Celit teſt

ell

nochbomge
Ue nleſi⸗
Elnun, guanf
Ikk illien

86 Donſfebe

WN
n, lerer te
eNeih
lenltee

Letinihe
leklte

5 († ) 80 397

quantum claves S. Matris Eccleſiæ ſe ex-
tendunt. Et ſi de hac infirmitate non
diſceſſeris, remaneat tibi ſalva iſta gratia
in mortis articulo, in Nomine Patris
& Filij α & Spiritus ſancti. Amen.

Abſolutio Generalis pro Sodalibus
SS. Koſarij. .
Dicto confiteor, Sacerdos dicat, Mi-
ſereatur tui, & c. Indulgentiam, &e.

Ominus noſter Eſus Chriſtus Fi-
lius Dei vivi, qui B. Petro Apoſtolo
ſuo dedit poteſtatem ligandi, atque ſol-
vendi, per ſuam pijſſimam miſericor-
diam recipiat confeſſionem tuam, & re-
mittat tibi omnia, quæcunque, vel quo-
modocunque in toto vitæ decurſu com-
miſiſti, de quibus corde contritus, &
ore confeſſus es, reſtituens tibi ſtolam
primam, quam in baptiſmate accepiſti,
& per indulgentiam plenariam à ſum-
mis Pontificibus Innocentio octavo, &
S. Pio quinto Confratribus S8. Roſarij
in Articulo mortis conſtitutis conceſ-
ſam, liberet te à præſentis, & futuræ
vitæ pœnis, dignetur purgatorij cru-
ciatus remittere, portas inferi claude-
1I6 -

398 0 (†) 0*

Tre, paradiſi januam aperire, téque ad
gaudia ſempiterna perducere, per ſacra-
tiſſima ſuæ vitæ, Paſſionis & glorifica-
tionis myſteria in ſanctiſſimo Roſario
comprehenſa. Qui cum Patre & Spi-
ritu ſancto DElIs unus vivit & regnat in
ſæcula ſæculorum. Amen.

Abſolutio Sacramentalis breviſſi-
ma, in caſu neceſſitatis & ſummo
mortis periculo uſurpanda.

Ego te abſolvo ab omnibus cenſuris
& peccatis in Nomine Patris, & Filij,
& Spiritús ſancti. Amen.

Oratio pro Anima jam defuncti.

Iſereatur tui, famule Dei! Eſus
Chriſtus pro Te mortuus & cru-
cifixus; & per aſperſionem Sanguinis ſui

refrigeret Te in tormentis tuis. Com-

mendo Te, frater chariſſime! illi exceſ-⸗
ſivo amori, qui Filium Dei traxit de cœ-
lis, & amariſſimæ morti ſubjeeit in ter-
ris, ut illa pietate pœnis tuis compatia-

tur, qua in mundo converſatus omni-
bus afflictis compaſſus eſt; & in plenum

refrigerium offero tibi omnem filialem
affe⸗

Mitbaremt

.inVikhenm

iute, Commn
1e wene
rir, d n
nhiun Chrik
ern ibin
nterenl
Pileten,
mmins dte

Uatoelza
Eennn
Giücen
Deinnd
lediei ur
animahun
Uturgdoen
Ankul,
Ttoumontine
3,AD
lähug,
Ull onin

0s (†) 80* 399

affe tum, quem idem Chriſtus JEſus ha-
buit ad Patrem in Divinitate, & ad Ma-
riam Virgineam Matrem ſuam in Huma-
nitate. Commendo Te inſuper meritis
ac patrocinio ejusdem Genitricis Dei
Mariæ, quæ ut refugium & auxilium
omnium Chriſtianorum auxiliatricem
lsee dexteram tibi porrigat, âtque pijſſimo
m ſuo interventu ſine mora procuret refri-
gerij ſedem, quietis beatitudinem, &
Kuminis claritatem.

