TVritad

San&a Dei Genitrix. Ex-

n plateis, ficut cinnamos

altata.

mum & balfamum aro«

hd.

. Super choros Ange-

matizans

odorem dedi:

3. Dote

dorum ad cceleftia regna.

quafi mytrha eleda dedi

0 cus,

San&a. Gloria. Exaltata,

fuavitatem odoris.

) G

hedcehur,

..Y- AMIumpta eft Maria

B. br. Maria Virgo af-

i Ad athe-

in colum, gaudent An-

fumpta eft

&tj ]

$

eli.

reum thalamum.

Marid.

Trloriof

R« Laudantes benedi-

. In quo Rex regum

Vfig. (

cunt Dominum.

ftellato fedet folio.

Ad

50 omi

d Sextam.

&thereum. Gloria. Maria

Ht D

Virgo.

I!memm 1

" "dntiph. In odorem.

Y. Dignare me laudue

mit fuPeI |

Capitulum. Eccb 24.

te, Virgo facrata.

Qn

[t ficin Sion

atafum,

B. Da mihi virtutem

& in civitate fana&ifi-

contra hofles tuos.

DWS, qui

cata fimiliter requievi, &

In II. Fefperis, "Antiphs

»dis t

n Ceri

in Jerufalem poteftas mea.

Affumpta eft Maria. ewz

Kt radicavi in populo ho-

reliquis de Laudibus. Pfalmix

Rtm p

norificato , & in parte Dei

Capit. Hymn. 66 NC. wt fupr

:

* Qieltn

mei hareditas illius , G in

i2 I. Vefp.

r Yétem

plenitudine San&orum de-

Ad Magnifiat.

MT

tentio iriea.

Jutiph. klodie Maria

ütiämuSe

Ti

3. breve. Affumpta eft

Vitgo cclos afcendit: gau*

&

ària in celumn, ?* Gau-

dete, quia cum Chrifto res

lg, i

dent Angeli.

Affumptàá

gnat in zternum.

L

'

elt.

DOMINICA

hp T

Y..Laudantes benedis

B

cunt Dominum. Gaudent.

Ínfra O&av, Affumpt. D

ui

Gloria Patri. Affumpta,

M. Virg.

g

Wr'eüo

Ti

In Fefto S. Joachim Conf.

n

u

. Maria Virgo affum-

Patris ejusdem B. V.

!

pta eft ad athereum thalae

!lq

14 D(

mum,

M. Duplex. màj«

Qmnmia

Fefta Aïxgufïi.

€xi

I) RC

Omnia ut in Commtur Con-

DIE XVII. AUGUSTI.

: foio

fe[ zom Pontif. excceptis dis,

Vif

que bic babentur propria,

In O&. S. Laurent. Dupl-

In Hymn. YMte Confetfor.

Omnia dicuntur ficut . da

r

nl

esutatur tertius verfus.

die Feflo, prater Orationem.

Verfüs 69 Antiphona z I.

Oratio.

[l

......

Vefperis ad Maguificat ,5 ad

xcita Domine in Eccle-

f

Benedittus.

b

Ym

"X. Potens in terra erit

^ fia tua Spiritum , cui

ol d

beatus Laurentius Levita

d d*

l

femen ejus.

: 3

fervivit : ut eodem nos

od

B& Generatio rectorum

repleti, ftudeamus amare

benedicetur.

J

ha Wi

Antiph. Laudemus vi-

quod amavit , & opere

*

exercere quod docuit, Per

n !

rum gloriofüm in genera-

Dominum in unitate ejuss

tione fua , quia benedi&i-

dem Spiritus fan&i.

j M

onem omnium Gentium

t f

dedit illi Dominus, & te-

In Laudibus fitt Commem,

Glori. ?

ftamentum fuüum confir-

Ocdtzva Affumpt.

Im Il. Vefp. pofé eommem..

ye m

mavit fuper caput ejus.

O&. Affumpt. fit commem. $,

Orati 9.

fidtà

Agapiti Mart,

yii i

D eus, qui pre omnibus

frs ts

San&is tuis beatum To-

Oratio,

fj

eteturEcclefia tua, peus,

fchim Genitricis Filii tui

d s

patrem effe voluifti : con-

beati Agapiti martyris

j !

n j

Cede quafümus ; ut cujus

tui confifa fuffragiis : at-

"T "

fefta veneramur, ejus quo-

que ejus precibus glorio-

fis & devota permaneat ,

que perpetuó patrocinia

& fecura confiftat,

[ l

]

fentiamus,

Per eumdem

Dominum.

per

Hod

-

Dominum.

d

Deinde fít comm. Domini-

DIE XVIII. AUGUST.,

an

€2 occur. &j OG. B. M. Virg.

Quarta die infra O&avam

yernim

in utrisque Vefp. €5 Laud.

Affumptionis B. M.

Ü

In Laud.

iV

DIE XVL. AUGUSTI.

fft commemor. S«

,

f

In Fefto f4n8i Hyacinthi

Ag;zpiti Mart.

Vif

Confeff. Duplex.

DIE XX. AUGUSTI,

]oachïm f

Oratie. Deus, qui nos.

In Fefto S. Bernardi Ab-

pag. xxi.

batis. Duplex.

uPlCX'

D4;j

Qratios

0«*6

Óxt

Fefta. Augufii,

Qratio, Ynterceffio. xxt.

Ox;atio.

WEX

DIE XXII. AUGUSTI.

Da quefumus omnipo-

ii

tens Deus : ut beati

lh

Yn' Octava. Aífumptionis

Ü

Bartholomzi Apoftoli tui,

B. Mariz. Duplex.

quam pravenimus, vene-

Omnia ut im I. Vefp. Fe-

randa folemnitas, & devo-

lt qu

ff cum commem. SS. Timo-

tionem nobis augeat, &

Qtens

thei, Hippolyti, €$ Sympbo-

falutem. Per Dominum.

