WJJL *)/ï'?Z&

4 7

morbus v

, aetemis,

Es ?;WZIA; torztkäe ow/aja'k.j T d

k I T. N

f Ti s

2/770 27222 /ea&l Wüo/ïïfuli/

i, Angd

] naqm in

' 1i1ium. qu

| /;Wm 77 (IZ/EZIQ./QJM,? A

& omatu a

| $n 1,*(4 ( ['/!Z;(( Q^220. t6€-

ä fv

Es

: ocum aufu

] bligeet

9 e€xja. omec22€47)1418. ,

Qod jn «

j

I

De Missis privatis defunctorum

(([Q

a) In Missis privatis defunctorum dieuntur plures Orationes,

ut in ferüs et festis semid. aut simplicibus, seilicet

prima

de persona defuncti (pro uno vel una vel pluribus defünc-

17

tis); secunda (et dus vel plures

quas addere potest) ad

/

libitum Celebrantis, et ultima semper pro omnibus fidelibus

/

defunctis

Fidelium

!

r

iduu

(S. R. C. 2. Sept. 1741.)

b)

Si die, quo Missa privata de Requiem diei potest (u& in

^

festo semid. vel simplici vel in ferns, vel diebus infr. Oct.)

[ UA

dicenda sit extra Missam solemnem alia vel plures Misse

de Requiem private, dicitur plerumque Missa quotidiana,

quum habeat plures orationes

li

*

DIE XXXI

MAJI

In Festo

Angelae Mericiae Virginis Dupl. Omnia de Comm. Virg. praeter sequentia,

(((ll

Q'r at o

Deus, qui novum 'per beatam AÁngelam sacrarum Virginum collegium

jin Eeclesia tua florescere voluisti

da nobis

ejus intercessione angelicis

pï/zf

moribus vivere

ut terrenis omnibus abdieatis, gaudiis perfrui mereamur

aeternis

Pei

Dominum

In l. Nocturno Lectiones de Scripiura -occurente

,1[1/4!12'

In seeundo Necturno

Lectío IY

Angela Meriecia Decentiani, Veronensis dioecesis oppido ad Lacum Be-

ii

naeum in ditione Veneta

piis orta parentibns, a prima aetate virginitatis

lilium, quod perpetuo servare statuerat, sedula sepsit. Ab

omni muliebri

Al

:;

:

ornatu abhorrens, egregiam vultus formam, pulchramque caesariem studiose

foedavit. ut eoelesti dumtàxat animarum Sponso placeret

In ipso autem

[lu

adoleseentiae flore parentibus orbata, austerioris vitae desiderio in desertum

| ocum aufugere tentavit; sed ab avuneulo prohibita novit. praestare domi,

;

ä

quod in solitudine- non licuit

ä

]

z«

TTR

—

ilic

Hage s frequenteï usa, -carnem nonnisi i

vale udme

)

vinum in Nativitatis et Resurreetionis dominieae tantum celebritate,

com-

plures vero dies nihil omnino degustavit. Orationi dedita, brevissimum humi

"E

earpebat somnum. Daemonem vero sub lucentis Angeli forma sibi illudere

Omf Y

conantem agnovit protinus, et conjecit in fugam. Tandem paternis bonis

In kymlO mu

abdicatis, et habitum ae regulam T'ertii ordinis saneti Francisei amplexü,

evangelioam paupertatem virginitatis laudi conjunxit.

u :

H. Propter ete

cgüctu

jdu)

Leetio V

novam ID 5

Nullum pietatis officium erga proximos omittens, pauperibus, quidquid

inte

Sibi ex emendioato victu superesset, largiebatur, libenter ministrabat aegro-

P

leni eJus H

tis, pluraque cum magna sanctitatis fama peragravit loca, ut vel solatio

DIN(

esset afflictis, vel reis veniam impetraret, vel infensos invicem reconciliaret

hIN

animos, vel e vitiorum coeno scelestos revocaret

Angelorum pane

quem

unice esuriebat, frequentissime refecta, tanta charitatis vi ferebatur in Deum

Daulus à

ut saepius extra sensus raperetur.