iρ Oratio alia ad omnes Sanctos pro
4 defuncti Anima.
Gnlar Os itidem imploro cum Virginea
daſtaRnnd Deipara Maria, omnes Sancti, &
mnIDNN Electi Dei, ut interveniatis apud Deum
Lmumut, Pro anima hujus defuncti; Intercedite
Gumti igitur pro ea, vos omnes ſancti Angeli,
a & Archangeli, omnes ſancti beatorum
ad Spirituum ordines, omnes ſancti Patriar-
chæ, & Prophetæ, omnes ſancti Apo-
ſtoli & Evangeliſtæ, omnes ſancti Diſ-
cipuli Domini, omnes ſancti Innocen-
tes, omnes ſancti Martyres, omnes
n ſancti Doctores, omnes ſancti Monachi
& Eremitæ, omnes ſancti Sacerdotes &
8 2 Le-

400 20 († ) 80

Levitæ, omnes ſanct Virgines & Viduæ,
omnes ſancti & ſanctæ Dei, ponite inter
animam defuncti, & purgantium ignium
tormenta preces veſtras, ac merita, ut
conſors regni cœleſtis & concivis veſter
ſine procraſtinatione eſſe mereatur, &
qui eidem Domino vobiſcum ſervivit in

terris, eundem Prœmiatorem vobiſcum

ſortiatur in cœlis Dominum noſtrum IE-
ſum Chriſtum, qui cum Patre & ſancto
Spiritu vivit & regnat in Trinitate per-
fecta Deus in ſœæcula ſæculorum. Amen.

Poſthac cogita, Defunbtum illis §. Mo-
nicæ verlis affectuoss Te allogui: Tan-

tùm vos rogo, ut ad Altare Domini me-

mineritis mei.
Appendix.
Ne ex folijs libelli bujus vel unum

vacuum ſuperſit, Jequentes conſidera-

tiones ſeu ad ſupplendam, Jeu ad va-
riandam meditationis guotidiana mate-

riam adjungere placuit.

⸗„ .) e

CON-

=

Duotor

DID
Dehn
ilen,
Irniaer.

Ciromt,
Rutinnd
Möorun aol

on

Onnbusri
nte,ani
Im, Gnmam

5NN.

Pella, Nn
hAnmnatos, En
hn ihir

Mol

(T†) * 401r
CONSIDERATIONES

Pro tota hebdomade.

DIE DOMINICA.
De Laradiſt gloria.
Onſidera, ſupra te, Sanctiſſimam
Trinitatem, Chriſti Humanitatem,
B. Virginem.
Circum te, pulchritudinem & am-
plitudinem Paradiſi, novem Choros An-
gelorum, Apoſtolos, & Martyres, cum
omnibus cœli Sanctis.
Intra te, animam, & corpus glorio-
ſum, ſummam voluptatem, ex Viſione
DElI, quòd omnia habeas, quæcunque
deſiderare potes.
Sub te, Cælum, Solem, Lunam,
Stellas, & Mundum totum, Infernum,
damnatos, & præterita omnia pericula:
Securitatem loci, & ab omni miſeria, ac
periculo immunitatem.

DIE LUN X.

De miſeria bominis.
Onſidera Ortum tuum, quod ab

hominibus prodieris, ex terra, quéd
Vmiſſus ſis in terram.
3 8 Vitam
6

402 W0 († ) 8*
Vitam tuam; vivis in terra: co-
medis res factas ex terra; quidquid ha-
bes, eſt terra.
Finem tuum; ſepeliéris in terra,
putrefies in terra; iterum converteris

in terram.
Conſidera, quid fueris, nempe ſan-

guis corruptus, in peccato conceptus,

iræ filius.
Quid jam ſis, ſaccus albus, plenus
luto & fœtore, Dei inimicus, multis
miſerijs obnoxius.
Quid ſis futurus, cadaver inſenſibi-
le, cibus & eſca vermium, putredo,
pulvis & cinis viliſſimus.

