& oves ,quas redémerat, car-

lelüja.

nis fux aliménto fatiáret.

G lória Patri. Allelüja.

fs *í li

a

€CUO 1X»

W. Chriftus

resürgens

ls yer de

mórtuis, jam non móritur ,

T funt nonnülli,qui dum

m Vr

morsilli ultrà non dominábi-

E

plus terrénam fubftàn-

i w

tur: quód enim mórtuus etft

tiam quam oves diligunt, me-

lgt

áto , mórtuus eft femel :

ritó nomen paftóris perdunt :

E

uód autem vivit ,

vivit

de quibus prótinus sübditur :

Dtn, f

o Nhmo ,

Deo , allel. allel. *« Mórtuus

Mercenárius autem , &qui

B

eft femel propter delítta no-

non eft paítor, cujus non funt

ftra, & refurréxit propter ju-

oves próprie , videt lupum

, um oedqu

veniéntem & dimíttit oves ,

»

ftificatióénem noftram. Quod.

€CU0 V1J3e

& fagit. Nonpaftor fed mer-

ff Bvard

Sténfa nobis eft de con-

cenárius vocátur,qui non pro

du n

y)

amóre íntimo oves Domíni-

) Vü' | ap:.lol

témptu mortis via

quam fequàmur : appófita

cas ,fed ad temporáles mer-

myre Dixt

eft forma , cui imprimá-

cédes pafcit.

Mlercenárius

g D n

ynur.

Primum nobis eft ,

'aagtm;

quippe eft, qui locum quidem

Bonuwaüm

fu.

exterióra noftra mifericórdi-

paftóris tenet , fed lucra ani-

i Pwöviblli

ter óvibus ejus impénde-

márum,non quarit: terrénis

cómmodis

Ínhiat ,

honóre

ve :poftrémum veró , fi ne-

ii n

céffe fit, étiam mortem no-

prelatiónis gaudet , temporá-

ftram pro eísdem óvibus mi-

libus lucris páfeitur , impén-

n I omEva Ü

niftráre.

Á primo autem

(a fibiab hominibus reverén-

qurs U

hoc mínimo pervenítur ad

tia leetátur.

"ii

oftrémum majus.

Sed cüm

m lauda

e Vf [

fit

T

audes ,

määtääaha-

«

I'M

incomparáabíliter lóngé

Pfalm. D óminus

g x

j

mélior ánima , qua vivimus

Allelüja.

|9 H ES

1l«

gc a

M

quàm terréna fubftántia ,

návit

[

cum reliq

quam extérius poffidémus

"

Onis

& Pfalmis de

P(alte-

r

gb

i

rio.

bons P g

qui non dat. pro óvibus fub-

I9«

Ca.

YA4

Yi

344.

Dominicafecunda poft Pafcha.

É

Cytm v

apitulum. .x. Pet. 2. d

- Meo oves meas; & ccgnöfvciihä

li

a

Hariffimi ; Chriftus paf-

fj

ime mes , allelüja , allelüja,

m

C

fus eftpro nobis , vobis

Tati0.

&feim

d

yelinquens exémplum , ut fe-

Eus , qui in Fílii tui hu-

441

quàámini veftígia ejus : qui

D

militáte, jacéntem mun-

j ml

int ]

j

!

peceátum non fecit , nec

dum erexífti

fidélibus tuis

[P flll

s

10j mt

invéntus eft dolus in ore

perpétuam concéde latítiam;

p9l

Iref

cjus.

ut,quos perpétus mortis eri-

z 5

Hymnus.

puífti cáfibus, gáudiis fácias

TRU

ürmeu

pl

Uróra coelum pürpurat,

pérfrui fempitérnis,Per eüm-

, ! Allel]

dli

A

JEther resültat láudibus,

dem Dóminum noftrum.

Mundus triumphans jübilat ,

Commemoratio de. Cruce.

lj luf[CXIt- '

Jil)

Horrens avérnus fnfremit :

Áfíia. Crucifixus furréxit à

ll

1 paIUlï

Rex ille dum fortíffimus

jj, iil

mórtuis , & redémit nos., al-

dj u a

De mortis inférno fpecu

lelüja , alleluja.

Patrum Senátum líiberum

Y^ Dicitein natiónibus , alle-

Gu u dl

Edücit ad vitie jubar.

làja.

Aifouna d

- Mi C

C ujus fepülchrum plürimo

X** Quia Dóminus regnávit

Cuftóde fignábat lapis ,

à ligno , allelüja.

124

Vi&or triümphat , & fuo

tatios

Riisenmeut

iMortem fepülchro fünerat

|

nf o

T Y Eus , qui pro. nobis Fr-

Sat füneri , fat lácrymis ;

lium tuum crucis patí-

madydiien, i

Sat eftdatum dolóribus :

bulum fubíre voluffti , nt ini-

pumammäxumveütär

Surréxit extínGtor necis ,

míci ànobis expélleres pote-

v Gadi

ftátem : concéde nobis. fà-

Clamat corüfcans Angelus.

yi:* Mi

U t fis perénne méntibus

mulis tuis : ut refurreGió.

y HoDim Al

Pafchále Jefu gáudium ;

nis grátiam . confequámur.

Ql un. Gogd

À morte dira críminum ;

Per eümdem Dóminum.

j M

Vitz renátos líbera.

Ad lerüam , Capitulum,

m

D eo Patrifit glória ,

C haríffimi ,. Chriftus paffus.

v Quitm iv

fx

Et Fílio , qui à mórtuis

ut tupra.

ii

L

Surréxit , ac Paráclito

X.br. Surréxit Dóminus de

ll

Vefens, À

1n fempitérna fecula. Amen,

fepülchro, * Allelüàja, aile-

l

lj

Pl

ïw

Y^ Inrefurre&ióne tua Chri-

Iüja. Surréxit.

T.

fte , allelüja.

