j

Y. Juftus germinabit ficut lilium.

rum, &c.

Ia

E. Et florebit in eternum ante

Et fe celebretnr in Quadrapefrma,

1j

Dominum.

t etiam commemoratio Feria.

e

im

CUA v,r.vw»,,,,)

n

[

;

E

e

a —

d LA ia A N NSEIT

i

o

N

— du d d E. ii

— ——

p od Lt i

RESPONSORIA

pROTIXS

MATUTINORUM

Communi Martytum, Confefforum & Virginum

De Comunt unius Martyns.

In, L, N

urno,

in Inwgüm x?ecn: illum

Bs

p &

cuflodivit eum àb ini-

I. Ifte fan

s pro lege Dei

fui ertavit ufq; ad mortem, & à

micis, & Ài fedu&oribus tutavit

verbis i 1mpxorum non timüit: E

illum:s. Et dedit illi claritatem

eeternam,

Fundatus enim erat fupra firmam

petram, -

Def'ccndxtq, cum illo in fo-

Iíte eft qui contempft vi-

veam & in vinculis non dere-

tam mundi, & pervenit ad czle-

Eunudatus.

liquit eum. — £* dedit ili,

flia regna.

Defiderium anime ejus

Juftus germinabit ficut

tribuifti ei Domine: i. Et volun-

lr

lxlg&m -

Et florebit in ætemum

tate labiorum ejus non frauda-

ante Dominüm.

fti eum.

Plantatus in domo Domi-

Quoniam prevenifti eum

ni,in atriis domus Dei noftrl. Et

in Benedu&xonlbus dulcedinis ;

floreb:t,

pofuifti in capite. ejus coronam

Ifte cognovit )ufhna,

de laplde pretiofo. .Er voluntate,

& vidit mirabilia magna , & ex-

Stolà jucunditatis in-

oravit Altiffimum:sg; Et inven-

du'ft eum

Dommus

Et coro-

tus eft in numero fanctorum

nam pulchritudinis pofuit fuper

Ifte eft qui contempfit vi-

caput ejus.

tam mundi, & pervenit ad cale-

Cibavit illum Dommus

Et inventus.

ftia regna.

gf

itee & intelletüs, & aquá

Pofuit coronam capiti

fapientiz falutaris potavit lllum.

meo,

/ circumdedit me' vefti-

Et corogam.

Pofuifti Domme fu«

mento falutisgg Ad expugnan- -

das gentes, & omnes inimicos,:

pe*ï caput ejus coronam de lapl-

judica Domine nocentes

de pretiofo ;

Vitam petiit à te,

& tribuifti ei in fzeculum fzeculi,

mc, expugna lmpugnantes me:

apprehende arma & fcutum: &

Defiderium animz ejus tri-

exurge in adjutorium mihi. 247

bg'ïh ei

, & voluntate labiorum

loria,

Ad 6X«

expugnandas,

ejus non fraudafti eum. .. 7/i. itam,

pugnandas,

G loria, Z'itaza

^

Ia

Commune unius Mart.

n lII NoGtino.

in benedi&ionibus dulcedinis;

1j. 1X, Corona aurea fuper ca-

pofuifti in capite' ejus coronam

de lapide pretiofo.

Ozznia,

put ejus: * Expreffa figno fan-

&itatis, gloria honoris, & opus

$; XIÀ, Beatus vit, qui fuf-

fortitudinis.

N

fert tentationem ; quoniam cüm

&

*

Quoniam prevenifti eum

probatus fuerit, accipiet coronam

in benedi&ionibus dülcedinis,

vite, * Quam repromifit Deus

pofuifti in capite ejus coronam

diligentibus fe.

de lapide pretiofo. Expref[2.

$, Hicaccipiet benedictionem

à Domino, & mifericordiam à

»X, Hic eft vere. martyr,

qui pro Chrifti nomine fangui-

Deo falutari fuo. Qzam repromi-

nem fuum fudit: : Qui minas

fft- Gloria Patri,

Quam reprae

judicum non timuit, nec terrenze

mifit,

dignitatis gloriam quafivit, fcd

ad caleftia regna pervenit,

De Communi um'us & plurimoe

zum Martyrum tempos.

$, Juftum deduxit Dfís pee

vias re&tas, G oftendit illi reg-

re Pafchali.

Z

In Z No&urno

num Dei, Qx&i minas

*;, l, Beatus vir qui metuit

Segquens s. dicitur poft dect-

mam Le&. Feftorum duodecim

Dominum, alleluja. ** In manda-

e i

af

Le&. quando in propriis locis

tis ejus cupit nimis, alleluja, al-

fignatur: vel poft fecundam in

leluja, alleluja.

