cit redemptio-

tenebris ,

&

in umbra

$: L hü;

nem plebis fue :

mortis fedent : "* ad diri-

qmenor

Et erexit cornu fàlutis

gendos pedes noflros in

hobis , '* in domo David

viam pacis.

Tib

pueri füi.

. Requiem zternam ^

E lagï;

Sicut locutus eft per . os

dona eis Domine:

l mulb'i-'

Et lux perpetua'* lu-

San&orum , * qui à fe-

inis

€ulo fünt, prophetarum

ceat eis.

n1^

ejus :

Antipb. Kego füm refur-

j a

ui cre-

Salutem ex inimicis no-

re&io, & vita :

ii

ftris ; "* & de manu omni-

ditin me , etiamf! mor-

m nj

tuus fuerit, vivet: & om-

DI

5

B

um, qui oderunt nos :

QU

Ad facendam miferi-

nis, qui vivit, & credit

durd$y

cordiam cum patribus no-

in me, non morietur in

$iis: * & memoran te-

&ternum.

nl

ftamenti fui fan&i.,

Pater noller.

Secretd,

fomnnk

usjurandum , quod ju-

. Et ne nosinducas in

)

(WD

ravit ad Abraham patrem

tentationem,

at

nofítrum: ^* daturum fe

B« Sed libera nos à ma-

a

nobis.

lo.

Ut fine timore de ma-

Etmllmr !

Y. A porta inferi,

(yms

nu inimicorum noflrorum

E. Erue Domine ani-

pinib

liberati, ** ferviamus illi;

mam ejus,

«

Ín fan&itate, & juftitia

Y. Requiefcat in pace.

] m]hl:

coram ipfo, "* omnibus

T. Amen.

YX. Domine exaudi ora-

yrtl

diebus nofiris.

gmmm

tionem meam,

J

Et tu puer, Propheta

H

Rc. EX

1

26

Ofïici-um Defun&orum.

&. Et clamor meus ad

runt, beatà Marià femper

te veniat.

Mireine intercedente cum

M

omnibus San&is tuis, ad

. Dominus vobifcum.

Id

$. Et cum fpiritu tuo.

perpetuaz beatitudinis con-

fortium pervenire conce-

Oremuis.

das.

Per Dominum.

bfolve, quafümus Do-

idelium Deus ómpium,

mine , animam famuli

Conditor & Redem-

tui N. Sacerdotis( ff fueri?)

ptor, animabus famulo-

hlicul

ut defun&us fxculo tibi

rum tuorum remiffionem.

vivat: & que per fragili-

Dony

cun&torum tribue peccato-

tatem carnis humaná con-

rum, ut indulgentiam,

m'cumþ

verfatione 'commifit ,. tu

quam. femper optaverunt,

Anlip:').

veniá mifericordiffimz pie-

tis abílerge.

Per

omi-

pis füpplicationibus cones

fequantur. Qui vivis.

num noftrum JEfum Chri-

Ill &

ftum &c.

E. Amen.

Pro uno Defuntlo.

( jj

y. Requiem zternam.

[ncina, Domine aurem

dona eis Domine.

tuam ad preces noflras;

p. Et lux perpetua Iu-

quibus mifericordiam tuam.

ceat eis.

Y

fupplices deprecamur' : ut

X. Requiefcant in pace.

animam famuli tui, quam.

(

B. Amen.

de hoc fzculo migrare juf-

fifü, in pacis ac lucis re-

Alie Oratianes.

-

l(v

Oremus.

gione conftituas, & San-

p

tis

étorum tuorum jubeas etie

Velon

eus, venie largitor, &

confortem.

Per Domi-

humanze falutis ama-

num noftrum Jefum Chri:

kE

tor:

quafümus clemen-

flum Filium tuum, qui

L

tiam tuam, ut noftre con-

tecum vivit & regnat in

Y.g

gregationis fratres, pro-

unitateSpiritüs fanciDeus,

t

pinquos, & benefa&ores,

per omnia fzcula fxculo»

qui ex hoc fzculo tranfie-

L

rum. 5 Amen,

MO

*

LO

"s

Modus

L

ogo)o(þgä

2Zz

Ti t

jente u

Modus

Benedi&ioj

s s d

impertiendi

Xinis

nem in Articulo mortis fervandus ab

ie I

| iis, qui facultatem habent à Sede

Siun.

^

Apoftolica delegatam.

