44 Vefferas.

Patri , fimulque Filio,

yiis £^

"Fibique fan&e Spiritus,

p

"ntipb. Stetit Angelusï

& veliquis de Laudibus.

Sicut fuit, fit jugiter

j

[j 3

S&clum per omne gloria;

3.

u

P/zi». Dixit Domiqus.

Amen.

eum. reliquis. Y91,

Y. Stetit Angelus juxta

& pu*

aram templi.

,*

- capïtuluma APOCo !o

5 Habens thuribulum.

Jeru.

S ignificavit Deus que

aureum in manu füua.

fator

oportet fieri citó, lo-

Ad Magnifcat.

quens per Angelum fuum

4ntiph. Dum facrum

d "

fervo fuo Toanni , qui te-

myfterium cerneret Joan-

pa:

imonium perhibuit ver-

nes, Archangelus Michael

n

)IU

bo: Dei, & teftimonium

tuba cecinit.

Iegnofce;:

[j

Jefuü Chrifüi

» quacumque

Domine Deus nofter , qui

ihmus' /

vidit,

aperia

j

g

. &eg

[

Óf

CXXVII

Fefta Septembtis;

aperis librum & folvis fi-

Hymnus,

Ti u

findi

gnacula ejus, Alleluja.

Chrifte, fan&orum decus

*

Oratio,-

Angelorum,

Spiits, c

Gentis humanz Sator, &

Qrnom

eus, qui miro ordine

Glo:

Redemptor,

i

Angelorum minifteria,

Coelitum nobis t;ibuas be-

T. Stetit

hominumque

-difpenfas :

atas

concede propitius ; ut à

Scandere fedes.

t temp

quibus tibi miniftrantibus

3 Hibe

Angelus pacis Michaél

ram jn 1

jn cclo femper affiftitur,

in ades

ab his in terra vita noítra

Coelitus noflras veniat, fe-

Ál Bi

muniatur.

Per Domi-

rena&

Ahip). F

num.

Bümin c

Au&or ut pacis lacrymo-

1 ommit

Ad Laudes, & per Horas;

fain orcum

Áichael ]

Antiphona.

Bella releget.

^ & fed

Angelus fortis Gabriel,

n

& tetit Angelus juxta aram

ut hoftes

templi habens thuribu-

Pellat antiquos, & amica

4l 1

'dum aureum in manu fuüa,

- ZAptipb. Dum praliare-

celo,

hïl.lwplh "

Que triumphator ftatuit

Upit, $i

tur Michael Archangelus

per orbem

'*um dracone, audita eít

'Temp

la revifat.-

l. bt. Ste

vox dicentium : Salus Deo

Ancelus noflrz medicus

ER

nofiro, Alleluja.

1

falutis

Qd

,.ï"!ü- h

"ntiph. Archangele Mi-

Adfit & cclo Raphael , ut

chaél, conftitui te princi-

omnes

CaP'Mum.

pem füper.omnes animas

Sanet egrotos, dubiosque

&W.l Y

füfcipiendas,

vite

Antiph. Angeli Domini

Dirieat aQus.

Tüth g

Dominum benedicite in

Virgo

ux pacis,

[2

Ju. hr

eternum,

1 & nr

nitrixque lucis,

Antiph. Angeli, Archan-

Et facer nobis Chorus An-

T

"U5 eon,

geli, Throni, & Domina-

elorum

1YOe n

tiones, Principatus, & Po-

&i

teílates , Virtutes coelo-

Semper affilat, fimul &

! Afte

rum, laudate Dominum

micantis

R egia cceli.

de celis, Alleluja.

Praitet hoc no

bis Dei-

4l N

Capitulum. Significavit

)

*. hn

Deus. cxxvir.

tas þeata :

atris

N

Fefta Septembris.

Cxxix

Itj

Patris, ac INati, pariterque

fané&ti

Capitulum. Apoc. 15.

onm d

Spiritus, cujus refonat per

FaBum eft prelium ma-

n

omnem

num in colo

Mi-

àto t

Gloria mundum.

chael & Angeli ejus pre-

!

Amen.

Jis t

ia

j

liabantur cum dracone, &

Y. Stetit Angelus j uxta

draco pugnabat, & angeli

aram templi.

ejus: & non pravaluerunt,

Jee f

B. Habens thuribulum

neque locus inventus elt

p Y

aureum in manu füa,

eorum ampliüs in coelo.

j

d Beneditius.

R. br. In confpe&u An-

ris Vah

Antiph. Fa&um eft fi-

elorum. rvirm.

lentium in ccelo , dum dra-

. Adorate Deum,

piis u

co committeret bellum:

R. Omnes Angeli ejus.

lul

& Michaél pugnavit cum

In 2. Vefp. Antiph. Stetit

gt

€o, & fecit vi&toriam ,

Ang

elus, cumr reliq. de Lau-

(rt$ u

Alleluja.

dibus,

Jits

d Tertiam.

P/zIm, Dixit Dominus.

Antiph. Dum praliare-

Q

tur.

cum veliquis. Y9Y. &f loc, ult.

P/zhm. Confitebor tibi

nphawf ;

Capit. Significavit. rvn.

Domine. pag. cxvn.

u

Vx. br. Stetit Angelus.

Capit. Significavit.

d Sextam.

Hymnus. "Te fplendor,

1 "i

srlonïl n

chael

"ntipb. Archangele Mi-

ut fupra in 1. Vefp.

!

. In confpedu Ange-

j

gl

Capitulum. Apoc. s.

lorum pfallam tibi, Deus

meus,

p

Dudivi vocem Angelo-

E. Adorabo ad templum

"

rum multorum in cir-

fan&áum tuum, & confite-

p

cuitu. throni,. & anima-

bor nomini tuo.

pur P^

lium, & feniorum : & erat

4Ad Magnzficat. ,

numerus eorum millia mil-

Antipb. Princeps glorio-

gqllö

J

1]

(

lium, voce magna dicen-

tium : Salus Deo noftlro.

fiffime, Michael Archan-

ele , efto memor noflri:

?[W» L

B br. Afcendit fumus.