Feíto trium Le&. in quo tamen

y. Gloria & divitiz in domo

fi occurrat. Officium. duplex aut

ejus, & juftitia ejus manet in fz«

culum fzculi. Z ezazdatis,

femidupl. poft. duodecimà Le&.

de eo recitatam, ipfum adhibe-

$j IL Triflitia veftra, allelu-

tur Reí(oonforium,

ja: * Convertetur in gaudium,

Rj

omine prevenifti eum

alleluja , alleluja.

in benedi&ionibus dulcedinis, 5*

$. Mundus autem gaudebit,

Pofuifli in capite ejus coronam

vos veró contriftabimini, fed tri-

de lapide pretiofo.

ftitia veflra. Convertetar.

, Vitam petiit à te, & tribui-

; 11 $, Pretiofa in confpectu

füi ei longitudinem dierum in

Domini, alleluja. ?* Mors fan&o-

fzculum fzculi. Pofzifi.

rum ejus , alleluja.

, XI, Glorià & honore co-

y, Cuftodit Dfis omnia offa

ronafti eum Dfje, & conftituifti

eorum, unum ex his non conte«

eum füper opera manuum tua-

retur, Z4ors fanitorum.

rum: :& Omnia fubjecifti füb pe-

27, IV, De ore prudentis pro«

dlbus ejus.

cedit mel, alleluja: dulcedo mel«

y, Quoniam pïæveniüi eum

lis eft füb ;ingda ejus, alleluja :

a

x

^

Comm, Mart. cemp. Paích,

Favus diftillans labía ejus, alle-

& X« Candidi fa&i funt Na«

luja, alleluja.

zarzei ejus, alleluja: fplendorem

» Sapientia requiefcit in cor-

Deo dederunt, alleluja : ^* Et fi-

de ejus, & prudentia in fermone

cut lac coagulati fünt, alleluja,

oris illius. Zavzs, GCloria. Favzr.

alleluja.

In 11 Nofturne,

f*; Candidiores nive, nitidio-

?. V. Lux perpetua lucebit

res la&e,rubicundiores ebore anti-

fan&is tuis Dfie: * Et aternitas

hiro pulchriores. E* ficut.

temporum , alleluja , alleluja.

qug:z fa

*

L Fulgebunt jufii ficut

ä

P« Latitia fempiterna erit fu-

liBum: ?* Er ficut rofz in Jeri-

per capita eorum: gaudiü & ex-

cho florebunt ante Dominum, al-

ultationem obtinebunt, E «rer-

lcluja.

AZilas,

?« Jufli autem in perpetuum

$, VT, fn fervis fuis, allelu-

vivent ; & apud Dominum eft

ja; * Confolabitur Deus, alleluja.

merces eorum. — Er ficur.

3« Judicabir Dominus popu-

37. XIIL. Gaudete jufti in Do-

]um fuum, & in fervis fuis, Coz-

mino, alleluja: * Re&os decet

folabitur.

collaudatio, alleluja, alleluja.

z;, VIY. Filiz Jerufalem , ve-

Y« Cantate ei-canticum no-

nite & videte Martyres cum co-

vum: bene pfallite ei in voci-

yonis;

bus coronavit eos Do-

(ä:li

feratione, Keifos, Cloria, Redlos,

mipus

In die folemnitatis &

latitiz , alleluja.

-

De Communi plurimertm Mar-

tyrum extra tetpus Pafchals;

.XY». Quoniam confortavit feras

In I; No&utno,

portarum tuarum, benedixit fi-

lios tuos in te. Zz die.

3/: l« Abfterget Deus omnem

35 VITI, perabitur juftus in

lacrymam ab oculis fan&orum :

Domino, & fperabit in eo: &

& jam non erit amplius neque

Jaudabuntur, " Omnes redi cor-

luctus, neque clamor, fed nec ul-

de, allelujá , alleluja,

]us dolor:

* Quoniam priora

f!

?« Letamini in Domino, &

tranfierunt,

exultate jufti, & gloriamini, Ozz-

* Non efürient, neg; fitient

scs, Gloria. Osmnes.

amplius, neque cadet fuper illos

In IIYI, No&urto,

ullus eeftus. Quoziam.

lob oedi

9

X IX, Ego fum vitis vera, &

Viri fan&i gloriofum

vos palmites:

Qui manet in

fanguinem fuderunt pro Dío,

me, & ego in eo, hic fert fru&um

amaverunt Chriftum in vita fu

k:

multum, alleluja , alleluja.

imitati funt eum in morte füa:

74 Sicut. dilexit me Pater, &

Er idco coronas triumphales me-

ruerünt,

d

€go dilexi yos. Qei,

g* Unus

a

!

