elef. Do&à. Dupl -

Ab initio.

Ms

42 Magrifeat in utrisque

Hymnus. Àve maris. 130»

tj

Vefperis Antiphb. O Do&or

. Dignare me.

optime, xix.

0!4[10

Oratio. "Deus, qui popu-.

-d Magnificat.

hi

W

1o tuo. xx.

Aptiph. San&a Maria

J

füccurre miferis. 164.

h

hj

Qratio.

Fefla Juui,'

xcur

Jui

DIE XVIII. JULII.

Oratio:

ia n

8. Symphorofe cüm fe.

&us, qui beatiffimz fem-

j

per Virginis, & Ge-

piem fiülüs Martyr,

r

nitricis tuz

arie fingu-

Simplex,

lari titulo Carmeli Ordi-

i oict

H

"Antiph. Iftorum eft.

riam (

nem decoralti

*

concede

,N$. Létamini. xur

propitius ; ut cujus hodie

l ürrie

Commemorationem ' fo-

Oratio;

"Ea

n t

lemni celebramus officio,

DDeus, qui nos concedis

ejus muniti prafidiis , ad

fan&dorum máartyrum

sorum

gaudia fempiterna perve-

tuorum Symphorofze & fi-

j piit !

nure mereamur.

Qui vi-

prentumy?

liorum ejus natalitia cole-

vis.

re: da nobis in eterna

jj fipeto

44 Laudes &5 per Horas

beatitudine dé eorum fo-

( fïCfQi) j

Zniipboua.

cietate gaudere.. Per Do-

m

Dum effet Rex. 168.

minum.

| Vif.&ïej

d Benedittus.

aibis £*

"Antzpb. Caput tuum ut

DIE XIX. JULII.

Dowino

in' Fefto-S,. Vincentii à

Carmelus , & coma capi-

u

tis tui, ficut purpura Re-

Paulo Cont; DupL

gis vin&ta canalibus, alle-

In Hynz. Mte Confe(-

p

luja.

for. mutatur tertius verfusà

te C

)Uplfï'

In fecundis Vefperis omnia

Oratio;

n

dicuptur ut. fupra in primis.

ff

Deus » qui ad. evangeli-

Qu

du

d Magnificat.

' Zandum pauperibus , &

173

f

'

Antiph. Gloria Lábani

Ecclefiaftici Ordinis deco-

data eft ei , decor Carme-

j

l & Saron, alleluja.

rem promovendum, bea-

ji h^

tum Vincentiam Apofto-

lica virtute roborafti: pre-

DIE XVII. JULII.

" E;Lh' H

fta quefumus, ut cujus pia

Ín Fefto S. Áiexii Conf.

merita veneramur, vittu-

Semiduplez; :

tum quoque

infiruamur

Z'l/e g

exemplis.. Per Dominum:

Oratio. Deus , qui nos

d ffe

beati. xxr-

DIE XX. JULII.

i

& ^

In lL. Pefp

peris ft Comm.

S. Margarite Virginis &&

fa.

Martyris: Simpl "

r 1^

cz

Oraz

u

X(.iIV

Feila jusü.

Oratio, Indulgentiam. de

Sicut fuit, fit jugiter

i

Communi Virg. XXlV.

Saclum per omne gloria.

men.

- Qummi ]

DIE XXI. JULII,

Jabiis tuis.

Y. Diffufa eft gratia in

Vitup

San&s I?raxedis Virg.

Irans I

implex.

E. Proptereà benedixit

( Mag

Oratio. Exaudi nos. de

te Deus in eternum.

Anilf

4 Magnificat.

0ndita

Communi Virg. XX1V.

"ntipb. Mulier , que erat

: femm,

DIE XXIIL. JULIL.

in civitate peccatrix, ut

re v

Ín Fefto S. Marie Müage

cognovit, quód Jefus ac-

J ma

cübuit in domo Simonis

j Ut2 p

daleng, Dupilex.

44 Vefperas 69 Laudes

leprofi, attulit alabaftrum

ts

Antiph. Dum effet. Rex.

unguenti , & ftans retro

- 41 nof

de Comm. noz Virg. XXVM.

fecus pedes Jefü

"u

acrymis

'Dei Pug

ccepit rigare ped

&s

ejus, &

Capitul. Miulierem. for-

!Wælnepgf

tem. XXVI.

capillis capitis fui terge-

" tl vi

bat, & ofculabatur pedes

Mitsin

Hymnus,

ejus, & unguento unge-

'Ili Deo

bat.

^ multifo

P

L f

dtet füperni luminis,

um Magdalenam re-

Oratie;

'wïüinünm

fpicis,

RUE

Flammas amoris excitas;

Bea

t2 Mariz

Ma

dalenz,

i

quafümus

D

omine,

Y. El

Geluque folvis pe&toris.

. Amore currit faucia

fuffragiis adjuvemur : cu-

Pedes beatos ungere;

jus precibus exoratus , qua-

db

Lavare fletu, tergere

triduanum fratrem Laza-

hïblüre

fia

Comis, & ore lambere.

rum vivum ab inferis re-

A ,

fufcitafti.

Qui vivis &

Adftarenon timet Cruci,

Atph, N

Sepulchro inharet anxia,

regnas,

oH

(ü]

l &

"l'ruces nec horret militess

Pelhit timorem Charitas.

Ad Laudes, & pe Ho:

m

O vera, Chrifte, Cha-

£as, Antiph.

üm effet Rex in accu-

d T?!mm

ritas,

D

rj

h,

C

"Tu noftra purga, crimina,

bitu füo. ewm reliquis

"Tu corda reple gratia,

de Commumi mom Virginum.

L.

["K X

"Iu redde cceli premia.

pag. xxvu.

Mulierem fore

V'fan

Patri, fimulque Filio,

Capitul.

TWfv

"Tibique fan&e Spiritus,

tem. XXVI.

I.ïymn.

Xxcv

Fefta. Jutii.

ij

Hymnus.