Sacra Palestinae loeca summa cum reli-

gione obivit

p : Aexan

quo in itinere et visum, quem ad Cydonias appulsa oras

f lus eset

amiserat, eodem regressa recuperavit, et barbarorum. captivitatem , ac nau-

octü mplew

fragium imminens divínitus evasit

Romam denique firmam Eeclesiae Pe-

coeli Regmae

iram veneratura, et amplissimae Jubilàei veniae. pereupida, sedente Clemente

eerto naufrag

Septimo, aecessit; quam summus Pontifex allocutus, ejusdem sanctimoniam

Chrstj at

suspexit, e& commendavit summopere

neo ab Urbe ipsam abire ante per-

vatate coeplt

misit, quam alio coelitus vocatam agnovit

R. Dilexisti

juns pua i

Lectio VI

quavis eusiga

Brixiam itaque, ubi domum ad sanctae Aphrae templum conduxit

exerqh se a

reversa, noyam ibi virginum Societatem, sicut coelesti voce ac visione man-

dum, eompa

datum sibi fuerat, sub certa disciplina, sanctisque vivendi regulis constituit

avma ulito r«

quam sanctae Ursulae invictae virginum ducis patrocinio ac nomine insig-

Teclesae p

niyit: eam vero perennem futuram morti proxima praedixit. Tandem prope

eurave tot

septuagenaria

dives meritis, evolavit in coelum sexto Kalendas Februarii

Tüls DUpuis,

anni millesimi quingentesimi et quadragesimi. Cujus cadaver per ipsos tri-

Ti mueq

ginta inhumatum dies flexibile ac vivo simillimum perseveravit. Demum in

volmt, Tom

sanctae Aphrae templo inter ceteras, quibus illud abundat, Sanctorum reli-

teum diina

quias reposito, plurima ad ejus sepulchrum agi statim coepere miracula:

Büximó eum

quorum fama late diffusa, non Brixiae modo et Decentiani, sed. alibi etiam

exeolui

vulgo eoepit nuneupari Beata, ejusque imago aris imponi: imo sanetus ipse

l Hon

Carolus Borromaeus non multis post annis dignam, quae ab Apostolica Sede

in sanetorum Virginum album referretur, DBrixiae palam asseruit

Cultum

Tmam

vero illi jamdiu à populis exhibitum, et tum locorum Ordinariis probatum,

Amnmo P()n

tum pluribus etiam Summorum Pontifieuni Iudultis munitum, Clemens Papà

1 auctus

Deeimus tertius solemni Decreto ratum habuit ac confirmavit. Eam tandem,

3 os

nec

novis miraculis rite probatis insignem Pius Papa Septimus solemni Canoni-

&if Vlrgo

zatione in Vaticana Dasiliea peracta, die vigesima quarta Maji, auno mille-

Simo octingentesimo septimo, sanctarum virginum catalogo adsceripsit

.

R

Afferentur etc

"

In H Xoeturno iHfomilia in Evangel

Simile erit

de Comm. 1. loc.

Pt

:at

j Wtj-

Die 28. Aprilis.

UO n

'*i fUUdi:e

In Festo 8, Pauli a Cruce Conf. Dup. omnia de Commun.

liy ln

Conf. non Pont. praeter sequentia.

p

In hymno mutatur tertius versus.

Oratio.

Domine Jesu Christe, qui ad mysterium Crucis praedi-

candum sanctum Paulum singulari caritate donasti, et per eum

) qui&q;g

novam in Eocclesia familiam florescere voluisti: ipsius nobis

li um

intercessione concede; ut Passionem tuam jugiter recolentes in

Yi s

terris, ejusdem fructum consequi mereamur in coelis. Qui vivis,

UI li

In I. Noeturno Lectiones de Seriptura occurrente.

In IL. Nocturno,

, QUi

Leoct.

IV.

i D

à QU jj

Paulus a Cruce Uvadae in Liguria natus, sed e Castellatio

pu n

prope Alexandriam Statiellorum nobili genere oriundus, qua

futurus esset sanetitate clarus, innotuit miro splendore, qui

Il, 460

edegae D

noetu implevit parientis matris eubiculum, et insipgni augustae

i ln

coeli Reginae beneficio, quae puerum in flumen delapsum a

certo naufragio illaesum eripuit.