;

ic, & ubique femper pre-

LVII.

care pro nobisFilium Dei,

'4d Nenam.

Alleluja, Alleluja. .

:ia Wüg- '

Id

Antips. Angeli, Arch-

angeli,

a j

EecA4

DIÉ

CXXX

Fefta O&obris;

DIE XXX. SEPTEMB.

ría fan&tiffimo ï')eatæ Ma-

(

rig Virginis Rofario re-

1n. Fefto fan&i Hieronymi

colentes, & imitemur quod

[as, q

Presb. Conf. & Eccl,

continent , & quod promit-

findor

Doà&., Dupl. min.

tunt, aflequamur.

Per

timm P|

ld

eumdem Dominum.

T Cs ,

agnifrcat ip utrisque

iumobis 1

Wp. Antip.. O Do&or

DIE I. OCTOBRIS.

Optime. XxIX.

ftüne de

Orátios

Tn Fefto S. Remigii Epi-

jutre,

copi & Conf. Semid,

Deus , qui Ecclefie tue

ad libitum.

DIE VI(

in exponendis facris

iM

Scripturis beatum. Hiero-

Oratio,

ff

nymum Confellorem tu-

Da, quaefumus omnipo-

(

um, Do&orem maximum,

tens Deus , ut beati Re-

providere dignatus es: pre-

mieii Confefforis tui at-

Sin(!ä B;'m

1ta quefumus; ut ejus fuf-

que Pontificis veneranda

vunstui,w

fragantibus meritis, quod

folemnitas ,, & . devotio-

DI

ore fimul & opere docuit,

nem nobis augeat, & fa-

Wet: q

te adjuvante , exercere va-

]utem.

Per Dominum.

A um

leamus. Per Dominum,

ittdp g

DiE IV. OCTOBRI.

n 3. Vefp. fit commem. $,

Wertgs

Remigii,ut infra.

InFefto S. Franéifci Cote

Bu dellx

4 eQpe o Qoono x od boenoQos

fcf, Duplex.

QOnferun

iDOMINICA PRIMA

t

Oratio,

. OCTOBRIS,

D eus, qui Ecclefiam tu-

DIEVH

Tn folemnitate SS, R ofa-

am beati Francifci me

Mlag

t B. M. V. Duplex

;

majus,

ritis , fetu novz prolis

amplificas : tribue nobis

Gmnia ut faprà pag, YÓA.

ex ejus imitatione terrena

Oratio.

defpicere, & cceleftium do-

E!aud

norum femper participati-

]yeus, cujus Unigenitus;

one gaudere, PerDom:

ls

lu

per Vitam, Mortem ,

num,

[

Ti «

& Refürre&ionem fuam,

nobis falutis eterne pra-

DIE V. OCTOBRIS.

MM

inia comparavit : concede

SS, Placidi & fociorum

T jl

üDm

Martyr. Simpl.

L

qguafumus, ut hac myiïfe-

: Oratio;

OCEXXI

Fe&a O&obiis;

im Bem l

Oratio.

Sergii , Baechi, Marcelli , $

us A:

Apuleji , de Communi plurims

Vamtemutg

Deus, qui nos eoncedis

Mart.

ugoipne

fan&dorum . martyrum

Oratio,

qums. ]

tuorum Placidi & íocio-

Dorinus

rum ejus, natalitia colere:

'S an&orum martyrum tu-

da-nobis in zterna beati-

orum mnos

omine,

QCQl

tudine de eofum focietate

Sergii, Bacchi, Marcelh

$, Rn

gaudere. Per Dominum.

& Apuleji , beata merita

Conf. s

profequantur : & tuo fem-

Tibitum

DIE VI. OCTOBRIS.

pet faciant amore ferven-

In Fefto S. Brunonis Con«

tes.

Per Dominum no-

Ortit

fefE. Duplex.

ftrum.

füms (f

,Oratio,

DIE VIII. oCTOBms.

eus,i lu

pfelfons t

S2nài Brunonis Confef-

In Fefto S. Bireitte vi-

ficis Yf

foris tui, quefümus Do-

duz, Duplex.

& g

mine, interceffionibus ad-

h

Oratio.

g Qupe

i

juvemur : ut qui majeíta-

) Don

tem tuam graviter delin-

omine Deus noüer, qui

quendo offendimus, ejus

— beate Dirgitte per Fi-

p

meritis & precibus noftro-

lium tuum unigenitum fe-

rum delidtorum . veniam

Fndtl

creta cceleftia reyelafti : ip-

? Dl

confequamur,

Per Do-

jus pia interceffone da

minum, .

nobis famulis tuis, in re-

velatione fempiternz elo-

D[iïl'm

DIE VII. OCTOBRIS.

j p

rie tue gaudere lxtantes.

S. Marci Pap. & Conf,

Per eumdem Dominum.

j od

. Siimplex,

u

DIE IX. OCTOBRIS,

I

à

Oratio,

jl

In Fefto SS. Mart. Diony-

Exaüdi Domine -preces

fi, Ruftici & Eleu-

& cæ]üf [vj':

noftras , & interveni-

»

. therii. Semid,

a

UM

ente beato Marco Con-

[

À

Oratio.

effore tuo atque Ponti-

fice , indulgentiam nobis

eus, qui hodierma die

g

tribue placatus, & pacem.

beatum — Dionyfium

er Dominum noftrum.

martyrem

tuum

atque

g P

f nf

- Bt fit. Commem. SS. Mart. Pontificem v.irtute CO.

?

ie)

s

aile

Cxxxtt

F'eita. O&obris.

flantis in paffione robo-

deficere: ad amorem tuum

Á

yafli: quique illi ad prz-

nos mifericorditer per San-

dicandum Gentibus glo-

&orum tuorum exempla

; hii

1jiam tuam Ruflicum &

reltaura.