ïl

-

€ommune plar. Mart.

3- tInus fpiritis, & una fi-

refpe&tus illorum : * Quoniam

eis. Ef ideo.

donum & pax eft ele&is Dei.

deä; ewgn

Tradiderunt corpora

* Qui confidunt in illam,in-

opter Deum ad fuppli-

telligent veritatem : & fideles in

Cia:

fua P

Et meruerunt habere co-

dile&ione aquiefcent illi. Qxo-

ronás perpetuas.

niam.

3.

VH Certamen magnüm

* [fti funt, qui venerunt ex

magna tribulatione, & laverunt

habuetunt fan&i Dei: tranfierunt

per igne

aquam , & falvi fa-

ftolas fuas in fanguine Agni, Er

rä(&

&i funt

:

Et coronas accepe-

runt à Domino Deo.

mg;:efæt.&n&ï per fidem vice-

runt regna: operati funt jufti-

* Immania enim pro Chrifto

tiam, adepti funt promi(fion

in fuis corporibus

rtulerunt

v

j

[

& fortes fa&i funt in bello:

tormenta, £E corouas.

,lgria. Et

Omnes teftimonio fidei probati.

[-]

P h. IIb Nofuti

Caítra verterunt. extero-

yum: €

gaverunt aciem gladij.

3/. 1X,

Propter teftamentam

Qmnes,

loria. Ovze»,

Domini, & leges paternas, fan&i

Dei pc

icerunt in amore frater«

In If, NoGurno,

nitatis? Quia unus fuit femper

M. V. ganai tui Dfie mirabile

fpiritus in eis, & una fides.

eonfecuti. fünt iter, fervientes

* Ecce quàm bonum & quàm

i

receptis tuis, ut i.nväcqni

rentur

jucundum habitare fratres in u-

E.

Terra

num

Uia,

illefi in aquis validis:

Rj

apparuit arida: & in Mari rubro

« San&i mei, qui in car«

via fine impedimento.

ne pofiti, certamen habuiftis :*

* Quoniam percuffit petrám,

Mercedem laboris ego reddam

.

& fluxerunt aqua, & torrentes

vobis.

yerunt. Zerra,

V* Wenite benedicti Patris mei,

E

*

Verbera carnificam

percipite re

num, ZJercedem,

non timuerunt fancti Dei

mo-

equens

. dicitür locó práe

&

rientes pro Chrifti nomine?

. Ueced. poft, X. vel II Leà. in fefto

hzredes fierent in domo Domini, plur. Mart. fratrum, quando in

* "fradiderunt corpora fua propriis locis afbgnatur. Et fi

ntingat*X I I Lect, in officio

propter Deum ad füpplicia, U£*?

b«redes.

II. Le&. poni de aliquibus jam

RA

L. Tamquam aurum n di&is fau&is, turic dicitur poft

ï

fornace probavit ele&os Domi- X 11. Lc&.

nus & quafíi holocaufti hoftiam

B.

- Hac eft vera fraternitas,

ari cer-

accepit illos: & in tempore cri/t qua rquum potuit viol

- tamis

3

:

Commune Confcff. Pont,

i

fl

tamine, qui effufo fanguine fc-

fuum con

frmavit füper 'ca,,pug

cuti funt Dominum:

Contem-

ejus. Zdeo,

nentes aulam regiam , pervene-

3111 Juravit Dominus &

li

runt ad regna caeleftia.

non ponitebit eum: * Tu es fa-

» Ecce quàm bonum & quàm

cerdos in eternum fecundüm or-

jucundum habitare fratres in u-

dinem Melchifedech.

num., Coztemnueztes,

þ.

y.

Dixit Dominus Domino

n

832. XIG

Corpora San&Gorum

meo, fede à dextris meis, 7z e;.

Fl

in pace fepulta funt,

Et no-

X). IV, Ecce vere Ifraelita, in

&

mina eorum vivent in genera-

quo dolus non eft.inventus: qui

tionem & generationem.

probatüs repertus eft facerdos

j)

» Sapientiam fan&orum nar-

magnus: * Juxta ordinem Mel-

ji

rent populi, & laudem eorum

chifedech. .