DIE XXIII. JULII.

ortoe p

)

ummi Parentis Unice,

In Fefto S. Apollinaris

d gt

Vultu pio nos refpice

Epifc, & Mart. Dupl.

Vocans ad arcem glorie

Oratio.

tei has

Cor Magdalenz penniténs,

etetyn

-Amitlà drachma regio

D eus, fidelium. remune-

hii

Recondita eft &rario,

rator animarum, qui

lii t

Nitore vincit fidera.

Et gemma, deterfo luto,

hunc diem beati Apolli-

. x

naris facerdotis tui marty-

g

" Jefu medela vulnerum ,

rio confecrafti : tribue no-

dono 3*

pes una peenitentium ,

bis quzfümus farnulis tuis:

ut cujus venerandam ce-

tujt ii

Per Magdalene lacrymas

&luf

Peccata noílra diluas.

lebramus feftivitatem, pre«

Dei Parens piiffima,

cibus ejus indulgentiam

's ff";W

Hevz nepotes flebiles.

confequamur.

Per Do-

fe Pedæ q

De mille vite flu&ibus

] ][15 flli f

minum noftrum j[efum

ub F

Salutis in portum vehas,

Chriftum.

Uni Deo fit gloria,

Deinde fit Commem. $. Mae .

mzuenw wl

Pro multiformi gratia,

vie Magdalene.

Peccantium qui crimina

Antipb. Miulier, que erat

(ri

1

Remittit, & dat premia,

in civitate peccatrix , at-

y

men.'

tulit alabáftrum unguenti,

f

UA

Ó

Y. Elegit eam Deus, &

J5

& 1tans retro fecus pedes

ld]uvemw

preelegit eam.

Domini , lacrymis ccepit

fihy

-Be.Ín tabernaculo fuo

ripare pedes ejus, & ca-

s d

habitare facit eam.

pilis capitis füi tergebat.,

nfï

t

"d. Beneditus.

j )

D

. Elegit eam Deus, &

D

Jntiph. Maria unxit pe-

pr&elegit eam.

des Jefu, & exterfit capil-

E.

n tabernaculo fuo

lis fuüis, & domus imple-

habitare facit eam.

Oratio. Beate Marie. ue

p, T

ta eft ex odore unguenti.

m

44 Tertiam 69 reliquas bo-

f'pra.

t25 Antiph. Capitul. t$ SWe.

Pofeà ft Commemor. S.

; Ret Y

Brev. de Communi nec Mart.

Liberii Epifc. t$ Comf.

o UP

Wt Virg. xxvi.

Or«tio. Da quafumus.

fif

II. Vefpere à Cap. de fé4-

de Commun/i Confe[fJ. Pontif,

| lwm Commem. ut. infa.

XViI,

Mi

In

Cc3

llf

XCVt

Fella Jullïe

/2

Im II Vefp. fü

L

comm. . S.

ut qui. de Copmuni u

tit, & f

Chrifine Virg. &6 Mart.

Mart.

hi

fiidium,

:3.:0)

. Orátio. Indulgentiam, 4e

DIE XXVI. JULII,

Communi Virg. XXIV,

JX

In Fefto S; Annz Matris

DIE XXIV., JULII.

'B- MQ

. Duplex,

hT$

Omnia de Commwuni mop

Sem

Ín Vigilia fan&i Jacobi

Virg.prater Orationem.Xxvl.

Apottoli,

fl

Ad Laudes &t in P/falterio,

Oratio,

Temup; y;

M )

Oratio,

eus, qui beate Anne

gratiam conferre. di-

Vgj j &4

a quefümus omnipo-

tens Deus

ut beati

T nggy;

natus es, ut genitricis

"i, Fa

acobi Apoftoli tui, quam

Unigeniti Filii tui mater

93 Magt,

praevénimus ,

veneranda

effici mereretur : concede

/h',P

l

folemnitas, & devotionem

propitius; ut cujus folem-

nia celebramus, ejus apud

T. Letam

nobis augeat & falutem.

TPti, x

Per

ominum.

te patrociniis adjuvemur,

Cor)tme?n. S. Chriflime.

Per eumdem Dominum,

(r

DIE XXV. JULII.

DIE XXVII. JULII,

tli que

nea W

In Fefto S. Jacobi Apo-

L:

8, Pantaleonis Martyris,

ïlülanus,

iloli.

uplex,

Simplex,

*

i r

Omnia de Communi Apo-

Oratio, Prafta , quafu

[

ulb &

folorum prater Orationem.

mus omnipotens Deus; ut

intercedente, 4e Communi

J füle

,Oratio,

Ri

unius Martyris, VUI.

[

i QuX

Ifto, Domine, plebi tuz

hi

— fan&ificator & cuftos:

. DIE XXVIIL JULIL

) Qümpl-(

d ( DOU

ut Apoftoli tui Jacobi mu-

In Fefto SS, Nazarii, Celfi,

nita prefidüs, & conver-

& Vi&oris Mart, ac inno-

Wt

fatione tibi placeat, & fe-

centii Pape & Conf,

cura mente deferviat, Per

Semiduplex.

Vi

Dominum.

li,

Qratio.

In Laud. tantum fit com-

memor. S. Chriffophori Mar-

$s ancorum tuorum n0Sj

Dyris.

* Domine, Nazarii , Celfi,

9t quí

Oratio, Prefta , quafu-

Vi&oris

ac [Innocentit

On&

confefio beata commu-

mus omnipotens Deus:

"Rs

niat,

| Fefta

Jutii.

"XCvu

um

niat, & fragilitati noftra

tifti

: da famulis tuis fuo-

fubfidium, dignanter exo-

rum

veniam peccatorum E

ret. Per Dominum.

ut San&torum tuorum in-

N

tercedentibus meritis, ab

Ane M

, DIE XXIX. JULII

omnibus mereamur adver-

N

In Fefto S, Marthe Virg,

fitatibus liberari. Per Do-

- Comin Y

Semiduplex,

minum noflrum.

r

Oratio, Exaudi nos, de

Communi Virg. XXlV.

