redo tibi , &c.

Contra luxuriam,

Omentaneum , quod dele&tat : ater-

num , quod cruciat,

Crede tibi ; &c.

:

Z

Con»

,

PnrEcEIS

$28

Contra f* perämm.

On veniat mihi Domine pes fuperbiz ; ibi

N

enim ceciderunt omnes , qui operantur

uuqultatem.

Credo &bi, &c,

Contra i»eidiam.

i non diligit proximum , manet in mor-

Q

e» 747!3

Credotibi, &c.. Exte; & perte; &c.

Coztra Gulam.

gnum' Del non ePc efca , nec potus.

RE

Da.

ä

Credo ; &c.

Ex te, perte; &c.

ü]

Costra lram.

f

fcite à me , quia mitis fum & hunuhs

Dl

corde.

Maith.

Id

1

f

Credotibi, &c.

Exte,; perte, &c.

—— Á

f

Contra Ganam glortam.

On nobisDomine, non nobis, fed no«

IN

fi

mini tuo da gloriam..

Repleatur os meum laude , ut cantem glo-

tit

riam tuam.s.

M

Contra amorem praprmm,

D

Ominus cordis mel ;

& pars meain a-

ternum.o

l

Ex te, perte, &c.

g!

Orat,.contra tentatsozer.

V

Ides, Ó benigniffime Pater , infidias quas

mihi ftruunt inimici mei , ut me € nume-

ä

rotuorum rapiantfiliorum , & me oviculam

|

tuam ferocillunorum uadant dentibus lu-

porume

s

7

MISCELLAIGEJE:

529

*

porum. Supplex igitur teoro , adjuvd me,

dped

& corrobora me, quoties videris me pericli-

J (pt

tari , ut videant inimici mei , quod nihil

aliud proficiant his fuis machinattonibus,

quàm ut me

tibi reddant chariorem...

Amen».

A

Oratío contra anguffiae can/?ientiæ.l

DOminator Domine DEUS mifericors d

clemens , patiens 88 multz miferationis

& verax,qui propter nimiam charitatem tuam,

& fecundum mifericordiam tuam magnam.,

eripuifti nos de poteftrate tenebrarum , & fal-

vos fecifti nos per lavacrum regenerationis &

renovationis Spiritüs fancti , quem effudifti

in nos abundé per Jefum Chriftum fervato-

rem noftrum.

Quare in perpetuum oblivi-

Íceris mei , & deferis mein medio malorum ,

meorum? llbinam eftzelus tuus & fortitudo

tua? Multitudo vifcerum tuorum & mifera-

tionum tuarum ? Nunquid qui cedidit Do-

mine, non adjiciet? Num dolor meus eric

perpetuus ? Num defperabilis plaga mea?

l

Domine, ecce quam multi funt ; qui tribu-

lant me, quam multifunt, quiin me infur-

gunt, miferere mei. Amen.,,

Oratto contra de/berationer,

(

Hericordiffime Deus peccavi in te; uti-

"

M

dé mea meritó gravata eftconfcientia:

w

Iniquitates nmez fupergreffæ funt caputa

& ficut onus grave gravata

«5 ["* Reumn ,

Pel

r

Z&

X

"

. RECES

$30

* funtfuper me. Ideoque clamo ad te Domi-

ne , ferva me in nominetuo , neirt tentatio-

nibus defpondeam animum. Conforta me,

ut media in morte tibi fidam , & memorfim

nominis tui, inquo mihifpem dedifü. Di-

xifti enim , non veni vocare Juftos , fed pec-

catores ad poenitentiam.

Adauge mihi fi-

dem , confirma fpem , corrobora patienti-

am. Hoc enim certiffime veram eft ; quod

unica gutta Sangv

igistui pretiofiffimi, multó

fit potentior & 'efficatior omnibus peccatis

&

meis quantumvis enormibus.

Quapropter

refpice me oculis mifericordix tuz , quem-

admodum refpexifti Petrum in atrio , poft-

uam te abnegarat , . & feipfum diris devo-

verat , ne diffidentià à gratia tua excidam.;

1

ficut Judas ille proditor. Amen.

Oratio Ecclef- contra Copgitationet malas.

Mnipotens & mitiffime Deus , refpice

O

propitius ad preces noflras , & libera

cordanoftra de malarum tentationibus co-

gitationum : ut fancti Spiritüs dignum fieri

habitaculum mereamur. Per Dominum no-

firum &c.

Oratio con'ra peccata capitalta.

3

Ibera me Chrifte, à cunctis vitiis , con-

à

cupifcentiis, & pravis inclinationibus,ab

omnibus infidiis hoftium & in omni tribu-

latione me protege. Extingue & occide in

me omnem privatum amorem , omnes in-

erdinatos. motus ; paffiones & affectus,om-

MU CR ass znci i

nes

d

MiscLLANE,

fs

T3

&es malas cogitationes , omnem fomitem,

t

omnemque inclinationem ad fuperbiam,,

ODiQn

iram , luxuriam , &c.

