tábunt:* & femen eórum in |miliávit in te

mepia

feculum dirigetur. -

am.

V

rïrïa-» vx»ritam»ll me-

2

T

€ ollocávit

u

EI

r

ding at

G lória Patri,.-

me in obít

4

s

ANC

"Pfalmus 129.

ficut mórtuos fzculi

r«

iedit

E profündis- clamávi ad |anxiátus eft (uper me fpíritus

Mum f

) te Dómine : * Dómine |meus , in me turbátum eft

ydam í

éxáudi vocem meam.

cor meumnm.

li. ,

FFiant aurestusz intendéntes,*

in

emor fui diérum antiquó-

)u

vocem deprecatiónis

|rum, meditátus fum in óm-

Jdnea,

nibus opéribus tuis : * in fa-

"Yried

'Si iniquitátes obferváveris

veldilon

&is. mánuum tuárum medi-

tifteau

Dómine.

* Dómine.

:* quis | tábar.

fuftinébit ?.

Expándi

manusmeas ad fe QT

tilleex

t de (g

E

uia apud te. propitiätio

ul

ánima mea ficut terra fine

propter legem tuam |aqua tibi.

ttemobis

fuftínui

te Dómine.: -

" ? lV elóciter exáudi me Dómi-

l

ede'mp

Suftínuit ánima mea in

Ms

ver- | ne: * defécit fpíritus meus.

o ejus

* fperávit ánima[N onavértas fáciem tuamà

ftiutag

rnea in Dó

mino.

me:* & símilis ero deícen-

K

iutïa.Tm

Aeuftódia mátütína usque |déntibus in lacum.

Audf

lii

[

fWafl

Litanis.

CXCV

Audltam fác füilit- Tané mi-[S an&ta Marfa,Ora pro nobxs.

-"Or&.

i

fencordiam tuam' * quia in|Sàané&ta Dei Géhitrix ,

te fperávi.

: [Santta Virgo VIrgmum ; Óra.

u

N.otam. fac mlhl Vlam ; in|S ati&e Mlchael,

,Ora.

Orae

tl

quaamb.ulem : * quia ad te S an&te. Gabmeï,

i

li

levávià ammam meam.

|S antte Ráphael,:

^Ora.

Eripe me de inimícis meis| Q mnes fantti Angeh,*& Ar-

Dómine, ad te-confügi

*

chängeh ,þwuräte pro no-

E

doce me fácere voluntatem

blS-

*

tuam , quia Déus meus es tu. 9 jünes fan&i beatorum 9p1-

1 i

' Óráte.

n hü

A

Spimtus tuus -bonus dedü-

qítuum órdines ;

cet mejn.terram rectam

*|S an&e Joánnes æaptf&a :

Rn

propter nomen tuumDomme

ofa pro nobis. "

i

Wt

vivificábis me- ; in &quitáte San&te Jofeph; "

^Ora.

tua.

Q mnes fancti Patnarchæ :

Bu

Eduüces de trlbulatlonä áni-

oráte,

!R

& Prophätæ ;

mam meam

* &in- mife- |S antte Petre ;*

Ora,

Qu

1:córdia , tua dafpurdes ini- [ an&te Paule ;*

Ora.

Tnícos meos.

|S antte Andréa ,

ora.

dl i

Et perdes omnes, qu1 trlbu- S antte Jacóbe ,

Ora.

*

lant ánimam- meam $

quoq Sanüe Joannes,

Orde.

A Ti

San&de Thoma,

Üra.

niam ego fervus taus fum.

G lória Patri. .

J Sandae Jacóbe ,.

Ora.

Af

Affa, . Ne remimfcäns Do- -S án&te Phqlippe,

ora.

whh

-—^Ora.

mine delí&ta: noftra j. vel pa-|$ an&e Bartholomæe $

n

xéntum noftrórtüm 3 neque $ an&e Matthse 5

Ora,.

d

vindí&tam fum&s de- peccatxs S án&e Simon ,

ora.

Ora»

neürls.

|S anéte Thaddae ;

zi

LITAN!E

S an&e Mathía,

Ofa,

U

Y rieeléifon.

G hmfte S'an&te Bárnaba ;

Oras

nj

.-eléifon.: iyrie eléifon.|S anéte Luca,

Ol'ac

um

T

ol hnü:e audi rios.

I$ an&e Marce -

ora.

C hrifte: .exaudi nos. .

mnes fan&i - Apdfïoh :

j

jt *L

P ater de éoelis Deus ; Mife-|:

Evangeli(tæ D Oráte pro

g li

'rére nobis,

^noabis.

Fi ili Redémptor mundlDeus, Q *mnes fan&ti lecfpuli Dó-

u

Mliferéze. nobis.

1

orátee

3

spfrltusfan&e Deus, Mife- Omnes fan&i lünócéntes ,

rére nobis.

p U

Oráte pro nobis.

j

an&a Trínitasunus Deus , [9 an&te Stéphane j .

OI'R.

Miferére nobxs.

»ané&te Laurénti .

OT3«

n g

; an-

L

excvi

Látama&.

-

Ora.|

mnes San

s anéte Vincénti ,

&i & Santtee Dei; ,irm

« an&i Fabiáme & Sebaftiáne,

intercédite pro nobis.

- Aed

* oráte pro nobis.

p ropítius efto, Parce nobis jj

Dómine.-

4 mcatöres

« an&i Joánnes & Paule ,

&

oràte.

j

p ropítius efto, Exáudinos g

can&i Cofma & Damiáne ,

Dómine.

T

oráte pro nobis.

