Cap. 37. PCr conſiderationem præſentiæ Dei
facili negotio obtinetur germanus ſeu ge
nuinus amer, Unioque cum Deo. 159
Cap. 3 8. De oratione vocali, mentali & ſu-
perhumana. 164
Cap. 39. De mediis exercendis ſanéctam hanc
orationem, deque impedimentis eius 171
Cap. 40. Quod in vita Chriſtiana omninò ne-
ceſſaria ſit cognitio Dei & ſui-ipſius 174

CQap. 41. De variis vitæ Ghriſti generibus, ex

quibus anima Chriſtiana hoc illudve ſibi

ſeligere poteſt. 78
Cap. 42. Quæ & qualis differentia vitam inter
activam & contemplativam. 182

GCap. 43. Quid homini Chriſtiano tranſituro
de vita acttwa ad contemplativam incum-
bat— 189
Cap. 44. De ſupernaturali intuitu ſeu contem-
platione. 191
Cap: 45˙. De 4. impedimentis vitæ contem-
plativæ. S 196
Cap. 46. Quibus affectibus perveniatur ad
quaſi intuitum & aſpectum Dei 200

Cap. 47. Homo Chriſtianus daturus ſe con-

templativæ vitæ, aſſueſcat animi eleva-
tionibus, aſpirationibusque. 209
Cæp. 48. De Amore Unitivo, quo Anima unus
cum Deo fit Spiritus. 216
Cap. 49. De Quadriga principalium exercitio=
. rum

N

330 Vita Chriſtiane
rum Oblationis, precationis, uniformi-
tatis cum Chriſto, & Conformationis
voluntatis ſuæ cum divina. 219
Eap,. 50. Chriſtiana Anima proportionaliter-
ad Spiritum & acceptam gratiam vi=
Cap. 51. Anima ſecundum puritatem charitatis
in Deum transformativæ vitam aget. 22 5
Cap. 52. Quidnam obſervandum amimæ ne

gratiâ receptâ excidat. 229
Cap. 53. De ſimplicitate in qua ambulandum
animæ in oculis Domini. 233

Eap. p4. In ſtatu coujunctionis cum Deo, pro⸗=
movendum eſt exercitium annihilationis
lii ipſius. 237
Cap. 55. Quid faciendum animæ privatæ gra=
tià contemplationis, quôdque in duobus
caſibus ſe illà privare debeat. 239
Cap. 56. Quid agendum animæ, ubi omnige-
nis adverſitatibus, tentationibusque pro-=
batur. 242
Cep. 57. Qnaliter cum proximo ſe quempi⸗=
am habere oporteat. 246
Cap. 58. Anima Oiſtinna per exercitia evir=
tutum de facili ad IInionem cum Deo⸗ e=
jusque contemplationem promoveri po-
teſt. 250
Caæp. 59. Anima Chriſtiana fidelis ſit Domino
Deo ſuo, & pactum initum de ei fideli=
ter ſerviendo ſedulò obſervet. 256⁶
. . Cap.

nkeme.
rähns
9
☚1
tian H
11
Chuinns
Giſ
Une de
119
lanCon
49
,
mionis

V

eg
obos
139
nge
vehre⸗
14
empi⸗
446
ſGila
e0,
io⸗
16
mni
1⸗

interioris homiuis. 3 31
Cap 6ο. De Apparitionibus, ac in-& exteri-
oribus transformationibus. 26

Cap. 61. De Raptu & Revelationibus. 27

Cap. 62. De Codice ſeu libro vitæ Chriſti ab
omnibus Chriſtianis pervolvendo 276
Cap. 63. De Mortificatione magnipenſionis
ſui ipſius in bonis operibus. 309
Caæp. 64. 60. Documenta à Chriſtiano neceſ=
ſariò practicanda, qui Deo cupit in vita
interiori placere, & ad Chriſtianam per-
fectionem pertingere. 316

F I N 1 §.

D um Faber Auguſtinianum Theolo-
. gum Myſticum.

ELSGIA.

VIgare eſt didum, traltant ſabrilia Pabri:
W Est fabrile tuum Liber ubique pius.
pariter ſabrilis homo, qus d'cdtus ab intus
IInnterior, dextrd quem fabricare doces.
1. Eñ pietas tuas dolta; pia eſt doctina ſalutis,
2 Ad cuius culmen ducere quemque cupis.
Perge Faber plures ex arte recudere libros;
LQui nunc ſunt cuſi ſunt in amore mihi.
Teutonico ſermone placet ſi cudere plures
Libros, in latio perficientur ij.
Floribus omnigenis quin & decorare ſtudebo:
Qud ſic vel Mopſus non reprobare queat.

4

Scilucet in cœlis viſio olars Dei

Ad Sugillatores & Carptores.
Scripta placent à morte fere, quia læde-
Oyryid. I. de P. Eleg. 4. Cui adde ſi libet.

7 -= ⸗=⸗- Præſens mald judicat ætas:
= Iudicium melius poſteritatis erise

HS Ad Doctiſſimum Bartholomæ-

re vivos livor, & injuſto carpere dente ſolet,

Fesens baud gratis: merces te magna manebi;

— ñäͤſ s

VITA
CHRISTIANA

Bene fundatæ doctrinæspirituales,
& Inſtructiones, quibus anima devo-

INTERIORISHOMINIS.

ta ad Cognitionem ſui ipſius, Mortificatio-

nem in omnibus, modum le ſe exercitandi in vita
contempativa 3 agnitionem ſümmi, ae infiniti boni,
um coque denique intimam unionem amoroſam fortiter
iter impræſentiarum edocetut atque aàd ex-
plum Chriſti quodammodo ad oculum
4 demonſtratur.
Oonſcripta primum per

mæum Faber Ord. Eremit. Magni S. Auguſti-⸗
ni Sacerdotem, Profeſſum Herbipoli; nec non
Provincizæ Rheni & Sueviæ Difhhitorem Idio-
. mate germanico;
Daeiein verd M
Per P. F. Aufelium Weſthoven

Düſſeldorpienſem ejusdem Ordinis Pro-

feſſum Coloniæ „quondam SS. Theologiæ Pros,
donata; plurimumque illuſtrara in

feſſorem, latinmitate
gratiam ſolatium ulterioremque in via Do-
mini progreſſlum animarum Chriſtianarum.
. QSoSer Latct Supeétiorum.
CON 8 ANTIAE . Typis & 50. L50.
Ardami Kôberle Typogr. & Bibliop. Anno 1705.

Eruditiſſimum P. Bartholos

110

12

10

12

-Euroskala Offset

VierFarbSelector Standard*

Copyright 4/71999 VXyMaster Gmohi wwWW.yVmaster. com

„