ominum.

d d

eus, qui beatum INor-

bertum Confefforem

Jus, (

tuum atque Pontificem ,

DIE XI. JUNII,

Verbi tui preconem exi-

In Fefto S. Barnabz. Apo-

mium effecilti, & per eum

ftoli. Duples.

yx

Ecclefiam tuam nova pro-

le feecundafti : przfta que-

OQratio,

Pye l

mplis

fumus ; ut ejusdem fuffra-

eus, qui nos beati Bar-

antibus meritis, quod ore

nabe Apoftoli tui me.

inimitd

imul & opere docuit, te

ritis & interceffione Lzxti-

adjuvante exercere valea-

ficas : concede propitius;

g

mus.

Per Dominum.

ut qui tua per eum bene-

[Sl,

ficia pofcimus, dono tue

il VW

DIE IX. JUNII.

rati& confequamür. Per

la Feíto SS. Primi & Fe-

ominum nolilrum.

gmdinaïf-

liciani Mart,

j fin.

y

Qratio.

DIE XII. JUNII,

f

',

g

m

j'ac nos, quefumts Do-

In Fefto S. Joannis à S.

mine, fan&torum mar-

Facundo Conf, Dupl.

1]

UNJ

ftt

tyrum tuorüim Primi &

Qratio.

J

Af

Feliciani femper fefta fe-

&ari, quorum fuffragiis

T9eus au&or pacis & ama-

st

?1

protectionis tuz dona fen-

tor charitatis, qui bea-

tum Joannem Confeffo-

Qr

^l

tiamus. Per Dominurn.

y p

fem tuum mirifica diffi.

J

DIE X. JUNII.

dentes componendi gràá-

2

tia decoraífli ; ejus meritis

gaali

In Fefto S. Marearitz Re-

& intercéffioné concede;

[fni fok

ging Scotiz, Vidus,

ut in tua charitate firma-

qui

Semiduplex.

ti, nullis a te tentationi-

n

Oratie.

bus feparemur.

Per Do-

I5

[u.

Deus, qui bextam Mar-

minum mnofirum jJEfum

pa

(

. garitam Scotorum R e-

Chriftum,

fu.

Sinam, eximia in paupc-

Pro

u j

b

Fefíta

Dxxvt

]uniia

Pro Comm. S'.V Bafilidis,

Oratio, Kxaudi quafu-

'DIE

Cyrini , Naboris , &

mus. 4e Communi Conf . Pon-

| hfs

IN agarii mart,

£f. xvi.

(QD6f

Oratio.

DIE XV. JUNIL,

Á

In Fefto Ss. Viti, Mode-

G an&orum martyrum tu-

fli, atque Crefcentiz

orum Dafilidis, Cyri-

Mart. Simpl.

ni, NNaboris, atque INaza-

Ce!elhs

ri, quaefümus, Domine,

Oratio.

0

natalitia nobis votiva re-

[)a Ecclefiz tug; quaxfi-

u

mus, Domine, fanais

(

inmq

fplendeant : & quod illis

Tun

contulit excellentia fempi-

martyribus tuis Vito, Mo-

Snfi

terna fru&tibus noflre de-

defto , atque Crefcentia

Tü

votionis accrefcat.

Per

intercedentibus , fuperbé

Dominum noftrum Jefum

non fapere, fed tibi pla-

li d

Chriftum.

cita humilitate proficere:

U

ut prava defpiciens, qu&-

Dl)lüns Il

DIE XIIL, JUNII. .

iplife

Ín Fefto S. Ántonii de

cumque re&a funt, libera

Per

n f

exerceat charitate.

Wt

Padua Conf. Dupl.

Dominum.

Oratio;

SENR

DIE XVI. JUNII.

W ad

t

E cclefiam tuam , Deus,

In Fefto S. Francifi Re

| i

mmlsqu

beati Antonii Confef-

u

foris tui folemnitas voti-

gis. pag« 247*

m

A

va letificet : ut fprituali-

DIE XVIIL JUNIL

bus femper muniatur au-

In Fefto Ss. Marci, & Mar»

T wf

xiliis, & gaudiis perfrui

UT

mereatur zternis.

* Per

celliani IMart, Simpl -

m f

Dominum noflrum.

Tets,

QF atio.

Atl

DIE XIV. JUNII.

vzfta. quafumus , omni-

In Fefto S. Bafilii Maeni

potens Deus

ut qui

h

lr

fan&dorum martyrum tuo-

RUT

Epifc. & Conf. Dupl-

Aarcelliani

f

.In H:ymn.' mutatur teriius

rum Marci & IV

Q]l tlbl flt

Verfus.

natalitia colimus , à cun-

&is malis imminentibus ,

Q

L

-d Magnif. im utrisque

eorum ihte;cefïïonibus ]i-

beremur, Per Dominum.

D uWn

A.ntzþb. O Do&or opti-

DIE

W

me. XIX.

/

Fefta Junii,

LXXVI

Td €

DIE XIX. JUNII.

extremo morbo laboran-

muuai Cj

In Fefto S. TJulianz de Fal

tem , pretiofo Filii tui

conemis Virg. Semid,

Corpore mirabiliter recre-

JAy

are digenatus es * concede

44 Vefperas,

quafümus ; ut ejus inter-

$ Vi

Hymnus.

cedentibus

meritis

nos

ve t

quoque eodem in mortis

;t, o

"Cæle&ïs Agni nuptias

O Juliana dum petis,

agone refe&i ac roborati

(nin.

omum paternam deferis,

ad ccleflem patriam per-

die t

ducamur.Per eumdem Do-

Chorumque ducis Virgi-

Donie

num.

minum nofítrum

JEfum

nb

Chriftum.

ii U

Sponfumque fuffixum

Tüucl,

Pro Commem. Ss. Ger-

yiu, V

NNo&es diesque dum ge-

vafii, & Protafii Mart.

d R

mis ,

ijrte p

Oratio.

Doloris i&ta cufpide

idits !