DIE MARTIS.
De Morte.
Onſidera, ante mortem, temperis

jacturam, bonorum operum negle-

Sum; corporis & animæ ſeparatio-
nem.
In morte, Eſum Chriſtum Judicem;
dæmones accuſantes; peccata & cri-
mina commiſſa.
Poſt mortem, Loci novitatem, foſ-

(Gam Purgatorij, ac Inferni;; vel Para-
diſi;

*

Velen

1

iim omcese
Mum enſot
Deceatore
ſtem, oOnni an
ltumn: men
Uatun

D
N

ſten,
ſolnig,
Ce.
rh,
nes, ſenenn
em, kuihe
ndile

len

08 (†) 80* 403

diſi; tempus, quo nihil boni facere,
vel mereri amplius licet.

DIE MERCURII.
De tremendo Judicio.
CGndere ‚Judicem DEIIM, juſtiſ-
ſimum, cui nihil eſt ignotum, ſæpius

à te offenſum.
Adverſarios, totam Cœleſtem Cu-
riam, omnes creaturas, dæmones, pro-
priam conſcientiam.
Peccatorem miſerum, & tremen-
tem, omni auxilio, & defenſione deſti-
tutum: anxium, pudefactum, deſpe-
ratum.

DIE JOVIS.

De pænis Inferni.

Nnen enis Onſidera, Tortores, dæmones cru-
deliſſimos : tuos inimicos, & Dei
adverſarios, qui nihil ſciunt, niſi mals
facere.
Socios, damnatos homines, ver-
mes, ſerpentes & dæmones: fœto-
rem, blaſphemias, & clamores intole-
rabiles.
Pœnas, plurimas, intolerabiles, &
8 in-

404 OS (†) 80*

ineredibiles: in corpore tuo, membris

omnibus: undique, in æternum, ut

nunquam ſit finis.

DIE VENERIS.

De LPaſſione Chriſti.
Onſidera, quis patiatur, Deus Glo-
rioſus, & Immortalis, Sanctiſſimus,
& Innocentiſſimus, Pulcherrimus, no-
ſtrique Amator Maximus.
Pro quo patiatur, pro homine vili,
peccatore impudenti, & nequam, in-
grato, & Dei ignaro.
Quid patiatur, contumelias & pro-
bra, verbera & alapas, mortem Crucis,
inter duos latrones.

LDIE SABBATHHI.
De Beata Virgine Maria.

Onſidera, ante Nativitatem, ab
æterno ordinatam, à Prophetis præ-
figuratam, à peccato præſervatam.
In hac vita, omni virtute ornatam,
Matrem Dei electam, inter omnes mu-
liers benedictam.

Poſt

MArorem,
zon Dnam 1 4
emmiem
n,o⸗

Eumipeun

4
Mlun
Geplafſodn.
IN

7 Vebumca
Pelrhabiurir

. Munke
. Kllueſt
N
Anueln
Mninbl
hntrſbi
nſabime
Nenmkerth
Gnrängeni
n.

fenttie
uthllr do

8

— (†) 205
poſt mortem, in anima & corpore
n glorioſiſſimam, Advocatam mundi, &
Imperatricem Cœli, Reginam Angelo-
rum, & Sanctorum; ac Sanctiflimæ
Trinitari proximam-

Pſalmi
Paſt Menſam alias confueti)

Sæpius ſuo tempore ruminandi.

In Nativitate Domini.

y. Verbum caro factum eſt. Alleluja.
. Be. Et habitavit in nobis. Alleluja.
In line.
J. Notum fecit Dominus. Alleluja.
*. Salutare ſuum. Alleluja.
Pſalmus 97.
M Antate Domino canticum novume⸗
7 quia mirabilia fecit.
Salvavit ſibi dextera ejus: & bra-
chium ſanctum ejus.
Notum fecit Dominus ſalutare ſuum⸗
in conſpectu gentium revelavit juſtitiam
ſuam.
Recordatus eſt miſericordiæ ſuæ: &
veritatis ſuæ domui Irael.
§ 5 Vi⸗