Per Dominum

Tl dcip

noftrum.

t Do

Xeutherium fociare dig-

tribue nobis

It

matus es

DIE XV. OCTOBR.

uzfümus, eorum imita-

tione pro amore tuo pro-

Ín Fefto fan&s Therefie

[rudi :

fpera mundi defpicere, &

irg. Dupl.

ling :

nulla ejus adverfa formi-

In utrifque Vefperis

Laudibus.

í

bhata"]

dare. . Per Do'mipum.

te felliy

DIE X. OCTOBRIS.

Hymnus,

H eeleff

In F'efto S. Francifci Bor-

joulo m

Reï

s fuperni nuntia

;voti 0 m:s

ig Confeff, ut fupra

omum paternam de-

& D]

pag.232.& feq.

feris ,

'T'erri$ "Therefa barbaris

D)

DIE XIII. OCTOBR.

Chriftum datura, aut fan-

Yn Fefto fànài Eduardj

uinem 5

:

l5 )

onf, Semid:

Sed 'Te manet fuavior

Ts

ii

le Hymno Vefp. mut.etur

Mors, pena pofct dul-

5

Éertzus « fz/crjits;

cior:

Divini amoris cufpide

JX

Oratio,

n vulnus i&a concides.

T) eus, qui beatum Re-

O charitatis viétima!

em Eduardum Con-

'Tucorda noftra concrema,

fefforem tuum eternitatis

loria coronalti : fac nos,

"Tibique gentes creditas

Averni ab igne libera.

l Yi

quafümus, ita eum vene-

Sit laus Patri cum Filio,

[

xari in térris, ut cum eo

Et Spiritu Paraclito,

regnare poffimus in coelis,

'Tibique fanàa '"Frinitas, -

fï"üux t

Per Dominum.

Nunc; & per omne f&ct-

iil q

culum , ÀÁmen.

mmmm

DIE XIV. OCTOBRIS:

X. Specie tua, & pül-

Mi

üit,

In Fefte S. Catlifti Papz

chritudine tua.

Ünorew

& Mart. iSemid.

E

mmum,

Intende, profperé

Oratio.

procede , & regna.

W y

T eus, qui nos confpicis

nïsüo,

-ex noflr infirmitate

Ad

i

Fefta O&obris;

CXXXlü

ftoren t

Ü ol

Ad Mdgmfmh

Oratio,

.Antiph. V eni fponfaChri-

D)eus, qui beatum Pe-

T Itj

i, accipe coronam , quam

x Don

tibi Dominus przparavit

trum Confefforem tu-

in a&ternum,

um .admirabilis . peeniten-

tie & Altiffime contem-

o

Qrastios

plationis munere illuftra-

h T

re dignatus es: da nobis,

Exaudi nos, Deus falu-

Dui

taris nofter : ut ficut

quafumus , ut ejus fuffra-

äug (IM

antibus meritis, carne

debeatz Therefiz Virginis

mortificati , facilius ccle-

tue feflivitate gaudemus;

ftia capiamus. Per Domi-

t

ita cedleflis ejus do&rine

nuüm.

pabulo nutriamur, & pie

yj i 1

devotionis erudiamur affe-

DIE XX. OCTOBR..

&u.

Per Dominum.

E pim 4

In F'efto S. Hedwigis Vi-

DIE XVII. OCTOBR.

duz.

Semiduplex,

j ial

alias 17. hujus,

In Soc. Dies O&sva S.

ïura, gj

"Francifci Borgiz. de S,

Omnia de Communi mee

" f

ledwige infra die

Virg. 2ec Mart. xxvi.

, p*

29. hujus,

Oratio.

DIÉ XVIII. OCTOBR.

n

D eus, qui beatam Hed-:

g

InFefto S, Lucz Evange-

wigem à feculi poms

I)

vidum:

liftz. Duplex.

pa ad humilem tus crucis

fequelam toto corde tran-

at

d

Q

Qratio,

j d

fire docuifti : concede, ut

s lr

[ nterveniat pro nobis,

ejus meritis & exemplo

quafimus

Domine,

difcamus perituras mundi

At lm,

fan&us tuus Lucas E»van-

calcare delicias, & in am-

'[ J

elifta: qui crucis morti-

plexu tu& crucis omnia

d

f

à

nobis adverfantia fuperare.

i Om«e

cationem jugiter in füo

m

corpore, pro tui nominis

Qui vivis.

tuhä

honore portavit.' Per Do-

DIE XXI. OCTOBR. .

1

minum.

Ín Fefto $, Urfulz & So»

, P

DIE XIX. OCTOBRIS.

Ciarum,

upl. in So-

egm.

ciet, ut fupra 293.

In Fefto S. Petri de Alcan-

tara Conf. Dupl.

Commem. S. Hilarioni: Ab-

et.

Qratidi

EXXXIV

Fetta O&obris.

Oratic. lnterceffio. xxr.

Omne nefas inimici,

dii

Mundo. corde, & o

ls2l T

DIE XXIV. OCTOBR.

ore :

(rc

In Fefto fan&i Raphatlis

am &

Paradifo redde tuo

lt &b f&

Archangeli. Dupl.

INos fola clementia.

ditip)

44 . Vefperas.

Gloriam Patri melodis

h Tob

Antipb. Miilus eft An-

Perfonemus vocibus:

Gloriam Chrifto canamus;

[

&n i,

gelus Raphael. ewm reliq.

de Latud.

Gloriam Paraclito :

A»W.

P/zlm. Dixit Dominus.

Qui trinus & unus Deus

Ql

eum reliq. 191.

Extat ante fzecula, Amen,

us v

Y. Stetit Argelus juxta

Capitulum. Tobis 1s5

üi ii

uando orabas cum 1a-

aram templi.

ftm mf

R. ldabens thuribulum

hi,

crymis , & fepeliebas

aureum in mantu fua.