Y* Quipro nobis pepéndit in

Q r

&« Coeli& terra l;téntur ,

IUO 109,

Iigno , Alielüja , allelüja.

Atf Cin

fimi, Qv

allelüja.

' lória Patri. Surréxit.

TRUS Md i

Ad.Benedidus , Antiphona.

Y* Surréxit Dóminus veré ,

AMAT Dob

Ego fum paftor óvium : ego

allelüja.

gl

&J

L

fum via , véritas, & vita: ego

W. Eta

.

ppáruit Simö.ni , alle«

n

Wf

fum paftor bonus ,- & cognó-

lüja.

A

Ad

Mib

j

l

meæ:& j

Infra Hebd. poft.O&. Pafche;

345

m

-Ad Sextam. ,. Capitulum,

B d wfll;lþïm

j

j

AÀd J Mlagnificat

. Antiphona;

t

ad

[-

510 Pet- pur. d

)

udicán-

Ego fum paftor

]

onus , qui

QU nj

t

batautem j

pafco oves meas, & pro óvi-

Ti

tifeinjüflé : qui pec-

bus meis pono ánimam me-

tlb g

ömigm]

cáta noftra ipfe pértulit in

am , allelüja.

[l : f

döübzzg;

córpore fuo fuper lignum: ut

N tncede z

Z

Oratio. Deus, qüi in Fílii

peccátis mórtui,juftítia vivá-

tui. 344-

"p mpr;s

1nus : cujus livóre fanáti fü-

Deindé de Cruce,. Afía,

1l Hj

inus.

TRirnis Perez

Crucem fan&am sübiit, qui

TUn oflrim,

X. breve,. Surréxit . .Dómi-

inférnum confrégit, accínQtus

nus veré, * Allelüja , alle-

eft poténtia, furréxit die tér-

*

33 d C

lüja. . Surréxit.

tia , allelàja.

ol fsj

,Et appáruit, Simóni.

- AL-

y-. Dícite in natiónibus, allel.

It s d.

Telüja , allelüja.

*. Quia Bóminus regnávit à

lii

Glória Patri. Surréxit. -

E

Iigno , allelüja.

lts d

y.Gavifi funt difcípuli;allel.

x. Vifo Dómino , allelüja.

Qratio. Deus, qui pro no-

à Dinins g

Ad Nonam , Capitulum.

FIISEL'RIA SECUND A.

ii

I«Pet.2.;d

Ad Miatutinum Invitator:

ol

T Rátis enim ficut oves er-

Allelüja ,allelüja , * Allel.

A. 4rántes : fed convérfi eftis

yqpt ais !

Píalm. V eníte,exultémus. 2,

tüum cruds p

nunc ad paftórem , & Epífco-

Hymn Rexfempitérne. 3.

ieexolufi, ts

pum animárum veftrárum.

Aíad Plalmi de Pfalt.

49.

x.breve, Gavífi funt difct-

hi eipdr o

i: * Allel. allel. Gavifi.

. De A&ibus Apoftolórum.

t o 3

pul

Le&iot.

i Cap. 15. b

;: um

3. Vifo Dómino, Allel. allel.

Q*Urrexérunt

autem qui-

GlóriaPatri. Gavífifunt,

I^XJdam de herefi- Pharifzeó-

fj gonfequämut.

y. Mane nobífcum Dómine,

i D.

rum,qui credidérunt , dicén-

PfUAId y

i

QU

allelüja,

/ 4

- |tes : Quia opórtet circumcidi

hts

p

li

&., Quó

niam advefperäfcit

»|eos, precípere quoque fervá-

fl

alleluja.

relegem .Móyfit.

Convene-

j Domimt

Ad Vefperas ,. Antiphona]| rüntque Apóftoli , & fenióreg:

" Auem]a,ak

Allelüja.

P(almus. D Ixit| vidére de verbo hoc.

Cüm

Dóminus.

cum reliquis. ddautemmagna conquisítio fie-

i

Dominica, 127. Capitulum]ret ,furgens Petrus dixit ad

mj

P j

n

Chariffimi, Chriftus paffus. | eos : Viri fratres , vos fcitis ,

jolti E

r

!

Hymnus. Ad régias. 339.

quóniam ab antíquis diébus

tti

Surt

. Mane nobí(cum Dómine, | Deus in nobis elégit, per os

i D

TY ]

allelüja.

meum audíre Gentes Yerbum

]:

.Quóniam advefperáícit ;| Evangélii , & crédere. Et

.patul

NUA

qui novit corda

jeus ». th

i

3

l-

4l

y

6

Infra Hebdom. ii. poft O&. Pafche.

A am b Hü

fümónium perhibuit , dans

minum Dóminum , & omnes

i

!

,

illis Spíritum fanttum , ficut

Gentes,fuper quas invocátum

n ,'tll

m

H

& nobis, & nihil difcrévit in-

eft nomen meum, dicit Dómi-

:vertänïeï mfd

j

iá

ter nos & illos, fide puríficans

nus fáciens hec.; Notum à

«ijDus HOU.Q

4l

corda eórum. — Nunc ergo

fzeculo eftDómino opus fuum.

g

i

Propter quod ego jüdico non

jJ)

quid tentátis Deum , impó-

efïlgeï"'q.ä ^f

nerejugum fuper cervíces

inquictári eos , qui ex Génti-

0s

difcipulórum , quod neque

bus convertüntur ad Deum;

pan

"

hyfp ïumal (

l

fed fcríbere ad eos , ut abfti-

u d

j .an

patres noftri , neque nos por-

táre potüimus ? Sed. per grá-

neant fe à contaminatiónibus

tian Dómini

efu

Chrifü

fimulacrórum , & fornicatió-

"

n5

crédimus falvári , quemád-

ne , & fuffocátis, & sanguine.

MU

qwö

Tácuit au-

modum & illi.