/

pronunciet omnis Eccle

Y* Statuit ei Dominus tefta-

HOImind,

,üa';, Et

mentum fempiternum , & dedit

2^ XIL Juftrorum animz in

illi facerdotium magnum, 5x«

manu Dei funt, & non tanget

14, G loria. uxta,

ilos tormentum mortis.

Vifi

In II Nofturno,

*

Inveni David fervum

funt oculis infipientium mozi ;*

E. V.

Illi autem funt in pace.

meum,; oleo fan&üo meo unxi

$. Deus tentavit illos, & in-

eum s;

Manus enim mea auxi«

venit eos dignog fe. .Uj astem.

liabitur ei.

-

G ]oria. Jlli aszem,

Y., Nihil proficiet inimicus in

eo, & filius ini

De Communi Confefforis Pon«

quitatis non ngce-

tificis.

bit ei.. Z/azus.

Fga ïva

Pofui adjutorium fu-

In I, No&urne,,

per potentem , & exaltavi ele&ü

W^I, Eugeferve bone & fide-

de plebe mea:* — Manus enim

Jis, quia in pauca fuifti fidelis,

mea auxiliabitur ei.

fupra multa te conftituam ; *

Y, InveniDavid fervum meü,

Intra in gaudium Domini tui.

oleo fancto meo unxi eum. 'Zl:/!a-

nü;.

$.

Domine quinque talenta

tradidifti mihi, ecce alia quings

x VII,

Ifte eft, qui ante

fuperlucratus fum.. Zziza.

Deum magnas virtutes operatus

*.Il1. Ecce facerdos magnus,

eft, & omnis terra Do&rinà ejus

qui in diebus fuis placuit Deo*

repleta eft

Ipfe intercedat pro

Idcó jurejurando fecit illum Do-

peccatis omnium populorum,

minus crefcere in plebem fuam.

X

Ifte eft qui contempfit vi»

€*.. Benedi&ionem omniü gen-

tam mundi, & pervenit ad cale-

tium 'dedic illi, & teftamentum

ftia regna, Ipfe intercedat,

* VIIT,

Commune Conf Pönt,

*« Vinculis carnis abfolutus,

m VIIE Juftü deduxit Do-

minus per vias recas, & oftendit

talentum fibi creditum Domino

fuo duplicatü reportavit. Zz illa,

illi regnum Dei, & dedit illi

fcientiam fanc&orum : ?* Hone-

3/. XII, Elegit te Dominus fa-

flavit illum in laboribus fuis.

cerdotem fibi: * Ad facrifican-

f;, Cuflodivit eum ab inimi-

dum ei hoftiam laudis.

€is, & à fedu&oribus tutavit il-

$. Immola Deo facrificium

lum. Hozeflavit, Gloria. Hone-

Jaudis, & redde Altiffimo vota

ffavit,

tua. 44d facr, Cloria, 244 faer,

In YI3, No&urmo,

Be Commun! Confefforis non

*5 1X, Amavit eum Domi«

Pontificis.

nus, & ornavit eum: ftolam glo-

In I, No&urno,

rie induit eum:. ^* Et ad portas

paradifi coronavit eum.

3j. I; Éuge ferve bone & fidee

JX, Induit eum Dominus lorí-

lis,quia in pauca fuifti fidelis, fu»

cam fidei, & ornavit euin.. Ér 44

pra multa te conftituam:

In-*

pvrtm.

tra in gaudium Domini tui,

*/, X5 Sint lumbi veftri pre-

$. Domine quinque talenta

einc&i, & lucernz ardentes in ma-

tradidiiti mihi, ecce alia quings

nibus veflris. ^* Et vos fimiles

fuperlucratus fum. Zztra.

hominibus expectantibus Domi-

Xj ET. Juftus germinabit ficut

num fuum , quando revertatur à

liltum: ^*Ec flofebit in &ternum

nuptiis.

ante Dominum.

$« Vigilate ergo: quia nefci-

$^s Plantatus in domo Domi-

tis quà horá Dominus vefler ven-

ni, in atriis domus Dei noftri,

turus fit. Er vor.

E: fiorebit.

.

Si fuerit Do&tor, dicitur fequens

Xf TTE Ifte cognovir juftitis,

$^. In medio Ecclcfize aperuit

& vidit mirabilia magna, & exo-

os ejus: ^*5 Et implevit eum Dfis

ravit Altiffmam: Sä'Et inventus

fpiritu fapientiae & intelle&tüs.

eft in numero fan&torum.