; ontat

x t

Hableus predi&am facultatem , z'ngredz'eka'o

s f

eubiculum , ubi jacet infirmus , dicat : Pax huic

emfli

je

Domui &c. ac deiude egvotum , cubiculum , &

circumflautes afpergat . aqua . beneditla , dicendo

Vlpctr

gp[averlä«ï

Zintiphonan : Afperges &c.

yibus d

j r

uodfi eegvotus voluerit confiteri , , audiat il-

lum; ej abfoloat. — Si confeffionem mon petat , ex-

j

Íd

citez ilum ad eliciendum a&lum coutvitiouis $gc.

n W

v5 IU

Poftea dicat :

d

* X. Adjutorium noftrum in nomine Domini

m

qu

J Qui fecit Colum & 'L'erram.

ltm,

ij

ZI?IE P

"ntipb. Ne reminifcaris Domine delida Famuli

V

[rdo

tui ( vel Áncille tue) N. neque vindictam fümas de

E

g o

M

peccatis ejus.

[/)]

di

€leifon.

Pater nofter. &c.

yrie eleifon, Chrifte eleifon. ny(*ie

j

« D

X. Et ne nos inducas in tentationem.

[eumc'

tuumy

3-. Sed libera nos à malo.

r

Y. Salvum fac Servum tuum ( vel Ancillam tuam)

(ZHM

1l

& fic. deinceps.

r)t

j d

E& Deus meus fperantem in 'Te.

)

W. Domine exaudi orationem meam.

$£. Et clamor meus ad te veniat.

Y. Dominus vobifcum.

$, Et cum Spiritu tuo.

i

lia

Ore-

293

?ä)o(x'äü

Oremus.

Mo

Lementifime Deus , Pater mifericordiarum , &

Deus totius confolationis, qui neminem vis pe-

yire in 'Te credentem , atque fperantem , fecundum

multitudinem miferationum tuarum refpice propitius

Ü No

TFamulum, tuum. N. quem 'libi vera fides & fpes.

t

Chriftiana commendant. Vifita eum in falutari tuo, &

( dl

Aciimy

ei deli&dorum füorum remiffionem & veniam clemen«

er Unigeniti 'Tui Paffionem & Mortem , omnium

ter indulge, ut ejus anima in hora exitus fui 'Te Ju-

dicem propitiatum inveniat, & in fanguine ejusdem

Fihi Tui ab omni macula abluta tranfire ad vitam

N

3nereatur perpetuam.

Per eundem Chriftum Domi-

Inple

num noftrum.

Qu

1

"Tum di&o ab umo ex Clevicis. adflantibus

d'in,

Confiteor &c.

Iuj jj

deinde:

Sacerdos dicatz Mifäreatur &c.

E gni

Tuf

Ominus nofler JEfus Chriftus F ilius Dei. vivi,

TPTOY

qui Beato Petro Apoftolo fuo dedit poteftatem

lrite

Tigandi, atque folvendi , per fuam piiffimam miferi-

eordiam recipiat confeffionem tuam, & reftituat tibi

&tmor

At

Stolam primam, quam in Baptismo recepilli ; Et

l'iftind:

Eco facultate mihi db Apoftolicá fede tributà, Indul-

gentiam plenariam & remiffionem omnium peccato-

x

V.

rum tibi concedo in INomine Patris &c.

Per Sacrofanda humana redemptionis myfteria.

remittat tibi omnipotens Deus omnes prafentis &

future vite pcnas, Paradifi portas aperiat, & ad gau-

dia fempiterha perducat. Amen.

ägä

Benedicat te omnipotens Deus, Pater, Filius &

JSpiritus fandus, Amen.

i

j

$i veró infirmus fit adeo. movti proximus , ut

fiptre

zeque confe/fionis geuevalis faciendee , ueque pra-

nl

aniffavum pvecum. vecitaudavum zempus. [uppetat ;

Q tep

Jlatim Sacerdos beuediéliogem ei impertiatur.

Ts n

P(

Qs

&

PT

)s CX

2

d.l

'Modus excipiendi Profeffionem Fi-

dei Catholice à Neo-Converfis.

m

, feond

Sacerdos füperpellieeo €$ Stolá violaced. coloris indutus,

s ponta

Y No -Convtrfüs manu tenens cereum. accenfum , flettunt

st

1

coram Altari vel Crucifixi imagine 66 duabus cereis accenfts,

i

€ adbibitis ad minimum duobus teflibus , ante. Profeffonema

dicitur :

, 0

am d

Hymnus.

Iifirma na/i;ii corporis

fii 11j

Virtute firmans perpetz.

n Q

Eni Creator Spiritus,

V

Mentes tuorum vifita,

Hoftem repellaslonpiüs,

edi d

Imple fupernà eratià,

Pacémque dones protinus:

hum Di*

Du&ore fic T'e previo,

Qu Tu creifü pe&ora.

Vitemus omne noxium.

Qui diceris Paraclitus ,

W?ïiiä*"äl

ALiffmum donum Dei ,

Per Te feiamus, da, Patremy.

Nofcamus atque Filium ;

&ttüD

Foxs wivus, ignis, charitas,

Teque Utriusque Spiritum

Kt Spiritalis untiio.