DIE XXXI. JULII.

riif

Poflcà' ft commemor, SS,

j ete ?

Nazari, Celfi t$c.

In Fefto S. Ienatii Conf.

üt pag. 191.

] COHfEGF'-

Et commem, SS. Feliczs ,

j [ gEPJS'

Simplicii, Fauflimi &5 Bea-

edosoueooin M irapodode

Til tv

Tricis Mart.

DIE I. AUGUSTI,

: d

Antiph. lftorum eft,

Y. Letamini, 4e eodem

In Fefto S, Petri ad Vin-

y aj d

cula,. Duplex.

nus, CjUs 2

Communi, xiu.

js aj

»

-44 Vefperas.

s Doniie

Oratie.

*

* Mutiph. Herodes Rex.

eum reliquis de Laud,

Drafia quefumus Domi-

V [LLIL

ne, ut ficut populus

P/zim. Dixit Dominus.

wis M

Chriftianus martyrum tuo-

eum reliq. 391

rum Felidis, Simplicii,

unplCX. j

Fauftini & Beatricis tem-

Capitulum. A& 15;

li, V

Qiets fs

porali folemnitate con-

M ifit Herodes Rex ma-

h

(n ]

gaudet, ita perfruatur zter-

' nus, ut aflligeret quos-

nh

vtl

nà : & quod »votis cele-

dam de Ecclefia, Occidit

brat, comprehendat effe-

autem

acobum fratrem

&u, Per Dominum.:

QUA.

Joannis gladio. - Videns

)

N

DIE XXX. JULII.

autem quia placeret Tu-

dais, appofüuit ut appre»

gü

henderet & Petrum,

SS. Abdon f Sennen,

yipl

Mait, Sinipl :

Hymnus.

J

Oratio.

iris modis repente li-

eus , qui fanais tuis Áb-

ber, ferrea,

| WOf"m

- don & Sennen ad hanc

Nunt

$loriam veniendi copio-

Chrifto jubente vincla Pe-

j

y

"

trus exuit ;

g o

fum munus grati& contu-,.

4

Ovilis

m

Xcvut

Fefia Augufii,

Ovilis ille Paftor & Re-

poftole, predicator veti-

| Anfip;.

&or gregis,

tatis, & Do&or Gentium;

fevibitu

Vite recludit pafcua, &

intercede pro nobis ad

lio utem

fontes facros,

ferifion

Deum , qui te elegit..

Ovesque fervat creditas,

Y. 'Tu es vas eledionis

m p

arcet lupos.

fan&te Paule Apoftole.

At

Pati perenne fit per

Je. Predicator veritatis

ii

evum glora,

H

ivilime

in univerfo mundo.(

libique laudes concina-

Oratio.

fpee m

namus inclyta

Atj

AZEterne Nate ;

sfft fuper-

"WFyeus , qui multitudinem

yüum f

ne Spiritus

Gentium beati Pauli

Yme de|

Honror tibi decusque: fan-

Apoftoli ,

predicatione

Atj

&a jugiter

docuifti: da nobis qua-

Áitip), "

Laudetur omne 'Trinitas

füumus ; ut cujus comme-

Vdper f

per fzculum,

morationem colimus, ejus

: to Ed

Amen.

. 'Tu es Petrus.

apud te patrocinia fentia-

ul Y

mus.

E. Et fuper hanc pe-

* Gommere, SS, Martyr. Mae

l

tram zdificabo Ecclefiam

ebabeorum,

lts hg

meam,

44

* Oràtios, !

Tins a

2 nificat.

KOC&S Pte(

AAntiph.

u es paftor

aterna nos$ Domine ,

Nrtque

ovium, princeps Apofto-

Martyrum tuorum co-

tlo fr)

lorum, tibi tradite funt

rona latificet, que & fidei

18 tradit

claves regni coclorum.

noftre prebeat incremen-

Rf ter

Oratio.

ta virtutum, & multiplici

tim d.

nos fuffragio confo]etur,

t Ts

]Deus, qui beatum Pe-

Per Dominum.

trum Apoftolumà vin-

In

nago,

-d Laudes 69 per Horas

[

iE

culis abfolutum illafum

lltjo

abire fecifli : noftrrorum,

éintiphona,

h

Witate

quafümus, abfolve vincu-

erodes Rex appofüit

4a peccatorum : & omnia

H

l

Omnla,

ut apprehenderet & Pe-

T Wij

walaà nobis propitiatus

trum : quem cum appre-

lf

exclude. Per Dominum.

hendiffet, mifit in carce

TUe

Deinde fit commem,. S,

rem, volens polt Pafcha

Paulk.

i

producere eum ypopulo,

od

Agtiph. San&te Paule A-

Autiph.

xb:):*

KFéfta Auäui':i.'

A. Beneditfus.

sl

Apripä. Petrus quidem

or n

fervabatur in carcere ; ora-

"ntiph. Quodcumque»li;

tio autem fiebat fine in-

gaveris fuper terram, erit

Y T

térmiflione ab Eicclefia ad

*

E

&

jtt hr

ligatum & in cclis

; o d

Deum pro eo.

quodcumque folveris fu-

] prftül&

Antipb. Dixit Angelus

per terram , erit folutum

ad Petrum : Circumda ti-

& in colis : dicit Domi-

j d

nus Simoni Petro.

) m

bi veftimentum tuum , &

fequere me.

Et fit commem. S. Paulis

)u

"ntiph. Mifit Dominus

ut fuprá in Vefp. & SS. Ma-

chbabaorum.

j muhirgi;

Angelum fuum, & libera-

m bt r

,

vit me de manu Herodis,

d Tértiam

yaditié

Alleluja.

Antiph. Petrus quidem,

äa n $

"ntiph, 'Vu es Petrus,

Capit. Mifit HHerodes-

a a

& füper hanc petram adi-

B.br. In omnem ter-

ficabo Ecclefiam meam.

ram. 1748'. Il.

m ol

Capitul, Mifit Herodes.

