W. Gloria & divitie ín

ye r

ceffit, Alleluja.

domo ejus.

n

E. Et juflitia ejus ma«

fepb.

Deinde fit commem. S. Jo-

) gïoriof*ïv-f

net in feculum feculi.

Häæ; E 'ä:ä

Antiph. lpfe Jefus erat

Et fit commemor. S. Timos

incipiens, quafi annorum

tb Epifc. & Mart.

f

nu

triginta, ut putabatur, fi-

lius Tofeph.

DIE XXIV. JANUAR;

Y. Os jufli medit

df at ö

gbitur

1n Fefto fan&i "oTimothes

3 Ume ;

fapientiam.

Epifc. & Mattyris..

Y

1 ]r/'h

. Et lingua ejus lo-

Semidupl.

ielf.

quetur judicium.

1 "

"

Oratio. San&tifümze Ge-

Oratio. Infirmitatem. P.

g & f

nitricis.

VII.

j P

g

Et fit commemor. S. Eme-

1

"

ventiana Virg. 9. Mart.

DIE XXV. JANUAR.

nte & fp

ia Converfione. S. Pauti

ofoms

Ad Horas Aptiph. de Lau-

Apoftoli. Duplex.

d

dibus ut füpra

Capztula €5

)i

BcBe. brevia ex Officio de B.

Ad Vefgeras.

m

glon«

Maria. 14$.

, folmi^

4ntiph. Ego plantavi.

n

In II. Vefperis omnia ut in

eum reliquis de Laud. infrà

primis.

P/AIm. Dixit Dominus.

nl

44d Magnificat.

m j

eum reliqz(is. 19t,

jonat

ls

Antipb. Detponfatio tua,

C:f;)i-a i

y

XL

.l'efta. Januarii.

homen meum coram Gen-

gürement

Capitülum; A&t. 9. 7

tibus, & regibus, & filiis

W

Sa

ulus adhuc fpirans mi-

Ifrael.

Aiipl ]

narum & cedis in di-

hrininfa

fcipulos Domini , acceffit

Oratio;:.

tiabid

ad principem facerdotum,

Qu

& petiit ab eo epiftolas in

])eus, qui univerfum

mundum beati Pauli

Attph, |

Damafcum ad fynagogas:

Apoftoli pradicatione do-

Dv

ut fi quos inveniffet hujus

vie viros, ac mulieres ,

cuifli : da nobis quafumus;

qü us

ut qui ejus hodie Conver-

Wi ,

vin&os perduceret in Je-

rufalem.

fionem colimus , per ejus

[ir.':))þ, ]

ad te exempla gradiamur.

^5 penti

Per Dominum.

ï'&xüi Tie |

Hymnus.

Pro Commem. S. Petri..

gieDo&or Paule mo-

X titrih

E gte

ntiph. 'Tu es Paftor

äx*mimlï lim

res inftrue,

ovium , princeps 'Apofto-

Et nollra .tecum pectora

"tf m

in ceelum trahe:

lorum, tibi tradite funt

Y D

claves regni celorum.'

4tjj, T

N'elata dum meridiem cer-

. 'Tu es Petrus.

nat Fides ,

ln f

R. Et fuper hanc pe-

ml li my

X folis inftar fola regnet

tram zdificabo Ecclefiam

Átn

Charitas:

Sit "T'rinitati fempiterna

imneam.

t

Auts,

gloria,

Oratio.

Honor, poteftas, atque

3m, D

n

us, qui beato Petro

lg

jubilatio ,

Apoftolo tuo , colla-

m b

In unitate qu&e gubernat

tis clavibus regni cceleflis,

omnia ,

i Prædm

andiatque folvendi pon-

1 Umvuf() j

Per univerfa zternitatis

dl

[

cium tradidifli : conce-

fecula. Àmen.

4l

WL. 'Tu es vas electionis

de, ut interceffionis ejus

fïm Vü

auxilio, à peccatorum no-

fan&e Paule Apoftole.

Ítrorüm nexibus libere-

v f

d

B. Pradicator veritatis

Y Yi

in univerfo mundo.

mur.

X

lly

Deinde fit Commem. S. Ti-

"qug

4d Maguzfieat.

smot bez.

-ntiph. Nade Anania,

ij (

ecce

d Laudes €$ per. Horass.

!W

& quere Saulum

"ptzpb.

enim orat ;

uia vas ele-

4l

4ionis eft m

ihi ut portet

1

?go plantavi, Apollo

mlpl) Lü

rgavit , Deus autem

W

in-

XLi

Feita Januaátii,

m

incrementum dedit, Alle-

Capit. Saulus adhuc.

luja.

l

.

B. br. In omnem ter-

, &

"dptiph. Libenter gloria-

ram, 4e Communi "poffalo-

bor in infirmitatibus meis,

rUmy, pAg. V.

i

ut inhabitet in me virtus

d Sextam.

| n

Chifli.

Antiph. Gratia Dei.

jeti o

ntiph. Gratia. Dei in

Capitulum. A&, 9,

ii

me vacua non fuit, fed

is quiité

gratia ejus femper in me

Q urrexit autem Saulus de

manet.

terra, apertisque oculis

af (urt

nihil videbat.

Ad manus

QUs

D

Jntipb. Damafci prepo-

lp i

fitus gentis Aretze regis

autem illum trahentes, in-

voluitt me. comprehende-

troduxeruntDamafcum.E:t

If

j hn

re: afratribus per murum

erat ibi tribus diebüs non

demiffus fum in fporta, &

videns, & non manduca-

IT3«

q p

fic evafi manus ejus in no-

vit neque bibit.

qudta i

mine Domini.

E« br. Conftitues eos.

ntiph. 'er virgis ca&-

o

Dc Communi Apoff. it.

d Nomam.

Dottss

fus fum, femel lapidatus

fum, ter naufragium per-

Antipb. "Tervirgis cafus

e hr

fum.

y D

tuli pro Chriti nomine.

