J. Stetit Angelus juxta aram templi.
.. Habens thuribulu aureu in manu ſua.
Ad Magnificat, Antiphona.
Ego ſum Raphael Angelus, qui aſto an-
te Dominum;, vos autem benedicite
Deum, & nartate omnia mirabilia ejus.
Oratio.
D5*ÿ² „qui beatum Raphaelem Ar-
changelum Tobiæ famulo tuo co-
mitem dediſti in via: concede nobis
famulis tuis; ut ejuſdem ſemper pro-
tegamur cuſtodia, & muniamur auxi-
lio. Per Dominum.
Ad Laudes & per Horas, Ana.
Iſſus eſt Angelus Raphael ad To-
biam & Saram, ut curaret eos.
Pialmus. D ñs regnavit. eum reli uis. 1.
Ana. Ingreſſus Angelus ad Tobiam,
ſalutavit eum, & dixit: Gaudium ſit
tibi ſemper.
Apa. Forti animo eſto Tobias, in pro-
ximo enim eſt, ut à Deo cureris.
Ana. Benedicite Deum cæli, & co-
ram onmibus viventibus confitemini il-
li, quia fecit vobiſcum miſericordiam
ſuam.
Ana. Pax vobis, nolite timere: Deum
benedicite, & cantate illi.
Capitulum. Quando orabas.
Hymnus.
Hriſte ſanctorum decus Angelorũ;,

Rector humani generis, & Auctor
Nobis

Feſta ex indulto ApoſtoNco. ccxlIj
Nobis ſacratum tribue benignus
Scandere cælum.
Angelum nobis Medicum ſalutis
Mitte de cælis Kaphael, ut omnes
Sanet ægrotos, pariterque noſtros
Dirigat actus.
H inc Dei noſtri Genitrix Maria,
Totus & nobis chorus Angelorum;
Semper aſſiſtat, ſimul & beata
Concio tota.
P ræſtet hoc nobis Deitas beata
Patris, ac Nati, Pariterqu- ſancti
Spiritus, cujus reboat in omni
Gloria mundo Amen.
F. In conſpectu Angelorum pſallam ti-
bi Deus meus. . Adorabo ad tem-
plum ſanctum tuum, & confitebor no-
mini tuo.
Ad Benedictus, Antiphona.
Ego ſum Raphael Angelus, qui aſto an-
te Dim: vos autem benedicite Deum;,
& narrate omnia mirabilia ejus, alleluja.
Oratio. D eus, qui. ut fuprà.
Ad Tertiam, Aña. Ingreſſus Angelus.
Capitulum Quando orabas. ut ſuprà.
g. br. Stetit Angelus, * Juxta aram
templi. Stetit. –. Habens thuribulum
aureum in manu ſua. Juxta. Gloria. Ste-
tit. V. Aſcendit fumus aromatum in
conſpedu Domini. Be. De manu Angeli.
Ad Sextam, Anña. Forti animo.
Capitulum. Tobiæ c. 12.
T nunc miſit me Dominus, ut cu-
rarem te, & Saram uxorem filij tui
0 vV à dæ-

ecxlij Feſta ex indulto Apoſtolico.
à dæmonio liberarem. Ego enim ſum.
Raphael Angelus unus ex ſeptem, qui
aſtamus ante Dominum.
Be. br. Aſcendit fumus aromatum,
* In conſpectu Domini. Aſcendit.
y. De manu Angeli. In conſpectu.
G loria Patri. Aſcendit. 7. In conſpe-
Ktu Angelorum pſallam tibi Deus meus.
g. Adorabo ad templum ſanctum tuũ,
& confitebor nomini tuo.
Ad Nonam, Ana. Pax vobis.
Capitulum. Tobiæ c. 12.
† Empus eſt, ut revertar ad eum, qui
me miſit: vos autem benedicite
Peum, & narrate omnia mirabilia ejus.
br. In conſpectu Angelorum, *½ Pſal-
am tibi Deus meus. In conſpecétu.
JZ. Adorabo ad templum ſanctum tun,
α confitebor nomini tuo. Pſallam.
G loria Patri. In conſpectu. ?. Adora-
te Deum. Omnes Angeli ejus.
In ſecundis Veſperis, Aña. Miſſus eſt
Angelus. cum reliquis Antiphonis de
Laudibus, Pſalmus Dixit Dominus.
cum reliquis de Dñica, & loco ultimi-
plalm. C onfitebor tibi Domine in to-
to corde meo, * quoniam audiſti.
Capitulum, Hymn. & Y. ut in pri-
mis Veſperis.
Ad Magnificat, Antiphona.
Princeps glorioſiſſime Raphael Archan-
gele, eſto memor noſtri hiâc, & ubi-
que ſemper precare pro nobis Filium
Dei.
Ora-