"d Sextam.

ao l

Antiph. Dixit Angelus,

Hymnus.

s H

Beate Paftor Petre .cle-

Capitulum, A&. 12.

mens accipe,

Petmus quidem fervaba-

Ortti

Voces preczntum , crimi-

tur in carcere, Oratio

numque vincula

autem fiebat fine intermif-

n pue

Verbo refolve, cui pote-

fione ab Ecclefia ad Deura

ul

flas tradita,

pro eo.

M

perire terris ccelum, aper-

P. br. Conftitues eos,

b " mrrem

Mi

tum claudere.

[l),

gni

pag. x

AA depd:

J

Sit '"Frinitati fempiter»

1g10 9

na gloria,

Autipb..'Tu es Petrus,

gmut

Honor, potellas, atque

Capitulum. . A& ts.

wäww

jubilatio,

In'unitate que gubernat

É't Petrus ad fe reverfus,

Wp/)mv

omnia,

dixit : INunc ftio ver&,

p 9

Per univerfa sternitatis

quia mifit Dominus An-

t

od

fzcula, Amen.

gelum fuum, & eripuit

a*

— X. 'Tu es Petrus.

me de omni expe&tationg

ml

j

R. Et fuper hanc pe-

piebis Tudeorum.

s p

tram adificabo Eccïefxarq

B. br. Nimis honoratd

« ,

meam,

funt, n

Cc;

Ad,

l"

Fefta Augufli.

4 Vefperas.

de Commuiti unius Martyris.

As aperto

4stipb tlerodes Rex.

m àdext

pag. vur.

em. veliquis de. Laud. Pfzl-

42 Magnsficat.

N

i ut im . Vefperis de Com-

"ntipb. Stepbanus 'au.

r

muni Jpoflol. yn.

Capitul.

tem plenus gratia & for-

lm. T

Hymn. 6 Y . ut ip 3. Vefp.

titudine , faciebat - figna

Pj

Ad Magnificat.

magna in populo.

ia

JIntipb. Solve, jubente

J Sgdl

Deo, terrarum, Petre, ca-

Oratio.

mv tj

tenas, qui facis ut pateant

D a nobis, quafumus Do-

iB f

ccclefiia regna beatis.

ine , imitar quod

hi p

Deinde fü 'commemor. S.

cólimus, ut difcamus &

4l hj

Pauk, ut f'pra.

inimicos diligere : quia

|

ii

Poþleä S. Stephbanzi /äq.

ejus Inventionem celebra-

T Dleny

mus, qui novit etiam pro

tne

;k

t

- DIE II. AUGUSTI.

perfecutoribus exorareDo-

ln j B0

$. Stephani Pape & Mar-

minum nofirum Jefum

Ál T

tyris, Simplex.

Chrifum Filium tuum,

* l

Oratio. Deus , qui nos.

Qui tecum vivit.

We Communi unius Martyris

.'.

t

Ad Laudes, & per Horás,

(s st

pag. vur.

ntiphona.

UL

i. Gf

DIE IIL. AUGUSTI.

L apidaveruntStephanum,

^ilY

InTnventione S. Stephani

Protomart. Semid.

& ipfe invocabat Do-

4l $

minum, dicens : INe fta-

An!:pþ À

"d Ve/þems.

tuas illis hoc peccatum. "

;

-ntiph. Lapidaverunt

ntiph. Lapides torren-

tis illi dulces fuerunt : ip-

Stephanum. ewz veliquis de

[

; lhl

Laudzbus , ut infra.

fum fequuntur omnes ani-

rerenn,

Pf/zhn. Dixit Dominus.

ma jufta.

If do

eum relz'quis.' I9I.

AAntzpb, Adhafit a

[

D

L5

M

li

Capitulum. A&. 6.

mea poft te, quia

Jf

mea lapidata eft pro te;

t

Toro

Stephanus autem" plenus

Deus meus.

LI

gratia & fortitudine ,

h Q 4 (

"Antiph. Stephanus vidit

fPlltant

faciebat prodigia & figna

cxtlos apertos , vidit Gu in-

f

ragna in populo.

troivit: beatus honío;, cul

n,m(æ

Hysz. Deus*tuorum.

ccli patebant.

:

mev

X. Glora &.honore.

! qm Q

"dntiph. Elcce video cc-

[0:]

.F efta Auguüï;

ivi

[

los apertos , & Jefum ftan-

m.br. Pofuifti Domi-

tem à dextris virtutis Dei.

ne. pag. IX.

i

d Nonuam.

Capit. Stephanus autem.

D

Junis

u fupra.

" ntiph. Ecce video.

ts

Hymsz. Invi&e Müartyr.

f

Capitulum, A;f't, 2

o k

de Communi umius A'lartyr.

p

pag. 1:x.

"ofitis autem. genibus,

Y. Sepelierunt. Stepha-

clamavit voce magna,

yato.

num viri timorati,

dicens:; Domine, ne íla-

)Q

li

B. Et fecerunt plan-

tuas illis hoc peccatum.

m

&um magnum füper eum.

Et cum hoc dixiffet, ob-

"d Benedztius.

dormivit in Domino.

yut d

diige:

"Autiph. Stephanus au-

B-. br. Magna elt gloria

ionm o

tem plenus gratia & for-

ejus. pag. x.

norit ii

titudine, faciebat figna

Vefb. de.S. Dominieo eum

à

jusertrt

magna in populo.

comm. S. Stephanz.

d Tertiam.

Zntpb. Sepelierunt Ste-

gium. Je

fim 9

. Aptiph. Lapides torren-

phanum viri timorati , &

j Yi

1S.

fecerunt plandum mag-

Capit. Stephanus autem.

num fuper eum.

s,&WH'-rt

ut fupra.

. Stephanus vidit cce»

gput

E. or. Gloria & hono-

los apertos,

l

"

"

Te, 1X.

E. Vidit & introivit :

j

À

rf

zrqnf

v

:

if

!