Sponfi refers imaginem.

[ eu, qui nos annua,

reaa (llm) L

Quin feptiformi. vul-

p4g. xiV.

durde '

nere

DIE XX. JUNII.

.

Fles ad genu Deiparz;

S. Sylverii Pape & Mart.

Sed crefcit infufa fletu ,

ul

Flammasque tollit chari-

Oratio.Infirmitatem.vnr,

tas.

In Vefp. de S. "Aloyfío. 169.

u

n m

Hinc morte feffam pro-

DIE XXIII. JUNII.

Xima4

J

Non ufitato te modo

Vigilia fan&i Joannis

Baptiftz.,

Solatur ,. & nutrit Deus,

"ntiph.

d Benediaus,

;s.?-kü'hw

Dapem fupernam porri-

ut in Pfalterio.

Mat

gens.

QOratio.

Qnü(ï.

JEterne rerum. Condi-

f

tor,

'refia, quefümus omni-

(

jf

í

m

ZEterne Fili par Patri,

potens Deus : ut fami-

at

t par utrique Spiritus,

lia tua per viam falutis in-

n

M

/

Soli tibi fit gloria, Amen.

cedat , & beati Joannis

j*

pracurforis hortamenta fe«

olimis v

Oratio.

m

&ando, ad eum , quem

h

[) €us , quiibeatam Tulia-

pradixit, fecura perveniat,

nam virginem tuam,

Dominum noítrum Jefum

j

p

Bbz

Chri-

IXXxvin

F'eíta jjunli;

n

Chrftum Filium tuum, mez recordatus eft nomis

Qui tecum.

nis mei.

' o

3 Q

Hyninus;

[

DIE XXIV. JUNII.

In Nativitate S. Joannis [

queant laxis refonaré

Ál

Baptilte. Duplex.

fibris

i.

1. Clail.

Mira geftorum famuli tu«

fttmpl

jter (

Ad Vefperas, Antiph.

So(l)xl;g pälluti labii reafurh,

Inà de

fe praibit ante illum in

San&e Toannes.

L

j

fpiritu & virtute Eliz,

TNuntius celfo veniens

(

Parae Domino plebem

Olympo,

perfectam.

Te pstri magnum fore

DEES, qu

P/zlm. Dixit Dominus.

nafciturum :

"

1t o

cum reliq. pag. 191«

Nomen & vitz feriem ge«

ileti J

"ntiph. joannes eft no-

renda

ff feif "

men ejus: vinum & fice-

Ordine prormit.

fam non bibet, & multi

fttuüm

ile promifüi dubius fü

; &

in nativitate ejus gaude-

perni

A0 nente

bunt.

Perdidit prompte modu-

Antiph. Fi:x utero fene-

1 (inti

los loquela :

uT

&utis & fterili Joannes

Sed reformafli genitus pe«

natus eft precurfor Do-

rempta

Al

mini.

Organa vocis.

[

"ntiph. llle puer mag-

WVentris obílrufo recus

hg ;

nus coram Domino : nam

bans cubili,

Wt vin

& manus ejus cum ipfo

o

ett.

Senferas Regem thalam

* B

manentem:

"Antiph. Nazareus voca-

Hinc parens nati meritis

[

1j

li

bitur puer ifle: vinum &

uterque

ficeram nón bibet, & om-

**l Qetm

ne immundum non man-

Abdita pandit.

W f

Sit decus Patri, genit2-

lts

ducabit ex. utero matris

que Proli,

nj

fua.

j

Et tibi compar utriusque

:

Me

virtus

"

Clapituïum,' Ifaig 42.

Spiritus, femper, Deu

W&te j

Audite infule , & atten-

unus omrni

WT

dite populi de longé:

'Jemporis &v0;

n

ln

Dominus ab utero voca-

Amen.

vit me, de ventre matris

uit

*MEB&P

Fci'cua | ]unii.

txxix

h hii

'Y.. Fuit homo miffus à

antiph. "Tu puer , Pro-

Deo.

pheta Altiffimi vocaberis:

. & Cui nomen erat Jo-

praibis ante Dominum

ts

annes.

parare vias ejus.

44 Magnifcat.

Capitulum. Audite.

; m Vil

J

4ntiph. Ingreffo Zacha-

nun f

ria templum Domini, ap-

Hymnus.

paruit e1 Gabriel Angelus,

O Nimis felix, meriti-

g l

t5

flans à dextris altaris in-

que celfi,

Nefciens labem nivei pu-

d

Ce.nü-

celo

Oratio.

doris ,

Prapotens Martyr, nemo-

nn

D eus, qui prefentem di-

magn'dm 5

rumque cultor,

I

em honorabilem nobis

Maxime Vatum.

vis f

in beati Joannis nativita-

Serta ter denis alios co-

ronant

te fecifti: da populis tuis

pl

ont

fpiritualium gratiam gau-

Au&a crementis,. duplica-

diorum ; & omnium fide-

ta quosdam :

,f 19

lium mentes dirige in vi-

"Trina te fru&u cumulata

am fíalutis zterna.

Per

centum

lï()mPtæ f

Dominum noftrum.

exibus ornant.

j

INunc potens noftri me-

vili

gemd«.

Ad Laudes , € per. Horas ,

ritis opimis

Antipbona.

; j h

[i!

Pe&oris duros lapides re-

Elifabeth Zacharie mag-

velle,

iif f

iil

num virum genuit Jo-

Afp

erum planaps iter, &

qui

annem Baptiftam Pracur«

reflexos

Regem

forem Domini.

Dirige calles.

Antiph. Innuebant patri

Ut pius mundi Sator &

ejus, quem vellet vocari

Redemptor,

eum, & fcripfit, dicens:

" pandlï

Mentibus culpz fine labe

Joannes eft nomen ejus.

puris

Junmé

"Intipb.

Ooannes voca-

Rité dignetur veniens be-

oliy

atos

bitur nomen ejus : & in

npu [u

nativitate ejus multi gau-

Ponere greffüus.

ebunt.