?, Jucunditatem & exulta-

$. Ifte eft qui contempfir vi-

tionem thefaurizavit fuper eum.

tam mundi, & pervenit ad cele-

Et implevit,

flia regna. Et izventas.

-

X

&/. XCX, Ifte fan&us digne in

€&, IV. Domine pravenifli

memoriam vertitur hominü, qui

eum in benedi&ionibus dulcedi-.

ad gaudium tranfiit Angelorum :

nis: *Pofuifti in capite ejus co-

uoniam in hac peregrinarione

roham de lapide pretiofo.

í

o

lo corpore conflitutus, cogira-

3/, Vitam petiit à te, & tribui-

——«

tione, & aviditate: " In illa -

fli ei Domine, Pefzifi, CLoria,

terna patria converfatus eft, -

Pofaifi,

In

ä

Commune Conf. non Pont,

In YIZ, No&nsne,

à

omni opere malo, & permanens

* V. Honeflum fecit illum

Dominus, & cuftodivit eum ab

in innocentia fua. pfe iztercedat.

XA X5 Sint lumbi veftri prae-

inimicis, & à fedu&oribus tuta-

cin&i, & lucernz ardentes in-ma-

vit illum : ** Et dedit illi clarita-

nibus veftris: ** Et vos fimiles

tem aeternam.

hominibus expectantibus Domi-

$. Juftum deduxit Dominus

num fuüum, quando revertatur à

per vias rectas, & oftendit illi

nuptiis.

— —— —

regnum Dei. E: dedit.

y» Vigilate ergo, quia, nefci-

X Vl Amavit eum Domi-

tis, quà horá Dominus vefter

nus, & ornavit eum, ftolam glo-

venturus fit, Er vor.

rie induit eum: * Et ad portas

$i fucrit Doctor, dicitue

paradifi coronavit eum,

-

2 In medio Ecclefie aperuit

WE

Ya Induit eum Dominus lorí-

os ejus: ** Et implevit eum Dfs

cam fidei, & ornavit eum. £: a4

fpiritu fapientize & intelle&üs.

oftas.,

$, Jucunditatem & exulta-

X VIE Ifte homo . perfecit

tionem thefaurizavit füper eum,

omnia quz locutus eft ei Dcus,

Et implevit.

& dixit ad eum : ingrederc in re-

Ej

!;, Beatus vir qui inven-

quiem meam: * Quia te vidi ju-

tus eft fine macula, & qui poft

flum coram me ex omnibus

aurum non abiit, nec fperavit in

gentibus,

thefauris pecuniz: ?* Ideà ftabi-

Y'» Ifte eft, qui contempfit vi-

lita funt bona ipfius in Domino,;

tam mundi, & pervenit

'addcæle-

$^ Potuit enim tranfgredi, &

fia regna.

uia,

non eft tranfgreffus, facere mala,

——

5X. VIIL Defiderium anime

& non fecit. - /deà.

ejus tribuifti ei Domine: * Et

W.XIL O beati viri N, fan-

voluntate labiorü ejus non frau-

&a preconia! Ó inzftimabilis di-

dafti eum.

lectio charitatis! qui dum fzculi

$, Vitam petiit à te, & tribui-

pompam contempfit: ** Eterpge

fii ei Domine. £: volaztate. Glo-

vitze conjuncus eft,

ria. Er voluztate,

$; Cui vivere Chriftus fuit, &

Tn III. No&utne,

mori lucrum. £terze,

3. I X. Ifle eft; qui ante Deum

Eterna,

GOU&.

magnas virtutes operatus eft, &

De Communi Virginum,

de omni corde fuo laudavit Do-

-1n 1. No&urno,

minüm: "* Ipfe. intercedat pro

2/, I Veni fponfa Chiifti, ae«

peceatis omnium populorum.

cipe coronam , quam tibi Domi-

*, Ecce homo fine querela,

nus praparavit in zrernum: pro

verus Dei cultor, abftinens fe ab

cujus amore fanguinem tuum fu-

difti:

|

4

—

" Conimune Vizginum.

A

L]

z

difti:** Et cum Angelis in para-

ne tuà ifiten:

de, pïor þe.rämproc-ede,

difum introifti.

& regna. Et deducet.

L

y , Dilexifti juftitiam, &

$, Veni ele&a mea, & poham

in te thronum meum: quia con-

odilä

i iniquitatem : 3 Proptereà

f

cupivit Rex fpeciem tuà, Ez eun.

unxit te Deus, Deus tuus oleþ

]eetitize.

l

; $i non fuerit Mart

, Propter veritatem, & man-

y1 , dicitue ,.

