apes fupernas obtinet.

Capitulum, Ecccli. 39.

ag

Proinde te piiffime

A

Precamur omnes füppli-

ftus cor fuum tradidit

ht T

ces ,

Ju

ad vigilandum dilucu-

te tl

1o ad Dominum , qui fe-

TNobis ut hujus gratia

cit illum, & in confpedu

ld g

Penas remittas debitas.

L

Patri perennis gloria,

Altiffimi deprecabitur.

'*Hf/f)

Natoque Patris unico,

.br. Os jufü. ** Me-

San&oque fit Paraclito,

ditabitur fapientiam. . Os

) fulm

Vr

Per omne femper fzcu-

LA

jufti.

^ t ol

]um. Amen.

X. Et lingua ejus lo-

E

yX. Tuftum deduxit Do-

quetur judicium. Medita-

L

minus per vias rectas.

bitur. Gloria Patri. .OS

julli.

^ti, |

E. Et oftendit illi reg-

Y. Lex Dei ejus in cor-

* mundy

num Dei.

pl

d . Bezediftus.

de ipfius.

Vondjr

4ntiph. Eage ferve bo-

5R. Et non fupplanta-

ne, & fidelis, quia in pau-

buntur greffus ejus.

"r

F

d Nonam.

WW

ca

uifti fidelis, fupra mul-

ta te conftituam , intra in

Antiph, Serve bone.

Al

gaudium Domini tui.

Atj n

d Tertiam.

Capitulum. Sap. rc.

flum . deduxit Domi-

AE]EHS, [71

Vdntiph. Euge ferve bo-

^

Ju

9g

ne.

nus per vias re&das,

fs g

Capitul. Beatus vir, qui

& oftendit ili regnum

füg

4j

$nventus.

Dei, & dedit illi fcientiam

B- br. Amavit eum Do-

fan&orum : honeftavit il-

* B A

minus. ** E££ ornavit eum.

lum in laboribus, & com-

"m

l

Amavit.

plevit labores illius.

r

Ts

Q

b

]

Üy

»

E

Commune Virginum.

xxiul

i

1;. br. Lex Dei ejus *

commendat, ille-probatus

Dr om.

In corde ipfius.

Lex.

eft ; fed quem Deus com-

T.

mendat,

j neli

. Et non fupplanta-

buntur grelfus ejus.

In

Hymnus,

!

corde.

Gloria Patri. Lex

Dei.

fü, corona Virginum,

gin g

Je

Quem mater illa con-

Im.

Y. Juftum deduxit Do-

cipit,

niith

minus per vias rectas.

deis v

Quaz fola Virgo parturit,

B. Et oftendit illi reg-

IHzc vota clemens accipe.

num Dei.

Qui pergis inter lilia,

l ECCüt ].,.

Ad Vefperas.

füum t

Septus choreis Virginum,

l

Antiph. Domine, quin-

Sponfus decorus eloria,

dum

que talenta. Cwm reliq. de

m U^

Laud;b. XX1.

Sponfisque reddens prz-

mta.

j n

Pfalm. Capir. 66 Hym. ut

Quocunque tendis, Vir-

neOibAmf

inoY. Vefp. pag. Y91.

ines

^

]uhl lu

Y. Juitum deduxit Do-

Sequuntur, atque laudibus

p v

minus per vias redlas.

Poft tescanentes curfitant,

B. Et oftendit illi reg-

Hymnosque dulces perfo-

TM

num

ei.

nant.

d

u l

Ad Maguificat.

'Te deprecamur prpli-

UM

Aptiph. Hic vir defpici-

es

ens mundum & terrena,

j*

triumphans, Divitias co-

No&ï

is ïxt addas fenfibus.

T

Neftire prorfus omnia

lo condidit ore, manu.

Corruptionis vulnera.

, i

COMMUNE

Virtus , honor, laus,

T

N inGINUM.

loria

V

Deo Patri cum Filio,

Ad Vefperas.

i bone

Antiph. lec. elt Virgo

San&o fimul Paraclito,

ÍIn fieculorum f&cula.

T

apiens. cuz reliquis de Lan-

Amen.

f DUW»

dibus. Xxx1v.

x

Pfalm. Dixit Dominus.

X. Specie. tua, & pul«

vis ?

chritudine tua.

jl n

€um. reliquis ut im. Feftro Con-

ect. B. V. M. pA4g. 127«

P. Intende , profperé

jj

Capitulum. à. Cor. 1o.

procede, & regna.

od

b

gef

Ad . Magnificat.

F ratres, Qui gloriatur , in

Antiph. Neni fponía

] 1lhus'

Domino

lorietur.

Chiti, accipe coronam,

on enim qui feipfum

quam

XXIV

Commune Virginum.

quam tibi Dominus prz-

Adducentur Repi

. Di

paravit in a&ternum.

virgines poft eam.

Ti

E. Proximz ejus affe-

Oratio.

&Tn

eus, qui inter cetera

rentur tibi.

kDas

D

4l

potentie tuze miracu-

Oratio.

ía, etiam in fexu fragili

htjl,

victoriam martyrii contu-

Da

nobis, quafumus Do-

t celo

lifti

concede

mine Deus nofler,

o

1

ropitius ;

"Irritas

nt qui beatz

. virginis

fancdarum virginum &

um

& martyris tuz natalitia

martyrum N. & N. pal-

F.

Atf

mas inceffabili devotione

ümpar

colimus , per ejus ad te

exempla gradiamur. Per

venerari : ut quas digna

4

Dominum nofítrum.

mente non poffümus ce-

Antipl

lebrare, humilibus faltem

Vüpiens

Alia Oratio.

frequentemus obfequiis. '

Ii:pi/, E

In

dulgentiam nobis, quz«

Per Dominum.

t m

fumus Domine, beata

V $

. virgo. & martyr im-

4Ad Laudes , && per Horas,

Antiphona.