Feſta ex indulto Apoſtolieo, ccxliij⸗
at10. D eus qui beatum Raphae-
lem. ut ſuprà, ccxl.
Die xxx. Maij.
IN FESTO B. FERDINANDI III.
Caſtellæ & Legionis Regis.
Duplex.
Omnia dicuntur ut in Communi Con-
feſſoris non Pontificis. xxxij.
Oratio.
D Eus, qui beato Confe ſſori tuo Fer-
dinando prælia tua, & Fidei inimi-
cos ſuperare dediſti: concede; ut ejus
nos interceſſione muniti, ab hoſtibus
mentis & corporis liberemur. Per Do-
minum noſtrum.
Et fit comm. S. Felicis Papæ & Mart.
Die iiij. Julij.
IN FESTO S. UDALRICI
Epiſcopi & Confeſſ. Duplex.
in Diœceſi Auguſtana.
Oratio. 2*
D Eus qui conſpicis, quia ex nulla
noſtra virtute ſubſiſtimus: conce-
de propitius 3 ut interceſſione beati
Udalrici Confeſſoris tui atque Pontifi-
cis, contra omnia adverſa muniamur.
Per Dominum noſtrum Jeſum Chri-
ſtum Filium tuum.
Die viij. Julij.
IN FESTO S. ELISABETH REGINE.
Portugalli. Semiduplex. .
Ad Veſperas, Antiphona, Dum eſſet
Rex. cum reliquis de Laudib. Pſalmi
de Communi Virginum. —
0 vj Capi-

8
5

Goxliiij Feſta ex indulto Apoſtolico.
Capitulum. Prov. 21. c.
M Uiierem fortem quis inveniet ⁸
Procul, & de ultimis finibus pre-
tium ejus. Confidit in ea cor viri ſui, &
ſpolijs non indigehir.
ymnus.
Domare cordis impetus Eliſabeth
Fortis, inopſque, Deo
Servire, regno prætulit.
In fulgidis receptà cæli ſedibus ,
Side eæxque domus
Ditata ſanctis gaudijs.
Nunc regnat inter Cælites beatior ;
Et premit aſtra docens
Quæ vera ſint regni bona.
P atn poteſtas, Filioque gloria;,
Perpetuumque decus
Tibi ſit alme Spiritus. Amen.
V. Ora pro nobis beata Eliſabeth.
GB. Ut digni efficiamur promiſſionibus
Chriſti.
Ad Magnificat, Antiphona.
Et nunc Reges intelligite, erudimini
Qui judicatis terram.
Oratio.
CKementiſſime Deus, qui beatam
Eliſabeth Reginam, inter ceteras
egregias dotes, bellici furoris ſedandi
prærogativa decoraſti: da nobis ejus
Interceſſione, poſt mortalis vitæ, quam
ſuppliciter petimus, pacem, ad æterna
Frncli Pervenire. Per Dominum no-
rum Jeſum Chriſtum Filium tuum:
Qui tecum.
Ad

Feſta ex indulto Apoſtolico. cexlv
Ad Laudes & per Horas, Afa.
Um eſſet Rex in accubitu ſuo, nar-
dus mea dedit odorem ſuavitatis.
Pſalm. Dñs regnavit. cum reliquis. 1.
Anha. Et concupiſcet Rex decorem
tuum, quia ipſe eſt Dominus Deus tuus.
Ana. Potens in opere & ſermone leni-
vit iracundiam Domini, & conciliavit
cor patris ad filium.
Ana. Quaſi arcus refulgens inter ne-
bulas gloriæx, & quaſi flos roſarum in
diebus vernis.
Ana. Quaſi ſtella matutina in medio ne-
bulæ, & quaſi luna plena in diebus ſuis.
Capitul Mulierem fortem. ut ſupzà.
Hymnus.
Pes decúſque regium reliqueras
Ozliaberh „Dei dicata numini,
Recepta nunc bearis inter Angelos:
Libens ab hoſtium tuere nos dolis.
P ræi, viamque dux ſalutis indica:
Sequemur. O ſit una mens fidelium,
Odor bonus ſit omnis actio, tuis
Id innuit foſis operta charitas.
Beata charitas, in arte ſiderum
Potens locare nos per omne ſæculũ:
Patrique, Filiôque ſumma gloria,
Tibique laus perennis, alme Spiri-
tus. Amen.
y. Meritis & precibus beatæ Eliſabeth.
3. Propitius eſto Domine populo tuo.
Ad Benedictus, Antiphona.
Tu gloria Jeruſalem, tu lætitia Iſraël,
tu honorificentia populi tui.
Ora-

