Anhpl]

bre conculcabunt me : *

nitate civitates tuas.

Nonne qui oderunt te

M i,

& nox illuminatio mea in

Til

deliciis meis,

Domine, oderam : * &

[/7] [

L

H

Quia tenebre non ob-

fuper inimicos tuos tgbe—

fcurabuntur à te, & nox

fcebam :

Cam]

ficut dies illuminabitur : *

Perfe&o odio oderam

illos : ** & inimici fa&i

rl

ficut tenebre ejus, ita &

QUnlen

lumen ejus.

funt mihi.

Proba me Deus, & fci-

NIUTA

Quia tu poffedilti renes

HQ a

meos: * füfcepifli me de

to cor meum : "* interro-

utero matris mez.

ga me, & cognofce femi-

.

tas meas.

. Confitebor tibi,quia ter-

j

ribiliter magnificatus es:

Et vide, fi via iniqui-

Mes

tatis in me eít: ** & de

D

3* mirabilia opera tua , &

*(y

anima mea cognofcit ni-

duc me in via aterna.

mis.

hntiph. Confortatus eft

T«

lm

T

principatus eorums & ho-

u

Non eft occultatgm OS

nora-

Commune.Apoft.

tempore Pafchali.

v

norati fünt amici

tui

Sermone verax Angelus

i

Deus.

Mulieribus pradixerat:

xmferiurög

Capitulum. Fratres, Jam

Mox ore Chriftus gau-

non eflis. 1.

dium

m n

Hymnzus. Exultet orbis

Gregi feret Fidelium.

audiis. 1.

ti, &i

Ad anxios Apoftolos

p fbatz

Y. Annuntiaverunt ope-

Curruqt ftatim dum nun-

u

ra Dei.

tie

P. Et fa&a ejus intel-

Tile micantis obvia

m nl

]

lexerunt.

Chrifti tenent. veftipia.

TEU

Ad Magnificat , Antiphona.

Galilee ad alta mon-

tium

vis u

Eftote fortes in bello,

ptus t

& pugnate cum antiquo

Se conferunt Apoftoli :

ferpente, & accipietis re-

Jefüque, voti compotes ,

50 005 p

2num aternum, Allel.

Almo beantur lumine.

nulipics

" ali

COMMUNE

Ut fis perenne menti-

bus

;üs DWSF

Apoftolorum & Evange-

Pafchale fefu gaudium;

ag

liftarum tempore Pa-

À morte dira criminum

fchali.

Vite renatos libera.

t

"T.

Id . Vefperas.

Deo Patri fit gloria,

Antipb. Sanéi tui. Cum

Et Filio, qui à mortuis

as

Surrexit, ac Paraclito, -

d

veliq. de Laudibus , infra.

qui g

Pfalm. Dixit Dominus.

In fempiterna fzcula.

mm:d

eum reliq. pag. Y91. $ feq.

Amen.,

Ti

)

Y. San&i & jufti in Do-

s t

Capitulum. Sap. 5.

mino gaudete, Alleluja.

ol L

s rabunt jufli in magna

E.. Vos elegit Deus in

j

hareditatem fibi, Allel.

& i

conftantia adversüs eos,

€05, qui fe angultiaverunt,

4Ad Magntficat,

& qui abilulerunt labores

ZAntiph. Lux perpetua

l UE"S'&'

x g

€orum.

lucebit fan&is tuis Domi-

fL! f.[

Hymnus.

ne, & aternitas tempo-

n

rum, Alleluja.

"Daiftes/ erant

Apoftoli

l'l " yh

De Chritti acerbo. fu-

Oratio propria.

d

444 Laud. 65 per Hor. Antiph,

nere,

4 (Ctem

Quem morte crudeliffima

An&i tui Domine flo-

onfof

jb

rebunt f:cut lilium, al«

ervi necaragt impii.

corum; f

leluja:

vi

Commune Apoft.

tempore Pafchali.

4

leluja: & ficut odor balfa-

Ut fis perenne menti:

mi erunt ante te, alleluja.

bus

Aiij

Antiph. In. ceeleflibus re-

Pafchale Jefu gaudium,

nis fanc&torum habitatio

A morte dira criminum

ii

eft, alleluja : & in eter-

Vitz renatos libera ,

TU q

putati

num requies eorum , alle-

Deo Patri fit gloria,

luja.

Et Filio, qui à mortuis

EM

4utiph. In velamento

Surrexit, ac Paraclito,

Áisiony

clamabant fan&i tui Do-

In fempiterna fzcula.

m

mine, Alleluja, alleluja,

men.

t finQ

alleluja,

X. Pretiofa in confpe-

Al

j tui

Intiph. Spiritus & ani-

Qu Domini, Alleluja.

r

mze juftorum hymnum

9-. Mors fan&torum ejus,

dicite Deo noflro , allelu-

Alleluja.

! Al

ja; alleluja.

-"dd Beneditlus.

(rig Pa

"ntipb. Filie Jerufalem,

Antiph. Fulgebunt jufti

venite & videte Martyres

l. Lati

ficut f0l in confpe&u Dei,

cum coronis, quibus coro-

I ib

alleluja.

navit eos Dominus in die

IU

li

)!

.Capitulum, Stabunt ju-

v.

folemnitatis & lztitiz, Al-

A ob

leluja, alleluja.

4l

MHymnus.

d Tertiam.

hii

N

Pafchale

mundo

gau-

"ntiph. In ceeleftibus re-

dium

nis.

Criti

Sol nuntiat formofior;

Capit. Stabunt jufti. v.

As (

Cim 1uce fulgentem no-

E. br. San&i & jufti in

Qütlus

Domino gaudete, ** Al-

W)m

Efumvïident Apoftoli.

leluja, alleluja. Sanái &

Dllm, D

In carne Chrifli vulne-

jufü.

