
! fger?

Hf;ü

T r

C 8poat

E t diléxit maledi&tiónem , & | tem tuusletábitur.

ll

véniet ei : * & nóluit benedi- [[ nduántur, qui détrahunt mi-

üén ivérfum

&iónem,& elongábiturab eo:|hi , pudóre:.* & operiántur

Et índuit maledi&tiónem fi- | ficut diplóide confufióne fua.

Yi* ag

Dómino - nimis

Mf Il

€ut veftiméntum , * & intra- |C onfitébor

vit ficut aqua in interióra e-|m ore meo : * & in médio

IT fuple'r RUT pect

- & hs (s j

jus, & ficut óleumin óffibus| multórum laudábo eum.

h6s

ejus.

uia áftitit à dextris páupe-

Fiatei ficut. veftiméntum , | ris, * ut falvam fáceret a per-

u r v

quo operítur : * & ficut zona, | [equéntibus ánimam meam.-

: ( n

qua femper precíngitur.

Afia.

Confitébor

Dómino

1 pecedtu,

H oc opus eórum , qui de- | nimis in ore meo.

dieseispaci (

trahunt mihi

apud Dómi-

In Quadragefima, y'. Scuto

U & dcat d

if s rptan *

num:* & qui loquüntur mala | circámdabit te véritas ejus.

advéríüs ánimam meam.

jy. Non timébis à timóre

ys du

E ttu Dómine , Dómine fac | noCtürno.

Yes transferantur

3necum propter nomen tu-

Tempore Paffionis,y. .Ne

kmendicent; * d

"um: *quia fuávis eft. miferi-| perdas cum ímpiis Deus

r de hbitc

€órdia tua.

A

.

ánimam meam.

L ibera me , qüia egénus , &

. Etcum viris sàn

(

vrfoeneritor ol

guinum

xr

'

'

EM

ipauper ego fum : * & cor|vitam meam.

l

|

jm C

meum conturbátum eft intra

'Tempore Pafchali ,

Affa.

ii bors u-

:

l

jne.

Allelája , allelüja , allelája.

(cifiaor:t

j

;

:

$ icut umbra, cüm declinat ,

Pro B. Maria , v

Ditfüfa

fereitr pupim &

"

-ablátus fum

* & excüffus | eft grátia in lábiis tuis.

l

Ü

fum ficüt locüftee.

vt us a

, Proptéreà benediíxit . te

G énua mea infirmáta funt|Deus in :etérnum.

c;aribue um dele

AD LAUD E

E

'àjejünio:* & caro mea im-

i t

ig.

4nutàáta eft propter óleum.

Afía, Benígne fac in , bona

Et ego fattus fum oppró- |voluntáte tua Dómine.

*

j n o

r fz peccitut

briumillis:* vidérunt me ,|Pfzlmus. M iferére. 59.

$

& movérunt cápita fua.

Afía, Bonum eft.

;hoü deleitu'

Pfalmus 91.

t

^

pomimut

!

:

A djuva me Dómine Deus

tdf tu

meus: * falvum me fac fe-

Onum eft confitéri Dó-

INUS

; qipeei

*

mino , * & psállere nó-

il

[]

cündüm nüfex:icärdiam tuam.|

mini

7

)

/

2

Sabbato ad Laudes,

i

p

j

j

inini ttio Altíffime ;

fenéCta überi : * & bené pa-

)

tiéntes erunt , ut annüntient.

wanü

lqum

À d annuntiándum mané mi-

gt

n

fericórdiam tuam ; * & veri-

óniam

reétus Dóminus

D

eu

s nofter : * & non eft iní.

4 !

tátem tuam per no&tem.

0)0 4il

gemu

En decachórdo pfaltério , *

quitas in eo.

[i

cum cántico in ciíthara.

Affa. Bonum eft confitéri Dó-

Iu

g

l

Ri v

Q uia dele&táfti meDóminein

mino.

Afía.

Métuant Dó-

minum omnes fines terrae.

d^. ]aCOb fü

fa&türa tua: * & in opéribus

(

mánuum tuárum exultábo.

Píalmus. Deus Deus meus,

Dunm

adte. 18*

v

n terr

tiàm magnificáta funt ópera

tua Dóinine ! * nimis pro-

Afía. Date magnitüdinenr

"

P,In

j d

gt

fündz fatte funt cogitatió-

Qs

Canticum Moyli. Deut. 32.

il

f

nes tug.

Udiíte coeli , que 1lo-

j

gigt

st

A

quor , * áudiat terra

ir insípiens non cognofcet AÉ

m mmm

& ftultusnon intélliget hzc.

verba oris mei.

ka W li

Concréfeat üt plüvia do&-

Cüm. exórti füerint. pecca-

ucu ib n

tóres ficut foenum , * & ap-

rína mea, * fluat üt ros eló-

um meum.

ulinpil

paruermt omnes , qui ope-

u vl

rántur 1n1qu1tatem.

Ó

uafi imberfuper herbam ,

& quafi ftille fuper grámi-

'yei "13

U t intéreant in feculum fz-

m hat "i

cuh : * tu autem Altíffimus

na; * Quia nomen Dómini

1n eetérnum Dómine.

invocábo.

vW Ui

!

uóniam ecce inimiel tLH

D ate magnificéntiam Deo

Düm

noftro : * Dei perfétta funt

EW,MD r CUI

Dómine , quóniam ecce ini-

ü

/

du

mici tui perlbunt

X ö& di-

jpera , & omnes vi& ejus

judicia.

j

El' ^

fpergéntur omnes , qui ope-

ä

,

ett: *uf Q

rantur iniquitátem.

D eusfidélis , & absque ulla

: texaltábitur ficut unicór nis

!tingim.

iniquitáte , juftus & re&tus; *

cornu meuim :

* & fenéttus

Peccavérunt el, & non filii

ii de p

mea in mifericórdia überi.