ecxlvj Feſta ex indulto Apoſtolico.
Oratio. C lementiſſime. ut ſup. cexliiij.
Ad Tertiam, Anña. Et concupiſcet
Rex. Capitulum. Mulierem fortem.
ut ſupra. ccxliiij.
. br. Specie tua, * Et pulchritudine
tua. Specie. à–. Intende, proſpere pro-
cede & regna. Et pulchritudine. Glo-
ria Patri. Specie tua. –. Adjuvabit eam
Deus vultu ſuo. ꝶ. Deus in medio ejus,
non commovebitur.
Ad Sextam, Antiphona.
Fotens in opere.
Capitulum. Prev. 21.
N Anum ſuam aperuit inopi, & pal-
mas ſuas extendit ad pauperem.
Non timebit domui ſuæ à frigoribus
nivis.
. br. Adjuvabit eam, * Deus vultu
ſuo. Adjuvabit. . Deus in medio e-
jus, non commovebitur. Deus. G lo-
ria Patri. Adjuvabit. *. Elegit eam
Deus, & præelegit eam. pe. In taher-
naculo ſuo habitare facit eam.
Ad Nonam; Antiphona.
Quaſi ſtella matutina.
Capitulum. Prov. 321.
Vltæ filiæ congregaverunt divi-
tias: tu ſupergreſſa es univerſas.
Fallax gratia, & vana eſt pulchritudo:
mulier timens Dominum, ipſa lauda-
bitur.
S. br. Elegit eam Deus, Et præele-
git eam. Eiegit. ?. In tabernaculo
ſuo habitare facit eam. Et rerzcleg
6 lo-

Feſta ex indulto Apoſtolico, ccxlvij
G loria Patri. Elegit. Y. Diffuſa eſt gra-
tia in labijs tuis. ge. Proptereàa benedi-
Kit te Deus in æternum.
In ij. Veſperis, Ap̃ a. Dum eſſet Rex.
nt ſuprà in Laud. Pſalmi de Communi
Virg. cum commemor, S. Eliſaheth »
Antiphona. Eliſabeth pacis, & patriæ
Mater, in cælo triumphans dona nobis
Faes. .
erſus & Oratio, ut in j. Veſperis.
Die xv. Julij.
Vel alia. die non impedita-
INFESTODIVISIONIS
SS. Apoſtolorum. Duplex.
Omnia de Communi Apoſtolorum
excepta Oratione. .
Oratio.
D Eus, qui in tuorum diviſione
. Apoſtolorum gentium multitudi-
nem in unitate Fidei ad agnitionem tui
ſancti Nominis convocaſti: aures tuæ
pietatis Eccleſiæ precibus inclina, &
concede; ut quorum prædicatione te
cognovimus, horum obtentu in con-
feſſione veritatis tuæ fideliter, firmitér-
maneamus. Per Dominum no-
rum Jeſum Chriſtum.
Die xvj. Juuij.
Vel alia die.
IN FESTO COMMEMORATIONIS
ſolemnis B. Virg. Mariæ de Monte,
Carmelo. Duplex Majus.
Ad Veiperas, Antiphona. PZulchra
es, &. cum reliquis de Landibuse
Pſalm.

cexlviij Feſta ex indulto Apoſtolico.
Pfſalm. Diszit Dominus. cum reli=
quis ut in Officio parvo B. Virginis
Mariæ.
Capitulum. Eccl. 24. e.
Go quaſi vitis fructificavi ſuavita⸗
◻tem odoris: & flores mei fructus
honoris, & honeſtatis. Ego Mater pul-
chræ dilectionis, & timoris, & agni-
tionis, & ſanctæ ſpei.
Hymnus. A ve maris ſtelia.
y. Ora pro nobis ſanéta Dei Genitrix.
g. Ut digni efficiamur promiſſionibus
Chriſti. .
Ad Magnificat, Antiphona.
Ave Regina cælorum,
Ave Domina Angelorum:
Salve radix ſancta,
Ex qua mundo lux eſt orta:
Gaude Virgo glorioſa,
Super omnes ſpecioſa:
Vale valde decora,
Et pro nobis ſemper Chriſtum exora.
tatio.
D'ne „qui beatiſſimæ ſemper Vir-
ginis & Genitricis tuæ Mariæ ſin-
gulari titulo Carmeli Ordinem decora-
ſti: concede propitius; ut cujus hodie
Commemorationem ſolemni celebra-
mus officio, ejus muniti præſidijs, ad
gaudia ſempiterna pervenire mereamur.
Q vivis & regnas cum Deo Patre.
n fine Hymnorum Completorij &
Horarum dicatut : J eſu, tibi ſit glo-
ria, Qui natus es de Virgine. 43

14

Feſta ex indulto Apoſtolico. ccxlix
Ad Laudes & per Horas, Ana.
Ulchra es, & decora filia Jeruſa-
lem, terribilis ut caſtrorum acies
ordinata.
pſalm. Däüs regnavit. eum reliq. 1.
Afla. Sicut myrrha eleéta odorem de-
diſti ſuavitatis, ſancta Dei Genitrix.
Afia. In odorem unguentorum tno-
rum currimus, adoleſcentulæ dilexe-
runt te nimis.
Afia. Benedicta filia tu à Domino;
quia per te fructum vitæ communicavi-
mus.
Afña. Specioſa facta es, & ſuavis in
delicijs tuis, ſancta Dei Genitrix.
Capitulum. E go quaſi. ut ſuprà.
Hymnus. O glorioſa Virginum.
Z. Elegit eam Deus, & præelegit eam.
ge. Et habitare eam facit in taberna-
culo ſuo. .
Ad Benediktus, Antiphona.
Ave ſtella matutina,
Peccatorum medicina,
Mundi Princeps & Regina:
Virgo ſola digna dici,
Contra tela inimici
Clypeum pone ſalutis,
Tuæ titulum virtutis.
Tu es enim virga Jeſſe,
In qua Deus fecit eſſe
Aaron amigdalum,
Mundi tollens ſcandalum.
Tu es arca compluta,
Cæleſti rore imbuta,
Sicco