Til

xa

. Vos elegit Deus in

Micare tanquam fidera.

hareditatem fibi. Alleluja;

hlT

Mirantur , & quidquid vi-

alleluja. Gloria Patri. San-

Ui c

dent,

&i & jufti.

elula, il

"Teftes fideles predicant.

. Lux perpetua luce-

E

Rex Chrifle clenientit-

bit fan&is tuis Domine,

Ütm

ime,

alleluja.

d

t

"'Tu corda noftra poffide:

E. Et zternitas tempo-

At

Ut lingua grates debitas

rum, alleluja,

Y PTEM

Tyo rependat nomini.

d

Ommla]

il

Commune Apoft.

tempore Pafchab.

ViX

ente n

d Sextam.

$-. Mors fanaorum

"ntiph. In velamento.

alleluja.

eju,s-,

« Vefperas.

paudi

i r

cce

Capitulum. Sap. $.

uomodo cóm-

ntiph. San& tui. eum

ï übm,

reliquis de Laudibus. v

utati funt inter fr-

Pfíalz. Dixit Dominus,

lt glodg1

lios

ei, & inter fan&tos

at fupra.

d m

fors illorum eft.

Parcdio,

Capitulum. Stabunt jufti,

y feal

B. br. Lux perpetua lu-

Hymz. "Triftes erant A«

j

cebit fan&is tuis Domine,

pofioli. v

* Alleluja, alleluja. Lux

X. Pretiofa in confpe.

"* ]

perpetua.

&u Domini, alleluja,

j Allfhli'a'

du

mm(

. Et &ternitas tempo-

B. Mors fan&orum ejus,

Alleluja, alleluja.

alleluja.

vll

Gloria Patri. Lux perpe-

4 Magnificat.

tua.

"ntiph. San& & jufli in

fj lr

Y. Latitia fempiterna

qus Mart

Domino gaudete, alleluja:

füper capita eorum, allel.

vos elegit

eus in hare-

, qiou r

B&. Gaudium & exulta-

ditatem fibi , alleluja.

Jonins t^

tionem obtinebunt , allel.

; & fettit*

Ad Nomam.

CO«MMU.NE

)

Terht

AIntiph. Vulgebunt jufti,

UniuQ'Manyüs extra tem-

pus Pafchale.

; od

Capitulum, Rom. $,

cimus

quoniam dili-

4d Vefperas , Antiph.

t

jl

entibus Deum om-

Qui me confeffus. cum

J

jl

fii

nja cooperantur in bo-

veliquis de Laudibus. 1X

i

P/zlp. Dixit Dominus.

A83]

l

num, iis qui fecundum

j 9*

propofitum . vocati funt

eum veliquis, pag. 191.

&i.

d

D

B. br. Latitia fempiter-

Capitulum. Tac. 1.

übl AHEM

&

atus vir, qui fuffert

na füper capita eorum, *

B

^ tentationem

L

quo-

Onlpam w

Alleluja , allel. Letitia.

. Gaudium & exulta-

niam cüm probatus fuerit,

g p

tionem obtinebunt. Alle-

aceipiet cofonam vite,

gj D

luja, alleluja.

Gloria Pa-

quam repromifit Deus di:

tri. Letitia.

ligentibus fe.

mj t

Y. Pretiofa in confpetu

"

Domini, alleluja.

Hymn.

Á

YHI

GCommune uniüs Martyris.

Hymnus.

*

(

Pro Martyre & Pontifice.

Atoniu

D

gus tuorum militum ,

ratio.

ep

Sors, & corona, pre-

i Nfirmitatem noflram re-

Al ln

mium,

refpice omnipotens De.

ii

Laudes canentes Martyris

us : & quia ponduspro-

! Hs füe

Abfolve nexu criminis.

prie adionis eravat, bea-

DO

Hic nempe mundi gau-

ti IN. martyris tui atque

&t n

dia,

Pontificis interceffio olo-

Et blanda fraudum pabula

er

4

riofa nos protegat.

1 ampu

Imbuta felle deputans,

omim;m.

& li

Pervenit ad coleftia.

Alia Oratio;

üDtmi

P«nas cucurrit fortiter,

1 4ti. (

Et fuftulit viriliter,

Dyus , qui nos bezti

3lb mv

Fundésque pro te fangui-

martyris tui at-

nem ,

que Pontificis ànnua fo-

mj

A ngl,

ZÉterna dona poffidet.

lemnitate letificas : con-

| &i g

Ob hoc precatu füpplici

cede propitius ; ut cujus

li,

"l'e pofcimus piiffime;

natalitia colimus, de ejus-

jb

In hoc triumpho Martyris

dem etiam prote&ione

Dimitte noxam fervulis.

gaudeamus.

incælis, di

num.

Per mei-

dj

Laus & perennis gloria

:

O f

Patri fit atque Filio,

i

San&o fimul Paraclito,

Pro Martyre tantum.

Aj At m

Oratio.

Gu ]

In fempiterna fecula.

Amen.

D wefla quefumus om-

- . Y. Gloria & honore co-

nipotens Deus

.

L

ut

P

tonafli eum Domine.

qui beati IN. martyris tui

sf

. &. Et confítituifli eumi

natalitia colimus, intercef

h

fione ejus in tui nominis

n

fuper opera manuumi tua-

amore roboremur. Pet

"rf

rum.

Dominum uoftrum.

T

4 Magnifiat.

1 Mu

Alia Oratio.

ntiph. Ifte fan&tus pró

f

N n

lege Dei fui certavit ufque

mïell

ad mortem, & à verbis

pmeíla quafümus om-

nipotens Deus ; ut

T

impiorum non timuit: fun-

1ntercedente beato IN.mar-

l

Aj (

datus enim erat fupra fir-

tyre tuo, & à cun&tis ad«

U

mam petram.