W; k d

ejus in fórdibus.

t defpéxit óculus meus ini-

G enerátio prava atque per-

Lb armett, (

micos meos: * & in infurgén-

vérfa * Haccine reddis Díio,

iv um de:

tibus in. me mahgnantlbus

5pule ftulte , & insípiens ?

t Lt d

áudiet auris mea.

&O

umqmd non ipfe eft' Pater

4

Juftus ut palma florébit : *

tuus , * qui pofsecht te ,&

(l m medi

fecit, & creávit te ?

q S&'

nünen

ficut cedrus Líbani muluplg-

c-.) bitur:

Memento diérum antiquó-

"ag *tï mun,

P lantàti in domo Dómini ,

rum

*

cogita generatiónes

"n ii fïdüet

in átriis domus De1 noün

sfngulas.

M Clt[q

J Pïa

florébunt.

ntérroga patrem tuum, &

Pmbualu M EI

K dauc mul: phcabuntur in

annuntlablt tibi

* majóres

- Mil D

tuos ,

:

Adeg,

Sabbato ad aüdcs.

1 fuum ,

* & recéffit à j

I Tünt

l

Mf h

tuos , & dicent tibi.

"ttm

i

uando dividébat .Altíffi- ] falütári fuo:

Qu

dius Gentes: * quando fepa-

Mf

»rovocaveérunt eü in diisalie-

COT

üïntm

!

yábat filios Adam.

nis , *,& in abominatiónibus

nítítuit términos popu-

ad iracündiam concitavérunt.

^m f

COf

m

u

Jórum * juxtanümerum filió-

molavérunt daemóniis ,

E

qum Ifrael.

&

non Deo ;* diis, quos ig-

UT t

(erm

ars autem , Dómini , pópu-

norábant.

Ts n

1]

"U f

l

u

sejus: * Jacob funículus

ovi recentésque - vené-

hareditátis ejus.

runt * quos non coluérunt

nvénit eum in terra desér-

patres eórum.

(inog

um Ms

J

Dwtu |

ta.* in loco horróris , &

eum , qui te génuit , dere-

At Cæla u j

vaftz folitüdinis.

iquíftüi ,* & oblítus.es Dó-

mini creatóris tui.

W , * llj lr

clr'cumciüxit eum, & dó-

é

N

cuit

.

* & cuftodívit quafi

yidit Dóminus, & ad ira-

X t lb u

cündiam concitátus efít: *

pupíllam óculi fui.

a, t t n

Sicut áquila próvocans ad

quia provocavérunt eum fi-

17 Ret,

volándum pullos fuos , * &

lii fui , & filise.

fimberlper lrb

fuper eos vólitans.

Et ait : Abfcóndam fáciem

AU

il ll füper x

x

pándit alas fuas , & af-

meam ab .eis , * & confiderá-

ümpfit eum ,

* atque portà-

bo novíffima eórum,

Qui s0nen Dis

NT

3.

:

it in hüámeris fuis.

G enerátio enim pervéría

óminus folus dux ejus

eft , * & infidéles filii.

marnifioéntam |

f

it:* & non erat cum eo

:* Dei pert ]

1 pfi me provocavérunt in eo,

, A ommes via t

deusaliénus.

qui non erat deus , *. & irrita.

onftítuit eum fuper excel-

véruntinvanitátibus fuis. -

;aädäüs A dbsquet

f

mterram : * ut coméderet

Et ego provocábo eosineo ;

fru&us agrórum.

qui.non eft pópulus , * & in

ii jutustcre

gente ftultairritábo illos.

yénnt, & mn:

U t sürgeret mel de petra , *

oleümque de faxo duriíffimo.

j gnis fuccénfus eft in. faróre

Vordus. .

rum de arménto , & lae

meo ,* & ardébit u

4to pora du ?

BRuty

,

inférni novíffima.

Íque afl

de óv

ibus * cum ádipe agnó-

! Eccin redtis

rum , & aríetum filióorum|D) evorabítque terram cum

Jrute, ii

Bafan.

gérmine fuo ; * & móntium

o ipie & ?

Ethircos cum medülla tcí- |fundaménta combiürct.

üci , *&sánguimern uve|C ongregábo fuper eos ma-

bíberet meraciífimum.

.R , * & fagíttas meas com-

1 cfeäV'l[ t L :

p déum d

« ncrafsátus eft diléttus ; & plébo in eis.

* qorit renti

tecalcitrávit, * incrafsátus 4C onfuméntur fame ,*

& de.

.|voràbunt eos aves

QU

imping

uátus , dilatátus.

morfu

D erelíquic

eum faCtóremamaríffimo :

t

Den-

ibit

u

i

156

! äabgätö-aä Laud;:s.

j

( POPl

p entes beftiárum imm'tttam

buamintémpore, * ut labá.

hN

in eos : * cum furóre trahén-

tur pegz eórum.

M

qula

IN

Jalceü

u

numu l

tium fuper térram , atque

1xta eft; dies perditiónis; *

'þ

P

ferpéntium :

k

adéffe feftínant téapora.

T

d i

'udicábit

l Dü:es Qu

g'oris vaftábit eos. gládius ,

Dóminus pópu-

uh ful.

& intus pavor , * jüvenem

um fuum ,* & in fervis fuis

u

WU j

qugu

l

miferébitur.

fimul ac vírginem , lactén-

tem eum hómineífene:

V idébit , quód infirmáta fit

oui

j

djb

D ixi: Ubinam funt ? * cef-

manus, * & claufi quoque

K

j

yDeum

sáre fáciam ex hominibus

defecérunt , refiduique con-

ybte D

memóriam eórum.

sámpti funt.

'ï

y

j

!

€$ed propter iram inimicó-

Et dicetUbi fünt dii eórim,*

(

rum díftuli : * neforté fu.

in quibus habébant fidücim?