Capitulum Saulus adhuc

fpirans.

C:pitüïmn. A& 9;

aulus autem multó ma-

jb

Hymn. Exultet orbis. r.

3

. Tu es vas ele&tionis

gis convalefcebat , &

ao P

fande Paule. Apoftole.

confundebat Judzos , qui

jun

j od

. &« Pradicator veritatis

habitabant Damafci, af-

in univerfo murído.

firmans, quoniam hic eft

efälvenäPï'

À. Beneditlus,

Chriftus.

j

4ntiph. N os , qui fecu-

R. br. Nimis honorati

ub

ti eltis me, fedebitis fuper

funt. pzg. i.

a

9?

"

fedes, judicantes duode-

Ad Vefperas.

gl

cim tribus líracl

Antiph. Ego plantavi.

Dominus.

$ dicit

cum reliq. de Laud. Pfami

d

Et. fit Commem. S. Petri ,

de Communi Apoflol. m.

ut füpra.

Capit. Saulus adhuc fpi-

jy P

2 d Tertiam.

Tans.

P d

p

Antiph. Libenter glori-

Hyms. Kgregie Do

'c:ior,

i, .

abor,

.

v.r

pos ï

l.'

| n

XLu

Fefta Januarii.

Pontificis illuftrrare volui-

tfco, d

Y-. 'Tu es vas.ut fuprá in

"

! ions f

primis Vefperis.

fü gloriofis meritis, & do

d Magnificat.

&rinis.

Per Dominum.

jhlrT

Antiph. San&e Paule A-

Deinde fit commem. $. Po-

DEXIE

poftole, pradicator veri-

lycarpi, im adis Vefp. comm.

M

tatis, & Do&tor Gentium,

Bq.

intercede pro nobis. ad

eHJEB

DIE XXVIII. JAN.

Deunm , qui te elegit.

Ín Fefto S. Raymundi de

hm

Deinde fit Commem. $. Pe-

tpb, ut im primis Vefperis.

ennafort. Confel,

| Mir fert

Semidupl,

Et S. Polycarpi.

Qratio.

M; Q

DIE XXVI. JANUAR.

D

A

Ife

In fefto S. Polyctrpi Ep.

[)eus, qui B. Rayn&un-

em|

" . dum penitentiz Sacra-

as Copf

& Mart. Sentüidupl.

Df

Oratío. Deus, qui nos

menti infignem miniftrum

elegiiti, & per maris un-

tm, f

pag- vur.

das mirabiliter traduxilli :

]uüh mncet

DIE XXVII. JANUAR.

V dfb

concede, ut ejus intercef-

H

In Fefto S, Joannis Chry:

fione dignos pcenitentig

if D

foftorni Ep. & Conf,

fructus facere, & ad ater-

^ Ilünitis

uplex.

nz falutis portum perve-

^5 hts

nire valeamus. Per Domi-

nj

In Hymn. Mte Confef-

VOnidqus

for. statur tertiss Verfus.

num.

Deinde fit commem. $. Ag-

LL

lg utrisque Vefperis, ad

Magnificat.

zelis fecundo.

U

AIntiph. O Do&or opti-

Ad Magnificat.

[* Q

me, Ecclefie fan&dw lu-

Aptiph. Stans a dextris

Ms

"nus nive candidior,

Wi s

men, beate Joannes Chry-

ejus Ag

foftome, divinz legis ama-

Chriftus fibi fponfam &

0r

tor, deprecare pro nobis

martyrem confecravit.

lts

Filium Dei.

X. Specie tua.

» Qu

W.

Ary,

Oratig.

Oratio.

*frzsquf

Eccefiam tuam, quafu-

D*

us, qui nos annua be

H)m

mus Domine, gratia

ate Agnetis virgings

It ^"

eteleftis amplificet, quam

& martyris tue folemnt-

»

beati Joannis Chryfotto-

tate letificas

H

da quafi-

l

j

Oi

R"mu

mi Confe*'ï'oris tui atque

mus;ut quam venergäxjur

gï

lr

Fefta

Januarii,

XLII

Ylrar v

officio, etiam piz conver-

Infignem meritis dicite

fationis fequamur exem-

Virginem,

vj d

Doui

plo. Per Dominum.

Chrifü dicite Mar-

mmen i

DIE XXIX. JANUAR.

tyrem.

Hazc dum confpicuis or;

li thp L

Ín Fefto S.

rancifci Sa-

& Conf,

ta parentibus

! .-leï,ï.iï EII;Sllil'cI:,1

€X»

nter delicias, inter ama-

u

biles

In Hymn. Tfte Confeffor.

Luxus illecebras ditibus

lumet

mutatur tertzus Verfuse

affluit

& u

ydip:

Oratio,

Faufte muneribus do-

mís.

Tif

Déeus, qui ad animarum

falutem beatum Fran-

Vite defpiciens . com-

i

moda, dedicat

cifcum Confefforem tuum

Se rerum Domino, & mu-

n

atque Pontificem , omni-

nifica manu

n

bus omnia fa&um effe vo-

g m

Chrifli pauperibus diftri-

i t

luifti: concede propitius;

buens opes,

ut charitatis tuze dulcedi-

Quzrit premia Celitum.

us

ne perfufi, ejus dirigenti-

S pæmtä"r

A. nobis abigas lubrica

bus monitis , ac fuffragan-

audia

g Uf

tibus meritis, eterna gau-

Tu, qui Martyribus dex-

POI

t f

dia confequamur. Per Do-

Js.

Tet

minum. .

ter ades, Deus

Une 6 'Trine: tuis da fa-

In I[. Vefp. fit Comm.feq.

mulis jubar,

n :

DIE XXX. JANUAR.

Quo clemens animos

quiu

1n Fefto S. Martine firg.

' beas, Amen.

Xl

yns?

& mart. Semiduplex.