Ad Sextam.

beatus homo, cu

4

4ntiph. Adhafit anima

tebant.

i caïli pa-

il

s; M

mea.

p

gt

DIE IV. AUGUSTLE '

j

Capitulum, A. 6.

In Fefto &àn&i Dominict

!((55 hl'ü' l

S urrexerunt autem qui-

Confelf. Duplex.

at n

, dam de fynagoga, quz

In Hymno, Ifte Confef-

appellatur Libertinorum,

g

d

for. mutatur terti?s verfus.

g, ?

& Cyrenenfium , & Ale-

Oratio,,

Xandrinorum , & eorum,

p d

Qqui erant à Cilicia & A-

Jyeus, qui Ecclefiam tu-

1A, difputantes cum Ste-

am beati

Dominici

yn

3

ii

phano : & non poterant

Confefforis tui illuminare

08 Y

vefiftere fapientie , & Spi-

dignatus es meritis & do-

,is

ritui, qui loquebatur.

&rminis:; concede, ut ejus

inter-

nt

f

( [/

u

Fefta Augufii.

jnterceffione , temporali-

Tifuftre quiddam cerni-

bus non defítituatur auxi-

mus,

[U

lis, & fpiritualibus fem-

e

Quod nefziat finem pati,

jescaii

er proficiat incrementis.

Sublime, celfüm, inter-

tiinUn

P

er Dominum.

minum,

x Trans|

Antiquius celo, & chao.

t tel

DIE V. AUGUSTI.

Hic ille Rex eft Gen-

Ín Fefto fandàe Mariz ad

s

15 & ado

tium ;

j pafed

Nives. Dupl. maj.

Populíque R ex Tudaici,

i mul

d Vefperas.

Promiflus Abrahe Patri,

tiller p

« Zantipb. Dum effetRex.

Ejusque in evunv femini.

1 tropit

eum reliquis Antiph. & Pfzl.

1

orja

& Oratione. Y64.

Hunc & Prophetis te-

ii

ftibus,

ün,

DIE VI. AUGUSTI.

Tisdem fignatoribus,

? t ts

"Teftator & Pater jubet -

5 Peem

Yn F'efto Transh

rationis

An,

Domini fetu

hrifti.

Audire nos, & credere

r $.

Duplex.

Jefu, tibi fit gloria,

ui te revelas parvulis,

)N AVIHIP]).

d Vefperas.

Wt téo. .

Antiph. Alumpfit Tefus.

Cum Patre, & almo Spi-

lil

eum reliquis de Laud.

ritu ,

!; Bf

Pfzlm. Dixit Dominus.

In fempiterna fzcula.

77

Amen.

eum. reliq. 191.

— Sic terminantur. Hymni pe*

4ntin, D)

omnues Horas.

"ls g

Capitulum, Philip. s.

r MW]M

Salvatorem | expetiamus

Y. Gloriofüs apparuifli

Dominum noftrum fe-

jn co

e&u Domini.

lais [

B-

L

roptereà decorem

fura Chriftum, qui refor-

induit te Dominus.

' An!ip,

mabit corpus humilitatis

| "mþïlt |

noftre, configuratum cor-

44 Maguificat.

400

poni claritatis fue.

Antiph. Chrftus jeius

' fmtrem

fplendor Patris, & figura

D

IHymnus.

fübfítantie ejus , portans

31 fs

"b In m

icumque

Chriftum

omnia verbo virtutis fü£y

rfum,

Qu

Rs

h à

quaritis ,

purgationem peccatorum

hpl,

Oculos in altum tollite.

faciens, in monte excello

35 f

Tilic licebit vifere

gloriofus apparere hodi

Signum perennis gloriz.

dignatus eft..

Ral

k Aüty

w ,

hi f

Orstio.

F'efia Auguïr;.

CIII'

quáta e

Qratio,

4dntipb. Et écce appa-

ruerunt eis Moyfes & E-

n m

[) eus: qui fidei facramen-

las, loquentes cum Jefu.

ta in Unigeniti tui glo-

4ntiph. Refpondens au-

dlin, $

]

-riofa "ransfiguratione pa-

tem Petrus dixit ad fefum,

r cdo, M

trum teftimonio robora-

Domine, bonum elít nos

f , & adoptionem filio-

hic. effe.

t Rdé

rum perfe&am , voce de-

ntiph. Adhuc eo lo«

e, N]

lapfa in nube lucida , mi-

quente, ecce nubes lucida

. rabiliter prafienafti : con-

obumbravit eos.

; Abrdi 7

cede propitius , ut ipfius.

n eume

- Capitul. Salvatorem exe

Regis glori& nos cohz-

pectamus,

& Iuf

redes efficias, & ejusdem

glorie tribuas effe confor-

Hmnx.

tes. Per eumdem Domi-

yr,xatoribu;!'

[ux alma, Jefü men«

u

num.

tium,

5609

Comrein. S. Marie ad N-

Dum corda noftra recreas,

y f go

V, ntiph. Beatam me

Culpz fugas caliginem,

evels pf

dicent. 169. .

Et nos reples dulcedine.

De£znde fft commem. 5S. Xy-

Quam latus eft

x &2

" 'quem

fs Feiciftmi , & Agapiti

]

vifitas !

m l

Martyrum.

Confors Paterne dexterz,

.Oratzo.

Deus , qui nos

'Tu dulce Iumen patriz,

concedis. 4e Copzmumi plu-

Carnis negatum fenfibus.

;::W Hfü g

"

vimor Martyrum. Xut,

Splendor Paterng glo«

:rzoügs J

JÀ

'

ria

44d Laudes 69 per. Horas,

Inc*omprehänü Charitas ,

a

"ntipbona.

j w

TNobis amoris copiam

Domin'ü-

À ffumpfit Jefus Petrum,

Largire per praefentiam.

