aureum in manu füa.

u.

xta.

Glo:ia Patri. Stetit.

fi

Patrona Virgo poftulat.

Et vos beata, per no-

X. Afcendit fumus aro-

gpu

vem

matum in confpe&u Do-

Vij

mini.

Diftin&a gyros, Agmina,

5&. De manu Angeli.

Jadnt t

Antiqua cum prafentibus,

d Sextam.

Jonin

Futura damna pellite. -

yid A

Auferte Gentem perfi-

Autip. ÉEgo íum Gae

ts Altn

am

briel.

Credentium de finibus :

Capitulum, Dan. 9.

M

Ut unus omnes unicunt

Ovile nos Paftor resat. -

, £0 autem veni, ut indi-

finas 53

Deo Patri fit eloria ,.

carem tibi, quia vir

p t

defideriorum es : Septua-

[

Natoque Patris unico A

j t :

San&o fimul Paraclito ,

ginta hebdomades.abbre-

iterna fecula.

viatz funt, ut finem ad-

dis, £

In femK

men.

cipiat peccatum , & im-

&,&Wmlj

Y. Stetit Angelus juxta

pleatur vifio , & prophes

E(äabriel u

aram templi.

tia, & ungatur San&us

B& LHabens thuribulum

fanctorum.

E

aureum in manu füua. -

B. br. Afcendit fumus:

f COD":PI&:

" Beneditlus.

aromatum, "* In confpe-

i ;

4Antiph. Gabriel Ange-

qu'Domini.

Afcendit.

n g

lus defcendit ad Zacha-

. De manu Angeli. In

p

confpe&u. Gloria. Afcen-

Jis

ram, & ait illi : Uxor

dit.

jl Clllm:

e;ï

tua pariet tibi filium , &

Vocabis nomen ejus Joan-

Y. In confpectu Ange-

jils 97

(

nem, & multi in nativi-

lorum pfallam tibi Deus

ag

meus.

; Glbne

IK

tate ejus gaudebunt : ipfe

enim praibit ante faciem

E&. Adorabo ad tem-

ij

u

omini parare vias ejus.

plum fandum tuum, &

reüiet n el

"d Tertiam.

conlitebor nomini tuo.

i

4 Nonam.

i

Jntiph. Ait autem.

Capitulum. Wicce vir Ga-

ria.

"ntip

4.Dixit Xautem Ma:-

t i

riel. u figra.

C

d

LA

Felta Marti. -

"d . Vefperas.

ALau

r

Capitulum. Dan. 9.

"ntiph. Maffus eft. Ga-

Ái

Scito er

& animad-

verte

gOA

b exitu fer-

briel Angelus. cum reliquis

lilis e

monis, ut iterum zdifice-

de Laudibus.

gtlis

Pfzlm. Dixit Dominus.

pm de

tur jerufalem , ufque. ad

cum reliquis ut. in Offic. Con-

jj

Chritum ducem hebdo-

mades feptem, & hebdo-

cept. B. V. 127.

Aitihh, |

mades fexaginta du& erunt.

Capitulum. Efoiz 7.

Yeni

: Ben

&. br. In confpe&u An-

Eice Virgo concipiet, &

tv

elorüm

"* Pfallam tibi

pariet filium, & voca-

eus meus.

In confpe-

Aiipb,

€tu.

bitur nomen ejus Emma-

^inyeni

X. Adorabo ad tem-

nuel.

Butyrum & mel

Aminur)

comedet, ut fciat repro-

lum fan&um tuum, &

bare malum, & eligere

ï"."ïy &,E

conhtebor nomini tuo.

bonum.

Atijj, [)

Píalam. Gloria. In con-

u

fpe&u.

Hymnus, Ave maris fiel-

Y. Adorate Deum.

12:7130;

k W

bl

. Ave Maria, gratia

3. Omnes Angeli ejus.

*W D

Vefp. de feq. fi wveró trans-

plena.

ln fW

eratur boc Feflum.

Inm II.

B. Dominus tecum.

um

4 Magntficat.

Vefp. ut im 1. 69 loco ultim.

"ntiph. Spiritus fan&us

i. Fa

Pfzlm. Confitebor. z

in te deftendet Maria, &

Q (

in Feffo Ss. 4ingelorum . Cu-

virtus Altiffimi obumbra-

n

ffodum.

bit tibi.

Bu

d Magnifcat. Antipz.

Oratio.

ità

N

A!

chängelus Gabriel ait

k Dog

ad Mariam : INon erit

[Deus, qui de beate Ma-

4mpoffibile apud Deum

rie Virginis utero,

z

Verbum tuum , Angelo

lM

A*I'zp/, (

omne verbum. |Dixit au-

nuntiante , carnem fufcipe-

JAHe

tem Maria : Ecce ancilla

re voluifü : prafta fuppli-

N

Domini fiat mihi fecun-

cibus tuis ; ut qui Vélé

düm verbum tuum.

Et

2* d.

eam Genitricem Dei cre-

LU

difceffit ab ea Angelus.

dimus, ejus apud te inter-

V

Yith

ceffionibus adjuvemur. Per

"t g

DIE XXV. MAR TII.

eumdem Dominum.

Er

in Feillo Annuntiationis

hnpl, f

. B! M.. V. Duplex.

Ad

Fefta

Marti.

LIX

ia

Ad Laudes, & per Horas,

Cap

it. Ecce Virgo coxï-

jilts d

Antiphona.

cipiet.

Us, (um

B. br. Specie tua, 14f.

Miffus eft. Gabriel. Ari-

d Sextam.

elus ad Mariam Vir-

j s

Intiph. INe timeas Ma-

PT

ginem defponfatam ]Jo-

ria.

h.

i

"intiph. Ave Maria, gra-

Capitulum. Luc. 1.

tia plena

Dominus te-

u D

abit illi Dominus Deus

cum : Benedicta tu in mu-

o u

lieribus.

fedem David patris

iius, n

Antiph. INe timeas Ma-

ejus

& regnabit in do«

n g5

mo Jacob in aternum, &

ria: invenifli gratiam apud

regni ejus non erit finis.

| m s

Dominum : ecce conci-

a t t

cipies, & paries filium.