Ti

ploret: qua tibi grata fem-

,Vv ]men[

per extitit & merito ca-

&c eft virgo fapiens,

llitatis , & tuz profeffione

H

& una de numero

Msb (

virtutis.

Per Dominum.

Mitidin

prudentum.

1 d.

Antiph. Ylec eft Virgo

Pro Virgine non Mattyre.

fapiens, quam Dominus

j Al

Oratio.

t fip

vigilantem invenit.

& Dus

xaàudi nos Deus faluta-

Antiph. Hac eft, que ne-

ris nofler : ut ficut

fcivit torum in deli&o:

Ml (;()mmc

4l

de beate N. virginis tu&

habebit fru&um in refpe-

Aj

feflivitate gaudemus ; ita

&ione animarum fanéta-

Kj

pie devotionis erudiamur

&arum.

"

affectu.

Per Dominum.

Aptiph. N eni electa mea,

U ln

S fuerint plures , in utris-

& ponam in te thronum

que Vefperis 4d Magnificat ;

( u

&5 inm Laudib.

meum, Alleluja.

um

Antiph. Y(ta eft fpeciofa

im

Ad Bezeditus,

inter filias Terufalem.

m

N] Y

Antiph. Prudentes Vir-

W

ines, aptate veflras lam-

Capitul. Wratres ,. Qui

A w

glortatur.

pades, ecce fponíus venit,

Hr.A

exite obviam ei.

Hymn. Jefü corona Vir-

Y

Dflls Y

l

ginum. XXII.

i,

y. Dif-

XXV

Commune Virginum.

Yr d

Y. Diffufa eft gratia in

Y. Deus in medio ejus,

AT

labiis tuis.

non comumovebitur. Deus.

T

F. Proptereà benedixit

Gloria Patri Adjuvabit.

te Deus in. eternum.

X. Elegit eam Deus,

4 Beneditius.

& preelegit eam.

u

"ntiph. Simile ell reg-

E. Ín tabernaculo fuo

TA

]

num celorum homini ne-

habitare facit eam.

«4d Nomam.

k

)Iens n

margaritas :

gotiatori quarenti bonas

115

inventa unaà

ntzph. lMta eft fpeciofa.

N

pretiofa, dedit omnia fua,

& comparavit eam.

Capitulum. Eccli. £1,

jd

L qu d

"d Tertiam.

ormine Deus meus, ex-

ol

[ir

"intiph. klec eft vir-

altaili fuper terram ha-

0 fapiens.

bitationem meam, & pro

ilibul

j

s (

1

Capit. Fratres , Qui glo-

morte defluente depreca-

Ift.

riatur. xxim.

ta fum.

Ínvocavi Domi-

A. br. Specie tua, ** Et

num Patrem Domini mei,

ULL

pulchritudine tua. Specie.

ut non derelinquat me in

phm.

. X. Intende , profperé

die tribulationis mee , &

procede , & regna.

Et

im l

in tempore füperborum

. (p nf

pulchritudine.

loria Pa-

fine adjutorio.

tri. Specie.

R-. br. Elegit eam Deus,

. X. Adjuvabit eam Deus

^*

E

n d h

* Et preelegit eam. Ele.

g D*

vultu füo.

oit.

. &. Deus in medio ejus,

? X. In tabernaculo füo

mratti

non commovebitur.

habitare facit eam.

Et

d

|

n

"

d Sextam.

pr&aelegit. Gloria Patri.

Antiph. Ylec eft que

Eleeit.

& 1

nefcivit.

m b

Y. Diffufa eft gratia in

Tabiis tuis.

. Capitulum. z,ACor., IT

Propterea benedixit

Vem eïeo.fl "

* ulor enim vos Dei

«b

eus in aternum.

p t

!

emulatione. Defpon-

Si fuerit virgo , & men

d

ij

di enim vos uni viro vir-

martyr, dicitur féquens.

"La

inem

callam exhibere

m

Chrifto.

Capitulum. Sap. 4.

ft6 1

E. br. Adjuvabit eam

uam pulchra eft ca-

* Deus vultu fuo. Adju-

fta generatio cum cla-

( eo

yitate !

immortalis

elt

vabit eam.

enim

j

Commune non Virginum.

XXV1l

enim memoria illius: quo-

Pro nec Virgine ne:

* Iäte:

Martyre.

t 6

niam apud Deum nota

AL )

eft, & apud homines.

Capitulum, Prov. 3t.

M

ulierem . fortem quis

Auih, |

ig. br. Elegit eam. Ut

inveniet ? procul, &

t celon

/ifprzz. XXV.

L Vefperas, Amttpbona ,

de ultimis finibus pretium

fitttr q

Pfalmi , Capit. & Hymnus ;

ejus.

Confidit in ea cot

Xyrnps

viri fui, & fpoliis non in

Wïofä ) [í

ut in primis Vefperis. XXUI1.

j

X. Diffufa ell gratia in

digebit.

VUompara

labiis tuis.

hum ]

kiymnus.

B. Proptereà benedixit

0r

te Deus in aternum.

T^ ortem virili pe&ore

Ad Magnifrcat.

Laudemus omnes fe-

;]ms, K[Ui

Aptiphona. N eni fponfa

minam,

Jotenta

Quz fan&itatis gloria

idüm j

Chrifti, accipe coronam ,

quam tibi Dominus pr&-

Ubique fulget inclyta.

Trum m

paravit in aternum.

Hac fanéto amore fau.

ii ety

cia,

La hs

COMMUNE.

Dum mundi amorem no-

nl

$. Martyns tantüm, G

xium

EOE

nec Virginis nec Mar«

Horrefcit, ad cceleftia

&t u ]

tyris.

Iter peregit arduum.

TU

]i

Carnem domans jeju.

A4 Vefgeras.

niis,

(j

Astiph. Dum effet Rex.