Laudibus cives, cele:

emp»ü

4ntiph. Tnter natos nmu-

brent füperni,

[i

lierum non furrexit major

'lTe Deus fimplex, pari-

pofls

g

Joanne Baptifta.

terque trine

m

E

upa

YxXX

Fefta Tunii.-

&qo$

Supplices & nos veniam — Y Joanne Baptifía. Non.

lt notos

precamur ;

Gioria Patri. Inter.

Parce redemptis.

W. Elifabeth Zacharie

It m

men,.

magnum virum genuit.

g

ram Domino.

Y. Ifte.puer magnus co-

. &. Joannem

aptiftam

EX

przcurforem Domini,

B- Nam & manus ejus

"d Nonam.

T lo

cum ipfo eft.-

"ntiph. 'Tu puer.

,

]onai

d Benedztlus,

I

Jntiph, Apertum eft os

Capitul. Tfa. 49,

A

Zacharie, & prophetavit,

eges videbunt, & con-

Atipb, ]

dicens : Benediaus Deus

furgent principes, &

'- Q r

y

Tfrael,

adorabunt. Dominum tu-

]

d. Tertiam.

um, & San&um l1fradl,

,

ii

li, ])

4Antiph, Innuebant patri

qui elegit te.

r n!iq. I

ejus.

Uil

B. br. Elifabeth Zacha-

*

z

Capitul. Nüdite infülz.

ric

* Magnum virum

mj |

P.br. Fuit homo

?

ze

genuit. Elifabeth.

l

Miffus à Deo. Fuit.

! 4 M

* X. Joannem Baptiflam

- Cui nomen erat To-

pracurforem Domini. Ma-

"

Aih,

annes. Miflus. Gloria Pa-

num. Gloria Patri. E-

1 Domir

tri.

Fuit.

j

ifabeth.

i non

- Inter natos mulie-

ütm Do

. lfte puer magnus

rum non fürrexit major.

coram Domino.

iiiDe

Ez. Joanne Baptifta.

E. Nam & manus ejus

i

d Sextam.

cum ipfo elt.

r

[

tur,

"ntiph. Joannes vocabi-

Ad Vefperas. Antiph.

Qü&fumus

Elifabeth Zacharig. cum

Ri

veliquis de Laudibus Pfalmi »

* lii

Capitulum. Ifj,-49, —

"ts g

E t nune hec dicit Domi-

Capitulum && Hymnus ut im

primis Vefperis. .

"m T

nus ,

ormans me ex

Y. Ifte puer magnus co-

rf

utero fervum fibi : Dedi

ram Domino.

W ts

te in lucem Gentium, ut

B. Nam & manus ejus

N hi

fis falus mea ufque ad ex-

cum ipfo eft,

*Cv Ominu

tremum terra,

Ad Magnifest.

Ül (

E. br,. fnter natos mu-

ntiph. Puer qui natus

lierum , * Non furrexit

P

iij

major.

Inter,

efPnobis, plus quam Pro-

i g

[

pheta eft : hic eft enim,

Wt 1

l

e

LXXXI

Fefta. Tunii.

hp N

de quo Saïvator ait : In-

unum Deum colimus , qui

. t

ter natos mulierum non

fecit coelum & terram:

Antzph. Paulus & Joan-

A

p d

furrexit major Joanne Ba-

nes dixerunt Terentiano ?

Tun

"n

ptifta.

i

i

Si tuus dominus eft Juli-

ii

DIE XXVI. JUNII.

anus, habeto pacem cum

a Doni

In Fefto Ss. Martyrum

Nuum.

illo : nobis alius non eft,

Joannis & Pauli.

nifi Dominus Jefus Chri-

fu p

Dupl.

ftus.

l

"Antipb. V]oannes & Pau-

LT

J

Ad Vefperas.

Antiph. Paulus & Joan-

lus agnofcentes tyranni-

d t

mes. cum. reliq. de Laud. in-

dem

uliani

,

facultates

pinoey

fuas pauperibus erogare

Donitr:

um J

rïfalm. Dixit Dominus.

ccperunt.

eum. reliq. 191.

4ntipb.

Sanài Spiritus,

Capitulum. Hymnus & VC

& animz juftorum hym-

äbeth l:

num dicite Deo, Allel.

de Communi plurim. Mart.

um W

xüu

4 Intipb.

oannes & Pau-

jipe

"Ad Magnificat.

Íus dixerunt ad Gallica-

m Bo

num : Fac votum Deo

yDonni^

Zntiph. AMiterunt jufti

ante Dominum, & ab in-

ccli, & eris vi&tor meliüs,

ya o^

vicem non funt feparati :

quàm ' fuifti.

calicem Domini biberunt,

Xl

Capitul. && Hymrzw. pag.

p La

& amici Dei appellati (unt.

min.

4Ad Benedidius.

& mwun

Oratio;

"Antiph. Mi funt Sani,

zfumus

Q:

u

omnipotens

qui pro Chrifli amore mi-

j MP

Deus: ut nos

emi-

nas hominum contempfe-

Y

n

mata»laetitia hodiernz fe-

runt, fan&i Martyres in

,l

7

füvitatis excipiat, quz de

regno colorum exultant

T p

beatorum Joannis. & Pau-

cum Angelis: Ó quàm pre-

i

li glorificatione procedit :

tiofa eft mors San&torum,

yuer m

(f

qui affidué affiftunt ante

quos eadem fides & paffio

veré fecit effe germanos.

Dominum: & ab invicem

&

Per Dominum.

non funt feparati.

4d Laudes €9 per Horas.

J

Oratio::

p

- datiphona.