Ad Laudes, Hymnus,"

n ;

Oratio,

s p

"['u natale folum prote-

e, tu bone

qpn i

Deu, qui inter cetera

p^4g. Xxiv.

g fb

Da pacis requiem Chrt-

Jn utrisque Vefperis

ftiadum plagis :

ao

Armorum flrepitus, & fe-

Hymnsus;

ra przlia,

i

g m

d

Martinz celebri plaudite

. nomini

In fines age Thracios:

; æfg

Et regum focians ag-

T

Cives Romulei, plaudite

mina fub Crucis

" d

gloriæ :

Z

Ve

()

Fefta Februarii.

"*RLIV

Vexillo, Solymas nexibus

?

lefti patria perpetua liber-

& df

exime ,

tate gaudere.

Qui vivis

- Tb V

"Vindexque innoc

ui fahgui-

&c.

VAOrem

nis hoflicum

PIGMCSMIS II

* Desmofl

Robur funditus erue.

DIE I. FEBRUARH.

| Mij

"Tu noftrum columen ,

fii nobi

tu decus inclytum ,

Ín Fefto S. Tgnatii Epift,

& Mart, Semidupl,

£2 a

INoftrarum obfequium re-

Oratio.Infirmitatem.vur,

t

fpice mentium;

piDei,

Rome vota libens exci-

DIE II. FEBRUARIL

j i

pe, que pio

In Fefto Purificationis B.

"T'e ritu canit, & colit.

M. V. Duplex.

h

1f

A nobis abigas lubrica

audia

Ad Vefperas; Antiph,

i

Q0m

Ti , (

'Tu, qui Martyribus dex-

Q Admirabile commer-

!t qtie

ter ades, Deus

cium ! Creator generis

lm v

Une & Trne, tuis da fa-

humani, animatum .core

À d

mulis jubar,

us fumens, de Virgine

Tj

" Quo clemens animos

nafci dignatus eft: & pro-

i qu

beas, Amen.

cedens homo fine femine,

iA

largitus eft nobis fuam

BUTUS

. Diffufa ell. pag. xxv.

Deitatem.

Ti 1

"d Benedidlus.

3jo,

"ptiph. Simile eft. reg-

Pfzim. Dixit Dominus.

^ Rf

ftium codlorum. pzg. Xxv.

pag. 127.

1

"utiph. Cuando matus

mm 4 bpl

DIE XXXI. JANUAR.

es ineffabiliter ex. Virgi-

tv

ne, tunc impletz funt

A Wf

1n Fefto S. Peti Nolsfci

O

Scripturz : ficut pluvia in

Al y

Conf. Duplex.

vellus defcendifti, ut fal-

Áity) $

Oratio.

vum faceres genus huma-

li

T eus, qui in tue charita-

num.: te laudamus Deus

bät D

tis.exemplum , ad fide-

nofter.

R lm

lium redemptionem , fan-

"ntipl. Rubum quem

hl

Ti

d

€&um .Petrum

iNolafcum

LJ!TI

j

viderat Moyfes incombu-

Imq

Hg(] P(

Ecclefiam tuam nova pro-

Ítum, confervatam agno-

ïTI

K

le feecundare divinitus do-

vimus tuam laudabilem

cuifti: ipfius nobis inter-

virginitatem : Dei gent

ceffione concede , à pecca-

trix intercede pro nobis.

Q

ti fervitute folutis, in cc-

"Antipb. Germinavit ra-

It

Fefta Februari-

XLV

tl

dix Teffe, orta eft ftella ex

am fupplices exoramus

- Qus

Jacob, Virgo peperit Sal-

ut ficut unigenitus Filius

vatorem

*

te laudamus

tuus hodierna die cum no-

Deus nofler.

aueu"

Ítre carnis fübítantia in

WUU

"ntiph. E.cce Maria oe-

templo eít prafentatus ;

nuit nobis Salvatorem,

ita nos facias purificatis

]i

und

l

i

quem [oannes videns ex-

tibi mentibus prafentari.

clamavit, dicens: Ecce A-

Per eumdem Dominum.

frmit

gnus Dei, ecce qui tollit

d Laudes , 65 per Horas ,

u

peccata mundi , Alleluja.

wf

Amtipbona.

Capitukum. IMalacht, 3.

meon juítus & timora-

;Do

PO

Si

E

ce ego mitto Angelum

tus expectabat redem-

emS,AW'-F*

—meum, & praparabit

ptionem 1frael, & Spiri-

yle d

viam ante faciem meam.

tus fan&us erat in eo.

Qratr

Et ftatim veniet ad tenm-

Zntiph. Refponfum ac-

maum *

plum fandum fium Do-

cepit Simeon àSpiritu fan-

$ dEWF

minator, quem vos qua&-

&o, non vifurum fe mor-

us dl

")

rtis ; & Angelus tefta-

tem, nifi videret Domi-

no fit [

menti, quem vos vultis.

num.

Hymnus, Ave maris ftel-

&noW

-Antiph. Mccipiens ; Si-

4. 130.

meon puerum in manis

Vdia

.W. Refponfüm accepit

bus, gratias agens benedi-

imeon à Spiritu fan&o.

xit Dominum.

Qumdö i

Te. INon vifurum fe mor-

"Antiph. Lumen ad reve-

j & F

tem , nifi videret Chri-

lationem Gentium, & elo-

j

ftum Domini.

riam plebis tuz lfrael.

I

t p

Ad Magnificat,

Antiph. Obtulerunt pro

Ü

4ntiph. Senex puerum

eo Domino par turturum,

cendlnïl

CT

portabat, puer autem fe-

aut duos pullos columþa-

lia

j

nem regebat: quem Vir-

rum.

£0 peperit, & poft par-

Capitul. Ecce

ego mit»

tum

fubut

füm

irgo permanfit ; ip-

to Angelum. w /upr2. :

/i

(vl i

quem genuit, adora-

Hymn. O gloriofa Vir-

vit..

ginum. 144.

ferit

fai

4

Oratio,

Y. Diffufa eft gratia in

labiis tuis.

