cetur Dominus . qui diligunt (alutare tuum,

. Ego veró e

genus, & pauper fum : Deus

adjuva me,

ä

!

Adjutor meus , & liberator

VM

i

meus es tï?ä

omine ne moreris.

Gloria Patri &c.

)ïl

.. X- Salvos fac fervos tuos..

E. Deus meus fperantes in te.

y. Eíto nob

:

is Domine turris foFtitu-

dinis.

j

.R à facie inimici.

bis.

W

-]lf. NNihil proficiat inimicus in no

"d

»

&. Et

240 LITAN. de OMN, SANCTIS,

at

"m

— R. Et filius iniquitatis non apponat no-.-

cere nobis.

y- Domine non fecundum peccata no- |

|

f!ra facias nobis.

"

E. Neque fecundüm iniquitates

retribuas nobis.

noflras S

Y Oremus pro Pontifice noflro N.

E. Dominus confervet eum, & vivi-

ficet eum , & beatum facíat eum in terra;

gx

& nontradat eum in animam inimicorum

ejus.

Y.

Oremus pro ?bcnefa&oribus noftris,

l

5 Retribuere dignare Domine omnibus

nobis bona facientibus : propter nomen

tuum vitam xternam, Amen.

y. Oremus pro fidelibus defundtis.

l

-xy. Requiem zternam dona eis Domine,

& lux perpetua luceat eis.

y. Requiefcant in pace.

fi

R. ÀÁmen.

h

y'. Pro fratribus noftris abfentibus.

di

&. Salvos facfervostuos, Deus meus,

"

fperantcs in te.

auxilium de fan&to,

Y Mitteeis,Domine,

d

E. Et de Sion tuére eos.

p

y. Domine exaudi orationem meam.

N

&. Et clamor meus ad te veniat.

y.Do*

i

ORATIO.,

24t

i

45 R Domin,us.x?obiscum.

l)

E Et cum fpiritu tuo.

: .Ofcrrius.

.

reri fgm-

T WEus, cui proprium eft. mife

per & parcere, fufcipe deprecatio-

nem noflram: ut nos & omnes famulos

j

Ti

tuos , quos deli&torum catena conftrin-

ff

it;. miferatio cuz piecatis:clementer ab-

i

[*

vat.

"

1

Exaudi , quzefumus bomine ; fupplicum

i ä

preces, & confitentium tibi parce pecca-

j

ti$: ut paritér nobis indulgentiam tribuas

f

benignus & pacem,

Ineffabilem nobis , Domine , mifericor-

diam tuam clementer oftende : ut. fimul

nos & à peccatis omnibus exuas, & à po-

nis, quas pro his meremur; eripias.

eus, qui culpa offenderis , poeniten-

tia placaris: prec

es populi tui fupplicantis

propitius refpice

; & flagella tuz iracun-

di, quz pro peccatis noflris meremur,

m«

saverte.

E

Omnipotens fempiterne Deus, mifere-

M

re famulo tuo Pontifci noftro, N. & diri-

ge eum fecundum tuam clementiam in

)aff

viam íalutis xterne : ut te dopante tibi

J

placita

L $2

——

OXLTTÉ

,

placita cupiat , & tota vir

tute?erfïeiat.

f

Deus , àquo fan&a: defideria , re&a'éon-

I

Yi

filia, & jufta funt opera: da fervis tuis il-

t

lam , quam munidüs dare non poteft, pa-

i

Á

«em ; ut & éorda no(tra mandatis tuis de-

(

U

dita, & hoftium fublata formidine, tem-

]i

pora fint tua prote£&tione tranquilla.

h

-! Ure'igne SanGiSpiritus renes nofiros,

4 cor noftrum Domine ::ut tibi-cafto cor-

|

POIC

?

ferviamus , & mundo corde plea?ea.

l

snus.

q

Fidelium

Dcusommum Conäi-tor, &

"Redemp

tor , animabus famulorum, famu-

larumque tuarum remi

(fionem cun&torum

cribue peccatorum :ut indulgentiam, quam

femper optaverünt; piis fuppä-'ca-ti'o?xibq;

coníequantur.-

A&tiones no

ftras , Mquæfu*mus Domine,

afpirandó pr

eveni, & adjuvandó profe-

néta noflra oratio, & opet

quere.: ut cü

tio à te femper incipiat ,

,&- Per w capto S

finiatur..

fämpïteme Deus, - qui A

Omnipotens

!

vivorum - dominaris fimul & mortuo-

zum, omniumque mifereris, quos tuos i

; t

.-äd:c & Aollagrcï futuroseiï?: praenocis

fup- |:

&

245

CEATIO. "

füpplices exoramus ; ut pro quibus ef-

hor

fundere preces decrevimus ,

quosque

atl

vel prafens feculum adhuc in carne

q

retinet , vel futurum jam exutos corpore

d

fufcepit , intercedentibus omnibus Sanctis

t

tuis, pietatis tu& clementia, omnium de-

lidorum fuorum veniam confequantur.,

j

Per Dominum noftrum &c.