]

i

verfitatibus liberemur in

j fupen

Cor*

ák

Commune unius Martyris.

corpore, & à pravis cogi-

Deo Patri fit eloria,

ö; Poni

tationibus mundemur in

W.

mente; Per Dominum.

Ejusque foli Filio ,

Cum Spiritu Parachto,

ol

4d Laudes E6 per Horas

iNunc, & per omne ficu-

vipotas

4ntiph. Cui me con-

lum, Amen.

| pünd:

feffus fuerit coram homi-

Y. Juftus ut palma flo-

Id k

nibus, confitebor & ego

rebit.

Ti t d

eum coram Patre meo.

L. Sicut cedrus Libani

Yf r

"Aptiph .Quui fequitur.me,

multiplicabitur.

urotegat, Ü

non ambulat in tenebris,

"d Beneditlus.

dicit Dominus.

fed habebit lumen vitz,

4ntiph. Qmui odit ani-

Oriit

mam fuam in hoc mun-

ntipb. Qui mihi mini-

do, in vitam &ternam cu-

j m

flrat, me fequatur : & ubi

Ítodit eam.

!

ts f

ego fum, illicfit & mini-

d Tertiam.

as du

fler meus.

"Intip^.Qui fequitur me,

aus : d.

Intiph. Si quis mihi mi-

Capitul. Beatus vir. vir.

TET

niftraverit, honorificabit

B. br. Gloria & hono-

jrisy ü [

eum Pater meus , qui eft

re; "** Coronafli eum Do-

in ceelis, dicit Dominus.

mine.

Gloria & honore,

j pfOt&'"ïïf

Pa Ut

"ntiph. N olo Pater, ut

. Et confüituifti eum

ubi ego fum , illic fit &

fuper opera manuum tua-

minifler meus.

Gloriá

r

rum. . Coronafti.

g

Capitul. Beatus vir. vi.

Patri.

Gloria & honore.

Yato.

Y. Pofuifti Domine íu-

us

Hymnus, :

u

u

t ejus.

; Ds *

Nvide Martyr, unicumi

" O

oronam de lapideé

( n

Patris fecutus Filium,

pretiofo.

d Sextam.

fs

Vi&is triumphas hoftibus,

j m

Vi&or fruens cceleftibus.

ntiph, Qui mihi mini

ftrat.

;oremllf f

"T'ui precatus mutiere

iofrit

oftrum reatum dilue,

Cáapitulum. Ecdli. 15.

10

Arcens mali contagium ;

Qjibavit illum pane vi«

Vit re.ellens tedium.

t2, & intelleGus, &

g (

Soluta funt jam vincula

áqua

fapienti& — falutaris

BN

Tui facrati corporis :

otavit ilum Dominus

baitoV

ii

0s folve vinclis fieculi

nolter.

Ts

ono fuperni INuminis.

ia

3« br. Pofuitti D;?omïieg

[

X

4

Comuiaune: unius Marty:.

* Super caput ejus.

Po-

R. Sicut cedrus Libani

j m

fuifti.

multiplicabitur.

r al

E. Coronam de lapide

"d nghifcdt.

x Vos

pretiofo. Super caput ejus.

Antiph. Qui vult veni-

dsdate

Gloria Patri.

Pofuifti.

re poft me, abneget femet-

M

Atj

in falutari tuo.

Y. Magna eftgloria ejus

ipfum, & tollat crucem

füam , & fequatur me.

It fim

E. Gloriam & magnum

.COMMUNE

D

decorem impones füper

1r, il

eum

ll Lagde

-Ad Nezam.

Martyrum tempore Pa-

fchali.

4

4Intiph. N olo Pater,

44 Vefperas.

ian&i tü

"fitipb. San&i tui Do-

"ebunt

Capitulum. Eccli. 5.

fine. Cum reliquis de Lau-

ftus cor fuum tradidit

dibus.

"l*lzia: á

J'u

'lgerunt |

ad vigilandum dilucu-

Pfabn. Dixit Dominus.

H

1ó ad Dominum , qui fe-

Cum. reliquis. pag. 191,

&i n

cit illum, & in confpe-

ftt d

€&u Altiffimi deprecabitur.

Capitulum. Sap. f.

lo-

; g

B« br. Magna eft

ST

abunt jufli in mag-

tria ejus, ?* In falutari tuo.

na conflantia adver-

f'm ER

Maena eft.

fus eos, qui fe anguftia-

Hmiph. ]

Y. Gloriam & magnum

verunt, & qui abftulerunt

labores eorum.

"umibant |

decorem impones fuper

eum. In falutari tuo. Glo-

E

s

ria Patri.

Magna.

Hymnas pro uno Mart

^il

.. Nt. Juftus üt palma flo-

Trus tuorum militum,

)u

rebit.

Ut fupra. infme :

Id D

QU

B« Sicut cedrus Libani

Deo Patri fit gloria,.-

?Uf'ulg

multiplicabitur.

Et Filio, qui à mortuis

iij

d Vefperas.

Surrexit, ac Paraclito,

aIntiph. Qwi me confef-

In fempiterna fzcula.

t follïlcq

füS. Cum relQq. de Laad. xx.

Amen,

Wü

Pfalm. pag. Y91. loco ulf.

"

AU

Credidi. pzg. ».

Pro pluribus Martyribus

: Capitul. Beatus vir. vir.

Hymnus,

j Tabl.mt W

Hymunz. Deus tuorum. vur.

gloriofe Matty.

n

Y. Juftus ut palma flo-

REX

rum.

If

Ut infra im

T

EM

reibit.

Land. de plur;'öu': MM;

» ol*

*

Commune Mart, tempore Pafchali.

"

E1

w l:

Yy. San&i & jufti in Do-

Jlymnus pro uno

i,

mino gaudete, Alleluja.

. Vos elezit Deus in

leiää g?äïäï— , unicum

tgmf/::

]

vitre

hareditatem fibi , alleluja.