Reple me gratiá

Lt

tuà , conferva me in omnibus ; ut omnes

Qw

peccandi occafiones fugiam , tentationes.

hi

fortiter vincam , carnem fpiritui fubdam,

vitia perfequar & exterminem ; infpiratio -

"

nibus tuis obediam ,diaboli infidias & frau-

des evadam , nulli peccato unquam confen-

tam , fedhonorem , laadem , & gloriam tu--

]s

am ardentisfimé fitiam , fideliffimé promo-.

veam , & me totum in beneplacitum tuum,

expediam, Amen.

*

Oratzo Ecclef. coutra Famer.

À nobis quxfumus Domine, piz fup-.

D

plicationis effectum , & famem propi-.

tiatus averte : ut mortalium corda cogno-.

l

fcant, & te indignante , talia flagella pro-.

dire , & te miferante ceffare.

Per Domi--

num &c.

Oratio Ecclefia contra Peflem

Anzimalium,

V

Eus , qui laboribus hominum , etiang

D

de mutis animalibus folatia fubrogàá-

»

fti : fupplices te rogamus

-

üt fine quibus

non alitur humana conditio , noftris fa-

í

cias ufibus non perire. Per Dominum

noftrum Jefum ; &c.

Amen.

Q92 55

10

Z 3

Con-

PREcEs

$32

Contira ariditatem.

e humilitatem

eam,& laborem meum.

VId

Et dimitte univerfa delicta mea.

Né avertas fzciem tuamà me ; né declines im

ira à fervo tuo.

Domineantete omne defiderium meum.

Contra difiratitones 1m oratzone.

Irigatut Domine oratio mea , ficut incen-

D

fum , in confpectu tuo.

Aperi Domine 0s meum ad benedicendunm

nemen tulrTL».

Contra curiofitatem.

Verte oculos meos, ne videant vanitatem,

À

Sonet voxtuain aunbus meis

Satiabor, cüm apparuerit gloria tua .

Coz?ra famiharitatem noxtam.

M;

Ihiadhzrere Deo bonum eft, & ponerc

in Domino fpem meam...

E

Eripeme ab omni homine malo.

Coztra fudicium temcrarien.

N

On intres in judicium cum 4fervo tuo

Domine..

Quis ego fum Domine; & judicem fervum

tuum. ?

Con?ra - mureiurattonet.

|

À , utcuftodiam viastuas, ut non delin-

D

quam in lingva mea;

Conztra mendactum.

|

p

Erdes omnes , qui loqvuntur mendacium.

Vanitatem, & verba mendacmlonge fac

à Ineo.

Coaztra

f

*

MiISCELLANE.,

$33*

- N

E

j

Coatra zmmade/ham.

AcDomie , ut imeá modeftià glonficem

F^

in æternum.;

Coztra otium,

D

A mihi Domine, ut quodcunque manus

l:

mea poflit ; infanter operetur.

E

1

Contra pu/' Manimtitatem.

IN te Domine fperavi , non confundm: in

xternum . ».

Si ambulaveroin medio umbrz mortis , non

timebo mala, quomam tu mecum es.

Etiamfi occideris me , in tetamen fperabo,

Coztra Teparem älr:tua/em.

Omine P] cu

i df

i11 tC)UA

ecerit virtus mea , né dea

D

relinquas me

litinam cor meum & caro meá exulteé i

|

Deum viviun.!

ConttA friflitiam;

Varetriffis esanima mea , & quare corte

Q

tutbas me ?

Redde mihi latitiàm falutans tux, & fpmm

pr1nc1pah corn&rniía me.

Co»ntra Somnolenttam.;

Enedic anima mea Domino , & otmnia

quzintràmefunt, nomint fancto ejus.

d cujuicunque eperis fiem;

LaudzceBominum omnes gentes , &c.

"z

raMo pro quoïm' tempore,

JEI

! da cor quod te c0gxtet'

DA

VO u

a

TcCa

fem , qux te diligat; memori-

am, quate rec::»lat ; intelle&tum ; qui te in»

*r

telli-

j

4

La

-;g4

L

-^ telligat ; ut te füper omnia diligam , &i

omnibus tuam fancdtiffimam voluntatem'ad-

3

Ampleam..

*,

Oratz0.

A Jefum,pro faGanda Cafltmonia.

Seminator cafü confilii ; caftarum ani-

marum fponfe ; amabiliffime Jefu , ob-.

fecro te per exceffivumnillum tuum amorem,

quo te totum nobis dedifti & donáfti , femi-

iis tui caftiffimi partem etiam n pectora..

noílra jace ; ut pretiofiffimi fanguinis tui

imbre , quotidie irrigata , grata tibi in,

nobis femper virtutis hujus fuccreícant aro-

mata-s.,

Àp B. VIRGINEM,

p —

O

MARIA! Virgo &Mater admirabi-.

lis; cáftarum mentium cuftos & nutrix

fideliflima , obfecro te per gratiam , quam ge-

inufü , lumbos noftros baltheó caftitatis

pracinge ; ut in numerum pugilum tuorum.,

rTecepti ; tuóque fub Virgineo Labaro, ad-

I[;

vérsüs mundum , demonem , & carnem,,

RR

—

ftrenué certantes in terris, Sponfum tuum

€ocleftem , Agnum Immaculatum , Chriftum

pE $u Rv

JESU'M fequi ubique mereamur in Co-.

lis; Amen.