E. br. Adjuvabit eam.

E^5* 145*

n $ eä*

4ntiph. Dabit ei Domi-

d Nonzam.

nus fedem David patris

ejus , & regnabit in ater«

"ntipb. E.cce ancilla Do-

num.

mini.

V, f

"ntiph. Kcce ancilla Do-

Capitulum.. Ifa. i1.

rnini: fiat mihi fecundum

ninus u

verbum tuum.

Fgredietur virga de tadi-

ce Teffe , & flos de ra«

T d

Capit. Ecce Virgo con-

dice ejus afcendet;, Et re«

Snirts P^

Cipiet. w /uprz.

"a

Hymsz. O Gloriofa Vir-

quiefcet füuper eum Spiri-

tus Domini.

d

ginum. 144.

B-. br. Elegit eam Deus.

. Ave Maria

; grati;

plena.

B4£. 14$.

Ortt

E. Dominus tecum.

In Il. Vefperis

dicuntur

omnia, ut. fapra in I;

i " gl

-Ad Beneditlus.

d Magnificats

hTlrg'lflls j

Antiph. Quomodo fiet

Qu s ,

4Matiph. Gabriel Arigés

Mtud, Angele Dei, quo-

lus locutus eft Mariz, di-

Cgrnem ,

niam virum non cogno.

cens: Ave gratia plena

.

.

p

fco ? Audi Maria Vireo :

Dontünus tecum : ' Bene«

i U

Spiritus S. fuperveniet in

di&a tu in mulieribus.

Ti

" p

te, & virtus Altiffii ob-

4j Ud wr

umbrabit tibi.

FERIA SEXTA.,

TM

Ad Tertiam.

PoltDominicamPaflionis,

i

4ntipbb. Ave Marias -

Officium. Septem Do-

lorum

»x

Fefta Martii.

j

Iniuse.

lorum D. IMarie Virginis

abat ää

ter dolorofa,

Y Or

St

p ddor

Pueen g.

Juxta Crucem lacy.

x--

y Ut

AAntipb. Nadam ad mon-

mofa,

tem myrrhz, & ad collem

Dum pendebat filius.

thuris.

Cujus animam gemen-

p:omiïoï

An';pþ

P/zlm. Credidi. pag. 88.

tem ,

Ti (qit

Antipb. Dile&dus meus

Contriftatam , & dolen.

ün

candidus, & rubicundus,

tem,

ü

F?)F

coma capitis ejus, ficut

Pertranfivit gladius.

O quam triftis & afflida

nalibus.

purpura Regis, vin&ta ca-

Fuit illa benedi&a

P/fZim.

Ad Dominum.

Mater Unigeniti !

]tts, in

pag- 89.

Que mcerebat, & do-

fecun

Aptipb.

uó abiit dile-

lebat,

mþh

ELfam

Pia Mater dum videbat

lm

j

€tus tuus, ó pulcherrima

i

li

mulierum ? quó dile&us

ati peenas inclyti.

D

tuus declinavit ?

Quis eft homo, qui non

AU5 perh

P/zlm. Exipe me Do-

fleret

* p

Tüpi

mine. pzg. 89.

Matrem Chrifti fi. videret

AlOne

t v

4fntiph. Fafciculus myrr-

In tanto fupplicio ?

he dile&us meus mihi,

uis non poteft contri-

*5 elor

inter ubera mea commo-

Fbis q

rabitur.

Chriüi ï&atrem contem-

1 Cng

* Infere

P/zim. Domine clama-

plari

vi. 9o.

Dolentem cum Filio?

As f

Antiph. Fulcite me flo-

Pro peccatis fuz gentis

T nf

ribus, flipate me malis,

Vidit Tefum in tormentis,

W n

j

quia amore langueo.

h

Et flgellis fubditum.

Mco

P/aim. V oce.mea ad Do-

Vidit fuum dulcem INa-

WLH

ii

minüm. 91.

tum

Moriendo defolatum,

Anhp

Capitulum. Ifaig $3.

MTM

uis Credidit auditui no-

um emifit fpiritum.

li]

ja Mater fons amoris

U

&a

Ítro? & brachium Do-

Me fentire vim doloris

mini cui revelatum eft?

ac, ut tecum lugeam.

'tmpb

»

Et afcendet ficut virgul-

Fac ut ardeat cor meum

E

l

tum coram eo, &

1cut

radix de terra fitienti,

In amando Chriftü Deum,

Mclpltls 4

Ut fibi complaceam ,

Rs

AUR

men,

D

Fefta

Martii;

LXi

r doli

Y. Ora-pro nobis Vir-

"ntipb. Quo ab.iit dile-

o dolorofiffima.

&us tuus, Ó pulcherrima

m l

mulierum ?

l,

P. Ut digni efficiamur

uo dile&us

promiffionibus Chrifti.

tuus declinavit ?

i fs

d Magnificat.

Antiph. Fafciculus myr-

uf

m

Antiph. "U'uam ipfius ani-

rhe dile&us meus mihi,1n«

mam (ait ad Mariam Si-

ter ubera mea commo

rà-

n,&.dü

bitur.

dius.

meon) pertranfibit gla-

du

ntiph. Fulcite me flo-

ribus, ftipate me malis,

r

Oratió;

quia amore langueo.

nedid

eus, in cujus paffione,

Capitul, Quis credidit,

geniti!

fecundüm — Simeonis

ut fupra.

xdit, U

prophetiam , dulciffimam

Hyninus.

animam gloriofz Virginis

j r

'

& Matris Marie doloris

WVirgo virginum precla-

»

at

gladius pertranfivit : con-

rà,

o u

cede propitius ; ut qui

Mihi jam non fis amara,

transfixionem ejus & paf-

Fac me tecum plangere.

i

fionem venerando recoli-

hrifti

Fac ut portem

p

fico:

mus, gloriofis meritis &

rmortem ,

l pot

d

precibus omnium San&o-

Paffionis fac confortem,

rum Cruci fideliter aftan-

Et plagas recolere.