— Dómine.

b ommi malo , líbera nos ii

s anci Gerváfi &

Protäfi :

qybin

oráte pro nobis.

b omni peccáto , líbera ,j

Q mnes fandi Martyres ,

nos Dómine.

qus pef l

b ira tua.

libera.

oráte pro nobis.

qfimus

san&e Silvefter ,

ora.|A fuübitànea & improvífa jl

santte Gregóri ,

Ora.,

morte 9

líbera

COU

Sanüe Ambrófi,

ora.| 4 b insídiis diáboli , líbera. /i,

san&e Auguftíne ,

ora.

nos Dómine.

ifotmmu

& au&te Hierónyme ,

ora.|A4 b ira, & ódio, & omni Lommes

san&e Martíne ,

Ora.

mala voluntáte ; líbera nos j« n

San&e Nicolàe ,

ora.

Dómine. :

confema

Q mhes fanüi Pontífices &

Amlls d

Confeffóres ,

oráte.

A fpíritu fornicatiónis , if-

- bera nos Dómine.

ttimcos

O mnes fanQdi Do&Góres ,|3 fülgure & tempeftáte; 1f-

Vunilidre.

oráte pro nobis.

bera nos Dómine.

irtus at

San&e Antóni ,

ora.|A morte perpétua,

liþerg

t

:

san&te BenediGe ,

ora.

:nos Dómine.

Qhian

San&te Bernárde ,

ora. |per myftérium fanétsé !ncar-

néte Domfínice ,

Ora.

natiónis tuz ,

libera.

" am conc

péris, (

&e- Francifce,

Ora

:

. |per advéntum tuum ,

libera

iturdo j

€) mnes San&ti Sacerdótes .&

nos Dómine.

.Levite,

oràáte.

um u

? er natiyitátem tuam, líbera

*

ipéris ,

«) mnes fan&ti Mónachi, &

nos Dómine.

— Eremíte,

oráte:

per baptísniam & fan&um

Nosmeti

Sanda María Ma

jejünium tuum, líbera nos

Prvitio

gdaléna L

Prvàre d

ora pro nobis.

Dómine.

Tus audi

anca Agatha,

Ora.

per crucem & paffiónem tu-

sanda Lucía ,

Ora.

Téntes f

am , líbera nos Dómine.

tde(idt

SanGa, Agnes ,

Ora.

|iper mortem & fepultüram

i

sanda Cecilia,

i

Ora

tuam, libera nos Dómine.

As audi

san&ta Catharína,

Ora.

|

tütis

per fantam. refurre&tiónem

Wiltim

San&a Anaftáfia ,

Ora.

tuam ,

líbera.

Q mnes fantdie Vírgines & |p er admirábilem |afcenfió-

tflþ US r

oráe,

líbera.

T

,i.uæ,

nem tuam ,

Ber.

PODg

. Yàtanis.

cxcvii

ï&;m

,«äer advéntum Spírius

fan&ij Córum noftrórumab etér-

h '

h

V

l

Parácliti ,

líibera.

na damnatióne erípias , t€

'"ymdie judícii ,

líbera.

rogámus.

Te rog&mus audi|; t fru&tus terre dare 3 Ms

) EWï

peccatóres,

T108S.

conferváre dignéris , te

Utnobis parcas , te rogá-

rogámus.

^

"

! 1!50!& l

mus audi nos.

Ut ón

nibus fidélibus defün-

Utnobisindülgeas , te rog.

Gis réquiem atérnam do-

1, l

Ut ad veram poeniténtiam

naredignéris, te rogámus

audi nos. '

nos perdücere dignéris,te

xogámus atdi nos.

U t nos exaudíre dign

äris " te:

S.mvi

W

:

[

U t Eccléfiam tuam fanttam

rogàmus.

z

]

|

"n

régere , & conferváre dig-|Vili Dei, te r

ogámus audi |

férIS ,

te rogámus.

nos.

UtDomnum Apoftólicum ,|A gnus Dei ,qui tollis pec--

l

l

-& omnes Eeclefiáfticos ór-

cátamundi , Parce nobis

T

dines in fan&ta religióne

Dómine.

conferváre dignéris, te ro-

Agnus Dei, qui tollis pec-

At )

ámus audi nos.

cáta mundi , Exáudi nos

.l

h

U tinimícos fands Eeccléfie

Dómine.

Cfüte J h'

qui tollis pec-

:

humiliáre dignéris , te ro-

Agnus Dei,

cáta mundi ,

gámus audi nos.

Miferére

. D

Ut Régibus & Princípibus

nobis:

C hrifteaudi nos.

Chriítiánis pacem , & ve-

m

ram concórdiam donáre di-

C hrifte exáudi nos.

hn

néris, te rogámus..

rie eléifon.

, n

Ci

rifte eléifon.

Ut cunéto pópulo Chriftiàno

acem , & upitätem largíri

K vrie eléifon.

il

t

Pater nofter. -^ fecretj,

dignéris , te rogámus.

Utnosmetípfos in tuo fan&to

y. Etnenos indücasin tene

Mu

fervítio confortáre,& con-

tatiónem.

ferváre dignéris , te rogá-

w Sed libera nos à ma-

u,hbcrm'l

lo.

inus audi nos.

f u

Ut mentes noftras ad coelé-

Pfaïlmus 69. -

ii

Eus in adjutórium me-

ftia defidéria érigas , te ro-

*

uminténde: * Dómine

gl

ámus audi nos.

wSDW

Ut ómnibus benefa&tóribus

adadjuvándum me feftína.

C onfundántur , & revereán-

i

noftris fempitérna bona re-

)u

!

tríbuas , te rogámus.

tur, * qui quzrunt ánimam

l t ánimas noftras , fratrum,

meam.

T4

d

L

Avertántur retrór

fum , &

|

propinquórum , & benefa-

erubDe-

W

L

cx&lviii*

Litanig. .

$

térna

erubéfcant ,.

*;qu?—?olun-t mi-

mdona,isDfe:&lux jf*

CUS )

hi mala; - :

perpétualüceat eis, .sy, .-Re-

À vertàntur .ft

aA:Jm eqxl'uber

quiéfeantin;pace. s. Amen.-

. jPOüüüc

us

fcéntes , *

qui dicunt mih"i;

9: Pro. frátribus noftris ab-

3eeu

Euge , euge.