Alyrini

rimi Mart.

tPontjf

DIE XXIV. AUGUST.

Ín Fefto S, Bartholomzi

^mis morj

Oratio.

ls P

uxiium tuum nobis,

Apoft. Dupl. z. Claff,

JX

Domine quafumus,

Oratio.

if $

placatus impende

& in-

tercedenribus beatis mar-

Q mnipotens fempiterne

ii &

tyribus tuis Timotheo,

- Deus, qui hujus diei

Doj,

Hippolyto & Sympho-

venerandam fan&amque

riano, dexteram fuper nos

latitiam , in beati Apolto-

Àl M:gni]ü

li tui Bartholomai fellivi-

diri i

tue propitiationis exten-

tate tribuifti : da Ecclefiz

AR .

de. Per Dominum.

tue, quafiümus, & ama

fr

DIE XXIII. AUGUST.

re quod credidit, & pr&-

li. &

dicare quod docuit. Pe

Ts

IÍn Fefto S. Philippi Be-

Dominum.

nitii Conf. Dupl.:

J &q

DIE XXV. AUGUST.

gErandæ ig

Qratio.

InFefto S, Ludovici Core

. Fitdento

feff. Semid. Oratio

9 nf

D

eus , qui, per beatum

Philippum Confeffo-

Deus , qui beatum L

** Ponjf

rem tuum eximium nobis

' . dovicum Confefforem

Uïenconüæ

humilitatis exemplum tri-

tuum, de terreno régno 4

R efedu,

buifli: da famulis tuis pro-

ecleftis regni gloriam tran-

aunum ïloür

h

fpera mundi ex ejus 1mi-

ftufift

ejus .quafumus

l

N $0mm€

tatione defpicere, & ccle-

méritis & interceffione,

[ M. Mi tij

ftia femper inquirere. Per

Regis regum Jefu Chnu

MT

lominum.

Fili tui facias nos eue

confortes, Quui tecum Vi-

lt w

5. Bartboloma:,

In Laud. esmmem. Visthe

vit,

l flkïem 1

DIE

" "thte

Feftà Augui'ti.!

exut

QO

DIE XXVI. AUGUST.

paffione roborafli : ex ejus

nobis imitatione tribue,

m ont

S. Zephyrini Papz,& Mare

st

Simplex.

pro amore tuo profpera

mundi defpicere , & nulla

giApolti

Oratio.

ejus advería formidare.

fenmi,

Per Dominum.

las

aV

reíta quefumus. omni-

obis

i

potens Deus : ut beati

DIE XXIX. AUG-

1

Zephyrini martyris tui at-

Is Decollatione S. Toan-

que Pontificis , cujus gau-

nis Baptiftz, Dupl.

U

demus meritis, inftruamur

De Communi unius Mart.ix.

$, Bu

exemplis. Per Dominum.

Du

"d Magnificat.

pv

DIE XXVIII. AUG.

Antiph, Miffo LHerodes

fpiculatore, precepit am-

Qriit

In Fefto S. Àu

ftini E-

pifc. & Conf.

ECCI-

putari caput Toannis in

ts f

carcere: quo audito, di-

, qui j

Do&. Dupl.

fipuli ejus venerunt, &

m finddt

4Ad Magnificat im utrisque

tulerunt corpus ejus, &

moet

Vefperis , Antipb. O Do&or

pofüerunt illud in monu-

ii

Optime. xix.

mento.

jfi:à )

Oratio,

Oratio,

ais

qrediul

(idi,

Adefto füpplicationibus

an&i Joannis Baptifte

uod (

mnoflris, omnipotens

pracurforis & martyris

I

Deus, & quibus fiduciam

tui, quafümus Domine,

veneranda feflivitas, falu-

,XV' A[ GL

fperande pietatis indulges,

T

intercedente beato Augu-

taris auxilii nobis praftet

S,W*'

ftino Confeffore tuo at-

effectum. Qui vivis & re-

sgm;d,

].

que Pontifice, confüete

nas,

mifericordie tribue beni-

Deinde fit "ommen, S. Aus

qu N

j

an U

$nus effe&um. Per Do-

gu/fzni-

j t

minum noftrum.

Poftea $. Sabine Mart.

a

Et fitt commem. $. Herme-

Oratio. Deus qui inter

regl')l

D j

catera.

de

Communi

70

qu5 ,

tis Mart.. Antipb. -

& yie

fio

-

Oratio.

Virg. xxiV,

;

,J

j

Djeus, qui beatum Her-

Ad Laudes, per Horas;

has P

Antiphona.

i

metem martyrem tu-

um , virtute conftantie in

Herodes enim tenuit &

[

"

4

liga-

Á

cxv

Fefta Augulii,

ligavit Joannem, & po-

Oratio.

D7

fuit in carcerem

prqpter

A mia

Herodiadem.

B onorum omnium larei-

"ntipb. Domine mi rex,

tor omnipotens Deus,

(

da mihi in difco caput Jo-

qui beatam Kofam, ccele-

jus, «

annis Baptiíta.

Óflis gratie rore praven-

Fidt

Antiph. Puelle faltanti

tam, virginitatis & pati-

fimm ca

imperavit mater : nmihil

entig decore Indis flore-

jymund

fcere voluifti : da nobis

(onfeffor

annis.

aliud petas , nifi caput Jo-

famulis tuis ; ut in odo-

lm effe

- ntipb. A rguebat Hero-

rem fuavitatis ejus curren-

Qï:ercefüoz

dem [oannes propter He-

tes, Chrifti bonus odor

^ Raton

rodiadem , quam tulerat

effii mereamur. Qui te-

lt qua

cum vivit,

fratri (üo. Philippo uxo-

(';fä, hbm*

rem.

Et fit commem. Decollatio-

fpamyr, |

Antiph. Da mihi in di-

nis $. Toannis Baptifla.