Dulcique mentem pabulo

Orationis nutriens,

03 Ddbi's, q

&um. reliq. de Laud. znfra.

.mihe l

Pfzlz. Dixit Dominus.

Ceali potitur gaudiis.

xlmmn

ewm reliquis, ut im Offcio

Rex Chriíe virtus for«

A

Concept. D. Marie. 127.

Pro Maityre tantüm.

tium,

lvvotmue |

ui magna

folus 4echis,

j

Capitulum:

Eccli.

$I«

B

ujus precatu quafüumus;

Hs

I

onfitebor tibi Domine

Audi benignus füpplices.

LU

A f&ltEm

Rex, & collaudabo te

Deo Patri fit gloria;

As

Deum Salvatorem meum:.

Ejusque foli Filio ,

MRV'

Confitebor nomini tuo:

Cum Spiritu Paraclito,

,U

quoniam adjutor & pro-

Nunc, & per omne i&«

IN

te&or fadus es mihi, &

culum. Ámen.

, gf

Tiberafti corpus meum à

YX. Specie tua, & pul«

perditione.

ï*'æN :

chritqdine tua. '

D

n«

Vl

XXVILi

"Commune non Vicginum.

fritet.

tionis erudiamür affe&u.

' B« Intende ; profperé:

)'i'C-

procede, & regna.

Per Dominum noftrum.

Proy i

4Ad Magnificat.

Ad Laudes 89 per Horas

foten t

Autiph. Simile eft reg-

"Antiphona.

J d)

num cclorum homini ne-

um effet. Rex in accu-

nibus p

gotiatori quarenti bonas

bitu füo, nardus mea

ht ii

maregaritas

inventa una

pretiofa, dedit omnia fua,

dedit odorem füavitatis.

[pus tj

Jntiph. Ín odorem un-

& comparavit éam.

guentorum tuorum curri«

n

Pro una Martyre tant.

mus, adolefcentula dilexe-

Oratio.

runt te nimis.

rl p

us n

])eus, qui inter cétera

"ntiph. Jam hiems tran-

fit, imber abiit, & recef-

n

potentie tue miracu-

fit: furge amica mea, &

us gt

la etiam in fexu fragili

veni.

vi&oriam martyrii contu-

'get inc!;-ü-.

"Antipb. N eni eleta med,

) m d

lifti : concede propitius;

& ponam in te thronum

ut qui beate IN. martyris

tue natalitia colimus, per

meum, ÁAlleluja.

jj m

"ntiph. Mta. eft fpeciofa

ejus ad te exempla gradi-

amur, Per Dominum.

inter filias Terufalem.

od

Capitul. 6 Hyms. ut in. L.

t ardi.

Pro pluribus Martyr. tant.

Veferis.

(s P

Oratio. -

Y: Diffufa eft gratia i

a

lábiis tuis.

t p

[)a nobis, quzfümus Do-

R. Proptereà benedixit

mine Deus nofter,

gt

fan&darum martyrum N.

te Deus in aternum.

«dd Beneditlus.

.

" j [

j

& N. palmas incelfabili

w

devotione venerari :

ut

"ntiph. Date ei de-fru-

&u manuum fuüarum, &

;iis

[

quas digna mente non

laudent eam in portis ope«

ä

poffumus celebrare, humi-

a

libus. faltem frequentemus

ra ejus.

sfuP? )

d Tertzam.

gnu

obfequis. Per Dominum.

n

ft glaw

?o nec Virg, nec Mait;

"hitipb. In odorem.

j; F

Qratio:

Pro Martyre tantüm.,

Capitul. Confitebor. xxvt.

j PWLL

i»xaudi nos Deus faluta-

p )

ris nofler: ut ficut de

Pro nec Virgime uec Mar-

jmo

Lyre , Capitulum. Wiulierent

eate N. feflivitate gau-

fortem. zbi4.

T

tll

demgs; ia pie devo-

y

f&. br.

AXXVi

In Dedicatione Excclefiz.

E. br, Specie tua.

Pro nec Virpine nee

M. //

X. Adjuvabit eam. xxv.

Martyre.

1]

d -Sext;zm.l

Cipitulum. Prov, 1.

-ntiph. Jam hiems tran-

] C!piüllur

M

ulte fifiz congregave-

fiit.

runt divitias : tu fuü-

f i

Pro Mänyre tantün*äa

pergreíTa es univerfas. Fal-

Jatt

- iintem

Capitulum. Eccli. $1. :

lax gratia, & vana eft pul-

chritudo

.

*

mulier timens

iberaftu me fecundum

10 at

Dominum, ipía laudabi-

Ioonita

multitudinem — miferi-

tur.

-cordise nominis tui à ru-

Ll

E. br. Elegit eam.

gientibus , preparatis ad

y. Diffufa eft.. xxv.

Jntteftis U

eftam , de manibus qu&-

d Ve

erAZz$.

- 1 Bu

rentium animàm meam,

& de multis tribulationi-

"Antiph. Dum elfet Rex.

vlf d

& aliz ut

"ti affr

bus, qua circumdederunt

Fefperis.

; fuprà im przfmi:

m rj

me.

Y. Diffu

fa eít gratia in

] !'MR Angd

t

Pro nec Vireine nec

.labiis tuis.

& Propterea benedixit

v

j fone t

Martyre.

te Deus in aternum.

Md

Pi

Capitulum. Prov. 31.

$0

fuam aperuit in-

Ad Magnifeat.

"

&t Sy

M anum

"ntiphon. Manum fuam

^g f

Otr

Opi ;

'& palmas fuas

aperuit inopi, & palmas

lo i

éxtendit.

ad pauperem.

IJNon timebit domui fuüz

fuas extenditad pauperem,

8 n

& panem otiofa non co-

7

»märgax

à frigoribus nivis.

medit.

PO

R« br. Adjuvabit eam.

l

Loyt

5

X. Elegit eam. xxv.

Sz fuerznt pluies zon Vir-

A

Nonam.

gines , idem fít. Offic. uf fü-

Vr t

"4. XXVI.