(

fequens .

fuetudinem , & juftitiam. Propt

1

terea, .

-"mwu Veni ele&ta mea; & pothiam

in te thronum meum: x: Quia

. vIj, Prüdentes virgines

l

concupivit Rex fpeciem tuam.

aptate veftras lampades: z« Ecce

!

. Specie tuà, & pulchritudi-

fponfüs venit: exite obviam ei.

'ne tuá intende, profpe"rþ procede,

Medià autem nocte clamor

5

»

& regna. . Oxia.

fagtþtïs

eft. Ecce.

:

a( If Diffufa eft gratia in la-

, VIIL Afferentur Regi vir-

biis tuis:3* Propterea benedixit

gines poft eam, proximze ejus: sj

l

te Deus in eternum.

Afferentur tibi in latitia & ex-

(

y, Specie tuá, & pulcbritudi-

ultatione.

|

ne tuá intende, profperé procede,

, Specie tuà, & pulchritudi-

& regna. Propterea.

ne tuà intende, profperé procede,

». IIT, Specie tuá, & pulchri-

& regna. ZAfferentar. elor. Affer,

tudine tuàá: 3* Intende, profpere

Tn I TT, No&urne,

; proced

e, & regna.

Diffufa eft gratia in labiis

,Yx, Hec eft virgo fapiens,

'tuis$; propterea benedixit te Deus

quam Dominus vigilantem in-

in eeternum. Zerende.

venit, qua acceptis lampadibus

. Y, Hec eft virdo pru-

fumpfit fecum oleum:s& Et ve-

ens: & - Que veniente fponfo

niente Domino, introivit cum €o

accepit oleum in vafis fuis, & or-

ad nuptias.

matis lathpadibus introivit cum

Medià no&e clamor fa&tus

efti

eo ad nuptias.

cce fponfus venit, exite ob-

y. Hec eft virgo fapiens, &

viam ei, Ef veniente.

?

. Mediá no&e clamor fa-

na dé numero prudentum. Qz«.

G loria. Qz«.

»

us

2&,

:& Ecce fponfus ve*iii;,

exite obviam ei.

" $n IL, No&urnoe

, V, Propter veritatem ,

Prudentes virgines aptate

veïcras

manfuetudinem, & juftitiam: :

lampades. Ecce.

Induit me Dominusg

Et deduccpte mirabiliter dextera

vdit ss

tua-

falutis, & indumento:

. Spscie tuà, & pulchritudi-

latitie circumdedit me, & tan-

L]

quam

&

— A

Comimuuüs non Virginurh,

j

quam fponfam: * Decoravit me & regna, Jstereede, Gloria. u-

coroná.

tercede,

In IL, No&urno,

$. Quafi fponfum decoratum

coronà, & quafi fponfam orna-

£j V. Propter veritatem , &

:reä

1

tam monilibus fuis. Decoravit.

manfuetodinem, & juftiiam: *

* XIL Simile eft regnü ce-

Et deducet te mirabiliter dexe

le

lorum decem virginibus,quae ac-

tera tua.

)«

cipientes lampades fuas: ** Exie-

Y^ Specie tüà , & pulchritudi-

runt obviam fponfo & fponfz.

ne tuá intende, profperé procede,

*, Quinque autem ex eis érant

& regna. É* dedzcet.

I)

fatuze & quinq; prudentes, Exie-

. VL Dilexifti juftitiam, &

CFC

odifti iniquitatetn: * Proptereà

1]

vimt, Oloria, Z-iner:mr,þ

V0l

unxit te Deus, Deus tuus oleo

De Cefvrj nen W'V?;fgïrzumg

latiiiz.

In 1, Noécurno.

Vi[l

Y^. Propter veritatem, & man-

&.1, Veni electa mea, & ponà

fuetudinem, & juftitiam. Prop-

X«

in te thronum meum: * Quia

terea. .

concupivit Rex fpeciem tuam.

», VII, Fallax gratia, & va-

i.

i

$.. Specie tuà, & pulchritudi-

na eft pulchritudo: *. Mulier ti-

ne tuà inrende, profpere procede,

mens Deuns, ipfa laudabitur.

p

& regna. Qnia.