MLJj

fco caput Joannis Bapti-

ntiph. Mlfit rex incre-

MR

fiz : & contriftatus eft rex

dulus miniflros deteftabi-

fat,

propter jusjurandum.

les, & amputari juflit cá»

- hER

Cepit. Deatus vir, qui.

put Joannis Baptiftz.

Hymn. lnvi&e Martyr.

X. Juftus ut palma flo-

DOMIN

rebit.

SEP|

Y. Juftus ut palma. ix.

"À Benedittus.,

B. Sicut cedrus Libani

! f [

Antiph. Miffo Herodes.

multiplicabitur.

Pro commem, SS, Feligits

Cfi

Wt fnupra in primis Vefperis.

€$ Adautli Mart.

4l

Commem. S. Sabina,

d Tertiam,

Oratie.

Áhi,

AAntiph. Domine mi rex,

fs d

M ajeftatem tuam , Domi-

Hs |

.. Capit. Beatus. vir , qui

ne , fupplices exora-

W nj

fuffert. ut i». Communi unius

Mzart. YX

San&dorum tuorum com-

mus : ut ficut nos jugiter

Cipiti

Capitul, €$ B-e. ex eodem

Commupi.

memoratione latificas, ita

ECEeO

femper fupplicatione de-

L lum It

fendas, Per Dominum.

G v

DIE XXX. AUGUSTI.

InFefto S. Rofeà S. Ma,

DIE XXXI. AUGUST.

L

riaVirg.Liman.Dupl,

UT

[n Fefto fanài Raymun

'v

m

. Nennati Conf, )upl,

Vä

Ài

&m !

I

Rella Septembris.

€xv

U

,

InHymno. lte. Confet-

Hymnus,

for. wmtatur tertius Verfüse

(Guitodes hominum pfal-

m ln

Oratio,

limus Angelos,

ipptas

Natura fragili quos Pater

j Mi

[) eus, qui in liberandis

addidit

Fidelibus tuis ab im-

Caleflis comites , infidi-

u p

antibus

piorum captivitate beatum

)u

n p

Raymundum NNonnatüm

Ne fuccumberet hoftibus.

Confeíforem tuum mira-

IjNam quod

corruerit

ili t

j ; ii

bilem effecifli : ejus nobis

proditor angelus,

atis (s

interceffione concede, ut

Concefüs meritó pulfus

à peccatorum vinculis ab-

honoribus ;

Mi bons

amy. V

foluti, quz tibi funt pla-

Ardens invidia,

pellere

cita, hberis mentibus ex-

nititur,

equamur. Per Doininum.

Quos celo Deus advocat.

;,m['. Dx'lii-'

vtf

In II. Vefperis ft commem.

Huc cuftos igitur pervi-

Mf

fq- ac SS. duodecim Fratrum

gil advola,

Mart.

Avertens patria de tibi

jhs i

credita

um j

PE3MIQMIIMGDPIMISR

od

'Tam morbos animi, quàm

'"DOMINICA PRIMA

requiefcere

p

SEPTEMBRIS.

Quidquid non finitincolas.

San&em fit "T'riadi

Jaus

p lts li

In Fefto SS. Angelorum

pia jugiter,

ii

Cuftodum. Duplex,

Cujus perpetuo numine

j5 h^

"d Vefperas.

machina

| i

- Antipb. Angelis füis. eum

"Triplex hzc regitur, cu«

db

eliquis de Laudibus.

jus in omnia

Pfzlpm, Dixit Dominus,

Regnat gloria fecula,

ais

vum. reliquis. 191,

Amen.

figi^^

Y.In confpe&u Ange-

fat t

Capitul. Exod, 23;

lorum pfallam tibi Deus

j 7

meus.

E cce ego mittam Ange-

one J

i

w

lum meum, qui pre-

R. Adorabo ad tem«

Pphü

cedat te , & cuftodiat in

plum fandum tuum, &

uD

]i

via, & introducat in lo-

confitebor nomini tuo.

Ob-

|

ALGE»

cum , quem paravi.

d Magnificat.

Rm"

ferva eum , & audi vocem

AIntiph. Omnes fünt ad-

at

I

ejus,

miniftratorii fpiritus in mi«

(

D4;

niiles

éxvi

Feíta Scptcmbï*im

Riflerium — miffi

proptet

cedat te, & cuftodiat in

Andum h

eos, qui haereditatem ca-

via, & introducat in lo-

lo nomi

A

piunt falutis,

cum, quem paravi. Obferva

eum , & audi vocem ejus

Agip. R

Oratic.

g, qui

Hymnus,

eus, quil ineffabili pro-

2 & füf

videntia fan&tos Ange-

terne Re&or fiderum,

imum «

1os tuos ad noítram cu-

Qui , quidquid eft,

fimno (üo

ftodiam mittere dignaris,

potentia

largire fupplicibus tuis, &

Magna creafli, nec regis

(

eorum femper protectio-

Minore providentia.

]es, q

videntj

ne defendi, & aterna fo-

Adefto füpplicantium

cietate paudere. Per Do-

'Tibi reorum ceetui :

Ts tuos.

minum.

Lucisquefüb crepufculum,

ltl mj

"d Laudes 65 per. Horas

"ntipb.

Lucem novam da menti-

ii ipp

"bus.

m femy

A ngelis fuis Deus man-

üeïmdh &

davit de te, ut cufto-

"Tuusque nobis Angelus

diant te in omnibus viis

Ele&us ad cuftodiam ;

T pudere

Hic adfit, à contagio

i

fuis.

Al

Jntiph. Laudemus Do-

Ut criminum nos prote-

at:

An!uph i

minum, quem laudant ÀAn-

iNobis draconis amuli

Tunum,

geli, quem Cherubim, &

Verfutias exterminet;

Seraphim, San&us, San-

Ciiti

INé rete fraudulentie

&us , San&us, proclamant.

Incauta ne&tat pectora.

Eg()

Antiph. Angeli eorum

A v

femper vident faciem Pa-

Metum repellathoftium

NNoftris procul de finibusi

D [

iris mei, qui elt in cclis.