[v

d

erbírenthoftes eórum.

Dequorum víttimis coxre-

1

Y

Et dícerent : Manus noftra

débant ádipes ; * & bibébant

la r s

'excélfa, & non Dóminus , *

vinum libáminum :

1 i ela a

fecit hec ómnia.

S urgant , & opituléntur vo-

Janinta oU

Gens absque consilio eft , &

bis , * & in neceffitáte vos

jeenm, 001

prótegant.

5

L

fine prudentia. * Utinam sá-

gcca'ta du

erent , & intellígerent , ac

V idéte, quód'ego fum folus,*

j

ff

novíffima providérent.

&non fit àlius Deus przt

i

^«

M

N

f

!

ls n

Ine.

É

Quó

modo perfequátur unus

]

|

Rl nét

smilz ;

E go occídam , & ego vívere

* & duo fugent decem

E

jrogltt

PU

lia

H

fáciam: percütiam , & ego

(s

"

ANÓ

4 -'-'

nne ídeó , quia.

D-&us /fuus

fanábo, * & noneft, qui de

yatm

)

i

p

ndiditeos, * & Dóminus

manu mea poffit erüere.

hr dvuls

onclüfitillos ?

L evàbo ad coelum mainum

r ümum

meam, & dicam: * Vivo

ÀN on enim eft Deus nofter àt

3 um i

i eórum: * & inimíci no-

ego in seternum.

^ t taint d

ri funt jüdices.

$ i acüero ut fül

gur , glá-

D e vínea Sodomórum, vínea

dium meum

atl

: * & arripüerit

'Reiéig

eórum : * & de füburbànis,

judícium ma

nus mea:

y

Gomoórrhse :

R eddam ul

"stf dintm

meis, * &

ónem hóftibus

j Pt

1Jvaeórum uva fellis, * &

his , qui odérunt

botri amaríffimi.

mé, retríibuam.

Ut (

Egicmu;;'kfvnusin Vi

Fel dracónum vinüi eórti,* &/Fnebriábo fagíttas meas . sán-

venénum áfpidum infanábile£guine , * & sládiusmeus de.

/

AN N dmam

Nónne hec cóndita funfvorábit carnes.

NOLT

apud me , * & fignátain the D e cruore occisórum , * &*

BD

sàuris meis.?

le captivitáte , nudáti i-imi-

.

as Ti

Vtor

18.

1N

1

|

T.

u d

Mea eü ülio, & ego retrf córum cápit

. L atte

AUg.

A t

bt

Sabbato ad

Nre

li

Á

m Laudes- ,.

OFUm.

L audäfe Gentes pópulum|y.

no'ehs fuis Deus man-

eftlö

e] us ,

* quia sánguinem fer- | dávit de te.

df

p (L j

JJ

vórum fuórum ulclicetur

lat

TA

, Ut cuftódiánt te in omme

II v

"Et vindí&am retríbuet in

us viis tuis.

fUUm i

&td

C

W

hoftes eórum , * & propítius| Ad Bfí s,Antlphona propria,

At

erit terrz pópuli fui.

nt in Feriis Quadxao*efxmæ.

m

Ana-

Date

magnitüdinem

Preces , quando cücendæ

ld mfirm'l i

Deo noftro.

df

Afía, Incymbalis benefonán- |

funt, habentur fui)ra.

11f

ique

tibus laudáte Deum

ad Vef eras.

— [

Pfalmus. L audate Dóminum

P ater nofter.

A ve Maria,

CUM n tórym.

-- de coelis. 20.

Deus in adjutórium. 18.

Wi

4&53.

Dixit Dóminus.

WU vl v

In Quadraaeüma. Capitulum

Iíaia 58.

Tempore Pafch

ts &*mw

ama, ne ceffs ; quaáfi

Ilelàj

I d-

tuba exálta vocem tuam,

Sub quaíola ^Antiphon

18 ophlotn

& annüntia'pópulo meo fcé-|dicuntur omnes Pfalmi Ve-

D nf -

Eu

"lera eórum , & dómui Jacob fpemrum, tam in Domml.ä

peccáta eorum.

cis ; : quam in Feriis.

ï

16 Qubl ero(um (s

Sol faluüs : mtmus

Imt Dömmusä"o meo:

ts Deus ye O

Jefu refülge méntibus ,

D

Seä

extms meis :

kitum, Rego r

Dum noéte pul[a grátior

one

onam mlmfcos tuós

[*

l percu im, &9

^Orbi dies renáfcitur.

abellum pedum tuórum.:

), ! nf g

Dans tempus acceptábile ,

Vugam Vn'tutls tua. em

tet Dommus ex Sion:

neipof eruerei

Da,lacrymárum rívulis

bo ad eelum m

Laváre cordis vi&timam ,

minárein médio mlmrcorum

V diem

Quam lIeta adürat cháritas.

tuórum. .

] t

uofonte manávit nefas ,

T ecum princíipium jn dle

ebero ut fülrur ,f

Fl

uent perennes läcrymæ "

virtütis tuze in 1plcndor1bus

Santiórum* * ex ütero ante

maum. * &artp

Si virga poeniténtise

II fPUS a

Cordis rigórem cónterat.

luciferum sénui te.

n ultónem hdfto

Dies venit, dies tua ?

urávit . Dóminus , & non

!t his, qui odett

In qua reflórent ómnia :

| poenitébit eum : * Tu es Sa-

tribusm.

. Lstémur & nosin viam

cérdos in .etérnum fecün-

'Tua redá&i déxtera.

dümórdinem Melchífedech:

b fagttos as j

"As vladlus a

i e prona mundi máchina

D óminus à dextris tuis : *

Clemens adoret "T rínitas ;

confrégit indie ir& füse reges.

ATeS.

t OCCbOïUm ]

!

Et nos novi per grátiam |

uchcabn ib natiónibus , im-

Novum canámus cánticum.: pïäblt rufnas :

* conquatsábit

"E . nudan [

men.

| cápitain terra multórum.