& Jacobum , & Joan-

Jefu, tibi fit gloria,

yurf^,

nem fratrem ejus , & du-

(jb

Xit eos in montem excel-

Qui te revelas parvulis,

Cum Patre, & almo Spis

patr )

füm feorfum, & transfi-

ritu,

! E]'Us j r/.;

guratus eft ante eos.

In fempiterna f&cula ,

) Vifïu*mf

Ameh.

ztiph. Refplenduit fa-

n E

cies ejus ficut fol, vefti-

Y. Corona aurea fupet

m

Ihenta autem ejus faca

caput ejus.

QUH funt alba ficut nix

? Alle-

R. Expreffa figno fana

t

luja.

&ütatis , gloriz , & honoris,

0

*

&iv

Fefta. Augufti,.

Ad- Beneditlus,

tamquam à Domini fpi-

Hiats

Antiph. Et ecce vox de

ritu.

Je]u)a

nuübe, dicens :

'Hic eft Fi-

B. br. Glom&'hono—

h IL1

re coronalli eum Domx-

lius meus dile&us, in quo

hmpflt. ii

mihi complacui, ipfum

ne, * ; Alleluja, alleluja.

Mil C

audite, Alleluja.

Gloria & honore

il If

Commemor. SS. Xyfli &c.

y. Et conftituifti eum

4l )

Mart.

füper opera manuum tua-

Jnnp& ]

rum. Alleluj

alleluja.

Ad Primam in 9. brev.

Gloria Patri. Glorla &

hP"ïl [

Chritte Fili Dei vivi. Z

E

( füam.

eitur.. Y., Qui apparudh

honore.

I?Ic&

hodie.

Magna eít gloria

ittiit o

Ad Tertmm

ejus in falutari tuo, Allel.

*l'fge &

AIntiph. W. efplenduit fa-

&-. Gloriam & magnum

Alelu;a

cies ejus.

decorem impones füper

DIE W.

Gapitulum. balvatorem

eum, Alleluja.

€xpectamus.

*

d Nonam.

i Mfo [är

B«. br.

Gloriofüs appa-

Zntiph. Adhuc eo lo-

hii ifrg

ruifti in confpe&u Domi-

quente.

77 TER.

ni.

** Alleluja , alleluja.

Capitülum, Apoc. 1.

ZWAI CWIlm

Gloriofus.

mlc Ü May

Propterea decorem

Siuftulit me in fpiritu in

induit te Dominus. Allel.

montem magnum

0:

allel

Gloria Patri.. Glo-

altum , &. oftendit mihi,

[ t

riofus

c1v1tatem fandam ]Jerufa-

cu'd()mm

Y. Gloria & honore co-

lem, defcendentem de cae«

b

lt U n

ronaftieum Domine, allel

lo:à Deo habentem cla-

&. Et conílituifti eum

ritatem De1 :& lucema

" i

ïelg

fuper opera manuum tua-

ejus eft Agnus.

UE

rum, allel.

B. br. Magna eft gïO-

d Sextam.

ria ejus in falutari tuo ,

- Zntiph. Et ecce appa-

Alleluja, alleluja. Magna«

W vm

IN

ruerunt eis,

Y Gloriam & magnum.

DN C

decorem impones fuper

Capltulmm 1. Cot? 3.

'ïllï&g[h N

M

eum. Alleluja, alleluja.

t

Jjo$ onines. revelata fa-

Gloria Patri. Magna.

fli

UET

cie glormm Domini

. Corona aurea füupet

fpeculantes

in eamdem

caput ejus, Alleluja.

N tO!Umm

rnagmem transformamur

ttdg

P. Expreifa Iigno fan-

&ita-

N mgdl fol

À dlritate in claritatem,

" Qnte

Fefta Augufli,

cv

Dositi

&itatis, plorie-& honoris,

ut quorum natalitia cóli-

leluja.

mus, virtutem . quoque

a

Àp Il. Vefp. Amtipb. Af-

paflionis imitemur.

Per

li an t

fümpfit. s /upra iz Laudib.

Dominum.

p d

Pfzlmi, Cap. Hymna. 6 . ut

Ip 2. Vefperis: fet copumen.

in 1. Vefp.

$. Romani Mart,

ho

contitit t

d Magnificat.

Oratío. Prafta quefü:

r m

W

"antiph. K.t audientes di-

mus. omnipotens Deus:

xü':'

opuli. ceciderunt in fa-

ut intercedente. 4e& Com-

TT

j

muniunius Mart. vnr.

Pa

ciem füam, & timuerunt

valdé : & accefüt Jefus ,

jom &

li

& tetigit eos, dixitque eis:

DIE IX. AUGUSTI.

Surgite, & nolite timere,

qutar

In Fefto S. Caietani Con-

riam a

Aileluja.

feft Duplf:x. alias 7.

o

lijus,

DIE VIL. AÜGUSTI.

In utrisque Vefp. Antiph.

(

dujt

Ín Fefto fan&i Cajetani,

4 Nouf

Quarite*primum regnum

Vide infra 9. Hodie im So-

Dei, & juftit

ejus, &

! W i

ciiate TE/a Dies otlava S.

hac omnia adjicientur vo-

Jgnatiü. Commem. $. Donati

bis.

Epifc. 9 Mart.

X. Amavit eum.

fu. Aï' E

m pr'

"

Oratios

, Oratio;

lem

GV

eus tuorum eloria fa-

eus; qui Beato Cajeta-

$ d

no Confeffori tuo A-

y i

[2

cerdotum : przefíta que-

fümus, ut fan&ti Martyris

poftolicam ; vivendi nor-

f end ïltïn1

tu & Epifcopi Donati,

mam imitari tribuifti: da

j,

cujus fefta gerimus , fen-

nobis ejus interceffione &

pa:

g

tiamus auxilium.. Per Do-

.

exemplo in te femper con-

Agh

minum.

fidere, & fola caleftia de-

k

fiderare. Per Dominum.

p

hi

DIE VIII. AUGUSTI.

Antiph. ad . Beneditfus.