7£a pro. cordzs p uritate.

Er fanéctam Virginitatem , & immacula-

p

tam Conceptionem tuam , puriffima Vir-

In no-.

go,emunda cor & carnem meam.

mine

&

^.

| il.;;M Is

CELLANEA] -

;

"MI

Amen...

mine Patris , & Filii ,

. & Spiritüs San&i., s

us

"YOTUM.

E

Protuenda Immaculata Conceptio-

Mi

ne Beata Vzrgzmis..

i

T

E

Go N. N. fpondeo: voveo, ac juro, me

juxta Summorum Pontificum Pauli V. &

Gregorii X V.. Conftitutienes ;, publicé ac

privatim velle pié tenere & afferere, Beatis-

fimam Virginem MARIAM DEI Gentri-.

cem , abfque originalis peccati macula con-.

ceptam effe; donec aliter à Sede Apoftolica

definitum fuerit. 'Sic me DEUS adjuvet, &

hxcSancta DEI Evangelia..

IESTAMENTUM HOMINIS

CHRISTIANI ANTE SOMNUM:

i

|

quotidie faciendum..

ii

In nomine Domzni,.4mem.

4 Go N. N. D E O dono animanr meam :

-Jcorpus terrz', putredini ,. & vermibus..

Eubentiffimó animó'exuo me bonis tempo--

ralibus , quz: $amitas funt Canitatum, Do--

leo: ex toto corde',, & deteftor peccata ,. ob:

purum. & fiacerum D ET amorem..

Con--

dono inimicis omnibus ex: corde; & exani--

|

1no.

Credo in DEUM ,unum ineffentia;,

& trinum in. perfonis ; Patrem; Filium , &:

Spiritum Sanctum; Creatorem ;, Confervato--

W

xems, Redemptorem ,. & Remuneratorem. ;

in potentiz , bonitate ; & fapientia infini--

tum., Adbzreo denique firmiffuné: omni--

le 51»

busy

£3 Gä 5PREcES Mis CELLAI:(EIE:

bus , qux Ecclefia credenda proponit.

Spe-

xo de DEI bonitate peccatorum meorum fe-

miflionem , & vitam zternam.

Amo DE-

UM ex totocorde meo; ex tota anima, &

:'-s

exomnibus viribus.

Committo me finceré ,

emnimode, & abfoluté;beneplacito Sanctiffi-

ma, & femper adorandz DEI voluntatis ; pa-

" L

ratus ad agendum , & patiendum , ad bonam

& afllictam valetudmmem, ad vitam & mor-

tem, prout voluerit.

Fiat fanctiffima ejus

voluntas , Amen , Amen ..

Commendo animam meam , & totum.,

me , patrocinio Beatiffinx Virginis MA-

RLE Matris mex optimz; & Advocatz ; S.

Jofepho . Angelo Tutelari, & omnibus San-

€tis : quos oro fuppliciter, ut me juvent in

hora mortis.

Opto illa ultima mea fint ver-

ba, que pronunciata volo humillimó cor-

dis affedtu : JESUS , MARIA : unice delide-

rans in ejus uInis emittere fpiritum.

Quod-

fi lingva hzcfancta nomina pronunciare ne-

queat ; corde facio: ex animo , ex animo ,

exanimo.

Si animus non poffit ; przpedi-

:j

tó rationis ufu , dico nunc protunc, omni

affectu & humilitate poífibili: JESUS , MA-

RIA, Amen..

ln manus Tuas Domine commendo (Virituma

(AEMU..

Meriers tu €$ non Gioes..

Subter & ffernetur tinea , Q operimeutum

um eruut Sermet. — Stulie lac. nodte vepe-

£en£

ä»

ITiNERARIurM..

i

$37

Tent animam tuam à te,

J

erant ?

(9'73:2 Püïdj/?l' 2 :y['gf

ITINERARIUM,

4t. In viam pacis.

Benedictus Dominus DE

uS .Ifrael ,

&/ec

fof. 14.6,

4nr. In viam pacis & profperitatis ?

dirigat

nos omnipotens & mifericors Domin

us; &

Angelus Raphaél comitetur no

bifcum in via;

ut cum pace, falute

» & gaudio , revertamur

ad propria.

Kyriecleifon, Chrifte eleifon,

Kyrie eleif.

Pater nofter , &c.

V. Et né nos, &c.

V. Salvos fac fervostuos.

X. DEUS meus,

perantes in te.

Y. Mitte eisThomine auxilium de fandto,

& Et deSion tuere eos.

M

Y. Iito nobis Domineturris fortitudinis.

X À facieinimici.