"T

tium intercedentibus, paf.

Fac me

lagis vulnerari,

fionis tue effecdum

eli-

Fac me

Ó

ruce inebriari ,

cem confequamur.

Et cruore Filii.

Qui

æds hi

f

vivis & regnas.

Flammis ne urar fuccen-

nim?

Et fit Commem. Fer,

t

Av

Per te

; (

j

Ád Laudes & per Horas,

S(Tirgo fim defen-

d

us

Antiphona.

Tn die judicii.

i

V adam ad montem myr-

Chrifle, cüm fit hinc

I fpi[iwm»"

rhz, & ad collem thu-

exire ,

Tis,

Da per Matrem me venire

"OA

Artiph. Dile&dus meus

E d

Ad palmam vi&toriz.

w U

candidus & rubicundus:

uando corpus morie-

come capitis ejus ficut pur-

tur,

ao

Fac ut anime donetur

illi !

t

ura Regis vin&ta canali-

us.

Paradifi gloa, Amen.

lplac&ïm ! ,

a2

l

. Ora

LX

Fefta iVlartii.

attritus eft propter fcelera

Y. Ora pró*nobis Vir-

noftra.

Jis Ms

god

olorofiffima.

Difciplina pacis

12 Cruo

. Ut dieni efficiamur

nofirz fuper eum, & li-

hm, qie

promiffionibus Chrifti.

vore ejus fanati fumus.

0 Mitri

d. Beneditius.

E. br. Facies mea *

Intumuit à fletu.

Facies

tetfilüs

Astiph. Cum vidiffet Je-

&t dfi

fus Matrem ftantem juxta

mea.

lttu,

Crucem, & difcipulum,

Y. Et palpebre mes ca-

lieaverunt. Intumuit. Glo-

YAAA

quem diligebat, dici Ma-

ria Patri. Facies.

Ib Tl

tr fue: Mulier, ecce fi-

jius tuus.

Deinde

dicit

y. Deus vitam meam

ATeflo.

difcipulo

annuntiavi tibi.

Puil (

tua.

Ecce Ma(ter

E. Pofuifü lacrymas

4Ad Primam.

meas in confpe&tu tuo.

(

Ad Nonmam.

"Antipb. N adam ad mon-

Jts lr

tem.

ntiph. Fulcite me flo-

r. Chrifte Fili Dei

ribus.

i

QRb

* Miferere nobis.

Tftr Cf

vivi,

Capitulum. Iá. $5«

f t

Chriíle.

ldlv q

Y. Qui paffus es pro

G

enerationem ejus quis

homine.

Müferere &c.

enarrabit ? quia abícif-

B g

d Tertiam

fus eft de terra viventium,

F-;glnone ;

u r

"Intipb. Dilestus meus.

propter fcelus populi mei

m

Capitu. Quis credidit.

percuffi eum.

T n

ut füpra.

& br. Deus vitam me-

P. br. Pofuitfme ** De-

am

Q* Annuntiavi tibi.

Til

Deus vitam meam.

folatam. Pofuit me.

DN

Y. 'Tota die morore

X. Pofuifti lacrymas

Ts

confedam. Defolatam.

meas in confpeQu tuo.

: Conf«

Gloria Patri. Pofuit.

Annuntiavi. Gloria, Deus

. Facies mea intumuit

vitam meam.

[ Mdgg,)'

à fletu.

y. Ora pro nobis Vir-

[

H/þ"!lg

& Etpalpebre mez ca-

o dolorofiffima.

AXlor

Jigaverunt.

B. Ut digni efficamur

l

d- Sextam.

promiffionibus Chrifti.

| r"-*!ia. D

"dntiph. Quo abüt.

In II. Vefp. omnia ut fupr

r

in 1. Vefp.

Capitulum. Ifüe $3.

Ad Magnificat.

li V,

píe vulneratus eff pro-

Antiph. Cum vidilet

I

pter iniquitates nofiras,

Jefus

idos

iV

Fefta Aprilis.

LX

opter -

Jefus Matrem ftantem ju-

Oratio.

aplmy

xta. Crucem , & difdipu- [)eus, qui Ecclefiam tu-

am, ài

lum, quem diligebat, di-

am beati Vincentii

qt um

cit Matri fue : Mulier,

i i

ecce filius tuus.

Deinde

Confelfforis tui meritis &

f T

predicatione illuflrare di-

dicit difcipulo : Eccce Ma-

gnatus es: concede nobis

ter tua.

famulis tuis, ut & ipfius

p

ic i ao p p i st sl d il H

inflruamur exemplis & ab

hum

1cit

DIE II. APRILIS.

liberemur adverfis.

omnibus ejus patrocinio

Per

viim

In Fefto S. Francifci de

Paula Conf. Dupl.

Dominum.

tb

jf lg

DIE XI. APRILIS.

nfpedu t

Qratio.

In Fefto S. Leónis Pape

Maum.

Deus humilium celfitu-

& Confeff. Duplex.

yate nt i

do, qui beatum F'ran-

&dfcum Confefforem San-

A4 Magnifeat,

4ntipb. O Do&or, xix.

jmulü' ;;'

&orum tuorum gloria fu-

Orztio. Exaudi quafu-

blimafti

tribue quafu-

TUS. pag. XVII.

yn r*

mus ; ut ejus níeritis &

j qi^

imitatione , promíiffa hu-

DIE XIII. APRILIS,

milibus premia feliciter

m

confequamur.

Per Do-

In Fefto S. Hermenegildi

p

Martyr. Semid.

minum nofirum ]Jefum

In utrisque Vefperis €$ Lau-

Iel'ls Wm

Chriftum,

dibus.,

g

DIE IV. APRILIS.

, um

Hymnus,

jli f

In Fefto S. Ifidori Epitc.

jl

. & Confeff. Duplex.