:

At pag.1X. In fime.

abnegeifn:

Ad Magnificat.

Deo Patri fit gloria,

tollt us

dnutiph. Lux perpetua

Et Filio, qui à mortuis

Quattr t

fucebit fan&is tuis Domi-

Surrexit, ac Paraclito ,

In fempiterna fecula,

NUM.

ne, & eternitas tempo-

mern.;

rum, alleluja.

yiegin

"d Laudes (5 per Moras.

Pro pluribus Martyribus,

db

Antzph.

Rex glorofe Marty-

j

An&i tui Domine flo-

rum. pag.XIV.

V!/P(M;l ;

9

rebunt ficut lilium ,

Sqndi U

X. Pretiofa in confpe-

) r,[iqu[: ib

alleluja: & ficut odor bal-

&u Domini , alleluja.

fami erunt ante te , alle-

8-.Mors fan&orum ejus,

luja.

alleluja.

yit Dons

"Antiph. In ceeleftibus re-

d Beneditlus.

i. u

nis fan&orum habitatio

"ntipb. Filiz Jerufalem,

fu. 99

eit, alleluja :

& in zter-

venite & videte Martyres

num requies eorum , alle-

cum coronis, quibus co-

]U.fh n*

luja.

ronavit eos Dominus in

ylaxia 9

4ntipb. ln velamento

qi

f

clamabant fan&i tui Do-

die folemnitatis & letitie,

1

a

alleluja , alleluja.

ornum

mine, alleluja

, alleluja,

d Tertiam.

alleluja.

- "ntipb. In coleftibus re-

ntiph. Spiritus & ani-

nis.

n ii

TRU g

mz jultorum hyrmnum di-

Capitul.

Stabunt jufíli,

d

cite Deo noflro, alleluja,

ut füpra.

alleluja.

B. br. Sanéti & julti in

Jotri i

Í glüfr

4ntiph. Fulgebunt jufti

Domino caudete, ** Al-

)d

im

ficut fol in confpe&u Dei,

p

U

leluja, alleluja. San&ü &

end

alleluja.

juftüi.

Y. Vos eleeit Deus in

ne

Capitulum, Sap. $;

hareditatem fibi. Alleluja,

Mïï*;

S rabunt juíli i& magna

àllel. Gloria Patri.

San-

jl

conilantia adversüus

&i & jufti.

m

y

€0s , qui fe anguftiaverunt,

W6 Lux perpetua luce-

qurlOfe

& qui abítulerunt labores

bit fan&tis tuis, Domine,

j g

€orum.

Alleluja.

Jl

)11

8 Et

*

Xm

Commune Martyr. tempore Pafchali,

. Et aternitas tempo-

W. Pretiofa in confpe-

ii

rum, Alleluja.

&u Domini, Alleluja.

itim r

"d Sextam.

E.. Mors fan&orum ejus,

4Intiph. In velamento.

Alleluja.

h

44 Vefperas.

5 tionyr

Capimhlm. sz?o $6

"ntiph. San&i tui Do-

ü g

EC

ce quomodo computa-

mine. cum reliq. Pfz2lm. pag.

!s

ti funt inter filios Dei,

fort

& inter fanctos fors illo-

191. Joco ult. Credidi. p. a.

fns f

rum eft.

Capitul. Stabunt jufü.

Hymnus pro uno. Martyre ,

. Wre

cebit fan&is tuis Domine.

E. br. Lux perpetua lu-

Deus tuorum militum.vir.

Ionm

Pro pluribus Martyribus ,

l lnt [

** Alleluja, alleluja. Lux.

Rex

loriofe. xiv.

dis 2

. Et eternitas tempo-

y.

itc fni

ryum.

Alleluja, alleluja.

retiofa in confpe-

&u Domini, Alleluja.

Tibus

Gloria. Lux perpetua.

Mors San&orum

Ti

«. Latitia fempiterna

ejus, Alleluja.

1lirl

fuper capita eorum, Alle-

]ä"lRï! bo

Tuja.

44 Magnifiat.

i r t

B. Gaudium & exulta-

Antiph. San&i & julti in

tionem obtinebunt, Alle-

Domino gaudete, Allelu-

fhis

ja, vos elegit Deus in hz-

m

luja.

"

d Nonam.

reditatem fibi , Alleluja.

3 eeftt h

Antiph. Fulgebunt jufti.

uL

COMMUNE

k [er

i

Capitulum. R.om. $.

Plurmorum Martyrum

J

extra temp. Pafch.

lr

S

cimus quoniam diligen-

tibus Deum omnia co-

d

e/peras.

L

Dur

operantur in bonum, iis

Autiph. Ommes fan&i.

qui fecundüm propofitum

Cum reliq. de-Laudibus. X«

xed CO

wocati funt fancti.

Pfzlm. Dixit Dominus

Tdf lm!

E. br. Letitia fempiter-

Cum reliquis. pag» 191*

[ Q

AYt h

na fuper capita eorum , ;*

Y

Alleluja, allel. Latitia.

Capitulum. Sap. 3.

X. Gaudium & exulta-

florum animze in m2

tionem obtinebunt. Alle-

nu Dei funt, & non

þmil

luja, alleluja.

Gloria Pa-

tan 2 GF

illos tormentum

i

p

mortis.

Vifi funt oculis

Nl uam H

tri. Latitia.

inft-

fi

['mz

t

xuf

Commune plurimor. Martyr;

h nas

infipentium mori : illi

'TTe fumma 6 Deitas;

A.

autem funt in pace.

unaque pofcimus ,.

ndonum

Hymnus.

Ut culpas abigas, noxia

fübtrahas ,

&orum meritis incly-

Des pacem famulis, ut ti-

fifon

San

ta gaudia

bi gloriam

o

Pangamus focii, geftaque

Annorum in feriem canant.

fortia :

men.