"Ife Chnf

Aptiph. lMta eft fpeciofa.

COMMUNE

l 'menfa qL

K

Pro Miartyre tantünx

Dedicationis Eucleü&.

Capitulum. Eccli, 5 1.

4

€, PL'TdS *

| "f Q?un fllu[

M

audabit ufque ad mor-

Zntiph. Domum tuam

K

lg P

tem anima mea Do-

Domine. cuz reliq. de La

li

Ml

minum

.

L

quoniam . eruis

dibus. xXX.

WZC fa

W g

Pt

fuflinentes te, & liberas

Pfalm. Dixit Dominus.

eos de manu angufli,

eum. relia.

^

ymflue

j

Domine Deus nofter.

eo uit.

)pag. 191. 6 l-

I Ün

"s p

*

pfaim.

1

In Dfdicatione Ecclefiz;

XXIX

o

IV Ib

higin

P/zIm. Lauda Jerufalem.

Sit ufquequaque Altiffimo.

tyre

pag. 129.

NNatoque Patris unico,

y Biorg

Et'inclyto Paraclito,

t n

Capitulum. Apoc. 2;.

Cui Iaus, poteftas, gloria

vt : i

Vidi civitatem fan&am

ZEterna fit per ficula,

nv

Jerufalem novam de-

. Amen.

m d

fcendentem de

colo à

Y. Hec eft domus Do-

Deo, paratam ficut fpon-

mini firmiter zdificata.

mulez n

, ipfa dl

fam ornátam viro fuo.

B« Bené fundata eft fü-

pra firmam petram.

Hymnus.

leri t

d Magnificat,

j d

( &leftis Urbs Terufalem,

Antiph. Santüficavit Do-

Beata pacis vifio,

minus tabernaculum fium:

ff

Ym d

Que celfa de viventibus

quia hac eft domus Dei,

Sàxis ad aítra tolleris,

in qua invocabitur no-

F«pri j p

i

l

Sponízque ritu cingeris

men ejus, de quo fcriptum

i

Mille' Angelorum milli-

elt : Et erit nomen meum

d gil

* bus.

lbi, dicit Dominus.

« u

O forte nupta profpera,

In ipfo die Dedicationis

Dotata Patris

oria,

Ecclefie , €$. per OR. $ quan-

atormur.

Refperfa Spon

äl

gratia,

gtf

do varianda eff Oratio, ob

Manm»

Regina formofiffima,

concurfum Dedieat,. 4lteri,tf;

Chrifto jugata Principi,

Ecclef.

l, &pP

Coli corufca Civitas.

]u palJP jj

Oratio.

lc margaritis emicant,

otll)(ï n0n «

Patentque cunais oftia :

Deus, qui ínvifibiliter

lo ! r'

irtute namque pr&via,

omnia contines , &

j

Mortalis illuc ducitur ,

tamen 'pro falute generis

j

[ )

Amore Chrifli percitus

humani figna tue& poten-

"Tormenta quisquis fufti-

time vifibiliter

oftendis :

N

iV

net

templum hoc potentia tuz

]i n

Scalpri filubris i&tibus,

inhabitationis illuflra , &

um

^t tunfione plurima,

concede ; ut omnes, qui

"abri polita malleo

Omum "

huc - deprecaturi. conveni-

n

ij p

anc faxa molem con-

unt, ex quacumque . tribu-

ruunt ,

latione ad te clamaverint,

ptisque jun&a nexibus

confolationis tuz-benefi-

g

jl

ocantur in faftigio.

cia confequantur. Per Do-

j

ecus Parenti debitum

minum.

P

Ls

4

xXX

Ín Dedicatione Ecleliz.

Ti f

In anniverfario Dedicati- fcendentem de ceeloà Deo,

h

onis Ecclefue, €$ per Othavam.

paratam ficut fponfam or-

natam viro fuo.

y VH

. - Oratigs.

vifrmit

k hute

D eus, qui nobis per fin-

Hyrinusi

ulos annos hujus fàn-

Ito ex Olympi vertíce

xmam

A

Summi Parentis F'ilius,

43

&i templi tui confecratio-

nis reparas diem, & facris

Ceu monte defe&us lapis

Atj

femper mylteris repr&-

"erras in imas decidens,

ttben

fentas incolumes : exaudi

Domus fuperne & inft

ï»'mo t

N

preces populi tui, & pra-

ma

[

1ta5 ut quisquis hoc tem-

Utrumque junxit angu-

iilt [ &

]um.

plum beneficia petiturus

! u

ingreditur, cun&a fe im-

Sed illa fedes Cclitum

* p

petraffe letetur. Per Do-

Semper refültat laudibus

hbal

minum.

Deumque Trimixp &V

nicum

4 T

-Ad. Laudes, 69 per. Horas.

ugi canore pr&dicat :

Wü

D

"Antipbona.

i

K

lli canentes jungimur

iDomum tuam Domine

Alma Sionis emuli.

. Hzc templa, Rex Ce-

D

decet fan&itudo , in

*

A

lonsitudinem dierum.

leftium,

&]

Zntiph. Domus mea,

Imple benigno lumine: .

. DDmu

Huc à.rogatus adveni, .

domus oratiqnis vocabi-

] Jn lungll

tur.

Plebisque vota füfcipe,

d

"Intiph. Hi&c eft domus

Et noítra corda iugiter

Perfunde cceli gratia.

)lam

Domini firmiter edificata,

bene fundata eft fupra fir-

Hic impetrent Fidelium

LU

mam petram..

Voces precesque fupPlï'

[ fode

cum

»AF

Opuf

"ntiph. Bene fundata eft

domus Domini fupra fir-

Domus beate munera,

l Smm

mam petram.