Y. Nihil pro&ciat inimicus in nobis,

&. Et filius ini

nobis.

quitatis.non apponat nocere

X. Benedictus Dominus | hodie

|

iQJ.

j

& quoti-

j

. Profperum iter faciat nobis Deus fallx:a-

rium noftrorum...

X. Viastuas Domine demonflra nobis.

1]

&. Etfemitas tuas edoce nos.

VY. Utinam dirigantur vix noftrx.

"

K Adcuftodiendas juftificationes tuas.

Z

' L]

| y. Erunt

*

ITINERARIUM,

"

;38

y'. Erunt prava in directa.

&

&. Et afperain vias planas.

y. Angelisfuis Deus mandavit dete.

. Ut cuftodiant tein omnibus viis tuls,.

](f Domine exaudi orationem meam.

N

-

)

. Et clamor meus ad te veniat.v

-Dominus vobifcum..

ä

&. Etcum fPiritu tuo.,

Oremumt,.

EUS; qui filiosIfraél per maris medium

ficcó veftigió ire fecifti , quique.tribus

Magis iter ad te ftellà duce pandifti : tribue

nobis quzfümus iter profperum ; tempüsque

tranquillum : üt Angelo. tuo. fáncto co-

mite, ad eum, quó pergimus, locum , ac

demum ad zterna falutis portum ; pervenire

feliciter valeamus..

Eus; qui Abraham puerum tuum , de Ur

D

Chaldxorum eductum; per omnes fuz

peregrinationis vias illxfum cuftodifti: qux-

fumus , ut nos famulos tuos cuftodire di-

gneris: efto nobis Domine in proci&tufuf-

fragium , in via folatium , in xftu umbra-

culum , in. pluvia & frigore tegumentum.,,

in laffitudine vehicalum , in adverfitate prz-

fidium , in lubrico baculus , in naufragio

portus : ut te duce ; quo tendimus , profpe--

re perveniamus ,. & demum . incolumes; ad

propria redeamus..

Defto, quzfumus Domine; fupplicatio-

A

nibus noftris ; & viam famulorum tuo-.

fU

l''INERARIUM,

539

rum in falutis tux profperitate difpone ; utin-

ter omnes vix & vitz-hujus varietates tuó

l!

femper protegamur auxilió.

t

e

"i

Razfta quxfumus: omnipotens Deus

.

ut

P

familia tua. per' viam falutis incedat, &

beati Joannis .Precurforis hortamenta fe-

étando , ad eum , quem przdixit , fecura

perveniat, Dominun nofttum JEfum Chri-

ftum Filium: tuum

Y

, qui tecum. vivit & re--

*

gnat , &c..

Ps&ArM. 99«

Vi habitat im adjutorio Altiffimi , im

protectioneDei cocli commorabitur.

Mi

Dicet Domino : Sufceptor meus estu; &

refügium meum : D EUS nieus fperabo in.

eum..lo,

: d

Quoniam ipfe liberavit me de laqueo ve-

E

N

u

nantium , & à verbo afpero. .

Scapulis fais obumbrabittibi; & füb pennis

&l

3

ejus fperabis..

(u

Scuto.circumdabit te veritas ejus : nonti-

mebis à timore nocturno..

À fagittavolante in die; ànegotio peram-

f

bulantein terebris , ab incurfu, & demonio:

i

meridiano.

Cadentà latere tuo mille , & decem millia

à dextris tuis :: ad te autem. non appropin-

quabit.,

Verum tametm oculis tuis confiderabis: &

n

retributionem peccatorum videbis.

»

u

Quoniam tu es Dominefpes mea : Altiffi-

UTJ('

mum pofui&i refugium tuum..

27

Non

$40

ITINERARIQM.

Non accedet ad te malum : & flagellum

—— À

non appropinquabit tabernaculo tuo.

Quoniam Angelis fuis mandavit de te: ut

cuftodiant tejn omnibus viis tuis:

In manibus portabunt te: n6 forté offen-

dasad lapidem pedem tuum.

f

Super afpidem & bafilifcum ambulabis: &

conculcabis leonem & draconem.

[

Quoniam in-me fperavit, liberabo eum:

li

meum..

protegam eunyj quoniam cognovit Nomen

f

Ü

Clamabit ad me, & ego exaudiam eum:

V

eum ipfo fum in txibulatione: eripiam eum &

q

glorificabo eum...

d

Longitudine dierum replebo eum ; & o-

Ti

ftendam illi falutáàre meum..

ï

[/

Gloria Patri , &c.

e

Y-. Procedamus in pace.

(

À. In nomine Domini , Amen...

g]

:

Oratzo de&otzl//zma

l

gt n i AO.

SERENISSIMI PRINCIPIS EUGENII,

T

Ducis SaABAUDIAE.

In qua principalzfftne Virtutes cordis Chii-

P

féiani contincntur ;

:

traducta in Idioma latinum.