ecl Feſta ex indulto Apoſtolico.
Sicco tamen vellere.
Tu nos in hoc carcere
Solare propitia,
Dei plena gratia.
O sponſa Dei electa,
Eſto nobis via recta
Ad æterna gaudia;
Ubi pax eſt & gloria.
Tu nos ſemper aure pia
Dulcis exaudi Maria.
Oratio. D eus, qui. ut ſup. ccxlviij.
Ad Primam, Antiphona. Pulchra es-
In g. br. y. Qui natus es de Maria.
Ad Tertia, Ana. Sicut myrrha electa.
Capizulum. E go quaſi vitis. ut ſuꝑ. lutr
3 br. Sancta Dei Genitrix, * vVirgo ,l
emper Maria. Sanéta Dei. 5. Inter-

cede pro nobis ad Dominum Deum no- n
ſtrum, * virgo ſemper Maria. G loria 4
Patri. Sanéta Dei. J. Poſt partum Vir- In

go inviolata permanſiſti. &. Dei Geni-
trix intercçede pro nobis.
Ad Sextaàam, Antiphona. In odorem.
Capitulum. Eccl. 24. c.
S Piritus meus ſuper mel dulcis, &
hereditas mea ſuper mel & favum:
Memoria mea in generationes ſæcu-
lorum.
&.. br. Poſt partum Virgo, * Inviola-
ta permanſiſti. FPoſt partum. ⅛. Dei
Genitrix intercede pro nobis. * In-
violata. Gloria Patri. Poſt partum. IN
7„.. Specioſa facta es & ſuavis. 3e. In .
delicijs tuis, ſancta Dei Genitrix.

Feſta ex indulto Apoſtolieo. eclj
Ad Nonam, Antiphona. 1
Specioſa facta es.
Capitulum. Ecel. 24. c.
VUi audit me, non confundetur: &
qui operantur in me, non peeca-
bunt. Qui elucidant me, vitam æter-
nam habebunt.
br. Specioſa facta es, * Et ſuavis.
Sbeciola⸗ F. In delicijs ſuis, ſancta
Dei Genitrix. *A Et ſuavis- Gloria Pa.
tri. Specioſa facta es. F. Elegit eam
Deus, & præelegit eam. g. Et habi-
tare eam facit in tabernaculo ſuo,
Ad ſecundas Veſperas, Antiphonæ
Laudum;, Pſalmi, Capitulum, Hym-
nus, & Y. ut in primis Veſperis.
Ad Magnificat, Antiphona.
Alma Redemptoris Mater, quæ pervia
cæli
Porta manes, & ſtella maris, ſuccurre
cadenti,
Surgere qui curat, populo: tu quæ
genuiſti;
Natura mirante; tuum ſanctum Geni-
torem;,
Virgo priùs, ac poſteriùs, Gabrielis ab
ore
Sumens illud Ave,; peccatorum mi-
ſerere.
Oratio. D eus, qui. ut ſup. ccxlviij.
Die xxx. Auguſti.
IN FESTO 3. ROSA. A S. MARIA,
Virginis Limanæ.
Duplex.
Om⸗

cclij Feſta ex indulto Apoſtolico.
Omnia de Communi Virginum præ-
ter Orationem.
Oratio.
Onorum omnium largitor omni-
B potens Deus, qui beatam Roſam,
cæleſtis gratiæ rore præventam, virgi-
nitatis & patientiæ decore Indis floreſ-
cere voluiſti: da nobis famulis tuis; ut
in odorem ſuavitatis ejus currentes,
Chriſti bonus odor effici mereamur.
Qui tecum vivit & regnat.
Et fit commemoratio Decollationis
S. Joannis, & poſteà S8. Felicis & Ad-
aucti Martyrum.
Die iiij. Septembris.
IN FESTO S. RKOSALI FK. VIB-
ginis. Semidupl .
Omnia de Communi Virginis præter
Orationem.

Oratio-
B d nos Deus ſalutaris noſter:
ut, ſicut de B. Roſaliæ Virginis tuæ
feſtivitate gaudemus; ita piæ devotio-
nis erudiamur affectu, & ejus interceſ-
ſione ab iracundiæ tuæ flagellis miſeri-
corditer liberemur. Per Dominum no-
ſtram Jeſum Cheiſtum.
Die xvij. Septembris
FESTUM NOMINIS B. MARI£
Virginis. Duplex j

Ad Veiperas, A

tiphona.
Iſſus eſt Angelus Gabriel ad Vir-
ginem deſponſatam Joſeph: &
Nomen Virganis Maria.