)uel' qm [

ulus & Joannes dixe-

uzfumus

omnipotens

s QUi

p?

runt [uliano : INos

Deus: ut nos gemi-

b4

nata

hi Cn

LXXXI

Fefta Junii.

pata letitia hodierne fe-

&quafti : coxiïcedef propi-

füivitatis excipiat , que de

tius ; ut, qui commemo-

beatorum Joannis & Pauli

[]ecoraï

lorificatione

rationis ejus fefta percoli-

AUf

procedit ;

mus, vite quoque imite-

D be

quos eadem fides & paf-

mur exempla.

Per Do-

fio veré fecit effe eerma-

minum noflrum JEfum

ais

nos.

Per Dominum no-

Chriftum.

lholiolo

firum Jefüm Chriftum.

In Laudibus Commem. Vi-

| a Pr

In Horis Mdntiph. ex Laud.

&ilia Ss. Apoft. Petrit$ Pauli,

dque

CC. 6 WRie. br. de Communi

pand

plur. MM. pag. xiv.

Oratio.

lundi

celi

de IL. Vefperis, "ntipb,

zfta, quefümus omni-

Paulus & [Joannes. cum

potens Deus: ut nul-

1 A0ftg nar

veliquis de Laudibus.

lis nos permittas pertur-

Que

j

"Pfzba. Dixit Dominus.

: At enfrs

bationibus concuti , quos

um veliquis Y91Y. E5 loco ult.

in Apoftolice confeffionis

15 vido

Pfzlm. Credidi, 2

petra folidafti.

Per Do-

- Mi fnoh

Capit. &j Hymn. de Com-

iden

munz.

minum noftrum JEtum

.

Chriftum.

RDm,:

4d Magnificat.

long

"ntiph. Tti funt duge oli-

DIE XXIX. JUNII.

"ütfcr

v2, & duo candelabra lu-

centia ante Dominum:

In Fefto S8, Apoftolorum

l

Aung,

Petri & Pauli. Dupl.

Trt (q

habent poteltatem clau-

44 Vefperas.

æLerag

dere cclum mubibus, &

"dntiph. Petrus & Joan-

MC

aperire portas ejus: quia

nes. cum reliquis de Laudib.

r

fufi

dingue eorum claves cc-

&

P/zlm. Dixit Dominus.

I T

h fa&e funt.

eum reliquis, Y91.

W gl

T

DIE XXVIII. JUNII,

Capitulum, AG. 1*.

Ín Fefto S. Lieonis pa

Jb

pz

Mifit Herodes rexmanus,

dU

äte 4

& ConfelY. Semid.

ut affligeret quosdam

Quin

Jn Soc. bodie eff dies Otha-

de Ecclefia.

Occidit au-

"vv S. Aloyfi , Feftum S. Leo-

j Wyer

tem Jacobum fratrem Jo-

d.

guis trxmfertur «d 9. Tulis,

annis gladio.

Videns au-

I

Qratio,

tem quia placeret Judzis,

hh

D eus, qui beatum Leo-

appofuit ut apprehenderet

j (

N

& Petrum.

Rx Et Y

nem PontificemSanao-

1Hm X'erb

rfum tuorum meritis . cQ«

| Hym"-

Fetta

]unii.

LXXXIUE

hcede p

Hymnus,

M. Magnifizat.

j o

"ptiph. 'lu es paftot

f

[j ecora lux ZEternitatis,

auream

ovium , princeps Apolto-

ququ :

lorum, tibi tradite fant

h. l

Diem beatis irrigavit ig-

-nibus,

claves régni cclorum.

ln E

Apoflolorum .que coro-

Oratio,

y C

nat Principes,

eus,qui hodiernam diem

Reisque in.-aftra liberam

T

pandit viam.

"— Apolttolorüm tuorum

Petri&Pauli martyrio con-

Y

Mundi Magifter , atque

fecrafti : da Ecclefis tua,

lum t

celi Janitor,

oma

arentes, Arbitri-

eorum in omnibus fequi

Das; t*

:

preceptum, per quos re-

ts p

que

entium ,

Iigionis fumpfit exordium.

Per enfis ille, hic per Cru-

eon

.ds viétor necem.

Per Dominum.

f o

li N

iVite fenatum laureati pof-

Ad Laudes , & per IHo-

ident.

ras, Antiphona.

oham.

O Roma felix, que

Petrus & Toannes afcen-

duorum Principum

Es confecrata gloriofo fan-

debant in templum ad

It J

guine,

horam orationis nonam.

^ X OI[Wr

p

Horum cruore purpurata,

Antiph. Argentum & au-

pub Jf

Ccateras

rim non eft mihi : quod

f

df

Excellis orbis una pulchri-

autem habeo, hoc tibi do.

TU

tudines.

f

"

"ntiph. Dixit Angelus

Sit "Trinitati fempiter-

ad Petrum : Circumda ti-

3 D

na gloria,

bi veftimentum tuum ,. &

1 lgh

onor, poteflas, atque

Íequere me.

jubilatio ,

"m

Zntiph. Müfit Dominus

n unitate que gubernat

Angelum füum, & libe-

ol

omnia,

ravit me de manu Hero-

qHU

Per univerfa feculorum

p

&cula.

dis, alleluja.

d

4Intiph. 'Tu es Petrus,

um f

Amen.

, Vi

. In. omnem terram

& fuper hanc petram zedi-

y&

ficabo Ecclefiam meam.

Qd

Jj

|

€xivit fonus eorum.

gqul'e

J« Etin fines orbis ter-

€apit. Mifit Elerodes,

y& verba eorum.

bb;j

H)KDI

LXXXIV

Fefta

Tunit.

Hymnus.

d Tertiam

Ctpit

Astiph. Argentum &

eate Paftor Petre cle-

aurum

Dtn

mens aceipe

dit

Capztul Mifit Herodes

Woces precantum , crimi-

rex manus.

1 Q |

námque vincula

jaum f

Verbo refolve, cui pote-

BR.br. In omnem ter-

ttie ma

ram. X Exivit fonus eo-

ftas tradita, -

rum.

In omnem.

&mi e

A perire terris ccelum,aper-

3 fizor

tum claudere.

y. Et in fines orbis ter-

kb ?

re verba eorum. Exivit.