Partisque donis gaudeant:

N Q& D()m

Donec foluti corpore

"Antiph. Lapides pretiofi

à

jl

lm

omnes muri tui,.& turres

Sedes beatas impleant.

erufaüem gemmis adifi-

Decus Parenti debitum

Aj

cabuntur.

Sit ufquequaque Altiffimo,

1

Bu de th

Capitulum. Apoc. 21.

Natoque Patris unico,

Et inclyto Paraclito,

:

Vidi civitatem fanaam

Cui, laus, pofeüas " tgelrrina

.d&m "

Jerufalem novam de-

In Dedicatione Ecclefiz.

XXxi

de cehil

fÉterna fit per fecula;

populus ejus erunt , & ipfe

Amen.

Deus cum eis erit eorum

i fpotat

füo.

Y. Hzc eft domus Do-

Deus.

mini firmiter zdificata.

P. br. Locus ifle fan-

.B.. Bene fundata . eft fu-

&us eft,

* Ín quo orat

jrits

(lgmr &

prà firmam petram.

facerdos. Locus.

iDranist

d . Beneditlus.

Y. Pro deli&is & pec-

Mntiph. Zachee felti-

catis populi.

In quo.

p u I

Gloria Patri. Locus.

ins 6a

nans defcende, quia hodie

in domo tua oportet me

Y. Hzc eft domus Do-

ipete o

manere

at ille fellinans

mini firmiter zdificata.

defrendit, & fufcepit il-

: juxt

Tum

'audens in domum

- Bene fundata eft fü-

pra firmam petram.

fuam.

Hodie huic do-

"4d Nonam , "Antzph.

fels C'«

mui falus à Deo fa&a eft,

(ilat f

Lapides pretiofi.

Alleluja.

Triuurp

A Tertiam.

Capitulum. Apoc..2r.

Antiph. Dormus mea.

Et abfterget Deus om-

t yedit

Capitul. N idi civitatem.

s n

nem lacrymam ab ocu-

mis at

ut uþri. XXX.

lis eorum : & mors ultra

í

J

H

E. br. Domum tuam,

non erit , neque lu&tus ,

mpïi; M

omine,. ** Decet fan&i-

1Ufy

tudo. Domum.

neque clamor , neque do-

sppo I )

lor erit ultra , quia prima

. V. In longitudinem die-

abierunt. Et dixit qui fe-

ii5 à ii

rum. Decet. Gloria Patri.

debat in throno :

Ecce

PT

omum.

nova facio omnia.

LOXM ]uglw

j

Y. Locus iíte fan&us

B. br. Heac eft domus

um

d(

eít, in quo orat Sacerdos.

Domini, * Firmiter zdi-

petrentF

ficata.

Hac.

tt* l

&. Pro deli&is & pec-

eatis populi.

Y. Bene fundata eft fu-

44d Sextam , Antiph.

pra firmam petram. Fir-

giz

miter. Gloria Patri. Hzc,

d

Hac eft Domus Domini.

Y.: Bene fundata eft do-

yti af

Capitufum. Apoo 21,

mus Domini.

g m

Lt audivi vocem. mag-

B. Supra firmam 'pe-

Dl

il

nam de throno dicen-

tram.

)

v

N^

u

tem : Ecce tabernaculum

In II. Vefp. Antiph. Pful-

ii

€! cum hominibus, &

mi, Capit. £ Hymnus , wt

p

habitabit cum eis. Ett ipfi

in L Vefp. xxvm.

t

3

.

[9 27

-

Qte

XXXI

F'efta Jan,uarii,

Xy. Domum tiüam Do-

mine decet fané&titudo.

d Masnificat.

qeDor

ZAntiph. O quàm metu-

jrenir

endus eft locus ifle ! veré

lm

E.. In longitudinem di- non eft hic aliud, nifi do-

erum.

mus Dei, & porta colli.

JAVI

hM

A

E o qponqponqpoedponqporqpeqgenipcQoadardpondpospoa agl

(rtfo

EESTA

U

EXNVI

SANCTORUM.

E.Feüo (

iqui]

DIE XIV. JANUARIL. DIE XV. JANUARII.

fid

In Fefto S. Hilarii Epi-

fcopi & Confelforis.

In Fefto S, Pauli primi:

4 |

Eremite, Duplex.

Àiil. E

Semiduplex.

o gt

Oratio.,

Oratio.

[)eus, qui populo tuo

Teus, qui nos beati Pau-

H Dy

eterne falutis beatum

li Confefforis tui an-

L J

Ati

Hilarium miniftrum tri-

nua folemnitate lztificas:

buifti

prafta quafümus;

Cïn;

T

ut quem do&orem vitze

concede propitius; ut cu-

jus natalitia colimus, etiam

NT

liabuimus in terris, inter-

aQiones imitemur.

Per.

qua

cefforem 'habere merea-

Dominum.

1 D)

mur in ccelis. Per Domi-

Pro Commem. S. Mauri

num.

ls. (

Mbbatis Oratio: nterceffio

Ande f

Et fit Commem. S. Felicis

nos, quaefümus. pag. XX

20

Presbyteri , 6 Mart,

Oratio.

DIE XVI. JANUARIE

In Fefto S. Marcelli Pz

Qjoncede quefümus om-

me'& Moartyr.

030 um

lells I

nipotens Deus: ut ad

Semidupl.

Eflï Tij

meliorem vitam, San&o-

Oratio.

& n

li

rum tuorum exempla nos

tl

provocent : quatenus quo-

Preces populi tui, quz-

NUEC

fumus Domine , ce:

As t

rum folemnia agimus, eti-

am a&us imitemur,

a l

Q li

Per

menter exaudi: ut beati

"ts

Dominum.

Marcelli martyris tui at-

que

Fefta. Tanuarii.

xxinh

"if |

que Pontificis meritis ad-

*

In fine mundi judicabis fie-

culum.

quimt

juvemur ,

cujus: paffione

) i

letamur. Per Dominum.