Móyfes enim à tempóribus

jjb R

temomnis multitüdo : & au-

antíquis habet in síngulis ci-

flim d

diébantBárnabam & Paulum,

vitátibus , qui predicent im

li &LN]HXSN .

narrántes quanta Deus fecí[-

ynagógis , ubi per omne

jnete vb t

fet figna & prodígia in. Gén-

sábbatum légitur.

n |

tibus per eos,

w* De ore prudéntis procé-

ts d immo(ä

dulcédo

W. Virtüte magna reddébant

dit mel, allelüja :

inirm, df

Apóftoli , *

"Teftimónium

mellis eft fub lingua ejus ,

hdn, & foma

refurreCtiónis Jefu Chrifti

allelüja : *

Favus diftillans

gfb

Dómini noftri , allel. allel.

;

labia ejus , allelüja , allelàja.

ss V.

.Repléti quidem Spíritu

g. Sapiéntia requiéfcit im

Te Dan lod

j

an&to loquebántur cum fidü-

corde ejus , & prudéntia in

Mi Lude , d

'Teftimó-

fermóne oris illíus.

Favus

&a verbum Dei.

Mklis Pa f

xgiuïm.

diftíllans.

j

i, cur d

" Leato ii.

Glória Patri.

Favus.

|

i

|

!

ts ts

eGio i.

j

T poftquam tacuérunt ,

100 D

E

reípóndit Jacóbus , di-

Unc plácuit. Apóftolis ,

( itlüum. ?x

cens: Viri fratres , audite

T

& fenióribus cum omni

Ts tN

me.. Simon narrávit , quem-

Eccléfia, elígere viros ex eis,

Tlrttis m

àdmodum primüm Deus vi-

& miíttere Antiochíam cum

fitávit sümere ex Géntibus

Paulo & Bárnaba, Judam ,

^f mys i j

"ts Qu

jópulum nómini fuo. Et huic

qui cognominabátur Bárfa-

lus ejt Qetito

concórdant verba Prophetá-

bas,& Silam , viros primosin

tum , ficut fcriptum eft :

frátribus , fcribéntes per ma-

AC qug 1

Poft hec revértar , & rezdi-

nus eórum : Apóftoli & fenió-

U

tD

ficabo tabernáculum David ,

res fratres , his qui funt An-

quod décidics & díruta ejus

tiochíz , & Syriz,& Cilícis ,

Trtenii

rexdificóbo , & érigam il-

frátribusex Géntibus , falü-

W

Dd )

tem. Quóniam audívimug ,

d

ltS]m Til

lud ; ut requírant- c&teri 'höf

quia

Ü OmlICo Gmr

2

!

*

Infra 'cha;'ii, poft oa. Pafch..

ummne

fu;c!?g

ET

quia quidam ex nobis exeün-

Oriatio. Deus ,

.

quiin Flhl

?HmCUm,

tes ,turbavérunt vos verbis ;|.

"ls hg,

ü*?bmi.

everténtes ánimas veftras ,

tuää4$efperas ; Antiphonaz

hi

Dinitog

quibus non mandávimus: plá-

Allelüja. Pf3l. Diléxiv cuti

cuit nobis collé&tisin unum ,

reliquis de Pfalterio- ^131t.

Qtgo i

elígere viros , & mittere ad

fub una Antiphona. Allelüja:

118 Quieg(e.

Capitulum.

"tütr ag De[m

Vos cum ceharíffimis noftris

Romw 6ob pl

Bárnaba,& Paulo;homínibus ,

riftus resürgens ex

Tl , t d

C

La mati s

qui tradidérunt ànimas fuas

mórtuis jam non móri-

proó nómine Dómini noftri Je-

tur,morsilli ultrà non do-

Ts d fornica

fuChrifti. IMífimus ergo Ju-

minábitur. Quod enim mór-

*s liimnis

t i tmpiriu

dam & Silam , qui & ipfi vo-

tuuseft peccáto , mórtuus

bis verbis réferent éadem.

eft (emel : quód autem vivit ,

;

de nl

Vifum eft enim Spirítui fan-

vivit Deo.

» Qs a

» ,U. um

&o, & nobis nihil. ultrá im-

Hymnus. A d régias Agni.

pónere vobis óneris , quàm

y. Mane nobífcum. 339.

v

hac necefsáària: ut abfüneá-

Ad Magnificat , Antiphona/

ür pruts n

tisvos ab immolátis fimula-

Paftor bortus ánimam fuan

lg : dub

érórum , & sánguine , & fuf-

ponit pro óvibus fuis , allel,

( lub g &

focáto , & fornicatióne : à

FERPA' "PEBTIX

A. Preos i

quibus cuftodiéntes vos, be-

De A&ibus Apoftolórüm.

vdliti dl

né agétis.

Valéte.

Le&ioi. Ca

Ca&jlgol'

g wl

.e Deum Iaudámus. 17.

"T'ans autem

Paula

sin mé-

i, b p

Ad Laudes , Antiphona.

Jdio Areopági , ait: Viri A-

PU MU

Allelüja, Pfamus. D óminus

theniénfes per ómnia quafi

regnávit, : cum reliquis An-

fuperftitiofióres vos vídeo;

" hb

tiphonis & Pfalmis de. Pfalte-

Praetériens enim, & videns fi-

rio, ut in Dominica. ^ - 18.

mulácra veftra , invéni

&

Ms |

itulum.

Rom. 6. b

X

T

aram , inqua fcriptum erat :*

fenir

Tl

J

riftus resürgens ex

ignóto Deo. Quod ergo igno-

C

mórtuis jam non móri-

rántes cólitis, hoc ego annüti-

,

gigr ii

, jgindium v

tur, mors illi ultrà non do-

tio vobis.Deus,qui fecit mun-

iinàábitur. Quód enim mór-

dum,& ómnia,quse in eo fünt;

Bims J

u b

ö

tuus eft peccáto , mórtuus

hic cceli & terrae cüm fit Dó:

ymipbit

l v

eft femel :

quod aut-e'm. vivit L

minus,non in manufáctis tem-

ts

[H

xivit Deo.

lis hábitat : nec mánibus hu-

b

Hymnus. Aurórà ceelum.

mánis cólitur,índigens áliquo;

n pofï

h yHU'

j

y. In refurrectióne. 344.

cüm ipfe det ómnibus vitam,

66 hb

(fv

Ad Benedidtus ; Antiphona.