) ()mnipotens fémpiterne

E. Proptereà benedixit

t n

eus, majeftatem tu-

te Deus ina&ternum.

m

Ti !

2

fj

|

XLVi

Fefta Februari.

&

Ad Beneditius.

Pfalmi , Cap. Hymn. &

Y.ub IDJEVI.,

"Intiph. Cüm inducerent

fuprá im L. Vefp. 127.

i dfoS.

puerum jEfum parentes

Ad Magrifcat.

| &M

Antipb. Hodie beata Vir-

ejus, accepit eum Simeon

o Maria puerum ]Efüm

M.

in ulnas fuas, & benedi-

li dias

xit Deum, dicens : Nunc

refentavit im templo, &

!t (j

dimittis fervum tuum in

E

imeon repletus Spiritu

pace.

fan&o accepit eum in ul-

T primas

"d ertiam.

nas ífuas,

& benedixit

paitme «

Aptiph. Refponfüm ac-

Deum in aternum.

Aip (

"«'nl(' lu

cepit Simeon.

DIE HI. FEBRUARIL

li. Dj

Capitul. E.cce ego mitto

S. Blafü Epifc. & Mart.

! nl

Angelum. vt fapra.

. br. Specie tua. 145.

Orstio, Deus, qui nos,

Qkif. Ü

veliqua . eBe- 2072.

£^g. vid.

AO

d Sextam.

DIE IV. FEBRUARIL

x

ntiph. Accipiens Si-

BSP

R

ineonm.

In Feíto S. Andrez Cor-

fini Epife. & Cont.

Nj f'ng. I

4l M;

Capitulum, Malach. 3.

uplex.

E ece veniet, dicit Do-

ls Hymn, l(te Confef

i, &

Tminus exercituum : &

for. wwtatur tertius Verfus

xdmm(

tf m

quis poterit cogitare diem

Oratio.

QU

adventus ejus, & quis fta-

;

Chrile

bit ad videndum eum ? ip-

€us , qui in Ecclefia tua

fe enim quafi ignis con-

nova femper inftauras

19tdts t

flans, & quafi herba ful-

exempla virtutum : da po-

Tiln

tionum.

pulo tuo beati Andres

Atf

d Nouam.

Confefforis tui atque Pon-

"mne l [

"m

dd5ptzpb. Obtulerunt.

tificis ita fequi veltigia, ut

D

.. Capitulum. Moalach. 3«

affequatur & przmia, Fer

| PWemre.

Dominum;

uT

Et placebit Domino fa-

crificium [uda & Teru-

DIE V. FEBRUARIL

J*

! Qu j

falem , ficut, dies feculi &

Ín Feíto Ss. Pauli, Joan.

) an]tiæ 1

ficut anni antiqui , dicit

& Jacobi MM. Jap.

* N i fex

Ti

Dominus omnipotens.

pag. 289»

Ad Vefperas.

N

Ut

M

Antiph. Suneon juftus,

o AS

DIE

Fefta Februarii,

'XL.VI!

DiE VI. FEBRUARIT.

nis & martyris tuz nata-

lynn.ö";!

litia colimus, per ejus ad

j t

In Fefto S; Agathz Vire,

[-]

TM

& Mart.hDupl.

te exempla gradiamur. Per

ijb Á

Dominum.

^

.Si Loc Feflum tramsfera-

Commem.. S. Dorotbee V.

n E

jur im aliam — diem; vel ob

M. Indulgentiam peg. XX1V.

i tey

«liquam caufam dici conti-

j Y

44d Laudes (5 per Horas.

yam i

geit primas Vefperas imte-

"Intiphona.

£ras, tunc dicitur féquens

&

Antiph. Quis es tu. eurz

uis es tu, qui venifti ad

Xernit

ireliq, de Laud. infra.

me curare vulnera mea*

RUL

P/zim. Dixit Dominus.

Eco füm Apoftolus Chri-

eum. reliq. 191.

íü: nihil in me dubites

Capit.

Confitebor tibi

filia.

)CUS, qlll )

omine. st XxV1.

"ntiph. Meedicinam car-

, Hynno. JEfu, corona Vir-

nalem corpori meo num-

p

gmum.

quam exhibui, fed habeo

- Y. Specie tua. 4e Com-

Dominuim [Efum Chri-

N

flum, qui folo fermone

muni Yirg. pag. XXuI.

reftaurat univerfa.

fb&q

« Magntficat.

ij

(

4Antiph, Stans beata A-

"Antiph. Gratias tibi ago,

!

(v

gatha in medio carceris,

Domine

JEf& Chrite,

expanfis manibus orabat

quia memor es mei, &

j

m

ad Dominum : Domine

mififti ad me Apoltolum

J

if

jefu Chritte, magifter bo-

tuum curare vulnera mea.

r

n

ne, gratias tibi ago, qui

"ntiph. Benedico te Pa-

m

Jl

me vicifti vincere tormen-

ter Domini mei Jefu Chri-

jritim

ia carnificum : jube me

fü, quia 'per Apoltolum

pl

y

Domine ad tuam immar-

tuum. mamillam meam

fs

g

cefibllem gloriam felici-

meo pe&ori reftituifli.

lu

i

ter lpervenire.

Antiph. Qui me digna.

n

Oratio,

tus eft ab omni plaga cu-

li

rare, & mamillam meam

Y)eus, qui inter catera

meo pe&ori reftituere, ip-

g

fum invoco Deum vivum,

. ' potentie tuze miracu-

j Pluh1 j

la etiam in fexu fragili vi-

Capitul. Confitebor.

&oriam martyrii contuli-

Hymn. Yeíu corona.

) n

1: concede propitius; ut

. y. Diifufa eft gratia in

Jabiis tuis.

gig'

qui beatz Ang.thæ virgi-

E

*-. Pro-

h

E

XLVHUI

Feíla ngruarii;o

P. Proptereà benedixit Copopuni Confeff. non Pan-

te Deus in aternum.