406 (†) 8e
Viderunt omnes termini terræ: alu-
tare Dei noſtri.
Jubilate Deo omnisterra: cantate, &
exultate & pſallite.
Pſallite Domino in Cithara, in cithara
& voce Pſalmi: in tubis ductilibus, &
voce tubæ corneæ.
Jubilate in conſpectu Regis Domini,
moveatur terra, & plenitudo ejus: or-
bis terrarum, & qui habitant in eo.
Flumina plaudent manu, ſimul mon-
tes exultabunt à conſpectu Domini:
quoniam venit judicare terram.
Judicabit ofbem terrarum in juſtitia:
& populos in æquitate. Gloria Patri & .
In Epiphania.
v. Reges Tharfis, & inſulæ munera

offerent. Alleluja.
8. Reges Arabum, & Saba dona ad-
ducent. Alleluja.
In Ene.
J. Omnes de Saba venient. Alleluja.
Be. Aurum & thus deferentes. Allelujae-
Pſalmus 71.
Eus judicium tuum Regi da: & ju-
D ſtitiam tuam filio Regis. l
. .

„ 8

icnee
Punnes tuo
.

nirnt
Cehunt

4

4

Uunnitoren
Er pem
um: in
len.
Deſeni
ſourſtlie⸗
Cenr
oltan
Rrünin
e: Cile
disterann
Cornil
Dirieſti⸗
Ners
n) lege

Liacen

tor
1E : omne
lbe

Danpere

llen

08 (†) 407
Judicare populum tuum in juſtitia: &
pauperes tuos in judicio.
Suſcipiant montes pacem populo: &
Colles juſtitiam.
Judicabit pauperes populi, & ſalvos
faciet filios pauperum: & humiliabit ca-
lumniatorem.
Et permanebit cum ſole, & ante lu-
nam : in generatione & generatio-
nem.
Deſcendet ſicut pluvia in vellus: &
ſicut ſtillicidia ſtillantia ſuper terram.
Orietur in diebus ejus juſtitia, &
abundantia pacis: donec auferatur luna.
Et dominabitur à mari uſque ad ma-
re : & à flumine uſque ad terminos or-
bis terrarum.
Coram illo procident .Ætthiopes: &
inimiei ejus terram lingent.
Reges Tharſis, & inſulæ munera offe-
rent; Reges Arabum & Saba dona ad-

a ducent.

Et adorabunt eum omnes Reges ter-
ræ: omnes gentes ſervient ei.
Quia liberabit pauperem à potente:
& pauperem, cui non erat adjutor.
Par-

408 0 ( †) 80
Parcet pauperi & inopi: & animas
pauperum ſalvas faciet.
Ex uſuris & iniquitate redimet ani-
mas eorum: & honorabile nomen eo-
rum coram illo.
Et vivet, & dabitur ei de auro Ara-
biæ, & adorabunt de ipſo ſemper: tota
die benedicent ei.
Et erit firmamentum in terra in ſum-
mis montium, ſuperextolletur ſuper Li-
banum fructus ejus: & florebunt de ci-
Vitate ſicut ſœnum terræ.
Sit Nomen ejus benedictum in ſæcula:
ante ſolem permanet Nomen ejus.
Etx benedicentur in ipſo omnes tribus
terræ: omnes gentes magnificabunt
eum.
Benedictus Dominus Deus Iſrael:
qui facit mirabilia ſolus.
Et benedictum Nomen Majeſtatis ejus

n wternum; & replebitar Majeſlate in
ar

1

letee
nr
Konct
Veann⸗
Anplusk
Cipeccaon
Corim
G K⸗
e ſarnder

Pccetin
ſum: Ein
mea.
Tece en
Certa Can
ſtalint

l.

cjus omnis terra: fiat, fiat. wiin,
In cœna Domini. S Auii
. tiam
7. Chriſtus factus eſt pro nobis obe- e
diens. eun
F. Uſque ad mortem. lar
Pſal- W Mu

₰*6 (†) 80 409

l
d. Pſalmus 5o.
inenen Iſerere mei DEUIS : ſecundum
T ; GE e: .
wilttne magnam miſericordiam tuam.