1

od

Glifcens fert animus pro-

W. Létamini in Domi-

n i M

mere cantibus

no, & exultate jufli..

Vi&orumgenus optimum.

k

mriiz"

£t gloriamini om-

V'M M;yiþ»i

Hi funt quosfatué mun-

nes recti corde.

dus abliorruit :

Ad Magnifieat.

f X

Hunc fru&u vacuum, flo-

f i d

"ntipb. IMtorum eftenim

ribus aridum

regnum ccelorum, qui con-.

? Aldij.

Contempfere tui nominis

tempferunt vitam mun-

s on0r

affeclee

di, & pervenerunt ad prz-

j

efu Rex bone Colitum.

mia regni, & laverunt fto-.

Hi pro te furías atque

Magnffffï

minas truces

las fuas in fanguine Agn-i.

dl

quety

Calcarunt hominum , fe-

Pro pluribus Martyribus

vaque verbera :

-Pontificibus,

g s?

flbl, j

His ceffit lacerans fortiter

Qsatio,

un

ula ,

iNec car

j

eatorum martyrum , pa-

uN

pfit penetralia,

riterque Pontificum N,

u

Ms

Caduntur gladiis more

&

. nos, quafüumus Do-

M

Mi

bidentium,

l:

mine , feíta tueantur: &

fl n

on murmur refonat, non

eorum comimendet oratio

querimonia :

veneranda.

(m ".

num.

Per Domi-

Sed corde impavido mens

bené confcia

Dint p

onfervat patientiam.

Si non fuerint Pontificos

",

, 1

Qratio,

U& vOX, que poterit

jlim

M

lingua retexere ;

eus,qui nos concedis fan-

ug& tu

artyribus mu-

qim ,

&orum martyrum tuo-

nera pre&paras:

rum N. & N. natalitia co-

f

übri nam fluido fangui-

lere

da nobis in zterna

, tf

ne fuloidis

beatitudine de eorum fo-

jj &f ;

Cingunt tempora laurcis.

cieta-

2

Commune pluiimor. Mattyr.

xiv

Perducis ad cceleftia.

Ji

cietate gaudere. Per Do-

hiph,

ii (

minum.

Aurem benignam pro-

n

tinus

Alia Oratio.

[ntende noftris vocibus:

Coiti

I) eus, qui nos annua fan-

rophza facra pangimus:

Ignofce quod deliquimus.

[etit

&orum martyrum tuo-

'Tu vincis inter Marty-

- llonin

rum N. & N. folemnitate

laetificas : concede propi-

r

b

tm& d

Parcisque

CoüfeiToribus ;

vanbil

tius; ut quorum gaude-

'Tu vince noftra crimina,

Ndment

mus*tmeritis, accendamur

D

I

l

elmy

exemplis. Per Dominum.

Largitor indulgentiz.

Deo Patri fit gloria,

m

44d Laudes $ per Horas,

Ejusque foli Filio ,

iïmfpe&u

"ntipbona.

Cum Spiritu Paraclito,

Nunc, & per omne fzcu-

Mf Et i

'"O mnes fan&i quanta paf-

kïïlï- II] (

fi fünt tormenta, ut

Ium, Amen.

'fecuri pervenirent ad pal-

y. Exultabunt Sanái in

Qs u

loria.

La

mam martyrii.

"Iptiph. Cum palma ad

P. Letabuntur in cubi-

Fm Tv

libus fuis.

P

regna pervenerunt fandi,

coronas

decoris

merue-

A . Benedithus , Antiph.

Ut u

AL

runt de manu Dei.

Veftri capilli capitis

"Antipb. Corpora fan&o.

omnes numerati füunt: 10-

lite timere, multis paiie-

J

rum in pace fepulta funt:

& vivent nomina eorum

ribus meliores ellis vos.

in eternum.

Ad Tertiam, dntipb.

( Til

?Do-

Wuht j

"ntiph. Martyres

Capiu. Juftorum ani-

'mini Dominum benedici-

ma.

Tam r

te in zternum.

B- br. LetaminiinDo-

3610 d

(l

P Datmne)

"Antiph. Martyrum cho-

mino, ** Et exultate jufti.

rus ldudate Dominum de

Latamini.

M

N

"n

n

ccelis, Alleluja.

X. Et gloria

mini om-

D()m

li

nes recti corde.

Et exul-

li

t

Capitul. Juftorum ani-

ma&. XII.

tate.

.

Gloria Patri. Lactamini,

PGFWUm

Hymnus.

*

y. Exultent jufli in con-

K ex gloriofe Martytum,

fpe&u Dei.

L' Et aþud

Corona confitentium,

&. Et dele&entur in 1&-

RT

titia.

Qui refpuentes terrea

d

'üm. Gk)

"

xv

Commune plurimor. Martyr.

cedelt

J Sextam.,

YX. Éxultabunt San&i

Mutip^. Corpora fancto-

in eloria.

engunr

rume

B. Latabuntur in cu-

bilibus fuis.

Irsmos

Capitulum. Sap. r6.

m p

eddidit Deus mercedem

In II. Vefp. Antiph.

ol lu

laborum fan&orum fu-

s ia MA

4ü funt fandi, qui pro

Orum, & deduxit illos in

teftamento Deifua cor-

via mirabili : & fuit illis

pora tradiderunt, & in fan-

Confelfqïfb

in velamento diei, & in

noft C

luce ftellarum no&te.

las fuas.

guine Agni laverunt fto-

du

B- br. Exultent jufli, **

Pf/zlm. Dixit Dominus.

z f

In confpe&u Dei. Exul-

pag. 191.

j Filoy

tent.

m Pa

. Et dele&entur in

"ntipb. San&i per fidem

g omel

vicerunt' regna, operati

letitia.

In confpe&tu.

funt juftitiam , adepti funt

jet.