It nere

mortuos, & derelinquebas

d Magnifcat.

dicite, & (

prandium tuum, & mor-

wntiph. Ego fum Ra-

Ui (

tuos abfcondebas per diem.

phaél Angelus, qui aflo

Vfnri,

in domo tua , & node fe-

ante Dominum : vos au-

peliebas eos, ego obtuli

tem. benedicite Deum, &

orationem tuam Domino.

narrate ommnia mirabilia

lrll.

ejus.

ul

: Hymnus;

Or 3&00

ltlr hi

VT*ibi Chrifie -fpléndor

Au&or,

Patris,

jeus, qui beatum R4-

006 fj

Vita , virtus cordium :

phaélem Archangelum

l

In confpe&u Angelorum

'Tobie famulo tuo comi-

tem dedifli in via : come

Sen

Votis, voce pfallimus :

cede nobis famulis tuis;

r

Alternantes concrepando

Cutn

Melos damus vocibus.

ut ejusdem femper prote-

Mxtte

dei

Collaudamus veneran-

gamur cuftodia, & muni-

V'omn

tes ,

amur auxilio.

Per Do«

W g

Omnes coli principes,

minum,

n

(s

Sed precipué fidelem

Ad Laudes, & per Ho-

Medicum, & comitem

ras, Antiph.

ii

D

Raphaélem, in virtute

Alhgantem demonem.

Miiffus eft Angelus Ra-

]

U

Quo cuftode procul pel-

phaél ad 'Tobiam

Dor

aram, ut curaret €os.

Rex Cïxr,iüe piiüïxüc?

Feila O&obris;

CXXXV

Ti

: dMntiph. Ingreffus Ange- Semper affüiftat, fimul &

k &q

jus ad 'T'obiam, falutavit

beata

eum, & dixit: Gaudium

Concio tota.

[e u)

fit tibi femper.

Praftet hoc nobis Dei.

tas beata

ii

Antiph. V'orti animo

Pir mdd

ello 'T'obias , in proximo

Patris , ac INati; pariterque

vods

enim eft, ut à Deo cure-

ris.

Spiritus , cujus reboat in

Oomnx

miloczuni

"3

Yadito.

"ntiph. Benedicite De-

— Gloria mundo

X um d

um celi, & coram om-

men.

fibus viventibus confite-

fecu

V.. In confpedu Ange-

'An'geius )

mini illi, quia fecit vobi-

lorum pfalam tibi Deus

fcum mifericordiam fuam.

meus,

«ntiph. Pax vobis, no-

E. Adorabo ad tem-

1's f

lite timere: Deum bene-

mant (

plum fandum tuum , &

dicite, & cantate illi.

confitebor nomini tuo.

WM.

Capitul. Quando orabas,

"d Beneditius.

j im )

J

l

, qlll i

ut fupra.

4ntiph. Koo fum Ra-

jm.

phael Angelus, qui aíto

Hymnus;

ante Dominum : vos au-

j Dor?

Chrii'te

, fan&orum decus

n Duo^

tem benedicite Deum , &

Angelorum,

Dàrrate omnia mirabilia

Re&or humani generis, &

ejus, alleluja.

7)

Au&or,

Oratio ut fupra.,

INobis facratum tribue be-

d Tertiam, Antiph.

iugnus

Ingreffus Angelus.:

d

Scandere celum.

Czpit. Quan

j u

o orabasg

j "n j

. Angelum nobis Medi-

ut fapra.

cum falutis -

& br. Stetit Angelus,

me1th [/4

Mitte de colis Raphatl,

Wt füpra. LVL

empt

ut omnes

d Sextam.

dii

MA

Sanet wgrotos pariterque

Aptiph. Forti animp,

noitros.

Dirigat a&us.

Capitulum, "T'ob. 13«

g

" HincDei noftri genitrix

fjt nuhc mifit me Domi-

nhph.

Maria,

minus ut curarem te,

Totus & nobis chorus

& Saram uxorem filii tui

d

o

Angelorum

à damonio liberarem.Ege

enim

d Ü

Inr

eXXXV1

!

Fefta Ocobris,

enim fum Raphael Ange-

fanthi & Darie, quafu-

At glo

lus, unus ex feptem , qui

mus, adfit nobis oratio ;

Á profí

altamus ante Dominum.

ut, quos veneramur obfe-

& edleb

R. br. Afcendit fumus.

quio, eorum pium jugiter

't Dom

«t füpra. XV1.

experiamur auxilium. Per

Ad Nenam.

Dominum noftrum.

DL XX

4ntiph. Pax vobis.

DIE XXVI. OCTOBR.

bfefe

Capiftlum. Tob. 12.

S. Evarifti Pape & Mart.

bji

"'empus eft, ut revertar

Simplex.

ad eum, qui me mifit:

Oratio. Infirmitatem no-

:

vos autem benedicite De-

rame. vilt,

um, & narrate omnia mi-

!

fs qi

DIE XXVII. OCTOB.

Vuti ]

rabilia .ejus.

Eünim F

B. br. In confpe&u. «t

In Vigilia SS. Apoftolor;

Ym t

f'prá. vvu.

$1monis & Judz.

témp,

In 3. Vefperis , Antiph.

Miífus eft Angelus. ew»

*Qratio,

At i

reliquis de Laudibus.

^toncede, quefumus om-

fv inte

nipotens. Deus : ut fi-

Vttrenm

Pfalm. Dixit Dominus.

"t

eum reliquis de Dominica. &

cut Apoftolorum tuorum

h lg,

Jeco ultimzi.

Simonis & Judz gloriofa

htg, 55

Pf/zim.Confitebor. cxvir.

natalitia prevenimus ; fic

Capitulum , Hymz. 65

D

ad tua beneficia prome-

ut in primis Vefp.

renda , majeftatem tuam

ro nobis ipfi preveniant.

Omäe

Ad Magnifeat.

er Dominum.

Ri

"ntipb. Princeps glorio-

m

fifüime, Raphaél Archan-

l'æV(.enim

ele, efto memor noftri;

DIE XXVIII OCTOE.

lemma t

ic, & ubique femper pre-

care pro nobis Filium Dei,

Tn Fefto SS.ApoRoIo;um

ill(]a pmf

Simonis, & Juda.