Pacem procuret civium ,

T

4fntipb. Benedi&usDeus,

W

m »

qui mifit Angelum fuum,

Fugetque. peítilentiam.

RUT

& eruit fervos füos, qui

Deo Patri fit gloria,

crediderunt in eum.

Qui, quos redemit Filius,

j ln

Et fan&us unxit Spiritus;

L

-ntiph. Laudate Deum

4i

omnes Angeli ejus, lau-

Per Angelos cuftodiat, *

date eum omnes virtutes

Amen,

lfllfzpþ

ejus,

NC. In confpe&u Ange-

CZ Itl

lonim pfallam tibi Deus

A

Capitulum. Yxod. :5.

meus.

& qy

Vs [

Efce ego mittam Ange-

3-. Adorabo ad templum

an-

ium meum,e qui pra-

OXVIF

l'efta Septembris;

k lod

ancum tuum, G confite- tet cüm peccaveris, & eft

todocit n

bor nomini tuo

nomen meum in 1110

us

"d Beneditius

E. br. Afcendit fumus

aromatum. LVI.

i Ym

"Intipb.R.everfus eft An-

gelus ,

qui loquebatur in.

d Nonzam.

TrfUs

me, & fufcitayit me, qua-

Antiph. Laudate Deum

4tor la

fi virum. qui fufcitatur à

qiigi

fomno fuo.

Capitulum, Exod. 33

i0d fi audieris vocem

Xent

Oratio.

Q:

i,

ejus, & feceris omnia

yvident

eus, qui ineffabili pro-

qu&e loquor, inimicus ero

videntia fan&dos An-

inimicis tuis ,

& aflligam

u[;n fj

elos tuos ad noftram cu-

afffigentes te

Præcedet-

i ceti:

p eepil

odiam mittere dxgnarls :

que te Angelus meus.

"n da nz

largire fupplicibus tuis, &

Re. br. 1n confpe&u An-

eorum femper protechone

defendi,

& &terna focieta-

gelorum. LVnI,

Ad Ven'mms.

obis A2

te gaudere.

Per Domi-

Antiph. Angelis fuis. eum

aftodia

num.

A

reliquis de Laud.

d Tertiam.

Pf/zlm. Dixit Dominus,

yn no

Antipbh. Laudemus Do-

cum reliquis X91. 9 loco ultzs

funum.

mre

fs Ü

at

Capitulum. Exod. 15.

Pfatmus 137.

m

ce ego mittam Ange-

Confitebor tibi Domine

.M

( W

n

lum meum , qui prz-

in toto corde meo :

u

Ü

,Mtho.h»

cedat te, & cuftodiat in via,

quoniam audiíli verba oris

d

]u W*

& introducat in locum ,

me.

»u[üï

v'f.

quem paravi.

Obferva

In confpe&u Angelo-

fh] 14 iM

€um, & audi vocem ejus,

rum pfallam tibi: ** ado-

nnnoflv

R. br. Stetit. Angelus,

rabo ad templum fan&tium

LVII.

tuum, & confitebor no-

äemlï W

uml

xp yt

À Sextam

Tmini tuo.

4ntiph. Anpeli eocum

Super miféricordia tua,

j LUHO 13

& veritate tua

H

v

l

Capitulum. EÉxod. 23.

* quo-

[j

niam magnificafti fuper

j

1

'Neec contemnendum . pu-

omne,

nomen fané&tuns

g

tuum.

tes: quia non dimit-

t

j

f

cävm

Fetta Septembris,

In quacumque die invo-

Oratio. Ynterceffio. xxt.

ff noügr

cavero te, exaudi me : "*

Deinde fit commem.SS, duo-

12 Rof

Mtrtate

multiplicabis in anima mea

decim Fratrum Martyr.

virtutem.

Oratio.

pit dvot

Confiteantur tibi Do-

t : (

Á ab j

mine omnes reges terre:

E'raterna nos Domine,

-* quia audierunt omnia

martyrum tuorum co-

gl mi

verba oris tul:

rona lztificet : que& &fidei

Mu P

Et cantent ia viis. Do-

noftre prebeat incremen-

hn JE|

mini: * quoniam magna

ta virtutum, & multiplici

eft gloria Domini.

nos füffragio confoletqr.

DAR

Per Dominum.

IHMQS ]

Quoniam excelfus Do-

minus, & humilia refpi-

r

DIE II SEPTEMBR,

I F.p

cit :

E

& alta à longe co-

nofcit.

In Fefto S. Stephani Re-

Siambulavero in medio

gis Hungariz Conf..

m

Semid.

fül, Wilatuy

tribulationis ,

vivificabis

me: 7 & füper iram ini-

In Hymn. mutatur tertzus

Oï(

raicorum meorum exten-

"verfase

li quaf

difti manum tuam, & fal-

Oratio.

its T)

vum me fecit dextera tua,

At (

Dominus retribuet pro

oncede, quzfumus, Ec-

"tl D

me;:

Domine mifericor-

clefiz tue omnipotens

G folem

dia tua in fzculum : ** ope-

Deus : ut beatum Stepha-

r g

ya manuum tuarum ne de-

num Confefforem tuum;

äutem, h

fpicias.

quem regnantem in terris

j

Capit. Hymn. & Y-. ut fu-

propagatorem habuit, pro-

pugnatorem habere mere-

w

prá i r Vefp.

Ad Magnificat.

atur gloriofum in cclis,

ii

Znatiph. SanQi Ángeli

Per Dominum.

Ttinis

Cuftodes nolltri defendite

DIE IV. SEPTEMBR.

A

nos in pralio, ut non pe-

Yn Fefto S. Rófalie Vit-

Ai.hpl,

A

reamus in tremendo judi-

b

eio.

ginis Panormitanz.

uplex.

[ Pþ li

DIE I. SEPTEMBRIS,

714

De Communt Virginum.

hi. h

Oratio.