Rezali folio fortis Tberie

ii

Hermenegilde jubar,

; 609

Ad Magnificat in utrisque

gloria

artyrum ,

Vefperis , Mntiphb.

Chrifti quos amor almis

" y)i

O Do&or optime. pag.

Cali cotibus inferit,

fl

XIX.

Ut perftas patiens, pol«

[

licitum Deo

]1gm

(u

Oratio, Deus, qui popu-

pI

lo tuo. pag. xx.

Servans obfequium : quo

m V

potius tibi

DIE V. APRILIS.

TNil proponis, & arces

gbl

In Fefto S. Vincentii Fer-

Cautus noxia, que placent,

(Qut

aj

,

rerii Conf. Du«plcx-,

Xv

Fefla. Aprilis.

Ut motus cohibes, pa- DIE XVII. APRILIS.

bula qui parant

d & i

Surgentis vitii , non du-

$. Aniceti Pape & Mart,

fis: con

1 qu t

bios agens

Gratio. Deus, qui nos

Per vefügia greffus,

beati. vnur.

Mu

Quó veri via dirigit!

)

lz eriti

Sit rerum Domino jugis

DIE XXI. APRILIS.

f Domi

honor Patri :

Et natum celebrent ora

In Fefto S. Anfelmi Epifc,

x

& Confeff. Dupl.

precantium ,

-d Magnifiat in utriis

iIMto $

Divinumque füpremis

que Vefperis.

gilte. D

Flamen laudibus efferant.

Antiph. O Do&or opti-

Amen.

mé, pag. XIX.

Ü

Oratio.,

Oratio,

Dr:&, qi

aE

eus, qui beatum Her-

eclefiam tuam , quafi-

ü baye

menegildum marty-

mus Domine, benig-

tem tuum ccelefti Reeno

nus illuflra : ut beati ÁÀn-

u

terrenum poftponere do-

felmi Confefforis tui at-

U. Quí

cuiíli : da, quefümus ; no-

18 g

bis ejus exemplo caduca

que Pontificis illuminata

Ht

T«

do&rinis, ad dona perve-

hiB

«T

&ari.

defpicere, atque aterna fe-

Per Dominum no-

niat fempiterna. Per Do-

minum.

firum.

U

DIE XXII. APRILIS.

1MpSS.

DIE XIV. APRILIS.

jn Fefto SS. Soteris &

ii

as

SS. Martsrum. "Fiburtii ,

Caji Pontif. & Mart,

Valerisni, & Maxi-

Semiduplex.

0r

mi, Simpl,

Oratio,

Oratio.

i

Of 1

Jeatorum martyrum. 7

M

Drafta quefüumus. omni,

XIHI,

V Qu

potens Deus : ut, qui

r

RTU!

fan&orum martyrum tuo-

DIE XXIIL APRILIS.

* fn

In Fefto S. Georgii Met-

«ODMHO &

rum Tiburtii, Valeriani,

3f

D t

& Miaximi folemnia coli-

tyris. Semidupl.

"n

mus; eorum etiam *irtu-

Oratio.

tes imitemur,

Per Do-

Deus qui nos bezti Ge

UMX

minum.

M X'ï

Il

orgii Martyris tui me-

ritis

Nlmv

t

Fefta Aprilis.

xLv

APU

rtis & interceffione lati-

Oxratio.

d

ficas : concede propitius ;

P rxfta, quefumus omni-

ut, qui tua per eum be-

, qui

dono

potens Deus : ut , qui

neficia pofcimus ,

beati Vitalis martyris tui

tue gratie confequamur.

nataltia colimus, inter-

APU

li

l

Per Dominum noflrum.

ceffione ejus in tui nomi-

Mif

DIE XXV. APRILIS.

nis amore roboremur. Per

Dominum.

d. D

Ín Fefto S. Marci Evan-

,'/fw M

DIE XXIX. APRILIS.

gelifta. Du»l. 2 .Claff,

In Fefto S. Petri Mar-

Oratio,

:

) Duire

tyris, Duplex.

h

D eus, qui beatum Mar-

Oratio,

fiil

cum Evangeliltam tu-

P rafta, quefumus omni-

un, É

um, Evangelicze pradica-

potens Deus : ut beati

g, d

tionis gratia fublimafti :

tribue, quefumus ; ejus

Petri martyris tui fidem

i beti

congrua devotione fe&e-

Jfors t

nos femper & eruditione

mur: qui pro ejusdem fi-

g lus*

proficere, & oratione de-

fendi. Per Dominum.

dei dilatatione , martyrii

;d düm W

almam meruit obtinere.

g. i

er Dominum.

DIE XXVI. APRILIS.

In Fefto SS. Cleti & Mar-

DIE XXX. APRILIS.

[ AU

cellini Pontificum &

In Fefto S. Catharinz Se-

& M

(

Mart. Semid.

enfis Virg? Duplex.

Oratio.

Oratio.

jl

B eatorum martyrum, pa-

t

D2 quzfumus omnipo-

riterque Pontificum

tens Deus , ut, qui

" mvmm

Cleti , & Marcellini nos,

beate Catharine virginis

omine, foveat pretiofa

tuz natalitia colimus , &

annua folemnitate late-

W

!

confeffio & pia jugiter ine

- G

(

terceffio tueatur.

er Do-

mur, & tante virtutis pro-

J

minum.

ficiamus exemplo.

et

um

vatits

DIE XXVIIÍ. APRIL.

Dominum nof ; m.

s I

S. Vitalis Martyris

myrls li

Simplex.

Aa4

DIE

[9

LX'J H

Felta Maji.

DIE I, MAJI.

4 Laudes €$ per. Horas

u rj

"Intiphona.

77

In Fefto SS. Philippi &

D omine, oftende nobis

p,

Jacobi Apoftolorum

Dupl. 2. Claff.

Patrem , & füfficit no-

hitip)

bit, Alleluja.

B]C,&V

d Vefperas.