'eregieDoGtor Paule mo-

Gloria Patri. In omnem

s.t IIA

hmls

res inftrue ^

V. Conftitues eos prin-

J. Nm

Et -noftra tecum pe&ora

cipes füper omnem ter-

in celum trahe:

ram.

prmmp(

Jh G]oA

Velata dum meridiem cer-

5. Memores erunt n0»

nat Fides,

minis tui Domine.

Ad Sextam.

7 Amuy

Et folis inftar fola regnet

p

Charitas.

ntiph. Dixit Angelus.

Sit "Trinitati femplter-

3 h

Capitulum. A&. 12.

Est

na gloria,

Honor , pote&as , atque

þ etrus quidem fervaba-

ATf

jubilatio ,

tur m carcere.

Ora-

Pl 0

u&('l»i )

In unitate. qua gubernat

tio autem fiebat fine in-

'"11;

omnia ,

termiffione ab Ecclefia a

[

Per

univerfa zternitatis

J ]y

Deum pro eo.

LUE

! nj

fe&cula, Amen.

R. br. Conflitues eos

Y. Annuntiaverunt ope-

principes

* Super om-

f*olmcm

ra Dei.

nem terram,

Conftitues.

ii

Et fada ejus intel-

70' Memores erunt n0-

-«lyjþ

lexerunt

minis tui Domine,

l-

X Al]nm

Gloria Patri. Con-

AE]

d Beneditlus.

per.

"ntip^. Quodcumque li-

Ítitues.

D

X. Nimis honorati funt

"t

gaverls fuper terram, erit

4l M

figatum &in colis,&quod-

amici tui Deus.

cumque folveris füper ter-

R. INimis confortatus

Dln:ng j

L

e

5 ifro

ram, erit folutum & in

eft principatus eorum.

ll

Dm

cæhs : dicit Dominus Si-

Ad . Nogam

RUNT

moni Petro.

"ntiph. 'Tu es Petrus,

L

Oratio, l)eus

BR

qui ho-

diernam.

Cap:t

Felta Tunii.*.

LXXXYV

fetit.

Capitulum, AG. 12,

hodie Paulus Apoftolus,

At

Eyt Petrus ad fe reverfus,

lumen orbis terre, incli-

— dixit:

INunc fcio ve-

nato capite pro Chrifti

Vi Hend

t6, quia mifit Dominus

nomine martyrio corona-

Angelum fuum, & eripuit

tus elt, alleluja.

; o t

at fs

me de manu Herodis, &

UBI VEROFIT

de omni expectatione ple-

OFFICIUM

a. ;

bis Judeorum.

fre o

Sanái Pauli in Ecclefia

orum. Jf

-B« br. Nimis honorati

funt

"** Amicitui Deus,

propria,

j h Of[ïn

iNimis.

"d Vefperas.

Wiv

[

Y. Nimis confortatus

Astips. Eso plantavi.

: omid *

eft principatus eorum. A-

cum. reliquis

e Laud. infra.

mici.

Gloria Patri. Ni-

Pfzln. Dixit Dominus.

ores t^

mis.

eum veliq. de Dominica.

€$ loco ultzmi.

4

Jortité

Y. Annuntiaverunt ope-

LA

ra Dei.

Pf/zlp. Laudate D'omi-

i MP

B. Et fada ejus intel,

num omnes Gentes,

*

lexerunt.

Capitulum. ?. Tim.

4

) M

4 Vefperas ubi mom eft

jiem &r,

f'aciendum Offrcium S. Pauli

B onum certamen certavi,

a. ï

in Ecclefia propria , dicitur

curfum confümmavi ,

g

fidem fervavi. In reliquo

4Intiph. Juravit Dominus,

repofita efít mihi corona

jp9

P/zIm. Dixit Dominus.

q

€um veliqg. ut im Communi

juflitie, quam reddet mi-

n

'WS [

peffolorum xn.

hi Dominus in illa die ju-

J

-

H

u

]

ftus judex.

&

[

jl

Capitul. €9 Hymm. ut f'aprá

i

[j

"

ip Y. Vefp.

Hymn. EÉgregie Do&or.

ut /vitpr;i zn Hymno ad Laud.

TA

Y. Annuntiaverunt ope-

Y. 'Tu es vas electionis

Dorif

ra Dei.

iï PJUIV )

P. Et fa&da ejus intel-

fan&e Paule Apoftole.

B. Predicator veritatis

lexerunt.

in univerfo mundo.

m

d Magnificat.

ntiph..Ylodie Simon

Ad. Magniftcat.

J

f

ntiph. San&te Paule A-

j; 0

etrus afcendit crucis pa-

" eoti

tibulum , alleluja : hodie

poftole, pradicator verita-

-

clavicularius regni gaudens

tis, & Do&or Gentium,

AWV

intereede pro mnobis ad

:u [

hu

migravit ad Chriftum

Deum, qui te elegit..

Oratio,

er

Fäa ]t;niï.

EXXXvi

Qratio.

4l

crementum dedit, alleluja.

ID eus, qui. multitudinem

"Antiph. Libenter gloria-

d

Gentium beati Pauli

bor in infirmitatibus meis,

li,

ut inhabitet in me virtus

(piti.

Apoltoli predicatione do-

1

euifti

da nobis quzfü-

Chrifti.

"ntiph. Gratia Dei in

j T

mus ; ut cujus natalitia co-

me vacua non fuit, fed

V i jer

limus, ejus apud te patro-

4d

cinia fentiamus.

Per Do-

gratia ejus femper in me

minum nofltrum.

manet.

Átipl

Intiph. Damafci prepo-

Dejinde ft commemor. S.

etri, dntipbona.

fitus gentis Arete repis

Cpitii

volut me comprehende-

M magm

'lu es paftor ovium,

re : à fratribus per mu-

Onim

princeps Apoftolorum, ti-

bi traditze funt claves re-

rum demiffus fum in fpor-

C/fn

ta, & fic evafi manus ejus

M mep

gni colorum.