S. AEgidii Abbatis. Sim-

h

P

X«

V

Nitlv

Exaudi nos Deus falutae

r1S

i

8 "

^ CXIX

Fefla Septembzis.

xf .

fis no&c;r; ut ficu

t de Be-

&. Cujus vita. inclyta

m

ate Rofalie Virginis tue cun&tas illuftrat Ecclefias.

tdatyr,

feflivitate gaudemus ; ita

"d Magnificat. :

pie devotionis erudiamur

-tiph. Gloriofe Vir-

N

affedu : & ejus intercef-

inis Mari& ortum dignif-

os Dortt

fione ab iracundiz tuz fla-

Íimum recolamus, quae &

! t

gellis. mifericorditer libe-

genitricis dignitatem ob-

remur. PerD'ominum no-

;

g

tinut, & virginalem pu-

t n

Íirum JEfum Chriftum.

dicitiam non amifit.

I m

DIE V. SEPTEMBR.

Q:zatio.

o conit

Iffh

InFefto S. Laurentii Jufti-

F amulis tuis, quafümus

ftiniani

pifc, & Conf,

yup

Semid. ad libitum,

Domine, coleftis gra-

tie munus impertire ; ut

Stehn [

i Hymno. lfte Confef-

quibus beate Virginis par-

Hiæ COD&

tus extitit falutis | exor-

Áor. mutatur. tertius verfus.

T

Oratio,

dium, INativitatis ejus vo-

yietr I

tiva folemnitas , paeis tri-

buat incrementum.

Per

3, quafumus omnipo-

tens Deus

ut beati

Dominum.

ib

Laurentiü Confefforis tui

atque Pontificis veneran-

Ad Laudes , €9 per Horas ,

yefimt l

".

— ntzpbona.

? Ommpf-f'f

N

da folemnitas, & devoti-

onem nobis augeat & fa-

IN ativitas gloriofe Virgie

n o

H

J

lutem. Per Dominum no-

dbrem fui

^

"

nis Marie, ex femine

n

rum.

Abrahz, ortz de tribu Tu-

da, clara ex ftirpe David,

mhabüïH?ï?

DIE VIII. SEPTEMB.

g

In Nativitate B. Marie

Antiph. INativitas eftho-

m i

D

(í

^

j

die fan&e Marig Virginis;

Virginis, Duplex.

cujus vita inclyta cun&as

Inm

illufirat E:cclefias.

Ad Vefperas.

p

Antiph. Nativitas glo-

"ntiph. Regali ex pro-

Tlofe. cup; reliquis de Laus

genie Maria exorta reful-

vitit V

um

dibus. Pfalmi cozfaeti de $.

get, cujus precibus nos

Maris. 1a7.

adjuvari mente & fpiritu

Jehs

Capitul. Xb initio,

devotiffimé pofcimus.

f fig

Hymsz. ve maris. 130.

Antiph. Corde & animo

u

W6. Nativitas eft hodie

Chiifto canamus gloriam,

jn hac facra folemnitate

us fif"

farliaæ Maria ; Vixginis.

pra-

GXX

Fäüa Septembris,

devoo f

precelfe Genitricis Dei

dium annuntiavit univer.

Marie.

fo mundo : ex te enim or-

Ti om

"Antiph. Cum jucundita-

tus eft fol jultitie, Chri-

110 qui

te Nativitatem beatze Ma-

hi find

ftus Deus nolter : qui fol-

rig celebremus , ut ipfà

vens maledidionem , de-

Tnorati

pro nobis intercedat ad

dit benedi&ionem,& con-

Dominum ]Eíum Chri-

fundens mortem , donavit

|

flum.

fiobis vitam fempiternam.

Cnncede,

Et fit commem. $. Gorge-

fipote

Capitülum. Ecdi. 24.

»ü Mart.

hty, q

Áb Ínitio.

Or atïO.

Tinins

Hymn. O gloriofa Vir-

1 prote£

gi

num. 144.

Q'an&us tuus, Domine,

s p

YX. Nativitas eft hodie

Goreonius fua nos in-

:m&js n

finàe Marie Virginis.

terceffione lztificet, & pia

ïds) &äw

. Cujus vita inclyta

faciat folemnitate gaudee

friten

cun&as illuflrat Eicclefias.

re.

Per Dominum.

k D

Ad Bezeditius ,

DOMINICA

Dj [;

"Intiph. Nativitatem ho-

Vbf áety

diernam perpetum Virgi-

Infra O&. Nativ. B. Ma-

nis Genitricis Dei Marie

rig Virginis.

ULl

íolemniter

celebremus ,

Fit Officium SS. Nomi-

hi

nis ejusdem B. M. V.

qua celfitudo throni pro-

um df

ceffit alleluja.

Dupl. majus.

biht (

Deinde fi& commem. fantli

4Ad Vefperas.

W .

"driani Martyris, boc loco

Antiph. Dum effet Rex,

tantüm.

eum reliquis Antiph. €$ Pfal»

" d

Oratio. Preíla quafu-

mis, Cap. $. Hymno ut. pag«

i

nius omnipotens Deus:

164.

A

b la

XY. Dienare me!

audare

ut qui. viii.

"j y

Ad Primam 59 relquas

té, Virgo facrata.

D

Horas dntiph. ex Laudebus.

&. Da mihi virtutem

l

€zp. 9. B-Be. ex Officio Con-

contra hoftes tuos.

hi

lh

cept. B. V. i4g;

d Magnificat.