"Fu feptiformis munere,

Credamus omzi tempore.

| Del UJI

Deo Patii fit gloria,

Digitus paterne dexter&,

Et Filio, qui à mortuis

p du

"Tu rite promiffum Patris,

ym m2

Sermone ditans

uttura.

Surrexit, ac Paraclito

du

[

ccende. Lumez

L

enfibus,

In fculorum fzcula ,.

jli j

Amen.

Infunde amorem cordibus :

Jls

]i

u

u

W. Emitte Spiritum tuum, & creabuntur.

Ré. Et renovabis faciem terra.

. Domine exaudi orationem meame

tj m M

. Et clamor meus ad te veniat,

r

. Dominus vobifcum.

"Á

)&ad

J« Etcum Spiritu tuo.

*

Oremus.

"

f flblb

Eus , qui corda Fidelium fan&i Spiritüs ilfuflra-

D

tione docuifli , da nobis in eodem Spiritu reda

Al

1l

fapere, & de ejus femper confolatione gaudere. Pet

if p

Dominum nofirum ]Éfum Chriftum

ilium tuum ,

qui tecum vivit, & regnat in unitate ejusdem Spiri-

H

d

tfus fan&i Deus, per omnia fecul feculorum, Amen.

j

!l

Poflea Sacerdos fedes i2 cormu j

iffole (ff Santiiffmum

15

p

Saera-

]

EC.4

$o

coo)O(

E

Saeramentum affervetur n taberaaculo) fun. mints , in medie

Altaris, 69 coram illo genu flettit. Profeffurus , && emittit Pro-.

ECCCZt

feffromem. Fidei , prout. babetur i. dgenda : vvel ff mefeiat. le-

TICOIS

geres Sacerdos pralegit eidem tardé Profefftonem , mt comver-

l

fes eandem . intelligere ,. $ etm Sacerdote. diflintlis verbis

m ?

pronuntiare pofft,

Quando perventum : fuerit ad illa ver-

Torni

ó4: KEgo idem NIN. fpondeo, voveo, ac juro : m«

ifoly

ponit tres priores digitos fupt

á

Quit

r codicem Evangelii vvel fu,erï

miom

verba : In Principio erat Verbum.

Poffea dicitur 4 Sacerdote flctente: Pfalmus : Mife-

D

rere mei Deus.

Ium t

H

Ht fuprà im Offiio Defunül. pag. 19. i

92

M

Gloria Patri &c.

Spiiti

Kyrie eleifon.

Chrifle elifon, Kyrie eleifon.

Pager nofler. ^ Seeretó.

T

x.

Et ne nos inducas in tentationerh,

Sed libera nos à malo.

OH

Salvum fac Servum tuum (vc/ Fam

illam tuan)

P«

Deus meus fperantem zn Te.

X.

Efto ei-turris fortitudinis.

Qurfion

E.

.A facie Inimici.

:

Q

INihil proficiat Inimicus'; in eo (vel in eà)

& n

R.

fraude

Et Filhius iniquitatis mom apponuat nocere ei,

Y.

Mitte ei Domine auxilium de fan&to.

Qanti

R-.

Et de Siom tuére eum ( -vel eam.)

bt

X. Domine exaudi Orationem meam.

TO

Be. Et clamar meus ad te veniat,

. Dominus vobifcum,

Mo

Be Et cum Spiritu tuo.

Oremus.

"

Eus, cui proprium eft mifereri femper & parcere,

fuféipe deprecationem noftram, & hunc ramu-

lum tuum (7e/ hanc famulam tuam) quem (ve/ quam)

N

excommunicationis catena conftringit, miferatio tum

lt j

pietatis clementer abfolvat.

Per Dominum nofirum

]i

Hzfum Chriftum,

*dm.

Deinde Sacerdos , comverfus ad . Profitentem , eum 4b

Lutreff abfolvit. fequenti formá :

.

Mifereatur tui

Deus, & dimiffis

omnipotens

:

peccatis tuis perducat te ad. vi

tam &ternam, Àmen.

D

ndul-

€)o C&

31

ml

Indulgentiam , abfolutionem , & remiffionem

peccatorum tuorum tribuat tibi emnipotens & mife-

ricors Dominus, Amen.

o

Eso Authoritate omn

ïpotehtis DEI, & beato-

rum Apoítolorum ejus Petri & Pauli & fan&iffimi

at t

Domini noftri Pape IN. in hac parte mihi commifsà,

ji)

abfolvo te à vinculo excommunicationis, quam in-

iM

admitto te in gre-

H

currifti per harefin profeffam

mium fan&e matris Écclefie , & in Sacramentorum

J M s

Ejus participationem , Communioni & Unitati F'ide-

lium te reftuo , in INomine Patris [ & Filii,

&

n

Spiritüs fan&i, Amen.

Jefon

Poflea digitur : 'E

e Deum Laudamus. pag. 28.