Pſal-

Feſta ex indulto Aꝑoſtolico. ccliij
Pſalmus. Dixit Dominus. cum re-
liquis de B. Maria.
Ana. A ſolis ortu uſque ad occaſum
laudabile Nomen Domini, & Mariæ
Matris ejus. .
Ana. Ave Maria gratia plena: Domi-
nus tecum: Benedicécta tu in mulieribus.
Anha. Permaneat, & magnificetur no-
men tuum uſque in ſempiternum, 6°
Maria.
Afa. Lauda Jeruſalem Dominum ,
lauda inclytum Nomen Mariæ.
Capitulum. Judith. 13. c.
Enedicta es tu filia a Domino Deo
excelſo præ omnibus mulieribus
ſuper terram: quia hodie Nomen tuum
ita magnificavit, ut non recedat laus
tua de ore hominum, qui memores
fuerint virtutis Domini in æternum.
Hymnus. Ave maris ſtella.
y. Sit Nomen Mariæ benedictum.
Be. Ex hoc nunc & uſque in ſæculum.
Ad Magnificat, Antiphona.
Mariæ Nomen cunctas illuſtrat Eccle-
ſias, cui facit magna qui potens eſt, &
ſanctum Nomen ejus.

Oratio.
Eus, qui glorioſam Matrem tuam

AAli Mariam nominari voluiſti: con-
ttede quæſumus; ut qui dulce Mariæ
Nomen implorant, perpetuum ſentiant
tuæ benedictionis effeétum. Qui vivis.
Deingde fit commemorat. SS. Cornelij
& Cyprtiani Pontificum & Marxtyrum.
4 Ana.

ccliiij Feſta ex indulto Apoſtolico.
Ant. Gaudent in cælis. V. Exultabunt.
Oratio. Beatorum Martyrum. ut in
Comuni plurimorum Martyrum. Xxiij.
Ad Laudes & per Horas, Ana.
Irabiles elationes maris, ſed mi-
rabilior in Nomine Mariæ Däñs.
Pſalmus. Dominus regnavit. cum
reliquis de Dominica. 1.
Anha. Laudate in exultatione Mariæ
Nomen, quoniam ſuave eſt.
Ana. Labia mea laudabunt te, Ma-
riae quia dulce eſt Nomen tuum ſuper
mel ori meo.
Ana. Spiritus & animæ juſtorum be-
nedicant Mariã in Nomine ſancto ejus.
Ana. Beneplacitum eſt Domino in
Nomine Mariæ, in quo exaltavit man-
ſuetos in ſalutem.
Capitulnm. Judith. 13. c.
Enedicta es tu filia à Domino Deo
excelſo præ omnibus mulieribus ſu-
per terram: quia hodie Nomen tuum
ita magnificavit, ut non recedat laus
tua de ore hominum, qui memores fue-
rint virtutis Domini in æternum.
Hymnus. Oglorioſa Virginum. ut
in Officio parvo B. Mariæ. xXc.
y. Lætabor, & exultabo in te, Maria.
g. Pſalmum dicam Nomini tuo.
Ad Benedictus, Antiphona.
Benedictus Deus, qui Mariæ Virgini
lucis Nomen donavit, ut illuminaret
eos, qui in tenebris ſedent; & ut ſtel-
la maris errantes dirigeret in portum
Pacis. Ora-

Feſta ex indulto Apoſtolico. cclv
Oratio.
Eus, qui glorioſam Matrem tuam
Mariam nominari voluiſti: concede
propitius; ut qui dulce Mariæ Nomen
implorant, perpetuum ſentiant tuæ be-
nedictionis effectum. Qui vivis.
Ad Primam, Antiphona. Mirabiles.
„br. Chriſte Fili. y. Qui natus es
g Maria Virgine.
Ad Tertiam, Antiphona. Laudate.
Capitulum. B enedicta es tu filia.
Be. br. Magnificate, * Mariam virgi-
nem mecum. Magnificate. y. Et ex-
tollamus Nomen ejus in æternum. Ma-
riä. Goria Patri. Magnificate. . Re-
pleatur os meum laude Mariæ. ze. Ut
cantem gloriam nomini ſancto ejus.
Ad Sextam, Antiphona. Labia mea.
Capitulum. Judith 13. d.
Enedicta tu à Deo tuo in omni ta-
Böenmeeuls Jacob; quoniam in om-
ni gente, quæ audierit Nomen tuum,
magnificabitur ſuper te Deus Iſraél.
„ br. Repleatur os meum, * Laude
Kain. Repleatur. Y. Ut cantem glo-
riam Nomini ſancto ejus. Laude Maria.
Gloria Patri. Repleatur. ?. Ave Ma-
ria, gratia plena. B. Dominus tecum.
Ad Nonam, Antiph. Beneplacitum.
Capitulum. Ezech 16. b.
Greſſum eſt Nomen tuum in Gentes
Ppopten ſpeciem tuam: quia perfe-
cta eras in decore meo, quem poſueram
ſuꝑer te, dicit Dominus Deus.