Y. 'Tu es Petrus.

in nomine Domini.

RI qm Tf

EK. Et füper hanc pe-

Antiph. 'ler virgis cg-

Pmpter j (

UO

tram zedificabo Ecclefiam

fus fum, femel lapidatus

n Vi

fum , ter naufragium per-

i

meam.

tuli pro Chrifti nomine.

"VE ob

Orazic);

D.

Capitulum. Bonum cere

D

tamen. «f fuprá. LXXXV.

D eus, qui beato Petro

Hymnus. Tixultet orbis,

PTMPQS M

Apoftolo tuo, colla-

4 |

tis clavibus regni cceleflis,

ut n Communi Apoft.,

tj T

. 'Tues vas ele&ionis

^ llf

ligandiatque folvendi pon-

fan&te Paule Apoftole.

tiicium tradidifti ; conce-

de, ut interceífionis ejus

P. Predicator veritatis

Ca lmlum

auxilio, à peccatorum no-

in univerfo mundo.

t g

4Ad Beneditlus,

ÓÍirorum — nexibus

libere-

l POROlorl

ynur. Qui vivis& regnas,

Antiph. N os qui fecuti

U Y

eflis me , fedebitis fuper

"g

Wt

DIE XXX. JUNII.

fedes, judicantes duodecim

Ín Commemorstione / S.

Em

nus.

tribus Ifrael, dicit Domi-

H

AGZutemD

Pauli Apoftoli. Dupl.

E Eiri

Oratio. Deus, qui mul«

V tpy f

44 Laudes 04 pey. Horas ,

titudinem.

"dntzpb.

d

l N

Et fit commemoar. S. Petri.

^f* lx

Jsgo plantavi, Apollo ri-

Deinde Ofav. S. ja(nniä'-

4l

gavit, Deus autem in-

d

itoj ]

Fefta junii,

LXXXVII

d Tertiam.

delt, d

nus. cum reliquis de Commus

ib d

4fptiph. Lübenter glori-

mi Apoffolorum. 11.

bor.

- Capit. fit de OG. S. ?a-

n

E g m

Capitu.. Bonum | certa-

«nnis d in primis Ve[p. Fe-

Tnen.

Z

B. br. In omnem ter-

P feee pro commen. Apo-

Onia :

m lt

Tam, a£ berz. pag. LXXXII.

ffolorum.

fayt?

d Sextam.

"ntiph. Petrus Apofto-

4ptiph. Gratia Dei,

lus,

& Paulius. Do&or

df

Gentium , ipfi nos docu-

s A

Capitulum. 2. Cor, 12,

erunt legem tuam Do-

magnitudo revelati-

mine.

o

N*

ibs K*

onum extollat me,

Y. Conflitues eos prin-

us m

datus eft mihi ftimulus

cipes füper omnem ter-

ram.

vf

carnis mez angelus fata-

fonini

ne, qui me colaphizet.

5. Memores erunt no-

Propter quod ter Domi-

minis tui Domine.

[tt Vi[glïï

w lp

num rogavi, ut difcede-

Oratio. Deus, qui hodi-

alagun?

ret à me: & dixit mihi:

ernam. rXxxii.

Sufficit tibi

ratia mea.

"

B« br.

onflitues eos

BCSUMOMRSMIOHMMIAS

, um

principes. pag. xxxiv.

DIE L JULIIL

MPM p

(

d Nonam.

Eu

Tn die O&ava. S. Toannis

u

T

Il

"ntiph. Ter virgis ca-

Baptiftz, Duplex,

qs dl

fus fum.

Omnia dicuntur fícut im

die. ixxvur.

Ü

À

j Mï

C'aþitulum, 1. Cor, 154

Im Laud. fit

jat o

Commun. Apoff.

feee enim füm minimus

"ntiph. Gloriofi princi-

)mlmo

Apoftolorum, qui non

t

pes terrz, quomodo in

Vos Q

um dignus vocari Apo-

vita fua dilexerunt fe , ità

(

ftolus, qoniam perfecutus

foit

fum Ecclefiam Dei. . Gra-

& in morte non funt fe-

giei

pasati.

u

tia autem Dei fum id quod

Wt. In omnem terram

m

üum, & gratia ejus in me

exivit fonus eorum.

Vacua non fuit.

Jafs

qlll

3« br. Nimis honorati

R. Et in fines orbis

rre verba eorum.

Aunt. pag. LXXXV.

Oratzo. Deus, qui hodi«

g ;

d Vefperas.

€rnam. LXXXIi,

" ,j/«'

4ntiph. Juravit Domi-

li

DIE

EXXXVHI

Feita - Julii,

Dind MILI

Antiph ltorum

L

XIUI.

?R enim.

In Fefto Vifitationis B.

f Tatr f

4

M. Virg. Dupl,

Oratio.

A Vefperas.

eus, qui nos fandorum

| hriph.

! lliztion

"ntipb. ExurgensMlaria,

martyrum tuorum Pro-

eum reliq. de Laud. Pfalmi

ceffi & JVlrtiniani glori-

^W e

confuüeti de S. Maria, ut im

ofis confeffionibus circum-

um $

ejus. Officio 127. cum Capit.

das & protegis : da nobis

l mifi

Ab initio. & Hymno. Àve

& eorum imitatione pro-

It Domi

xnaris ftélla.

thja,

ficere, & interceffione gau-

W. Benedida tu in mu-

dere. Per .Dominum.i

Dund J/

lieribus.

firy, A])pj

B. Et benedidus fru-

&d Laudes , & per Horas,

Ant;;;, (

&us ventris tui.

Antiph.

Yaf ]

d Magnifcat.

zxur&ens Maria, abiit in

Vini gt

"Antiph. Deata es Maria,

montana cum feflina-

h Hüri! 4

tione in civitatem Tuda.

que credidifli : perficien-

Y] W.

tur in te qua dicta funt ti-

-utiph. Yntravit Maria

b f

bi à Domino, alleluja.

in domum Zacharie, &

i lrinj,

falutavit Elifabeth.