Omy

Alleluja, Alleluja.

Duplex.

DIE XXV. OCTOBR.

Oratio,

WLx

Ss. IMiart, Cheyfanthi , &

D

eus, qui nos per bez

à M é

, Dariz. Simplex.

tos Apoítolos tuos Si-

Oratio.

monem & judam ad agn.i-

mm,Du

eatorum martyrum tuo-

tionem tui nominis vent-

4ij

re tribuifli : da nobis eo-

hi

ruim, Domine, Chry-

rum

L

GXXXV1i

Fefta O&obris,

i,

rum gloriam fempiternam

P/alm. Dixit Dominus.

oois n

& proficiendo - celebrare ,

vimir 0

€um reliq. 191.

Per Dóminum.

& celebrando proficere.

Capitulum. Apoc. 2,

pin j

ce ego Joannes vidi at-

um

E

olrum.

DIE XXXI. OCTOBR.

terum Angelum afcen-

dentem ab ortu folis, ha«

dU

Ia Fefto S. Wolfzangi

bentem fignum Dei vivi:

Epifc. Confeit

& clamavit voce magna

hd

quatuor Angelis, quibus-

| ch.

R

.. Dupt.

datum eíl nocere terre &

m

Kratio.

eus, qui nobis aterne

mari, dicens: nolite noce-

falutis Beatum W olff-

re terrz & mari, neque ar-

[

boribus, quoadufque figne-

gangum Epifcopum, Mi-

mus fervos Dei noftri in

$ At

nifÀrum tribuift : prefta

frontibus. eorum.

quafumus, ut quem Do-

& u

&orem vite habuimus in

Hymnus,.

lfs

terris , intercefforem habe-

re mereamur in ceelis. Per

Placare Chrifte, fervulis,

yefums f

uibus Patris clemen-

Dat

Dominum.

tiam

p 96

In Laud. Commem. Vigi-

'Tue ad 'Tribunal

ratia

Tie p8

lia 00. SS.

E

atrona Virgo poltulat.

^

evgümlls D

Oratio,.

ia r

L

.Et vos beata, per no-

vem

um

D

omine Deus nofler,

)H Prævenï'-'

multi

T

plica füper nos

Diftin&a gyros, Agmina,

It

gratiam tuam : & quorum

Antiqua cum prafentibus,

prevenimus gloriofa fo-

Futura damna pellite.

j

lemnia, tribue fubfequi in

Apoftoli cum Vatibus,

fanc&ta profeffione letitiam.

Apud feverum Judicem,

Apono[' j

Per Dominum.

Veris reorum flétibus

!

&

MP i i od t sto i g

Expofcite indulgentiam.

j

Vos purpuratii Marty«

DIE 1. NOVEMBRIS.

pyes

( M

Ta Fefto omnium San&to«

w

Vos candidati pramio

flols ti

rum, Dupl. 1. Claff,

Confeffionis , exules

Ad Vefperas,

Vocate nos in patriam.

ydum 1

Antiph.

Vidi

turbam

Chorea cafta Virginur

loml]]lï

magnam.'cum reliqe de Lau-

Et quos eremus incolas

TU

dibus.

.A rans-

&€XXXVIII

Feíta INoverbtris.

Don f

'Transmifit aftris, Ceti-

bis

tue propitiationis

tum

abundantiam , multiplica-

Yos]

Pirumg

Lécate nos in fedibus.

tis intercefforibus largia-

Cnon Y

- Auferte gentem perfi-

ris,

Per Dominum.

:dam

Trezmin

Credentium de finibus,

Ad Laudes, & per Hotaá,

Wt

.. Antiphona:

Vomiqu

Ut unus omnes unicum

Ovile nos Paftor regat,

Widi turbam magnam;

(m cat

- Deo Patri fit gloria,

quam dinumerare ne-

lus ;

Tum,

Watoque Patris unico ,

mo poterat, ex omnibus

(ohors

San&o fimul Paraclito,

Gentibus ;

ftántes axïtf:

In fempiterna fecula,

thronum.

tjrum

Amen.

Antiph. Et omnes At-

Is $

Tis,

i. L&tamini in Domi-

geli flabant in circuitu

no, & exultate jufti.

throni , & ceciderunt in

l Viin

g, Et gloriamini om-

confpe&u throni in facies

Ml

fuas, & adoraverunt Deum.

Qllicum(

nes re&i corde.

T

"d Magnifiat.

ntiph. Redemifli nos

Aniiph. Angeli, Arch-

Domine Deus in fangui-

h Tif à

ne tuo ex omni tribu, &

At vo

argeli, Fhroni, & Domi-

don

nationes , Principatus &

lingua, & populo, & na-

Poteftates, Virtutes coelo-

tione, & fecifti nos Deo

It ;

yum , Cherubim atque Se-

noflro regnum.

lo

Antipb." Benedicite Do-

DEO Atm

rxaphim , Patriarche & Pro-

minum omnes eledi ejus,

W fi

i

phete , fan&i legis Do-

l

&ores, Apoftoli, omnes

agite dies latitiz, & con-

&cilon

Chrfti Martyres ,. fan&ti

fitemini illi.

Àm

"Antiph. Fiymnus omni-

Y.day

Confeffores, Virgines Do-

tlori

mini, Anachoritz, San&i-

bus San&is ejus , filiis Is

k

que omnes intercedite pro

rael ,

opulo appropiun-

lo

quanti fibi : gloria hec e

lts fs

nobis,

omnibus Sanctis ejus.

4i|

Otratió;

Capit. Ecce ego joan

Áj

mnipotens fempiterne

nes. wf f/upra. CXXKVIM. .

uüül()m

Deus,qui nos omnium

-

|

RY

San&aorum tuorum meri-

Hymnus;

]

l ts M

2

lutis xternze Dator,

ta fub una tribuifli cele-

3

Ws hud(

britate venerari

quafü-

Jefüu redemptor fübv ení:

EM

mus, ut defideratam no-

Virgo Parens clementiæ

ona

Fefta Novembris,

CXXXIX

Dona falutem fervulis.

ce confitentur

yoplia

!]