Gloria Patri. Exultent.

repromiffiones.

gurias

. Jufti autem in per-

P/zlm. Confitebor. 192.

petuum vivent.

"ntiph. San&orum ve-

jinr :

.E Et apud Dominum

lut aquile juventus reno-

eft merces eorum.

vabitur : florebunt ficut li-

ii

"d Nonam.

lium in civitate Domini.

s

al

ia

i

"ntiph. Martyrum cho-

Pfzlm. Beatus vir.: 192.

mef&h f

rus.

x

Jntiph. Abfterget Deus

, mb P

omnem lacrymam ab ocu-

io,rä di*

Capitulum. Sap. 3. -

lis fan&trum: & jam non

r

M";

ugebunt jufti, & tam-

erit ampliüs neque luctus,

luïwwm ,

quam fcintille in arun-

neque clamor, fed nec ul-

dneto difcurrent. Judica-

lus dolor ; quoniam pri-

Lætamïnïii

p

bunt nationes , & domi-

ora tranfierunt,

Et exu]üïe [

,Rabuntur populis, & re-

Pfzlm. Yaudate pueri.

gnabit Dominus illorum

p4g- 193«

1n perpetuum.

-dntiph, Yn ceeleftibus re-

,gloriämiïi;

f

]

J br. Tufti. autem,

E

u

nis fan&dorum : habitatio

p

r;. perpetuum vivent, Ju-

eft, & in zternum requies

x W

eorum.

"

y. Et apud Dominum

Pf/alm. Credidi. pag. 2.

elt merces eorum. Ín per-

Capit. & Hymn, ut'ia

« JX«

d

pétuum, Gloria, Juft. — ï V efperis.

?

J

Xxvt

GCommune Confeff, Pontif.

X. Kxultabunt Sanaái

Hac die letus meruit fü-

yhr bo

in gloria.

premos

9000

B. Laetabuntur in cu-

Laudis honores.

bilibus fuis.

j

H

"d Beneditlus,

Qui pius , prudens, hu-

milis, pudicus,

[t aefü

"ntiph. Gaudent in ce-

Sobriam duxit fine labevi-

g

lis.animz. fan&torum, qui

tam,

Chrifli vefligia funt fecu-

Donec humanos animavit

] (f

U

ti: & quia pro ejus amo-

aurd

j

re fanguinem füum fude-

Spiritus artus.

i

runt, ideó cum Chriito

Dmin,

exultant fine fine.

Cujus ob praftans me-

ritum, frequenter,

Ms (

COMMUNE

ZEgra qua paffim jacuere

membra,

m

a

Confefforis Pontificis.

lj q

Viribus morbi domitis,

Tif y

"d Vefperas.

faluti

[

4fytiph. Xicce facerdos.

Reftituuntur.

Jistl

eum reliq. de Laud. xvn.

INofter hinc illi Chorus

"i.

Pf/zlm. Dixit Dominus.

obfequentem

d üg

)2 191.

Concinit laudem, celebres-

X j

Capitulum. Eccli. 44.

que palmas;

1 m

Ut piis ejus precibus u-

35 aolv

E;cce Sacerdos magnus ,

vemur

Oi

: qui in diebus füis

ja-

Omne per evum.

cuit Deo, & inventus eft

Sit falus illi, decus, at-

r la [

juftus : & in tempore ira-

que virtus

Jntip

cundie factus eft reconci-

Qui füper ccli folio 'co-

liatio-

j W.S.W

rufcans,

Hymnu:.

"T'otius mundi feriem gu

bernat

ils]

1f

Ífte Confeffor Domini ,

colentes

'Trinus, & unus. Amen.

N

Y. Amavit eum Domi-

MT

Quem pié laudant populi

nus, & ornavit eum.

per orbem,

"t ls

Hac die letus meruit bea-

eum.

R. Stolam gloriz induit

lh

tas

Vi j

d Magnificat.

Wt

Scandere fedes.

"Antiph.Sacerdos & Pon-

52 mon eft dies obitus , di-

;Au!ipö- Sf

eatur ?

tifex, & virtutum opifex,

Nl

pallor

Xvir

Commune Confgff. Ponti£.

Is od

paftor bone in populo,

vi Domini hymnum dici-

ora pro nobis Dominum.

te Deo, Alleluja.

ho

4ntiph. Serve bone &

Oratio.

, as

fideis, intra in. gaudium

o

D2 quefumus omnipo-

Domini tui.

tens Deus : ut beati

Capitul. Ecce. Sacerdos

ütnelin

N. Confefforis tui atque

magnus.,

Yno a

Pontificis veneranda fo-

lemnitas , & devotionem

Hymnus.

J at

nobis augeat & falutem.

J ESUS

Redemptor om-

Per Dominum.

nium,

pdiss

Perpes corona Praefulum,

r

Alia Oratio.

In hac die clementiüs

pafim [

Exaudi, quzfümus Do-

Indulgeas precantibus.

mine, preces noflras,

'Tui faci qua nominis

ii d

quas in beati IN. Confef-

Confeffor almus claruit ,

foris tui atque Pontificis

Hujus celebrat annua

intt

folemnitate deferimus : &

Devota plebs folemnia.

Ync ii

'»;

njentem

qui tibi digné meruit fa-

Qui rité mundi gaudia

mular, ejus intercedenti-

Hujus caduca refpuens,

lldem, a

bus meritis, ab omnibus

ZREternitatis premio

15

nos abfolve peccatis. Per

Potitur inter Angelos.

is p

Dominum.

Hujus benignus annue

n p m

444 Laudes &5 per. Horas.

Nobis fequi veftigia :

Hujus precatu fervulis

: f.va d!

zntiphona.

Dimitte noxam criminis.

qms

gi

cce Sacerdos magnus,

Sit ChrifteRex piiffime,

qui in diebus fuis pla-

"Tibi, Patrique gloria,

cuit Deo, & inventus eft

Cum Spiritu Paraclito ,

juftus.