Hf. xxx.

4

- Benedzctus,

"ntipb. Paganorum mul-

DIE VIII. FEBRURII.

ts n

fe i

titudo fusgiens ad fepul-

Ín Fefto S. Joannis de Ma-

MIW ,

chrum Virginis, tulerunt

tha Conf, Dupl.

mbenfie

velum ejus contra ignem:

(ümhe

ut comprobaret Dominus,

In Hymn. lfte Confef.

quód à periculis incendii

for. mutatur tertius Verfus.

f f

| t mert

meritis beatz Agathe mar«

Oratio,

T mocer

tyris fuz eos liberaret.

latrma |

Fit comm. S. Dorotbee in

])eus, qui per fandum

Horis Antiph.ex Laud. Cap.

oannem de Matha

Vüm,

Thaven

€$ TcB«.. de communi Virginis

Ordinem fan&iffime Tri-

VXTV,

& Martyris. pag. xxv.

nitatis , ad redimendum de

Ad Vefperas.

poteítate Saracenorum ca-

Vdtstii

JAEntiph. Quis es tu. eum

ptivos, ceelitus inflituere

Df

veliquis ut fuprá im Laud,

dignatus es

przita qua-

Pfzlm. Dixit Dominus.

(r

eum reliq, 191. €$. loco at.

fumus; ut ejus fuffragan-

tibus meritis, à captivita-

feliq

P/2Im. Lauda Jerufalem

te corporis & animz, te

Wi T

Dominum. 129.

adjuvante , liberemur. Per

41 Vilen

^ Capit. 65 Hymnus , ut in T.

Dominum.

Vefperis.

3 f

Fzt commem. $, Romualdi.

A55 g

Tabiis tuis.

. Y. Diffufa eft gratia in

At fupra

A 8 i

At Y

Óz. Proptereà benedixit

DIE IX. FEBRUARIL

te Deus in zternum.

PUA

Ad Magnificat.

8, Apellonie Virg. &

S

"ntiph. Stans beata A-

Martyris.

Fafj

Oratio, Deus, qui inte

M

gatha. st z I. Vefp.

fhgj D.

DIE VII. FEBRUAR.

catera. 4e Cogmuni Virg.

, j

pag. xxiv,

".

In Feíto £&n&ài Romualdi

Abbatis. Duplex,

DIE X. FEBRUARIL

b

Inm Hy9n. lte Confef.

In Fefto S. Scholaftice

L] Slmcom

for. mutatur tertius Verfis.

Oratie. Interceffio. 4

ï-ï ig. Duplex.

"t

M

l"'m

Oratio.

p*il

N

N

Fefta Februarii.

XLIX

ff mh

JOratio,

DIE XXII. FEBRUAR.

- jn Cathedra S. Petii Am-

Deus, qui animam bea-

o

t& virginis tuz Scho-

tiochix. Dupl.

onris d

Offe. ft ut füpra in Ca-

laftice , ad oftendendam

thedra Romana cum comm.

j Dul

innocentie fuze' viam, in

S. Paulb. 'pag. xxxur.

Columbz fpecie cclum

. Tfe Qu

penetrare fecifti ; da nobis

DIE XXIIL v XXIV.

5717

ejus meritis, & precibus ,

Februarii anno Biffex-

Yib

ita innocenter vivere, ut

tili,

ad eterna mereamur

au-

dia pervenire.

Per Do-

In Vigila S. Matbie d-

j pe t

minum.

poffoli , fi mom venerit in Qua-

n &b

drage[ma.

bdifnz

DIE XIV. FEBRUAR.

velimendt

Oratio.

Sruonom

8- Valentini Presbyteri &

Martyris.

a quefümus omnipo-

yins if

tens Deus: ut beati

s at

Oratio,

Matthie - Apoftoli tui,

Ls

quam prevenimus, vene-

Pfæfta quzfümus omni-

is ia

potens Deus

ut qui

randa folemnitas, & de-

1 & anlm?,-f

beati Valentini martyris

votionem nobis augeat,

o

& faluþem.

Per Domi-

tui natalitia colimus , à

num

m,fnl, j

cuncdis malis imminenti-

bus, ejus interceffione li-

DIE XXIV. v£ XXV;

eremur. Per Dominum.

Y'ebruadi anno Biffextili.

g

DIE XV. FEBRUAR.

In FeftoS. Mathie À-

l

poftoli Dupl,

p

8S. Fauftini & Jovite

p

Martyris.

ratio.

Orztio., Deus, qui nos

ais QW

f

eus, qui beatum Ma-

T

annua. de Compiuni plurzm.

thiam : Apoftolorum

Ü

Marr. xiv.

tuorum collegio fociafti :

n

DIE XVIIL FEBR.

tribue quefumus ; ut ejus

S. Simeonis Ejpifc. &

interventione , tuz circa

d

Miartyrise

nOos pietatis femper vifce-

ra fentiamus, Per Domi-

u*

Oratio. Infirmitatem no-

m.,

ram. 4e

Communi. unius

N

p

Mart, vit.

4

DIE

Éefta Martii,

DIE IV. MARTIL

quz docuit, intelleQu con-

ttlim,

Ínfefto S. Cafimiri Con-

fpicere ; & quz egit, imi-

Morum

tatione complere. Per Do-

pl

feff, Semidupl,

minum.

Oratie.

10y1 ]

Fit comm. Fer. im def.

r g

us, qui inter r

ecales

Pofleà SS. Mart. Perpetue

ibmert

De

delicias, & mun

di il-

£5 Felieitatzs.

dtytyg v

In Vefp. 69 Laudibus.

i &ren

lecebras, fan&um Cafimi-

Antiph. Itarum eft enim

rum virtute conítantie ro-

1fOven

boraíli : quefumus , ut ejus

regnum cclorum , qu&

WE T

interceffione fideles tui ter-

contempferunt vitam mun-

rena defpiciant , & ad cce-

di, & pervenerunt ad prz-

ildo $

mia regni, & laverunt

leftia femper afpirent. Per.

tl

Coómmem. $. Lucii Pape, &5

ftolas fuas in fanguine A-

eni.