?

unanimes,

, ml

Vos Angelorum millia,

beata Trinitas, unus Deus.

b l

Patrumque cctus , agmina

d Tertiam,

Qninm,

Canora Vatum ; vos reis

r //77

zp^. Et omnes An-

Precamini indulgentiam.

geli.

2

at

Baptifta Chrifti przevius,

Caprit.

Ecce egoþ]oannes.

j

Summique ccli Claviger,

378.

Cum cateris Apoftolis

um mi!!lt.

iNexus refolvant crimi-

À. br. Leetamini in Do-

jnurs *

mino , * Et exultate jufti.

N05

num.

Letamini.

. Cohors triumphansMar-

fits £

y. Et gloriamini om-

tyrum,

nes recti corde.

Et exul-

Almus Sacerdotum cho-

tate.

Gloria Patri, La

as

;TUS ,

tamini.

4

x n d

, ealtt

j

Et Virginalis caftitas

Y. Exultent juftiincon-

dyoni 10

INoflros reatus abluant.

fpe&u Dei.

Quicumque in alta fide-

gt ue

rum

titia.

&.. Et deleGentur in 1e-

lmb ?

Regnatis aula Principes,

d Sextam.

s Hf

l

avete' votis füpplicum,

onm

Qui dona coeli flagitant.

4Intiph. Redemifti nos,

oplt

eclt

]

Virtus, honor, laus,

Capitulum. Apoc 7,

[6)

ria,

oft hec vidi

turbam

n

]

D-e.o gll)

atri cum Filio, :

at

magnam, quam dinu-

mäd&m

San&o'fimul Paraclito,

merare nemo poterat , ex

In fzculorum fecula ,

j M

Amen.

omnibus gentibus, & tri-

l

Y. Exultabunt Sanái in

bubus, & populis, & lin-

ys 0U

uis, ftantes ante thronum

j

gloria.

ei, in confpe&u Aeni,

j e]us,

B. Leetabuntur in cubi-

libus fuis.

amicti ftolis albis, & pal-

d Benediias.

ma in manibus eorum.

glonl |

m&ll 1

ntiph. 'Te gloriofus A-

D-. br. Exultent jufli, *

« q

poftolorum chorus, te Pro-

In confpe&u Dei. Exul.

i C^

phetarum laudabilis nume-

tent.

rus, te Martyrum candi-

Y. Et deledentur in lz-

datus laudat-exercitus, te

titia.

In confpe&u. Glo-

r

ria Patri. Exultent.

yu

f'

ozrfnes' San&i & ele&ti vo-

»

T

Y

Rf

X.]u- :

p9

GXLÍ

Fefta INovembris,

—7&. Jufti autem in per-

4Ad Magnificat.

Áinioni

etuum vivent.

Intiph. O quàm glorio-

n Vi

fum eít regnum , in quo

A

g. Et apud Dominum

eft merces eorum.

cum. Chrifto gaudent om-

u te

d Nonam.

nes Sanéi, amidi flolis

Adjuremi

Antiph. Hymnus omni-

albis fequuntur Agnum

Y

bus San&is ejus.

quocumque ierit,

*

Ditlo Benedicamus Do-

Jl VI

Capitulum. Apoc. 7.

Wt

inino, d/eustur

VeAv De-

.

enedí&io, & claritas, &

fnctorums

Ümniu

fapientia, & gratiarum

4j

a&dio, honor, virtus, &

DIE IL. NOVEMBRIS

lg fg

fortitudo Deo noftro, in

Secunda die infra Otfav

Väiacm [/77;

Omnium San&Gorum,

fzcula fieculorum , Amen.

x

i

du (;

& btev. Jufti autem

" Pofl Laudes diei didlo Be

fiedicamus Domino, 4f-

Ü

In Aperp'etuum* vivent, Ju-

luté. incipit Matukzntmi: De-

LT

lïlf Et apud Dominini

funttorum.

Düttns

eft merces eorum.

n per-

DIE IV. NOVEMBR.

glirofos ]

?

etuum. Gloria. [uíti.

: ia qon

W. Exultabunt San&i

In fefto S. Caroli Epifc.&

"Is

n

3Pi(

in oloria.

Conf.Dupl. Oratio.

[

* qte

cclefiam tuani, Dominej

. Latabüntuür in cubi-

Ts, PCI

libus fuis.

?^ fan&i Caroli Confelfo-

h, -

Ad Vefperas.

ris tui atque Pontificis

"Intiph. Niditurbám ma-

"continud protedione cu-

Ítodi : utficut illum Páfto-

h Disy

gnam. cum reliquis de Laue

dibus.

&

ralis folicitudo gloriofum

Pfzlnm. Dixit Dominus.

reddidit ita nos ejus inter-

T Laj

um . reliq. pag» 191« €$ loco

ceffio in tuo feniper faciat

Mm 06&,

ultimi.

amore ferventes.

Per.

P/zim. Credidi. a.

Et fit Commem: 0. 0m.

ln 4

vium Santlorum.

fnes.

Capit, Ecce ego Joan-

ia

Deinde SS, Mart; Vitalis

r

Hymn. Placare. wf fipra

& "Agricoles

4l Hf

i» Y. Vefp.

X. Exultabunt Sanaiin

Oratio,

W 007

u

gloria.

rmfia quefumus omni-

!f

B. Letabuntur in cu-

potens Deus : ut qu!

fan-

Dïum (

bilibus fuis.

L/

4

CXLI

Fella INovenibris.

fan&orum martyrum tuo-

Wïcdt.