$. Date ei de fru&u manuum

(

:

x.11, Diffufa eft gratia in la-

fuarum, & laudent eam in portis

biis tuis: ** . Proptereà benedixit

opera ejus. 4alier.

te Deus in seternum,

g. VIIT,

Quàm puïcbra— es

! s,

lcbr;xtudi-

f« Specie tuà, & pu

amica meéa, quàm pulchra es &

n-

ne tuà intende, profperé procede,

fuavis, gculi tui columbarum: *

Wj

& regna.. Propterea.,

Abfque eo quod intrinfecüs latet.

U.

.IIf, Specie tuà, & pulchri-

— $. Afitit regina à dextris tuis

2l

tudine tuà: & Intende, profperé

in veftitu deaurato circumdata

procede, & regria.

varietate. Zdb(aue eo. Gloria Pa-

il

, Diffufa.eft gratia in Jabiis

tri, db faue,

«

tuis, proptereà benedixit te.Deus

in eternum.- Zztende.,

. $£n. I IT, NoGutnos

i«

,1V, Pulchra facie, fed pul-

&. IX, Os fnum aperuit fa-

]^

chrior fide, beata esJN. refpuens

pientize, & lex clementiz in lin-

mundum, la&taberis cum Ange-

gua ejus: confideravit femitas

n

lis: ** Intercede pto omnibus

domás fuz: ** Et panem otiofa

:

nobis.

non comedit.

us

d« Specie tuá, & pulchritndi-

$£. Guftavit, & vidit quia bo-

It

na eft negotiatio ejus: non ex-

ld

L tuá intende, profperé procede,

X

tin-

j

La

'na.,;',';

in

AL I A

iuonp ERl

Et venient ad eam omnes gen-

tinguetur in no&e lucerna ejus.

Et pauem,

tes, & dicent, gloria tibi Domine.

55

d

L :ïïü

) Rägnunï—mündï,& om-

$, Wenientes autem venient

nem ornatu

m feculi contempfi

cum exultatione, portantes ma-

j

propter amorem Domini mei Je-

nipulos fuos. Ef veziezf,

fu Chrifti: « Quem vidi, quem

». 111 Benedic Domíne do-

(

amavi, in quem credidi, quem.

mum iftam, quam zdificavi no-

dilexi.

.

z

mini tuo, venientium in loco

nl

Eructavit cor meum ver-

iflo:** Exaudi preces in excel-

Ío folio glorise tuz.

ü

lum bonum: dico ego o

"

ge:a gxca

fi

f

us fue-

pes st

I

regi. Quem.vidi.

$, Domine,

1 converl

Accinx

it foftïtudine

rit populüs tuus, & oraverit ad

lumï»oslf'

uos, & roboravir bra-

fan&uarià cuum.. Exandi preces.

;IV, Terribilis eft locus ifte:

(

chium fuum::& Ideoque lucerna

non eft hic aliud;ni(i demus Dei,

1

ejus non extinguetur in fempi-

ternum.

& porta celi : Veré etenim Do-

Adjuvabit eam Deu

s vultu -

minus eft in loco ifto, & ego ne-

fuo, Deus.in medio ejus, non

Íciebam.

s

commovebitur. /4eo4&e.

$, Vidit facob in fo

mnis fca-

Beata esj;, qua prop.-

lam, fummitas ejus celos tange-

MM n

eB mundum odifti:x Prop-,

bat, & Angelos Dei defcenden-

Saod

feuuv L TSLN NOR ME H

tereà datum eft tibi regnum ca-

tes & afcendentes per eam, & ait,

»

lorum.

Veräf ( loria, Pere.

o

Dilexifli juftiti

ám, & ódi-

$

In 1I. Nofturno,

füiiniquitatem. ropterea, c;lo-

[

tia Patri, Propterea,

. V, Otantibg inloco ifto:c

Dimitte peccata populi tui Deus,

Commune Dedfeationis Ecckéfie,

& oflende eis viam bonam; per

rE

in I. NeGurno.

*

quam ambulent, & da glori-am

-*Yn dedicatione temp

li

in loco ifto.

eze

decanta

bat populus laudém: 5*

$9

5,. Qui regisIfraél intende, qui

de

ducis velut ovem ]ofeph.,,qui

Et in.ore eorum dulcis refona-

bat fonus.

3

fcdes fuper Cherubim.. Digitte.

omus Dämï-

uàm fetuendus

1. Fundata eft d

VAE

ni füpra verticem monrium, &

eFHB

cus ifte ::&

Vere non eft bic

venienr ad eam omnes gentes,

aliud, nifi domus Dei, & porta

Et in ore eorum,

j

cali,

4

'Hec eft domus Domï,rj;i fit-

b

].