Antiph. Philippe, qui

1 man

Antzpb. Domine often-

videt me, videt & Patrem

9t peti

de nobis. cum reliq. de Lau-

meum, Alleluja.

illüjn,

dibus infrA.

"Antiph. 'T'anto tempore

vobiftum füm, & non

DlE

eum. reliq. 191.

Pfzlm, Dixit nginus,

?

1FMto

cognoviflis me* Philip-

Capit. Stabunt jufli.

pe,qui videt me, videt &

fopi

"z. 'lrifles erant À-

Patrem meum, Alleluja.

f

oli.

Anutiph. Si cognoviffe.

h u!r;;

pol

W, San&i & jufl. z z»

tis me, & Patrem meum

[ju,

Commun. "poflolorum. tem-

utique copnoviffetis, &

^i

amodo cognofcetis eum,

fa. ]

pore Pafchali, x,

& vidiftis eum, Alleluja,

"m

"d Magnifiat.

alleluja, alleluja.

Pomþ X

4ntiph. Non turbetur

Antzpb. Si diligitis me,

cor veftrum , neque for-

mandata mea fervate, A

Dit

LT

midet: creditis in Deum,

leluja, alleluja, alleluja.

& in me credite

in do-

Capitulum & Hymmus ut in

UC

mo Patris mei manfiones

Communi .Apofi. X1,

4

multz funt, Alleluja, al-

4d Beneditlus.

MM

leluja.

4nutiph. Ego fum via,

ls OPUS

Oratio.

veritas, & vita : nemo ve-

l Infv

nit ad Patrem , nifi per

Vily

[ eus, qui nos annua A-

me, Alleluja.

L r!l:q

poftolorum tuorum

Jn Horis dntiph. ex Laud.

Philippi & Jacobi folem-

Cap. 69 B-Re. de Communi 4-

Capltu

nitate letificas : prafta

poffol. temp.. Pafch. pag. X

[

quafumus ;

ut quorum

& xi1,

]

h Yo

gaudemus meritis, inflru-

A Vefperas,

(

((

amur exemplis. Per Do-

"ntiph. Domine, often-

df

t

minum.

de nobis. cum reliq. de Lau-

n

Et fit ;

qwemor, $, Ca-

dibus.

MUET

sberine,

At

mints.

A

Dim

4P;»/ïzlm. Dixit Do

€un

I(mi*e

n

2

Fe

ita

Mafi.

Lxvu

fimilitudinem hominum

! pe s

cum reliquis de Communi A-

jnta.

poflelerum. pag. ur,

fa&us, & habitu inventus

lende n

d Aldämfo;zt.

ut homo.

ntiph. Si manferitis in

Hymnus.

l&fuffic';::

me, & verba mea in vo-

TTE

bis manferint , quodcum-

Vexilla Regis prodeunt:

d

que petieritis, fiet vobis,

Fulget Crucis mylte-

duj

Alleluja , alleiuja, alleluja.

rum,

"anto t

Qua vita mortem pertulit,

fim, &

DIE II. MAJI.

Ét morte vitam protulit.

m

In Fefto S. Athanafii Epi-

Quz vulnerata lancez;

Y

t m

fcopi & Confefforis,

Mucrone diro, criminum

UmJA

Duplex.

Ut nos lavaret fordibus ,

In utriique Vefp. ad Ma-

Si ag

Manavit unda & fanguine.

Duren m

guificat.

"

Impleta funt qu& con-

ntiph. O DoG&or. xix.

cinit

gnovilïetiS:

änof:eüïlf

Oratio. Exaudi, quafu-

David fideli carmine,

Domine. 4e Communzi Conf.

Dicendo nationibus :

, A

Pontif. xvi.

t

Regnavit à ligno Deus,

; diii^

Arbor decora & fulgi-

DIE I1I. MAJI,

da,

ga f

In Fefto Inventionis S,

j U

Ornata Regis purpura,

Crucis. Dupl. 2. Cz4ff.

Ele8a digno ftipite

p

4 Vefperas.

y X

'Tam fan&a membra tan-

df

Antiph. O magnum pie-

ere.

tatis opus. cwm reliquis de

Beata, cujus brachiis

pf

qin 7

Laud. infra.

Pretium — pependit- fzculi,

Pf/abz. Dixit Dominus.

Statera -fa&a corporis ;

i D

€um rcliq. 191.

'Fulitque predam tartari,

,j'»lrifä. n

Capitulum. Philip.

^

As

O Crux, ave fpes unicay

Pafchale quefers gaudium,

r d

Fratres, hoc enim fentite

p

Piüs adauge gratiam,

in vobis, quod & in

Reisque dele crimina.

Chrifto Jefu: qui cüm in

"Te, fons falutis '"Trini-

f

tas

Jonith t

forma Dei effet , non ra-

pinam arbitratus eft effe

Collaudet omnis fpiritus:

d

fe equalem Deo : fed fe-

Quibus Crucis vi&oriam

metipfum exinanivit , for-

Largiris , adde premium,

j 90"

mam fervi accipiens, in

Amen.

a

oc

Feita Miji.

$xvt

y. Hoc fienum Crucis

fte Salvator per virtutem

erit in cclo , Alleluja.

Crucis, qui falvaíli Petrum

j

&. Cum Dominus ad

in mari, miferere nobis,

judicandum venerit, Alle-

alleluja.

!iftq

luja.

Antiph. Ecce GCrucem

!

fotens

Domini, fugite partes ad-

i dtnm:

44 Magnificat.

verfe , vicit leo de tribu

1t, Bren

"ntipb. O Crux fplendi-

Juda, radix David, alle-

üe J

dior cun&s aflris, mundo

luja.

ümp;

Antzph. Nos autem glo-

celebris, hominibus mul-

O-

"ninenti

tum amabilis, fanctior uni-

riari oportetin Cruce

tefionib

verfis,quz fola fuifti digna

mini noílri Jefu Chrifüi,

* Domi

portare talentum mundi :

alleluja.

p

dulce lignum, dulces cla-

Antiph. Per fignum Cru-

äx.w, $

vos, dulcia ferens ponde-

cis de inimicis noflris li-

Ál

ya : falva prafentem cater-

bera nos Deus noftler, al-

Af M,

vam in tuis hodie laudi-

leluja.