X. Dominus vobifcum.

B. Et cum Spiritu tuo.

remus,

«

A quaefumus Écclefie tue mifericors Deus, u

hm & D

Spiritu fan&o congregata hoftili nullatenus. in-

eurfione turbetur.

Omnipotens fempiterne Deus, qui falvas omnes,

& neminem vis perire

refpice ad animas diabolicà

à)

h

fraude deceptas ; ut omni hareticá pravitate depofità,

errantium corda refipifcant, & ad veritatis tux redeant

unitatem, Per Dominum noftrum JEÉfum Chriftum,

Amen,

Modus benedicendi Parvulos, dum

Habitum ordinis fufcipiunt.

M.

M

hr

Nota : Zdfit aqua benedi&la , €9. cereus par-

Vi

vus, deim Sacerdos 2udutus fupevpelliceo €g' Sto-

p

Id albá, ante. Crucifixum €$ candelam avdentem,

f

T

fle&lentibus cum parvulo benedicit babitum &g cbo

E

dam.

Beneditlio Habitus.

p

d)

Y. Adjutorium noftrum in nomine Domini ,

*-. Qui fecit celum & terram.

f

hY

Nt. Domine exaudi orationem meam ,

Et

14

j

55

$S)eCE

&. Et clamor meus ad te veniat,

btne

Y.. Dominus vobifcum ,

rj

3X. Et cum Spititu tuo.

pifíi

s

*

findi

Oremus.

lilin

Omine JEfu Chrifte, qui pro noftrd falute fufci-

finj:

D

piens humsnam naturam , te veflimento carnis

we

induere dignatus es ; benedi&ione tuá fan&à benedic

f

Ifta parvula indumenta, que pro eratiis tibi exol-

vendis cum omni devotione, fan&óque voto, ac in

honorem beatiffime Virginis Marim ac fan&i Patris

Ignatii Infans ifte fuper íe fufcepturus eft, ut iisdem

indutus ceu clypeo prote&us, &

alea adverfus ne-

0]

lu

quitias fpirituales & malorum infultus füb umbrà ala-

Tnurn

rum tuarum üt pupilla oculi tui cuftodiri atque defen-

vell

di mereatur. Qui vivis & regnas cum Deo Patreim

Unitate &c.

J

Omine JEfu Chrifle, qui in facratiffimo B- Ma-

Qu

D

ri& Virginis utero , cooperante Spiritu findo

&orro|

[

tegumen noflrz mortalitatis induere, &'in amaràá paf-

ione tuà purpurd veftiri, & coroná fpineà pro redi-

Viry

Tum

mendo homine coronari voluifti ; immenfam largita-

tis tu& abundantiam humiliter imploramus, ut per

interceffionem Deatiffime Virginis Marie , & fan&t

Patris Ignatii hec parvula indumenta benedicere T-

digneris, ut Infans ifle, qui ea ad .honorem fandi

Patris Ignatii ex voto parentum fuorum portaturus

g&!

€ft, ccleflis gratie abundantiam , benedictionisque T

tus plenitudinem valeat accipere , quà in omni vit.

fuà adjutus, tibi Deo creatori fuo fideliter valeat fa«

mular. Qui vivis & regnas &c.

Benediilio Chordg.

lïäï

K XMhnipotens & mifericors Deus, qui Filium tuum

unigenitum vinculis humanitatis noflre pracin-

Q

"üm, ut nos à peccatorum nexibus folveret , funibus

ad columnam ligari voluifti; quíque B. Patrem no-

tií

firum Ignatium eidem Filio tuo affimilare, & fimili-

tf

bus ligaminibus ornare dignatus es; oramus clemen-

l

ftn

tiam tuzm , ut irrigante defüper gratià tuà, codlefli

". bene-

k

$S)eCE

3$

benedi&ione hanc chordam benedicere T & fandifica-

re T digners, ut quisquis hàc precin&us fuerit,

er

pafionem Fili tui Domini nofti JEfu Chrifü, &

fan&i Patris Ienatii interceffionem , ab omnibus vifi-

bilium & i

nvi

ii

ibilium inimicorum laqueis eruatur, &

Jueli

30 d

fan&z charitatis ligamine ad te fortiffimé alligetur,

5

per eundem Dominum &c.

;

x

tih

ud lendditd-

"Afpergitur babitus €$ cborda aq

j gt

t2 ad Jufantem dicitur:

vt D

i ia

Mhnipotens & mifericors Deus, omnis boni Au-

O

&or & Promotor, infunde, quafümus , parvu-

veris t

r

lo huic tuam fan&Gam benedi&ionem [ & quampri-

mum induerit hoc religioni fimile indumentum feu

j d

veltimentum , intercedente B. Virgine Maria atque

) Pa

Beato lgnatio, defcendat fuper eum gratia & miferi-

]

j

f,

"

cordia tua, qu& per virtutem Spiritus fan&i cor ejes

pB

corroboret, vitam fan&ificet , fenfus ejus muniat , at-

u f

ia

que Àb omnibus diabolicis & humanis infidiis tuà

virtute & prote&ione defendat, per Chriftum Domi-

1f

m f

j

num noflrum. Igælms induitur. Veflibus,

[

)

Benedi&tio Aquze S. P. [gnatii.