Patri perenne fit per

lülld, Til

evum eloria,

DIE XVII. JANUARII.

'Tibique laudes concina-

.a

In Féfto h&i Antonit

Abbatis.. Dupl.

mus inclytas,

$o

ZEterne Nate; fit füper-

. ne Spiritus,

XXI

OEatäof Interceffio. pag.

Honor tibi decusque: fan-

DIE XVIII. JANUAR.

&a jugiter

|

Laudetur omne "lrinitas

In Fefto Cathedrz S. Pe.

er feculum. Ámen.

tri, qua R oma priroiim

x

iW

yY. Tu e; Petrus.

fedit. Dupl.

R. Et füper hanc pe-

Ad' Vefperas,

tram adificabo Ecclefiam

; ul

meam.

; Diplt

Antiph. Excce. Sacerdos.

D

cum . reliquis de Comm. Conf.

4d Magnificat.

o

Pontif. pag. XVM.

ntiph. 'Tu es paftor

fs büii?l-

Pfzlm. Dixit Dominus.

ovium , princeps Apofto-

cum reliquis. pag- 191

lorum , tibi tradite funt

lo t^

claves.regni ccelorum.

jute I

Capitulum. E:celi. 44.

Oroatio.

'opitiuïï

cce Sacerdos magnus ,

aol

qui in diebus fuis pla-

eus, qui beato Petro

m "

cuit Deo, & inventus eft

* Apoftolo tuo , colla-

g

juftus, & in tempore ira-

tis clavibus regni ccele-

TL

cundie factus eft reconci-

ftis, 1

igandi atque folvendi

41l

Toes

liatio.

pontificium tradidifti: con-

z

ii j

cede, ut interceffionis ejus

Hymnuä.

j

;

auxilio ; à peccatorum no-'

[ WI iM

Qu

uodcumque in orbe ne-

Ítrorum . nexibus libere-

Md

xibus revinxeris ,

mur.

Qui vivis & re-

M

atth

nas.

1

jhp

hj

Erit revin&um, Petre, in

. arce fiderum :

Deinde fit commem. S. Pau-

at

Et quod refolvit hic po-

E

ante

"lias

quascumque

cómmemor .

ftl

teftas tradita,

)puh

Erit folutum ccli in alto

Antiph. San&e Paule Á-

ngmi-

u? u

vertice :

poftole, pradicator veri-

jl

tatis,

atj

X a

XXXIV :

Fefta Tanuarit.

l

tatis, & Do&or Gentium,

Capitulum. Ecce Sacer

intercede pro nobis. ad

dos. d.

:W

Deum, qui te elepit.

- I**Iymnï'mo

ä';bn.

X. 'Tu es vas ele&tionis

1077

fan&e Paule Apoftole.

eate Paftor Petre, cle-

M.

B- Pradicator veritatis

mens accipe

i D

in univerfo mundq .

Voces precantüm , crimi-

(uit, t

humque vincula

[17778

Oratie,

Verbo refolve , cui pote-

V Ek

Deus, qui multitudinem

fias tradita,

lirdoter

Gentium beati Pauli

A perire terris coelum, aper-

hM

tum claudere.

Apoftoli predicatione do-

Vam I

cuifli : da . nobis

quafu-

Sit "T'rinitati fempiterna

rous ; ut cujus commemo-

gloria ,

4j

zfx:ipþ. ]

rationem colimus, ejus

Honor, poteffas, atque

Ti

apud te pa

jubilatio,

mus.

*

trocinia fentia—

In unitate, que gubernat

Wt f

RUT

",Pq/t'ezz fít. comm. S. JAnto-

omnia ,

»u

Per univerfa zternitatis

"

Mf

H

. "tntiph. Hic vir. xxnr.

fecula. Amen.

MI(&

D u ii

Poffremo fit comm. S. Pri-

y. Exaltent eum in Ec-

/Zue Vzrg. &6 Mart.

clefia plebis ,

WE XX

"ntipb.N enifponfaChri-

R. Et in cathedra feni-

orum laudent eum.

h f

fii. pag. xxnt,

Ad Beneditius.

Ms

Oratio,

Antipb. Quodcumque li-

E

D2, quefumus omnipo-

gaveris fuper terram, erit

tens Deus: ut qui bea-

ligatum. & in celis;&

te Prufce virginis & mar-

quodcumque folveris fu-

Deus,qw

j

AC

Í

tyris tuc natalitia colimus,

per terram , erit folutum

? Cim

& annua folemnitate lz-

& in ccis ; dicit Domi-

temur, & tante fidei pro-

nus Simoni Petro.

NI Tj

ficiamus exemplo.

Ber

g"n()üs m

Deinde ftt commem. $. Pau-

L: älmtu

Dominum noftrum.

E E& Simpl.

"d Laudes &5 per Horas,

-Ad MHeras omnia dicuntue

VN

"

Ts

"Antipbona.

de Communi Confeff. Pontif-

t fult

Txce Sacerdos magnus

grater Oratiomem propriam.

b

jl

eum reliquis de Communi

"d Vefperas.

n

q

d

"t

eenfa[f. Pont;f. pag- XVIl,

4ntiph. X&cce Sacerdos

Wi

mag-

E

Fefta Januar

X€XXXY

J N Nmagnus,- eum. reliq. de Lan-

Commemor, SS. Martyr,

dibus.

Marii; Marths, Audi-

Pfzim. .Dixit Dominus,

facis & Abachum.

n

eum.reliquis Y91. € lovo ult.

Oratio.

1 Ts o

P/zl». Miemento Do-

W

mine David. paz. xvur.

E

X

audi D'omine populum

tuum cum Sancdorum

fim, at

Capit. E$ Hymz. ut upra

nl

'

dp primis Vefperis.

tuorum patrocinio füppli-

r at

K. Elegit te Dominus

cantem : ut & temporalis

facerdotem fibi.

l

vitz nos tribuas pace gau-

,sïcælum,y«:'

E. Ad facrificandum ei

dere , & eternz repenrre

d

holliam laudis.

fubfidium. Per Dominum.

y

!