: brtve,

bus congregatam , Allelu-

Capitulum. Fratres , Hoc

ja, alleluja.

enim.

"tei

Aj d

J

Oratio.

Hymnus. Luftra fex. 103.

n

Y. Adoramus te Chri-

LO

A

I) eus, qui in praclara fa-

fle, & benedicimus tibi,

lutiferze Crucis Inven-

alleluja.

Aadum

h ij

tione paflionis tue mira-

E. Quia per Crucem

0

cula füfcitafti : concede,

tuam redemiíti mundum,

alleluja.

.ï Adoral

)

ut vitalis ligni pretio, seter-

d Benedittus.

1« n

ne vite fuffragia confe-

ib N

quamur. Qui vivis & re-

Antiph. Super omnia li-

gnas cum Dco Patre.

gna cedrorum tu fola ex-

V Qu

AT redo

Commem. S. Atbanafii.

celfior, in qua vita mundi

tj

4d Laudes, 69 per. Horas,

pependit, in qua Chriftus

A

"dIntiphona,

triumphavit , & mors mor-

Oratio.

li

Amp,; f

tem füperavit in aternum

T

alleluja.

(5

O Magnum pietatis opus!

Commem. SS. Alexandri ,

Ti

mors mortua tunc eft,

Eventii, E$ Theoduli martyr.

jn ligho , quando mortua

li E

ac Jwvenalis Epzfe. & Corf.

n

vita fuit, Alleluja.

boc : loco tantum,

4ntiph. Salva nos Chri-

Oratio.

"Ti D

Feüa N[ajï.

LXIX

r vitit

fli, per quem mihi mun-

yvalti r

O-I'üQh,

mundo,

dus crucifixus eft, & ego

furee 1j

P rafta, quefumus omni-

EK. breve. Adoramus te

fs vt

Chrifte, & Benedicimus

potens Deus: ut qui

tibi, * Alleluja, alleluja.

gt p

fan&orum tuorum Alexan-

Adoramus.

t lp t

di, Eventii, '"Theoduli,

xDui?

atque Juvenalis natalitia

YX. Quia per Crucem

tuam redemifti mundum.

colimus ; à cunctis malis

Alleluja, alleluja. Gloria.

Vos atl

imminentibus, eorum in-

tin C A

tcrceffionibus liberemur.

Adoramus.

Per Dominum.

YX. Omnis terra adoret

i ]Cfü Cï

"d Tertiam,

te, & pfallat tibi, alleluja.

E. Pfiülmum dicat no-

" ügnumCï

Antipb. Sàlva nos.

jis nl

Capitulum. Fratres, Hoc

mini tuo Domine, allel.

d Nonam , Antiph.

us i?

enim. at f/upra.

Per fignum Crucis,

B« breve. Hoc fignum

h F[&lïäq H:

Crucis erit in calo, ?* Al-

Capitulüm, Philip. 2.

leluja, alleluja.

Hoc fig-

num.

H umiliavit femetipfum,

jjnbt

fa&tus obediens ufque

ami o

Y. Cüm Dominus ad

ii

judicandum venerit. Alle-

ad mortem , mortem au-

luja, alleluja. Gloria Pa-

tem Crucis. Propter quod

tri.

oc.

& Deus exaltavit illum,

p

(ut

& donavit ili nomen,

v u

(

. Adoramus te Chri-

fle, & benedicimus tibi,

quod eft fuper omne no-

*

alleluja.

men,

jl

R-. br. Omnis terra ado-

p t

h

B. Quia per Crucem

m ^

u

tuam redemifti mundum,

ret te, & pfallat tibi, **

alleluja.

Alleluja, alleluja. Omnis.

qui me

d Sextum.

Y. Pfaàlmum dicat no-

) (

mini tuo Domine. Alle-

, quit

Antiph, Kicce. Crucem

luja, allel, Gloria, Omnis.

omini.

ia

Capitufum. Gal. 6. k

Y. Hoc fignum Crucis

erit in colo, alleluja.

$4

u

&. Cüm Dominus ad

T"'[(]/!l(-/ M/

Min autem abfit elo-

judicandum venerit , alle-

L

rri, nifi in Cruce

p

omini noltri Jefu Chri-

luja.

li^ evit

442

L^ $4

Y'eíta

Mgji.

42 Vefgeras.

ximum elipere dignatus

|

Antiph. O magnüm.

es: fae nos ipfius defen-

Ats, n

eum reliq. de Laud. Pf/almi ,

di prefidiis , & ita tuis in-

glorif

Cepitul. Hymm. $ Y. ut in

harere obfequiis ; ut om-

ts g]

primis Vefperis.

nium .hofüum fuperatis

AE ;

Ad Magnifíeat.

infidiis , perpetua pacelz-

Ti U (

Zntipb. Crucem fanctam

temur.

Per Dominum.

fubiit qui infernum con-

Mibrnt.

DIE VI. MAIL

ä!m's fig

fregit, accin&tus eft poten-

untur

tia , furrexit die tertia , al

Ín Fefto S. Joannis ante

- m

lleluja.

portam Latinam, Du-

Aillum,

plex mj

DIE IV. MAJI.

JIE Y

In Fefto S, Monicz Vi-

Omnia de Communi Apoff.

temp. Pafib. prater. illa que

duae, Duplex.

Jie fünt propria.

o

t& Archo

Qratio.

44 Magnificat in utrisque

T

eus marentium cohfo-

Vefperis.

LP

Antiph. Inferventis olei

TM

. lator, & in te fperan-

dolium miffüs beatus To-

tium falus, qui beate Mo-

annes Apoftolus, divina

z I!JX.M if

nice pias lacrymas in con-

»j.

fe protegente gratia ille-

H

verfione filii füi Augulttini

fus exivit, alleluja,

.lï 71 :ji

mifericorditer

fufcepilli ;

Oratio.