J

séntibus. s. - Salvos facfer-

mäüü&m

-xXültent, & leté

hfur in te

vos tuos ; Deus:meus.:;,: fpe-

img; !

omnes; qui querunt te;: -* &

rántesin te.

.' Miütte eis

m

dicant femper: Magnificétur

Dómine auxílium de- f2n&o.-

j gffifiäf«

Dóminus : qui diligunt falu-

&« EtdeSion tuére eos..

fisid

tàre tuum.

Y Dómine exáudi oratio-

l.'iaa I?i

go veróegénus ,

& pauper

nemmeam. g^ Et

: clamprr

v[unt 0f

fum : * Deus ádjuva me.

meus ad te véniat. -

g,quäm |

A djütor meus ; & liberátor

$. Dóminus vobíscum.

::Fh Pm

ineus es tu:* Dfie ne moréris.

x« Etcumfpiritu tuo. :

m manc

G 1ória Patri.

Sicut erat.

Orémus. Oratio.

Mf

Y'- Salvos fac fervos tuos.

Eus, cui próprium eft

,termpor

X-- Deus meusperàntesinte.

-7 miferéri femper,& pár-

Qne trad

Y Efto nobis Dómine turris

cere: füfcipe deprecatiónem

eim

fortitüdinis.

noftram : ut nos. ,. & omnes

f

Ten6s 1

V« A fácie inimíci.

fámulos tuos , quos delicto-

hum , L

Y-' Nihil proficiat inimícus

rumcaténa conftríngit , mi-

i eore

in nobis. $. - Etfilius iniqui-

ferátio tua

.

slocorde

ter absólvat.

pietátis clcme'g-

tátis nón appónat nocére mo-

(l tium

bis. 3y* Dómine non fecün-

Xáudi , quefumus Dó-

Cóndito

düm peceáta noftra fácias

mine, süpplicum preces,-

tübusfar

nobis. X« Neque fecündüm

& confiténtium tibi parce

que tu

iniquitátes noftras retríbuas

e

peccátis : ut páriter nobis in-

dprum t

nobis.

Orémus pro

dulgentiam tríbuas benígn

j

atülgénti

Pontífice noftro. - IN.

& pacem.

ptavet

JX Dóminus consérvet eum,

Neffábilem nobis, Dómi-

jiibus

& vivíficet eum , & beátum

É€.ne , mifericórdiam tuam

Ctiónes

cleménter oftende : ut fimul

fáciateumin terra , & non

|

mus D

tradat eum in ánimam inimi-

nos& à peccátis ómnibus

córum ejus.

^.« Orémus

Wen à

éxuas, & àpoenis , quas pro

T UE CUn

pro benefa&óribus noftris,

his merémur , erípias.

*. Retribüere dignáre Dó.

Eus , qui culpa offénde-

[

Wwitiod

Mg

þr IT

mine ómnibus nobis bona fa-

1—7 ris,poeniténtia placáris ;

d

ciéntibus propter nomen tu-

preces pópuli tui fupplicántis

Mw.pot

"QU

um vitam etérnam , Amen.

propítius réfpice : & flagella

iil

It

^- Orémus pro fidélibus de-

tüs iracündie , quee pro pec-

cátis noftris merémur;avérte.

RU

a

fünfüs. *- —Réquiem a-

O mni-

ifb Ü W

)

Ordo Commendationis Anime.

: exceix ^^

ll

| Minipotens fempitérne

prenófcis : té süpplices'ex-

hu

eus, miferére fámulo

orámüs; ut pro quibus effün-

Den *l l"n

dere' preces decrévimus ;

Y

tuo Pontíficinoftro IN

']m) h ]

dírige eum fecündüm tuam

quósque vel praefens fzcu-

eleméntiam in viam. falàtis

Iumadhucin'carneé rétinet ,

ZT

vel fütürum jam exütos cór-

Mi

etérna; utte donánte tibi

plácita cüpiat, & tota virtü-

pore füfcépitintercedéntibus

i

1:

te perficiat.

ómnibus SanGis tuis ; pietátis

iU

T

^$7$ Eus;à quo fan

&a defidé-

tuz'cleméntia ómmium . deli-

Pria, recta consilia ; &

&órüim fnórunvvéniam con-

fequántur. Per Dóminum.

J

: A

juftà fünt ópera:da fervis tuis

"E

illam,quam mundus dare non

;, Dóminus vobifcum.

joteft, pacem : ut & corda

s Et cum fpíritu tuo.

r

noftra mandátis tuis dédita ,

*, Exáudiatnos omnípotens

i

l

& hóftium fubláta formidi-

miséricors Dfís. g,, Á men.

d

|

ne, témpora fint tua prote-

«&; Et fidélium ánime per

hk

mifericórdiam Dei requiéf-

t

I

&ióne tranquilla.

|

e igne fan&i Spíritus

dimes

Ü

renes noftros ,

COF.

cant in Pä)ceii 5. OAmen.

" Commendationis animz.

*.ldeli&q-

noftrum , Dómine : ut tibi

|

1. Tl

cafto córpore ferviámus , &

Primüm dicuntur Litanise

mundo corde placeámus.

breves in hunc modumni.

deme'n-;

délium Deus ómnium

Yrie eléifon.

Ahrifte

i

Cónditor,& Redémptor ,

AX eléifon.

K yrie eléifon.

t

animábus famulórum famula-

San&a María ,

Oro pro eo.

j t

vümque tuárum remiffiónem

Omnes fan&i Angeli & Ar-

TE

cunctórum tríbue peccatórti,

chángeli ,

Oráte pro eo.

xf

SinQe Abel ,

0 ra.

ut indulgéntiam, quam iem-

per optavérunt , piis fuppli-

Omnis chorus juftórum;ora.

, Uif

catiónibus confequántur.

San&e Abraham ,

Orda»

u

* À Ctiónes noftras , quztu-

San&te Joánnes Baptífta, ora.

?

Ora.

m

nb

mus Dómine , afpirándo

Sant&te Jofe

L.

preveni,& adjuvándo prosé-

Omnes fantti Patriárche &

Prophéte ,

oráte.

quere: ut cunétanoftra orátio

Oora.

& operátioà te femper incí-

SanGe Petre ,

o

piat, & per te coepta finiátur.

Sancte Paule ,

orda.

Sancte Andréa ,

Orde

Mi

Mhnípotens fempitérne

Orae

! TU

O

Deus , qui vivórum do-

| San&e Joánnes ;

mináris fimul & mortuórum ,

| Qmnes fandi Apóftoli &

i

oráte.

!æpm

omniümque miferéris , quos

Evangelifta ;

tuos fide & ópere futüros effe

Omnes S.DifcipuliDfíi,o

fi

n 4

m

É ess

Ordo Commendationis Animz.

Omnes S. Innocéntes , oráte. | P eccatóres ,

Te rogámus

LA

m

Sanéte Stéphane , '

Ora,

audi nos.

San&te Laurénti ,.

ora.|Utei parcas;

te rogámus.

ynpe

O mnes S. Mártyres, oráte.

yrie eléifon. C hrifte elci-

a

San&te Silvéfter ,

ora

f

n.

K yrie eléifon.

epte

Sané&te Gregóri ,

ora

Deinde cum in agone fui

9p

j

erau j

San&e Auguftíne ,

exitus anima anxiatur , di-

Omnes íanéi Pontiífices &

cantur feq. Orationes. Orat.

It qü/dqu

Confefsóres ,

oráte,

19 Roficifcere ánima Chri-

VAl

um

Sant&te BenedíGte.

Ora.

; Et

l6

ftüiána de hoc mundo, in

San&e Francííce ,

Ora.

nómine Dei Patris omnipo-

mpt

qptiom!

Omnes fantdti Mónachi &

téntis, quite creávit:in nómi-

jminie

9

Eremitz ,

oráte pro eo,

ne Jefu Chrifüi Filii Dei vivi,

WmHTL

San&a MaríaMagdaléna;ora.

qui pro te paffus eft: in nómi-

hia

m fi

Santta Lucía,

Ora.

dfericón

ne Spíritus fan&i , qui in te

Omnes fan&iz Virgines , &

effüfus eft: in nómine Angeló-

gntum 1

Vídug,

oráte pro eo.

rum & Archangelórum: in

jtte, P

mnes

Sandi & Sance

nómineThronórum & Domi-

um noiu

Dei, Intercédite pro co.

natiónum : in nómine Princi-

POffón

ropítius efto, Parce ei Dó-

pátuum & Poteftátum: in nó-

vDeya

mine.

mine Chérubim & Séraphim:

aj

ropítius efto , líber

a eum

in nómine Patriarchárum &

scum ho

Dómine.

Prophetárum : in nómine. SS,

yte Inte

libera

xopitius efto;

Apoftolórum & Evangeliftá-

nisAd QU

Ab ira tua ,

libera.

rum:in nómine SS. Mart. &

delimo

À perículo mortis ,

líbera.

Confefsórum : in nómine SS.

vertáris.

libera.

mala morte ,

Monachórum & Eremitárü :

m tug

- poenis inférni ,

líbera.

innómine SS. Vírginum , &

s Ange

- b omni malo ,

lbera.

ómnium SanCtórum & San-

m jud

- poteftáte diáboli, líbera.

Gárum Dei : hódie fit in pace

titUs a

.er nativitátem tuam,líbera.

locus tuus, & habitátio tua

er Crucem & Paffiónem

in fan&ta Sion.

Per eüm-

i Máry

ireitusi

tuam ,

líbera.

dem Chriftum

Dóminum

tiumte(

Ver mortem & fepultüram

noftrum. *. Amen. Oratio.

tuam ,

libera.

Nündej: |

Eus miséricors , Deus

tin dhori

Per gloriófam Refurre&tió-

clemens, Deus , qui fe-

AR in

nem tuam ,

líbera.

cündüm multitüdinem mife-

Per admirábilem A

?lfrfyiewm

fcenfió--

ratiónum tuárii peccáta poe-

Vi

Y

nemtuam,

líbera.

niténtium deles,& praeteritó-

er grátiam Spíritus fan&i

iib

rum críminum culpas vénia

VC m

Parácliti ,

líbera.

remiffiónis evácuas : réfpice

A f

líbera,

pro-

I m die judfcii :

Ordo Cömmcndaüæmis Anime.

Cci

T(*iämh

propítius fuper hunc fámulü

nóres omne,quód horret in té-

tuum N.& remiffiónem óm-

nebris,quod ftridet in flafis ,

h

W

: I

nium peccatórum fuórum to-

quod crüciat in torméntis.

*l

ï

ta cordis confeffióne pofcénté

Cedat tibi tetérrimus sátanas

li

deprecátus exáudi.R énovain

cum fatellítibus fuis , in ad-

4

N

eo , piiffime Pater , quidquid

véntutuo te comitántibusAn-

((f

terréna fragilitáte corrüptü ,

gelis contremífcat , atque in

"! Ofg

vel quidquid diabólica fraude

etérna no&tis chaos immáàne

1 (Ir

violaàtum eft:& unitáti córpo-

d'fügiat. Exürgat Deus , &

t

11]

ris Eccléfisa membrum re-

diffipéntur inimíci ejus:& fà-

ty

demptiónis annééte.Mliferére

giant,qui odérunt eum;à fácie

p

Dómine gemítuum, miferére

ejus. Sicut déficit fumus,defi-

L

lacrymárum ejus , & non ha-

ciant : ficut fluit ceraà fácie

"t

béntem fidüciam , nifi in tua

ignis,fic péreant peccatóres à

ii

mifericórdia, ad tuze facra-

facie Dei: & jufti epuléntur,

rj

méntum reconciliatión!is ad-

& exültent in confpéttu Dei.

n

mitte,

Per Chrittum Dómi-

Confundántur ígitur , & eru-

m

num noftrum; .

y. Amen.

béfcant omnes tartáreze legió-

o

fiéndo te omnipoténti

nes, & miníftri sátane iter

li

C

D

eo, chariffime frater, &

tuumimpedire non àáudeant.

n

ei,cujus es creatura, coffiüitto :

iíberet te à cruciátu Chri-

iil & [

ut,cum humanitátis débitum

ftus,qui pro te crucifixus eft.

üme;SS

morte interveniénte persól-

Líberet te ab stérna morte

veris,ad au&tóremtuum , qui

j

Chriftus,qui pro te mori dig-

Mi

te de limo terrz formáverat ,

nátus eft. Conftítuat te Chri-

a

revertáris. Egrediénti ítaque

ftus Fílius Dei vivi intra pa-

,

g.

a

inimz tuz de córpore fplén-

radifi fui femper amoena vi-

[l

didus Angelórum coetus oc-

réntia , & inter.oves fuas te

L

cürrat: judex Apoftolórüi tibi

verus illePaftor agnófcat.Ille

MW

fenàtus advéniat:candidatórü

ab ómnibus peccátis tuis te

absólvat , atque ad déxteran

"m

tibi Mártyrum triumphátor

"m

exércitus óbviet : liliáta ruti-

fuam in Electórum fuórum

lántiumteConfeffórum turma

teforte conftítuat. Redemptó-

um

Ofïml

circümdet: jubilántiü te Vír-

rem tuum: fácie ad fáciem ví-

U.

ginum chorus excípiat;&beà-

deas,& prafens femper . afsí-

1

te quiétis in finu. Patriarchá-

ftens , manifeftí(fimam beátis

u

mnflfl |

rum te compléxus aftríngat :

óculis

a(fpícias geritàátem.

mitis atque feftíivus Chrifti

Confüitàtus fgitur inter ágmi-

if

g

Jefu tibi afpét&tus appáreat ;

na Beatórum contemplatiónis

, quite inter affifténtes fibi jà-

divíns dulcédine potiaris in

i^

)

giter interéffe decérnat. Ig-

fecula feculórü. i, Amen.

n5

J ra-

pIü

ccii

Ordo Commcndatïdnis Animz.

jbera

Dómine ánimam fer-

vi tuijficut liberáftiSusánnam

jf

Ufcipe . Ijröarr.ü:ïc fervum

i

j

tuumin locum fperánde

de falfo crímine. y,; Amen.

g

fibi falvatiónis à mifericórdia

Líbera Dómine ánimam fer-

vitui, ficut liberafti David

aus,ü f

tüa, . — Amen.

E feci

r ibera Dómine ánimami fer-

de manu regis Saul, & de ma-

;icördiam |

vitui.ex ómnibus perículis

nu Golía.

"]

Amen.

Y ibera Diíe ánimà fervitui,

TA

1riférni , & de, láqueis poená-

at

rum» .

ex ómmibus tribu-

ficut liberáfti Petrum &Pau-

vill, A

lagónibus. w.c; Amen.

l de carcéribus. x,, Amen.

Et ficut beatíffimamTheclam

qDeie

L. ibera Dómine ánimam fer-

ufcip

vi tui , ficut liberáfti Henoch

vírginem & mártyré tuam de

tribus atrociííffimis torméntis

ffch'angel

& Elíam de. communi, morte

dtis m

mundi. x. Amenm.

liberáfti, fic liberáre digne-

inant l

Líbera Dómine ánimam fer-

risánimam hujus fervi tu1 , &

vituijicut liberáfti Noe de

tecum fáciasin bonis congau-

jj &p

Amen.

datem a

dilàvio.

LA

dérecoeléftibus. «, Amen.

ibera Dfite ánimam fervi

Oratio.

Vlcipia

tui,ficut liberáfti Abraham de

OÓmmendámus tibi Dó-

ylüs, cui

mine ánimam fámuli tui

adttrá

Ur Chaldzórum. :

r Ka E Ll

:

,. Amen.

m Pu

i

L ibera D

ómune anti

mam fer-

IN, precamürque te Dómine

vi tui , ficut liberáfti Job de

qus foit

Jefu Chrifte Salvátor mundi,

paffiónibus fuis. : , - Amen.

ut propter quam ad. terram

tedat;

L, fbera Dómine árimam fer-

mifericórditer defcendífti,Pa-

QdusDe

triarcharum tuórum sínibus

àta fun

vi tüi ; ficut liberáfti Ifaac de

hóftia, & de manu patris fui

infinuáre non rénuas. Agnofce

t pro.

«Ab I:ahæ- .&i $ Ameno

E

Dómine creatüram tuam,non

hlicu

à diis aliénis creátam, fedà te

ipotclts

Y.ábera Dfie ánimá fervi tui ,

ficut liberáfti Lot de Sódomis

folo Deovivo & vero : quia

trh. Inter

non eft álius Deus preter te ,

NT

& deflamaignis. . Amen.

Liíbera Dómine ánimam fer-

& non eft (ecündü ópera tua.

? Chrifi

vituijicut liberáfti Móyfen

Latiífica Dfíe ánimam ejus in

t0c (a

de manu Pharaónis regis /E-

confpé&u tuo, & ne memíne-

Viínculis

gyptiórum. $«

mert.

ris iniquitátum ejus antiquá-

"enfre. r

L ibera Dómineánimám fer-

rum,& ebrietátum , quas fu-

Muf

vitui,ficut liberáftiDaniélem

(citávit furor five fervor mali

nf

de lacule

uf. *X. Amen.

defidérii.Licét enim peccáve-

ln D

Yíbera Dfíe àánimá fervi tui ,

rit.tamen Patrem, & Fílium ,

tb (

ficut liberáfti tres püeros de

& Spíritum fan&tum non ne-

l fesin

camíno ignis ardéntis , & de

gáàvit , fed crédidit, & zelum

-

H

manu Regis iniqui. & Amen.

Dei infehábuit , & Deum ,

Ti

qui

:Or

0 Commendanom:, Animsg.

CC1U

n

Vr

qm femf omma, idéliter ado-

mino. 23.

& totus Pfalm.

]

I'S.Vlt

Oratio.

151

B eáti ininaculáti. per Ho-

]

Elícta ]uventutls

10'-

fàs. diftributus.

24.-

Il

D

nprántias ejus ; quæfu-

;Egreffa autern arimá , dici-

1

mus, né memíneris Dómine :

tur hoc &

*"Su venlte SanEh

N

fed fecündüm magnam mife-

Del, occürrite. Angeh Dnü

E

ricórdiam:«tuam. memor efto|*

ufmpæntes ánimantejus *

Tif

illíusin glorla claritátis tuee.

* Offeréntes cam in confpe-

.

Aperiántur ei coeli,colletén-

&u Altiffimi. * Sufcipiat te

n

tur illi Angeli.In regnum tu-

J

um Díe fervum tuum füfci-

Chriftüs.qui vocávit te , & in

n

finum Abrahæ Angeli dedu-

Quv

pe. Sufcípiat eum S. Míchael

cantte.

Suilqplentes.

Y

Archángelus Dei,qui milítie

y.Réquiem stérnam dona ei

i

cceléftis méruit principátum.

Dómine: & lux perpetua*lu-

hül,&

Véniant illi óbviàm S. Angeli

ceat ei.

-Offeréntes.

Dei , & perdücant eum in ci-

It

Deinde. TC yrie eléifon.-

lts

vitátem coeléftem Jerüfalem.

C hriftecléifon. Kyrie elci-

Sufcípiatieum S. Petrus Apó-

fon.

P ater nofter. fecretó.

ftolus , cui à Deo claves regni

v Pfne nos indücas ii ten-

!

J

lii

cælelhs tráditz funt. Adj uvet

tatióneim. g. Sed líbera nos

J

eum S. Paulus Apóftolus,qui

à malo.

Requlem etérnam

cho'nus fuit effe vas electiónis.

dona ei

ii

ómine.

Yi

$. Et lu

4

"

W

il

Intercedat ;pro eo S. Joánnes

perpétua lücéat ei.

M )

M

eléttus Dei Apóftolus;cui re-

Y^ À porta Lnferl. X Erue

veláta funt fecréta coeléftia.

Re-

Ti

Dfieánimam ejus. y. -

u

Orent pro eo omnés fanéti A-

uiéfcat in pace.

&.Amen.

W

póftoli,quibus à Dómino data.

4 Dómine exáudi oratiónem

1

iil

eft potéftas ligándi atque. fol-

meam. ». Etclamor nieus

|

véndi. Intercédant pro eo om-

ad te véniat.

nes Sandti & elétti. Dei , qu1

y. Dóminus vobxfcum.

i

yni

:

pro Chrifti nómine torménta

$. Et cum fpíritü tuo. -

in hoc fzculo fuftinuérunt :

O rémus.

Orat!c.

j

ut Vmcuhs carnis exütus ,

*Tbi Dómine commenda—

yh

j

perwemre mereátur ad glo—

mu$ ánimam fámuli tui;

riam regni coeléftis:preeftánte

N.

ut defun&us fzcculo tibi

us

otmh

Dómino noftro Jefu Chrifto :

vivat:& quse per fragilitátem

gocä'u'f

Qui cüm Patre & Spíritu

hümáns converfatiónis pec-

faritto vivit & regnat in fz-

cáta commlífit, tu vénia mife-

)

fæculorum.

W. Amen.

w

cugg

ricordíffimze pietátis abftér-

qnxiatur adhuc anima di-

0'6

Per Chriftum Dóminum

T

mturPfal C onfitémini Dó.

nQPcrum. * Arnen.

E.

E

q;

x

: ; r

cciv

Bcnedittio Menfa.

BENEDICTIO. MENSA.

Poftea Sacerdos abfoluié

dicaf :

Ante prandium Sacerdos

benedicturus menfam , inci-

Gimus tibi grátias om-

jindbu

pit ; Benedicite, & alii re-

A

nípotens Deus pro uni-

qum &

vérfis beneficiis tuis , qui vi-

Bett

petunt , B enedícite.

culi

1

Deinde dicit Y.

vis, & regnas in (scula fg-

. pe

ómnium. ; alii profequuritur

[ culórum. .

Amen.

* fii

, In te fperant Dómine ,

Deinde alternatim, dicitut.

oriirs

tudas efcam illórum in tém-

Píalm. M iferére mei. cxcii. '

gt

pore opportüno.

Áperis tu

VelPíalmus x16.

»ter f0

manum tuam , & implesom-

Audáte Dóminum omnes

Quofi

ne ánimal benedictióne.

A Gentes : * laudáte ceum

jus del

G lória Patri.

S icut erat.

omnes pópuli.

, Amer

K yrie eléifon. C hrifte eléi-

uóniam confirmáta eft fu-

Ántec

on.

K yrie eléifon.

per nos mifericórdia ejus: *

sltum

Pater nofter. fecretó,

& véritas Dömini manet in

yedic

. Etne nos indücas in te

n'

p

setérnum.

peniia

tatiónem.

1G lória Patri.

S icut erat.

K yrie eléifon. C hrifte eléi-

Deind

$.. Sed líbera nos à malo.

Of

jf

Pofteà Sacerdos dicit.

K vrie eléifon.

Sá«

dj

O rémus.

cerdos dicit: P ater nofter.

TabUn

, Enedi

c Dómine nos, &|;. Etnenos indücas in ten-

E

tatiónem.

Jimmum

hzctua dona ,. que de

mv

tua largitáte fumus fumptü-

w. Sedlibera nos à malo.

lum

Ti

Per Chriftum Dóminum

. Difpérfit , dedit paupé-

ribus. g, Juftítia ejus ma-

liria P

noftrum. », Amen.

ytie elé

Deinde j;edor,Jube dom-

net infaculum fzculi:

ne benedícere.

"

. Benedícam Dóminum in

: q

Bio, Menfae coeléftis par-

omni témpore. s. Semper

trmott

Etmer

ticipes faciat nos Rex atérnz

laus ejus in ore meo.

Témus,

glórie. ». Amen.

y.In

Dómino laudábitur

:-Poft

randium

aguntur

ánima mea.

. Audiant

H

]

äräe l

iàti;m . hoc modo. di&o à| manfuéti , & Izténtur.

eGore , Tuautem Dómi |4. Magnificáte

,

! Döminum

$ A

ne miferére nobis.

z. Deo| mecum.

qqedic.

[

x.. Etexaltémus nomen ejus

grátias. omnes furgunt.

Af 3

Sacerdos incipit y. Con-|in idípfum.

)

t

fiteántur tibi

ómine ómnia|s. Sit nomen Dómini bene-

l

"f

diíttum.

Iörum smllS*

öpcra tua,

Et San&i tui benedícant| s.. Ex hoc nunc, & usque in

TorDins

tbi, y. Glória Patris;, Sicut | Ceculurf,

Tib

Deïn-

sH

»löriaPatri.

-

d

Es

14

Itinerarium Clericorum, :

ccv

: "

e

Q

e fine Or

€

Sacerdos dicat :

*

)

tri

b

here dign

áre " Dfie

nedí

ü

us Deus in donis

R

* ómnibus nobis bona fa-

D

u

i

.

is, & San&us in ómni-

!

ciéntibus propter nomen tuü

busopéribus fuis, qui vivit

J

vitam ezetérnam.

; Amen.

& regnat in fzcula f:eculó-

rum.

Amen.

X

$*5 Benedicámus Dómiüno.

&

l

». Deo grátias.

*

Deinde alter

i5

tim dicitur

d

7 Fidélium äni

e

me per mi-

Pfa1. T, audáte

D

fím omnes

í

ericórdiam Dei requiéfcant

Q

entes. & voliq. ut fnp. Ccive

E.

in pace.

Amen.

Quando femel comeditur ,

Qu

p ater no

o

fecretó.

omnia dicuntur ut in ccena.:

i

W

Quo finito dicit Sacerdos :

Predittus modus benedi-

Deus det nobis

am pacem.

cendi menfam, & agendi gra-

Ti

g. Amen.

Ante coenam Sacerdos be-

tiàs., fervatur omni tempore

u

i

$

neditéturus m

enfam incipit ,

CPTPINERARIUM.

B enedícite.

B, enediícite.

& alii repetunt

Lericus in ipfo itineris

AL

-nsreffu , fi folus fuerit

T

Deinde Sacerdos incipit y.

dicat,quz fequuntür in fingu-

M

&

rofequuntur.

lari ; fi cum fociis in

5

&

n

t paüperes ,

:

& fätü-

Afia.

n viàm pacis.

p!tz;alä

bt

| (l

E

$ 4rabüntur, & laudábunt

Dóminum , qui requírunt

nus DeusIfrael. cIxxxiv.

eum : vivent corda eórumin

Ü

& in ünei Glöriapatri.

M

faxculum fzculi.

íjj, In viam pacis, & pro-

G lória Patri. . Sicut erat.

f

P

eritátis dírigat nos omnípo-

E)IMM«

tens, & miséricors Dóminus :'

ij yrie eléifon. (;hrifte eléi-

on.

a

i yrie eléifon.

& Angelus Ráphael comité-

patermofter. (ecreto,

tur nobífcumin via : üt cum

;, Et ne nos indücas.

pace , faláte, & gáudio. re-

hi

Orémus. p énedic Dómine.

vertámur ad propria.

hii

ut fuprá in prandio.-

« yrie eléifon.

hrifte eIdi-

.cciv.

On.

« yrie eléifon.- v ater

!

-521* ube domne.

j

hüo, Adcoenam vite ster-

ngfter. (ccreto ; s. Et nenos

n$ perdücatnos Rex s&térne

indücasin tentatiónem.

glórig. . ;, Amen.

2

Sed libera nos à malo.

19

Infine cene digtur ; y.

. Salvos facfervos tuos.

emóriam fecit mirabilium

,. Deus meus fperántesinte.

j

fuórum , miséricors, & mife-

. Mitte nobis Dómine au.

rátor Dóminus :

W

n

eífcam dedit

xilium de fanéto.

timéntibus fe.

g. Etde Siontuére nos. -

Glória Patri.

. Sicut erat.

f

*. Efto

CGVI

lünerarium Clericorum.

TY

. Efto nobis Dómine tur-

Eus, qui Abraham püe-

us fofutudnus.

K fácie

D

rum tüum de: Ur .Chal-

mnmcl.

deórum edü&um ,.

er om-

.. Nihil proücmt

1n1micus in nobis. -

nes fui&e pere«rmatloms Vias -

Un

z. Et fihus iniquitàátis non

dlæfum cuftodlfh

quafu-

dui

4

inus ,'ut nos famulos fuos cu- :

appopat nocére nobis.

Ó Cffüs

. Benedí&us Dóminus die

ftodíre dignéris .

:efto nobis

demril

quotfdle.

, Prófperum iter

Dómine in procm&u fuffrá-

( !fflf

ácjat nobis Deus falütàrium

sium., i vià folátium , m

i Aageh

l]O

rórum.

æ&u umbráculüm , in plüvia

rima .

. Vias tuas Dómine demón-

& frigoré te«rumentum, m

ra nobis.

e

Et sémitas

Iafütudme Vehlculum

in

D]

fofe

qie

; Mofal

tuas édoce,nos. Y«

L tinam.

adverfitáte presídium; ..