- TOl:ntin

-Jn fécundis Vefperis omnia

— Zntiph. San&a Mari

ub im primis Vefpi

fuccurre miferis, juva pu«

- d Magnificat.

fillanimes, tefove flebiles,

nïwio. Aï

Aptiph. Nativitas tua;

orà pro populo, interveni

D)

I""-Vg]

Dg'i Genitrix Virgo, gau«

pro clero ; iàtércede pro

| "r

i

evo-

L P—Wi,

$

L

Fefta Septerpbris,

GXXi

Miv u

.devoto femineo fexu : fen-

verte at

tiant omnes tuum juva-

Oratio,

men, quicumque celebrant

jiite, C

tui fandi INominis com-

. Beatorum Martyrum tuo-

e: qui

rum Proti & Hyacin-

m

memorationem.

thi nos Domine foveat

Qv

Oratio;

pretiofa confeffio , & pia

yotem, n

jJugiter interceffio tueatur.

m fenpia

oncede, quafümus, om-

pmu. Vg

nipotens Deus, ut fide-

DIE XI. SEPTEMBR,

les tui, qui füb fan&iffime

Quarta die infra O&a,

ativ.

IMI

Virginis Marie Nomine,

Oriht

& protecione latantur:

In Laud. ftt commesmor. SS,

ejus pia interceffione, à

Proti, E$ Hyaeinthz.

us, D

cun&is malis liberentur in

myus ftà

DIE XIV. SEPTEMB,

fatifci

terris, & ad gaudia eterna

mnidit (

pervenire mereantur in cce-

In Feíto Exaltationzs S,

lis.

Per Dominum.

Crucis; Duplex,

Jomino

Deinde fít commem. Do-

-2 Vefperas.

DNIG

minice eccur.

ntipb.. O magnum pie-

Nl

tatis. eum reliquis de Laudi-

Virini.

Ad Laud

es, & per Horas,

bus infra.

ntiphona,

P/zim. Dixit Dominus;

n 3

um effet Rex in accu-

& j

cum reliquis. 191.

"

** bitu fuo. 168.

Capitulum. Philipp. -

ff

DIE IX. SEPTEMBR.

FE 'ratres, Hoc enim (enti-

j

Secunda die infra OGav,

HW& V

tein vobis, quod & in

INativit, D. M.

Chrifto [Efu : qui càm in

,7/ H)'W] L]

In Laudibus ft| comm. S.

forma Dei elfet, rion ra»

Gorgonii Mart. ut fupra.

pinam arbitratus eft eile

I]ïre me[lv

DIE X. SEPTEMBR.

fe equaleni Deo: fed fe«

) fäcm

tuetipfum exinanivit, fore

ji

In Fefto inài*Nicolzi de

inám fervi accipiens, ir

jg

9lentino Confe(f

Íimilitudinem — hominuni

WWWIIN

Í

uplex.

fattus; & habitii iniventus

M

Óratio, Adefto Domine;

üt homo.

f*

n

Xxi.

Hymnus.. N exillà Rägïä

sfor

Heb:ï

! n II. Vefp. fit commemor.

ao

g"

frodeunt. àr 3. Mzji.

du

jj

Odlzv. Natzvit. B. Marie, 46

Er in 6 Verfü übi dicie

yi

d

fur?

SS. Proti , $. Hyacinthi A-'Iart.,

eXXII

T'efta Septembris

tur

Hoc paf&onis tem-

in ligno quando mortua

V. brey

pbre. gicatur. "Yn hac tri-

vita fuit

(s 3

umphi gloria.

Antipb. Salva nos Chyi-

Hl

7

& dicituw. 'Te fons

fte Salvator per virtutem

In f?

T. (m

falutis "rinitas.

Crucis, qui falvafti Petrum

Y. Hoc fignum Crucis

in mari, miferere nobis.

Micndun

erit in ecelo.

ZIntiph. . Ecce . Crucem

3 Glori

l. Ado

X Cüm Dominus ad

Domini, fugite partes ad-

judicandum venerit.

verfe , vicit leo de tribu

l

i & ben

N 'M)zgm'jïmt.

Juda; radix David, . Alle-

k Qui

luja.

ln rede

Antiphb. .O Crux , fplen-

didior cun&tis aftris, mun-

"ntiph. Nos autem

4

do celebris , hominibus

riari oportet in Cruce

b

multüm amabilis, fan&ior

mini noftri Jefu Chrifti.

Anhpb.

AntuD],

univerfis : quz fola fuilti

cis de inimicis noftris li-

"ntipb. Per fignum Cru-

digna portare talentum

C

rundi :

dulce . lignum,

bera nos Deus nofter.

dulces clavos , dulcia fe-

Capitul. Wratres, Hoc

D

rens pondera: falva pra-

enim fentite, ut fupr2. -

j ?", hi

fentem catervam in tuis

Hymn. Luftra fex. 103.

DO

hodie laudibus congrega-

YX. Adoramus te.Chri-

F qum

tam.

fle, & benedicimus tibi.

'nlclüxug e]

E. Quia per Crucem

. Qratioe

tuam redemiíli mundum.

Y brtye

eüs , qui nos hodierna

d Beneditfus.

Cl &

die Exaltationis fan&te

«dntiph. Super omnia li-

hs t

Crucis annua. folemnitate

gna cedrorum tu fola ex-

Q

Yetifücas : prefta quafü-

celfior, in qua vita mun-

tiüm

Tedt

mus; ut cujus myfterium

di pependit, in qua Chri-

t beneq

in terra cognovimus, ejus

ftus triumphavit, & mors

Atrj hn

redemptionis premia in

mortem füperavit in &ter-

Y O

ccelo mereamur. Per eum-

num.

ïE,&PüH

dem Dominum.

Poffea. fft ommern. de O.

ANatzwv. B. Maris.

Et fit commemor. de. Q

Tj li )

Natzvit. B. Maris.

d Tertzam.

Antiph. Salva nos.

4l

AAd Laudes, & per Horas,

Capitul, Wratres ;

0€

Antiphona.

enim.

'lnhp],l P*

Q Magnum pietatis opusi

E

mors mortua tunc eft,

3« br

&

Feíta Septernbris.

Qxxm

fdo m

&. breve. Hoc fignum

Crucis

Capitulum. Philipp. 2,

ia

OC.

x Ert in Cælo..'