&i

Y. Adjutorium noftrum in nomine Domini,

ldll (f

ui fecit ccelum & terram.

t ii

Sit nomen Domini benedid&um,

yriaus

Ex hoc nunc & ufque in feculum.

yisti T

"

Domine exaudi Orationem meam,

g 9

Et clarnor meus ad te veniat.

v

:

. Dominus vobifcum,

E. Et cum Spiritu tuo.

J

Oremus.

t

Yiv

Enedic t Domine creaturam iftam aque, ut fit

B

remedium generis humani, & prafíta piifimam

!

"]

-

mifericordiam per JEfu Chrifü fanguinem , " & inter-

jl

Il

cefionem S. Ignatii, ut quicunque ex eà fümpferint ,

liberati db omnibus malis, corporis & mentis fanita-

d

a

tem percipiant ; Per Dominum ftofirum JEfüm &c.

E.. ÁAmen.

DPrs

L

l-

y

PA

34

eo

)so' C38

X. Juftum deduxit Dominus per viaä recas,

&« Et oftendit illi repgnum Dei.

Oremus.

Defto Domine fupplicationibus noflris, quas in

p

COIF

4d If

7À S.lgnatii Confefloris tui commemoratione de-

t

ferimus,ut qui noftre juftitie fiduciam non habemus,

hm

ejus, qui tibi placuit ,. precibus adjuvemur.

Deus,

Tato

qui glorifcantes te glorificas, & in fan&orum tuorum

t

Utj

honoribus honoraris ; concede propitius, ut qui fan&i

min

Ignatii Confefforis tui gloriofa merita colimus , ejus

pià patrocinia fentiamus.

d

Deus, qui ad majorem nominis tui gloriam pro-

r

MT

agandam novo per B. Ignatium fübfidio militantem

ing

E

cclefiam roboráfü ; concede, ut ejus auxilio & imi-

tatione certantes in terris, coronari cum

fo mere?

gari

j

Y

um.

pian

amur in colis per Chriftum Dominum no

Jinmevfio. INumismatis vel Reliquiarum.

Onfer beni

niffme Deus , per contadum Nu-

mismatis

(

vel Reliquiarum ) S. tui Ignatii aque

gue

huic virtutem fanandi corpus & amimam , pellendíque

Ter

orania mala ab hoc loco ejásque incolis in. nomine

p

Patrs T & Filü T & Spiritüs fan&i. T Amen.

;

Aquz S. P. Francifci

Benedi&io

"

Xaveril.

Immeríio Numismatis vel. Reliquiarum.

Y. Adjutorium noflrum. in nomine Domini,

. Qui fecit coelum & terram.

Sit nomen Domini benedidium,

jä

:

Ex hoc nunc & ufque in fieculum,

Domine exaudi orationem meam,

Et clamor meus ad te veniat,

Dominus vobifcum,

ä

Et cum Spiritu tuo.

Xt

l

Ore-

.äg(ä)()(æo

3$

,

Oremus.

L.

Omine fan&e, Pater omnipotens, zterne Deus,

D

qui benedi&ionis tuz gratiam zgris infundendo

corporibus, faduram tuam multiplici pietate cuftodis :

,

ad invocationem INominis tui benignus affifte, inter-

t d

cedente B. Francifto Xaverio Confeffore tuo , ut

iib

famulos tuos ab epritudine liberatos & fíànitate do-

Do,

natos dexterà tuà erigas, virtute confirmes , poteftate

t a.

tuearis, atque Ecclefie fan&z tuz reflituas. Per Do-

g fzjiï

minum noflum &c,

tis,

Benedic t Domine hanc aquam, ut fit reme-

dium falutare generi humano, & per interceffionem

mmpt

B. Francifi Xaverü, cujus NNumisma (vel Reliquiz)

ii

in eam immergitur, przfta, ut quicunque ex illà fum-

p &n]

pferint

corporis fanitatem , & animz tutelam perci-

fo m

b

piant.

er Chriftum Dominum noftrum. Ig. Amens

(in)

Oremus.

J '

Eus, qui Indiarum

entes D. Francifdi Xaverii

n N

D

praedicatione. & müraculis Ecclefiz tuz aggre-

.

vt

gare voluifti

5

concede propitius, ut cujus gloriofa

]

enat

merita veneramur, virtutum quoque imitemur exem-

n

pla.