Oratió.

A

Antiph. Ut audivit falu-

'amulis tuis, quefumus,

tationem Marie — Elif-

dtiyi, p

Domine, ccelefüs era-

beth, exultavit infans in

Vgl

tie munus impertire : ut

utero ejus, & repleta elt

ii D

quibus beatz Virginis par-

Spiritu fan&to, alleluja.

tus

extitit falutis exor-

- Agtiph. Benedi&a tu in-

T

- lryg

dium, Vifitationis ejus vo-

ter mulieres, & benedi-

tiva folemnitas, pacis tri-

&us fru&us ventris tui.'

UR Y

buat incrementum. Per.

Antipb. Ex quo faéta el

vox falutationis tug in au-

U

Sid

Et f commem. S. Joaz-

i

J2S.

ribus meis, exultavit in-

&B

ntibh. Puer qui natus

fans in utero meo , allcl

l/j

Adnj

ell nobis. pag. rxxx.

Capit. Ab initio.

H

^0

Deinde ft commem. Apoft,

Hym». O gloriofa Vite

um

-"ntipb. Petrus Apoftolut,

inum. 144.

n

& Paulus. pag. rxxxvur.

X. Benedida tu in m

Yi

"n j

Poffremo fit commem. SS.

lieribus.

,

Atl

?.

Mari. Procefs & Martiniani,

5.. Et

an[

li

Fefta Julii.

LXXXIX

&.. Et benedi&us fru&us

A Magnificat.

orum;üal

ventris tui.

utiph. Petrus Apofto-

"d Benediclus.

lus. wr fupra.

Yif

Antiph. Cum audiffet

.. Qratid,

il

falutationem Marie Elifa-

eus, cujus dextera bea-

umtuemynP

tum Petrum ambulan-

beth ,

exclamavit voce

frini

magna, & dixit : Unde

tem in flu&ibus, ne mer-

TOb

hoc mihi, ut veniat ma-

geretur, erexit : & coapo-

teg,is A

ter Domini mei ad mie?

iiit

ftolum ejus Paulum , ter-

alleluja.

tio naufragantem, de pro-

yerditg

Deinde fit. commemorat. de

fundo pelapi liberavit:

: Dons

exaudi nos propitius

*

L

&

Ollev. Apoffolorum.

N

Antzph. Gloriofi princi-

concede;ut amborum me«

pes. ac SS. Proceft $ .Mar-

ritis zternitatis gloriam

yiph

giniani mari.

confequamur.

Qui vivis,

Ad Laudes $ alias Horas

Mi

In Horis Antiph. ex Laud.

y am

Cap. G. 3cB«. brev. i4$.

om^hia dicuntur de Communz

yiem [

In 2. Vefperis, ommia ut

AApoffol. ficut enfra OS. m

fisant V

Laudibus.

*& primis.

n Zgghiif,

4d Magnifrcat,

X. In . omnem terram.

j li(abetþ»' ;

Ad Benedidlus ,

Xad

IJo

Artiph. Beatam me di-

Aztiph. Gloriofi principes.

M ^

cent omnes generationes,

Oratio. Deus, cujus dex-

jurt 95

quia ancillàm humilem re-

tera. u£ fapra,

n

fpexit Deus, alleluja.

In lI. Vefp. Antiph. Jura-

j

Jj

Deinde fit commem. de O.

TL

vit Dominus. cuz reliquis

db

Apaft!olomm.

"ntiph. 69 Pf/almis: de Com-

g, "

suuni Bpoffol. u.

DIE VI. JULIL

. Conflitues eos,

TEUM

Fugu^

In O&. SS. Apoftolorum

"d Magnificat.

n

Petri & Pauli, Dupl,

4Istiph. Petrus Apofto-

j

jus. vt /itþri.

j, Ul

hd. Vefperas,

o f

Aptiph. Hoc eft prece-

Oratio. Deus, cujus dex«

jpini,

tera. «£ f/zpra.

ptum. cu reliq. 4ntipb.

0 gïopo

Pfalmis , Capit. 66 Hymno , ut

DIE VII. JULII.

22 primis Vefp. de Commmuni

(

dApoffolorum. 1.

In Fefto S. Pulcherie V.

. Conftitues eos.

Page je99.

DIE

p

&KC

Fefla Julii.

DIE. VIII. JULII.

E. Ut digni efficiamur

a

promiffionibus Chrifli.

[

Lsaü lunz

In Fefto S. Elifibeth Re-

ging Portueallig,

44 Magnificat.

pl |

Semiduplex.

4utiph. Kt munc reges

t d

intelligite, erudimini qui

Ad Yefperas.

judicatis terram.

Hly

"Intiph. Dum effet Rex.

Qratio.

| hs d&

eum . rcliq. de Land. xxva.

Pf/abz. Dixit Dominus.

Tementiffime Deus, qui

Hiähetlïli

eum reliquis ut im Offc. B

beatam Elifabeth Re-

M. 127.

filiy

ginam, inter cateras egre-

ltspta m

9$ias dotes , bellici furoris

Angelos:

wCapituïum. Prov. 31;

fedandi prarogativa deco-

deng- 2b

ulierem fortem — quis

rafü: da nobis ejus inter-

inveniet ? procul, &

ceffione, poft mortalis vi-

m d

1, Vidr

de ultimis finibus pretium

te, quam füppliciter peti-

fndi

ejus.

Confidit in ea cor

mus, pacem , ad aterna

Vaut, ()

viri fui, & fpoliis non in-

gaudia pervenire. Per.

i j

digebit.

Ad Laudes, & per Horts,

Oiug n

Antiphona,

Hb ts

Hymnus.

l

It tof

mare cordis impetus

um effet Rex in accu

1ts,

DO

Edifabeth

bitu fuo , nardus mea

dedit odorem fuavitatis.

t C

Fortis inopfque, Deo

lum

Servire regno pratulit.