À primo rationis usu Jesu

DCLnona

Christi erucifixi amore flagrans ejus contemplationi prolixius

0 ao

vacare coepit, e£ earnem innocentissimam vigiliis, flagellis, je-

juniis, potu in sexta feria ex aceto cum-felle-mixto;- ac dura.

quavis castigatione conterere.

Martyri desiderio incensus,

; u

exereitui se adjunxit, qui Venetiis, ad bellum Turcis inferen-

fno T

dum, eomparabatur; cognita vero inter orandum Dei voluntate,

; GU

arma ultro reddidit, praestantiori militiae operam daturus, quae

yine It

Eeclesiae praesidio esse, aeternamque hominum salutem pro-

eurare totis viribus niteretur.

U

Reversus in patriam, honestissi-

mis nuptiis, sibique delata patrui haereditate, recusatis, arctio-

j Februzrb

j D

rem inire erucis semitam, ac rudi tuniea a suo Episeopo indui

w

voluit,

p

ji

!

liA

Tum ejus jussu, ob eminentem vitae sanctimoniam et

[

!i'l]

J

rerum divinarum scientiam, nondum clerieus dominicum agrum,

Y j j

J

maximo eum animarum fruetu, divini verbi praedicatione

excoluit.

j n

R. Honestum fecit etc.

Qu igse

j

y

&

Loct V.

o

Rhomam profecetus, theologicis diseiplinis rite imbutus, a

Summo Pontifice Benedieto decimo tertio ex obedientia sacer-

mb]fllm 4

dotio auctus est,

r

Facta sibi ab eodem potestate aggregandi

FM

socios, in solitudinem reeessit Argentarii montis, quo eum

ii

1

(097»

;'

beata Virgo jampridem invitaverat, veste illi simul ostensa

gl |

A

NVU

J

atri coloris, Passionis Filii sui insignibus decorata, ibique fün-

damenta jecit novae Congregationis.

Quae brevi, plurimis ab

eo toleratis laboribus, praeclaris aucta viris cum Dei benedic-

tione valde succrevit; a Sede Apostolica non semel confirmata,

una cum regulis, quas orando ipse a Deo acceperat, eiquarto

addito voto, pergratam dominieae Passionis memoriam promo-

vendi.

Sacras virgines quoque instituit, quae excessum eari-

tatis divini sponsi sedulo meditarentur.

Haec inter, animarum

inexhausta aviditate ab Evangeli praedicatione numquam de-

fieiens, homines pene innumeros, etiam perditissimos, aut in

haeresim lapsos, in salutis tramitem adduxit.

Praesertim in

Christüi enarranda Passione, mirifica ejus orationis vis erat,

qua una eum adstantibus in fletum effusus quaelibet obdurata

corda ad poenitentiam seindebat.

R. Amavit eum etc.

|

Lectie VL

Tanta in ejus pectore alebatur divinae caritatis flamma,

ut indusium quod erat cordi propius, saepe veluti igne adustum,

et binae costulae elatae apparuerint. Sacrum praesertim faciens

non poterat a lacrymis temperare: frequenti quoque ecstasi,

cum mira interdum corporis elevatione, frui, vultuque superna

luce radiante conspiciebatur.

Quandoque, dum concionaretur,

coelestis vox verba ei suggerentis audita fuit, aut sermo ejus

ad plura millia passuum intonuit.

Prophetiae et linguarum

dono, ecordium scrutatione, potestate in daemones, in morbos,

in elementa enituit. Cumque ipsis Summis Pontificibus carus ae

venerandus esset, servum ihutilem, pececatorem nequissimum, a

daemoniis quoque coneuleandum se judieabat. Tandem, asperrimi

vitae generis ad longam usque senectutem tenacissimus, anno

millesimo septingentesimo septuagesimo quinto, cum praeclara

monita, veluti sui spiritus transmissa hereditate, alumnis tradidisset,

Eeclesiae sacramentis ae coelesti visione recreatus, Romae, qua

praedixerat die, migravitin coelum. Eum Pius Nonus Pontifex

Maximus in Deatorum, mnovisque deinde fulgentem signis in

Sanetorum numerum retulit.

R. lIste homo ete,

In IIL. Noeturno. Homilia S. Gregorii in Evang.: Desig-

navit. Dominus ut in Commun. Evangel; cum RH. de.

Commun. Confess

non Pont.

Nona Lectio S. Vitalis Martyris.