]H umiliavit femetipfum,

L p vt

YX. Cum Dominus ad

fa&us obediens ufque

fv Bur

ad mortem; mortem au-

ficex d

judicandum venerit. Erit

in.

Gloria Patri.

Hoc.

tem crucis.Propterquod &

Fs z

Y. Adoramus te Chri-

Deus exaltavit illum , &

ii pras

donavit illi nomen , quod

i lo dti

fie, & benedicimus tibi.

eit fuper omne nomen.

Dan

B. Quia per Crucem

B-. br. Omnis terra ado-

tuam redemifti mündum.

rete, "* Et pfallat tibi.

Nor at

p Sextam.

Omnis.

"

tin u

Ecce Crucem

V a

W. Pfatmum dicat no-

omini.

mini tuo Domine.

Et

lgtl

píallat. GloriaPatri. Om-

v o

— Capitufum, Gal, €,

niS,

) t

IMihi autem abfit glori-

W. Hoc fignum Cru-

Frte, ?

ari, nifi in Cruce Do-

cis erit in ccelo.

pf

&. Cüm Dominus ad

ufh'lfül

mini noftri Jefu Chrifli :

judicandum venerit.

m

per quem mihi mundus

crucifixus eft, & ego mun-

Ip Il. Vefperis omnia di«

nolicmb

do.

cumtur ut fupra im. l. Vefpe

,-s

l Fer h

Fis.

i m

R. breve. Adoramus te

4 Magnifeat.

Chrifte, * Et benedici-

jl

mus tibi.

Adoramus.

Antiph. O Crux benedi-

$p

g t

.

uia per Crucem

&a, quz fola fuifli digna

vt

j

tuam redemilli mundum.

portare Regem coelorumi,

qu Vi f

Et benedicimus.

Gloria

& Dominum, Alleluja.

1t,luq

atri.

Adoramus.

Deinde fit. commemor. diei

tht

"

p

Y. Omnis terra adoret

Oülzve Nativ. B. M. ut dos

^

lpg[mtü

te, & pfallat tibi.

À. Vefp. Feffi.

P. Pfalmum dicat no-

Et poffca [antlà Nieomedig

gMM'ä

mini tuo Domine.

Mi

Martjyr.

d Nonam.

f

Oratio«

j

j

, Antiph. Per fignum Cru-

efto Domine populo

Fratlä? j

Cis.

Ad

tuo : ut beati INico-

medis martyris tui merita

[z

pra- -

Bq ]

€xxiv

Fefta Septembris,

praclara fufcipiens, ad im-

DIE XVII. SEPTEMB.

DIVT

etrandam mifericordiam

In Fefto Impreffionis SS..

bfehoS,

tuam femper ejus patroci-

er

[02J

niis adjuvetur.

Stigrnatum in corpore

Inorjo

minum noflrum.

B. Francifci.Semud,

Omnia dicuntur de Ceme.

Al Mag

DIE XV. SEPTEMBR.

muni Confe[f. vem. Pontif.

tf

In O&av.:Nativ. B. Mae

In Hymno. lite Confef-

!Et, Qul j

Íor: Ziatur: Hacdie lg-

(f!iil ejus 1

zia, Duplex.

tus meruit beata

In Laud. f commemor. S.

I (&ci

Nécomedis. Martyr.

, Vulnera Chrgilïi.

Ip utrisque Vefperis.

(

DIE XVI. SEPTEMB.

&l5, quf

Y. Signafti Domine, far-

In Fefto SS. Martyrurs

vum tuum Francifcum. .

um F

Cornelii & Cypriani.

&. Signis redemptionis

['5itpqy

Semiduplex.

nOih'æ,o

vtf d

Óratio. Beatorum

at-

.Umllls, il

rum. Xill.

Oratio.

Et fit commem. SS. Eupbe-

omine Jefu Chrifte, qui

Womyr,

mie, Lucie €$ Geminiami

D

frigefcente mundo, a

J us

AMart.

inflammandum corda no-

ls D

In Fefperis , Antiph. Gau-

h1

dent in coelis.

íÍlra tui amoris igne , in

hii g

carne beatiffimi lrancifci

y. Exultabunt. xvr de

Paffionis tuz facra Stigma-

lly '"Wbi

Communi plur. Mart.,

ta renovaíli : concede pro-

Mi] San&(

In Laudib. weró, Mntipb.

Iftorum.

pitius; ut ejus meritis

J x

.X. Letamini. xüur.

precibus crucem jugiter fe-

üFeRaSl

ramus, & dignos fru&us

& $o

Oratio,

penitentie faciamus.

ui

vivis.

[

U'A!m

refta Domine, precibus

Ad Laudes in Hymno. Je

* g

noflris cum exultatio-

fe proventum : ut fancto-

fu corona celfior. Joco ter-

lg «

Lie flropha dicitur fequens:

rum martyrumEuphemis,

Anni reverfo tempore,

Bs

Lucie, & Geminiani, quo-

Dies refulfit lumine,

df Y

rum diem paáffionis annua

"^Hf

Qu

devotione recolimus , et-

Quo fan&us hic.de corpore

T d,s

Xi

iam fidei conftantiam füb-

Chrifli recepit Stigmata.

u

fequamur. Per Dominum

noflrum.

DIE

l H*"M

L

Fefta Septembris,

Cxxv.

L EPT

DIE XVIILSEPTEMB,

Oritio.

npdfont!

InFefto S.Thomze de Vil-

a quzfumus omnipo-

imin t

lanova Epifc. & Conf,

; tens Deus : ut beati

od

enid.

Matthai Apoftoli tui &

digutw L

44 Magnifiat. in utris-

[f hi

Evangelifte , quam pra-

f

I

ue Vefperis , Antiph. Difper-

venimus, veneranda fo-

A

t, dedit pauperibus : ju-

lemnitas; & devotionem

"

flitia ejus manet in

;

fæcg—

nobis augeat & falutem;

t bet

lum. fzculi.