P ij B. br.

cclvj Feſta ex indulto Apoſtolico.
br. Ave Maria, * Gratia plena.
Ave Maria. ?„. Dominus tecum. Gra-
tia plena. Gloria Patri. Ave Maria.
y. Lætabor, & exultabo in te Maria.
e. Pſalmum dicam Nomini tuo.
In ſecundis Veſperis omnia dicuntur
ut in primis.
Ad Magnificat , Antiphona.
Maria Virgo omnium oculis gratioſa,
nominatum eſt Nomen gloriæ ejus uſ-
que in extremum terræ.
Oratio. Deus, qui glorioſam. ut
ſupra. ccliij.
Die x. Obris.
IN FESTO S. LUDOVICI BER-
trandi Confeſſ. Duplex.
Omnia de Communi Confeſſoris non
Pontificis præter Orationem.
Oratio.
Di- qui beatum Ludovicum Con-
feſſorem tuum per corporis morti-
ficationem, & fidei præconium San-
torum gloriæ coæquàâſti; præſta, ut
quod fide profitemur, pietatis operibus
jugiter impleamus. Per Dominum.
Die xxj. Octobris.
INFESTO SS. URSUL
& Sociarum Virginum & Marty-
rum. Duplex.
Plerumque per Germaniam.
Omnia de Communi Virg. in utriſque
Veſp. & Laud. “. Adducentur Regi
Virgines poſt eam. . Proximæ ejus
afferentur tibi.
Ad

Mt

Feſta ex indulto Apoſtolico. eclvij
Ad Magniſicat, & Benedictas, Aña.
Prudentes Virgines, aptate veſtras lam-
pades: ecce ſponſus venit, exite ob-
viam ei. Oratio.
A nobis, quæſumus Domine Deus
noſter, ſanctarum Virginum &
Martyrum tuarum Urſulæ & Sociarum
ejus palmas inceſſabili devotione vene-
rari: ut, quas digna mente non poſſu-
mus celebrare, humilibus ſaltem fre-
quentemus obſequijs. Per Dominum.
Deinde ſit comm. S. Hilarionis Abbat.
Die xv. Novembris.
IN FESTO S. LEOPOLDI CON-
feſſoris. Duplex.
Pro Regnis & Provincijs S. C. M.
ſubjectis. Oratio.
LDEus „qui ſanctum Leopoldum ex
Principatu, & curis ſæculi hujus,
immaculatum ad Regnum cæleſte tra-
duxiſti: concede propitius tua cle-
mentia ita nos per hæc temporalia di=
rigi; ut æternæ vitæ confortes efffci
mereamur. Per Dominum.
Die xxvj. Novembris.
IN FESTO S. CONRADI EPISCO-
pi & Confeſſoris. Duplex.
In Diœceſi Conſtantienſi.
Oratio.
E Xaudi, quæſumus Domine, preces
— noſtras, quas in beati Conradi Con-
feſſoris tui atque Pontificis ſolemni-
tate deferimus: & qui tibi dignè me-
xuit famulari; ejus intercedentibus me-
p iij ritis

cclviij geſta ex indulto Apoſtolico.
ritis ab omnibus nos abſolve peccatis.
Per Dominum noſtrum.
IN FESTO PATROCINII B. M. V.
Duplex.
Dominica aliqua Novemb. ab Ordi-
natio determinanda.
Omnia ut in Feſto Mercedis die 24.
Septemb. 5§76, præter Orationem.
Oratio.
Oncede nos famulos tuos, quæſu-
mus Domise Deus perpetua men-
tis & corporis ſanitate gaudere: & glo-
rioſa beatæ Mariæ ſemper Virginis in-
tereeſſione à præſenti liberari triſtitia;
& æterna perfrui lætitia. Per Dominu.
Die xviij. Decembris.
FESTUM EXSPECTATIONIS
B. Mariæ Virg. Duplex Maj-⸗
Ad Veſperas, Ana. Miſſus eſt Gabriel
Angelus. cum reliq. de Laud. cclix-
Yſalm. Dixit Dñs. Laudate pueri. Læ-
tatus ſum. Niſi Dñs. Lauda Jeruſalem.
ut in Officio parvo B. Mariæ. Ixj.
Capitulum. Iſaiæ 11.
EGisdistur Virga de radice Jeſſe, &
Flos de radice ejus aſcendet, & re-
quieſcet ſuper eum Spiritus Domini.
Hymnus.
Reator alme ſiderum,
terna lux credentium
Jeſu Redemptor omnium;
Intende votis ſupplicum.
. n dæmonis ne fraudibus
erixet orbis „ impetu
Amo-⸗