äpms

De

l

Ucw'lïi

m

|

i

1i8 h5niit.;

D

g ad Vefperas.

yse torrénte in via bi

bet

*

hï oratu

dl

h

j

)

proptérea exaltábit caput.

: Eä&a&ä?ää Hmet Dó-

Á

: Dixit Dóminus Dómi-

minum : * in mandátis

1

|

|

" Gmnes |

ho meo , Sedeà dextris meis.

ejus volet nimis.

*

1

;

l

"l

hp

;ce

»

Fidélia.

P

$ IJC.

p otens in terra erit femen

Afib

nfitebor t

i

omune

ejus: * generátio. reCtórum

)

g|ott

fjminus

benedicétur.

n toto corde meo: * in

)ms 1

(; b

eonsílio juftórum , & congre-

lória , & divítie in domo

ptd

i

uv

1 [plclt I

gatióne.

ejus: " & juftítia ejüs manet

gna ópera Dómini , * ex-

in feeculum fzculi.

Ü

xórtum eftrin ténebris lu-

;

rulnerra I

quisíta in ómnes voluntátes

4

s Gf

ejus.

men re&lis : * miséricors , &

h

Iu

[

!

i

con

féfio, & magnihce'ntia

miferátor, & juftus.

1'.

fcu)'illocetmm cum

opus ejus: * & juftítia ejus

ucündus homo , qui mife-

anet in faculum fzculi.

1

Q-*;Js 3

j 'QW yui

étur, & cómmodat,difpónet

L

a.

Aemóriam fecit mirabílium

fermónes fuos in judício

fuórum , miséricors & mi-

quia in ectérnum .non com-

v ii t

movébitur.

ferátor Dóminus: *efcam de-

] duf *füïlïfm

dit timéntibus fe.

n memória ztérna erit ju-

Vedttt

y t un

(emor erit in feculum te-

itus; *ab auditióne mala non

Aménti fui * virtütem ópe-

timébit.

al

It Mgrrínma

rum fuórum annunti

ibit pó

arátum cor ejus fperáre in

lo fuo. .

*

b

fio , confirmátum eft cor e-

Tittlt

j

f ]

í

a

iLl

!

n

lk j

det. ill

is hereditátem

jus : * non commovébitur,do-

éntium : * ópera mánum

nec defpíciat inimícos tuos.

|

i b d

[

ejus, véritas & judícium.

D ifpérüit , dedit paupéribus

U

éli

mnia mandáta ejus :

juftitia ejus manet in. fzecu-

at lt

rmáta in fecülum. fe-

lum fzculi

*

M N

W

cornu ejus

i Ws e |

uli:* fatta in veritáte &

exaltábitur in glória.

j

ï«" J

du

q

jtáte.

peccátor vidébit. , & irafcé-

0060 dv

€de

mptiónem mifit pópu-

tur , déntibus fuis fremet, &

Á

;

;

TT

M

h

;)

) fuo : *

mandávit in &tér |tabéícet, * defidérium pecca-

:

Vl ia

j

qum teftaméntum fuum.

tórum periíbit.

i d

ut,

Sanétum , & terríbilenomen]Ama, In mandátis ejus cupit

«l

1,1

U rl

ejus: * iníüium fapiéntie ti-

nimls. Afía, Sit nomen Díti.

»

i:.r':e' lh.

ttrifi

mor Dómini.

Pfalmus xr12.

ntellé&tus bonus ómnibus

Dfim:*;

stdtín

Audáte püeri

aciéntibus eum : * laudátio

laudáte nomen Dómini.

, Ul

ejus manet in fzculüi fzculi.

Sit nomen Dómini benedí-

ficig Ünis

Afía. Fidéliaómnia mandáta

Gum:*ex hocnunc, & us-

"

ejus , confirmáta in fzeculum

"ifio,

! que in fzeculum.

(

A fe-

| | :nl

N

UW "

fæcqli. fAfïaf' In mandátis.

l

/

*

|

Àifen

Dominica ad Vefperas.

129

)Eä

!

Il

À

!

A folis ortu. usq

* & ru

Tüm « &

W[)0

ue ad occá-| ftagna aquárum ,

PCITf

l

fum , * laudábilenomen Dó-

in fontes aquárum:

i

j

mini.

N on nobis Díie,non nobis : *

p

E xcélfus fuper omnes Gen-

fed nómini tüio da glóriam.

'

* Td]0

Imn

tes Dóminus , * & fu

Super mifericémdia tua, &

NW

p?r,cæ-

t

m

los glória ejus.

veritáte tua: * nequándo di-

l lg

uis ficut. Dóminus Deus

cant Gentes ; Ubi eft Deus

Tl j

I

j

nofter , qui in altis hábitat, *

eórum ?

Mu

^A j

Cltim (

&cUf,

& humília ré

Deus autem noft&r in coel

& interra ?

fpicit in cæ:lo ;

Fufigr

(étebri

lo : * ómnia , que&cümque

9

V

À

'

S üfcitans à terra inopeni x

vóluit , fecit.

m:*m

Ittigrs ,

& de ftércore érigens páu-

O TUTN

5

$imulácra Géntium argén-.

Qüs hom

perem:

tum & aurum : * ópera má-.

: i mif

U tcóllocet eum cum princi-

nuum hóminum.

n

Cümmü&kü W

pibus,* cum princípibus

Qs habent , & non loquén-.

s t d

pópuli fui.