-

j nj

jl

"d. Magnificat.

DIE XX. JANUARII.

Autiph. Dum cffet fum-

in Fefto 8S. Fabiani &

;t,e!'as, u

mus Pontifex,terrena non

Sebaftiani MM. Dupl,

metuit, fed ad cceleftia re-

Oratio.

g t

gna, gloriofus migravit.

Poffea fit comm. $. Pauli

nfirmitatem noflram re-

j um

I

& Feffi fiquentis , ac SS.

fpice omnipotens Deus:

il

Mart. bt infrá.

& quia. pondus^ proprise

a anid

a&ionis gravat, beatorum

DIE XIX. JANUARII,

martyrum tuorum Fabi-

ï u

In fefto S. Canuti Reris

ani & Sebaftiani intercef-

opr d

& Martyr. Semidupl.

fio gloriofa nos protegat.

Bm[l'fïïf-

ad hbitum,

Per Dominum.

Orátio,

uodcümqm i

Die XXI. JANUARII.

g r

eus, qui ad illufirandam

Tn Fefto S. Agrietis Virg.

n Cüïhï

p foï

Vj

Ecclefiam tuam , bea-

& Mart, Dupl.

,

ium Canutum Danorum

S? hoc Fefftum' transfera-

n

tur ip aliam diem ,

vel ob

ddt

regem martyrii palma &

gloriofis miraculis decora-

aliquam caufam dici conti-

j ?

re dignatus es

concede

gerit primas Ve[peras. inte-

T

j

ropitius ; ut ficut ipfe

gras, tunc dicitur fequens

[ À

Dominicz pafíionis imita-

Axtiph. Ingreffa Agnes.cum

j

reliq. de Laud.'in 74.

J CW/J À

tor fuit, ita nos per ejus

veftigia gradientes ad gau-

P/zin. Dixit Dominus,

la)ïsm P "

dia fempiterna pervenire

eum . reliq. p4g. ,I9I'

p

mereamur. Per cumdem.

NU

]st

F];

$

a

XXXV1

Fefta Januatii.

: Capitulum. E:ccli. s 1.

Al

Deinde þ"t comm. SS.mart:

Fabiani $ Sebafliani.

Mten

G onfitebor tibi Domine

(s

Rex, & collaudabo te

Ad Laudes, & per Horas,

"Deum Salvatorem meum.

Antiphona.

.l'f!"r'l.

Confitebor nomini tuo :

I ngreffa Aznes turpitudi-

Vr

hu

quoniam adjutor & pro-

nis locum, Angelum

te&or fadus es mihi, &

Domini praparatum in-

4

venit.

An!ip/,j

hberafli corpus. meum à

pe'citione.

Zntiph. Mecum .enim

habeo cuftodem coórporis

(piti

Hymnus. Jefü, corona

Vireinum.

mei, Angelum Domini.

[ ieuf

. X. Specie tua. 4c Com-

Antipb. Xnnulo fuo fub-

- ml

arrhavit

me

Dominus

"d :rdiæ 1

muni Virg. pag. XXim.

dd Magauifrat.

meus Jefus Chriftus, &

jatibus

tamquam fponfüus decora-

U. d

Antiph. Beata Ágnesin

vit me corona.

ülm a

medio flammarum expan-

fis manibus orabat :

'Te

Antiph. Benedico te Pa-

TT

ter Domini mei Jefu Chri-

li [

deprecor ,

omnipotens ,

T

adorande, colende, Pater

fti, quia per Filium tuum

metuen

ignis extinQus eft a latere

kb

, quia per fan-

meo.

i

It

&um HFilum tuum evafi

minas facrilegi tyranni,

Antiph. Congaudete me-

4i

cum, & congratulamini ,

An!xPþ |

& carnis fpurcitias imma-

n

eulato calle tranfivi

&

quia cum his omnibus lu-

ecce venio àd te, quem

cidas fedes accepi.

Capitul. Confitebor tibi:

Cpit

It

amavi ,

quem quafivi,

Hymn. Jefu, corona Vir-

L

quem femper. optavi.

jnum. pag. xxin.

ET

Oratio,

Y. Diffufa eft gratia in

um

() mnipotens fempiterne

labiis tuis.

m

E. Propterea benedixit

eus ,

qui infirma

te Deus in eternum.

Ws de !

mundi eligis , ut fortia

Wtne ]

quaeque confundas : con-

Ad' Beneditlus , Antzph.

L FK hl'. El

Ecce quod concupivi;

cede propitius ; ut qui be-

?1y,

ate Acnetis virginis &

jam video : quod fperavi

Aj

H

jam teneo : ipfi fum jun-

martyris tug folemnia co-

Iïlgre

jr

limus, ejus apud te patro-

&a in colis, quem in ter-

[] L'ïud

cinia fentiamus.

Per Do-

ris pofita, tota devotione

U

dilexi.

minum.

Ad

n h dq

F'efta Ja.nuarii-

XXXVIf

tm.

"AH Tertiam , Antiph.

P/zn. Lauda Jerufalem;

2

ia

Mecum enim habeo.

129.

Capitu. Confitebor. wt

Capitulum t$. Hymnus ut in

li

n

fiepruz.

primis Vefperis.

Ys fu.

E. br. Specie tua. pag.

y. Ditfufa e

ft gratia ixi

XXV.

labiis tuis.

, At

"d Sextam.

)

Niti

R. Proptereà benedixit

Antiph. Ánnulo füo.

te Deus in. &ternum.

"

Ad Magnificat.

m t

J

»

i

Capitulum. Eccli. £1.