Per Chriftum Dominum noftrum.

sl

Benedi&tio Aquz S. Aloyfii Gonzagz.

Y. Adjutorium noftrum in nomine Domini.

(

fi

Te. Qui fecit ceelum & terram.

YX. Sit nomen Domini benedidum.

R. EÉx hoc nunc & ufque in fzculum.

Y. Domine exaudi orationem meam. /

Tanit

E. Et clamor meus ad te veniat.

i

. Dominus vobifcum,

EK. Et cum Spiritu tuo.

Oremus.

Omine fan&e, Pater omnipotens, sterne Deus,

qui benedi&ionis tue gratiam «gris infundendo

corporibus fa&uram tuam multiplici pietate cuftodis

ad invocationem INominis tni benignus affifte , inter.

ceden-

ye

36

S)e(E8

cedente fan&o. Aloyfio Confeffore tuo, ut famulos

It

qm'(

tuos ab &gritudine liberatos, & fanitate donatos dex-

terà tuà erigas, virtute confirmes, poteftate tuearis,

Cür

atque Ecclefie fan&e cum omni profperitate reflituas.

us

Per Dominum noftrum JEfuüm Chriftum Filium tuum,

Yi

fiüir

qui tecum vivit & regnat in unitate Spiritus fanéü

eus, per omnia fecula feculorum. B« AÁmen,

le

Junnergitur Numisma (vel Reliquie) S. loyfii.

Benedic 1 Domine hanc aquam, ut fit reme-

y

dium generi humano, & per interceffionem S. Aloy:

!

fü praila, ut quicunque ex illà fumpferint, corporis

fanitatem & animz tutelam percipiant. Per Chrillum

k

Dominum noftrum.

E. Amen.

Antiph. Elegi abje&us effe in domo Dei mei

magis,quàm habitare in tabernaculis

eccatorum.

X. Beatus, quem elegifli & affumpfifti

glor

$« Inhabitabit in atriis tuis.

[

Oremus.

[UT,

Eus, qui S. Áloyfium famulum tuum in primo

Tj

adolefcentie flore 4 fieculi vanitate evocatum in

C()rp

tur

Societate JEfu Fili tui ad fummum fan&itatis fafti-

ium perduxifli , largire, qu&fumus , ut ejus meritis

D

& interceffione, mundi vana fpernentes, iisdem, qui-

bus floruit, virtutibus floreamus.

.Per-eundem Do-

xninum nofirum JEfüm Chriftum Filium tuum, qui

ftpi

tecum vivit & regnat in unitate Spiritüs fan&i Deus,

&oty

per omnia fecula feculorum. E«. Amen.

[

x

Benedi&io Crucis Chrifti.

fculp

15

X. Adjutorium noftrum in nomine Domini,

m

Qui fecit celum & terram.

hh

ä.

Dominus vobifcum,

Qum

$. Et cum Spiritu tuo.

hlls 1

Oremus.

&t

Of

Mnipotens fempiterne Deus, qui in Imaginibus

Ó

dileai Filii tui Domini noftri JEfu Chrifti ho-

T has

nora maximé voluifli : dignare benedicere

Ico-

37

& o

^X

od

Ícones ad honorem unigeniti F

4

$

li tui adaptatas, ut

t d

quicunque in His devoté veneratus fuerit Te, & dile-

fitni

&um Filium tuum, liberatus ab omnibus tentationi-

vt

bus, falutem mentis & corporis confequatur, & ad

ft tl

vitam perveniat fempiternam, per Chriffum Domi-

aum noflrum.

as ff

"fpergit dquá . benediti A.

o

Denedictio Imaginüm San&orum.

A

ftros

Y. Adjutorium noftrum in nomine Domini,

R-.

ui fecit ecelum & terram.

A

$ M

T

. Dominus vobifcum,.

Chrila

E. Et cum Spiritu tuo.

Oremus,

Du ri

Jrürt

Mhnipoténs fempiterne Deus, Majeftatem. tuam

O

füppliciter exoramus, ut imaginem hanc, in quà

gloriofiffima Imago (B.V. Marie vel San&i

) depi-

€a eft, benedicere - & fan&ificare - digneris ; ahte

quam quicunque ob devotionem, ad

e ipfüm ado-

randum , fe devoté inclinaverint, falutem mentis &

p p

corporis confequantur, & À cund&is periculis liberen-

at

tur, & quidquid juflé peti&rint, obtinere mereantur.

ais t

j m

Per Chriftum Dominum noftrum. &. Amen.

Mnipotens fempiterne Deus, qui San&orum tu-

imy t

O

m J

orum imagines five efligies fculpi aut pingi non

yn, d

reprobas, ut quoties oculis corporis intuemur, toties

M

a Dey

eorum ac&us & fanchitatem ad imitandum memorie

oculis meditemur; hanc, quefumus, imaginem (vel

fculpturam B. V. Marie, vel S. INN. Mart. Confeff*

Virg. &c.) in ejus honorem & memoriam adapta-

tam benedicere j & fanéificare T digneris; & pra-

m

fta, ut quicunque coram illá (B. V.

ariam

vel (an-

&um IN. ) fuppliciter colere-& honorare ftuduerit, il-

lius meritis & obtentu à te gratiam in praíenti &

eternam gloriam obtineat in futuro.

Dominum noftrum. E. Amen.

Per Chlïiüum

9s

l)

gil

A[:pergatar AQW;. beneditl A.

[t

jf

Bene.»

8$)o(

33

lo

Benedi&io Coronz Ordinariz D.

li

*

[ri

N. NB. 'Trigefimz.

qu

Y. Adjutorium noftrum &c.

[

Y. Benedices coronz anni benignitatis tus ,

üm

. Et campi tui replebuntur ubertate.

i

. Domine exaudi orationem. meam ,

tbi

R. Et clamor meus ad te veniat.

Y. Dominus vobifcum ,.

B. Et cum Spiritu tuo.

Oremus.

Eus , qui redemptionem populo tuo, Angelo

Tit

D

nuntiante, per

nigeniti l'ilii tui incarnationem

fün

mififti, eámque triginta tribus annis fervilem formam

trts

tied

gerendo, humani generis falutem operari fanxifli, per

Ts

quem poftmodum B. Michaeli Eremite Camaldu-

Yoc.

lenfi, tot in memoriam annorum illofum orationes

0ne

dominicas recitare tibi beneplacitum effe ratificafti :

dionare ergo. Domine has coronas benedicere T &

fity

fan&ificare T; ut famulis tuis, qui eas devoté geftave-

D

rint, ac devoté recitaverint, indulpentias & gratias

per fummos Vicarios conceífas plené confequi mere»

antur, : Pe C

hriftum D. INN.. &. Amen:

Afperfo Aque . bencditia.

Benedidio Rofarii ordinarii D. ,

V. Mariz.

Zä

*. Adjutorium noftrum &c.

J£. Qui fecit &c.

. Dominus vobifcum.

B. Et cum Spiritu tuo,

Oremus.

Omine JEíu Chiifle, Fili Dei vivi, benedic $

Qn

D

n

eis D

Rofaria ifta fupplicationibus noftris , & infunde

T

omine per virtutem crucis benedi&tionem ce-

lk

| leftem

8 (

5

$,

9.

o

T

leftem , qui ea ad benedicendum ITe & Matrem tuam

3i

honorandam concedere dignatus es, ut benedicionem

talem fignaculo S. Crucis t accipiant, ut quibuscun-

que in locis recitata, vel etiam portata fuerint , di-

fcedant Principes tenebrarum , & fugiant pavidi cum

omnibus miniltris fuis ab habitationibus illis, nec pre-

Ófümant ampliüs inquietare aut moleflare íervienteg

tibi omnipotenti Deo. ,'Qui vivis & regnas &c,

s

43k. Amen,

Oremus,

Mhnipotens fempiterne Deus, qui deprecatione

O

feu recitatione Rofarii Matrem Filii tui Unige-

hy!

niti invocari & honorari maximé probas: hec, quze-

ao

fümus, Rofaria in honorem & memoriam B. V, Ma-

tris Domini nofti JEfu Chrifti Marie adaptata be*

fomit

gt

nedicere T & fan&tificare digneris , & prefta , quafu-

mus, ut quisquis per illa B. Virginem füppliciter in-

um

vocare & colere ituduerit, illius meritis & interceffi-

vt

one affiduam à te gratiam in prefenti & aternam in

nthi!Qj

futuro beatitudinem obtineat.

Per eundem Chriftum

Dominum nofirum.

E. Amen

'; g:llaï:-

/

"fpergatur. Aqua. beneditta.

1 gratä

)li Dd

Benedidio Annuli.

Y. Édjutorium noflrum in nomine Domini,

|J,

$- Qui fecit celum & terram.

Y. Dominus vobifcum.

JX. Et cum Spiritu tuo.

Oremus.

Enedic T Domine , quafumus, annulum hunc,

quem nos in tuomomine, & San&iN. benedi-

cimus, ut qui eum portaverit, in tuà pace quicfcat ,

in tuà voluntate permaneat, & in amore tuo vivat &

D

multiplicetur in longitudine dierum.

Per Chiilum

Dominum noftrum , Amen.

u

)

Crea-

z

o

2

Reator & Confervator hu

mani generis, Datot

4&

gratim fpiritualis , Conditor zterne falutis, Tu

Domine, emittere digneris Spiritum fan&um tuum

Paraclitum de colis,

tuam fan&am benedi&tionem

fuper annulum hunc, ut fit armatura potens contra

omnes virtutes diabolicas, & ego in tuo nomine eum

benedico'f & fanGifico in nomine Patris T & Filii &

Spiritüs fandi, Amen. .4/pergatur Aquá benedidi A.