Martyris.

(

Oratze. Deus, qui nos.

2 W. Gloria & honore

*5 qu

coronafti eas Domine.

Wa |

p^g. V,

R. Et conflituiíli eas

DIE VII, MARTII.

Vi

füper opera manuum tu-

!u i

-

d

arum .

dine d

Yn Feito

5

. Thoms de

"6 qua

Ti

Aquino Conf, & Ec-

Oratio.

L

clef, Do&, Dupl.

nl gj

a nobis, quzfumus Do-

Fim

44 Magrifeat in utrisque

mine Deus noller,

"l mere

Fefperis.

fanctarum martyrum tua-

Ti

- Antiph. O Do&or opti-

rum Perpetuz & Felicita-

me, Ecclefie fan&üm lu-

tis palmas inceffabili de-

D

men, beate "l'homa, di-

votione venerari: ut quas

nFeüo 9

ving legis amator, depre-

digna mente non poliu

care

pro nobis Filium

mus celebrare, humilibus

Va

Dei.

faltem frequentemus ob-

Or atio.

fequiis. Per Dóminum.

M

i

&t |

De

US ,

qui Eccdefiam

'DIE VIDI. MARTII.

IGI][)

tuam beati '"Thomze

In FeítoS. Joannis deDeo

fs

Confefforis tui mira eru-

P

ditione clarificas, & fàn-

Conf. Duplex.

"ls

Y Pio

'Whl

Wt

€&a operatione fcecundas:

eus, quir?)telz?tum Joan-

ad nobis quafumus, &

nem tuo amore fuc-

A^

cen-

Feftá Maitii,

r

Yelledue

cenfum, inter lammas in-

DIE XII. MARTII.

i lr

noxium incedere fecifli,

In Fefto S. Gregorii Pa-

lr )

& per eum. Ecclefiam tu-

am nova prole feccundafti;

p£ & Conf. & Eccl.

Do&. Duplex.

UFT

przita, ipfius füffraganti-

44 Magnificat in utrisque

Mat, !

bus meritis, ut igne chari-

tátis tuz vitia noflra curen-

Vefp. Antiph. Q Do&or.

tur, &remedia nobis ater-

Pdg . XIX,

5 m

bandie

na proveniant. Per Dom.

Oratio.

um

DIE IX. MARTII.

D

eus, qui animz famuli

intuitné

tui Gregorii zterne

nenna ff

In Fefto S. Francifee Vi-

beatitudinis premia con-

&i

; dug Romanez. Dupl.

tulifli: concede propitius;

" [angtüll:.i

Oratio.

ut qui peccatorum noflro-

rum pondere premimur,

T5.

eus, qui beatam Fran-

; Donit

cifcam famulam tuam,

ejus apud te precibus füb-

inter catera oratie tue do-

levemur. Per Dominum.

Onfhtmüw [

m

na, familiari Angeli con-

fuetudine decoralti :: con-

DIE XVII. MARTIL .

cede quafumus , ut inter-

Oratio.

!mtiUx

ceffionis ejus auxilio, An-

eus , qui ad predican-

g

gelorum confortium con-

D

fequi mereamur. Per Do-

dam Gentibus gloriam

Deus 9

minum.

tuam Patritium Confeffo-

artynum

rem atque Pontificem mit-

" &R

DIE X. MARTII.

tere dignatus es : ejusime-

Ü

WW

riiis & interceffione con-

n

In Feíto SS. Quadraginta

cede ; ut quz nobis agen-

j n

Matrt, Semid.

la precipis, te miferante

j

ife

, Oratio.

adimplere poffimus. Pec

uentem

Dominum.

; um*

P-r

&fla quafumus omni-

potens Deus : ut, qui

DIE XIX. MARTII,

j MÀv

AV

jleriofos Martyres fortes

n Fefto S. Jofeph -Spenfi

jl

in fua confeffione congno-

B. M. V. Confeff.

[

vimus, pios apud te in

pupl

nollra interceffione fenti-

Duplex.

amus.

Per Dominum.

beat

n

Z$

Ad

0 m

u

Fefta Martii.

. Ad Vefperas. Antiph.

ftos eft Domini fui :

t n

i

rificabitur.

glo-

p

'Pcob autem

n

uit Jo-

ónt

feph virum

M

ari2 , de

qua natus eft Tefus, qui

Hymnus. |

vocatur Chriftus.

; fofeph, celebrent

Y. Cor

agmina Celitum,

finum d

Pf/zIm. Dixit Dominus.

'Te cun&i refonent Chri-

m

eum reliq.

19t.

il fon

Antiph. Millus eft An-

ftiadum Chori ,

4d

elus Gabriel à Deo ad

Qui clarus imeritis , jun-

&us es inclyte

l»hþþ, |

irginem defponfatam vi-

Calto fcedere Virgini.

&i f

rO, cui nomen erat Jofeph,

Álmo cum tumidam

Iapit e

de domo David , & no-

men Virginis Maria,

germine conjugem

AT,

;"m )& [

4ntiph. Cüm eífet de-

Admirans , dubio tange-

geris anxius ,

fponfata Mater Tefu Maria

AfHatu:. fuper Flaminis

0

Jofeph, antequam conve-

Angelus

Wïflüïmæ

nirent, inventa eftin ute-

ro habens de Spiritu fan-

/onceptum puerum

Af

&to.

docet.

mlflf, Ttenj

Tu natum. Dominum

L idyg

"ntiph. Jofeph vir ejus,

ftringis, ad exteras

t tht

cüm effet juftus, & nollet

JEgypti profugum tu fe-

"ts

eam traducere, voluit oc-

DT

culté dimittere eam.

queris plagas :

(ite,

|

-npkph. Angelus : Do-

Amiffum Solymis quaris,

& invenis,

N

lat

mini apparuit Jofeph , di-

cens

Mifcens gaudia- fleti-

Ü

Jofeph fih David

bus.

noli timere accipere IMa-

Poft mortem reliquos

[l m

riam Conjugem

tuam:

Og

quod enim in.ea natum

mors pia confecrat ,

m

111

eft, de Spiritu fan&o eft:

Palmamque emeritos glo-

ria fufcipit :

pariet autem filium, &

'Tu vivens , Superis par;

^j

vQcabis no

*2

MA

men eus JE-

frueris Deo ,

Rtajr p

fum, -

Mira forte beatior.