I DEUS! credo in te,fed conforta &

M

augefidem meam ; fpero in tejfed qux-

ä

fo, fecuram fac fpem meam ; diligo tejfed du«

plica etiam amorem meum. — Poenitet me,ah

[

ponitet! tetoties offendiffe, fed tu bone!fac

ercícere poenitentiam meam ; Adoro te,tan-

f

quam

—

ORATxo DEVOTI.SIMA Kc, .. 41

h »

quam meum primum principium , Te defide-

]

rO , tanquam meum optimüm & chariffi-

[4

mum finem; Gratiastibi ago, uti meo con-

tinuo Benefactori ; Te invoco tanquam.,

meum fummum Defenforem. D O MI-

NUS meus &DEUS meus !

*

conduc me

i

ä

tutó per tvam fapientiam ; cenferva me per

tuam juftitiam in obedientià perfectà , rege

me pertuam mifericordiam, & libera me per

tuam Omnipotentiam.

Offero tibi pariter

cogitationes , verba & opera , uti etiam.»

ä

emnes tribulationes & adverfitates meas,

zi

ut impofterüm te cogitem , tibi contrito

corde loquar , operationes & actiones meas

ad nominis tui honorem perfciam , & a-

u

more tui pati non erubefcam.

Mi DEUS

omne id ego firmiffimé volo, quod tu vis;

fiquidem tu idipfum. fecundüm tuam fan-

&iflimam voluntatem vis.

Concede miha

gratiam , ut femper in Oratione meá fim.s

attentus , in fumendo neceffitatem corpora-

lern parcus, in meis actionibus fervens , &cin.

meo bono propofito conftans.

Mi DEUS ! fac,ut femperex me pateat

filentium eorum , qux mihi ab aliis concre-

dita funt, fidelitas & taciturnitaserga omnes,

honeftas eluceat é fermone meo & xdificatio

i

À

proximi;in omnibus mais operationibus mo-

M

derata regularitas.

Fac, ut cor meum tuam adoret Bonita-

T

tem ; odio habeat errores, & peccata , pro-

ximum diligam , & mundum

» deliciasque

€jus coDtemuam.

:r

$41 - ORATIo DzvorrsiuA &c. ,

Mi DEUS! fac, ut pergratiz tuz auxiliun

vincam voluptatem per carnis mortificatio-

nem , avaritiam per largitatem Eleemofyna-

rum , iracundiam per manívetudinem ; & te-

pórem perfervorem...

a

Da mihi in exequendis arduisSapientiam;.

in periculis Magnanimitatem ;in: afllictioni-

bus zquitatem: animi, irr profperis humili-.

tatemr»..

MiDeus! illumina intelle&tum meum, in--

flamma voluntatem ; purifica corpus & fan--

i

étifica animam meam...

O ! utinam fineintermiffione finr occupa--

tus refrenandi impetus corruptx naturz , fe-.

quendi ductum gratiz coeleftis ,fervandi prx--

cepta , & obtinendi finaliter falutem !

-Aperi mi Deus !. & manifefta mihi parvita-

tem terrz, magnitudinem coli ; brevitatem.

temporis ; & perennitatem. aternz. felici-

(

tatis,

Fac;,ut me przparenr ad mortem , timearm

tua judicia ; evitem infernum , & tandem.»

n

eonfequar coeleftem gloriam ;.per merita Do--

mini noftri JESU CHRISTI. Amen!

ls

Amen ! Amen !

r

2

3W

)/, l(u[(

ï

*

a^

(;

[ 34 ((e*

x'q/

t

EM

N

|]y

ly

UA

INDEX

g'«

Ae.) o)

i

INDEX

FfectusS. Ignatu.

pag.5of

-

adSS. Trinitat. Alexandri.

503

À

-

S.Franciíci Xaveriij.

197

r

^

Afpjrauones inter fudendum.

LE

-

p

)ro qUOVlS tempore

433

Audmo f. oblatio Miffz.

332

Benedictiones AquezS. P. Ignatii,

-

-

Meníz.

33e

j18

Canticum S. Ambrofii & Augufüni in Lau-

demB. V. M.

216

L

-

Ezechiz.

483

u-

[j

B. Mariz

168

[j

trium puerorum in fornaee Babyl.

I49

- Simeonis vifo Meífia mori peten-

tis

172

a

-

Zachariz.

4j

Commendatio Animz.

55

a€

Dl

ad S. Angelum CuPcod mané

quotidie facienda.

26g

Confefíflio omnipotentisDei, Trini &unus. 14

N

Devotio Decemdialis , in honorem S. Fran-

ciíci Xaverii.

341

ï

À

ad S. Difmam,in magn. agon.Patr.31g

-

ad S. Judam Thaddxum.

yT.

Gratiarum actio poft menfam

318

Hymnus SS. Ambrofii & Auguflinis

38

Hymnusad SS. Angelos

274

-

«

deS. Ateelo Cuftode

269

m

-

ad S. Apoloniam.

378

j

Hym-

Iuprf,

1

Hymnus de Congregat. Principurn.

$22

-

de S. Cruce.

98

Te Deum Laudamus.

38

adS, Ferdinand. Epifc. Calat.

I

ad D. Francifc. Seraphic.

294

de S. Innocentibus.

290

Innocentii IlI. ad B. V. M.

203

de S. Joanne Baptift.