4di)

,J

In fefto Ss.Cyriaci,Lagi &

j

INólite foliciti effe , dicen-

jortam

Smarapdi Mait. Semid.

tes

quid manducabimus,

11.*0

"

Oratio.

aut quid bibemus

fcit

flclut

J

D) eus, qui nos annua fan-

piun

N

enim Pater.vefter, quid

. &orum martyrum tuo-

L

vobis necelfe fit.

T.

J

rum Cyriaci, Largi &

WVj Juftum . deduxit.

l$, *

Aff

Smaragdi folemnitate la-

Com-

p

gprelfï

tifieas : concede propitius;

&v

Feíta Augufi.

Commetn. Vigilia $. Lase

Orátio,

y ful

[2771 Mzríf.

3 feuli

a nobis, quzfutnus om»

4l

Oratio,

nipotens Deus, vitio-

rum noítrorum flammas

Aniph

defto Domine füppli-

f no

cationibus noflris, &

extinguere, qui beato Lau-

inmapp

rentio tribuifti tormento-

A conf

snterceffione beati Lauren-

rum füorum incendia fue

Micor m

tii martyris tui, cujus pre-

perare.

Per Dominum. ;

venimus feflivitatem , per-

liode: :

MH,&H

petuam nobis mifericor-

Ad Laudes, & per Horas

diam benignus impende.

Antphona,

!1me inig

Per Dominum.:

ngréffus elt

A :

L aurentius [

Atj L

DIE X. AUGUSTI. -

martyr, & confeflus

[/ At

dul

in Kefto fanàií Laurentii

elt nomen Domini Jefü

p

Chrifti.

Mart. Duplex.

lr G]

Ad Vefperas.

"xtiph. Laurentius bo-

4 WE- Y

hum opus operatus elt,

4l $

"ptiph. Laurentius in-

qui per fignum Crucis cz-

grefTus elt. cum. reliquis de

cos illuminavit.

ii À

Laudibus,

D

Pf/zlm. Dixit Dominus;

Anipb, Adhafit anima

mea polt te, quia caro mea

C*Wum

eum. reliquis X9Yv

igne cremata eft pro te

Deus meus.

[nsg

Tüstiss

Capitulum, s. Cor. g.

nyyt

ratres , Qui parcé femi-

Axtiph. Mifit Dominus

Dexm&

Angelum fuum , & libe-

mat, parcé & metet :

ravit me de medio ignis,

Ht g

tl

& qui feminat in benedi-

& non fum zfítuatus-

f dlhglt

&ionibus , de benedictio-

tl

nibus & metet.

A»stiph. Beatus Lauren-

Tds

Wa

tius orabat , dicens:

Hymzs. Deustuorum mi-

tias tibi ago, Domine,

P

litum.

"h. D

X. Gloria & honore. 4e

quia januas tuas ingredi

;

Ceommuni vwnius Mart. V.

merui.

Capit. Fratres, qui pat*

"d Magnificat.

cé feminat. w /aprz.

,

Axntiph. Levita Lauren-

Jf

:

&ius bonum opis operatus

Hynn. lnvi&e martyr

Tty

eít, qui per fignum Cru-

de Communi unius. Mart, 1X«

m

y. Difperfit, dedit pau-

[ h

a

€is c&cos illuminavit, &

Üftnibue

thefauros Ecclefie dedit

peribus,

x

P ii

pauperibus,

CVX

Fefta Augu&i'.

5. Juftitia ejus tnanet

tes , abundetis in omne

"

in fzculum fzculi.

opus bonum , ficut fcri-

quáti

ld Beneditlus.

yDus.t

ptum elt : Difperfit , dedit

Jntiph. lu craticula te

pauperibus : juilitia ejus

v hr

Deum non negavi, &ad

manet in feculum fzculi.

oibdti

"

E

nem applicatus , te Chri-

E. br- Magna eft gloria

il t

i

um confeffus füm : pro-

ejus. pag. x.

m n

baíli cor meum, & vifita-

I II Vefp. Antiph. laau-.

ler ]u

fti no&e: igne me exami-

rentius ingrefTus eft mart.

nafli, & non ell inventa

eum reliq. Laud.

SI&WH'T*

in me iniquitas.

Pf/alm. Dixit Dominus,

bphum

d Tertzam.

eum reliq. 19 1. €5 loco ult.

u g

"Antiph. Laurentius.

Pfalm. Credidi.

n5

Capitulum. Fxatres , Qui

Capitul, Katres , Qu

parce.

parce,

»;;1 Dümimæ

B. br. Gloria & hono-

Hymuus. Deus tuorum.

Tareti

te. pag. 1x.

de Communi unius Mart. V,

j OPEIW

Ad Sextam.

Y. Levita Laurentius

g QU

Antiph. Adhafit anima

bonum opus operatus eft.

Enavit.

ainea.

3-. Qui per fignum Cru-

Adat?

€is c&cos illuminavit.

Capïtulum. 2, Cor. 9.

g, QUi

Ad Magniftcat.

nid

p

U

nusquisque prout de-

Antiph. Beatus Lauren-

flinavit in corde fuo,

tius dum in craticula fu-

J

hon ex triftitia, aut ex ne-

perpofitus ureretur , ad im-

J tDOFLL

ceffitate: hilarem enim da-

iiffimum tyrannum dixitz

j ha,

j« !0

0j

torem diligit Deus.

Aifatum el

jam,. verfa,

m du

E. br. Pofuifti Domine.

& manduca : nam facul-

sr

»

a

pag. x.

tates Eeclefiz , quas requi-

m

d

d Nezam.

ri$, in coleftes thefauros

p

-

"nt.

manus pauperum deporta-

p

tius,

iph. Beatus Lauren-

verunt.

y; P

Deinde fet . commem. S$4

vtéy f

Capitulum. . Cos. a.

otens eft autem Deus

Tiburtii & Sufanna Mart.

j nf

O:atios

nf r

omnem erátiam abun-

7;1)(1

are facere in vobis : ut

S

an&orum Martyrum tu-

j

in omnibus femper om-

orum 'liburtii, & Su-

perf

iif ed*

nem fufficientiam haben-

fove«

fanna nos ]?omine

ant

,

&vl

Fefta Augulti.

ant continuata prafidia: DIE, XIIL. AUGUSTL

DEXV

quia non definis propitius

Quarta. die infra O&tavam

IN ASS|

jntueri, quos talibus au-

$. Laurentii.

xilis concefferis adjuvari.