(

da nobis utriusque inter-

DI

ventu peccata noflra de-

D eus, qui confpicis, quia

plorare, & eratie tue in-

À ss t

nos undique mala no-

Mnlmi E

dulgentiam invenire. Per

ra perturbant : prefta

l

Dominum.

quaffiimus ; ut beati Joan-

LU

nis Apoftoli tui & Evan-

[

:

nj

nn

DIE V. MAJI.

1

,5?:':.

In Fefto S. Pii quinti Pa-

gelifte interceffio glorios

fà nos protegat. Per Do-

&

p£ & Conf, Scmid.

minum noftrum.

hi,

Oratio.

0l

DIE V1I. MAJI.

D

Jeus, qui ad conteren.

In Fefto S. Stanislai Epi-

dos Ecclefie tuze ho-

D) X

fcopi & Martyr. Du-

'HTGS 3 & ad divinum cul«

plex.

u

RIONN

tum reparandum B. Pium

DN

quintum Pontificem , ma-

X

Ora?io.

LXX

T'efta Mlaji.

Oratio.

Oratio.

m t

ipfis d

eus, pro cujus honore

n&i Antonini, Domi-

&in t

Sa

ne, Confefforis tui at-

gloriofus Pontifex Sta-

qiis; i

nislaus gladiis impiorum

que Pontificis meritis ad-

um li

occubuit : przeíta quefu-

juvemur : ut ficut te in il-

mus ; ut omnes, qui ejus

p p

lo mirabilem przdicamus,

r Donrs

implorant auxilium, peti-

ita in nos mifericordem

tionis fue falutarem con-

fuiffe

gloriemur,

Per

1

m

fequantur effectum.

Per

Dominum.

"

Tonms z

4

j

D]

Dominum noftrum Jefum

Pro commemoratione SS.

jl

Chriftum.

Gordiani E$ Epimachi Mare

u

Dram.

DIE VIIL. MAJI.

m

Oratio.

,j D

In Apparitione S. Micha-

m'ii.

&is Archang. Dupl.

a, quzfumus omnipo«

mai.

i T

^. tens Deus : ut qui be-

Officivm fit ut in ejus De-

atorum martyrum tuorum

lnïervenüs:f

dieatione menf. Septembris die

Gordiani & Epimachi fo-

Xxix. fed im fime Antiphbona-

lemnia colimus , eorum

fs u5j

jinis, &

THW.,

. 6 B« brev. temp.

apud te interceffionibus

ye g

Pafchali additur. Aleluja.

adjuvemur.

Per Domi-

PT

Rbj non eff.

num.

Untio-

DIE IX. MAJI.

DIE XII. MAJI,

In Fefto S. Gregorii INa-

r

In Feíto SS. INerei, Achit-

nüiäuemm.ï-

zianzeni Epifcopi &

lei. & Domitille virginis,

li

yi

Conf. Dupl,

stque Pancratii mart,

i bnæü

44 Moagnificat in utrisque

Vefperis.

Semidupl.

j a

Oratio.

dl f

4ntips. O Do&or opti-

tertis **

The. 1X.

empernosDomine mar-

Oratio. Deus, qui popu-

N

tyrum tuorum lNerei;

Ditrllm'

lo tuo. xx.

y

C

Achilei , Domitille at-

[j

ue Pancratii foveat , qug-

)

* HU^

DIE X. MAJI

umus, beata folemnitas j

In Fefto S. Antonini E--

& tuo dignos reddat ob-

I

piftop| & Confeff.

fequic.

P

er Dominum.

Semidupl.

r

DIE

pxxmn

Felta Maji,

DIE. XIV. MAJI.

Lux & decus Camertium,

| Nobis ref

"Tortore vi&o & judice,

Tacs Deat

Jn Fefto S. Bonifacii Mare

Nm a

tyris, Simplex.

Latus triumphum conci-

nit

nem

Qratio;

Annis puer, polt, vin-

Syique

cula,

'toqie G

EE

uzfumus omnipo-

Poft carceres, poft verbera,

hbitatis

. tens Deus : ut qui be-

Longa fame frementibus

dqus f

ati. Bonifacii martyris tui

AYit 1

folemnia colimus ;

ejus

Cibus datur leonibus.

Sed ejus innocentiz ,

qos nxi

apud te interceffionibus

Parcit leonum immanitas,

13 m

adjuvemur, . Per Domi-

Pedesque lambunt Marty-

Nuxc A

num.

ficey

ris ,

lo vot

DIE XVI. MAJL -

Tra famísque immemores.

Verfo deorfüm vertice

*Al repg

fh Fefto S. Joannis Né:

Haurire fumum cogitur,

RUT

pom. mart. pag. 169.

Coftas utrimque & vifcera

3 ns D

"fa.

DIE XVII. MAJI.

Succenfa lampas uftulat.

Sit laus Patri, fit Filio,

" t orere

Ín Fefto S. Ubaldi Epifc,

"Tibique, fan&e Spiritus :

MTOb p

& Confeff. Semid.

Da per preces Venantii

Oratio.

Beata nobis gaudia.

DOb

Amen.

o

xilium tuum tiobis

Au

Domine, quafümus

Oratio,

l Papæ 6

E

placatus impende ; & in-

eus , qui hunc diem bez-

terceffione . beati. Ubaldi

ti Venantii martyris

f

Confefforis tui atque Pon-

tui triumpho confecrafti :

m qu

tificis contra omnes dia-

boli nequitias dexteram

exaudi preces populi tui;

, üm (|

& praíta; ut qui ejus me

"m p

&i

füper nos tuz propitiati-

onis extende.

rita veneramur, fidei con-

&l

ibl

Per Do-

ftantiam imitemur.

3 h"mlhta

minum.

Dominum.

Xuli (

DIE XVIIL MAJI.