& infpiratiónem , & ómmia ,

| g o

"I

i

Eüntesin mundum,allelüja

fecítque ex .uno omne genus

3

j

docéte omnes Gentes , alle; | hóminun inhabitáre" fuper

(l

uni-

QuDW*

yir

348

I—xïffa Hebàd. li. po& OE*c., Pafch..

univérfam fÉciem terre , de-

xérunt : Audiémus té. de hoe

,adMaoï.*ïWü

finiens ftatüta témpora,& tér-

íterüm.

Sic Paulus exívit

jjcnamr

,v

(

,

minos habitatiónis eórum ,

de médio eórum.

j

uzrere Deum, fi forte attré-

, Egofum vitis vera , &

gv

&

W6

enteum ,aut invéniant ,

vos pàlmites: * Qui manet

d

quamvis non longé fit ab

in me , & ego in eo ,. hic fert

Iilpïï !

unoquóque noftrüm. -

fru&tum multum , allelüàja ,

alleluja.

.

ldäïä'm

QUi

»,, Ecce,vicit leo de tribu Ju-

Apft

da, radix David , aperíre li-

. Sicut diléxit me Pater , &

p

brum, & sólvere feptem fig-

ego diléxi vos. Qui manet.

jl

IOFI

yoy Pults

náculaejus, * Allelüja;alle-

Glória Patri. Qui manet.

Yája - alleluja.

Le&io tii.

jj vodi

, Dignus eft Agnus, qui oc-

.Uidam veró viri adhs«

irend Eccle'üæ: )

lia r C

Cífus eft , accípere virtütem ,

réntesei, crediderunt :

& divinitátem , & fapién-

in quibus & Dionyfius Areo-

j ass V

tiam , & fortitàdmem, & ho-

pagíta, & mülier nómine Dá-

qm d ,qua'mgïc

nórem , & glóriam , & bene.

maris, & lii cum eis. Poft

g Mam, quie

dictiónem.

Allelüja.

hzc egréffus ab Athénis ve-

erimetenpusli

nit Corínthum ; & invéniens

fs Doruno cum o

N ipfoe

nim vivimus , &

quemdam Judaeum nómine

ss ts

movémur , & fumus:ficut

Aquilam , Pónticum génere ,

viis, quemli

& quidam veftrórum Poetà-

ui nuper vénerat ab Itália ,

n et msdis d

rum dixérunt: Ipsíus enim &

& Prifcíllam uxórem ejus(eó

gim dl b

genus

umus.. Genus ergo

uód przcépiffetCláudius di-

i

[u

iilun , qumimis

cum fimus Dei, non debémus

édere omnes Judaos à Ro-

t s db

seftimáre auro , aut argénto ,

ma )accéffit adeos. Et quia

RUA

ejüsdem erat artis , manébat

aut làpidi, fculptüre artis, &

5 ies u (

cogitatiónis hóminis , Diví-

apudeos , & operabátur ,

tD vt

numeffesímile, Et témpora

( erant autem fcenofattóriz

d Dinin

uidem hujus ignorántie de-

artis. ) Et difputábat in fy-

hum Chrfum P

f

P

íciens Deus,nunc annüntiat

nagóga per omne sábbatum ,

'

(

homínibus , ut omnes ubíque

interpónens. nomen Dómini

]

I

tlgtsen fit

ceniténtiam agant y eó quód

M

TU emqug n

Jefu ; fuadebátque Judais . ,

fU

l

]

tátuit diem, 1n quo judicatü-

& Grzcis.

l

l

t i i

tfus eft orbem in &quitáte, in

* Deum laudámus. r7.

Al tsf

3 C!Vltätes Ti

viro,in quo ftátuit , fidem

Ad Denedi&tus ; Antiphona.

ttens:

)

prebens ómnibus , süfcitans

Eüntes in mundum,

océte

Quini

eum à mórtuis.

Cüm audif-

omnes Gentes , baptizántes

! i U'ibul

As

]

fent autem refurrectiónem

eos in nómine Patris , & Fí-

TT manere v

X

mortuórum , quidam quidem

lii;& Spíritus fanti, alle-

etenteng

]

(

irridébant , quidam verà di-

láüja.

l

Ad

äïmpr?tioüdrem

w "U

D

Áuly

Tj l "

Infra Hebd. li. þo& O&. Pafchaz.

C D.

! COrt]

i

Ad Maguificat , Autiphona.| fum meum , & miniftérium

Mercenárius autem , cujus| verbi, quod accépi à Dómi-

noniunt oves próprie , videt

ls

lm vit h

Iupum veniéntem, & dimtttit

no Jefu , teftificári Evangé-

*

MT

lium grátiz Dei.

Ameo, l

oves , & fugit , & ]lupus

& Surgens Jefus Dóminus

rapit , & difpérgit oves , al-

nofter , ítans in. médio difci-

a, af

lelüja.

pulórum fuórum ,

dixit :

FERIA QUARTA.

* Pax vobis, allel. gavífi funt

itmeDie)

De A&ibus Apoftolórum.

difcípuli ; vifo Dómino

Ts uf ul

: lle

L. u maret,

Le&ioi.

C*p. 20. d

lüja.

Mléto Paulus mittens

yY. Una ergo fabbatórum ,

A

X Ephefuüm, vocávit Ma-

I v adhe.

cüm fores effent claufe , ubi

, at «

jóres natu Eccléfie. Qui cüm

erant difcípuli congregáti ,

veníffent ad eum,& fimul ef-

venit Jefus , & ftetit in médio

As h

fent , dixitels : Vos fcitisà

eórum , & dixit eis.