Benedi&tio Domüs novz ex Miffali -

!

Romano.

X. Adjutorium noftrum in nomine Domini,

Qui fecit celum & terram.

*

Dominus vobifcum, E. Et cum Spiritu tuo.

Oremus.

EþDeum Patrem

omnipotentem füppliciter ex«

T

oramus pro hac domo, & pro habitatoribus ejus,

ac rebus , ut eam Benedicere T, & fan&i T ficare ,ac

bonis operibus ampliare digneris : tribue eis Domine

de rore cceli abundantiam , & de pinguedine terra füb-

ftantiam, & defideria voti eorum ad effe&tum tuz mi-

Ad introitum ergo nofirum be.

ferationis perducas.

me f dicere, & fan&i f ficare digneris hanc domum ,

ficut benedicere dignatus es domum Abraham, líaac,

& Jacob : & intra parietes domüs iftius. Angeli tue

jucis inhabitent, eámque , & -ejus habitatores culto-

diant. Per Chriflum Dominum noftrum. 3« Amen,

Deinde afpergat Mdquá. beneditt.

Beueditlio Loci ex- eodem

f?jfall

X. Adjutorium noflrum. Z fuprá,

Oremius.

Ene t dic Domine Deus omnipotens locum iftum:

D

ut fit in eo fanitas , caftitas, vi&toria, virtus , hu-

militas

D

bonitas, & manfuetudo legis, & gratiarum

acio,

eo Patri, & Filio, & Spiritui fan&o , & hec

benedi&io maneat füper hunc focum, & fuper habitan-

£es in eo , nunc & in omnia facula fieculorum.. Amen,

- Et afpergat AquA benedict2.

-Poteff add; Oratio: Vifita quefumus: ex Cem-

pletorzo; pag. 12.

RBj NAI S."

ass st M

D

l

]

xtïs,Tl

m a

T

; n

Ya

du

/dh

lii

j

!

Y .

j u

jbus

d !3:

Donis

g

y st

ihum A

dority

; b

ngeli M

5 cvfl['f

1

[I

d

^

(s p

i

p

[ h!bfr'

(

n

u

»m

ii —

2528

—

-

—

—

vesd

"

AUA UR

d

$-

EL

T E E EEE EE

ii

s

u

a

RRPCN

U

d

g

d a

j

As

ä

/

MA

i,

1

"

"

2"

1

j

d

p

n

t

,

J

u

D

j5

fs

j

"

d.

P

2

P

2

g

i

i

j

N

d

*

A

"

u

j5

y

d

A o

i

WEART

*

$

13

Y

Es

APU

m

36

i^

j

r

s

P

"t

"

n

h

*'i)gf'»

2

yra

j

"d

V

d

d

*

"

A

od

2

T

A

E

d

3

D5

IQUA

g

du

la

p

EE

3,

122

t

*

»

v

d

/'li

d

*

d

B-

|

$

7

E

od

2

i

DF A

1

^

V

v

p

h

VA

ts

7

d

ä,x

2

d

g,'n

]

z

u

2

RU C

A

?f

2

d

"E

al

lo

i 6^

s

u

$

C

j2

T.

1**

E

(2

p

d

^5

od

RA

p5

d

d

^

i

$0

n

i

s

^

AL

À

*

)

»

:

^

as

AT

A

CA

i

Y

p

i

5

M

;

kr]

x

WJ:

N

m

13

j*

u

$n

*

d

P

g

£

r

x

E

5

N

M

;

2

dv

R.

H

w

P

3l

5

5

m

A

P

5

*

2

"

m

GR

i

23

o

*F

"

i

Ut

|

b

i

m

i

u

Á

n

äs

i

«-PPW

r

(

"E

u

EL

w

"

fs

:^

Wa

B

o

o

E

s

MPa

d

224

3

H

&

i

us

s

h:

N

"

o ts

]

P

Éul

Hs

u-

E

b

A

M

B

PA

jl

;

)

u

M

23

TM

us

315

as

TOf

u

"i

R

P.

"

ia

REDRIICTER

b

LA

o 057

D

3.

b

quacy)

*

—

;

EU

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

r

6

-

O Baance Q

E

FESTORUM

Focus

N

JESU

en

JUXTA RITUM

E

bj

EX INDULTO S. SEDIS

-

SOCIETATIS TESU PROVINCLE

RHENI SUPERIORIS.

E

ET PROPRIUM SANCTORUM

PER ANNUM.

CUM

15

SUPERIORUM PERMISSU.

WE odpospoeposq o qpocqanoqgae ts na o s poa o o qpow u V

WIRCEBURGI,;

à Celfifimo fpecialiter Privilegiati

MDCCLIX.

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

d