Y. Dominus vobiscum.

T

Áica

E. Et cum Spiritu tuo.

y.. Exaudiat nos omnipotens & miferi-

ul

cors Dominus.

ht

E. AÀmen.

n

-y. Ecfidelium animzper mifericordiam

[

Dei requiefcant in pace.

J Amen,

T

Oratio

n

|

pe

Ad Sanctum vel San&tam , cujus

feftum celebratur.

i

M

i

Alve per dulciffimum Cor JESU Chri-

s

fli, 6 San&. N. & ex omni virtute

91

mentis mez gratulor tibi de omni gloria

2

C honore, qui tibi hodie praflitus eft.

j

1

j

J

Admoneo te fupereffluentiffimi illius gau-

ï

ij

dii, quó exultabas, dum per Minifterium

itatié

SS. Aägelorum conïe&ui SS.»",Frin

pra-

^

ORATIO.

L od

44

b g

pi'æfentabaris , &ternisque pramiis excipie-

—

—

P

baris. Recordare, ó Beatiffi. N. illiusho-

noris. & exultationis, quando per manum

Domini diadema regni capiti tuo impofi-

—— 0 3 v

L —

tum, & facratiffima anima tua in fede glo-

À

riz collocataeft. Propter hac , aliaque gra-

tiarum dona à Domino Majeflatis tibi un-

quam collata, adoro,laudo, & benedico

DN — EE -a r m

ineffabilem Dei benignitatem, & in au-

mentum Beatitudinis tuz offero tibi fua-

eiie

2z

viffimum.cor JESU Chrifti unà cum omni

dile&ionis & dignationis affe&u, quem

tibi unquam exhibuit in terris, & modó

fine fine exhibet in codlis.: Demum plena

ia

n Boissdi: aibxidn

-

£delitate commendo me tuis SS.orationi-

bus, orans, utindie obitüs mei mihituo

auxilio adeffe velis, atque in fuppletionem

meritorum, quz mihi deerunt, JESU Chri-

Íto Judici meo illas virtutes offerre, per

cias te cognofcis Ipfi maximé complace-

T Amen.

Oratio

Ad San&dum Benedi&tum pro fe-

i

(

lici morte.

Beate Pater , gratiá & Nomine àDeo

*

um fpi-

Benedicle, qu,i Angelicum tu

ritum ,

x 3

ORATIO.

345

j

ritum, ereCis ad cclum manibus, ftans

;

h

& orans, in manus tui Creatoris feliciífi-

Q

mé commendáíli; atque omnes, qui glo-

M

riofe mortis tue , & coleftium gaudio-

gïü

tum quotidie te admonituri effent, infu-

II

prema mortis lucta contra omnes inimi-

]

li

corum infidias ftrenué te defenfurum pro-

ld.

mififti ; Cuftodi nos quefumus, Glorio-

Q

fe Pater, hodie & quotidie cua San£ta be-

"

nedi&tione, ut à Benedi&to noftro JESU,

Wi

atque à tua, & omnium Benedictorum

M

Societate nulló maló valeamus feparari,

Pereundem Chriftum Dominum noftrum,

"

Amen,

(

Sufpirium

;

:

Ad S. Joánnem Nepomucenum,

promulgatum nuper, fpecialem

"

Patronum Partria.

JOANNES decus rarum,

9

Sacerdotum Jubar clarum,

h

u

Bohemiz Apoftole;

Contemplator Majeftatis ,

Predicator Veritatis ;

)

Noftra Lux Bavariz!

Andi |

(i

E

E.

d& SUSPIR.a45. JO. NEPOMUC.

Audi tibi Supplicantem,

Ad te crebró fupirantem ,

* Q decus clementiz;

Vagos flringe cogitatus,

Pér te falvus in me ftatus

Degat continentiz.

Fundo preces; Fle&e Deum,

|

|

Ut illuítret pe&us meum,

- Ad te mentem erigo ;

Ut (im falvus tuo donó,

'Totam fpem in te repono,

;!

'Ye Patronum eligo.

Seníus firma flu&uantes,

Hoftes fuga me turbantes,

Reprime Dzmonia ;

Doma mentem, iram frena,

Confer pacem, cor ferena,

Aufer adverfantia.

Praful clare!* ah dignare;

Peccatorum impetrare

Mihi Chrifli veniam ,

Ut fic pofhim refpirare,

Et exceffus emendare

Coníecutus gratiam,

Confer vite fanctitatem ,

l

Dona lingue honeflatem ,

- Et quieta tempora ;

Augt

D RC

EX

"

vt

SUSPIR. ad $. JO. NEPOMUC.

Auge veram charitatem ,

Pettorisque puritatem,

Me languentem robora.

O Lucerna! Flos Virtütum!

Du&or fternens iter tutum,

Stella Lucens (zculo ;

Lumen tuz Pietatis

Me defendat à peccatis,

"Tollat ab ergaftulo,

Vite mez rege curfum,

Poft hanc vitam tolle furfüm

Animam.ad gaudia;

Ubi Deum contemplari,

Tecum Tuítis fociari

Mercar in gloria.

Amen.

Y. Ora pro nobis S, Joannes Nepo-

sl

ftucene.