287

288

ad S. Joannem Evangelift,

de S. Jofepho.

246

-

ad B. Stanisl. Koftkam.

"

ad S. Leopoldum March. Auftr.

298

ad S. Liborium.

P2

deS. Lucia V. & M.

379

deS. M. Magdalena.

38o

ad S. Magaritam.,

381

3

& Orat. ad S. Mich. Archang.

272

286

M

ad SS. Apoft. Petrum & Paulum.

l

j!

ad S. Rochum Confeffor.

293

(

de S. Rofalia V. contra Peftem.

376

ad S. Sebaftianum.

292

adSpiritum fanctum.

67

0i

Stabat Mater Dolorofa.

115

deStephano Protom.

289

DT

-

adSS. Tres Reges.

291

-

ad SS. Virgiq. & Martyr.

381

4 01

207

Igniculus amotis erga B. V. M.

Itinerarium in Viam pacis.

537

Le&tiones ante & poft Advent.

132

p

in Adventu.

-

Defunctorum.

4.64. &Ifeq.

Litapie ad $. Angcelos.

276

Lita-

!ibnxi

In;'v

Lit:ini

€ deS. Angelo cuftod.

269

de S, Anna.

256

ad Deum Patrem.

33

pro Fidelibus Defundc.

adS. Francifc. Xaverium.

4jo

336

à

de SS. Nomine Jefu.

$9

ad S. Patr. Ignatium.

327

deS. Joanne Ne

309

de S. Jofepho.

pomuceno.

248

Lauretanze B. V. M.

188

de Sacrament. Venerab,

8o

de omnibus Sanctis,.

494.

de Spiritu fancto.

de SS. Trinitate,

67

de Vita & Paff. Domini.

P

Medicamen fpirit. contra peftem conftans V.

Pfalm. B. V.

aT o

20$

Memoria Paffionis Jefu Chrifii.

$6

Miffam Sacr. modusaudiendi.

387

Oblatio fui ipfius B. Virg.

216.& 5oy

-

ad Patientem Dei Filium.

91

Officium parvum de S. Alexy.

-

281

deS. Angelo cuftod,

2$

-

de S. Anna.

252

de S. Barbara V. & M.

379

Officium de S. Francifc. Borgiz.

43

- parvum de S. Catharina Virgine &

Martyr.

365

L

-

de S. Cruce.

$6

-

-

de Deo Patre.

L

-

27

deSS. Nomine JTefu.

41

L

u-

de Spi;itu fancto.

63

Offici-

pt

INDEX,

p

Gfficium Magnum B. M. V.

115

(

de immaculata Concept.B.M.V.

iy5

ü

parvum pro omnibus feftis B. M.V. 219

-

de feptem Dolorib.B.V.M.2 30

]i

K

majus Defunctorum.

456

D

parvum pro Fidel. Defunét.

445

B. Aloyfii Gonzaga S. Jefu.

343

de S. Ignatio $. J. fundat.

320

(

deS. Joanne Nepomucen.

39j

parvum de S. Jofepho.

243

-

B. Stanislai Koftkz.

335

-

de Sacram. Venerab.

72

:2

-

-

BB. Trium M.M. S. Jefu. 360

I

SS. Trinitatis.

-

-

S. Franciíci Xaveril.

33!

xandri Papz V 1I. fingulis diebus

Orajxtio* Ale

mané recitandi.

503

devoti adolefcentis.

$10

pro zelo Animarum.

708

ad S. Angelum cuftod.

264.

149

contra Anguftias cotifcient

pro Animabus purgat.

454

fo quovis amico.

j18

Variz & breves Afpirat.

533

$12

in Tempore belli

ad Patron. Regn. Bohemiz.

300

Or-at

XV.S. Brigittz:

106

-

contra tentationes carnis.

61

-

99

L

variz de Chrifto patiente.

pro confervanda caftitate.

132

"-

contra cogitationes malas.

F3

ante & poft Commun.

412

Orat.

INDEX-

Orat. ante & poft Confeflion.

495

Congregationum

24

contra Defperation.

529

in domo egreffus & ingreffus,

$26

ad Deum Patrem.

3t

ad S. Elifabetham.

393

Eugenii Duc. Sabaud.

j49

contra famem.

j3!

;

ad S. Flaminam V. & M.

384

ad S. Florianum Martyr.

293

adS. Gertrudis V.

395

pro Converf. Gentilium , Hatet. &

peccat.

$97

ad S. Patronos Reg. Hungariz.

yr

de nomine Jefu.

34.58

pro Imperatore.

513

ad Jefum & B. V. pro Caftimonia.

1

& Litan. pro Infirmis.

42j

contra ingruentes Tempeft.

j14

adS. Kunegundem.

3904

ad S. Kylian. & Soc. M. Mi

I

& preces matutinz.

307

Morientium.

433

ante & poft Le&tionem.

j24.

ante & poft Officium.

$^5

contraPaganos.

51j

contra Peccata capitalia.

j39

contra peftem animalium.