*

I

Fundata eft dom

h-

mihi fu

miter zedificata , bené fundata eft

pra verticem montium,&

Fere.

exaltata eft fuper.omnes colleszk

fupra firmgm petram.

$. VIL

p

i

f

;

]n Dedicatione Ecclefíze

. V11, Man? furgens Jacob

. X. Lapides pretiofi omnes

erigebat lapidem in titulum, fun-

muri tui: * Et turres Jerufalem

t

dens oleum defuper, votum vo-

gemmis edificabuntur.

ln

vit Domino:?& Veré locus ifte

Porte Jerufalem ex Saphi-

fan&us efl, & ego neíciebam.

ro & Smaragdo szdificabuntur, &

$, Cumque evigilaffet Jacob

ex lapide pretiofo omnis circui-

!

de fomno, ait. Pere locus.

tus muri ejus. E tarres.

l?

m, ViIZ, Quàm dilea taber-

x;, Benedictus es in tem-

nacula tua Domine virtutü ! con-

plgsz fa

n&o gloriz tuz,quod edi-

cupifcit & deficit anima mea, &

ficatum eft,:s Ad laudem & glo-

In atria Domini.

riam nominis tui Domine.

$, Qui habitant in domo tua

Benedic domá iflam, quam

Domine, in fzeculum fzculi lau-

&e 1äcavi. 4d laudem.

dabunt te. & atria, Qloria, Iw

» XIÓ

Vidi civitatem fan«

]

AiviA,

&am Jerufalem novam defcen-

1

:*

Ia I11. 'Noäammo

dentem de celo, à Deo para-

|P.e

Domus mea domus

tam: $$ Et audivi vocem mag-

|

orationis vocabitur, dicit Domi-

nam de throno dicentem :& Ecce

nus: in ea omnis qui petit, acci-

tabernaculum Dei cum homini-

la

bus, & habitabit cum eis.

pit: & qui quzrit; invenit: : Et

pulfanti aperietur.

$, Et ipfi populus ejus erunt:

"

Petite, & accipietis: quae-

ipfe Deus cum cis erit eorum

rite, & invenietis. £ pulfaati,

Deus. Et audivi, ( loria. .Ecce,

PO OM I'J.S.

"

df

r

V

X

Vil vv

[Ul

Q3

C

Q1

t

w

w'

Gu

J

u

O

&

en

P r d

D odl

Ea

X

Y

T.

IT

ä'(

li

DOA

z

z

.

X 6

jl

NUA

£*

$

RW

X

f

ä

;&Eä

Á

ïclï

[

—

"—

—

AMIONPIOE U

duass

—

——

—

E

P.

————

—— À —

—

——

——

ia a

p N

P

[2

n

7

j

N

wit

v*

Mi

—

a Ó—HÓÓ

— À a

—

——

M iniso - D

——

NG

-

p

L.

M-WM

b

* &i

X

WLS «

$VAm

td

6s

22

"

du

E

E

j2

d

&

-

T^

É p

x

P.

P.

x

i

.

5

-

R

i

-

d

2

s

AUR

t

2

( d

d

a.

E

A.

a

E

M

E

—

T

s

o

3

:

4

z

d

JW.M

f

a

5

m

d

NG

22

PUS

TA

w

z

1

ts

;

4

N

i

)

z

E

,H

d

$i

?

u

VR

A

i

m

d

:

4

d

*fi

E

E

N

d

F

X

1

P

L

d

t

2

8

EX

3

E

Net

at

3

5

ao

-

s

-s

al

OE

24

p

m

EE

s

a

E

.

Ww

E.

"d

s

.

:

,

s

uped

A

P

d

x

2

d

p

-

WE

r

d

di

*

i

A

?

!

T

L.

i d

AE

ao

E

E

i

j

*

A

&

*

d

x

:

E

22

1É

: d

WY

"

SS

«MWW.M

*

i

:

i

M

—

E

m

k

ERE EH

EM

RPE

L

i

r

D

ii

EE

ass

ss

rR

g

B d-

*

—

H d

VET :

N

z JA:!K Aixl

——

N

Dd

o

g

VRR AU

-

m

m

s

sE

as i du

-

irEeun

g

o

at du

r

d

u

-

-

bBbITALFIB,S

MONASTICO-

PARS HYEMALIS.

BENEDICTINI

. BREVIARII

E

l10

l20 em

A-?;æ |

EE UM E

:

Focus

"

Balance

A m

V

HENE

3

4

5

6

7

8

10

11

12

15

17

18

19

W

X

Y

Z

ï&& Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset