Mhrexien dn

Onne
wohn
tonbg ui

Iihl, eſ⸗
lueperin,
Aarrphnn

Oemmme,

nhi,
Men R

IeTNE
ugrle I
emſel
A.
Kanrt.

8 wuthl⸗

—

in gratiam Sacerdotum. 57
Ad clevationem Calicis.
F I G U R A.-.

Eritque vobis ſanguis in ſignum. Exod. 12.
FIG URATUM.

Sanguis OEſn Chriſti emundat nos. Joh. 2.

Oratio.
Dorbne JEſu Chriſte, qui ex ſalutiferis
vulneribus tuis fontem nobis gratiæ
tuæ ſcaturire feciſti; da mihi, quotiescunque
pravis deſideriis, vel ſiniſtris affectibus im-
pugnatus fuero, ad vulnera tua recurrere,
& inde ſalutaria medicamina haurire. Amen.

Ad memento pro defunctis.

FIGURA.
Sancta est cogitatio pro defunctis orare.
F IG URATU M.
NWon exies, donec ſolveris ultumum quadrantem.
Oratio.
LDmhe JEſu, qui in cruce pendens pro
toto humano genere, imò & pro cruci-
fixoribus tuis Patrem tuum obſecràâſti, da

mihi, quæſo, veræ manſuetudinis & patien-

tiæ gratiam, quàâ ego juxta præceptum tuum
& exemplum inimicos diligam, & his, qui
oderunt me, benefaciam. Amen.
Ad

574 PBrevis avcceſſus & receſſus Altaris
Ad nobis quoque peccato-

ribus.
FIGURA.
Percutiens petram, & exivit aqua. Exod. 17.
FI G U R A T IJ M.
Latere .Eſu lanceu aperto exivit ſanguts.
Oratio.
Lomwine JEſu Chriſte, qui latroni ſuam
injuſtitiam hurnilitet agnoſcenti para-
diſi gloriam benigniſſimè es pollicitus, reſpi-
ce me, quælo, illis miſericordiæ oculis, ut in
ipſo vitæ meæ termino abs te piiſſimo Re-
demptore vocem illam optatiſſimam audire
merear: Hodie mecum eris in paradiſo. Am.

Ad Pater noſter.
F I G U R A.
Adoravit Jacob Eſau. Gen. 3 3.
FIG URATU M.
Pater ignoſcoæ ülis. Luc. 23.
Oratio.
Laanine JEſu Chriſte, qui in cruce Ma-
trem tuam dilecto diſcipulo, eidemque
illum commendare voluiſti, commendo me
tibi ac omnia mea illꝗ fide & dilectione, qu
cos ſibi invicem commendaſti, ut ob tantæ
dilectionis pignus me faciat ad intimum tui
amo-

mang

diane aboI

Ai, Amen.
.
Sinſen gne

Oenre t
Tetnean,
ouuchnaninn

Dlrſper “

Ie

hauerthen,

Orire —
lmine

Giuſt g,
Ileden,
NEen amorem pervenire, ac eorum commenda-
in tione ab omni adverſitate & periculo cuſto-
CUNI diri, Amen.

in gratiam Sacerdotum. 575

DAd fractionem Hoſtiæ.
2 FICG U R A.
Samſon apprehendit ambas portas. Jud. 16.
F I GURATU M.
Deſcendit Chriſtus ad inferos. Epheſ. 4.
Oratio.
Loaine JEſu Chriſte, qui diaboli po-
teſtate contrità potenter ad inferos ſe-
cundùm animam deſcendiſti, & Patres de-
tentos tuâ præſentià exhilaràâſti: deſcendet
nunc, oro, paſſionis? ſanguinisque tui vir-
tus in purgatorium ſuper animas fidelium
defunctorum, ut à pœnis abſolutæ recipian-
tur in ſinum pacis æternæ, Amen.

Ad Agnus Dei.

FIGUR A.
Doleo ſuper te mi frater Jonatha. 2 Reg.
F I G U K A T U, M.
KRevertebant, percutientes pectora. Luc. 22.
Oratio.
LDammun JEſu Chriſte, ob cujus patien-
tiam in tormentis & beatam mortem
mul-

576 Previs acceſſus & receſſus Altaris
multi percutientes pectora ſua peccata de-
Hleverunt: largire mihi per atrociſſimam
paſſionem & mortem tuam gratiam, ut ex
toto corde meo de peccatis doleam, & nun-

won de n nd
Alari oco
uchr ile
ipluncle

quam te offendam impoſterum. Amen. D 1
. me
Ad Ss. Communionem. A
FIGURA. “
Egrediatur populus, & colligat Manna. è
F I G URAI U M. nmider
Zoſeph accepit corpus IEſu. Joan. 19. I
ratio. mrert C

Dine JEſu Chriſte, qui pro me in mo-
numento novo ſepeliri voluiſti; da mihi, ner ir
Deus meus, cor novum, ut tibi conſepultus
tecum merear ad reſurr cclionis gloriam fe-
liciter pervenire, Amen.

Ad ablutionem.

Ulla mea 6e9
FIG UR A. “
Sed in eadem die ſepeliatur. Deut. 21. 40 4AAuln
F IGURATU M. G
Ligaverunt corpus eſu linteis, & ſepelierunt.
Oratio. A
õäs ,qui pro me miſe- u lig

ro peccatore jam mortuus à Joſepho & I1
Nicodemo aromatibus condiri, ſindone Nuhuch,

mup-

erer

ANNSU1

5 * 777

mundâ involvi voluiſti, da mihi de Sacro
Altari tuo corpus tuum vivum & verum in
Euchariſtiæ Sacramento dignè ſuſcipere,
ipſumque virtutum arotnatibus condire, ac
mundo corde & corpore jugiter conſervare,
Amen.

Ad Poſt-Communionem.
F I G U R A.

Et tertiaà die evomuit ſonam in aridam.
F I G UKRKATU M.
Surrexit Chriſtus, non est hic, Matth. 20.
Oratio.
Omine Eſu Chriſte, qui victor è clauſo,
õ ſepulchro prodiens nobili
rriumpf n0 ſurrexiſti d mortuis; da, ut ego
à vitiis veteris converſationis reſurgens in
novitate vitæ ambulem, ut cùm apparuerit
vita mea, ego quoque tecum appaream in
gloria, Amen.

Ad ultimum Bominus vo-
bisecum.
F I G U K A.
Aſcendit Elias per turbinem in œlum, 4 Reg.
F I G U RAT U M.

Aſumptus et ſus in cœlnm, Marc. 16.
Bb Cra-

578 * *
Oratio.
Lomine JEſu Chriſte, qui expleto à reſurrectio-

neE tua quadrag inta dierum numero coram

diſcipulis glorioſus aſcendiſti in cœlum: utibam
anima mea amore tuo omnia terrena faſtidiat, æter-
na attendat, ad te anhelet, Te eſuriat & ſitiat, Amen.

Ad Benedictionem Sacer-

dotis.
FIEUR A.
Venit columba ad Nosz portans olivæ ramum,
Gen. 8.
FIGUR ATU M.
Sedit spiritus Sanctus ſuper ſiugulos, Act. 2.
Oratio.
Omine ]Eſu Chriſte, qui diſcipulis tuis unani-
miter in oratione perſeverantibus ſanctum de-
diſti Spiritum: emunda, quæ ſo, ĩ interiora cordis mei,
ut ipſe Paraclitus gratum in anima mea inveniens
habitaculum uberioribus gratiæ tuæ donis me cxor-
net, & conſoletur, Amen.

Proteſtatio Auchoris.
Ieriznern Decreti glorioſæ memoriæ Papæ
AMbani VIII. nec non S. Romanæ univerſalis In-
quiſitionis, proteſtor, prætendoque, quòd alia non
adhibeatur fides iis, quæ ſcripfſi in Praxi Orarionis
Angelicæ, tum Latina, tum Germanica, quam ea,
quam adhiber 8. Mater Eccleſia, & vult adhiberi ſub-
mittendo cuncta judicio & correct ioni S. Sedis Apo-
ſtolicæ, cujus me in univerſis & ſingulis profiteor
ſubditum deyvotiſſimum. 1.
4*

TDp!

Meclrrorn

Incnm
te Eri

ldtrn

alar ,d

Melrmine
Mlecdtzone
4

editrone

6

alſatone

Nültone

4
lui

Tabula Alphabetica materia-
rum ſeu Meditstionum hujus
Praxis Orationis Angelicæ.
A.
Cceſſus & receſſus brevis Altaris.
à pag. 55I. uſque ad 564.
Aadventus Domini.
Meditationes de adventu Domini, id eſt: De
Incarnatione, de Infantia, de juvenili æta-
te, & vita abſcondita Jeſu Chriſti. à p. 286.
uſque ad p. 322.
S. Alexius Confeſſor.
Meditat. 2. de S. Alexio. 5§ 14. & 516.
S. Andreas Apoſtolus.
Meditat. 2. de S. Andrea Apoſt. à pag. 443.
uſque ad 447.
Meditationes 2. de ſanctis Angelis. 470.
Meditationes 2. de ſancta Anna. 467. & 46 8.
Annuntiatio B. MW. V.
Meditationem de Annuntiatione B. M. V.
291⸗

S. Antonius Paduanus.
Meditationes 3. de S. Antonio Paduano.
479. 481. & 484.
Aſcenſio Domini.
Meditationes de Aſcenſione Domini. 389.
Ahumptio B. M. Virginis.
Mecitar. 2. de alliunptione . M. v. 539. 540.
2 S§. Au-

S§. Augisſtinns.
Medirationes 2. de S. Auguſtino. 508. 510.

S. Bartholomæus Apoſtolus.
Meditat. 2. de S. Bartholomæo Apoſt. 542.
S. Patriarcha Benedikctus.
Meditat. 2. de S. Patriarcha Benedicto. 486.
S. Bernardus.
Meditat. 2. de Mellifluo Bernardo. 500.
S. Bruno Carthuſ. fundator.
Meditat. 2. de S. Brunone. 49 I. & 493.

C.
Circumciſio Domini.
Meditat. de circumciſione Domini. 332.
Conceptio immaculata B. V. M.
Meditat. 2. de immaculata Conceptione
B. V. M. à pag.437, uſque ad 443:
Corporis Cbriſti ſolemnitas.
Meditationes de ſolemnitate Corporis
Chriſti per Octavam. 406. 436.
S. Clara Virgo-
Meditat. 2. de S. Clara Virgine. 519.522.
D.

S. Dominicus Prædicatorum fundator.
Meditat. 2. de S. Dominico. 495. & 49 8.
E

Epiphania Domini.

Meditationes de Epiphania Domini. 342.

P. S. ke-

Melit de⸗

Mednnones

6.

Medtnri d

6

5
Melrrceg)
ecdiu

iumagie

F.
S. Felix Confeſſor.
Meditat. de S. Felice Confeſſore. 5 26. & 530.
S. P. Franciſous Seraphicus.
Meditat. ʒ. de S. P. Franciſco Seraphico. 474.
1

S§. Zacobus Apoſtolus.
Medi tat. 2. des. Jacobo Apoſt. 466. & 467.
Infanticidium Herodis.
Meditationes de Infanticidio Herodis. 349.
S. Zoannes Baptiſta.
Medit. 3. de S. Joannis Baptiſtæ Nativitate.
Pag. 1 . & 296. item 459. & 46 1.
D. Joſephus Nutritius Obriſti.
Meditatio pro feſto D. Joſephi⸗ p. 297.
Dies Zovis Sankkus.
Meditationes pro die Jovis Sancto de inſti-
tutione ſanctiſſimi Sacramenti. 3 53. 358.
M.
S. Maria Magdalena.
Meditationes 2. de S. Maria Magdalena.
Pag. 46 3. & 465.
S. Matthaus Apoſtolus.
Meditat. 2. de S. Matthæo Apoſt. pag. 450.
S. Matthias Apoſtolus.
Meditat. de S. Matthia Apoſtolo.542. & 544.
Meditatio ſeu Oratio mentalis. 18.
Meditatio quid ſit, & quotuplex? 23
Bb

Meditatio donum ſingulare Domini Dei eſt.

Pag. 25.
Meditationem inter & ſimplicem cogitatio-
nem ſeu ſpeculationem. 29.
Meditationis dignitas. 29
Meditationis partes aſſignantur. 30.

Meditationis prima pars eſt præparatio, re-
mota, propinqua & proxima. 3 3. & ſeq.
Meditationis ſecunda pars diſcuſſio ſeu con-
ſideratio. 39.
Meditationis pars tertia eſt affectus ſeu reſo-
lutio. 40.
Meditationis pars ultima eſt colloquium ſeu
concluſio. 43.
Meditationis quædam materiæ R. P. Tiſana
Generalis. 6 8. & ſeq.
Meditationis circumſtantiæ.
Meditationis circumſtantiæ ſunt: Quis?

Quid? Ubi? Quibus auxiliis? Cur? Quo-

modo? Quando?: 71. & ſeq.
Meditationis Aßfeltus.
Praxis affectuum meditationis. 75.

Meditationis affectus gratiarum actionis.

76. & ſeq.

Meditationis affectus oblationis. 79. & ſeq.
Meditationis praxis aliqua v. g. de materia
Chriſti captivitatis. 82. & ſeq-.
Meditationis recollectio ſeu eximen. 89.
Me-

ellenoni
Cperb⸗
Mediranine
Cnmen.
Preriulann
ludtenus
Meciruri
fuleſen
Medlttone

lodus Kuc

.
agtus.
ECnnunz

NuifiedN
Muihis 3)
Deontions
4 Duinegni
ciäumpe
Ortorie
nfige
iont e
Imhenenn

Meditationis difſicultates & remedia pro in-

itel cipientibus. pag. 92. & ſeq-
Mecitari incipientibus dantur quædam do-
cumenta. 98. & ſeq.
Breviuſculum meditationis, ſeu ſynopſis
hactenus dictorum. 101.
Meditari volentibus datur documentum
finale verè aureum. 103.

Miſſio Spiritus Sankti.
Meditationes de miſſione Spirits S. 392.

& ſeq.
Modus fructuosè audiendi Miſſam. 565.
& ſeq.
N.
Nativitas Domini noſtri IEſu Chriſti.
Meditationes de nativitate Domini. 322.
& ſeq.
Naeativitas B. Mariæ Virginis. 437
uII Narivitas S. Joannis Baptiſt?. 289. & ſeq.
4 Oratio.
De orationis bono in genere. 1.

Divinæ gratiæ adjutorium, & orationis exer-
citium pari quaſi neceſſitate ambulant. I.
Orationis deficiente ſtudio languert Chriſtia-
nus, friget Religioſus, perit Religio. 3.
Orationis exercitio perſeverantia finalis
impetratur primariò, 5.

tio. Pag. 7.
Orationis obligationem & neceſſitatem ſuos
doce ant inſtructores à teneris. 9.
Orandum qualiter, ut petita obtineamus.
67.
Orationum Chriſti & Apoſtolorum praxis.
II.
Orationis antiqui zelotes. 13.
Orationis in genere trinæ ſpecies. 15.
Oratio vocalis. 16.
Oratio mixta. 17.
Oratio mentalis ſeu meditatio. 18.
Orationis mentalis dignitas. 29.

Oratio aſpirativa ſou jaculatoria.
Orationes aſpirativæ ſeu jaculatoriæ unde,

& quid? 44
Orationis aſpirativæ natura, eſſentia, & effi-
cacia. 47.

Orationis aſpirativæ ſeu jaculatoriæ praxin
doceant ſuos Magiſtri novitiorum ſtu-

diosè. 49.
Orationis aſpirativæ pro via purgativa
praxis. 50.
Item pro via illuminativa. 54.
Et unitiva. 56.
Orationis jaculatorie noraminaulteriora. 57.
Orationis jaculatoriæ difficultates. 58.
Ora-

Oratione perficitur ipſa noſtra prædeſtina-

Otators
denlee

Orariongri
Oratio
Ortarioad;
clinanten
Orttio, gn
Clnikoe⸗
Oemoadt
Onno, g
Ormnt
utio n
Dörumcun
Carq , D
Onao, N
(lerhet
Orrio do
Noſtrecon
ri
korigaln
Onto,g
Detmnrdd⸗
Oatoade
loee

Orationes jaculatoriæ ducunt ad acquiſitio⸗
nem Theologiæ myſticæ. pag. 60.
Oratio alia violenta.
Orationis violentæ quidditas. 63.
Oratio ad Chriſtum agonizantem. I16.
Oratio ad Chriſtum ſe ad Judæ oſculum in-

clinantem. 123.
Oratio, quâ petimus per vincula Chriſti
Chriſto colligari. 130.

Oratio ad Chriſtum columnæ alligatum. 137
Oratio, quâ petimus Chriſto coronato con-
formari. 143
Oratio pro impetrando judiciorum huma-
norum contemptu. 151-
Oratio, quâ petimus contemni cum Chriſto,
ut aſſimilemur Chriſto. 159.
Oratio, quàâ deſideramus cum Chriſto in
cruce vivere & mori. 167
Oratio pro jugi memoria JEſu paſſionis &
noſtræ compaſſionis. 176.
Oratio, quã petes cum Chriſto pati, ſi Chri-
ſto vis aſſimilari. 184.
Oratio, quâ ad exemplar Chriſti conſtantiæ,
petitur donum perſeverantiæ. 192.
Oratio ad Deum, à quo omnia habemus, ut
mel pro felle demus. 202.

Cc P. Paſ-

P.
Paſſionis Dominica duodecim Wyſteria.
Paſſionis Dominicæ meditatio, optima ad
SS. Altaris Sacramentum præparatio. 106.
Primum de agonia Domini mſterium.
Paſſio Chriſti agonizantis, & ſanguinem ſu-

dantis. pag. 108.
Patientis Chriſti ſudor ſanguineus à noſtris
ſceleribus expreſſus. 1III.
Patientis Salvatoris ad Patrem vox ſangui-
nis. 113.
Patiens Chriſtus in anguſtiis, nos docet con-
fugere ad Patrem anguſtiatos. 114.
Patiens Chriſtus orat perſeveranter, ut orare
diſcamus conſtanter. 115.

Secundum Myſterium, de oſoulo Zudæ.
Paſſioni tradit Chriſtum Judæ oſculum. 118.
Patientis Chriſti benignitas erga Judam &

infidelem animam. 120.
Patiens Chriſtus nobis fit ad exemplum ini-
micis amicus. 12 1I.
Patientis Domini exemplo pro aſperitate in-
duamur manſuetudine. ibid.
Pati debes cum Chriſto, quisquis cibari vis
cibo Euchariſtico. 123.

Tertium, de duris Chriſti ligaturis.
Patientem Chriſtum non tam Judæi, quâm
peccata noſtra ligant. 124.

Crilini
lmiseltt
DeChrilich
De ſpinl

elinunn

de

hnlnoden
Debejli⸗

Dellppli

Nüc

Pa-

n ll

Patitur catenis Chriſtus & funibus oneratus.
ne 12 5⸗
Per capturam Chriſto infamis fit confuſio.
127-
Chriſti mira in opprobriis patientia. 128.
Tua & Judæorum ingratitudo utrisque in-
famis eſt turpitudo- 129.
nartum WMeyſterium.
De Chriſti crudeli flagellatione. à pag. 131.
uſque 136.

Quintum WMyſterium.
De ſpinoſa coronatione- àA pag. 138.
uſque ad 143.
Sextum Wyſterium.
De ſputis in Chriſtum erucétatis. à pag. 145.⸗
uſque 150.
Septimum WMyſterium.
Chriſtus Barrabæ poſtponitur. àpag. 152.

uſque ad 158.
Myſteriun Obtavum.
De bajulatione Crucis. àpag. 161.

uſque 165.
Myſterium nonum-
De ſupplicio crucis crudeli nimis.à pag. 168.
uſque 174⸗
MWyſterium decimum.
De Eſu Chriſti opprobriis. à pag. 177⸗
uſque 183

Cc 2 My-

. Myſterium undecimum.
Dolor Matris inter maximos Filii patientis,
à pag. 185. uſque 191.
Mſterium duodecimum.
De felle & aceto agonizanti porrecto.
à pag. 194. uſque 199.
Paſſionis aliæz quædam Myſteria cum figuris

ſoripturiſticis.
Agnus DEI.
Agnus Dei in miſericordia perpetua miſer-
tus noſtri. 206.

IEſus Wazarenus.
Habet Eſus ab æterno crucem internam pro
portione. 207.
ESUS Infans erumnis expoſitus.
Chriſtus à nativitate agitur crucis activi-
tate. 209.
TESUS circumciſus.
Conſummati ſunt dies, ut circumcideretur
Puer. 21I.⸗
Oblatio Pueri .ESUÜ in templo.
Tulerunt Eum in Jeruſalem, ut ſiſterent
Eum Domino. 212.
PFaga in ADKopptum.
Surge, &c. & fuge in £Ægyptum. 214⸗
Amiſſio daodennis ESU.
Ecce pater tuus & ego dolentes quærebamus
e. 217.
La-

1
Wurekiet
AMmD
Okuit nor
(Aaegenste

Es ſugt

Mnneben
l
Elblerunte
Dnuneumil
M
1
4

Delacraleie

enibuil
luetſipizt

,ehent
Egtells el.
A

Uin⸗ Alen

SZZ

Labor OEſu fabrilis.
Nonne hic eſt faber, Filius MariöẽZz. 219.
Mors D. oſephi continuò crux est Filii Dei-
Adfuit morienti D. Joſepho Jeſus & M. 22 r.
EEſum demonium tentat ipſum.
Accedens tentator, dixit, ſi Filius Dei es. 222.
IEſu fatigatio ad fontem.
IEſus fatigatus ex itinere ſic ſedebat. 224
IFriſio Chriſti.
Nonne benè dicimus nos, quia dæem. 226.
VLapidatio Chriſto intentata.
Suſtulerunt ergo lapides, ut lapidarent. 230.
Præcipitatio de monte.
Duxerunt illum, --- ut præcipitarent, 232.
Valedittio Matris.
De hac valedictione S. Bonav. Cap. 72. 234.
Ultima Cœna.
Edentibus illis dixit, unus veſtrům me. 236.
Hortus Gethſemani.
Pater, ſi vis, transfer calicem iſtum à me. 23 8.
Oſeulum Zudeæ.
Accedens (Judas) dixit ave, & oſculatus. 240
Torrens Cedron.
Egreſſus eſt -trans torrentem Cedron. 240.
Acta cum ODEſu coram Anna.
Unus aſſiſtens miniſtrorum dedit Jeſu. 243.
OEſus Caipha ſiftitur.
Interrogabant eum dicentes: prophetiza. 24 5
Cc 3 IE-

IEſus Pilato præſentatur. 9
Cœperunt Eum accuſare, dicentes, &c. 247. Dokquum
Ikſus ab Herode ſyernitur. de
Sprevit illum Herodes cum cxercitu. 249. Pctuce cen
De Cbriſti flagellatione crudeli.
Apprehendit Pilatus Eſum, & flagell. 25r. polutenm
De OEſu coronatione ſpinea. h
Imponunt ei plectentes coronam ſpin. 253. ecitrion

IEſus populo ſiſtitur.

Dicit eis: (Pilatus) Ecce Homo. 255—
De bajulatione crucis. Mleditron
Bajulans ſibi crucem, exivit, &c. 257.
De occurſu Virginis Matris.

Moœſtiſſimo Filio mœſtiſſima Mater. 25 8 Ilektrinn
De ſeſſione OEſu in terram.
JEſus ſubſedit in terram, juxta Trad. 260.
De portatione crucis post OEſum. hrn. E
Invenerunt Cyrenæum hunc angariav. 262.
De beneficio Veronicæ. uriücntiol
Veronicæ ſindoni Chriſtus faciem imp. 264.
Ad portam ſub' cruce labitur Eſus.
JEſus ad portam judiciariam iterum &c. 266 Meluin
Eiliæ Zeruſalem.
Filiæ Jeruſalem nolite flere ſuper me. 268.
De lapſu OEſis ad pedem montis. oldtn
Ad pedem Calvariæ ſub cruce ſternitur. 270.
De extractione veſtis, & oblatione fellis.
Dederunt ei bibere vinum felle mixtũ. 272. Mi
Do

De Chriſti crucifixione.
Poſtquam venerunt ad locum, ubi &c. 273.
De eceptione in ſinum WMatris.
E cruce depoſitus gremio Matris excip. 278.
De ſèpultura IEſu.
Poſuit eum in monumento exciſum &c.280.
Paſcha, ſeu Reſurrettio Domini.
Meditationes de Paſchate Domini. à p. 374.
uſque ad p. 388.
Pentecoſtes, ſeu miſſio opiritüs &.
Meditationes pro Octava Pentecoſtes.
à pag. 392. uſque ad pag. 40 5.
S. Philippus & Zacobus.
Meditationes z. de SS. Philippo & Jacobo.
456. & ſeq.
S§. Petrus & Paulus.
Meditat. de SS. Petro & Paulo Apoſtolis.
533. & 536.
Purificatio B. M. V. àpag. 453. uſque 455.
§.
Sabbathum Sankctum.
Meditationes pro Sabbatho Sancto. d p. 3 66.
uſque ad 373.
Simon Thadazus Apoſtolus.
Meditat. de S. Simone Thadæo Apoſt.
Pag. 542. & 544.
PFeſtum Santtorum omnium.
Meditat. 2. de omnibus Sanctis. 546. & ſeq.
T. 1 heo-

Theolagis myſtica.
Theologiæ amoris, ieu myſticæ, quam ſolus
Deus, & illius, quam conſequitur inge-
nium & intellectus, & docent homines,

diſtinctio. pag. 60. & 61.

S. Mater Thereſia.
Meditat. 2. de S. Thereſia Virgine. §504.
S. Thomas A paßolus.
Meditat. 2. de S. Thoma 4 k. 447. & ſeq.
V.

Dies Veneris Sanktus.
Meditationes pro die Veneris Sancto.
4 pag. 359. uſque ad 3 66.
Viſitatio B. Mariæ Virginis.
Meditat. 2. de S. Eliſabethæ viſitatione facta
à B. Virgine. 293. & 294.
Voeocatio Divina.
Meditationes de vocatione Divina. pag. 450.
& 452. item pag. 443. & 445. item
pag. 45 3. & 454. irem pag. 345. S& ſeq.
item pag. 342. & 343. item pag. 295.
& 299.· item p.214. & p. 217. item. p. 3 10.
& 31I. item 315.

F I N I 8.

n

Dnotliu,
en yluß
eoll, I14. n 1
ug 4 Uin.
HS lamur.
ptolchn.
2 Ttrin ln
Neri n is
odeln:

Dpelulin.

Mumento.
D ng ln
ggurl
rzeln,
d.
lut
ig19 ln
lagzoflin.
zo,. n
uummulip
De ,elin
. un
neb.,ed
b., 3. ig.
ie i Uupnn

ze. ln
Urn

1 . Errata ſic corrigenda.
Pag. 8. linca 9. reclinatſtr. lege reclinatur.
pag. 19. linea 5. digerſis, lege diverſis.
pag. II3. lin. 18. exoret, lege exorat.
Pag. 154. lin. 20. non gloriamur, lege nos
gloriamur. ⸗
Pag. 19 I. lin. 18. ſion ſolvit, lege non ſolvit.
pag. eadem lin. ultima ex parte iis, lege ex=
perti in iis.
Pag. 19 8. lin. 2. gladiſt, lege gladius.
Pag. 21I2. lin. 5. inquinameoto, lege inqui-
namento.
pag. 214. lin. 7. peprecor, lege deprecor.
Pag. 230. lin. I. mentibus, lege in mentibus.
Pag: 234. lin. 20. Auguſtino citato, deleatur
citato. 1
Pag. 269. Iin. 9. fac, Maria, lege fac me
Maria.
pag. 293. lin. 19. diſce einde, lege exinde.
pag: 305. lin. 10. adimplendo, lege adimpleto-
pag. 307. lin. 18. poſt bonum, adde in quo
ſumma ſapientia eſt.
pag. 32 5. lin. 16. aptiſſimas animas, lege
animas aptiſſimas.
Pag. 3 3 3. lin. 12:à Matre Virgine, lege & Ma-
tre Virgine.
IVR bag. 45. lin. 14. mors ultra, lege mors illi
ultra.

pag. 3 6 I. lin. 20. litoshotos, lege litoſthrotos.
pag. 37 3. lin. I 5. præſtolare, lege præſtolari.
pag. 40 5. lin. 3. niſi accendatur, lege niſi ut
accendatur. J
pag. 49 1. lin. 3. Cœlis, lege cellis. B
pag. eadem lin. 5. benedicere æternaliter,
adde in cœlis. .
. .
pag. 49 5. lin. 19. neceſſitate proximo »lege
neceſſitato.
pag. 509. lin. 14. dignetur, lege dignatur.
pag. 5 10. lin. 11. cum mundo, lege mundis
& med. .
pag. 529. lin. 1O. neceſſitates religiòſos, lege
religioſas.
pag. 534. lin. 2. quâ cum, lege quâ cum
nondum.

☛ .
pag. 570. lin. 9. furibundus, lege furibundas.

7

13

ℳ mnplar

PRAXIS ORATI
NlIS ANGELICA

& IVE
ARJ O& 4 ND
Modo Angelicis Spiritibus pro
8 Sicut ſcriptum eſt:
Orabo ſiritu, orabo & m
1 Corinth. 14. V. 15.
In qua tractatur
De Orationis Bono & Necesſitate.
Bonæ Orationis, piæque cum fructu ſalu
ſtituendæ meditationis regulæ ſelectiore E
bentùr, ſpecialiter de Pasſione Domini

JEſu Chriſti, urpote præ cæteris myſteriis E
méè ſalutiferà affectibus eliciendis propor

TIIII

IIII
12

11

—
—
—
—

impetrando convenientisſimâ; prout in de
hoc opuſculum Angelicæ Orationis —
niſtrabit, aut Angelorum Dominus pE
tibi inſpiratione ſug geret, ac Nirreirad
III. De Oratione in genere, & triplici ejusden

tionibus aſpirativis, jaculatoriis & vio=
quantusque harum omnium ſit nervus, fru==
valor & pretium. 92

—

E

E

Per
R. P. ANGELICUM WINSELERANEZ N
Provinciæ Rhenanz TEGE

Ddnn
ITTNNNENENTRRNRNGNNNENNNNNN.
4 5 6 7

Summe eevoe vnPer—εν—ê+—im, & S. Ca. Majeſt. brivi

tàâ, vitæ reformandæ efficacisſimàâ, & ultin O
100

cie, ſcilicet vocali, mentali, & mixta; d D

N Focus O Salance Q R

M.

K 1.

J

H¶

Euroskala Offset

.
.
S
5
0
5
E
E
=—

QQ
—

11

10

3 4 5 6 7 8

2
. Copyright 4/1999 VXMaster Gmbti wwWw. Xymaster. com