UE

Capitul, Prov. $.

obis, fumma "Trias,

üt D

parce precantibus ,

h

'lmpl, l

Vsr fidelis multüm lau-

Da lofeph meritis

]efllm !

fcandere:

f?dgra

! alem,n

dabitun Et q(ui cu-

Ut

Yi &

Feíta Martii..

L

Ut tandem liceat nos

runt illum in "'emplo fe-

"T

perpetim

.tibi

dentem in medio Do&o-

Gratum promere can-

rum, audientem , & in-

mu.

ticum. Amen.

terropantem eos.

Y. Conftituit eum do-

Antzph. Dixit Mater ejus

n lr

minum domus fuüz.

Ccltun,

adillum : Fili quid fecifti

idonet (

R. Et principem omnis

nobis fic? Ecce Pater tuus,

poffeffionis fuz.

& ego dolentes quereba-

omn,

mus te.

P

us

"d Magnificat.

dyte

4ntiph. Exurgens jJo-

"ntiph. Defcendit Jefus

feph à fomno fecit, ficut

cum eis , & venit Naza-

fedcir

reth , & erat fubditus illis.

m d

precepit ei Angelus Do-

o

mini , & accepit Conjugem

- "Capitulum, Prov. *8.

uame

: dubio g

AV ir fidelis multüm 1au-

(s

Oratio,

dabitur.

Et qui cu-

Jpen A

Sanaiffimz Genitricis tuz

ftos eft Domini fuüi, glo-

, Sponfi, quefumus Do-

rificabitur,

p

jun p

um

mine, meritis adjuvemur:

Hymnus.

ut quod poffibilitas nofira

w D*

non obtinet, ejus nobis

lne , quem lati colimus

B ad a

fideles,

yonugum 1

interceffione donetur. Qui

excelfos 'canimus

n

vivis & regnas cum Deo

Cujus

as

. atre,

triumphos,

Y

Jyrmus

g

Ad Laudes, & per Ho-

Hac die Jofeph meruit

If

f

ras , Antiph,

perennis

y (

[ bant Parentes JE(u. per

Gaudia vitz.

: O nimis felix, nimis Ó

oien

omnes annos in Jeru-

beatus,

filem , in die folemni Pa-

j o u

" M

cha.

Cujus extremam vigiles ad

! emen((

horam

"ntiph. Cüm redirent,

Chriftus & Virgo fimul

plt

al

remanfit Puer Jefus in Je-

aftiterunt

p j

rufilem , & non cogno-

[an

Ore fereno.

0

rtt pa

verunt Parentes ejus.

Hinc ftygis vi&or, 12«

"Bua

- Antiph.. Non invenien-

queo folutus

"

tes Jefüm regreffi funt in

Carnis, ad fedes placide

qnents

Jerufalem,requirentes eum;

fopore

& poíl triduum invene-

Migrat eternas, rutilisque

Lv

cmglt

qu

f£iv

Fcfta- Martii.

"Tempora fertis.

* Dorminum domus. fus,

Conftituit.

fids,

Ergo regnantem flagi-

gun]e

temus omnes

. Et Princpem om-

&tam Y

Adfit ut nobis, veniam-

nis pofleffionis fuz. Do-

li

&t 1

que noflris

minum.

Gloria Patri.

Conítituit.

I

E

Obtinens culpis, tribuat

]

fupernz

. Magna eft gloria

) br

Munera

acis.

ejus in falutari füo.

bx, " S]

Sint tibi plaufüs, tibi

5-. Gloriam & magnum

Ui

fint honores

decorem impones fuper

T E |

"Trne, qui regnas Deus,

eum.

3n ante

& coronas

d Sextam.

1 lilium

Aureas fervo .tribuis fideli

ntiph. INon . invenien-

Omne per evum.

tes.

)

us ger

Amen.

J, Pl

. Capitulum. Eccli. 45.

Anini,

Y. Os jufti meditabitur

khat

fapientiam.

Diteaus Deo , & homini-

h

.. E:t lingua ejus loque-

bus, cujus memoria in

benedi&ione eft. In fide

l

hi [

'

tur judicium.

AL rent

À Beneditdlus.

& lenitate ipfius fandum

h, ]

fecit illum, & elegit eunr

Hlm; T l

-rtiph. Ypfe Jefus erat

ex omni carne.

incipiens quafi annorum

. Glog

triginta, ut putabatur , fi-

E. br. Magna eft glo-

Ário £s

lus Jofeph.

ria ejus, ** In falutari tuo.

LT

Maena eft.

N n fj

Oratio..

Y. Gloriam & magnum

decorem impones füper

L

Sianaiffimz Genitx;icis tuz

Anhp L

Sponfi, quefumus Do-

eum. In falutari. Gloyia

ï'us,&r

mine, meritis adjuvemur:

Patri. Magna.

ut quod poffibilitas noftra

Y. Juftus germinabit fi-

WHH]tmt ]

cut lilium.

[Hm If

non obtinet, ejus nobis

$, Et florebit in ater-

interceffione donetur. Qui

n

vivis & regnas.

num ante Dominum.

d Nonzam.

Jhoä

J Tertzam.

"Antiph. Defcendit Jefus.

Aantipb, Cum redirent,

iLj IH

Capitul. Wir fidelis. ut

Capitulum. Sap. 16;

fhþm.