A.

dirigántur vie noftre.

lubmco baculus ; i naufrá-

.ptem

j Geril

, Ad cufïodlendas ]ufhü-

gio portus ; ütte duce , ,. quó

& Lud

catlones tuas. :

téndinius,, prófperé perve-

mamus

ac demum 1ncólu-

S Vir

y.. Erunt prava in diré&a. .

x. Etáfpera in vias planas,

mes ad própria redeamus

i^

Angclis fuis Deus man-|

"Défto , quefumus , Dó- -

M

vit de te.

»atmcm

mine , 1upphcatwmbus

Cium

x« Utcuftodiantte in ómni-

no&rls & viam famulórum

bus viis tuis.

Y

|tuórum . in falütis tuz. pzo-

tna q.

ficium.

4 Domu;c exaudl oraglo-

fperltate difpóne ; ut inter

nem.meam.::

omnes yie & vitee hujus ;va-

Dukx

Ea Et. clamor. meus ad t

rietátes , tuo femper, prote-

-

Vemat.

)

|gámur auxilio. :

0j

y-«. Dóminus vobíscum. .

Refta , quæfumus,omni-

hngdi

Be

tcum. fpmtu tuo»

Ip:

potens.; Deus : ut familia

Uuph

Q rémus..

Iu orfi

Qratip,

| tua pér viam falütis incédat ,

Eus, qui fihos Ifrael pqr

! beáti Joánnis 'Precursó-

Ditionit

D

maris. médium ficco VE-i

ris hortamenta feetándo ,. .ad

squám:

ftígio. 1rgfec;&1, quique tr

eum,quem pradixit, fecüra

'mm- lm

bus: Magis iter.ad te ügl

d

.pervéniat , Dóminum;| no-

0M

duce pandífti : tríbue nobis ,

ftrum.Jefum — Chriftum. Fí-

N:

quæfumus , iter pwiperum ;

lium tuum: Qui tecum vivit

EO

lo $

tempüsque 'tranqulllum b ut

& regnat in unitáte Spíritus

Duple

Angelo tuo fantto cómite ,

fan&i Deus, per ómnia fa-

ämum ]

ad eum , quó. pérgimus , lo-

cula feculórum.

T

A

cum, ac demum ad setérne

(&4 Amen.

1198

l

falutis portum perveníre fe-

** Procedámus in pace.

líciter valeáàmus.

A&co In nómine Dürgi;u.A meno

li

"

"

l

M

Al

* ïïPOGRABHUS ; (»LEC.TF?'& v

M

if

dinatà, Feelefiam univerfalem non, obligent ; utpoté "

n

n certis ï;uibugdam regriis,áz provincus;ex. indulto eorum-

luf

AUf

demrecitànda , Hiié in fipe extfa ordinerm aliotutn pro oa- ^^

PU

jori reeitantium eorigpditate f',;eadgtï)ä addenda pütavi. .

l

lii

S. Angeli Cuftodis,

- Dup.ii. Cf com O. Dominica

Xf

prima Septembris.

NT

S. Rofe Viterbienfisvirginis, Duplex.

44. Septembris.

A g

S. Rofalise Vir

.Panormutane , Semidupl . 4.Septemb.

Iuf

Septem Dolor. B. V..M..

Dupl. maj.:

ominica iii. Sept.

U

S. Gerardi Sagredo F pifc..& Mart.

Duplex. 20.Sept...

Iu

SS. Ludovici Bertrandi Confeff. Dup

lex;

10. O&tob.

19l

SS. Virg. & mart. Urfule & fociar. * Dupléx.

9, I . O&.

0

haelis Archangeli ,

uplex.

. 24« OGobris,

^

3,).

lfgangi Epifc. & Conf.

Duyplex;:

:31. €/&ób.

ii

Patrocinium B. M. V. . Dupl.maj. aliqua.Dfica . Novemb. ^

[irum

Officium.de SS. Evchariftiz&e Sacramento

, ]

-u

Feria quinta per annum.

:

Semxduplexs d

Emi

Offieium de-immaculata Conceptio

ne B. Ma

r

$.

iny

i Düpl»eXa

In Sabþatq per annum.

j

' OFFICIUM ' |FERIA SECUNDA.

wäomwï ]

S. Angeli Cuftodis cum QG. [Infra O&; S. Angeli Cuffodis.

isi

Duplex ii. Claffis.

- Officium'p

Pro. omnibus Provinciis|citur utin.die Feftio -^

W- !

su

ac Ditionibus,tam haredita-] ; Inprimo No&urno,ïse&i;&m;«

mdn, j

K oman.lm

rusquàm:abis, Augultiffimo | nes de Seriptura iogcurrente;.

j

l

DO

INICA I.

eratori fubje&tis;|nimirum ex.Dficai; septems. —

j i

bris quia heri non funt le£tge. ^

ls P

, , * Septembris.:

^In fecundo INoéturrió.

TU

j

in fe

(o S. Angeli Cuítodis;| Sermo S. Auguftíni Eptfcopi -

W

Duplex ii. Claffise

ng

Officium in Fefto .fit fieut

Lecio iv.

ap;z I.,

--

?1

W l

in Breviario die ii« Oétobr.

fo-

cunm nona iSe&£tione Dficm :

S

An&i Angeli, ad quortí

cietátem & congregatióne

cujus fit commemoratio- in|in hac peregrinatióne labo- :

n

utrisque V efperis & Laud. ?riosíffima fufpirámus ; ficut

li

d-

ccviii

Officium S. Angeli Cuftodis.

habent permaténdi eeternità-

qui mifit Angelum fuum , &

i

rüaal

tem $ita cognoícéndi facilitá-

éruit fervos fuos , qui cre-

j equea

tem , & requiefcendi felicitá-

didérunt in eum.

Etnon,

Le&io vi

mn hetl

tem ; fine difficultáte quippe

Llàm

nosádjuvant , quóniam ipiri-

luminófa pietáte-

tuálibus mótibus puris & h',

I

tranquíillam;iftàm tenebró-

jl !

gtl

beris non labórant.

fis cupiditátibus türbuléntá.

d

w. Vivit ipfe

Dóminus ,