(

CN

Axtiph. Stans beata A-

üfrl

[jiberafti me fecundum

nes in medio flammz ,

multitudinem miferi-

iil

cordim nominis tui a ru-

expanfis manibus orabat

C DDllu

ad Dominum : Omnipo-

Chrils

gientibus , praparatis ad

tens, adorande, colende,

efram , de manibus qua-

onís t

tremende, benedico te,

fi

rentium animam meam;

& glorifico nomen tuum

& de multis tribulationi-

in &ternum.

gelito tE?f

bus qu& circumdederunt

me-[wll :

me.

DIE XXII. JANUARII.

Filum

R. br. Adjuvabit eam.

Ín Fefto SS. Vincentii &

"Ts

p^g. XXV.

Anaftafíüi . Martygum.

d Nonmam.

Semiduplex.

ongäüw

Antiph. Congaudete me-

Oratio,

wn',fr?.ï"mg

eum.

j ïmm'aui i

défto Domine fuppli-

. Capitulum, Eccli. $1.

cationibus noftris: ut

T

i

[,audabit ufque ad mor-

qui ex iniquitate noftra

N

ou

tem anima mea Do-

reos nos effe cognofcimus,

beatorum martyrum tuo-

u ,

minum

quoniam eruis

rüm Vincentii & Anafta-

fufünentes te , & liberas

fii interceffione liberemur.

€eos de manu anguítig,

Per Dominum.

o *

Domine. Deus nofter.

um

B. br. Elegit eam Deus,

DIE XXIII. JANUAR.

i, 4

p^g. xxv.

ÍnFefto Defponfationis B;

ld COIICU

Ad Vefperas, Antipb.

M. V. cum S. Jofeph,

Ts

Ingreffa Agnes. w /upr.

Duplex mai.

pl

fim!

in Laud.

Ad YV«

erazs.

yem D)

P/zlm. Dixit Dominus.

Antiph. Defponfatio glo-

i

u

cum rckiq. X91. &5 loco u&.

Tioid, :

[

XXXVnI

Fefta Tinuarii.

riofe. ewm reliquis de Lau-

&K. Et principem omnis

Mi c

dibts.

pofleffionis fug.

N

p0 nol

P/zlm. Dixit Dominus.

Oratio.

Jominur

eum reliquis de B. M. p. 127.

In.

: an&tiffime Genitricis tue

Capit. AAb initio.

(

Hymnzus. Ave rmaris.

Sponfi, quefümus Do-

d.

. XY. Defponfatio eft ho-

mine, meritis adjuvemur:

J Ddf

die fandz Marie Virginis.

ut, quod poffibilitas no-

lründa

E. Cujus vita inclyta

ftra non obtinet, ejus no-

Y Cuj

cuné&tas illuflrat Ecclefias.

bis interceffione donetur.:

tdas il

Ad Magnificat.

Commem. praced. & $. E-

4

Antiph. Gloriofe Virgi-

nj

nis .Marie . Defponfatio-

querentiana Virg. & Mart.

ATa

Oratio, Ihdulgentiam. de

nem digniffimam recola-

B ml

.mus, quz & Genitricis di-

Communi Virg. pag. XXiV.

lm

nitatem obtinuit, & Vir-

Ad Laudes. & per. Horas,

guedft

ginalem pudicitiam non

Antiphona.

8 M

amifit.

efponfatio gloriofiz Vir-

Mi

lg f

Oratio.

ginis Mariz, ex femi-

Atl

amulis tuis, quzefumus

ne Abrahe : ortze de tri-

kmp

li,

Domine, coleftis ora-

ut

David.

bu Juda, clara ex flirpe

lem l

tie munus impettire

2j

J

quibus beate Virginis par-

Antiph. Defponfatio elt

tus

extitit falutis exor-

hodie finàe Marie Vir-

"(

3

f0l

dium ; Defponfationis ejus

inis, cujus vita inclyta

l

votiva folemnitas

pacis

cunctas illuftrat Eccclefias.

tribuat incrementum. Per

Antiph. Regali ex. pro-

M d

0'4"0 S

Dominum.

genie Maria exorta reful-

DI

Deinde f commem. S. 7o-

get, cujus precibus nos

adjuvari mente & fpiritu

Uf

fepb . ub babetur fpecialis

Wi Vzr

eonce[fro.

devotiffime pofcimus. *

JHW:

Antiph. Exurgens Jo-

Antiph. Corde & animo

feph a fomno fecit , ficut

Chrifto canamus

loriam

NT

in hac facra foelemnitate

hs

rgcepit ei Angelus Do-

mini, & accepit conjugem

precelfe Genitricis Dei

uI 14?

uam.

Mariz.

"

h] h

Y. Conflituit eum do-

U

Astzph. Cum jucundita-

minum domus füz.

te Defponfationem beate

4l

a-

hii

Xxxi

Fefta Januarii.

pnus

Marie celebremus, ut ipfa

Bei Genitrix Virgo, gau-

dium annuntiavit univer-

(

pro nobis intercedat ad

fo mundo : ex te enim oi-

I

Dominum ]Jefuüm Chr.i-

um.

tus eft fol juflitie, Chri-

vitcat

Capit, &b initio.

ftus Deus nofter, qui fol-

f

5

Hym». O gloriofa. 144.

vens maledi&dionem , de-

82j

Y. Defponfatio eft ho-

dit benedidionem : & con-

j 1

i

"

die fan&a Marie Virginis.

fundens mortem, donavit,

hM1

ést

. Cujus vita inclyta

nobis vitam fempiternam.

yne d

cun&as illuflrat Ecclefias.

Deinde fit commem. S. jo-

Ad Beneditlus ,

fipb.

7701*

Antiph. Defponfationem

Antiph. Ecce fidelis fer-

j s.

hodiernam perpetue Vir-

vus & prudens, quem con-

ginis genitricis Dei Ma-

ftituit Dominus fuper fa-

mgenriam,k

miliam füam.

um

riz folemniter celebremus,

qua celfitudo throni pro-