Oratio;

qum gïtf

rum Vitalis. & Agricole

um, i

folemnia colimüs, eorum

[) eus, qui nos beati The-

) gaudem r

apud te interceffionibus

odori martyris tui con-

adjuvemur, - Per. Domi-

feffione gloriofa circum-

num

n AE

das & protégis : prefta

: jr

DIE VII NOVEMBR.

nobis; ex ejus imitatione

nedicaou

proficere; & oratione ful-

s T

Septima die infra O&av,

ciri.

Per Dominum.

Omnium Sanc&torum,

DIE X. NOVEMBR.

44 Vefp. Dupl. &$ omniád

QUA.

dicuntur ficut p 1. Vefp. Fe-

Ín Fefto S. Ándree Avel-

je i

Jfi, cum commemor. SS: marts

Jini Conf. Semid.

- Quatuor Coronatorums

T

»

:

De Communi Go

g ii

Oratio;

Pantif.-

nfä]f- naiz*

Domnm

E

Mu

Drafta quzfumus omni-

Ofäüüa

poténs Deus

ut qui

éüs, qui in corde beati

gloriofos Martyres fortes

Andreg Confefforis

yo

1in fua cohfeffioné cognos

tui per arduum . quotidie

u )

vimus, pios apiüd te in ho«

ii virtutibus proficiendi

ÓÍlra interceffione fentia-

) 0*

mus

Per Domirium no-

vVotuni; ádmitabiles ad te

' rulm;W

rum

afcenfiones difpofuifti:con-

(uui 0

cede nobis ipfius meritis

y H

& intercefüione ; ità ejus-

DIE VIIL. NOVEMB.

Yi

In O&ava ómniurmn San«

demi gíáti$ participes fie-

ül]lm;

tij üt perfe&iora femper

T

g

&orum. Dupl,

exequüentes, àd gloric tuz

In Laudibus fit. Comin. SS;

faftigium feliciter perdu-

g 04

Mart. Quatuór Coronat«

camuüur;

Per Dominum

tiO feti

PE'

hoftrum.

2

j

DIE IX. NOVEMBR;

In Dedicat, Bafilice Sal»

Pró cortimiem. SS. Martyr

p

drypbonis, Refpieni; &6 Nym-

T

vatoris, Dupl; min;

SS M j

Ad Vefperas à Capit.omniá

Pbd Viïga .

"t ip Communi Dedic. Ecs

Oratio.

clefie. xxvut.

T'ac fos; quafumus Do-

t

Et fit Commem. émnium;

mine;fanc&orum mar-

uæfllmu)

Santlorum &5 fantlà Theüdori

yPho«

as

Marts

F

tyrgm tuoium 'Fr

z

nis;

Cxrn

T'eíta Novembri::

nis, Refpici, & Nym-

tra omnia adverfa munia-

4

phe femper fella fe&ari:

mur. Per Dominum.

Et fit Commem. S. Andrta

J)f!äfb.

quorum fuffragiis prote-

T.

&ionis tue dona fentia-

zvellini, pofleà $. Menna

b

mus, Per Dominum.

Mart.

Wt

Oratio. Prafta quafümus

DIE XI. NOVEMBR.

omnipotens Deus : ut qui.

4l r«

T Capil

Ín Fefto S. Martini Epifc,

de Communi unius Martyris.

& Conf, Duplex.

VIII.

Wi Conp

4la

L d

44 Vefperas.

Ad Laudes, &

/intzplg

Astiph. Dixerunt difci-

äcr Hons,

Al um

puli. cwz reliq. de Laudibus

Antip

Dfaly,

sefra.

ixerunt difcipuli ad be«

D

atum Martinum : Cur

n relg, ]

P/alm. Dixit Dominus.

i, ]

pum veliq. 191«

nos pater deferis, aut cui

T Dogi

nos defolatos relinquis:

L

Capitulum. Eccli. 44.

Invadent enim gregem tu-

cce Sacerdos magnus.

aces.

AO

um lupi r

b

omine fi ad-

o )Qu

Hymn. Yite Confeffor.

"Intiph.

* üire

. Amavit eum. Ve Com-

huc populo tuo fum ne-

ceffarius , non. recufo la-

W &

enuni Conf. Pontif. XV1,

[

* fnper

Ad Magnificat.

borem, fiat voluntas tua.

Wlma

Antiph. O^ beatum vi-

niiph. O virum incf-

j

rum, cujus anima paradi-

fabilem , nec labore vi-

gldius

fuüm poffidet : unde exul-

&um, nec morte vincen-

EX

m maïtj T

tant ÀAngeli: latantur Ar-

dum, qui nec mori ti-

changeli, chorus San&o-

muit, nec vivere recufa-

UAR

zum proclamat, turba Vir-

vit.

iM

inum invitat, Mane no-

Antiph. Oculis ac mani-

&

ifcum in aternum.

bus in cclum femper in-

tentus invi&um ab orati-

0

Oratio,

one fpiritum non relaxa-

Dfns ii N

eus, qui confpicis, quia

bat, Alleluja.

inus Ab-

L

ex nulla noflra virtute

ZAptiph, Mlart

fübfiftimus : concede pro-

rahz finu letus excipituD

pitius; ut interceffione be-

Martinus hic pauper,

ati Martini

Confelloris

Qu

modicus, celum dives in-

, T

tui atque Pontificis, con-

reditur, hymnis coelefli-

k

B

us honoratur.

N

1P,

4d

lingl

Fefta Novembris;

CXLIIE

|rerf t

Omium.

- d. Benedictus.

Omnia 8t fuprd pag. 64«

p $, i

Anutiph. O beatum vi-

cum Commem. Domin.

rum. .

;

i

)ffci S. Jin

- Et fíit commemor. S. Men-

DIE XIIL NOVEMB

[]

»e Mart.

In Fefto S, Stanislai Koft-

ais

j DE"JS d2

"d Horas JAntipb. ex Lau-

ka, ut füpra :76.*

gnin Mp

dibus. Capit. 5 Bec. de Com-

muni Conf. Pont. pag. xvi.

DIE XIV. NOVEMB.

d Vefberas.