Nunc, & per omne fzcu-

"ntiph. Non eft inven-

]um, Amen.

T.

tus fimilis illi, qui con-

Y. Juftum deduxit Do-

j a '

fervaret lepem Excelfi.

minus

er vias rectas.'

gt a

É

t

"Intipb,

deó jurejuran-

E

püendit illi re-

m g]Ol'iï L

do fecit illum Dominus

gnum Dei.

crefcere in plebem fuam.

d- Beneditius.

n 'Z/W' W

"ntiph. Sacerdotes Dei

4ntiph. Kuge ferve bo-

yers

*enedicite Dominum: fer-

ne, & fidelis, quia in pau-

4

caru-

t 0:

Xvl

Commung Conteff, Pontif,

ca fuifti fidelis, fupra mul-

Ad Nonam.

DT

ta te conítituam, dicit Do-

Ts db

minus.

4ntiph. Serve bone,

a Do

d Tertiam.

Capitulum. Eccli. 4f.

ttdim

"ntiph. INon eft inven-

f'ungi facerdotio, & ha-

Ia

tus.

bere laudem in nomi-

lr

Capitul. Eicce Sacerdos,

ne ipfius, & offerre illi in-

t

E-. br. Amavit eum Do-

cenfum dignum in odo-

Atb

rem fuavitatis,

Amavit.

minus , ** Et ornavit eum,

fl gj

B« br. "Tu es Sacerdos,

ml

. Stolam glorige in-

** In zternum. Tu es.

TE ples

duit eum.

Et ornavit,

: Y. Seamdüm ordinem

Melchifedech.

In ster-

g T

Gloria Patri. Amavit.

fitm t

. Elegit eum Domi-

num.

Gloria Patri.

Tu

'ndifan

nus Sacerdotem fibi,

€s,

Stedn

À. Ad facrificandum ei

hoftiam Jaudis.

Y. Juftum deduxit Do-

ftufit

minus per vias rectas.

tlfen

"d Sextam.

$R. Kt oftendit illi re-

4utiph. ldeó jurejuran-

num

)ei.

p

O,

'mm, 1

Ad Vefperas,

& hr

4 ntiph, Kcce Sacerdos

iniy

Capitulum. Eccli. 44.

magnus, eum reliq. de Late

lon eft inventus fimilis

dibus.

Wmatgm

Pfalm. t pag. 191.

hmlr &

illi, qui confervaret

loco ult,

TVntyi l

legem Excelfi : ideó jure-

jurando fecit illum Do-

Pfalmus 151.

Altm fi

1 af

minus crefcere in plebem

Me

mento Domine Da-

UM

fuam.

vid, ** & omnis man-

Re. br. Eiegit eum Do-

fuetudinis ejus :

flingr

Oceb() [

minus, "* Sacerdotem fibi.

Sicut jurávit Domino,

tf

Elegit.

* votum vovit Deo J2

B«"UIUm

X. Ad facrificandum ei

cob :

hoftiam laudis.

Sacerdo-

Si introlero in taberna-

Ri

jl

tem fibi,

"* d

anm

Gloria Patri.

culum domus mea&,

* n

Elegit.

afsendero in ledum 1trati

i

X. Tu es Sacerdos in

mei ;

hi

eternum.

u

$i dedero fomnum ocu-

tj

ümf

E. Secundüm ordinem

lis meis, ** & palpebris

"ii

Mialchifedech.

meis dormitationem.

N

xX

Commune Confeff, Pontif.

4nt.

Et requiem temporibus

Viduam ejus benedicens

'e o

meis : donec inveniam lo-

benedicam

** pauperes

Tndi d

cum' Domino , ** taber-

ejus faturabo panibus.

naculum Deo Jacob.

Sacerdotes ejus induam.

Ecce audivimus eam in

falutari: ^* & fan&i ejus

ii &

* invenimus

exultatione exultabunt.

n n

Ephrata

fereilir

eam in campis filvz :

llluc producam cornu

Introibimus in taberna-

David, ** paravi lucernam

u n

$

culum ejus : ** adorabi-

Chrifto meo.

u

mus inloco, ubi ftete-

Inimicos ejus induam

confufione:

^v

RA

». Tus

runt pedes ejus.

füper ipfüum

m o£

Surse Domine in re-

autem efflorebit fan&ifica-

, ht

quiem tuam, :* tu & arca

tio mea.

a u

fanctificationis tuz.

Capit. $. Hymu. ut. fupra

Sacerdotes tui induan-

n I. Vefp. xvt.

tur juflitiam : * & fan&i

du

Y. fuftum deduxit Do-

is d

tui exultent.

minus per vias rectas.

Qd 1

Propter David fervum

P. Et oftendit illi re-

tuum , * non avertas fa-

gnum Dei.

$fj

ciem Chrifti tui.

44 Magnifcat,

s

uravit Dominus David

je

Antiph. Ámavit eum

p r i?

veritatem, & non fruftra-

Dominus, & ornavit eum:

bitur eam:

* Defrudu

ftolam eloriz induit eum,

, i

ventris tui ponam fuper

& ad portas paradifi coro-

fedem tuam.

navit eum,

Si euftodierint filii tui

Sequens Antiph. dicitur ad

j h

D ^

teftamentum meum ,* &

Magnificat im LI. Vefperis pre

teítimonia mea hzc, quz

folis fümmis Pontificibus.

$959

docebo eos :

/

"u

]

Antiph, Dum effet fum-

ànl

$D

Et filii eorum ufque in

musg Pontifex,terrena non

fezculum, ** fedebunt fu-

metuit, fed ad coeleflia re-

jrt .

per fedem tuam.

gna gloriofus migravit.

uoniam elegit Domi-

PRO DOCTORIBUS,

4117

nus

ion

- elegit eam

T m'æ'

1 n 4

in habitationem fibi.