Ád Laudes, L Tymnuse

á mus'ut '

jn Feflo faiai Venantü

Q h T d

mart. Semid.

FOmllrahu

) um er;o&e pulfa Luci-

wpüïemre

Ad Vefperas, Hymnus.,

Diem propinquam nun-

M. artyr

Dei

Venan-

Aj

le

tius,

tiat ,

No-

Fefta Maji.

LXXIUR

s Camei

Nobis refert Venantius

Commem. $. Pudentiana

Lucis beate munera.

o & b

F. zrg.

phum d

Nam criminum caligi-

Oratio. lixau

nem,

Xxiv.

?i DOS. pag.

Stygisque no&tem depulit,

i, p

DIE XX. MAJI.

Veroque cives lumine

Divinitatis imbuit.

In Fefto S. BernardiniSe-

f,es,poüïüïf-

Aquis facri Baptismatis

e I

Luftravit ille patriam :

nenfis Conf. Semid; .

i ls

Oratio.

uos tinxit unda milites,

s nnoct

In aftra mifit Martyres.

[)omine fefu, qui B. Ber-

mum n

Nunc Angelorum par-

nardino Confeffori tuo

hbt

ticeps

eximium fandi Nominis

Adeíto votis füpplicum:

tui amorem tribuifli : ejus,

ve ia*

Procul repelle crimina ,

quafumus, meritis & in-

dem Y

ere.

imum E

Tuumque lumen i

terceffione, fpiritum nobis

Sit laus Patri, fit

F

lio,

tue dilechonis benignus

a

"Tibique fan&e Spiritus :

infunde. Qui vivis ... in

p ub

enantii

p i

a per preces

unitate ejusdem Spiritus.

Beata nobis gaudia, Amen.

bt ?P"

DIE XXV. MAJI.

us M

DIE XIX. MAJI.

Ín Fefto S; Gregorii Se

j g

In Fefto S, Petri Ccelefii-

ptimi Papz, & Conf,

ni Pape & Confeff.

uplexi

'Duplex.

01

il

Or ätiOa'

Oratio.;

jj

iyeus in te fperantiumn

a r

eus, qui beatum Pe-

^ fortitudo, qui beatum

?V

trum Coleftinum ad

o

Gregorium Confefforem

u p

fummi Pontificatus. api-

tuum atque Pontificem ,

i g

j u

cem füblimafli , quique il-

pro tuenda Ecclefiz liber-

4l

f

lum humilitati poftpone-

tate virtute conflantie ro-

d

re docuifti : concede pro-

borafli : da nobis ejus ex-

n

pitius ; ut ejus exemplo

emplo , & interceffione,

cun&a mundi defpicere , &

omnia adverfantia fortiter

"

ernn»

ad promitTa humilibus pra-

fuperare. Per Dominum.

q Pu]ü

mia pervenire feliciter me-

Et fit commemoratio S.

reamur.

Per Dominum

ürbani Pape 6&$ Martyris.

noltrum.

Simpl.

pm

quam

QOratios

M

LXXIV

Fefta Maji.

Oratio.

te veneramur , puritate &

DIl

charitate imitemur.

Per

; hF?

a, quefumus omnipo-

Dominum noftrum Jefum

tens Deus: ut, qui

Chriftum.

& Co

beati Urbani martyris tui

(

atque Pontificis folemnia

Deinde fit commem. S. jo-

annis Pape , 6 Mart. Sim-

j

colimus , ejus apud te in-

plex-

Rtur

terceffionibus adjuvemur.

' Oratio. Deus , qui nos,

m atqu

Per Dominum noflrum.

Pdg. VIIe

Md

DIE XXVI. MAJI.

m effe

DIE XXX. MAJI.

f::gle[ïam |

In Fefto S. Philippi Nerii

Conf. Dupl.

S. Felicis Pape & Mart.

*Itecunda

Simplex.

AUS; (

Oratio.

Ils me

Oratio, Ynfirmitatem. .

D eus

,qui beatum Philip-

Vi

W&O e

pum

Confefforem tu-

:dNVante [)

um Sancdorum

tuorum

DIE XXXI. MAJI.

li, PCI' I

gloria fublimafli : conce-

$. Petronille Virg. Sim-

DN

de propitius ; ut cujus fo-

plex,

lemnitate letamur, ejus

Oratio. E-xaudi nos Deuse

ts g

virtutum proficiamus ex-

liitn

*emplo.

Per Dominum.

de Communi Virg. XXIV.

Cemmem. S. Eleutberiz Pa-

o o 3C o

Q

L I,

& & martyr.

DIE II. JUNII.

Oratio. Infirmitatem. p.

mine, f

NI

Ss. Marcellini, Petri, af*

5'-14"],1 fün

que Erafmi Martyr.

Etü.m"i ftn

DIE. XX VII.MAJI.

Simplex.

-^ Quor

In Fefto S. Marie Mag-

Oratio.

Pittion:

dalene de Pazzis Virg.

eus, qui nos anfiua be»

A. D.

atorum Martyrum t

Semiduplex.

DIEX

Oratio.

orum Marcellini, Petri;

atque Erafmi folemnitate

Qoy

letificas : pr&íta queür

) us virginitatis amator,

flüæ Sco.t

ii

— ^qui beatam Mariam

mus ; ut quorum gaude-

Magdalenam virginem tuo

mus me

ritis, accendamur

Q

ámore füccenfam , ecelelti-

exemplis

. Per Dominum

bus donis décorafti: da,

noflrum

Jefüm Chriftum

Dm*z Q

Filium tuum.

: gam&m

ut quam feítivà celebrita-

DIE

|

RT

Pl'efta

]unii.

LXXV

, pur

DIE, VI. JUNII. -

res charitate mirabilem e£-

emu. t

In Fefto S. Norbetti Ep.

fecifli : da; ut ejus inter-

mj

& Conf, Duplex.

ceffione & exemplo, tua

in cordibus noflris- chari-

M

Qratio.

tas jugiter augeatur. Per