J um g r

tur:* oculos habent , & non;

AUILU

Q ui habitáre facit ftérilem

vidébunt.

in domo , * matrem filiórum

Á ures habent , & non áu-

T &t er

letántem.

dient : * nares hab

L

Af Sitnomen Dómini be-

b ce

;ab Aud'tne malt

,

nedí&tum in fzecula.

d

9534;3

w

non pal-

tr ejus fperi

Afia. . INos qui vívimus.

abent

onfrmátum effoy

Píalmus 112«

abunt.

a

h

non. cla

Q eommovebitur)

N éxitu Ifrael de. /Egyp-

À

at imicos t

to ,* domus Jacob de pó-'

n

2

N

it, dedit paupett

pulo bárbaro :

utít

(s maet n i

Fatta eft Judea fan&ificátio

H

li : * eorm d

ejus , * Tfrael potéftas ejus.

D omus

ael. 1peravi

jcinglona.

Mare vidit,& fugit: * Jordá-

Dómino

;

,11

* adjütor

3

üuni

nis convérfus- eft. retrórfum.

f

v.

[ Hdeblf 7&im

& protéor eárum.

-

yibus ais fremets

IMontes exultavérunt,ut aríe-

D omus . Aaron fpe

,ütfidénum pec

tes,* & colles ficut agni óvid.

Dómino :* adjüter eórum ,.

erbi.

uid eft tibi mare , .quod

& proté&tor eórum eft. -

1

manditis ejus Cl

fugífti : * & tu Jordánis , quia

Q ui timent Dóminum , fpe«

convérfus es retrórfum ?

ravéruntin Dómino:* adjütor

T Git nomen J

IVntes exultáftis ficut aríe-

wf m5 1

12v

eórum , &

prote&tor eörumlï

e puerl

tes

* & colles

ficut agni

eft.

lt

i

óvium.

Dóminus memor fuitn

ht

e nomen 10*

öi'tri;-*:

M

Afácie Dómini mota eft ter-

& . benedíxit nobis.

, Domin

ra, * àfácie Dei Jacob.

X hocnunc! !

Benedíxit dómui Ifrael : *

Qui . convértit petram in

bened)'xit dómui Aaron.

Bcuïum- I'

j

e

I

B ene-'

Femfe'

Ó

Dominiga ad Vefperas,

Wtemaï

po

enedíxit ómni

bus , qui ti-| Concéde fimplex Unitas,

jur

-ment Dóminum , * pusíllis| Ut fru&tuófa fint tuis

Ti

cum majóribus.

Jejuniórum münera. - Amen.

vma wlf

h

[Peiä(c

]/

At

. A djíciat

Dóminus fuper|., Angélis fuis Deus mandá-

W&,æ j

vos:* fuper vos , & fuper|vit de te.

filios veftros.

Ut cuftódíant te in 6mnif

gptl

ïlanæV]

enedítti vos à Dómino ,

* P)Lüs

viis tuis.

W

|

DA Y

fl

qui fecit coelum & terram.

Ad Magni,. Afia propria;

i

oclum coeli Díio : * terram|e

ore Pa

'nyme

autem dedit filiis hóminum.

p

regías

iägä;i,ägænus.

i

" wonmórtui laudábunt te Dó-

tolis amí&ti cándidis

Aj

mine,* neque omnes, qui

"

oft tránfitum Maris rubri

jl

il t

defcéndunt in inférnum.

|

vt I

Chrifto canámus Príncipi.

ed nos ,qui vívimus , bene-

ivína cujus cháritas

i

d

ícimus Dómino , * ex hoc

5

crum propínat sánguinem,

m

nunc, & usque in feculum.

Almíque membra córporis

m

Amor Sacérdos immolat.

yuct m

Nos qui vívimus , be-

Qelläfci

mus Dómino.

parfum crufórem póftibus

qaut: u

[chalj;

Afa.

M

aftátor horret Angélus:

—

?Alle

i

a , allel

üja.

Fugítque divífum mare:

ii

E

' Allclij

Y

áj

il

. Capitulu

m ut in

*

[

H

2

; E:oprio

Mergüntur hoftes flát&tibus:

grigis a

de Tempore ..

;

am Pafcha noftrum Chri-

n

ima

Ilus.

ftus eft,

at gt

gne.

di

di

ifor- ,

Pafchális idem Ví&Gima,

i'üjetin

i

0

Et pura puris méntibus

T

:

ftras preces. cum fié-

1.

Y

"o dbus

Sinceritátis ázyma.

]

iif

i

I

à

h

;

1hoc facro jejünio

Q vera coeli Vi&tima ,

|

m

din ts

[

-: Fufas quadragenário.

|Subjé&a cui funt tártara,

À!

l

j

-« erütátor alme córdium ,

Solüta mortis víncula

l

i

ii

^

il

- Énfirma tu fcis vírium,

h

Recépta vite praemia.

ET

És i

- "Adte revérfis éxhibe

WVi&or fubáttis inféris

[

J

!

" r n

- Remiffiónis grátiam.

Trophaa Chriftus explicat ,.

i

i

[

,quitum quidem peccávmus,

Coelóque apérto , sübditum

]

**

; 4f2.',—.

Sca

;.e*

i d ^

: d parce confiténtibus :

Regem tenebrárum trahit.

h

l

' . AAd nóminis laudem tui

Ut fis perénne méntibus

-"Confer medélam lánguidis.

Pafchále Jefu gáudium ;

tb p

oncéde noftrum cónteri

À morte dira criminum

'ur A

Vite renátos libera.

n

lM

W

Corpus per abftinéntiam ,

Culpz ut relínquant paábul(i

Deo Patri fit glória ,

Ub n

i

ia

ejüna corda críminum.

Et Fílio, qui à mórtuis-

M

Surréxit ac Paráclito ,

|

ü [nc]m

L

, :Præüabeata "T rínitas ,

n

EIHP. Pa

li

M

J

REM

C&de

frudu

Áryi

Feriá fecunda

ad Vefperas. |

13í

U r

!

In fempitérna fecula. Amen:

TU m

,. Mane nobíscum Dómine

Pfalmus 114.

Angebs fw

t

allelüja.