X. Ut digni efficiamur promiffionibus

riti.

VWW Wa

Oremus.

Eus, qui ob invi&tum Beati Joannis

fgcramentale filentium nová Eccle-

fiam

M*t

SUSPIR. ad.S. JO. NEPOMUC..

fiam tuam Martyrii corona decoráíli: da

nobis ejus interce(lione ,. & exemplo lin- |

guam cauté cuflodire; ac omnia potius |

mala, quàm animg detrimentum, in hoc | ;

fzculo tolerare,

W

ü

Gc. Amen.

Per Dominum noflrum il

Ut in Omnibus Glorificetur D.cus*. |

li

-

li

RA 5?7166!.

[

f

FINIS

Q

!t

12:

E

g

77

*4/'

NS

SN

R)

,

9

J,V

b

lxx

N

CT2

A

2o

f

X

ä

;

923

C

4

(/

pE o 5

m

L

o

N

X

X

Elüi

"a

Z

e

,.

^

CA

j «

EE

Qx

Jj

A

Q*Q

|r

I

2

—

—

Em

P

F—" W

N

(j

i

d

"A

at

r at

I

u

J

T

|olin

|

E)OUU*

ii

Dolco , mi Lector! quód me abfente tos» ir-

f

repferint errata; hinc, rogo, hec aliaQue pa»

tienti calamo corrigere ne graveris.

Errata

Lege

dies illa, Luc, 135.

1

Luc. 21. fol. 15.

.

illo foli

E

-

-

illi. f. 45.

Obedientia invenit

inobedientia. f. $8.

mulier

-

--

-

millies. f.65.

-

-

-

elegi

eligi, f. 65.

tacere magiftrum

docere. f. 73.

aeticere

-

-

reticere. f. 74.

cujus

-

-

eius, f. g6.-

sternum

in veternum. f. 120,

quoniam

quoniam. f. 1$6.

uosdam

quasdam. f. 164.

hoc hora

hac hora. f. 177.

confitetor

-

L

confitebor. f. 189,

Paracletus

-

-

Paraclitus, f. 1932,

intrabunt in ea

-

in eam. £, 236.

cor me

-

-

e

-

cor meum. f,25;0.

domum Apoftolicum

domnum. f. 237.

eceverentur

L od

-

[ À

€&evereantur, f. 339.

y

s

ERERSES,

i

E d

-

—

— —

ÓQ

. Ls

ao a

d-

p

TL

n

N

Euf

m M m

d-

"v

*

"

æth.,.

E

- E

i

ä*

um

.

ss

X

Y

-

Wodes

x

i

ha

2

39

A

AU

N

A

Ed

"

a

v

ZA

&

[

A

s

E

.

A

E

k

n

PX G

x

P

-s

i

o

H

—;x s

N

*

V

d

p

23

r

w

ls

is

;f

.w

x

ia

v

,

A

3

o

:

*

Xe

—w

E

t

Mw

E

k

?

.

a

b t

u

x

3

1

"À u

H

Dj

t

a

d

A

A

E

U

m

A

R

pen

A

o

a

É

"H

[2

m

A

R

N

k

t

--

-

*-

3

*

E

*

a

r

zi

-

TR

N

i

s

z

L:

d

-

D.

iib

A.

M us

ls

as

5

a

Ó

Vb at LA

5 *"'fs:;'

ass

i

s

É

L

d

r

3&.

E

2X

f

r

A

^

^g

dl

A

At

d

m

ts

.3

z.

-

Yw

£

4

]

r

£

*

*

2

x

.E

$ag

x

&t

7

a

v

2

E

4

st

5

r

*

Es

*

Á

2

P

"-

at

t

j

R

',(ä

N

*

a.

4ei

iegens

"

»

GE » *

—

em

20

S

R

2

|

Q

e

VierFarbSelector Standard * - Euroskala Offset

r

Balance

|

O

ä

o

]

ASCETICO-BIBLICUNS

Focus

N

]

CALENDARIUM

M

19

SENTENEFï

H USRLE.

L

12

CIIORES EX SAC

RIS BIBLIIS IN

10

VIAS

AS E:ETICAS

K

-

|

r

J

10

PRO SINGULIS

DIEBUS DI

STRIBUT

TOTIUS ANNI

]

l

P. ODILO

BENEDICTI

NEä SCHR

EGER,

H

8

P.t€. PAR

NO ENSDOR

FFE

E HNNBN

OCHIE VICAR1

ime t

s

l

ACCEDUNT

,zv;!x*

G

PRECES FAMILIA

RES UNA C

ACCE

SSU ET

d

I5

IN GRATIA

M TA

RECES

»

2

CLERICORUM

SECULARIUM,

:

ACCOMMODAT.£E

CUA SPECIALI] F ACULT.

A

M MNDA , t E s

BATION.

,

E SUPER

IORUJR.

TE ET APPRO-

T2x«e/7 7

GR QU Pt Gs — À À

z

RATISBO

N

Sumpt,

JOAN. CONRA

DI PEEZII,

Ánno M DCC

*

4 ^ Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1