44d Magnifecat im utrisque

&c requies mea in fz-

Vefperis.

culum feculi : x* hic ha-

Antibh. O Do&or opti-

forii

&T

1[E(-

bitabo , quoniam elegi

me, Eccdefise fande lu-

& C€am ,

mens

X ;

Jfl(ïnem E

xX

Commune Conf. non Pontf.

men, beate IN. divina le-

Si non eít dies obitus,

4l

is amator, deprecare pro

dicatur :

,

nobis Filium Dei.

-Hac die letus meruit fu

Tto ii

'Oratio.

premos

3 domy

Laudis honores.

Pfïüm.

Tyeus, qui populo tuo

Qui pius, prudens, hu-

!

zterne falutis beatum

milis, pudicus ,

N. miniftrum | tribuifli :

Sobriim duxit fine labe

Dfus, q

vitarn ,

zefta quefumus;ut quem

COnfl

b

octorem vite habuimus

Donec humanos animavit

lmnita

iríterris, intercefforem ha-

aurc

r ]rop

bere mereamur in coelis.

Spiritus artus.

Eïmü [

Per Dominum.

Cujus ob praftans me-

Q

ritum, frequenter,

Dum

COMMUNE

ContefTor. non Pontif..

JEgra que paffim jacuere

li

membra,

Ad- Vefperas.

Viribus morbi domitis,

lo )

faluti

Antibb, Domine, quin-

E

[ra

que talenta.

Ut infra ad

R eftituuntur.

V b

Laudes. XXt.

Nofter hinc illi Chorus

i

P/zlm. Dixit Dominus.

obfequentem

Ts w

em. reliquis. pag. Y91.

Concinit laudem , celeb-

fs p

resque palmas ;

Capitulum. Éccli. 51.

j t:mUS ) Cji

Ut piis ejus precibus ju-

Qu

, prag

B eatus vir , qui inventus

vemur

l

eft fine macula : & qui

Omne per evum.

T Uj

MT

poft aurum non abiit , nec

Sit falus illi, decus, at-

fperavit in pecunie the-

que virtus,

R

fauris.

uis eft hic, &

Qui fuper ccli folio coru-

Jlaudabimus eum ?

fecit

Ts

fcans,

b

Xl [

enim mirabilia in vita fua.

'Totius mundi feriem gu-

bernat

W nofh.f

Hymnus.

m

'Driaus , & unus.

N

Ifte Confeffor Domini ,

Amen.

b

l

ïllmm-:

colentes

. Amavit eum Do-

Quem pié laudant populi

minus, & ornavit eum.

4 LMJ(:

er orbem,

R. Stolam glorig in-

Hac die. letus meruit be-

duit eum.

atas

DOm'm,

Ad

t

Seandere fedes.

Commune Conf. non Poniifo

Xxi

4 Magnificat.

ce alia quinque füperlucra-

..es D

tus fum.

Jntiph. Similabo eum

T

viro fapienti, qui zdifica-

4ntiph. Euge ferve bo-

vit domum fuam füpra

ne, in modico fidelis, in-

honors

petram,

tra in gaudium Domini

puesy

Oratio.

tui

us

4ntzph. Fidelis fervus

g ine

Deus, qui nos beati N.

& prudens, quem conftti-

Confefforis tui annua

tuit Dominus füper fami-

folemnitate lztificas : con-

liam fuam.

s af

Ccede propitius ; ut cujus

"ntiph. Beatus ille fer-

j drtis

natalitia colimus, etiam

vus,. quem cüm venerit

p[æülil&ff:

aQiones imitemur.

Per

dominus ejus, & pulfave-

frognt

Dominum.

rit januam, invenerit vi-

Pafïïm [

Alia Oratio

gilantem.

4ntiph. Serve bone &

yji i

Adefto Domine fuppli-

cationibus

fidelis , intra in gaudium

noftris ,

Domini tui,

qunttt.

quas in beati IN. Confet-

Capit. Deatus vir. xx.

foris tui folemnitate defe-

y iif

Hymnus.

ntem

rimus : ut qui nofire ju-

fütie fiduciam non ha-

fü corona celfior,

pdem, g

Je

Ini;

bemus, ejus qui tibi pla-

Et veritas fublimior ,

Cuit, precibus adjuvemur,

Qui confitenti fervulo

;

;Per Dominum.

Reddis perenne premium.

T evut

Si fuerit Abbas. Oratio.

Da f[üpplicanti ccetui,

Hujus rogatu, noxii

jj, t^

TtUS

therceHïo nos, quafu-

Remiffionem criminis,

g ?

mus Domine, beati N.

Rumpendo nexum vin-

Abbatis commendet : ut

culi,

quod noflris meritis non

]dl fwem !

Anni reverfo tempore ,

valemus , ejus patrocinio

Dies refulfit lumine:

allequamur,

Per Domi-

Quo San&us hic de cor«

,

g

num.

n

pore

ravit inter fidera.

jl

j a

xHd Laudes €$ per. Horas ,

i

u

a

"Intipb.

ic vana terre gaudias

Et luculenta' predia ,

D omine, quinque talen-

Polluta forde deputans ,

ta tradidifti mihi : ec-

Ovans tenet ccleftia.

e€

*xn

Commune Conf. non Pontif.

'ye C

Y. Stolam glorie in-

P

' hrfte Rex piffi-

duit eum.

Et ornavit.

me

h (de

Hic confitendo jugiter,

Gloria. Amavit.

j

Calcavit artes demonum ,

2

Os jufíti meditabi-

lr er

tür fapientiam.

t G

Savumque averni princi-

5g. Et lingua ejus lo-

l

Viïä?t]e clarus, & fide,

quetur judicium.

ill

Confeffione fedulus,

d Sextam.

Ub per

juna membra deferens,

ntiph. Fidelis fervus,

iito

b