Iéxi, quóniam ex&udiet

kf

$)

)

Quóniam ad-

Dóminus * vocem ora-

vefperáfcit , allelüja.

tiónis mez.

Utcurtodfant:e

Ad Magnificat, Antiphona

uia inclinávitaurem fuam

E

propria.

mihi; * & in diébus meis in-

vocábo.

Ogj ag

Canticum B.Marie Virginis.

jl

proy,

C ircumdedérunt me ddlör'es

Tefís

Iuj

Agnilä:at * äcnil;xïa mea

mortis: * & perícula inférni

M

Dóminum.

invenérunt me.

i m 1 cididi

ATAUR r w

E. texultávit fpíritus meus *

'F ribulatiónem , & dolórem

Jnémts D

in Deo falutári meo.

invéni ; *& nomen Dómini

À QUs dirs

Quia refpéxit humilitátem

invocávi.

ancíllae fuz: *ecce enim ex

O Dómine líbera ánimam

MC UEETTS

hoc beátam me dicent omnes

Q QTor d

meam: * miséricors Dómi-

1 u cérdos m

generatiónes.

nus, & juftus, & Deus no-

uiafecit mihi magna , qui

fter miferétur.

LU Crjfürem pil

potens eft : * & fanctum no-

Cuftódiens párvulos Dómi-

r orre Anrds

men ejus.

nus:.*.

Vediyilum more:

ntür hoftes at -

Et mifericordia ejus à pro-

liberávit m

humliátus fant-, &l

énie in progénies * timénti-

Convérter

ima mea in ré-

ha noftrum (

b

us eum.

quiem tuat

*-

eft, :

F'ecit poténtiam in bráchio

i idem Vídim,

benefécit tibi

fuo:* difpérfit fupérbos men-

uià erípuit

?

j puris méntba -

te cordis fui.

$

e morte: * óculos meosà 1

x

PUAT VO

its dzymá,

I) epófuit poténtes de fede , *

crymis , pedes:

méos à lapfu.

uei Vidma ,

& exaltávit hümiles.

Placébo Dómino*

x eui funt trta

vivórum.

E furiéntes implévit bonis : *

mortisvincila

& dívites dimífit inánes.

Afía. Inclinávit .Dómi

) VR premia

S ufcépit Ifrael püerum fu.

rem fuam mihi.

(ubidis infeti

um ,* recordátus mifericór-|A:ía. Crédidi. Pfalmus x

ig fus.

&

15

; Chiftus explt

édidi , propter quod

? iO Sübdit,ü

Sicut locátus eft ad patres

locütusfum: * ego au«

tendbrárum t2

noftros, * Abraham & sémini

tem humiliátus fum nimis.

ejus in fzcula.

G lória.

Ego dixi in excéffü meo : *

erénre méntbu

Omnis homo mendax.

efu gäüdlumi

Deinde dicitur Antiphona

ria.

Jdira crimimut

& Oratio p

Q uid retríbuam Dómino , *

FERIA

1'05

ECUNDA.

pro ómnibus,qua retríbuit

natos 1ibega.

ad Vefperas,

mihi.

vi fit g

Afía. Inclinávit.

, qui àim

C álicem falutárisaccfpiam:*

'Temp. Pafch. Afía. Allel.

& nomen Dómini invocábo.

a t il

dl*

V ota

n

"p

Feriafecunda ad Vefperas.

ii

E

132

Alpü

T

j

Y ota mea Dómin

o reddam [ carbónibus defolatóriis. -

(

"

j

coram omni pópulo ejus: *|H eu mihi , quia incolátus

QU g di

?l

y

pretiófa in confpétu Dómini|meus prolongátus eft, ha-

j

Patce

mors Sanctórum ejus.

bitávi cum habitántibus Ce-

dar : * multum íncola fuit

st s t

O Dómine , quia ego fervus

:

)

U

tuus : * egofervustuus , &

ánima mea.

m

] [Obn

filius ancilla tuz.

tll j anon

M

C um his, quiodérunt pa-

(l y bl

D irupífti víncula mea : *

ais

cem , eram pacíficus: * cum

j

li

o

tibifacrificábo hóftiam lau-|

loquébar illis , impugnäbant

32

dis, &nomen Dómini invo

E

me eratis.

d

Cábo.

Afíia, Clamávi, & exaudí-

ib

(tcil

ä

vis i

M

V ota mea Dómino reddamin

vit me.

,

confpéttu omnis pópuli ejus:*

Afia, Unde véniet.

| :jttdmn

d'ïv

l

Y

[

in átriis domus Dómini, in

Píslmus 120.

1 Uïf: Q] letïþ- 1

médio tui Jerüfalem.

Evàávi óculos meos in

Bs ie

montes, * unde véniet

Ana, Crédidi propter quod

gt M

locütus fum.

auxilium mihi.

*

A uxílium meum à Dómino;*

^ Bs f

Laudáte.

v njrtüs, !

P Píalmus 116.

qui fecit coelum & terram.

Audáte Dóminum omnes

Non det in commotiónern

NT

ais Qu

-T

e

entes : * laudáte eum

pedem tuum: * neque dor-

g d , T

mítet , qui cuftódit te.

omnes pópuli.

diciqiite

O uóniam confirmáta eft fu-

E , cce, non dormitábit, neque

wiji

per nos mifericórdia ejus : *|.

dórmiet , * qui cuftódit Ifrael.

feas Ms

1

& véritas Dómini manet in

Dóminus cuftóditte, Dómi-

n

l;

p

D

eetérnum.

nus proté&tio tua * fuper ma-

?!R

Dóminum

num déxteram tuam.

N

Áfía. Laudáte

omnes Gentes,

P er diem fol non ufette, *

;ciïïi;»ït',aïkluïa;.

l

M

Aíia. Clamávi.

1eque luna per noctem.

Canticum ,

Gmduum.'