Feſta ex indulto Apoſtolica. cclix
Amoris actus, languidi
Mundi medela factus es.
Commune qui mundi nefas
Ut expiares ad Crucem
E Virginis ſacrario
Intacta prodis victima.
Gujus poteſtas gloriæ,
Noménque cuùͤm primùm ſonat:
Et Cælites, & inferi
Tremente curvantur genu.
Te deprecamur ultimæ,
Magnum diei Judicem ;
Armis ſupernæ gratiæ
Defende nos ab hoſtibus.
Virtus, honor, laus, gloria
Deo Patri cum Filio,
Sancto ſimul Paraclito,
In ſæculorum ſæcula. Amen.
Y. Ave Maria, gratia plena. . Dis tecũ.
Ad Magnificat, Antiphona.
Spiritus ſanctus in te deſcendet Maria,
ne timeas, habebis in utero Filium
Dei, alleluja. Oratio.
Eus, qui de beatæ Mariæ Virginis
utero, Verbum tuum, Angelo
nuntiante, carnem ſuſcipere voluiſti:
præſta ſupplicibus tuis; ut qui verè
eam Genitricem Dei credimus, ejus
apud te interceſſionibus adjuvemur.
Per eumdem Dominum noſtrum.
Et fit commem. Adventus, Aña. O.
Ad Laudes & per Horas, Ana.
Iſſus eſt Gabriél Angelus ad Ma-
Miiam Virginem deſponſatã loſedn.
P

ceclx Feſta ex indulto Apoſtolico.
Pſalmus. Dñs regnavit. cum reliquiz. 7.
Anña. Ave Maria, gratia plena: Do-
minus tecum: Benedicta tu in mulieri-
bus, alleluja.
Ana. Ne timeas Maria, inveniſti gra-
tiam apud Dominum: Ecce concipies;
& paries Filium, alleluja.
Ana. Dabit ei Dominus ſedem David
atris ejus, & regnabit in æternum.
Anfa. Ecce ancilla Domini: fiat mihi
ſecundùm verbum tuum.
Capitulum. Haiæ rI.
redietur virga de radice Jeſſe, &
Flos de radice ejus aſcendet, &
requieſcet ſuper eum Spiritus Domini.
Hymnus.
N clara vox redarguit
EBObſcura quæque perſonans:
Procul fugentur ſomnia:
Ab alto Jeſus promicat.
Mens jam reſurgat torpida,
Non amplius jacens humi:
Sidus refulget jam novum,
Ut tollat omne noxium.
En Agnus ad nos mittitur,
Laxare gratis debitum
Omnes ſimul cum lacrymis
Trecemur indulgentiam:
t, cùm ſecundô fulſerit,
Metúque mundum cinxerit,
Non pro reatu puniat,
Sed nos pius tunc protegat.
Virtus, honor, laus, gloria
Deo Patri cum Filio;

Feſta ex indulto Apoſtolico. cclxj
Sancto ſimul Paraclito,
In ſæculorum ſæcula. Amen.
y. Spiritus ſanctus ſuperveniet in te.
g. Et virtus Altiſſimi obumbrabit tibi.
Ad Benedictus, Aña. Super ſolium
David, & ſuper regnum ejus ſedebit in
æternum. Oratio.
Eus, qui de beatæ Mariæ Virginis
utero, Yerbum tuum, Angelo nun-
tiante carnem ſuſcipere voluiſti: præ-
ſta ſupplicibus tuis; ut qui verè eam
Genitricem Dei credimus, ejus apud
te interceſſionibus adjuvemur. Per eum-
dem Dominum noſtrum.
Deinde fit Commemotat. Feriæ.
Ad Tertiam, Anña. Ave Maria.
Capitul. E gredietur virga. ur ſup.
g. br. Tu exurgens Domine, * Miſe-
reberis Sion. Tu exurgens. *. Quia
tempus miſerendi ejus, quia venit tem-
pus. Miſereberis. Gloria Patri. Tu
exurgens. . Rorate cæli deſuper, &
nubes pluant Juſtum. ε. Aperiatur
terra, & germinet Salvatorem.
Ad Sextam, Añ̃a. Ne timeas Maria.
Capitulum. INHaiæ Z.
Efßee Virgo concipiet, & pariet Fi-
lium , & vocabitur nomen ejus
Emmanuel. Butyrum & mel comedet,
ut ſciat reprobare malum, & eligere
bonum. .
B. br. Rorate cæli deſuper, * Et nu-
bes pluant Juſtum. Rorate. Y. Ape-
riatur terra, & germinet Salvatorem.
Et