Et ſecundàùm muktitudinem miſera-
iem, dionum tuarum: dele iniquitatem
lllren meam.
Arumplius lava me ab iniquitate mea:
–h &α à peccato meo munda me.
RKZH Quoniam iniquitatem meam ego co-
tmrinrts gnoſco: & pecatum meum contra me
Eſt ſemper.
gintuc Tibi ſoli peccavi, & malum coram te
feci: ut juſtificeris in ſermonibus tuis,
Innis6,. & vincas „Cuùm judicaris.
e Ecce enim in iniquitatibus conceptus
nnthi ſum: & in peccatis concepit me Mater

mea.
in uls Ecce enim Veritatem dilexiſti: in-
certa & occulta ſapientiæ tuæ manife-

Nnlichthes ſtaſti mihi.
Fümln. Aſperges me hyſſopo & mundabor:
m. lavabis me, & ſuper nivem dealbabor.
Denti Auditui meo dabis gaudium & læti-
tiam: & exultabunt oſſa humiliata.
e“ Averte faciem tuam à peccatis meis:
omnes iniquitates meas dele.
meon „ or mundum crea in me Deus: &

4410 6 (†) 50*
& ſpiritum rectum innova in viſceribus
meis.
Ne projicias me à facie tua: & ſpiri-
tum ſanctum tuum ne auferas à me.
Redde mihi lætitiam ſalutaris tui: &
ſpiritu principali confirma me.
Docebo iniquos vias tuas: & impij ad
te convertentur.
Libera me de ſanguinibus Deus, Deus
ſalutis meæx: & cruſtabitlingus mea ju-
ſtitiam tuam.
Domine labia mea aperies: & os
meum annuntiabit laudem tuam.
Quoniam ſi voluiſſes ſacrificium,

dediſſem utique: holocauſtis non de-

lectaberis.
Sacrificium Deo ſpiritus contribula-
tus: cor contritum & humiliatum Deus
non deſpicies
Benigne fac Domine in bona voluntate
tua Sion: ut ædificentur muri Jeruſalé.
Tunc acceptabis ſacrificium juſtitiæ,
oblationes & holocauſta: tunc impo-
nent ſuper alrare tuum Vitulos.
Oratio.
Reſpice, quæſumus Domine, ſuper
hanc familiam tuam, pro qua Dominus
20*

.

Mxrari
ſn Et⸗

4 au,
lltee⸗
4

Mer
Ih
Elne.)

L;
4 la
Ndeu
(oien
ca
inleol
. Diean

nin

uabera

—₰*6 (4) ☛D Arr
noſter Eſus Chriſtus non dubitavit ma-
nibus tradi nocentium, & crucis ſubire
tormentum.

Sabbato Sancto.
y. Veſpere autem Sabbati, quæ lu-
ceſcit in prima Sabbati. Alleluja.
g. Venit Maria Magdalene, & altera
Maria videre ſepulchrum. Alleluja. Ix
ne, üt ante.
Pſalmus 116.
Laudate Dominum omnes gentes:
laudate eum omnes populi. & e.
In die Paſcæ.
Y. Hæc dies, quam fecit Dominus.
Alleluja.
. Exultemus, & lætemur in ea. Al-
leluja. In Rne, ut priàs.
Pſalmus 117.
Onfitemini Domino quoniam bo-
C nus: quoniam in ſæculum miſeri-
cordia ejus.
Dicat nunc Iſrael, quoniam bonus:
quoniam in ſæculum miſericordia ejus.
Dicat nunc domus Aaron, quoniam
in ſæculum miſericordia ejus.
Dicant nunc, qui timent Dominum:
quoniam in ſæculum miſericordia Has.
6