De S, Didaco Confefft

Antiph. Dixerunt difci-

A

Oratio.

m

puli. cu reliq. de Laud.

P/a2lp. Dixit Dominus.

O)mnipotens fempiterne

dfopi i

eum. reliq. Y91. €$ Ioc. ult.

eus , qui difpofitione.

fortmum*

P/z2by. Memento Do-

mirabili

infirma mundi

lirs g

mine David.

qos reltg

Ad Magnifeat.

eligis, ut fortia quaque

confundas : concede

ro-

jngyu

Antiph. O beatum Pon-

pitius humilitati nofire,

Y

tificem, qui totis vifceri-

ut

piis

Beati

Didaci

wl

bus diligebat Chriftum

Confefforis tui precibus

TU

Regem, & non formida-

ad perennem in ccelis elo-

n

i

at imperii principatum,

riam füblimari mereamur.

[ Wl"nmrh:

ó fan&iffima anima , quam

Per Dominum.

n*

etfi gladius perfecutoris

y; IUf

non abítulit, palmam ta-

DIE XV. NOVEMBR,;

qurie "

j

men martyrii non amifit,

In Feíto S: GertrudisVireg,

s; m

& Abbatiffe Ord, S,

DIE XII. NOVEMBR.

a m

Bened. Dupl.

In Fefto S. Mattini Pape

Oratio,

Qaisth

& . Martyr, Semid,

Deus, qui in corde bea-

im if

Oratio.

Qu ?

Deus qui nos. Ze Corze-

te Gertrudis virginis,

j 1

jucundam tibi manfionem

"

NV.

ni unius Martyris. £^£-

preparafüi , ipfius meritis

Ma;tmlü

.

& interceffione cordis no-

quU

flri maculas clementer ab-

DOMINICA III. NO-

fterge, & ejusdem tribue

n Pälm 1

VEMBRIS.

audere confortio.

Feftum Patrocinii B. V,

Pen

ominum,

--

n

ariz, Dupl.: majus.

FfÍs3

DIE

Y'etta Novembris.

6XL1V

Y. Spe

DIE XVII, NOVEMB,

DIE XXL. NOVEMB.

dritudine

In Fefto fan&i Gregorii

. Inte

"Thaumaturgi 'Epifc,

In Fefto Prafentationis B.

M, V. Duplex.

f

& Conf. Semid.

Omnia dicuntur mt fupra,

(

Oratio, Da quaefümus,

omnipotens Deus. xvtr.

164. prater ea, que bic po-

[ns, qu

guntur.

ite C

DIE XVIII, NOVEM,

44 Magnificat.

artyr

In Dedicatione Bafilica-

ntiph. Beata Dei Ge-

lieletifrc

vum SS, Apoft. Petri

nitrix Maria, Virgo per-

Taromur

petua, templum Domini,

& Pauh. Dupl.

J* cuve

/Omnia de Communi Dedi-

facrarium. Spiritus fandi,

Jlteremp

eatzonis Eccleffz. Xxxvit.

fola fine exemplo placui-

Aff

DIE XIX. NOVEMB,

Ófü Domino noftiro TJeíü

Chriíto , Alleluja.

Alaudes,

Ín Fefto $. Elifabeth vi-

nti

dug Regine Hunga- .

Oratie.

pie, Dupl.

*

eus, qui beatam Ma-

Czntzntihus

— riam femper virginem,

diaDo

Oratio,

ETN

Spiritus fan&i habitacu-

Q immyg

"'uorum corda fidelium

lum , hodierna die in tem-

jfünds.

Deus miferator illu-

plo " prafentari voluilli :

IMipþ, Y

fira: & beate Elifabeth

praíta quefumus, ut ejus

Atlb C

precibus gloriofis fac nos

interceffione , in templo

profpera mundi defpicere,

gloriz tu

& prafentari me-

BO orpta

& celefli femper confo-

reamur. Per Dominum.

iinl, (

gUä, ng'u

latione. gaudere, Per Do-

in unitate ejusdem Spiri-

i Rïgümg

minum.

tus.

llntiph. ]

Pro Comm?m,

S, Pontjani

? Domi

Pape & Mart,

DIE XXII. NOVEMP.

ïn».quia [

Oratio. Infirmitatem no-

Ín Feíto S. Cacilie Virf:

firam. pag. viir,

"

DIE XX, NOVEMB,

"ptipb.

Eft fecretum

Y

^i

Valeriane, quod tibi volo

IY

Die O&dava 8. Stanislai

dicere : Angelum Dei ha*

kamum

Koftkz, in Socict,

beo amatorem, qui nimio

CüPfemïen

upléx.

zelo cuftodit corpus me

C*?pzt

Omnia üt im Feffo de S

um

li

H

1

Felice -vide znfra 27. bujus.

; F(I.SPe.

Fefta N ovembris.

CXLV

Y. Specie tua, & pul-

Hymn. Jefu, corona Vir-

NDI

chritudine tua.

ginum. 4e Commusi Virgi-

3

afakiboni

R. Intende ,- profperé

ZH9. XXWI.

procede, & regna.

Y. Diffufa eft gratia in

, Digi

labiis tuis.

Oratio,

t V. x

R.. Proptereà benedixit

us Qu

[j eus, qui nos annua be-

te Deus in &ternum.

ate Cemcilie Virginis

J Beneditlus.

M/zgfxäffä-l

& Martyris tuz folemni-

Antiph. Dum aurora fi-

Bo

tate latificas: da , ut quam

nem daret, Cacilia exela-

i, W

veneramur officio, etiam

mayit, dicens : Eja mili-

Yolum 145

pie converfationis fequa-

tes Chrifli, abjicite opera

tenebrarum, & induimini

Spits IL

mur exemplo. Per Domi-

*

xenpo P

num.

arma lucis.

Ad Laudes, & per Horas,

In Horis Ántiph.ex Lau-

Alfda

dibus. Capit, £5 «B«« de Com-

Antiphona.

(riit