Per Dominum,

; O

Oratic.

DIE XXIL SEPTEMB.

g f

eus, qui beatum T'ho-

Jf

D

u

mam Pontificem infi-

In Fefto S. Matthai Apoft,

y s

& Evangelittz. Dupl.

j at

gnis in pauperes mifericor-

2. Claff.

diz virtute decorafti: quae-

fümus, ut ejus interceffi-

Oratio.

one in omnes, qui te de-

ati Apoftoli & Evan-

Qrit

precamur ,. divitias. miferi-

Be

Mi O

d

gehfte Matthai, Do-

(onr m

fundas.

cordie tuz benignus ef-

mine, precibus adjuvemur:

Per Dominum.

ut quod poffibilitas noftra

m ^

f

In Laudibus.

non obtinet, ejus nobis

ymors !

4Intip^. Eleemofynas il-

interceffione donetur, Per

tifim

lius enarrabit omnis Ec-

ominum, "

1

1 WS

clefia San&orum.

lo

DIE XXII. SEPTEMB.

DIE XIX. SEPTEMDB.

g

SS. Mautritii & Socioruni

a^

In Feíto SS. Januarii Ep.

artyr Simplex,..

ag

& Soc, Mart. Dupl.

Oratie. Deus qui nos

Oratio,

annua. xiv,

nnue, quzfümus omni-

yil L

jl

DIE XX. SEP'TEMBR,

potens Deus, ut fan-

ol

In Fefto SS. Euftaclii &

&orum martyrum tuorum

jaiur MP

Mauritii & fociorum ejus,

erfo [j

Socior. Mart, Dupl.

nos latificet feftiva folems

Juton

Oratio, Deus , qui nos

nitas

ut quorum füffra-

COncedis. xir,

giis nitimur, eorum nata-

gicdt

In Laud. fft comm. Vigil.

htüs gloriemur. Per Do-

jit P d

$. Matibei ut in Pfait.

minum.

»

j d

AEez

DIE

gxxvt

F'efta Septembris,

fli fideles à pofeffate pa«

Mtrüm i

DIE XXIII. SEPT.

ganorum nova Ecclefiam

r

In Fefto S. Lini Papz &

tüam prole amplificare di-

dignatus es : praíla qu&-

DX

Martyr. Semidupl,

fumus ; ut quam pié,ve-

hiMo f

- Oratio.

D&

neramur tanti operis In-

Tyeus

qui nos beati Li-

fütutricem , ejus pariter

(

ni

artyris tui atque

ineritis, & interceffione à

Pontificis annua folemni-

eccatis omnibus, & à ca-

Deus, q

tate letificas :

conicede

ptivitate demonis libere-

eslm

mur.* Per eumdem Do-

limm à

ropitius; ut cujus nata-

fitia colimus, de ejusdem

minum.

füad ce

etiam protectione gaudea-

DIE XXVI. SEPT.

al

imus.

Per Dominum.

Y d [

Commem. $. Thecla Virg.

/SS. Cypriani & Jufting

d

Martyr. Simpl.

Altre qy

&6 Martgr.

j

m

Oratio;

Oratio;

Da quefümus orimïpo-

eatorum martyrum Cy-

WEX

tens Deus : ut qui be-

priani & Jufline nos

ate 'Thecle Virginis &

Domine foveant continu-

Lt

ata prafidia : quia non de-

Chmg.

IViartyris tue natalitia co-

(

limus, & annua folemni-

tanta fidei

finis propitius intueri, quos

talibus auxiliis concefferis

tateletemur,;

E

oficiamus exemplo, Per

adjuvari, Per Dominum.,

b

ominum.

DIE XXVIL SEPT.

ii

hn n

lii

DIE XXIV. SEPT—.,-

[n Fefto SS. Martyrum

Pf |

In Fefto Beatiffime Virg.

Cófng &.Damiani

Marie de Mercede,

iy ft/iqgj

Dupl. in Societ.

Tij

Duplex.

]efu.

Omnia diuntur ut. fuprÀ

SWQVJ'I

164. prater. Orationem. pre«

. Oratio,

üpoter

rella qüsfümus ofübie

Ws D

priam.

0 [l

Qratio,

potens Deus : ut. qui

]

fanctorum martyrum tuo-

[

Ro

]

D eus , qui per gloriofif-

rum Cofme & Damiant

Y

li, (

l

imam Fili tui Ma-

natalitià colimus ,' à cun-

.Tv

i

trem ad liberandos Chri-

&is malis imminentibus;

Tk

eorum

, Fefta Septembris.

exxviI

| ls

eorum interceffionibus li-

yra Ea

beremur. Per Dominum,

Hymnus;

al

'J'e fplendor, & virtus

DIE XXVIII. SEPT,

atris,

"

ToPa

In Fefto fan&i W'enceslai

Te vita, Jefu, cordium,

a od

Ducis& Marþ. Semid;

Ab ore qui pendent tuo,

audamus inter Angelos;

, r p

Oratio

'Tibi mille denfa

Lt

lium

mil-

mj

D) eus, qui beatum Wen-

dgmon i

ceslaum per lVlrtyrii

ucum corona militat :

z m

palmam à terreno princi-

Sed explicat vi&or Crue

patu ad ccleftem gloriam

tranftulifti

ejus precibus

Mic:trxl;öl, falutis Hgnifer;

xv d

nos ab omni adverfitate

Draconis hic dirum ca-

pani &W)

cuftodi, & ejusdem tribue

ut

audere. confortio.

Per

In ima pellit tartara,

ID

ominum, :

Ducemque cum rebellibus

(

Celefli ab arce fulminat,

m

— DIE XXIX. SEPT.

Contra ducem fuperbize

Sequamur hunc nos Prin-

g p

In Dedicat, -S.. Micha£lis

cipem :

Ovant qu

: qu7

Archang. laDuplex. 3.

Ut detur ex Agni throno

tlus ]]]nlfnv

Obis corona gloriz.

