inſtiin donmn
decet collaudanoo
lama fllo.
Belagreſem
is vt qui ſane
ſſfner dammnit
Emngn anctsna
ſuserpineneſſcn
beenur Per.

mmvennt iuſtit diy⸗

dà Hu E
„W mai
EN
m Drmmöl
4 T
, wttr

1
*
2
.1

Eatoꝝ martyrũ cypꝛiani
iuſtine nos dñe foueãt
continuata pꝛeſidia:quia non
deſinis pꝛopitius ĩtueri:quos
talibus auxilijs cõceſſeris ad/
iuuari. Per.
Anera tibi důe noſtre
deuotionis offerimus:
que ⁊ ꝓ tuoꝛũ tibi grata ſint
honoꝛe iuſtoꝝ:⁊ nobis ſaluta/
ria te miſerãte reddãt᷑. Per.
Meſta nobis
domine queſumus iter/
cedentibus ſanctꝭ tuis cypꝛia
no ⁊ iuſtia:vt que oꝛe ↄtigiʒꝰ
pura mente capiamus. Per.

Apientiã ſanctoꝛum
8 narrent populi 1 lau/
des eoꝛum nunciet ec
cleſia:nomina autem eoꝛũ vi/
nent in ſeculuʒ ſeculi. Ex
ultate iuſti in domino: rectos
decet collaudatio. . Gloꝛia
patri ⁊ filio.
Neſta queſimus ops ð
us · vt qui ſanctoꝝ tuoꝛũ
coſme ⁊ damiani natalitia co/
limus:a cunctis malis uninen
tibus eoꝝꝑ interceſſionibus li/
beremur. Per. Cla/
mauerunt iuſti ⁊ ðns exaudi/

uſt eos:⁊ ex oĩbus tribulatio/
nibus eoꝛũ liberauit eos.
Juxta eſt dñs his qui tribula
to ſunt coꝛde et humiles ſpũ
ſaluabuntur. Alla. v. Hec ẽ
vera fraterni aſque uicit mũ
di crimina:xpᷣm ſecuta eſt in⸗/
clyta:tenens regna celeſtia.
Gloꝛiabunt i te oẽs
g diligunt nomẽ tuum: qm tu
benedices iuſto:dne vt ſcuto
bõe volũtatꝭ tue coꝛõaſti nos
Anctoꝛũ
tuoꝛũ nobis dñe pia non
defit oꝛatio:que ⁊ munera no
ſtra conciliet:⁊ tuam nobis in
dulgentiam ſemꝑ obtineat ꝑ.
Poſuert moꝛtalia ſer
uoꝝ tuoꝝ dñe elcas volatilioꝰ
celi carnes ſcõꝝ tuoꝛũ beſtijs
tre.ſcðʒ magnitudinẽ bꝛachij

tui poſſið filios moꝛti pũitox:

NKotegat
dñe queſumꝰ populum
tuũ:⁊ participatio celeſtis in/
dulta conuiuij:⁊ depᷣcatio col

lata ſanctoꝝ. Per.
Enechcite dnʒ oẽſan
b geli eiꝰ potẽtes vir /
tute ꝗ facitis vᷣbũ eiꝰ

ad audiẽdã vocẽ ſeꝛmonũ ei⸗
Benedic aia mea domio
⁊oinnia que iĩtra me ſunt nõi
ſancto eius. Gloꝛia patri.
X V

Eus qui mir⸗
oꝛdine angeloꝝ miniſte/
ria hoiumq; diſpe ſas: ↄcede
ꝓpitius vt ꝗbus tibi miniſtrã
tibus ĩ celo ſemper aſſiſtit:ab
his ĩ terra vita nr̃a mũiat.p.

N diebus illis. Signifi⸗
cauit deus que opoꝛtet
fieri cito:loquens per angelũ
ſuum ſeruo ſuo iohanni ꝗ te/
ſtimouiũ ꝑhibuit veꝛbo dei.
teſtimoniũ ihu xpᷣi quecũq; vi
dit. itũs ꝗ legit ⁊ ꝗ audit x
ba ꝓphetie huius ⁊ ſeruat ea
que ĩ ea ſcripta ſunt. Zempꝰ
eni pꝛope ẽ. Johãnes ſeptem
ecclijs que ſunt in aſia:gratia
vobis ⁊ pax ab eo qui eſt et g
erat ⁊ ꝗ venturꝰ c. Et a ſeptẽ
ſpiritibus ꝗ ĩ ↄſpcũ thꝛoni eiꝰ

unt: a ihe ſu xpo ꝗ ẽ teſtis fi

delis pmogenitꝰ moꝛtuoum
⁊ pꝛinceps regum terre.Qui
dilexit nos:⁊ lauit nos a pec/
catis niis ĩ ſanguĩe ſuo
Bñũdicite dñm oẽs ãgeli eiuſ
potentes vᷣtute ꝗ facitis vpũ
eiꝰBñũqdic aia mea dno:⁊
oĩa iterioꝛa mea nomẽ ſãctuʒ
eiꝰ. Allelinas. Sancte mi/
chael archãgele defẽde nos ĩ

pꝛelio vt nõ ꝑeamꝰ ĩ tremdo

iudicio. Alleluiag. Cocuſſũ

Emare ⁊ ↄtremuit terr : vbi
archangelus michael deſcen
debat de celo. Alla v. Qui
facit angelos ſuos ſpiritus:⁊

miniſtros ſuos flãmam ignis.

Nillo tpe.Acceſſerunt
diſcipuli ad ihᷣm dicẽtes
Quis maioꝛ ẽ i regno celoꝑ:
Et aduocans ihs paruulũ ſta
tuit eum iĩ medio eoꝝ ⁊ dixit.
Amen dico vobis:niſi ↄuerfl
fueritꝭ ⁊ efficiammi ſicut par
uuli:non intrabitꝭ i regnũ ce/
loꝛũ. Quicũq; ergo humilia/
uerit ſe ſicut ꝑuulus iſte.hic
maioꝛ ⁊ in regno ce loꝝ. Et ꝗ
ſuſceꝑit vnũ parnulũ talem ĩ
nomine meo me luſcipit.Qui
at ſcãdaliʒauerit vnũ ð puſillł

iſtis q ĩ me credũt expedit ei.

vt ſuipendat᷑ mola afinaria in
collo eꝰ.⁊ demergat᷑ ĩ ꝓfũdũ
maris. Ne mũdo a ſcandalis.
Neceſſe ẽ.n.vt veniãt ſcãda
la.NHerũtũ ve hõi illi ꝑ quem
ſcandalũ venit.Si autem ma

nus tua vel pes tuus ſcandali
zat te:abſcide eũ ⁊ ꝓijce abs