Pax

dvl

Vobis.

t m es t

prima die , qua ingréffus fum

in Afiam , quiliter vobífcum

K e&io ii

cdis i As w

Vdum; d um

peromne tempus füerim, sér-

E

T nunc ecce ego fcio ;

viens Dómino cum omni hu-

quia ámplius non vidé-

; [ufeum n

militáte, & làcrymis ,& ten-

bitis fáciem meam vos.omnes,

, Pintum n

tatiónibus , qua mihi accidé-

per quos transívi pradicans

« vienit ib Ll

runt ex insídüs Judaórum:

regnum Dei.

Quaprópter

insien t

quómodo nihil fubtráxerim

contéftor vos hodiérna die ,

sf ldb

utílium , quo minüs. annun-

quia mündus fümà sánguine

us Juigs i

tiárem vobis , & docérem vos

ómnium. Nonenim fübter-

püblicé,& per domos, teftífi-

fügi,quó minüs annuntiárem

as Eu

us Md

cans Judaeis , atque Genttli-

omne consífhum Dei vobis.

TE

busin Deum poeniténtiam, &

Atténdite vobis , & univérfo

filem in Dóminum noftrum

ym ii

gregi , in quo vos Spíritus

pifpudbi ! 1

j n

Jetum Chriftum. Et nuncec-

fanctus pófuit Epifcopos , ré-

bb

Af

ce alligátus ego fpíritu, vado

gere Eccléfiam Dei, quam ac-

omur

in Jerüfalem,qua in ea ven-

quisivit sánguine fuo. Ego

j

W Qs

türa fint mihi , ignórans : nifi

fcie , quóniam intrábunt poft

quód Spíritus fanttus per om-

difceffiónem" meam lupi ra-

Ti

Ü

nes cCivitátes mihi proteftá-

pácesin vos , non parcéntes

tur , dicens ; Quóniam víncu-

gregi. Etex vobisipfis ex-

js , M

J

la , & tribulatiónes Jerosóly-

ürgent viri loquéntes per-

muu WE

mis me manent. Sed nihil ho-

vérfa , ut abdücant difcípu-

en b l,

rum véreor,nec fácio ánimam |los poft fe.

Propter quod

'mnEP

PA

j

meam pretiofiórem quàm me, |vigiláte , memória retinén-

iritus

dümmodoó consümmem cur- tes , quóniam per triénnium

j

nocte

yii

yl

(350

- 3nfra Hebd. i. þoft O&. Pa(cha.

, aän

noéte & die non cefsávi, cumi, r e Deum laudámus. 17.

dho

g^

monens

unum-

u

Y

Jàerymis

d.Benegj&

fsrä,trä)

us

1tiphopa.

fs /

quémque veftrum.

i

e,nuntiate

€lS 5

, Expurgáte vetus

fermen-

allelüja: ut eant in. Galilaeam

(rLUUS u ) i

allelàája: ibi me vidébunt ,

gt

£um , ut fitisnova confpérfio :

uj

p

étenum Pafcha noftrüm. iimo-

alleluja , allelüja , allelája.

,iius

látus eft Chriftus : &.. Itaque

d

aenificat

Onas

pe

eCtp

1icut novit me

uD

20

il af VIY

epulémurin Dómino , allel.

B

E

Dl

alid

. Mortuus eft propter de-

cognófco Patrem , & ánimam

;1

j

Wa noftra ,. & refurréxit

mear pono pro óvibus miels ,

J 4 elL iC

allelüja.

q

ii

nilrà,

propter juítificatiónem — no-

ET

«r u

firam.

taque.

FERPFIA

UINTA.

yiu

De. AGtbus

Apoftolórum.

Ti

4m, VU

G lória Patri. Itaque.

ATT

ET nüüic E;gräriïxändo VOS

Eää'ääaïf au(gägf "Piulus

Oft um t

[',Deo, & verbo grátie

R

( annuénte fibi Prefide

]

qeenilyus 1

ipsius,qui potens eft zdifi-

dícere : ) Ex multis anniste

Getemmtun , v

cáre, & dare hareditátem in

effe jüdicemGenti huic fciens

dibdnes, L vtà

bono ánimo pro me. fatisfá-

Trenunt me pu

Xan&ificátis ómnibus. Argen-

tum, & aurum , aut veftem

ciam. Potes enim cognóíce-

n iempfon um

'nullíus concuptvi , ficut ipfi

re , quianon plus funt mihi

qeuntumdtu. (

Ícitis: quóniam ad.ea ; qu&

dies quam duódecim , ex quo

m e Ma Juie

mihi opus erant , & his , qui

afcéndi adoráre in Jerüfalem.

gurtaptep

mecum funt, miniftravérunt

Et neque in templo invené-

NENSONTINI

qmanus iftz.

Omnia ofténdi

'

runt me cum áliquo difpután-

otsum me: a

vobis , quóniam fic laborán-

tem , àut concürfum facién-

EAMT TT

'a

UTO

tes , opórtet fufcipere infir-

tem turbz;, neque in fynagó-

Ti Quf m

mos , ac meminiffe verbi Dó-

gis , neque in civitáte : neque

tgnuïm il de um

amini Jefuquóníam ipfe dixit:

probáre poffunt tibi , de qui-

OROR NY

Beátius eft magis dare ,quàm

bus nunc me accüfant. Cenfi-

lereng f : (

accéípere. Etcüm hac dixif-

teor autem hoc tibi , quód fe-

t qrre&io'ne fOorii

fet,pófitis génibus fuis orávit

cündüm fe&tam, quam dicunt

cum ómmnibus illis. Magnus

harefim , fic desérvio Patri

Matrhnies ob

4utem fletus fattus eft óm-

Mrért r

& Deo meo , credens ómni-

Titimam f

nium * & procumbéntes fu-

bus, quze in Lege & Prophié-

P

per collum Pauli , ofculabán-

TUts f

tis feripta funt : fpem hà-

Timori d

l

Pnitusa

tur eum, doléntes máximé in

bens in Deum , quam &

verbo,quod díxerat, quóniam

hi ipfi expé&ant , refutre-

f ld

ujaa alle

D

li

&mpliusfáciemi ejus non ef-

(

!

fent visüri.