celxij Feſta ex indulto Apoſtolico.
Et nubes. Gloria Patri. Rorate cæli.
. Emitte Agnum Domine dominato-
rem terræ. ge. De petra deſerti, ad
montem filiæ Sion.
Ad Nonam, Antiphona.
Ecce ancilla Domini.
Capitnlum. Haiæ 4.
rate cæli deſuper, & nubes plu-
Rent Juſtum: Aperiatur terra, &
germinet Salvatorem, & jutſtitia oria-
tur ſimul:; Ego Dominus creavi eum.
Be. br. Emitte Agnum Domine, * Do-
minatorem terræ. Emitte. 7. De pe-
tra deſerti ad montem filiæ Sion. Do-
minatoré. Gloria Patri. Emitte Agnu.
7Z. Spiritus ſanctus ſuperveniet in te.
. Et virtus Altiſſimi obumbrabit tibi.
In ſecundis Veſperis omnia dicuntur
ut in primis, præter quintam Antipho-
nam, cujus loco dicitur, Aña, De fructu
ventris tui ponam ſuper ſedem tuam.
Pſalmus. M emento Domine David.
Ad Magnificat, Antiphona.
O Virgo virginum, quomodo fiet iſtud:
quia nec primam ſimilem viſa es, nec
habere ſequentem? Filiæ Jeruſalem,
quid me admiramini? Divinum eſt-my-
iſterium hoc, quod cernitis.
Oratio. D eus, qui de beatæ Mariæ.
ut ſuprà.
Pro commemor. Adventus, Ana. O.
DE SS. SACRAMENTO
Feria quinta non impedita.
Omnia ut in feſto Corporis Chriſti.
TA B-

1

T A B I L A i)
OFFBICIORUM

Quæ in hac appendice continentur
FESTA AD LIBITUM.

S. Canuti Regis & Mart. Semiduplex.
xix. Januarij. cexj.
S. Laurentij Juſtiniani Epiſc. & Conf.
Semidupl. v. Septemb. ccxij.
S. Wenceſflai Duc. & Mart. Semidupl.

xxviij. Septemb. Kij.
S. Remigij Epiſc. & Conf. Semidupl.
j. Octob. ccxij.

FESTA IN DIVERSIS LOCIS.
Sanctiſſimi Nominis Jeſu. Duplex.
xiv. Januarij. ccxiij.
Deſponſationis B. M. Ve cum S. Joſeph.-
Duplex. xXxiij. Januarij. ccxviij.
S. Caroli Magni Imperatoris & Conf.
Duplex. xxviij. Januarij. ccxx.
Eodem die S. Juliani Epiſc. & Conf-

Semiduplex. anrj.
S. Confadi Placentini Conf. Semidupl.
xix. Februarij. ccxxj.
S. Gabrielis Archangeli. Duplex maj.
xXxviij. Martij. ccxxij.

B. Nicolai de Flue Eremitæ Confeſſ.
Duplex. xXxj. Martij. ecxxvij-
Feſtum Septem Dolorum B. v. M. Dup
Feria vj. poſt Dñicam Paſſ. ccxxvij.
Feſtum ſacræ Lanceæ & Clavorũ. Dupl.
Feria vj. poſt Oct. Paſchæ. ccxxxiij⸗
Feſtum

cclxiiij
Feſtum S. Raphaëlis Archangeli. Dupl.
Dom. iij: poſt Paſch. vel Oct. ccxxxviij.
B. Ferdinandi III. Caſtellæ & Regis.

Duplex,. xXX. Maij. ccxliij:
S. Udalrici Epiſc. & Confeſſ. Dupleæ.
iiij. Julij. ccxliij.
S. Eliſabeth Reginæ Portugalliæx. Se-
miduplex. viij. Julij. ccxliij.
Diviſionis SS. Apoſtolorum. Dupleæ.
xv. Julij. ccxlvij.
B. M. V. de Monte Carmelo. Dupl. maj.
xvj. Julij. ccxlvij.
S. Roſæ à S. Maria Virginis Lymanæ.
Duplex. xxx. Auguſti. ccelj.
S. Roſaliæ Virginis. Semiduplex.
iiij. Septembris. cclij.

Feſtum Nominis B. Mariæ Virginis.
Duꝑlex maj. xvij. Septemb. cclij.
S. Ludovici Bertrandi Conf. Duplex.

x. Octobris. cclvj.
S8S. Urſulæ & Sociarum Virg. Duplex.
xxj. Octobris. cclvj.

S. Leopold' Conf. Dupl. xv. Nov. eclvij.
S. Conradi Epiſc. & Confeſſ. Duplex.
xxvj. Novembris. cclvij.
PatrocinijB. V. Mariæ. Duplex. Domi-
nica aliqua Novembris determi-
nanda ab Ordinario. cclviij.
Exſpectationis B. Mariæ Virg. Duplex⸗
xviij. Decembris. celviij.
De SS. Sacramento Feria quinta non
impedita. cclxij:

FE I N I 8.

e

ℳ F . cad nekkte, d.

erer LWecrn ſe ł—rn

Fne- nod, Erd-

e C.⸗ . Fr. kar A C.

—
.

BREVIARII
ROMANI,

S. P1II V. Pont. Max. juſſu editi,

Auctoritate recogniti.

Cum Officijs Sanétorum noviſſmè per
ſummos Pontifices uſque in hanc
diem recitari conceſſis.

FENENNNTNN

2

MPIDOUONZN

.

E
S

18 19 20 21

17

8 9 10 11

7

●

—
—
—
—
W
=
S
—
—

5

4

3

2

Balance Q

OQ
—
⏑
△

K

J

H¶

G

F

E

VierfarbSelector Standard*-Euroskala Offset

4 Copyright 4/1999 VMaster Gmbh wWWVW. yXymaster. com