53*

514

in tempore nimiz ficcit.vel pluviz.

var. ad B. M. V.

I9I

ad B. Mar. Dolorof.

237

4 w *5

adomnes Sanctos.

38;. & 500

Orat.

——

INDEX;

Orat. ad quenivis Sanctum.

3t5

-

ante ftudia Spirit. S. invocat

916

intempore Tentationis.

jyIt

contra tentationes.

EE

in quacunque tribulatione.

$iK

de SS. Trinit.

F3

ä

422

1

Vefpertina.

$. Thomz Aquinat. de emendat. Vi-

5o8

Profeffio Hää Catholiczx.

2

Proteflationes pro praparar. ad felicem &

fanct. mortem.

265

Pfalm. quinque $S. Nominis Jefu.

$4

feq.

E

Septem poenitential.

487

-

E

$- Verba mea auribus perc.

460

6. Domine, néin furoretuo.

461

. Domine Deus meus.

462

$. Domine, Dominus nofter.

121

122

18. Cxli enarrant Gloriam.

22.Dominusregit me.

466

23. Domini eft terra.

I24

26. Dominusilluminat!

469

34. Ad te Domine levavi.

467

39. Exfpectans exfpedt.

471

40. Beatus qui intelligit.

474

41. Quemadmodum defiderat,

476

44. Eructavit cor meum.-

124.

4.5. Deus nofter.

126

; o. Miferere mihi Deus.

41o

53. Deusin nomine tno.

153

62. Deus , Deus meus.

138

64. Tc decet hymnus Deus ir.

4iz

! Pfalmg

INpDprx.

Pfalm, 66. Deus mifereatur noftri,

139

69. Deusin adjut. meum intende.499

84. Benedixifti Dom.

lg

154.

86. Fundamenta ejus,

t27

90. Qui habitavit.

539

92. Dominus regnavit.

136

94.. Venite exultemus,

115

xj

|

95. Cantate Domino.

128

*

96.Dominusregnavit.

129

97. Cantare Domino.

ET.

99. Jubilate Deo omnis.

137

109. Dixit Dominus.

163

112. Laudate Pueri Domin,

164.

;!

114. Dilexi, quoniam.

476

117. Laudate Domin. omnes.

:5

c-—:

119. Ad Dominum cum tribul

157

120, Levavi oculos meos.

13

121. Lxtatus fum in his.

158

122. Ad televavi oculos.

159

12 3. Nis] ; quiaDominus.

16e

124. Quiconfidunt in Dom.

16x

162

125.In convertendo Domin.

126. NisiDominus zdific.

163

127. Beati omnes.

164.

129. Deprofundis clamavi.

170

13o0. Domine non eft exaltat.

171

137. Confitebortibi Domin.

4j7

142. Domine exaudi orat. meam.4.9 3

145. Lauda anima mea Dom.

Vs ts v at

458

147. Lauda Jerufalem.

166

148. Laudate Dominura de coelis. 14.2

143. Cantate Domino.-

143

.Pfa.lmg

—

INDEX,

Pfalm. 150. Laudate Domin. in."Sah&iks.l 144.

Refignatio in Voluntat. Dei tempore ad-

verfit.

I

Refponforium ad S. Antonium de Padua.296

Rythmus $. Thomz Aquinat. ad SS. Eucha-

rift.

78

q

Rofarium Modus recitandi.

398

Sacramentum Éuchariftiz.

498

-

-

Poenitent.

402

—Su-i)üdium Defun&orum.

444.

Supplicatio ad Spiritum Sanctum.

63

Symbolum $. Athanafii.

20

Teftamentum hominis Chriftiani,

$3X

Votum pro tuenda Immaculat. Concepuon.

Ds Virg,.

535

ä

IcGowus

z

(f

,

(

Z

PA

»

)

&

N

-

AT

;,'/þ

E

EZ

m

ï

fs

LL

Gf mf n

L te focnrag Grone,

&Xäämw&.

I rf

Mw,»xïää 6.

.Lw.ä&

G**

.-.-..IMPIJN»

II ii

T L.

XC.X.!UP?»AKV

— TO

T

VSEEDUTOTTTTENUMMgEMIE — 77

CURERERPOS m

DGR-EET 8 m

E a

d

fw,

—

Memem

-

x

d

t

:

-

—

«s

u

"

k:

"

T

|

|

-

E

-

7

?

EE w

M FUEK ENPERUR EROEERNPURTE

n

a Rn

.ïi*ï

a A cimnaaa i i

m

T*

—

i l

/

À

t

vf

gb

f

i

Ü

N

|

*

x

E

N

[*-—

«XX

W,æ.

vES

E

x

à

N

NON

l

"

E

Ev

$

N«

/

Ws

w

M

X

A.

a d

n

N

"

-

rk

v w

—

A

w

N

T

X

y

lh

d

N

$

-

z

L d

bt ia a

x

vueVr

d

d

441

ais

DC N

AT

d ETU

EU d

-

a

u3

aol E

p

a

"

sU E

"

mET

d sT

E

ss

o

d*

UT

D

NT

E

à

x

r

dX

"i

m

A

D.