&iónem futüram juftórum ,

Et dedu

:

& iniquórum.

]n hoc &

a

u

eum ad naver.

Qc'*bant

ridículo

ipfe ftüdeo fme effe

€0n-

(i Piri lii

3

u i

- Infra Hebd. ii poft O&. Paíchze.

35t

li

i

cvonfciäntia

rh. habére ad. De-

l

vt

:

g&.

um , & ad hómines femper.

I&uhlt; ääïtjädiälos Felix "

;-Chriftus resürgens ex

D

certíffime fciens de via

:lft'eäntin b

imórtuis jam non móritur ,

hac ,.dicens : Cüm Tribünus

t me

Vïïm

]

iij

iors illi ultrà non dominábi-

Lyfias defcénderit , áudiam

i

tur: quód enim mórtuus eft

vos. Jufsítque Centurióni cu-

,peccáto , mórtuus eft femel :

t

ftodíre eum ,. & habére ré-

TART ( d

* Qiuod autem vivit , vivit

quiem , nec quemquam de

7Deo, allelüja, allelüja.

fuis prohibére miniítráre ei.

V us j

L.]

Mórtuus eft femel prop-

Póft áliquot autem dies vé-

M

er delítta noftra , & refurré-

niens Felix cumDrusílHa uxó-

xit propter juftificatiónem

re fua, qua& erat Judea, vóo-

D. du

noftram.

Quod.

cávit Paulum, & audívit ab

Le&io i.

eo fidem, quz eftin Chriftum

S&m a&ïmuïus

Oft annos autem plures ,

Jefum. . Difputánte autem

um dte

im

eleemófynas faétürus in

ilo de juftítia , & caftitáte ,

:) Dundtadg

Gentem meam , veni , & ob-

& de judício futüro, treme-

jcen at us

latiónes, & vota. In quibus

fattus Felix refpóndit : Quod

inim pn at f

invenérunt me purificátum

nune attinet , vide: témpore

Pues m g

in templo,non cum turba;ne-

autem opportüno accérfarma

jtopt us dnt &

que cum tumuültu.

Quidam

te :fimul & fperans ,. quód

um dubdeor, t

autem ex Afia Judai, quos

pecünia ei darétur à Paulo ;

jv r

oportébat apud te prefto effe,

propter quod & frequénter

gt i tenpo I

& accusáre , fi quid habérent

accérfens eum , loquebátur

wcumäliqUUdf putï

advérsüm me : aut hi ipfi di-

cum . €o.

Biennioautem ex-

qp colum i

cant , fi quid invenérunt in

pleto, accépit fuccefsórem

Jbæs r uein n

"

Te iniquitátis , cüim ftem in

Felix Pórtium Feftum. Vo-

concilio , nifi de una hac fo-

lens autem grátiam preftáre

MUU "

Judais Felix , .reli

epo[fun

NUDT

lümmodó voce ,qua clamávi

]um vinéttum.

quit Paq-

intereos ftans : Quóniam de

refurrettióne mortuórum ego

( e€ Deum lIaudámus. 17.

um

hi g

jüdicor hódie à vobis.

u dc

Taf

0

enedictus , A

ntiphong. -

(5

P

d

&. Surréxit Paftor bonus ,

lus peregrín

us es ,

qui ánimam fuam pófuit pro

non audífü de, Jefu , quó-

] mCOs

modo

tradidérunt eum in

i

óvibus fuis ,. &. pro grege

ib

pem

fuo mori dignátus eft :

damnatiónem .mortis ? alle-

?

" ümt |

rü

*. Allelüja, allelüja, allelüja.

Iüja.

n i*

um i

.Etenim Pafcha noftrum

at «

p

Ad Miagnifieat ,

Anippe

p

Mf

immolátus eft Chriftus. . AI-

Alias oves hábeo , quie nog

f fit

us

"n

lelüja.

funt ex hoc ovíli : & illas

5

&

ol

[

Glória Patri, . Allelüja.

opi/jrtet me addücere

:

o !^

ii

vo-

yia

p

cv

as

Infra Hebdom. ii. poft O&L. Pafchz.

u

fpetaï

f

ï

vocem meam áudient : & fiet

ma defcénderant TJudaet, mul-

L

tas & graves caufas objicién-

N

Wä

unum ovi.le,'&unus paftor ,

N

j 4

0

allelüja. -

tés, quas non póterant probá-

(tolo

FERIXK./SEXTA. :

re , Paulo ratiónem reddénte :

RA

Q

D]

"De AdGibus Apoftolórum.

Quóniam neque in legem Ju-

j

" Le&io 1.

daórum ,neque in templum ,

La

veni

* Cap. 25:

[^Eftus ergo , cüm veniffet

neque in Caefarem quidquam

N

M

in provinciam, poft trídu-

peccávi.

" sbim

&. De ore pru

déntis procä—

Duid

cmchU

um afcéndit Jersólymam à

j

Cafaréa. Adierüntque eum

dit mel , allel. dulcédo mellis

r CO

príncipes Sacerdótum, & pri-

eftfub lingua ejus , allelüja.

«l

n Q

* Favus diftíllans lábia ejus,

mi Judeórum advérfus Pau-

&

wO

d i

Ium:& rogábant eum , poftu-

allelája , allelüja. .

as i

lántes grátiam advérsus cum,

W. Sapiéntia: requiéfeit in

corde ejus, & prudéntia in

m fs a 1

utjubéret perdüci eum in

fermóne oris illíus. Favus.

erüfalem,insídias tendéntes ,

vteidit f

ut interficérent eum in via.