412 — († ) 86
De tribulatione invocavi Dominum:
& exaudivit me inlatitudine Dominus.
Dominus mihi adjutor: non timebo „
quid faciat mihi Homo-.
Dominus mihi adjutor: & ego deſpi-
ciam inimicos meos.
Bonum eſt confidere in Domino: quam
confidere in homine.
Bonum eſt ſperare in Domino: quàm
ſperare in Principibus.
Omnes gentes circuierunt me: & in
nomine Domini, quia ultus ſum in eos-
Circumdantes circumdederunt me:
& in nomine Domini, quia ultus ſum in
cOS.
Circumdederunt me ſicut apes, &
exarſerunt ſicut ignis in ſpinis: & in no-
mine Domini, quia ultus ſum in eos.
Impulſus everſus ſum ut caderem: &
Dominus ſuſcepit me.
Fortitudo mea, & laus mea Dominus:
& factus eſt mihi in ſalutem.
Vox exultationis & ſalutis: in taber-
naculis juſtorum.
Dextera Domini fecit virtutem; dex-
tera Domini exaltavit me: dextera Do-
mini fecit virtutum.
Non

4

Mororar,
oprbonini,
Cltigewcil
Non tradi
Mentenini
ſobinendorte
1 Domin, iu
Cooftetor 1
e: kut
Lapilenc
ndes: ieh
ADoniwtu
Wie nornls
hercean
Ulemnlre
0 Domineſh
dene Ahenn
Uit Inomide l
Renefüine

Deausning,

Onſtiite
ſs: e⸗
els elge
els nendtz
Cnntehort
ne: Cſa
Cnitnin

8 —0 (†) 0 413
Uridemom Non moriar, ſed vivam: & narrabo
dnbunmg pera Domini.
mming Caſtigans caſtigavit me Dominus: &
n morti non tradidit me.
ente Aperite mihi portas juſtitiæ, ingreſ-
Aus in eas confitebor Domino: hæc por-
einoning a Domini, juſti intrabunt in eam.
(Conſfitebor tibi quoniam exaudiſti
Dorie une : & factus es mihi in ſalutem.
. Lapidem quem reprobaverunt ædifi-
WMenrne Cantes: hic factus eſt in caput anguli.
integ A Domino factum eſt iſtud: & eſtmi-
ltenene, Tabile in oculis noſtris.
ulmimt „Hæc dies, quam fecit Dominus: ex-
ultemus & lætemur in ea.
O Domine ſalvum me fac, Domine
6 bene proſperare: benedictus, qui ve-
mnit in nomine Domini.
Benediximus vobis de domo Domini:
Deus Dominus, & illuxit nobis.
Conſtituite diem ſolemnem in con-
denſis: usque ad cornu Altaris.
Deus meus es tu, & confitebor tibi:
Deus meus es tu, & exaltabo te.
Coontitebor tibi, quoniam exaudiſti
uc gme: & factus es mihi in ſalutem.
m Confitemini Domino, quoniam bo-

Nmus:
ſ⸗ nus

ULtekktn,

Wartedeminn

A inik

414 0 († ) 80*

nus: quoniam in ſæculum miſericordia

ejus.
In Aſcenſione Domini.
Y. Aſcendit Deus in jubilatione. Alleluja.
&. Et Dominus in voce tubæ. Alleluja.
In ſine.
F. Aſcendens Chriſtus in altum. Al-
leluja.
*. Captivam duxit captivitatem.
Alleluja.
Pſalmus 46.
Q)uines gentes plaudite manibus: ju-
bilate Deo in voce exultationis.
Quoniam Dominus excellſus terribi-
lis: Rex magnus ſuper omnem terram.
Subjecit populos nobis: & gentes
ſub pedibus noſtris.
Elegit nobis hereditatem ſuam: ſpe-
ciem Jacob, quam dilexit.
Aſcendit Deus in jubilo: & Domi-
nus in voce tubæ.
Pſallite Deo noſtro, pſallite: Pfſalli-
te Regi noſtro, pfſallite.
Quoniam Rex omnis terræ Deus:
plallite ſapienter.
Regnabit Deus ſuper gentes: Deus
ſedet ſuper ſedem ſanctam ſuam.
Prin-

CCMNNA
teeltk V.

uemmn.