"

2

i

Ms

A

m

h.

X

i

-

|

N

B

g

£

.

-

/

"

r

1

4

5j

—

I

2

£

».

et

hi

sv

m

& d

^.

R

AV

— "

o

JX

x

&

p

dext

W

|;

As

.

s

s

Y

i

iL

2

x

A.

E

C

&f

w

34

-

N

h.w

"

hi

A2 .

*

m

2

h:

p

p5

d

3

,,/

h

VML

Ls

2

e

g-

Ms

"g

j

«

*

j

£a

du

z

E

s

2

rA

W

v

*

Es

x

z

59

W

d.

U.

Y E

L APR

DP

Ó

A

NB

n

—

v

»

K^

EY

u

EL

m

^

VOR

p

8

Vires

iW

NG

$

d

j

d

i

*

.

»-

ss

"

&

b

i

x

13

RA

VN

N

-

5

As

w

P

Es

EH

« AR

ts

i.

n

l,

w

|

5

X

n»v

4

s

JM?&!

.JM&«

i

ss

Ti

s—,

1*x

rb

MTTA

E

ET

WUR

3

EUvl

m

E

:

-

-

— H

m

c

—

A a

d

- r

[

R

Y

2

je

o

( r

:..Jä.

lwl

AX

D

at

Hs

N

N

3.

DN

R

.M..

E

us

A

RI

n

R

.

u

E

2*

j

DT

"

m

CR

p

L.

I

j

E

M.

N*ï ATE

u

as

A

k»l

*

R

N

54

dl

As

W

4

ni-

n UM

Y

.w.w

»

1

&m."

U

TAR d

e

i2

M.

p5b

OAX

us

u U

N

s

É

La

M.

k

AE

n

»

-

$.

h.5

25

T

Ls

i

t

u.Ma

u.m..?

^

ss

-

N

2

AV

^

oh.

"u-

l

*

W

NS

DN

ve

*

d

-

2

W. ]

*

w

m

Y

x .v.ä

*

E

P

dv

P pl

iaa.ud

W

»

j

ss

bX

Ht

n

H

W

5

Á5

.H

abf u

$) j

*

d

AT

X

od

1

PA

vt

j

W/

M

*

*

En1

i

uu.

EX

o

EE

x

'u*

æ

,

s&m

*

5

G

T

m

M

a

!

i

^s

P

v

&t

füg

h.

T

l

M

d

a.w

S

2

a

[2

p

t

t

jev.

aM

]

T

»

o

ab

-

Atn

Vs

Pt«

n

Y

E

at

V

;

[2

,.äm,,

UE

$

TX

ts

i

s

^

i

"

n

n a

d

TW

x

r»,(

?i

?

-

L d.

E

n

"ss

s

5

Ed

i

MR

s

o

4g

w

W..P

(

de?

Pa

Yi

*

j i

D

d

LOA

28

T

p

E

s

As

DAT

At

, uv

j

hi

d

d

W

A

P*

$s

D

v

i

5

2

7

P

&

j

l

f

"

*

x

u

v

"d

4j

P.

»hgw

t

"

A

N

ts

E

*

r

o

P

P

ii

"

JTPe8;

3

4

A

s

d as

T

15

3

m

4

AU

U

g

5

m*

C ]

j

x

m

|

12)

*

A&MK

D.

DA

"

d

u

3

Dv

A r .

v?

2

Af

$

p

dl

N

k

ho

ss

ia

A.

Sæ

MA

d

Sw.

hg

$a

D

"

3

c»&ï

r

A

P d

o

*

R

»

E aov r

à.]

"

i

x

s

-

o

u

r

fl AL

MCaAU

ERE

a

j

r2

eod

A

*

z

E

d

p

T

d

d

J:.

—

l20 &m

I9 . 20 2

—

Ed

D

2

*

eo

o

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

-u

us

ä

—

x

9

:

ä

i-i—L—

ab

EEEEEEE

ä

VADE MECU

PIORUM:

—— CQ

CHRISTIANORUM

camur db ]

Szoe

—um

N

Varia Pietatis

Fxcratla

—

Cultui Divino, Magnz ,

T-

MATRIS

l

—R

g

MARI/E

x

——

Ej

SANCTORUMd;

PATRONORU

ME

debita,

——

! hr ueEUSDTE

ä

Fartis O fficiis, Litaniis, Pre

cibus, P falmis , &j*ajfeälbus

n

énftructa, A

j'amque fzpius alibiedita; *

—

6

Nunc veró,ad excitandum erga Deum,—

5

Colites & Patronos affectum , bono

"t -""

publico recufa.

Editio noviffima, omnibus prioribus

4

anucdiior, €$ figuris eneis locu-

3

pletam

3

lHllHlIl'llHlllH'[

OLONIE,

&

P

nfta

nu

C

£ADí£(1"

1**

I n

rY

AUW

2

TL

il.

ï

ai

|

'ï

|

T

ll

Jl

Jl

JUILU

|

—IIH

HII'HHI

1

& Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

:

H