Aptiph. Et concupifcet

Ml

En fulgidis recepta ca-

Rex decorem tüum, quia

h fedibus,

ipfe efí Dominus Deus

ld fæcumm

Siderezque domus

tuus.

muex Fu

m gï

Gnal

Ditata fan&is gaudiis.

Antiph. Potens in ope-

li

lls

Nunc regnat inter Cc-

re & fermone lenivif ira-

lites beatior,

H

cundiam Domini, & con-

Te i

Tít premit aíftra, docens

J dlei

lium.

ciliavit cor patris ad i

ü Ehflhe

Qu vera fint regni bona.

* HO

Patri poteftas, Filioque

Aptiph. Cuafi arcus re-

gloria,

uleens inter nebulas glo-

* Püpil

Perpetuumque decus

rie, & quafi flos rofarum

Ai b

in diebus vernis.

Mb TV

"Tibi fit alme Spiritus,

Aier.

1 g

Antiph. Quafi ftella ma-

l

Vr

Y. Orapro nobis beata

tutina in medio nebulz

Eiifabeth.

quafi

Wi

ZX

Feita Juii

E

is Crl

Quafi luna

plena- in diebus

Lzud. Czp. 69 i.Re. de Com-

fuis.

muni uon Virginum. XXV11.

mjut,

Capitu.. Mulierem for-

In 2. Vefp. Antipbh. Dum

j RUX f

tem. «tyfupra.

effet R ex. u /upra in Laud.

euinit

Pfalmi , Capitulum & Hymn.

Ti

Hymnus

ut n primis Vefp. .

ts

O Pes decusque regnim

. Ora pro mobis bea-

reliqueras

ta Elifabeth.

It

Dv( Q

Elifngeth, Dei dicata nu-

EK. Ut digni efficiamur

T

Qd

mini ;

promiflionibus Chrilti.

TO

Recepta nunc bearis inter

*

d Magnificat.

!

bdici

Angelos:

Antiph. Elifabeth pacis

ii

Libens ab hoftium tuere

& patrie mater , in colo

nos dolis.

juis du

triumphans , dona nobis

"

hm

Prai, viamque dux falu-

.

pacem.,

ii

tis indica :

Sequemur. O fituna mens

.DIE X. JULIL.

j 4l d&

i D

- fidelium,

In Fefto SS. Septem Fra-

Odor bonus . fit omnis

g

acio, tuis

trum, ac Rufinz, & Se:

1

eunde Virginum, &

j

Id innuit rofis operta Cha-

Martyrüm. Se-

j

ritds.

r*

- Beata. Charitas, in arce

midupl,

,

fiderum

- Omnia de Communi pluri-

a

fu.

fr o

otens locare nos per om-

morum. Martyrum. pag. xu.

j

ne fzculum :

Prater Orationem. propriam..

, t

j

r

Patrique , Filioque fum-

Oratio,

ma gloria;

.yefta, quafümus orini-

Tibique laus perennis, al-

pos m

"

me Spiritus, Amen.

iotens Deus, ut, qui

o I*

loriofos Martyres fortes

- Meritis & precibus,

jn fua confeffione cogno-

)omim.ü:

beatz Elifabeth

" P:n'j L

P. Propitius efto Do-

vimus , pios apud te in

noftra ihterceffione fentias

Qui "

mine populo tuo.

mus.

er Dominum.

T

d Beneditlus,

l

r

- ZIntipb. "Tu gloria Jeru-

DIE XIL JULIL

Á ngs !

lem, tu letitia Ifrael, tu

vem .

$i»ài Pii Papa & Mart,

ul

Í

i

lionorificentia populi tui.

Ju Horis miu. Mntiph. ex

Oratio. Infirmitateni no«

j "e

Cc

ram

XcIt

Feíta Julii;

ftram.

de

Cummunz Wneius

DIE XV. JULII,

Martyr. vit.

ÍIn F'efto Henrici Confeff

DIE XII. JULII.

Juplex.

[e5q

"p

ÍmFefto S. Joannis. Gual-

Q['atio. "

titics t

berti Abbatis. Dupl.

eus , qui hodierna die

lm fitul

^ B. Henricum Confef-

1 de

Oratio. Interceffio nos,

quafümus. xxi.

forem tuum, 6 terreni cul-

yrotius ;

Deinde fit Commem. SS.

mine imperiüi ad regnum

ormem

zternum transtulift : te

lni celt

Martyr. Naboris & : f'elici:.

füpplices exoramus ; ut

fis munj

Orario.

ia f

ficut iflum gratie tug

PI'

efta, quefümus Domi-

ubertate preventum , ille-

D

"»jiï Theteg

ne , ut ficut nos fan-

cebras feculi füperare fe-

&orum tmart

rum tuorum

cifli : ita nos facias, ejus

li L

?

imitatione , mundi hujus

h,

Naboris & Felicis natali-

Dim df

tia celebranda non defe-

blandimenta vitare, &ad

runt, ita jugiter fuffragiis

te puris mentibus perve-

4l

comitentur.

Per Domi-

nire. Per Dominum.

hii Q

num.

Atglus

DIE XVI. JULII.

DIE XIII.

']ULII, |

In Fefto B. V. Marie

äït m.i, flcu

delMonte Carmelo. .

F» n

In Fefto S. Ancleti: Papz

i

& Mart, Semidupl.

Duplex.

b ygg

Ad Vefperas.

Oratio. Deus, qui nos

177 p þ

beati. 4e Communi unius

Aptiph. Dum effet Rex»,

4l N,

Martyr. vu.

cum reliq. de Laud. 168.

L

? G

P/zlm. Dixit Dominus,

DIE XIV. JULII. -

cum reliquis in Offe. B. M.

Me&,

In Fefto S. Bonaventurz

V. 270

H Burin

Epifc. & Conf. & Ec-

Capitulum. Eccli. 24.

-

W n