Dóminus cuftóditte ab om-

IN

. Pfalmus 119.

ni malo :* cuftódiat animam

i

D Dóminum,cüm tribu-.

tuam Dóminus.

A. lárer , clamávi : * & ex-

IJóminus cuftódiat intróitum

audívit me.

tuum , & éxitum tuum : *

Dómine líbera ánimam me:

ex hoc nunc, &

:

ufqgg in

am à lábiis iniquis,* & à lin-

fi&&culum.

gua dolófa.

7

Áfia. Unde véniet aux

U

.l'lium

Q

lid detur tibr, aut quid

mihi.

j U

apponátur tibi * ad

'Tempore Pafchali , Afía.

MM

D

:

D

linguarlnu

dolófam ?

Allelája, allelája ,. allelaja.

m IndV DB

n Quadragelima.

i thl rh

i

s a'g;'itjæ poténtis acüta,*cum

l(g:apï—

N

J

m

Xitibus Mi

Feriatertiaad Vefperas.

133

A

Ca itulum,

Toelis 2. d

us I Zï.

Nter veftibulum & altáre

E

tatus ?1

5 pm 0n

El

]4 mw

i

minhis , qug

d

I

lorábunt facerdótes mi-

Is

iQa funt mihi: *in do-

lm häbn'n

nlftri Dómini , & dicent :

mum Dómini ibimus.

m

lm £

Tk

Parce Dómine , parce pópu-

Stantes erant pedes noftri ,

llv

lotuo, & ne des hzreditá-

inátriis tuis Jerüfalem.

d L

lj oderum

tem tuam in oppróbrium, ut

erüfalem ,quze edificátur

dominéntur eis natiónes.

ut cívitas : * cujus participá-

2

H T Impu«nab

Hymnus. Audi , benígne.

tio ejus iri idípfum.

ut fupra.

130.

[lluc enim afcendérunt tri-

WVI, ( exai

. Angelis fuis Deus man-

bus ,tribus Dómini , * tefti-

dávit de te. £. Ut cuftódiant

mónium Ifrael ad confiten-

dum nómini Dómini.

t Yenet

tein ómnibus viis tuis.

lts v

Antiphona ad Magnificat

uia illic fedérunt. fedes in

Y mum T |

& Oratio propria.

judício,* fedes fuper domum

mon $ unde v

'lempore Pafchali.

David.

Px()m. 6 b

Tum m

Capitulum.

R ogáte , quae ad pacem funt

Tium meum Doni

Hriftus resürgens ex

Jerufalem

*«& abundántia

C

diligéntibus te.

Caelum d terran.

mórtuis , jam non móri-

det i commotiót

tur , mors illi ultrà non do-

Fiat pax in virtüte tua ; * &

iA

muinábitur. Quód enim mór-

abundántia in türribus tuis.

tum: * neque d

ro-

tuus eft pcccato , mórtuus

Propter fratres meos, &

i cuftit te

eft (emel : quód autem vivit ,

ximos meos , * loquebar pa-

Qn dormitibity g

cem de te. -

vivit Deo.

guicuftdi lh

Hymnus. À d régias. 130.

PropLer domum Dómini Dei

yeuftódit tey Dit

y. Mane nobíscum Dómi ine,

nofti ,*

quasívi bona ibi.

&l u* (upe

allelüja.

£. Quóniam ad-

Afa, Indomum. Dómini lz-

leram tUam.

tàntes ibimus.

Afía,

m fol non utettt

eráfcit , allelàja.

Qui

veix

d Magnificat, Antiphona

hábitas.

Pfalmus 122.

qa per nodeg.

D te leváàvi óculos me-

propria.

; cufiditte 40

Oratio dicitur de Domi- l.

OS »

qui hab1tas in

.* afidit anm:

coehs.

nica precedeiit?.

Tminus.

i I'GCGS ,

Q'*

Mf) dicendae

Ecce ficut óculi fervmru. *in

cuüodta intrott

Íunt.habentur

ÉX Ty a.

62.

mánibus doraimmórum (uórum.

i ésicum tuutm

Dicuatur autem per to-

&icut óculi ancíllae in mani-

nunc;

u

t

$ ()Ln(

agefimam in Of-

bus dóminz f

culi

noftri mD;mDPu'n noftrum,

fkbk—»)

1.1 ali bblil k.um-

jp vénict 0U

FERIA TERTIA

donec mifereát:

r noftii.

Müferéren 4?11 D)rnme mi-

Ad V efperas.

mePaf l!

Afa. In domum Dómint.

ferére noftri

* quia multüm

"

4 aLe u]ä

(lemp. Faích. Afía, Allel.

répléti fumus defpedióne.

;'W,.

al

ïrm

. Quia

deraa"

f

m

T

?W

Feria tertiaad Vefperas.

qm

Ü

124

A

J

Quia multim repléta eft| & Dóminus in circüitu pópu-

hi

fs

anima noftra: * oppróbrium| li fui ex hoc nunc , & usque

Cayü

Y

Mt»&

u

abundántibus ; & defpé&tio | in feculum.

j a[W

TT

u !

fupérbis.

uia non relínquetDóminus

j

nl

bþundæ

Afi,,Qui hábitds in coelis, | Virgam peccatórum fuper

U

J

W

4 ü

miferére nobis.

ortem juftórum : * ut non

rà

Afia. Adjutórium.

exténdant jufti ad iniquitá-

D lt

»»»»»

tem manus fuas.

jé

Pfalfhus 123.

H

(

ers

Ifi quia Dóminüs erat in [B énefac Dómine bonis , * &

!

[

N

nobis, dicat nunc If-] reGtis corde.

Mra

firiu

j

ib

Ms

rael: * nifiquia Dóminus erat [D eclinántes autem inobliga-

)T«f

l

p i

L

in nobis.

tiónes,addücet Dóminus cum

,;.u

——

fs

|

r

f

i

Cum exürgerent hómines|operántibus iniquitátem : *

f BQMUS

r

N

innos, * forté vivos deglu- | pax fuper Ifrael.