G]lória Patri.

Favus.

Feftus autem refpóndit , fer-

Le&io iii.

a : qu,

uitinemde m

vàri Paulum in Cafaréa : fe

Eíftus autem volens grá-

v nfur T di

autem matüriüs profectürum.

tiam praftàre Judzis, re-

Jui ergo in vobis ( ait) po-

fpóndens Paulo , dixit : vis

yleitl t c

vistte Oi

téntes funt , defcendéntes fi-

Jerosólymam afcéndere , &

mul, fi quod eft in viro cri-

ibi de his judicári apud me ?

suttt ais , )

inen , accüfent eum.

Dixit autem Paulus * Ad tri-

a pl Celng

&e Virtüte magna reddeébant

bünal Cafaris fto ,. ibi me

p t m h

Avpóttoli, *

Teftimónium

opórtet judicári: Judais non

iil ass D

refurre&iónis Jefu Chrifti

nócui,ficuttü méliüs nofti.

At t ul

Dómini noftri , allel. allel.

tll

Si enim nócui , aut dignum

*.Repléti quidem Spíritu

morte áliquid feci , non recü-

t &t m d.

fantto loquebántur cum fidá-

fo mori : fi veró nihil eft eó-

i ii ,

'Teftimó-

cia verbum Dei.

rum, qua hi accüfant me, ne-

od

nium.

mo poteft me illis donáre,

TT didnung d

Le&ioii

"Cafarem

péllo. Tunc Fe-

j

TPTRQUe [tterm

* Emorátus autem inter

ftüs cum

€

oncílio locütus ,

Arete à üdgg.

eos dies non ámplius

refp

óndit: Ceefarem appellá-

"ts s v

quàm o€Cto , aut decem , de.

fti ? ad Ceefarem ibis.

céndit Cafaréam : & àltera

e Deumlaudámus. 17. .

t qur li

"témilum

die fedit pro tribunali, & juf-

Ad BenediQus , Antiphona.

Viledülie

fit Paulum addüci. Qui càm

Nónne fic opórtuitpati Chri-

!qüæ;f

lefeth

perdüdtus effet , circumtte:

ftum , & ita intráre in gló«

x,qwa Ubl !

tsl (y

terunt eum ; qui ab Jerosóly-

riam fuam ? alleluja.

Ad

W

Cülfmmü

] Pifthg

1ne .I

Infra Hebd. ii.poft OG. Pafchg.

AH]UJ

T6

h

Ad Vefperas , nifi óectrrat | autem ii diem , venérunt ad

^

ID pj

Feftum ix. Le&tionumà C

4- | eum in hofpítium plurimi ,

pitulo fit de S. Maria..

ilnen

4

e

li.| quibus exponébat teftíficans

l, nequ en k u,l

régnum Dei, füadénsque eis

De AGibus Apoftolórum.

de Jefu , exlege Móyfi , &

sïlfq

]

UM

Leciox.

Cap.28. d

r

ATGIT] qum

Üm:àautem veni

| Ptophetis à mané usque ad vé-

sémus | (peram. Et quidam credébant

*—Romam , permiffüm eft | hisqua& dicebántur ; quidamt

^ Münts g

Paulo manére síbimet cum | veró ioh credébant,

L dcido g

cuftodiénte fe milite.Poft tér-

Le&io ii

QucUS s ftel

tium autem diem 'convocávit |

"Umque fnvicem non eí-

dUl bt j

m

primos Judaórut. Cümque

fent confentiéntes,difce-

JUN

conveníffent : dicébat eis : E

-|débant, dicérite Paulo umum

l wadtt i

£o,viri fratres, nihil advérsü

$] verbu

,

m: Quia bené Spfritus

s L ydti n

plebem fáciens, aut morem] fan&ta

s locü

tus'eftper Tíafam

vonb us Ts

patérnum , vinCtus ab Jerosó- | Prophet

amad patres moftros ,

Bu Pa

dymis tráditus fum in manus | dicens

* Vade ad pópulürmm

Og

iomanórum : qui,

cuüm in-jiftaum,& dic-adeos: Aureau-

f at i f

terrogatiónemde me habutf- | diétis, & nonintelli

gétis: &

rl iei

ent , voluérunt me dimítte- | vidéntes vidébitis,& non per-

; Pulb , ii !

£c , eóquód nulla effet cauía] (piciétis.

Incrafsátum — eit

mertisin me. Contradicénti- 1 enim cor

[

j

qun deitin

pópuli hujus, & áu-

at $

busautem Judzis , coáttus] ribus grá

viteraudiérunt , &

yem Palts: At

fum appelláre Cefarem,

non]óculos fuos comprefsérunt :

quafi Gentem meam- habens1 ne forté vídeant óculis, & àu-

»ns r d

ul us

áliquid | accusáre.

Propter| ribus áudiant, & corde inté[.

anc igitur caufarh rogávi|ligant,& convertántur , & f2«

ii n 1

j ia

u ümu

vos vidére,& álloqui. Prop-|nem eos. Notuin ergofit vo»

ter fpem enim Ifrael caténa]bis, quóniam Géntibus mif-

jj uidïeci', n

Jt

hac circümdatus fum.

] fum eft hocfalutáre-Dei , &

11

j

"

Le&io ii«

lipfiáudient. Etoümhoec di-

tf

T

T itli dixérunt ad eum :

(00:

| xiffet, exiéruntab eo fudai ,

l

fft ]

An

ÀNos neque lítteras accé-| multam habéntes . inter fe

p, i

pimus de te à Judea , neque] queftiónem. Manfit autem

Mä

n

jj 1

advéniens áliquis

fratrum] biénnio toto in fue condü&to :

: Cæ(aïem p

nuntiávit , aut locütus eft| & fufeipiébat omies , qui in-

A

quid de té malum.. Rogámus| grediebántur ad eum , przedi-

J

m

autem à teaudíre;que fentis :| cans regrum Dei , & docens ,

d

nam defe&ta hac notürh eft que funt de Dómino Jefa

CE

nobis , quia ubíque ei contra- | Chrifte cum omni fidüci

l

p

r

i

a;ünc-

&l

u ii

dícitur. Cum conftituíffent | prohibitióne.