Profugum : juftum dedu-

DIEXXN

* Ba br.

Con&ituit eum

xit Sapientia per vias

i S

rectas,

E

Fe&a Mlartii.

Lv

44 Vefperas.

dom.

redas, & oftendit illi re-

num Dei, & dedit illi fci-

ntiph. Ingveffo Zacha-

Yopen t

entiam Sanc&orum .: hone-

xia. eum reliquis de. Laudib.

ftavit illum in laboribus,

P/zhz. Dixit Dominus.,

islg.

lx P

& complevit labores il-

eum. reliq. 191.

Jius.

TI

. br. Juftus germina-

Capitulum, Dan. 9.

yi li.

bit, ** Sicut lilium. Ju-

jece vir Gabriel, quem

us.

videram in vifione à

nümp

us d

Y- Et florebit in cter-

principio, citó volans te-

num ante Dóminum. Si-

tigit me in tempore facri-

cut lilium. . Gloria Patri.

ficii vefpertini.

Et do-

um

cuit me, & locutus elt mi-

[on m

uftus germinabit.

Y. Plantatus in domo

hi, dixitque : Daniel nunc

, Dl

omini.

egreffus füm, ut docerem

&. In atriis domus Dei

te , & intelligeres.

noílri.

; &hon!

i

Hymnus,

g ml

"

In II Vefperis , Mntipb.

d d

)j

lbant parentes, &c. & z

Chrifte, fan&orum decus

j fus n

s

JLaudibus,

Pfalmi , Capit. 69

Angelorum,

Hymnus , ut. i5 1. Vefp.

Gentis

umanze Sator &

&dgt?

. Gloria, & divitie in

Redemptor ;

i

Jnott d

domo ejus.

Colitum nobis tribuas bef-

[p du

&. Et juflitia ejus ma-

atas

net in feculum feculi.

Scandere fedes.

Angelus pacis Michael

n* n

Ad Magnificat.

in edes

)

Qs y

"dantiph. Ecce fidelis fer-

j

Jll

vus , & prudens, quem

Ceolitus noftras veniat:

conftituit. Dominus fuper

ferena

jf

familiam fuam.

Au&or ut pacis lacrymo-

| mmnlbþ

fain orcum

DIE XXI. MARTII.

r

j ttt

Bella releget.

In Fefto fanai Benediói

Angelus fortis Gabriel,

)ommum-

ut hoftes

M

Abbatis, Duplex.

Pellat antiquos, & amica

vt

]1

Oratio. lnterceffio. xxi.

ccelo ,

u

pl

DIE XXV. MARTIL

Que tr

iumphatbr ftatuit

X

per orbem

]uf?um l

In Fefto S. Gabrielis Ar-

"Templa revifat.

j E

change&i. /Dupl. mj.

Anes

((l

&Vi

Feíta Martii.

!

Angelus noftre medi-

changelum elegifli : con-

cus falutis

cede propitius ; ut qui fe-

! Diae,

Adfit & ceclo Raphael, ut

1tum ejus- celebramus in

omnes

:

— Qub

terris, ipfius patrocinium

Id

Sanet zgrotos, dubiosque

fentiamus in celis. Qui

Tieal ]

vite

vivis & regnas.

lia Y

Dirigat actus.

44 Laudes €$ per. Horas,

livos

. Nirgo

ux pacis, Ge-

"ntipb.

Ym

nitrixque lucis,

Jiinfo ]

"Et facer nobis Chorus

reíTo

Zacharia tem-

Aneelorum

$^s

P

ltiqu oj

lum Domini, appa-

lii ts

Semper affiftat fimul

: &

ruit ei Gabriel Angelus,

Aifare

micantis

Ítans à dextris Altaris in-

üm

Reoia cceli.

cenfi.

Praftet hoc nobis Dei-

m

tas beata

ntiph. Ait autem ÀAn-

^s r

gelus : INe timeas Zacha-

hng

Patris, ac INati, pariter-

rià , quoniam exaudita eft

que fan&i -

deprecatio tua;—

J Pu

Vte D

Spiritus, cujus refonat per

Antiph. Ego

fum Ga—

30 (imi

omnem

briel Angelus , qui afto

li

Glori

mundum:.

ante Deum, & miflus fum

1

men.

loqui ad te.

ii

*

r

$t

Y. Stetit Angelus juxta

Antiph. Gabri

el Ange-

4 ffmp],

aram templi.

Jus locutus eft Maria, di-

E. Habens thuribulum

cens

Ecce concipies in

: tb

aureum in manu (ua.

W

utero, & paries filium: &

L

A Magauificat.

vocabis nomen ejus JE-

j

Ifip

Antiph. Ingreffus Ga-

fum.

briel Angelus ad. Mariam

Antiph. Dixit autem

3 df

Maria ad Angelum: Quo-

RUT

Virginem , dixit: Ave gra-

"ais

tia plena : Dominus te-

modo fiet iftud , quoniam

cum : benedi&a tu in mu-

virum non cognofco *

t

à

ahls ]](]m

lieribus.

refpondens Gabriel Ange-

)&mu

LIT

Oràtio.

lus, dixit ei : Spiritus fan-

M

at

&us fuperveniet in te,

D

eus, qui inter ceteros

virtus Altiffimi obumbra-

! pin

Angelos, ad annunti-

bit tibi.

4i

andum [ncarnationis tuze

AJI;M

Capitulum. Ecce vir Gz-

g

li,

myfl*eriqm, (;ïabrielem Ar-

briel. zv.

Hym.

n

Fefta Martii.

LVil

lgll: "

. Hymnus,

B. br. Stetit Angelus ,

SUUE

** Juxta aram temphi. Ste-

P Iacare, Chrifte, fervulis,

l

dems:

' Quibus Patris clemen-

ia

mentiam

t*&' Habens thuribulum

| otis. V

"Tue ad "Tribunal

ratig