AA

Per Dominum.

In Laudibus fit comm. SS.

Àl Tifje

Hippolyti & Cafftani.

ümpta

DIE XI. AUGUSTI.

In Vefp. commem. $. Bu-

Mi de

Secunda, die infra O&s»

Vi d B.

varn S. Laurentii.

fébii Confeff. AMntiph.

Qratio,

In Laudibus fit comment,

Ciptuh

:SS. Tiburtzi 6 SufaAnne Mart.

eus, qui nos beati Eu-

Qnrpugs

febii Confefforis tui

DIE XII. AUGUSTI,

annua folemnitate latifi-

DP d

cas

]i ;

Ín Fefto S. Clarz Virg.

concede propitius ;

ft, &

Duplex.

ut cujus natalitia colimus,

Itor O

per ejus ad teexempla gra-

Qratio,

diamur.

Per Dominum.

ii D

mulos tuos, quafümus

bmysp s

o

Domine, beate Vir-

DIE XIV. AUGUSTI,

ïï:w' Àye

inis tue Clarg votiva na-

j

F. Bd

talitia recenfentes , ccle-

Quin

ta die infra Ocavam

k

ftium gaudiorum fua facias

S. Laurenti.

, Ri

interventione participes,

lIs Laudibus f eommem.

T

RURT

& tui Unigeniti cohzre-

Vigllldo

4l Mj

des. Qui tecum vivit &

Oiatio.

[

Teg nat.

1in

M. Vi

Commem. OG. S. Laurent.,

T) eus, qui virginalem au-

! (uo

In IL. Vefp. pofd. commem.

lam beat&e

arig , in

il

ïllf()mv

lon tor

O. f& comm. SS. Hippolyt.

qua habitares, eligere dig-

3

€6 Caffani Mart.

natus es : da quaíumus;

É] it

»pu

Oratio.

ut fud nos defenfione mu-

fol

nitos , jucundos facias fü£

Jya, quefumus omnipo-

|Ur

.tens Deus : ut beato-

intereffe feftivitati.

Pi"mlo

Deinde fit commem, $. Eie

l

Tumt

rum martyrum tuorum

febiá. Confeff.

Tits Dy

Hippolyti & Caffiani ve-

l gnofce

neranda folemnitas , & de-

Fefgera fic Affunpte A

lg

votionem nobis augeat,

WOH

& fa.lutem. Per Domin.

DIE

A tm D N

Fefta Auguft,

ex

WW

'DIE XV. AUGUSTI.

terceffione falvemur. Qul

if

tecum vivit & regnat.

IN ASSUMPTIONE

at

B. M. VIRGINIS,

Ad Laudes, & per Horas,

ntiph,

hn f r

A4 Vefperas. Antipb.

Ü C;jwi.

Affumpta eft Maria. ew

AAffumpta eft Maria in

M

veliquis de Laudibus infrd.

celum, gaudent An-

geli, laudantes benedicunt

f Aij)

P/Ztlmf de B. Firg. 127,

Domiruni.

Qraty

Capitulum. Eccli. 24,

4ntiph. Maria Virgo af

y n

omnibus reqeuiem qua-

fumpta elt ad zthereum

Cofeln:

thalamüm , iii quo Rex

fivi , & in hereditate

Jemitt !

Domini morabor,

'Func

lio.

regumi ftellato fíedet fo-

yele p

f

precepit, & dixit mihi

matdlti 5

Creator omnium : & qui

4ntiph. In. odoremy u-

creavit me, requievit in

guentorum tuorum curris

j teerem

tabernaculo meo.

mus : adolefcentule dile-

a Done

Hymy, Ave maris ftella.

Xerunt te nimis.

u AUGL'S:

130.

Antipb. Benediaa filíà

W. Exaltata eft fan&a

tu à Domino , quia per

j

"

ei

enitrix.

te iru&

— vite commuiuis

Lawumy

nicavimus.

.3e. Super choros Ánge-

Ti ia

lorum ad coeleftia regna,

ntiph. Pulchra IGS, &

decora filia Jerufalem , ter-

d Magnifcat.

ribilis ut cafltrorum acies

Q

4ntiph. Nirgo pruder-

:

ordiriata;

:

üffima, quo progrederis

ii

quafi aurora valdé rutilans

;

H

Capitul. In omnibus re«

1

)

quiem.

7

W

ülia Sion tota formofa , &

Hymn. O gloriofa Vi«

n

ravis es, pulchra ut luna;

ginum. 144.

it'ares, fuæ

6t

€eleda ut . fol.

j2

f

VC Exaltata eft fan&

j

Oratio

Dei genitrix.

T

;tcili

R. Super ch

Oro$ Ange-'v

f

E'athulorum tuorum, quz-«

. fumus Domine, deli-

Oruni ad cceleftia regna;

Ad Bezedidthus.

(; g

&is ignofce : ut qui tibi

Placere de a&tibüs noítris

4utiph, Chum eft ifta;

que afcendit ficut aurora

,

non. valemus , .genitrieis

confürgens, pülchra ut lu«

lii tui Domini noftri ia-

.Das ele&a ut fol; terribi-

z

ls

p

ex

Fefta Augufg.

[/7p

Jis ut caflrorum acies or-

5.. IÍn quo rex regum

dinata?

flellato fedet folio.

ff m A

z Tertiam..

d Nondmh

& lh

JAntiph. Mlaria Virgo.

Antips. Pulchra es.

Trign,

Widir £t

Capitul. In omnibus.

Capitulum. Eccli. 24.

Vs (

B. br. Exaltata eft ^*