AE

'

tíffent nos.

Afia.

Bénefac Dómine bo-

ao t

C üm irafcerétur furor eó- |nis , & re&tis corde.

uv

'

rum in nos ,* fórfitan aqua] Afía.

Fati. Pfalmus 125.

Vif Dommt

,aif

abforbuíffet nos.

N converténdo Dóminus

qien, "fl

"T orréntem pertransívit áni-

captivitátem Sion , * facti

qaffit at

ma noftra , * fórfitan pertran- | fumus ficut confoláti.

Jigsdf lst

siffet ànima noftra aquam in-

"Tunc replétum eft gáudio

smgew:*sürgitf,PO |

tolerábilem.

osnoftrum ; * & lingua no-

B enedí&tus Dóminus, * qui

ftra exultatióne.

r m

"l'unc dicent inter Gentes : *

nl

nondedit nos in captiónem

|Cig d s

déntibus eórum.

magnificávit Dóminus fáce-

re cum eis.

.

: t

Anima noftra-ficut paffer

erépta.eft * de làqueo ve-

Magnificávit Dóminus fáce-

! la r

naàntium.

re nobifcum : * fatti fumus

| t

laetántes.

| t

L áqueus contrítus eft, * &

n0s liberáti fumus.

C onvérte Dómine captivitá-

- G iern

A djutórium noftrum in no-

tem noftram , * ficut torrens

Atris iil

mine Dómini, * qui fecit coe-

in Auftro.

sarlum erls

lum & terram.

Q ui séminant in lácrymis , *

Ul

[

i, d

in exultatióne metent.

DN

Afia. Adjutórium . noftrum

j

r

dtyra

in nómine Dómini.

E üntes 1bant , & flebant, *

^i

AAüao

Bénefac.

Titténtes sémina fua.-

Ti

li

Pfalmus 124.

V eniéntes

autem vénient

|

b

N

Ui confidunt in Dómi-

cum exultatióne , * portántes

àl

LIU

no ficut mons Sion : *

manípulos fuos.

E!mmö [

non commoveébitur in sxtér-

Affa. FaQifumus ficut con-

DOfm ]

fóláti.

í qux

M

« 1

l

sum,qui hábitat inJerüfalem.

.

"

Montésin circüitu ejus

P

Tem

—

df g

Ferirla quarta ad Vefpefas.

I

WHUSm

(

Labores mánuum tuárum

d)

h

"Tempore Pafchali , Afía.

lum

lm,&

Allelája , allelója , allelüja.| quia manducábis , * beátus

du

Capitulum ,

ymnus $ 7&'

es , & bené tibi erit.

elnquct n

Afía.ad Magnificat , & Ora-

U xor tua ficut vitis abün-

MUACUM

tio pro Tempore , üt in Ve-

dans, * in latéribus domus

*

Wirug . &

lls

fperis Feri& fecunde. 143.

tua.

Wt

Preces , quando dicenda |F ílii tui ficut novélle olivá-

ts us

62.

funt , habentur fupra.

rum , * in circüitu,menfe

fac DDmmC b

Qtis,

H

FERIA

AR T A.

tus.

AdaV

n

erase

E cce fic benedicétur ho-

Afía. Non *conJ?unde'tur.

mo , * qui timet Dóminum.

Dntstfem inobl

'

afidücïfpömist

(

Tempore Pafchali, Aíía.

B enedícat tibi Dóminus ex

AUS Ui tem

Allel. Píalmus 126.

Sion : * & videas bona Jerà-

r lng,

Ifi Dóminus zdificáve-

falem ómnibus diébus vita

tucz.

At Dnins y

rit domum, * in vanum

s enrd

laboravérunt , qui zdificant

Ét vídeas filios filiórum tuó-

cam.

3

rum , * pacem fuper Ifrael.

— Pl Png

N ifi Dóminus cuftodterit ci-

Convertendo Dine

Afía. Beátiomnes, qui ti-

tridtem on, *

vitátem , * fruftra vígilat ,

ment Dóminum.

licutconfoliti

ui cuftódit eam. :

Aäa' Sæ eo

anum eft vobis ante lucem

B

almus 122.

teplétum eft gài

um* & lingu:

sürgere : * sürgite, poftquam

Apé expugnavérunt me

ulatióne.

fedéritis , qui manducátis pa-

N

à juventüte mea , * dicat

nem dolóris.

nuncÍírael.

[eent inter Gentt

C üm déderit dilé&tis fuis

cvit Dominus i

epé expugnavérunt me à

|ds

fomnum : * ecce haeréditas

juventüte mea: * étenim non

Dómini, filii, merces fructus

otuérunt mihi.

icivit Diminus &

ventris.

fcum :* f J

upra dorfummet fabrica-

S jcut fagíttze in manu potén-

vérunt peccatóres ; * prolon-

tis : * ita filii excufsórum.

avérunt iniquitátem fuam.

e'ïst.eDo'the apti

óminus juftus concídit cer-

frm, "fcut r

eátus vir, quiimplévit de-

fidérium fuum ex ipfis: * non

víces peccatórum , * confun-

confundétur , cüim loquétur

dántur , & convertàntur re-

ii

inimícis fuis in porta.

tiüne metent-

trórfum omnes, qui odérunt

Sion.

Afia. Non confundétur,cüm

jnt ,& bt

loquétur inimícis fuis in por-

Éiant ficut foenum teGó-

ssemina b

ta.

Ia.

Beáti.

rum : * quod , priüsquam

Pfalmus 127.

evellátur , exáruit.

65 autem Ya

yiine !

3 Eátiomnes, qui timent

! equo nonimplévit manum

y füos.

Dóminum , * qui ámbu-

fuam, qui metit , * & finum

(citl

lant in viis ejus.