*

Ad

J i

P.

,

il

354

Dorumca tertja poft Pafc

ane no

)bifeum Dómi ne

/

Py |

* Ad Vefperas Capitulum.

1[11

a Í

?iel

üja.

h

jl

Hanfüml . Obfecro vos

Quóniam advefperafmt »

Dd

N

j

C

tanquam ádvenas & . pe-

hi

lüja.

r

:

«

/

j

qu

Q

ecrmos,abftmere VOS. à Car-

tAm

u

n

fict

[

&f

nálibus defidériis , ; qua mili-

Voaieufi. . nd

non vi

p

gp Ü

]j

et Al

tant advérsüs ämmam.

me;,dicit Dóminus :

dterüm:

Ws

mochcum, & vidébitis :me, ,

j Jo2n

ni äæpes

quia vado ad Patl;em,anelujas

I rb

D regla!

Stolis amt

t

1 cándidis

allel.

MT um

* Ora

Poft tránfitum Maris rubri

Eus »qui erräntlbus " ut

9 quæ(,'ll

qU€

Chrifto canámus Príncipi.

D;

inviam poffint . redíre

Bfmq

Jl

etit,

Divína cujus cháritas

juftítie , veritátis tijeIumen

hat hu

ofténdis: da cun821s,qm Chri-

3

Sacrum propínat sánguinem ,

TC qW& na

Almíque membra córporis .

ftiàna profeffióne censéntur . D

,te

gt

,Amor Sacérdos, immolat:

&illa refpüere; qué&hüic ini-

g Mp d

3

.Sparfum cruórem póftibus -

3míca funt nómini , &-eà, quze

vwhuitin Al 9r

"Vaftátor horret Anwelus

(unt apta,fe&tári.- ;Per Dfim.

& T abev,qü

Fugítque divifum mare:

Et fit C'ommemoratxo de

u u fentürust

Mergüntur hoftes flüctibus.|

ruce j

fntm fpm tfus

Jam Pafcha noftrum Chn&us

rucen,.

fA ngghdn ï)nt, qm

du &i

inférnum confrégits accín&tus

: Pafchahs idem Ví&ima , :

"

'eft poténtia , furtéxit d1e tere

þ&thtüo qi'

a , alleluja.

; Ws , n

Et pura puris méntibus

Sinceritátis àzy ma.

D1c1te in natlömbus,allel.

at p

Q vera coeli Víctima .

, Quia Dóminus: regnävx; ä

Qnitte qmdtl 1

Subjééta cui funt tártara ,

hgno * allel

Lt d

Solüta mortis víncula ,

angme T

t &Lïamüu

Recépta vite premia.

Eus , qm pro nobrs Fí.

"Vittor fubattis Ínferis

D

lium tuum crucis. patí-

&Pa trifip : TT

"Trophza Chriftus éxplicat ,

bulum f ubire volulih, ut ini«

gt j fæcuïa

Coelóque apérto , sübditum

míci ànobis expélletes :pote-:

! Ameh ^

ftátem: concéde nobis fámu-

Regem tenebrárum trahit. .

lis tuis , ut refurre&tiónis grá-

J Dlgüus & Dim

Ut fis perénne méntibus

st lrut A a

Pafchále Jefu gáudium.,

tiam confequámur. Per eum..

tlj allelm

A morte dira críminum

dem Dóminum.

Vitze renátos líbera.

DOMINICA- I -

IHOCCI USCS T

ts Dep, *

D eo Patri fit glózia ,

1

poft Pafcha.

al j

iE

Et Fílio , qui 2 mórtuis

Ad Matutmum Invitator.

Ted fh Qp

Surréxit, ac Paráclito ,

Hymnus, &alia . usque ad

In fempitérüáa fcula. Amen.

re"""m'& At

Lc&xones utin Pfaltefäu. :

"äum

ii

Dorminica tertia poft Pafcha.

355

m

D

Incipit liberApocalyplis beá-

1

Ledioi

H hi

1] à

Q

N

- ti!fjoánnis Apóltoli. ^^

Cce venit.cum nü

bibüs : 3

^

i €apess 7v Ra & videbit eum omnis . ó-

:

AT k

i A Pocalypfis Jefu Chri

?

culus ,& qui eti pupugérunt.

pit

,

i

L X quam dedit illi Deus^pa-

Et plangent fe fuper eum.om-

1j

ïL

!

lam fácere fervis fuis. , que

nes tribusterra , Etiam : A-

WWW h

opórtet fieri citó:& fignificá-

men.. Egofum alpha & omé-

vit ; mittens per Angelum

ga, princípium & fiis , dicit

Vüemal;

fuumfervo fuo Joánni ,^qüi

-Díis Deusqui eft; & qui érat,

-teftimónium perhíbuit verbo

& qui ventuürus eft ; omnípo-

dDei ,:&. teftimónium Tefu

tens. : Ego Joànnes frater ve-

Q ääntibus,:

2 Wibf rejr

Chrifüi: ,. quecümque vidit.

fter , & párticeps in tribula-

ts e um

iBeátus- ; qui legit : & audit

tióne, & regno,& patiéntia in

verba prophetíe hujus., &

Chrifto Jefu;fui in fnfula,qus

kttisq (

Ut

fervatea, qu& inea fcripta

appellàtur Patmos , propter

t

.funt : tempus enim prope eft.

verbum Déi , & teftimónium