—

—

R

—

U

"

i

I!l/)

h:

!]

i

ul

ls

)

ib

dl es

SONY)

Flb Q

0r

PAl

rb

X(0

I

Iw

T Rmæä;l

N

unæh !

A

fix' P

l

d

We

n

T$ vs o

P

Af

J

Qb

"

"

L.

A;

(dU

iM

f

Que dj

54

Se

Ym

À

n

(

&t

üt

6 SUDI

n

on

0

DC

AVU

qe

L

i, SeITO0 0

N

Mw )

Al UOLU

n

l

]

AL

)

n

1901l

*

IN

M L

RI (

SSIDUS

(

*5

n

iil

(n

&

TTE

:

x*

l

l

UL

li

us Do

J

Toms

lm s

)AU

-

]

Mi

fus

^

) M^

g

A

p

s

-

—

dexier xl

n

GB H p

As ov

—

ia

PA

P

"f

m

Pec

]

"

x*

d

d

!

Z

E

s

A

s

u

s?

E

-

d

*

^

^

E

o

x

s*

E

k

Ej

Y

dis

Cs

p o

ied

E

a

M

r

&

—

«s

«

d

x

$.

w

$

:

t

:

AT

i

DO N

Ms

Es

mæ&m

d

x

*

i

Va

E

;j

N

.m

1

IN

[

N

3

L

*

- uxr

i

Ls

3

r

p

E

*

E

3

12

3

3

««Wä

j

u

k

"I

As

P

4

w

$

*

d

4

3

g

x

,-r

)

2

^

J

d

:j

i

v

M

:

M

W

E

AC

E

i&

E

Do

AVM

A

v

f

253

t

Mi

ww

p

r

YO

iac d.

E

*

m

I

A

N

X

:

E

*

A.

$

x*

d

"s.

P

i

*

*

[*

E

2

.

d

PSS

$

»

EC

P

z

Xosorr

E

at n

n

&T

x

3

v

Y t

:

R

P

"m

-^

Lt

3i

;

A

as

x

s

ET

»

As

T

^

s

NU

i.

j

u

Wvæ

)m

g

t

EC

a

-

-

»

E

E

5

**

^.

aw

i

i

á

*

T

:

ii

.CH(.,.! od

d

L

2

a

Ms

-

P

É

"

*

V

w

W

E

i.

o

:

v

39

&

i

P

W*

d

Dd

»

^

Y

vt

us

ASON

3

"

5

od

P E

e

4

XE

d

1

X

d

u a

E

d.

P

E

2

-

x

PA

M

s

w*

3

m

:

d

PU

&

W

E

E

s*

-

s

U

"

x

d

;

*

*u

MP

E

5

v

E

TP

w.

*

b

P

vt u

z

-—

—

?

l20 em

19 20 021

18

17

9

16

$9

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

ROMANUM

| 45

15

r

Sacofanti CONCILIT TRIDENTID

Balance

E

refthutum

O

e

aj

14

A

JUSSU EDITUM

13

Focus

Auctoritate recogmtum,

N

—

12

usque ad

M

"Pro remtantmm com1nod1tate dll!.«

11

genter dup(mtlse

L

e

IWIHI!HilllllHIIWIIHIIIHIHIIHIIII IH llllHlIIHIIIHIHIIII!IIII ll 'lllllllll IH IH,I!I HII!WIH

10

K

-

ZAü ,Domzmm gmma szmimcfef m usque ad DOW—

nicam Tz zmmtm

9

—

/:f

J

-

A

x&*kä—-—

NTS

l

us

^

C

MLA

t

d

37

Ü

äï(

49

2

AA TS

H

B

U.

—

E H

ESN

j/

p

g

J

XK?,

B.

pudeencs

-

P

"urii

i

E——

| 23 2

f

'*'*: ERE

AU

:*5

szz Py zu:iegia 311& .Sae Lagf Il z]gjiatu

poomammresumgra

PER

A.L(D*ïq ITVAT

ALLER

w«x*'k

IlHll IHI(IH4IIH14IHIIIHIIIHIII

C")

OCCI.

XXK V1

2

é

M Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

al

llHlllliHlHHlWlilHllH'llHlllll'lHllHHlllllHlll

1

TT EIIHIIIIIIIIIHII

-a

i n

T