„

enten

oncr
won do
Regn⸗
lwin
R
utflan,

5

☛6 († ) e 415
Principes populorum congregati ſunt
cum Deo Abraham : quoniam Dii for-
tes terræ vehementer elevati ſunt.
In Pentecoſte.
y. Spiritus Domini replevit orbem
terrarum. Alleluja.
. Et hoc, quod continet omnia;
ſcientiam habet vocis. Alleluja.
In fne.
y. Repleti ſunt omnes Spiritu ſancto.
Alleluja.
e. Et cæperunt loqui. Alleluja.
Pſalmus 47.
Agnus Dominus & laudabilis ni-
mis: in civitate Dei noſtri, in
monte ſancto ejus.
Fundatur exultatione univerſæ terræ
mons Sion: latera aquilonis, eivitas
Regis magni.
Deus in domibus ejus cognoſcetur:
cùm ſuſeipiet eam.
Quoniam ecce Reges terræ congre-
gati ſunt: convenerunt in unum.
Ipſi videntes ſic admirati ſunt, contur-
bati ſunt, commoti ſunt: tremor appre-
hendit eos.
lbi

416 († ) 8*
Ibi dolores ut parturientis: in ſpiri⸗-
tu vehementi conteres naves tharſis.
Sicut audivimus, ſic vidimus in civi-
tate Domini Virtutum, in civitate Dei
noſtri: Deus fundavit eam in æternum.
Suſcepimus DEUs miſericordiam
tuam: in medio templi tui.
Secunduùm Nomen tuum Deus, ſic &
Laus tua in fines terræ: juſtitiâ plena-
eſt dextera tua.
Lætetur mons Sion, & exultent filiæ
Judæ: propter Judicia tua Domine.
Circumdate Sion, & conplectimini
eam: narrare in turribus ejus.
Ponite corda veſtra in virtute ejus: &
diſtribuite domos ejus, ut enarretis im
progenie altera.
Quoniam hic eſt Deus, Deus noſter
in æternum, & in ſæculum ſæculi: ipſe
reget nos in ſæcula. Gloria Patri & c.

Hiſce explicit Horologium devoti
Sacerdotis, cujus unicus finis
eſt, ut omnes

LaVDent Cor Iesv,
aC Marlæ.

lentſerg

un ncſiur,
teanineen
rier

enlen
1unie

Eunednnt 1

WWWd

neund:

En,Nne *
lnlenul i

Cl

ſ

19 20 21

—
0☛
—
—

15 16
Balance Q

14

◻ 3
HOROLOGIUMA “ 5
manuale
Devoti Chriſtiani ⸗
27 T'am —
Sacerdotis, quam Laic= e ⸗ —
monſtrans tot z
Exquiſita pietatis diurnæ Exer

tia „quot ſunt

Horæ Diei:

In commodum
Eorum maximéè literatorut
quibus cultus Euchariſticus, doz
roſiſſimi Cordis Eſu, & B. Mariæ =
Virginis impenſiùs Cordi eſt;
Ex
Sanctorum, piorum, doctoruũ
que Virorum precibus & document
Concinnatum, ac roboratum

=

ffhmmif

4

ALeXan Dro SCheff er a Lne S
Marlanl pœnltentlarlo. =
Cum FEermiſſu Superiorvum.

NNNNTNTNTHNT n

1

Q
—

11

10

2
.ℳ₰ Copyright 4/1999 VyMaster Gmbh wwNW.VXymaster. com

1

S
S
S
S
.
„
S
£
5
0
=
5
2
S
D
W½
=